Lukaku: Me Juven, ndeshje taktike

para 3 dite - Bota Sot

Goli i tij me kokë një minutë para përfundimit të kohës shtesë në ndeshjen me Fiorentinën i dha kuakifikimin Interit në çerekfinale të Kupës së Italisë, ku do të përballet me Milanin. Romelu Lukaku, pas...

Inter kualifikohet 'in extremis', derbi i Milanos në çerekfinale

para 3 dite - Syri.net Kosova

Pas Milanit, Inter bëhet skuadra e dytë që kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Italisë, pasi mposhti Fiorentinën me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke qenë se 90 minutat përfunduan në barazim 1-1....

VIDEO/ Inter sërish në avantazh, Lukaku shënon në frymën e fundit

para 3 dite - Syri.net Kosova

Inter ka kaluar sërish në avantazh 2-1 ndaj Fiorentinës, e vlefshme për 1/8 e Kupës së Italisë. Ishte Romelu Lukaku ai i cili shënoi me kohë për zikaltërit, pas një krosimi të Barrellas. Sulmuesi belg...

Lukaku: Me Juven, ndeshje taktike, duam të përmirësohemi

para 3 dite - SuperSport

Goli i tij me kokë një minutë para përfundimit të kohës shtesë në ndeshjen me Fiorentinën i dha kuakifikimin Interit në çerekfinale të Kupës së Italisë, ku do të përballet me Milanin. Romelu Lukaku, pas...

Inter eliminon Fiorentinën nga Kupa pas vazhdimeve

para 3 dite - Insajderi

Inter ka eliminuar nga Kupa e Italisë Fiorentinën pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt në “Artemio Franchi” kishte përfunduar me shifrat e barabarta 1:1, njofton Insajderi. Të parët në epërsi kaluan miqtë...

Interi fiton vetëm pas vazhdimeve ndaj Fiorentinës, kalon në çerekfinale të Coppa Italia

para 3 dite - Telegrafi

Interi ka arritur të fitojë në udhëtim te Fiorentina me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/8-tës në Coppa Italia, duke kaluar tutje në çerekfinale, ndërsa fitorja erdhi vetëm në vazhdime...

VIDEO / Lukaku e shpëton nga “ruleta ruse” e penalltive, Inter në çerekfinalet e Kupës

para 3 dite - BalkanWeb

Inter siguron biletën për në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Por deri te suksesi, skuadra zikaltër vuajti duke pritur 120 minuta lojë për të kaluar 2-1 Fiorentinën. Koha e rregullt u mbyll në barazim...

Kupa/ Mbyllet në barazim Inter - Fiorentina, ndeshja shkon në shtesë!

para 3 dite - Syri.net Kosova

Është mbyllur me barazim pa fitues ndeshja 1/8 e finales në mes Fiorentines dhe Interit, e vlefshme për Kupën e Italisë. Arturo Vidal konkretizoi penaltinë e fituar nga Alexis Sanchez në minutën e 40’....

Kupa në Itali/ Interi kalon me 120 min Fiorentinën, e pret derbi me Milanin

para 3 dite - Mapo

Interi kualifikohet për çerekfinalet e Kupës së Italisë, pasi mundi Fiorentinën në transfertë me rezultatin 1-2, pas 120 minuta plot raste nga të dyja anët. Me Christian Ericksen titullar, edhe pse në...

Interi mposht Fiorentinën, kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

para 3 dite - Koha.net

Interit i është dashur një gol në vazhdime nga zëvendësuesi Romelu Lukaku për ta mposhtur Fiorentinën 2:1 në Kupën e Italisë të mërkurën. “Nerazzurrët” siguruan takimin me rivalin Milanin në çerekfinale....

Fiorentina – Inter 1:2

para 3 dite - Koha.net

Interit i është dashur një gol në vazhdime nga zëvendësuesi Romelu Lukaku për ta mposhtur Fiorentinën 2:1 në Kupën e Italisë të mërkurën. “Nerazzurrët” siguruan takimin me rivalin Milanin në çerekfinale....

Lukaku: Jemi ekip i ri, sot bëmë të njëjtin gabim. Juventusi? Jemi gati

para 3 dite - ABC News

Interi vuajti, por në fund ia doli të mposhtë 1-2 Fiorentinën në “Artemio Franchi” pas 120 minutave lojë, duke siguruar kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Romelu Lukaku konfirmoi sërish se...

Lukaku dërgon Interin në çerekfinalet e Kupës. E pret Milani

para 3 dite - Ora news

Romelu Lukaku çon Interin në çerekfinale të Kupës së Italisë. “Bomberi” belg realizoi golin e fitores përballë Fiorentinës në “Artemio Franchi”, ku u deshën 120 minuta lojë për të përcaktuar skuadrën fituese....

Inter kualifikohet 'in extremis', derbi i Milanos në çerekfinale

para 3 dite - Syri

Pas Milanit, Inter bëhet skuadra e dytë që kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Italisë, pasi mposhti Fiorentinën me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke qenë se 90 minutat përfunduan në barazim 1-1....

Interi kualifikohet “in extremis”, heroi i zikaltërve Lukaku, e pret derbi me Milanin

para 3 dite - SuperSport

Romelu Lukaku çon Interin në çerekfinale të Kupës së Italisë. “Bomberi” belg realizoi golin e fitores (1-2) përballë Fiorentinës në “Artemio Franchi”, ku u deshën 120 minuta lojë për të përcaktuar skuadrën...

Interi mposht me vuajtje Fiorentinën, në çerekfinale e pret derbi

para 3 dite - Albeu

Inter kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë pas fitores 2-1 ndaj Fiorentinas. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të barbartë 1-1, mirëpo më pas në kohën shtesë Interi arriti që të...

Interi kalon me vuajtje në çerekfinale të Kupës së Italisë, përballet kundër Milanit

para 3 dite - Gazeta Tema

Interi ka arritur të fitojë në transfertë kundër Fiorentinës  me rezultatin e ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/8-tës të Kupës së Italisë. Një fitore me shumë vuajtje për zikaltërit e Antonio...

VIDEO/ 120 minuta sfilitje, Interi triumfon ndaj Fiorentinës në Kupë dhe sfidon Milanin në çerekfinale

para 3 dite - Panorama

Fitore në frymën e fundit për Interin e Antonio Kontes ndaj Fiorentinës në 1/8 e Kupës së Italisë. Skuadrës zikaltër nuk i mjaftuan 90 minutat të cilat përfunduan në barazim 1-1, dhe gjiganti belg, Romelu...

VIDEO/ Lukaku kualifikon Interin në shtesa, derbi me Milanin në çerekfinale

para 3 dite - ABC News

Interi ia del të mposhtë 1-2 Fiorentinën pas 120 minutave lojë, duke siguruar kështu kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Italisë, aty ku do të përballet me Milanin për një biletë mes katër më të mirave...

Formacionet zyrtare: Juventus – Genoa

para 3 dite - Infokusi

Juventusi dhe Genoa përballen sonte në kuadër të 1/8 së finales së Kupës së Italisë, shkruan Gazeta inFokus . Ndeshja nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino. Para pak minutave...

Kupa e Italisë: Vazhdimet, ia dhurojnë fitoren Interit ndaj Fiorentinës

para 3 dite - Indeks online

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Fiorentinës dhe Interit, duel ky në kuadër të 1/8 së finales në Kupën e Italisë. 90’minuta e kohës së rregullt përfunduan në mënyrë të barabartë në 1:1, me golat e...

VIDEO/ Inter sërish në avantazh, Lukaku shënon në frymën e fundit

para 3 dite - Syri

Inter ka kaluar sërish në avantazh 2-1 ndaj Fiorentinës, e vlefshme për 1/8 e Kupës së Italisë. Ishte Romelu Lukaku ai i cili shënoi me kohë për zikaltërit, pas një krosimi të Barrellas. Sulmuesi belg...

Gol në minutën e 118’të në ndeshjen Fiorentina – Inter

para 3 dite - GazetaBlic

Skuadra e Interit ka shënuar golin e dytë ndaj Fiorentinas. Golin e avantazhit për Interin e ka shënuar, Romelo Lukaku në fundin e shtesës së dytë, shkruan GazetaBlic. Pas harkimit të Barellas, Lukaku...

Kupa/ Mbyllet në barazim Inter - Fiorentina, ndeshja shkon në shtesë!

para 3 dite - Syri

Është mbyllur me barazim pa fitues ndeshja 1/8 e finales në mes Fiorentines dhe Interit, e vlefshme për Kupën e Italisë. Arturo Vidal konkretizoi penaltinë e fituar nga Alexis Sanchez në minutën e 40’....

Inter – Fiorentina, ndeshja shkon në vazhdime

para 3 dite - GazetaBlic

Kanë përfunduar 90 minutat e parë të ndeshjes Inter – Fiorentina. Sfida e Kupës së Italisë ka përfunduar me rezultatin 1:1 dhe tani duhen vazhdimet për të gjetur fituesin e takimit, përcjell GazetaBlic...

Mbyllet në barazim Inter - Fiorentina, ndeshja shkon në shtesë!

para 3 dite - Syri

Është mbyllur me barazim pa fitues ndeshja 1/8 e finales në mes Fiorentines dhe Interit, e vlefshme për Kupën e Italisë. Arturo Vidal konkretizoi penaltinë e fituar nga Alexis Sanchez në minutën e 40’....

Fiorentina barazon rezultatin ndaj Interit

para 3 dite - Albeu

Pas pjesës së parë të mbyllur në avantazhin minimal të Interit, Fiorentina ka arritur të barazojë në të dytën , Kouame ka arritur të dërgojë topin në rrjetë në minutën e 57'. /albeu.com/

VIDEO/ Supergol i Kouame, Fiorentina barazon rezultatin

para 3 dite - Syri

Fiorentina ka barazuar rezultatin 1-1 në përballjen ndaj Interit, e vlefshme për 1/8 e Kupës së Italisë. Në minutën e 57’ ishte Cristian Kouame ai i cili shënoi për “violët” .

Gol i jashtëzakonshëm nga Kouame, Handanovic s’e “sheh” topin!

para 3 dite - GazetaBlic

Skuadra e Fiorentinas ka barazuar rezultatin ndaj Interit. Pas një tollovie në zonën e Interit, topi shkoi tek Kouame, i cili me një goditje të fuqishme e la të shtangur portierin e Interit, Samir Handanovic,...

Ky është kundërshtari i Interi në çerekfinalen e Kupës së Italisë

para 3 dite - Infokusi

Interi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi në vazhdime dy herë nga 15 minuta e ka mposhtur në udhëtim Fiorentinen me rezultat 2-1, shkruan Gazeta inFokus . Koha e rregullt përfundoi...

Kupa Italisë/ Interi zhbllokon rezultatin ndaj Fiorentinës

para 3 dite - Albeu

Interi ka arritur të zhbllokojë rezultatin ndaj Fiorentinës , ndeshja kjo e vlefshme për Kupen e Italisë. Vidal është treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 39'. /albeu.com/

Formacionet zyrtare: Interi kërkon të kalojë në çerekfinale të Kupës së Italisë, përballë ka Fiorentinën

para 3 dite - Telegrafi

Fiorentina dhe Interi i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që zhvillohet në 1/8 e finales në Kupën e Italisë. Ndeshja që fillon në ora 15:00 do të luhet në stadiumin Artemio Franchi, me Nerazzurët...

Lukaku e shpëton nga “ruleta ruse” e penalltive, Inter në çerekfinalet e Kupës (VIDEO)

para 3 dite - Shenja

Inter siguron biletën për në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Por deri te suksesi, skuadra zikaltër vuajti duke pritur 120 minuta lojë për të kaluar 2-1 Fiorentinën. Koha e rregullt u mbyll në barazim...

Pas fitores së Interit, derbi i Madonninës në tavolinë

para 3 dite - Lajmi.net

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të barbartë 1-1, mirëpo më pas në kohën shtesë Interi arriti që të realizoi edhe një gol tjetër përmes Romelu Lukakut. ‘Neroazurët’ dominuan ndeshjen dhe...

Interi kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë

para 3 dite - Infokusi

Interi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë, shkruan Gazeta inFokus . ‘Zikaltërit’ kanë triumfuar në udhëtim të Fiorentina me rezultat 1-2, pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, pasi koha...

S’ka fitues në ndeshjen Fiorentina-Inter

para 3 dite - Lexo

Ndeshja Fiorentina-Inter ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1. Inter shënoi në pjesën e parë me Vidal që u tregua i saktë nga penalltia, derisa Fiorentina barazoi rezultatin me një gol të bukur në...

Fiorentina ? Inter, formacionet zyrtare: Gati për super sfidën e Kupës së Italisë

para 3 dite - Albeu

Sot (e mërkurë) do zhvillohet sfida mes Fiorentinas dhe Interit, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë. Dy skuadrat luajnë për fitore që të kualifikohen në raundin tjetër. Formacionet zyrtare:...

Çerekfinalja e Kupës së Italisë, Fiorentina pret Interin, formacionet

para 3 dite - RTK

Kupa e Italisë rikthehet sot me tri ndeshje në kuadër të çerekfinaleve, ku ndeshja më interesante do të jetë mes Fiorentinës dhe Interit. Fiorentina pret në shtëpi Interin e Antonio Contes, Empoli zhvillon...

Në kohën shtesë Interi siguron vend në çerekfinalet e Kupës së Italisë

para 3 dite - Arbresh

Interi siguron një vend për në çerekfinalet e Kupës së Italisë, por vuan shumë përballë Fiorentinës. Zikaltrit nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 në kohën e rregullt, ndërkohë që në sekondat e fundit...

Të gjithë në pritje të sfidës Fiorentina-Inter

para 3 dite - Bota Sot

Interi do ta kërkojë një vend në çerekfinale të Kupës së Italisë, kur të takohet me Fiorentinën sot në ndeshjen e 1/8 së finales në Firencë. Fiorentina është nikoqire e Interit në stadiumin Artemio Franchi,...

Fiorentina – Inter, formacionet zyrtare

para 3 dite - GazetaBlic

Neruazzurët kanë udhëtuar drejt Firences, ku do të përballen me Fiorentinën vendase në orën 15:00 në “Artemio Franchi”, me synimin për të siguruar kalimin në çerekfinale, ndonëse nuk do të jetë aspak një...

Interi në kohën shtesë e siguron kualifkimin

para 3 dite - Epoka e Re

Interi siguron një vend për në çerekfinalet e Kupës së Italisë, por vuan shumë përballë Fiorentinës. Zikaltrit nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 në kohën e rregullt, ndërkohë që në sekondat e fundit...

KUPA E ITALISË/ Lukaku në 119-tën eleminon Fiorentinën, Inter-Milan në çerekfinale

para 3 dite - Dosja.al

Inter-Fiorentina 13 Janar, 2021 17:47 ITALI – Inter kualifikohet në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Zikaltërit u përballën në stadiumin “Artemio Franchi” përballë Fiorentinës. Një 120 minutësh rraskapitës...

Shënohet një gol fantastik në sfidën Fiorentina – Inter – video

para 3 dite - KosovaPress

Fiorentina ka barazuar rezultatin në 1-1 në ballafaqim me Interit, ndeshje kjo e vlefshme për Kupën e Italisë. Në minutën e 57’, pas një tollovie brenda zonës së zikaltërve, topi kthehet tek Kouame i cili...

Interi në epërsi kundër Fiorentinës

para 3 dite - Ekonomia Online

Interi është duke fituar 1:0 kundër Fiorentinës, pas pjesës së parë në 1/8 e finales së Kupës së Italisë në Firencë. Arturo Vidal shënoi për 1:0 për Interin në minutën e 40-të Mesfushori kilian shënoi...

Formacionet zyrtare, Fiorentina – Inter

para 3 dite - Infokusi

Fiorentina dhe Interi sonte takohen në kuadër të çerekfinales në Kupën e Italisë, shkruan Gazeta inFokus. Dueli pritet të nisë më fillim nga ora 15:00 dhe tashmë janë mësuar formacionet zyrtare, të cilat...

Kupa e Italisë/ Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen

para 3 dite - Syri.net Kosova

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen

para 3 dite - Bota Sot

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

Kupa e Italisë: Interi e viziton Fiorentinën, në kërkim të një vendi në çerekfinale

para 3 dite - Ekonomia Online

Interi do ta kërkojë një vend në çerekfinale të Kupës së Italisë, kur të takohet me Fiorentinën sot në ndeshjen e 1/8 së finales në Firencë. Fiorentina është nikoqire e Interit në stadiumin Artemio Franchi,...

KUPA/ Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen

para 3 dite - Albeu

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

Interi kërkon të kalojë në çerekfinale të Kupës së Italisë, përballë ka Fiorentinën

para 3 dite - Arbresh

Fiorentina dhe Interi i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që zhvillohet në 1/8 e finales në Kupën e Italisë. Ndeshja që fillon në ora 15:00 do të luhet në stadiumin Artemio Franchi, me Nerazzurët...

Të gjithë në pritje të sfidës Fiorentina-Inter

para 3 dite - Almakos

Interi do ta kërkojë një vend në çerekfinale të Kupës së Italisë, kur të takohet me Fiorentinën sot në ndeshjen e 1/8 së finales në Firencë. Fiorentina është nikoqire e Interit në stadiumin Artemio Franchi,...

Fiorentina-Inter: Publikohen formacionet zyrtare

para 3 dite - Periskopi

Sot (e mërkurë) do zhvillohet sfida mes Fiorentinas dhe Interit, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë. Dy skuadrat luajnë për fitore që të kualifikohen në raundin tjetër. Formacionet zyrtare:...

Kupa e Italisë/ Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen

para 3 dite - Syri

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

Kupa e Italisë sot sjell përballje tejet interesante

para 3 dite - Zeri

Milani mbrëmë më shumë vështirësi arriti të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi e mposhti Torinon dhe atë tek pas ekzekutimit të penalltive, shkruan “Zeri.info”. Sot në program janë tri...

Inter, Napoli e Juventus kërkojnë kalimin në çerekfinalet e Kupës

para 3 dite - SuperSport

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

Kupa e Italisë sot sjellë përballje tejet interesante

para 3 dite - Zeri

Milani mbrëmë më shumë vështirësi arriti të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi e mposhti Torinon dhe atë tek pas ekzekutimit të penalltive, shkruan “Zeri.info”. Sot në program janë tri...

Tri ndeshje tejet interesante sonte në Kupën e Italisë

para 3 dite - Periskopi

Milani mbrëmë më shumë vështirësi arriti të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi e mposhti Torinon dhe atë tek pas ekzekutimit të penalltive. Sot në program janë tri ndeshje tjera tejet...

Çerekfinalja e Kupës së Italisë – Fiorentina pret Interin

para 3 dite - KosovaPress

Kupa e Italisë rikthehet sot me tri ndeshje në kuadër të çerekfinaleve, ku ndeshja më interesante do të jetë mes Fiorentinës dhe Interit. Fiorentina pret në shtëpi Interin e Antonio Contes, Empoli zhvillon...

Inter, Napoli e Juventus kërkojnë kalimin në çerekfinalet e Kupës

para 3 dite - Shenja

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen

para 3 dite - Arbresh

Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me rezultatin 5-4 me penallti, duke qenë se koha e rregullt përfundoi në barazim pa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK