Atletico Madrid 1-0 Barcelona, notat e lojtarëve – Dëshpëron Ter Stegen

para një jave - Telegrafi

Atletico Madridi ka arritur të fitojë mes shumë vështirësive ndaj Barcelonës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga. Ekipi i Diego Simeones ka arritur të tregohet ‘arrë e...

Juventus 2-0 Cagliari, notat e lojtarëve – Ronaldo ylli i ndeshjes

para një jave - Telegrafi

Juventusi ka arritur të fitojë pa shumë vështirësi ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Bianconerët kanë vazhduar serinë pozitive në Serie A dhe kanë marrë...

Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës

para një jave - Telegrafi

Atletico Madridi ka arritur të fitojë mes shumë vështirësive ndaj Barcelonës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga. Ekipi i Diego Simeones ka arritur të tregohet ‘arrë e...

Atletico Madrid mposht minimalisht Barcelonën

para një jave - Insajderi

Atletico de Madrid ka fituar derbin e javës së 10-të në La Liga, duke mposhtur me rezultat minimal 1:0 mysafirët e Barcelonës, njofton Insajderi. Momenti kyç i takimit ishte minuta e tretë shtesë në pjesën...

VIDEO/ Çfarë kërkon në mes të fushës? Gafa e Ter Stegen, Atletico në avantazh ndaj Barçës...

para një jave - Syri.net Kosova

Atletico Madrid ka shënuar në fund të pjesë së parë për të zhbllokuar ndeshjen ndaj Barcelonës. Vendasit realizojnë 1-0 falë gafës së Ter Stegen. Portieri gjerman gabimisht doli deri në mes të fushës dhe...

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm, shënon sërish me Juventusin...

para një jave - Syri.net Kosova

Juventusi po fiton 2-0 në përballjen ndaj Cagliarit e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Cristiano Ronaldo ka realizuar dy gola njëri më i bukur se tjetri. Portugezi gjatë realizimit të dytë bëri një...

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Cagliarit, Ronaldo hero me dy gola

para një jave - Telegrafi

Juventusi ka arritur të fitojë pa shumë vështirësi ndaj Cagliarit me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Juventusit, ku...

​U mposht nga Mourinho, reagon Pep Guardiola

para një jave - Top Channel

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League, përcjell KosovaPress. Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari...

Real Madridi ndalet me barazim nga Villarreali (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Real Madridi nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një barazim 1-1 si mysafir i Villarrealit në formë, të shtunën pasdite. Ishin ”mbretërit” ata që të parët kaluan në epërsi me anë të një goli nga Mariano...

Villarreali shënon gol dhe barazon ndaj Real Madridit (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Villarreali ka barazuar rezultatin si nikoqir i Real Madridit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të në La Liga. Moreno ka shënuar për 1-1 nga rrethi i penalltisë në minutën e 76-të. Shikoni golin më poshtë. loading...

Ronaldo e mposhtë i vetëm Cagliarin, ja fiton 3 pikë Juventusit

para një jave - Indeks online

Ekipi I Juventus ka arritur të shënoj fitore me rezultat 2:0 në ndeshjen e javës së tetë në Serie A kundër Cagliarit. “Zonja e Vjetër” kreu punë qysh në pjesën e parë, transmeton Indeksonline. Cristiano...

Atletico në avantazh përballë Barcelonës pas pjesës së parë

para një jave - Insajderi

Është mbyllur pjesa e parë në “Wanda Metropolitano”, ku pas 45’ minutave të parë, skuadra e Simeones ndodhet në avantazh minimal kundër Barcelonës, njofton Insajderi. Që nga fillimi ndeshja ishte e kontrolluar...

Pirlo: Jam i kënaqur me të gjithë sonte, një gjë më befason te Ronaldo

para një jave - ABC News

Juventusi fitoi 2-0 ndaj Cagliarit falë dygolëshit të Cristiano Ronaldos në javën e tetë të Serie A. Trajneri i kampionëve në fuqi, Andrea Pirlo shfaqet i lumtur në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, aty...

Carrasco kalon Atleticon në epërsi ndaj Barcelonës pas daljes skandaloze të Ter Stegen nga porta

para një jave - Telegrafi

Atletico Madridi ka gjetur golin e parë në ndeshjen ndaj Barcelonës në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Los Colchoneros e kanë mbyllur me epërsi minimale pjesën e parë të ndeshjes derbi ndaj Blaugranëve....

Ronaldo ia siguron fitoren Juventusit

para një jave - Koha.net

Cristiano Ronaldo ia ka siguruar fitoren ekipit të tij në ndeshjen kundër Cagliarit. Juventusi luajti vendas ndërsa fitoren e arriti me dy golat e portugezit. Golin e parë, 35-vjeçari e shënoi në minutën...

VIDEO/ I pabesueshëm! Mes tre mbrojtësve, shikoni supergolin që shënon Ronaldo...

para një jave - Syri.net Kosova

Juventusi po fiton 2-0 në përballjen ndaj Cagliarit e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Cristiano Ronaldo ka realizuar një gol të pabesueshëm. Portugezi në minutën e 38’ depërtoi bukur në zonë dhe...

Juventus i rikthehet fitoreve, shënon i ‘përhershmi’ Ronaldo, 3 pikë ndaj Cagliarit dhe vendi i dytë në Seria A

para një jave - BalkanWeb

Juventus pas pushimit prej ndeshjeve të kombëtareve në Ligën e Kombeve duket se i është rikthyer sezonit të ri në Seria. Bardhezinjtë kanë fituar 2-0 ndaj Cagliarit me 2 golat e Ronaldos. Dy gola të portugezit...

Ronaldo lidhet me një rikthim te Real Madridi, drejtori sportiv i Juventusit sqaron të ardhmen e portugezit

para një jave - Telegrafi

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka folur për të ardhmen e sulmuesit të tyre, Cristiano Ronaldo. Emri i yllit portugez ka qenë shumë i përfolur javëve të fundit duke u lidhur me një transferim...

Barcelona në pikatë, Atletico fiton falë gabimit të Ter Stegen

para një jave - Mapo

Atletico Madridi ka fituar ndeshjen ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0. Luis Suarez nuk ia doli që të luante nga minuta e parë, por shokët e ekipit fituan 3 pikë të arta duke treguar dhe njëherë se katalanasit...

Atletico mposht Barcelonën dhe ngjitet në krye

para një jave - RTK

Vetëm një gol prodhoi supersfida e La Ligës spanjolle mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, takim që u fitua 1-0 nga djemtë e Diego Simeones. Skuadra vendase, “mjeshtre” e triumfeve me rezultat të ngushtë,...

VIDEO/ Atletico mposht Barcelonën dhe fut në krizë klubin karalanas

para një jave - Syri

Atletico Madridi ka arritur që të mposhtë Barcelonën në stadiumin “Wanda Metripolitano”. “Los Rijoblancos” fituan 1-0 ndaj skuadrës katalanase në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të në La Liga. Vendasit...

Barça nuk tremb askënd, ter Stegen i dhuron fitoren Atleticos

para një jave - SuperSport

Atletico e Madridit “zbulon” limitet e Barcelonës në kryendeshjen e fundjavës në “La Liga”. “Los Colchoneros” fituan minimalisht në “Wanda Metropolitano” me gol të Carrasacos, që përfitoi nga një gafë...

Atletico Madridi mposht Barcelonën pa asnjë tipar të Barcelonës

para një jave - GazetaBlic

Kjo nuk është ajo Barcelona që njohim, ose thënë më mirë ajo e këtyre 15 viteve të fundit. Mangësi në lojë, në konkretizim, për më tepër rezultate tejet të dobëta, jo të zakonshme për një skuadër me renome...

Atletico e Madridit mposht minimalisht Barcelonën, katalanasit "zhyten" në mesin e tabelës

para një jave - Albeu

Atletico Madridi ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Barcelonës. "Los Rijoblancos" fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar në "Wanda Metripolitano". Dy skuadrat zhvilluan...

Cristiano Ronaldo shënon dy gola brenda pesë minutash – e dërgon Juven në pushim me avantazh të dyfishtë

para një jave - Telegrafi

Juventusi e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-0 ndaj Cagliarit me të dy golat e shënuar nga Cristiano Ronaldo. Zonja e Vjetër e dominoi ndeshjen nga fillimi duke e kërkuar golin, ku kishte edhe disa...

Atletico Madrid 1:0 Barcelona, notat e lojtarëve

para një jave - Zeri

Është mbyllur ndeshja kryesore e javës së dhjetë në elitën e futbollit spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, shkruan “Zeri.info” . Futbollistët e udhëhequr nga trajneri Simeone kanë triumfuar...

Nuk ka këndellje për Barcelonën, humbë edhe nga Atletico

para një jave - OraInfo

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën. Atletico Madridi ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Barcelonës. “Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar...

VIDEO/ Ronaldo i dhuron fitoren Juventusit, portugezi shkëlqen me dopjetë

para një jave - Syri

Juventusi ka fituar me rezultatin 2-0 në shtëpi ndaj Cagliarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të të Seria A. Cristiano Ronaldo ishte në ditën e tij më të mirë duke realizuar dy gola njëri më i bukur...

Atletico Madrid mposht Barcelonën (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Atletico Madrid ka shënuar fitore të madhe duke mposhtur Barcelonën me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në La Liga. Heroi i kësaj ndeshje ishte Yannick Carrasco i cili e shënoi golin...

Video: Barcelona në pikatë, Atletico fiton falë gabimit të Ter Stegen

para një jave - Telesport

Atletico Madridi ka fituar ndeshjen ndaj Barcelonës me rezultatin 1-0. Luis Suarez nuk ia doli që të luante nga minuta e parë, por shokët e ekipit fituan 3 pikë të arta duke treguar dhe njëherë se katalanasit...

Loja e Barcelonës dëmton seriozisht shëndetin– Atletico Madridi fiton derbin!

para një jave - Indeks online

Klubi i Barcelonës është mposhtur me rezultat 1:1 nga Atletico Madrid. Ishte Carrasco që shfrytëzoj një gabim të Piques dhe Ter Stegenit në minutën e 45-të dhe arriti ta kaloj në epërsi skuadrën e tij,...

Atletico triumfon në derbin e javës kundër Barcelonës

para një jave - Zeri

Është mbyllur ndeshja kryesore e javës së dhjetë në elitën e futbollit spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, shkruan “Zeri.info”. Futbollistët e udhëhequr nga trajneri Simeone kanë triumfuar minimalisht...

Atletico i shkakton një tjetër humbje Barcelonës, vendos gafa e Ter Stegen (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Barcelona vazhdon të vuajë në La Liga. Skuadra katalanase ka pësuar një humbje 1-0 ndaj Atletico Madrid, që shënon dhe disfatën e tretë sezonale. Los Colchoneros përfituan nga një dalje shumë e gabuar...

Barcelona pëson disfatë nga Atletico Madridi

para një jave - Koha.net

Ne derbin e La Ligas, skuadra e Atletico Madridit ka mposhtur atë të Barcelonës. Ndeshja përfundoi me rezultat minimal 1-0. Barcelona ishte mysafire ndërsa golin e vetëm e pësoi në fund të pjesës së parë,...

VIDEO/ Atletico “klasike”, mposht Barcelonën e Messit dhe ngjitet në krye

para një jave - ABC News

Vetëm një gol prodhoi supersfida e La Ligës spanjolle mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, takim që u fitua 1-0 nga djemtë e Diego Simeones. Skuadra vendase, “mjeshtre” e triumfeve me rezultat të ngushtë,...

Atletico Madrid e “fundos” Barcelonën

para një jave - Sinjali

Atletico Madrid ka mposhtur Barcelonën me rezultat 1-0, me golin e realizuar nga Carrasco në minutën e 46-të. Atletico ishte konkrete në realizimin e golit dhe në pjesën e dytë u treguan të sigurtë në...

Ronaldo njeriu i ndeshjes, Juventusi mposht lehtësisht Cagliarin

para një jave - Albeu

Juventusi ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Cagliarit duke fituar me rezultat 2 – 0, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A. Ylli i "Bianconerëve" ishte Cristiano Ronaldo që realizoi të...

Ronaldo s’njeh limite, dygolësh ndaj Cagliarit

para një jave - SuperSport

Me Cristiano Ronaldon në fushë, për Juventusin gjithçka është më e thjeshtë. Falë dy golave të CR7, të shënuar në fundin e pjesës së parë, “Zonja e Vjetër” bëri detyrën ndaj Cagliarit në “Allianz Stadium”...

Notat e futbollistëve: Juventus – Cagliari, ky është vlerësimi fantastik për Cristiano Ronaldon

para një jave - GazetaBlic

Juventusi ka mposhtur pastër Cagliarin 2-0 në kuadër të xhiros së tetë në Serie A. Cristiano Ronaldo i shënoi të dy golat në pjesën e parë, saktësisht në minutat 38′ dhe 43′, që në fund mjaftuan për triumfin...

Super Ronaldo i dhuron fitoren Juventus-it dhe vendos një rekord të ri

para një jave - Mapo

Juventus është kthyer te fitorja në kampionat pasi ka mundur 2-0 Cagliari-n në javën e tetë. Heroi i ndeshjes për bardhezinjtë, si zakonisht, ka qenë Cristiano Ronaldo. Portugezi ka qenë autori i të dy...

VIDEO/ Mjafton Ronaldo kundër Cagliarit, Juventus në vend të dytë

para një jave - ABC News

Juventusit i mjaftojnë dy golat e Cristiano Ronaldos në fundin e pjesës së parë për të thyer 2-0 Cagliarin në shtëpi dhe për të siguruar tre pikët në Serie A. Andrea Pirlo deklaroi para ndeshjes së koha...

Ronaldo i siguron fitoren Juventusit kundër Cagliarit

para një jave - Sinjali

Juventus ka triumfuar kundër Cagliarit me rezultat 2-0. Të dy golat e skuadrës vendase u shënuan nga Cristiano Ronaldo, shkruan Sinjali Sportiv. Kështu, Juventus renditet në pozitën e dytë në Serie A,...

Juventusi mposht Cagliarin me golat e Ronaldos (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Juventus ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Cagliarit, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A. Cristiano Ronaldo e hapi serinë e golave në minutën e 38’, pas asistimit të Moratës. Për 2-0,...

Super Ronaldo i dhuron fitoren Juventus-it dhe vendos një rekord të ri (Video)

para një jave - Telesport

Juventus është kthyer te fitorja në kampionat pasi ka mundur 2-0 Cagliari-n në javën e tetë. Heroi i ndeshjes për bardhezinjtë, si zakonisht, ka qenë Cristiano Ronaldo. Portugezi ka qenë autori i të dy...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Barcelona, ja si rreshtohen skuadrat...

para një jave - Syri.net Kosova

Sot në orën 21:00 Atletico Madridit pret Barcelonën në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të në La Liga. Të dy skuadrat janë në formë të mirë dhe duan të marrin 3 pikë të plota. Formacionet zyrtare:

Mjaftoi Cristiano Ronaldo – Juventusi s’lodhet shumë në pjesën e dytë, fiton 2-0 ndaj Cagliarit

para një jave - GazetaBlic

Juventusi ka mposhtur pastër Cagliarin 2-0 në kuadër të xhiros së tetë në Serie A. Cristiano Ronaldo i shënoi të dy golat në pjesën e parë, saktësisht në minutat 38′ dhe 43′, që në fund mjaftuan për triumfin...

Juventusi rikthehet te fitorja, mposht pastër Cagliarin në shtëpi

para një jave - Zeri

Është mbyllur takimi i javës së tetë në elitën e futbollit italian në mes Juventusit dhe Cagliarit, raporton “Zeri.info”. “Zonja e Vjetër” është rikthyer te fitorja në Serie A pasi e mposhti me rezultat...

Juventus mund me lehtësi Cagliarin, Ronaldo shkëlqen me dopietë (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Juventus është rikthyer në rrugën e fitoreve në Seria A. Kampionët e Italisë fituan me lehtësi 2-0 kundër Cagliarit. Protagonist i ndeshjes do të ishte Cristiano Ronaldo, i cili do të realizonte dy gola....

Atletico vs Barcelona, formacionet e derbit në La Liga

para një jave - Insajderi

Në javën e dhjetë në La Liga, “Wanda Metropolitano” është shtëpia e derbit në elitën e futbollit spanjoll, ku ndeshen Atletico Madrid kundër Barcelonës, njofton Insajderi. Momentalisht, madrilenët kanë...

Tottenham 2-0 Man City, notat e lojtarëve

para një jave - Telegrafi

Tottenham Hotspur ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Ligën Premier. Ekipi i Jose Mourinhos është treguar ‘arrë e fortë’ për ekipin e Pep Guardiolas...

VIDEO/ Çfarë kërkon në mes të fushës? Gafa e Ter Stegen, Atletico në avantazh ndaj Barçës...

para një jave - Syri

Atletico Madrid ka shënuar në fund të pjesë së parë për të zhbllokuar ndeshjen ndaj Barcelonës. Vendasit realizojnë 1-0 falë gafës së Ter Stegen. Portieri gjerman gabimisht doli deri në mes të fushës dhe...

​Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

para një jave - Top Channel

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes derbi të kësaj xhiroje të La Ligas ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës, përcjell KosovaPress. Të dy skuadrat nuk po kalojnë nëpër një formë të mirë...

Zidane: Merituam më shumë, sot humbëm dy pikë

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit ndaj Villarrealit në La Liga (1-1). Francezi ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar në...

Tottenham i fort për City-n

para një jave - Insajderi

Tottenham Hotspur ka mposhtur Manchester City-n në kuadër të javës së nëntë në Premier League, njofton Insajderi. Edhe pse ndeshjen e kontrolloi skuadra e Pep Guardiolës, mirëpo në fund pikët i arkëtoi...

VIDEO/ Barcelona në gjumë, Ter Stegen del blof. Atletico godet në shtesa

para një jave - ABC News

Atletico Madrid-Barcelona është zhbllokuar vetëm në minutat shtesë të pjesës së parë. Përballje e luftuar në “Wanda Metropolitana”, teksa ekipi i Diego Simeones ka gjetur golin e avantazhit në minutën...

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm, shënon sërish me Juventusin...

para një jave - Syri

Juventusi po fiton 2-0 në përballjen ndaj Cagliarit e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Cristiano Ronaldo ka realizuar dy gola njëri më i bukur se tjetri. Portugezi gjatë realizimit të dytë bëri një...

Video: Goliiii i ditës! Ter Stegen bën gafë, Atletico gol nga 25 metra ndaj Barcelonës

para një jave - Telesport

Atletico Madridi ka shënuar në ndeshjen ndaj Barcelonës për 1-0. Ekipi vendas shfrytëzoi mjaft mirë një kundërsulm dhe daljen e gabuar të portierit Ter Stegan që doli tërsisht huq. Carrasco nuk gaboi nga...

Atletico po e mposht Barcelonën me golin e Carrascos (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Atletico Madridi e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi 1-0, ndaj Barcelonës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në La Liga. Golin e vetëm e shënoi Carrasco në minutën e 45+2’, duke e shfrytëzuar gabimin...

Atletico e Madridit e mbyll ne avantazh minimal pjesën e parë ndaj Barcelonës

para një jave - Albeu

Atletico e Madridit ka zhbllokuar rezultatin në minutat e fundit të pjesës së parë ndaj Barcelonës . Carrasco ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 45+2. /albeucom/

Tottenhami i Mourinhos mposht Cityn e Guardiolas në derbin e javës dhe bëhet lider i Ligës Premier

para një jave - Telegrafi

Tottenham Hotspur ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Ligën Premier. Ekipi i Jose Mourinhos është treguar ‘arrë e fortë’ për ekipin e Pep Guardiolas...

VIDEO/ I pabesueshëm! Mes tre mbrojtësve, shikoni supergolin që shënon Ronaldo...

para një jave - Syri

Juventusi po fiton 2-0 në përballjen ndaj Cagliarit e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Cristiano Ronaldo ka realizuar një gol të pabesueshëm. Portugezi në minutën e 38’ depërtoi bukur në zonë dhe...

Atletico–Barcelona, shënohet goli i parë

para një jave - Sinjali

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës me golin e shënuar nga Carrasco në minutën e 45. Rezultati aktual i ndeshjes është 1-0, shkruan Sinjali sportiv. Ndeshja po dominohet nga ekipi madrilien...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari, Ronaldo titullar...

para një jave - Syri.net Kosova

Sot në orën 20:45 Juventusi do të përballet me Cagliarin në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Dy skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv, pavarësisht mungesave. Bie në sy rikthimi i Ronaldos...

Ter Stegen bën gabimin e vitit, Atletico Madrid në epërsi

para një jave - GazetaBlic

Atletico Madrid ka kaluar në epërsi në minutën e fundit të kohës shtesë të pjesës së parë. Carrasco shfrytëzoi në maksimum një gabim katastrofal të Ter Stegen, për ta dërguar më pas topin në rrjetë, gjegjësisht...

Zëvendësimi perfekt i Mourinhos, Lo Celso shënon pas vetëm 35 sekondave ndaj Man Cityt

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho ka bërë një zëvendësim perfekt në ndeshjen ndaj Manchester Cityt. Portugali i njohur si ‘Special One’ është treguar me të vërtetë i ‘vecantë’ dhe trajner i madh...

Mourinho fiton përballjen me Guardiolën, Tottenham Hotspurs merr kryesimin e Premier League

para një jave - BalkanWeb

Totenham Hotspurs pas 9 javësh në Premier League e sheh veten në krye të renditjes me 20 pikë. Të besuarit e Mourinho kanë fituar 2-0 përballë një rivali direkt dhe shumë të fortë si Manchester City. Mjaftuan...

Ronaldo arrin Ibrën, shënon dy gola të shpejtë ndaj Cagliarit (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Juventus ka arritur që të shënojë dy gola të shpejt në fundin e pjesës së parë ndaj Cagliarit. Në minutën e 38-të, Cristiano Ronaldo me një lëvizje të bukur brenda zonës e dërgon topin në cepin e portës,...

VIDEO/ Dygolësh fantastik për 5 minuta, Cristiano Ronaldo dhuron spektakël

para një jave - ABC News

Juventusi po luan me Cagliarin në Torino (sfidë e javës së tetë në Serie A), takimi ku skuadra mike ka rezistuar deri në minutën e 38-të. Më pas skenën e rrëmbeu Cristiano Ronaldo me dy gola të realizuar...

U mposht nga Mourinho, ja çfarë thotë Guardiola

para një jave - RTK

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League. Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm...

Juventusi po e mposht Cagliarin me golat e Ronaldos (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Juventusi e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-0, ndaj Cagliarit, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A. Golashënues i dyfishtë në 45 minutëshin e parë ishte Cristiano Ronaldo në minutat...

Video: Ronaldo magjik! Ndëshkon Cagliari-n me 2 gola në 5 minuta

para një jave - Telesport

Është zhbllokuar ndeshja e javës së tetë të Serisë A mes Juventus-it dhe Cagliari-t. Goli i parë ka ardhur në minutën e 38-të dhe është realizuar nga Cristiano Ronaldo. Portugezi ka mposhtur portierin...

Shënon dy gola brenda 5 minutave, super Ronaldo

para një jave - Sinjali

Cristiano Ronaldo ka shënuar edhe golin e dytë të Juventusit, në ndeshjen e sontme kundër Cagliarit. Golin e dytë Ronaldo e realizoi në minutën e 43-të, shkruan Sinjali Sportiv. Juventus aktualisht është...

Për pesë minuta realizon dy gola, Cristiano Ronaldo në formë të jashtëzakonshme

para një jave - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të jashtëzakonshme. Portugezi ka shënuar edhe golin e dytë, vetëm pesë minuta pasi e realizoi të parin, përcjell GazetaBlic . Lexo edhe: Cristiano Ronaldo fenomenal,...

Juventusi zhbllokon rezultatin ndaj Cagliarit

para një jave - Albeu

Juventusi ka zhbllokuar rezultatin ndaj Cagliarit . Një asist i Moratas është kthyer në gol nga Cristiano Ronaldo në minutën e 38'. /albeu.com/

Cristiano Ronaldo fenomenal, Juventusi në epërsi

para një jave - GazetaBlic

Juventusi ka kaluar në epërsi saktësisht shtatë minuta para fundit të pjesës së parë. Cristiano Ronaldo realizoi në mënyrë mjeshtërore pas asistimit të Alvaro Moratas, përcjell GazetaBlic . Ylli portugez,...

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga

para një jave - Telegrafi

Atletico Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Blaugranët janë mysafirë Los Colchoneros në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë, takim që zhvillohet...

Supergol, Ronaldo e kalon Juventusin në epërsi

para një jave - Sinjali

Juventus ka kaluar në epërsi, në ndeshjen që është duke e zhvilluar kundër Cagliarit. Golin për vendasit e shënoi Cristiano Ronaldo, shkruan Sinjali Sportiv. Ronaldo arriti të shënojë mjaft bukur nga distanca. /Sinjali Sportiv/

Juventusi synon t’i kthehet fitores në ndeshje ndaj Cagliarit, formacionet zyrtare

para një jave - Telegrafi

Juventusi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Bianconerët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Serie A, takim...

Vetëm 1 pikë ndaj Villarreal, Zidane: Merituam më shumë

para një jave - Albeu

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Villarrealit. Reali nuk arriti të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim të Villarreali, ndeshje që përfundoi me rezultat...

Shpërthen Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - Top Channel

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga, përcjell KosovaPress. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar...

Guardiola flet pas humbjes nga Tottenhami: Ekipet e Mourinhos janë të tilla – Gabon dhe të dënojnë në kundërsulm

para një jave - GazetaBlic

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka folur pas humbjes në derbin e javës nga Tottenhemi. Lexo edhe: Manchester City “kapitulon” në Londër, Tottenhami në krye të Premier Ligës Në prononcimin për...

Barazimi me Villarrealin, vjen reagimi i Zidane

para një jave - OraInfo

Zidane thotë se merituan më shumë. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Villarrealit. Reali nuk arriti të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim të Villarreali,...

Barcelona humbet në Madrid

para një jave - Tetova Sot

Barcelona ka vazhduar me rezultate negative pas kthimit të Kombëtarëve. Ata sonte janë mposhtur nga Atletico Madrid në Wanda Metropolitano, duke vazhduar kështu formën e dobët këtë sezon, sidomos në La...

Mbyllet pjesa e parë, Tottenham në epërsi ndaj City-t

para një jave - Insajderi

Është mbyllur pjesa e parë ne Londër, ku Tottneham Hotspur e gjen veten në avantazh minimal ndaj Manchester City-t, njofton Insajderi. Pas vetëm pesë minutash lojë, nikoqirët arritën të realizonin gol,...

Tottenham triumfon me rezultat të pastër kundër Cityt

para një jave - Zeri

Ka përfunduar kryendeshja e ditës së sotme në Premierligën angleze ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Manchester Cityt, raporton “Zeri.info”. Me nga një gol në secilën pjesë i kanë mjaftuar “Spurs” të triumfojnë...

Barça nuk tremb askënd, ter Stegen i dhuron fitores Atleticos

para një jave - Shenja

Atletico e Madridit “zbulon” limitet e Barcelonës në kryendeshjen e fundjavës në “La Liga”. “Los Colchoneros” fituan minimalisht në “Wanda Metropolitano” me gol të Carrasacos, që përfitoi nga një gafë...

Tottenham gjunjëzon City-n dhe merr kreun, askush si Kane në Premier (Video)

para një jave - Shprehja

Tottenham ka marrë një fitore të madhe kundër Manchester City-t dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e parë të renditjes së Premier League. Skuadra e Jose Mourinho-s ka mundur 2-0 ekipin e Pep Guardiola...

Kthehet Ronaldo, fiton Juventusi

para një jave - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer në fitoren e Juventusit kundër Cagliarit sonte. Dy gola të shënuar në pjesën e parë dhe të dy nga Ronaldo kanë mjaftuar që kampioni ti mban në shtëpi  në Torino. Juventus...

Tottenham kalon provën gjenerele, mposht pastër Manchester City-n

para një jave - Albeu

Tottenhami ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Manchester Cityt. Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0. Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son zhbllokoi rezultatin, duke realizuar pas asistimit...

Mourinho leksion Guardiolës, City mban topin, “Spurs”-at golat

para një jave - SuperSport

Jose Mourinho i rezervon një surprizë të hidhur Pep Guardiolës vetëm pak ditë pasi spanjolli rinovoi deri në vitin 2023 kontratën me Citizens. Tottenhami, skuadra e drejtuar nga portugezi e mposhti 2-0...

Notat e futbollistëve: Tottenham – Manchester City

para një jave - GazetaBlic

Tottenhami ka shënuar një nga fitoret më të rëndësishme të këtij edicioni, duke mposhtur Manchester Cityn me rezultat të pastër 2-0. Son-Heung Min shënoi në minutën e pestë dhe Lo Celso një orë më vonë,...

Ronaldo s’njeh limite, dygolësh ndaj Cagliarit

para një jave - Shenja

Me Cristiano Ronaldon në fushë, për Juventusin gjithçka është më e thjeshtë. Falë dy golave të CR7, të shënuar në fundin e pjesës së parë, “Zonja e Vjetër” bëri detyrën ndaj Cagliarit në “Allianz Stadium”...

City mposhtet keq nga Tottenham

para një jave - OraInfo

Tottenhami mposhtë Cityn. Tottenhami ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Manchester Cityt. Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net. Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son...

Topin Guardiola, 3 pikët Mourinho

para një jave - Indeks online

Skuadra e Tottenham ka arritur të shënoj fitore të madhe kundër Manchester Cityt. Spurs fituan me rezultat 2:0 kundër “Qytetarëve”, transmeton Indeksonline. Golat për Tottenham I shënuan Sont në minutën...

Tottenham mund City-in dhe merr kreun e Premier League, Mourinho leksion Guardiolës (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Tottenham është skuadra e momentit në Premier League. “Spursat” kanë arritur që të marrin një fitore shumë të rëndësishme 2-0 në super ndeshjen ndaj Manchester City-it, duke marrë kreun e renditjes së...

Tottenhami arkëton tri pikë kundër Cityt

para një jave - Koha.net

Tottenham Hotspur ka vazhduar formën e mirë në Premier League. Ai mposhti Manchester Cityn me rezultat 2-0. Ndeshja u zhvillua në Tottenham, ndërsa vendasit kaluan në epërsi që në minutën e pestë të ndeshjes....

VIDEO/ Tottenham në krye të Premier, Mourinho triumfon ndaj Guardiolës

para një jave - ABC News

Tottenham fitoi 2-0 ndaj Manchester City dhe është ngjitur në krye të Premier League me 20 pikë, dy më shumë se Leicester City i vendit të dytë (luan nesër në Anfield kundër kampionëve të Liverpool). Son-Heung...

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën

para një jave - Lajmi.net

“Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar në “Wanda Metripolitano”, shkruan lajmi.net. Dy skuadrat zhvilluan ndeshje të bukur, derisa mbrojtja defensive ishte në nivelin e...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Barcelona, ja si rreshtohen skuadrat...

para një jave - Syri

Sot në orën 21:00 Atletico Madridit pret Barcelonën në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të në La Liga. Të dy skuadrat janë në formë të mirë dhe duan të marrin 3 pikë të plota. Formacionet zyrtare:

Tottenhami mposht Manchester Cityn dhe merr kreun e tabelës (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Tottenhami ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Manchester Cityt, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në Premierligë. Heung Min-Son, shënoi për 1-0, në minutën e 5’, pas asistimit të Ndombeles. Pjesa...

Tottenham gjunjëzon City-n dhe merr kreun, askush si Kane në Premier (Video)

para një jave - Telesport

Tottenham ka marrë një fitore të madhe kundër Manchester City-t dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e parë të renditjes së Premier League. Skuadra e Jose Mourinho-s ka mundur 2-0 ekipin e Pep Guardiola...

Mourinho ‘deklason’ përsëri Guardiolën, Tottenham arrin fitore kundër Manchester Cityt

para një jave - Sinjali

Tottenham ka arritur fitore në ndeshjen e zhvilluar kundër Manchester Cityt, me rezultat 2-0. Skuadra vendase kaloi në epërsi në minutën 5-të, me golin e shënuar nga Son Heung-Min, shkruan Sinjali Sportiv....

Manchester City “kapitulon” në Londër, Tottenhami në krye të Premier Ligës

para një jave - GazetaBlic

Tottenhami ka shënuar një nga fitoret më të rëndësishme të këtij edicioni, duke mposhtur Manchester Cityn me rezultat të pastër 2-0. Son-Heung Min shënoi në minutën e pestë dhe Lo Celso një orë më vonë,...

Zyrtare: Formacionet startuese të ndeshjes, Atletico Madrid-Barcelona

para një jave - Indeks online

Sonte nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja mes Atletico Madridit dhe Barcelonës. Dy ekipet tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare, transmeton Indeksonline. Atletico Madrid: Barcelona:

Atletico Madrid - Barcelona, formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Sonte (e diel) do zhvillohet super takimi spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, e vlefshme për xhiron e 10-të të La Liga, shkruan "Zeri.info". Të dy skuadrat janë në top formë, andaj duan të arkëtojnë...

Formacionet e Atletico-Barça: Simeone pa Suarez, Koeman i beson talentit dhe ish-yllit të Colchonero-s

para një jave - Telesport

Në orën 21 do të luhet në Wanda Metropolitano ndeshja e madhe e javës së dhjetë të La Liga-s mes Atletico Madrid dhe Barcelona-s. Simeone ka zgjedhur të zbresë në fushë me Joao Felix dhe Correa-n, ndërsa...

Vijon makthi i penalltive për Real Madrid, kësaj radhe i merr barazim Villareali

para një jave - BalkanWeb

Real Madrid vijon të përjetojë makthin e mbrëmjes në ‘Mestalla’ ku u shpartallua nga Valencia falë 4 penalltive kundër saj. Sërish një penallti për Villareal ka bërë që madrilenët të humbin sërish pikë...

Dueli i javës në La Liga, Atletico Madrid ? Barcelona: Formacionet zyrtare

para një jave - Albeu

Sonte (e diele) do zhvillohet super sfida spanjolle mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, e vlefshme për xhiron e 10-të të La Liga . Të dy skuadrat janë në top formë, prandaj duan të arkëtojnë pikët e...

Tottenhami mposhtë Cityn, merr kreun e tabelës

para një jave - Flaka

Tottenhami ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Manchester Cityt. Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net. Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son zhbllokoi rezultatin, duke...

“Game Over”, Tottenham shënon edhe golin e dytë

para një jave - Indeks online

Skuadra e Tottenham e ka thelluar epërsinë kundër ekipit të Manchester City. Giovani Le Celso arriti të shënoj golin e dytë të Spurs në minutën e 65-të pas një asistimi të Harry Kane, transmeton Indeksonline....

Real Madrid nuk shkon më shumë se një barazim kundër Villarreal

para një jave - Insajderi

Real Madrid dhe Villarreal kanë ndarë pikët duke luajtur me rezultat 1:1, njofton Insajderi. Të parët kaluan në epërsi madrilenët e Realit, me anë të Mariano Diaz, i cili realizoi pas vetëm dy minutash...

Juventusi triumfon ndaj Cagliarit, Ronaldo ylli i ndeshjes

para një jave - Lajmi.net

Ylli i “Bianconerëve” ishte Cristiano Ronaldo që realizoi të dy golat, shkruan lajmi.net. Portugezi fillimisht shënoi gol shumë të bukur, që s’arritën ta ndalin as tre mbrojtës (38′). Kurse, pas katër...

Publikohen formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari

para një jave - OraInfo

Formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Cagliarit, e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A. Dy skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv, pavarësisht...

FOTO/ Formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari, Ronaldo titullar...

para një jave - Syri

Sot në orën 20:45 Juventusi do të përballet me Cagliarin në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Dy skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv, pavarësisht mungesave. Bie në sy rikthimi i Ronaldos...

Ish-zëvendëspresidenti i Monaco: Mbappe do të largohet nga PSG nëse…

para një jave - Telesport

E ardhmja e Kylian Mbappe duket se do të jetë larg Paris Saint-Germain. Ky është mendimi i dikujt që e njeh shumë mirë si Vadim Vasilyev, ish-zëvendëspresidenti i Monaco. “Ka një vendim të madh për të...

Video: Tottenham-City, Lo Celso futet në fushë dhe shënon menjëherë

para një jave - Telesport

Tottenham ka dyfishuar avantazhin ndaj Manchester City-t. Goli i dytë është realizuar nga Lo Celso në minutën e 65-të. Argjentinasi është aktivizuar në vend të Ndombele dhe ka shënuar menjëherë.

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Barcelona

para një jave - Albasport

Atletico Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Blaugranët janë mysafirë Los Colchoneros në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë, takim që zhvillohet...

Tottenhami shënon edhe golin e dytë përballë Manchester Cityt

para një jave - GazetaBlic

Tottenhami nuk ka të ndalur. Londinezët kanë shënuar edhe golin e dytë përballë Manchester Cityt, përcjell GazetaBlic . Kësaj radhe realizoi Lo Celso, me asist të Harry Kane. 67′ Tottenham – Manchester...

Tottenham – Man City, formacionet zyrtare të ndeshjes

para një jave - Insajderi

Derbi i javës së nëntë në Premier League, zhvillohet në Londrën veriore, ku skuadra e Tottenham pret vizitorët nga Manchesteri, skuadrën e Pep Guradiolës, City-n, njofton Insajderi. Para fillimit të takimit,...

Formacionet e Juventus-Cagliari, zgjedhje befasuese nga Pirlo

para një jave - Telesport

Juventus dhe Cagliari do të zbresin në fushë pas pak për javën e t etë të Serisë A. Ka surpriza tek Juventus, me trajnerin Andrea Pirlo që ka vendosur t’i besojë Buffon-it nga minuta e parë dhe Bernardeschi-t...

Nuk ndalet Tottenhami, shënon edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt

para një jave - Sinjali

Tottenham tani ka shënuar edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt. Golin e dytë të Tottenhamit e shënoi Lo Celso, shkruan Sinjali Sportiv. Kurse, golin e parë e kishte shënuar Son Heung-Min. Rezultati...

Formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari

para një jave - Albasport

Juventusi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Bianconerët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Serie A, takim...

Notat e lojtarëve, Villarreal 1-1 Real Madrid: Moreno e Mariano më të mirët në fushë

para një jave - Telegrafi

Real Madridi ka marr një barazim ndaj Villarrealit (1-1) në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Mariano shënoi për mbretërit, ndërsa Gerard Moreno për “Nëndetësen e verdhë”. Dy golashënuesit ishin lojtarët...

Atletico Madrid–Barcelona, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Atletico Madrid dhe Barcelona do të takohen sonte në “Estadio Wanda Politano” me fillim nga ora 21:00. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të gjiros së nëntë në La Liga dhe është padyshim përballja...

Real Madridi vetëm barazim ndaj Villarrealit si mysafir

para një jave - Telegrafi

Real Madridi ka marr një barazim ndaj Villarrealit në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Mbretërit e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënonin që në minutën e dytë. Mariano mori një top nga...

Zidane ‘nxehet’ pas humbjes: Kjo është turp për ne

para një jave - Sinjali

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar...

Pjesa e parë: Spurs i Mourinhos i fort për djemtë e Guardiolas

para një jave - Indeks online

Ka përfunduar pjesa e parë mes Tottenham dhe Manchester Cityt. Pas 45 minutave të para, Totteham është duke shënuar fitore me rezultat 1:0, transmeton Indeksonline. Golin e vetëm në këtë pjesën e parë...

Nuk ka fitore për Real Madridin, ndalet nga Villareali

para një jave - RTK

Real Madridi është ndalur me një barazim 1-1 nga Villareali, ndeshje kjo e vlefshme për Kampionatin Spanjoll, La Liga e cila rikthehet në aksion pas pauzës së ndeshjeve ndërkombëtare. Mysafirët e nisën...

Shpërthen Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - RTK

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar...

Ndalet Real-i, më i miri i La Liga-s ndëshkon Los Blancos

para një jave - Mapo

Real Madrid nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 kundër Villarreal-it në javën e 10-të të La Liga-s. Mariano Diaz, i kthyer titullar pas një mungese të gjatë për shkak dëmtimi, ka kaluar në avantazh...

Tottenhami e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Manchester Cityt (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Tottenhami e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-0, ndaj Manchester Cityt, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në Premierligë. Heung- Min Son i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 5’, pas asistimit...

Monaco, Kovac zbulon çfarë u tha lojtarëve para përmbysjes së çmendur ndaj PSG

para një jave - Telesport

Monaco ka marrë një sukses të rëndësishëm kundër Paris Saint-Germain në Ligue 1. Meritë e një përmbysje të çmendur. Sekreti? Motivimi i trajnerit Niko Kovac në dhomat e zhveshjes që ka shtyrë lojtarët...

Ronaldo rikthehet te Reali?

para një jave - Albasport

Zërat për rikthimin e Cristiano Ronaldos te Reali sa vijnë e shtohen. Portugezi pritet të largohet nga Juventusi në fund të sezonit, pasiqë Biankonerët nuk mund ta përballojnë pagën e tij prej 30 milionë...

Mbyllet pjesa e parë Tottenham – Manchester City, ky është rezultati

para një jave - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit të orës 18:30 në Premier Ligë, Tottenham – Manchester City. Vendasit kanë shkuar në pushim me epërsinë e një goli, të cilin e realizoi jug-koreani Son-Heung...

Tottenham e mbyll me fitore pjesën e parë ndaj City-it, vendos Son (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Tottenham ka arritur që të shkojë në avantazh minimal në dhomat e zhveshjes pas 45 minutave të para në super ndeshjen kundër Manchester City-it. Në minutën e 5-të, Ndombele shërbeu një asist fantastik...

Tottenham me ndihmën e VAR-it shkon në pushim me epërsi kundër Manchester Cityt

para një jave - Sinjali

Ka përfunduar pjesa e parë në mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, me epërsinë e skuadrës vendase. Golin për Tottenhamin e shënoi Son, në minutën e 5-të, shkruan Sinjali Sportiv. Manchester City e barazoi...

VIDEO/ Real Madrid po fiton ndaj Villarealit

para një jave - Syri.net Kosova

Real Madrid po fiton me rezultatin 1-0 në transfertë ndaj Villarealit në ndeshjen e vlefshme për La Liga. Vetëm 2 minuta i janë dashur skuadrës së Zidanes që të kalojë në avantazh 1-0.

Tottenham – Man City, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

para një jave - Telegrafi

Tottenham Hotspur dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë mysafir të Spurs në takimin e vlefshëm për javën e nëntë të Ligës...

Për pesë minuta realizon dy gola, Cristiano Ronaldo në formë të jashtëzakonshme

para një jave - Infokusi

Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të jashtëzakonshme.Portugezi ka shënuar edhe golin e dytë, vetëm pesë minuta pasi e realizoi të parin Ishte minuta e 43′, kur portugezi shfrytëzoi një pakujdesi...

Video: City barazon me Laporte, por VAR anulon golin

para një jave - Telesport

Manchester City ka barazuar ndeshjen me Tottenham në minutën e 28-të. Qytetarët kanë shënuar me Laporte-n, i cili ka mposhtur portierin Lloris me një gjuajtje të saktë dhe të fuqishme brenda zonës së rreptësisë....

Super Tottenham, kalon në avantazh ndaj Manchester City-t

para një jave - Albeu

Tottenham ka kaluar në avantazh ndaj Manchester City-t që në minutat e para të takimit. Një nga më të mirët, Son është autori i golit në minutën e 5'. /albeu.com/

VIDEO/ Son-Heung Min i papërmbajtshëm, Spurs ndëshkojnë Manchester City

para një jave - ABC News

Pesë minuta lojë kanë mjaftuar për të shijuar golin e parë në duelin Tottenham-Manchester City. Atë e kanë gjetur djemtë e Jose Mourinhos me anë të Son-Heung Min. Asist i Ndombele, nisje e shpejtë e sulmuesit...

Nuk ka këndellje për Barcelonën, humbë edhe nga Atletico

para një jave - Almakos

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën. Atletico Madridi ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Barcelonës. “Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar...

Video: Son turpëron Ederson, Tottenham ndëshkon City-n pas pesë minutash

para një jave - Shprehja

Tottenham-City, ndeshja e madhe e javës së nëntë të Premier League, është zhbllokuar pas pesë minutash. Kanë qenë vendasit që kanë shënuar me Son. Ylli i Spurs ka tundur rrjetën duke ia kaluar topin mes...

Reali në vështirësi, ndalet në barazim edhe nga Villarreal

para një jave - Albeu

Real Madridi ka arkëtuar vetëm një pikë në udhëtim të Villarreali (1-1). Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që shënuan nga një herë në portën kundërshtare. Qysh pas dy minutave lojë, Mariano Diaz...

VIDEO/ Fitore pa vuajtje, Juventus ”kërcënon” Milanin në rënditje

para një jave - Newsport

Juventus ka marrë nëj fitore tejet të rëndësishme në shtëpi, teksa ka mposhtur 2-0 Cagliarin. Gjithçka është vulosur nga Cristiano Ronaldo, i cili ka realizuar dopietë në pjesën e parë.  Në të dytën miqtë...

Shënohet goli i parë në takimin Tottenham – Manchester City

para një jave - Zeri

Është shënuar goli i parë në kryendeshjën e Premierligës për ditën e sotme mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, raporton “Zeri.info”. Koreano-jugori, Son Heung Min është autori i golit të parë për Tottenham...

Kush tjetër do të shënonte, Heung Min Son “tronditë” Manchester Cityn në fillim të ndeshjes

para një jave - Indeks online

Skuadra e Tottenham ka arritur të kaloj në epërsi kundër Manchester Cityt. Qysh në minutën e 5-të, Heung Min Son shënoj pas një super asistimi të Ndombeles, transmeton Indeksonline. Edhe pse Man City ka...

VIDEO/ Son-Heung Min i papërmbajtshëm, Spus ndëshkojnë Manchester City

para një jave - ABC News

Pesë minuta lojë kanë mjaftuar për të shijuar golin e parë në duelin Tottenham-Manchester City. Atë e kanë gjetur djemtë e Jose Mourinhos me anë të Son-Heung Min. Asist i Ndombele, nisje e shpejtë e sulmuesit...

Mourinho leksion Guardiolës, City mban topin, Tottenhami golat

para një jave - Shenja

Jose Mourinho i rezervon një surprizë të hidhur Pep Guardiolës vetëm pak ditë pasi spanjolli rinovoi deri në vitin 2023 kontratën me Citizens. Tottenhami, skuadra e drejtuar nga portugezi e mposhti 2-0...

Super Tottenham, kalon në epërsi kundër Manchester City

para një jave - Sinjali

Tottenham ka kaluar në epërsi kundër Manchester Cityt. Golin për vendasit e shënoi Son Heung-Min, shkruan Sinjali Sportiv. Rezultati aktualisht në këtë ndeshje është 1-0. /Sinjali Sportiv/

Mourinho fiton përballjen me Guardiolën, Tottenham Hotspurs merr kryesimin e Premier League

para një jave - Lexo

Totenham Hotspurs pas 9 javësh në Premier League e sheh veten në krye të renditjes me 20 pikë. Të besuarit e Mourinho kanë fituar 2-0 përballë një rivali direkt dhe shumë të fortë si Manchester City. Mjaftuan...

Video: Son turpëron Ederson, Tottenham ndëshkon City-n pas pesë minutash

para një jave - Telesport

Tottenham-City, ndeshja e madhe e javës së nëntë të Premier League, është zhbllokuar pas pesë minutash. Kanë qenë vendasit që kanë shënuar me Son. Ylli i Spurs ka tundur rrjetën duke ia kaluar topin mes...

Ronaldo s’njeh limite, dygolësh ndaj Cagliarit

para një jave - News Tv

Me Cristiano Ronaldon në fushë, për Juventusin gjithçka është më e thjeshtë. Falë dy golave të CR7, të shënuar në fundin e pjesës së parë, “Zonja e Vjetër” bëri detyrën ndaj Cagliarit në “Allianz Stadium”...

Zidane: Merituam më shumë, dy pikë të humbura

para një jave - Arbresh

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Villarrealit. Reali nuk arriti të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim të Villarreali, ndeshje që përfundoi me rezultat...

Fillim i zjarrtë i derbit Tottenham – Manchester City, gol qysh në minutën e pestë

para një jave - GazetaBlic

Ashtu siç pritej, ashtu edhe ka nisur derbi i javës në ishull mes Tottenhemit e Manchester Cityt. Vendasit kanë kaluar në epërsi qysh në minutën e pestë, me anë të Son-Heung Min, përcjell GazetaBlic ....

Gabimi i tmerrshëm i Ter Stegenit i kushton me humbje Barcelonës kundër Atletico Madridit

para një jave - Periskopi

Atletico Madridi ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Barcelonës. “Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar në “Wanda Metripolitano”. Dy skuadrat zhvilluan...

Atletico e fiton derbin ndaj Barcelonës

para një jave - Epoka e Re

Vetëm një gol prodhoi supersfida e La Ligës spanjolle mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, takim që u fitua 1-0 nga djemtë e Diego Simeones. Skuadra vendase, “mjeshtre” e triumfeve me rezultat të ngushtë,...

Pas pjesës së parë Real Madrid në avantazh ndaj Villarreal

para një jave - Insajderi

Është mbyllur pjesa e parë në Villarreal, ku pas 45’ minutave të parë, në avantazh gjenden mysafirët e Real Madrid, njofton Insajderi. Pas vetëm 2’ minutash lojë, Real Madrid ka shënuar golin e epërsisë...

Atletico Madridi e fortë përball Barcelonës, triumfon në derbi e javës

para një jave - Kosova info

Atletico Madridi ka arritur të fitojë mes shumë vështirësive ndaj Barcelonës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga. Ekipi i Diego Simeones ka arritur të tregohet ‘arrë e...

Messi pëson humbje në ndeshjen e tij të 800-të me Barcelonën!

para një jave - News Tv

Barcelona ka vazhduar me rezultate negative pas kthimit të Kombëtarëve. Ata sonte janë mposhtur nga Atletico Madrid në Wanda Metropolitano, duke vazhduar kështu formën e dobët këtë sezon, sidomos në La...

Mariano Diaz nuk mjafton, Reali lë 2 pikë ndaj Villarrealit

para një jave - SuperSport

ReaL Madridi nuk ia doli të kthehet te fitorja pas asaj humbje turpëruese (4-1) në fushën e Valencias para pauzës së kampionateve. “Los Blancos” barazuan 1-1 ndaj Villarrealit në transfertë, duke humbur...

VIDEO/ ”Thyhet” Barcelona, Atletiko ”i falet” Ter Stegen

para një jave - Newsport

Sapo ka përfunduar takimi mes Atletiko Madrid dhe Barcelonës, me shifrat 1-0. Goli i vetëm i takimit është shënuar nga Carrasco në minutën e 45-të. Gjithçka vjen pas një gabimi të Ter Stegen, i cili braktis...

Villareal – Real Madrid, notat e lojtarëve

para një jave - GazetaBlic

Pesë fitore, dy barazime dhe po aq humbje është bilanci i skuadrës së Zidanes në tetë ndeshje të këtij edicioni. Kampionët aktualë nuk arritën më shumë se një barazim në udhëtim te Villareali, për ta regjistruar...

U mposht nga Mourinho, Guardiola: Skuadrat e tij vetëm mbrohen

para një jave - LajmiFundit

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League. Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm...

Villareali e ndalon Realin

para një jave - Koha.net

Real Madridi nuk ka arritur t’i arkëtojë tri pikët e plota në ndeshjen ndaj Villarealit. Kjo e fundit luajti si vendase ndërsa ndeshja përfundoi e barabartë, 1-1. Madrilenët kaluan në epërsi të parët,...

Nuk këndellet Reali, barazon edhe me Villarrealin

para një jave - OraInfo

Reali barazon me Villarrealin. Real Madridi ka arkëtuar vetëm një pikë në udhëtim të Villarreali (1-1). Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që shënuan nga një herë në portën kundërshtare, përcjellë...

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën

para një jave - 24 orë info

Atletico Madridi ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Barcelonës. “Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 – 0, ndeshje e zhvilluar në “Wanda Metripolitano”. Dy skuadrat zhvilluan...

Ronaldo mposhti Cagliarin

para një jave - Epoka e Re

Juventus është rikthyer në rrugën e fitoreve në Seria A. Kampionët e Italisë fituan me lehtësi 2-0 kundër Cagliarit. Protagonist i ndeshjes do të ishte Cristiano Ronaldo, i cili do të realizonte dy gola....

Real Madridi kthehet në shtëpi me një pikë pas takimit me Villarealin

para një jave - Zeri

Ka përfunduar ndeshja e javës së dhjetë në elitën e futbollit spanjoll mes Villarealit dhe Real Madridit, raporton “Zeri.info”. Dy skuadrat janë pajtuar me nga një pikë këtë duel pasi luajtën 1:1 pas 90...

Zidane: Merituam më shumë, dy pikë të humbura

para një jave - Lajmi.net

Reali nuk arriti të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim të Villarreali, ndeshje që përfundoi me rezultat 1 – 1, përcjellë lajmi.net. Tekniku francez e sheh këtë ndeshje si dy pikë të humbura dhe mendon...

Reali barazon me Villarrealin (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Real Madridi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim me rezultat 1-1, ndaj Villarrealit, në kuadër të xhiros së 10-të në La Liga. Mariano Diaz shënoi për 0-1, në minutën e 2’, pas asistimit të Dani...

Ndalet Real-i, më i miri i La Liga-s ndëshkon Los Blancos (Video)

para një jave - Telesport

Real Madrid nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 kundër Villarreal-it në javën e 10-të të La Liga-s. Mariano Diaz, i kthyer titullar pas një mungese të gjatë për shkak dëmtimi, ka kaluar në avantazh...

Reali merr një barazim në transfertën me Villarreal

para një jave - Albasport

Real Madridi ka marr një barazim ndaj Villarrealit në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Mbretërit e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënonin që në minutën e dytë. Mariano mori një top nga...

Formacionet zyrtare: Tottenham – Manchester City

para një jave - Albasport

Tottenham Hotspur dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë mysafir të Spurs në takimin e vlefshëm për javën e nëntë të Ligës...

Ndeshja e dytë radhazi pa fitore në La Liga për Real Madridin, e katërta në përgjithësi këtë edicion

para një jave - GazetaBlic

Pesë fitore, një barazim dhe dy humbje është bilanci i skuadrës së Zidanes në tetë ndeshje të këtij edicioni. Kampionët aktualë nuk arritën më shumë se një barazim në udhëtim te Villareali, për ta regjistruar...

Ronaldo përsëri vendos fatin e Juventusit, biankonerët tri pikë falë dy golave të tij

para një jave - Periskopi

Juventusi ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Cagliarit duke fituar me rezultat 2 – 0, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A. Ylli i “Bianconerëve” ishte Cristiano Ronaldo që realizoi të...

Real Madridit i ka humbur rruga në oborr, barazon me Villarrealin

para një jave - Indeks online

Skuadra e Real Madrid ka dështuar të fitoj kundër Villarrealit. Pas humbjes 4:1 nga Valencia, Real Madrid sot ka barazuar me rezultat 1:1 me “Nëndetësen e Verdhë”, transmeton Indeksonline. Të parët që...

Reali ndalet ndaj Villareal, goli i Mariano Diaz nuk mjafton (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Real Madrid nuk ka mundur të shkojë më shumë se 1-1 në transfertën kundër Villareal. Skuadra e Zidane e nisi mjaft mirë ndeshjen, duke zhbllokuar shifrat pas dy minutash me Mariano Diaz që shfrytëzoi një...

VIDEO/ Barazimi i parë në kampionat, Real Madrid ngec ndaj Villareal

para një jave - ABC News

Mbyllet pa fitues ndeshja Villareal-Real Madrid. Kampionët në fuqi të Spanjës e gjetën shumë shpejt avantazhin. Minuta e dytë, kros i Dani Carvajal dhe finalizim me kokë i Mariano Diaz, goli i parë në...

Befasohet Real Madridi, nuk arrin ta mposht Villarrealin

para një jave - Sinjali

Ka përfunduar ndeshja Villarreal–Real Madrid me rezultat të barabartë 1-1. Në epërsi fillimisht ishin mdrilienët të cilët shënuan në minutën e dytë me anë të të Mariano Diaz, ndërsa rezultatin e barazoi,...

Nuk ka fitore për Real Madridin, ndalet nga Villareali

para një jave - Flaka

Real Madridi është ndalur me një barazim 1-1 nga Villareali, ndeshje kjo e vlefshme për Kampionatin Spanjoll, La Liga e cila rikthehet në aksion pas pauzës së ndeshjeve ndërkombëtare. Mysafirët e nisën...

Villareal befason Real Madridin, barazon rezultatin 15 minuta para fundit

para një jave - Zeri

Villareali ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Real Madridit në shtëpi në La Liga, raporton “Zeri.info”. Autori i golit të barazimit për Villarealin ishte Gerard Moreno që realizoi nga pika e bardhë...

Tottenhami mposhtë Cityn, merr kreun e tabelës

para një jave - Lajmi.net

Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net. Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son zhbllokoi rezultatin, duke realizuar pas asistimit të Ndombeles. Golin e dytë që njëkohësisht ishte...

Barazohet rezultati në ndeshjen Villarreal–Real Madrid

para një jave - Sinjali

Moreno ka shënuar nga pika e bardhë në minutën e 76-të për ta barazuar rezultatin ndaj Real Madrid në 1-1, shkruan Sinjali Sportiv. Ndeshja është e barabartë dhe të dyja skuadrat po sulmojnë vazhdimisht. /Sinjali Sportiv/

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare

para një jave - Kallxo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Tottenham – Manchester City, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në Premierligë. Tottenhami do të luajë me formacionin 4-2-3-1. Kane do të jetë në qendër...

Video: Courtois gabon, Villarreal barazon me Moren-n

para një jave - Telesport

Villarreal ka barazuar ndeshjen e La Liga-s kundër Real Madrid. Ka qenë Moreno që ka shënuar me penallti për vendasit. Një penallti që është shkaktuar nga një dalje e gabuar e Courtois.

Carrasco kalon Atleticon në epërsi ndaj Barcelonës pas daljes skandaloze të Ter Stegen nga porta

para një jave - Kosova info

Atletico Madridi ka gjetur golin e parë në ndeshjen ndaj Barcelonës në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Los Colchoneros e kanë mbyllur me epërsi minimale pjesën e parë të ndeshjes derbi ndaj Blaugranëve....

Penallti në takimin Villareal – Real Madrid

para një jave - GazetaBlic

Villareali ka barazuar rezultatin përballë Real Madridit. Nikoqirët fituan penallti në minutën e 76′, teksa me mjaftë sukses e konkretizoi atë Moreno, përcjell GazetaBlic . Tashmë vështirësohen punët për...

Villareal vs Real Madrid, formacionet e ndeshjes

para një jave - Insajderi

Sot me fillim nga ora 16:15, Real Madrid luanë në tarnsfertën e Villareal, në ndeshjet e fundit me rezultate fantastike po tregon “nëndetësja e verdhë”, ndërsa skuadra e Zidane ka formë të luhatshme, njofton...

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

para një jave - OraInfo

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron e nëntë të Premierligës....

Ronaldo lidhet me një rikthim te Real Madridi, drejtori sportiv i Juventusit sqaron të ardhmen e portugezit

para një jave - Malisheva TV

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka folur për të ardhmen e sulmuesit të tyre, Cristiano Ronaldo. Emri i yllit portugez ka qenë shumë i përfolur javëve të fundit duke u lidhur me një transferim...

Super ndeshja e javës, Tottenham ? Manchester City: Formacionet zyrtare

para një jave - Albeu

Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron e nëntë të Premierligës. Dy skuadrat janë në top formë, andaj përballja pritet të jetë mjaftë...

Ter Stegen merr rolin e mesfushorit dhe Barcelona pëson gol (VIDEO)

para një jave - KosovaPress

Atletico Madridi ka shkuar në pushim mes dy pjesëve me epërsi minimale ndaj Barcelonës, përcjell KosovaPress. Ishte mesfushori Yann Carrasco ai i cili realizoi në minutat shtesë të pjesës së parë pas një...

Derbi i ditës në Premierligë: Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të kryendeshjes së sotme në Premierligën angleze mes Tottenham Hotspur dhe Manchester Cityt, raporton “Zeri.info”. Takimi pritet të jetë tejet interesant me dy skuadrat...

VIDEO/ Real Madrid po fiton ndaj Villarealit

para një jave - Syri

Real Madrid po fiton me rezultatin 1-0 në transfertë ndaj Villarealit në ndeshjen e vlefshme për La Liga. Vetëm 2 minuta i janë dashur skuadrës së Zidanes që të kalojë në avantazh 1-0.

Atletico Madrid–Barcelona, formacionet e mundshme

para një jave - Sinjali

Atletico Madrid dhe Barcelona do të përballen ndërmjet vete sonte në kuadër të La Ligas, me fillim nga ora 21:00. Kjo ndeshje pritet të jetë një përballje e “zjarrtë” sepse të dyja e ekipet ashtu si çdo...

Tottenham-Manchester City, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Tottenham do të përballet sot si vendas kundër Manchester Cityt duke filluar nga ora 18:30. Manchester City aktualisht renditet në pozitën e 10-të, ku ka vetëm 12 pikë të grumbulluara, shkruan Sinjali...

VIDEO/ Ter Stegen del ”shëtitje’, Atletiko ”ndëshkon” katalanasit

para një jave - Newsport

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Atletiko Madrid dhe Barcelonës me shifrat 1-0. Duhej  të prisnim fundin e fraksionit për të parë golin e parë. Ëshët pikërisht Carrasco që godet me portën e boshatisur,...

Formacionet zyrtare: Tottenham – Manchester City

para një jave - GazetaBlic

Tottenham – Manchester City është padyshim ndeshja kryesore e kësaj jave në ishull. Të dyja skuadrat që po synojnë titullin këtë edicion, do të përballen mes vete në Londër, atëherë kur rivaliteti është...

Atletico Madridi shokon Barcelonën, super kundërsulm – portieri më shumë se 30 metra larg portës

para një jave - Periskopi

Atletico Madridi ka kaluar në epërsi kundër Barcelonës, në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga. Yannick Carrasco ka realizuar në minutën e tretë të kohës shtesë, pas një superaksioni të ndërtuar...

Tottenham-Manchester City, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Tottenham do të përballet sot si vendas kundër Manchester Cityt duke filluar nga ora 18:30. Manchester City aktualisht renditet në pozitën e 10-të, ku ka vetëm 12 pikë të grumbulluara, shkruan Sinjali...

Ronaldo lidhet me një rikthim te Real Madridi, drejtori sportiv i Juventusit sqaron

para një jave - Kosova info

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka folur për të ardhmen e sulmuesit të tyre, Cristiano Ronaldo. Emri i yllit portugez ka qenë shumë i përfolur javëve të fundit duke u lidhur me një transferim...

Ronaldo lidhet me një rikthim te Real Madridi, drejtori sportiv i Juventusit sqaron të ardhmen e portugezit

para një jave - Arbresh

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka folur për të ardhmen e sulmuesit të tyre, Cristiano Ronaldo. Emri i yllit portugez ka qenë shumë i përfolur javëve të fundit duke u lidhur me një transferim...

Tottenhami arkëton tri pikë kundër Cityt

para një jave - 24 orë info

Tottenham Hotspur ka vazhduar formën e mirë në Premier League. Ai mposhti Manchester Cityn me rezultat 2-0. Ndeshja u zhvillua në Tottenham, ndërsa vendasit kaluan në epërsi që në minutën e pestë të ndeshjes....

Mbyllet pjesa e parë, Real Madridi në avantazh kundër Villarealit

para një jave - Zeri

Është mbyllur fraksioni i parë i ndeshjes mes Villarealit dhe Real Madridit e vlefshme për javën e dhjetë në elitën e futbollit spanjoll, raporton “Zeri.info”. “Mbretërit” nga Madridi kanë shkuar në pushim...

U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

para një jave - Gazeta Metro

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League, përcjell KosovaPress. Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari...

Shpërthen Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - Mitrovica sot

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar...

U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

para një jave - Malisheva TV

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League. Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm...

Përfundon pjesa e parë Villareal – Real Madrid, galaktikët shkojnë në pushim me epërsi

para një jave - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit derbi në La Liga, Villareal – Real Madrid. Mysafirët kanë shkuar në pushim me epërsi, duke iu falenderuar goli të minutës së dytë nga Mariano, përcjell...

LIVE/ 4 minuta për 2 GOLA, RONALDO bën liderin te Juventus

para një jave - Newsport

Juventus 2-0 Cagliari (Ronaldo 38′, 42′) Juventus dhe Cagliari përballen me njëra tjetrën, në kuadër të Serisë A. Takimi po luhet në Torino dhe filloni në orën 20:45. Trajneri i bardhezinjve, Pirlo e ka...

Cristiano Ronaldo asbolutisht i pandalshëm, dy gola brilantë brenda pesë minutave kundër Cagliarit

para një jave - Periskopi

Juventusi ka kaluar në epërsi kundër Cagliarit, në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola brilant, fillimisht duke qëlluar në minutën e 38-të me një goditje...

Barazimi me Villarrealin, vjen reagimi i Zidane

para një jave - Almakos

Zidane thotë se merituan më shumë. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk është ndarë i kënaqur me barazimin ndaj Villarrealit. Reali nuk arriti të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim të Villarreali,...

U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

para një jave - KosovaPress

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League, përcjell KosovaPress. Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari...

Spurs ia bën “përhaj” kontratën Guardiolës me humbje

para një jave - 24 orë info

Tottenham Hotspurs e ka mundur Manchester City me rezultat 2-0 për të marrë një fitore të rëndësishme dhe duke marrë vendin e parë në Premier Ligë. Son dhe Lo Celso shënuan për Tottenhamin Tottenham Hotspur...

Real Madridi luan me shumë mungesa ndaj Villarealit, formacionet zyrtare

para një jave - Telegrafi

Villareal dhe Real Madrid do të përballen me njëra tjetrën në kuadër të xhiros së 10-të në La Liga. Vendasit janë duke kaluar nëpër një formë fantastike, ku në gjashtë ndeshjet e fundit nuk dinë për humbje....

Spurs ia bën “përhaj” kontratën Guardiolës me humbje

para një jave - 24 orë info

Tottenham Hotspurs e ka mundur Manchester City me rezultat 2-0 për të marrë një fitore të rëndësishme dhe duke marrë vendin e parë në Premier Ligë. Son dhe Lo Celso shënuan për Tottenhamin Tottenham Hotspur...

Shumë shpejt Reali zhbllokon rezultatin ndaj Villarreal

para një jave - Albeu

Reali ka zhbllokuar rezultatin ndaj Villarreal q n minutn e 3 t takimit. Autori i golit sht nj nga sulmuesit m pak t aktivizuar , Mariano Diaz. /albeu.com/

Real Madrid s’pret fare, shënon gol qysh në fillim të ndeshjes

para një jave - Indeks online

Skuadra e Real Madrid ka arritur të kaloj në epërsi në ndeshjen kundër Villarreal. Ishte Mariano Diaz që në minutën e 2-të arriti të tund portën e “Nëndetëses së Verdhë”, transmeton Indeksonline. Edhe...

Real Madridi shënon pas dy minutave lojë kundër Villarealit

para një jave - Zeri

Është shënuar goli i parë pas vetëm dy minutave lojë në takimin Villareal – Real Madrid, shkruan “Zeri.info”. Të parët që kanë kaluar në epërsi janë mysafirët nga Madridi nëpërmjet Marianos që kaloi “mbretërit”...

Tottenham-Manchester City, analizë dhe formacionet e mundshme

para një jave - RTK

Sot me fillim nga ora 18:30 zhvillohet ndeshja mes Tottenham dhe Manchester Cityt, derbi ky në kuadër të Premier Ligës angleze. Rivalët e vjetër Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të takohen përsëri sot,...

Villareal-Real Madrid, shënohet goli i parë në ndeshje

para një jave - Sinjali

Mariano Diaz ka kaluar Real Madridin në epërsi ndaj Villarealit, me golin e tij të shënuar në minutën e dytë. Rezultati aktual në ndeshje është 0-1, shkruan Sinjali Sportiv. /Sinjali Sportiv/

Video: Real shënon pas vetëm 2 minutash, merr fund makthi për yllin

para një jave - Telesport

Real Madrid ka arritur ta zhbllokojë ndeshjen e kampionatit kundër Villarreal pas vetëm 2 minutash lojë. Goli është shënuar nga Mariano Diaz, i cili është kthyer titullar pas një mungese të gjatë për shkak...

Juventus kërkon fitore sonte, starton Ronaldo kundër Cagliarit

para një jave - Kosova info

Juventus synon fitoren kundër Cagliarit sonte në kuadër të xhiros së tetë të Serie A në Itali Andrea Pirlo synon fitore në këtë ndeshje që t’i ofrohet me vetëm një pikë me dallim me Milanon që e ka 17...

Spurs ia bën “përhaj” kontratën Guardiolës me humbje

para një jave - Kosova info

Tottenham Hotspurs e ka mundur Manchester City me rezultat 2-0 për të marrë një fitore të rëndësishme dhe duke marrë vendin e parë në Premier Ligë. Son dhe Lo Celso shënuan për Tottenhamin Tottenham Hotspur...

Derbi spanjoll sonte, Atletico kundër Barcelonës – starton Messi

para një jave - Kosova info

Lionel Messi ka startuar në ndeshjen derbi të xhiros së 10 në La Liga kundër Atletico Madridit Barcelona do të synojë një fitore sonte për t’u rikthyer më lartë në tabelë, edhe pse për këtë ka një punë...

Minuta e dytë dhe gol në derbin Villareal – Real Madrid

para një jave - GazetaBlic

Kanë mjaftuar vetëm dy minuta për golin e parë në derbin Villareal – Real Madrid. Mysafirët kanë kaluar në epërsi pas golit të Marianos, përcjell GazetaBlic . Braziliani shënoi pas asistimit të Carvajal....

VIDEO/ Mourinho ”i prish festën” e rinovimit Guardiolës! Tottenham ”përtyp” Cityn

para një jave - Newsport

Tottenham ia doli të mposhtë 2-0 Manchester Cityn, në ndeshjen e vlefshme për Premier League. Ishte koreani Son që ”tundi rrjetën” në minutën e pestë, pas një assisti të Ndombele. Miqtë tentojnë të reagojnë,...

Reali i Madridit vetëm barazim ndaj Villarealit

para një jave - Shenja

Real Madridi ka marr një barazim ndaj Villarrealit (1-1) në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Mbretërit e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënonin që në minutën e dytë. Mariano mori një top...

Publikohen formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari

para një jave - Almakos

Formacionet zyrtare: Juventus – Cagliari. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Cagliarit, e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A. Dy skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv, pavarësisht...

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

para një jave - Gazeta Metro

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes derbi të kësaj xhiroje të La Ligas ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës. Të dy skuadrat nuk po kalojnë nëpër një formë të mirë të rezultateve dhe sonte...

Tottenham fiton ndaj Manchester Cityt dhe merr kreun e Premierligës

para një jave - Malisheva TV

Tottenhami ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Manchester Cityt. Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0. Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son zhbllokoi rezultatin, duke realizuar pas asistimit...

Man City në krizë, Tottenhami i Mourinhos e mposht dhe rrëmben vendin e parë

para një jave - Periskopi

Tottenhami ka mposhtur Manchester Cityn në Londër, në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Premier League. Heung-min Son ishte ai që i pari kaloi në epërsi londinezët duke shënuar pas asistimit nga...

Formacionet zyrtare: Villareal - Real Madrid

para një jave - Zeri

Real Madridi do ta zhvillojë sot ndeshjen e radhës në kampionatin elitar spanjoll, La Liga. Skuadra që drejtohet nga Zinedine Zidane është mysafire e “Nëndetëses së Verdhë”, shkruan “Zeri.info”. Pak para...

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes derbi të kësaj xhiroje të La Ligas ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës, përcjell KosovaPress. Të dy skuadrat nuk po kalojnë nëpër një formë të mirë...

Atletico Madrid – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të superndeshjes

para një jave - Periskopi

Atletico Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Blaugranët janë mysafirë Los Colchoneros në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë, takim që zhvillohet...

Reali nuk di të këndellet, barazon me Villarrealin

para një jave - Lajmi.net

Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që shënuan nga një herë në portën kundërshtare, përcjellë lajmi.net. Qysh pas dy minutave lojë, Mariano Diaz pas asistimit të bukur nga Dani Carvalaj zhbllokoi...

FORMACIONET/ Pirlo e nis me ”artilerinë e rëndë”, Juventus do fitoren

para një jave - Newsport

Juventus dhe Cagliari përballen me njëra tjetrën, në kuadër të Serisë A. Takimi luhet në Torino dhe fillon në orën 20:45. Si vendasit, ashtu edhe miqtë, kanë vendosur për formacionet me anë të të cilave...

Formacionet zyrtare: Juventusi – Cagliari

para një jave - Arbresh

Juventusi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Bianconerët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A, takim...

Tottenhami vazhdon ta ‘fundos’ Man Cityn: Shënon edhe golin e dytë, Celso me realizim fantastik

para një jave - Periskopi

Tottenhami ka shënuar edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt dhe tash po avancon 2-0. Lo Celso ka realizuar në minutën e 65-të pas asistimit nga Harry Kane, duke realizuar nga një kënd mjaft i vështirë....

Shpërthen trajneri i Realit Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - LajmiFundit

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar...

Juventus-Cagliari: Publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Juventusi pret si nikoqir sonte me fillim nga ora 20:45 Cagliarin, në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A. Juve mbetet e pamposhtur në Serie A këtë sezon, tri fitore dhe katër barazime, por...

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City

para një jave - Lajmi.net

Dy skuadrat janë në top formë, andaj përballja pritet të jetë mjaftë interesante, shkruan lajmi.net. Tashmë janë publikuar formacionet bazë të zgjedhura nga Jose Mourinho, respektivisht Pep Guardiola....

Shpërthen Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - Gazeta Metro

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar...

Zidane pas barazimit me Villarrealin: Mëkat që nuk i fituam pikët e plota, këta katër lojtarë ishin të lodhur

para një jave - Periskopi

Real Madridi nuk arriti më shumë se një barazim 1-1 si mysafir i Villarrealit të shtunën pasdite, në ndeshjen e vlefshmer për La Liga. Goli i Mariano Diazit në minutën e dytë nuk mjaftoi, pasi nikoqirët...

Atlético Madrid-Barcelona; një “mur” ballkanas e pret “mbretin” Messi

para një jave - Telesport

Përtej Joao Félix dhe momentit të tij të ëmbël. Përtej kthimit të Griezmann në atë që ishte shtëpia e tij. Përtej yjeve që do të shkëlqejnë në tapetin e blertë, në vetminë e trishtuar të “Wanda Metropolitano”...

Shpërthen Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - Malisheva TV

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar më shumë duke u bazuar...

Shpërthen Zidane: Kjo është turpëruese

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur shumë i zhgënjyer pas barazimit 1-1 ndaj Villarealit në La Liga, përcjell KosovaPress. Tekniku francez ka deklaruar se ekipi i tij ka merituar...

Reali ndalet ndaj Villareali

para një jave - Epoka e Re

Real Madrid nuk ka mundur të shkojë më shumë se 1-1 në transfertën kundër Villareal. Skuadra e Zinedine Zidane e nisi mjaft mirë ndeshjen, duke zhbllokuar shifrat pas dy minutash me Mariano Diaz që shfrytëzoi...

Goli i Son që i dha epërsinë Tottenhamit ndaj Cityt (VIDEO)

para një jave - KosovaPress

Tottenhami është duke avancuar me rezultat minimal 1-0 ndaj Manchester Cityt, përcjell KosovaPress. Vendasit realizuan golin e avantazhit pas vetëm pesë minutave lojë dhe realizues ishte korean Son Heung...

Tottenhami ia dridh menjëherë Man Cityt të Guardiolës: Jug-koreani më i famshëm në Britani shënon

para një jave - Periskopi

Tottenhami ka kaluar në epërsi kundër Manchester Cityt qysh në minutën e pestë të ndeshjes. Nikoqirët realizuan përmes Son Heung-Min, pas asistimit të Ndombeles në zonë. Jug-koreani qëlloi zhagas nën këmbët...

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare të derbit angle

para një jave - Almakos

Formacionet zyrtare të derbit anglez: Tottenham – Manchester City. Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për xhiron e nëntë të Premierligës....

Premier Liga angleze rikthehet me disa takime interesante

para një jave - RTK

Sot vazhdon Premier Liga angleze me disa përballje interesante, ku ndër to vlen të përmendet takimi mes dy trajnerëve Pep Guardiola dhe Jose Mourinho. Ndër ndeshjet më interesante të programit të sotëm...

Nuk ka fitore për Real Madridin, ndalet nga Villareali

para një jave - KosovaPress

Real Madridi është ndalur me një barazim 1-1 nga Villareali, ndeshje kjo e vlefshme për Kampionatin Spanjoll, La Liga e cila rikthehet në aksion pas pauzës së ndeshjeve ndërkombëtare, përcjell KosovaPress....

Real Madridi vetëm barazim ndaj Villarrealit si mysafir

para një jave - Malisheva TV

Real Madridi ka marr një barazim ndaj Villarrealit në kuadër të javës së dhjetë në La Liga. Mbretërit e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënonin që në minutën e dytë. Mariano mori një top nga...

Real Madridi ndalet me barazim nga Villarreali

para një jave - Periskopi

Real Madridi nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një barazim 1-1 si mysafir i Villarrealit në formë, të shtunën pasdite. Ishin ”mbretërit” ata që të parët kaluan në epërsi me anë të një goli nga Mariano...

Simeone publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën, mungon Suarez

para një jave - Indeks online

Skuadra e Atelticos sapo ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për takimin e sotëm ndaj Barcelonës që fillon nga ora 21:00. Simeone nuk e ka ftuar fare Luiz Suarezin, pasi klubi raporton se ai është...

Komplikohen gjërat për Real Madridin, barazon Villarreali

para një jave - Periskopi

Villarreali ka barazuar rezultatin si nikoqir i Real Madridit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të në La Liga. Moreno ka shënuar për 1-1 nga rrethi i penalltisë në minutën e 76-të. Shikoni golin më...

Tottenham – Man City është superndeshja e kësaj xhiroje në PL: Publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Tottenham Hotspur dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë mysafir të Spurs në takimin e vlefshëm për javën e nëntë të Ligës...

Tottenham – Man City, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

para një jave - Arbresh

Tottenham Hotspur dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë mysafir të Spurs në takimin e vlefshëm për javën e nëntë të Ligës...

Formacionet zyrtare: Villarreal – Real Madrid

para një jave - Lajmi.net

Me fillim nga ora 16:15, Villarreal në Estadio de la Ceramica pret Real Madridin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 10-të. Formacionet zyrtare: Villarreal: Real Madrid: /Lajmi.net/

“Ndoshta Mourinho është mjek”, Pep “thumbon” trajnerin rival

para një jave - ABC News

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, i është kundërpërgjigjur akuzave të Jose Mourinhos për sa i përket çështjes së Raheem Sterling. Portugezi deklaroi se “Qytetarët” i kanë berë presion teknikut...

​Tottenham-Manchester City, analizë dhe formacionet e mundshme

para një jave - Gazeta e re

Sot me fillim nga ora 18:30 zhvillohet ndeshja mes Tottenham dhe Manchester Cityt, derbi ky në kuadër të Premier Ligës angleze. Rivalët e vjetër Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të takohen përsëri sot,...

Real Madridi shpartallon Villarrealin pas vetëm dy minutave, Diaz shënon pas asistimit perfekt nga Carvajal

para një jave - Periskopi

Real Madridi ka kaluar në epërsi kundër Villarrealit pas vetëm dy minutave lojë. Dani Carvajal u shërbye në krahun e djathtë të fushës, duke lansuar një krosim perfekt për Mariano Diazin në zonë, e ky...

Të paprekshmit e Ronald Koeman te Barcelona, nuk është Leo Messi

para një jave - Albsport.mk

Ronald Koeman ishte i qartë kur ai mori përsipër detyrën si trajner i parë i Barcelonë, duke thënëse ai nuk do të ndryshonte pa nevojë ekipin. Asnjë lojtar nuk është favorizuar aq shumë sa Frenkie de Jong,...

Tottenham-Manchester City, analizë dhe formacionet e mundshme

para një jave - Malisheva TV

Sot me fillim nga ora 18:30 zhvillohet ndeshja mes Tottenham dhe Manchester Cityt, derbi ky në kuadër të Premier Ligës angleze. Rivalët e vjetër Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të takohen përsëri sot,...

Tottenham-Manchester City, analizë dhe formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Sot me fillim nga ora 18:30 zhvillohet ndeshja mes Tottenham dhe Manchester Cityt, derbi ky në kuadër të Premier Ligës angleze. Rivalët e vjetër Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të takohen përsëri sot,...

Mbappe në “top5” shënuesit e PSG, rekordmeni Cavani është shumë larg

para një jave - ABC News

Mbrëmja e djeshme nuk ishte më e mira për të besuarit e Thomas Tuchel, pasi u mposhtën në transfertën e Monaco. Vendasit arritën ta përmbysnin rezultatin, nga 0-2 në 3-2, duke dalë kështu me tre pikë nga...

Formacionet zyrtare: Villarreal – Real Madrid

para një jave - Malisheva TV

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Villarreal – Real Madrid. Me fillim nga ora 16:15, Villarreal në Estadio de la Ceramica pret Real Madridin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 10-të. Formacionet zyrtare:

Guardiola: Mourinho ndoshta është doktor

para një jave - Albsport.mk

Pep Guardiola ka lëshuar një goditje të re në drejtim të Jose Mourinhos, me këtë të fundit që ka thënë se Manchester City ka bërë presion ndaj trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate që të lirojë më herët...

Messi nga 1 janari i lirë për kontratë paraprake, Guardiola bën deklaratën befasuese

para një jave - Lexo

Lionel Messi me të gjitha gjasat po luan sezonin e fundit me Barcelonën dhe nga vera e ardhshme është i lirë të largohet. Por nga 1 janari ai mund të lidhë kontratë paraprake me ekipin që dëshiron. Për...

Reali dhe Barcelona zhvillojnë ndeshje me dy skudrat që këtë sezon janë para tyre në tabelë

para 2 jave - Insajderi

La liga kthehet pas pauzës shkak i ndeshjeve të kombëtarëve, njofton Insajderi. Nga ora 21:00 do të zhvillohet super ndeshja në mes Atletico Madridit dhe Barcelonës. Atletico Madridi ka gjashtë pikë më...

La Liga/ Atletico pret Barcelonën, ja formacionet e mundshme

para një jave - Syri

Në orën 21:00, Atletico Madrid i "Cholo" Simeone pret në “Wanda Metropolitano” Barcelonën e Ronald Koeman, në kuadër të javës së 10-të në La Liga. Pritet të jetë një duel mjaft interesant, duke pasur parasysh...

Formacionet zyrtare: Villarreal – Real Madrid

para një jave - 24 orë info

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Villarreal – Real Madrid. Me fillim nga ora 16:15, Villarreal në Estadio de la Ceramica pret Real Madridin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 10-të. Formacionet...

Guardiola: Messi është lojtar i Barcelonës, duhet ta mbyllë aty karrierën

para një jave - Klan

Guardiola: Messi është lojtar i Barcelonës, duhet ta mbyllë aty karrierën Guardiola sapo rinovoi kontratën e tij me Manchester City edhe për dy vjet të tjera dhe kontaktoi menjëherë me ish-lojtarin e tij,...

Barcelona përballet sonte me Atelticon, këto janë statistikat fantastike të Messit ndaj skuadrës së Simeones

para një jave - GazetaBlic

La Liga rikthehet me ndeshje shumë interesante pas pauzës për shkak të ndeshjeve kombëtare. Barcelona është mysafire e Atletico Madridit në atë që konsiderohet si kryendeshja e kësaj javë në kampionatin...

Shpejtësi dhe çmenduri – Shikojeni edhe njëherë golin e Mbappes ndaj Monacos

para një jave - Indeks online

Mbrëmë Monaco e befasoi Parisin, pasi e mposhti me rezultat të ngushtë në 3:2, në një ndeshje që Mbappe shkëlqeu. Sulmuesi francez edhe pse shënoi dy gola, nuk arriti t’i ndihmojë skuadrës edhe për ta...

Tifozë të acaruar të Barcelonës e rrethojnë Antoine Griezmannin dhe i kërkojnë që të tregojë më shumë respekt për Messin

para 2 jave - Telegrafi

Disa tifozë të acaruar të Barcelonës e kanë rrethuar Antoine Griezmannin sa ishte duke kaluar me makinën e tij jashtë Camp Nout. Ylli francez nuk po kalon kohë të mira te skuadra katalunase, që kur kaloi...

Rivaliteti i përjetshëm, përplasen sot sërish Guardiola dhe Mourinho

para një jave - Mapo

Një prej rivaliteteve më të forta në futbollin e viteve të fundit, ka qënë mes dy trajnerëve Pep Guardiola dhe Jose Mourinho. Përballjet mes tyre janë të famshme ne La Liga, me klasiket Barcelona-Real...

La Liga/ Atletico pret Barcelonën në 'Wanda Metropolitano', formacionet e mundshme

para një jave - Syri

Në orën 21:00, Atletico Madrid i "Cholo" Simeone pret në “Wanda Metropolitano” Barcelonën e Ronald Koeman, në kuadër të javës së 10-të në La Liga. Pritet të jetë një duel mjaft interesant, duke pasur parasysh...

Mourinho qysh tash mund të nuhasë se Guardiola do ta marrë Messin

para një jave - Kosova info

Pep Guardiola ka rinovuar kontratën dhe do të qëndrojë te Man City të paktën deri në vitin 2023. Dicka e tillë ka shtuar spekulimet për një ribashkim të mundshëm me Lionel Messin. Lidhur me këtë është...

Mourinho tashmë mund të nuhasë se Guardiola do ta marrë Messin në City, shikoni çfarë tha…

para një jave - Lajm

Pep Guardiola ka rinovuar kontratën dhe do të qëndrojë te Man City të paktën deri në vitin 2023. Dicka e tillë ka shtuar spekulimet për një ribashkim të mundshëm me Lionel Messin. Lidhur me këtë është...

Atletico Madrid – Barcelona, një super ndeshje që zhvillohet sot në La Liga

para një jave - GazetaBlic

La Liga rikthehet me ndeshje shumë interesante pas pauzës për shkak të ndeshjeve kombëtare. Barcelona është mysafire e Atletico Madridit në atë që konsiderohet si kryendeshja e kësaj javë në kampionatin...

Guardiola: Ndoshta Mourinho është doktor

para 2 jave - Telegrafi

Pep Guardiola ka lëshuar një goditje të re në drejtim të Jose Mourinhos, me këtë të fundit që ka thënë se Manchester City ka bërë presion ndaj trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate që të lirojë më herët...

Atlético-Barça; momenti i së vërtetës për lojtarët e Koeman

para 2 jave - Telesport

Atletico Madrid-Barcelona do të luhet sonte, prej orës 21:00, në “Wanda Metropolitano” të Madridit. Sfida midis titanëve spanjollë është në kuadrin e javës së 10-të të La Liga. Dy skuadrat ndahen nga gjashtë...

Rikthehet përballja Mourinho-Guardiola, Tottenham – Man City premton spektakël

para 2 jave - SuperSport

Krejt ndryshe nga ç’ndodhi në startin e edicionit të kaluar nën drejtimin e Pochettino-s, këtë herë Tottenham Hotspur e ka filluar vërtet shumë mirë kampionatin anglez, madje pas tetë javëve të para, klubi...

Formacionet e mundshme: Atletico Madrid – Barcelona

para një jave - Lajmi.net

Janë skuadra e Atletico Madrid që në shtëpi pret Barcelonën, në derbin e xhiros së 10-të të La ligas. Ndeshja mes Atelticos dhe Barcelonës fillon nga ora 21:00. Për Atleticon në këtë ndeshje nuk paraqitet...

Barça përballet me skuadrën e vetme pa humbje në kampionat, Reali në transfertën ndaj Villarealit

para 2 jave - SuperSport

Atletico e Madridit është skuadra e vetme e La Ligës që nuk ka pësuar ende asnjë humbje në 7 ndeshjet e para në kampionat dhe do të provojë ta ruajë sa më gjatë shifrën zero në kolonën e disfatave, pasi...

La Liga/ Atletico pret Barcelonën, ja formacionet e mundshme

para një jave - Tetova Sot

Në orën 21:00, Atletico Madrid i “Cholo” Simeone pret në “Wanda Metropolitano” Barcelonën e Ronald Koeman, në kuadër të javës së 10-të në La Liga. Pritet të jetë një duel mjaft interesant, duke pasur parasysh...

Video, përmbysja e vitit, Monaco leksion PSG

para një jave - Lexo

Monaco, Monaco, Monaco! Ekipi vendas ka fituar me rezultatin 3-2 kundër kampionëve të PSG në një ndeshje krejtësisht të çmendur. Skuadra e Principatës po humbiste me rezultatin 0-2 në pjesën e parë, por...

VIDEO: MBAPPEEEEE djeg mbrojtjen e Monacos! Di Maria me pasim fantastik

para 2 jave - Shprehja

PSG ka kaluar në avantazh në transfertë kundër Monacos. Ekipi francez arriti të zhbllokojë rezultatin në minutën e 26′. Një kundërsulm vrasës u kthye në gol nga sulmuesi Mbappe. Di Maria dha një top fantastik...

Messi nuk do të largohet nga Barcelona në janar

para një jave - Aktiv press

Klubi katalunas, Barcelona, ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e Messit në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve” dhe me zgjedhjet e reja...

Premier Liga angleze rikthehet me disa takime interesante

para një jave - Gazeta Metro

Sot vazhdon Premier Liga angleze me disa përballje interesante, ku ndër to vlen të përmendet takimi mes dy trajnerëve Pep Guardiola dhe Jose Mourinho. Ndër ndeshjet më interesante të programit të sotëm...

Premier Liga angleze rikthehet me disa takime interesante

para një jave - Malisheva TV

Sot vazhdon Premier Liga angleze me disa përballje interesante, ku ndër to vlen të përmendet takimi mes dy trajnerëve Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, përcjell KosovaPress. Ndër ndeshjet më interesante...

Premier Liga angleze rikthehet me disa takime interesante

para një jave - KosovaPress

Sot vazhdon Premier Liga angleze me disa përballje interesante, ku ndër to vlen të përmendet takimi mes dy trajnerëve Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, përcjell KosovaPress. Ndër ndeshjet më interesante...

Atlético-Barça; momenti i së vërtetës për blaugranat

para një jave - Lexo

Atletico Madrid-Barcelona do të luhet sonte, prej orës 21:00, në “Wanda Metropolitano” të Madridit. Sfida midis titanëve spanjollë është në kuadrin e javës së 10-të të La Liga. Dy skuadrat ndahen nga gjashtë...

Rikthehet përballja Mourinho-Guardiola, Tottenham – Man City premton spektakël

para një jave - Shenja

Krejt ndryshe nga ç’ndodhi në startin e edicionit të kaluar nën drejtimin e Pochettino-s, këtë herë Tottenham Hotspur e ka filluar vërtet shumë mirë kampionatin anglez, madje pas tetë javëve të para, klubi...

VIDEO: Mbappe zhbllokohet ndaj ish-ekipit, gjen golin e dytë me një penallti të dyshimtë

para 2 jave - Shprehja

PSG ka gjetur golin e dytë ndaj ekipit të Monacos për 0-2. Rafinha fitoi një penallti të dyshimtë, ndërsa sulmuesi i kampionëve nuk gaboi nga pika e penalltisë. Ai dërgoi topin në rrjetë duke gjetur golin...

Guardiola: Mourinho ndoshta është doktor

para 2 jave - Lajmi.net

Në fund të kësaj jave, trajneri spanjoll nënshkroi kontratë të re dyvjeçare me Citiznes, derisa Special One po e feston një vit në krye të Tottenham Hotspurit, me dy skuadrat që takohen sonte (e shtune)....

Nxehet situata para sfidës, Guardiola ia kthen Mourinhos: “Ndoshta ai është doktor”

para një jave - Lipjani News

Pep Guardiola i është kundërpërgjigjur Jose Mourinhos, që tha ditë më parë se Manchester City i ka bërë presion trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate, për ta liruar më herët Raheem Sterlingun para ndeshjes...

Nxehet situata para sfidës, Guardiola ia kthen Mourinhos: “Ndoshta ai është doktor”

para një jave - Malisheva TV

Pep Guardiola i është kundërpërgjigjur Jose Mourinhos, që tha ditë më parë se Manchester City i ka bërë presion trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate, për ta liruar më herët Raheem Sterlingun para ndeshjes...

Mourinho nuk kursen Southgate dhe Guardiolen: Presione? Të flasë me emra!

para 2 jave - Shprehja

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka folur për akuzat e hedhura nga mediet angleze se trajneri i kombëtares Gareth Southgate ka presione. Shtypi anglez shkruan se trajnerët e ekipeve të ndryshme kanë...

Të paprekshmit e Ronald Koeman te Barcelona, nuk është Leo Messi

para një jave - Gazeta Metro

Ronald Koeman ishte i qartë kur ai mori përsipër detyrën si trajner i parë i Barcelonë, duke thënëse ai nuk do të ndryshonte pa nevojë ekipin. Asnjë lojtar nuk është favorizuar aq shumë sa Frenkie de Jong,...

Video: Çahet mbrojtja e PSG, Monaco futet me “top në portë”

para 2 jave - Shprehja

Monaco ka ngushtuar diferencën në ndeshjen ndaj PSG me rezultatin 1-2. Ekipi vendas gjeti golin pas një gabimi të mbrojtjes së PSG. Kampionët nuk arritën të mbyllnin si duhet hapësirat dhe Kevin Volland...

Ronald Koeman na tregon klubin e ardhshëm të Leo Messit: Ai do të…

para 2 jave - Ina

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në prag të sfidës kundër Atletico Madridit në “Wanda Metropolitana”. Tekniku holandez ka folur për të ardhmen e Lionel Messit ku shpreson që argjentinasi të...

ÇMENDURIIIII! Monaco kthen PSG me Fabregas, kampionët me të kuq (Video)

para 2 jave - Shprehja

Çmenduri! Monaco ka rikthyer rezultatin ndaj PSG në 3-2. Ekipi vendas gjeti golin e avantazhit në minutën e 82′ me anë të Fabregas. Spanjolli ktheu në gol një penallti të shkaktuar nga Djallo që doli me...

Të paprekshmit e Ronald Koeman te Barcelona – lojtari më i pëlqyer i trajnerit nuk është Leo Messi

para 2 jave - Telegrafi

Ronald Koeman ishte i qartë kur ai mori përsipër detyrën si trajner i parë i Barcelonë, duke thënëse ai nuk do të ndryshonte pa nevojë ekipin. Rotacionet nuk ishin diçka që ai po planifikonte të bënte...

Gola dhe spektakël, Monaco mposht me përmbysje PSG-në

para 2 jave - Top Channel

Penallti, gola, karton i kuq dhe spektakël në stadiumin “Louiss II” të Monacos, teksa në fund skuadra nga principata franceze ia doli të triumfojë 3-2 me përmbysje ndaj kryeqytetasve të Paris Saint Germain....

Fund dramatik për PSG-në, Monaco fiton me përmbysje

para 2 jave - Syri.net Kosova

Monaco ka bërë mrekullinë duke fituar me përmbysje ndaj Paris Saint Germainit në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligue 1. Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golash, por arriti që për...

Notat e lojtarëve, Monaco 3-2 PSG: Volland lë pas Mbappen

para 2 jave - Telegrafi

Monaco ka arritur ta mposht PSG-në, që e kishte mbyllur pjesën e parë në epërsi prej 2-0, por në fund princat fituan 3-2, pasi Monaco në pjesën e dytë u kthye në lojë. Kylian Mbappe shënoi dy herë për...

Monaco fiton me rikthim ndaj PSG-së, e njofton me humbje kampionin pas tetë fitoreve

para 2 jave - Telegrafi

Edhe pse PSG e mbylli pjesën e parë me rezultat 2-0, në fund të ndeshjes u desh të pajtohet me humbje prej 3-2, pasi Monaco në pjesën e dytë u kthye ë lojë. Një ndeshje me dy fytyra, pasi pjesa e parë...

Video: Përmbysja e vitit! Monaco leksion PSG, shuplakë e fortë për kampionët

para 2 jave - Shprehja

Monaco, Monaco, Monaco! Ekipi vendas ka fituar me rezultatin 3-2 kundër kampionëve të PSG në një ndeshje krejtësisht të çmendur. Skuadra e Principatës po humbiste me rezultatin 0-2 në pjesën e parë, por...

Monaco bën përmbysjen e pabesueshme ndaj PSG-së, ja çfarë ndodh në fund...

para 2 jave - Syri.net Kosova

Monaco ka befasuar të gjithë duke përmbysur rezultatin në 3-2 ndaj Paris Saint Germain në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligue 1. Brenda 14 minutash, Kevin Volland barazoi rezultatin 2-2, ndërsa...

Joao Felix dhe Griezmann: Ndeshja e numrave shtatë

para 2 jave - Telegrafi

Dy nga lojtarët më të njohur të futbollit spanjoll, do të jenë kundër njëri-tjetrit, të shtunën, ku Joao Felix i Atletico Madridit do të ketë përballë Antoine Griezmann e Barcelonës. Karriera e të dy lojtarëve...

Përmbysja e vitit, Monaco leksion PSG

para 2 jave - Albeu

Monaco ka fituar me rezultatin 3-2 kundër kampionëve të PSG në një ndeshje krejtësisht të çmendur. Skuadra e Principatës po humbiste me rezultatin 0-2 në pjesën e parë, por kthyen sfidën në pjesën e dytë...

Kush ishte më i miri e kush më i dobëti? Notat e futbollistëve: Monaco – PSG

para 2 jave - GazetaBlic

Monaco ka mposhtur PSG-në me rezultat 3-2 në derbin e javës në Ligue 1, të zhvilluar në “Stade Louis II”. Vendasit rikthyen disavantazhin prej dy golash në pjesën e parë, për ta fituar gjithë ndeshjen...

Mbappe i pandalshëm, shënon golin e dytë të PSG-së brenda dhjetë minutave (VIDEO)

para 2 jave - Albsport.mk

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e dytë për Paris Saint Germainin në takimin derbi kundër Monacos. Talenti francez ka realizuar përmes pikës së bardhë të penalltisë në minutën e 36-të të takimit për...

Fund dramatik për PSG-në, Monaco fiton me përmbysje

para 2 jave - Syri

Monaco ka bërë mrekullinë duke fituar me përmbysje ndaj Paris Saint Germainit në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligue 1. Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golash, por arriti që për...

Gola dhe spektakël, Monaco mposht me përmbysje PSG-në

para 2 jave - SuperSport

Penallti, gola, karton i kuq dhe spektakël në stadiumin “Louiss II” të Monacos, teksa në fund skuadra nga principata franceze ia doli të triumfojë 3-2 me përmbysje ndaj kryeqytetasve të Paris Saint Germain....

Joao Felix dhe Griezmann: Ndeshja e numrave shtatë

para 2 jave - Albeu

Dy nga lojtarët më të njohur të futbollit spanjoll, do të jenë kundër njëri-tjetrit, të shtunën , ku Joao Felix i Atletico Madridit do të ketë përballë Antoine Griezmann e Barcelonës . Karriera e të dy...

Dy penallti, një karton i kuq dhe një rikthim fenomenal nga disavantazhi prej dy golash | Monaco mposht PSG-në

para 2 jave - GazetaBlic

Monaco ka shënuar fitore të madhe si vendase e PSG-së, ani pse kampionët aktualë ishin në avantazh prej dy golash pas 45 minutave të para. Me këtë triumf, Monaco shkon në pozitën e dytë të renditjes tabelare,...

Çmenduri në Francë, Monaco ja rikthen PSG-së rezultatin në pjesën e dytë

para 2 jave - Indeks online

Derbi i Francës mes Monacos dhe PSG-së, është mbyllur në mënyrën më të çmendur. Ekipi i Monacos shënoj fitore me rezultat 3:2 Skuadra e PSG-së pas 45 minutave të para ishte në epërsi prej dy golash. Te...

VIDEO/ Dopieta, gola të anuluar dhe karton i kuq, Monako mposht PSG-në me përmbysje të madhe

para 2 jave - Panorama

Monako ka mposhtur PSG-në me një përmbysje të madhe, në një ndeshje ku fitorja për parisienët u duk e thjeshtë. Skuadra e Tuhel e kishte mbyllur pjesën e parë në avantazh të 2 goalve, të shënuar nga Kilian...

Mbyllet derbi francez, PSG-së i ikën tre pikët nga duart

para 2 jave - Zeri

Ka përfunduar ndeshja e mbrëmjes së sontme ndërmjet Monacos dhe Paris Saint Germain, raporton “Zeri.info”. Monaco ka shënuar fitore të madhe me përmbysje kundër PSG-së në takimin e vlefshëm për javën e...

VIDEO/ Mbappe nuk i mjafton PSG-së, Monaco realizon përmbysjen e çmendur

para 2 jave - ABC News

Ndeshje spektakolare mes Monaco dhe PSG në Ligue 1. Pesë gola të shënuar, nga një penallti për çdo skuadër, dy gola të anuluar nga VAR-i, karton i kuq dhe përmbysje e çmendur e vendasve, nga 0-2 në 3-2...

Video: Përmbysja e vitit! Monaco leksion PSG, shuplakë e fortë për kampionët

para 2 jave - Telesport

Monaco, Monaco, Monaco! Ekipi vendas ka fituar me rezultatin 3-2 kundër kampionëve të PSG në një ndeshje krejtësisht të çmendur. Skuadra e Principatës po humbiste me rezultatin 0-2 në pjesën e parë, por...

Parisienët “gjunjëzohen” përballë Monacos

para 2 jave - Sinjali

Ka përfunduar ndeshja mes Monacos dhe PSG me rezultat 3-2. Dy golat për parisienët i shënoi Kylian Mbappe i cili ishte fenomenal në pjesën e parë, shkruan Sinjali Sportiv . Ndërsa, në pjesën e dytë ndryshoi...

E jashtëzakonshme, Monaco përmbys PSG-në – Kampionët mbesin edhe me një futbollist më pak në fushë

para 2 jave - GazetaBlic

Mbase mund t’iu duket e pabesueshme, por ja që po ndodhë. Monaco ka përmbysur PSG-në në pjesën e dytë, ku gjashtë minuta para fundit të kohës së rregullt, vendasit kanë kaluar në epërsi, 3-2, përcjell...

Super ndeshje, Monaco e përmbys rezultatin ndaj PSG-së

para 2 jave - Zeri

Monaco ka arritur ta përmbys rezultatin në derbin kundër Paris Saint Germain, raporton “Zeri.info”. Parisienët ishin në avantazh prej dy golave, por tashmë në epërsi është Monaco që ka shënuar tre gola....

Monaco bën përmbysjen e pabesueshme ndaj PSG-së, ja çfarë ndodh në fund...

para 2 jave - Syri

Monaco ka befasuar të gjithë duke përmbysur rezultatin në 3-2 ndaj Paris Saint Germain në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligue 1. Brenda 14 minutash, Kevin Volland barazoi rezultatin 2-2, ndërsa...

ÇMENDURIIIII! Monaco kthen PSG me Fabregas, kampionët me të kuq (Video)

para 2 jave - Telesport

Çmenduri! Monaco ka rikthyer rezultatin ndaj PSG në 3-2. Ekipi vendas gjeti golin e avantazhit në minutën e 82′ me anë të Fabregas. Spanjolli ktheu në gol një penallti të shkaktuar nga Djallo që doli me...

Video: PSG fut ujë në mbrojtje, Monaco barazon gjithçka!

para 2 jave - Shprehja

Ndodhi ajo që nuk pritej! Monaco ka barazuar rezultatin kundër PSG për 2-2. Largimi i Mbappe dhe Di Marias nga fusha ishte një gabim, pasi ritmi ra dhe ekipi kampion u ndëshkua sërish. Kevin Volland barazoi...

Super-Monaco, shënon dy herë dhe barazon gjithçka ndaj PSG-së

para 2 jave - GazetaBlic

Monaco ka barazuar gjithçka ndaj PSG-së. Ishte sërish Kevin Volland, që vetëm 14 minuta pasi ngushtoi epërsinë, realizoi sërish, përcjell GazetaBlic . Lexo edhe: Vjen goli i tretë në derbin Monaco – PSG,...

Monaco nuk dorëzohet, barazon rezultatin me dy gola të shpejtë në pjesën e dytë

para 2 jave - Indeks online

Skuadra e Monacos ka arritur të barazoj rezultatin në pjesën e dytë kundër PSG-së. Monaco ishte në disavantazh prej dy golave në pjesën e parë, transmeton Indeksonline. Në minutën e 52-të, Kevin Volland...

“Mos e krahasoni Joao Felix me Messin. Atletico-Barcelona, super si gjithmonë”

para 2 jave - ABC News

Atletico Madrid-Barcelona është sfida më spektakolare e ditës së nesërme në La Liga. Të ndër ekipet më të forta të futbollit iberik do të ndeshen mes tyre të shtunën (21:00). Trajneri i ekipit “Colchoneros”,...

Video: PSG fut ujë në mbrojtje, Monaco barazon gjithçka!

para 2 jave - Telesport

Ndodhi ajo që nuk pritej! Monaco ka barazuar rezultatin kundër PSG për 2-2. Largimi i Mbappe dhe Di Marias nga fusha ishte një gabim, pasi ritmi ra dhe ekipi kampion u ndëshkua sërish. Kevin Volland barazoi...

Video: Çahet mbrojtja e PSG, Monaco futet me “top në portë”

para 2 jave - Telesport

Monaco ka ngushtuar diferencën në ndeshjen ndaj PSG me rezultatin 1-2. Ekipi vendas gjeti golin pas një gabimi të mbrojtjes së PSG. Kampionët nuk arritën të mbyllnin si duhet hapësirat dhe Kevin Volland...

Mourinho nuk kursen Southgate dhe Guardiolen: Presione? Të flasë me emra!

para 2 jave - Telesport

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka folur për akuzat e hedhura nga mediet angleze se trajneri i kombëtares Gareth Southgate ka presione. Shtypi anglez shkruan se trajnerët e ekipeve të ndryshme kanë...

Vjen goli i tretë në derbin Monaco – PSG, vendasit ngushtojnë epërsinë

para 2 jave - GazetaBlic

Monaco ka ngushtuar epërsinë ndaj PSG-së në derbin e javës. Vendasit shënuan shtatë minuta brenda pjesës së dytë, për të rihapur gjithçka, përcjell GazetaBlic . Kevin Volland shënoi për 1-2, për t’iu dhënë...

S’po ndalet Mbappe, e “demolon” ish-skuadrën e tij në pjesën e parë

para 2 jave - Indeks online

Skuadra e PSG-së e ka demoluar në pjesën e parë ekipin e Monacos në ndeshjen e javës së 11-të. Edhe pse rezultati ishte vetëm 0:2, epërsia e klubit na Parisi ka mundur të jetë më e thellë, transmeton Indeksonline....

Monaco-PSG, mbyllet pjesa e parë, Mbappe i pandalshëm

para 2 jave - Sinjali

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen Monaco-PSG, ku mysafirët po udhëheqin me rezultat 0-2. Të dy golat në këtë 45 minutësh të parë i shënoi, Kylian Mbappe i cili po e zhvillon ndeshjen e parë pas rikthimit...

Ronald Koeman na tregon klubin e ardhshëm të Leo Messit: Ai do të...

para 2 jave - Syri.net Kosova

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në prag të sfidës kundër Atletico Madridit në “Wanda Metropolitana”. Tekniku holandez ka folur për të ardhmen e Lionel Messit ku shpreson që argjentinasi të...

Zidane publikon listën e lojtarëve për sfidën ndaj Villarreal, plotë gjashtë mungesa

para 2 jave - Syri.net Kosova

Para se të ndeshet me Interin në Ligën e Kampionëve, Real Madridi i Zinedine Zidane do të sfidojë Villarreal këtë të shtunë, në kuadër të javës së 10-të të La Liga. Për këtë takim, trajneri francez do...

Kampionët të qetë drejt zhveshtoreve, mbyllet pjesa e parë Monaco – PSG

para 2 jave - GazetaBlic

PSG ka shkuar në pushim me epërsi të dyfishtë. Madje, të dy golat i realizoi vetëm një futbollist. Po, pikërisht ai që po iu shkon mendja së pari, Kylian Mbappe, përcjell GazetaBlic . Ylli i skuadrës dhe...

Mbappe i pandalshëm, shënon golin e dytë të PSG-së brenda dhjetë minutave

para 2 jave - Zeri

Kylian Mbappe ka shënuar edhe golin e dytë për Paris Saint Germainin në takimin derbi kundër Monacos, raporton “Zeri.info”. Talenti francez ka realizuar përmes pikës së bardhë të penalltisë në minutën...

VIDEO: Mbappe zhbllokohet ndaj ish-ekipit, gjen golin e dytë me një penallti të dyshimtë

para 2 jave - Telesport

PSG ka gjetur golin e dytë ndaj ekipit të Monacos për 0-2. Rafinha fitoi një penallti të dyshimtë, ndërsa sulmuesi i kampionëve nuk gaboi nga pika e penalltisë. Ai dërgoi topin në rrjetë duke gjetur golin...

Guardiola komenton zërat për transferimin e Messit te City

para 2 jave - Albasport

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023. Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin...

Mbappe shënon edhe golin e dytë brenda 10 minutash, PSG në epërsi dyshifrore ndaj Monacos

para 2 jave - GazetaBlic

PSG ka shënuar edhe golin e dytë përballë Monacos, duke shkuar kështu në epërsi dyshifrore. Ishte sërish ai, fantazisti Mbappe, që kësaj radhe realizoi nga pika e bardhë, për 0-2, përcjell GazetaBlic ....

Kundërsulm i shpejtë, Mbappe shënon gol të bukur në derbin e madh francez

para 2 jave - Zeri

Është shënuar goli i parë në derbin e madh të Francës mes Monacos dhe Paris Saint Germainit, raporton “Zeri.info”. Talenti i kryeqytetasve, Kylian Mbappe ka shënuar golin e parë për PSG-në në udhëtim te...

VIDEO/ PSG gjen avantazhin në Principatë, e shënon “raketa” Mbappe

para 2 jave - ABC News

Zhbllokohet sfida e Ligue 1 mes Monaco dhe PSG. Goli i parë ka ardhur në minutën e 25-të dhe atë e ka realizuar Kylian Mbappe. Ylli francez mori një asist nga Di Maria, nisi sprintin e tij klasik dhe ia...

VIDEO: MBAPPEEEEE djeg mbrojtjen e Monacos! Di Maria me pasim fantastik

para 2 jave - Telesport

PSG ka kaluar në avantazh në transfertë kundër Monacos. Ekipi francez arriti të zhbllokojë rezultatin në minutën e 26′. Një kundërsulm vrasës u kthye në gol nga sulmuesi Mbappe. Di Maria dha një top fantastik...

Monaco – PSG, zhbllokohet rezultati

para 2 jave - Sinjali

PSG ka kaluar në epërsi ndaj Monacos me golin Kylian Mbappes të shënuar në minutën e 28-të të ndeshjes. Kjo ndeshje po zhvillohet në kuadër të “Ligue 1”, ndërsa rezultati aktual është 0-1. Mbappe is baaaaaack...

PSG në epërsi ndaj Monacos, shënon Mbappe

para 2 jave - GazetaBlic

PSG ka kaluar në epërsi ndaj Monacos në duelin derbi të javës në Ligue 1. Mbappe realizoi pas një kundërsulmi tejet të mirë, ku shfrytëzoi në maksimum një asist nga Di Maria, përcjell GazetaBlic . Ndodhi...

“Mos ma kërkoni mua të bind Messin. Raporti i tij me Griezmann? Latë nam

para 2 jave - ABC News

E ardhmja e Leo Messit është tema më e diskutueshme te Barcelona. Ylli argjentinas ndodhet në vitin e fundit të kontratës dhe zërat e merkatos e lidhin me një transferim te Manchester City. Trajneri i...

Zidane i frustruar me orarin e Real Madridit: 11 ndeshje deri në fund të 2020

para 2 jave - Tetova Sot

Zinedine Zidane ka shprehur frustrimin e tij këtë të premte në lidhje me orarin e ngjeshur të Real Madridit deri në Vitin e Ri, pasi që Los Blancos do të luajnë 11 ndeshje në 40 ditë Këtë vit nuk do të...

FORMACIONI: Tuchel gjen yjet para Monacos, PSG merr formë

para 2 jave - Shprehja

PSG do të luajë prej orës 21:00 kundër Monacos në transfertë. Pushimi i kombëtareve i ka bërë mjaft mirë ekipit kampion, pasi ka rifituar disa prej lojtarëve titullarë. PSG u prek shumë nga dëmtimet, por...

Barcelona me probleme defensive para ndeshjes ndaj Atleticos, ja formacioni i mundshëm

para 2 jave - Lajmi.net

Lëndimet e Samuel Umtitit dhe Ronald Araujo nënkuptojnë që vetëm Gerard Pique dhe Clement Lenglet janë të vetmit qendërmbrojtës, përcjellë lajmi.net. Osar Mingueza është ftuar nga Barcelona B si opsion...

Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës

para 2 jave - TV21

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham-it dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier Ligës do të jetë ndër ndeshjet më të bukura që do të zhvillohen....

FORMACIONI: Tuchel gjen yjet para Monacos, PSG merr formë

para 2 jave - Telesport

PSG do të luajë prej orës 21:00 kundër Monacos në transfertë. Pushimi i kombëtareve i ka bërë mjaft mirë ekipit kampion, pasi ka rifituar disa prej lojtarëve titullarë. PSG u prek shumë nga dëmtimet, por...

VIDEO/ Monako mposht PSG-në me përmbysje të madhe

para 2 jave - Java News

Monako ka mposhtur PSG-në me një përmbysje të madhe, në një ndeshje ku fitorja për parisienët u duk e thjeshtë. Skuadra e Tuhel e kishte mbyllur pjesën e parë në avantazh të 2 goalve, të shënuar nga Kilian...

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

para 2 jave - Telegrafi

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023. Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin...

Gola dhe spektakël, Monaco mposht me përmbysje PSG-në

para 2 jave - Shenja

Penallti, gola, karton i kuq dhe spektakël në stadiumin “Louiss II” të Monacos, teksa në fund skuadra nga principata franceze ia doli të triumfojë 3-2 me përmbysje ndaj kryeqytetasve të Paris Saint Germain....

Monaco – PSG, formacionet zyrtare

para 2 jave - Sinjali

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të përballen ndërmjet vete dy ekipet franceze, Monaco dhe PSG. Ndërsa, pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare, ku mund të veçohet rikthimi i...

Pep Guardiola këshillon Lionel Messi-n për të ardhmen

para 2 jave - Syri.net Kosova

Rinovimi me Manchester City deri në qershor të vitit 2023 riktheu edhe njëherë thashethemet për një transferim të mundshme të Lionel Messi në “Etihad Stadium” . Mirëpo, Pep Guardiola, i pyetur në lidhje...

Monaco fiton me përmbysje ndaj PSG-së

para 2 jave - Flaka

Monaco ka bërë mrekullinë duke fituar me përmbysje ndaj rivalit, PSG. Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti që për 45 minuta të realizoi tri herë për të arkëtuar pikët e plota,...

Barcelona po mendon ta shesë Antoine Griezmannin

para 2 jave - Zeri

Drejtuesit e gjigandit spanjoll të futbollit, Barcelona po e mendojnë seriozisht shitjen e francezit, Antoine Griezmann, shkruan “Zeri.info”. Sipas gazetës katalanase “Sport”, Griezmann nuk ka përmbushur...

Monaco fiton me përmbysje ndaj PSG-së

para 2 jave - Lajmi.net

Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti që për 45 minuta të realizoi tri herë për të arkëtuar pikët e plota, shkruan lajmi.net. Kylian Mbappe (25′, 37′) ishte realizatori nga “Parisienët”,...

Zidane publikon listën e lojtarëve për sfidën ndaj Villarreal, plotë gjashtë mungesa

para 2 jave - Syri

Para se të ndeshet me Interin në Ligën e Kampionëve, Real Madridi i Zinedine Zidane do të sfidojë Villarreal këtë të shtunë, në kuadër të javës së 10-të të La Liga. Për këtë takim, trajneri francez do...

Ronald Koeman na tregon klubin e ardhshëm të Leo Messit: Ai do të...

para 2 jave - Syri

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në prag të sfidës kundër Atletico Madridit në “Wanda Metropolitana”. Tekniku holandez ka folur për të ardhmen e Lionel Messit ku shpreson që argjentinasi të...

Rivaldo: Messi do të largohet!

para 2 jave - Koha.mk

Gjithçka po ndodh rreth Lionel Mesit e bën atë të mendojë largimin nga Barcelona. Problemet në skuadër, por edhe me drejtësinë në lidhje me mospagesat e taksave nga të ardhurat e imazhit kanë bërë që “Pleshti”...

Formacionet zyrtare: Monaco – PSG

para 2 jave - GazetaBlic

Monaco – PSG pritet të jetë një nga ndeshjet më interesante të kësaj xhiroje në Ligue 1. Mysafirët llogariten favoritë, por që nuk do ta kenë të lehtë ndaj skuadrës nga principata, përcjell GazetaBlic...

​Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës në Premier Ligë

para 2 jave - Top Channel

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier Ligës do të jetë ndër ndeshjet më të bukura që do të zhvillohen. Jose...

Koeman beson se Messi do të qëndrojë te Barcelona

para 2 jave - Albasport

Argjentinasit i skadon kontrata me Barcelonën në fund të sezonit. Ronald Koeman është i bindur se Lionel Messi do të qëndrojë te Barcelona, raportojnë mediat spanjolle. Holandezi beson se Messi dëshiron...

Messi nga 1 janari i lirë për kontratë paraprake, befason Guardiola: Do doja ta përfundonte karrierën tek Barcelona

para 2 jave - BalkanWeb

Lionel Messi me të gjitha gjasat po luan sezonin e fundit me Barcelonën dhe nga vera e ardhshme është i lirë të largohet. Por nga 1 janari ai mund të lidhë kontratë paraprake me ekipin që dëshiron. Për...

Barcelona me disa mungesa nesër kundër Atl Madridit, ky është formacioni i mundshëm

para 2 jave - Periskopi

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman është duke u përballur me disa probleme defensive para ndeshjes ndaj Atletico Madridit Lëndimet e Samuel Umtitit dhe Ronald Araujo nënkuptojnë që vetëm Gerard Pique...

Zidane në probleme para ndeshjes ndaj Villarealit, mungojnë shumë lojtarë të formacionit bazë

para 2 jave - Zeri

Pas ndeshjeve të kombëtareve, këtë fundjavë rikthehen edhe ligat e futbollit në Evropë, shkruan “Zeri.info”. Real Madridi do të jetë si mysafir ndaj Villarealit në elitën e futbollit spanjoll ditën e shtunë....

Guardiola dëshiron që Messi ta mbyllë karrierën te Barcelona

para 2 jave - Koha.net

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka insistuar se ka dëshirë që ylli argjentinas Lionel Messi ta mbyllë karrierën te skuadra e Barcelonës, përcjell BBC të premten. Guardiola të enjten rinovoi...

Tjetër lajm i keq për Real Madridin, para ndeshjes ndaj Villarealit

para 2 jave - Sinjali

Real Madrid do të përballet ndaj Villarealit në këtë vikend, por “mbretërit” janë me shumë mungesa të rendësishme në ekip. Sipas “TV El Chiringuito”, madrilienëve do t’i mungojë edhe Karim Benzema pasi...

VIDEO/ Tifozët e Barçës paralajmërojnë Griezmann: Respektoni Messi-n!

para 2 jave - Syri.net Kosova

Problemet nuk kanë të ndalur te Barcelona . Tashmë, është Antoine Griezmann ai i cili është vënë në shënjestër, pasi këtë të enjte, disa tifozë të ekipit të Barçës e sulmuan atë në periferi të Ciudad Deportiva....

Messi nuk do të largohet në janar

para 2 jave - RTK

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e...

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

para 2 jave - Medial

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023. Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin...

Përplasja Messi-Griezmann, Koeman mban anën e argjentinasit: Budalliqe!

para 2 jave - Telesport

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur para ndeshjes kundër Atletico Madridit në lidhje me marrëdhënien e ftohtë ndërmjet Leo Messit dhe Antonie Griezmannit. Numri një i stolit u ka kërkuar gazetarëve...

Përplasja Messi-Griezmann, Koeman mban anën e argjentinasit: Budalliqe!

para 2 jave - Shprehja

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur para ndeshjes kundër Atletico Madridit në lidhje me marrëdhënien e ftohtë ndërmjet Leo Messit dhe Antonie Griezmannit. Numri një i stolit u ka kërkuar gazetarëve...

Tjetër lajm i keq për Real Madridin, para ndeshjes ndaj Villarealit

para 2 jave - Sinjali

Real Madrid do të përballet ndaj Villarealit në këtë vikend, por “mbretërit” janë me shumë mungesa të rendësishme në ekip. Sipas “TV El Chiringuito”, madrilienëve do t’i mungojë edhe Karim Benzema pasi...

Monaco arriti të shkaktojë sensacion, nga 2-0 disavantazh mposhti 3-2 PSG-në: Notat e lojtarëve

para 2 jave - Periskopi

Monaco ka arritur ta mposht PSG-në, që e kishte mbyllur pjesën e parë në epërsi prej 2-0, por në fund princat fituan 3-2, pasi Monaco në pjesën e dytë u kthye në lojë. Kylian Mbappe shënoi dy herë për...

Matuidi mbron Griezmann-in

para 2 jave - Insajderi

Raporti mes Griezmann-it dhe Messi-it ka qenë gjithnjë i përfolur, me argjentinasin që akuzohet se e ka lënë në hije ish-futbollistin e Atletico Madrid. Francezi luan jashtë pozicionit të tij te Barcelona...

Këtë fundjavë rikthehet në ekran dueli Mourinho-Guardiola

para 2 jave - Lexo

Këtë vikend rikthehet në ekran dueli Mourinho-Guardiola E shtuna do të jetë dita e supersfidës mes Tottenham-IT dhe Manchester City-T, një ndeshje që ka brenda saj duelin mes dy rivalëve të përjetshëm...

Joao Felix dhe Griezmann: Ndeshja e numrave shtatë

para 2 jave - Arbresh

Dy nga lojtarët më të njohur të futbollit spanjoll, do të jenë kundër njëri-tjetrit, të shtunën, ku Joao Felix i Atletico Madridit do të ketë përballë Antoine Griezmann e Barcelonës. Karriera e të dy lojtarëve...

Pep Guardiola këshillon Lionel Messi-n për të ardhmen

para 2 jave - Syri

Rinovimi me Manchester City deri në qershor të vitit 2023 riktheu edhe njëherë thashethemet për një transferim të mundshme të Lionel Messi në “Etihad Stadium” . Mirëpo, Pep Guardiola, i pyetur në lidhje...

Koeman: Mendoj se Messi do qëndrojë, për rinovimin nuk më takon mua ta bind

para 2 jave - Shenja

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman ka dalë në konferencë për shtyp në vigjilje të ndeshjes së rëndësishme ndaj Atleticos së Madridit në “Wanda Metropolitana”, ku është pyetur kryesisht për të ardhmen...

Pep Guardiola këshillon Lionel Messi-n për të ardhmen e

para 2 jave - Syri

Rinovimi me Manchester City deri në qershor të vitit 2023 riktheu edhe njëherë thashethemet për një transferim të mundshme të Lionel Messi në “Etihad Stadium” . Mirëpo, Pep Guardiola, i pyetur në lidhje...

VIDEO/ Dopieta, gola të anuluar dhe karton i kuq, Monako mposht PSG-në me përmbysje të çmendur

para 2 jave - Kosova info

Monako ka mposhtur PSG-në me një përmbysje të çmendur, në një ndeshje ku fitorja për parisienët u duk e thjeshtë. Skuadra e Tuhel e kishte mbyllur pjesën e parë në avantazh të 2 golave, të shënuar nga...

Monaco fiton me përmbysje ndaj PSG-së

para 2 jave - Kosova info

Monaco ka bërë mrekullinë duke fituar me përmbysje ndaj rivalit, PSG. Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti që për 45 minuta të realizoi tri herë për të arkëtuar pikët e plota,...

Përgjigja e Ronald Koeman në lidhje me çështjen Griezmann - Messi

para 2 jave - Syri.net Kosova

“Jam i lodhur duke qenë gjithmonë problemi i gjithçkaje në klub”. Në momentin që po dilte nga aeroporti pas kthimit nga Argjentina, Lionel Messi nuk e fshehu bezdisjen kur u pyet për deklaratën xhaxhait...

VIDEO/ Dramë parisiene e luajtur në Principatë, PSG befasohet në transfertë

para 2 jave - Newsport

Sapo ka përfunduar takimi mes Monacos dhe PSG, me shifrat 3-2. Pjesa e parë u mbyll 0-2 për të besuarit e Tuchel, falë golave të Mbappe. Në të dytën, ekipi nga Principata zgjodhet dhe përmbys gjithçka....

Monaco fiton me përmbysje ndaj PSG-së

para 2 jave - Arbresh

Monaco ka bërë mrekullinë duke fituar me përmbysje ndaj rivalit, PSG. Skuadra vendase ishte në disavantazh prej dy golave, por arriti që për 45 minuta të realizoi tri herë për të arkëtuar pikët e plota,...

Monaco ia hupë busullën PSG-së: Nga disavantazhi 2-0, kthehet dhe fiton ndeshjen

para 2 jave - Periskopi

Monaco ka arritur të shkaktojë sensacion kundër Paris Saint-Germainit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të. Mysafirët po avanconin 2-0 pas pjesës së parë, falë dy golave nga Kylian Mbappe në minutat...

Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës në Premier Ligë

para 2 jave - RTK

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier Ligës do të jetë ndër ndeshjet më të bukura që do të zhvillohen. Jose...

Superkompjuteri jep parashikime të reja për rënditjen e Premier League, ka plot befasi

para 2 jave - Albeu

Manchester City është parashikuar të mundë Liverpoolin në garën për titullin e Premier League sipas parashikimeve të fundit të një superkompjuteri. Faqja e njohur FiveThirtyEight tani raporton se City...

Zidane i frustruar me orarin e Real Madridit: 11 ndeshje deri në fund të 2020

para 2 jave - Kosova info

Zinedine Zidane ka shprehur frustrimin e tij këtë të premte në lidhje me orarin e ngjeshur të Real Madridit deri në Vitin e Ri, pasi që Los Blancos do të luajnë 11 ndeshje në 40 ditë Këtë vit nuk do të...

Barcelona pa 4 titullarë, formacionet e mundshme Atl Madrid-Barça (FOTO LAJM)

para 2 jave - Albeu

Coutinho ka lënë pas dëmtimin dhe do të jetë i gatshëm për supersfidën ndaj Atl Madrid. Por te Barcelona do të mungojnë 4 titullarë: Ronald Araujo, Sergio Busquets , Ansu Fati dhe Samuel Umtiti janë të...

Trajneri i Barcelonës flet para derbit ndaj Atletico Madrid

para 2 jave - Sinjali

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur për skuadrën e tij, një ditë para derbit ndaj Atletico Madrid. Ai ka folur specifikisht për disa futbollistë si: Messi, Griezmann dhe Riqui Puig, shkruan Sinjali...

ÇËSHTJA: Barcelona, Messi është gjithmonë problemi. Dhe rinovimi i Pep e afron atë me Manchester Cityn…

para 2 jave - Telesport

“Jam lodhur duke qenë gjithnjë problemi i gjithçkaje”. Shpërthimi i Lionel Messit pasi u kthye nga angazhimet me Argjentinën tregon një të vërtetë të tmerrshme: për të gjithë Barcelonën dhe “pleshtin”,...

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

para 2 jave - Gazeta Metro

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023. Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin...

Monaco shokon PSG-në, nga 2-0 disavantazh barazon në 2-2: Volland përsëri dridh parisienët

para 2 jave - Periskopi

Monaco ka arritur që të rikthehet dhe të barazojë rezultatin në 2-2 kundër PSG-së, pavarësisht se ishte në disavantazh 2-0 pas pjesës së parë. Kevin Volland ka realizuar edhe golin e dytë, pas një tjetër...

“Presioni mbi trajnerin e Anglisë”, Mourinho: Fol troç, trego emrat e tyre

para 2 jave - ABC News

Jose Mourinho u emërua trajner i Tottenham fiks një vit më parë. Ekipi i tij pret në shtëpi Manchester City ditën e nesërme (18:30). 17 pikë dhe vendi i dytë për Spurs, që do të tentojnë të thyejnë armatën...

Joao Felix dhe Griezmann: Ndeshja e numrave shtatë

para 2 jave - Kosova info

Dy nga lojtarët më të njohur të futbollit spanjoll, do të jenë kundër njëri-tjetrit, të shtunën, ku Joao Felix i Atletico Madridit do të ketë përballë Antoine Griezmann e Barcelonës. Karriera e të dy lojtarëve...

LIVE/ ”Zgjohet” Monaco, Volland ngushton shifrat

para 2 jave - Newsport

Live- Zgjohet Monaco. Ka qënë pikërisht Volland që ka shkurtuar diferencat në minutën e 50-të, duke i çuar shifrat në 1-2. PSG e ka mbyllur në avantazhin e dy golave pjesën e parë ndaj Monacos (0-2). Ishte...

Tottenham-Manchester City/ Dueli i rivalëve Mourinho-Guardiola

para 2 jave - Top Channel

E shtuna do të jetë dita e supersfidës mes Tottenham-IT dhe Manchester City-T, një ndeshje që ka brenda saj duelin mes dy rivalëve të përjetshëm mes dy trajnerëve, Jose Mourinho dhe Pep Guardiola, një...

VIDEO/ Tifozët e Barçës paralajmërojnë Griezmann: Respektoni Messi-n!

para 2 jave - Syri

Problemet nuk kanë të ndalur te Barcelona . Tashmë, është Antoine Griezmann ai i cili është vënë në shënjestër, pasi këtë të enjte, disa tifozë të ekipit të Barçës e sulmuan atë në periferi të Ciudad Deportiva....

Nuk lëshon pe lehtë Monaco, pasimet brilante shpartallojnë komplet mbrojtjen e PSG-së

para 2 jave - Periskopi

Nuk lëshon pe lehtë Monaco, ngushton disavantazhin kundër PSG-së Monaco ka ngushtuar epërsinë e PSG-së në 2-1, në ndeshjen e vlefshmer për javë e 11-të në Ligue 1. Volland ka realizuar në minutën e 52-të,...

Messi nuk do të largohet në janar

para 2 jave - Flaka

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e...

Superkompjuteri jep parashikime të reja për tabelën përfundimtare të Ligës Premier për sezonin 2020/21 – shumë ndryshime nga renditja aktuale

para 2 jave - Telegrafi

Manchester City është parashikuar të mundë Liverpoolin në garën për titullin e Ligës Premier këtë sezon, sipas parashikimeve të fundit të një superkompjuteri. Skuadra e Pep Guardiola aktualisht është e...

Barcelona jep lajmin e mirë para ndeshjes me Atleticon

para 2 jave - OraInfo

Barcelona ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Atletic Madridin. Philippe Coutinho ka lënë prapa shqetësimet dhe është gati për lojë. Ai është në mesin e 21 futbollistëve të ftuar për...

Mbappe vjen me dy gola pas rikthimit të tij

para 2 jave - Kosova info

Kylian Mbappe ka shënuar dy gola në ndeshjen që Paris Saint-Germain është duke e zhvilluar si mysafirë i Monacos Mbappe kishte luajtur për PSG vetëm dy ndeshje në Ligue 1 pasi që ishte lënduar, por ai...

Daily Mail: Zgjatja e kontratës së Guardiolas do të thotë se edhe Messi do të transferohet te Man City

para 2 jave - Albeu

Pep Guardiola do rinovojë edhe për dy vite kontratën me Manchester City . Gazetari anglez i Daily Mail, Martin Samuel raporton se zgjatja e kontratës së Guardiolas nënkupton edhe transferimin e Leo Messit...

VIDEO/ Psg nuk njeh rivalë, ”fut në xhep” fitoren ndaj Monacos

para 2 jave - Newsport

PSG e ka mbyllur në avantazhin e dy golave pjesën e parë ndaj Monacos (0-2). Ishte Mbappe që hapi siparin e golave në minutën e 26-të, pas një assisti të Di Maria. 10 minuta më pas, francezi shënon edhe...

Koeman: Mendoj se Messi do qëndrojë, për rinovimin nuk më takon mua ta bind

para 2 jave - SuperSport

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman ka dalë në konferencë për shtyp në vigjilje të ndeshjes së rëndësishme ndaj Atleticos së Madridit në “Wanda Metropolitana”, ku është pyetur kryesisht për të ardhmen...

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt, nuk shoh probleme me Griezmannin

para 2 jave - Telegrafi

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Koeman është i bindur: Nuk jam unë që duhet ta bind Messin!

para 2 jave - Koha Jone

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman është i bindur se Lionel Messi do të vijojë që të mbetet të skuadra katalanase edhe në të ardhmen. Në konferencën e fundit për shtyp kur është pyetur yllin argjentinas...

Koeman reagon në lidhje me çështjen Griezmann-Messi

para 2 jave - Albeu

“Jam i lodhur duke qenë gjithmonë problemi i gjithçkaje në klub”. Në momentin që po dilte nga aeroporti pas kthimit nga Argjentina, Lionel Messi nuk e fshehu bezdisjen kur u pyet për deklaratën xhaxhait...

Ronaldo-Morata në sulm, Pirlo projekton formacionin anti-Cagliari

para 2 jave - Newsport

Juventus përballet me Cagliarin nesër në orën 20:45, në prag të takimit të Serie A. Trajneri i bardhezinjve, Pirlo po mendon për formacionin me anë të të cilit do zbresë në fushë. Në sulm nuk do  ketë...

PSG shënon edhe të dytin kundër Monacos, përsëri Mbappe protagonist

para 2 jave - Periskopi

PSG ka shënuar edhe golin e dytë si mysafir i Monacos, në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligue 1, dhe tash po avancon 2-0. Pasi Mbappe kaloi në epërsi parisienët në epërsi në minutën e 26-të,...

Përgjigja e Ronald Koeman në lidhje me çështjen Griezmann - Messi

para 2 jave - Syri

“Jam i lodhur duke qenë gjithmonë problemi i gjithçkaje në klub”. Në momentin që po dilte nga aeroporti pas kthimit nga Argjentina, Lionel Messi nuk e fshehu bezdisjen kur u pyet për deklaratën xhaxhait...

PSG dridh Monacon: Shpejtësi marramendëse nga Mbappe, mbrojtësi detyrohet ta ‘lejojë’ të shënojë

para 2 jave - Periskopi

PSG ka kaluar në epërsi kundër Monacos, në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të në Ligue 1. Kylian Mbappe ka shënuar pasi u shërbye në zonë me një top, duke treguar shpejtësi marramendëse për ta kaluar...

Pep Guardiola flet për situatën e Leo Messit

para 2 jave - Sinjali

Pep Guardiola ka dhënë një deklaratë mjaft interesante për ish lojtarin e tij tek Barcelona, Leo Messin. Guardiola tha: Si fans i Barcelonës do të dëshiroja që Messi ta përfundonte karrierën e tij tek...

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt, nuk shoh probleme me Griezmannin

para 2 jave - Zhurnal

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Kaos në Barcelonë: Tifozët bllokojnë makinën e Griezmann dhe i kërkojnë të respektojë Messin

para 2 jave - Albeu

Disa tifozë të Barcelonës kanë rrethuar makinën në të cilën ishte Griezmann , duke kërkuar që ai ta respektoj Leo Messin . Një nga pjesët e "problemeve" të Griezmann te Barça burojnë edhe nga raportet...

Koemani i bindur se Messi s’do të largohet

para 2 jave - Koha.net

Ronald Koeman është i bindur se Leo Messi do të vazhdojë të qëndrojë te Barcelona. Gjatë verës Messi ishte shumë pranë largimit nga Barcelona, pas përplasjeve me ish-presidentin e klubit Josep Maria Bartomeu...

Gazetari anglez: Zgjatja e kontratës së Guardiolas do të thotë se edhe Messi do të transferohet te City

para 2 jave - Zeri

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola pritet ta vazhdojë kontratën e tij me Manchester Cityn edhe për dy vite, shkruan “Zeri.info”. Guardiolas i skandonte kontrata verën e vitit të ardhshëm dhe drejtuesit e...

Guardiola: Messi? Si tifoz shpresoj që të qëndrojë te Barcelona!

para 2 jave - Koha Jone

Pas rinovimit të kontratës deri në vitin 2023, Pep Gurdiola ka folur edhe për Lionel Messin, i cili vijon të jetë shumë i përfolur në mediat angleze në lidhje me një lëvizje të mundshme te Manchester City....

Guardiola: Jam tifoz i Barcelonës, dua që Messi ta mbylle karrierën atje

para 2 jave - ABC News

Manchester City përflitet si klubi i ardhshëm i Leo Messit. “Pleshti” ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Barcelonën dhe mund të firmosë një parakontratë me klubin e ri në janar, gjithmonë nëse nuk...

Disa tifozë të Barcelonës rrethojnë veturën e Griezmann, kërkojnë nga ai ta respektojë Messin

para 2 jave - Zeri

Disa tifozë të klubit katalunas, Barcelona kanë rrethuar veturën në të cilën ishte Griezmann, duke kërkuar që ai ta respektoj kapitenin e ekipit, Leo Messin pas rrëmujës së fundit, përcjell “Zeri.info”....

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt

para 2 jave - Medial

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Rrëfehet Guardiola: Ja pse rinovova me Manchester City, dua që Messi ta përfundojë karrierën te…

para 2 jave - Shprehja

Pep Guardiola e ka përsëritur se dëshira e tij është që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona, por nuk e di se çfarë do t’i kalojë në kokë argjentinasit, kur ta përfundojë kontratën. Trajneri...

Rrëfehet Guardiola: Ja pse rinovova me Manchester City, dua që Messi ta përfundojë karrierën te…

para 2 jave - Telesport

Pep Guardiola e ka përsëritur se dëshira e tij është që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona, por nuk e di se çfarë do t’i kalojë në kokë argjentinasit, kur ta përfundojë kontratën. Trajneri...

Këtë vikend rikthehet në ekran dueli Mourinho-Guardiola

para 2 jave - Kosova info

E shtuna do të jetë dita e supersfidës mes Tottenham-IT dhe Manchester City-T, një ndeshje që ka brenda saj duelin mes dy rivalëve të përjetshëm mes dy trajnerëve, Jose Mourinho dhe Pep Guardiola, një...

Firmosi me Guardiolan, Manchester City nis sulmin për Leo Messin

para 2 jave - Telesport

Manchester City po punon që të firmosë me sulmuesin Lionel Messi. Argjentinasi do të largohet nga trajneri Pep Guardiola. Ky i fundit rinovoi me “Qytetarët” dhe ishte një hap pozitiv dhe për kalimin e...

Moggi sulmon Messi-n: Flet shumë dhe do vetëm një gjë…

para 2 jave - Telesport

Ish-drejtuesi i Juventus-it, Luciano Moggi, ka dalë në krah të Eric Olhats, i cili ka sulmuar ashpër kapitenin e Barcelona-s, Leo Messi. Olhats, një ish-këshilltar i Antoine Griezmann, e ka akuzuar Messi-n...

Philippe Coutinho rikthehet nga lëndimi, Koeman publikon listën për ndeshjen ndaj Atleticos

para 2 jave - GazetaBlic

Ronald Koeman ka njoftuar skuadrën e tij për ndeshjen e ardhshme të Barcelonës në  La Liga kundër Atletico Madrid në Wanda Metropolitano të shtunën, me holandezin në që mund të llogarisë edhe në shërbimet...

Raportet me Griezmannin dhe e ardhmja e Messit, Koeman flet para gazetarëve

para 2 jave - Zeri

Para ndeshjes me Atletico Madridin në La Liga, trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur me gazetarët në një konferencë shtypi. Gjithashtu ai foli edhe për raportet e këqija mes Lionel Messit dhe Antoine...

​Messi nuk do të largohet në janar

para 2 jave - Gazeta e re

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e...

​Messi nuk do të largohet në janar

para 2 jave - Periskopi

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e...

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

para 2 jave - Almakos

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023. Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin...

Gazetari anglez: Zgjatja e kontratës së Guardiolas do të thotë se edhe Messi do të transferohet te City

para 2 jave - Tetova Sot

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola pritet ta vazhdojë kontratën e tij me Manchester Cityn edhe për dy vite, shkruan “Zeri.info”. Guardiolas i skandonte kontrata verën e vitit të ardhshëm dhe drejtuesit e...

Guardiola: Messi? Si tifoz shpresoj që të qëndrojë te Barcelona!

para 2 jave - Tetova Sot

Pas rinovimit të kontratës deri në vitin 2023, Pep Gurdiola ka folur edhe për Lionel Messin, i cili vijon të jetë shumë i përfolur në mediat angleze në lidhje me një lëvizje të mundshme te Manchester City....

Messi nuk do të largohet në janar

para 2 jave - KosovaPress

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e...

Tifozët e Barçës e rrethojnë Griezmannin te makina e tij, i kërkojnë të ketë më shumë respekt për Messin

para 2 jave - Zeri

Tifozët e Lionel Messit i janë afruar Antoine Griezmannit derisa ky ishte në makinën e tij, duke kërkuar që ai të ketë më shumë respekt për golashënuesin më të mirë në historinë e klubit. Transferimi i...

Rikthehet Coutinho, por mungojnë katër yjet e Barcelonës ndaj Atleticos

para 2 jave - Lajmi.net

Ronald Araujo, Sergio Busquets, Ansu Fati dhe Samuel Umtiti janë të gjithë të lënduar, përcjellë lajmi.net. Busquets dhe Fati ishin titullarë nën urdhrat e Ronald Koemanit, andaj shihen si mungesa të mëdha....

Barcelona publikon listën anti-Atletico: një rikthim i madh, një humbje “big” dhe… i pezulluari për arsye teknike

para 2 jave - Telesport

Barcelona ka shpallur listën e skuadrës për ndeshjen kundër Atlético Madrid. Philippe Coutinho e sheh veten përsëri i grumbulluar pas dëmtimit që pësoi në “El Clasico” më 24 Tetor. Jashtë për zgjedhje...

Messi nuk do të largohet në janar

para 2 jave - Malisheva TV

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”. Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e...

Guardiola e përsërit: Dua që Messi ta përfundojë karrierën e tij te Barcelona

para 2 jave - Ekonomia Online

Pep Guardiola ka nënshkruar një marrëveshje të re me Manchester City, e cila do ta mbajë atë në klub të paktën deri në vitin 2023. Spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin...

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt, nuk shoh probleme me Griezmannin

para 2 jave - InfoShqip

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Ankohet Koeman: Ky kalendar nuk i ndihmon skuadrat e mëdha

para 2 jave - Telesport

Trajneri Ronald Koeman foli në konferencë për shtyp në prag të supersfidës me Atletico Madrid. Ai tregoi pakënaqësinë e tij karshi kalendarit që, sipas tij “nuk i ndihmon skuadrat e mëdha”. Messi dhe Griezmann...

Matuidi mbron Griezmann-in

para 2 jave - 24 orë info

Raporti mes Griezmann-it dhe Messi-it ka qenë gjithnjë i përfolur, me argjentinasin që akuzohet se e ka lënë në hije ish-futbollistin e Atletico Madrid. Francezi luan jashtë pozicionit të tij te Barcelona...

Koeman publikon listën e futbollistëve të ftuar ndaj Atleticos, mungon Fati

para 2 jave - Indeks online

Nesër me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës, duel ky në kuadër të xhiros së dhjetë në La Liga. Tashmë trajneri Koeman e ka publikuar edhe listën e futbollistëve...

Rikthehet Coutinho, por mungojnë katër yjet e Barcelonës ndaj Atleticos

para 2 jave - Arbresh

Mesfushori Philippe Coutinho, do rikthehet në ndeshjen e Barcelonës ndaj Atletico Madridit, por do mungojnë katër lojtarë të tjerë. Ronald Araujo, Sergio Busquets, Ansu Fati dhe Samuel Umtiti janë të gjithë...

Messi te Man City? Kjo është përgjigja e Guardiolas

para 2 jave - Lajmi.net

Media të mëdha botërore janë të bindura se Messi do të përfundojë te Manchester City, qysh në verën e ardhshme. Në lidhje me këto spekulime është pyetur Pep Guardiola, në konferencën për shtyp te Manchester...

“Messi si Jordan”, kandidati për president te Barcelona ka një plan

para 2 jave - RTK

Kandidati për President i Barcelonës, Jordi Farre, është i sigurt se projekti i tij do ta bindë Lionel Messin për të vazhduar karrierën e tij në Katalonjë. Në një prononcim për “Radio Onze”, ai shprehet...

Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës në Premier Ligë

para 2 jave - Malisheva TV

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier Ligës do të jetë ndër ndeshjet më të bukura që do të zhvillohen. Jose...

Kthehet Coutinho, lojtarët e ftuar për ndeshjen me Atleticon

para 2 jave - Malisheva TV

Barcelona ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Atletico Madridin. Philippe Coutinho ka lënë prapa shqetësimet dhe është gati për lojë. Ai është në mesin e 21 futbollistëve të ftuar për...

Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës në Premier Ligë

para 2 jave - KosovaPress

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier Ligës do të jetë ndër ndeshjet më të bukura që do të zhvillohen. Jose...

“Messi si Jordan”, kandidati për president te Barcelona ka një plan

para 2 jave - ABC News

Kandidati për President i Barcelonës, Jordi Farre, është i sigurt se projekti i tij do ta bindë Lionel Messin për të vazhduar karrierën e tij në Katalonjë. Në një prononcim për “Radio Onze”, ai shprehet...

“Tani merr Mesin”, Man. City i bën “dhuratë” Guardiolës për rinovimin

para 2 jave - BalkanWeb

Rinovimi i Pep Guardiolës është shoqëruar me një prapaskenë të bujshme, që në verë pritet të trondisë merkaton e futbollit. Tekniku spanjoll firmosi deri në vitin 2023 me Manchester City, duke marrë garancinë...

“Kontrata e re e Guardiolas do të thotë se Messi do të transferohet te Man City”

para 2 jave - Lajmi.net

Kjo do të bëjë që Pep Guardiola, kontrata e të cilit skadonte në verën e vitit 2021, të qëndroi në ‘Etihad Stadium’ deri në vitin 2023. Ky lajm nga skuadra angleze erdhi si një befasi, kur dihej se kohëve...

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt

para 2 jave - Almakos

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Superkompjuteri jep parashikime të reja për tabelën përfundimtare të Ligës Premier

para 2 jave - Malisheva TV

Manchester City është parashikuar të mundë Liverpoolin në garën për titullin e Ligës Premier këtë sezon, sipas parashikimeve të fundit të një superkompjuteri. Skuadra e Pep Guardiola aktualisht është e...

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt

para 2 jave - Ekonomia Online

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt, nuk shoh probleme me Griezmannin

para 2 jave - Zyrtare

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

“Messi do të largohet verën e ardhshme, Barcelona nuk e mban dot”

para 2 jave - Koha Jone

“Messi po luan sezonin e fundit te Barcelona”. Ky është mendimi i Rivaldos, një ish-futbollist i njohur i cili nuk ka as më të voglin dyshim kur ëhstë pyetur për të ardhmen e argjentinasit. “Nuk mendoj...

Koeman: Messi ka nevojë për shumë më tepër respekt, nuk shoh probleme me Griezmannin

para 2 jave - 24 orë info

Trajneri i Barcelonës, Ronaldo Koeman ka folur rreth kapiteni të ekipit, Lionel Messi, për të cilin thotë se duhet të ketë shumë më tepër respekt, teksa shtoi se nuk e sheh duke u larguar nga Camp Nou....

Koeman bën të qartë të ardhmen e Lionel Messit

para 2 jave - Infokusi

Lionel Messi dhe Barcelona ishin shumë afër ndarjes së rrugëve gjatë mërkatos së kaluar, shkruan Gazeta inFokus . Në një konferencë për media, trajneri i blaugranëve, Ronald Koeman, ka bërë të qartë të...

Rivaldo e ka këtë parashikim për Messin

para 2 jave - Albsport.mk

Ish sulmuesi i Barcelonës, Rivaldo beson se bordi i ri i “Blaugranave” nuk do të mund ta bindë Lionel Messin të qëndrojë në klub dhe argjentinasi do të largohet nga “Camp Nou” në fund të edicionit 2020/21....

Messi te Man City? Kjo është përgjigja e Guardiolas

para 2 jave - 24 orë info

Pas vazhdimit të kontratës së Pep Guardiolas me Manchester Cityn, janë rritur zërat për transferimin e Lionel Messit në ‘Etihad Stadium’. Media të mëdha botërore janë të bindura se Messi do të përfundojë...

Koeman reagosh ashpër kur pyetet për largimin e mundshëm të Messit nga Barca

para 2 jave - Lajmi.net

Holandezi është paraqitur në konferencë për shtyp, para derbit të fundjavës kundër Atletico Madrid në La Liga. Koeman është nëse e sheh Messi të largohet nga Barcelona, tanimë pas shumë spekulimeve për...

“Jam lodhur këtu në Barcelonë”, trajneri i katalanasve komenton deklaratën e Messit: S’e shoh jashtë dhe mos më pyesni më

para 2 jave - Newsport

Ronald Koeman ka folur për deklaratat e Leo Messit teksa ky i fundit u shpreh se është lodhur duke mbajtur gjithmonë peshën e kritikave për problemet e ndryshme në ekipin katalans. Trajneri i Barçës është...

Rivaldo e ka këtë parashikim për Messin

para 2 jave - RTK

Ish sulmuesi i Barcelonës, Rivaldo beson se bordi i ri i “Blaugranave” nuk do të mund ta bindë Lionel Messin të qëndrojë në klub dhe argjentinasi do të largohet nga “Camp Nou” në fund të edicionit 2020/21....

Rivaldo i bindur: Messi ikën, ka vëtë një rrugë të ndryshojë mendje

para 2 jave - ABC News

E ardhmja e Leo Messit është një nga temat më të nxehta, jo vetëm te Barcelona. Ata që e shohin sulmuesin argjentinasin pjesë të Manchester City janë të shumtë, sidomos pasi Pep Guardiola një ditë më parë...

“Ky do të jetë sezoni i fundit i Messit te Barcelona”

para 2 jave - Iliria News

Ish sulmuesi i Barcelonës, Rivaldo, beson se bordi i ri i Blaugranas do të dështojnë për ta bindur Lionel Messin që të qëndrojë në klub dhe se argjentinasi do të largohet nga Camp Nou në fund të sezonit...

Leo Messi paralajmëron përsëri largimin: Jam i lodhur nga polemikat

para 2 jave - GazetaBlic

Në shtëpinë e Barcelonës fryn sërish erë polemikash dhe edhe sërish në qendër të tyre është Leo Messi. Këtë herë “ylli” i skuadrës bën lajm teksa shfryhet pas rikthimit në klub në përfundim të impenjimeve...

Leo Messi duhet te jetë Jordani i Barçës

para 2 jave - Lexo

Jordi Farre, kandidati për president të Barcelonës, ka treguar planet e tij për qëndrimin e yllit argjentinas në ‘Camp Nou’. Lionel Messi duhet të jetë Michael Jordan i Barçës, sipas kandidatit për president,...

Rivaldo: Ky është sezoni i fundit i Messit te Barcelona

para 2 jave - Epoka e Re

“Messi po luan sezonin e fundit te Barcelona”. Ky është mendimi i Rivaldos, një ish-futbollist i njohur i cili nuk ka as më të voglin dyshim kur është pyetur për të ardhmen e argjentinasit. “Nuk mendoj...

Messi duhet te jetë Jordani i Barçës

para 2 jave - Lexo

Jordi Farre, kandidati për president të Barcelonës, ka treguar planet e tij për qëndrimin e yllit argjentinas në ‘Camp Nou’. Lionel Messi duhet të jetë Michael Jordan i Barçës, sipas kandidatit për president,...

Messit duhet t’i ofrojmë një projekt afatgjatë, ai duhet te jetë Jordani i Barçës

para 2 jave - Lexo

Jordi Farre, kandidati për president të Barcelonës, ka treguar planet e tij për qëndrimin e yllit argjentinas në ‘Camp Nou’. Lionel Messi duhet të jetë Michael Jordan i Barçës, sipas kandidatit për president,...

Rivaldo: Messi mund të jetë edhe këtë sezon te Barcelona

para 2 jave - Lexo

Ish su lmuesi i Barcelonës, Rivaldo, beson se bordi i ri i Blaugranas do të dështojnë për ta bindur Lionel Messin që të qëndrojë në klub dhe se argjentinasi do të largohet nga Camp Nou në fund të sezonit...

Rivaldo tregon mundësitë se si Messi mund të bindet për të qëndruar te Barcelona

para 2 jave - Lajmi.net

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë tentoi të largohej nga Barcelona në fund të sezonit të kaluar, i cili ishte i dështuar për katalanët, që u mundën 8:2 nga Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve....

Ky do të jetë sezoni i fundit i Messit te Barcelona

para 2 jave - Lexo

Ish su lmuesi i Barcelonës, Rivaldo, beson se bordi i ri i Blaugranas do të dështojnë për ta bindur Lionel Messin që të qëndrojë në klub dhe se argjentinasi do të largohet nga Camp Nou në fund të sezonit...

Messi duhet te jetë Jordani i Barçës

para 2 jave - Arbresh

Jordi Farre, kandidati për president të Barcelonës, ka treguar planet e tij për qëndrimin e yllit argjentinas në ‘Camp Nou’. Lionel Messi duhet të jetë Michael Jordan i Barçës, sipas kandidatit për president,...

“Messit duhet t’i ofrojmë një projekt afatgjatë, ai duhet te jetë Jordani i Barçës”

para 2 jave - Arbresh

Jordi Farre, kandidati për president të Barcelonës, ka treguar planet e tij për qëndrimin e yllit argjentinas në ‘Camp Nou’. Lionel Messi duhet të jetë Michael Jordan i Barçës, sipas kandidatit për president,...

Rivaldo: Ky do të jetë sezoni i fundit i Messit te Barcelona

para 2 jave - Gazeta Metro

Ish sulmuesi i Barcelonës, Rivaldo, beson se bordi i ri i Blaugranas do të dështojnë për ta bindur Lionel Messin që të qëndrojë në klub dhe se argjentinasi do të largohet nga Camp Nou në fund të sezonit...

Rivaldo nuk ka dyshime, zbulon të ardhmen e Messi-t

para 2 jave - Shprehja

Rivaldo, legjenda e Barcelona-s, ka deklaruar për Marca-n: “Nuk arrij ta imagjinoj që drejtuesit e rinj të klubit do ta bindin Messi-n që të ndryshojë mendim. Ky do të jetë sezoni i fundit i Leo Messi-t...

Messi i lodhur me polemikat te Barcelona, fjalë që paralajmërojnë largimin?

para 2 jave - Top Channel

Në shtëpinë e Barcelonës fryn sërish erë polemikash dhe edhe sërish në qendër të tyre është Leo Messi. Këtë herë “ylli” i skuadrës bën lajm teksa shfryhet pas rikthimit në klub në përfundim të impenjimeve...

Zyrtare, Guardiola rinovon me Manchester City, ja deri në çfarë viti

para 2 jave - Syri

Pep Guardiola mbetet në Premier League. Trajneri katalan ka nënshkruar rinovimin e kontratës deri në vitin 2023 me Manchester City, i cili ka zyrtarizuar negociatat në faqen e tij të internetit: " Ai ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK