Goga Basket mposht Tiranën, në gjysmëfinale të Ligës Unike takohet me Yllin

para një jave - Insajderi

Në ndeshjen çerekfinale të Ligës Unike në basketboll, skuadra durraske, Goga Basket mposhti Tiranën me rezultatin e përgjithshëm 76:67, njofton Insajderi. Ndeshja ishte e luftuar nga dyja ekipet, teksa...

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste në Ligën Unike, ja kur dhe ku zhvillohen ndeshjet

para një jave - Zeri

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar dy ndeshjet e fundit çerekfinale në Final 8 të Ligës Unike, shkruan Zeri.info. Ndeshja e parë u zhvillua nga ora 16:00 mes dy skuadrave nga Shqipëria, Goga Basket dhe...

Ylli mposht Prishtinën, kualifikohet në gjysmëfinale të ‘Final 8’ në Ligën Unike

para një jave - Telegrafi

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 70-87 (20:24, 16:18, 15:21, 16:24), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike. Përkundër se Sigal Prishtina kishte vendosur...

Golden Eagle Ylli mposht Sigal Prishtinën, kalon në gjysmëfinalen e Ligës Unike

para një jave - Insajderi

Liga Unike ka mësuar gjysmëfinalistin e katërt dhe të fundit të edicionit të saj të parë historik, njofton Insajderi. Me fitore me rezultat të thellë 70:87 ndaj Sigal Prishtinës, Golden Eagle Ylli e ka...

BASKETBOLL: MËSOHEN EKIPET GJYSMËFINALISTE TË LIGËS UNIKE

para një jave - Klan Macedonia

TAKOHEN: SUHAREKA -PEJA DHE GOGA BASKET-GOLDEN EAGLE YLLI Në gjysmëfinale të Final 8” të Ligës Unike janë kualifikuar ekiet Goga Basket, Golden Eagle Ylli, Peja dhe  Rahoveci ekipe të cilat do të përballen...

Ylli mposht Prishtinën dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës Unike

para një jave - Koha.net

Golden Eagle Ylli ka avancuar në gjysmëfinale të Ligës Unike, pasi ka triumfuar ndaj Sigal Prishtinës në çerekfinale të “Final 8”. Ndeshja e zhvilluar në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec, ka përfunduar...

Ylli në gjysmë finale kundër Goga Basket

para një jave - Klan Kosova

Ylli ka fituar ndaj Prishtinës me rezultat 70-87, dhe pritet të takohet me Goga Basket në gjysmë finale në kuadër të Ligës Unike. Lojtari më i dalluar nga radhët e Yllit, qe Valon Bunjaku me dyshifror...

Ylli mposht Prishtinën, kualifikohet në gjysmëfinale

para një jave - Bota Sot

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 70:87 (20:24, 16:18, 15:21, 16:24), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike. Përkundër se Sigal Prishtina kishte vendosur...

Liga Unike: Ylli mposht Prishtinën, takohet me skuadrën nga Shqipëria në gjysmëfinale

para një jave - Zeri

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 70:87 (20:24, 16:18, 15:21, 16:24), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike. Përkundër se Sigal Prishtina kishte vendosur...

Goga Basket eliminon Tiranën dhe kalon në gjysmëfinale të ‘Final 8’ në Ligën Unike

para një jave - Telegrafi

Goga Basket ka shënuar fitore ndaj Tiranës 76-67 (25:12, 23:15, 10:26, 18:14), në çerekfinale të Final 8 të Ligës Unike. Pesë minutat e para ishin të barabartë, por më pas Goga Basket shkëputet dhe fitoi...

Goga mposht Tiranën në çerekfinalen e Ligës Unike

para një jave - Koha.net

Goga Basket është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës Unike pasi triumfoi ndaj skuadrës së Tiranës në ndeshjen çerekfinale. Dueli i luajtur të mërkurën në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec, përfundoi...

Liga Unike: Goga Basket mposht Tiranën dhe kalon në gjysmëfinale

para një jave - Zeri

Goga Basket ka shënuar fitore ndaj Tiranës 76:67 (25:12, 23:15, 10:26, 18:14), në çerekfinale të Final 8 të Ligës Unike. Pesë minutat e para ishin të barabartë, por më pas Goga Basket shkëputet dhe fitoi...

Goga Basket kalon në gjysmëfinale

para një jave - Bota Sot

Goga Basket ka shënuar fitore ndaj Tiranës 76:67 (25:12, 23:15, 10:26, 18:14), në çerekfinale të Final 8 të Ligës Unike. Pesë minutat e para ishin të barabartë, por më pas Goga Basket shkëputet dhe fitoi...

Ylli mposhti Prishtinën, kualifikohet në gjysmëfinale

para një jave - Epoka e Re

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 70:87 (20:24, 16:18, 15:21, 16:24), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike. Përkundër se Sigal Prishtina kishte vendosur...

Goga Basket kalon në gjysmëfinale

para një jave - Epoka e Re

Goga Basket ka shënuar fitore ndaj Tiranës 76:67 (25:12, 23:15, 10:26, 18:14), në çerekfinale të Final 8 të Ligës Unike. Pesë minutat e para ishin të barabartë, por më pas Goga Basket shkëputet dhe fitoi...

Ylli mposht Prishtinën, kualifikohet në gjysmëfinale të Ligws Unike

para një jave - Gazeta Metro

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 70:87 (20:24, 16:18, 15:21, 16:24), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike. Përkundër se Sigal Prishtina kishte vendosur...

Ylli mposht Prishtinën, kualifikohet në gjysmëfinale tw Ligws Unike

para një jave - KosovaPress

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 70:87 (20:24, 16:18, 15:21, 16:24), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike. Përkundër se Sigal Prishtina kishte vendosur...

Liga Unike: Goga Basket mposht Tiranën

para një jave - Periskopi

Goga Basket ka shënuar fitore ndaj Tiranës 76:67 (25:12, 23:15, 10:26, 18:14), në çerekfinale të Final 8 të Ligës Unike. Pesë minutat e para ishin të barabartë, por më pas Goga Basket shkëputet dhe fitoi...

Sfida shumë interesante në çerekfinale të Ligës Unike

para 2 jave - GazetaBlic

Sot, është dita e dytë e Final 8 të Ligës Unike, ku do të zhvillohen dy ndeshje çerekfinale. Sipas shortit do të ballafaqohen dy skuadra nga Kosova dhe dy nga Shqipëria mes tyre. Takimi i parë është Goga...

Sfida shumë interesante në çerekfinale

para 2 jave - Bota Sot

Sot, është dita e dytë e Final 8 të Ligës Unike, ku do të zhvillohen dy ndeshje çerekfinale. Sipas shortit do të ballafaqohen dy skuadra nga Kosova dhe dy nga Shqipëria mes tyre. Takimi i parë është Goga...

Dy super duele nga Liga Unike vijnë ekskluzivisht në Artmotion

para 2 jave - Klan Kosova

Pas hapjes solemne që ndodhi në ditën e djeshme e që u përcoll edhe me Asistin Special dhe duelin e parë mes Pejës dhe Vëllaznisë, tashmë do të kërkohen edhe dy gjysmëfinalistët e radhës nga Liga Unike...

Liga Unike vazhdon me dy çerekfinalet e radhës

para 2 jave - Zeri

Liga Unike sot (e mërkure) në program do t’i ketë dy ndeshje mjaft interesante, shkruan Zeri.info. Dita e dytë e ndeshjeve të “Final 8” në Ligën Unike nis me duelin e zjarrtë mes dy skuadrave nga Shqipëria,...

Sot dy ndeshje në Ligën Unike

para një jave - Epoka e Re

Sot, është dita e dytë e Final 8 të Ligës Unike, ku do të zhvillohen dy ndeshje çerekfinale. Sipas shortit do të ballafaqohen dy skuadra nga Kosova dhe dy nga Shqipëria mes tyre. Takimi i parë është Goga...

Sfida shumë interesante në çerekfinale të Ligës Unike

para 2 jave - Lajmi.net

Sipas shortit do të ballafaqohen dy skuadra nga Kosova dhe dy nga Shqipëria mes tyre. Takimi i parë është Goga Basket-Tirana. Skuadra nga Durrësi do të mundohet të kualifikohet në gjysmëfinale, pasi edhe...

Peja fiton ndaj Vllaznisë dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Final 8 në Ligën Unike

para 2 jave - Telegrafi

Peja është kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike, ku shënoi fitore ndaj Vllaznisë së Shkodrës me rezultat 73-90 (17:16, 17:26, 19:23, 20:25). Ndeshja nisi e baraspeshuar, me të dy skuadrat...

Pejës i takon ndeshja e parë në turneun e Ligës Unike

para 2 jave - Koha.net

Peja e ka fituar ndeshjen e parë në Ligën Unike të basketbollit, përkatësisht në turneun që i paraprinë edicionit të parë të Ligës së përbashkët të Kosovës e Shqipërisë. Në çerekfinale të turneut të Ligës...

Peja kualifikohet në gjysmëfinale, mposht Vllazninë

para 2 jave - Klan Kosova

Ka përfunduar ndeshja Vllaznia-Peja, me rezultat 73-90 në favor të Pejës. Lojtarët më të dalluar të ndeshjes ishin Walters me dyshifrorë të dyfishtë 23 pikë dhe 15 kërcime dhe Dardan Berisha me 23 pikë...

Peja triumfon kundër Vllaznisë, kalon në gjysmëfinale të Ligës Unike

para 2 jave - RTK

Skuadra e Pejës është gjysmëfinalistja e dytë e Ligës Unike që po organizohet mes ekipeve të Kosovës dhe Shqipërisë. Pejanët në ndeshjen çerekfinale të zhvilluar në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec,...

Peja mposht Vllazninë

para 2 jave - Klan Kosova

Ka përfunduar ndeshja Vllaznia-Peja, me rezultat 73-90 në favor të Pejës. Lojtarët më të dalluar të ndeshjes ishin Walters me dyshifrorë të dyfishtë 23 pikë dhe 15 kërcime dhe Dardan Berisha me 23 pikë me 6 trepikësh të dhënë.

Përfundon çereku i tretë me Vllazninë, 51-65 në favor të Pejës

para 2 jave - Klan Kosova

Ka përfunduar çereku i tretë i ndeshjes Vllaznia-Peja, në Pallatin e Sporteve ”Qazim Dervishi”. Çereku përfundoi me rezultat 51-65 në favor të Pejës, përcjellë Klan Kosova. Lojtari më i dalluar i çerekut...

Liga Unike: Peja mposht Vllazninë, në gjysmëfinale e pret Rahoveci

para 2 jave - Insajderi

Skuadra e Pejës është finalistja e dytë e Ligës Unike që po organizohet mes Kosovës dhe Shqipërisë, njofton Insajderi. Në ndeshjen e parë historike të Ligës Unike të zhvilluar në palestrën “Mizahir Isma”...

KB Peja fiton ndaj Vllazninë dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës Unike

para 2 jave - GazetaBlic

KB Peja është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës Unike në basketboll. Klubi i Pejës ka fituar ndaj KB Vllaznisë në ndeshjen që u zhvillua sot në kuadër të çerekfinales së Ligës Unike në Palestrën Sportive...

Peja pa vështirësi kalon tutje në gjysmëfinale

para 2 jave - Zeri

Peja kualifikohet për në gjysmëfinale në kuadër të Ligës Unike, shkruan Zeri.info. Skuadra e Pejës e ka mposhtur Vllazninë në çerekfinale me rezultat 90:73. Ky është sezoni i parë që po mbahet kjo garë...

Peja starton me fitore bindëse në Ligën Unike

para 2 jave - Bota Sot

Peja e fillon me fitore të thellë në Ligën Unike Kosovë-Shqipëri, duke u kualifikuar në gjysmëfinale. Pejanët shënuan fitore me rezultat 90:73 (16:17, 26:17, 23:19, 25:20) kundër Vllaznisë nga Shkodra,...

Çereku i parë Vllaznimi-Peja përfundon 17-16

para 2 jave - Klan Kosova

Çereku i parë i lojës Vllaznimi-Peja ka përfunduar me rezultat 17-16 në favor të Vllaznimit. Lojtari më i dalluar në çerekun e parë ishte Walters nga radhët e Pejës me 6 pikë dhe 6 kërcime me 100% efikasitet,...

Përfundon ndeshja mes Pejës dhe Vallaznisë, kjo skuadër kalon në gjysmëfinale të Ligës Unike

para 2 jave - Infokusi

Klubi Basketbollistik ‘Peja’ është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës Unike, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin çerekfinal të zhvilluar në palestrën “Mizair Isma” në Rahovec, pejanët e kanë mposhtur...

Peja kualifikohet në gjysmëfinale

para 2 jave - Epoka e Re

Peja është kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike, ku shënoi fitore ndaj Vllaznisë së Shkodrës me rezultat 73:90 (17:16, 17:26, 19:23, 20:25). Ndeshja nisi e baraspeshuar, me të dy skuadrat...

Liga Unike/ Peja kualifikohet në gjysmëfinale

para 2 jave - KosovaPress

Peja është kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 të Ligës Unike, ku shënoi fitore ndaj Vllaznisë së Shkodrës me rezultat 73:90 (17:16, 17:26, 19:23, 20:25). Ndeshja nisi e baraspeshuar, me të dy skuadrat...

Kupa e Kosovës/ Gjysmëfinalet e para zhvillohen nesër

para 2 jave - Gazeta Metro

Kupa e Kosovës në futboll ka arritur deri në fazën gjysmëfinale të saj për edicionin 2020/2021. Tashmë janë të përcaktuara çiftet që do të ballafaqohen më synimin për të arritur ne finale të kësaj gare....

Peja triumfon kundër Vllaznisë, kalon në gjysmëfinale të Ligës Unike

para 2 jave - Periskopi

kuadra e Pejës është  gjysmëfinalistja e dytë e Ligës Unike që po organizohet mes ekipeve të Kosovës dhe Shqipërisë. Pejanët në ndeshjen çerekfinale të zhvilluar në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec,...

Kupa e Kosovës/ Gjysmëfinalet e para zhvillohen nesër

para 2 jave - KosovaPress

Kupa e Kosovës në futboll ka arritur deri në fazën gjysmëfinale të saj për edicionin 2020/2021. Tashmë janë të përcaktuara çiftet që do të ballafaqohen më synimin për të arritur ne finale të kësaj gare,...

Fillon Liga Unike, ky është dueli që transmetohet pas pak në ArtMotion

para 2 jave - Klan Kosova

Pritjes i erdhi fundi. Sot fillon turneu i Final 8 të Ligës Unike mes skuadrave më të mira nga Kosova dhe Shqipëria. Çdo gjë vjen live dhe ekskluzivisht në adresën e vërtet të basketbollit në vendin tonë,...

Sot fillon Liga Unike, na presin përballje interesante

para 2 jave - GazetaBlic

Pritjes i erdhi fundi. Sot fillon turneu i Final 8 të Ligës Unike mes skuadrave më të mira nga Kosova dhe Shqipëria. Është hera e parë që organizohet një ligë mes dy vendeve në sportet kolektive. Takimi...

Nis Liga Unike, na presin përballje interesante

para 2 jave - Zeri

Sot (e martë) fillon turneu i Final 8 të Ligës Unike mes skuadrave më të mira nga Kosova dhe Shqipëria, njofton FBK, shkruan Zeri.info. Është hera e parë që organizohet një ligë mes dy vendeve në sportet...

Teuta heq dorë nga Liga Unike

para 2 jave - Epoka e Re

Liga Unike e basketbollit është tronditur ende pa filluar. Një ditë para startit të eventit të përbashkët me skuadra nga Shqipëria dhe Kosova, Teuta vendosi për mospjesëmarrjen në këtë aktivitet. Skuadra...

Vllaznia kundër Pejës

para 2 jave - Bota Sot

Pritjes i erdhi fundi. Sot fillon turneu i Final 8 të Ligës Unike mes skuadrave më të mira nga Kosova dhe Shqipëria. Është hera e parë që organizohet një ligë mes dy vendeve në sportet kolektive. Takimi...

Zatriqi: Gjithçka gati për fillimin e Ligës Unike

para 2 jave - Bota Sot

Liga Unike më në fund do të fillojë më 6 prill me ndeshjet çerekfinale. Marrëveshja ishte nënshkruar më 10 shtator të vitit të kaluar, por nuk filloi për shkak të pandemisë me Covid-19. Megjithatë, pritjes...

Liga Unike nisë sot, kjo është ndeshja e ditës

para 2 jave - Infokusi

Pritjes i erdhi fundi. Sot fillon turneu i Final 8 të Ligës Unike mes skuadrave më të mira nga Kosova dhe Shqipëria. Është hera e parë që organizohet një ligë mes dy vendeve në sportet kolektive. Takimi...

Tronditet Liga Unike, ekipi shqiptar tërhiqet nga gara. Ja arsyeja

para 2 jave - Panorama

Liga Unike e basketbollit është tronditur ende pa filluar. Një ditë para startit të eventit të përbashkët me skuadra nga Shqipëria dhe Kosova, Teuta ka njoftuar mospjesëmarrjen në këtë aktivitet. Skuadra...

Zatriqi: Gjithçka gati për fillimin e Ligës Unike

para 2 jave - Epoka e Re

Liga Unike më në fund do të fillojë më 6 prill me ndeshjet çerekfinale. Marrëveshja ishte nënshkruar më 10 shtator të vitit të kaluar, por nuk filloi për shkak të pandemisë me Covid-19. Megjithatë, pritjes...

Final 8 i Ligës Unike: Vllaznia kundër Pejës

para 2 jave - Lajmi.net

Takimi i parë do të zhvillohet ndërmjet Vllaznisë dhe Pejës, skuadra që ishin përballur edhe në Ligën Ballkanike, andaj do të jetë një sfidë shumë interesante. Të martën ishte parashikuar edhe çerekfinalja...

Këto ndeshje zhvillohen sot në Ligën Unike

para 2 jave - Epoka e Re

Sot (e martë) dhe nesër (e mërkurë) do të zhvillohen ndeshjet në çerekfinale të Ligës Unike. Sipas shortit, në çerekfinale do të jenë dy duele në mes të skuadrave nga Kosova dhe Shqipëria, një duel mes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK