Trajneri turk: Jemi të ndërgjegjshëm për klasin dhe traditën e Italisë

para një jave - Bota Sot

Ndeshja e hapjes e Kampionatit Europian do të shohë Turqinë teksa sfidon Italinë pikërisht në Romë, duke mos qenë absolutisht favorite për fitoren përballë vendasve. Por trajneri Senjol Gynesh uron që...

Formacioni i mundshëm i Italisë ndaj Turqisë në ndeshjen hapëse të Euro 2020

para një jave - Albeu

Rruga e Italisë për në Euro 2020 nis kundër Turqisë. Me sfidën që do të luhet në “Olimpico”, e planifikuar për të premten në 21:00, perdja do të ngrihet zyrtarisht në këtë kompeticion madhor që do të përfundojë...

Qeni bën parashikimin për ndeshjen hapëse të Euro 2020 Turqi-Itali, zbulon kush fiton

para një jave - Klan

Qeni bën parashikimin për ndeshjen hapëse të Euro 2021 Turqi-Itali, zbulon kush fiton Dëshirës për t’u përfshirë në emocionet e Evropianit nuk i shpëtojnë as kafshët Qeni parashikues, i bërë i njohur në...

Qeni bën parashikimin për ndeshjen hapëse të Euro 2021 Turqi-Itali, zbulon kush fiton

para një jave - Klan

Qeni bën parashikimin për ndeshjen hapëse të Euro 2021 Turqi-Itali, zbulon kush fiton Dëshirës për t’u përfshirë në emocionet e Evropianit nuk i shpëtojnë as kafshët Qeni parashikues, i bërë i njohur në...

Chiellini: Mezi e presim startin, Turqinë e vlerësojmë

para një jave - BalkanWeb

Nesër është ndeshja hapëse e Euro 2020, Turqi-Itali, që do të luhet ditën e nesërme në stadiumin “Olimpico” të Romës dhe gjithë vëmendja është e përqendruar te kjo sfidë që premton spektakël. Rreth kësaj...

Mancini, para startit të Euro 2020: “Kujdes nga Turqia, por ne duam të shkojmë në Londër”

para një jave - Gazeta Express

Mancini beson se Italia e tij ka kapacitete për të prekur finalen e Kampionatit Evropian dhe pse jo edhe ta fitojë krejtësisht atë. Euro 2020 starton të premten me ndeshjes mes Italisë dhe Turqisë. Roberto...

Hakan Calhanoglu flet para ndeshjes me Italinë: Do të jetë një ndeshje e veçantë për mua, e kemi pritur me javë të tëra

para një jave - GazetaBlic

Hakan Calhanoglu ka folur para ndeshjes së parë në Kampionatin Evropian, ndaj Italisë. Kombëtarja e Turqisë do të tentojë që me një fitore nesër eventuale ndaj Italisë ta fillojë mbarë kompeticionin më...

Turqi – Itali, këto pritet të jenë formacionet e dy kombëtareve për ndeshjen e parë të “Euro 2020”

para një jave - GazetaBlic

Italia dhe Turqia e nisin nesër me ndeshjen hapëse Kampionatin Evropian. Kombëtarja e Italisë do të tentojë që me një fitore nesër eventuale ndaj Turqisë ta fillojë mbarë kompeticionin më të madh evropian...

Gunes: Turqia mund ta mposht Italinë

para një jave - Lajmi.net

Kampionati Europian, fillon nesër në “Stadio Olimpico” të Romës, me ndeshjen mes Turqisë dhe Italisë nga ora 21:00, raporton lajmi.net. Trajneri i Turqisë, Senol Gunes, ka folur në konferencë shtypi para...

Turqi – Itali: Formacionet e mundshme zyrtare në sfidën e parë të “EURO2020”

para një jave - Klan Kosova

Italia do të jetë mysafire në letër në duelin e parë hapëse të Kampionatit Evropian “EURO2020”, përball Turqisë. Në këtë sfidë, që do të zhvillohet të premten nga ora 21:00, në stadiumin ‘Olimpico’ të...

Mancini: Duhet të respektojmë Turqinë

para një jave - Bota Sot

Mbrëmjen e nesërme, Italia do të luajë ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian kundër Turqisë në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës. Në prag të sfidës së nesërme, selektori Roberto Mancini analizoi skuadrën...

Nga debutimi e Turqia deri te atmosfera në skuadër dhe dëmtimet, Roberto Mançini i thotë të gjitha në konferencën për shtyp

para një jave - Panorama

Mbrëmjen e nesërme, Italia do të luajë ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian kundër Turqisë në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës. Në prag të sfidës së nesërme, tekniku Roberto Mançini analizoi skuadrën e...

Mancini: Turqia me talent, por ne duam të shkojmë në Londër

para një jave - SuperSport

Roberto Mancini përcjell optimizëm me fjalët e tij para sfidës debutuese me Turqinë, që ngre siparin e Euro 2020. Në konferencën për shtyp të rastit, trajneri i Italisë nuk e fsheh ambicien për t’i shkuar...

KONFERENCË EURO 2020/ Trajneri i Turqisë presion Italisë që në start: Shpresoj të takohemi sërisht…

para një jave - Dosja.al

Senol Gunes 10 Qershor, 2021 22:40 ITALI- “Mancini e njeh Turqinë sepse ai ishte trajner i Galatasaray dhe ne nuk jemi favoritë në këtë grup por do të doja të isha në gjendje të luaja finalen e këtij turneu...

Gunes: Turqia mund ta mposht Italinë

para një jave - SportMania

Kampionati Europian, fillon nesër në “Stadio Olimpico” të Romës, me ndeshjen mes Turqisë dhe Italisë nga ora 21:00, raporton lajmi.net. Trajneri i Turqisë, Senol Gunes, ka folur në konferencë shtypi para...

Trajneri i Turqisë paralajmëron Italinë para ndeshjes së parë

para një jave - GazetaBlic

Italia dhe Turqia e nisin nesër me ndeshjen hapëse Kampionatin Evropian. Kombëtarja e Turqisë do të tentojë që me një fitore nesër eventuale ndaj Ialisë ta fillojë mbarë kompeticionin më të madh evropian...

Letra motivuese e Mancinit për italianët para nisjes së Euro 2020: Do të nderojmë kombin tonë, si kurrë më parë!

para një jave - Indeks online

Italia do ta hapë Kampionatin Europian, duke zbritur në fushë, këtë të premte, në orën 21:00, kundër Turqisë, në stadiumin “Olimpico” të Romës. Hapi i parë, gjysmë e punës, thotë një shprehje e vjetër...

Roberto Mancini flet para ndeshjes me Turqinë, ka një mesazh për futbollistët e tij

para një jave - GazetaBlic

Italia dhe Turqia e nisin nesër me ndeshjen hapëse Kampionatin Evropian. Kombëtarja e Italisë do të tentojë që me një fitore nesër ta fillojë mbarë kompeticionin më të madh evropian për shtete, përcjell...

Ceremonia hapëse e Euro 2020, spektakli dhurohet me 3D

para një jave - Klan

Ceremonia hapëse e Euro 2020, spektakli dhurohet me 3D 15 mijë tifozë në “Olimpico” me test Covid-i Pasi u shty vitin e kaluar si rezultat i pandemisë së koronavirusit, tifozët e futbollit në të gjithë...

Verrati stërvitet i ndarë nga grupi, humb duelin hapës në “Euro 2020”

para një jave - Koha.net

Marco Verratti sërish ka stërvitur i ndarë nga bashkëlojtarët e tij te Italia dhe duket se në vend të tij startues për ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian do të jetë Manuel Locatelli. Italia ndeshjen...

Mancini, para startit të Euro 2020: “Kujdes nga Turqia, por ne duam të shkojmë në Londër”

para një jave - Arbresh

Mancini beson se Italia e tij ka kapacitete për të prekur finalen e Kampionatit Evropian dhe pse jo edhe ta fitojë krejtësisht atë. Euro 2020 starton të premten me ndeshjes mes Italisë dhe Turqisë. Roberto...

Italia do të ngrejë siparin e Kampionatit Europian

para një jave - Bota Sot

Italia do të ngrejë siparin e Kampionatit Europian, duke zbritur në fushë, këtë të premte, në orën 21: 00, kundër Turqisë, në stadiumin “Olimpico” të Romës. Hapi i parë, gjysmë e punës, thotë një shprehje...

Letra motivuese e Mancinit para debutimit: Do të nderojmë kombin tonë

para një jave - Albeu

Italia do të ngrejë siparin e Kampionatit Europian, duke zbritur në fushë, këtë të premte, në orën 21: 00, kundër Turqisë, në stadiumin “Olimpico” të Romës. Hapi i parë, gjysmë e punës, thotë një shprehje...

Turqia dhe Calhanoglu sfidon Italinë. Zbulon telefonatën me Bonucci! Më tha diçka që më befasoi pak

para një jave - Lexo

Italia do të sfidojë Turqinë në premierën e Euro 2020. Të premten në Romë do të luhet sfida e parë e eventit të shumëpritur dhe që u shty për shkak pandemie pasi do të zhvillohej sezonin eshkuar. Duke...

Mancini: Duhet të respektojmë Turqinë

para një jave - Almakos

Mbrëmjen e nesërme, Italia do të luajë ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian kundër Turqisë në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës. Në prag të sfidës së nesërme, selektori Roberto Mancini analizoi skuadrën...

Letra motivuese e Mancinit para debutimit: Do të nderojmë kombin tonë!

para një jave - SuperSport

Italia do të ngrejë siparin e Kampionatit Europian, duke zbritur në fushë, këtë të premte, në orën 21: 00, kundër Turqisë, në stadiumin “Olimpico” të Romës. Hapi i parë, gjysmë e punës, thotë një shprehje...

Letra emocionuese, Mancini: Bashkohemi në kor dhe lumturojmë 60 milion italianë

para një jave - ABC News

Të gjithë tifozët e Italisë po presin me padurim mbrëmjen e së premtes. Italia do përballet me Turqinë në “Olimpico” të Romës (21:00), dueli hapës i Euro 2020. Trajneri i kombëtares së kaltër, Roberto...

Ceremonia e hapjes së “Euro2020” në Romë, 15 mijë tifozë në “Olimpico” me teste Covidi

para një jave - Dosja.al

10 Qershor, 2021 17:18 Përditësuar: 17:18 ITALI – Sipari i “Euro2020” do të ngrihet të premten e 11 qershorit në stadiumin “Olimpico” të Romë, para takimit të parë të këtij eventi, Turqi-Itali. Ashtu si...

Letra motivuese e Mancinit për italianët para nisjes së Euro 2020: Do të nderojmë kombin tonë, si kurrë më parë!

para një jave - Almakos

Italia do ta hapë Kampionatin Europian, duke zbritur në fushë, këtë të premte, në orën 21:00, kundër Turqisë, në stadiumin “Olimpico” të Romës. Hapi i parë, gjysmë e punës, thotë një shprehje e vjetër...

Letra motivuese e Mancinit për italianët para nisjes së Euro 2020: Do të nderojmë kombin tonë, si kurrë më parë!

para një jave - Ekonomia Online

Italia do ta hapë Kampionatin Europian, duke zbritur në fushë, këtë të premte, në orën 21:00, kundër Turqisë, në stadiumin “Olimpico” të Romës. Hapi i parë, gjysmë e punës, thotë një shprehje e vjetër...

Mancini letër publike para Europianit: Gati të bëjmë krenarë mbi 60 milionë italianë

para një jave - Lexo

Roberto Mancini, Italy coach, during the friendly football match between Italy and Moldova at Artemio Franchi Stadium in Firenze (Italy), October, 7th 2020. Photo Andrea Staccioli/ Insidefoto/Sipa USA...

Turqi – Itali, gjithçka që duhet të dini para sfidës hapëse të “Euro 2020”

para një jave - GazetaBlic

Kampionati Evropian, “Euro 2020”, do të fillojë nesër. Sfida e parë e kësaj gare do të jetë ajo mes, Italisë dhe Turqisë, e cila do të zhvillohet nga ora 21:00, shkruan GazetaBlic Sport. Kombëtarja turke...

Kombëtarja turke mbërrin në Romë për ndeshjen e nesërme ndaj Italisë

para një jave - GazetaBlic

Ekipi kombëtar turk ka zbarkuar në Romë për të filluar stërvitjen para ndeshjes hapëse së së premtes në Euro 2020 kundër Italisë. Loja e parë e Kampionatit Evropian do të fillojë të nesër nga ora 21:00...

Kombëtarja turke mbërrin në Romë për ndeshjen e nesërme ndaj Italisë

para një jave - GazetaBlic

Ekipi kombëtar turk ka zbarkuar në Romë për të filluar stërvitjen para ndeshjes hapëse së së premtes në Euro 2020 kundër Italisë. Loja e parë e Kampionatit Evropian do të fillojë të nesër nga ora 20:45...

Nesër do të luhet ndeshja e parë në kompeticionin “Euro 2020′

para një jave - Arbresh

Njëra ndër kompeticionet më të famshme në futboll do të fillojë nesër në ora 21:00. Ndeshja e parë në këtë kompeticioni do të jetë mbes Turqisë dhe Italisë, e cila do të luhet në ora 21:00. Në grupin A...

Precedentët/ “Snajper” në debutim, Italia s’di të zhgënjejë

para një jave - Panorama

Italia nuk është që ka mahnitur, duke parë se nga 16 edicione të Europianëve ka marrë pjesë në 10 të tillë (përfshirë edhe këtë të sivjetshmin), por ajo që bie në sy është se “Axurrët” kanë humbur vetëm...

Stadiumet e ‘Euro 2020’: Stadio Olimpico – Roma

para një jave - Telegrafi

Lokacioni: Viale dei Gladiatori, 00135 Roma, Itali Kapaciteti: 70.634 Pjesëmarrja rekorde: 100.000 (1998, koncert muzikor) Stadio Olimpico është stadiumi më i madh sportiv në Romë të Italisë që posedon...

E FUNDIT/ Turqia ‘shkelë’ në Romë, gati për ndeshjen e parë të EURO20

para një jave - Indeks online

Kombëtarja e Turqisë sapo ka ateruar në qytetin italian, Roma. Kampionati Europian EURO20 fillon më 11 qershor (e premte) me ndeshjen, Turqi – Itali, shkruan IndeksOnline Para disa minutave, ekipi kombëtar...

Calhanoglu nuk përjashton transferimin te Galatasaray: Nëse marr një ofertë të mirë, pse jo?

para një jave - Telegrafi

Reprezentuesi i Turqisë, Hakan Calhanoglu nuk përjashton një lëvizje te klubi turk Galatasaray, pasi kontrata e tij me Milanin skadon këtë muaj. Turqia po përgatitet të përballet me Italinë në ndeshjen...

Hakan Calhanoglu në mesin e shumë dilemave, nuk përjashton asgjë për të ardhmen e tij

para një jave - GazetaBlic

Hakan Calhanoglu nuk përjashton një lëvizje në Galatasaray, pasi kontrata e tij me Milan skadon këtë muaj. Turqia po përgatitet të përballet me Italinë në hapjen e Euro 2020 këtë javë dhe Calhanoglu pritet...

EURO 2020- Tifozët e Turqisë hasin probleme në udhëtimin drejt Italisë

para një jave - Koha.mk

Teksa kanë mbetur vetëm disa ditë nga starti i Kampionatit Europian, vendet pritëse po merren me detajet e fundit ku problem ka mbetur pjesa e pritjes së tifozëve nga vendet e tjera për shkak të rregullave...

Një rikthim, dy ndryshime dhe karikim nga Mancini: Italia gati për Euro 2020

para një jave - ABC News

Italia është gati për ndeshjen e parë të Euro 2020. Kombëtarja e kaltër luan përballë Turqisë më 11 qershor në “Olimpico” të Romës (21:00). Ambicia dhe entuziazmi nuk mungojnë tek Italia. Roberto Mancini...

“Ka krijuar një super skuadër në 2 vite”, Vieri bën parashikimin e bujshëm

para një jave - Bota Sot

Bobo Vieri, gjatë lidhjes së tij të zakonshme në Twitch TV, ka bërë parashikimin e tij për Italinë në Europian. “Kemi një skuadër të mirë, Chiellini dhe Bonuçi janë dy mjeshtër. Jorginho titullar te Chelsea...

“Ka krijuar një super skuadër në 2 vite”, Vieri bën parashikimin e bujshëm

para një jave - Almakos

Bobo Vieri, gjatë lidhjes së tij të zakonshme në Twitch TV, ka bërë parashikimin e tij për Italinë në Europian. “Kemi një skuadër të mirë, Chiellini dhe Bonuçi janë dy mjeshtër. Jorginho titullar te Chelsea...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK