Futbollisti i Dritës me Covid-19/ Izair Emini tregon për Top Channel ditët në karantinë

para 6 muajve - Top Channel

Futbollisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut i aktivizuar tek Drita në Superligën e Kosovës, Izair Emini që nga e mërkura është pozitiv me Covid-19. Edhe pse nuk ka asnjë shenjë, Emini tregon në një intervistë...

Dalin rezultatet e testeve për COVID-19 te skuadra e Gjilanit

para 6 muajve - RTV 21

Gjilani është skuadra e parë e Superligës që është testuar për COVID-19, dhe të gjithë lojtarët e këtij klubi kanë dalë negativ. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në...

Dalin rezultatet e testeve për COVID-19 te skuadra e Gjilanit

para 6 muajve - Medial

SC Gjilani është skuadra e parë e Superligës që është testuar për COVID-19. Sipas një njoftimi për shtyp, kjo skuadër njofton se lojtarët e saj janë testuar për koronavirus në mëngjesit e ditës së sotme,...

Gjilani bëhet klubi i parë kosovar që kryen testimet për COVID-19, të gjithë dalin negativ

para 6 muajve - Telegrafi

Klubi i Gjilanit ka njofton opinionin se i ka përfunduar me suksese testet për COVID-19, ku të gjithë kanë rezultuar negativ. Gjilani është njëri nga klubet që ka kërkuar me ngulm të rikthehet Superliga....

Të gjithë negativ te Gjilani për COVID-19

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 22/05/2020 21:54 S’ka asnjë të infektuar me COVID-19 te klubi i Gjilanit. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të SC Gjilani, ku shkruan se testet për COVID-19 kanë rezultuar negativ...

Dalin rezultatet e testeve për Koronavirus te Gjilani

para 6 muajve - Syri

Gjilani ishte klubi i parë në Superligën e Kosovës që bëri testet për Covid-19. Dhe ditën e sotme, klubi kosovarë ka marrë përgjigjet e testeve. Për fat të mirë, futbollistët, stafi teknik dhe puntorët...

Dalin rezultatet e testeve për Koronavirus te Gjilani

para 6 muajve - Syri

Gjilani ishte klubi i parë në Superligën e Kosovës që bëri testet për Covid-19. Dhe ditën e sotme, klubi kosovarë ka marrë përgjigjet e testeve. Për fat të mirë, futbollistët, stafi teknik dhe puntorët...

Gjilani jep lajmin e mirë: Asnjë pjesëtar i skuadrës me COVID-19

para 6 muajve - SuperSport

Lajm i mirë për ekipin e Gjilanit pak ditë pasi rinisi stërvitja për skuadrat e IPKO Superligës së Kosovës. Futbollistët, stafi teknik dhe punëtorët e “skifterëve” kanë rezultuar të gjithë negativë në...

Nis testimi i skuadrave kosovare për koronavirus, ja kush u testua sot

para 6 muajve - OraInfo

Sot ka filluar testimi i skuadrave kosovare për koronavirus. Ka filluar edhe zyrtarisht testimi i futbollistëve të Superligës për ‘Covid-19’. Ashtu siç kishte paralajmëruar Federata e Futbollit e Kosovës,...

Dalin rezultatet e testeve për COVID-19 te skuadra e Gjilanit

para 6 muajve - Shprehja

loading... Sipas një njoftimi për shtyp, kjo skuadër njofton se lojtarët e saj janë testuar për koronavirus në mëngjesit e ditës së sotme, dhe të gjithë kanë dalë negativ. Autoritet në Kosovë kanë vendosur...

Lajm i mirë, të gjithë futbollistët ekipit të Gjilanit dalin negativ në testin për koronavirus

para 6 muajve - Sinjali

Ekipi i Gjilanit përmes një postimi në Facebook ka lajmëruar se të gjithë futbollistët, stafi dhe personeli i klubit kanë rezultuar negativ në testin për koronavirus. Tashmë skuadra e Gjilanit mund të...

Asnjë rast me koronavirus tek skuadra e Gjilanit

para 6 muajve - GazetaBlic

SC Gjilani ka njoftuar që të gjithë futbollistët e skuadrës të testuar për koronavirus kanë rezultuar negativisht. Futbollistët e skuadrës janë testuar ditën e sotme, gjithashtu para disa minutave kanë...

Dalin rezultatet e testeve për COVID-19 te skuadra e Gjilanit

para 6 muajve - Lajmi.net

Sipas një njoftimi për shtyp, kjo skuadër njofton se lojtarët e saj janë testuar për koronavirus në mëngjesit e ditës së sotme, dhe të gjithë kanë dalë negativ. Autoritet në Kosovë kanë vendosur për testimin...

Nis testimi i skuadrave kosovare për koronavirus, sot u testua SC Gjilani

para 6 muajve - Indeks online

Ka filluar edhe zyrtarisht testimi i futbollistëve të Superligës për ‘Covid-19’. Ashtu siç kishte paralajmëruar Federata e Futbollit e Kosovës, e cila në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë...

IKSHPK-ja nis testimin në futboll, te Gjilani të gjithë dalin negativë

para 6 muajve - Koha.net

Gjilani është ekipi i parë në elitën e futbollit kosovar që i është nënshtruar testimeve për koronavirus nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Testet që janë bërë tek futbollistët e...

Gjilani kryen testimet për Covid-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Gjilanit ka kryer testet për Covid-19, kur lajm i mirë është se të gjithë kanë rezultuar negativ. Klubi i Superligës do të vazhdojë përgatitjet për rifillimin e kampionatit. “Futbollistët, stafi...

Katër klube të Superligës votuan ishin kundër rinisjes së edicionit

para 6 muajve - Telegrafi

Futbolli i Kosovës u “paralizua” në mes të muajit mars pas paraqitjes së rasteve të para me COVID-19 në vendin tonë. Megjithatë, topat në fushat e futbollit kosovar do të rrokullisen sërish nga fillimi...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 22/05/2020 16:17 Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit...

Dalin rezultatet e testeve për COVID-19 te skuadra e Gjilanit

para 6 muajve - Zyrtare

Sipas një njoftimi për shtyp, kjo skuadër njofton se lojtarët e saj janë testuar për koronavirus në mëngjesit e ditës së sotme, dhe të gjithë kanë dalë negativ. Autoritet në Kosovë kanë vendosur për testimin...

Gjilani bëhet klubi i parë kosovar që kryen testimet për COVID-19, të gjithë dalin negativ

para 6 muajve - Arbresh

Klubi i Gjilanit ka njofton opinionin se i ka përfunduar me suksese testet për COVID-19, ku të gjithë kanë rezultuar negativ. Gjilani është njëri nga klubet që ka kërkuar me ngulm të rikthehet Superliga....

Nis testimi i futbollistëve, te Gjilani të gjithë dalin negativ

para 6 muajve - Periskopi

Gjilani është ekipi i parë në elitën e futbollit kosovar që i është nënshtruar testimeve për koronavirus nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Testet që janë bërë tek futbollistët e...

Shtatë shtëpi në Gjilan ende në karantinë, Haziri kërkon suspendimin e masave për kufizimit të qarkullimit

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën për media, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktiv me COVID-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Medial

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Futbollistët karantinë në Prishtinë/ Dy prej tyre dalin negativë, pas 8 ditësh ‘të lirë’

para 6 muajve - Top Channel

Situata me Covid-19 është drejt qetësimit në një farë mënyre dhe në shumë vende të Europës ka rifilluar stërvitja, ka filluar kampionati në Bundesligën Gjermane. Në shumë vende të rajonin ku edhe ndodhemi...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Këto janë katër klubet e Superligës së Kosovës që ‘votuan’ kundër rinisjes së edicionit

para 6 muajve - Zeri

Futbolli i Kosovës u “paralizua” në mes të muajit mars pas paraqitjes së rasteve të para me COVID-19 në vendin tonë. Megjithatë, topat në fushat e futbollit kosovar do të rrokullisen sërish nga fillimi...

Mitrovica – FFK-së: Vendosni për ligën e vajzave, ashtu siç vendosët për djemtë

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 22/05/2020 13:46 Klubi Mitrovica, që garon në ligën elitare të futbollit të vajzave në Kosovë, ka kërkuar nga Federata e Futbollit të Kosovës të vendosë sa më shpejt për fatin e këtij...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Infokusi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Haziri: Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - OraInfo

Komuna e Gjilanit po e vazhdon luftën me koronavirusin. Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar...

Haziri jep detaje për të infektuarit në Gjilan, ka një kërkesë për ta

para 6 muajve - Sinjali

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan, konkretisht 32 raste aktive me COVID-19, janë akoma në karantinë. Ai në një konferencën për media, ka kërkuar nga të prekurit...

Haziri kërkon nga të prekurit që t’i respektojnë rregullat e karantinës

para 6 muajve - Indeks online

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktiv me Covid-19. Ai në një konferencën për media, ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë...

Haziri thotë se në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën për media, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë dhe 32 qytetarë janë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të...

Vollejbollistja kosovare, e prekur me koronavirus

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 22/05/2020 12:26 Pas infektimit të futbollistit të Dritës, Izair Eminit, me virusin Covid-19, tani raportohet se edhe një vollejbollistë është infektuar me këtë virus. Futbollisti...

Skuadra e Superligës: Kërkojmë nga FFK-ja të merret vendim për fatin tonë sa më parë

para 6 muajve - Zeri

Skuadrat e Superligës së meshkujve në Kosovë në tri ditët e fundit kanë filluar fazën përgatitore për rifillimin e garave në elitën e futbollit kosovar, pas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për një...

Skuadra e Superligës: Kërkojmë nga FFK të merret vendim për fatin tonë sa më parë

para 6 muajve - Zeri

Skuadrat e Superligës së meshkujve në Kosovë në tre ditët e fundit kanë filluar fazën përgatitore për rifillimin e garave në elitën e futbollit kosovar, pas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për një...

FFK: NIS “AKSIONIN” PËR TAMPONE TË TESTOHEN GJITHË LOJTARËT

para 6 muajve - Klan Macedonia

Rasti i sulmuesi i Dritës së Gjilanit Izair Emini i cili rezultoi pozitiv, kjo situate ka nxitur të klubet e Kosovës që të kërkojnë nga Federata që të merren masa dhe të gjithë lojtarët të testohen para...

Nga karantina flet futbollisti i Gjilanit: Këto gjëra më ndodhin vetëm mua!

para 6 muajve - Zeri

Sebino Plaku është një nga lojtarët që papritur e ka gjetur veten të izoluar në qendrën studentore në Prishtinë. Së bashku me të kanë qenë edhe futbollistë të tjerë të Gjilanit, ndërsa një mungesë informacioni...

Edhe vollejbollistja kosovare infektohet me koronavirus

para 6 muajve - OraInfo

Pas infektimit të futbollistit të Dritës, Izair Eminit, me virusin Covid-19, tani raportohet se edhe një vollejbollistë është infektuar me këtë virus. Futbollisti Izair Emini u bë sportisti i parë i prekur...

Një volejbolliste kosovare është e prekur me koronavirus

para 6 muajve - Sinjali

Futbollisti i Dritës, Izair Emini rezultoi pozitiv para dy ditëve duke prekur kështu Superligën e Kosovës në kohën kur u dha drita jeshile që të fillohen stërvitjet kolektive. E megjithatë, Emini nuk është...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me Coronavirus

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Leksione përgjegjshmërie nga Kosova, plan për sigurinë shëndetësore të sportistëve: Teste për të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Panorama

Kosova është shumë herë në pararojë të veprimeve si duhet të sillet shteti në raport me sportin apo me sportistët. Së fundmi, ka qenë Federata e Futbollit të Kosovës që ka bërë njoftimin se për të gjithë...

Haziri kërkon nga të prekurit që t’i respektojnë rregullat e karantinës

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën për medie, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktiv me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë...

testt

para 6 muajve - OraInfo

testt

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Zyrtare

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me Coronavirus

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Në Gjilan shtatë shtëpi janë në karantinë dhe 32 qytetarë aktivë me koronavirus

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktivë me Covid-19. Ai ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë t’i përmbahen rregullave...

Haziri kërkon nga të prekurit që t’i respektojnë rregullat e karantinës

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka njoftuar se shtatë shtëpi në Gjilan janë akoma në karantinë, apo 32 qytetarë aktiv me Covid-19. Ai në një konferencën për media, ka kërkuar nga të prekurit që të vazhdojnë...

FFK-ja s’parasheh ndërprerje të kampionatit nëse ndonjë lojtar infektohet me COVID-19

para 6 muajve - Koha.net

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk parasheh ndërprerje të kampionatit nëse ndonjë lojtar apo punonjës i ndonjë klubi të Superligës infektohet me koronavirus gjatë kësaj faze dhe ndeshjeve kampionale,...

KFF Mitrovica kërkon zgjidhje për kampionatin e femrave, këto janë dy propozimet e tyre

para 6 muajve - KosovaPress

Janë bërë katër ditë që skuadrat kosovare janë rikthyer në stërvitje pasi morën dritën e gjelbër nga Ministria e Shëndetësisë për të punuar në grup. Kurse, Superliga e Femrave është në pritje të një vendimi...

FFK-ja s’parasheh ndërprerje të kampionatit nëse ndonjë lojtar infektohet me Coronavirus

para 6 muajve - Ekonomia Online

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk parasheh ndërprerje të kampionatit nëse ndonjë lojtar apo punonjës i ndonjë klubi të Superligës infektohet me koronavirus gjatë kësaj faze dhe ndeshjeve kampionale,...

Në Shqipëri futbolli nis me të “shtyrë”, Federata e Kosovës nis “aksionin” për tampone: Testohen gjithë lojtarët

para 6 muajve - Newsport

Izair Emini është lojtari i parë shqiptar që ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Sulmuesi i Dritës pas analizave të bëra ka dalë që është prekur nga ky virus edhe pse nuk është në dijeni se ku mund të jetë...

Futbollistët në karantinë/ Të mbyllur në Kosovë me gjithë trajnerin

para 6 muajve - Top Channel

Situata me Covid-19 është drejt qetësimit në një farë mënyre dhe në shumë vende të Europës ka rifilluar stërvitja, ka filluar kampionati në Bundesligën Gjermane. Në shumë vende të rajonin ku edhe ndodhemi...

Mezani dhe 6 futbollistë e Gjilanit dalin negativ për koronavirus

para 6 muajve - RTV 21

kryetrajneri i Gjilanit, Gentian Mezani dhe gjashtë futbollistë nga Shqipëria, tash e një javë ishin duke qëndruar të karantinuar në Qendrën Studentore në Prishtinë. Bëhet se ditur se sot kanë marr testet...

Futbolli i Kosovës për t’u marrë shembull

para 6 muajve - Portalb

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

Kontratat e futbollistëve, pagat gjatë pandemisë dhe rasti i parë me koronavirus, rrëfehet Eroll Salihu

para 6 muajve - Zeri

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu është rrëfyer në një intervistë për Zëri.info. Salihu ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit në futbollin kosovar si dhe për...

Drita tregon për gjendjen e futbollistit që rezultoi pozitiv me COVID-19

para 6 muajve - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 21/05/2020 20:09 Izair Emini ndihet mirë, pasi u konfirmuar pozitiv me koronavirus. Izair Emini u bë futbollisti i parë në IPKO Superligën e Kosovës që infektohet me virusin COVID-19....

Gjilani tregon për gjendjen e futbollistit që rezultoi pozitiv me COVID-19

para 6 muajve - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 21/05/2020 20:09 Izair Emini ndihet mirë, pasi u konfirmuar pozitiv me koronavirus. Izair Emini u bë ditën e djeshme futbollisti i parë në IPKO Superligën e Kosovës që infektohet...

Lajm fantastik nga Gjilani, Mezani dhe gjashtë futbollistë nga Shqipëria negativë pas testeve për COVID-19

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 21/05/2020 19:56 Skuadra e Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës, merr lajme të mira nga trajneri dhe gjashtë futbollistët nga Shqipëria, që pasi qëndruan një javë në izolim, mund...

Drita flet për gjendjen e lojtarit që rezultoi pozitiv me koronavirus

para 6 muajve - OraInfo

Lojtari i Dritës, Izair Emini para pak ditëve rezultoi pozitiv me koronavirus Ai ndihet mirë, pasi u konfirmuar pozitiv me koronavirus. Izair Emini u bë futbollisti i parë në IPKO Superligën e Kosovës...

Trajneri Mezani dhe 6 lojtarë nga Shqipëria dalin negativ nga testimet në Kosovë për COVID-19

para 6 muajve - Syri

Skuadra e Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës merr lajme të mira nga trajneri dhe gjashtë futbollistët nga Shqipëria, që pasi qëndruan një javë në izolim, mund t’i bashkohen pjesës tjetër të ekipit....

Futbollistët e Gjilanit testohen për Covid-19, nuk ka të infektuar

para 6 muajve - Medial

Gjilani ka testuar për Covid-19 disa prej futbollistëve të skuadrës. Shtatë anëtar të SC Gjilani janë testuar për koronavirus, dhe për rezultatet e tyre ka njoftuar faqja zyrtare e Gjilanit. Oltion Rapa,...

Kapiteni i Ballkanit, Berisha: Futbollistët duhet të testohen çdo javë, rikthimi i kampionatit është përgjegjësi e madhe

para 6 muajve - GazetaBlic

Kapiteni i Ballkanit, Visar Berisha thotë që futbollistët e Superligës duhet të testohen të paktën një herë në javë për Covid-19. FFK sot ka zbuluar që lojtarët e Superligës së Kosovës do të testohen para...

Trajneri dhe futbollistët e Gjilanit dalin negativ për coronavirus, lirohen nga qendra studentore në Prishtinë

para 6 muajve - Telegrafi

Trajneri Gentian Mezani dhe gjashtë futbollistë nga Shqipëria, tash e një javë ishin duke qëndruar të karantinuar në Qendrën Studentore në Prishtinë. Ata tek sot kanë marr testet dhe kanë dal të gjithë...

Trajneri Mezani dhe 6 lojtarë nga Shqipëria dalin negativ nga testimet në Kosovë për COVID-19

para 6 muajve - Syri

Skuadra e Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës merr lajme të mira nga trajneri dhe gjashtë futbollistët nga Shqipëria, që pasi qëndruan një javë në izolim, mund t’i bashkohen pjesës tjetër të ekipit....

Futbolli i Kosovës për t’u marrë shembull

para 6 muajve - Flaka

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

FFK: Do testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - RTV 21

Testimi do të bëhet në bashkëpunim me MSh dhe IKSHKP Pas testimit pozitiv të djeshëm të futbollistit të Dritës, Izair Emini që aktualisht është në Maqedoni, Federata e Futbollit e Kosovës ka vendosur që...

Dalin rezultatet për koronavirus të 6 futbollistëve dhe trajnerit të Gjilanit

para 6 muajve - Sinjali

Pas një jave në karantinë te Qendra e Studentëve sot 6 futbollistët dhe kryetrajneri i Gjilanit u liruan pasi rezultuan negative për koronavirus. Në testet e kryera sot Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard...

Lojtarët e Gjilanit nuk janë të infektuar, vazhdojnë izolimin në shtëpi

para 6 muajve - Koha.net

Gjashtë futbollistë dhe trajneri i Gjilanit të enjten janë testuar për COVID-19, ndërsa rezultati i testimit është negativ. Këtë e ka bërë të ditur klubi Gjilani përmes një komunikate. Bëhet fjalë për...

Trajneri dhe tetë lojtarë të Gjilanit dalin negativ në testet për coronavirus

para 6 muajve - Kallxo

Klubi i Gjilanit, ka njoftuar se tetë futbollistë dhe trajneri Gentian Mezani, kanë kryer testet për COVID-19, dhe kanë rezultuar negativ. Futbollistët Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart...

Gjilani jep lajmin e mirë: Mezani dhe gjashtë futbollistë nga Shqipëria negativë

para 6 muajve - SuperSport

Skuadra e Gjilanit në IPKO Superligën e Kosovës, merr lajme të mira nga trajneri dhe gjashtë futbollistët nga Shqipëria, që pasi qëndruan një javë në izolim, mund t’i bashkohen pjesës tjetër të ekipit....

Të karantinuarit e Gjilanit marrin rezultatet e Covid-19

para 6 muajve - GazetaBlic

Të gjithë futbollistët e Gjilanit të cilët ishin të karantinuar – kanë marrë rezultatet për testet e tyre për Covid-19. Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu...

Tahir Batatina: Vendimi për testimin e lojtarëve është i qëlluar

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është i lumtur që lojtarët e Superligës do të testohen para se të rifillojë Superliga e Kosovës në futboll. Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar sot klubet, futbollistët...

Drejtori i Dritës së Gjilanit zbulon gjendjen e futbollistit të skuadrës, i cili u infektua me koronavirus

para 6 muajve - Zeri

Klubi elitar kosovar, Drita e Gjilanit dje ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se njëri prej futbollistëve të skuadrës ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Futbollisti në fjalë është Izair Emini,...

Futbollistët e Gjilanit testohen për Covid-19, nuk ka të infektuar

para 6 muajve - Lajmi.net

Shtatë anëtar të SC Gjilani janë testuar për koronavirus, dhe për rezultatet e tyre ka njoftuar faqja zyrtare e Gjilanit. Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoard Jonuzi, Sebino Plaku, Franc...

Futbollistët e huaj të Gjilanit testohen për koronavirus, klubi gjilanas i publikon rezultatet

para 6 muajve - Zeri

Klubi i Gjilanit ka njoftuar përmes një komunikate për shtyp se disa nga anëtarët e skuadrës janë testuar për koronavirus. Saktësisht, trajneri Gentjan Mezani dhe futbollistët e skuadrës që vijnë nga Shqipëria...

Drita lë pas frikën nga koronavirusi, i vazhdon stërvitjet dy herë në ditë

para 6 muajve - Zeri

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë...

FFK-ja thotë se do t’i testojë futbollistët për Covid-19, pas rastit të parë në Superligë

para 6 muajve - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 21/05/2020 16:49 Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), ka thënë se shumë shpejt të gjithë futbollistët dhe i tërë stafi i klubeve të Ipko Superligës do të testohen për Covid-19,...

FFK iu drejtohet futbollistëve dhe klubeve

para 6 muajve - Medial

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

Drenica është gati për testimin e lojtarëve dhe stafit, i dërgohet lista IKSHPK’së

para 6 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Drenicës është gati që të testohet për Covid-19. Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar sot klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë...

FOTO/ Nga Shqipëri në karantinë në Kosovë, Sebino Plaku zbulon kushtet në qendrën studentore: Jemi 6 futbollistë që po qendrojmë këtu, më ndodhin gjithmonë këto “kurthe”

para 6 muajve - Newsport

Sebino Plaku po qendron në izolim të plotë në Kosovë sëbashku me 5 futbollistë të tjerë shqiptar që kanë udhëtuar nga Shqipëria drejt Kosovës. Futbollistët kanë kryer testet e Covid-19 dhe kanë dalë të...

FFK: Lojtarët dhe stafet e klubeve do të testohen për COVID-19

para 6 muajve - Telegrafi

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

Munishi: Karantina bëri dëm, disa trajner të testohen për gjendjen e tyre psikike

para 6 muajve - Zeri

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shumë i lumtur që të gjithë lojtarët e Superligës do të jenë në gjendje të testohen para rifillimit të kampionatit të futbollit në Kosovës. Munishi tha se ky vendim...

Teste për ish-lojtarët e Superligës dhe trajnerin Mezani, zbulohen përgjigjet

para 6 muajve - Newsport

Në Kosovë është rregjistruar rasti I parë me Covid-19 te lojtarët. Sulmuesi I Dritës Izair Emini rezultoi pozitiv pas testeve të kryera ditën e djeshme e tani do të qendrojë në izolim e më pas do të bëjë...

FFK: Shumë shpejt do të fillojë testimi i të gjithë futbollistëve

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar klubet e Superligës se të gjithë futbollistët dhe stafet e klubeve, do të testohen për COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi. Përmes një njoftimi,...

Në Kosovë do të testohen të gjithë futbollistët, tamponët i siguron Federata

para 6 muajve - Syri

Federata e Futbollit e Kosovën ka dalë me një deklaratë ku ka njoftuar se do të testohen për Koronavirus të gjithë futbollistët. “Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin...

Munishi: Vendimi për testimin e lojtarëve është fantastik, por edhe disa trajnerë duhet të testohen për gjendjen e tyre psiqike

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shumë i lumtur që të gjithë lojtarët e Superligës do të jenë në gjendje të testohen para rifillimit të kampionatit të futbollit në Kosovës. Federata e Futbollit...

Në Kosovë do të testohen të gjithë futbollistët, tamponët i siguron Federata

para 6 muajve - Syri

Federata e Futbollit e Kosovën ka dalë me një deklaratë ku ka njoftuar se do të testohen për Koronavirus të gjithë futbollistët. “Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin...

Kjo është gjendja e futbollistit të Dritës që rezultoi pozitiv me koronavirus

para 6 muajve - Epoka e Re

Izair Emini ndihet mirë, pasi u konfirmuar pozitiv me koronavirus. Izair Emini u bë futbollisti i parë në IPKO Superligën e Kosovës që infektohet me virusin COVID-19. Pas testeve të kryera dite me pare,...

Trajneri Mezani dhe gjashtë futbollistë janë testuar për Covid-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Trajneri i Gjilanit, Gentian Mezani dhe gjashtë futbollistët janë testuar për koronavirus. Sipas njoftimit të skuadrës nga Anamorava të gjithë të tatuarit kanë rezultuar negativ, kurse të njëjtit mund...

ZYRTARE: FFK njofton se do të testohen të gjithë futbollistët dhe stafet e klubeve të Superligës për COVID-19

para 6 muajve - Zeri

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

Të gjithë futbollistët e Superligës do të testohen për coronavirus

para 6 muajve - Kallxo

Klubet e Superligës së Kosovës në futboll, këtë javë kanë rifilluar më stërvitje që të përgatiten për rifillimin e sezonit. Të mërkurën futbollisti i Dritës, Izair Emini u diagnostikua me coronavirus....

Testimi i ardhshëm i Izair Eminit për Covid-19 do të bëhet pas dy javësh

para 6 muajve - GazetaBlic

Futbollisti i Dritës, Izair Emini – i cili është prekur nga Covid-19 do të testohet pas 14 ditësh. Sulmuesi 34 vjeçar i Dritës mbrëmë konfimroi se është prekur me koronavirus, ndërsa theksoi që sot do...

ZYRTARE: FFK njofton se do të testohen të gjithë futbollistët dhe stafeve të klubeve të Superligës për COVID-19

para 6 muajve - Zeri

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

FFK: Të gjithë futbollistët e Superligës do t`i nënshtrohen testimeve

para 6 muajve - RTK

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të gjithë futbollistët e klubeve të Superligës dhe pjesëtarët...

Kosova jep një tjetër shembull, siguron tamponë për gjithë futbollistët

para 6 muajve - Koha Jone

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar klubet, futbollistët që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt do të fillojë...

Kosova për t’u marrë shembull, siguron tamponë për të gjithë futbollistët dhe stafet

para 6 muajve - SuperSport

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

LAJMI I FUNDIT: Të gjithë futbollistët e Superligës do të testohen për Covid-19

para 6 muajve - GazetaBlic

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

“CALMA-VU”, mos shkaktoni panikë tek futbollistët, FFK do të i testojë të gjithë, sipas standardeve

para 6 muajve - Presheva Jone

21 maj, 2020 – Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike...

Pas rastit të parë me koronavirus dhe tri ditë stërvitje, FFK-së i kujtohet për teste

para 6 muajve - Indeks online

Dje është shënuar rasti i parë me koronavirus në futbollin kosovar, ku sulmuesi i Dritës, Mizair Emini ka dalë pozitiv. Pasi kanë kaluar 3 ditë stërvitje, FFK-së i është kujtuar se duhet të testohen futbollistët....

FFK e konfirmon: Do të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Lajmi.net

FFK ishte në presion të madh këto orët e fundit, pasi fillimisht vendosën për rinisjen e Superligës dhe më pas futbollisti i Dritës, Izair Emini testoi pozitiv për Covid-19. Kjo ishte shkas që disa nga...

Futbollistët megjithatë do të testohen për koronavirus

para 6 muajve - Koha.net

Futbollistët e Kosovës megjithatë do të testohen për koronavirus para se edicioni të vazhdojë. Këtë e ka bërë të ditur të enjten Federata e Futbollit të Kosovës (FFK). FFK-ja ka thënë se është në koordinim...

FFK: Shumë shpejtë fillon testimi i lojtarëve

para 6 muajve - Sinjali

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

A po rrezikohet Drita nga pandemia COVID-19? Personat e kontaktit me futbollistin e infektuar vazhdojnë stërvitjet në grup

para 6 muajve - Zeri

Futbolli kosovar ditën e djeshme e mori një lajm tronditës, shkruan “Zeri.info”. Sulmuesi i Dritës së Gjilanit, Izair Emini, rezultoi pozitiv me virusin COVID-19 pas testeve të kryera në Shkup të Maqedonisë...

Ballkani reagon ashpër: S’jeni profesionistë, merrni përgjegjësi e jo vetëm privilegje

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 21/05/2020 13:55 Ballkani ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në futbollin kosovar përmes një deklarate të lëshuar, duke kritikuar Ministrinë e Shëndetësisë dhe Federatën e Futbollit...

Trajneri dhe futbollistët e Gjilanit rezultojnë negativ në testin e koronavirusit, largohen nga qëndra studentore

para 6 muajve - Arbresh

Skuadra e Gjilanit, sot (e enjte) ka njoftuar se trajneri Gentian Mezani se bashku me futbollistët Oltion Rapa, Shkëlqen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku dhe Franc Veliu kanë rezultuar...

Do të testohen të gjithë futbollistët dhe stafet e klubeve të Superligës për Covid-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

Batatina: I kemi testuar lojtarët, këto janë rezultatet

para 6 muajve - Indeks online

Dje është shënuar rasti i parë me koronavirus në futbollin e Kosovës, ku sulmuesi i Dritës Mizair Emini ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Kjo situatë ka sjellë frikë te skuadrat tjera dhe ndihen të pasigurta...

Kosova për t’u marrë shembull, siguron tamponë për të gjithë futbollistët dhe stafet

para 6 muajve - Shenja

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

Klubet kërkojnë testimin e lojtarëve, FFK-ja thotë se mund të ketë testime para rifillimit të kampionatit

para 6 muajve - Koha.net

Ka vazhduar të rritet numri i klubeve që po kërkojnë të testohen të gjithë lojtarët para rifillimit të stinorit të Superligës e Kosovës në futboll. Reagimet kanë filluar pasi të mërkurën është njoftuar...

Reagon Ballkani: Urgjentisht të testohen të gjithë lojtarët

para 6 muajve - Indeks online

Gjatë ditës së djeshme Drita ka raportuar se sulmuesi i tyre, Izair Emini ka dalë pozitiv me koronavirus. Tashmë klubet po ndjehen të frikësuar dhe po kërkojnë që të gjithë lojtarët të testohen në mënyrë...

Rasti i parë me Covid-19, Federata e Kosovës merr masa: Do të testohen të gjithë lojtarët

para 6 muajve - Newsport

Izair Emini është lojtari i parë shqiptar që ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Sulmuesi i Dritës pas analizave të bëra ka dalë që është prekur nga ky virus edhe pse nuk është në dijeni se ku mund të jetë...

Reagon Ballkani: Tash e tutje çfarëdo që ndodh nuk është përgjegjësi jona, por e atyre që vendosën ta vazhdojnë kampionatin

para 6 muajve - Zeri

Lajmi për daljen pozitiv me COVID-19 të futbollistit të Dritës, Izair Emini, e ka shqetësuar jo pak komunitetin e futbollit kosovar. Skuadrat e Superligës kanë kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë që t’u...

FC Ballkani: Të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Lajmi.net

Të mëkurën futbollisti i Dritës, Izair Emini ka dalë pozitiv në testet për COVID-19. Në Superligën e Kosovës kanë nisur stërvitjet e klubeve, ndonëse futbollistët nuk janë testuar për koronavirus. Pas...

Izair Emini me COVID-19, Ballkani i qartë: Të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - ABC News

Izair Emini, sulmuesi kampion me Kukësin në Superiore, ka dalë pozitiv me COVID-19. Ai pritet të zhvillojë edhe një test tjetër, pasi është habitur se si i ka ndodhur diçka e tillë. Gjithsesi për momentin...

FC Ballkani: Të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Shprehja

loading... Të mëkurën futbollisti i Dritës, Izair Emini ka dalë pozitiv në testet për COVID-19. Në Superligën e Kosovës kanë nisur stërvitjet e klubeve, ndonëse futbollistët nuk janë testuar për koronavirus....

Munishi: Po bëjnë hajgare me jetët tona, askund në botë si në Kosovë!

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Valon Konushevci 21/05/2020 12:12 Ismet Munishi nuk ka të ndalur. Ai po vazhdon ta kundërshtojë rinisjen e aktiviteteve futbollistike në Kosovë me lejen që institucionet shëndetësore ia dhanë para...

IZAIR EMINI POZITIV ME KORONAVIRUS

para 6 muajve - Klan Macedonia

Futbollisti tetovar Izair Emini i cili aktualisht është pjesë  e klubit të futbollit  “Drita” ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Pavarësisht kësaj, futbollisti  tetovar për Klan Maqedoni deklaroi se...

LAJMI I FUNDIT: FFK njofton se do të testohen të gjithë futbollistët për ‘Covid-19’

para 6 muajve - Infokusi

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

“Nuk kam dashur të shënoj kështu golash”, Ish-sulmuesi i Kukësit flet për prekjen nga Covid-19: Nuk kam asnjë shqetësim, këto simtoma i kalova në Turqi

para 6 muajve - Newsport

Izair Emini është lojtari I parë shqiptar që është prekur me covid-19. Ish-sulmuesi I Kukësit pas analizave të djeshme rezultoi pozitiv, ndërsa do të qendrojë për 14 ditë në karantinë. Emini në një intervistë...

​E konfirmon FFK, të gjithë futbollistët e klubeve të Superligës do t’i nënshtrohen testit për Covid-19

para 6 muajve - Gazeta e re

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt do të fillojë testimi i të gjithë...

Futbollisti i Gjilanit bën testin për koronavirus

para 6 muajve - Sinjali

Futbollisti i skuadrës së Gjianit, Muhamed Useini gjatë ditës së djeshme I është nënshtruar testit për koronavirus në qytetin e Shkupit. Siç mëson ‘Infosport.mk’, mesfushorit i skuadrës së Gjilanit ka...

FFK e konfirmon: Do të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Zyrtare

FFK ishte në presion të madh këto orët e fundit, pasi fillimisht vendosën për rinisjen e Superligës dhe më pas futbollisti i Dritës, Izair Emini testoi pozitiv për Covid-19. Kjo ishte shkas që disa nga...

Edhe Ballkani kërkon testimin e gjithë futbollistëve të Superligës para rifillimit të kampionatit

para 6 muajve - Infokusi

Izair Emini është bërë futbollisti i parë i një skuadre të Superligës që ka dalë pozitiv me pandeminë e koronavirusit. Futbollisti nga Maqedonia Veriore ka rezultuar pozitiv gjatë testimit të bërë dy ditë...

Konfirmohet nga FFK: Futbollistëve do iu nënshtrohet testi për koronavirus

para 6 muajve - Arbresh

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë...

Zyrtare: Të gjithë futbollistëve kosovarë do t’iu bëhet testi për koronavirus para se të rifillojë futbolli

para 6 muajve - Periskopi

Federata e Futbollit e Kosovës njofton klubet, futbollistët dhe opinionin e gjerë që është në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt...

E konfirmon FFK, të gjithë futbollistët e klubeve të Superligës do t’i nënshtrohen testit për Covid-19

para 6 muajve - KosovaPress

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se në koordinim të plotë me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe shumë shpejt do të fillojë testimi i të gjithë...

Munishi pasi doli futbollisti i Dritës pozitiv në testin për Covid 19: Ndoshta nuk do ta vazhdoj kampionatin

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë ditës së djeshme skuadra e Dritës lajmëroi se futbollisti i saj, Izair Emini ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Fatmirësisht, Emini nuk ka pasur kontakt me lojtarë të tjerë. Deri më...

Emini: Nuk e di ku jam infektuar, do të kërkoj të ri-testohem

para 7 muajve - Koha.mk

Futbollisti i Dritës, Izair Emini, thotë se nuk e di se ku është infektuar me koronavirus. Ai tregon se ai dhe familja e tij nuk kanë simptoma dhe se do të kërkojë të ri-testohet nesër. Futbollisti nga...

Klubet kërkojnë testimin e lojtarëve, FFK-ja thotë se mund të ketë testime para rifillimit të kampionatit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ka vazhduar të rritet numri i klubeve që po kërkojnë të testohen të gjithë lojtarët para rifillimit të stinorit të Superligës e Kosovës në futboll. Reagimet kanë filluar pasi të mërkurën është njoftuar...

Munishi: Ndoshta unë nuk do të vazhdojë kampionatin

para 6 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka qenë njëri nga personat më të zëshëm kundër rifillimit të kampionatit. Dje, menjëherë pasi lojtari i Dritës, Izair Emini rezultoi pozitiv, Munishi reagoi duke kritikuar...

FC Ballkani: Të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Arbresh

Skuadra lidere e Superligës, FC Ballkani, ka shprehur shqetësimin e tyre për situatën në futbollin e Kosovës. Të mëkurën futbollisti i Dritës, Izair Emini ka dalë pozitiv në testet për COVID-19. Në Superligën...

FC Ballkani bën thirrje urgjente: ‘Të testohen për koronavirus të gjithë lojtarët, merrni përgjegjësi e jo vetëm privilegje’

para 6 muajve - Periskopi

Gjatë ditës së djeshme Drita ka raportuar se sulmuesi i tyre, Izair Emini ka dalë pozitiv me koronavirus. Tashmë klubet po ndjehen të frikësuar dhe po kërkojnë që të gjithë lojtarët të testohen në mënyrë...

FC Ballkani bën thirrje urgjente që të gjithë lojtarët të testohen për koronavirus: ‘Merrni përgjegjësi e jo vetëm privilegje’

para 6 muajve - Periskopi

Gjatë ditës së djeshme Drita ka raportuar se sulmuesi i tyre, Izair Emini ka dalë pozitiv me koronavirus. Tashmë klubet po ndjehen të frikësuar dhe po kërkojnë që të gjithë lojtarët të testohen në mënyrë...

Edhe Ballkani kërkon testimin e gjithë futbollistëve të Superligës para rifillimit të kampionatit

para 6 muajve - KosovaPress

Izair Emini është bërë futbollisti i parë i një skuadre të Superligës që ka dalë pozitiv me pandeminë e koronavirusit. Futbollisti nga Maqedonia Veriore ka rezultuar pozitiv gjatë testimit të bërë dy ditë...

FC Ballkani: Të testohen të gjithë futbollistët

para 6 muajve - Zyrtare

Të mëkurën futbollisti i Dritës, Izair Emini ka dalë pozitiv në testet për COVID-19. Në Superligën e Kosovës kanë nisur stërvitjet e klubeve, ndonëse futbollistët nuk janë testuar për koronavirus. Pas...

Zbuloni risinë më të fundit të testeve të anti-trupave ndaj koronavirusit

para 7 muajve - Gazeta Tema

Një test i ri për të përcaktuar nëse dikush është infektuar me koronavirus është lëshuar së fundmi në treg. Sipas zbuluesit, gjigandit zviceran Roche, testi  “ka një specifitet më të madh se 99.8% dhe...

Zbuloni risinë më të fundit të testeve të anti-trupave ndaj koronavirusit

para 7 muajve - ABC News

Një test i ri për të përcaktuar nëse dikush është infektuar me koronavirus është lëshuar së fundmi në treg. Sipas zbuluesit, gjigandit zviceran Roche, testi “ka një specifitet më të madh se 99.8% dhe ndjeshmëri...

Futbollisti tetovar del pozitiv me koronavirus (VIDEO)

para 6 muajve - in7

Futbollisti i Dritës, Izair Emini, një emër i njohur për futbollin shqiptar ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Në një prononcim për RTV Dukagjinin, Emini e pranon faktin se ka rezultuar pozitiv, por thekson...

Futbollisti i Dritës: Nuk i besoj tamponit, do testohem sërish për Covid-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Ish-futbollisti i Kukësit, Izair Emini rezultoi  pozitiv në testin për Koronavirus. Edhe pse pa simptoma, tamponi për sulmuesin e Dritës tregon se është mbartës i virusit. Fubollisti është habitur kur...

Vjen reagimi i Flamurtarit: Pa testime të mos vazhdojë kampionati

para 7 muajve - Shprehja

loading... Izair Emini, futbollist i Dritës, ka dalë pozitiv në COVID19, duke u bërë futbollisti i parë në Superligën e Kosovës që preket nga ky virus. Asnjë futbollist në Kosovë nuk është testuar për...

Futbollisti tetovar rezulton pozitiv me koronavirus

para 7 muajve - Pa censure

Futbollisti tetovar Izair Emini që luan për KF “Drita” të Gjilanit, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Pavëresisht kësaj, sulmuesi shqiptar nga Tetova ka deklaruar se është mirë dhe nuk ka asnjë problem...

VIDEO/ Rezultoi pozitiv me COVID-19, Izair EMINI s’e beson realitetin: Do e bëj sërish testin

para 7 muajve - Newsport

Izair Emini është lojtari i parë shqiptar që ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19. Ish-sulmuesi i Kukësit që tanimë luan në Kosovë për llogari të Dritës ka bërë tamponin, ku fatkeqësisht ka dalë...

Futbollisti tetovar rezulton pozitiv me koronavirus (VIDEO)

para 7 muajve - Zyrtare

Futbollisti tetovar Izair Emini që luan për KF “Drita” të Gjilanit, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Pavëresisht kësaj, sulmuesi shqiptar nga Tetova ka deklaruar se është mirë dhe nuk ka asnjë problem...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK