Loriana Kuka fiton të bronztën në Katar

para një muaji - Insajderi

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka fituar medaljen e bronztë në Mastersin e Dohas të Katarit, njofton Insajderi. Loriana Kuka në duelin për medaljen e bronztë, ka mposhtur britaniken Natalie Powell,...

Edhe një medalje Loriana ia sjell Kosovës

para një muaji - Syri.net Kosova

Edhe Loriana Kuka nuk do të kthehet duarthatë nga Mastersi i xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudistja jonë fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në 78 kilogramë. Në luftën kryesore ajo...

Tabaku pas shkëlqimit të Kosovës në Katari: Mos u merrni me politikë, se ju infektojnë me rrena!

para një muaji - Bota Sot

Ish xhudisti dhe ndihmëstrajneri i kombëtares së Kosovës në xhudo, Fatos Tabaku, i gëzohet medaljes së katërt të shtetit tonë në garën Masters, që u mbajt në Doha të Katarit. Xhudistja Loriana Kuka sot...

Kuka pas triumfit te Lorianës: Kosova e madhe…

para një muaji - GazetaBlic

Kosova ka pranuar edhe një tjetër medalje në xhudo nga lojërat e Katarit. Kosova, doli triumfues nga ky kompeticion, duke fituar 4 medalje, tre të bronzta dhe një të artë, po ashtu, Akil Gjakova u radhit...

Vjen edhe medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka rrëmben të bronztën në Masterin e xhudos

para një muaji - Telegrafi

Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Fillimisht, xhudistja jonë fillimisht në dy raundet e...

Agron Kuka: Loriana sot e konfirmoj se është potencial apsolut për medalje olimpike

para një muaji - Bota Sot

Një medalje e artë dhe tri të bronzta, kjo është mrekulli dhe që e lartëson shtetin e Kosovës në glob. Xhudistja Loriana Kuka (-78 kg) sot bëri mrekullinë, shkëlqeu luftë pas lufte dhe fitoi medaljen e...

Vjen edhe medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka rrëmben të bronztën

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Për medaljen e bronztë, Kuka triumfoi ndaj...

Kuka, pas triumfit edhe te Lorianës: Kosova e madhe, krenar me ju!

para një muaji - Indeks online

Kosova ka pranuar edhe një tjetër medalje në xhudo nga lojërat e Katarit. Kosova, doli triumfues nga ky kompeticion, duke fituar 4 medalje, tre të bronzta dhe një të artë, po ashtu, Akil Gjakova u radhit...

Driton Kuka: Kosova e madhe...

para një muaji - Bota Sot

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, është sikur në qiellin e shtatë, me sukseset që ka arritur në garën Masters xhudo, që u mbajt në Doha të Katarit. "Kosova e madhe... Pesë garues - katër...

‘Çikat e arta’ ia sjellin Kosovës medaljen e 4-të nga Doha e Katarit

para një muaji - Indeks online

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Masterin që po zhvillohet në Doha të Katarit. Ajo fitoi luftën kundër britanikës Natalie Poëell në kategorinë deri në 78kg. Kjo ishte medalja e 4-të që fituan...

Xhudo: Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Doha të Katarit

para një muaji - Kallxo

Loriana Kuka ka arritur ta rrëmbejë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka ka mposhtur britaniken Natalie Powell deri në kategorinë 87 kilogramë. Xhudistja...

Loriana Kuka merr të bronztën në Masterin e xhudos

para një muaji - OraInfo

Vjen edhe medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka merr të bronztën në Masterin e xhudos. Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar,...

S’kanë të ndalur medaljet, Loriana Kuka stoliset me të bronztën

para një muaji - GazetaBlic

Loriana Kuka ka siguruar medaljen e katër për Kosovën në Masterin e Dohas 2020, që u zhvillua në Katar. Kuka ia doli që në garë për të bronztën të mposht xhudisten e Britanisë së Madhe, Natalie Powell,...

Loriana Kuka rrëmben të bronztën në Masterin e xhudos në Katar

para një muaji - Zeri

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e brozntë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Fillimisht, xhudistja jonë në dy...

Këto janë fjalët e Driton Kukës pas fitores së Loriana Kukës në Doha të Katarit

para një muaji - Infokusi

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka arritur të fitoj medaljen e bronztë, në turneun që po bahet në Doha të Katarit, shkruan Gazeta inFokus. Kjo ishte medalja e katërt e sjellë në Kosovë, pas suksesit...

Kosova largohet nga Katari me një “grumbull” medaljesh

para një muaji - Tetova Sot

Loriana Kuka ka siguruar medaljen e katër për Kosovën në Masterin “Doha 2020”, që u zhvillua në Katar. Kuka ia doli që në garë për medaljen e bronzit të mposht xhudisten e Britanisë së Madhe, Natali Pauell....

Loriana Kuka ia sjellë Kosovës medaljen e katërt nga Katari

para një muaji - Infokusi

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka arritur të fitoj medaljen e bronztë, në garat që po mbahen në Doha të Katarit, shkruan Gazeta inFokus. Kuka e mundi britaniken, Natalia Powell, kurse u mposht nga Mazouz...

Vjen medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka rrëmben të bronztën

para një muaji - Telegrafi

Loriana Kuka nuk është larguar duarthatë ngas Masteri i xhudos që po mbahet në Katar, pasi ka fituar medaljen e bronztë. Fillimisht, xhudistja jonë fillimisht në dy raundet e para kishte eliminuar Mazouz...

Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

para një muaji - Klan Kosova

Loriana Kuka, është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Mastersin e Dohas, pasi e ka mposhtur xhudisten kubane Kalimea Antomarchi të mërkurën në repechage. Xhudistja kosovare nuk hasi në vështirësi...

‘Poker’ i medaljeve për Kosovën në Katar, edhe Kuka stoliset me të bronztën

para një muaji - Lajmi.net

Kuka ia doli që në garë për të bronztën të mposht xhudisten e Britanisë së Madhe, Natalie Powell, shkruan lajmi.net. Kuka fitoi me ippon në ‘Golden Score’, në kategorinë deri në 78 kilogramë. Me medaljen...

Kuka nëpërmjet repasazhit do të luftojë medaljen e bronz

para një muaji - Koha.mk

Loriana Kuka e ka mposhtur me ippon kubanen Kaliema Antomarchi, duke marshuar kështu në drejtim të medaljes së bronztë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha. Kuka fitoi në duelin e repesazhit të kategorisë...

Loriana Kuka mposhtet nga ish-kampionia e botës në gjysmëfinale, tani kërkon medalje përmes ‘repechage’

para një muaji - Telegrafi

Loriana Kuka nuk ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Masterit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudistja jonë fillimisht në dy raundet e para kishte eliminuar Mazouz dhe Tcheumeo në -78 kilogramë....

Kuka megjithatë mposhtet në çerekfinale

para një muaji - Koha.mk

Loriana Kuka është mposhtur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka pësoi në çerekfinale të kategorisë deri 78 kilogramë nga ish-kampionia e botës, japonezja Shori Hamada,...

Kuka pas triumfit te Lorianës: Kosova e madhe…

para një muaji - Periskopi

Kosova ka pranuar edhe një tjetër medalje në xhudo nga lojërat e Katarit. Kosova, doli triumfues nga ky kompeticion, duke fituar 4 medalje, tre të bronzta dhe një të artë, po ashtu, Akil Gjakova u radhit...

Loriana Kuka me shanse të mëdha që të fitojë medalje në Masterin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit

para një muaji - Telegrafi

Loriana Kuka është në rrugë të mbarë për të fituar medalje në Mastersin e xhudos, Doha 2021. Xhudistja jonë u kualifikua në çerekfinale. Pas 2 luftërave të fituara ndaj Mazouz dhe Tcheumeo në -78 kilogramë....

Kuka pas sukseseve në xhudo: Kosova e madhe, ajka e xhudos botërore

para një muaji - KosovaPress

Trajneri i ekipit kosovar të xhudos Driton Kuuka ka reaguar me fjalë të mëdha për sportistët të cilët e përfaqësuan Kosovën në Mastersin e Dohas në Katar. Në fakt, Kosova kthehet nga ky turne me katër...

Loriana Kuka humb medaljen e artë por do të luftojë për të bronztën

para një muaji - Klan Kosova

Loriana Kuka e ka humbur mundësinë për të luftuar për medalje të artë të Mastersit të Dohas, pasi është mposhtur nga xhudistja japoneze Shori Hamada të mërkurën, por ka mbetur në garë për medaljen e bronztë....

Loriana Kuka merr të bronztën në Masterin e xhudos

para një muaji - Almakos

Vjen edhe medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka merr të bronztën në Masterin e xhudos. Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar,...

Loriana Kuka në çerekfinale të Mastersit të Doha-s

para një muaji - Klan Kosova

Loriana Kuka ka kaluar në çerekfinale të Mastersit të Dohas, pasi e mposhti xhudisten nga Franca, Audrey Tcheumeo, të mërkurën në mëngjes. Kuka e fitoi me shumë mund luftën e rrethit të dytë në kategorinë...

Loriana Kuka fiton të bronztën në Mastersin e Dohas

para një muaji - Arbresh

Loriana Kuka e ka fituar medaljen e bronztë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në luftë për medalje të bronztë në kategorinë deri 78 kilogramë e mposhti me Ippon pas 5:25 minuta...

Loriana e fiton medaljen e bronztë në Doha

para një muaji - Epoka e Re

Xhudistja Loriana Kuka ia ka siguruar Kosovës medaljen e katërt në Mastersin e xhudos në Doha të Katarit. Kuka e rrëmbejë medaljen e bronztë, pasi në luftë kryesore e mposhti me Ippon në kategorinë deri...

Xhudistja kosovare në duel me kampionen e botës

para një muaji - Syri

Loriana Kuka, është në rrugë të mbarë për të fituar medalje në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudistja kosovare është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë deri në 78 kilogramë....

Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Doha të Katarit

para një muaji - KosovaPress

Edhe Loriana Kuka nuk do të kthehet duarthatë nga Mastersi i xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudistja kosovare fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në 78 kilogramë. Në luftën kryesore...

Xhudistja kosovare në duel me kampionen e botës

para një muaji - Syri.net Kosova

Loriana Kuka, është në rrugë të mbarë për të fituar medalje në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudistja jonë është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë deri në 78 kilogramë. Ajo...

Loriana Kuka mposhtet nga ish kampionia botërore, kërkon medalje përmes ‘repechage’

para një muaji - GazetaBlic

Xhudistja Loriana Kuka është eliminuar në çerekfinale të “Doha Masters”. Kuka u eliminua nga Shori Hamada në ‘Golden Score’, përcjell GazetaBlic . Konkurrentja nga Japonia fitoi me “ippon” në kohën shtesë....

Loriana Kuka në formë, para sfidës me japonezen

para një muaji - Bota Sot

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Loriana Kuka (-78 kg), është në superfomë dhe para sfidës çerekfinale të Masters në Doha të Katarit, kundër japonezes Shori Hamada. Ajo në rrethin e pare e deklasoi garuesen...

Loriana Kuka mposhtet në çerekfinale

para një muaji - Zeri

Xhudistja kosovare Loriana Kuka nuk ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Masterit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Ajo është mposhtur në çerekfinale, nga ish-kampionia e botës në vitin 2018,...

‘Poker’ i medaljeve për Kosovën në Katar, edhe Kuka stoliset me të bronztën

para një muaji - Fakti Ditor

Loriana Kuka ka siguruar medaljen e katër për Kosovën në Masterin e Dohas 2020, që u zhvillua në Katar. Kuka ia doli që në garë për të bronztën të mposht xhudisten e Britanisë së Madhe, Natalie Powell,...

Vjen edhe medalja e katërt për Kosovën – Loriana Kuka rrëmben të bronztën

para një muaji - Periskopi

Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Fillimisht, xhudistja jonë fillimisht në dy raundet e...

Diskualifikohet Kuka, lufton për medaljen e bronztë

para një muaji - Infokusi

Xhudistja Loriana Kuka do të luftojë që të sjellë medaljen e katërt për Kosovën, në kuadër të Mastersit të xhudos që është duke u mbajtur në Doha të Katarit. Kuka pësoi në çerekfinale nga kampionia e botës...

Kuka në çerekfinale, mposht nënkampionen olimpike

para një muaji - Koha.mk

Loriana Kuka ka arritur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në raundin e dytë në kategorinë deri 78 kilogramë, e mposhti pas shtatë minutave luftë, nënkampionen...

Loriana Kuka më afër medaljes së Mastersit në xhudo

para një muaji - Bota Sot

Loriana Kuka më afër medaljes. Xhudistja Loriana Kuka është duke iu afruar më shumë një medaljeje në Mastersin e xhudos, që është duke u zhvilluar në Doha të Katarit. Kuka ka kaluar në çerekfinale të kategorisë...

Kuka mposht nënkampionen olimpike, arrin në çerekfinale të Mastersit

para një muaji - RTK

Loriana Kuka ka arritur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në raundin e dytë në kategorinë deri 78 kilogramë, e mposhti pas shtatë minutave luftë, nënkampionen...

Loriana Kuka në rrugë të mbarë për të fituar medalje

para një muaji - Zeri

Xhudistja kosovare është në rrugë të mbarë për t'i siguruar Kosovës një tjetër medalje në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit, shkruan “Zeri.info”. Xhudistja jonë është kualifikuar në çerekfinale...

Kuka kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - Koha.mk

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka, që garon në kategorinë deri 78 kilogramë, në raundin e parë e mposhti me ippon Sarah-Myriam Mazouzin...

Loriana Kuka e pandalshme, mposht edhe xhudisten franceze

para një muaji - GazetaBlic

Loriana Kuka ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Xhudistja kosovare ka mposhtur francezen Tcheumeon, në kuadër të “Doha Masters”, përcjell GazetaBlic . Ajo arriti ta mposht një nga konkurrentet...

Xhudo: Loriana Kuka e kalon pengesën e parë në Doha të Katarit

para një muaji - Kallxo

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka, ka fituar me Ippon në rundin e parë ndaj gabonezes Sarah-Myriam Mazouzin pas 2:56 minuta luftë. Në rundin...

Kosova afër medaljes tjetër, Kuka një ‘luftë’ larg së bronztës

para një muaji - Lajmi.net

Kuka arriti që në kategorinë deri në 78 kilogramë në ‘repechage’ të mposht xhudisten nga Kuba, Kaliema Antomarchi, shkruan lajmi.net. Kuka arriti që ta mposhtë me ippon në kohën e rregullt. Tani, ajo do...

Kuka kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - Koha.net

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka, që garon në kategorinë deri 78 kilogramë, në raundin e parë e mposhti me ippon Sarah-Myriam Mazouzin...

Loriana Kuka mposhtet nga ish kampionia e Botës, kërkon medalje përmes ‘repechage’

para një muaji - Lajmi.net

Kuka u mposht nga ish kampionia e Botës, Shori Hamada në ‘Golden Score’, shkruan lajmi.net. Japonezja ia doli të fitoi me ippon në kohën shtesë. Tani, Kuka do kërkojë medaljen e bronztë përmes repechage...

Diskualifikohet Kuka, lufton për medaljen e bronztë

para një muaji - KosovaPress

Xhudistja Loriana Kuka do të luftojë që të sjellë medaljen e katërt për Kosovën, në kuadër të Mastersit të xhudos që është duke u mbajtur në Doha të Katarit. Kuka pësoi në çerekfinale nga kampionia e botës...

Kuka mposht kubanen Antomarch me Ippon, do të luftojë për medaljen e bronztë

para një muaji - Ekonomia Online

Loriana Kuka duket se nuk do të largohet duarthatë ngas Masteri i xhudos që po mbahet në Katar, pasi ka shansin të fitojë medaljen e bronztë. Fillimisht, xhudistja jonë fillimisht në dy raundet e para...

Loriana Kuka më afër medaljes së Mastersit në xhudo

para një muaji - Infokusi

Xhudistja kosovare Loriana Kuka është duke iu afruar më shumë një medaljeje në Mastersin e xhudos, që është duke u zhvilluar në Doha të Katarit. Kuka ka kaluar në çerekfinale të kategorisë -78 kg, pasi...

Xhudistja Kuka edhe në një betejë tjetër për medaljen e bronztë

para një muaji - Gazeta Metro

Xhudistja kosovare Loriana Kuka është shumë afër që të sigurojë medalje në Masterin e Dohas 2020. Kuka arriti që në kategorinë deri në 78 kilogramë në ‘repechage’ të mposht xhudisten nga Kuba, Kaliema...

E pëson edhe Loriana Kuka, mposhtet në çerekfinale

para një muaji - Periskopi

Xhudistja kosovare Loriana Kuka nuk ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Masterit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Ajo është mposhtur në çerekfinale, nga ish-kampionia e botës në vitin 2018,...

Loriana Kuka kualifikohet në rrethin e tretë, mposht me ippon xhudisten franceze Tcheumeo

para një muaji - Lajmi.net

vKuka u kualifikua në rrethin e tretë me fitoren ndaj xhudistes franceze, Audrey Tcheumeo, në kategorinë deri në 78 kilogramë, shkruan lajmi.net. Kuka ishte më e mirë nga fillimi dhe fitoi me ippon ndaj...

Loriana mposhtet në çerekfinale

para një muaji - Epoka e Re

Xhudistja e Kosovës, Loriana Kuka është mposhtur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në kategorinë deri 78 kilogramë pësoi humbje nga japonezja Shori Hamada, me...

Kuka mposhtet në çerekfinale

para një muaji - Ekonomia Online

Loriana Kuka është mposhtur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka pësoi në çerekfinale të kategorisë deri 78 kilogramë nga ish-kampionia e botës, japonezja Shori Hamada,...

Loriana Kuka mposht xhudisten nga Gaboni, kualifikohet në raundin e dytë

para një muaji - Lajmi.net

Kuka ishte më e mirë nga minuta e parë dhe me plotë meritë e mposhti në kategorinë deri në 78 kilogramë, përcjellë lajmi.net. Në rrethin e tretë, Kuka do përballet me xhudisten nga Franca, Audrey Tchheumeo....

Kuka mposht nënkampionen olimpike, arrin në çerekfinale të Mastersit

para një muaji - Ekonomia Online

Loriana Kuka ka arritur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në raundin e dytë në kategorinë deri 78 kilogramë, e mposhti pas shtatë minutave luftë, nënkampionen...

Tjetër fitore nga Loriana Kuka, kalon në çerekfinale

para një muaji - Arbresh

Loriana Kuka ka arritur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në raundin e dytë në kategorinë deri 78 kilogramë, e mposhti pas shtatë minutave luftë, nënkampionen...

Loriana Kuka më afër medaljes së Mastersit në xhudo

para një muaji - KosovaPress

Xhudistja kosovare Loriana Kuka është duke iu afruar më shumë një medaljeje në Mastersin e xhudos, që është duke u zhvilluar në Doha të Katarit. Kuka ka kaluar në çerekfinale të kategorisë -78 kg, pasi...

Loriana kualifikohet në çerekfinale

para një muaji - Epoka e Re

Loriana Kuka ka arritur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka në raundin e dytë në kategorinë deri 78 kilogramë, e mposhti pas shtatë minutave luftë, nënkampionen...

Loriana kalon pengesën e parë në Doha

para një muaji - Epoka e Re

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka, që garon në kategorinë deri 78 kilogramë, në raundin e parë e mposhti me ippon Sarah-Myriam Mazouzin...

Kuka kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - Ekonomia Online

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka, që garon në kategorinë deri 78 kilogramë, në raundin e parë e mposhti me ippon Sarah-Myriam Mazouzin...

Mastersi i Dohas: Loriana Kuka kalon në rrethin e dytë

para një muaji - Arbresh

Loriana Kuka ka kaluar në rrethin e dytë të Mastersit të Dohas, pasi e mposhti xhudisten nga Gaboni, Sarah-Myriam Mazouz të mërkurën në mëngjes. Xhudistja kosovare Kuka e mundi me lehtësi kundërshtaren...

Ambasada amerikane shkruan për suksesin e Distria Krasniqit

para një muaji - Bota Sot

Xhudistja, Distria Krasniqi është stolisur dje me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit. Ajo në finale e mposhti mposhti në finale me ippon japonezen Funa Tonaki, kampione...

Krasniqi: Kjo fitore më jep shumë besim, sidomos për Olimpiadën e Tokyo-s

para një muaji - Bota Sot

Distria Krasniqi arriti sot të triumfojë në Doha të Katarit, ku edhe mori medaljen e artë. Pas këtij suksesi Krasniqi u shpreh e lumtur duke thënë se është një ndjenjë e shkëlqyer, përcjellë Gazeta Olle....

Ja kush ishin vëllezërit Kukaj nga Kosova në vitin 1984, që sot po e çmendin botën!

para një muaji - Bota Sot

Vëllezërit Agron dhe Driton Kukaj, më shumë se tre dekada e gjysmë me xhudon, me suksese dhe që po e bëjnë krenar një komb shqiptar! Aty ku është tradita është edhe suksesi! Selektori Driton Kuka së bashku...

Ja kush ishin vëllezërit Kukaj nga Kosova në vitin 1984, që sot po e çmendin botën!

para një muaji - Bota Sot

Vëllezërit Agron dhe Driton Kukaj, më shumë se tre dekada e gjysmë me xhudon, me suksese dhe që po e bëjnë krenar një komb shqiptar! Aty ku është tradita është edhe suksesi! Selektori Driton Kuka së bashku...

Me të artën në Masters, Distria dëshmoi se është gati për lavdinë olimpike

para një muaji - Koha.net

Kur turneu i xhudos të nisë në Lojërat Olimpike të Tokios, në fund të korrikut, konkurrenca në kategorinë deri 48 kilogramë mund të jetë maksimalisht si në Mastersin që po mbahet në Doha të Katarit. Si...

Kuka flet për tri medalje, për Majlindën, Akilin dhe Lorianën

para një muaji - Bota Sot

Xhudistet e Kombëtares së Kosovës, dje shfaqën formë të jashtëzakonshme në garën prestigjioze Masters në Doha të Katarit, duke fituar tri medalje, një të artë dhe dy të bronzta. Distria Krasniqi fitoi...

Akil Gjakova përfundon në vendin e shtatë të Masterit të xhudos në Dohas

para një muaji - Telegrafi

Akil Gjakova ka përfunduar në vendin e shtatë të kategorisë deri në 73 kilogramë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudisti ynë shënoi dy fitore ndaj Somon Makhmadbekov të Taxhikistanit...

Krasniqi: Kjo fitore më jep shumë besim, sidomos për Olimpiadën e Tokyo-s

para një muaji - Arbresh

Distria Krasniqi arriti sot të triumfojë në Doha të Katarit, ku edhe mori medaljen e artë. Pas këtij suksesi Krasniqi u shpreh e lumtur duke thënë se është një ndjenjë e shkëlqyer, përcjellë Gazeta Olle....

Ambasada e ShBA-së uron Distria Krasniqin për medaljen e artë në Doha të Katarit

para një muaji - Telegrafi

Ambasada e ShBA-ve në Kosovë ka uruar Distria Krasniqin për medaljen e artë të fituar në Doha të Katarit. Xhudistja jonë arriti të fitojë në finale të Masterit të Dohas me ippon ndaj japonezes Funa Tonaki,...

Xhudo: Ambasada Amerikane uron Distria Krasniqin për medaljen e artë

para një muaji - Kallxo

Ambasada Amerikane në Kosovë, ka shkruar për suksesin e xhudistes Distria Krasniqi e cila të hënën ka triumfuar duke e fituar medaljen e Artë në Mastersin e xhudos në Doha të Katarit. “Urime Distria Krasniqit...

Ja kush ishin vëllezërit Kukaj nga Kosova në vitin 1984, që sot po e çmendin botën!

para një muaji - Almakos

Vëllezërit Agron dhe Driton Kukaj, më shumë se tre dekada e gjysmë me xhudon, me suksese dhe që po e bëjnë krenar një komb shqiptar! Aty ku është tradita është edhe suksesi! Selektori Driton Kuka së bashku...

Ambasada amerikane uron Distria Krasniqin

para një muaji - Infokusi

Ambasada Amerikane ka shkruar për xhudistën kosovare, Distria Krasniqi e cila është stolisur dje me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit. Nga kjo ambasadë kanë uruar...

Akil Gjakova zë vendin e shtatë në Doha të Katarit

para një muaji - Infokusi

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka arritur të zë vendin e shtatë në turneun që po mbahet në Doha të Katarit, shkruan Gazeta inFokus. Në kategorinë e 73 kilogramëve, Gjakova arriti dy fitore, ndaj Somon...

Ambasada Amerikane uron xhudisten Distria Krasniqi për medaljen e artë

para një muaji - Koha.net

Ambasada Amerikane në Kosovë ka shkruar për suksesin e xhudistes kosovare Distria Krasniqit e cila dje është stolisur me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit. “Urime...

S’ka medalje për Gjakovën, mposhtet me ippon nga Khikmatillokh

para një muaji - GazetaBlic

Nuk ka medalje për Akil Gjakovën. Xhudisti kosovar është mposhtur nga konkurrenti azer, Turav Khikmatillokh, në kategorinë deri 73 kilogramë, përcjell GazetaBlic . Ai ishte në garë për medaljen e bronztë,...

Ambasada amerikane ka disa fjalë për suksesin e Distria Krasniqit

para një muaji - Syri.net Kosova

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është stolisur dje me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit. Krasniqi ka mposhtur xhudisten, Funa Tonakin, duke siguruar medaljen...

Gjakova mposhtet me ippon, ndalet në çerekfinale

para një muaji - Koha.mk

Akil Gjakova është ndalur në çerekfinale të Mastersit që po mbahet në Doha. Gjakova u mposht nga kazaku Zhansay Smagulov me ippon pas 4 minutave luftë. Në të vërtetë Gjakova ishte duke udhëhequr duelin...

Ambasada amerikane ka disa fjalë për Distria Krasniqin

para një muaji - Infokusi

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, dje arriti të marrë edhe një medalje të arit, në kuadër të turneut ‘Masters’, që po zhvillohet në Doha të Katarit, shkruan Gazeta inFokus . Krasniqi arriti të mposht...

Akil Gjakova humb por vazhdon garën për medaljen e bronztë

para një muaji - Klan Kosova

Akil Gjakova është mposhtur me Ippon nga xhudisti nga Kazakistani, Zhansay Smagulov në Mastersin e Dohas në Katar. Gjakova ishte në epërsi me një “Wazzari”, por nuk arriti që ta ruante, duke u mposhtur...

Ambasada amerikane shkruan për suksesin e Distria Krasniqit

para një muaji - GazetaBlic

Distria Krasniqi dje arriti një tjetër sukses në karrierën e saj. Krasniqi mori medaljen e artë në Doha të Katarit, në kuadër të turneut “Masters” që po zhvillohet aktualisht atje, përcjell GazetaBlic...

Akil Gjakova mposht xhudistin rus, kalon në rrethin e tretë në Mastersin e Doha-s

para një muaji - Zhurnal

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e tretë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër xhudistit rus Denis Iartcev. Xhudisti kosovar ka mbetur në garë për medalje në kategorinë deri në 73 kilogramë në Mastersin...

Akil Gjakova mposht xhudistin rus, kalon në rrethin e tretë në Mastersin e Doha-s

para një muaji - Klan Kosova

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e tretë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër xhudistit rus Denis Iartcev. Xhudisti kosovar ka mbetur në garë për medalje në kategorinë deri në 73 kilogramë në Mastersin...

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë uron Distria Krasniqin për medaljen e artë

para një muaji - Klan Kosova

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka uruar xhudisten Distria Krasniqi, për “Medaljen e artë” të fituar në Mastersin e Doha-s në Katar. “Urime Distria Krasniqit të Kosovës, e cila...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë e uron Krasniqin për medaljen e artë në Katar

para një muaji - Bota Sot

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë e ka uruar Distria Krasniqin për fitimin e medaljes së artë në Mastersin e xhudos në Doha të Katarit të hënën. Distria Krasniqi e fitoi medaljen e artë në...

Mastersi i Doha-s: Akil Gjakova kalon në vendin e dytë

para një muaji - Klan Kosova

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e dytë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër Somon Makhmadbekov. Gjakova e ka mposhtur kundërshtarin e tij nga Taxhikistani në luftën e tyre në rrethin e parë në kategorinë...

Gjakova demolon garuesin rus, në çerekfinale

para një muaji - Bota Sot

Xhudisti Akil Gjakova në formë, ka shënuar dy fitore në kategorinë -73 kg në garën Masters në Doha të Katarit. Ai në rrethin e parë, pas një lufte maratonike 8 minuta e 1 sekondël e mposhti me wazarri...

Gjakova kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - Koha.mk

Akil Gjakova e ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha. Gjakova në raundin e parë, në kategori deri 73 kilogramë, mposhti kampionin e botës për junior, Somon Makhmadbekovin...

Akili renditet i shtati në Mastersin e Dohas, i fiton 468 pikë olimpike

para një muaji - Arbresh

Akil Gjakova ka mbyllur garimin e tij në Mastersin e Dohas në Katar, duke u renditur i shtati në kategorinë deri në 73 kilogramë. Xhudisti kosovar kaloi me sukses dy raundet e para, për ta arritur çerekfinalen,...

Nuk ka medalje për Gjakovën, mposhtet me ippon nga Khikmatillokh

para një muaji - Lajmi.net

Gjakova ishte në garë për medaljen e bronztë përmes ‘repechage’, mirëpo u mposht nga xhudisti me prejardhje nga Azerbajxhani, Turav Khikmatillokh, në kategorinë deri në 73 kilogramë, shkruan lajmi.net....

Akil Gjakova përfundon në vendin e shtatë të Masterit të xhudos në Dohas

para një muaji - Ekonomia Online

Akil Gjakova ka përfunduar në vendin e shtatë të kategorisë deri në 73 kilogramë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudisti ynë shënoi dy fitore ndaj Somon Makhmadbekov të Taxhikistanit...

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Doha të Katarit

para një muaji - KosovaPress

Në Doha të Katarit është duke u zhvilluar turneu i Mastersit në kuadër të xhudos. Para ca minutash është konfirmuar edhe nga Komiteti Olipmik i Kosovës (KOK) që garuesi kosovar Akil Gjakova, ka përfunduar...

Akil Gjakova mposht xhudistin nga Taxhikistani, Makhmadbekov – kalon në rrethin tjetër të Doha Masters

para një muaji - GazetaBlic

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin tjetër, respektivisht të dytin të Doha Masters. Xhudisti kosovar mposhti konkurrentin nga Taxhikistani, Somon Makhmadbekov, përcjell GazetaBlic . Në kategorinë deri 73...

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Doha

para një muaji - Epoka e Re

Xhudisti Akil Gjakova nuk ka arritur t’i siguron Kosovës medaljen e katërt në Mastersin e Dohas në Katar. Gjakova është mposhtur nga Khikmatillokh Turaev në fazën e parë të repesazhit në kategorinë deri...

Gjakova mposhtet nga Smagulov, kërkon medalje përmes ‘repechage’

para një muaji - Lajmi.net

Gjokova u mposhtë nga xhudisti me prejardhje nga Kazakistani, Zhansay Smagulov, shkruan lajmi.net. Gjakova nisi në mënyrën më të mirë dy rrethet e parë duke mposhtur Somon Makhamadbekov, pasta Iartcev,...

Ambasada amerikane shkruan për suksesin e Distria Krasniqit

para një muaji - Lajmi.net

Krasniqi ka mposhtur xhudisten, Funa Tonakin, duke siguruar medaljen e artë në finale dhe njëkohësisht duke siguruar pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Tokyo 2021, transmeton lajmi.net. Distria ka triumfuar...

Gjakova kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - RTK

Akil Gjakova e ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha. Gjakova në raundin e parë, në kategori deri 73 kilogramë, mposhti kampionin e botës për junior, Somon Makhmadbekovin...

Gjakova kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - Koha.net

Akil Gjakova e ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha. Gjakova në raundin e parë, në kategori deri 73 kilogramë, mposhti kampionin e botës për junior, Somon Makhmadbekovin...

Ambasada e SHBA-së uron Distria Krasniqin për medaljen e artë në Doha të Katarit

para një muaji - Arbresh

Ambasada e ShBA-ve në Kosovë ka uruar Distria Krasniqin për medaljen e artë të fituar në Doha të Katarit. Xhudistja jonë arriti të fitojë në finale të Masterit të Dohas me ippon ndaj japonezes Funa Tonaki,...

Mposhtet Akil Gjakova, nuk ka medalje për të në Doha 2021

para një muaji - Periskopi

Xhudisti ynë Akil Gjakova ka përfunduar aventurën në Masterin e Dohas. Gjakova ishte në garë për medaljen e bronztë përmes ‘repechage’, mirëpo u mposht nga xhudisti me prejardhje nga Azerbajxhani, Turav...

Ambasada amerikane uron Distria Krasniqin për suksesin e arritur

para një muaji - Gazeta Metro

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është stolisur dje me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit. Krasniqi ka mposhtur xhudisten, Funa Tonakin, duke siguruar medaljen...

Mposhtet Akil Gjakova

para një muaji - Arbresh

Xhudisti i njohur, Akil Gjakova është mposhtur me Ippon nga xhudisti nga Kazakistani, Zhansay Smagulov në Mastersin e Dohas në Katar. Gjakova ishte në epërsi me një “Wazzari”, por nuk arriti që ta ruante,...

Ndalet Akil Gjakova, por garën e vazhdon për medaljen e bronztë

para një muaji - Epoka e Re

Akil Gjakova është mposhtur me Ippon nga xhudisti nga Kazakistani, Zhansay Smagulov në Mastersin e Dohas në Katar. Gjakova ishte në epërsi me një “Wazzari”, por nuk arriti që ta ruante, duke u mposhtur...

Akil Gjakova kualifikohet në raundin e tretë, mposht me ippon xhudistin rus Iartcev

para një muaji - Lajmi.net

Gjakova ishte më i mirë që nga fillimi dhe fitoi me ippon në ndeshjen, e vlefshme Masterin e Dohas në kategorinë deri në 73 kilogramë, shkruan lajmi.net. Në raundin e radhës, Gjakova do përballet me xhudistin...

Ambasada e ShBA-së në Prishtinë uron Distria Krasniqin pasi fitoi të artën në Katar

para një muaji - Periskopi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë e ka uruar Distria Krasniqin për fitimin e medaljes së artë në Mastersin e xhudos në Doha të Katarit të hënën. Distria Krasniqi e fitoi medaljen e artë në...

Akil Gjakova e mposht rusin, kalon në rrethin e tretë

para një muaji - Arbresh

Xhudisti kosovar Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e tretë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër xhudistit rus Denis Iartcev. Gjakova ka mbetur në garë për medalje në kategorinë deri në 73 kilogramë...

Medaljet në Masters, paralajmërim për një vit të jashtëzakonshëm

para një muaji - Koha.net

Fotografia e Distria Krasniqit ka “pushtuar” ballinën e sajtit zyrtar të Federatës Ndërkombëtare të Xhudos (IJF) dhe Unionit Evropian të Xhudos (EJU). Distria ishte e pandalshme të hënën në Doha të Katarit...

Ambasada amerikane shkruan për suksesin e Distria Krasniqit

para një muaji - KosovaPress

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është stolisur dje me medaljen e Artë në Mastersin e xhudos që po zhvillohen në Doha të Katarit. Ajo në finale e mposhti mposhti në finale me ippon japonezen Funa Tonaki,...

Akil Gjakova kalon në rrethin e tretë

para një muaji - Epoka e Re

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e tretë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër xhudistit rus Denis Iartcev. Xhudisti kosovar Gjakova ka mbetur në garë për medalje në kategorinë deri në 73 kilogramë...

Akil Gjakova kualifikohet në raundin e tretë, mposht xhudistin rus

para një muaji - Gazeta Metro

Xhudisti jonë Akil Gjakova ka siguruar fitoren në raundin e dytë ndaj rusit, Denis Iartcev. Gjakova ishte më i mirë që nga fillimi dhe fitoi me ippon në ndeshjen, e vlefshme Masterin e Dohas në kategorinë...

Akil Gjakova kalon në çerekfinale të Mastersit të xhudos

para një muaji - KosovaPress

Akil Gjakova ka kaluar me sukses dy pengesat e para, për të kaluar në çerekfinale të Mastersit të xhudos , që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudisti kosovar mposhti në raundin e parë Somon Makhmadbekhov...

Akil Gjakova e mposht rusin, kalon në rrethin e tretë

para një muaji - Ekonomia Online

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e tretë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër xhudistit rus Denis Iartcev. Xhudisti kosovar Gjakova ka mbetur në garë për medalje në kategorinë deri në 73 kilogramë...

Akili kalon pengesën e parë në Doha

para një muaji - Epoka e Re

Akil Gjakova e ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha. Gjakova në raundin e parë, në kategori deri 73 kilogramë, mposhti kampionin e botës për junior, Somon Makhmadbekovin...

Doha: Akil Gjakova kalon në rrethin e dytë, pas fitores kundër Makhmadbekov

para një muaji - Arbresh

Akil Gjakova ka kaluar në rrethin e dytë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër Somon Makhmadbekov. Xhudisti kosovar e mundi me lehtësi kundërshtarin e tij nga Taxhikistani në luftën e tyre në rrethin...

Gjakova kalon pengesën e parë në Masters

para një muaji - Ekonomia Online

Akil Gjakova e ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha. Gjakova në raundin e parë, në kategori deri 73 kilogramë, mposhti kampionin e botës për junior, Somon Makhmadbekovin...

Kosova fiton 3 medalje në Doha

para një muaji - TV21

Xhudoja vazhdon të jetë sporti që arrinë rezultatet më të larta në arenën ndërkombëtare për Kosovën. Ekipi kombëtarë i Kosovës në xhudo ka fituar sot 3 medalje në Masters turneun që po zhvillohet në Doha...

Përveç medaljeve, Distria, Majlinda dhe Nora fituan shumë pikë olimpike

para një muaji - Tetova Sot

Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në Mastersin e Dohas në Katar, kurse Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova fituan medalje të bronzta, duke e renditur kështu Kosovën në vendin e katërt në botë në ditën...

‘Hat-trik’ i medaljeve për Kosovën në Katar

para një muaji - Shenja

Kosova ka siguruar edhe medaljen e tretë në Masterin e Dohas. Është xhudistja jonë Nora Gjakova që mposhti portugezen Telma Moneiro në kategorinë deri në 57 kilogramë. Gjakova me plotë meritë mposhti portugez...

Momenti kur Nora Gjakova e mp osht xhudisten serbe kalon në çerekfinale

para një muaji - Tetova Sot

Nora Gjakova e ka mposhtur xhudisten serbe Marica Perishiq për të kaluar në çerekfinale të Mastersit të Dohas, i cili është duke u mbajtur aktualisht, në Katar. Xhudistja kosovare Gjakova e mbajti nën...

Momenti kur Nora Gjakova e mp osht xhudisten serbe kalon në çerekfinale | VIDEO

para një muaji - Flaka

Nora Gjakova e ka mposhtur xhudisten serbe Marica Perishiq për të kaluar në çerekfinale të Mastersit të Dohas, i cili është duke u mbajtur aktualisht, në Katar. Xhudistja kosovare Gjakova e mbajti nën...

Kosova me tri medalje në Doha, Kuka shprehet shumë i lumtur

para një muaji - Flaka

Xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi shkëlqyen sot në Mastersin e Dohas duke arritur të stolisen me medalje. Distria fitoi të artën, ndërsa Majlinda dhe Nora u kurorëzuan...

Përveç medaljeve, çfarë fituan tjetër Distria, Majlinda dhe Nora në Katar?

para një muaji - Periskopi

Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në Mastersin e Dohas në Katar, kurse Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova fituan medalje të bronzta, duke e renditur kështu Kosovën në vendin e katërt në botë në ditën...

Përveç medaljeve, Distria, Majlinda dhe Nora fituan shumë pikë olimpike

para një muaji - Arbresh

Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në Mastersin e Dohas në Katar, kurse Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova fituan medalje të bronzta, duke e renditur kështu Kosovën në vendin e katërt në botë në ditën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK