http://kariera.mk

?Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Syri

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Koha.mk

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Lajm

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

​Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Femina

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

​Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Telegrafi

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

A e dini përse shërben secili lloj i qepës?

më 3.2017 - Sovrani

Thuhet sa më djegës qepa ka aromë dhe shije më të fortë dhe më shumë vlera antioksiduese. Kuercetina është polifenol nga familja e flavonoideve. Qepa e kuqe ose e verdhë është burimi më i mirë për këtë...

Recetë: Patate të mbushura

më 3.2017 - Sovrani

Përbërësit: ▪ Dy patate të madhësisë normale ▪ Disa shtresa mish të thatë ▪ Një ve ▪ Një copëz e vogël gjalpë ▪ Krip dhe piper Përgatitja: Patatet i preni në mes dhe hiqjani pjesën e brendshme me...

A e dini përse shërben secili lloj i qepës?

më 3.2017 - GazetaBlic

Thuhet sa më djegës qepa ka aromë dhe shije më të fortë dhe më shumë vlera antioksiduese. Kuercetina është polifenol nga familja e flavonoideve. Qepa e kuqe ose e verdhë është burimi më i mirë për këtë...

Recetë: Qofte të Qipros

më 3.2017 - Sovrani

Përbërësit: 300 gr mish i bluar 4 patate 1 qepë 1 vezë majdanoz i freskët gjysmë gote miell gruri biber i zi kripë Përgatitja: I pastrojmë patatet dhe i premë nerende, qepen po ashtu e premë në...

A e dini përse shërben secili lloj i qepës?

më 3.2017 - Gazeta Express

Thuhet sa më djegës qepa ka aromë dhe shije më të fortë dhe më shumë vlera antioksiduese.  Kuercetina është polifenol nga familja e flavonoideve. Qepa e kuqe ose e verdhë është burimi më i mirë për këtë...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - 10minuta

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Foto/4 lloje qepësh i njihni. A e dini përse shërben secili lloj i qepës?

më 3.2017 - Opozita

Thuhet sa më djegës qepa ka aromë dhe shije më të fortë dhe më shumë vlera antioksiduese. Kuercetina është polifenol nga familja e flavonoideve. Qepa e kuqe ose e verdhë është burimi më i mirë për këtë...

A e dini përse shërben secili lloj i qepës?

më 3.2017 - Infokusi

Thuhet sa më djegës qepa ka aromë dhe shije më të fortë dhe më shumë vlera antioksiduese. Kuercetina është polifenol nga familja e flavonoideve. Qepa e kuqe ose e verdhë është burimi më i mirë për këtë...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Sovrani

Vlerat ushqyese të lëvores së qepës mund t’i marrim duke e përdorur atë në të gjitha ushqimet që konsumojmë gjatë ditës. Qepa ka veti antibakteriale dhe e ndihmon shumë organizmin në luftën me sëmundjet....

Salca tartara

më 3.2017 - Arbresh

Përbërësit: – 3 vezë – 1 tufë majdanoz – 2 kastravecë turshi – gjysmë qepe – piper, kripë – 1 gotë vaj ulliri – 2 lugë uthull nga vera e bardhë Përgatitja: Rrihni vezët në një enë të përshtatshme me pirun,...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Zeri

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Lajmi.net

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Indeks online

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - RTV 21

Nëse deri sot e keni hedhur lëvoren e qepës, mos vijoni ta përsërisni këtë gabim Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Arbresh

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Mish viçi me perime

më 3.2017 - Zhurnal

Përbërësit 300 gr mish viçi 4 domate 3 patate mesatare 5 patellxhan 2 qepë 4-5 Hudhra 3-4 speca 1 luge te çajit Biber i zi 1 luge te gjellës salce domatesh kripë Hapa 1 Në një tenxhere e fërgojmë mishin...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Gazeta e re

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Lëvoret e qepës me vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - KosovaPress

Vlerat ushqyese të lëvores së qepës mund t’i marrim duke e përdorur atë në të gjitha ushqimet që konsumojmë gjatë ditës. Qepa ka veti antibakteriale dhe e ndihmon shumë organizmin në luftën me sëmundjet....

Mos e hidhni lëvore e qepës, ka vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - Te Sheshi

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Mos e hidhni lëvore e qepës, ka vlera të jashtëzakonshme

më 3.2017 - NOA

Është bërë zakon që lëvoret e produkteve të ndryshme t’i hedhim. Por, në disa raste ato kanë vlera të patjetërsueshme. E tillë është edhe lëvorja e qepës. Nëse deri sot e keni hedhur, mos vijoni ta përsërisni...

Mos i hidhni lëvoret e qepës, ja pse!

më 3.2017 - Gazeta Express

Të mësuar me idenë se para përdorimit qepa duhet qëruar, ia kemi hedhur asaj lëvoren pa ditur vlerat kurative që mbart. Po si mund ta përdorim?  Vlerat ushqyese të lëvores së qepës mund t’i marrim...

Qofte e Qipros

më 3.2017 - Zhurnal

Përbërësit 300 gr mish i bluar 4 patate 1 qepë majdonoz te fresket 1 vezë gjysme gote miell gruri Biber i zi qimnon kripë Hapat 1 I pastrojmë patatet dhe i premë nerende, qepen po ashtu e premë në copa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK