Te Barcelona vlerësojnë se rezultati nuk është i drejtë

para një dite - Koha.net

Te Barcelona kanë vlerësuar se humbja 3:0 nga Bayerni nuk është rezultat i drejtë në bazë të asaj që është shfaqur në fushën e lojës. Në të vërtetë Barcelona nuk ka pasur asnjë goditje në kornizë të portës...

Champions League/ Bayern ‘turpëron’ Barcelonën në Camp Nou, Juventus kthehet te fitorja

para një dite - Top Channel

Dështon hakmarrja për Barcelonën që pas humbjes 8-2 gushtin e vitit të kaluar, pësoi një tjetër disfatë ndaj Bayernit të Mynihut, këtë herë 0-3 në “Camp Nou”, me gjermanët që regjistrojnë fitoren e 8 në...

Notat e lojtarëve: Malmo 0-3 Juventus, Sandro dhe Morata më të mirët

para një dite - Telegrafi

Juventusi ishte bindës në udhëtimin te Malmo, ku shënoi tre gola dhe arkëtoi pikë të plota në ndeshjen e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve. Paraqitja më e mirë e Bianconerëve ka bërë...

Ronaldo gol dhe rekord, por Manchester United mposhtet nga Young Boys

para një dite - Top Channel

Pas dopietës në kampionati ndaj Southamptonit, Cristiano Ronaldo vuri firmën edhe në golin e parë sezonal të Manchester United në këtë sezon të Ligës së Kampionëve, pasi gjeti rrjetën që në minutën e 13’...

Shifrat e frikshme të Lewandowskit

para një dite - Koha.net

Sulmuesi polak, Robert Lewandowski ka shënuar dy herë në fitoren 3:0 të Bayernit ndaj Barcelonës. Ai tashmë ka 22 gola në 17 ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve, ka njoftuar UEFA. Madje të gjitha këto...

Chelsea me vështirësi fiton ndaj Zenitit, vendos goli i Romelu Lukakut

para një dite - Telegrafi

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Zenit me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Pjesa e parë ishte e fortë dhe me duele, duke bërë që të dy skuadrat të ishin të limituara...

Bayern Munich tregon forcën përballë Barcelonës – mposht bindshëm kataluasit në “Camp Nou”

para një dite - Telegrafi

Bayern Munich ka fituar ndaj Barcelonës (3-0) në “Camp Nou” në ndeshjen hapëse të fazë së grupeve në Ligën e Kampionëve. Bavarezët ishin shumë të rrezikshëm në pjesën e parë, pasi kishin disa raste. Leroy...

Juventusi luan bindshëm ndaj Malmos, merr fitoren e parë të sezonit

para një dite - Telegrafi

Juventusi ka regjistruar fitore (3-0) me një performancë bindëse ndaj Malmos në Eleda Stadion, në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër është kthyer te fitorja pas fillimit...

Barcelona pa asnjë goditje të saktë, për herë të parë në Champions

para një dite - Koha.net

Barcelona është dominuar nga Bayerni, që ka fituar 3:0 në “Camp Nou”. Për më tepër, skuadra e njohur spanjolle nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë ndeshjes me Bayernin. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur...

Për herë të parë, Barcelona pa asnjë goditje në portë!

para një dite - Alsat-M

Skuadra e Barcelonës është dominuar nga Bajern Munihu, që ka fituar 0-3 në “Kamp Nou”. Për më tepër, katalanasit nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur për...

Juventus dhe Çellsi, realizojnë pikët e para

para një dite - Alsat-M

“Zonja e Vjetër” arriti të shënoi fitoren e parë duke mposhtur Malmon me rezultat 0 – 3. Aleks Sandro pas asistimit të Bentakurit zhbllokoi rezultatin (23′). Paullo Diballa në mënyrë fenomenale realizoi...

Ronaldo reagon menjëherë pas disfatës në Bern

para një dite - Alsat-M

Ylli i Man. Junajtedit, Kristiano Ronaldo ka reaguar pas humbjes befasuese nga Jang Bojsit. Portugezi realizoi ndaj klubit zviceran, por në fund skuadra vendase arkëtoi pikët e plota duke fituar me rezultat...

Ndodh për herë të parë në Champions, Barcelona pa asnjë goditje në portë

para një dite - GazetaBlic

Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3 në “Camp Nou”. Thomas Muller realizoi golin e parë në minutën e 33’të, kurse sulmuesi tjetër, Robert Lewandowski realizoi...

Koeman e gjen fajtorin për humbjen ndaj Bayernit

para një dite - Indeks online

Barcelona u mposht në Camp Nou nga Bayerni me rezultat 0-3 në ndeshjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Trajneri i skuadrës katalonase, Roland Koeman ka fajësuar lëndimet për rezultatin e sotëm....

UEFA e shpall lojtarin e ndeshjes, shifrat e frikshme të Lewandowskit

para një dite - ABC News

Robert Lewandowski ka shënuar dy herë në fitoren 0-3 të Bayernit ndaj Barcelonës. Ai tashmë ka 22 gola në 17 ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve, ka njoftuar UEFA. Madje të gjitha këto ndeshje i ka...

Chelsea me vështirësi fiton ndaj Zenitit, vendos goli i Romelu Lukakut

para një dite - Zhurnal

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Zenit me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Pjesa e parë ishte e fortë dhe me duele, duke bërë që të dy skuadrat të ishin të limituara...

Juventusi luan bindshëm ndaj Malmos, merr fitoren e parë të sezonit

para një dite - Zhurnal

Juventusi ka regjistruar fitore (3-0) me një performancë bindëse ndaj Malmos në Eleda Stadion, në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër është kthyer te fitorja pas fillimit...

Ronaldo reagon menjëherë pas disfatës në Zvicër

para një dite - Bota Sot

Ylli i Manchester Utd, Cristiano Ronaldo ka reaguar pas humbjes befasuese nga Young Boys në Bernë të Zvicrës. Portugezi realizoi ndaj klubit zviceran, por në fund skuadra vendase arkëtoi pikët e plota...

Bayern i jep leksione Barcelonës, fitojnë Juventusi dhe Chelsea

para një dite - Gazeta Express

Bayerni i ka dhënë leksione Barcelonës midis Camp Nou, duke e mposhtur me rezultat të pastër, 3-0. Sonte, në ndeshjen e parë në Champions për sezonin 2021/22, luajtën edhe Chelsea që e mundi 1-0 Zenitin...

“Ankohet” Koeman, kjo është deklarata e tij pas humbjes nga Bayerni

para një dite - GazetaBlic

Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3 në “Camp Nou”. Thomas Muller realizoi golin e parë në minutën e 33’të, kurse sulmuesi tjetër, Robert Lewandowski realizoi...

Ronaldos nuk i pëlqeu aspak zëvendësimi, Solskjaer u desh t’ia shpjegonte – tifozët shpërthyen në rrjetet sociale kundër këtij vendimi

para një dite - Telegrafi

Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë ndër emrat kryesore në Ligën e Kampionëve dhe në përgjithësi në futboll. Ai i befasoi të gjithë me rikthimin te Manchester Unitedi këtë verë, ndërsa në dy ndeshje të zhvilluara...

Bayern Munich e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Barcelonës

para një dite - Telegrafi

Bayner Munich e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Barcelonës si mysafir me rezultat 1-0. Bavarezët ishin shumë të rrezikshëm në pjesën e parë, pasi kishin disa raste. Leroy Sane provoi i pari, por...

Juventusi po fiton bindshëm ndaj Malmos

para një dite - Koha.net

Juventusi është duke fituar me rezultatin 3:0 në ndeshjen ndaj Malmos, në Ligën e Kampionëve. Skuadra italiane në pjesën e parë arriti të shënoi tri gola dhe thuajse për ta mbyllur çështjen e fituesit....

Për herë të parë në histori të Champions, Barcelona mbyll një ndeshje pa gjuajtur në portë

para një dite - Albeu

Barcelona është dominuar nga Bayerni, që ka fituar 0-3 në “Camp Nou”. Për më tepër, katalanasit nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur për herë të parë në...

Solskjaer reagon pas humbjes nga Young Boys

para një dite - RTK

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer paraqiti zhgënjimin e tij për humbjen e skuadrës së tij në ndeshjen hapëse të këtij sezoni të UEFA Champions League, por këmbënguli se ka shumë kohë për...

Chelsea shënon fitore me rezultat minimal ndaj Zenitit – VIDEO

para një dite - Kallxo

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Zenitit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Golin e fitores e shënoi qendërsulmuesi Romelu Lukaku në minutën e 69’. Chelsea ndeshjen...

Ndodh për herë të parë, Barcelona pa asnjë goditje të saktë

para një dite - RTK

Barcelona është dominuar nga Bayerni, që ka fituar 0-3 në “Camp Nou”. Për më tepër, katalanasit nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur për herë të parë në...

Bayern Munich lehtësisht triumfon ndaj Barcelonës

para një dite - Aktuale

Bayern Munich ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim te Barcelona. Advertisements “Bavarezët” fituan pa shumë probleme me rezultat komod 0 – 3, shkruan lajmi.net. Thomas Muller ndryshoi rezultatin duke...

Pique: Do të jetë një vit i vështirë për Barcelonën

para një dite - GazetaBlic

Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3 në “Camp Nou”, shkruan GazetaBlic Sport. Thomas Muller realizoi golin e parë në minutën e 33’të, kurse sulmuesi tjetër,...

Bayerni fiton ndaj Barcelonës, Lukaku hero i Chelseat, Juventusi “shpartallon” Malmon

para një dite - GazetaBlic

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3 në “Camp Nou”, shkruan GazetaBlic Sport. Thomas Muller realizoi...

Bavarezët “turpërojnë” Barcelonën/ Juventus rigjen fitoren në Champions

para një dite - Vizion Plus

Bajern Mynih ka shkatërruar me rezultatin e thellë 3-0 Barcelonën në “Camp Nou”. Golat u shënuan nga Muller dhe dy nga Lewandowski. Nga ana tjetër, Juventus,  ka triumfuar me shifra 0-3 ndaj Malmos. Golat...

Juve gjen veten në Champions, shkatërron Malmon (VIDEO)

para një dite - Albeu

Juventus tjetër ekip në Champions. Bardhezinjtë kanë larë hesapet me Malmon që pjesë të parë duke fituar 0-3 në Suedi. Serinë e golave e hapi Sandro në minutën e 23′ ndërsa Dybala me penallti 43′ dhe Morata...

Chelsea e fillon aty ku e la, me fitore

para një dite - Indeks online

Chelsea e ka filluar me fitore sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Kampionët në fuqi kanë mposhtur Zenitin me rezultat 1-0. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Romelu Lukaku në minutën e 69-të. Chelsea...

Juventusi triumfon si mysafir i Malmos

para një dite - Zeri

Juventusi triumfon si mysafir i Malmos Juventusi e ka nisur mbarë edicionin e ri në Ligën e Kampionëve. Skuadra nga Torino ka shënuar fitore si mysafire e Malomos me rezultatin 3:0. Ky duel i takoi Grupit...

Bayern e ‘shkel’ Barcelonën, fitojnë Juventusi dhe Chelsea

para një dite - OraInfo

Bayerni i ka dhënë leksione Barcelonës midis Camp Nou, duke e mposhtur me rezultat të pastër, 3-0. Sonte, në ndeshjen e parë në Champions për sezonin 2021/22, luajtën edhe Chelsea që e mundi 1-0 Zenitin...

Bayern thellon dominimin ndaj Barçës, Lukaku nderon Chelsea-n

para një dite - SuperSport

Dështon hakmarrja për Barcelonën që pas humbjes 8-2 gushtin e vitit të kaluar, pësoi një tjetër disfatë ndaj Bayernit të Mynihut, këtë herë 0-3 në “Camp Nou”, me gjermanët që regjistrojnë fitoren e 8 në...

Bayerni fiton ndaj Barcelonës, Lukaku hero i Chelseat, Juventusi “shpartallon” Malmon

para një dite - GazetaBlic

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-2 në “Camp Nou”, shkruan GazetaBlic Sport. Thomas Muller realizoi...

Bayern Munich e turpëron Barcelonën në Camp Nou

para një dite - Zeri

Bayern Munich ka fituar ndaj Barcelonës (3-0) në “Camp Nou” në ndeshjen hapëse të fazë së grupeve në Ligën e Kampionëve. Bavarezët ishin shumë të rrezikshëm në pjesën e parë, pasi kishin disa raste. Leroy...

VIDEO/ Bayern “shtyp” Barçën, Juve me tjetër fytyrë në Champions. Lukaku “shpëton” Chelsean

para një dite - ABC News

U luajtën sot ndeshjet e para të fazës së grupeve të Champions League. Bayern Munchen kishte përballë Barcelonën dhe u tregoi katalanasve se tashmë janë një skuadër normale dhe kanë shumë punë për të bërë....

Notat e lojtarëve, Young Boys 2-1 Manchester United: Vlerësimi për Ronaldon dhe të tjerët

para një dite - Telegrafi

Young Boys ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 2-1 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo e hapi ndeshjen, ndërsa zviceranë kthyen rezultatin me golat...

E FUNDIT/ Ndeshje për t’u harruar, Bayern i madh për Barcelonën (VIDEO)

para një dite - Albeu

Bayern ka triumfuar 0-2 në Camp Nou në ndeshjen e parë të Grupit E. Pjesa e parë u mbyll me golin e Muller, ndërsa në të dytën realizoi dy herë përherëshmi Lewandowski në minutat 56′ 85′ ./albeu.com/

Barcelona ekip për “gjynah”, pa Messin nuk është “kurrkah”

para një dite - Indeks online

Bayern Munchen ka dalë me fitore të madhe nga Camp Nou. Bavarezët kanë mposhtur Barcelonën me rezultat 0-3 në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Golin e parë në ndeshje...

Ronaldo shënon në humbje, debutim me gol dhe në Champions League

para një dite - Klan

Ronaldo shënon në humbje, debutim me gol dhe në Champions League Cristiano Ronaldo shënon në humbjen me përmbysje ndaj Young Boys Kalimi te Mançester Junajtid ka rezultuar fatsjellës për Cristiano Ronaldon,...

Lewandowski “bombardon” portën e Barcelonës

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Bayernit ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Barcelonës. Golin e tretë në këtë duel për Bayernin e ka shënuar Robert Lewandowski, shkruan GazetaBlic Sport. Lewandowski ka shënuar golin e dytë...

I pandalshëm Romelu Lukaku, shënon edhe në Champions ndaj Zenitit

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat ka shënuar golin e parë ndaj Zenitit. Chelsea ka gjetur golin me anë të gjigantit, Romelu Lukakut, shkruan GazetaBlic Sport. Lukaku ka shënuar me kokë pas asistimit të Azpilicuetas në...

Ronaldo nuk mjafton, Wan-Bissaka e Lingard tradhtojnë ‘Djajtë e Kuq’ – Young Boys merr tri pikë ndaj Man United

para një dite - Telegrafi

Young Boys ka mposhtur Manchester United me rezultat 2-1, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi shumë më mirë për ‘Djajtë e Kuq’, pasi që në rastin e parë në minutën...

Bayern Munich shënon golin e dytë ndaj Barcelonës

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Barcelonës. Golin e dytë për Bayernin e shënoi sulmuesi, Robert Lewandowski, shkruan GazetaBlic Sport. Lewandowski shënoi në portën e Ter Stegenit,...

Mbyllen pjesët e parë: Bayern në epërsi ndaj Barçës, ja gjitha rezultatet

para një dite - RTK

Bayern Munich me plotë meritë është në epërsi ndaj Barcelonës pas pjesës së parë. “Bavarezët” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1. Gjiganti gjerman ka dominuar në të gjitha aspektet që nga minuta...

Notat e lojtarëve, Young Boys 2-1 Manchester United: Vlerësimi për Ronaldon dhe të tjerët

para një dite - Zhurnal

Young Boys ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 2-1 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo e hapi ndeshjen, ndërsa zviceranë kthyen rezultatin me golat...

Juve “likujdon” Malmon, italianët shënojnë edhe dy gola të tjerë brenda 2 minutash (VIDEO)

para një dite - Albeu

Juventus e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Malmos. Bardhezintë realizuan me Sandro 23′, Dybala penallti 4, dhe Morata 45+1. /albeu.com/

Bayern Munich në epërsi ndaj Barcelonës në pjesën e parë

para një dite - OraInfo

Bayern Munich me plotë meritë është në epërsi ndaj Barcelonës pas pjesës së parë. “Bavarezzët” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1. Gjiganti gjerman ka dominuar në të gjitha aspektet që nga minuta...

Për herë të parë, Barcelona pa asnjë goditje në portë!

para një dite - Flaka

Skuadra e Barcelonës është dominuar nga Bajern Munihu, që ka fituar 0-3 në “Kamp Nou”. Për më tepër, katalanasit nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur për...

Dush i ftohtë për “Djajtë e Kuq” në Bern

para një dite - Alsat-M

Man. Junajtedi e nisi aventurën në Ligën e Kampionëve me disfatë në terrenin e Jang Bojsit me rezultat 1-2. Pas një super asistimi të Bruno Fernandes, Kristiano Ronaldo zhbllokoi rezultatin nga afërsia...

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, këto janë rezultatet

para një dite - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve që po zhvillohen aktualisht në kuadër të Ligës së Kampionëve. Juventusi ka shënuar tri herë ndaj Malmos në Suedi, Bayerni po triumfon ndaj Barcelonës...

Juve likujdon Malmon, italianët shënojnë dhe dy gola të tjerë brenda 2 minutash (VIDEO)

para një dite - Albeu

Juventus e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Malmos. Bardhezintë realizuan me Sandro 23′, Dybala penallti 4, dhe Morata 45+1. /albeu.com/

Zhbllokohet sfida, Juve në avantazh (VIDEO)

para një dite - Albeu

Juventus ka kalaur në avantazh ndaj Malmos. Alex Sandro tundi rrjetën me kokë në minutën e 23′. /albeu.com/

Ronaldo shënon por United mposhtet (VIDEO)

para një dite - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo e ka nisur furishëm edicionin e ri në Champions League me Manchester United duke arritur të shënojë kundër skuadres zvicerane Young Boys. Por, goli i Ronaldos nuk mjaftoi që “Djajtë e...

Barcelona – Bayern Munich, vjen goli i parë në këtë takim

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Bayern Munich ka kaluar në avantazh ndaj Barcelonës. Goli i parë në këtë duel u realizua nga Bayern Munich, shkruan GazetaBlic Sport. Pas goditjes së Muller, Garcia e devijoi topin dhe realizoi...

VIDEO/ “Raketa” e Thomas Muller tund rrjetën, Barcelona i dorëzohet shpejt Bayernit

para një dite - ABC News

Bayern Munchen ka arritur të shënojë për Bayern Munchen në supersfidën e mbrëmjes së sotme me Barcelonën në “Camp Nou”. Sulmuesi ka provuar një goditje të fortë nga jashtë zonës dhe më pas një devijim...

Nuk mjafton Ronaldo, United shokohet me një gol në minutën e 95-të

para një dite - Gazeta Express

Manchester United e ka nisur me humbje aventuren në Ligën e Kampionëve. Djajtë e Kuq u mposhten nga Young Boys. Largimi i Aaron Wan-Bissakas me të kuq në minutën e 35’, ka bërë që Manchester United të...

Juventusi kalon në epërsi ndaj Malmos, shënon Alex Sandro

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka gjetur golin e parë në ndeshjen ndaj Malmos. Golin e parë në këtë sfidë e ka shënuar, Alex Sandro, shkruan GazetaBlic Sport. Sandro ka shënuar golin e parë pas 22 minutave lojë,...

Për herë të parë, Barcelona pa asnjë goditje në portë!

para një dite - Tetova Sot

Skuadra e Barcelonës është dominuar nga Bajern Munihu, që ka fituar 0-3 në “Kamp Nou”. Për më tepër, katalanasit nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur për...

Manchester United shokohet nga Yong Boys

para një dite - Zeri

Manchester United e ka nisur me humbje aventuren në Ligën e Kampionëve. Djajtë e Kuq u mposhten nga Young Boys. Largimi i Aaron Wan-Bissakas me të kuq në minutën e 35’, ka bërë që Manchester United të...

Formacionet zyrtare: Barca dhe Bayerni në ndeshjen kryesore të xhiros së parë

para një dite - Telegrafi

Barcelona dhe Bayern Munichu zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve. Katalunasit janë nikoqirë të bavarezëve në Camp Nou, me të cilët janë vënë në Grupin E, së...

Live: Barcelona në presion të Bayernit

para një dite - Bota Sot

(E plotësuar) – 6' Atalanta kalon në epërsi në shtëpi të Villarealit. Autor i golit Remo Freuler. Grupi E Barcelona – Bayerni 0:0 Benfica - Dinamo (K) 0:0 Grupi F Young - Manchester Utd 2:1 Villareal –...

Kjo është deklarata e trajnerit të Barcelonës pas humbjes nga Bayern Muncheni

para një dite - Infokusi

Skuadra e Barcelonës e ka nisur mbrapsht edicionin e ri të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Katalunasit’ kanë pësuar humbje para publikut të vet nga Bayern Muncheni me rezultat 3-0, në takimin...

Pas humbjes nga Young Boys, reagon CR7

para një dite - Lajmi.net

Portugezi realizoi ndaj klubit zviceran, por në fund skuadra vendase arkëtoi pikët e plota duke fituar me rezultat 2 – 1, shkruan lajmi.net. Së fundmi, CR7 përmes një postimi në Facebook, shkroi se duhet...

Gerard Pique dëshpëron fansat e Barcelonës me deklaratën e tij pas humbjes nga Bayern Muncheni

para një dite - Infokusi

Skuadra e Barcelonës e ka nisur mbrapsht edicionin e ri të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Katalunasit’ kanë pësuar humbje para publikut të vet nga Bayern Muncheni me rezultat 3-0, në takimin...

Ronaldo gol dhe rekord, Young Boys “përmbys” Man. United

para një dite - SuperSport

Pas dopietës në kampionati ndaj Southamptonit, Cristiano Ronaldo vuri firmën edhe në golin e parë sezonal të Manchester United në këtë sezon të Ligës së Kampionëve, pasi gjeti rrjetën që në minutën e 13’...

Notat e lojtarëve: Malmo 0-3 Juventus, Sandro dhe Morata më të mirët

para një dite - Tetova Sot

Juventusi ishte bindës në udhëtimin te Malmo, ku shënoi tre gola dhe arkëtoi pikë të plota në ndeshjen e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve. Paraqitja më e mirë e Bianconerëve ka bërë...

Cristiano Ronaldo nuk ndalet as në Ligën e Kampionëve, shënon menjëherë ndaj Young Boys

para një dite - Telegrafi

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” ka kaluar në epërsi që në start, pas një aksioni të mirë. Zhvillohej...

Young Boys në ‘frymën e fundit’ triumfon ndaj Man Unitedit

para një dite - Aktuale

Manchester United ka pësuar humbje në udhëtim te Young Boys. Advertisements “Djajtë e Kuq” zhvilluan jo paraqitje shumë të mirë, me ndeshjen që u mbyll me rezultat 2 – 1, shkruan lajmi.net. Pas një super...

Manchester Unitedi mposhtet nga Young Boys

para një dite - Kallxo

Manchester Unitedi është befasuar nga skuadra zviceriane Young Boys duke u mposhtur me rezultat 2-1, në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve. Unitedi e nisi furishëm ndeshjen duke kaluar në epërsi...

Nuk mjafton Ronaldo, Manchester United mposhtet nga Young Boys

para një dite - OraInfo

Manchester United është mposhtur në udhëtim në Zvicër në kuadër të ndeshjes së rrethit të parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kana humbur me rezultat 2-1 me Young Boysin. Cristiano...

Live 21.00: Barcelona kundër Bayernit

para një dite - Bota Sot

(E plotësuar) – Të gjithë po e presin me padurim përballjen mes Barcelonës dhe Bayernit, ndeshja e parë e Grupit E të Champions League. Barcelona në presion të Bayern Munihut. Barcelona - Bayern Barcelona:...

Young Boys shokon Unitedin e Ronaldos, paqe në duelin Sevilla-Salzburg

para një dite - RTK

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Përballja mes Young Boys dhe Manchester United është mbyllur me fitoren e skuadrës 2-1, sfidë kjo që prodhoi lojë dramatike....

Ronaldo gjen golin, Manchester United mposhtet në Champions League

para një dite - Mapo

Kalimi te Mançester Junajtid ka rezultuar fatsjellës për Kristiano Ronaldon, por jo në dukje për klubin anglez. Pas kampionatit, ylli portugez gjeti rrjetën edhe në kompeticionin më të rëndësishëm për...

Të qeshim së bashku, Young Boys e “palon” Ronaldon dhe Man Unitedin

para një dite - Indeks online

Manchester United është mposhtur në udhëtim në Zvicër në kuadër të ndeshjes së rrethit të parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kana humbur me rezultat 2-1 me Young Boysin, shkruan...

Champions League/ Bayern shkatërron Barcelonën 3-0, Chelsea i falet Lukakut, Juventus ‘rigjen’ veten në Malmoe

para një dite - Java News

Champions League ka hapur siparin me ndeshjet e javës së parë në grupe. Bayern Munchen ka mposhtur 3-0 Barcelonën në “Camp Nou”. Bavarezët nuk i kanë diskutuar katalanasit teksa golat u shënuan nga Muller...

Ronaldo ka realizuar ndaj skuadrës së 36-të në Champions

para një dite - Koha.net

Liga e Kampionëve është garë e pëlqyer për superyllin e futbollit, Cristiano Ronaldo. Ai ka realizuar për Manchester Unitedin në ndeshjen ndaj Young Boysit. Kampioni zviceran bëhet ekipi i 36-të ndaj të...

GOOOOOOOL: Young Boys shënon golin e fitores ndaj Mancester United në minutën e 94’të

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Young Boys ka shënuar golin e dytë ndaj Manchester United. Pas gabimit të Lingard, Young Boys shënoi në portën e United, për ta fituar ndeshjen ndaj “Djajtve të Kuq”, shkruan GazetaBlic Sport....

Bayern i jep leksione Barcelonës, fitojnë Juventusi dhe Chelsea

para një dite - Tetova Sot

Bayerni i ka dhënë leksione Barcelonës midis Camp Nou, duke e mposhtur me rezultat të pastër, 3-0. Sonte, në ndeshjen e parë në Champions për sezonin 2021/22, luajtën edhe Chelsea që e mundi 1-0 Zenitin...

Bayern thellon dominimin ndaj Barçës, Lukaku nderon Chelsea-n

para një dite - Tetova Sot

Dështon hakmarrja për Barcelonën që pas humbjes 8-2 gushtin e vitit të kaluar, pësoi një tjetër disfatë ndaj Bayernit të Mynihut, këtë herë 0-3 në “Camp Nou”, me gjermanët që regjistrojnë fitoren e 8 në...

Juventusi “shpartallon” Malmon

para një dite - Tetova Sot

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3 në “Camp Nou”. Thomas Muller realizoi golin e parë në minutën...

Nuk mjafton Ronaldo, Man United “turpërohet” në Champions (VIDEO)

para një dite - Albeu

Man United është mposhtur 2-1 në ndeshjen e parë të Champions nga Young Boys. Ronaldo realizoi në minutën e 14′ duke debutuar me gol në Champions me fanellën e Man United. Por në minutën e 35′ gjerat vështirësohen...

Formacionet zyrtare, Barcelona-Bayern

para një dite - Albeu

Në Camp Nou do të luhet supersfida e mbrëmjes me Barcelonës dhe Bayern. Barcelona e “coptuar” me mungesa të shumta pritet t’i besojë L.De Jong blerjes më të re. /albeu.com/ Formacionet zyrtare: Barcelona...

Juventusi fiton pastër në udhëtim te Malmo

para një dite - Infokusi

Juventusi e ka nisur me këmbë të mbarë sezonin e ri të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Zonja e Vjetër’ ka triumfuar në udhëtim te Malmo me rezultat 3-0, në takimin e vlefshëm për xhiron...

Bayern Munich lehtësisht triumfon ndaj Barcelonës

para një dite - Flaka

Bayern Munich ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim te Barcelona. “Bavarezët” fituan pa shumë probleme me rezultat komod 0 – 3, shkruan lajmi.net. Thomas Muller ndryshoi rezultatin duke shënuar një gol...

Juventus triumfon ndaj Malmos, Chelsea mposht Zenitin

para një dite - Flaka

Juventus ka shënuar fitore bindëse në udhëtim ndaj Malmos, derisa Chelsea ka arkëtuar pikët e plota ndaj Zeniti. “Zonja e Vjetër” arriti të shënoi fitoren e parë duke mposhtur Malmon me rezultat 0 – 3,...

Bayern Munich lehtësisht triumfon ndaj Barcelonës

para një dite - Lajmi.net

“Bavarezët” fituan pa shumë probleme me rezultat komod 0 – 3, shkruan lajmi.net. Thomas Muller ndryshoi rezultatin duke shënuar një gol të bukur nga distanca, që u devijua nga Eric Garcia (33′), rezultat...

Juventus triumfon ndaj Malmos, Chelsea mposht Zenitin

para një dite - Lajmi.net

“Zonja e Vjetër” arriti të shënoi fitoren e parë duke mposhtur Malmon me rezultat 0 – 3, shkruan lajmi.net. Alex Sandro pas asistimit të Bentacur zhbllokoi rezultatin (23′). Paulo Dybala në mënyrë fenomenale...

Sërish Lewa, Bayern trefishon epërsinë ndaj Barcelonës

para një dite - Lajmi.net

Ishte prapë sulmuesi Robert Lewandowski që gjeti rrugën drejt golit, shkruan lajmi.net. Polaku mori një top të mirë dhe kaloi Pique, pastaj realizoi në portën e katalunasve Për të parë golin: VIDEO Rezultati...

Bayern i jep leksione Barcelonës, fitojnë Juventusi dhe Chelsea

para një dite - Shenja

Bayerni i ka dhënë leksione Barcelonës midis Camp Nou, duke e mposhtur me rezultat të pastër, 3-0. Sonte, në ndeshjen e parë në Champions për sezonin 2021/22, luajtën edhe Chelsea që e mundi 1-0 Zenitin...

Barcelona – Bayern Munich, këto janë formacionet startuese

para një dite - OraInfo

Sonte (e martë) do zhvillohet super derbi mes Barcelonës dhe Bayern Munichut. Dy skuadra që janë ndër kandidatët për Ligën e Kampionëve, duan të nisin këtë aventurë me fitore. Formacionet e zgjedhura nga...

Inzaghi: Interi nuk ka luajtur në 1/8 e finales që nga viti 2010, duam ta ndryshojmë këtë

para një dite - Telegrafi

Në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Real Madridit, Simone Inzaghi ka folur për objektivat e Interit dhe kundërshtarin e të mërkurës mbrëma në Ligën e Kampionëve. Nerazzurrët janë përfshirë sërish...

Analizë për 32 skuadrat pjesëmarrëse në Ligën e Kampionë – formacioni i mundshëm, trajner dhe ylli i ekipit

para një dite - Telegrafi

Sot fillon edicioni i ri i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22, ku nuk kanë munguar lëvizjet e mëdha në këtë afat kalimtare, që do ta bëjnë edhe më interesant këtë garë. Chelsea, do ta tentojë të...

Youn Boys – Man UTD, përfundon pjesa e parë, Ronaldo shënon përsëri (VIDEO)

para një dite - Klan Kosova

Ka përfunduar pjesa e parë mes Young Boys dhe Manchester United me rezultat 0-1 në favor të anglezëve. Golin e vetëm në pjesën e parë e shënoi Cristiano Ronaldo, gol ky i cili ishte i treti në dy ndeshje...

Formacionet zyrtare: Barcelona - Bayern

para një dite - Bota Sot

Barcelona dhe Bayern Munichu zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve. Katalunasit janë nikoqirë të bavarezëve në Camp Nou, me të cilët janë vënë në Grupin E, së...

Barcelona e dobët për Bayern Munchenin, ‘bavarezët’ fitojnë lehtësisht në ‘Camp Nou’

para një dite - Infokusi

Skuadra e Bayern Munchenit e ka nisur mbarë aventurën në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Bavarezët’ pa ndonjë problem e kanë mposhtur në udhëtim Barcelonën me rezultat...

Lewandowski e ‘qon me pi ujë’ Piquen dhe i realizon gol të bukur Barcelonës

para një dite - Infokusi

Barcelona dhe Bayern Muncheni po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, skuadra e Bayern Munchenit...

VIDEO/ Kartoni i kuq i Bissaka shkakton telashe për United, Young Boys barazon shifrat

para një dite - ABC News

Manchestre United kaloi e para në avantazh ndaj Young Boys, por ndeshja nuk po shkon ashtu siç pritej. Pas golit të Ronaldos, Aaron Wan-Bissaka u ndëshkua me karton të kuq dhe ndeshja mori tjetër rrjedhë....

Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern Munich

para një dite - Kallxo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Bayern që luhet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Barca do të luajë me formacionin 3-5-2. Depay dhe Luuk de Jong e përbëjnë...

“Shpërthen” stadiumi, Young Boys barazon rezultatin ndaj Manchester United

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Young Boys ka barazuar rezultatin ndaj Manchester United. Golin e barazimit në këtë sfidë e ka shënuar, Nicolas Moumi Ngamaleu, përcjell GazetaBlic Sport. Ngamaleu ka shënuar pas 66 minutave...

Formacionet zyrtare, Barcelona-Bayern

para një dite - ABC News

Formacionet zyrtare: Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Pique, Eric Garcia; Sergi Roberto, Frenkie De Jong, Busquets, Pedri, Jordi Alba; Luuk De Jong, Depay. Bayern Munich: Neuer; Pavard, Sule, Upamecano,...

Ronaldo shkruan historinë në Champions League në ndeshjen debutuese me United

para një dite - Gazeta Express

Ronaldo është bërë njëri prej futbollistëve me më së shumti paraqitje në histori të Ligës së Kampionëve, 177 – duke barazuar Iker Casillasin. 36-vjeçari Cristiano Ronaldo e ka nisur nga fillimi sfidën...

Ronaldo thyen rekordi në futboll, ndan rekordin me legjendën e Spanjës

para një dite - Albeu

Kristiano Ronaldo nuk din të ndalet duke vazhduar të shkruajë historinë e futbollit Europian. Ylli portugez, me aktivizimin titulluar në sfidën e sotme ndaj Jang Bojs, ka barazuar rekordin historik të...

Barcelona-Bayern, ja formacionet e përballjes së zjarrtë

para një dite - RTK

Barcelona-Bayern Munich është superdueli i sontem në Ligën e Kampionëve, sfidë kjo që luhet në kuadër të Grupit E. Kjo sfidë parashikohet të sjellë futboll cilësorë, sepse përballen dy skuadra më nam në...

Barcelona – Bayern Munich, formacionet zyrtare

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës sonte takohet me Bayern Munich. Barcelona dhe Bayern Munich takohen me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes së parë të grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic Sport....

Lewandowski e ‘palon’ edhe një herë Barcelonën

para një dite - Infokusi

Barcelona dhe Bayern Muncheni po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, skuadra e Bayern Munchenit...

Barcelona – Bayern Munchen, formacionet zyrtare

para një dite - Indeks online

Nga ora 21 zhvillohet ndeshja më interesante e ditës në Ligën e Kampionëve. Barcelona do të takohet me Bayern Munchen në ndeshjen e parë të fazës së grupeve. Këto janë formacionet zyrtare: Barcelona :...

Realizon Lewandowski, Bayern Munich dyfishon epërsinë ndaj Barcelonës

para një dite - Lajmi.net

Ishte qendërsulmuesi Robert Lewandowski që gjeti rrugën drejt golit, shkruan lajmi.net. Pas një topi të kthyer nga goditja e Musialas, polaku lehtësisht shënoi në portën e zbrazur (56′). Për të parë golin:...

Ronaldo nga minuta e parë në Champions ndaj Young Boysit

para një dite - Koha.net

Manchester Unitedi do ta nis aventurën në Ligën e Kampionëve në udhëtim te Young Boysi në fazën e grupeve. Skuadra angleze synon ta nis me fitore edicionin e ri të Championsit. Trajneri Ole Gunnar Solskjaer...

Young Boys-United dhe Sevilla-Salzburg, kështu mbyllen pjesët e para

para një dite - RTK

Janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Fraksioni i parë mes Young Boys dhe Manchester United, është mbyllur me epërësinë e skuadrës angleze. Ishte qendërsulmuesi...

S’ndalet Ronaldo as në Ligën e Kampionëve, shënon menjëherë ndaj Young Boys

para një dite - OraInfo

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” ka kaluar në epërsi që në start, pas një aksioni të mirë. Zhvillohej...

Karton i kuq në ndeshje Young Boys – Manchester United

para një dite - GazetaBlic

Skuadra e Manchester United ka mbetur me 10 lojtarë në ndeshjen ndaj Young Boys. Mbrojtësi i Manchester United, Wan Bissaka është ndëshkuar direkt me të kuq në këtë duel të fazës së grupeve të Ligës së...

CR7 gjenial, portugezi kalon në avantazh Man United (VIDEO)

para një dite - Albeu

Cristino Ronaldo debuton dhe në Champions League me gol. Numri 7 realizoi ndaj Young Boys në minutën e 14′ duke kaluar në vantazh ekipin e tij. /albeu.com/

Përfundon pjesa e parë: Bayern Munich në epërsi ndaj Barcelonës

para një dite - Lajmi.net

“Bavarezzët” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net. Gjiganti gjerman ka dominuar në të gjitha aspektet që nga minuta e parë, por arriti të shënoi vetëm një herë. Ishte Thomas Muller...

Cristiano Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Young Boys

para një dite - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën tek Manchester United. Pas golave ndaj Newcastle, Ronaldo ka shënuar sërish, por kësaj radhe në Champions League ndaj Young Boys, shkruan GazetaBlic...

Formacionet zyrtare, Young Boys – Manchester United: Ronaldo nga minuta e parë

para një dite - Telegrafi

Young Boys do të pres Manchester Unitedin në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Ndeshja e vlefshme për grupin F, do të zhvillohet në Bernë nga ora 18:30. Zviceranët do të luajë...

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm në Champions, Young Boys “viktima” e radhës

para një dite - ABC News

Ronaldo dhe Champions janë në simbiozë. Portugezi u rikthye ë këtë kompeticion me fanellën e Manchester United sot dhe menjëherë la shenjën e tij. Ai ka arritur t’i shënojë Young Boys në ndeshjen e parë...

Zhbllokohet rezultati në takimin mes Barcelonës dhe Bayern Munchenit

para një dite - Infokusi

Barcelona dhe Bayern Muncheni po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, skuadra e Bayern Munchenit...

Ronaldo e kalon Manchesterin në epërsi (VIDEO)

para një dite - Kallxo

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Young Boysit në minutën e 13’ me Cristiano Ronaldon. Cristiano Ronaldo debuton me gol në Ligën e Kampionëve me Manchester Unitedin. Portugezi shënoi pas asistimit...

Juventusi kalon në epërsi ndaj Malmos

para një dite - Infokusi

Juventusi ka kaluar në avantazh ndaj Malmos, në takimin që po zhvillohet aktualisht në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet...

Cristianon Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Young Boys

para një dite - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën tek Manchester United. Pas golave ndaj Newcastle, Ronaldo ka shënuar sërish, por kësaj radhe në Champions League ndaj Young Boys, shkruan GazetaBlic...

CHAMPIONS LEAGUE/ Bayern Munich vazhdon të kthehet në “makth” për Barçën, Juventusit i mjafton vetëm 45 minuta ndaj Malmos

para një dite - Dosja.al

Bayern Munich 14 Shtator, 2021 22:55 EUROPË -Ndeshjet e Champions League në darkë ofruan duele shumë interesante, ku padyshim ajo që ra në sy ishte ajo e Grupit E mes Barcelonës dhe Bayern Munich. Katalanasit...

Ronaldo nuk mjafton, Young Boys merr tri pikë ndaj Man United

para një dite - Shenja

Young Boys ka mposhtur Manchester United me rezultat 2-1, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi shumë më mirë për ‘Djajtë e Kuq’, pasi që në rastin e parë në minutën...

Young Boys shokon Unitedin e Ronaldos, paqe në duelin Sevilla-Salzburg

para një dite - Flaka

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Përballja mes Young Boys dhe Manchester United është mbyllur me fitoren e skuadrës 2-1, sfidë kjo që prodhoi lojë dramatike....

Bayerni fiton ndaj Barcelonës, Lukaku hero i Chelseat, Juventusi ‘shpartallon’ Malmon

para një dite - Gazeta Metro

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-2 në “Camp Nou”, shkruan GazetaBlic Sport. Thomas Muller realizoi...

Pas humbjes nga Young Boys, reagon CR7

para një dite - SportMania

Portugezi realizoi ndaj klubit zviceran, por në fund skuadra vendase arkëtoi pikët e plota duke fituar me rezultat 2 – 1, shkruan lajmi.net. Së fundmi, CR7 përmes një postimi në Facebook, shkroi se duhet...

Formacionet zyrtare, Young Boys-Manchester United (FOTO LAJM)

para një dite - Albeu

Man United luan ndeshjen e parë të fazës së grupeve kundër Young Boys në Grupin F. Ronaldo e nis titullar sfidën së bashku në sulm me Sanchon. /albeu.com/ Formacionet zyrtare: Young Boys: Von Ballmoos;...

Notat e futbollistëve: Young Boys 2-1 Manchester United, kjo është nota e Ronaldos

para një dite - Infokusi

Young Boys ka arritur ta mposhtë Manchester Unitedin në sekondën e fundit të ndeshjes me rezultat 2-1, në sfidën e vlefshme për xhiron e parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus...

Young Boys – Manchester United, publikohen formacionet zyrtare

para një dite - Kallxo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Young Boys – Manchester United, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Zvicëranët do të luajn me formacionin 4-2-3-1. Po ashtu edhe...

Ndodh edhe kjo, shënohet statistika që shpërfaq hapur dështimin total të Barçës kundër Bayernit

para një dite - KosovaPress

Bayerni i Mynihut e ka mposhtur Barcelonën me rezultat të pastër 3-0 në ndeshjen e zhvilluar të martën në stadiumin “Camp Nou”. Gjigantët bavarez ishin skuadër shumë më e mirë që nga fillimi e deri në...

Bayerni e dominon dhe mposht Barçën, Lukaku i jep fitoren Chelseat, Juve bind ndaj Malmos

para një dite - KosovaPress

Janë mbyllur gjashtë ndeshjet e e para të fazës së grupeve që filluan nga ora 21:00. Kryendeshja e zhvilluar në Camp Nou ndërmjet Barcelonës dhe Bayernit i takoi plotësisht skuadrës gjermane që triumfoi...

Lukaku shpëtimtari i Chelseat

para një dite - Periskopi

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Zenit me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Pjesa e parë ishte e fortë dhe me duele, duke bërë që të dy skuadrat të ishin të limituara...

Juventusi triumfon bindshëm kundër Malmos

para një dite - Periskopi

Juventusi ka regjistruar fitore (3-0) me një performancë bindëse ndaj Malmos në Eleda Stadion, në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër është kthyer te fitorja pas fillimit...

Bayerni bën ligjin në Barcelonë

para një dite - Epoka e Re

Bayern Munchen është treguar kundërshtar i fortë për Barcelonën, pasi e mposhti në “Camp Nou” me rezultat 0-3. Në ndeshjen e grupit E, Byerni u tregua një skuadër superiore ndaj Barcelonës. Në pjesën e...

Formacionet zyrtare, Young Boys – Manchester United: Ronaldo nga minuta e parë

para një dite - Zeri

Young Boys do të pres Manchester Unitedin në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Ndeshja e vlefshme për grupin F, do të zhvillohet në Bernë nga ora 18:30. Zviceranët do të luajë...

Juventus triumfon ndaj Malmos, Chelsea mposht Zenitin

para një dite - SportMania

“Zonja e Vjetër” arriti të shënoi fitoren e parë duke mposhtur Malmon me rezultat 0 – 3, shkruan lajmi.net. Alex Sandro pas asistimit të Bentacur zhbllokoi rezultatin (23′). Paulo Dybala në mënyrë fenomenale...

Bayern Munich lehtësisht triumfon ndaj Barcelonës

para një dite - SportMania

“Bavarezët” fituan pa shumë probleme me rezultat komod 0 – 3, shkruan lajmi.net. Thomas Muller ndryshoi rezultatin duke shënuar një gol të bukur nga distanca, që u devijua nga Eric Garcia (33′), rezultat...

Sërish Lewa, Bayern trefishon epërsinë ndaj Barcelonës

para një dite - SportMania

Ishte prapë sulmuesi Robert Lewandowski që gjeti rrugën drejt golit, shkruan lajmi.net. Polaku mori një top të mirë dhe kaloi Pique, pastaj realizoi në portën e katalunasve Për të parë golin: VIDEO Rezultati...

Ronaldo barazon rekordin historik

para një dite - Bota Sot

Kristiano Ronaldo vazhdon të shkruajë historinë e futbollit Europian. Ylli portugez, me aktivizimin titulluar në sfidën e sotme ndaj Jang Bojs, ka barazuar rekordin historik të Iker Kasijasit, për sa i...

Ronaldo me Manchester Utd kërkojnë fitore në Bernë

para një dite - Bota Sot

Manchester Utd me Cristiano Ronaldon kërkojnë fitore në kryeqytetin e Zvicrës, në Bernë, kundër Young Boys. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së parë të Grupit F të Champions League. Ndeshja fillon...

Lukaku thjesht i pandalshëm: Shënon gol brilant me kokë kundër Zenitit

para një dite - Periskopi

Lukaku thjesht i pandalshëm: Shënon gol brilant me kokë kundër Zenitit Romelu Lukaku thjesht nuk po mund të ndalet së shënuari. Ai sapo ka realizuar golin e epërsisë për Chelsean kundër Zenitit në grupet...

Formacionet zyrtare: Malmo – Juventus

para një dite - Infokusi

Malmo dhe Juventusi do të takohen sonte në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Kjo përballje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në ‘Eleda Stadion’...

Formacionet zyrtare: Young Boys – Manchester United

para një dite - RTK

Manchester United është mysafir i Young Boysit, në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. “Djajtë e Kuq” duan vetëm fitore, derisa edhe shihen si favoriti kryesor për këtë takim. Formacionet zyrtare...

Shënohet goli i dytë në takimin mes Young Boysit dhe Manchester Unitedit

para një dite - Infokusi

Young Boys dhe Manchester Unitedi po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në Bern të Zvicrës, skuadra...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern Munchen

para një dite - Infokusi

Barcelona dhe Bayern Muncheni do të takohen sonte në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Përballja mes ‘katalunasve’ dhe ‘bavarezëve’ nisë nga ora...

Young Boys – Manchester United, Ronaldo nga minuta e parë

para një dite - Indeks online

Sonte fillon faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Manchester United do të jetë mysafir i Young Boys në ndeshjen e parë të sezonit të ri. Vëmendja do të jetë te Cristiano Ronaldo i cili është nga minuta...

Young Boys në ‘frymën e fundit’ triumfon ndaj Man Unitedit

para një dite - Lajmi.net

“Djajtë e Kuq” zhvilluan jo paraqitje shumë të mirë, me ndeshjen që u mbyll me rezultat 2 – 1, shkruan lajmi.net. Pas një super asistimi të Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo zhbllokoi rezultatin nga afërsia...

Përfundon pjesa e parë: Bayern Munich në epërsi ndaj Barcelonës

para një dite - in7

Bayern Munich me plotë meritë është në epërsi ndaj Barcelonës pas pjesës së parë. “Bavarezzët” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net. Gjiganti gjerman ka dominuar në të gjitha aspektet...

Cristiano Ronaldo barazon rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

para një dite - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo, i cili ishte pjesë e skuadrës së fundit të Manchester United që fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2008, starton sonte në ndeshjen në Zvicër ndaj Young Boys. Ole Gunnar Solskjaer bën...

Formacionet zyrtare, Young Boys-Man United

para një dite - ABC News

Formacionet zyrtare: Young Boys: Von Ballmoos; Hefti, Camara, Lauper, García; Fassnacht, Sierro, Martins Pereira, Aebischer, Ngamaleu; Elia. Manchester United: De Gea, Lindelof, Maguire, Pogba, Ronaldo,...

Cristiano Ronaldo nuk ndalet as në Ligën e Kampionëve, shënon menjëherë ndaj Young Boys

para një dite - Tetova1

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” ka kaluar në epërsi që në start, pas një aksioni të mirë. Zhvillohej...

Realizon Lewandowski, Bayern Munich dyfishon epërsinë ndaj Barcelonës

para një dite - SportMania

Ishte qendërsulmuesi Robert Lewandowski që gjeti rrugën drejt golit, shkruan lajmi.net. Pas një topi të kthyer nga goditja e Musialas, polaku lehtësisht shënoi në portën e zbrazur (56′). Për të parë golin:...

Young Boys – Manchester United, Ronaldo starton nga minuta e parë

para një dite - GazetaBlic

Young Boys do të pres Manchester Unitedin në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Ndeshja e vlefshme për grupin F, do të zhvillohet në Bernë nga ora 18:30. Zviceranët do të luajë...

Bayerni shton epërsinë kundër Barcelonës

para një dite - Epoka e Re

Bayern Munchen e ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Barcelonës, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në minutën e 56-të, Robert Lewandowski e ka realizuar golin e dytë. Golin e parë në pjesën e...

Solskjaer reagon pas humbjes nga Young Boys

para një dite - KosovaPress

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer paraqiti zhgënjimin e tij për humbjen e skuadrës së tij në ndeshjen hapëse të këtij sezoni të UEFA Champions League, por këmbënguli se ka shumë kohë për...

Ngamaleu ‘shtang’ Manchesterin, Young Boys barazon rezultatin

para një dite - Lajmi.net

Ishte Nicolas Ngamaleu që arriti ta barazoi shifrat pas një aksioni të shpejtë, shkruan lajmi.net. Pas një asistimi nga Elia, Ngamaleu shumë lehtë e dërgoi topin në rrjetë (66′). Për të parë golin: VIDEO...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern Munich

para një dite - Lajmi.net

Dy skuadra që janë ndër kandidatët për Ligën e Kampionëve, duan të nisin këtë aventurë me fitore, shkruan lajmi.net. Formacionet e zgjedhura nga Ronald Koeman, respektivisht Julian Nageslamm tashmë janë...

Pjesa e parë, Bayerni po fiton ndaj Barçës

para një dite - Epoka e Re

Bayern Munchen e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi prej një goli ndaj Barcelonës. Në minutën e 34-të, Thomas Muller realizoi nga distanca për rezultatin 0-1, raporton “Epoka e re”. Ndërsa Juventusi është...

Përfundon pjesa e parë: Bayern Munich në epërsi ndaj Barcelonës

para një dite - SportMania

“Bavarezzët” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net. Gjiganti gjerman ka dominuar në të gjitha aspektet që nga minuta e parë, por arriti të shënoi vetëm një herë. Ishte Thomas Muller...

Bayerni kalon në epërsi ndaj Barcelonës

para një dite - Epoka e Re

Bayern Munchen ka arritur të shënon gol në ndeshjen ndaj Barcelonës, e cila po zhvillohet në “Camp Nou”. Në minutën e 34-të, Thomas Muller realizoi nga distanca, por i ndihmuar nga devijimi i një lojtari...

Champions League fillon me surpriza! S’ka vlerë goli i Ronaldos, Young Boys mposht në ‘frymën e fundit’ Manchester United me 10 lojtarë

para një dite - Almakos

Champions League ka filluar me surpriza të mëdha. Kampionët e Zvicrës, Young Boys kanë mposhtur me përmbysje Manchester United. Në Zvicër ndeshja filloi mirë për anglezët që kaluan në avantazh me Cristiano...

Mbyllet pjesa e parë: Man United në epërsi minimale ndaj Young Boys

para një dite - Lajmi.net

“Djajtë e Kuq” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net. Ishte qendërsulmuesi Cristiano Ronaldo që realizoi golin e vetëm për këtë pjesë pas një super asistimi të Bruno Fernandes (13′)...

Juventusi shkund Malmon: Alex Sandro qëllon cakun

para një dite - Periskopi

Juventusi ka kaluar në epërsi si mysafir i Malmos, në ndeshjen e vlefshme për grupet në Champions League. Mbrojtësi i krahut, Alex Sandro është ai që ia ka dhuruar epërsinë ‘Zonjës së Vjetër’ me një gol...

Karton i kuq në takimin mes Young Boysit dhe Manchester Unitedit, kjo skuadër mbetet me një lojtar me pak në fushë

para një dite - Infokusi

Young Boys dhe Manchester Unitedi po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në Bern të Zvicrës, skuadra...

Ronaldo i pandalshëm, shënon edhe në Ligën e Kampionëve

para një dite - Infokusi

Young Boys dhe Manchester Unitedi po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në Bern të Zvicrës, skuadra...

Notat e lojtarëve, Young Boys 2-1 Manchester United: Vlerësimi për Ronaldon dhe të tjerët

para një dite - Arbresh

Young Boys ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 2-1 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo e hapi ndeshjen, ndërsa zviceranë kthyen rezultatin me golat...

Kush tjetër pos CR7? Man United në epërsi

para një dite - Lajmi.net

Ishte qendërsulmuesi Cristiano Ronaldo që arriti të zhbllokoi rezultatin, shkruan lajmi.net. Pas një harkimi të bukur të Bruno Fernandes, portugezi në mënyrë të bukur e konkretizoi në gol. Për të parë...

Young Boys e “palon” Ronaldon dhe Man Unitedin

para një dite - Fakti Ditor

Manchester United është mposhtur në udhëtim në Zvicër në kuadër të ndeshjes së rrethit të parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kana humbur me rezultat 2-1 me Young Boysin, shkruan...

Barcelona – Bayern Munich, këto janë formacionet startuese

para një dite - Almakos

Sonte (e martë) do zhvillohet super derbi mes Barcelonës dhe Bayern Munichut. Dy skuadra që janë ndër kandidatët për Ligën e Kampionëve, duan të nisin këtë aventurë me fitore. Formacionet e zgjedhura nga...

United mposhtet nga Young Boys në Ligën e Kampionëve

para një dite - KosovaPress

Manchester United ka pësuar disfatë në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Ballafaqimi me skuadrën zvicerane Young Boys nuk shkoi mirë për skuadrën e Ole Gunnar Solskjaer, përcjellë...

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve me ndeshje interesante

para një dite - Kallxo

Emocionet e Ligës së Kampionëve për sezonin 2021/2022 do të nisin nga dita e sotme. Sonte në program janë të parapara të zhvillohen tetë ndeshje. Dy ndeshje do të luhen nga ora 18:45, kurse gjashtë tjera...

Ronaldo nuk mjafton, Young Boys merr tri pikë ndaj Man United

para një dite - Ekonomia Online

Young Boys ka mposhtur Manchester United me rezultat 2-1, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja nisi shumë më mirë për ‘Djajtë e Kuq’, pasi që në rastin e parë në minutën...

Goli i CR7 nuk i kryen punë Man Unitedit, e pëson nga skuadra shumë më e dobët në Zvicër

para një dite - Periskopi

Manchester United ka pësuar humbje në udhëtim te Young Boys. “Djajtë e Kuq” zhvilluan jo paraqitje shumë të mirë, me ndeshjen që u mbyll me rezultat 2 – 1. Pas një super asistimi të Bruno Fernandes, Cristiano...

As Ronaldo nuk krye punë, United mposhtet nga Young Boys

para një dite - Gazeta Metro

]Manchester United ka pësuar disfatë në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Ballafaqimi me skuadrën zvicerane Young Boys nuk shkoi mirë për skuadrën e Ole Gunnar Solskjaer, përcjellë...

Young Boys në ‘frymën e fundit’ triumfon ndaj Man Unitedit

para një dite - SportMania

“Djajtë e Kuq” zhvilluan jo paraqitje shumë të mirë, me ndeshjen që u mbyll me rezultat 2 – 1, shkruan lajmi.net. Pas një super asistimi të Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo zhbllokoi rezultatin nga afërsia...

Veç të kuqit, Wan-Bissaka meritoi edhe një shuplakë gojës për këtë ndërhyrje të tmershme sonte

para një dite - Periskopi

Rikthimi i Manchester Unitedit në Champions League pati startin më të mirë të mundshëm. Cristiano Ronaldo shënoi pas më pak se 15 minutave kundër Young Boys, me golin që ishte i treti i tij për Unitedin,...

Nagelsmann: Barcelona nuk është më e dobët pa Messin

para një dite - Zeri

Trajneri i Bayern Munichit, Julian Nagelsmann në konferencë për shtyp para ndeshjes me Barcelonën e ka pranuar që rivalit të sotëm në kuadër të Ligës së Kampionëve, do t’i mungojë ekstravaganca e Lionel...

Ngamaleu ‘shtang’ Manchesterin, Young Boys barazon rezultatin

para një dite - SportMania

Ishte Nicolas Ngamaleu që arriti ta barazoi shifrat pas një aksioni të shpejtë, shkruan lajmi.net. Pas një asistimi nga Elia, Ngamaleu shumë lehtë e dërgoi topin në rrjetë (66′). Për të parë golin: VIDEO...

Man Unitedit as golat e CR7 nuk i kryejnë punë, barazon rezultatin Young Boys

para një dite - Periskopi

Young Boys ka barazuar rezultatin në ndeshjen hapëse të Champions Leagues kundër Manchester Unitedit, në 1-1. Ngamaleu ka barazuar rezultatin në minutën e 66-të pas asistimit nga krahu i majtë nga Hefti,...

‘Shpërthen’ stadiumi, Young Boys barazon rezultatin ndaj Manchester United

para një dite - Gazeta Metro

Skuadra e Young Boys ka barazuar rezultatin ndaj Manchester United. Golin e barazimit në këtë sfidë e ka shënuar, Nicolas Moumi Ngamaleu. Ngamaleu ka shënuar pas 66 minutave lojë. Për të asistoi Elia....

Barcelona – Bayern Munich është superndeshja e sontme në CL: Formacionet zyrtare

para një dite - Periskopi

onte (e martë) do zhvillohet super derbi mes Barcelonës dhe Bayern Munichut. Dy skuadra që janë ndër kandidatët për Ligën e Kampionëve, duan të nisin këtë aventurë me fitore. Formacionet e zgjedhura nga...

Përplasje gjigantësh, Barcelona-Bayern, formacionet zyrtare

para një dite - KosovaPress

Grupi E i Ligës së Kampionëve sjellë njërën nga ndeshjet më interesante dhe më të paparashikueshme të kësaj faze. Në stadiumin mitik “Camp Nou” sonte me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohen gjiganti...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern

para një dite - Epoka e Re

Barcelona e pret Bayern Munchen në Camp Nou, një ndeshje me shumë rivalitet, sidomos që nga ajo humbja e turoshme 8-2. Tashmë janë publikuar edhe formacionet për sfidën që nis nga ora 21:00. Formacionet...

Mallkimi

para një dite - Bota Sot

Interi dhe Real Madridi takohen përsëri në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve këtë vit dhe për italianët është një kujtesë e padëshiruar se sezonin e kaluar, ashtu si dy sezonet e mëparshme, ata nuk...

Formacionet zyrtare: Young Boys – Manchester United

para një dite - Lajmi.net

“Djajtë e Kuq” duan vetëm fitore, derisa edhe shihen si favoriti kryesor për këtë takim, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare tashmë janë bërë publike: Young Boys : Ballmoos; Hefti, Camara, Lauper, Garcia;...

“Mbreti” i Ligës së Kampionëve, CR7 barazon rekordin historik të Iker Casillas

para një dite - Lajmi.net

Portugezi është titullar në takimin e sotëm ndaj Young Boys, shkruan lajmi.net. Me paraqitjen ndaj Young Boys, Ronadlo do barazoi rekordin e legjendës së Realit, Iker Casillas me 177 paraqitje. Kujtojmë,...

Formacionet zyrtare: Young Boys – Manchester United, ky është vendimi për Cristiano Ronaldon

para një dite - Infokusi

Young Boysi dhe Manchester Unitedi takohen sonte në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkrua Gazeta inFokus. Kjo ndeshje nisë nga ora 18:55 dhe zhvillohet në ‘Stadion...

Përplasje gjigantësh, Barcelona-Bayern, formacionet zyrtare

para një dite - Gazeta Metro

Grupi E i Ligës së Kampionëve sjellë njërën nga ndeshjet më interesante dhe më të paparashikueshme të kësaj faze. Në stadiumin mitik “Camp Nou” sonte me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohen gjiganti...

Barcelona-Bayern, formacionet zyrtare

para një dite - ATV Live

Grupi E i Ligës së Kampionëve sjellë njërën nga ndeshjet më interesante dhe më të paparashikueshme të kësaj faze. Në stadiumin mitik “Camp Nou” sonte me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohen gjiganti...

Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern Munich

para një dite - SportMania

Dy skuadra që janë ndër kandidatët për Ligën e Kampionëve, duan të nisin këtë aventurë me fitore, shkruan lajmi.net. Formacionet e zgjedhura nga Ronald Koeman, respektivisht Julian Nageslamm tashmë janë...

Mbyllet pjesa e parë: Man United në epërsi minimale ndaj Young Boys

para një dite - SportMania

“Djajtë e Kuq” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net. Ishte qendërsulmuesi Cristiano Ronaldo që realizoi golin e vetëm për këtë pjesë pas një super asistimi të Bruno Fernandes (13′)...

Nuk ndalet Ronaldo, pasi shënoi 2 herë në Premier League, e nis me gol dhe në Champions

para një dite - FaxWeb

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys në Ligën e Kampionëve. Golin për Djajtë e Kuq e ka realizuar Cristiano Ronaldo, në minutën e 14’. Për CR7 është goli numër 135 në Champions.

Cristiano Ronaldo debuton me gol edhe në Champions League, ai nuk ndalet

para një dite - Periskopi

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys në Ligën e Kampionëve. Golin për Djajtë e Kuq e ka realizuar Cristiano Ronaldo, në minutën e 14’ Gooooooli KETU Për CR7 është goli numër 135 në Champions. Shpërndaje në:

Prag ndeshja, Nagelsmann: Barcelona nuk është e dobët pa Messin

para një dite - Albeu

Trajneri i Bayern Munich ka dalë në konferencë për shtyp para ndeshjes së rëndësishme me Barcelonën në Champions League. Gjermani konfirmon se katalanasve do t’i mungojë ekstravaganca e Lionel Messit,...

Cristiano Ronaldo nuk ndalet as në Ligën e Kampionëve, shënon menjëherë ndaj Young Boys

para një dite - Arbresh

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Young Boys, në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” ka kaluar në epërsi që në start, pas një aksioni të mirë. Zhvillohej...

Kush tjetër pos CR7? Man United në epërsi

para një dite - SportMania

Ishte qendërsulmuesi Cristiano Ronaldo që arriti të zhbllokoi rezultatin, shkruan lajmi.net. Pas një harkimi të bukur të Bruno Fernandes, portugezi në mënyrë të bukur e konkretizoi në gol. Për të parë...

Sa fitojnë klubet nga secila fazë e Ligës së Kampionëve: Nga grupet, deri te finalja

para një dite - Koha.mk

Liga e kampionëve është gara më e madh e klubeve në Evropë. Është sezoni i 67-të i turneut kryesor të futbollit dhe sezoni i 30 -të që kur u riemërua nga European Champion Clubs. Fituesi i Ligës së Kampionëve...

Ronaldo barazon rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

para një dite - Gazeta Metro

Cristiano Ronaldo, i cili ishte pjesë e skuadrës së fundit të Manchester United që fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2008, starton sonte në ndeshjen në Zvicër ndaj Young Boys. Ole Gunnar Solskjaer bën...

Cristiano Ronaldo barazon rekordin e madh në Ligën e Kampionëve

para një dite - in7

Cristiano Ronaldo, i cili ishte pjesë e skuadrës së fundit të Manchester United që fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2008, starton sonte në ndeshjen në Zvicër ndaj Young Boys. Ole Gunnar Solskjaer bën...

Koeman i mban shpresat gjallë

para një dite - Bota Sot

Sonte fillon edicioni 2021/2022 i Ligës së Kampionëve. Ndeshja kryesore e natës hapëse të edicionit të ri, është ajo ndërmjet Barcelonës dhe Bayernit, e cila luhet në “Camp Nou” dhe fillon prej orës 21:00....

Man United fillon sezonin e ri në Champions League kundër Young Boys: Formacionet zyrtare

para një dite - Periskopi

Young Boys do të pres Manchester Unitedin në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22. Ndeshja e vlefshme për grupin F, do të zhvillohet në Bernë nga ora 18:30. Zviceranët do të luajë...

Sfidojnë Barcelonën, flet trajneri i Bayernit

para një dite - Bota Sot

Trajneri Julian Nagelsman mezi pret ndeshjen e sotme ndaj Barcelonës. 33-vjeçari tha për UEFA-n se Champions-i është gjithmonë një kompeticion i rëndësishëm dhe motivues për të. “Gnabri ka udhëtuar me...

Nagelsmann: Barcelona nuk është më e dobët pa Messin

para një dite - RTK

Trajneri i Bayern Munich Julian Nagelsmann e ka pranuar që rivalit të sotëm në kuadër të Ligës së Kampionëve Barcelonës do t’i mungojë ekstravaganca e Lionel Messit, por beson që ata nuk janë më të dobët...

Formacionet zyrtare: Young Boys – Manchester United

para një dite - ATV Live

Kanë mbetur në pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes, Young Boys, në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. “Djajtë e Kuq” duan vetëm fitore, derisa edhe shihen si favoriti kryesor për këtë...

Young Boys-Manchester United, formacionet zyrtare, starton sërish Ronaldo

para një dite - Gazeta Metro

Me fillim nga ora 18:45 do të fillojë ndeshja mes skuadrës zvicerane Young Boys dhe gjigantit anglez Manchester United, e vlefshme kjo për fazën e grupeve për sezonin e ri 2021/22 të Ligës së Kampionëve....

CHL: SONTE NË PROGRAM NA PRESIN TETË TAKIME NË FAZËN E GRUPEVE

para 2 dite - Klan Macedonia

NË CAMP NOU TAKOHEN BARCELONA – BAYERNI Sonte zhvillohen ndeshjet e para të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, me tetë përballje që do të luhen në orën 18:45 dhe 21:00. Në Grupin F, nga ora 18:45, Mançester...

Young Boys-Manchester United, formacionet zyrtare, starton sërish Ronaldo

para një dite - KosovaPress

Me fillim nga ora 18:45 do të fillojë ndeshja mes skuadrës zvicerane Young Boys dhe gjigantit anglez Manchester United, e vlefshme kjo për fazën e grupeve për sezonin e ri 2021/22 të Ligës së Kampionëve....

Formacionet zyrtare: Young Boys – Manchester United

para një dite - SportMania

“Djajtë e Kuq” duan vetëm fitore, derisa edhe shihen si favoriti kryesor për këtë takim, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare tashmë janë bërë publike: Young Boys : Ballmoos; Hefti, Camara, Lauper, Garcia;...

“Mbreti” i Ligës së Kampionëve, CR7 barazon rekordin historik të Iker Casillas

para një dite - SportMania

Portugezi është titullar në takimin e sotëm ndaj Young Boys, shkruan lajmi.net. Me paraqitjen ndaj Young Boys, Ronaldo do barazoi rekordin e legjendës së Realit, Iker Casillas me 177 paraqitje. Kujtojmë,...

Julian Nagelsmann flet para ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve, vlerëson maksimalisht Barcelonën

para 2 dite - GazetaBlic

Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon sonte. Njëra ndër ndeshjet më interesante pritet të jetë ajo në mes Barcelonës dhe Bayernit, shkruan GazetaBlic Sport. Ndeshja në mes Barcelonës dhe Bayernit...

CHAMPIONS/ Young Boys – Manchester United, formacionet e mundshme: Ronaldo udhëheq sulmin

para 2 dite - Albeu

Manchester United do ta nisë rrugëtimin këtë sezon të Champions në udhëtim ndaj ekipit të Young Boys. Me rikthimin e Cristiano Ronaldos, transferimet e Raphael Varane edhe Jadon Sancho gjatë verës ‘Djajtë...

Në takimin e fundit mes tyre humbi 8-2, Barcelona kërkon hakmarrje sonte

para 2 dite - Indeks online

Barcelona e pret sonte në Camp Nou skuadrën e Bayern Munchen me fillim nga ora 21:00 në kuadër të Champions Ligës. Tifozët e Barcelonës nuk kanë kujtime të mira në ndeshjen e fundit me bavarezët, sepse...

Inzaghi: Duhet një ndeshje perfekte ndaj Realit

para 2 dite - RTK

“Respekt për Real Madridn, por pa frikë,” ishin fjalët e Simone Inzaghi pak para debutimit të tij në Champions League me Interin. Ai është shprehur se i ka idetë e qarta dhe tregoi besim dhe optimizëm....

Formacionet e mundshme: Barcelona - Bayern Munich

para 2 dite - Zeri

Sonte (e martë) starton edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Barcelona përballet me Bayern Munichin, në kuadër të grupit E. Ndeshja zhvillohet nga ora 21:00, në stadiumin “Camp Nou”. Sfida e fundit mes...

Manchester United me disa mungesa ndaj Young Boys – formacionet e mundshme

para 2 dite - Telegrafi

Manchester United do të jetë mysafir i Young Boys në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Wankdorf” të Bernit, me Djajtë e Kuq që shihen si...

Champions nis me Barça-Bayern Munchen

para 2 dite - Klan

Champions nis me Barça-Bayern Munchen Barcelona dhe Bajern Mynihu do të përballen në mbrëmjen e sotme në një ndeshje të shumëpritur për tifozët e futbollit. Nuk mund të kishte sfidë më interesante për...

Prag sfida me Realin, Inzaghi: Duhet një ndeshje perfekte

para 2 dite - ABC News

“Respekt për Real Madridn, por pa frikë,” ishin fjalët e Simone Inzaghi pak para debutimit të tij në Champions me Interin. Ai është shprehur se i ka idet e qarta dhe tregoi besim dhe optimizëm. I pyetur...

Analizë, parashikim, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve: Barcelona – Bayern Munich

para 2 dite - Telegrafi

Barcelona dhe Bayern Munichu do të përballen në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja që fillon ën ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Camp Nou”, me këtë përballje që është edhe kryesorja...

Interi synon kalimin e grupit

para 2 dite - Bota Sot

Në vigjilje të sfidës së parë të fazës së grupeve të sezonit të ri në Champions ndaj Realit të Madridit, trajneri i Interit, Simone Inzagi është shfaqur në konferencën për shtyp përpara mediave, duke analizuar...

Cristiano synon rekordin e radhës – mund ta thyej sonte ndaj Young Boys

para një dite - Periskopi

Cristiano Ronaldo është vënë në ndjekje të një tjetër rekordi. Ylli portugez thyen shpesh rekorde, dhe sonte mund ta bëjë prapë një gjë të tillë, në ndeshjen që Manchester United e luan ndaj Young Boys....

Manchester Utd favorit

para 2 dite - Bota Sot

Young Boys – Manchester United, do të jetë një nga dy ndeshjet e para që do nisë sezonin e ri të Champions League. “Djajtë e Kuq” pas performancave mjaft të mira në Premier League, pritet ta kalojnë pa...

Nagelsmann: Barcelona nuk është më e dobët pa Messin

para një dite - Lajmi.net

Messi u largua nga Barcelona pas përfundimit të sezonit 2020/21, dhe iu bashkua si transfer i lirë gjigandit francez Paris Saint-Germain, përcjell KosovaPress. “Është e qartë që Barcelona nuk e ka më ekstravagancën...

Interi dhe mallkimi i tyre në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

para një dite - Ditapost

Interi dhe Real Madridi takohen përsëri në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve këtë vit dhe për italianët është një kujtesë e padëshiruar se sezonin e kaluar, ashtu si dy sezonet e mëparshme, ata nuk...

Analizë, parashikim, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve: Barcelona – Bayern Munich

para 2 dite - Zhurnal

Barcelona dhe Bayern Munichu do të përballen në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja që fillon ën ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Camp Nou”, me këtë përballje që është edhe kryesorja...

Sa fitojnë klubet nga secila fazë e Ligës së Kampionëve: Nga grupet, deri te finalja

para 2 dite - Telegrafi

Liga e kampionëve është gara më e madh e klubeve në Evropë. Është sezoni i 67-të i turneut kryesor të futbollit dhe sezoni i 30 -të që kur u riemërua nga European Champion Clubs. Fituesi i Ligës së Kampionëve...

Koeman: Bayerni është ekip i madh me futbollistë cilësorë, por mund të marrim rezultat pozitiv

para 2 dite - Lajmi.net

Barcelona e pret në shtëpi Bayernin me fillim nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Para ndeshjes trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në konferencë shtypi. “Bayern është ekip i madh, me cilësi shumë...

Inzaghi: Respekt ndaj Realit, na duhet ndeshje perfekte për të fituar

para një dite - Periskopi

Respekt për Real Madridin, jo frikë. Simone Inzaghi, në debutimin e tij në Ligën e Kampionëve me Interin, ka treguar se ka ide të qarta. Zikaltrit, të mbështetur nga tifozët e tyre, duhet të përpiqen të...

Young Boys – Man United, Solskjaer pritet të nisë me këtë formacion

para 2 dite - RTK

Young Boys – Manchester United, do të jetë një nga dy ndeshjet e para që do nisë sezonin e ri të Champions League. “Djajtë e Kuq” pas performancave mjaft të mira në Premier League, pritet ta kalojnë pa...

Barcelona – Bayern Munich, statistikat dhe formacionet e mundshme

para 2 dite - RTK

Sot nis sezoni i ri e kompeticionit evropian më të të rëndësishëm për klube, Champions League. Që në start në pret një ndeshje fantastike, ajo mes Barcelonës dhe Bayern Munich e cila do të luhet në Camp...

Prag sfida me Realin, Inzaghi: Duhet një ndeshje perfekte

para 2 dite - InfoShqip

“Respekt për Real Madridn, por pa frikë, ” ishin fjalët e Simone Inzaghi pak para debutimit të tij në Champions me Interin. Ai është shprehur se i ka idet e qarta dhe tregoi besim dhe optimizëm. I pyetur...

Inzaghi i habit të gjithë, flet për ndeshje të pabesë ndaj Real Madridit

para 2 dite - NOA

Pas barazimit të së dielës në fushën e Sampdoria, tashmë ka ardhur koha që Interi të kthehet te suksesi. Në fakt, ekipi kampion italian do debutojë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2021-2022 të...

Liga e Kampionëve: Barcelona përballet me Bayern Munich për herë të parë që nga humbja turpëruese 8:2

para 2 dite - Gazeta Express

Faza grupore e sezonit të ri 2021/22 në Ligën e Kampionëve do të nisë sonte me përballje mes gjigantësh qysh në fillim. Barcelona do të përballet me Bayern Munich për herë të parë që prej humbjes turpëruese...

Sa fitojnë klubet nga secila fazë e Ligës së Kampionëve

para 2 dite - Bota Sot

Liga e kampionëve është gara më e madh e klubeve në Evropë. Është sezoni i 67-të i turneut kryesor të futbollit dhe sezoni i 30 -të që kur u riemërua nga European Champion Clubs. Fituesi i Ligës së Kampionëve...

Përballja e gjigantëve garanton fillim të zjarrtë të Ligës së Kampionëve

para 2 dite - Koha.net

Bayern Munichu fillon kampanjën në Ligën e Kampionëve të martën me përballjen e madhe ndaj Barcelonës në stadiumin “Camp Nou”. Në garën elitare të Evropës, Bayerni futet me besim të madh pasi është përforcuar...

Liga e Kampionëve, Barcelona – Bayern, formacionet e mundshme

para 2 dite - GazetaBlic

Edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon sonte. Njëra ndër ndeshjet më interesante pritet të jetë ajo në mes Barcelonës dhe Bayernit, shkruan GazetaBlic Sport. Ndeshja në mes Barcelonës dhe Bayernit...

CHAMPIONS/ Young Boys – Man United, Solskjaer pritet të nisë me formacionin e njëjtë si ndaj Newcastle

para 2 dite - ABC News

Young Boys – Manchester United, do të jetë një nga dy ndeshjet e para që do nisë sezonin e ri të Champions League. “Djajtë e Kuq” pas performancave mjaft të mira në Premier League, pritet ta kalojnë pa...

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme

para 2 dite - OraInfo

Formacionet e mundshme: Barcelona – Bayern Munich. Sonte starton edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Menjëherë në xhiron e parë Barcelona e pret në shtëpi Bayernin nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Këto...

Formacionet: Barcelona – Bayern

para një dite - Epoka e Re

Barcelona dhe Bayern Muncheni e fillojnë sonte (e martë) edicionin e ri në Ligën e Kampionëve. Kjo është ndeshja kryesore e kësaj nate në garën me të fortë në futboll, kurse zhvillohet në “Camp Nou” në...

Nagelsmann: Barcelona nuk është më e dobët pa Messin

para një dite - ATV Live

Trajneri i Bayern Munich Julian Nagelsmann e ka pranuar që rivalit të sotëm në kuadër të Ligës së Kampionëve Barcelonës do t’i mungojë ekstravaganca e Lionel Messit, por beson që ata nuk janë më të dobët...

CHAMPIONS/ Barcelona – Bayern Munich, statistikat dhe formacionet e mundshme

para 2 dite - Mapo

Sot nis sezoni i ri i kompeticionit europian më të të rëndësishëm për klube, Champions League Që në start na pret një ndeshje fantastike, ajo mes Barcelonës dhe Bayern Munich e cila do të luhet në Camp...

CHAMPIONS/ Super ndeshja Barcelona – Bayern Munich, si pritet të rreshtohen skuadrat (FOTO LAJM)

para 2 dite - Albeu

Sot nis sezoni i ri e kompeticionit evropian më të të rëndësishëm për klube, Champions League. Që në start në pret një ndeshje fantastike, ajo mes Barcelonës dhe Bayern Munich e cila do të luhet në Camp...

Young Boys – Manchester United, formacionet e mundshme – Ky pritet të jetë vendimi i Solskjaer për Ronaldon

para 2 dite - GazetaBlic

Pritjes i erdhi fundi, edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon sot. Një edicion fantastik pritet të zhvillohet, me klubet elitare që do të garojnë për trofeun më të madh evropian, shkruan GazetaBlic...

CHAMPIONS/ Barcelona – Bayern Munich, statistikat dhe formacionet e mundshme

para 2 dite - ABC News

Sot nis sezoni i ri e kompeticionit evropian më të të rëndësishëm për klube, Champions League. Që në start në pret një ndeshje fantastike, ajo mes Barcelonës dhe Bayern Munich e cila do të luhet në Camp...

8-2 si “gjembi në mish”, Koeman nuk fshihet: Duam të hakmerremi ndaj Bayernit

para 2 dite - NOA

Natë Champions-i për Barcelonën dhe Bayern Munich, që do të përballen sonte me njëri-tjetrin në “Camp Nou”. Kjo është ndeshja e parë e Grupit E të Ligës së Kampionëve. Një sfidë emocionuese, një klasik...

Barcelona e “coptuar” përballë Bayern, mungojnë 6 titullarë

para 2 dite - InfoShqip

Barcelonën e pret një ndeshje e vështirë të martën mbrëma në Camp Nou. Katalanasit presin Bayern në ndeshjen e parë të grupit E për fazën e grupeve të Champions. Barcelona në këtë përballje ka mungesën...

Sot nis sezoni i ri në Champions League/ Barcelona pa Messin kërkon “hakmarrjen” ndaj Bayernit, ja formacionet e mundshme

para një dite - FaxWeb

Sot në mbrëmje do të startojë edicioni i ri në Champions League. Pa dyshim që vëmendja më e madhe do të jetë e përqendruar në “Camp Nou” ku Barcelona do të presë Bayern Munchen në ndeshjen e vlefshme për...

Nagelsmann: Barcelona nuk është më e dobët pa Messin

para 2 dite - SportMania

Messi u largua nga Barcelona pas përfundimit të sezonit 2020/21, dhe iu bashkua si transfer i lirë gjigandit francez Paris Saint-Germain, përcjell KosovaPress. “Është e qartë që Barcelona nuk e ka më ekstravagancën...

Koeman: Bayerni është ekip i madh, mund të marrim rezultat pozitiv

para 2 dite - SportMania

Barcelona e pret në shtëpi Bayernin me fillim nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Para ndeshjes trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në konferencë shtypi. “Bayern është ekip i madh, me cilësi shumë...

Koeman: Bayerni është ekip i madh me futbollistë cilësorë, por mund të marrim rezultat pozitiv

para 2 dite - SportMania

Barcelona e pret në shtëpi Bayernin me fillim nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Para ndeshjes trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në konferencë shtypi. “Bayern është ekip i madh, me cilësi shumë...

Koeman: Bayerni është ekip i madh me futbollistë cilësorë, por mund të marrim rezultat pozitiv

para 2 dite - Arbresh

Sonte fillon edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Barcelona e pret në shtëpi Bayernin me fillim nga ora 21:00. Para ndeshjes trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur në konferencë shtypi. “Bayern...

Rikthehet Champions League, sonte zhvillohen 8 ndeshje

para 2 dite - Indeks online

Sonte zhvillohen ndeshjet e para të këtij edicioni në Champions League, me 8 përballje që do të luhen në dy orare, transmeton Indeksonline. Nga ora 18:45, Manchester United takohet në udhëtim me Young...

Rikthehet Championsi, spikat Barcelona-Bayern Munich

para 2 dite - RTK

Rikthehet sot Champions League, kompeticioni Evropian më i rëndësishëm për klube. Jo pak, por tetë ndeshje mjaft interesante do të zhvillohen sonte në kuadër të raundit të parë të fazës së grupeve. Dy...

Nagelsmann: Barcelona nuk është më e dobët pa Messin

para 2 dite - KosovaPress

Trajneri i Bayern Munich Julian Nagelsmann e ka pranuar që rivalit të sotëm në kuadër të Ligës së Kampionëve Barcelonës do t’i mungojë ekstravaganca e Lionel Messit, por beson që ata nuk janë më të dobët...

Sonte nis edicioni i ri në Ligën e Kampionëve, Ronaldo rikthehet me fanellën e Manchesterit, Barcelona synon hakmarrje ndaj Bayernit

para 2 dite - GazetaBlic

Pritjes i erdhi fundi, edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon sot. Një edicion fantastik pritet të zhvillohet, me klubet elitare që do të garojnë për trofeun më të madh evropian, shkruan GazetaBlic...

CHAMPIONS/ Rikthehet sot kompeticioni më i rëndësishëm për klube, ndeshje fantastike që në start

para 2 dite - ABC News

Rikthehet sot Champions League, kompeticioni Evropian më i rëndësishëm për klube. Jo pak, por tetë ndeshje mjaft interesante do të zhvillohen sonte në kuadër të raundit të parë të fazës së grupeve. Dy...

Trajneri i Interit ka dy fjalë për ndeshjen ndaj Realit

para 2 dite - Epoka e Re

Interi do të përballet nesër në mbrëmje me Real Madridin në kuadër të Ligës së Kampionëve. Trajneri Simone Inzaghi ka deklaruar: “Respekt për Real Madridin, por pa frikë”. Me pas Simone Inzaghi foli edhe...

Analizë, parashikim, formacionet e mundshme të derbit në Ligën e Kampionëve: Barcelona – Bayern Munich

para 2 dite - Almakos

Barcelona dhe Bayern Munichu do të përballen në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja që fillon ën ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Camp Nou”, me këtë përballje që është edhe kryesorja...

Barcelona kërkon hakmarrje kundër Bayern Munich, formacionet e mundshme

para 2 dite - ATV Live

Barcelona kërkon hakmarrje kundër Bayern Munich, formacionet e mundshme. . Dy nga skuadrat më të dekoruara me tituj në Evropë do të përballen sonte në stadiumin “Camp Nou”, ku në kuadër të Grupit E të...

CHAMPIONS/ Super ndeshja Barcelona – Bayern Munich, si pritet të rreshtohen skuadrat

para 2 dite - Tetova Sot

Sot nis sezoni i ri e kompeticionit evropian më të të rëndësishëm për klube, Champions League. Që në start në pret një ndeshje fantastike, ajo mes Barcelonës dhe Bayern Munich e cila do të luhet në Camp...

Liga e Kampionëve: Barcelona përballet me Bayern Munich për herë të parë që nga humbja turpëruese 8:2

para 2 dite - Ditapost

Faza grupore e sezonit të ri 2021/22 në Ligën e Kampionëve do të nisë sonte me përballje mes gjigantësh qysh në fillim. Barcelona do të përballet me Bayern Munich për herë të parë që prej humbjes turpëruese...

Barcelona kërkon hakmarrje kundër Bayern Munich, formacionet e mundshme

para 2 dite - KosovaPress

Dy nga skuadrat më të dekoruara me tituj në Evropë do të përballen sonte në stadiumin “Camp Nou”, ku në kuadër të Grupit E të Ligës së Kampionëve Barcelona e pret në shtëpi Bayern Munich-ut. Për tu kualifikuar...

Man Utd kërkon fitore përballë Young Boys, formacionet e mundshme

para 2 dite - Lajmi.net

Manchester United do të jetë mysafirë i Young Boys nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Man Utd e ka nisur shumë edicionin në Premier Ligë, dhe synon që ecurinë pozitive ta vazhdojë me një tjetër fitore në...

Barcelona-Bayern nisin fazën e kampionëve

para 2 dite - Info7

Barcelona dhe Bayern Munichu do të përballen në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja që fillon ën ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Camp Nou”, me këtë përballje që është edhe kryesorja...

Sot rikthehet Champions League/ Ndeshje fantastike që në start

para 2 dite - Java News

Rikthehet sot Champions League, kompeticioni Evropian më i rëndësishëm për klube. Jo pak, por tetë ndeshje mjaft interesante do të zhvillohen sonte në kuadër të raundit të parë të fazës së grupeve. Dy...

Manchester United me disa mungesa ndaj Young Boys

para 2 dite - Ekonomia Online

Manchester United do të jetë mysafir i Young Boys në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Wankdorf” të Bernit, me Djajtë e Kuq që shihen si...

Barcelona – Bayern Munich, formacionet e mundshme

para 2 dite - Almakos

Formacionet e mundshme: Barcelona – Bayern Munich. Sonte starton edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Menjëherë në xhiron e parë Barcelona e pret në shtëpi Bayernin nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Këto...

Barcelona – Bayern: Formacionet e mundshme

para 2 dite - Periskopi

Këtë mbrëmje rikthehet kompeticioni më i rëndësishëm i futbollit evropian me skuadra, Champions League. Kryendeshja e kësaj mbrëmje është padyshim ajo mes Barcelonës dhe Bayern Munich, e cila luhet në...

Sa fitojnë klubet nga secila fazë e Ligës së Kampionëve

para 2 dite - Ekonomia Online

Liga e kampionëve është gara më e madh e klubeve në Evropë. Është sezoni i 67-të i turneut kryesor të futbollit dhe sezoni i 30 -të që kur u riemërua nga European Champion Clubs. Fituesi i Ligës së Kampionëve...

Liga e Kampionëve: Barcelona përballet me Bayern Munich

para 2 dite - Ekonomia Online

Faza grupore e sezonit të ri 2021/22 në Ligën e Kampionëve do të nisë sonte me përballje mes gjigantësh qysh në fillim. Barcelona do të përballet me Bayern Munich për herë të parë që prej humbjes turpëruese...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Bayern Munich

para 2 dite - SportMania

Menjëherë në xhiron e parë Barcelona e pret në shtëpi Bayernin nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Këto dy skuadra janë përballur nëntë herë në kompeticionet e UEFA-s, ku gjermanët kanë gjashtë fitore, spanjollët...

Man Utd kërkon fitore përballë Young Boys, formacionet e mundshme

para 2 dite - SportMania

Manchester United do të jetë mysafirë i Young Boys nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Man Utd e ka nisur shumë edicionin në Premier Ligë, dhe synon që ecurinë pozitive ta vazhdojë me një tjetër fitore në...

Sonte rikthehet Champions League – disa ndeshje interesante por vëmendja te Barca-Bayern

para 2 dite - Periskopi

Mbrëmja e sotme vjen me edicionin e ri të Champions League, kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit me klube në Evropë. Në kuadër të kësaj mbrëmje do të zhvillohen tetë ndeshje, secila më interesante...

Spikat derbi Barça – Bayern

para 2 dite - Epoka e Re

Barcelona dhe Bayern Muncheni e fillojnë sonte (e martë) edicionin e ri në Ligën e Kampionëve. Kjo është ndeshja kryesore e kësaj nate në garën me të fortë në futboll, kurse zhvillohet në “Camp Nou” në...

Mesfushori i Bayernit: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - Bota Sot

Mesfushori i Bayern Munichut, Joshua Kimmich ka folur para sfidës me Barcelonën. Dy gjigantët evropianë do takohen nesër në “Camp Nou”, në kuadër të fazës grupore. Para ndeshjes, Kimmich tregoi se ishte...

Shpenzuesit e mëdhenj kërcënojnë të prishin hierarkinë e Ligës së Kampionëve

para 3 dite - Koha.net

Faza e grupeve në Ligën e Kampionëve fillon të martën me një ndeshje mes skuadrave tradicionale të “peshës së rëndë”, Barcelonës dhe Bayern Munichut. Por shpenzuesit e mëdhenj në vende të tjera janë favoritë...

Champions League rikthehet këtë mesjave me ndeshje joshëse

para 3 dite - RTK

UEFA Champions League rikthehet këtë të martë dhe të mërkurë me fazën e grupeve. UEFA Champions League rikthehet të martën dhe të mërkurën, me fazën e grupeve, me kampionen Chelsea mes 32 skuadrave që...

Kimmich: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - Aktuale

Mesfushori i Bayern Munichut, Joshua Kimmich ka folur para sfidës me Barcelonën. Advertisements Dy gjigantët evropianë do takohen nesër në “Camp Nou”, në kuadër të fazës grupore, shkruan lajmi.net. Para...

Para përballjes me Young Boys , Ronaldo ka një mesazh për tifozët

para 3 dite - Bota Sot

Nesër, Manchester United do zhvillojë ndeshjen e parë për këtë sezon në Ligën e Kampionëve, si mysafirë të Young Boys. “Djajtë e Kuq” me transferimin e CR7 duken si një ndër favoritët kryesorë. Ronaldo...

Ronaldo ka një mesazh për tifozët para përballjes me Young Boys në LK

para 3 dite - Bota Sot

Nesër, Manchester United do zhvillojë ndeshjen e parë për këtë sezon në Ligën e Kampionëve, si mysafirë të Young Boys. “Djajtë e Kuq” me transferimin e CR7 duken si një ndër favoritët kryesorë, shkruan...

Kimmich: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - Bota Sot

Mesfushori i Bayern Munichut, Joshua Kimmich ka folur para sfidës me Barcelonën. Dy gjigantët evropianë do takohen nesër në “Camp Nou”, në kuadër të fazës grupore. Para ndeshjes, Kimmich tregoi se ishte...

Kimmich: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - GazetaBlic

Bayern Munich dhe Barcelona takohen nesër në “Camp Nou” me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve. Mesfushori i Bayern, Joshua Kimmich, foli në konferencën për shtyp...

De Gea: Rikthimi i Ronaldos është motivim shtesë për ne

para 3 dite - GazetaBlic

Rikthimi i Ronaldos në Manchester United është një nga temat më të bujshme të kohëve të fundit në futboll. Portugezi debutoi të shtunën në Old Trafford me United duke shënuar dy gola në fitoren 4-1 ndaj...

Nagellsman: Ata janë të rrezikshëm edhe pa Mesin, por ne jemi gati

para 3 dite - Alsat-M

Bajern Munihu do të kthehet të luajë ndaj Barcelonës në ndeshjen e parë të fazës së grupeve dhe kjo është përballja e pare, pas fitores me shifrat 8-2, dy sezone më parë. Në konferencë për mediet foli...

Kimmich: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - Tetova Sot

Mesfushori i Bayern Munichut, Joshua Kimmich ka folur para sfidës me Barcelonën. Dy gjigantët evropianë do takohen nesër në “Camp Nou”, në kuadër të fazës grupore, shkruan lajmi.net. Para ndeshjes, Kimmich...

De Gea thotë se konkurrenca te United është e madhe: Ne gjithmonë duhet të luftojmë për pozicionet tona

para 3 dite - GazetaBlic

Manchester United nesër përballet me Young Boys në kuadër të ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Solskjaer ka udhëtuar në Zvicër për ndeshjen ndaj Young Boys që zhvillohet nesër (e martë)...

Nagelsmann: Barcelona s’është aq keq, nesër jemi përgatitur për gjithçka

para 3 dite - RTK

Bayern Munchen sfidon nesër Barcelonën në ndeshjen e parë të fazës së grupeve dhe kjo është përballja e parë pas fitores me shifrat 8-2 dy sezone më parë. Para kësaj sfide në konferencë për mediet foli...

Koeman: Mund ta godasim Bayernin, kjo ndeshje “mat” forcën e Barçës

para 3 dite - RTK

Mbrëmjen e nesërme Champions League starton me fazën e grupeve, ku gjithë sytë do jenë në “Camp Nou”. Barcelona dhe Bayern Munchen sfidojnë njëra-tjetrën për herë të parë pas atij rezultati historik me...

Barcelona e “coptuar” përballë Bayern, mungojnë 6 titullarë

para 3 dite - RTK

Barcelonën e pret një ndeshje e vështirë të martën mbrëma në Camp Nou. Katalanasit presin Bayern në ndeshjen e parë të grupit E për fazën e grupeve të Champions. Barcelona në këtë përballje ka mungesën...

Ole Gunnar Solskjaer zbulon qëllimet e Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve

para 3 dite - Infokusi

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskajer, ka folur në konferencë për media para ndeshjes me Young Boys, takim ky i vlefshëm për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus...

Kimmich: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - Lajmi.net

Dy gjigantët evropianë do takohen nesër në “Camp Nou”, në kuadër të fazës grupore, shkruan lajmi.net. Para ndeshjes, Kimmich tregoi se ishte tifoz i katalunasve shkaku i Messit, derisa mendon se do jetë...

Ronaldo ka një mesazh për tifozët para përballjes me Young Boys në LK

para 3 dite - Lajmi.net

“Djajtë e Kuq” me transferimin e CR7 duken si një ndër favoritët kryesorë, shkruan lajmi.net. Ronaldo që realizoi dy gola në debutim ndaj Newcastle ka dërguar një mesazh për tifozët para kësaj përballje....

Nesër nis sezoni i ri në Ligën e Kampionëve

para 3 dite - SportMania

E marta dhe e mërkura do të shënojë fillimin e sezonit të ri në kompeticionin më të lavdishëm europian për klube, Ligën e Kampionëve. Ditën e martë në program janë ndeshjet në kuadër të grupeve E, F, G...

Solskjaer: “Qëllimi është të shkojmë deri në fazën e fundit në Ligën e Kampionëve”

para 3 dite - GazetaBlic

Manchester United nesër përballet me Young Boys në kuadër të ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Solskjaer udhëton në Zvicër për ndeshjen ndaj Young Boys që zhvillohet nesër (e martë) me...

Barcelona me gjashtë mungesa ndaj Bayern Munichut

para 3 dite - Koha.net

Barcelona do të kërkojë ta nisë me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve. Skuadra spanjolle të martën nga ora 21:00 në stadiumin “Camp Nou” është nikoqire e Bayern Munichut. Trajneri Ronald Koeman për...

Barcelona me gjashtë mungesa ndaj Bayern Munichut

para 3 dite - Koha.net

Barcelona do të kërkojë ta nisë me fitore aventurën në Champions League. Skuadra spanjolle të martën nga ora 21:00 në stadiumin “Camp Nou” është nikoqir i Bayern Munichut. Trajneri Ronald Koeman për këtë...

Këta gjashtë futbollistë të Barcelonës mungojnë për ndeshjen ndaj Bayern Munchenit

para 3 dite - Infokusi

Skuadra e Barcelonës të martën mbrëma do ta nisë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, por kësaj radhe pa Lionel Messin, i cili u largua pas 16 viteve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Blaugranët’ në xhiron e parë...

Nagelsmann: Barcelona s’është aq keq, nesër jemi përgatitur për gjithçka

para 3 dite - Flaka

Bayern Munchen sfidon nesër Barcelonën në ndeshjen e parë të fazës së grupeve dhe kjo është përballja e parë pas fitores me shifrat 8-2 dy sezone më parë. Para kësaj sfide në konferencë për mediet foli...

Koeman: Mund ta godasim Bayernin, kjo ndeshje “mat” forcën e Barçës

para 3 dite - Flaka

Mbrëmjen e nesërme Champions League starton me fazën e grupeve, ku gjithë sytë do jenë në “Camp Nou”. Barcelona dhe Bayern Munchen sfidojnë njëra-tjetrën për herë të parë pas atij rezultati historik me...

Barcelona me 6 mungesa të mëdha kundër Bayern

para 3 dite - Albeu

Barcelona do të kërkojë ta nisë me fitore aventurën në Champions League. Katalanasit kanë një transfertë të vështirë të martën teksa presin në “Camp Nou” Bayern Munich për grupin E Trajneri Ronald Koeman...

Man United publikon listën e 22 lojtarëve për takimin ndaj Young Boys

para 3 dite - GazetaBlic

Manchester United nesër përballet me Young Boys në kuadër të ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Solskjaer udhëton në Zvicër për ndeshjen ndaj Young Boys që zhvillohet nesër (e martë) me...

Busquets: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve edhe pa Messin

para 3 dite - GazetaBlic

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Barcelona e coptuar përballë Bayern, mungojnë 6 titullarë

para 3 dite - ABC News

Barcelonën e pret një ndeshje e vështirë të martën mbrëma në Camp Nou. Katalanasit presin Bayern në ndeshjen e parë të grupit E për fazën e grupeve të Champions. Barcelona në këtë përballje ka mungesën...

Nagelsmann: Barcelona s’është aq keq, nesër jemi përgatitur për gjithçka

para 3 dite - ABC News

Bayern Munchen sfidon nesër Barcelonën në ndeshjen e parë të fazës së grupeve dhe kjo është përballja e parë pas fitores me shifrat 8-2 dy sezone më parë. Para kësaj sfide në konferencë për mediet foli...

Manchester United publikon listën e lojtarëve për takimin ndaj Young Boys

para 3 dite - Bota Sot

Manchester United do përballet me Young Boys, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” tashmë kanë publikuar 22 lojtarët e ftuar për këtë takim, ku ndodhet edhe qendërsulmuesi...

Kimmich: Do jetë interesante të shoh Barcelonën pa Messin

para 3 dite - SportMania

Dy gjigantët evropianë do takohen nesër në “Camp Nou”, në kuadër të fazës grupore, shkruan lajmi.net. Para ndeshjes, Kimmich tregoi se ishte tifoz i katalunasve shkaku i Messit, derisa mendon se do jetë...

Këta janë lojtarët e Bayern që kanë udhëtuar për në Spanjë

para 3 dite - GazetaBlic

Nesër nisin emocionet e edicionit të ri të Ligës së Kampionëve. Bayern Munich dhe Barcelona takohen nesër në “ Camp Nou ” me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve,...

Nagelsmann duket sikur tallet : Barca nuk janë edhe aq më keq pa Messin

para 3 dite - Periskopi

Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann, duket sikur ka poshtëruar skuadrën e Barcelonës, në konferencën e tij për shtyp. Nagelsmann ka lënë të kuptohet se Barcelona tashmë është një skuadër e dobët,...

Ronaldo ka një mesazh për tifozët para përballjes me Young Boys në LK

para 3 dite - SportMania

“Djajtë e Kuq” me transferimin e CR7 duken si një ndër favoritët kryesorë, shkruan lajmi.net. Ronaldo që realizoi dy gola në debutim ndaj Newcastle ka dërguar një mesazh për tifozët para kësaj përballje....

Busquets: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve pa Messin

para 3 dite - RTK

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Koeman: Mund ta godasim Bayernin, kjo ndeshje “mat” forcën e Barcelonës

para 3 dite - ABC News

Mbrëmjen e nesërme Champions League starton me fazën e grupeve, ku gjithë sytë do jenë në “Camp Nou”. Barcelona dhe Bayern Munchen sfidojnë njëra-tjetrën për herë të parë pas atij rezultati historik me...

Trajneri i Bayernit nuk beson se Barcelona është e dobët pa Messin: “Ata tani janë më ndryshe”

para 3 dite - GazetaBlic

Nesër nisin emocionet e edicionit të ri të Ligës së Kampionëve. Bayern Munich dhe Barcelona takohen nesër në “Camp Nou” me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës së eliminimit të Ligës së Kampionëve,...

Busquets: Barcelona mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa Messin

para 3 dite - Gazeta Express

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Solskjaer: Ronaldo nuk do të luajë gjithmonë titullar

para 3 dite - Koha.net

Cristiano Ronaldo debutoi me dy gola përballë Newcastlet në rikthimin e tij te Manchester Unitedi, duke ndihmuar skuadrën e tij të marrë pikët e plota. Përkundër kësaj, trajneri i Manchester Unitedit,...

Busquets: Barcelona mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa Messin

para 3 dite - Bota Sot

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Largimi i Messit, Busquets mbetet optimist: Barcelona mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa të

para 3 dite - Albeu

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Barcelona me gjashtë mungesa ndaj Bayern Munichut

para 3 dite - Almakos

Barcelona do të kërkojë ta nisë me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve. Skuadra spanjolle të martën nga ora 21:00 në stadiumin “Camp Nou” është nikoqire e Bayern Munichut. Trajneri Ronald Koeman për...

Busquets: Barcelona mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa Messin

para 3 dite - Indeks online

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Man United publikon listën e 22 lojtarëve për takimin ndaj Young Boys

para 3 dite - Lajmi.net

“Djajtë e Kuq” tashmë kanë publikuar 22 lojtarët e ftuar për këtë takim, ku ndodhet edhe qendërsulmuesi Cristiano Ronaldo, shkruan lajmi.net. Lista e plotë e të ftuarve të Solskjaer : De Gea, Heaton, Kovar;...

Koeman: Sfida me Bayernin e vështirë, humbja 8-2 ishte e dhimbshme

para 3 dite - RTK

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media. Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme...

6 lojtarë do t`i mungojnë Barcelonës përballë Bayernit

para 3 dite - ATV Live

Barcelonën e pret një ndeshje e vështirë të martën mbrëma në Camp Nou. Katalanasit presin Bayern në ndeshjen e parë të grupit E për fazën e grupeve të Champions. Barcelona në këtë përballje ka mungesën...

Barcelona-Bayern, Neuer: “Një fitore 2-8? Nuk do të ketë një përsëritje, Barcelona nuk është e dobët

para 3 dite - GazetaBlic

Manuel Neuer, kapiteni i Bayern, foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Barcelonës. Bayern Munich dhe Barcelona takohen nesër në “Camp Nou” me fillim nga ora 21:00, në kuadër të fazës...

Trajneri i Bayernit: “Unë nuk mendoj se Barça është skuadër më e dobët pa Messin”

para 3 dite - GazetaBlic

Nagelsmann, trajneri i Bayern Munich e ka bërë të qartë se Barcelona luan ndryshe pa Messin, por ka siguruar se nuk është një ekip më i dobët pa lojtarin argjentinas. Ai më pas shpjegoi se ata janë të...

Koeman në telashe para ndeshjes kundër Bayernit në Ligën e Kampionëve

para 3 dite - RTK

Sulmi i Barcelonës ka marrë një tjetër goditje të madhe sidomos pas dëmtimit të fundit të Martin Braithwaite. Sulmuesi kërkoi që të zëvendësohej gjatë fitores së klubit katalanas ndaj Getafes pasi pësoi...

Solskjaer jep një lajm jo të mirë për Ronaldon

para 3 dite - Koha.mk

Trajneri i Manchester United Olse Gunnar Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë gjithmonë duke luajtur pasi ai ka një plan për t’i menaxhuar minutat e portugezit. Ronaldo debutoi me dy...

KOEMAN: SFIDA ME BAYERNIN E VËSHTIRË

para 3 dite - Top24

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media. Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme...

Kuman në telashe para përballjes me Bajernin

para 3 dite - Alsat-M

Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, sulmuesi danez Martin Brajtuajt, mund të qëndrojë jashtë fushës për tre deri në katër muaj, pas lëndimittë marë në sfidën me Getafen. I njëjti nuk luajti për Danimarkën...

BUSQUETS: MUND TA FITOJMË LIGËN E KAMPIONËVE PA MESSIN

para 3 dite - Top24

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Koeman para ndeshjes me Bayernin: Duam rezultat të mirë që t’a nisim mbarë

para 3 dite - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës nesër takohet me Bayern Munich. Barcelona dhe Bayern Munich luajnë nesër nga ora 21:00 në ‘Camp Nou’, në kuadër të grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic Sport. Trajneri...

Për Koeman, sfida ndaj Bayern edhe një mundësi hakmarrjeje, për humbjen e turpshme 8-2 në Lisbonë…

para 3 dite - Dosja.al

13 Shtator, 2021 17:27 Përditësuar: 17:28 SPANJE – “Ne e dimë se Bayern është një ekip i madh, madje edhe me cilësi individuale dhe lojtarë me përvojë. Ka shumë interes për t’u ndeshur në këtë turne dhe...

Busquets flet para ndeshjes me Bayernin: Ne kemi ambicie dhe duam ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 3 dite - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës nesër takohet me Bayern Munich. Barcelona dhe Bayern Munich luajnë nesër nga ora 21:00 në ‘Camp Nou’, në kuadër të grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic Sport. Mesfushori...

Man United publikon listën e 22 lojtarëve për takimin ndaj Young Boys

para 3 dite - SportMania

“Djajtë e Kuq” tashmë kanë publikuar 22 lojtarët e ftuar për këtë takim, ku ndodhet edhe qendërsulmuesi Cristiano Ronaldo, shkruan lajmi.net. Lista e plotë e të ftuarve të Solskjaer : De Gea, Heaton, Kovar;...

Paralajmërimi i Solskjaer: Ronaldo, jo gjithmonë titullar

para 3 dite - SuperSport

Cristiano Ronaldo debutoi me 2 gola përballë Newcastle në rikthimin e tij te Manchester UTD, duke ndihmuar skuadrën e tij drejt 3 pikëve. Pa dyshim që impakti i tij nuk diskutohet e po ashtu edhe cilësitë,...

Solskjaer: Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje

para 3 dite - Zeri

Trajneri i Man Unitedit, Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje për Manchester United, pasi ai duhet të menaxhojë minutat e sulmuesit. “Unë duhet të menaxhoj minutat e tij”...

Koeman në telashe para ndeshjes kundër Bayernit në Ligën e Kampionëve

para 3 dite - Bota Sot

Sulmi i Barcelonës ka marrë një tjetër goditje të madhe sidomos pas dëmtimit të fundit të Martin Braithwaite. Sulmuesi kërkoi që të zëvendësohej gjatë fitores së klubit katalanas ndaj Getafes pasi pësoi...

Nesër luhet ndeshja Barcelona-Bayern, këto janë mungesat për dy skuadrat

para 3 dite - GazetaBlic

Nesër zhvillohet takimi mes Barcelonës dhe Bayern Munich. Barcelona dhe Bayern Munich takohen në “Camp Nou”, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve,...

Nesër luhet ndeshja Barcelona-Bayern, këto janë mungesat për dy skuadrat

para 3 dite - GazetaBlic

Nesër zhvillohet takimi mes Barcelonës dhe Bayern Munich. Barcelona dhe Bayern Munich takohen në “Camp Nou”, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve,...

Koeman: Sfida me Bayernin e vështirë, humbja 8-2 ishte e dhimbshme

para 3 dite - Ditapost

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media. Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme...

Neuer: Edhe pa Messin, nuk mund të jemi të qetë ndaj Barcës

para 3 dite - Periskopi

Manuel Neuer ka dhënë komentet e tij para ndeshjes kundër Barcelonës. Portieri i Bayern Munich e ka pranuar se sfida nuk do të jetë e lehtë, por do të jetë e çuditshme ta ballafaqojnë Barcelonën pa Lionel...

Busquets: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve pa Messin

para 3 dite - Epoka e Re

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Koeman: Sfida me Bayernin e vështirë, humbja 8-2 ishte e dhimbshme

para 3 dite - in7

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media. Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme...

Të martën dhe të mërkurën rikthehet Liga e Kampionëve, priten përballje interesante

para 3 dite - Kallxo

Nesër edhe zyrtarisht nis sezoni i Ligës së Kampionëve2020\2021 ku në ndeshjet e të martës dhe të mërkurës pritet të kemi përballje interesante. Në këtë vit favorit konsiderohen skuadrat si Manchester...

E tepron Busquets, thotë se Barca mund ta fitojë Champions League edhe pa Messin

para 3 dite - Periskopi

Barcelona nis nesër aventurën në sezonin e ri të Champions League, me një përballje mjaft të vështirë. Bayern Munich do të jetë skuadra e parë që konteston pikë me Barcelonën në Champions League. Sergio...

Solskjaer insiston se Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje

para 3 dite - Klan Kosova

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, tha se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje, ashtu siç po presin të gjithë. Ronaldo pati një fillim të furishëm me dy gola në debutim për herë...

Trajneri i Manchester Unitedin paralajmëron se edhe Ronaldo do ta ngrohë stolin

para 3 dite - Gazeta Express

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje të skuadrës së tij, duke theksuar se do t’iu japë hapësirë edhe sulmuesve të tjerë. Ronaldo...

Trajneri i Barcelonës në telashe të mëdha: Ja për çka bëhet fjalë

para 3 dite - InfoShqip

Sulmi i Barcelonës ka marrë një tjetër goditje të madhe sidomos pas dëmtimit të fundit të Martin Braithwaite. Sulmuesi kërkoi që të zëvendësohej gjatë fitores së klubit katalanas ndaj Getafes pasi pësoi...

Koeman flet para ndeshjes së Barcelonës ndaj Bayern

para 3 dite - ATV Live

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media. Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme...

Busquets: Barcelona mund ta fitojë Ligën e Kampionëve pa Messin

para 3 dite - Ekonomia Online

Sergio Busquets e pranon se largimi i Lionel Messit nga Barcelona ishte një tronditje, por ai është i bindur se gjiganti i La Ligës mund të garojë për lavdi në Ligën e Kampionëve edhe pa ikonën argjentinase....

Solskjaer jep një lajm jo të mirë për Ronaldon

para 3 dite - Bota Sot

Trajneri i Manchester United Olse Gunnar Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë gjithmonë duke luajtur pasi ai ka një plan për t’i menaxhuar minutat e portugezit. Ronaldo debutoi me dy...

Koeman: Sfida me Bayernin e vështirë, humbja 8-2 ishte e dhimbshme

para 3 dite - KosovaPress

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për media. Ai ka thënë se kjo sfidë do të jetë një sfidë shumë e rëndësishme...

Solskjaer jep një lajm jo të mirë për Cristiano Ronaldon

para 3 dite - RTK

Trajneri i Manchester United Olse Gunnar Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë gjithmonë duke luajtur pasi ai ka një plan për t’i menaxhuar minutat e portugezit. Ronaldo debutoi me dy...

Dy super lojtarët e Bayern Munich në dyshim për ndeshjen ndaj Barcelonës

para 3 dite - GazetaBlic

Sulmuesit Serge Gnabry dhe Robert Lewandowski janë në dyshim për ndeshjen e parë të Bayern Munich në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve ndaj Barçës në Camp Nou, pasi u zëvendësuan në ndeshjen e fundit...

Solskjaer insiston se Ronaldo nuk do luajë çdo ndeshje

para 3 dite - Telegrafi

Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje për Manchester United pasi ai duket se menaxhon minutat e sulmuesit. Portugezi filloi me një avantazh me një gol kundër Neëcastle...

Solskjaer e konfirmon: Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje

para 3 dite - Albeu

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmua se CR7 nuk do të jetë titullar në çdo ndeshje pasi portugezi do duhet të menaxhojë minutat. “Unë duhet të menaxhoj minutat e tij” , këmbëngul...

Në mesjavë nis sezoni i ri në Ligën e Kampionëve

para 3 dite - Shenja

E marta dhe e mërkura do të shënojë fillimin e sezonit të ri në kompeticionin më të lavdishëm europian për klube, Ligën e Kampionëve. Ditën e martë në program janë ndeshjet në kuadër të grupeve E, F, G...

Solskjaer: Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në të gjitha ndeshjet

para 3 dite - GazetaBlic

Ylli portugez, Crisitano Ronaldo filloi ndeshjen e tij të parë në Premier League, por trajneri i tij tha se do të duhet të jetë i kujdesshëm dhe të mos e ngarkojë shumë 36 vjeçarin. Ole Gunnar Solskjaer...

Trajneri i Barcelonës në telashe të mëdha: Ja për çka bëhet fjalë

para 3 dite - Gazeta Metro

Sulmi i Barcelonës ka marrë një tjetër goditje të madhe sidomos pas dëmtimit të fundit të Martin Braithwaite. Sulmuesi kërkoi që të zëvendësohej gjatë fitores së klubit katalanas ndaj Getafes pasi pësoi...

Koeman në telashe para ndeshjes kundër Bayernit në Ligën e Kampionëve

para 3 dite - KosovaPress

Sulmi i Barcelonës ka marrë një tjetër goditje të madhe sidomos pas dëmtimit të fundit të Martin Braithwaite. Sulmuesi kërkoi që të zëvendësohej gjatë fitores së klubit katalanas ndaj Getafes pasi pësoi...

Trajneri i Manchester Unitedin paralajmëron se edhe Ronaldo do ta ngrohë stolin

para 3 dite - Lajm

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje të skuadrës së tij, duke theksuar se do t’iu japë hapësirë edhe sulmuesve të tjerë. Ronaldo...

Solskjaer: Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje

para 3 dite - Lajmi.net

‘Unë duhet të menaxhoj minutat e tij’ – Solskjaer këmbëngul se Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje të Man Utd. Ylli portugez filloi ndeshjen e tij të parë në Premier Ligë, por menaxheri i tij tha se do...

E thotë Solskjaer: Edhe Ronaldo do të qëndrojë në stol

para 3 dite - Ekonomia Online

Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje për Manchester United, pasi ai duhet të menaxhojë minutat e sulmuesit. “Unë duhet të menaxhoj minutat e tij’ – Solskjaer këmbëngul...

Solskjaer jep një lajm jo të mirë për Cristiano Ronaldon

para 3 dite - KosovaPress

Trajneri i Manchester United Olse Gunnar Solskjaer ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të jetë gjithmonë duke luajtur pasi ai ka një plan për t’i menaxhuar minutat e portugezit. Ronaldo debutoi me dy...

Trajneri i Manchester Unitedit paralajmëron se edhe Ronaldo do ta ngrohë stolin

para 3 dite - Ekonomia Online

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, ka thënë se Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje të skuadrës së tij, duke theksuar se do t’iu japë hapësirë edhe sulmuesve të tjerë. Ronaldo...

Solskjaer: Ronaldo nuk do të luajë në çdo ndeshje

para 3 dite - SportMania

‘Unë duhet të menaxhoj minutat e tij’ – Solskjaer këmbëngul se Ronaldo nuk do të luajë çdo ndeshje të Man Utd. Ylli portugez filloi ndeshjen e tij të parë në Premier Ligë, por menaxheri i tij tha se do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK