Chelsea prek gjysmëfinalen, mposht 2-0 Porton

para një jave - Top Channel

Chelsea ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj Portos duke prekur gjysmëfinalet e Champions League. Blutë e Londrës gjetën golin e avantazhit në minutën e 32, ku ishte Mason Mount i cili shënoi pas një asisti...

Asiston Neymar, shënon Mbappe, PSG mposht Bayernin në Mynih

para një jave - Top Channel

Rreth 7 muaj pas humbjes në finalen e Ligës së Kampionëve, Paris Saint Germain provoi të hakmerret ndaj Bayernit të Mynihut, duke e mposhtur me rezultatin 2-3 në “Allianz Arena” dhe duke hedhur një hap...

Luhen ndeshjet e Champions League

para një jave - Klan

Luhen ndeshjet e Champions League PSG fiton me Bayern, Chelsea mund Porton Ishte një ndeshje dramatike ajo e Mynihut ku Bayern humbi ndaj PSG 3-2. Heroi i francezeve është Kylian Mbappe. Sulmuesi shënoi...

Inter fiton ndaj Sassuolos, Juventus mposht 2-1 Napolin

para një jave - Top Channel

Inter nuk shkëlqen, por vijon të fitojë dhe të thellojë diferencën me ndjekëset, pasi tani e sheh veten plot 11 pikë larg Milanit të vendit të dytë. Në sfidën e prapambetur nga java e 27, zikaltrit mposhtën...

Mendy lojtar i ndeshjes: Notat e lojtarëve, Porto 0-2 Chelsea

para një jave - Telegrafi

Chelsea ka mposhtur Porton me rezultat (2-0) në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Mason Mount dhe Ben Chiëell ishin ata që i shënuan golat për Chelsean. Por lojtari më i mirë i ndeshjen...

Chelsea me një këmbë në gjysmëfinale

para një jave - Koha.mk

Chelsea ka regjistruar fitore komode ndaj Portos (2-0) në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Sevilla tw Spanjws, ndërsa skuadra portugeze ishte në cilësinë e nikoqirit. Të...

Notat e lojtarëve, Bayern Munich 2-3 PSG: Navas e Mbappe më të mirët

para një jave - Telegrafi

PSG ka fituar si mysafir i Bayern Munich me rezultat 3-2 në kuadër të ndeshje së parë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes këtyre dy skuadrave doli të jetë shumë e bukur, me gola, por edhe...

PSG e fiton finalen e parë, shkëlqen Mbappe

para një jave - Koha.mk

PSG ka fituar si mysafir i Bayern Munich me rezultat 3-2 në kuadër të ndeshje së parë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Bayern Munich dhe PSG doli të jetë shumë e bukur, me gola, por edhe...

PSG tregon fuqinë e vërtetë kundër Bayernit, e mposht midis ‘Allianz Arenas’ (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain është mbyllur me rezultat 3-2 në të mirë të francezëve. Kylian Mbappe 3′ dhe Marqunihos 28′ ishin golashënuesit e PSG-së në pjesën e parë, ndërsa Choutpo...

Spektakël me pesë gola në “Allianz Arena” – PSG mposht Bayern Munichun dhe bën hap të madh drejt gjysmëfinales

para një jave - Telegrafi

PSG ka fituar si mysafir i Bayern Munich me rezultat 3-2 në kuadër të ndeshje së parë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Bayern Munich dhe PSG doli të jetë shumë e bukur, me gola, por edhe...

Chelsea i fortë për Porton, i afrohet gjysmëfinales (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Chelsea ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Portos në Ligën e Kampionëve. Në cilësinë e mysafirëve, londinezët shënuan fitore të pastër sonte në “Ramon Sanchez Pizjuan” të Sevillës. Mason...

Chelsea me një këmbë në gjysmëfinale pas fitores ndaj Portos

para një jave - Telegrafi

Chelsea ka regjistruar fitore komode ndaj Portos (2-0) në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Sevilla tw Spanjws, ndërsa skuadra portugeze ishte në cilësinë e nikoqirit. Të...

Përfundon faza e parë e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

para një jave - Klan Kosova

Fitore në fazën e parë të çerekfinaleve kanë arritur të sigurojnë, Paris SG, Chelsea, Real Madrid dhe Manchester City. Parisienët kanë fituar me rezultat 2 me 3 kundër Bayern, fitoren ua siguroi Mbappe...

Pas fitores dhe dy golave ndaj Bayernit, Mbappe: Nuk jam lojtar që fshihem, më pëlqen të luaj në këso ndeshje të vendos fatin e tyre

para një jave - Zeri

Paris Saint-Germain e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Bayern Munichit në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Arena” ka përfunduar me rezultatin 2-3 në...

Juventusi mposhti Napolin

para një jave - TV21

Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala me golat e tyre i kanë dhënë fitoren Juventusit në ndeshjen ndaj Napolit të zhvilluar sonte. Juve ka fituar 2-1. Golin e vetëm për Napolin e shënoi Lorenzo Insigne nga...

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

para një jave - OraInfo

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2. Në finalen e vitit të kaluar, PSG humbi me rezultat minimal...

PSG e fiton finalen e parë, shkëlqen Mbappe

para një jave - Gazeta Express

Paris Saint Germain e ka mundur 3-2 Bayern Munichun midis “Allianz Arena”. PSG-ja e ka fituar “finalen” e parë duke e mposhtur 3-2 Bayern Munichun midis “Allianz Arena”. Sfida e kthimit do të zhvillohet...

CHL: CHELSEA I FORTË PËR PORTON, I AFROHET GJYSMËFINALES

para një jave - Klan Macedonia

Chelsea ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Portos në Ligën e Kampionëve. Në cilësinë e mysafirëve, londinezët shënuan fitore të pastër sonte në “Ramon Sanchez Pizjuan” të Sevillës. Mason...

RONALDO DHE DIBALA RIKTHEJNË BUZËQESHJEN E PIRLOS

para një jave - Klan Macedonia

JUVENTUSI PA PROBLEME MPOSHT NAPOLIN Juventusi ka mposhtur Napolin në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë, xhiro e mbetur, të kampionatit italian. ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar me rezultat 2-1, falë...

INTERI FITON DHE ËSHTË SHUMË AFËR TITULLIT TË KAMPIONIT

para një jave - Klan Macedonia

Interi ka arritur tre pikë të mëdha dhe është shumë afër titullit në Serie A. Zikaltrit si vendas e mposhtën me rezultat 2:1 Sassuolon. Për Interin shënuan Lukaku (10′), Martinez (67′) dhe për Sassuolon...

Pjesa e parë, Bayern Munich 1-2 PSG: Mbappe e Marqiunhos për francezët, Choupo-Motingi mban gjermanët në lojë

para një jave - Telegrafi

PSG e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë ndaj Bayern Munich me rezultat 2-1 në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja ishte e bukur dhe me raste nga të dyja palët, që ishin të shumta për...

Chelsea në epërsi pas 45 minutave të para

para një jave - Koha.net

Skuadra e Chelseat është në epërsi minimale 1:0 pas pjesëlojës së parë ndaj Portos. Ndeshja që po zhvillohet në “Estadio do Dragao” u zhbllokua në minutën e 32-të nga mesfushori Mason Mount, i cili shënoi...

CHL: PSG MPOSHT BAYERNIN NË MYNIH

para një jave - Klan Macedonia

Rreth 7 muaj pas humbjes në finalen e Ligës së Kampionëve, Paris Saint Germain provoi të hakmerret ndaj Bayernit të Mynihut, duke e mposhtur me rezultatin 2-3 në “Allianz Arena” dhe duke hedhur një hap...

Chelsea shkon në pushim me një gol epërsi ndaj Portos

para një jave - Telegrafi

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me avantazh përballë Portos në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Estadio Ramon Sanchez Pizjuan të Sevillas. Rastin më të mirë në minutat...

Bayern Munchen mposhtet në shtëpi nga PSG-ja në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve

para një jave - Insajderi

PSG-ja ka triumfuar në ndeshjen e parë të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, teksa ka mposhtur në transfertë Bayern Munchen, njofton Insajderi. Padyshim lojtari i ndeshjes ishte Kylian Mbappe, i cili...

Mount pasimi ishte fantastik nga Jorginho, kisha hapsirën e nevojshme për të shënuar

para një jave - GazetaBlic

Chelsea fitoi pa vështirësi të mëdha ndaj Portos në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve me rezultatin 0:2. Mason Mount në pjesën e parë dhe Chillwell në të dytën shënuan për fitoren e madhe Chelseat...

Bayern - PSG, notat e lojtarëve

para një jave - Bota Sot

Paris Saint-Germain e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Bayern Munichit në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Arena” ka përfunduar me rezultatin 2-3 në favor të mysafirëve...

Chelsea bën detyrën ndaj Portos, një hap drejt gjysmëfinaleve (VIDEO)

para një jave - Albeu

Chelsea ka 0-2 sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Portos. Në minutën e 32-të, Blutë e zhbllokuan rezultatin me Mason Mount. Një gabim të skuadrës vendase e shfrytëzoi Benjamin Chilwell,...

Chelsea me një këmbë në gjysmëfinale, fitore 0-2 ndaj Portos

para një jave - Mapo

Chelsea i ka dhënë një leksion të vërtetë Juventusit se si mund të mposhtë Porton. Ekipi i drejtuar nga Tomas Tuchel ka marrë një fitore 0-2 në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League, duke hedhur...

PSG “hakmerret”, mposht Bayern-in me Mbappe

para një jave - Mapo

PSG ka fituar 3-2 në fushën e Bayern Munich çerekfinalen e parë të Champions League dhe është hakmarrë për finalen e humbur sezonin e kaluar. Protagonisti i sfidës së luajtur në Allienz Arena ka qenë Kylian...

PSG fiton ndaj Bayernit në Munchen

para një jave - RTK

Paris Saint-Germain ia ka dalë të fitojë në tokën gjermane nga Bayern Munchen. Ndeshja e zhvilluar sonte ka përfunduar 2-3 në favor të francezëve. Kylian Mbappe me dy herë dhe Marquinhos një herë kanë...

Chelsea mposht Porton si mysafir, hap i madh i anglezëve drejt gjysmëfinales së Champions League

para një jave - Insajderi

Chelsea ka hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, teksa ka mposhtur në ndeshjen e parë të çerekfinales, Porton në transfertë me rezultatin 2:0, njofton...

Interi fiton dhe është shumë afër titullit të kampionit (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Interi ka arritur tre pikë të mëdha dhe është shumë afër titullit në Serie A. Zikaltrit si vendas e mposhtën me rezultat 2:1 Sassuolon. Për Interin shënuan Lukaku (10′), Martinez (67′) dhe për Sassuolon...

Asiston Neymar, shënon Mbappe, PSG mposht Bayernin në Mynih

para një jave - SuperSport

Rreth 7 muaj pas humbjes në finalen e Ligës së Kampionëve, Paris Saint Germain provoi të hakmerret ndaj Bayernit të Mynihut, duke e mposhtur me rezultatin 2-3 në “Allianz Arena” dhe duke hedhur një hap...

Champions League: PSG fiton mes spektaklit në Mynih, Chelsea me një hap në gjysmëfinale

para një jave - Gazeta Tema

PSG dhe Chelsea fituan ndeshjet e para të raundit çerekfinal të Champions League. Suksese fantastike në transferta për kampionët e Francës dhe “Blutë e Londrës”, që triumfuan 2-3 dhe 0-2 përballë Bayern...

HISTORIKE: Kylian Mbappe thyen rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Paris Saint Germain ka fituar në udhëtim ndaj Bayern Munich në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ekipi i Mauricio Pochetinos ka fituar ndaj Bayernit në udhëtim në “Allianz Arena”...

Spektakël dhe gola, Mbappe dominon Bayernin. Fiton edhe Chelsea

para një jave - Ora news

Një mbrëmje spektakolare ajo e çerekfinaleve të Champions League ku vëmendja ishte sigurisht në “Allian Arena” ku PSG i dha një leksion bavarezëve me fitoren 3-2. Suksesi në transfertë tashmë i bën parizienët...

Notat e lojtarëve, Inter 2-1 Sassuolo: Lukaku më i miri

para një jave - Telegrafi

Interi ka mposhtur Sassuolos (2-1) në “Giuseppe Meazza”, në ndeshjen për Serie A duke vazhduar rrugëtimin drejt titullit. Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez i shënuan gola për Interin. Një gol të vonshëm...

E FUNDIT/ PSG hakmerret ndaj Bayern, mbrëmje magjike për Mbappe (VIDEO)

para një jave - Albeu

PSG hakmerret ndaj Bayern për finalen e humbur të Champions League, shkruan Albeu.com. Francezët kanë fituar 2-3 ndeshjen e parë të cerekfinaleve të Chamions League. Ndeshja nisi mjaft mirë për PSG teksa...

Të udhëhequr nga Mbappe, PSG e mposht Bayernin në “Allianz Arena”

para një jave - Zeri

Paris Saint-Germain e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Bayern Munichit në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Arena” ka përfunduar me rezultatin 2-3 në...

VIDEO/ PSG fiton mes spektaklit në Mynih, Chelsea me një këmbë në gjysmëfinale

para një jave - ABC News

PSG dhe Chelsea fituan ndeshjet e para të raundit çerekfinal të Champions League. Suksese fantastike në transferta për kampionët e Francës dhe “Blutë e Londrës”, që triumfuan 2-3 dhe 0-2 përballë Bayern...

Chelsea kthehet në Angli me fitore nga Porto

para një jave - RTK

Chelsea nuk është kthyer duarthatë nga udhëtimi në Portugali. E ka mposhtur Porton me rezultat 2-0. Mason Mount në minutën e 32-të dhe Ben Chilwell në minutën e 85-të kanë realizuar në fitoren e anglezëve....

PSG triumfon ndaj Bayernit, Chelsea mposht Porton

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Paris Saint Germain ka fituar në udhëtim ndaj Bayern Munich në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ekipi i Mauricio Pochetinos ka fituar ndaj Bayernit në udhëtim në “Allianz Arena”...

Kush tjetër përveç Kylian Mbappe, francezi kalon në epërsi PSG-në përballë Bayern Munich

para një jave - Telegrafi

PSG është në epërsi ndaj Bayern Munich si mysafir me rezultat 1-0. Goli u shënua që në minutën e tretë të takimit, ku një aksion i bukur mes Neymar e Mbappe u kthye në gol. Francezi arriti ta mposht portierin...

PSG-ja në avantazh ndaj kampionit

para një jave - Koha.net

Paris Saint-Germaini ka kaluar në avantazh ndaj kampionit në fuqi të Ligës së Kampionëve, Bayern Munichut. Parisienët shënuan që në minutën e tretë të ndeshjes nëpërmjet sulmuesit të rrezikshëm francez,...

Chelsea sigurt drejt fitores, dyfishon epërsinë ndaj Portos

para një jave - Zeri

Skuadra e Chelseas ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Portos, shkruan Zeri.info. Në “Ramon Sanchez Pizjuan”, Porto dhe Chelsea janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve....

Chelsea shënon fitore të pastër ndaj Portos në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve

para një jave - Zeri

Chelsea ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Portos në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Në cilësinë e mysafirëve, londinezët shënuan fitore të pastër sonte në “Ramon Sanchez Pizjuan”...

Kevin De Bruyne dhe City zgjasin bashkëpunimin deri në verën e vitit 2025

para një jave - Insajderi

Klubi në krye të tabelës së Premier Ligës Angleze, Manchester City, ka zgjatur kontratën e mesfushorit Kevin De Bruyne, njofton Insajderi. Sipas njoftimit të bërë nga klubi, 29 vjeçari i cili vesh fanellën...

Chillwell i mrekullueshëm, Chelsea shënon edhe golin e dytë ndaj Portos

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Portos. Golin e dytë për Chelsean e ka shënuar Chillwell, shkruan GazetaBlic Sport. Chillwell me një vjedhje të topit dhe pastaj me një sprint fantastik...

Notat e lojtarëve, Juventus 2-1 Napoli: Chiesa më i miri, Vlerësimi për Rrahmanin dhe Hysajn

para një jave - Telegrafi

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Napolit me rezultat 2-1 në ndeshjen e mbetur të javës së tretë në Serie A. Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala i shënuan golat për Juventusin, ndërsa Lorenzo Insigne për...

Neuer mbetet i shtangur, Mbappe realizon gol të bukur dhe rikthen epërsinë e PSG-së

para një jave - Zeri

Paris Saint-Germain ka rikthyer edhe një herë epërsinë ndaj Bayern Munichit, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Arena”, Bayern Munich dhe PSG janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve....

Lukaku shënon e asiston në fitoren e Interit

para një jave - Koha.net

Romelu Lukaku shënoi një gol dhe asistoi në një tjetër për Lautaro Martinezin. Interi të mërkurën mbrëma mposhti vizitorët e Sassuolos me rezultatin 2:1. Ishte ndeshje e rëndësishme e xhiros së 28-të në...

Fantastik Kylian Mbappe, realizon sërish ndaj Bayern Munich

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e PSG’së ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Bayern Munich. Golin e tretë për PSG’në në këtë sfidë e ka shënuar sulmuesi fantastik, Kylian Mbappe, shkruan GazetaBlic Sport. Mbappe ka shënuar në...

E FUNDIT/ Bayern tenton përmbysjen e madhe, barazon shifrat (VIDEO)

para një jave - Albeu

Bayern nuk po dorëzohet. Gjermanët kanë barazuar shifrat në 2-2 ndaj PSG. Është Muller ai që dërgoi topin në rrjetë duke rikuperuar disavantazhin e dyfishtë të francezëve. /albeu.com/

Shënon Muller, Bayerni barazon rezultatin ndaj PSG-së

para një jave - Zeri

Skuadra e Bayern Munichit ka shënuar golin e dytë dhe të barazimit ndaj Paris Saint-Germainit, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Arena”, Bayern Munich dhe PSG janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale...

Mount shënon për Chelsea

para një jave - Klan Kosova

Chelsea ka kaluar në epërsi nga përballja e saj me Porton. Është Mount me asistim nga Jorginho që ka shënuar në minutën e ’32 për ta dërguar rezultatin në 1 me 0 në favor të londinezëve, njofton Klan Kosova....

Vazhdojnë golat, Muller realizon me kokë ndaj PSG’së, barazohet gjithçka

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Bayernit ka barazuar rezultatin ndaj PSG’së. Golin e barazimit për Bayernin e ka shënuar Thomas Muller, shkruan GazetaBlic Sport. Muller ka barazuar rezultatin pas 60 minutave lojë, pas asistimit...

Juventusi pa probleme mposht Napolin me Rrahmanin në fushë (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Juventusi ka mposhtur Napolin në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë, xhiro e mbetur, të kampionatit italian. ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar me rezultat 2-1, falë golave nga Cristiano Ronaldo 13′ dhe...

Juventusi kthehet te fitorja, mposht Napolin me golat e Ronaldos e Dybalas

para një jave - Telegrafi

Juventusi ka fituar ndeshjen e mbetur të javës së tretë të Serie A ndaj Napolit me rezultat 2-1. Cristiano Ronaldo kishte rast shumë të mirë në minuan e dytë të takimit, ku nga afërsia prej dy metrave...

Rrahmani ndëshkohet me karton të verdhë në humbjen e Napolit

para një jave - Koha.net

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, është ndëshkuar me karton të verdhë në humbjen e skuadrës së Napolit nga Juventusi, në ndeshjen e mbetur të xhiros së tretë në Serie A. Dueli i luajtur në Torino,...

Pirlo: Ky është Juventusi që dua! Champions? U tërbova duke e parë në TV

para një jave - GazetaBlic

Andrea Pirlo u shfaq i kënaqur pas fitores kundër Napolit dhe më së shumti për mënyrën se si skuadra e tij është sjellë në fushën e lojës. Fillimisht për Sky Sport Italia ai ka deklaruar: “Kur ke këtë...

Interi rrugëton qetë drejt titullit, fiton ndaj Sassuolos

para një jave - Telegrafi

Interi ka arkëtuar pikë të plota përballë Sassuolos (2-1) në Giuseppe Meazza, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin italian duke vazhduar rrugëtimin drejt titullit të Serie A. Rezultati u zhbllokua në...

Juventus mposht Napolin

para një jave - RTK

Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala me golat e tyre i kanë dhënë fitoren Juventusit në ndeshjen ndaj Napolit të zhvilluar sonte. Juve ka fituar 2-1. Golin e vetëm për Napolin e shënoi Lorenzo Insigne nga...

Dibala rikthehet me gol, Juve mund Napolin (VIDEO)

para një jave - Alsat-M

Juventusi ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Napolit për të marrë pikët e plota në këtë ndeshje. Federico Kiesa asistoi një top shumë të mirë për Kristiano Ronaldon dhe ky i fundit e konkretizoi atë në gol...

Ronaldo dhe Dybala ia sigurojnë fitoren Juventusit

para një jave - Koha.mk

Me rezultatin 2-1 e ka rikuperuar ndeshjen e mbetur edhe Juventusi, duke e mposhtur 2-1 Napolin. Zonja e Vjetër fitoi me golat e Cristiano Ronaldos në pjesën e parë dhe të Paulo Dybalas në atë të dytë,...

Pirlo krenar me fitoren kundër Napolit

para një jave - Bota Sot

Juventusi mori një fitore shumë të rëndësishme ditën e sotme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Napolin. Pas ndeshjes, trajneri i bardhezinjve, Andrea Pirlo është shfaqur shumë i lumtur, teksa është shprehur...

Dybala kthehet pas një kohe te Juventusi, shënon super gol ndaj Napolit

para një jave - Telegrafi

Paulo Dybala ishte një nga mungesat më të mëdha të Juventusit këtë sezon, ku mungoi në shumë ndeshje. Sulmuesi argjentinas u kthye sot ndaj Napolit pas tre muajsh, ku zëvendësoi Alvaro Moratan. Pas katër...

Pirlo: Ky është Juventusi që dua! Champions? U tërbova duke e parë në TV

para një jave - ABC News

Andrea Pirlo u shfaq i kënaqur pas fitores kundër Napolit dhe më së shumti për mënyrën se si skuadra e tij është sjellë në fushën e lojës. Fillimisht për Sky Sport Italia ai ka deklaruar: “Kur ke këtë...

Pas triumfit ndaj Liverpoolit, Real Madridi fokusohet te Barcelona

para një jave - Koha.net

Real Madrid duket se e ka bërë zakon të kursejë më të mirën për momentet më të mëdha të sezonit dhe triumfoi 3:1 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve të martën mbrëma,...

E FUNDIT/ Shënon ishi i PSG-së, Bayern rihap supersfidën (VIDEO)

para një jave - Albeu

Bayern ka rihapur takimin ndaj PSG duke ngushtuar shifrat në 1-2. Është Eric Maxim Choupo-Moting ish lojtari i PSG që tundi rrjetën. /albeu.com/

Bayerni ngushton epërsinë e PSG-së, shënon Choupo-Moting

para një jave - Zeri

Bayern Munich ka arritur që të shënojë golin e parë në ndeshjen ndaj Paris Saint-Germainit, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Arena”, Bayern Munich dhe PSG janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale...

VIDEO/ Bayerni reagon pas dy gafave, Chelsea ndëshkon Porton

para një jave - ABC News

Vijnë golat e parë në Bayern Munchen-PSG. Skuadra e Flick po përballet në Bavari kundër PSG-së, duke përsëritur finalen e sezonit të kaluar, që u fitua 1-0 nga kampionët e Gjermanisë. Vendasit e nisën...

Gol në ndeshjen Porto – Chelsea

para një jave - OraInfo

Porto – Chelsea Chelsea i ka shënuar gol Portës në Ligën e Kampionëve. Pas 32 minutave lojë, Blutë e Londrës e kanë gjetur golin e epërsisë me anë të Mason Mount, që realizoi për 0-1 Fituesi i këtij dueli,...

Interi marshon drejt titullit kampion në Serie A

para një jave - Alsat-M

Pas golave të shënuar nga Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, Inter ka arkëtuar pikët e plota ndaj Sasuolos. Me pikët e reja, tani skuadra nga Milano është në rrugë të duhur për të fituar titullin e Serie...

Interi nuk gabon, shkon +11

para një jave - Koha.mk

Interi është rrugës së duhur për ta fituar titullin në Itali. Të besuarit e Antonio Contes kanë rikuperuar në mënyrën më të mirë ndeshjen e mbetur, duke e mposhtur 2-1 Sassuolon. Ashtu si pjesën më të...

Mount realizon gol të jashtëzakonshëm ndaj Portos

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Portos. Golin e parë për “Blues” e ka shënuar Mason Mount, shkruan GazetaBlic Sport. Mount ka shënuar eurogol pas 32 minutave lojë në portën...

E FUNDIT/ Shokohet Bayern, PSG realizon të 2-tin (VIDEO)

para një jave - Albeu

Bayern po shokohet nga PSG teksa francezët kanë shënuar dhe golin e dytë. Markinjo ka realizuar falë një pasimi të gjatë nga Neymar. /albeu.com/

Mason Mooooooount, Chelsea në epërsi ndaj Portos

para një jave - Indeks online

Skuadra e Chelseat ka kaluar në epërsi ndaj Portos në çerekfinalen e parë të UEFA Champions League. Golin për 0 me 1 e shënoi mesfushori anglez, Mason Mount në minutën e 32’të, shkruan IndeksOnline Kujtojmë...

Bie mbrojtja e Bayernit, PSG dyfishon epërsinë

para një jave - Zeri

Paris Saint-Germain ka shënuar edhe golin e dytë, për ta dyfishuar epërsinë ndaj Bayern Munichit, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Arena”, Bayern Munich dhe PSG janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale...

Gol i bukur nga Mount, Chelsea kalon në epërsi ndaj Portos

para një jave - Zeri

Skuadra e Chelseas ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë ndaj Portos, shkruan Zeri.info. Në “Ramon Sanchez Pizjuan”, Porto dhe Chelsea janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve....

VIDEO/ Mbrojtja e Bayernit katastrofë, PSG ndëshkon dy herë kampionët

para një jave - ABC News

Vijnë golat e parë në Bayern Munchen-PSG. Skuadra e Flick po përballet në Bavari kundër PSG-së, duke përsëritur finalen e sezonit të kaluar, që u fitua 1-0 nga kampionët e Gjermanisë. Vendasit e nisën...

Formacionet startuese: Chelsea dhe Porto në duelin e parë çerekfinal

para një jave - Telegrafi

Chelsea ka udhëtuar në Sevilla, ku do ta zhvillojë ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Portos. Për shkak të kufizimit të udhëtimeve si pasojë e situatës me coronavirus, të dyja sfidat...

Formacionet zyrtare: Bayerni pa Lewandowskin në sfidën e parë ndaj PSG-së

para një jave - Telegrafi

Në Allianz Arena zhvillohet një prej sfidave më të mëdha çerekfinale të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, ndeshja e parë ndërmjet Bayern Munichut dhe Paris Saint-Germainit. Kampioni në fuqi i garës...

Hansi Flick befason me deklaratën e tij pas humbjes nga PSG

para një jave - Infokusi

Bayern Muncheni ka pësuar humbje në shtëpi nga PSG me rezultat 2-3, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Allianz...

Interi nuk gabon, shkon +11

para një jave - Gazeta Express

Interi është rrugës së duhur për ta fituar titullin në Itali. Të besuarit e Antonio Contes kanë rikuperuar në mënyrën më të mirë ndeshjen e mbetur, duke e mposhtur 2-1 Sassuolon. Lexo Edhe: Ronaldo dhe...

Biseda pas ndeshjes mes Florentino Perez, Fabinho dhe Vinicius – braziliani i Liverpoolit me fjalë të mëdha për brazilianin e Realit

para një jave - Telegrafi

Pas ndeshjes mes Real Madridit dhe Liverpooli të fituar nga mbretërit 3-1, presidenti Florentino Perez e ndërpreu bisedën e Vinicius Junior me Fabinhon në tunel. Florentino kishte zbritur për të parë lojtarët...

Ky është formacioni i përballjes Bayern-PSG

para një jave - Klan Kosova

Bayern dhe Paris kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të çerekfinales në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në mungesë të Lewandowski dhe Costa Bayern do ti startojë këta lojtarë: Neur Pavard...

I jashtëzakonshëm Kylian Mbappe, shënon pas tre minutave ndaj Bayern Munich

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e PSG ka shënuar golin e parë ndaj Bayern Munich. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar sulmuesi francez, Kylian Mbappe, shkruan GazetaBlic Sport. Për golin e Mbappe ka asistuar Neymar Junior...

Notat e Rrahmanit, Hysajt dhe të tjerëve

para një jave - Bota Sot

Juventusi shënoi fitore ndaj Napolit në ndeshjen e mbetur nga java e tretë në Serie A,. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Stadium” përfundoi me rezultatin 2:1. Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala shënuan...

Interin nuk e ndal askush, zikaltërit shumë pranë titullit (VIDEO)

para një jave - Albeu

Interi arriti të mposhtë Sasuolon me rezultatin 2-1, dhe thellon kështu n11 pikë diferencën me Milanin. Zikaltrit u treguan cinikë këtë ndeshje, teksa Sasuolo zotëroi pjesën më të madhe të takimit topin,...

VIDEO/ “Lu-La” mposht Sasuolon, Interi prek me një dorë titullin. Zikaltrit nuk dinë të ndalen

para një jave - Panorama

Interi arriti të mposhtë Sasuolon me rezultatin 2-1, dhe thellon kështu në 11 pikë diferencën me Milanin. Zikaltrit u treguan cinikë këtë ndeshje, teksa Sasuolo zotëroi pjesën më të madhe të takimit topin,...

GOOOOOL! PSG-ja kalon në epërsi ndaj Bayernit

para një jave - Indeks online

Skuadra e Paris Saint-Germain ka kaluar në epërsi ndaj Bayern Munchen. Golin për 1 me 0 e shënoi Kylian Mbappe në minutën e 3’të të ndeshjes, shkruan IndeksOnline Mbappe Goal pic.twitter.com/1EPRyUO2Lp...

Zhbllokohet shpejt rezultati, Mbappe e kalon Parisin në epërsi ndaj Bayernit

para një jave - Zeri

Skuadra e Paris Saint-Germainit ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë ndaj Bayern Munichit, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Arena”, Bayern Munich dhe PSG janë duke zhvilluar ndeshjen e parë çerekfinale...

Inter afrohet gjithnjë e më shumë titullit

para një jave - OraInfo

Pikët e Interit. Pas golave të shënuar nga Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, Inter ka arkëtuar pikët e plota në këtë ndeshje. Inter janë në rrugë të duhur për të fituar titullin e Serie A këtë sezon,...

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

para një jave - Lajmi.net

Në finalen e vitit të kaluar, PSG humbi me rezultat minimal prej 1-0 ndaj Bayern Munich, raporton lajmi.net. E tani, ekipi nga Parisi janë afër që t’i eliminojnë nga Liga e Kampionëve dhe të kualifikohet...

Notat e futbollistëve: Porto 0-2 Chelsea

para një jave - Infokusi

Chelsea e ka mposhtur Porton në udhëtim me rezultat 0-2, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në ‘Estadio Ramón Sánchez Pizjuán’,...

PSG mposht Bayern Munichun dhe bën hap të madh drejt gjysmëfinales (VIDEO)

para një jave - Tetova1

PSG ka fituar si mysafir i Bayern Munich me rezultat 3-2 në kuadër të ndeshje së parë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Bayern Munich dhe PSG doli të jetë shumë e bukur, me gola, por edhe...

Live: Bayerni - PSG, sfidë sikur finale

para një jave - Bota Sot

(E plotësuar) - Bayerni do të paraqitet pa lojtarin kryesor, sulmuesin Robert Lewandowskin e lënduar, kundër PSG-së. në ndeshjen e parë të çerekfinales së Champions League. Porto do të ndeshet me Chelsean....

Interi i pandalshëm, shkon +11. Fiton edhe Juventusi

para një jave - Ora news

Do të duhet të ndodhë diçka e pazakonshme që Interi të mos fitojë titullin këtë vit pasi me fitoren e radhës, të 10 rresht arrin në 11 pikë më shumë se Milani duke iu afruar më shumë trofeut të madh. Në...

Inter fiton ndeshjen e mbetur ndaj Sassuolos, shkëputet dukshëm në klasifikim

para një jave - Insajderi

Interi arriti të mposhtë Sassuolon me rezultatin 2-1, dhe thellon kështu në 11 pikë diferencën me Milanin e vendit të dytë, njofton Insajderi. ‘Zikaltrit’ u treguan cinikë këtë ndeshje, teksa Sassuolo...

Mount lojtari më i mirë, vlerësimet e lojtarëve: Porto – Chelsea

para një jave - Lajmi.net

Thomas Tuchel po vazhdon formën e tij të jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve dhe së fundmi ka marrë një avantazh të madh nga ndeshja e parë ndaj Portos, shkruan lajmi.net. Pas ndeshjes, Eurosport ka...

Notat e futbollistëve: Bayern Munchen 2-3 PSG

para një jave - Infokusi

PSG e ka mposhtur Bayern Munchenin në udhëtim me rezultat 2-3, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Allianz...

Inter për “notën 10”, Juventus fiton përballjen direkte me Napolin

para një jave - SuperSport

Inter nuk shkëlqen, por vijon të fitojë dhe të thellojë diferencën me ndjekëset, pasi tani e sheh veten plot 11 pikë larg Milanit të vendit të dytë. Në sfidën e prapambetur nga java e 27, zikaltrit mposhtën...

Juventus – Napoli, kjo është nota e Amri Rrahmanit

para një jave - GazetaBlic

Juventus ka mposhtur Napolin në ndeshjen e mbetur të Serie A. Skuadra e Pirlos fitoi ndaj Napolit me rezultatin 2:1, shkruan GazetaBlic Sport. Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala shënuan për fitoren e Juventusit,...

Interi fiton dhe është shumë afër titullit të kampionit

para një jave - Bota Sot

Interi ka arritur tre pikë të mëdha dhe është shumë afër titullit në Serie A. Zikaltrit si vendas e mposhtën me rezultat 2:1 Sassuolon. Për Interin shënuan Lukaku (10'), Martinez (67') dhe për Sassuolon...

10 fitore radhazi për Interin, titulli edhe më afër – “Ringjallet” Juventusi

para një jave - Mapo

Interi vazhdon të marshojë drejt titullit kampionat, ndërsa Juventusi rikthehet te fitorja në momentin e duhur. Zikaltrit e Contes mposhtën 2-1 në “San Siro” Sassuolon, duke siguruar fitoren e nëntë radhazi...

Interi regjistron fitoren e dhjetë radhazi në Serie A

para një jave - Zeri

Interi ka regjistruar edhe fitoren e dhjetë radhazi në Serie A, duke vazhduar kështu rrugën drejt titullit, shkruan Zeri.info. Skaudra e drejtuar nga Antonio Conte triumfoi sonte si vendase ndaj Sassuolos....

Cristiano Ronaldo e kalon Juventusin në epërsi pasi e huqi një gol të sigurt nga dy metra prej porte

para një jave - Telegrafi

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit në ndeshjen e Serie A që po konsiderohet shumë e rëndësishme për të dy skuadrat. Cristiano Ronaldo kishte rast shumë të mirë në minuan e dytë të takimit, ku nga...

Inter mposht Sassuolon dhe shkon në +11 nga vendi i dytë, Juventus fiton derbin ndaj Napolit

para një jave - GazetaBlic

Kanë përfunduar dy ndeshjet e zhvilluar sot në Serie A. Në ndeshjen Inter – Sassuolo, vendasit fituan me rezultatin e ngushtë 2-1, duke marrë tre pikë tjera me rëndësi, shkruan GazetaBlic Sport. Golin...

Ronaldo dhe Dybala kreatorë të fitores së Juves kundër Napolit të Rrahmanit dhe Hysajt

para një jave - Bota Sot

Juventusi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në luftë për katër vendet e para në Serie A. Kampioni në fuqi, si vendas e mundi me rezultat 2:0 Napolin, në takimin e mbetur të javës së tretë. Futbollistët...

Interi fiton dhe shumë afër titullit të kampionit

para një jave - Bota Sot

Interi ka arritur tre pikë të mëdha dhe është shumë afër titullit në Serie A. Zikaltrit si vendas e mposhtën me rezultat 2:1 Sassuolon. Për Interin shënuan Lukaku (10'), Martinez (67') dhe për Sassuolon...

E FUNDIT/ Ronaldo dhe Dybala i dhurojnë fitoren Juventusit (VIDEO)

para një jave - Albeu

Juventus ka fituar 2-1 ndaj Napolit vijon..

Tifozët e Interit mund të besojnë në titull, ky ekip i Contes s’di të ndalet

para një jave - Indeks online

Skuadra e Interit ka shënuar fitoren e 10 me radhë në Serie A. Ekipi i menaxhuar nga maestro, Antonio Conte arriti fitore 2 me 1 ndaj Sassuolos në xhiron e 28-të të Serie A, shkruan IndeksOnline ‘Nerazzurrët’...

Juventusi e fiton derbin ndaj Napolit, Amir Rrahmani luajti tërë ndeshjen

para një jave - Zeri

Pas humbjes nga Benevento dhe barazimit me Torinon, skuadra e Juventusit ka regjistruar fitore në Serie A, shkruan Zeri.info. Kampioni në fuqi italian ka fituar derbin ndaj Napolit. Kjo ndeshje ishte e...

Super gol nga Traore, Sassuolo ngushton epërsinë e Interit

para një jave - Zeri

Skuadra e Sassuolos ka shënuar golin e parë, duke ngushtuar epërsinë e Interit, shkruan Zeri.info. Ky gol i Sassuolos erdhi në minutën e 85-të, duke e bërë kështu fundin e ndeshjes interesant. Golashënues...

VIDEO/ 10 fitore radhazi për Interin, titulli edhe më afër. “Ringjallet” Juventusi

para një jave - ABC News

Interi vazhdon të marshojë drejt titullit kampionat, ndërsa Juventusi rikthehet te fitorja në momentin e duhur. Zikaltrit e Contes mposhtën 2-1 në “San Siro” Sassuolon, duke siguruar fitoren e nëntë radhazi...

Porto vs Chelsea – formacionet e aktit të parë çerekfinal të Champions League

para një jave - Insajderi

Me fillim nga ora 21:00, zhvillohet ndeshja e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes portugezëve të Portos dhe anglezëve të Chelseat, njofton Insajderi. Për të arritur në këtë fazë të garave, portugezët...

PSG e ‘thyen’ Bayernin në tempullin Allianz Arena

para një jave - Flaka

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain është mbyllur me rezultat 3-2 në të mirë të francezëve. Kylian Mbappe 3′ dhe Marqunihos 28′ ishin golashënuesit e PSG-së në pjesën e parë, ndërsa Choutpo...

Super gol në duelin Sassuolo – Inter

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Sassuolos ka ngushtuar epërsinë e Interit. Golin e parë për Sassuolon në këtë ndeshje e ka shënuar, Hamed Traore, shkruan GazetaBlic Sport. Traore ka gjetur golin në minutën e 84’të të ballafaqimit....

Bayern Munchen vs PSG – formacionet e ndeshjes së parë çerekfinale

para një jave - Insajderi

Luhet në “Allianz Arena”, duke filluar nga ora 21:00, ndeshja mes Bayern Munchen dhe PSG, e vlefshme për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton Insajderi. Pritet një sfidë e luftuar...

PSG e ‘thyen’ Bayernin në tempullin Allianz Arena

para një jave - Lajmi.net

Kylian Mbappe 3′ dhe Marqunihos 28′ ishin golashënuesit e PSG-së në pjesën e parë, ndërsa Choutpo Moting shënoi për Bayernin, shkruan lajmi.net. Pjesa e dytë, nuk ishte aspak më e qetë se e para dhe tregoi...

PSG shokon Bayernin me dy golat e Mbappe, Chelsea mund pastër Porton

para një jave - Shenja

PSG dhe Chelsea hedhin një hap drejt kualifikimit për në gjysmëfinalet e Champions League. Skuadra parisiene mori një fitore spektakolare 3-2 ndaj Bayernit në “Allianz Arena”, duke qenë favorite për të...

Mbyllet ‘drama’ në Allianz Arena, kjo skuadër arrinë fitore të madhe

para një jave - Infokusi

Ka përfunduar ndeshja e ‘çmendur’ ndërmjet Bayern Munchenit dhe PSG-së e zhvilluar në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Allianz...

Chelsea e mposht me ‘lehtësi’ Porton

para një jave - Flaka

Chelsea ka mposhtur Porton me rezultat 2-0 në stadiumin “Estadio de Drago” në Portugali. Mason Mount 32′ shënoi golin e parë në këtë ndeshje, pas një asistimi të mirë nga Jorginho, shkruan lajmi.net. Gjatë...

Dybala realizon gol fantastik ndaj Napolit

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka shënuar golin e dytë ndaj Napolit. Golin e dytë në takimin Juventus – Napoli e ka shënuar sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, shkruan GazetaBlic Sport. Pas golit të shënuar në minutën...

E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Chelsea-Porto

para një jave - Albeu

Chelsea luan në transfertë ndeshjen e parë cerekfinale ndaj Portos. Blutë e Londrës nuk pritet ta kenë të lehtë sfidën ndaj një kundërshtari që eliminioi Juventusin. /albeu.com/ Formacionet zyrtare: Porto:...

Martinez dyfishon epërsinë e Interit

para një jave - Zeri

Skuadra e Interit ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Sassuolos në Serie A, shkruan Zeri.info. “Nerazzurrët” tashmë janë duke udhëhequr me rezultatin e pastër, 2-0. Pas Romelu Lukakut, rrugën...

Juventusi dyfishon epërsinë ndaj Napolit, shënon Dybala

para një jave - Zeri

Skuadra e Juventusit ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Napolit në Serie A, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Stadium”, Juventusi dhe Napoli janë duke zhvilluar ndeshjen e mbetur nga java e tretë....

Chelsea e mposht me ‘lehtësi’ Porton

para një jave - Lajmi.net

Mason Mount 32′ shënoi golin e parë në këtë ndeshje, pas një asistimi të mirë nga Jorginho, shkruan lajmi.net. Gjatë pjesës së dytë, nuk pati shumë raste nga asnjëra skuadër, mirëpo Chelsea shënojë edhe...

Porto – Chelsea, formacionet zyrtare

para një jave - OraInfo

Formacionet. Sot Chelsea do të përballet me Porton në kuadër të çerekfinaleve të Champions League. Ndeshja do të zhvillohet në ora 21:00, në stadiumin Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Para takimit klubet...

Përfundon ndeshja ndërmjet Portos dhe Chelseas

para një jave - Infokusi

Chelsea ka marrë një fitore shumë të madhe në udhëtim te Porto, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Londinezët kanë triumfuar me rezultat 0-2,...

Porto – Chelsea, ja formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Sot Chelsea do të përballet me Porton në kuadër të çerekfinaleve të Champions League. Ndeshja do të zhvillohet në ora 21:00, në stadiumin Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, shkruan GazetaBlic Sport. Para takimit...

Shënohet goli i dytë në përballjen Inter-Sassuolo

para një jave - GazetaBlic

Është shënuar edhe goli i dytë në përballjen mes Inter dhe Sassuolo. Në minutën e 68’të, Martinez gjeti rrjetën pas asistimit të Lukakut, shkruan GazetaBlic Sport. Inter tani ka thelluar epërsin me dy...

E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Bayern-PSG

para një jave - Albeu

Formacionet zyrtare: Bayern: Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez; Kimmich, Goretzka; Sane, Muller, Coman; Choupo-Moting. PSG: Keylor Navas; Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Gueye, Danilo; Di...

Formacionet zyrtare: Porto – Chelsea

para një jave - Indeks online

Janë publikuar formacionet e çerekfinales së parë mes Portos dhe Chelseat në UEFA Champions League. Takimi mes klubit portugez dhe atij anglez fillon nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline Formacionet: FC...

Porto - Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Porto dhe Chelsea sonte (e mërkurë) takohen mes vete në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Kjo do të jetë ndeshja e parë çerekfinale në kuadër të garës më të fortë në botë për klube. Ndeshja zhvillohet...

Formacionet zyrtare nga super ndeshja: Bayern Munich - Paris Saint-Germain

para një jave - Zeri

Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain sonte (e mërkurë) zhvillojnë ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Bavarezët” do tentojnë ta mbrojnë titullin e fituar në sezonin...

Çfarë ndeshje e ‘çmendur’ po zhvillohet në ‘Allianz Arena’, PSG rikthen rezultatin ndaj Bayernit

para një jave - Infokusi

Bayern Muncheni dhe PSG po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Arena’, skuadra e PSG e ka rikthyer...

Bayern – PSG, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Bayern Munich takohet sonte me PSG’në. Bayern Munich dhe PSG takohen sonte me fillim nga ora 21:00 në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic Sport. Të dy skuadrat kanë...

‘Çartet’ Bayern Muncheni, e barazon rezultatin ndaj PSG-së

para një jave - Infokusi

Bayern Muncheni dhe PSG po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Arena’, skuadra e Bayern Munchenit...

PSG – Bayern, formacionet zyrtare

para një jave - OraInfo

Bayern Munich do të jetë nikoqir i Paris Saint-Germain për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Me fillim nga ora 21:00 do të luhet një ‘ndeshje finale para finales’ mes Bayernit dhe PSG-së,...

Përfundon pjesa e parë e takimit Inter – Sassuolo

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Inter – Sassuolo. Golin e vetëm në pjesë të parë e ka shënuar, Romelu Lukaku, shkruan GazetaBlic Sport. Sulmuesi belg, Lukaku shënoi gol në minutën e 10’të, pas asistimit...

Chelsea dridh Porton në Portugali, Mason Mount shpërthen me një supergol

para një jave - Tetova Sot

Chelsea i ka shënuar gol Portës në Ligën e Kampionëve. Pas 32 minutave lojë, Blutë e Londrës e kanë gjetur golin e epërsisë me anë të Mason Mount, që realizoi për 0-1. Fituesi i këtij dueli, do të përballet...

Momenti kur Ronaldo i shmanget Rrahmanit dhe shënon për Juventusin

para një jave - Indeks online

Skuadra e Juventusit është duke fituar minimalisht 1 me 0 kundër Napolit. Golin për epërsinë e vendasve e shënoi sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo në minutën e 13’të, shkruan IndeksOnline Ronaldo arriti...

Liga e Kampionëve, spektakël në Bayern – PSG, Chelsea në avantazh ndaj Portos

para një jave - Shenja

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndryshjeve, Bayern – PSG dhe Porto – Chelsea të vlefshme për ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve. PSG është duke e mposhtur Bayernin me rezultat 2-1....

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

para një jave - Almakos

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2. Në finalen e vitit të kaluar, PSG humbi me rezultat minimal...

Gara për vend të katërt, Juventus ballafaqohet sonte kundër Napolit

para një jave - Klan Kosova

Gara për vend të katërt, Juventus do të ballafaqohet sonte kundër Napolit. Zonja e vjetër do të jetë nikoqire për duelin që pritet të vendosë fatin e këtyre dy ekipeve që kanë pikë të njëjta në tabelën...

Formacionet zyrtare: Juve dhe Napoli në duelin e drejtpërdrejtë për top-katërshe

para një jave - Telegrafi

Në Allianz Stadium në Torino, Juventusi dhe Napoli zhvillojnë ndeshjen e mbetur të Serie A. Skuadrat kundërshtare renditen në pozitat katër dhe pesë me pikë të barabarta, nga 56 dhe janë konkurrentë të...

E FUNDIT/ Super CR7, Juventus ndëshkon Napolin (VIDEO)

para një jave - Albeu

Cristiano Ronaldo i ka dhënë avantazhin Juves. Portugezi ndëshkoi me një gol të bukur Napolin brenda zonës. /albeu.com/

Lukaku e kalon Interin në epërsi ndaj Sassuolos

para një jave - Zeri

Skuadra e Interit ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Sassuolos në Serie A, shkruan Zeri.info. Në “Guiseppe Meazza”, Interi dhe Sassuolo janë duke zhvilluar ndeshjen e mbetur nga java...

Juventusi kalon në epërsi, shënon Cristiano Ronaldo

para një jave - Zeri

Skuadra e Juventusit ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Napolit në Serie A, shkruan Zeri.info. Në “Allianz Stadium”, Juventus dhe Napoli janë duke zhvilluar ndeshjen e mbetur nga...

Neymar asiston për herë të dytë, Marquinhos dyfishon epërsinë

para një jave - Lajmi.net

Në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Bayern Munich, PSG është duke fituar me rezultat 2-0, shkruan lajmi.net. Kylian Mbappe zhbllokoi shifrat pas një asistimi të Neymarit dhe më pas Marquinhos shënoi për...

Ronaldo realizon gol të bukur, Juventusi në avantazh ndaj Napolit

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka kaluar në avantazh ndaj Napolit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar, Cristiano Ronaldo, shkruan GazetaBlic Sport. Ronaldo ka gjetur golin pas asistimit maestral të Chiesas në...

Vjen goli i parë në takimin Inter – Sassuolo

para një jave - GazetaBlic

Është shënuar goli i parë në takimin mes Inter – Sassuolo. Golin e parë në këtë takim e ka shënuar Lukaku, shkruan GazetaBlic Sport. Lukaku ka shënuar në minutën e 10 të takimit. Për golin e Lukaku, asistoi...

Trajneri i Dortmund ka kopjuar strategjinë e këtij ekipi!

para një jave - Bota Sot

Borussia Dortmund i befasoi të gjithë mbrëmjen e kaluar me paraqitjen dinjitoze ndaj Manchester Cityt. Pavarëisht humbjes 2-1, verdhezinjtë u paraqitën shumë mirë dhe e vunë jo pak në vështirësi ekipin...

Chelsea fiton ndeshjen e parë në çerekfinale ndaj Portos

para një jave - Fakti Ditor

Është mbyllur ndeshja në Portugali ndërmjet Chelseat dhe Portos me rezultatin 2:0 në të mirë të ekipit nga Londra. Me këtë fitore, Chelsea pothuajse është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

VIDEO/ Kylian Mbappe kthehet në makthin e Bayern Munich, PSG i bën keq kampionëve në fuqi, Chelsea nuk e diskuton Porton

para një jave - Fakti Ditor

EUROPË – PSG shfaq gjithë potencialin në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League. Skuadra franceze ia doli të fitojë në transfertë përballë Bayern Munich me shifrat 2-3. Një 90 minutësh me ritëm...

PSG e ‘thyen’ Bayernin në tempullin Allianz Arena

para një jave - Smart News

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain është mbyllur me rezultat 3-2 në të mirë të francezëve. Kylian Mbappe 3′ dhe Marqunihos 28′ ishin golashënuesit e PSG-së në pjesën e parë, ndërsa Choutpo...

Chelsea e mposht me ‘lehtësi’ Porton

para një jave - Smart News

Chelsea ka mposhtur Porton me rezultat 2-0 në stadiumin “Estadio de Drago” në Portugali. Mason Mount 32′ shënoi golin e parë në këtë ndeshje, pas një asistimi të mirë nga Jorginho, shkruan lajmi.net. Gjatë...

Zidane: Kam kaluar 5 vite të bukura në Torino

para një jave - RTK

Reali i bëri tre gola Liverpulit dhe shikon më afër gjysmëfinalet e Championsit. Pak shërbeu për të kuqtë goli i Salah me skuadrën e Klopp që pak i shërbeu goli i Salah, dhe i duhet të përmbysë në kthim...

Neuer ‘gabon’, derisa Mbappe feston golin e shënuar

para një jave - Lajmi.net

Mbappe pranoi një asistim mjaftë të mirë nga Neymar dhe konkretizoi atë në gol, shkruan lajmi.net. Pozicionimi i Manuel Neuer ishte në rregull, mirëpo devijoi topin drejt portës me ç’rast edhe Mbappe shënojë....

Mbappe nuk ia falë Bayernit, i shënon gol të bukur pas tre minutave lojë

para një jave - Infokusi

Bayern Muncheni dhe PSG po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Arena’, skuadra e PSG-së ka kaluar...

PSG mposht Bayern Munichun dhe bën hap të madh drejt gjysmëfinales, Mbape i pandalshëm

para një jave - Info7

PSG ka fituar si mysafir i Bayern Munich me rezultat 3-2 në kuadër të ndeshje së parë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Bayern Munich dhe PSG doli të jetë shumë e bukur, me gola, por edhe...

VIDEO/ Kylian Mbappe kthehet në makthin e Bayern Munich, PSG i bën keq kampionëve në fuqi, Chelsea nuk e diskuton Porton

para një jave - Dosja.al

Kylian Mbappe 7 Prill, 2021 23:06 EUROPË – PSG shfaq gjithë potencialin në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League. Skuadra franceze ia doli të fitojë në transfertë përballë Bayern Munich me shifrat...

PSG tregon fuqinë e vërtetë kundër Bayernit, e mposht midis ‘Allianz Arenas’

para një jave - Periskopi

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain është mbyllur me rezultat 3-2 në të mirë të francezëve. Kylian Mbappe 3′ dhe Marqunihos 28′ ishin golashënuesit e PSG-së në pjesën e parë, ndërsa Choutpo...

Chelsea fiton ndeshjen e parë në çerekfinale ndaj Portos

para një jave - Epoka e Re

Është mbyllur ndeshja në Portugali ndërmjet Chelseat dhe Portos me rezultatin 2:0 në të mirë të ekipit nga Londra. Me këtë fitore, Chelsea pothuajse është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve....

PSG-ja shokon Bayernin

para një jave - Epoka e Re

PSG-ja ka hedhur një hap drejt kualifikimit për në gjysmëfinalet e Champions League. Skuadra parisiene mori një fitore spektakolare 3-2 ndaj Bayernit në “Allianz Arena”, duke qenë favorite për të avancuar...

PSG e rrëmben spektaklin ndaj Bayernit, Chelsea me fitore solide ndaj Portos

para një jave - KosovaPress

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve ku u ballafaquan Bayern Munich – PSG dhe Porto – Chelsea. Chelsea ka korrur një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e parë me...

PSG e rrëmben spektaklin ndaj Bayernit, Chelsea me fitore solide ndaj Portos

para një jave - Gazeta Metro

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve ku u ballafaquan Bayern Munich – PSG dhe Porto – Chelsea. Chelsea ka korrur një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e parë me...

Zidane “i shkel syrin” Juves: Kam kaluar 5 vite të bukura në Torino

para një jave - Gazeta Tema

Reali i bëri tre gola Liverpulit dhe shikon më afër gjysmëfinalet e Championsit. Pak shërbeu për të kuqtë goli i Salah me skuadrën e Klopp që pak i shërbeu goli i Salah, dhe i duhet të përmbysë në kthim...

Ronaldo dhe Dybala kreatorë të fitores së Juves kundër Napolit

para një jave - Tetova Sot

Juventusi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në luftë për katër vendet e para në Serie A. Kampioni në fuqi, si vendas e mundi me rezultat 2:1 Napolin, në takimin e mbetur të javës së tretë. Futbollistët...

Chelsea me njërën këmbë në gjysmëfinale, mposht 2-0 Porton si mysafir

para një jave - Periskopi

Chelsea e ka mundur 0-2 në udhëtim Porton. “Blutë” e Londrës kthehen në shtëpi me një fitore të madhe në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Chelsea ka arritur ta mposhtë 2-0 në udhëtim...

Interi fiton, shumë afër titullit të kampionit

para një jave - Tetova Sot

Interi ka arritur tre pikë të mëdha dhe është shumë afër titullit në Serie A. Zikaltrit si vendas e mposhtën me rezultat 2:1 Sassuolon. Për Interin shënuan Lukaku (10′), Martinez (67′) dhe për Sassuolon...

Mbyllet takimi mes Juventusit dhe Napolit

para një jave - Infokusi

Juventusi e ka fituar ndeshjen e mbetur të xhiros së tretë në Serie A ndaj Napolit, shkruan Gazeta inFokus . ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar ndaj napolitanëve me rezultat 2-1, në takimin e zhvilluar në ‘Allianz...

Inter afrohet gjithnjë e më shumë titullit

para një jave - Flaka

Pas golave të shënuar nga Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, Inter ka arkëtuar pikët e plota në këtë ndeshje. Inter janë në rrugë të duhur për të fituar titullin e Serie A këtë sezon, ku kanë grumbulluar...

Ronaldo dhe Dybala i japin pikët e plota Juventusit

para një jave - Flaka

Juventus ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Napolit për të marrë pikët e plota në këtë ndeshje. Federico Chiesa asistoi një top shumë të mirë për Cristiano Ronaldon dhe ky i fundit e konkretizoi atë në gol...

Formacionet zyrtare të derbit Juventus vs Napoli

para një jave - Insajderi

Luhet duke filluar nga ora 18:45, ndeshja mes Juventusit dhe Napolit në Serinë A, e shtyrë, pasi fillimisht ishte planifikuar të luhej në tetor të vitit të kaluar, por nuk u zhvillua, për shkak të rasteve...

E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Juventus-Napoli

para një jave - Albeu

Sot në orën 18:45 do të luhet sfida shumë interesante mes Juventusit dhe Napolit e vlefshme për Serie A. Të dy skuadrat po luftojnë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe aktualisht kanë pikë...

Formacionet zyrtare: Inter- Sassuolo

para një jave - Zeri

Interi sonte (e mërkurë) do të kërkoj fitoren e dhjetë radhazi në Serie A, për të vazhduar kështu edhe rrugën drejt titullit, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte sonte luan si vendase...

Përfundon ndeshja ndërmjet Interit dhe Sassuolos

para një jave - Infokusi

Interi e ka regjistruar edhe fitoren e 9-të radhazi në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . ‘Zikaltërit’ e kanë mposhtur Sassuolon me rezultat 2-1, në sfidën e vlefshëm për xhiron e 28-të...

Inter afrohet gjithnjë e më shumë titullit

para një jave - Lajmi.net

Inter janë në rrugë të duhur për të fituar titullin e Serie A këtë sezon, ku kanë grumbulluar 71 pikë pas 29 ndeshjeve, shkruan lajmi.net. Romelu Lukaku 10′ shënoi golin e parë në ndeshje, pas një asistimi...

Ronaldo dhe Dybala i japin pikët e plota Juventusit

para një jave - Lajmi.net

Federico Chiesa asistoi një top shumë të mirë për Cristiano Ronaldon dhe ky i fundit e konkretizoi atë në gol për të hapur serinë e golave në ndeshje, raporton lajmi.net. Me këtë gol të vetëm dhe një dominim...

Amir Rrahmani nga minuta e parë, formacionet zyrtare: Juventus - Napoli

para një jave - Zeri

Juventusi dhe Napoli zhvillojnë sonte ndeshjen e mbetur nga java e tretë në Serie A, shkruan Zeri.info. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:45 në “Allianz Stadium”, teksa tani janë zbuluar edhe formacionet...

Inter – Sassuolo, publikohen formacinet zyrtare

para një jave - OraInfo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Sassuolo. Inter do të mirëpret Sassuolon në stadiumin “Giuseppe Meazza”. Ndeshja e cila ishte paraparë të luhej më 21 mars, është shtyrë për shkak...

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua

para një jave - Bota Sot

Reali i bëri tre gola Liverpulit dhe shikon më afër gjysmëfinalet e Championsit. Pak shërbeu për të kuqtë goli i Salah me skuadrën e Klopp që pak i shërbeu goli i Salah, dhe i duhet të përmbysë në kthim...

Juventus planifikon shitjen e 5 lojtarëve gjatë merkatos së verës

para një jave - Albsport.mk

Sipas raporteve, Juventusi po planifikon të rifreskojë skuadrën në verë duke pastruar pesë super yje. Skuadra e Andrea Pirlo e ngathët këtë sezon, 10 pikë prapa udhëheqësit Inter Milan në Serie A dhe jashtë...

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare

para një jave - OraInfo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Napoli. Me fillim nga ora 18:45 do të luhet sfida shumë interesante mes Juventusit dhe Napolit. Të dy skuadrat po luftojnë për të siguruar...

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare, Amir Rrahmani nga minuta e parë

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit sot zhvillon ndeshjen ndaj Napolit. Juventus dhe Napoli takohen sonte me fillim nga ora 18:45, në kuadër të ndeshjes së mbetur të Serie A, shkruan GazetaBlic Sport. Pak para ndeshjes,...

Inter – Sassuolo, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Interi sot do të ballafaqohet me  Sassuolon në kuadër të ligës italiane, Serie A. Interi ndodhet në vendin e parë në tabelë dhe ekipi i Contes do të kërkojë fitoren që të vazhdojë formën e mirë, shkruan...

Amir Rrahmani kundër Ronaldos, formacionet zyrtare: Juventus – Napoli

para një jave - Indeks online

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus – Napoli, e cila ishte e paraparë të zhvillohej në xhiron e tretë të Serie A – por ishte shtyrë për shkak të virusit Covid-19. Ndeshja zhvillohet...

Porto – Chelsea, formacionet zyrtare

para një jave - Lajmi.net

Të dy skuadrat nuk kanë qenë favorite në ndeshjet e tyre, ku Chelsea arriti që të eliminojë Atletico Madrid, ndërsa Porto bëri befasinë duke dërguar në shtëpi Juventusin, raporton lajmi.net. Megjithatë,...

Formacionet zyrtare: Bayerni pa Lewandowskin në sfidën e parë ndaj PSG-së

para një jave - Shenja

Në Allianz Arena zhvillohet një prej sfidave më të mëdha çerekfinale të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, ndeshja e parë ndërmjet Bayern Munichut dhe Paris Saint-Germainit. Kampioni në fuqi i garës...

Formacionet zyrtare: Porto – Chelsea

para një jave - Infokusi

Porto dhe Chelsea takohen sonte në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Ndeshja nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estadio Ramón Sánchez...

Bayerni ngushton disavantazhin kundër PSG-së, Choupo-Moting u jep shpresë bavarezëve

para një jave - Periskopi

Bayern Munich ka shënuar një gol shumë të rëndësishëm si nikoqir i PSG-së, në ndeshjen e parë cerekfinale të Champions Leagues, shkruan Periskopi. Në minutën e 37-të ka shënuar me kokë Choupo-Moting për...

Juve fitoi derbi ndaj Napolit

para një jave - Epoka e Re

Juventus rikthehet në rrugën e fitoreve në Seria A, duke triumfuar 2-1 në sfidën e prapambetur ndaj Napolit. Skuadra e Andrea Pirlos tashmë e sheh veten në vendin e tretë në renditje, duke kaluar disi...

Gol në ndeshjen Porto – Chelsea

para një jave - Almakos

Porto – Chelsea Chelsea i ka shënuar gol Portës në Ligën e Kampionëve. Pas 32 minutave lojë, Blutë e Londrës e kanë gjetur golin e epërsisë me anë të Mason Mount, që realizoi për 0-1 Fituesi i këtij dueli,...

Formacionet zyrtare: Bayern Munchen – PSG

para një jave - Infokusi

Bayern Muncheni dhe PSG takohen sonte në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Ndeshja nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Arena’...

CHAMPIONS LEAGUE/ Përfundojnë pjesët e para, PSG po trondit Bayern Munich në “Allianz Arena”, Chelseat i mjafton një gol ndaj Portos

para një jave - Dosja.al

Bayern Munich-PSG 7 Prill, 2021 21:59 EUROPË – Aktualisht janë duke u luajtur dy takimet e para çerekfinale të Champions League. PSG po fiton me shifrat 2-1 ndaj Bayern Munich në këtë pjesë të parë. Mbappe...

PSG-ja e fiton pjesën e parë ndaj Bayernit

para një jave - Epoka e Re

45 minutëshi i parë mes Bayern Munich dhe PSG është mbyllur me rezultat 1-2. Vetëm pas 3 minutave Kylian Mbappe hapi serinë e golave në pjesën e parë, duke shënuar pas asistimit të Neymar. Marquinhos 28′...

Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka shprehur admirimin që e ka drejt gjigantit italian Juventus, pas spekulimeve të shumta që po e lidhin francezin me detyrën e trajnerit tek “Zonja e Vjetër”....

Liga e Kampionëve, spektakël në Bayern – PSG, Chelsea në avantazh ndaj Portos

para një jave - KosovaPress

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndryshjeve, Bayern – PSG dhe Porto – Chelsea të vlefshme për ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve. PSG është duke e mposhtur Bayernin me rezultat 2-1....

Moting e rikthen në lojë Bayernin ndaj PSG-së – video

para një jave - KosovaPress

Gjiganti bavarez Bayern Mynich ia ka dalur që ta ngushtojë epërsinë e PSG-së. Në minutën e 37’ të ndeshjes për bavarezët ka realizuar Choupo Moting për të çuar shifrat në 2-1. Goli i Moting: GOAL! Bayern...

Liga e Kampionëve, spektakël në Bayern – PSG, Chelsea në avantazh ndaj Portos

para një jave - Gazeta Metro

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndryshjeve, Bayern – PSG dhe Porto – Chelsea të vlefshme për ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve. PSG është duke e mposhtur Bayernin me rezultat 2-1....

Zidane “i shkel syrin” Juves: Kam kaluar 5 vite të bukura në Torino

para një jave - SuperSport

Reali i bëri tre gola Liverpulit dhe shikon më afër gjysmëfinalet e Championsit. Pak shërbeu për të kuqtë goli i Salah me skuadrën e Klopp që pak i shërbeu goli i Salah, dhe i duhet të përmbysë në kthim...

Chelsea dridh Porton në Portugali, Mason Mount shpërthen me një supergol

para një jave - Periskopi

Chelsea i ka shënuar gol Portës në Ligën e Kampionëve. Pas 32 minutave lojë, Blutë e Londrës e kanë gjetur golin e epërsisë me anë të Mason Mount, që realizoi për 0-1. Fituesi i këtij dueli, do të përballet...

Juventus po mposht Napolin, derisa Interi vazhdon sigurt drejt titullit

para një jave - Lajmi.net

Juventus po luan më mirë sesa Napoli në këtë ndeshje, ku edhe ka shënuar gol përmes Cristiano Ronaldos, shkruan lajmi.net. Federico Chiesa u vlerësua shumë në golin e shënuar nga portugezi, pasi dhuroi...

Mësohen formacionet zyrtare: PSG – Bayern

para një jave - Lajmi.net

Me fillim nga ora 21:00 do të luhet një ‘ndeshje finale para finales’ mes Bayernit dhe PSG-së, transmeton lajmi.net. PSG në krye me Mauricio Pochettinon ka vetëm një qëllim në mendje, fitimin e Ligës së...

Mount shënon për epërsinë e Chelseat ndaj Portos – video

para një jave - KosovaPress

Chelsea ka shënuar golin e parë në ballafaqim me Porton. Pas 32 minutave lojë të zhvilluara ndërmjet këtyre dt skuadrave, është mesfushori Maison Mount i cili ka realizuar pasi mori një asist nga italiani...

Francezi Kylian Mbappe kalon në epërsi PSG-në përballë Bayern Munich

para një jave - Arbresh

PSG është në epërsi ndaj Bayern Munich si mysafir me rezultat 1-0. Goli u shënua që në minutën e tretë të takimit, ku një aksion i bukur mes Neymar e Mbappe u kthye në gol. Francezi arriti ta mposht portierin...

Ronaldo nuk është normal, i shënon gol të bukur Napolit para syve të Rrahmanit

para një jave - Infokusi

Juventusi dhe Napoli po luajnë momentalisht në kuadër të ndeshjes së mbetur të javës së tretë në Serie A, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino, skuadra e...

Shikoni çfarë goli ka shënuar Lukaku, Interi në epërsi

para një jave - Infokusi

Interi dhe Sassuolo po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së 28-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus. Në duelin që po zhvillohet në ‘San Siro’, Interi ka kaluar në epërsi në minutën e 10-të, falë golit...

“Lu-La” mposht Sasuolon, Interi prek me një dorë titullin. Zikaltrit nuk dinë të ndalen

para një jave - Info7

Zikaltrit u treguan cinikë këtë ndeshje, teksa Sasuolo zotëroi pjesën më të madhe të takimit topin, por zikaltrit me kundërsulmet e tyre arritën të jenë më të saktë, teksa ishte Lukaku i cili kaloi në...

Real fiton 3-1 me Liverpool

para një jave - Klan

Real fiton 3-1 me Liverpool Dortmund u thye përballë Manchester City Fitorja 3-1 ndaj Liverpool në shtëpi ishte një hap i rëndësishëm i Real Madrid drejt finales së Champions League. 13 herë kampionët...

Me të filluar ndeshja Mbappe i shënon gol Bayern Mynihut – video

para një jave - KosovaPress

Dyshja Neymar – Mbapppe duket se e ka nisur me shumë seriozitet ndeshjen kundër Bayernit të Mynichut. Një kombinim i mirë ndërmjet tyre solli epërsinë e PSG-së pas vetëm tre minutave lojë. Ja goli: Mbappe...

De Bruyne: Nuk mund të jem më i lumtur se kaq, dua ta mbyllin sezonin me trofe

para një jave - Koha.mk

Kevin de Bruyne është parë shumë i lumtur pas rinovimin të kontratës me Manchester Cityn edhe për katër vitet e ardhshme. Manchester City ka konfirmuar se De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re që...

Formacionet zyrtare / Bayern pa Levandovskin dhe Gnabryn

para një jave - in7

Në Allianz Arena zhvillohet një prej sfidave më të mëdha çerekfinale të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, ndeshja e parë ndërmjet Bayern Munichut dhe Paris Saint-Germainit. Kampioni në fuqi i garës...

Ronaldo dhe Dybala i japin pikët e plota Juventusit

para një jave - Gazeta Metro

Juventus ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Napolit për të marrë pikët e plota në këtë ndeshje. Federico Chiesa asistoi një top shumë të mirë për Cristiano Ronaldon dhe ky i fundit e konkretizoi atë në gol...

VIDEO/ Inter vuan ndaj Sasuolos, por Lu-La nuk zhgënjen, Ronaldo dhe Dybala zgjojnë Juventusin ndaj Napolit

para një jave - Dosja.al

Lukaku dhe Lautaro Martinez 7 Prill, 2021 20:52 ITALI – Juventus dhe Inter nuk zhgënjejnë në takimet e prapambetura të Serisë A. Zikaltrit fituan 2-1 ndaj Sassuolos në “San Siro”. Një ndeshje që nisi mirë...

Interi i pandalshëm, bën hap të madh drejt titullit me fitoren kundër Sassuolos

para një jave - Periskopi

Interi është rrugës së duhur për ta fituar titullin në Itali. Të besuarit e Antonio Contes kanë rikuperuar në mënyrën më të mirë ndeshjen e mbetur, duke e mposhtur 2-1 Sassuolon. Ashtu si pjesën më të...

Dy cerekfinalet e sotme në Champions League

para një jave - Insajderi

Sonte do të zhvillohen edhe dy ndeshje në Champions League. Ajo më interesante do të jetë ndërmjet Bayern Munich & Paris Saint Germain. Dy skuadrat u përballen vitin e kaluar në finale të garës më të madhe...

Juventusi pa probleme mposht Napolin me Rrahmanin në fushë

para një jave - Periskopi

Juventusi ka mposhtur Napolin në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë, xhiro e mbetur, të kampionatit italian. ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar me rezultat 2-1, falë golave nga Cristiano Ronaldo 13′ dhe...

Interi blindon kreun e tabelës, Juventusi mposht Napolin

para një jave - KosovaPress

Interi dhe Juventusi kanë arkëtuar nga tri pikë të reja nga ndeshjet e mbetura të këtij edicioni të Serie-A. “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur Napolin me rezultat 2-1 në “Alianz Arena” në ndeshjen e cila...

Zidane: Juventus gjithmonë ka qenë i rëndësishme për mua

para një jave - Koha.mk

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dje ka paralajmëruar largimin pas fitores kundër Liverpoolit. “Los Blancos” triumfuan me rezultat bindës 3 – 1, derisa ndeshja kthyese zhvillohet javën tjetër...

Porto – Chelsea, formacionet zyrtare

para një jave - Almakos

Formacionet. Sot Chelsea do të përballet me Porton në kuadër të çerekfinaleve të Champions League. Ndeshja do të zhvillohet në ora 21:00, në stadiumin Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Para takimit klubet...

Pak para super ndeshjes me PSG, Bayerni merr një lajm të hidhur (FOTO)

para një jave - Albsport.mk

Bayern Munich sonte pret Paris Saint-Germain në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, dhe bavarezët do të dobësohen më tej për këtë ndeshje. Robert Lewandowski është i dëmtuar dhe nuk do të luajë kundër...

Pasi eliminoi Juventusin, Porto përballet me Chelsean, formacionet zyrtare

para një jave - Gazeta Metro

Befasia më e madhe e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve pa dyshim se është skuadra portugeze Porto. Ata e eliminuan gjigantin italian Juventus në 1/8 e finales së kësaj gare dhe tani do të ballafaqohen...

Porto-Chelsea: Këto janë formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Njëra nga çerekfinalet që është pritur më së paku është kjo mes Chelsea dhe Portos. Të dy skuadrat nuk kanë qenë favorite në ndeshjet e tyre, ku Chelsea arriti që të eliminojë Atletico Madrid, ndërsa Porto...

Formacionet zyrtare: Inter – Sassuolo

para një jave - Infokusi

Interi dhe Sassuolo do të ballafaqohen sonte në kuadër të javës së 28-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus . Ndeshja nisë nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Guiseppe Meazza’ në Milano. Tashmë...

Bayern – PSG, përplasje forcash e dy gjigantëve evropian, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Në kuadër të ndeshjeve të para çerekfinale të Ligës së Kampionëve, sot ballafaqohen edhe dy gjigantët evropian, Bayern Munich dhe Paris-Saint=Germain. Sfida e parë zhvillohen në stadiumin “Alianz Arena”...

Pasi eliminoi Juventusin, Porto përballet me Chelsean, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Befasia më e madhe e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve pa dyshim se është skuadra portugeze Porto. Ata e eliminuan gjigantin italian Juventus në 1/8 e finales së kësaj gare dhe tani do të ballafaqohen...

Mësohen formacionet zyrtare: PSG – Bayern

para një jave - Fakti Ditor

Bayern Munich do të jetë nikoqir i Paris Saint-Germain për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Me fillim nga ora 21:00 do të luhet një ‘ndeshje finale para finales’ mes Bayernit dhe PSG-së,...

Bayern – PSG, përplasje forcash e dy gjigantëve evropian, formacionet zyrtare

para një jave - Gazeta Metro

Në kuadër të ndeshjeve të para çerekfinale të Ligës së Kampionëve, sot ballafaqohen edhe dy gjigantët evropian, Bayern Munich dhe Paris-Saint=Germain. Sfida e parë zhvillohen në stadiumin “Alianz Arena”...

Cristiano Ronaldo e kalon Juventusin në epërsi pasi e huqi një gol të sigurt nga dy metra prej porte

para një jave - Arbresh

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit në ndeshjen e Serie A që po konsiderohet shumë e rëndësishme për të dy skuadrat. Cristiano Ronaldo kishte rast shumë të mirë në minuan e dytë të takimit, ku nga...

Cristiano Ronaldo e kalon Juventusin në epërsi pasi e huqi një gol të sigurt nga dy metra prej porte

para një jave - Fakti Ditor

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit në ndeshjen e Serie A që po konsiderohet shumë e rëndësishme për të dy skuadrat. Cristiano Ronaldo kishte rast shumë të mirë në minuan e dytë të takimit, ku nga...

Formacionet zyrtare: Juventus – Napoli, ky është vendimi për Rrahmanin

para një jave - Infokusi

Juventusi dhe Napoli takohen sonte në duelin e mbetur të javës së tretë në Series A, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja nisë nga ora 18:45 dhe zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino. Tashmë janë mësuar...

Publikohen formacionet zyrtare: Juventus – Napoli

para një jave - Lajmi.net

Të dy skuadrat po luftojnë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe kanë pikë të barabarta aktualisht, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare janë këto: JUVENTUS (4-4-2): Buffon; Danilo, De Ligt,...

“Nuk kanë rëndësi paratë”, Chelsea shihet si favorit, por Porto ëndërron “mrekullinë” e viti 2004

para një jave - BalkanWeb

Pasi eliminoi një pretendent si Juventus, te Porto nuk duan të ndalen me kaq në këtë edicion të Champions League. Historia e portugezëve ka treguar se asgjë nuk është e pamundur, ashtu siç ndodhi në triumfin...

PSG – Bayern Munich: Publikohen formacionet zyrtare të superndeshjes në CL

para një jave - Periskopi

Bayern Munich do të jetë nikoqir i Paris Saint-Germain për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Me fillim nga ora 21:00 do të luhet një ‘ndeshje finale para finales’ mes Bayernit dhe PSG-së....

Sonte në Champions Porto vs Chelsea, ndeshja e ‘vogël’ me ëndrra të mëdha. Anglezët presin revanshin por portugezët duan “mrekullinë” e 2004-ës

para një jave - NOA

Pasi eliminoi një pretendent si Juventus, te Porto nuk duan të ndalen me kaq në këtë edicion të Champions-it. Historia e portugezëve ka treguar se asgjë nuk është e pamundur, ashtu siç ndodhi në triumfin...

DY CEREKFINALET E SOTME NË CHAMPIONS LEAGUE

para një jave - Fakti Ditor

Sonte do të zhvillohen edhe dy ndeshje në Champions League. Ajo më interesante do të jetë ndërmjet Bayern Munich & Paris Saint Germain. Dy skuadrat u përballen vitin e kaluar në finale të garës më të madhe...

Formacionet zyrtare: Inter – Sassuolo

para një jave - Lajmi.net

Ndeshja e cila ishte paraparë të luhej më 21 mars, është shtyrë për shkak të një ‘shpërthimi’ me COVID-19 të skuadra e Interit, përcjell lajmi.net. Megjithatë, kjo ndeshje do të luhet sot me fillim nga...

Cristiano Ronaldo e kalon Juventusin në epërsi pasi e huqi një gol të sigurt nga dy metra prej porte

para një jave - Ekonomia Online

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit në ndeshjen e Serie A që po konsiderohet shumë e rëndësishme për të dy skuadrat. Cristiano Ronaldo kishte rast shumë të mirë në minuan e dytë të takimit, ku nga...

Trajneri i Dortmund ka kopjuar strategjinë e këtij ekipi!

para një jave - Almakos

Borussia Dortmund i befasoi të gjithë mbrëmjen e kaluar me paraqitjen dinjitoze ndaj Manchester Cityt. Pavarëisht humbjes 2-1, verdhezinjtë u paraqitën shumë mirë dhe e vunë jo pak në vështirësi ekipin...

Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

para një jave - Lajmi.net

Viti i parë i Andrea Pirlos si trajner i Juventusit nuk është duke kaluar më së miri, ku momentalisht skuadra e tij pozicionohet në vendin e katërt në tabelën e Serie A dhe është në rrezik që mos të kualifikohet...

Interi në epërsi kundër Sassuolos, shënon Lukaku

para një jave - Periskopi

Interi ka kaluar në epërsi ndaj Sassuolos dhe po fiton 1-0. Pas 10 minutave lojë në “San Siro”, ka shënuar sulmuesi, Romelu Lukaku. https://www.periskopi.com/wp-content/uploads/2021/04/lukaku.mp4 Lukaku...

Shënohet goli i parë në derbin Juventus – Napoli

para një jave - KosovaPress

Juventusi është skuadra e cila e ka gjetur golin e avantazhit në derbin me Napolin. Ylli portugez Cristiano Ronaldoi realizoi në minutën e 13’ të ndeshjes me asistimin e Federico Chiesas. What a goal Ronaldo...

Juve-Napoli: Chiesa e lë në ‘gjumë’ Hysajn, Ronaldo shënon pas asistit perfekt

para një jave - Gazeta Metro

Cristiano Ronaldo ka shënuar për Juventusin në ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Napolit, shkruan Gazeta Metro. Ylli portugez shënoi një gol lehtësisht, pasi tërë punën e kreu Chiesa me një depërtim fantastik....

Juventusi shkund Napolin me Rrahmanin në fushë, kosovari dështon ta markojë si duhet Ronaldon

para një jave - Periskopi

Juventusi ka kaluar në epërsi si nikoqir i Napolit, në ndeshjen e mbetur të javës së tretë në Serie A. Federico Chiesa asistoi në zonë për Cristiano Ronaldon, i cili nuk u mbulua si duhet nga Amir Rrahmani,...

Inter – Sassuolo, publikohen formacinet zyrtare

para një jave - Almakos

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Sassuolo. Inter do të mirëpret Sassuolon në stadiumin “Giuseppe Meazza”. Ndeshja e cila ishte paraparë të luhej më 21 mars, është shtyrë për shkak...

Shifra të “çmendura”, ja sa paguajnë në paga drejtuesit e Manchester Cityt

para një jave - GazetaBlic

Kevin De Bruyne ka nënshkruar një zgjatje të kontratës dy-vjeçare në Manchester City. Manchester City njoftoi se ata nënshkruan një kontratë të re me Kevin De Bruyne deri në vitin 2025, shkruan GazetaBlic...

Fitorja e ngushtë ndaj Dortmundit, Guardiola befason me deklaratë pas ndeshjes

para një jave - Albsport.mk

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk është ndarë i kënaqur me ekipin e tij, sidomos në pjesën e parë ndaj Borussia Dortmundin në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Edhe pse fitoi...

De Bruyne te City deri në vitin 2025

para një jave - Koha.net

Mesfushori belg Kevin De Bruyne ka rinovuar edhe për dy vjet kontratën me Manchester Cityn, e cila do ta mbajë te ekipi anglez deri në verën e vitit 2025. Lajmi është konfirmuar të mërkurën në sajtin zyrtar...

Zidane: Luajtëm një lojë të shkëlqyeshme

para një jave - Epoka e Re

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në fitoren ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve (3-1). “Ndihem mirë dhe...

Rrahmani i gatshëm për ‘luftë’, starton kundër Juventusit: Publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Me fillim nga ora 18:45 do të luhet sfida shumë interesante mes Juventusit dhe Napolit. Të dy skuadrat po luftojnë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe kanë pikë të barabarta aktualisht....

I paprekshëm për Guardiolën, De Bruyne rinovon te Man City

para një jave - Ora news

Vetëm një ditë pasi shkëlqeu në fushë ndaj Dortmundit, Kevin De Bruyne gëzon akoma më tepër tifozët teksa rinovoi kontratën me Man. City deri në vitin 2025. Fantazisti belg është një nga lojtarët më të...

De Bruyne pas rinovimit të kontratës me Man Cityn: Nuk mund të jem më i lumtur se kaq, dua ta mbyllin sezonin me trofe

para një jave - Telegrafi

Kevin de Bruyne është parë shumë i lumtur pas rinovimin të kontratës me Manchester Cityn edhe për katër vitet e ardhshme. Manchester City ka konfirmuar se De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re që...

“Unë dhe Pep e shohim futbollin njësoj”, De Bruyne flet pas rinovimit

para një jave - ABC News

Manchester City njoftoi sot lajmin e madh të rinovimit me yllin e ekipit, Kevin De Bruyne. Mesfushori e shtyu edhe dy vite marrëdhënien e tij me klubin, duke firmosur deri në vitin 2025. Pas firmës mesfushori...

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes, Juventus – Napoli

para një jave - Gazeta Metro

Ndeshja e prapambetur e Serie – A ndërmjet Juventusit dhe Napolit do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 18:45. Këto dy skuadra janë duke luftuar për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe momentalisht...

Juve-Napoli dhe Inter-Sassuolo, luhet për titullin dhe Championsin

para një jave - Koha.mk

Juventusi i Andrea Pirlos luan pasditen e sotme një pjesë të mirë të fateve të këtij sezoni. Bardhezinjtë presin në Allianz Stadium Napolin, në një ndeshje ku të dyja skuadrat do të kërkojnë maksimumin...

Zyrtare De Bruyne rinovon me Man.City-n deri në vitin 2025!

para një jave - SuperSport

Kevin De Bruyne do të qëndrojë te Manchester City deri në vitin 2025. Një histori që mbyllet në mënyrë të pritshme me një fund të lumtur për drejtuesit e “sky blues”, të cilët ia dolën për ta bindur mesfushorin...

Juventus – Napoli, formacionet zyrtare, Rrahmani nga minuta e parë

para një jave - KosovaPress

Ndeshja e prapambetur e Serie – A ndërmjet Juventusit dhe Napolit do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 18:45. Këto dy skuadra janë duke luftuar për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe momentalisht...

​Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

para një jave - Arbresh

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka shprehur admirimin që e ka drejt gjigantit italian Juventus, pas spekulimeve të shumta që po e lidhin francezin me detyrën e trajnerit tek “Zonja e Vjetër”....

Zyrtare: Manchester City ‘blindon’ De Bruynen me kontratë të re

para një jave - Telegrafi

Klubi anglez, Manchester City ka konfirmuar se Kevin De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re që do ta mbajë atë në Etihad deri në vitin 2025. Mesfushori belg, i cili ishte lojtari më i mirë i sezonit...

Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

para një jave - Gazeta Metro

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka shprehur admirimin që e ka drejt gjigantit italian Juventus, pas spekulimeve të shumta që po e lidhin francezin me detyrën e trajnerit tek “Zonja e Vjetër”....

FUTBOLL: DE BRUYNE DERI NË VITIN 2025 NË MANÇESTER SITI

para një jave - Klan Macedonia

Kevin de Bruyne ka nënshkruar marrëveshje të re me liderin e Premierligës, Manchester City, e cila zgjat deri në vitin 2025. Mesfushori belg i kishte dhe dy vjet kontratë me Manchester City në marrëveshjen...

Juventus – Napoli, formacionet e mundshme: Rrahmani kundër Ronaldos

para një jave - Telegrafi

Juventusi rikthen Weston McKennie dhe Arthur Melo në mesfushë kundër Napolit, të cilët kanë Kalidou Koulibaly që kthehet nga pezullimi dhe Amir Rrahmani nga lëndimi. Ndeshja midis Juventusit dhe Napolit,...

Zidane iu përgjigjet spekulimeve në lidhje me punën e trajnerit tek Juventusi

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka shprehur admirimin që e ka drejt gjigantit italian Juventus, pas spekulimeve të shumta që po e lidhin francezin me detyrën e trajnerit tek “Zonja e Vjetër”....

De Bruyne rinovon deri në vitin 2025 me Manchester City

para një jave - Zhurnal

Manchester City ka konfirmuar se mesfushori Kevin de Bruyne ka rinovuar kontratën. Belgu ka nënshkruar kontratë edhe për katër vitet e ardhshme, shkruan lajmi.net. “Nuk mund të isha më i lumtur. Që kur...

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua

para një jave - Zhurnal

Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke folur pas fitores 3-1 ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve...

Guardiola beson se do të kualifikohen në gjysmëfinale

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka premtuar fansat e klubit të tij që në ndeshjen e kthimit kundër Borussia Dortmundit, skuadra e tij nuk do të qëndroj duarkryq por do të vazhdojë drejt gjysmëfinales....

Bayerni merr një lajm të hidhur para ndeshjes së sontme ndaj PSG

para një jave - Albsport.mk

Bayern Munich sonte pret Paris Saint-Germain në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, dhe bavarezët do të dobësohen më tej për këtë ndeshje. Robert Lewandowski është i dëmtuar dhe nuk do të luajë kundër...

Bayerni merr një lajm të hidhur para ndeshjes së sontme ndaj PSG

para një jave - Zhurnal

Bayern Munich sonte pret Paris Saint-Germain në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, dhe bavarezët do të dobësohen më tej për këtë ndeshje. Robert Lewandowski është i dëmtuar dhe nuk do të luajë kundër...

Guardiola beson se do të kualifikohen në gjysmëfinale

para një jave - RTK

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka premtuar fansat e klubit të tij që në ndeshjen e kthimit kundër Borussia Dortmundit, skuadra e tij nuk do të qëndroj duarkryq por do të vazhdojë drejt gjysmëfinales....

Juventus - Napoli, derbi italian

para një jave - Bota Sot

Juventusi i Andrea Pirlos luan pasditen e sotme një pjesë të mirë të fateve të këtij sezoni. Bardhezinjtë presin në Allianz Stadium Napolin, në një ndeshje ku të dyja skuadrat do të kërkojnë maksimumin...

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Bayern Munich – Paris Saint-Germain

para një jave - Telegrafi

Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain do të luajnë mes vete në ndeshjen e parë të vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Vendi : Allianz Arena (Munich) Koha : 21:00 Lajme rreth ekipeve Bayern...

Gjithçka e hapur, Guardiola shijon fitoren por Dortmund tremb jo pak, verdhezinjtë besojnë tek kualifikimi

para një jave - BalkanWeb

Pep Guardiola shijon fitoren 2-1 kundër B.Dortmund por ky rezultat lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit: “Në pjesën e parë nuk ishim mirë me topin në këmbë, në pjesën e dytë shkoi më mirë, krijuan...

De Bruyne e vazhdon kontratën me Manchester City

para një jave - Bota Sot

Kevin de Bruyne ka nënshkruar marrëveshje të re me liderin e Premierligës, Manchester City, e cila zgjat deri në vitin 2025. Mesfushori belg i kishte dhe dy vjet kontratë me Manchester City në marrëveshjen...

De Bruyne i beson të ardhmen Manchester Cityt

para një jave - KosovaPress

Kevin De Bruyne ka nënshkruar kontratë të re me Manchester Cityn deri në vitin 2025, ka raportuar vetë faqja zyrtare e klubit anglez. Mesfushori belg u transferua tek City në gusht të vitit 2015 për një...

De Bruyne rinovon deri në vitin 2025 me Manchester Cityn

para një jave - RTK

Manchester City ka konfirmuar se mesfushori Kevin de Bruyne ka rinovuar kontratën. Belgu ka nënshkruar kontratë edhe për katër vitet e ardhshme. “Nuk mund të isha më i lumtur. Që kur iu bashkova Cityt...

Manchester City nënshkruan me yllin e madh

para një jave - OraInfo

Manchester City ‘blindon’ De Bruynen me kontratë të re. Klubi anglez, Manchester City ka konfirmuar se Kevin De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re që do ta mbajë atë në Etihad deri në vitin 2025....

Rrahmani titullar ndaj Juventusit?

para një jave - Infokusi

Napoli dhe Juventusi do të takohen sonte, ndeshje kjo e mbetur në kuadër të Serie A-s, shkruan Gazeta inFokus. Dueli do të luhet me fillim nga ora 18:45, në kuadër të xhiros së tretë. Nga minuta e parë...

Pirlo sfidon Gattuson, dy shqiptarë në fushë

para një jave - Bota Sot

Kanë kaluar gjashtë muaj nga ai 4 tetor 2020, një datë e gdhendur në mendjet e tifozëve të Juventusit dhe Napolit, të cilët, në fillim përjëtuan humbjen në tavolinë të ekipit blu, sepse nuk u paraqit në...

Manchester City “blindon” mesfushorin duke rinovuar deri në vitin 2025

para një jave - Zeri

Manchester City ka konfirmuar se mesfushori Kevin de Bruyne ka rinovuar kontratën. Belgu ka nënshkruar kontratë edhe për katër vitet e ardhshme. ë DEFENDERS BEWARE ë We're thrilled to announce @DeBruyneKev...

Zidane në bisedë me Del Pieron: Italia dhe Juventusi janë në zemrën time

para një jave - Bota Sot

Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke folur pas fitores 3-1 ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve...

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua

para një jave - Telegrafi

Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke folur pas fitores 3-1 ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve...

PSG kërkon të hakmerret ndaj Bayernit, formacionet e mundshme

para një jave - Bota Sot

Finalja e sezonit 2019/20 mes Bayernit dhe PSG-së, finale të cilën e fitoi kampioni gjerman, do të përsëritet sot, por tani në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kanë kaluar përafërsisht...

Porto-Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - RTK

Chelsea do të kërkoë që t’u rikthehet fitoreve, pas humbjes së thellë nga WBA me rezultat 5:2, ku sot është mysafirë i skuadrës portugeze Porto, në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve....

Zidane nuk e harron Juventusin: Ky ekip, është ende i rëndësishëm për mua

para një jave - OraInfo

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua. Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke...

Para super ndeshjes me PSG, Hansi Flick del me deklaratën bombastike

para një jave - Albsport.mk

Bayern Munich përballet sonte në ora 21:00 me PSG-në në çerekfinalen e parë të Champions League mes tyre. Trajneri Hansi Flick nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin Robert Leëandoëski, ndërkohë që së...

Zidane nuk feston, Klopp lëshon alarmin: Për të shkuar në gjysmëfinale duhet më shumë

para një jave - BalkanWeb

Real Madrid konfirmoi edhe një herë pse janë “mbret” të këtij turneu. Në Champions League ekipi i Zinedine Zidane transformohet totalisht, kështu ndodhi edhe këtë herë përballë Liverpool ku siguruan një...

Mohamed Salah fantastik, ky është rekordi i ri që ka vendosur

para një jave - GazetaBlic

Real Madrid ka triumfuar mbrëmë ndaj Liverpool me rezultat 3 me 1. Vinicius shënoi dy herë për madrilenët, kurse Mohamed Salah shënoi golin e vetëm për “The Reds”, shkruan GazetaBlic . Me golin e mbrëmshëm...

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua

para një jave - RTK

Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke folur pas fitores 3-1 ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve...

PSG kërkon të hakmerret ndaj Bayernit, formacionet e mundshme

para një jave - RTK

Finalja e sezonit 2019/20 mes Bayernit dhe PSG-së, finale të cilën e fitoi kampioni gjerman, do të përsëritet sot, por tani në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kanë kaluar përafërsisht...

Vinicius në historinë e Champions League

para një jave - Klan

Vinicius në historinë e Champions League Real Madrid mposht Liverpool-in, Dortmund le gjithçka të hapur me City-n Real Madrid ka hedhur një hap të madh drejt raundit gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve....

Juve-Napoli dhe Inter-Sassuolo, luhet për titullin dhe Champions-in!

para një jave - SuperSport

Juventusi i Andrea Pirlos luan pasditen e sotme një pjesë të mirë të fateve të këtij sezoni. Bardhezinjtë presin në Allianz Stadium Napolin, në një ndeshje ku të dyja skuadrat do të kërkojnë maksimumin...

LAJMI I FUNDIT: Kevin De Bruyne nënshkruan kontratë të re me Manchester Cityn

para një jave - GazetaBlic

Kevin De Bruyne ka nënshkruar një zgjatje të kontratës dy-vjeçare në Manchester City. Manchester City njoftoi se ata nënshkruan një kontratë të re me Kevin De Bruyne deri në vitin 2025, shkruan GazetaBlic...

Juventus – Napoli, formacionet e mundshme: Hysaj e Rrahmani titullarë

para një jave - Albeu

Pwr Juventusin do tw jenw tw gatshwm pwr kwtw ndeshje, McKennie dhe Arthur ndwrsa pwr Napolin i gatshwm do tw jetw Koulibaly i cili ka lwnw pas dwmtimin po ashtu edhe Rrahmani. Ndeshja mes Juventusit dhe...

Amir Rrahmani rikthehet nga lëndimi, Gattuso ia beson rolin e titullarit për ndeshjen ndaj Juventusit ?

para një jave - GazetaBlic

Dy ndeshje shumë interesante do të zhvillohen sonte në Serie A. Juventus dhe Napoli do të zhvillojnë ndeshjen e mbetur që prej kohësh, pasi që skuadra e Gennaro Gattusos kishte refuzuar të udhëtonte drejt...

Juventus- Napoli, formacionet e mundshme

para një jave - OraInfo

Juventus do rikthejë Weston mcKennie dhe Arthur ndaj Napolit, derisa Kalidou Koulibaly do rikthehet nga suspendimi. Ndeshja mes Juventusit dhe Napolit që ishte paraparë të zhvillohet në tetorin e vitit...

Fitorja shumë e rëndësishme ndaj Liverpool, Ja çfarë tha Zidane pas ndeshjes

para një jave - Albsport.mk

Zinedine Zidane ka grumbulluar lavdërime për lojtarët e tij pasi Real Madrid mori kontrollin e betejës së Champions League ndaj Liverpool duke fituar ndeshjen e parë me rezultatin 3-1 në Estadio Alfredo...

Porto – Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - GazetaBlic

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sonte. Pas dy super përballjeve mbrëmjen e kaluar, sonte në program janë edhe dy ndeshje të tjera fantastike, shkruan GazetaBlic . Porto e cila befasoi Juventusin...

CHAMPIONS/ Porto – Chelsea, statistikat dhe formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Jo vetëm Bayern Munchen – PSG, edhe një super ndeshje do të luhet ditën e sotme në Champions, ajo mes Portos dhe Chelseas. Edhe pse “Blute e Londrës” janë më të favorizuar në letër, portugezët kanë arritur...

Bayern Munich – PSG, formacionet e mundshme

para një jave - GazetaBlic

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sonte. Pas dy super përballjeve mbrëmjen e kaluar, sonte në program janë edhe dy ndeshje të tjera fantastike, shkruan GazetaBlic . Bayern Munich e pret PSG...

Juventus dhe Inter para dy sfidave të mëdha në Serie A, Pirlo rrezikon shkarkimin

para një jave - GazetaBlic

Dy ndeshje shumë interesante do të zhvillohen sonte në Serie A. Juventus dhe Napoli do të zhvillojnë ndeshjen e mbetur që prej kohësh, pasi që skuadra e Gennaro Gattusos kishte refuzuar të udhëtonte drejt...

Zidane i “vardiset” Juventusit: Torino është në zemrën time

para një jave - Indeks online

Zinedine Zidane ka nisur një mesazh dashurie për Italinë dhe Juventusin në Torino. Sapo ndeshja ndaj Liverpool përfundoi, trajneri i Real Madridit iu “shkeli syrin” bardhezinjve nëpërmjet “Sky Sport Italia”....

Guardiola: 2-1 rezultat i mirë, nuk na ecën planet ndaj Borussia Dortmund

para një jave - ABC News

Manchester City mori një fitore me shumë rëndësi dje ndaj Borussia Dortmund me shifrat 2-1 në ndeshjen e parë të luajtur në Angli. Pas ndeshjes foli trajneri i kryesuesve të Premier League, Pep Guardiola,...

Formacionet: Bayern – PSG

para një jave - Epoka e Re

Kampioni në fuqi i Evropës, Bayern Munchen, e pret sonte (e mërkurë) në “Allianz Arena” Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Dominimi i Bayernit në edicionin e...

FUTBOLL: REALI DHE SITY MË PRANË GJYSMËFINALES SË CHL

para një jave - Klan Macedonia

SONTE TAKOHEN: BAYERN – PSZH DHE PORTO – CHELSEA Në ndeshjet e para çerekmfinale të Ligës së Kampionëve  që u  zhvilluan mbrëmë  fitore  kanë shënuar  Real Madridi  kundë Liverpullit  3:1 dhe Mançester...

Zidane i lumtur me fitoren ndaj Liverpoolit: Luajtëm shkëlqyeshëm, por është edhe ndeshja kthyese

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në fitoren ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Real Madridi triumfoi në...

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sonte, këto janë dy super sfidat e mbrëmjes

para një jave - GazetaBlic

Emocionet e Ligës së Kampionëve vazhdojnë edhe sonte. Pas dy super përballjeve mbrëmjen e kaluar, sonte në program janë edhe dy ndeshje të tjera fantastike, shkruan GazetaBlic . Bayern Munich e pret PSG...

“Ethet” e Champions vazhdojnë edhe sot, përsëritet finalja e vjetshme

para një jave - ABC News

Champions League vazhdon edhe ditën e sotme, kur do të luhen dy çerekfinalet e tjera. Në “Ramon Sanchez Pizjuan” të Seviljes Porto luan si vendase ndaj londinezëve të Chelseas. Anglezët shkojnë si favoritë...

De Bruyne rinovon kontratën me Cityn

para një jave - Epoka e Re

Skuadra e Manchester Cityt ka konfirmuar se Kevin De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re që do ta mbajë atë në “Etihad” deri në vitin 2025. Mesfushori belg, i cili ishte lojtari më i mirë i sezonit...

Zyrtare/ De Bruyne rinovon kontratën me Manchester City

para një jave - Lexo

Kevin de Bruyne ka nënshkruar marrëveshje të re me liderin e Premierligës, Manchester City, e cila zgjat deri në vitin 2025. Mesfushori belg i kishte dhe dy vjet kontratë me Manchester City në marrëveshjen...

Manchester City mposhti Borussia Dortmundin por, kualifikimi mbetet i hapur

para një jave - Portalb

Manchester City ka fituar ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-1 në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi më mirë për qytetarët që në rastin e parë serioz arritën të gjenin...

Bayern – PSG, përsëritje e finales së fundit

para një jave - Ekonomia Online

Gjiganti bavarez pa Lewandowskin e pret në çerekfinale të Champions Leagues sonte PSG-në me Mbappen e Neymarin. Dueli tjetër është ai në mes të Portos me Chelsean. Liga e Kampionëve vazhdon sonte me dy...

Champions League/ Real Madrid mund Liverpool, Manchester City fiton me Dortmund

para një jave - NOA

Real Madrid dhe Manchester City kanë fituar ndeshjet e para në çerekfinalet e Champions League. Madrilenët kishin një kundërshtar të vështirë përballë si Liverpool, por në fund të 90 minutave, fituan me...

De Bruyne rinovon me City-n / Ja detajet e kontratës së çmendur që ka nënshkruar mesfushori

para një jave - FaxWeb

Një lajm i mirë vjen për tifozët e skuadrës së “Manchester City”, pasi lojtari i tyre më i rëndësishëm, mesfushori Kevin De Bruyne, ka rinovuar kontratën e tij me “qytetarët”. Mesfushori ka nënshkruar...

Formacionet: Porto – Chelsea

para një jave - Epoka e Re

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet sfida mes Portos dhe Chelseas, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Edhe pse “Blutë” e Londrës shihen si favorit, Porto do bëj çmos për të dal me rezultat...

Bayerni merr një lajm të hidhur para ndeshjes së sontme ndaj PSG

para një jave - in7

Bayern Munich sonte pret Paris Saint-Germain në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, dhe bavarezët do të dobësohen më tej për këtë ndeshje. Robert Lewandowski është i dëmtuar dhe nuk do të luajë kundër...

“Ishim perfektë”, Zidane: E dashuroj Italinë. Juve? Të shohim, për momentin jam madrilen

para një jave - ABC News

Zinedin Zidane arriti të udhëheqë skuadrën e tij drejt triumfit në çerekfinalen e parë të Champions ndaj Liverpool me shifrat 3-1. Pas ndeshjes ai foli për mediet, ku trembi jo pak Real Madridin, duke...

ZYRTARE: De Bruyne rinovon deri në vitin 2025 me Manchester Cityn

para një jave - Lajmi.net

Belgu ka nënshkruar kontratë edhe për katër vitet e ardhshme, shkruan lajmi.net. “Nuk mund të isha më i lumtur. Që kur iu bashkova Cityt në 2015, jam ndjerë si në shtëpi. I dua tifozët”. “Nënshkrimi i...

Zidane paralajmëron largimin: Juventus gjithmonë ka qenë i rëndësishme për mua

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dje ka paralajmëruar largimin pas fitores kundër Liverpoolit. “Los Blancos” triumfuan me rezultat bindës 3 – 1, derisa ndeshja kthyese zhvillohet javën tjetër...

Formacionet e mundshme: Juventus – Napoli, Rrahmani pritet të jetë nga minuta e parë

para një jave - Lajmi.net

Ndeshja mes Juventusit dhe Napolit që ishte paraparë të zhvillohet në tetorin e vitit të kaluar, do zhvillohet sonte (e mërkurë) në “Allianz Stadium”, transmeton lajmi.net. Gjashtë muaj para datës së paraparë,...

Champions League/ Real Madrid bind ndaj Liverpool, Manchester City fiton në fund me Dortmund

para një jave - BalkanWeb

Real Madrid dhe Manchester City ka fituar ndeshjet e para në çerekfinalet e Champions League. Madrilenët kishin një kundërshtar të vështirë përballë si Liverpool, por fituan me rezultatin 3-1 duke hedhur...

Guardiola beson se do të kualifikohen në gjysmëfinale

para një jave - Periskopi

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka premtuar fansat e klubit të tij që në ndeshjen e kthimit kundër Borussia Dortmundit, skuadra e tij nuk do të qëndroj duarkryq por do të vazhdojë drejt gjysmëfinales....

Manchester City nënshkruan me yllin e madh

para një jave - Almakos

Manchester City ‘blindon’ De Bruynen me kontratë të re. Klubi anglez, Manchester City ka konfirmuar se Kevin De Bruyne ka nënshkruar një kontratë të re që do ta mbajë atë në Etihad deri në vitin 2025....

Guardiola beson se do të kualifikohen në gjysmëfinale

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka premtuar fansat e klubit të tij që në ndeshjen e kthimit kundër Borussia Dortmundit, skuadra e tij nuk do të qëndroj duarkryq por do të vazhdojë drejt gjysmëfinales....

Zidane në bisedë me Del Pieron: Italia dhe Juventusi janë në zemrën time

para një jave - Lajm

Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke folur pas fitores 3-1 ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve...

Formacionet e mundshme: Porto – Chelsea

para një jave - Lajmi.net

Edhe pse “Blutë” e Londrës shihen si favorit, Porto do bëj çmos për të dal me rezultat pozitiv, shkruan lajmi.net. Sergio Conceicao, Sergio Oliveira, Mouhamed Mbaye dhe Ivan Marcano mungojnë të skuadra...

Lajm i hidhur për Bayern Munich para përballjes me PSG-në

para një jave - Arbresh

Sonte Bayern Munich do të presë PSG-në, në ndeshjen e çerekfinales së Ligës së Kampionëve por atyre do të ju mungojë edhe një nga lojtarët kryesorë, Serge Gnabri pasiqë ka rezultuar pozitiv me COVID-19....

Zidane pas fitores kundër Liverpoolit: Çfarë po bëjnë lojtarët e mi është e jashtëzakonshme

para një jave - Ekonomia Online

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, i ka lartësuar lojtarët e vet, pas fitores së Madridit 3:1 kundër Liverpoolit në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve të martën. Vinicius Junior...

Zidane nuk e harron Juventusin: Ky ekip, është ende i rëndësishëm për mua

para një jave - Almakos

Zidane: Juventusi është ende i rëndësishëm për mua. Zinedine Zidane ka pranuar se ai ende ka ‘dashuri’ për ish-klubin e tij Juventusin dhe nuk do të përjashtonte një kthim të mundshëm kur u pyet. Duke...

PSG kërkon të hakmerret ndaj Bayernit, formacionet e mundshme

para një jave - Almakos

Finalja e sezonit 2019/20 mes Bayernit dhe PSG-së, finale të cilën e fitoi kampioni gjerman, do të përsëritet sot, por tani në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kanë kaluar përafërsisht...

Formacionet e mundshme: Bayern – PSG

para një jave - Lajmi.net

Të dy skuadrat kanë mungesa të shumta shkaku i lëndimeve dhe rasteve pozitive, por do ‘luftojnë’ vetëm për fitore, shkruan lajmi.net. Te Bayerni mungojnë yjet si Robert Lewandowski dhe Serge Gnabry, derisa...

Manchester City: De Bruyne rinovon kontratën deri më 2025!

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 11:48 ANGLI – Pas fitores 2-1 të martën kundër Borussia Dortmund, e cila u hap me golin e tij, Manchester City ka njoftuar rinovimin e kontratës së mesfushorit Kevin De Bruyne edhe për dy...

De Bruyne rinovon deri në vitin 2025 me Manchester City

para një jave - Arbresh

Manchester City ka konfirmuar se mesfushori Kevin de Bruyne ka rinovuar kontratën. Belgu ka nënshkruar kontratë edhe për katër vitet e ardhshme, shkruan lajmi.net. “Nuk mund të isha më i lumtur. Që kur...

PSG kërkon të hakmerret ndaj Bayernit, formacionet e mundshme

para një jave - Gazeta Metro

Finalja e sezonit 2019/20 mes Bayernit dhe PSG-së, finale të cilën e fitoi kampioni gjerman, do të përsëritet sot, por tani në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kanë kaluar përafërsisht...

Porto-Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - Gazeta Metro

Chelsea do të kërkojë që t’u rikthehet fitoreve, pas humbjes së thellë nga WBA me rezultat 5:2, ku sot është mysafirë i skuadrës portugeze Porto, në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve....

Juve-Napoli dhe Inter-Sassuolo, luhet për titullin dhe Champions-in!

para një jave - Zyrtare

Juventusi i Andrea Pirlos luan pasditen e sotme një pjesë të mirë të fateve të këtij sezoni. Bardhezinjtë presin në Allianz Stadium Napolin, në një ndeshje ku të dyja skuadrat do të kërkojnë maksimumin...

PSG kërkon të hakmerret ndaj Bayernit, formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Finalja e sezonit 2019/20 mes Bayernit dhe PSG-së, finale të cilën e fitoi kampioni gjerman, do të përsëritet sot, por tani në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kanë kaluar përafërsisht...

Porto-Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Chelsea do të kërkoë që t’u rikthehet fitoreve, pas humbjes së thellë nga WBA me rezultat 5:2, ku sot është mysafirë i skuadrës portugeze Porto, në kuadër të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve....

Liga e Kampionëve vazhdon me dy derbi, vëmendja te Bayern – PSG

para një jave - Lajmi.net

Real Madrid dje triumfoi ndaj Liverpoolit (3-1), derisa Manchester City mposhti Borussia Dortmundin (2-1), shkruan lajmi.net. Ndërsa, sonte, vëmendja kryesore është mes Bayern Munichut dhe PSG-së, kurse...

Zidane i lumtur me fitoren ndaj Liverpoolit: Luajtëm shkëlqyeshëm, por është edhe ndeshja kthyese

para një jave - InfoShqip

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në fitoren ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Real Madridi triumfoi në...

Zidane paralajmëron largimin: Juventus gjithmonë ka qenë i rëndësishme për mua

para një jave - Lajm

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dje ka paralajmëruar largimin pas fitores kundër Liverpoolit. “Los Blancos” triumfuan me rezultat bindës 3 – 1, derisa ndeshja kthyese zhvillohet javën tjetër...

Juventus- Napoli, formacionet e mundshme

para një jave - Almakos

Juventus do rikthejë Weston mcKennie dhe Arthur ndaj Napolit, derisa Kalidou Koulibaly do rikthehet nga suspendimi. Ndeshja mes Juventusit dhe Napolit që ishte paraparë të zhvillohet në tetorin e vitit...

Liga e Kampionëve, derbi mes Bayernit e PSG

para një jave - KosovaPress

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me dy ndeshje interesante. Njëra nga çiftet çerekfinaliste është ajo mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain, ku kjo ndeshje për shumë fansa përkujton edhe finalen e sezonit...

Zidane në bisedë me Del Pieron: “Italia dhe Juventusi janë në zemrën time”

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 10:45 SPANJE – Trajneri i “los blancos”, Zinedine Zidane, pas fitores 3-1 ndaj Liverpool në ndeshjen e parë për Champions League, ka pranuar për mediat italiane, se ai ende ka ‘dashuri’ për...

Formacionet e mundshme: Porto – Chelsea

para një jave - Arbresh

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet sfida mes Portos dhe Chelseas, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Edhe pse “Blutë” e Londrës shihen si favorit, Porto do bëj çmos për të dal me rezultat...

Bayerni synon mbrojtjen e titullit, PSG-ja hakmarrjen

para një jave - Epoka e Re

Kampioni në fuqi i Evropës, Bayern Munchen, e pret sonte (e mërkurë) në “Allianz Arena” Paris Saint-Germain në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kanë kaluar gati tetë muaj qëkur Kingsley...

Guardiola: Duhet ta fitojmë ndeshjen e kthimit në Gjermani

para një jave - Epoka e Re

Manchester City mori një fitore me shumë rëndësi dje ndaj Borussia Dortmund me shifrat 2-1 në ndeshjen e parë të luajtur në Angli. Pas ndeshjes foli trajneri i kryesuesve të Premier League, Pep Guardiola,...

Varane pozitiv me Covid-19, Reali pa mbrojtje në El Clasico!

para një jave - News Tv

Pa Dani Carvajal, kapitenin Sergio Ramos dhe mbrojtësin francez Raphael Varane në sfidën e parë çerekfinale të Championsit ndaj Liverpoolit por edhe në El Clasicon e së shtunës ndaj Barcelonës. Trajnerit...

Zidane paralajmëron largimin: Juventus gjithmonë ka qenë i rëndësishme për mua

para një jave - Lajmi.net

“Los Blancos” triumfuan me rezultat bindës 3 – 1, derisa ndeshja kthyese zhvillohet javën tjetër në “Anfield”, transmeton lajmi.net. Tekniku francez tha se Juventus është i rëndësishëm për të dhe në fund...

Liga e Kampionëve vazhdon me dy derbi, vëmendja te Bayern – PSG

para një jave - Arbresh

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohen dy çerekfinalet e mbetura në kuadër të Ligës së Kampionëve. Real Madrid dje triumfoi ndaj Liverpoolit (3-1), derisa Manchester City mposhti Borussia Dortmundin (2-1),...

Champions League/Real Madridi e Manchester City shënojnë fitore ndaj kundërshtarëve

para një jave - Arbresh

Real Madrid dhe Manchester City kanë fituar ndeshjet e para në çerekfinalet e Champions League. Madrilenët kishin një kundërshtar të vështirë përballë si Liverpool, por fituan me rezultatin 3-1 duke hedhur...

Reali tregon pse është mbreti! Gjunjëzon Liverpool dhe prek kualifikimin

para një jave - FaxWeb

Real Madrid ka dhuruar një paraqitje spektakolare në ndeshjen e vajtjes në çerekfinalet e Champions League duke mposhtur Liverpool e Jurgen Klopp me rezultatin 3-1. Pas një pjese të parë ku skuadra e Zidane...

Zidane paralajmëron se do largohet nga Real Madrid pas fitores kundër Liverpoolit

para një jave - Gazeta Metro

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dje ka paralajmëruar largimin pas fitores kundër Liverpoolit. “Los Blancos” triumfuan me rezultat bindës 3 – 1, derisa ndeshja kthyese zhvillohet javën tjetër...

Varane pozitiv me Covid-19, Reali pa mbrojtje në El Clasico

para një jave - Top Channel

Pa Dani Carvajal, kapitenin Sergio Ramos dhe mbrojtësin francez Raphael Varane në sfidën e parë çerekfinale të Championsit ndaj Liverpoolit por edhe në El Clasicon e së shtunës ndaj Barcelonës. Trajnerit...

Uefa Champions League/ Manchester City mposht në minutat e fundit Dortmundin

para një jave - Top Channel

U luajtën ndeshjen e para të çerekfinaleve të Uefa Champions League. Fitoi me shumë vështirësi ndeshjen e parë edhe Manchester City që mposhti 2-1 Borussian e Dortmundit në Etihad Stadium. De Bruyne i...

Champions League/ Real Madrid prek gjysmëfinalet, mposht 3-1 Liverpool

para një jave - Top Channel

Pavarsisht mungesave me peshë në mbrojtje, Reali i Madridit hodhi një hap të sigurt drejt fazës gjysmëfinale të Champions League. Los Blancos mposhtën 3-1 Liverpoolin në Alfredo Di Stefano dhe e shohin...

Guardiola: Në pjesën e parë nuk ishim të mirë, shkojmë për fitore në Gjermani

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk është ndarë i kënaqur me ekipin e tij, sidomos në pjesën e parë ndaj Borussia Dortmundin në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Edhe pse fitoi...

Manchester City 2-1 Borussia Dortmund: De Bruyne më i miri, Haaland solid

para një jave - Telegrafi

Manchester City ka fituar ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-1 në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Kevin de Bruyne dhe Phil Foden shënuan për Manchester Cityn, ndërsa golin e vetëm...

Guardiola: Në pjesën e parë nuk ishim të mirë, shkojmë për fitore në Gjermani

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk është ndarë i kënaqur me ekipin e tij, sidomos në pjesën e parë ndaj Borussia Dortmundin në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Edhe pse fitoi...

Guardiola: Edhe në Dortmund do të kërkojmë fitore

para një jave - Koha.net

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se skuadra e tij do të kërkojë fitore edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale të Championsit ndaj Borussia Dortmundit. City fitoi 2:1 të martën mbrëma në...

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3- 1 Liverpool: Vinicius lojtar i ndeshjes

para një jave - Telegrafi

Real Madridi e ka kryer punën në mënyrën më të mirë në sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit (3-1). Vinicius Jr ka shënuar dy herë, ndërsa një gol e ka shtuar Marcos Asensio...

Guardiola i pakënaqur: Dortmundi një skuadër tipike

para një jave - Alsat-M

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, ka komenbtuar fitoren 2-1 të marrë në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Borusia Dortmundit.

Manchester City mposht Borussia Dortmundin, por kualifikimi mbetet i hapur

para një jave - Telegrafi

Manchester City ka fituar ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-1 në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi më mirë për qytetarët që në rastin e parë serioz arritën të gjenin...

Real Madrid “gjunjëzon” Liverpool, City triumfon ndaj Borussia Dortmund (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Real Madrid ka arritur të fitojë çerekfinalen e parë të Champions League ndaj Liverpool me shifrat 3-1, duke bërë një hap të madh drejt gjysmëfinaleve të kompeticionit më të madh në Europë për klube. Në...

Real Madrid me mungesë të madhe në përballjen me Liverpool

para një jave - Klan

Real Madrid me mungesë të madhe në përballjen me Liverpool Raphael Varane rezulton pozitiv me koronavirus Real Madrid ka marrë një lajm të keq në prag të takimit të parë çerekfinale që do të zhvillojë...

Fill Foden “zbeh” shpresat e Dortmundit në “Etihad”

para një jave - Alsat-M

Mançester Siti ka arritur që të marrë fitore si vendas ndaj Borusia Dortmund, duke shënuar në minutat e fundit për 2-1.vE gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të “qytetarëve”, mirëpo ata arritën...

Real Madridi, një hap më afër gjysmëfinales

para një jave - Alsat-M

Real Madrid ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-1. Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e pati Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një...

City mposht Borussia, por kualifikimi mbetet i hapur

para një jave - Koha.mk

Manchester City ka fituar ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-1 në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi më mirë për qytetarët që në rastin e parë serioz arritën të gjenin...

Fitore për Real Madrid dhe Manchester City

para një jave - Klan Kosova

Në ndeshjet e para të çerekfinaleve, fitore ka arritur Real Madrid dhe Manchester City. Real Madrid si vendas fitoi me rezultat 3 me 1 me ndihmën e Asensions dhe Vinicius, ky i fundit ishte edhe shënuesi...

Champions- Reali gjunjëzon Liverpolin, City korr fitore ndaj Borusias (VIDEO)

para një jave - Mapo

Real Madrid ka arritur të fitojë çerekfinalen e parë të Champions League ndaj Liverpool me shifrat 3-1, duke bërë një hap të madh drejt gjysmëfinaleve të kompeticionit më të madh në Europë për klube. Në...

Reali e fitoi betejën e parë, e mposhti 3-1 Liverpoolin

para një jave - Gazeta Express

Real Madridi e ka fituar betejën e parë kundër Liverpoolit, duke triumfuar 3-1 në “Alfredo di Stefano”. Reali i Zinedine Zidane ka marrë fitore të madhe në ndeshjen e parë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve,...

Guardiola respekton Dortmundin: Është ekip tipik i Championsit

para një jave - Indeks online

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka komentuar fitoren 2-1 të marrë në çerekfinalen e parë të Champions League kundër Borussia Dortmund. “ Do të shkojmë në Dortmund për të fituar ”, ka thënë...

Notat e lojtarëve: Man City – Borussia Dortmund

para një jave - OraInfo

Manchester City është në garë për të gjitha titujt këtë sezon dhe sonte fitojë ndeshjen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, 2-1 ndaj Borussia Dortmund. ‘Citizens’ arritën që të shënonin golin e dytë...

City në epërsi pas pjesës së parë

para një jave - Koha.net

Golin i Kevin de Bruyne ka bërë dallimin në pjesën e parë të ndeshjes së Championsit mes Manchester Cityt dhe Borussia Dortmundit. Në “Etihad”, City po udhëheq 1:0 pas 45 minutave të parë. De Bruyne realizoi...

Kevin De Bruyne: Mund të shënonim më shumë gola, por me rëndësi ka që fituam

para një jave - GazetaBlic

Manchester City triumfoi ndaj Dortmundit (2:1) me mjaft vështirësi. De Bruyne dhe Phil Foden kanë shënuar për Manchester City, ndërsa Marco Reus shënoi golin e nderit për Dortmundin, përcjell GazetaBlic...

Pjesa e parë, Manchester City 1-0 Borussia Dortmund: Vendos goli i De Bruyne

para një jave - Telegrafi

Manchester City e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi prej 1-0 ndaj Borussia Dortmund në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi më mirë për qytetarët që në rastin e parë serioz...

Vinicius më i miri i ndeshjes, ky ishte më i dobëti në ndeshjen Real – Liverpool

para një jave - Indeks online

Real Madrid ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Dy gola u shënuan nga Vinicius derisa një tjetër nga Asensio. Golin e vetëm për Liverpoolin e...

Manchester City në fund fiton sfidën ndaj Dortmund

para një jave - Insajderi

Është mbyllur me fitoren 2-1 të anglezëve, ndeshja Manchester City-Borussia Dortmund e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton Insajderi. Skuadra e Cityt gjeti rrugën e golit që...

Real Madrid gjunjëzon Liverpool, pranë kualifikimit

para një jave - Vizion Plus

Real Madrid, pas një ndeshjeje spektakolare, ka arritur të mposhtë Liverpool me rezultatin 3-1. Golat në pjesën e parë që çuan madrilenët në avantazh u realizuan nga Vinicius JR dhe Asensio. Në minutën...

I shënoi dy gola Liverpoolit, ja deklarata e Vinicius pas ndeshjes

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka fituar ndaj Liverpoolit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e parë çerekfinale të zhvilluar sot në Di Stefano, lojtarët e Zinedine Zidane kanë triumfuar ndaj Liverpoolit...

Reali kalon në epërsi ndaj Liverpoolit

para një jave - Koha.net

Real Madridi ka kaluar në epërsi në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Liveproolit. Vinicius Junior ka shënuar për 1:0 në të mirë të Realit (27’). Ndeshja po luhet në “Alfredo Di Stefano”...

Manchester City arrin fitore minimale tek në fund të ndeshjes

para një jave - Zeri

Manchester City ka mposhtur Borussia Dortmund në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Citizens” mposhtën gjermanët në stadiumin “Etihad” me rezultat 2-1. Kapiteni...

City shënon fitore, por Dortmund ruan gjasat

para një jave - RTK

Manchester City ka arritur që të marrë fitore si vendase ndaj Borussia Dortmund, çka edhe me një me një barazim në ndeshjen e radhës do të shkonte tutje. Manchester City e ka mposhtur 2-1 Borussi Dortmundin...

Zvogëlohet epërsia nga Liverpooli

para një jave - Zeri

Real Madrid ka pësuar golin e parë nga Liverpooli, në një nga ndeshjet më interesante të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Los Blancos” po fitojnë në “Alfredo Di Stefano” ndaj skuadrës...

Real Madridi mposht Liverpoolin në ndeshjen e parë

para një jave - Zeri

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Liverpoolt, në ndeshjen e parë të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Los Blancos” fituan në “Alfredo Di Stefano” ndaj skuadrës angleze me rezultat...

Man City e mund Dortmundin me një gol në fund të ndeshjes

para një jave - OraInfo

Fitore e vështirë Manchester City e ka mposhtur 2-1 Borussi Dortmundin në ndeshjen e parë në çerekfinale të UEFA Champions League. Të besuarit e Pep Guardiolës kanë marrë fitore të vështirë në shtëpi në...

Real Madrid mposht Liverpool në aktin e parë çerekfinal të Champions League

para një jave - Insajderi

Reali i Madridit ka triumfuar në aktin e parë, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-1 Liverpoolin, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, njofton Insajderi. Madrilenët që në fillim...

Reali e mposhti 3-1 Liverpoolin

para një jave - OraInfo

Reali i Zinedine Zidane ka marrë fitore Real Madridi e ka fituar betejën e parë kundër Liverpoolit, duke triumfuar 3-1 në “Alfredo di Stefano”. Reali i Zinedine Zidane ka marrë fitore të madhe në ndeshjen...

Liverpooli ngushton epërsinë ndaj Realit, shënon Salah

para një jave - Gazeta Express

Liverpooli ka realizuar gol në “Alfredo di Stefano”, gol që vlen shumë si mysafirë në UEFA Champions League. Në minutën e 50-të, Mohamed Salah e ka dërguar në rrjetë një top të devijuar më parë, për të...

Champions League: Vinicius, heroi i Realit. Foden i jep fitoren City-t në fund

para një jave - Gazeta Tema

Vinicius Junior, me një dygolësh, ishte heroi i Real Madrid në ndeshjen e fituar 3-1 ndaj Liverpool, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League. Sulmuesi brazilian zhbllokoi rezultatin në minutën e...

Reali prek gjysmëfinalet, Man.City mposht Dortmundin!

para një jave - SuperSport

Pavarsisht mungesave me peshë në mbrojtje, Reali i Madridit hodhi një hap të sigurt drejt fazës gjysmëfinale të Champions League pasi mposhti 3-1 Liverpoolin në Alfredo Di Stefano dhe e sheh veten shumë...

E FUNDIT/ Vincius bën heroin me dopietë, Reali hedh një hap drejt gjysmëfinaleve (VIDEO)

para një jave - Albeu

Reali i Madridit ka bërë një ndeshje të madhe në shtëpi përballë Liverpool duke fituar 3-1 në ndeshje ndeshjen e parë cerekfinale për Champions, shkruan Albeu.com. Reali i Madridit ka bërë një ndeshje...

Man City vuan por fiton në limit (VIDEO)

para një jave - Albeu

Manchester City ka fituar 2-1 në limit ndaj Borussia Dortmund. vijon

Dramë në fund të ndeshjes, City fiton në kohën shtesë

para një jave - Indeks online

Manchester City ka mposhtur Dortmundin me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kosovës. Skuadra e Guardiolës kaloi në epërsi që në minutën e 19-të me anë të Kevin De Bruyne. Rezultatin...

Si në finalen e Kievit, Reali mposht Liverpoolin

para një jave - Indeks online

Real Madrid ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Vinicius Jr. Ishte i jashtëzakonshëm në këtë sfidë, ku shënoi dy gola për Mbretërit, shkruan Indeksonline....

Real Madrid e kryen gjysmën e punës në ndeshjen e parë

para një jave - RTK

Real Madrid ka marrë fitore të madhe në ndeshjen e parë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke triumfuar 3-1 ndaj Liverpoolit të Jurgen Klopp. Mbretërit e dominuan fraksionin e parë të ndeshjes së...

Real Madrid mposhtë Liverpoolin në ndeshjen e parë

para një jave - Zeri

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Liverpoolt, në ndeshjen e parë të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Los Blancos” fituan në “Alfredo Di Stefano” ndaj skuadrës angleze me rezultat...

VIDEO/ Real Madrid “gjunjëzon” Liverpool, City triumfon ndaj Borussia Dortmund

para një jave - ABC News

Real Madrid ka arritur të fitojë çerekfinalen e parë të Champions League ndaj Liverpool me shifrat 3-1, duke bërë një hap të madh drejt gjysmëfinaleve të kompeticionit më të madh në Europë për klube. Në...

Manchester City reagon shpejtë, Phil Foden realizon ndaj Dortmundit

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka reaguar shpejtë ndaj Dortmundit. Manchester City ka kaluar sërish në epërsi ndaj gjermanëve, me anë të Phil Foden, shkruan GazetaBlic Sport. Foden ka shënuar në minutën e...

Real Madrid leksione Liverpoolit, Manchester City mposht Dortmundin

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka fituar ndaj Liverpoolit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e parë çerekfinale të zhvilluar sot në Di Stefano, lojtarët e Zinedine Zidane kanë triumfuar ndaj Liverpoolit...

LIVE| Siti-Dortmund/ Çfarë asist nga Haland! Rojs shënon dhe vendos baraspeshën (VIDEO)

para një jave - Panorama

Luhet duke filluar nga ora 21:00, ndeshja mes Mançester Sitit dhe Dortmundit, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve. Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, të cilat do të kërkojnë...

Borussia Dortmund befason në minutat e fundit Cityn

para një jave - Zeri

Manchester City ka pësuar gol nga Borussia Dortmund në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Citizens” ishin duke i mposhtur gjermanët në stadiumin “Etihad” me rezultat 1-0,...

Vinicius i shënon tjetër gol Liverpoolit

para një jave - OraInfo

Reali ka rikthyer epërsinë prej dy golave ndaj Liverpoolit dhe po fiton 3-1. Në minutën e 65-të, ka realizuar sërish Vinicius Junior.

Haaland-Reus, super dyshja e Dortmundit, vjen goli në minutat e fundit ndaj Manchester Cityt

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Dortmundit ka barazuar rezultatin ndaj Manchester Cityt. Golin e barazimit për Dortmundin e ka shënuar Marco Reus, shkruan GazetaBlic Sport. Reus ka shënuar në portën e Manchester Cityt pas 84...

Vinicius Junior shënon sërish, Real Madrid thellon avantazhin ndaj Liverpoolit

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Liverpoolit. Golin e tretë për Real Madridin dhe të dytin personal në këtë sfidë e ka shënuar sulmuesi brazilian, Vinicius Junior, shkruan GazetaBlic...

Festival golash në Madrid, Vinicius Jr shënon përsëri

para një jave - Zeri

Real Madrid ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Liverpoolt, në një nga ndeshjet më interesante të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Los Blancos” po fitojnë në “Alfredo Di Stefano”...

Liverpooli ngushton epërsinë, shënon Salah

para një jave - OraInfo

Ngushtohet epërsia. Liverpooli ka realizuar gol në “Alfredo di Stefano”, gol që vlen shumë si mysafirë në UEFA Champions League. Në minutën e 50-të, Mohamed Salah e ka dërguar në rrjetë një top të devijuar...

Real Madrid kalon në epërsi

para një jave - Klan Kosova

Real Madrid ka kaluar në epërsi Junior Viniciunes është ai që ka shënuar në minutën e 27, për ta dërguar Real Madridin në avantazh 1-0 kundër Liverpool, njofton Klan Kosova.

Zvogëlohet epërsia nga Liverpool

para një jave - Zeri

Real Madrid ka pësuar golin e parë nga Liverpooli, në një nga ndeshjet më interesante të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Los Blancos” po fitojnë në “Alfredo Di Stefano” ndaj skuadrës...

Kevin De Bruyne shënon ndaj Dortmund

para një jave - Klan Kosova

Kevin De Bruyne ka shënuar gol ndaj Dortmund. Kjo dërgoi Manchester City në avantazh 1-0, njofton Klan Kosova. https://twitter.com/CompleteSport24/status/1379515172767760387

Salah shënon gol të bukur, Liverpooli kthehet në lojë ndaj Real Madridit

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar golin e parë ndaj Real Madridit. Golin e parë për Liverpoolin në këtë ndeshje e ka shënuar, Mo Salah, përcjell GazetaBlic Sport. Salah ka shënuar pas 52 minutave lojë në...

Spektakël nga Asensio, Reali dyfishon shifrat (VIDEO)

para një jave - Albeu

Më mirë se kaq nuk mund të shkonte për Realin. Los Blancos kanë dyfishuar shifrat me Asension i cili dribloi në mënyrë spektakolare Alisson duke dërguar lehtësisht topin në rrjtë. /albeu.com/

Ky është formacioni zyrtar i përballjes Manchester City – Dortmund

para një jave - Klan Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e sotme në mes të Manchester City dhe Dortmund që luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve. Për Manchester City luajnë këta lojtarë: Ederson Walker Stones...

VIDEO/ Real Madrid dy “shuplaka” Liverpoolit, City ndëshkon Borussia Dortmund

para një jave - ABC News

Real Madrid ka arritur të kalojë dy herë në avantazh ndaj Liverpool, duke bërë një hap gjigant për kualifikimin, pavarësisht se ndeshja sapo ka nisur. Për madrilenët kanë shënuar Vinicius dhe Asensio....

Gol i bukur nga Asensio, Real Madridi shënon golin e dytë

para një jave - OraInfo

Nuk ndalet Real Madridi Real Madridi është duke e mposhtur 2-0 Liverpoolin në “Alfredo di Stefano”. Pas Viniciu Junior, ka realizuar edhe Marco Asensio. Sërish goli erdhi pas një topi të gjatë nga ana...

Publikohen formacionet zyrtare të përballjes Real Madrid – Liverpool

para një jave - Klan Kosova

Është publikuar formacioni zyrtar i Real Madrid, për përballjen ndaj Liverpool. Real Madrid do t’i ketë në fushë këta lojtarë: Courtois Lucas Vazquez Eder Militao Nacho Mendy Kroos Casemiro Modric Asensio...

Arnold me gabim trashanik, Reali shënon edhe golin e dytë ndaj Liverpoolit

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Liverpoolit. Golin e dytë për Real Madridin në ndeshjen e sotme e ka shënuar sulmuesi, Marco Asensio, shkruan GazetaBlic Sport. Arnold ka bërë...

E FUNDIT/ Spektakël nga Asensio, Reali dyfishon shifrat (VIDEO)

para një jave - Albeu

Shenon Asensio vijon 2-0 Real-Liverpool..

Zhbllokohet ndeshja, Reali në epërsi ndaj Liverpoolit

para një jave - Indeks online

Real Madrid ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Liverpoolit. Golin e parë në ndeshje e shënoi Vinicius Junior në minutën e 27-të. Ai realizoi pas një asistimi të Kroos. / IndeksOnline / Lançamento de...

Pas golit të De Bruyne, Man City thyen një rekord në Ligën e Kampionëve

para një jave - OraInfo

Manchester City ka thyer rekord. Në ndeshjen që po zhvillohet mes Manchester City dhe Borussia Dortmund, Kevin de Bruyne ka shënuar për t’i dhënë epërsinë skuadrës së Pep Guardiolas, raporton lajmi.net....

Gol në super ndeshjen Real Madrid – Liverpool

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Liverpoolit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Vinicius Junior, shkruan GazetaBlic Sport. Junior pranoi një top nga Toni Kroos dhe...

LIVE| Real Madrid-Liverpul/ Ka startuar përballja, skuadrat në kërkim të fitores

para një jave - Panorama

Luhet duke filluar nga ora 21:00, ndeshja mes Realit të Madridit dhe Liverpulit, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampioneve. Një finale e parakohshme kjo, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë me ngulm...

LIVE| Siti-Dortmund/ Aksion model, zhbllokohet sfida. Anglezët kalojnë në avantazh (VIDEO)

para një jave - Panorama

Luhet duke filluar nga ora 21:00, ndeshja mes Mançester Sitit dhe Dortmundit, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve. Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, të cilat do të kërkojnë...

City në epërsi, shënon De Bruyne

para një jave - Indeks online

Manchester City ka kaluar ën epërsi në ndeshjen ndaj Dortmundit. Golin e parë në ndeshje e shënoi Kevin De Bruyne në minutën e 19-të. Belgu realizoi pas një asistimi nga Mahrez. /IndeksOnline/ Champions...

Shënohet goli i parë në Manchester

para një jave - Zeri

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmund në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Citizens” po i mposhtin gjermanët në stadiumin “Etihad” me rezultat 1-0....

Formacionet startuese: City në sfidën e parë ndaj Dortmundit

para një jave - Telegrafi

Në Etihad Stadium zhvillohet sfida e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Manchester Cityt dhe Borussia Dortmundit. Skuadra nikoqire do të përpiqet të regjistrojë fitore sa më të lartë pa pranuar...

Formacionet zyrtare: Real-Liverpool, dueli i gjigantëve

para një jave - Telegrafi

Real Madridi dhe Liverpooli përballen në njërën prej sfidave më të mëdha të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Los Blancos janë nikoqirë në stadiumin ‘Alfredo Di Stefano’, prandaj do të kërkojnë...

Guardiola: Në pjesën e parë nuk ishim të mirë, shkojmë për fitore në Gjermani

para një jave - Almakos

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk është ndarë i kënaqur me ekipin e tij, sidomos në pjesën e parë ndaj Borussia Dortmundin në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Edhe pse fitoi...

De Bruyne shënon gol të bukur ndaj Dortmundit, Manchester City kalon në avantazh

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka kaluar në avantazh ndaj Dortmundit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar skuadra e Manchester Cityt, shkruan GazetaBlic Sport. Për epërsinë e Manchester Cityt ka shënuar...

E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Man City-Dortmund (VIDEO)

para një jave - Albeu

shenon de bryne vijon..

De Bruyne ka një mesazh pas ndeshjes, ‘paralajmëron’ Dortmundin

para një jave - Lajmi.net

Manchester City arritën që të fitojnë këtë ndeshje në minutat e fundit, pas golit të shënuar nga Phil Foden, shkruan lajmi.net. Pas ndeshjes, mesfushori i Belgjikës ka postuar një foto në llogarinë e tij...

‘Nata’ e Vinicius, notat e futbollistëve: Real Madrid – Liverpool

para një jave - Lajmi.net

‘Galaktikët’ dëshmuan edhe një herë tjetër se janë të gatshëm të luajnë me një skuadër të ‘përgjysmuar’ dhe ta fitojnë ndeshjen bindshëm, shkruan lajmi.net. Eurosport, ka bërë publikimin e notave të lojtarëve...

De Bruyne: Mund të shënonim më shumë gola, por me rëndësi ka që fituam

para një jave - Tetova Sot

Manchester City triumfoi ndaj Dortmundit (2:1) me mjaft vështirësi. De Bruyne dhe Phil Foden kanë shënuar për Manchester City, ndërsa Marco Reus shënoi golin e nderit për Dortmundin. Pas ndeshjes, De Bruyne...

Live: Reali - Liverpool, Manchester City - Dormundi

para një jave - Bota Sot

(E plotësuar) – Xherdan Shaqiri është në bankën e Liverpoolit kundër Real Madridit. Ndeshje që pritet me rivalitet të madh. Ndeshja tjetër është mes Manchester Cityt dhe Dortmundit. Kjo ndeshje pritet...

Notat e lojtarëve: Man City – Borussia Dortmund

para një jave - Lajmi.net

‘Citizens’ arritën që të shënonin golin e dytë në minutat e fundit të ndeshjes, mirëpo prapë se prapë ky rezultat është pozitiv deri diku për Borussia Dortmund, raporton lajmi.net. Vlerësimet e Eurosportit...

Vinicius më i miri i ndeshjes, ky ishte më i dobëti në takimin mes Real Madridit dhe Liverpoolit

para një jave - Infokusi

Real Madrid ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Dy gola u shënuan nga Vinicius derisa një tjetër nga Asensio. Golin e vetëm për Liverpoolin e...

I shënoi dy gola Liverpoolit, këto janë fjalët e Viniciusit pas ndeshjes

para një jave - Infokusi

Real Madridi e ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3-1, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në ‘Alfredo di Stéfano Stadium’,...

Reali prek gjysmëfinalet, Man.City mposht Dortmundin!

para një jave - Shenja

Pavarësisht mungesave me peshë në mbrojtje, Reali i Madridit hodhi një hap të sigurtë drejt fazës gjysmëfinale të Champions League pasi mposhti 3-1 Liverpoolin në Alfredo Di Stefano dhe e sheh veten shumë...

Me dramë mbyllet ndeshja mes Man City dhe Dortmund

para një jave - Flaka

Manchester City ka arritur që të marrë fitore si vendase ndaj Borussia Dortmund, duke shënuar në minutat e fundit për 2-1. E gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të Citizens, mirëpo ata arritën...

Reali prek gjysmëfinalet, Man.City mposht Dortmundin!

para një jave - Tetova Sot

Pavarsisht mungesave me peshë në mbrojtje, Reali i Madridit hodhi një hap të sigurt drejt fazës gjysmëfinale të Champions League pasi mposhti 3-1 Liverpoolin në Alfredo Di Stefano dhe e sheh veten shumë...

Finale para finales, formacionet e super sfidës Real Madrid vs Liverpool

para një jave - Insajderi

Pritet të fillojë nga ora 21:00, ndeshja mes Realit të Madridit dhe Liverpool, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, njofton Insajderi. Një finale e parakohshme kjo, ku të dyja skuadrat do...

Reali pa Varanen dhe Ramosin kundër Liverpoolit, startojnë Asensio dhe Vinicius

para një jave - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madridit dhe Liverpoolit në Ligën e Kampionëve. Reali do të jetë pa Sergio Ramosin e dëmtuar dhe Raphael Varanen që të martën doli pozitiv me COVID-19....

Real Madrid me një ‘këmbë’ në gjysëmfinale, Liverpool dështon

para një jave - Lajmi.net

Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e pati Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një ndeshje shumë të mirë, raporton lajmi.net. Toni Kroos asistoi golin e parë për Vinicius në minutën e 27-të,...

Përfundon ndeshja ndërmjet Manchester Cityt dhe Dortmundit

para një jave - Infokusi

Manchester City e ka mposhtur Dortmundin me rezultat 2-1, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në ‘Etihad Stadium’, golat...

Me dramë mbyllet ndeshja mes Man City dhe Dortmund

para një jave - Lajmi.net

E gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të Citizens, mirëpo ata arritën që të shënonin vetëm një gol përmes Kevin de Bruyne 19′, raporton lajmi.net. Pjesa e parë u mbyllë më këtë rezultat dhe më...

Real Madridi e fiton ‘betejën’ e parë ndaj Liverpoolit

para një jave - Infokusi

Real Madridi e ka mposhtur Liverpoolin me rezultat 3-1, në duelin e parë të vlefshëm për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar në ‘Alfredo di Stéfano Stadium’,...

Real Madrid me një ‘këmbë’ në gjysëmfinale, Liverpool dështon

para një jave - Flaka

Real Madrid ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-1. Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e pati Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një...

Shërohet Rrahmani, i gatshëm për sfidën ndaj Juventusit

para një jave - Albsport.mk

Shkaku i lëndimit, Amir Rrahmani mungoi në ndeshjet e marsit me ekipin kombëtar të Kosovës. Megjithatë, kapiteni ynë e ka tejkaluar problemin dhe do të jetë i gatshëm që të luaj me Napolin. Ekipi italian...

Liverpool zgjohet në pjesën e dytë, shënon Salah

para një jave - Tetova Sot

Liverpooli ka ngushtuar rezultatin në ndeshjen ndaj Real Madridit. Golin e parë për Reds e realizoi Salah në minutën e 51-të. Goli u konfirmua edhe nga VAR pasi pozicioni i egjiptianit ishte i dyshimtë.

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare

para një jave - Bota Sot

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare Me titullin e Premier Ligës pothuajse të siguruar, Manchester City do të provojë të shkojë sa më larg në Ligën e Kampionëve....

Real Madrid – Liverpool, formacionet zyrtare

para një jave - Indeks online

Real Madrid dhe Liverpool takohen në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Alfredo di Stefano”. Këto janë formacionet zyrtare: Real Madrid : Courtois; Vázquez,...

Manchester City – Dortmund, formacionet zyrtare

para një jave - Indeks online

Manchester City takohet me Dortmundin në ndeshjen e parë të çerekfinales të Ligës së Kampionëve. Ndeshja luhet në “Ettihad” dhe fillon në ora 21:00. Këto janë formacionet zyrtare: Man City : Ederson; Walker,...

Man City – Dortmund, formacionet zyrtare

para një jave - OraInfo

Publikohen formacionet zyrtare Man City – Dortmund. Një ndeshje mjaftë interesante pritet të jetë edhe ajo mes Manchester Cityt dhe Borussia Dortmund për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Në sezonin...

Shënohet goli i katërt në takimin, Real Madrid – Liverpool

para një jave - Infokusi

Real Madridi dhe Liverpooli po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në takimin që po zhvillohet në ‘Alfredo di Stéfano Stadium’, Real Madridi e...

Manchester City – Dortmund, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 21:00 do të përballen me njëra tjetrën Manchester City dhe Dortmund, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Para ndeshjes ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare me të...

Kush do ta zëvendësojë Varanen?

para një jave - Bota Sot

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, s’do të luajë kundër Liverpoolit sonte e as kundër Barcelonës në vikend. Mbrojtësi francez ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të vet izolohet menjëherë....

Real Madrid – Liverpool, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione

para një jave - Bota Sot

Real Madridi e pret Liverpoolin në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dy skuadrat vijnë me pritje të mëdha për të vazhduar tutje në kompeticionin më të madh evropian të futbollit në...

Moggi: Juventus është bërë si Interi i Morattit

para një jave - Bota Sot

Situata në shtëpinë e Juventus-it nuk është aspak e mirë. Bardhezinjtë janë pothuajse jashtë luftës për titull në Serie A dhe të mërkurën në mbrëmje do të përballen me Napoli-n, një ndeshje që mund të...

E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Real Madrid-Liverpool (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Në orën 21:00 Real Madrid pret në shtëpi Liverpool në ndeshjen e parë cerefinale të Champions League. Vijon

Formacionet zyrtare: Manchester City – Borussia Dortmund

para një jave - Zeri

Manchester City do të përballet me Borussia Dortmund në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Citizens” presin gjermanët në stadiumin “Etihad” me fillim nga ora 21:00. Skuadra...

Formacionet zyrtare: Real Madrid - Liverpool

para një jave - Zeri

Real Madrid është nikoqir i Liverpoolit, në një nga ndeshjet më interesante të çerekfinales të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. “Los Blancos” presin në “Alfredo Di Stefano” skuadrën angleze me fillim...

Liverpooli ngushton rezultatin ndaj Real Madridit

para një jave - Infokusi

Real Madridi dhe Liverpooli po luajnë momentalisht në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në takimin që po zhvillohet në ‘Alfredo di Stéfano Stadium’, Liverpooli e ka...

Kush do ta zëvendësojë Varanen?

para një jave - Gazeta Express

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, s’do të luajë kundër Liverpoolit sonte e as kundër Barcelonës në vikend. Mbrojtësi francez ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të vet izolohet menjëherë....

Real Madrid – Liverpool, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 21:00 dy skuadra shumë të suksesshme në Ligën e Kampionëve do të ballafaqohen me njëra tjetrën në kuadër të çerekfinaleve të kësaj gare. Liverpool dhe Real Madridi takohen sonte në...

Bayern Munich humb edhe një lojtar për ndeshjen ndaj PSG, Gnabry pozitiv me COVID-19

para një jave - Telegrafi

Anësori i Bayern Munich, Serge Gnabry ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe ka munguar në stërvitje me ekipin të martën. Ai do të humbasë edhe ndeshjen me PSG të mërkurën në Ligën e Kampionëve. Ka qenë...

Notat e lojtarëve: Man City – Borussia Dortmund

para një jave - Almakos

Manchester City është në garë për të gjitha titujt këtë sezon dhe sonte fitojë ndeshjen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, 2-1 ndaj Borussia Dortmund. ‘Citizens’ arritën që të shënonin golin e dytë...

Ish-lojtari i Napolit kritikon Rrahmanin për paraqitjet te të ‘kaltërit’

para një jave - Insajderi

Napoli do të luajë nesër një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit, teksa përballë do të ketë një skuadër si Juventusi. Dilemat për formacionin që do të hedhë në fushë janë të mëdha, e sidomos kur...

Guardiola: Në pjesën e parë nuk ishim të mirë, shkojmë për fitore në Gjermani

para një jave - Arbresh

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk është ndarë i kënaqur me ekipin e tij, sidomos në pjesën e parë ndaj Borussia Dortmundin në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Edhe pse fitoi...

De Bruyne pas fitores minimale kundër Man Cityt: Javën tjetër kryejmë punën

para një jave - Periskopi

Kevin de Bruyne ka shënuar një gol në fitoren 2-1 ndaj Borussia Dortmund në ndeshjen e parë çerekfinale. Manchester City arritën që të fitojnë këtë ndeshje në minutat e fundit, pas golit të shënuar nga...

Pepe: Chelsea është një skuadër 700 milionëshe

para një jave - Bota Sot

Porto e ka befasuar botën e futbollit duke eliminuar Juventus-in nga Champions League në 1/8-at. Portugezët do të përballen tani në çerekfinale me Chelsea-n. Pepe, një nga gladiatorët e sfidës së luajtur...

Moggi: Juventus është bërë si Interi i Morattit

para një jave - Albeu

Situata në shtëpinë e Juventus-it nuk është aspak e mirë. Bardhezinjtë janë pothuajse jashtë luftës për titull në Serie A dhe të mërkurën në mbrëmje do të përballen me Napoli-n, një ndeshje që mund të...

Real Madrid dhe Man City po fitojnë, Dortmund e Liverpool në ‘gjumë’

para një jave - Lajmi.net

Real Madrid po tregon se pamarrë parasysh forma aktuale e tyre, janë të gatshëm gjithmonë të japin magji në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. Ata po fitojnë me rezultat 2-0 pas golave...

Ndeshja ndaj Juventus, publikohet lista e lojtarëve të Napolit

para një jave - OraInfo

Lista e lojtarëve të Napolit për ndeshjen ndaj Juventus, Rrahmani mund të luajë startues. Napoli ka emëruar skuadrën e tyre për ndeshjen e planifikuar me Juventusin nesër, me Amir Rrahmani dhe Dries Mertens....

Reali dyfishon epërsinë ndaj Liverpoolit

para një jave - Infokusi

Real Madridi ka dyfishuar epeërsinë ndaj Liverpoolit, shkruan Gazeta inFokus. Në duelin që po zhvillohet në ‘Alfredo di Stefano’ golin e dytë për madrilienët e ka shënuar Asensio, në minutën e 36-të. Me...

Pas golit të De Bruyne, Man City thyen një rekord në Ligën e Kampionëve

para një jave - Lajmi.net

Në ndeshjen që po zhvillohet mes Manchester City dhe Borussia Dortmund, Kevin de Bruyne ka shënuar për t’i dhënë epërsinë skuadrës së Pep Guardiolas, raporton lajmi.net. Manchester City tani ka shënuar...

De Bruyne shënon gol, i jep epërsinë Man Cityt

para një jave - Lajmi.net

Kevin de Bruyne ka shënuar një gol mjaftë të mirë, pas asistimit nga Riyad Mahrez, shkruan lajmi.net. Belgu është njëri nga lojtarët më të rëndësishëm për skuadrën e Pep Guardiolas dhe këtë gjë po e dëshmon...

Formacioni i mundshëm i Realit përballë Liverpool, ja si ndrsyhon skema

para një jave - Albeu

Infektimi i Rafael Varane i ka shkaktuar kokë-dhimbje trajnerit të Real Madridit Zinedine Zidane në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit. Dy gjigantët evropian ballafaqohen sonte...

Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Man City – Dortmund

para një jave - Infokusi

Manchester City dhe Borussia Dortmundi po luajnë aktualisht, në kuadër të çerekfinalëve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në duelin që po zhvillohet në ‘Etihad Stadium’ vendasit kanë kaluar...

Vjen goli i parë në takimin Real Madrid – Liverpool

para një jave - Infokusi

Real Madridi dhe Licverpooli po luajnë aktualisht në kuadër të çerekfinalës në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Në duelin që po zhvillohet në ‘Alfredo di Stefano’, vendasit kanë kaluar në epërsi...

Man City e mund Dortmundin me një gol në fund të ndeshjes

para një jave - Fakti Ditor

Manchester City e ka mposhtur 2-1 Borussi Dortmundin në ndeshjen e parë në çerekfinale të UEFA Champions League. Të besuarit e Pep Guardiolës kanë marrë fitore të vështirë në shtëpi në ndeshjen e parë...

Reali e fitoi betejën e parë, e mposhti 3-1 Liverpoolin

para një jave - Fakti Ditor

Real Madridi e ka fituar betejën e parë kundër Liverpoolit, duke triumfuar 3-1 në “Alfredo di Stefano”. Reali i Zinedine Zidane ka marrë fitore të madhe në ndeshjen e parë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve,...

Me dramë mbyllet ndeshja mes Man City dhe Dortmund

para një jave - Smart News

Manchester City ka arritur që të marrë fitore si vendase ndaj Borussia Dortmund, duke shënuar në minutat e fundit për 2-1. E gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të Citizens, mirëpo ata arritën...

Amir Rrahmani i gatshëm për ndeshjen ndaj Juventusit

para një jave - GazetaBlic

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani kishte pësuar një lëndim që e la pa u paraqitur në ndeshjet e fundit të Kosovës me Suedinë dhe Spanjën. Megjithatë mbrojtësi i Napolit e ka tejkaluar lëndimin dhe do të...

Conte: Interi duhet t’i shkojë rrugës deri në fund

para një jave - Telegrafi

Antonio Conte ka thënë se Interi duhet të shkojë deri në fund të rrugës për ta fituar titullin. Interi do të rikuperojë ndeshjen e mbetur ndaj Sassuolo të mërkurë. “Ne po përballemi me një ekip që ka një...

Reali pa mbrojtje ndaj Liverpoolit, humbet prej COVID titullarin

para një jave - RTK

Pak orë para sfidës me Liverpool, Real Madrid ka marrë një goditje të madhe teksa mbrojtësi Rafel Varan është konfirmuar pozitiv me COVID-19. Një telash i madh për trajnerin Zinedin Zidan, i cili nuk ka...

Real Madrid me një ‘këmbë’ në gjysëmfinale, Liverpool dështon

para një jave - Smart News

Real Madrid ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-1. Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e pati Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një...

Man City e mund Dortmundin me një gol në fund të ndeshjes

para një jave - Arbresh

Manchester City e ka mposhtur 2-1 Borussi Dortmundin në ndeshjen e parë në çerekfinale të UEFA Champions League. Të besuarit e Pep Guardiolës kanë marrë fitore të vështirë në shtëpi në ndeshjen e parë...

VIDEO/ Liverpool duhet të djersijë në Anfield! Real Madrid tri “shuplaka” skuadrës së Klopp, Man.City fiton në frymën e fundit

para një jave - Dosja.al

Real Madrid-Liverpool 6 Prill, 2021 23:04 EUROPË – Aktualisht kanë përfunduar dy takimet e para çerekfinale të Champions League. Kryendeshja Real Madrid-Liverpool përfundoi me shifrat 3-1. Skuadra madrilene...

Man City arrin fitore të vështirë kundër Borussia Dortmundit

para një jave - Periskopi

Manchester City ka arritur që të marrë fitore si vendase ndaj Borussia Dortmund, duke shënuar në minutat e fundit për 2-1. E gjithë pjesa e parë u karakterizua me dominim të Citizens, mirëpo ata arritën...

Real Madridi shpartallon Liverpoolin në ‘Bernabeu’, goli si mysafir shpresë për ‘Të Kuqtë’

para një jave - Periskopi

Real Madrid ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Liverpoolit në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-1. Vëmendjen kryesore në këtë ndeshje e pati Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një...

City nuk lejon befasi ndaj Dortmundit

para një jave - Epoka e Re

Manchester City e ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale të Championsit ndaj Borussia Dortmundit. Phil Foden shënoi golin e fitores në minutën e 90-të Ai shënoi me goditje nga zona, pasi Ilkay Gundogan...

Reali tregon forcën kundër Liverpoolit

para një jave - Epoka e Re

Real Madrid bën një hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinales së Champions League, teksa ka fituar 3-1 sfidën e parë kundër Liverpoolit. Ishte një duel që ashtu siç pritej do të dhuronte shumë emocione. Vinicius...

Bayern Munich humb edhe një lojtar për ndeshjen ndaj PSG

para një jave - RTK

Anësori i Bayern Munich, Serge Gnabry ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe ka munguar në stërvitje me ekipin të martën. Ai do të humbasë edhe ndeshjen me PSG të mërkurën në Ligën e Kampionëve. Ka qenë...

Ylli i Bayern Munich rezulton pozitiv me koronavirus

para një jave - OraInfo

Gnabry pozitiv me koronavirus, Bayerni pa dy yjet ndaj PSG-së. Bayern Munich do të duhet t’ia dalë pa dy yjet e skuadrës në ndeshjen ndaj Paris Saint-Germain. Robert Leëandoëski do të mungojë shkaku i...

Liga e Kampionëve, Liverpoolin e pret punë e vështirë në “Anfield” ndaj Realit, City mezi fiton ndaj Dortmundit

para një jave - KosovaPress

Të martën u zhvilluan dy ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve ku u ballafaquan Real Madridi me Liverpoolin si dhe Manchester City me Borussia Dortmundin. Skuadra e Zinedine Zidane ka shënuar...

Liga e Kampionëve: Liverpoolin e pret punë e vështirë në ndeshjen kthyese ndaj Realit, City mesi fiton ndaj Dortmundit

para një jave - Gazeta Metro

Të martën u zhvilluan dy ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve ku u ballafaquan Real Madridi me Liverpoolin si dhe Manchester City me Borussia Dortmundin. Skuadra e Zinedine Zidane ka shënuar...

Dortmundi gol të ‘artë’ si mysafir i Man Cityt, barazohet rezultati në ‘Etihad’

para një jave - Periskopi

Borussia Dortmundi ka barazuar rezultatin në 1-1 si mysafir i Manchester Cityt në ndeshjen cerekfinale të Champions Leagues. Gjermanët mund të kenë realizuar një gol jetik në udhëtim, teksa legjenda e...

Serge Gnabry për të dytën herë infektohet me COVID-19 te Bayern Munchen, humb sfidën e Championsit kundër PSG-së

para një jave - Insajderi

Nuk kanë fund telashet për gjigandët bavarez, para sfidës me PSG-në në Ligën e Kampionëve, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme me fillim nga ora 20:45, njofton Insajderi. Pas Robert Lewandowskit, Correntin...

Real Madrid – Liverpool, formacionet zyrtare

para një jave - Shenja

Real Madrid dhe Liverpool takohen në ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Alfredo di Stefano”. Këto janë formacionet zyrtare: Real Madrid : Courtois; Vázquez,...

Duhet të ndodhë një ‘mrekulli’ që Pique të luajë ndaj Real Madrid

para një jave - Flaka

Gerard Pique nuk pritet të jetë i gatshëm për El Clasicon mes Barcelonës dhe Real Madrid më 10 prill. Gjatë javës së kaluar, Pique filloi të ndjente shqetësime në gjurin e tij dhe njoftoi klubin dhe stafin...

Varane pozitiv me Covid-19, Reali pa mbrojtje në El Clasico!

para një jave - SuperSport

Pa Dani Carvajal, kapitenin Sergio Ramos dhe mbrojtësin francez Raphael Varane në sfidën e parë çerekfinale të Championsit ndaj Liverpoolit por edhe në El Clasicon e së shtunës ndaj Barcelonës. Trajnerit...

Shërohet Rrahmani, i gatshëm për sfidën anti-Juventus

para një jave - Indeks online

Shkaku i lëndimit, Amir Rrahmani mungoi në ndeshjet e marsit me ekipin kombëtar të Kosovës. Megjithatë, kapiteni ynë e ka tejkaluar problemin dhe do të jetë i gatshëm që të luaj me Napolin, shkruan Indeksonline....

Vinicius shënon golin e dytë personal ndaj Liverpoolit – video

para një jave - KosovaPress

Real Madridi i është kundërpërgjigjur Liverpoolit me golin e tretë përmes Vinicius Jr. Sulmuesi i talentuar realizoi golin e dytë personal në këtë ndeshje në minutën e 65’ për ta rikthyer epërsinë e Real...

Salah ngushton epërsinë ndaj Real Madridit – video

para një jave - KosovaPress

Liverpooli e ka nisur furishëm pjesën e dytë të ballafaqimit me Real Madridin. Sulmuesi nga Egjipti Mohamed Salah ka shënuar vetëm katër minuta pasi filloi pjesa e dytë edhe pse ishte në pozicion milimetrik...

ZYRTARE: Një lojtar i Bayern Munich infektohet me Covid-19 para ndeshjes me PSG

para një jave - GazetaBlic

Sergy Gnabry do të mungojë në ndeshjen e ardhshme të Ligës së Kampionëve mes Bayern Munich dhe PSG. Sulmuesi ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 para takimit me skuadrën franceze, shkruan GazetaBlic...

Covid-19 infekton një tjetër yll, Bayern zbulon mungesën e madhe për PSG

para një jave - ABC News

Një tjetër yll do të mungojë në ndeshjet çerekfinale të Champions League. Bayern Munchen do duhet të bëjë pa Serge Gnabry të paktën në ndeshjen e parë me PSG. Kampionët e Europës përmes një postimi në...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Borussia Dortmund

para një jave - Infokusi

Emocionet e Ligës së Kampionëve rikthehen sonte me një super duel, shkruan Gazeta inFokus. Manchester City pret Borussia Dortmundin, në kuadër të çerekfinales. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Etihad’...

CHAMPIONS LEAGUE/ Përfundojnë pjesët e para, Real Madrid po argëtohet ndaj Liverpool, Man.City i falet…

para një jave - Dosja.al

Real Madrid-Liverpool 6 Prill, 2021 22:04 EUROPË -Aktualisht janë duke u luajtur dy takimet e para çerekfinale të Champions League.Pjesa e parë e Real Madrid-Liverpool ka përfunduar me shifrat 2-0 për...

Gjithçka që duhet të dini për takimin Manchester City – Dortmund

para një jave - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 21:00 do të përballen me njëra tjetrën Manester City dhe Dortmund, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Skuadra gjermane do të hyjë në këtë takim me mungesa të mëdha....

Reali dhe City po fitojnë pas pjesës së parë

para një jave - Epoka e Re

Reali Madridi e mbylli pjesën e parë me rezultat 2-0 ndaj Liverpoolit. Golat për Realin i shënuan Vinicius Junior dhe Marco Asensio. Në ndeshjen tjetër Manchester City po fiton ndaj Borussia Dortmundit...

Real Madrid – Liverpool, gjithçka që duhet të dini për super përballjen e sotme

para një jave - Bota Sot

Kurse, Klopp është shprehur i lumtur dhe i entuziazmuar pas një shorti të tillë. “Natyrisht se jam i lumtur, duhet të mposhtësh më të fortët për të treguar se jeni skuadër kualitative”, deklaroi Klopp....

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

para një jave - Infokusi

Emocionet e Ligës së Kampionëve rikthehen sonte me një super duel, shkruan Gazeta inFokus. Real Madridi pret Liverpoolin, në kuadër të çerekfinales. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Borussia Dormtund

para një jave - Infokusi

Emocionet e Ligës së Kampionëve rikthehen sonte me një super duel, shkruan Gazeta inFokus. Manchester City pret Borussia Dortmundin, në kuadër të çerekfinales. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Etihad’...

Bayerni pa dy sulmuesit kryesor ndaj PSG-së

para një jave - Bota Sot

Bayerni i Munichut do të luaj çerekfinalen e parë kundër Paris Saint Germainit pa dy futbollistë shumë të rëndësishëm. Robert Lewandowski mungon pas një dëmtimi që pësoi me kombëtaren e tij, ndërsa Serge...

Liga e Kampionëve, mbyllen pjesët e para të dy ndeshjeve, këto janë rezultatet

para një jave - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet e Ligës së Kampionëve ku po ballafaqohen Real Madridi me Liverpoolin dhe Manchester City me Borussia Dortmundin. Tre gola janë shënuar gjithsejtë në këto dy takime,...

Publikohen formacionet zyrtare Man City – Dortmund

para një jave - Lajmi.net

Në sezonin 2012/13 ishte hera e fundit kur Manchester City dhe Borussia Dortmund u takuan për herë të fundit në Ligën e Kampionëve, ku ndeshja e parë përfundoi 1-1 në Etihad Stadium, derisa Dortmund fitoi...

Mbrojtësi i Real Madrid infektohet me COVID-19, mungesë e madhe para sfidës ndaj Liverpool në Champions League

para një jave - Insajderi

Lajm i keq për teknikun francez të madrilenëve, Zinedine Zidane, përpara fillimit të sfidës ndaj anglezëve të Liverpool, në kuadër të ndeshjeve çerekfinale të Champions League, njofton Insajderi. Raphael...

Real Madridi shpartallon Liverpoolin përsëri, Marco Asensio futet me top në rrjetë

para një jave - FaxWeb

Real Madridi ka shënuar edhe golin e dytë dhe tash po avancon 2-0 kundër Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për cerekfinalen e parë në ‘Bernabeu’, shkruan Periskopi. Një krosim i devijuar në zonë dhe një...

Real Madrid – Liverpool, gjithçka që duhet të dini për super përballjen e sotme

para një jave - GazetaBlic

Sot me fillim nga ora 21:00 dy skuadra shumë të suksesshme në Ligën e Kampionëve do të ballafaqohen me njëra tjetrën në kuadër të çerekfinaleve të kësaj gare. Skuadra e Real Madrid është skuadra më e suksesshme...

Real Madridi shpartallon Liverpoolin përsëri, Marco Asensio futet me top në rrjetë

para një jave - Periskopi

Real Madridi ka shënuar edhe golin e dytë dhe tash po avancon 2-0 kundër Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për cerekfinalen e parë në ‘Bernabeu’, shkruan Periskopi. Një krosim i devijuar në zonë dhe një...

Manchester City-Borussia Dortmund, sfidë plot “sharm” në Champions League

para një jave - Mapo

Krahas Real Madrid-Liverpool, sonte për çerekfinalet e Champions League do të luhet edhe sfida tjetër jo pak e rëndësishme, Manchester City-Borussia Dortmund. Guardiola do të jetë kundër sulmuesit në formën...

Bayerni pa dy sulmuesit kryesor ndaj PSG, Lewandowski i lënduar, ndërsa Gnabry infektohet me COVID-19

para një jave - Zeri

Bayerni i Munichut do të luaj çerekfinalen e parë kundër Paris Saint Germainit pa dy futbollistë shumë të rëndësishëm, shkruan Zeri.info. Robert Lewandowski mungon pas një dëmtimi që pësoi me kombëtaren...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

para një jave - Lajmi.net

Një orë përpara ndeshjes, është bërë edhe publikimi i formacioneve zyrtare për këtë ndeshje të zjarrtë mes dy skuadrave, shkruan lajmi.net. Real Madrid ka mungesa të mëdha në mbrojtje për këtë ndeshje...

ZYRTARE: Në prag të ndeshjes me Liverpool, Real Madrid merr lajmin KATASTROFAL

para një jave - Albsport.mk

Real Madridit nuk i duhej ky lajm. Tashmë të privuar nga mungesa e Dani Carvajal dhe Sergio Ramos në mbrojtje sonte për t’u përballur me Liverpoolin në ndeshjen e parë të çerekfinale të Champions League,...

Gabim fatal nga mbrojtja e Liverpoolit, Reali dyfishon epërsinë – video

para një jave - KosovaPress

Real Madridi e ka dyfishuar epërsinë në 2-0 ndaj Liverpoolit. Pas golit të realizuar nga Vinicius Jr, ishte Marco Asensio ai i cili në minutën e 35’ sgënoi për 2-0 pas një gabimi fatal të bërë nga mbrojtja...

Napoli luan nesër ndaj Juventusit, ish-futbollisti napoletan kritikon Rrahmanin: Nuk është për…

para një jave - Dosja.al

Amir Rrahmani 6 Prill, 2021 21:39 ITALI -Napoli do të luajë nesër përballë Juventusit, ndeshje kjo e prapambetur.Dilemat për formacionin që do të hedhë në fushë janë të mëdha, e sidomos kur flitet për...

Man City i frikshëm, shkund Borussia Dortmundin pas vetëm 19 minutave

para një jave - Periskopi

Manchester City ka kaluar në epërsi si nikoqir i Borussia Dortmundit në cerekfinalen e parë të Champions Leagues, shkruan Periskopi. Kevin de Bruyne ka realizuar në minutën e 19-të, pas një aksioni të...

Real Madridi i jep leksion Liverpoolit me këtë gol që sapo shënoi Vinicius

para një jave - Periskopi

Real Madridi ka kaluar në epërsi si nikoqir i Liverpoolit në ndeshjen e parë cerekfinale të Champions Leagues. Ishte një aksion shumë mirë i ndërtuar nga madrilenët, me Viniciusin që në fund e shfrytëzoi...

Ylli i Bayernit mund të mungojë ndaj PSG

para një jave - Bota Sot

Bayern Munich pritet të jetë pa njërin ndër lojtarët kryesor për takimin çerekfinal ndaj PSG. Fjala është për sulmuesin gjerman, Serge Gnabry, i cili ka rezultaru pozitiv në testin për antigjen këtë mengjes....

Choupo-Moting: Do të kisha preferuar ta sfidoja PSG-në në finale dhe jo tani

para një jave - Bota Sot

Sulmuesi i Bayern Munich, Eric-Maxime Choupo-Moting, ka folur për kanalet zyrtare të klubit gjerman në prag të ndeshjes së çerekfinaleve të Champions League kundër Paris Saint-Germain. “Do të kisha preferuar...

De Bruyne e kalon Cityn në epërsi ndaj Dortmundit – video

para një jave - KosovaPress

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Borussia Dortmundit në ndeshjen e parë çeekfianle të Ligës së Kampionëve ndërmjet këtyre dy skuadrave. Është mesfushori belg Kevin De Bruyne ai i cili ka realizuar...

Bayerni pa dy yje ndaj PSG-së, Lewandoski i lënduar e Gnabry me Covid-19

para një jave - Indeks online

Bayerni i Mynihut do të luaj çerekfinalen e parë kundër Paris Saint Germainit pa dy futbollistë shumë të rëndësishëm. Robert Lewandovski mungon pas një dëmtimi, ndërsa Serge Gnabry është i sëmurë. Trajneri...

Trajneri i Portos i shqetësuar pas humbjes së Chelsea: “Ata mund të hakmerren te ne”

para një jave - GazetaBlic

Trajneri i skuadrës portugeze Porto, Sergio Conceicao, është shprehur i shqetësuar pas humbjes së thellë të Chelsea ndaj West Brown. Skuadra e Portos do të përballet me Chelsea në kuadër të çerekfinaleve...

Duhet të ndodhë një ‘mrekulli’ që Pique të luajë ndaj Real Madrid

para një jave - Lajmi.net

Gjatë javës së kaluar, Pique filloi të ndjente shqetësime në gjurin e tij dhe njoftoi klubin dhe stafin mjekësor mbi këtë gjë, transmeton lajmi.net. Që nga fillimi i rikuperimit të tij, kapiteni i dytë...

Asnjë skuadër nuk ka qenë në gjendje t’i rezistojë norvegjezit

para një jave - Bota Sot

Asnjë skuadër nuk ka qenë në gjendje t’i rezistojë norvegjezit, Erling Braut Haaland në UEFA Champions League; a do të jetë Manchester City i pari? Pas 20 ndeshjeve të garave të UEFA-s për klube, Erling...

Rikthehet Champions League, Real Madrid-Liverpool, finale e parakohshme

para një jave - Mapo

Champions League, në një version atipik për shkak të mungesës së detyruar të tifozëve në tribuna, arrin një nga pikat më të rëndësishme të sezonit. Tashmë kanë mbetur tetë skuadra në garë për fitoren e...

Hansi Flick flet për ndeshjen me PSG’në: Është një ndeshje e vështirë, por ne duam të kalojmë në gjysmëfinale

para një jave - GazetaBlic

Bayern Munich po përgatitet të përballet përsëri me Paris Saint-Germain. Skuadra gjermane takohet me PSG nesër me fillim nga ora 21:00, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, përcjell GazetaBlic...

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare

para një jave - Almakos

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare Me titullin e Premier Ligës pothuajse të siguruar, Manchester City do të provojë të shkojë sa më larg në Ligën e Kampionëve....

Ylli i Real Madrid pozitiv me COVID-19, mungon ndaj Liverpoolit

para një jave - OraInfo

Ylli i Real Madrid pozitiv me COVID-19. Kanë nisur problemet te Real Madrid para ndeshjes ndaj Liverpoolit. Skuadra spanjolle ka konfirmuar se qendërmbrojtësi Raphael Varane ka testuar pozitiv në analizat...

Gnabry pozitiv me koronavirus, Bayerni pa dy yjet ndaj PSG-së

para një jave - Lexo

Bayern Munich do të duhet t’ia dalë pa dy yjet e skuadrës në ndeshjen ndaj Paris Saint-Germain. Robert Lewandowski do të mungojë shkaku i një dëmtimi, kurse Serge Gnabry është infektuar me koronavirus....

Kush do ta zëvendësojë Varanen?

para një jave - Almakos

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, s’do të luajë kundër Liverpoolit sonte e as kundër Barcelonës në vikend. Mbrojtësi francez ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të vet izolohet menjëherë....

Man City – Dortmund, formacionet zyrtare

para një jave - Almakos

Publikohen formacionet zyrtare Man City – Dortmund. Një ndeshje mjaftë interesante pritet të jetë edhe ajo mes Manchester Cityt dhe Borussia Dortmund për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Në sezonin...

Lista e lojtarëve të Napolit për ndeshjen ndaj Juventus, Rrahmani mund të luajë startues

para një jave - Lajmi.net

Gennaro Gatusso ka ftuar Diego Demme dhe David Ospina përsëri pas shqetësimeve që kishin për dëmtime, duke lënë vetëm Faouzi Ghoulam jashtë kësaj ndeshje, përcjell lajmi.net. Kalidou Koulibaly kthehet...

Real Madrid – Liverpool, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione

para një jave - Periskopi

Real Madridi e pret Liverpoolin në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dy skuadrat vijnë me pritje të mëdha për të vazhduar tutje në kompeticionin më të madh evropian të futbollit në...

Shtohen mungesat, Flick: Bayern e di ç’duhet të bëjë, PSG shumë cilësi në sulm

para një jave - ABC News

Bayern Munich përballet nesër me PSG-në në çerekfinalen e parë të Champions League mes tyre. Trajneri Hansi Flick nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin Robert Leëandoëski, ndërkohë që së fundmi te kampionët...

Rrahmani është gati, Napoli publikon listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Juventusit

para një jave - Infokusi

Kapiteni i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, nuk arriti të luaj në ndeshjen e muajit për për shkak të një lëndmimi që kishte pësuar, shkruan Gazeta inFokus. Fatmirësisht futbollisti prishtinas tani...

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare Me titullin e Premier Ligës pothuajse të siguruar, Manchester City do të provojë të shkojë sa më larg në Ligën e Kampionëve....

Kush do ta zëvendësojë Varanen?

para një jave - Fakti Ditor

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, s’do të luajë kundër Liverpoolit sonte e as kundër Barcelonës në vikend. Mbrojtësi francez ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të vet izolohet menjëherë....

Dortmundi teston seriozitetin e City në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Me titullin e Premier Ligës pothuajse të siguruar, Manchester City do të provojë të shkojë sa më larg në Ligën e Kampionëve. Skuadrës së drejtuar nga trajneri Pep Guardiola i mungon pikërisht ky trofe...

Real Madrid – Liverpool, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione

para një jave - Gazeta Metro

Real Madridi e pret Liverpoolin në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dy skuadrat vijnë me pritje të mëdha për të vazhduar tutje në kompeticionin më të madh evropian të futbollit në...

Varane rezulton pozitiv ndaj Covid në prag të ndeshjes me Liverpool

para një jave - Zhurnal

Raphael Varane ka rezultuar pozitiv me coronavirus, pas testimeve të realizuara në prag të takimit të parë çerekfinale që Real Madridi e zhvillon ndaj Liverpoolit në Ligën e Kmapionëve. Ky padyshim që...

Lajm i hidhur për Realin para takimit me Liverpoolin: Varane rezulton pozitiv me COVID-19

para një jave - Telegrafi

Raphael Varane ka rezultuar pozitiv me coronavirus, pas testimeve të realizuara në prag të takimit të parë çerekfinale që Real Madridi e zhvillon ndaj Liverpoolit në Ligën e Kmapionëve. Ky padyshim që...

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool

para një jave - Ina

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Real Madrid – Liverpool, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione

para një jave - KosovaPress

Real Madridi e pret Liverpoolin në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dy skuadrat vijnë me pritje të mëdha për të vazhduar tutje në kompeticionin më të madh evropian të futbollit në...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

para një jave - Daily News

Me fillim nga ora 21:00 do të luhet ndeshja e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes Real Madrid dhe Liverpool. Një orë përpara ndeshjes, është bërë edhe publikimi i formacioneve zyrtare për këtë ndeshje...

Duhet të ndodhë një ‘mrekulli’ që Pique të luajë ndaj Real Madrid

para një jave - Daily News

Gerard Pique nuk pritet të jetë i gatshëm për El Clasicon mes Barcelonës dhe Real Madrid më 10 prill. Gjatë javës së kaluar, Pique filloi të ndjente shqetësime në gjurin e tij dhe njoftoi klubin dhe stafin...

Varane rezulton pozitiv, mungon ndaj Liverpoolit

para një jave - Koha.net

Real Madridi do të jetë pa qendërmbrojtësin Raphael Varane për ndeshjen kundër Liverpoolit për shkak se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, ka njoftuar të martën “Marca”. Dueli mes Real Madridit...

Reali konfirmon që Hazard do të mungojë kundër Liverpoolit

para një jave - Ina

Ylli belg nuk është përshirë me skuadrën e Real Madridit në përballjen kundër Liverpoolit. Eden Hazard nuk është përfshirë në listën prej 21 lojtarësh të Real Madridit, për ndeshjen e parë të çerekfinales...

Varane rezulton pozitiv ndaj Covid në prag të ndeshjes me Liverpool

para një jave - Ina

Raphael Varane ka rezultuar pozitiv me coronavirus, pas testimeve të realizuara në prag të takimit të parë çerekfinale që Real Madridi e zhvillon ndaj Liverpoolit në Ligën e Kmapionëve. Ky padyshim që...

Ndeshja ndaj Juventus, publikohet lista e lojtarëve të Napolit

para një jave - Almakos

Lista e lojtarëve të Napolit për ndeshjen ndaj Juventus, Rrahmani mund të luajë startues. Napoli ka emëruar skuadrën e tyre për ndeshjen e planifikuar me Juventusin nesër, me Amir Rrahmani dhe Dries Mertens....

Conte: Interi duhet ta përfundojë këtë rrugë

para një jave - Lajmi.net

Interi do të luajë kundër Sassuolo nesër, një lojë e shtyrë për shkak të COVID-19, kur te ‘Nerazzurri’ u infektuan 5 lojtarë, raporton lajmi.net. “Ne po përballemi me një ekip që ka një identitet dhe karakteristika...

Rrahmani pritet të jetë titullar ndaj Juventusit

para një jave - Koha.net

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani pritet të jetë titullar te Napoli kundër Juventusit, kanë raportuar të martën mediumet italiane. Mësohet se trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso ka marrë vendim...

Panik te Reali, mbrojtësi me Covid pak para ndeshjes me Liverpool, mungon edhe Ramos

para një jave - Gazeta Tema

Mbeten dhe disa orë përpara përballjes së Real Madrid me Liverpool në takimin e parë në Champions League. Pas dëmtimit të Sergio Ramos, edhe Raphael Varane do t’i mungojë mbrojtjes së “Los Blancos”, pasi...

Kush do ta zëvendësojë Varanen?

para një jave - Arbresh

Qendërmbrojtësi i Real Madridit, Raphael Varane, s’do të luajë kundër Liverpoolit sonte e as kundër Barcelonës në vikend. Mbrojtësi francez ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të vet izolohet menjëherë....

Varane pozitiv me Covid-19, Reali pa mbrojtje në El Clasico!

para një jave - Fakti Ditor

Pa Dani Carvajal, kapitenin Sergio Ramos dhe mbrojtësin francez Raphael Varane në sfidën e parë çerekfinale të Championsit ndaj Liverpoolit por edhe në El Clasicon e së shtunës ndaj Barcelonës. Trajnerit...

PSG publikon listën e të ftuarve ndaj Bayernit

para një jave - Bota Sot

PSG publikon listën e të ftuarve ndaj Bayernit, mungojnë disa yje. Nesër në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve do të zhvillohen superndeshja, Bayern – PSG. Tashmë ekipi parisien, PSG ka bërë...

Real - Liverpool, përballje gjigantësh

para një jave - Bota Sot

Dy prej klubeve më të mëdha të futbollit evropian do të ndeshen sonte në çerekfinale të Championsit. Në fushë do të zbresin 19 trofe të Ligës së Kampionëve, të cilët i kanë fituar këto dy klube Dy prej...

Vazhdon fshesa në Polici – degradohet edhe Drejtori i Policisë Kufitare

para një jave - Fakti Ditor

Infektimi i Rafael Varane i ka shkaktuar kokë-dhimbje trajnerit të Real Madridit Zinedine Zidane në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit. Dy gjigantët evropian ballafaqohen sonte...

BAYERN MUNICH HUMB EDHE NJË LOJTAR PËR NDESHJEN NDAJ PSG

para një jave - Fakti Ditor

Anësori i Bayern Munich, Serge Gnabry ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe ka munguar në stërvitje me ekipin të martën. Ai do të humbasë edhe ndeshjen me PSG të mërkurën në Ligën e Kampionëve. Ka qenë...

Bayern Munchen në telashe para ndeshjes me PSG, konfirmon një rast pozitiv me koronavirus

para një jave - Infokusi

Bayern Munich ka marrë një lajm aspak të mirë para ndeshjes me Paris Saint German, që do të zhvillohet në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Bëhet fjalë për mesfushorin,...

Real - Liverpool, përballje gjigantësh

para një jave - Gazeta Express

Dy prej klubeve më të mëdha të futbollit evropian do të ndeshen sonte në çerekfinale të Championsit. Në fushë do të zbresin 19 trofe të Ligës së Kampionëve, të cilët i kanë fituar këto dy klube Çerekfinalja...

Real Madrid – Liverpool, ndeshja më e madhe dhe më me nam në botë

para një jave - Klan Kosova

Nuk ka asnjë ndeshje më me nam. As më madhështore. E mbase, as më të fortë. Real Madrid – Liverpool është njëfarë ndeshje e ëndrrave. Është ndeshja e skuadrave më të mëdha të Evropës. Është edhe ndeshja...

Goditje e rëndë për Zidanen

para një jave - Bota Sot

Varane ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus dhe do të mungojë sonte kundër Liverpool. Një pengesë e rëndësishme për Zidane, i cili papritmas humb dy qendërmbrojtësit titullarë. Para francezit,...

Reali konfirmon që Hazard do të mungojë kundër Liverpoolit

para një jave - Bota Sot

Ylli belg nuk është përshirë me skuadrën e Real Madridit në përballjen kundër Liverpoolit. Eden Hazard nuk është përfshirë në listën prej 21 lojtarësh të Real Madridit, për ndeshjen e parë të çerekfinales...

Probleme për Realin, konfirmohet mungesa e Varanes kundër Liverpoolit

para një jave - RTK

Zidane do të ketë probleme të mëdha për ta bërë seleksionimin e formacionit startues. Mbrojtësi i Real Madridit Raphael Varane do të mungojë në ndeshjen e sotme në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit....

Para ndeshjes me Realin Klopp i shtang të gjithë… Tregon se cila ekip do ta fiton Ligën e Kampionëve

para një jave - Albsport.mk

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është deklaruar në konferencë për media para sfidës ndaj Real Madridit. Dy skuadrat do përballen nesër në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Para ndeshjes,...

Manchester City pret triumfin në Champions, por Guardiola sulmon FIFA dhe UEFA: Po vrasin lojtarët

para një jave - BalkanWeb

Me titullin kampion në Premier League në dorë, Manchester City kërkon triumfin edhe në Europë. Skuadra e Pep Guardiolës pret çerekfinalen e parë të Champions kundër Borussia Dortmund me statusin e favorites...

Probleme për Realin, konfirmohet mungesa e Varanes kundër Liverpoolit

para një jave - Bota Sot

Zidane do të ketë probleme të mëdha për ta bërë seleksionimin e formacionit startues. Mbrojtësi i Real Madridit Raphael Varane do të mungojë në ndeshjen e sotme në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit....

Ky është sezoni më i komplikuar për Klopp

para një jave - Bota Sot

Prozhektorët ishin atë natë mbi Lewandowski, i cili me katër golat e tij në “Iduna Park” masakronte fjalë për fjalë një nga favoritët më të mëdhenj të kompeticionit, Real Madridin e Mourinhos, në ndeshjen...

Varane me Covid, Real Madrid merr goditje para Liverpoolit

para një jave - Ora news

Pa kapitenin Sergio Ramos, Real Madrid merr një lajm shumë të keq pas testeve rutinë të zhvilluara 24-orë më parë sipas protokollit anti-covid. Klubi spanjoll njoftoi se Raphael Varane ka rezultuar pozitiv...

Një finale e parakohshme në Champions, Reali kërkon revanshin, por Liverpool do “hakmarrje”

para një jave - BalkanWeb

Shumë mirë mund të ishte një finale, ashtu si ajo e vitit 2018 që I dha Real Madrid trofeun e fundit të Champions dhe la Liverpool me shumë pengje, që edhe sot nuk janë harruar. Dy emrat e mëdhenj të futbollit...

E MADHE… Barça Haaland vjen lajmi i PAPRITUR

para një jave - Albsport.mk

Gjigandët e La Ligas do të ballafaqohen me situata të vështira në kërkimin e një sulmuesi të ri ESPN raporton se Barcelona mbetet e etur për sulmuesin e Borussia Dortmund Erling Haaland por nga Katalonija...

Serge Gnabry për të dytën herë infektohet me Covid-19, humb sfidën e Bayern Munchen kundër PSG në Champions League

para një jave - Smart News

Nuk kanë fund telashet për gjigandët bavarez, para sfidës me PSG-në në Ligën e Kampionëve, e cila do të zhvillohet ditën e nesërme me fillim nga ora 20:45. Pas Robert Lewandowskit, Correntin Tolisso dhe...

Shërohet Rrahmani, i gatshëm për sfidën anti-Juventus

para një jave - Arbresh

Shkaku i lëndimit, Amir Rrahmani mungoi në ndeshjet e marsit me ekipin kombëtar të Kosovës. Megjithatë, kapiteni ynë e ka tejkaluar problemin dhe do të jetë i gatshëm që të luaj me Napolin. Ekipi italian...

Lista e lojtarëve të Napolit për ndeshjen ndaj Juventus, Rrahmani mund të luajë startues

para një jave - Arbresh

Napoli ka emëruar skuadrën e tyre për ndeshjen e planifikuar me Juventusin nesër, me Amir Rrahmani dhe Dries Mertens. Gennaro Gatusso ka ftuar Diego Demme dhe David Ospina përsëri pas shqetësimeve që kishin...

Trajneri i Bayernit: Ky do të jetë zëvendësuesi i Lewandowskit

para një jave - Epoka e Re

Robert Lewandowski është mungesa kryesore e Bayern Munchen për ndeshjen e nesërme kundër PSG-së. Trajneri Hansi Flick ka bërë me dije se sulmuesi Choupo-Moting, mund të luaj në vend të sulmuesit polak....

Ish-mbrojtësi i Napolit akuza për Rrahmanin

para një jave - Bota Sot

Amir Rrahmani po luan sezonin e parë me Napolin teksa në fillim nuk u aktivizonte nga trajneri Xhenaro Gatuzo, mirëpo së fundmi mbrojtësi gjeti besimin e trajnerit. Gjithsesi, këto paraqitje nuk kanë lënë...

Varane pozitiv

para një jave - Bota Sot

Raphael Varane është futbollisti i radhës që ka rezultuar pozitiv me koronavirus Lajmi është bërë i ditur nga Real Madridi përmes një komunikate për media. “Real Madrid CF njofton se lojtari ynë Raphaël...

Reali “tronditet” pak orë para ndeshjes me Liverpoolin, mbrojësi titullar del pozitiv me Covid-19

para një jave - Albeu

Skuadra e Real Madridit ka marr një lajm të keq sot gjatë ditës. Mbrojtësi kryesor, Raphael Varane ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, pak para ndeshjes çerekfinale ndaj Liverpoolit në UEFA Champions...

Sonte luhet finalja e parakohshme në Champions, Reali kërkon revanshin por Liverpool do ‘hakmarrje’

para një jave - NOA

Shumë mirë mund të ishte një finale, ashtu si ajo e vitit 2018 që i dha Real Madrid trofeun e fundit të Champions dhe la Liverpool me shumë pengje, që edhe sot nuk janë harruar. Dy emrat e mëdhenj të futbollit...

Tronditet Reali para Liverpoolit, humb titullarin prej COVID-19

para një jave - ABC News

Real Madrid ka marrë një tjetër lajm të keq. Veç kapitenit Sergio Ramos të dëmtuar, spanjollët nuk do të kenë një tjetër titullar të mbrojtjes sonte kundër Liverpool. Klubi i Reali ka dalë me një komunikatë...

Rekordi i Haaland, si askush tjetër në Europë!

para një jave - Dosja.al

Erling Haaland 6 Prill, 2021 18:02 TIRANE – Pas 20 ndeshjeve të garave të UEFA-s për klube, Erling Haaland ka shënuar 24 gola dhe ai gjendet në listën e golashënuesve të paktën me nga një gol ndaj secilës...

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrje

para një jave - Alsat-M

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Përballja e sotme në “Santiago...

Lajm i keq për Realin, Varane rezulton pozitiv me Covid

para një jave - Epoka e Re

Real Madridi do të jetë pa qendërmbrojtësin Raphael Varane për ndeshjen kundër Liverpoolit për shkak se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, ka njoftuar të martën “Marca”. Dueli mes Real Madridit...

‘Termet’ te Real Madridi, mbrojtësi kryesor rezulton pozitiv me Covid-19

para një jave - Indeks online

Skuadra e Real Madridit ka marr një lajm të keq sot gjatë ditës. Mbrojtësi kryesor, Raphael Varane ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, pak para ndeshjes çerekfinale ndaj Liverpoolit në UEFA Champions...

“Ndaj Liverpulit finale 180 minuta”, Zidan ngre zërin: Realin tim po e nënvlerësojnë, por flasim në fushë

para një jave - Panorama

Do të jetë si një finale 180- minutëshe… ose më shumë”. Kështu e nis fjalën e tij në konferencën për shtyp, trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidan, i cili e parashikon duelin me Liverpulin shumë...

“ Krizë” lojtarësh te Reali . Lojtari kyç i Realit humb El Clasicon dhe ndeshjet me Liverpoolin.

para një jave - FaxWeb

Ndeshja e parë e çerekfinales së Ligës së Kampionëve mbahet sot në mbrëmje. Real Madrid do të duhet të përballet me Liverpoolin pa Raphael Varane ku bëhet i ditur lajmi se, Varane ka dalë pozitiv nga testi...

Zidane: Tani mendojmë vetëm për Liverpoolin

para një jave - Bota Sot

Do të jetë si një finale 180- minutëshe… ose më shumë”. Kështu e nis fjalën e tij në konferencën për shtyp, trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidan, i cili e parashikon duelin me Liverpulin shumë...

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrje

para një jave - RTK

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Përballja e sotme në “Santiago...

Ylli i Real Madrid pozitiv me COVID-19, mungon ndaj Liverpoolit

para një jave - Almakos

Ylli i Real Madrid pozitiv me COVID-19. Kanë nisur problemet te Real Madrid para ndeshjes ndaj Liverpoolit. Skuadra spanjolle ka konfirmuar se qendërmbrojtësi Raphael Varane ka testuar pozitiv në analizat...

Reali kundër Liverpoolit

para një jave - Bota Sot

Mbrëmjen e sotme do të rikthehet magjia e Champions League, teksa sa vjen dhe kompeticioni bëhet më interesant. Tashmë, është në fazën e tij çerekfinale, ndërsa Real Madrid do të presë Liverppoolin. Një...

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrje

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Përballja e sotme në “Santiago...

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrje

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Përballja e sotme në “Santiago...

Guardiola pyetet për transferimin e Haalandit – spanjolli befason me përgjigjen e tij

para një jave - Telegrafi

Manchester City mund të shpenzojë më shumë se 100 milionë euro në rast se ata përpiqen për të nënshkruar një sulmues elitar të tillë si Erling Haaland këtë verë, por Pep Guardiola beson se shpenzimet e...

Rekordi fantastik i Haaland në Champions League

para një jave - Ekonomia Online

Asnjë skuadër nuk ka qenë në gjendje t’i rezistojë norvegjezit, Erling Braut Haaland në UEFA Champions League; a do të jetë Manchester City i pari? Pas 20 ndeshjeve të garave të UEFA-s për klube, Erling...

Analizë, parashikim, formacionet e mundshme: Real Madridi dhe Liverpooli pa ‘arsenalin’ e tyre të plotë

para një jave - Telegrafi

Derbi i ditës së sotme do të jetë ai në mes të Real Madridit dhe Liverpoolit që zhvillohet si takim i parë çerekfinal në Ligën e Kampionëve. Los Blancos do të jenë nikoqir të The Reds, për përballjen që...

Mungojnë disa yje

para një jave - Bota Sot

Pochettino zbulon lojtarët e gatshëm pë ndeshjen me Bayernin, mungojnë disa yje! PSG ka bërë publikën listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen e radhës në Champions ndaj Bayern Munchen. Gjigandët francezë...

Reali konfirmon që Hazard do të mungojë kundër Liverpoolit

para një jave - Fakti Ditor

Ylli belg nuk është përshirë me skuadrën e Real Madridit në përballjen kundër Liverpoolit. Eden Hazard nuk është përfshirë në listën prej 21 lojtarësh të Real Madridit, për ndeshjen e parë të çerekfinales...

ZYRTARE: Në prag të ndeshjes me Liverpool, Real Madrid merr lajmin KATASTROFAL

para një jave - Fakti Ditor

Real Madridit nuk i duhej ky lajm. Tashmë të privuar nga mungesa e Dani Carvajal dhe Sergio Ramos në mbrojtje sonte për t’u përballur me Liverpoolin në ndeshjen e parë të çerekfinale të Champions League,...

Varane rezulton pozitiv me koronavirus, humb ndeshjen me Liverpoolin e Barcelonën

para një jave - Lexo

Real Madrid's French defender Raphael Varane celebrates his goal during the Spanish league football match between Getafe CF and Real Madrid CF at the Col. Alfonso Perez stadium in Getafe on January 4,...

Te Reali ndihen të nënvlerësuar, synojnë të dëshmojnë se janë për ndeshje të mëdha

para një jave - Koha.net

Zinedine Zidane beson se Real Madridi është nënvlerësuar përpara ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës së Liverpoolit. Ndeshja Real Madrid – Liverpool luhet të martën nga...

Lajm i keq për Realin para ndeshjes me Liverpoolin, ky futbollist infektohet me koronavirus

para një jave - Infokusi

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, ka marrë një lajm aspak të mirë para ndeshjes me Liverpoolin, shkruan Gazeta inFokus. Mbrojtësi, Raphael Varane, ka rezultuar pozitiv me koronavirus para ndeshjes së çerekfinalës...

Goditje e rëndë për Zidanen

para një jave - Lajm

Varane ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus dhe do të mungojë sonte kundër Liverpool. Një pengesë e rëndësishme për Zidane, i cili papritmas humb dy qendërmbrojtësit titullarë. Para francezit,...

Varane pozitiv me COVID-19, mungon ndaj Liverpoolit

para një jave - Lajmi.net

Skuadra spanjolle ka konfirmuar se qendërmbrojtësi Raphael Varane ka testuar pozitiv në analizat e COVID-19, shkruan lajmi.net. Komunikata e plotë : “Real Madrid njofton se Raphael Varane ka dal pozitiv...

Barcelona sheh vështirësi në transferimin e Haalandit

para një jave - Koha.mk

Barcelona është një prej skuadrave më të interesuara për ta transferuar sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland. Por, te skuadra e Barçës presin që një marrëveshje do të jetë shumë e vështirë,...

Reali konfirmon që Hazard do të mungojë kundër Liverpoolit

para një jave - Lajm

Ylli belg nuk është përshirë me skuadrën e Real Madridit në përballjen kundër Liverpoolit. Eden Hazard nuk është përfshirë në listën prej 21 lojtarësh të Real Madridit, për ndeshjen e parë të çerekfinales...

PSG publikon listën e të ftuarve ndaj Bayern, mungojnë disa yje

para një jave - Bota Sot

PSG ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Bayern Munichut. Gjiganti francez nesër do jetë mysafir i “Bavarezëve”, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. PSG-ja...

LISTA/ Pochettino zbulon lojtarët e gatshëm pë ndeshjen me Bayernin, mungojnë disa yje

para një jave - Albeu

PSG ka bërë publikën listën me lojtarët e ftuar për ndeshjen e radhës në Champions ndaj Bayern Munchen. Gjigandët francezë do jetë miq të “bavarezëve” për ndeshjne e parë të fazës cerek finale në Champions....

Varane me Covid, kështu ndryshon skema e Real Madridit ndaj Liverpoolit

para një jave - KosovaPress

Infektimi i Rafael Varane i ka shkaktuar kokë-dhimbje trajnerit të Real Madridit Zinedine Zidane në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit. Dy gjigantët evropian ballafaqohen sonte...

Real Madrid – Liverpool, këto pritet të jenë formacionet startuese

para një jave - OraInfo

Real Madrid do e pres Liverpoolin në “Alfredo di Stefano”, sfidë e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” dhe “Reds” kërkojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen...

Dy super ndeshje na presin sot në Ligën e Kampionëve

para një jave - Zhurnal

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë...

Real Madrid – Liverpool

para një jave - OraInfo

Real Madrid do e pres Liverpoolin në “Alfredo di Stefano”, sfidë e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” dhe “Reds” kërkojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen...

Sonte sfida e para të çerekfinales, derbi në Madrid

para një jave - Alsat-M

Sonte do të zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpulit, derisa Mançester Siti e pret Borusia Dortmundin....

Varane rezulton pozitiv, mungon ndaj Liverpoolit

para një jave - Ekonomia Online

Real Madridi do të jetë pa qendërmbrojtësin Raphael Varane për ndeshjen kundër Liverpoolit për shkak se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, ka njoftuar të martën “Marca”. Dueli mes Real Madridit...

Real – Liverpool, përballje gjigantësh

para një jave - Almakos

Dy prej klubeve më të mëdha të futbollit evropian do të ndeshen sonte në çerekfinale të Championsit. Në fushë do të zbresin 19 trofe të Ligës së Kampionëve, të cilët i kanë fituar këto dy klube Dy prej...

Inter kërkon “notën 10”, ndaj Sassuolos mungojnë tre titullarë

para një jave - SuperSport

Me 9 fitore radhazi, ose të gjithë ndeshjet e fazës së dytë, Interi ka marrë kryesimin e kampionatit italian dhe është shkëputur me 8 pikë nga Milani ndjekës, ndërsa të mërkurën në mbrëmje mund ta thellojë...

Sonte nata e Championsit,luajnë të mëdhenjtë!

para një jave - Top24

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Rrahmani pritet të jetë titullar ndaj Juventusit

para një jave - Almakos

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani pritet të jetë titullar te Napoli kundër Juventusit, kanë raportuar të martën mediumet italiane. Mësohet se trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso ka marrë vendim...

Reali konfirmon që Hazard do të mungojë kundër Liverpoolit

para një jave - KosovaPress

Ylli belg nuk është përshirë me skuadrën e Real Madridit në përballjen kundër Liverpoolit. Eden Hazard nuk është përfshirë në listën prej 21 lojtarësh të Real Madridit, për ndeshjen e parë të çerekfinales...

Probleme për Realin, konfirmohet mungesa e Varanes kundër Liverpoolit

para një jave - KosovaPress

Zidane do të ketë probleme të mëdha për ta bërë seleksionimin e formacionit startues. Mbrojtësi i Real Madridit Raphael Varane do të mungojë në ndeshjen e sotme në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit,...

Dy super ndeshje na presin sot në Ligën e Kampionëve

para një jave - OraInfo

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë...

Rrahmani pritet të jetë titullar ndaj Juventusit

para një jave - Ekonomia Online

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani pritet të jetë titullar te Napoli kundër Juventusit, kanë raportuar të martën mediumet italiane. Mësohet se trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso ka marrë vendim...

Champions League garanton spektakël: Liverpool kërkon hakmarrjen ndaj Reali, Man. City pret Dortmundin

para një jave - Tetova Sot

Çerekfinalet e ditës së sotme në Champions League na rezervojnë dy përballje mjaft të forta. Real Madrid pret Liverpool-in në “Santiago Bernabeu”, ndërsa Manchester City përballet me Dortmundin në “Etihad...

Champions/ Manchester City – Borussia Dortmund, formacionet e mundshme

para një jave - Tetova Sot

Në orën 21:00, në “Etihad Stadium”, do të luhet sfida mes Manchester City-t dhe Borussia Dortmund, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League. Një sfidë që pritet të jetë mjaft e luftuar, duke parë...

Real Madrid – Liverpool/ Statistikat dhe formacionet e mundshme

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e UEFA Champions League. Dy klubet për herë të fundit u takuan në finalen e këtij kompeticioni – të...

Real Madrid – Liverpool, statistikat dhe formacionet e mundshme

para një jave - Bota Sot

Skuadra e Real Madridit pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e UEFA Champions League. Dy klubet për herë të fundit u takuan në finalen e këtij kompeticioni – të...

CHAMPIONS/ Real Madrid – Liverpool, formacionet e mundshme dhe statistikat (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Mbretërit e Spanjës presin sot në shtëpi kampionët në fuqi në Anglisë, Liverpool, në ndeshjen e vlefshme për fazën cerek finale të UEFA Champions League. Ndeshja e fundit mes dy ekipive ishte pikërisht...

20 Champions në fushë, çerekfinalet nisin “zjarr” në Madrid e Manchester

para një jave - ABC News

Champions League rikthehet me duele “zjarr”. Faza çerekfinale nis me dy ndeshje shumë interesante dhe tifozët do të jetë të dyzuar për të zgjedhur se cilën do të ndjekin në TV prej orës 21:00. Sigurisht...

Real Madrid – Liverpool/ Statistikat dhe formacionet e mundshme

para një jave - Indeks online

Skuadra e Real Madridit pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e UEFA Champions League. Dy klubet për herë të fundit u takuan në finalen e këtij kompeticioni – të...

Sonte finaleja e parakohshme Real Madrid-Liverpool

para një jave - Tetova1

Champions-i, në një version atipik për shkak të mungesës së detyruar të tifozëve në tribuna, arrin një nga pikat më të rëndësishme të sezonit. Tashmë kanë mbetur tetë skuadra në garë për fitoren e trofeut,...

CHAMPIONS/ Rikthehen emocionet e kompeticionit më të rëndësishëm për klube, këto janë 2 super ndeshjet e ditës së sotme

para një jave - Albeu

Ditën e sotme rikthehet Champios League, me fazat që sa vijnë e bëhen më të nxehta. Sonte do të luhen dy ndeshjet e para të fazës cerek finale. Ndeshja kryesora është ajo mes Real Madridit dhe Liverpoolit,...

PSG publikon listën e të ftuarve ndaj Bayern, mungojnë disa yje

para një jave - Lajmi.net

Gjiganti francez nesër do jetë mysafir i “Bavarezëve”, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net. PSG-ja e ka bërë publike listën e të ftuarve ku mungojnë disa nga top yjet si...

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool

para një jave - Bota Sot

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool

para një jave - Aktuale

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrje

para një jave - Almakos

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Përballja e sotme në “Santiago...

Sot Reali kundër Liverpoolit

para një jave - in7

Mbrëmjen e sotme do të rikthehet magjia e Champions League, teksa sa vjen dhe kompeticioni bëhet më interesant. Tashmë, është në fazën e tij çerekfinale, ndërsa Real Madrid do të presë Liverppoolin. Një...

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrje

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Përballja e sotme në “Santiago...

Real Madrid – Liverpool, këto pritet të jenë formacionet startuese

para një jave - Almakos

Real Madrid do e pres Liverpoolin në “Alfredo di Stefano”, sfidë e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” dhe “Reds” kërkojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen...

Dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

para një jave - Shenja

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Sonte përballjet Real – Liverpool dhe City – Dortmund

para një jave - Epoka e Re

Dy nga skuadrat më të suksesshme në historinë e Ligës së Kampionëve, Real Madridi dhe Liverpooli, do të përballen sonte (e martë) në kryeqytetin spanjoll në kuadër të çerekfinales. Reali që është kampion...

Guardiola pyetet për transferimin e Haalandit

para një jave - Ekonomia Online

Manchester City mund të shpenzojë më shumë se 100 milionë euro në rast se ata përpiqen për të nënshkruar një sulmues elitar të tillë si Erling Haaland këtë verë, por Pep Guardiola beson se shpenzimet e...

PSG publikon listën e të ftuarve ndaj Bayern

para një jave - Arbresh

PSG ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e radhës ndaj Bayern Munichut. Gjiganti francez nesër do jetë mysafir i “Bavarezëve”, e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. PSG-ja...

Real Madrid – Liverpool

para një jave - Almakos

Real Madrid do e pres Liverpoolin në “Alfredo di Stefano”, sfidë e vlefshme për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” dhe “Reds” kërkojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen...

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Liverpool

para një jave - Lajmi.net

“Los Blancos” dhe “Reds” kërkojnë vetëm fitore që të kenë avantazhin edhe në ndeshjen kthyese, shkruan lajmi.net. Te Reali vërehen mungesat e tre yjeve si Sergio Ramos, Dani Carvajal dhe Eden Hazard, por...

Analizë, parashikim, formacionet e mundshme: Real Madridi dhe Liverpooli pa ‘arsenalin’ e tyre të plotë

para një jave - Ekonomia Online

Derbi i ditës së sotme do të jetë ai në mes të Real Madridit dhe Liverpoolit që zhvillohet si takim i parë çerekfinal në Ligën e Kampionëve. Los Blancos do të jenë nikoqir të The Reds, për përballjen që...

Real Madrid-Liverpool, formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Dy nga skuadrat më të mira në histori të garave evropiane do të takohen sot në kryeqytetin e Spanjës, ku Real Madridi pret në shtëpi gjigantin anglez Liverpoolin, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës...

Real Madrid – Liverpool, statistikat dhe formacionet e mundshme

para një jave - Lajm

Skuadra e Real Madridit pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit, në ndeshjen e vlefshme për çerekfinalen e UEFA Champions League. Dy klubet për herë të fundit u takuan në finalen e këtij kompeticioni – të...

Sonte sfida e para të çerekfinales, derbi në Madrid

para një jave - Info7

Sonte do të zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpulit, derisa Mançester Siti e pret Borusia Dortmundin....

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super ndeshje

para një jave - KosovaPress

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy ndeshje tejet interesante në kuadër të fazës së çerekfinales. Me fillim nga ora 21:00 do të mund të ndiqni dy derbi, ku Manchester City pret në shtëpi skuadrën gjermane...

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool

para një jave - Lajmi.net

Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia Dortmundin, shkruan lajmi.net. Real Madrid synon të bëjë befasinë këtë edicion duke provuar të fitojë...

Dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

para një jave - Arbresh

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me këto dy derbi

para një jave - Ekonomia Online

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me këto dy derbi

para një jave - Gazeta Metro

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia...

Sot supersfida Real Madrid dhe Liverpool

para një jave - Arbresh

Zinedine Zidane foli për mediat përpara ndeshjes së parë të Real Madridit kundër Liverpoolit dhe ai shpjegoi se nuk mendon se finalja e vitit 2018 do të ketë shumë ndikim në atë që ndodh në këtë çerekfinale....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK