Ukraina, betejë në distancë me Rusinë dhe UEFA-n për fanellat

para një jave - Albeu

Prapa skenave në UEFA po zhvillohet një betejë e mirëfillitë në distancë mes Rusisë, Ukrainës por edhe qeverisë europiane të futbollit. Ukraina ndezi polemikat me fanellën e re ku përfshihet Krimeja e...

UEFA kërkon që Ukraina të ndryshojë fanellën

para një jave - Klan

UEFA kërkon që Ukraina të ndryshojë fanellën Konsideron mesazh politik, togfjalëshin; Lavdi heronjve tanë UEFA nuk e pranon fanellën e Ukrainës, duke e detyruar ta ndryshojë, në pjesën e brendshme të saj...

UEFA i kërkon Ukrainës ta ndryshojë fanellën

para një jave - Koha.mk

UEFA ka kërkuar që Ukraina të bëjë ndryshime në fanellën e tyre për “Euro 2020. Raportohet se UEFA i ka sugjeruar Ukrainës të heq një parullë “politike’ që shkaktoi protesta nga Rusia. Konfederata Evropiane...

UEFA i kërkon Ukrainës të heqë sloganin patriotik nga bluza

para një jave - Zhurnal

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha se harta në bluzë nuk është problematike, porse...

EURO 2020/ Pse fanella e Ukranës është telashi i parë politik i UEFA-s

para një jave - Shenja

Shoqata Evropiane e Futbollit UEFA ka urdhëruar Ukrainën të heqë parullën “politike” nga fanella e ekipit kombëtar që do të luajë në Kampionatin Evropian që sapo nis. Mesazhi “Lavdi heronjve tanë” brenda...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën, kjo është arsyeja

para një jave - Flaka

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”....

Pas ankimit të Rusisë, UEFA i kërkon Ukrainës të heqë sloganin patriotik nga bluza: Ka natyrë të qartë politike

para një jave - BalkanWeb

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha se harta në bluzë nuk është problematike, porse...

Ukraina vendos sloganin patriotik në bluzat e kombëtares, por çfarë i kërkon UEFA

para një jave - Panorama

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha se harta në bluzë nuk është problematike, porse...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën, kjo është arsyeja

para një jave - RTK

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”....

UEFA i kërkon Ukrainës të heqë sloganin patriotik nga bluza

para një jave - Bota Sot

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha se harta në bluzë nuk është problematike, porse...

UEFA i kërkon Ukrainës të heqë sloganin patriotik nga bluza

para një jave - Evropa e Lirë

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha se harta në bluzë nuk është problematike, porse...

UEFA i kërkon Ukrainës ta ndryshojë fanellën

para një jave - Koha.net

UEFA ka kërkuar që Ukraina të bëjë ndryshime në fanellën e tyre për “Euro 2020. Raportohet se UEFA i ka sugjeruar Ukrainës të heq një parullë “politike’ që shkaktoi protesta nga Rusia. Konfederata Evropiane...

UEFA i kërkon Ukrainës të heqë sloganin patriotik nga bluza

para një jave - Tetova Sot

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha se harta në bluzë nuk është problematike, porse...

Harta e Krimesë bëhet problem, Ukraina e detyruar të modifikojë fanellën për Euro 2020!

para një jave - Top Channel

UEFA i imponon Ukrainës që të modifikojë fanellën e Kombëtares që do të marrë pjesë në Europian. Një vendim ky i marrë pas protestave të Rusisë që e konsideronte fanellën e Ukrainas politike. Çështja ishte...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për “Euro 2020”, ja arsyeja!

para një jave - Zhurnal

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për “Euro 2020”, kjo është arsyeja

para një jave - Bota Sot

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën, kjo është arsyeja

para një jave - Gazeta Metro

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli...

Harta e Krimesë bëhet problem, Ukraina e detyruar të modifikojë fanellën për Euro 2020!

para një jave - SuperSport

UEFA i imponon Ukrainës që të modifikojë fanellën e Kombëtares që do të marrë pjesë në Europian. Një vendim ky i marrë pas protestave të Rusisë që e konsideronte fanellën e Ukrainas politike. Çështja ishte...

UEFA detyron Ukrainën të ndryshojë fanellën

para një jave - Alsat-M

UEFA ka detyruar kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e linja e qëndisur të shtetit, ku mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë....

UEFA detyron Ukrainën të ndryshojë fanellën

para një jave - Bota Sot

UEFA ka detyruar kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e linja e qëndisur të shtetit, ku mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë....

UEFA detyron Ukrainën të ndryshojë fanellën

para një jave - Epoka e Re

UEFA e ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e linja e qëndisur të shtetit, ku mund të shihet edhe gadishulli i...

Harta e Krimesë bëhet problem, Ukraina e detyruar të modifikojë fanellën për Euro 2020!

para një jave - Infokusi

UEFA i imponon Ukrainës që të modifikojë fanellën e Kombëtares që do të marrë pjesë në Europian. Një vendim ky i marrë pas protestave të Rusisë që e konsideronte fanellën e Ukrainas politike. Çështja ishte...

UEFA merr vendim: Ukraina duhet ta ndryshojë fanellën e Evropianit

para një jave - GazetaBlic

Pas protestave nga pala ruse, UEFA imponoi të Enjten për një modifikim të fanellës së Ukrainës në prag të hapjes së Euro2020, duke e konsideruar përfundimisht “politik” përmendjen “Lavdi heronjve tanë”....

UEFA detyron Ukrainën të ndryshojë fanellën

para një jave - Info7

UEFA ka detyruar kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e linja e qëndisur të shtetit, ku mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë....

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për “Euro 2020”, ja arsyeja!

para një jave - Lajmi.net

Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë, shkruan lajmi.net. Kjo ka bërë që Russia të protestojë ashpër ndaj këtij vendimi, pasi që në...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për Euro 2020, kjo është arsyeja

para një jave - Gazeta Metro

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për “Euro 2020”, kjo është arsyeja

para një jave - Ekonomia Online

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli...

“Modifikoni fanellën”! UEFA urdhëron Ukrainën dhe i jep të drejtë pretendimit të Rusisë

para një jave - Dosja.al

Ukraina 10 Qershor, 2021 12:32 Përditësuar: 12:33 UKRAINË -UEFA ka detyruar kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën për Kampionatin Evropian, “Euro 2020” pas akuzave të ngritura nga Rusia. Në fanellën...

UEFA detyron Ukrainën ta ndërroje fanellën

para një jave - Arbresh

UEFA ka detyra Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërroje fanellën për Kampionatit Evropian, “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, është e qëndisur harta e shtetit dhe është saj shihet gadishulli i Krimesë. Kjo...

UEFA detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për “Euro 2020”, ja arsyeja!

para një jave - SportMania

Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë, shkruan lajmi.net. Kjo ka bërë që Russia të protestojë ashpër ndaj këtij vendimi, pasi që në...

UEFA e detyron Ukrainën ta ndërrojë fanellën për “Euro 2020”, ja arsyeja!

para një jave - SportMania

Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë, shkruan lajmi.net. Kjo ka bërë që Russia të protestojë ashpër ndaj këtij vendimi, pasi që në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK