Goditi me shuplakë kundërshtarin/ Merret vendimi për Messi-n, ja sa ndeshje do mungojë

para një muaji - Syri.net Kosova

Të dielën në mbrëmje, Barcelona humbi më shumë se një ndeshje. Të mundur nga Athletic Bilbao në finalen e Superkupës së Spanjës, katalanasve humbën edhe Lionel Messi-n, i cili u ndëshkua me karton të kuq...

Ky është reagimi i Barcelonës pas dënimit të Lionel Messit

para një muaji - Infokusi

Lionel Messi është dënuar me dy ndeshje mos lojë, pas kartonit të kuq të dielën në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Atletico Bilbaos, shkruan Gazeta inFokus . Barcelona u mposht nga Bilbao me rezultat...

Dënimi i Leo Messit, Barcelona vjen me reagim zyrtar

para një muaji - Bota Sot

Dënimi me dy ndeshje për Lionel Messin do të apelohet nga Barcelona, ka konfirmuar klubi katalanas. Messi u përjashtua nga loja në minutën e 121 të humbjes të së dielës në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic...

Shuplaka ndaj kundërshtarit, ja me sa ndeshje dënohet Messi

para një muaji - Ora news

Të dielën në mbrëmje, Barcelona humbi Superkupën e Spanjës, por edhe kapitenin Lionel Messi, i cili u ndëshkua me karton të kuq në minutat shtesë pasi goditi me shuplakë sulmuesin, Asier Villalibre. Për...

Barcelona njofton se do ta apelojë kartonin e kuq të Messit

para një muaji - Telegrafi

Barcelona ka njoftuar se do ta apelojë kartonin e kuq të Lionel Messit të pranuar në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Athletic Bilbaos. Blaugranasit pësuan humbje 3-2 kundër Baskëve, duke mos arritur...

Goditi me shuplakë kundërshtarin/ Merret vendimi për Messi-n, ja sa ndeshje do mungojë

para një muaji - Syri

Të dielën në mbrëmje, Barcelona humbi më shumë se një ndeshje. Të mundur nga Athletic Bilbao në finalen e Superkupës së Spanjës, katalanasve humbën edhe Lionel Messi-n, i cili u ndëshkua me karton të kuq...

Messi pezullohet dy ndeshje, Barcelona apelon vendimin

para një muaji - SuperSport

Lionel Messi pezullohet dy ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për gjestin e të pahijshëm ndaj futbollistit të Athletic Bilbaos, Asier Villalibre (e goditi me shuplakë pa koke), në minutat e fundit të shtesës...

Messi suspendohet për dy ndeshje

para një muaji - Insajderi

Dy ndeshje për Barcelonen do të mungojë Lionel Messi, njofton Insajderi. Kështu ka vendosur ta dënojë sulmuesin Komisioni i Garave në Spanjë. Lionel Messi mori karton të kuq në ndeshjen finale të Super-Kupës...

Federata e Spanjës dënon Messin, reagon Barcelona

para një muaji - OraInfo

Barcelona konfirmon se do e apelojnë vendimin për suspendimin e Messit. Barcelona ka bërë të ditur se do ta apelojnë vendimin për suspendimin me dy ndeshje të sulmuesit Lionel Messi. Argjentinasi u ndëshkua...

Lionel Messi suspendohet me dy ndeshje pas kartonit të kuq ndaj Bilbaos

para një muaji - Kallxo

Lionel Messi është suspenduar për dy ndeshje, pas kartonit të kuq që e kishte marrë në finalen e Superkupës së Spanjës të dielën mbrëma. Sulmuesi i Barcelonës, e goditi futbollistin e Athletic Bilbaos,...

E konfirmon Barcelona, endimin për suspendimin e Messit do të apelohet

para një muaji - Albeu

Barcelona ka bërë të ditur se do ta apelojnë vendimin për suspendimin me dy ndeshje të sulmuesit Lionel Messi . Argjentinasi u ndëshkua me të kuq në finalen e Superkupës së Spanjës dhe komisioni i garave...

Ky është vendimi për Lionel Messin, ja sa dënohet

para një muaji - Bota Sot

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marrë vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje moslojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës...

Barcelona nuk pajtohet/ Apelon për dënimin e Messit

para një muaji - Indeks online

Skuadra e Barcelonës do të apelojë për dënimin e Lionel Messit. Sot u morr vendimi se sulmuesi argjentinas do të dënohet me dy ndeshje mos-lojë, për shkak të kartonit të kuq në Superkupën e Spanjës, shkruan...

Dy ndeshje suspendim për Lionel Messin

para një muaji - Koha.net

Lionel Messi është suspenduar për dy ndeshje të martën, pasi kishte goditur një kundërshtar në një incident pa top në finalen e Superkupës së Spanjës të dielën, raporton AP. Sulmuesi i Barcelonës u përballë...

VIDEO/ Messi pezullohet për shpullën në Superkupë, Barcelona apelon direkt

para një muaji - ABC News

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, është pezulluar me dy ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për kartonin e kuq të marrë në Superkupën e Spanjës kundër Athletic Bilbao. Kujtojmë që argjentinasi e humbi...

Messi pezullohet dy ndeshje, Barcelona apelon vendimin

para një muaji - Shenja

Lionel Messi pezullohet dy ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për gjestin e të pahijshëm ndaj futbollistit të Athletic Bilbaos, Asier Villalibre (e goditi me shuplakë pa koke), në minutat e fundit të shtesës...

Gjesti anti-sportiv, Komiteti Disiplinor vendos për Lionel Messin

para një muaji - Albeu

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marrë vendimin për Lionel Messin . Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje moslojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës...

Në këto dy ndeshje do të mungojë Leo Messi

para një muaji - GazetaBlic

Komiteti ka sanksionuar Leo Messin me dy ndeshje moslojë. Leo Messi u ndëshkua me karton të kuq në Superkupën e Spanjës kundër Athletic Bilbao, pasi goditi Asier Villalibre në fytyrë, përcjell GazetaBlic...

Merret vendimi, me kaq ndeshje dënihet Messi

para një muaji - OraInfo

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marr vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje mos-lojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës...

Zyrtare: Ja me sa ndeshje dënohet Leo Messi

para një muaji - GazetaBlic

Komiteti ka sanksionuar Leo Messin me dy ndeshje moslojë. Leo Messi u ndëshkua me karton të kuq në Superkupën e Spanjës kundër Athletic Bilbao, pasi goditi Asier Villalibre në fytyrë, përcjell GazetaBlic...

Merret vendimi/ Messi dënohet me dy ndeshje

para një muaji - Indeks online

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marr vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje mos-lojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës...

Vjen dënimi: Kartoni i parë i kuq për Mesin në 754 ndeshje, Barcelona apelon vendimin…

para një muaji - Dosja.al

19 Janar, 2021 18:28 SPANJE – Në minutat shtesë të finales për Superkupën e Spanjës, midis Barcelonës dhe Atlektik Bilbao, saktësisht në minutën 120’+1, kapiteni Lionel Mesi u ndëshkua me karton të kuq,...

Barcelona ankohet ndaj pezullimit të Leo Messit me dy ndeshje

para një muaji - Lexo

Barcelona ka vendosur të ankohet ndaj vendimit të Komitetit të Garave të Federatë së Futbollit të Spanjës për pezullimin e Lionel Messit me dy ndeshje moslojë, për kartonin e kuq që e kishte marrë argjentinasi...

Dënimi i Leo Messit, Barcelona vjen me reagim zyrtar

para një muaji - KosovaPress

Dënimi me dy ndeshje për Lionel Messin do të apelohet nga Barcelona, ka konfirmuar klubi katalanas. Messi u përjashtua nga loja në minutën e 121 të humbjes të së dielës në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic...

Barcelona konfirmon se do e apelojnë vendimin për suspendimin e Messit

para një muaji - Lajmi.net

Argjentinasi u ndëshkua me të kuq në finalen e Superkupës së Spanjës dhe komisioni i garave vendosi të jetë i dënuar me moslojë për dy ndeshjet e radhës, përcjellë lajmi.net. Sidoqoftë, Barcelona njoftoi...

Meret vendimi, ja sa lojë do të mungoj Messi

para një muaji - Tetova1

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marrë vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje moslojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës...

12 ndeshje pezullim/ Ja çfarë rrezikon Messi pas kartonit të kuq dhe gjestit anti-sportiv

para një muaji - Syri.net Kosova

Lionel Messi mund të ndëshkohet rëndë për goditjen anti-sportive ndaj kundërshtarit në Superkupën e Spanjës. Mediat iberike shkruajnë se “ylli” i Barcelonës, mund të mungojë 12 ndeshjet e radhës pas kartonit...

Klipi i Ramosit duke e goditur brutalisht Suarezin ka shkuar viral, pasi Messi u përjashtua për ndërhyrje të ngjashme

para një muaji - Periskopi

Lionel Messi u kërkoi falje bashkëlojtarëve te Barcelona në zhveshtore, pas kartonit të kuq në fund të ndeshjes finale të Super Kupës kundër Athletic Bilbaos. Legjenda argjentinase ishte ‘jashtëzakonisht...

Federata e Spanjës dënon Messin, reagon Barcelona

para një muaji - Almakos

Barcelona konfirmon se do e apelojnë vendimin për suspendimin e Messit. Barcelona ka bërë të ditur se do ta apelojnë vendimin për suspendimin me dy ndeshje të sulmuesit Lionel Messi. Argjentinasi u ndëshkua...

ZYRTARE: Caktohet dënimi për Messin

para një muaji - Lajmi.net

Argjentinasi goditi Asier Villalibre në kohën shtesë dhe u dërgua me të kuq, përcjellë lajmi.net. Komisioni i garave e ka suspenduar për dy ndeshje, pra tani Messi do humbas sfidat ndaj Cornellas në Kupën...

Vendos Komisioni i garave, ja me sa ndeshje moslojë dënohet Messi

para një muaji - Lajmi.net

Argjentinasi goditi Asier Villalibre në kohën shtesë dhe u dërgua me të kuq, përcjellë lajmi.net. Komisioni i garave e ka suspenduar për dy ndeshje, pra tani Messi do humbas sfidat ndaj Cornellas në Kupën...

Barcelona konfirmon se do e apelojnë vendimin për suspendimin e Messit

para një muaji - Gazeta Metro

Barcelona ka bërë të ditur se do ta apelojnë vendimin për suspendimin me dy ndeshje të sulmuesit Lionel Messi. Argjentinasi u ndëshkua me të kuq në finalen e Superkupës së Spanjës dhe komisioni i garave...

Messi iu kërkoi falje

para një muaji - Bota Sot

Lionel Messi iu ka kërkuar falje bashkëlojtarëve të vet, pasi ishte ndëshkuar me karton të kuq në humbjen e Barcelonës kundër Athletic Club në finale të Superkupës së Spanjës të dielën. Barça u duk sikur...

Barcelona njofton se do ta apelojë kartonin e kuq të Messit

para një muaji - Ekonomia Online

Barcelona ka njoftuar se do ta apelojë kartonin e kuq të Lionel Messit të pranuar në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Athletic Bilbaos. Blaugranasit pësuan humbje 3-2 kundër Baskëve, duke mos arritur...

Dënohet Lionel Messi

para një muaji - KosovaPress

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi është dënuar me dy ndeshje pas kartonit të tij të kuq në humbjen në finale të Superkupës së Spanjës ndaj Athletic Bilbaos. Messi u përjashtua në minutën e 119-të të...

Messi mund të dënohet deri në 12 ndeshje mos-lojë

para një muaji - Insajderi

Në rast se veprimi i Messit në finalen e super-kupës së Spanjës cilësohet si “agresiv”, ai mund të dënohet deri në 12 ndeshje mos lojë. Por, sipas MARCA, nëse arrihet përfundimi se goditja e Messit ishte...

12 ndeshje pezullim/ Ja çfarë rrezikon Messi pas kartonit të kuq dhe gjestit anti-sportiv

para një muaji - Syri

Lionel Messi mund të ndëshkohet rëndë për goditjen anti-sportive ndaj kundërshtarit në Superkupën e Spanjës. Mediat iberike shkruajnë se “ylli” i Barcelonës, mund të mungojë 12 ndeshjet e radhës pas kartonit...

Pamje nga të gjitha këndet: A ishte vendimi i duhur që Messi të ndëshkohej me karton të kuq?

para një muaji - Telegrafi

Lionel Messi pranoi kartonin e parë të kuq në histori te Barcelona në finalen e Superkupës së Spanjës në takimin ndaj Athletic Bilbaon. Baksët e fituan trofeun në vazhdime me rezultat 3-2, derisa gjashtë...

Dënohet Messi

para një muaji - Epoka e Re

Lionel Messi është dënuar me dy ndeshje nga Komiteti i Konkurrencës i Federatës Spanjolle të Futbollit për kartonin e tij të kuq në finalen e Superkupës së Spanjës, luajtur të dielën e kaluar. Argjentinasi...

Zyrtare: Federata e Spanjës e dënon Messin

para një muaji - Ekonomia Online

Lionel Messi është pezulluar me dy ndeshje moslojë nga Federata e Futbollit e Spanjës, për shkak të kartonit të kuq të cilin e mori në finalen e Superkupës së Spanjës të dielën. Kjo nënkupton se Messi...

Zyrtare: Me kaq ndeshje moslojë dënohet Lionel Messi

para një muaji - Periskopi

Lionel Messi u ndëshkua me karton të kuq në finalen e Superkupës ndaj Athletic Bilbao. Ishte ky kartoni i parë për Messin në karrierë të Barcelonës. Fillimisht sjellja e tij u cilësua si e dhunshme, ku...

Merret vendimi, me kaq ndeshje dënihet Messi

para një muaji - Almakos

Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marr vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është dënuar me dy ndeshje mos-lojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në finalen e Superkupës...

Gjesti anti-sportiv ndaj Bilbaos, Messi rrezikon të pezullohet me 12 ndeshje

para një muaji - Albeu

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të mungojë në 12 ndeshjet e radhës pas kartonit të kuq që mori në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic Bilbaos. Argjentinasi në minutën e fundit goditi Asier Villalibre...

Messi rrezikon të dënohet me 12 ndeshje

para një muaji - Epoka e Re

Lionel Messi mund të mungojë në 12 ndeshjet e radhës pas kartonit të kuq që mori në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic Bilbaos. Argjentinasi në minutën e fundit goditi Asier Villalibre dhe pas rishikimit...

Mori karton të kuq në Superkupën e Spanjës, ja kur do të vendoset për dënimin e Leo Messit

para një muaji - GazetaBlic

Messi nuk bëri një paraqitje të mirë në finalen e Superkupës spanjolle. Ylli argjentinas nuk ishte vendimtar, madje u ndëshkua me karton të kuq në fundin e shtesës së dytë, përcjell GazetaBlic Sport. Megjithatë,...

E pabesueshme, Messi rrezikon 12 ndeshje mos lojë

para një muaji - Lajmi.net

Argjentinasi në minutën e fundit goditi Asier Villalibre dhe pas rishikimit të VAR-it u ndëshkua direkt me të kuq, transmeton lajmi.net. Sipas Marca , Messi mund të rrezikojë të mungojë në 12 ndeshje nëse...

E pabesueshme, Messi rrezikon 12 ndeshje mos lojë

para një muaji - Lajm

Argjentinasi në minutën e fundit goditi Asier Villalibre dhe pas rishikimit të VAR-it u ndëshkua direkt me të kuq, transmeton lajmi.net. Sipas Marca , Messi mund të rrezikojë të mungojë në 12 ndeshje nëse...

Goditi kundërshtarin me grusht, Lionel Messi rrezikon 12 ndeshje mos lojë

para një muaji - Gazeta Metro

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të mungojë në 12 ndeshjet e radhës pas kartonit të kuq që mori në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic Bilbaos. Argjentinasi në minutën e fundit goditi Asier Villalibre...

Rënia e perëndive në një ditë: Ronaldo i turpëruar, Messi i dëbuar…

para një muaji - Gazeta Tema

Ata kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se një dekadë, duke fituar trofe të shumtë individualë dhe ekiporë. Njëri ka fituar gjashtë “Topa të Artë”, tjetri e ndjek me pesë të tillë. Dy karriera...

LAJMI KATASTROF! Pasi u ndëshkua me karton të kuq, vjen lajmi i ZI i papritur për Messin

para një muaji - Albsport.mk

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të pezullohet deri në katër ndeshje moslojë, pasi u ndëshkua me kartonin e parë të kuq në fanellën e Barcelonës në disfatën e së dielës 3:2 në finale të Superkupës...

Shuplaka ndaj rivalit do t’i kushtojë shtrenjtë Messit

para një muaji - RTK

Një shuplakë që do t’i kushtojë shtrenjtë Lionel Mesit. Kapiteni i Barcelonës u tradhtua nga nervat në sekondat e fundit të shtesës në ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos, teksa goditi me shuplakë Villalibre...

Shpulla ndaj kundërshtarit, Messi pezullohet me 4 ndeshje?

para një muaji - Albeu

Barcelona ka humbur në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Athletic Bilbao me shifrat 2-3. Një disfatë e tillë sigurisht që nuk është pritur mirë nga katalanasit por edhe nga vetë Leo Messi. Kapiteni...

Si rrallë herë nata më e keqe për dy yjet e futbollit, Messi dhe Ronaldo drejt fundit të karrierës

para një muaji - Albeu

Messi dhe Ronaldo kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se një dekadë, duke fituar trofe të shumtë individualë dhe me klubet respektive. Argjentinasi ka fituar gjashtë “Topa të Artë”, kurse portugezi...

Nata më e keqe për dy yjet e futbollit, Messi dhe Ronaldo drejt fundit të karrierës

para një muaji - Syri.net Kosova

Messi dhe Ronaldo kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se një dekadë, duke fituar trofe të shumtë individualë dhe me klubet respektive. Argjentinasi ka fituar gjashtë “Topa të Artë”, kurse portugezi...

Momenti kur Messi e humbi kontrollin g oditi kundërshtarin me qëllim (VIDEO)

para një muaji - Tetova1

Momenti kur Messi e humbi kontrollin g oditi kundërshtarin me qëllim. Lionel Messi në minutën e fundit (120′) të ndehsjes kundër Bilbaos u ndëshkua me karton të kuq sepse goditi kundërshtarin me qëllim...

Ja sa mundë të suspendohet Messi

para një muaji - Albsport.mk

Kartoni i kuq i Lionel Messit në finalen e Superkupës së Spanjës mund t’i kushtojë yllit argjentinas. Kapiteni i Barçës u ndëshkua me karton të kuq në minutën e fundit të kohës shtesë, pasi goditi një...

Nata më e keqe për dy yjet e futbollit, Messi dhe Ronaldo drejt fundit të karrierës

para një muaji - Syri

Messi dhe Ronaldo kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se një dekadë, duke fituar trofe të shumtë individualë dhe me klubet respektive. Argjentinasi ka fituar gjashtë “Topa të Artë”, kurse portugezi...

U ndëshkua me të kuq pasi goditi me grusht kundërshtarin, Messin e pret një dënim i rëndë nga La Liga

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Lionel Messi është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen finale të Superkupës së Spanjës mes Barcelon ës dhe Athletic Bilbaos. Kapiteni i katalunasve u ndëshkua me karton të kuq në minutën...

U ndëshkua me të kuq pasi goditi me grusht kundërshtarin, Messin e pret një dënim i rëndë nga La Liga

para një muaji - Telegrafi

Lionel Messi është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen finale të Superkupës së Spanjës mes Barcelon ës dhe Athletic Bilbaos. Kapiteni i katalunasve u ndëshkua me karton të kuq në minutën e fundit të...

Nata më e keqe për dy yjet e futbollit, karriera e tyre drejtë fundit

para një muaji - Indeks online

Ata kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se një dekadë, duke fituar trofe të shumtë individualë dhe ekiporë. Njëri ka fituar gjashtë “Topa të Artë”, tjetri e ndjek me pesë të tillë. Dy karriera...

Messi mund të suspendohet me katër ndeshje

para një muaji - Koha.net

Kartoni i kuq i Lionel Messit në finalen e Superkupës së Spanjës mund t’i kushtojë yllit argjentinas. Kapiteni i Barçës u ndëshkua me karton të kuq në minutën e fundit të kohës shtesë, pasi goditi një...

Shuplaka e Messit, lojtari i Bilbaos: Ndoshta është ndjerë i pafuqishëm

para një muaji - GazetaBlic

Njëri ndër protagonistët kryesorë në finalen e Superkupës së Spanjës, Asier Villalibre, ka folur për incidentin me Lionel Messi. Asier Villalibre u bë temë e diskutimeve pas një goditje qe morri nga Lionel...

Shuplaka e Messit, lojtari i Bilbaos: Ndoshta është ndjerë i pafuqishëm

para një muaji - Albeu

Njëri ndër protagonistët kryesorë në finalen e Superkupës së Spanjës, Asier Villalibre , ka folur për incidentin me Lionel Messi . Asier Villalibre u bë temë e diskutimeve pas një goditje qe morri nga...

Fotografitë tregojnë se Messit mbrëmë i kishte hyrë frika në palcë, ia kishte matur pulsin kundërshtarit

para një muaji - Periskopi

Superylli argjentinas, Lionel Messi ëshë ndëshkruar mbrëmë më të kuq në ndeshjen finale të Superkupës së Spanjës, ndaj skuadrës baske, Athletic Bilboas, shkruan Periskopi. Kjo ishte hera e parë për legjendën...

Villalibre: Shuplaka e Messit? Ndoshta është ndjerë i pafuqishëm

para një muaji - Bota Sot

Njëri ndër protagonistët kryesorë në finalen e Superkupës së Spanjës, Asier Villalibre, ka folur për incidentin me Lionel Messi. Asier Villalibre u bë temë e diskutimeve pas një goditje qe morri nga Lionel...

Mesi për herë të parë përjashtohet në fanellën e Barcelonës

para një muaji - TV21

Kartoni i kuq që mbrëmë e mori Lionel Mesi në minutat e fundit të finales së Superkupës spanjolle është i pari në 753 ndeshjet e luajtura në fanellën e Barcelonës dhe gjithsej vetëm i treti në karrierë....

Karton i kuq/ Goditi kundërshtarin pas koke, Messi rrezikon dënimin e ashpër

para një muaji - Syri.net Kosova

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës pasi u mposht 2-3 nga Ath Bilbao. Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi Lionel Messi i cili mori kartonin e parë të kuq në karrierë me fanellën e Barcelonës...

Goditi me shpullë kundërshtarin, Lionel Messi rrezikon një pezullim të gjatë!

para një muaji - Gazeta Tema

Një shuplakë që do t’i kushtojë rëndë Lionel Messit. Kapiteni i Barcelonës humbi nervat në sekondat e fundit të shtesës ndaj Bilbaos teksa goditi me shuplakë kundërshtarin Villalibre dhe arbitri kryesor...

Shuplakë kundërshtarit, Leo Mesi rrezikon 4 javë pezullim

para një muaji - NOA

Një shuplakë që do t’i kushtojë rëndë Lionel Mesit. Kapiteni i Barcelonës u tradhtua nga nervat në sekondat e fundit të shtesës në ndeshjen ndaj Atletik Bilbaos, teksa goditi me shuplakë Villalibre dhe...

FUTBOLL: ATHLETIC BILBAO FITOI SUPERKUPËN E SPANJËS

para një muaji - Klan Macedonia

LIONEL MESSI NDËSHKOHET ME KARTON TË KUQ Atheletic Bilbao ka bërë të ‘çmendurinë’ në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Barcelonës. Bilbao ishte dy herë në disavantazh, por arriti që të dal fitues...

Goditi me shuplakë kundërshtarin, Messi rrezikon një pezullim të gjatë!

para një muaji - Shenja

Një shuplakë që do t’i kushtojë rëndë Lionel Messit. Kapiteni i Barcelonës humbi nervat në sekondat e fundit të shtesës ndaj Bilbaos teksa goditi me shuplakë Villalibre dhe arbitri kryesor e nxori me të...

Messi u ndëshkua me kartonin e kuq, Koeman befason me fjalët pas ndeshjes

para një muaji - Syri.net Kosova

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur pas humbjes që i shkaktoi Athletic Bilbao në finale të Superkupës së Spanjës. Barcelona avancoi me dy gola të Antoine Griezmann, por që pastaj Athletic Bilbao...

Sa mund të dënohet Messi?!

para një muaji - Tetova Sot

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës pasi u mposht 2-3 nga Ath Bilbao. Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi Lionel Messi i cili mori kartonin e parë të kuq në karrierë me fanellën e Barcelonës...

U ndëshkua me të kuq pasi goditi me grusht kundërshtarin, ky është dënimi që pret Messin

para një muaji - Periskopi

Lionel Messi është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen finale të Superkupës së Spanjës mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos, përcjell Periskopi. Argjentinasi u ndëshkua me karton të kuq në minutën e...

Kush ka më shumë kartonë të kuq në karrierë: Messi apo Ronaldo?

para një muaji - Bota Sot

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo shkojnë fytas pak a shumë kur bëhet fjalë për statistika, gola, Topa të Artë e kështu më radhë – por disiplina është një fushë ku ata nuk mund të krahasohen. Kapiteni...

"Skuqja" e parë me Barcelonën, shuplaka pritet t’i kushtojë Leo Messit

para një muaji - RTK

Barcelona dështoi të fitonte Superkupës e Spanjës mbrëmjen e kaluar. Ekipi i Roland Koeman humbi 3-2 me Athletic Bilbao, në një takim ku koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2. Inaki Williams realizoi...

VIDEO/ Merr për herë të parë karton të kuq me Barçën, ja gjesti i turpshëm i Messit

para një muaji - Syri.net Kosova

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës. Pa 120 minutash në shifra të barabarta, katalanasit humbën sfidën përballë Athletico Bilbaos e cila shënoi në kohën shtesë. Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi...

Ky është dënimi që po e pret Messin pasi u ndëshkua me karton të kuq

para një muaji - Lajmi.net

Karriera e Lionel Messit në Barcelonë ka pasur pothuajse gjithçka, por deri të dielën në mbrëmje super ylli argjentinas nuk ndëshkuar asnjëherë më karton të kuq Kjo ndryshoi kur Messi u përjashtua për...

Pasi u ndëshkua me karton të kuq, vjen lajmi i keq për Messin

para një muaji - OraInfo

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të pezullohet deri në katër ndeshje moslojë, pasi u ndëshkua me kartonin e parë të kuq në fanellën e Barcelonës në disfatën e së dielës 3:2 në finale të Superkupës...

Goditi me shuplakë kundërshtarin, Messi rrezikon një pezullim të gjatë!

para një muaji - SuperSport

Një shuplakë që do t’i kushtojë rëndë Lionel Messit. Kapiteni i Barcelonës humbi nervat në sekondat e fundit të shtesës ndaj Bilbaos teksa goditi me shuplakë Villalibre dhe arbitri kryesor e nxori me të...

Messi mund të suspendohet me katër ndeshje

para një muaji - Ekonomia Online

Kartoni i kuq i Lionel Messit në finalen e Superkupës së Spanjës mund t’i kushtojë yllit argjentinas. Kapiteni i Barçës u ndëshkua me karton të kuq në minutën e fundit të kohës shtesë, pasi goditi një...

Messi u ndëshkua me karton të kuq, ky është reagimi i Koeman

para një muaji - GazetaBlic

Ronald Koeman u tregua i ndjeshëm me zhgënjimin e Lionel Messit – pasi kapiteni u përjashtua në humbjen e Superkupës së Spanjës të Barcelonës kundër Athletic Club. Messi mori kartonin e kuq për herë të...

Karton i kuq/ Goditi kundërshtarin pas koke, Messi rrezikon dënimin e ashpër

para një muaji - Syri

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës pasi u mposht 2-3 nga Ath Bilbao. Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi Lionel Messi i cili mori kartonin e parë të kuq në karrierë me fanellën e Barcelonës...

Messi u ndëshkua me kartonin e kuq, Koeman befason me fjalët pas ndeshjes

para një muaji - Tetova Sot

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur pas humbjes që i shkaktoi Athletic Bilbao në finale të Superkupës së Spanjës. Barcelona avancoi me dy gola të Antoine Griezmann, por që pastaj Athletic Bilbao...

Lionel Messi mund të pezullohet me 4 ndeshje, pas kartonit të kuq

para një muaji - Bota Sot

Lionel Messi mund të pezullohet deri në katër ndeshje moslojë, pasi u ndëshkua me kartonin e parë të kuq në fanellën e Barcelonës në disfatën e së dielës 3:2 në finale të Superkupës së Spanjës kundër Athletic...

Villalibre: Shuplaka e Messit? Ndoshta është ndjerë i pafuqishëm

para një muaji - Lajmi.net

Asier Villalibre u bë temë e diskutimeve pas një goditje qe morri nga Lionel Messi në minutën e 120′, kur skuadra e tij po fitonte me rezultat 3-2 ndaj Barcelonës në finale të Superkupës së Spanjës, transmeton...

Messi u ndëshkua me kartonin e kuq, Koeman befason me fjalët pas ndeshjes

para një muaji - Syri

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur pas humbjes që i shkaktoi Athletic Bilbao në finale të Superkupës së Spanjës. Barcelona avancoi me dy gola të Antoine Griezmann, por që pastaj Athletic Bilbao...

Ky është momenti kur Messi del nga vetja dhe godet kundërshtarin

para një muaji - Albeu

Athletic Bilabo ka fituar Superkupën e Spanjës pasi që ka mposhtur Barcelonën me rezultat 3-2 pas kohës shtesë. Në minutën e 121-të Lionel Messi u ndëshkua me karton të kuq pasi goditi kundërshtarin ....

VIDEO/ Merr për herë të parë karton të kuq me Barçën, ja gjesti i turpshëm i Messit

para një muaji - Syri

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës. Pa 120 minutash në shifra të barabarta, katalanasit humbën sfidën përballë Athletico Bilbaos e cila shënoi në kohën shtesë. Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi...

Koeman kritikon gabimet në mbrojtje, flet edhe për Messin

para një muaji - Bota Sot

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka reaguar pas humbjes që i shkaktoi Athletic Bilbao në finale të Supercopa de Espana. Barcelona avancoi me dy gola të Antoine Griezmann, por që pastaj Athletic Bilbao...

Kartoni i parë i kuq me Barcelonën, ja sa ndeshje rrezikon Mesi të humbasë për goditjen e kundërshtarit në Superkupë

para një muaji - Panorama

Lionel Mesi mori kartonin e parë të kuq në karrierë me fanellën e Barcelonës në 753 ndeshje të luajtura, por grushti që i dha kundërshtarit pas koke mund të rrezikojë shumë. Numri 10 i katalanasve e humbi...

I kuqi i parë me Barcelonën, shuplaka pritet t’i kushtojë Leo Messit

para një muaji - ABC News

Barcelona dështoi të fitonte Superkupës e Spanjës mbrëmjen e kaluar. Ekipi i Roland Koeman humbi 3-2 me Athletic Bilbao, në një takim ku koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2. Inaki Williams realizoi...

Shpulla ndaj kundërshtarit mund ti kushtojë shtrenjtë Messit, lojtari pritet të dënohet me…

para një muaji - Dosja.al

Leo Messi 18 Janar, 2021 12:59 SPANJË – Barcelona ka humbur në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Athletic Bilbao me shifrat 2-3. Një disfatë e tillë sigurisht që nuk është pritur mirë nga katalanasit...

Messi e qëlloi me shuplakë, Villalibre: Është ndjerë i pafuqishëm, u nervozua pasi…

para një muaji - FaxWeb

Njëri ndër protagonistët kryesorë në finalen e Super kupës së Spanjës, Asier Villalibre, ka folur për incidentin me Lionel Messi. Asier Villalibre u bë temë e diskutimeve pas një goditje qe morri nga Lionel...

Ky është dënimi që po e pret Messin pasi u ndëshkua me karton të kuq

para një muaji - KosovaPress

Karriera e Lionel Messit në Barcelonë ka pasur pothuajse gjithçka, por deri të dielën në mbrëmje super ylli argjentinas nuk ndëshkuar asnjëherë më karton të kuq Kjo ndryshoi kur Messi u përjashtua për...

Shuplaka ndaj kundërshtarit, ja sa do të mungoj Lionel Messi

para një muaji - Indeks online

Lionel Messi doli nga vetja në minutën e fundit të ndeshjes së Superkupës së Spanjës, ku Barcelona u mposht nga Athletic Bilbao me rezultat 3-2. Argjentinasi goditi me shuplakë kundërshtarin dhe u ndëshkua...

Messi u ndëshkua me të kuq, ja çfarë rrezikon tani ylli i Barçës

para një muaji - GazetaBlic

Messi u përjashtua për herë të parë në karrierën e tij në klub për një gjest jo të mirë në finalen e Superkupës Spanjolle të Dielën. Lionel Messi rrezikon tani një pezullim të disa ndeshjeve, përcjell...

I kuqi i parë me Barcelonën, shuplaka pritet t’i kushtojë Leo Messit

para një muaji - Lexo

Barcelona dështoi të fitonte Superkupës e Spanjës mbrëmjen e kaluar. Ekipi i Roland Koeman humbi 3-2 me Athletic Bilbao, në një takim ku koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2. Inaki Williams realizoi...

Koeman kritikon gabimet në mbrojtje, flet edhe për Messin

para një muaji - Lajmi.net

Barcelona avancoi me dy gola të Antoine Griezmann, por që pastaj Athletic Bilbao u rikthye në lojë për të ngritur trofeun, baskët u rikthyen me golat e De Marcos, Villalibre dhe Williams. Ronald Koeman...

Pasi u ndëshkua me karton të kuq, vjen lajmi i keq për Messin

para një muaji - Almakos

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi mund të pezullohet deri në katër ndeshje moslojë, pasi u ndëshkua me kartonin e parë të kuq në fanellën e Barcelonës në disfatën e së dielës 3:2 në finale të Superkupës...

I kuqi i parë me Barcelonën, shuplaka pritet t’i kushtojë Leo Messit

para një muaji - News Tv

Barcelona dështoi të fitonte Superkupës e Spanjës mbrëmjen e kaluar. Ekipi i Roland Koeman humbi 3-2 me Athletic Bilbao, në një takim ku koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2. Inaki Williams realizoi...

Goditi me shuplakë kundërshtarin, Messi rrezikon një pezullim të gjatë!

para një muaji - Zyrtare

Një shuplakë që do t’i kushtojë rëndë Lionel Messit. Kapiteni i Barcelonës humbi nervat në sekondat e fundit të shtesës ndaj Bilbaos teksa goditi me shuplakë Villalibre dhe arbitri kryesor e nxori me të...

Lionel Messi mund të pezullohet me 4 ndeshje, pas kartonit të kuq

para një muaji - Ekonomia Online

Lionel Messi mund të pezullohet deri në katër ndeshje moslojë, pasi u ndëshkua me kartonin e parë të kuq në fanellën e Barcelonës në disfatën e së dielës 3:2 në finale të Superkupës së Spanjës kundër Athletic...

Merr karton të kuq për herë të parë: Messi bën gjestin e turpshëm

para një muaji - Gazeta Metro

Barcelona humbi Superkupën e Spanjës. Pa 120 minutash në shifra të barabarta, katalanasit humbën sfidën përballë Athletico Bilbaos e cila shënoi në kohën shtesë. Pa dyshim që vëmendjen më të madhe e tërhoqi...

Koeman kritikon gabimet në mbrojtje, flet edhe për Messin

para një muaji - Almakos

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka reaguar pas humbjes që i shkaktoi Athletic Bilbao në finale të Supercopa de Espana. Barcelona avancoi me dy gola të Antoine Griezmann, por që pastaj Athletic Bilbao...

Shuplaka ndaj kundërshtarit, ja sa do të mungoj Lionel Messi

para një muaji - Arbresh

Lionel Messi doli nga vetja në minutën e fundit të ndeshjes së Superkupës së Spanjës, ku Barcelona u mposht nga Athletic Bilbao me rezultat 3-2. Argjentinasi goditi me shuplakë kundërshtarin dhe u ndëshkua...

Messi ndëshkohet me karton të kuq për herë të parë në fanellën e Barçës

para një muaji - Arbresh

Lionel Messi është ndëshkuar me karton të kuq për herë të parë në karrierë si futbollist i Barcelonës, pasi e sulmoi kundërshtarin në fund të disfatës së skuadrës së tij në finale të Superkupës së Spanjës...

Messi ndëshkohet me karton të kuq për herë të parë në fanellën e Barçës, e goditi me bërryl kundërshtarin

para një muaji - Bota Sot

Lionel Messi është ndëshkuar me karton të kuq për herë të parë në karrierë si futbollist i Barcelonës, pasi e sulmoi kundërshtarin në fund të disfatës së skuadrës së tij në finale të Superkupës së Spanjës...

Momenti kur Messi godet kundërshtarin dhe ndëshkohet me të kuq

para një muaji - Indeks online

Athletic Bilabo ka fituar Superkupën e Spanjës pasi që ka mposhtur Barcelonën me rezultat 3-2 pas kohës shtesë. Në minutën e 121-të Lionel Messi u ndëshkua me karton të kuq pasi goditi kundërshtarin Kjo...

Lionel Messi ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Barcelonës në finale(VIDEO)

para një muaji - Kallxo

Barcelona ka pësuar humbje në finale të Superkupës së Spanjës me reuzultat 2-3, nga Athletic Bilbao. Përveç që nuk i shkoi asgjë mirë Barcelonës në këtë ndeshje, Lionel Messi në fund të takimit u ndëshkua...

Messi ndëshkohet me karton të kuq për herë të parë në fanellën e Barçës, e goditi me bërryl kundërshtarin

para një muaji - Almakos

Lionel Messi është ndëshkuar me karton të kuq për herë të parë në karrierë si futbollist i Barcelonës, pasi e sulmoi kundërshtarin në fund të disfatës së skuadrës së tij në finale të Superkupës së Spanjës...

Momenti kur Messi e humbi kontrollin (VIDEO)

para një muaji - Shenja

Lionel Messi në minutën e fundit (120′) të ndehsjes kundër Bilbaos u ndëshkua me karton të kuq sepse goditi kundërshtarin me qëllim dhe pas rishikimit të VAR, gjyqtari kryesor e ndëshkoi me kartonin e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK