Rrahja ndërmjet tifozëve në derbin Drita-Gjilani [video]

më 8.2015 - Koha.net

Xhiroja e parë në Superligën e Kosovës ka sjell derbin lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, i cili përveç spektaklit, ka dhënë edhe shumë tension. Tifozët e të dyja skuadrave, “Intelektualët” dhe “Skifterat”...

Gashi tregon se çfarë ndjeu me dygolshin ndaj Dritës

më 8.2015 - Koha.net

Dren Gashi, që sot debutoi me KF Gjilanin në mënyrën më të mirë të mundshme, ka treguar për portalin Koha.net ndjenjën e tij për këtë sukses. Ai shënoi dy gola, për t’i dhënë Gjilanit fitoren e thellë...

Gjilani shkatërron 3-0 në derbi Dritën

më 8.2015 - SuperSport

Skuadra e Gjilanit bëri të vetin debin e qytetit me Dritën, të cilën e mposhti me rezultatin e thellë 0-3. Një përballje e zjarrtë kjo edhe në shkallët e stadiumit, që precipitoi me hedhjen e sendeve piroteknike...

Golat e derbit: Gjilani-Drita

më 8.2015 - Indeks online

Gjilani është bardhekuq. Skaudra e Sedat Pajazitit i ka dhënë leksion Dritës në të gjitha aspektet, duke shënuar fitore 3:0. Vendimtar në fitoren më të thellë në histori të derbit ishin transferimet e...

Gjilani fitoi derbin me Dritën, grushta dhe shqelma në fushë, derbi zgjatet 15 minuta!

më 8.2015 - Lajm

Gjilani e ka fituar derbin e zjarrtë të qytetit, pasi e mposhti Dritën me rezultat bindës, 3:0. Dren Gashi ka qenë hero i skuadrës gjilanase, pasi realizoi dy gola, ndërsa një tjetër e shtoi Betim Haxhimus,...

KF ‘Gjilani’ tregohet i fortë kundër ‘Dritës’

më 8.2015 - KosovaLive360

Super derbi i cili u zhvillua në qytetin e Gjilanit, mes skuadrave futbollistike Dritës dhe Gjilanit përfundoi në të mirë të ekipit të Gjilanit . Ani pse kjo ndeshje u karakterizua në fillim me tensione...

Derbi kosovar: Gjilani mposht Dritën

më 8.2015 - Klan Kosova

Në derbin lokal mes dy ekipeve gjilanase, KF Dritës dhe KF Gjilanit, fitore ka shënuar KF Gjilani me rezultat të pastër 3-0, transmeton Klan Kosova. Tifozeritë e dy ekipeve, “Intelektualët” në njërën anë...

Gjilani “shkatërron” Dritën [video]

më 8.2015 - Koha.net

Derbi më i madh lokal në futbollin kosovar ndërmjet KF Dritës dhe KF Gjilanit ka dhënë një spektakël të madh, por edhe me shumë tension nga të dyja palët. Stadiumi i qytetit ishte i stërmbushur nga të...

Gjilani e fiton derbin e zjarrtë me Dritën

më 8.2015 - Zeri

Gjilani e ka fituar derbin e zjarrtë të qytetit, pasi e mposhti Dritën me rezultat bindës, 3:0. Betim Haxhimusa ka qenë hero i skuadrës gjilanase, pasi realizoi dy gola, ndërsa një tjetër e shtoi Dren Gashi. /Zëri/

Në derbi flet Gjilani (Foto/Video)

më 8.2015 - Telegrafi

Gjilani e ka fituar derbin më të madh lokal ne vend duke mposhtur Dritën me rezultat 3-0. Në minutat e para të ndeshjes, të dyja skuadrat ishin të përqendruara në mesfushë duke treguar kujdes që të mos...

Gjilani po e ‘shkel’ Dritën

më 8.2015 - Zeri

Festim Haxhimusa është bërë hero i Gjilanit. Ai e shënoi golin e dytë personal në minutën e 97-të, respektivisht të tretin për Gjilanin, duke ia siguruar pothuajse fitoren skuadrës së tij, në derbin e...

Drita e Gjilanit me tifozëri fashiste

më 8.2015 - GazetaBlic

Derbi i shumëpritur i nisjes së kampionatit të Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Dritës nuk ka nisur fare mirë, pasi që me të filluar ndeshja tifozët e Dritës kanë hyrë në fushë duke u përleshur...

Derbi kosovar: Gjilani mposht Dritën

më 8.2015 - Alkoill

Në derbin lokal mes dy ekipeve gjilanase, KF Dritës dhe KF Gjilanit, fitore ka shënuar KF Gjilani me rezultat të pastër 3-0, transmeton Klan Kosova. Tifozeritë e dy ekipeve, “Intelektualët” në njërën anë...

Gjilani dyfishon epërsinë

më 8.2015 - Zeri

Gjilani e ka dyfishuar epërsinë ndaj Dritës, në derbin e qytetit, i cili po zhvillohet në këto momente, shkruan Zëri. Betim Gashi e ka shënuar golin e dytë të Gjilanit e realizoi Dren Gashi, i cili e mori...

Gjilani e fiton derbin, terr për "gillangjit" e Dritës

më 8.2015 - Indeks online

Skuadra e Gjilanit arriti ta mposht Dritën me rezultat 2-0 në ndeshjen a parë të Superligës së Kosovës. Pas një atmosfere të bukur të dhuruar nga dy tifo grupet “Skifterat” dhe “Intelektualet” duke pasur...

Rrahje mes tifozëve në derbin e Gjilanit

më 8.2015 - Telegrafi

Tifozët e Dritës, Intelektualët dhe ata të KF Gjilanit, Skfiterët, janë përplasur ende pa filluar mirë ndeshja. Telegrafi po qëndron në vendin e ngjarjes, ku të pranishëm raportohet të jenë mbi 12 mijë...

Gjilani në avantazh

më 8.2015 - Zeri

Gjilani ka kaluar në avantazh ndaj Dritës, në derbin e qytetit. Betim Haxhimusa ka shënuar me kokë, në minutën e 42-të të pjesës së parë, shkruan Zëri. “Skifterat” janë në trans, pas avantazhit të skuadrës...

Tifozët e Dritës kopjojnë ata serb: “Myte, myte katunarin...”

më 8.2015 - Indeks online

Derbi i shumëpritur i nisjes së kampionatit të Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Dritës nuk ka nisur fare mirë, pasi që me të filluar ndeshja tifozët e Dritës kanë hyrë në fushë duke u përleshur...

Përleshje në derbin Drita-Gjilani

më 8.2015 - KosovaLive360

Derbi i futbollit i cili është duke u zhvilluar në Gjilan mes Dritës dhe Gjilanit ende pa filluar ndeshje u karakterizua me tensione mes tifozëve. Tifozët e të dyja skuadrave, një pjesë e tyre, kanë zbritur...

Grushta dhe shqelma, ende pa filluar derbi gjilanas

më 8.2015 - Lajm

Grushta dhe shqelma, ende pa filluar derbi gjilanas

Grushta dhe shqelma, ende pa filluar derbi gjilanas (FOTO+VIDEO)

më 8.2015 - Zeri

Derbi i qytetit ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, është kthyer në arenë lufte. Tifozët e të dyja skuadrave, një pjesë e tyre, kanë zbritur në fushë dhe janë përleshur në mes vete, ku nuk munguan grushtet dhe...

Grushta dhe shqelma, ende pa filluar derbi gjilanas

më 8.2015 - Zeri

Derbi i qytetit ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, është kthyer në arenë lufte. Tifozët e të dyja skuadrave, një pjesë e tyre, kanë zbritur në fushë dhe janë përleshur në mes vete, ku nuk munguan grushtet dhe...

Tifozët e Dritës së Gjilanit si ata serb: “Myte, myte katunarin…”

më 8.2015 - PortaliOnline

Derbi i shumëpritur i nisjes së kampionatit të Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Dritës nuk ka nisur fare mirë, pasi që me të filluar ndeshja tifozët e Dritës kanë hyrë në fushë duke u përleshur...

Gjilani “shkel” Dritën në derbin e elektrizuar

më 8.2015 - KosovaPress

I rikthyer në elitën e futbollit, Gjilani ka fituar derbin e qytetit të Gjilanit, duke mundur Dritën të dielën, me rezultat 0-3. Dy rivalët e përbetuar të qytetit të Gjilanit, sprovuan forcat...

Rrahje mes tifozëve në derbin e Gjilanit

më 8.2015 - Telegrafi

Tifozët e Dritës, Intelektualët dhe ata të KF Gjilanit, Skfiterët, janë përplasur ende pa filluar mirë ndeshja. Telegrafi po qëndron në vendin e ngjarjes, ku të pranishëm raportohet të jenë mbi 12 mijë...

Pajaziti: Derbit s’i dihet, por duam fitore

më 8.2015 - Zeri

Për Sadat Pajazitin, derbi i qytetit do të jetë special. Kjo pasi sezonin e kaluar, ai e kishte drejtuar Dritën, ndërsa tash Gjilanin. “Te Drita jam munduar ta jepja maksimumin. Të njëjtën gjë do të mundohem...

Dy orë para derbit të Gjilanit, mbushet stadiumi

më 8.2015 - Zeri

Derbi i Gjilanit po pritet me padurim nga të gjithë në Kosovë. Madje, dy orë pra fillimit të ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, është mbushur stadiumi i qytetit në Gjilan, shkruan Zëri. Në njërën anë...

Isufi: Drita, për rezultat pozitiv

më 8.2015 - Zeri

Derbi i Gjilanit njihet si më i zjarrti në Kosovë. Për këtë është i vetëdijshëm edhe trajneri Bekim Isufi, i cili mezi e pret derbin e qytetit. Ai synon që “Intelektualëve” t’ua sjell fitoren e parë sezonale....

Të gjithë në pritje të derbit lokal mes KF ‘Drita-Gjilani’

më 8.2015 - KosovaLive360

Me fillim e Super Ligës kanë filluar edhe emocionet e tifozëve dhe dashamirëve të futbollit të cilët janë adhurues të këtij kampionati. Padyshim se përballje interesante mes skuadrave rivale e bëjnë Super...

‘Intelektualët’ e ‘Skifterët’ zotohen se nuk do të ketë trazira

më 8.2015 - Telegrafi

Para ndeshjes në mes të Dritës dhe Gjilanit, një gjë dihet, vende të lira në tribuna nuk do të ketë. Stadiumi është mbushur sa herë që janë përballë dy ekipet gjilanase, kurse kësaj radhe, udhëheqjet e...

Drita-Gjilani, le të fitoj festa sportive

më 8.2015 - Lajm

Reshat Ibrahimi Në Europë dhe Botë ekzistojnë mjaftë ndeshje derbi që përshkuhen me atmosferë madhështore për tu mbajtur mend një kohë të gjatë. Në Brazil është derbi Corinthians-Palmeiras, në Turqi Fenerbahçe-Gallatasaray,...

Drita dhe Gjilani të gatshme për derbin e qytetit që jeton me futbollin

më 8.2015 - Telegrafi

Ndeshja kryesore në elitën e futbollit kosovar padyshim që është ajo mes Dritës dhe Gjilanit. Dy skuadrat nga qyteti i Gjilanit, do të përballen me njëra – tjetrën sot për të fituar për tifozët e tyre....

Derbi i zjarrtë

më 8.2015 - Zeri

Drita dhe Gjilani do t’i japin zjarr sot futbollit kosovar, në derbin e qytetit, “El Anamorava”. Skuadrat janë të vendosura ta mposhtin në fushë njëra-tjetrën, njësoj si tifozët në tribuna, të cilët do...

Derbi gjilanas në berberhane të qytetit

më 8.2015 - Koha.net

Kishin ardhur që t'i qethin flokët në njërën prej berberhaneve të qytetit të Gjilanit, por as këtë herë tifozët e klubit të Dritës dhe klubit të Gjilanit nuk u shpëtuan debateve të rrepta ndërmjet tyre,...

‘Intelektualët’ e ‘Skifterët’ zotohen se nuk do të ketë trazira

më 8.2015 - Zeri

Para ndeshjes në mes të Dritës dhe Gjilanit, një gjë dihet, vende të lira në tribuna nuk do të ketë. Stadiumi është mbushur sa herë që janë përballë dy ekipet gjilanase, kurse kësaj radhe, udhëheqjet e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK