Muriqi flet pas barazimit me Torinon: Merituam këtë pikë, tani mendojmë për derbin

para 3 jave - Fakte

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposht me rezultat minimal Udinesen

para 3 jave - Fakte

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë. Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0. Giallorosët...

Rrahmani feston fitoren e Napolit pavarësisht lëndimit

para 3 jave - Telegrafi

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas fitore së fundit të Napolit ndaj Sampdorias si mysafir 4-0. Amir Rrahmani zhvilloi 47 minuta, ku pastaj pësoi lëndim në kokë dhe u detyrua të largohet....

Muriqi flet pas barazimit me Torinon: Merituam këtë pikë, tani mendojmë për derbin

para 3 jave - Telegrafi

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Roma 1-0 Udinese, vlerësimet për futbollistët

para 3 jave - Telegrafi

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, pasi ka mposhtur Udinesen me rezultat 1-0. Ka qenë një ndeshje e dominuar nga Giallorosët, të cilët fituan falë golit nga anglezi Tammy Abraham. Sulmuesi anglez...

Roma i kthehet fitores në Serie A

para 3 jave - Koha.net

Roma i është kthyer fitores në Serie A, pas disfatës që e pësoi në javën e kaluar nga Hellas Verona. Romakët e kanë mposhtur Udinesen me rezultatin 1:0, në kuadër të xhiros së pestë të elitës së futbollit...

Muriqi flet pas barazimit me Torinon: Merituam këtë pikë, tani mendojmë për derbin

para 3 jave - Zhurnal

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposhtë me rezultat minimal Udinesen

para 3 jave - Telegrafi

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë. Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0. Giallorosët...

Muriqi: Mundohem ta ndihmoj ekipin edhe kur luaj pesë apo dhjetë minuta

para 3 jave - Koha.net

Vedat Muriqi ka dhënë kontributin e tij në barazimin 1:1 të Lazios në udhëtim te Torino. Muriqi siguroi penalltinë përmes të cilës Lazio shënoi golin e barazimit, të enjten në ndeshjen e xhiros së pesë...

Roma i rikthehet fitoreve, shënon Abraham

para 3 jave - Alsat-M

Skuadra e Romës i është kthyer fitoreve, duke arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Udineses. “Romakët” triumfuan me rezultat minimal 1 – 0, ndërsa golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi anglez...

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposht me rezultat minimal Udinesen

para 3 jave - Zhurnal

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë. Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0. Giallorosët...

Roma i kthehet fitoreve në Serie A

para 3 jave - Gazeta Express

Roma ka rrëmbyer pikët e plota në Olimpico duke e mundur 1-0 Udinesen Roma është rikthyer të fitorja në Serie A. Pas humbjes 3-2 nga Verona, Roma arriti ta mundë në Olimpico me rezultat minimal 1-0 skuadrën...

Serie A/ Roma rikthehet te fitorja, Napoli rimerr kreun

para 3 jave - Vizion Plus

Roma është rikthyer te fitorja pas disfatës me Veronën në ndeshjen e kaluar të kampionatit italian. Kryeqytetasit fituan minimalisht 1-0 ndaj Udineses falë golit të Tammy Abraham në minutën e 36’. Në këtë...

Roma e Mourinhos rikthehet te fitorja

para 3 jave - RTK

Roma e Jose Mourinhos është rikthyer te fitorja pas humbjes ndaj Veronas. Kryeqytetasit kanë mposhtur minimalisht skuadrën e Udineses. Rastet nuk munguan për të dyja skuadrat, me Romën që tentoi më shumë...

Roma rikthehet te fitorja në Serie A, mposht me vështirësi Udinesen (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Roma e Jose Mourinhos është rikthyer te fitorja pas humbjes ndaj Veronas. Kryeqytetasit kanë mposhtur minimalisht skuadrën e Udineses. Rastet nuk munguan për të dyja skuadrat, me Romën që tentoi më shumë...

Roma fiton minimalisht ndaj Udineses, vendos goli i Abraham

para 3 jave - Zeri

Pas humbjes nga Hellas Verona, skuadra e Romës është rikthyer te fitorja në Serie A, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho mposhti sonte Udinesen, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë....

Roma me pikë të plota, -3 pikë nga lideri

para 3 jave - Bota Sot

Roma arkëton tre pikë të mëdha në duel me Udinesen. Romakët shënuan fitore me rezultat 1:0 kundër Udineses, duke iu afruar për 3 pikë liderit Napoli. Futbollisti Abraham shënoi në minutën e 36-të. Në minutën...

VIDEO/ Roma e Mourinhos rikthehet te fitorja, mposht minimalisht Udinesen

para 3 jave - ABC News

Roma e Jose Mourinhos është rikthyer te fitorja pas humbjes ndaj Veronas. Kryeqytetasit kanë mposhtur minimalisht skuadrën e Udineses. Rastet nuk munguan për të dyja skuadrat, me Romën që tentoi më shumë...

Muriqi flet pas barazimit me Torinon: Merituam këtë pikë, tani mendojmë për derbin

para 3 jave - Daily News

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposht me rezultat minimal Udinesen

para 3 jave - Daily News

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë. Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0. Giallorosët...

Muriqi fitoi penallti në barazimin e Lazios

para 3 jave - Koha.net

Vedat Muriqi e ka ndihmuar Lazion të marrë një pikë në ndeshjen me Torinon. Torino e Lazio luajtën 1:1 të enjten mbrëma, në kuadër të xhiros së pestë të Serie A. Sulmuesi i Kosovës, Muriqi, në lojë hyri...

Muriqi fiton penallti në fund, Lazio i shpëton humbjes nga Torino

para 3 jave - Telegrafi

Lazio ka arritur të largohet me një pikë nga udhëtimi në Torino 1-1. Skuadra nga kryeqyteti italian e pa vetën duke humbur deri në minutat e fundit, por i është falur sulmuesit nga Kosova, Vedat Muriqi....

Muriqi flet pas barazimit me Torinon: Merituam këtë pikë, tani mendojmë për derbin

para 3 jave - Argument

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposht me rezultat minimal Udinesen

para 3 jave - Argument

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë. Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0. Giallorosët...

Muriqi flet pas barazimit me Torinon: Merituam këtë pikë, tani mendojmë për derbin

para 3 jave - InFokus

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposht me rezultat minimal Udinesen

para 3 jave - InFokus

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë. Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0. Giallorosët...

Napoli i ‘çmendur’ këtë sezon – pesë ndeshje, pesë fitore për vendin e parë në Serie A

para 3 jave - Telegrafi

Napoli ka marr fitoren e pestë në Serie A, në po aq ndeshje, duke mposhtur Sampdorian me rezultat 4-1. Të besuarit e Luciano Spalettit po shkatërrojnë çdo gjë që po u del përpara këtë sezon, duke u kthyer...

Mediumi italian jep lajmin e mirë pas lëndimit të Amir Rrahmanit

para 3 jave - GazetaBlic

Amir Rrahmani u lëndua sot gjatë ndeshjes mes Sampdoria dhe Napolit. Mbrojtësi u detyrua të largohej nga fusha në fillim të pjesës së dytë, pas dëmtimit që mori, shkruan GazetaBlic Sport. Megjithatë, sipas...

Goli më i “çuditshëm” i javës vjen nga Tammy Abraham!

para 3 jave - GazetaBlic

Roma ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Udineses. Në “Olympico”, Roma dhe Udinese janë duke zhvilluar ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A. Vendasit kanë kaluar të parët...

Napoli është për titull, gabon Lazio

para 3 jave - Gazeta Express

Napoli e ka mundur 4-0 Sampdorian për të rrëmbyer kreun në Serie A. Lazio ka marrë vetëm një pikë në udhëtim te Torino, madje me një gol në fund të ndeshjes, që përfundoi 1-1. 5 ndeshje, 5 fitore, 15 pikë...

Napoli i ‘çmendur’ këtë sezon – pesë ndeshje, pesë fitore për vendin e parë në Serie A

para 3 jave - Zhurnal

Napoli ka marr fitoren e pestë në Serie A, në po aq ndeshje, duke mposhtur Sampdorian me rezultat 4-1. Të besuarit e Luciano Spalettit po shkatërrojnë çdo gjë që po u del përpara këtë sezon, duke u kthyer...

Abraham me një gol “interesant” e kalon Romën në epërsi

para 3 jave - Zeri

Roma ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Udineses, shkruan Zeri.info. Në “Olympico”, Roma dhe Udinese janë duke zhvilluar ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A. Vendasit...

Roma kërkon të rikthehet te fitoret ndaj Udineses, formacionet zyrtare

para 3 jave - Telegrafi

Roma e ka nisur për mrekulli këtë edicion në Serie A me tri fitore radhazi, por javën e fundit është mposhtur nga Hellas Verona 3-2. Tani në kuadër të xhiros së pestë në kampionatin italian, Giallorosët...

Muriqi: Një pikë më mirë se asnjë, përqendrohemi te Roma

para 3 jave - Lajmi.net

Muriqi hyri në lojë në 15 minutat e fundit dhe arriti të fitojë një penallti në minutat shtesë, të cilën e konkretizoi Ciro Immobile dhe Lazio kështu fitoi një pikë, shkruan lajmi.net. Muriqi pas ndeshjes...

Napoli nuk gabon, Lazio nuk e di ç`është fitorja!

para 3 jave - RTK

Napoli i vetmi ekip i Serie A këtë sezon që ruan perfeksionin. 5 ndeshje, 5 fitore, 15 pikë të grumbulluara dhe pozicionim i vetëm në krye. Ditën e sotme ekipi i drejtuar nga Spalletti ka mposhtur me rezultatin...

Napoli nuk di të ndalet, Lazio shpëton nga humbja në shtesë (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Napoli i vetmi ekip i Serie A këtë sezon që ruan perfeksionin. 5 ndeshje, 5 fitore, 15 pikë të grumbulluara dhe pozicionim i vetëm në krye. Ditën e sotme ekipi i drejtuar nga Spalletti ka mposhtur me rezultatin...

Fantastik Vedat Muriqi, fiton penalltia dhe shpëton skuadrën e tij në minutën e fundit

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Lazios ka barazuar ndaj Torinos në udhëtim me rezultatin 1:1. Torino ishte në avantazh deri në minutën e fundit, kur Vedat Muriqi fitoi penalltinë për ekipin nga kryeqyteti italian, shkruan GazetaBlic...

Rrahmani pati probleme, u godit në fytyrë

para 3 jave - Bota Sot

Amir Rrahmani nuk ka mundur të çojë dot deri në fund ndeshjen e sotme të Napolit ndaj Sampdorias. Kapiteni i Kosovës është zëvendësuar vetëm pak çaste pas fillimit të pjesës së dytë pasi kishte probleme...

Serie A/ Napoli për titull, Lazio “harron” të fitojë (VIDEO)

para 3 jave - ABC News

Napoli i vetmi ekip i Serie A këtë sezon që ruan perfeksionin. 5 ndeshje, 5 fitore, 15 pikë të grumbulluara dhe pozicionim i vetëm në krye. Ditën e sotme ekipi i drejtuar nga Spalletti ka mposhtur me rezultatin...

Abraham bën heroin, Roma mposht Udinesen

para 3 jave - Flaka

Roma i është kthyer fitoreve, duke arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Udineses. “Romakët” triumfuan me rezultat minimal 1 – 0, shkruan lajmi.net. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi anglez...

Napoli deklason Sampdorian dhe merr kreun në Serie A!

para 3 jave - GazetaBlic

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, u paraqit 48 minuta për Napolin, duke shënuar fitore me rezultat 4:0 në Genoa kundër Sampdorisë, në takimin e javës së 5-të në Serie A. Futbollisti nga Kosova dha...

Lazio kthehet me një pikë nga Torino! Hysaj standard, Muriqi zëvendësues

para 3 jave - Bota Sot

Lazio kthehet me një pikë, duke barazuar me rezultat 1:1 me Torinon. Torino lëshon fitoren nga dora, ndërsa Lazio falë penalltisë shmang humbjen. Futbollisti Marko Pjaca realizoi në minutën e 76-të për...

Napoli demolon Sampdorinë, lider në Serie A! Rrahmani 48 minuta

para 3 jave - Bota Sot

Reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, u paraqit 48 minuta për Napolin, duke shënuar fitore me rezultat 4:0 në Genoa kundër Sampdorisë, në takimin e javës së 5-të në Serie A. Futbollisti nga Kosova dha...

Lëndohet kapiteni i Kombëtares së Kosovës

para 3 jave - RTK

Amir Rrahmani ka qenë i pafat pikërisht në kohën kur dukej se kishte fituar vendin e startuesit te Napoli. Mbrojtësi kosovar u detyrua ta lirojë fushë në minutën e 48-të në ndeshjen që Napoli e zhvilloi...

Abraham bën heroin, Roma mposht Udinesen

para 3 jave - Lajmi.net

“Romakët” triumfuan me rezultat minimal 1 – 0, shkruan lajmi.net. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi anglez Tammy Abraham pas një asistimi të Calafiorit. Abraham me një prekje magjike e dërgoi...

Rrahmani titullar te Napoli, Muriqi sërish rezervist te Lazio

para 3 jave - Koha.net

Sampdoria – Napoli dhe Torino – Lazio, janë dy ndeshje e xhiros së pestë në Serie A që zhvillohen sonte prej orës 18:30. Te Napoli sërish titullar është mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani. Kjo është ndeshja...

Lëndohet Amir Rrahmani

para 3 jave - GazetaBlic

Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani është lënduar në takimin ndaj Sampdorias. Rrahmani e nisi ndeshjen e sotme të Serie A si startues, por u zëvendësua pas 48 minutave lojë, shkaku i një dëmtimi,...

Napoli është për titull, gabon Lazio

para 3 jave - Tetova Sot

Napoli e ka mundur 4-0 Sampdorian për të rrëmbyer kreun në Serie A. Lazio ka marrë vetëm një pikë në udhëtim te Torino, madje me një gol në fund të ndeshjes, që përfundoi 1-1. 5 ndeshje, 5 fitore, 15 pikë...

Pësoi lëndim, reagon Rrahmani: Vazhdojmë tutje

para 3 jave - Lajmi.net

Napoli fitoi bindshëm ndaj Sampdorias si mysafir 4 – 0, derisa Rrahmani zhvilloi 47 minuta, pastaj pësoi lëndim dhe u detyrua të largohet, shkruan lajmi.net. Por, lëndimi mesa duket nuk është seriozë dhe...

Fjalët e Muriqit pas barazimit me Torinon: Tani mendojmë për derbin

para 3 jave - Periskopi

Vedat Muriqi ka qenë vendimtar për Lazion në barazimin në udhëtim te Torino 1-1. Sulmuesi nga Kosova u inkuadrua në lojë në minutën e 79-të, por 10 minuta më vonë arriti të fitoj një penalti të cilën në...

Mourinho u rikthehet fitoreve me Romën

para 3 jave - KosovaPress

Pas disfatës së papritur nga Verona, Roma është rikthyer te fitorja në Serie-A duke e mposhtur Udinesen me rezultat 1-0. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e pestë dhe ishte goli i Tommy Abraham ai...

Fantacalcio: Rrahmani do jetë gati për ndeshjen në vikend ndaj Cagliarit

para 3 jave - Lajmi.net

Rrahmani që ishte nga minuta e parë në fushë u detyrua të largohet në fillimin e pjesës së dytë, shkruan lajmi.net. Kosovarin e goditën me kokë një nga kundërshtarët, që ngriti këmbën më shumë se sa duhet,...

VIDEO/ Goli i Abraham ndëshkon Udinesen, Roma fiton por humbet kapitenin në derbin ndaj Lazios

para 3 jave - Dosja.al

Roma 23 Shtator, 2021 23:05 ITALI – Pas humbjes me Veronën, skuadra e Romës rikthehet te fitorja. Kundër Udineses, skuadra drejtuar nuk shkëlqen, por mjafton suksesi 1-0 ndaj skuadrës friuliane.Vendimtar...

Napoli në avantazh ndaj Sampdorias, Osimhen shënon gol të “çuditshëm”

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Napolit ka kaluar në avantazh ndaj Sampdorias. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar sulmuesi, Victor Osimhen, përcjell GazetaBlic Sport. Osimhen ka shënuar pas 10 mintuave lojë – pas asistimit...

Berisha, Vojvoda e Muriqi në stol

para 3 jave - Bota Sot

Berisha, Vojvoda e Muriqi në stol, starton Hysaj! Janë publikuar formacionet për sfidën mes Torinos dhe Lazios. Për Torinon nuk startojnë as Etrit Berisha e as Mërgim Vojvoda, derisa për Lazion është lënë...

Abraham bën heroin, Roma mposht Udinesen

para 3 jave - ATV Live

Roma i është kthyer fitoreve, duke arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Udineses. “Romakët” triumfuan me rezultat minimal 1 – 0. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi anglez Tammy Abraham pas...

Roma mposht Udinesen

para 3 jave - Arbresh

Roma i është kthyer fitoreve, duke arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Udineses. “Romakët” triumfuan me rezultat minimal 1 – 0. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi anglez Tammy Abraham pas...

Roma i kthehet fitoreve në Seria A

para 3 jave - Epoka e Re

Roma e Jose Mourinhos është rikthyer te fitorja pas humbjes ndaj Veronas. Kryeqytetasit kanë mposhtur minimalisht skuadrën e Udineses. Rastet nuk munguan për të dyja skuadrat, me Romën që tentoi më shumë...

Roma qëndron në hap me liderët, mposht Udinesen për të bërë presion në top katërshe

para 3 jave - Periskopi

Roma ka vazhduar me formën e mirë në këtë fillim sezoni, derisa ka mposhtur minimalisht, 1-0, Udinesen si nikoqire. Golin e vetëm të ndeshjes e realizoi Tammy Abraham në minutën e 36-të, pas një super...

Rrahmani sërish titullar

para 3 jave - Bota Sot

Amir Rrahmani sërish titullar te Napoli! Qendërmbrojtësi shqiptar, Amir Rrahmani, do të luajë sërish nga minuta e parë te Napoli. Në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A, Napoli luan në udhëtim...

Lazio në fundin e takimit fiton një pikë ndaj Torinos, Muriqi zhvillon 15 minuta

para 3 jave - Lajmi.net

Ndeshja ishte e baraspeshuar, që përfundoi me rezultat 1 – 1, shkruan lajmi.net. Katër shqiptarë ishin pjesë në këtë takim, me Etrit Berishën dhe Mërgim Vojvodën pjesë e Torinos, kurse Vedat Muriqi dhe...

Napoli ‘shpartallon’ Sampdorian, rimerr kreun e Seria A

para 3 jave - Lajmi.net

“Napolitanët” triumfuan me rezultat bindës 0 – 4, shkruan lajmi.net Victor Osimhen kaloi Napolin në epërsi pas vetëm 10 minutave lojë pas një asistimi të Lorenzo Insinges (10′). Ndërsa, Fabian Ruiz me...

Napoli fiton ndaj Sampdorias, por humbet Amir Rrahmanin

para 3 jave - Infokusi

Skuadra e Napolit ka vazhduar serinë 100% të fitoreve në këtë sezon në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . Napolitanët e kanë arritur edhe triumfin e pestë radhazi, pasi e kanë mposhtur...

Amir Rrahmani starton ndaj Sampdorias

para 3 jave - GazetaBlic

Sonte vazhdon xhiroja e pestë në Serie A. Një përballje tejet interesante do të zhvillohet nga ora 18:30 mes Sampdorias dhe Napolit. Napolitanët e kanë nisur shumë mirë këtë sezon dhe pas katër xhirove...

Reagon Rrahmani pasi u lëndua sonte kundër Sampdorias

para 3 jave - Periskopi

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas fitore së fundit. Napoli fitoi bindshëm ndaj Sampdorias si mysafir 4 – 0, derisa Rrahmani zhvilloi 47 minuta, pastaj pësoi lëndim dhe u detyrua...

Amir Rrahmani sërish titullar te Napoli, publikohen formacionet zyrtare

para 3 jave - Zeri

Qendërmbrojtësi shqiptar, Amir Rrahmani, do të luajë sërish nga minuta e parë te Napoli, shkruan Zeri.info. Në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A, Napoli luan në udhëtim te Samdoria. Kjo...

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani largohet para kohës nga loja, kjo është arsyeja

para 3 jave - Infokusi

Kapiteni i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, është larguar nga loja para kohës, në takimin që Napoli është duke e zhvilluar aktualisht në udhëtim te Sampdoria, shkruan Gazeta inFokus . Rrahmani ka...

VIDEO/ Lazio duhet të falënderojë Muriqin, sulmuesi dardan bëhet protagonist në takimin ndaj Torinos

para 3 jave - Dosja.al

Vedat Muriqi 23 Shtator, 2021 21:14 ITALI- Lazio mori një pikë të vuajtur përballë Torinos duke barazuar 1-1. Një pjesë e parë pa gola, torinezët kaluan të parët në avantazh me Pjacan i cili realizoi një...

Muriqi fiton penallti në fund, Lazio i shpëton humbjes nga Torino

para 3 jave - Ekonomia Online

Lazio ka arritur të largohet me një pikë nga udhëtimi në Torino 1-1. Skuadra nga kryeqyteti italian e pa vetën duke humbur deri në minutat e fundit, por i është falur sulmuesit nga Kosova, Vedat Muriqi....

I padëshiruari i Chelseat në flakë për Romën e Mourinhos, shkundet Udinese në ‘Olimpico’

para 3 jave - Periskopi

Roma ka kaluar në epërsi si nikoqire e Udineses, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në Serie A. Ish-lojtari i Chelseat, Tammy Abraham ka realizuar në minutën e 36-të, pas një super vrapimi të Calafiorit...

Napoli vazhdon shfaqjen në Serie A, skuadra e Spalletit nuk ndalet: katër gola Sampdorias dhe kryeson kampionatin

para 3 jave - Dosja.al

Napoli 23 Shtator, 2021 21:02 ITALI- Napoli nuk e ndal hapin në kampionat. Skuadra drejtuar nga Luciano Spalleti ka fituar ndaj Sampdoria-s me shifrat 0-4 në javën e 5-të të Serie A. Osimhen shënoi që...

Pesë ndeshje pesë fitore, Napoli në super formë këtë edicion

para 3 jave - Arbresh

Napoli ka marr fitoren e pestë në Serie A, në po aq ndeshje, duke mposhtur Sampdorian me rezultat 4-1. Të besuarit e Luciano Spalettit po shkatërrojnë çdo gjë që po u del përpara këtë sezon, duke u kthyer...

Vedat Muriqi fiton një penallti ne fund të ndeshjes dhe siguron një barazim për Lazios

para 3 jave - Arbresh

Lazio nuk ka fituar me shumë se një pikë në udhëtim te Torino, në kuadër të xhiros së pestë në Seria A. Ndeshja ishte e baraspeshuar, që përfundoi me rezultat 1 – 1. Katër shqiptarë ishin pjesë në këtë...

Lazio në fundin e takimit fiton një pikë ndaj Torinos

para 3 jave - Arbresh

Lazio nuk ka fituar me shumë se një pikë në udhëtim te Torino, në kuadër të xhiros së pestë në Seria A. Ndeshja ishte e baraspeshuar, që përfundoi me rezultat 1 – 1. Katër shqiptarë ishin pjesë në këtë...

Zhbllokohet rezultati në takimin ndërmjet Sampdorias dhe Napolit, ja kush ka shënuar

para 3 jave - Infokusi

Sampdoria dhe Napoli po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë në Serie A, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Luigi Ferraris’, skuadra e Napolit ka kaluar...

Napoli nuk ndalet – pesë ndeshje, pesë fitore në Serie A

para 3 jave - ATV Live

Napoli ka marr fitoren e pestë në Serie A, në po aq ndeshje, duke mposhtur Sampdorian me rezultat 4-1. Napoli e nisi mirë ndeshjen, duke shënuar që në minutën e 10-të, me Victor Osimhen, që përfitoi nga...

Vedat Muriqi nxjerr penallti për Lazion në minutën e 90-të

para 3 jave - ATV Live

I kanë mjaftuar vetëm 11 minuta që t’i tregoi trajnerit Sarrit që ende është i rrezikshëm. Sulmuesi Vedat Muriqi i inkuadruar në ndeshje në minutën e 79-të, kur Lazio po humbiste 1:0, nga Torino, ka arritur...

Amir Rrahmani lëndohet gjatë ndeshjes kundër Sampdorinës

para 3 jave - Arbresh

Përfaqësuesi i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka pësuar një lëndim gjatë ndeshjes kundër Sampdorinës. Ndeshja ishte në kuadër së xhiros së pestë në Serie A. Rrahmani ishte pjesë e skuadrës së Napolit...

Amir Rrahmani pëson lëndim të rëndë

para 3 jave - ATV Live

Kapiteni i kombëtares së Kosovës Amir Rrahmani para pak minutave ka pësuar një lëndim. Mbrojtësi është lënduar në sfidën Sampdoria – Napoli, e vlefshme për xhiron e pestë në Serie A. Rrahmani me pas është...

Formacionet zyrtare: Torino – Lazio, Vojvoda dhe Muriqi në stol

para 3 jave - Lajmi.net

Torino e pret në shtëpi Lazion nga ora 18:30, shkruan lajmi.net. Të dyja ekipet janë në një formë solide pas katër xhirove të para, Lazio ka shtatë pikë, ndërsa Torino gjashtë sosh. Dy futbollistët e Kombëtares...

Formacionet zyrtare: Sampdoria – Napoli, ky është vendimi për Amir Rrahmanin

para 3 jave - Infokusi

Sampdoria dhe Napoli takohen sonte në kuadër të xhiros së pestë në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . Kjo ndeshje nisë nga ora 18:30 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Luigi Ferraris’....

Formacionet zyrtare: Torino – Lazio, ky është vendimi për Muriqn dhe Vojvodën

para 3 jave - Infokusi

Torino dhe Lazio takohen sonte në kuadër të xhiros së pestë në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . Kjo ndeshje nisë nga ora 18:30 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Olimpico di Torino’....

Formacionet zyrtare: Sampdoria – Napoli, starton Rrahmani

para 3 jave - Lajmi.net

Një përballje tejet interesante do të zhvillohet nga ora 18:30 mes Sampdorias dhe Napolit, shkruan lajmi.net. Napolitanët e kanë nisur shumë mirë këtë sezon dhe pas katër xhirove të para kanë pikët e plota...

Sampdoria-Napoli: Këto janë formacionet zyrtare

para 3 jave - Periskopi

Sonte vazhdon xhiroja e pestë në Serie A. Një përballje tejet interesante do të zhvillohet nga ora 18:30 mes Sampdorias dhe Napolit. Napolitanët e kanë nisur shumë mirë këtë sezon dhe pas katër xhirove...

Formacionet zyrtare:  Torino – Lazio, Muriqi dhe Vojvoda në bankë rezervë

para 3 jave - Arbresh

Sot do të zhvillohet ndeshja e xhiros se pestë në Serie A mes Torinos  dhe Lazios. Ndeshja do të luhet në stadiumin ” Olimpico Grande” në Torino nga ora 18:30. Në të dyja skuadrat janë lojtarët e përfaqësueses...

Formacionet zyrtare: Sampdoria – Napoli, Rrahmani starton nga fillimi i ndeshjes

para 3 jave - Arbresh

Sot do të zhvillohet ndeshja mes Sampdoria dhe Napolit. Kjo ndeshje është në kuadër të Serie, ndeshja do të zhvillohet nga ora 18:30. Përfaqësuesi i kombëtares së Kosovës, Amir Rramani do të jetë startues ...

Serie A vjen sot me tri sfida të ‘nxehta’

para 3 jave - RTK

Liga italiane e njohur ndryshe si Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri 2021/22. Kryendeshja do të jetë ajo mes Sampdorias dhe Napolit,...

Sampdoria-Napoli, formacionet e mundshme

para 3 jave - Bota Sot

Duke synuar që ta vazhdojnë startin pozitivë në Serie A, Napoli do të zhvillojë sot ndeshje kundër skuadrës së Sampdorias, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të sezonit të ri në Serie A. Të dy skuadrat...

Pas golit dhe ndeshjes fantastike ndaj Udineses, Amir Rrahmani pritet të aktivizohet nga minuta e parë edhe ndaj Sampdorias

para 3 jave - Zeri

Napoli luan sonte ndeshjen e xhiros së pestë në Serie A në fushën e Sampdorias. Skuadra e Napoli synon sot fitoren e pestë të sezonit për të qëndruar në pikë maksimale në krye të tabelës. Amir Rrahmani...

Napoli synon fitoren e radhës ndaj Sampdorias

para 3 jave - Bota Sot

Skuadra e Napoli synon sot fitoren e pestë të sezonit për të qëndruar në pikë maksimale në krye të tabelës. Amir Rrahmani pritet të jetë titullar edhe në ndeshjen e sotme pas paraqitjeve fantastike në...

Serie A, sot zhvillohen tre ndeshje interesante

para 3 jave - Bota Sot

Liga italiane e njohur ndryshe si Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri 2021/22. Kryendeshja do të jetë ajo mes Sampdorias dhe Napolit,...

Formacionet e mundshme të ndeshjes Sampdoria-Napoli

para 3 jave - Arbresh

Sampdoria do të zhvillojë sot ndeshje kundër skuadrës së Napolit, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të sezonit të ri në Serie A. Të dy skuadrat rikthehen nga fitoret në xhiron e fundit, ku Napoli e mposhti...

Napoli synon fitoren e radhës ndaj Sampdorias, Rrahmani shihet si titullar nga mediat italiane

para 3 jave - GazetaBlic

Napoli luan sonte ndeshjen e xhiros së pestë në Serie A. Skuadra e Napoli synon sot fitoren e pestë të sezonit për të qëndruar në pikë maksimale në krye të tabelës, shkruan GazetaBlic Sport. Amir Rrahmani...

Ja ndeshjet që do të zhvillohen sot në Serie A

para 3 jave - Arbresh

Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri 2021/22. Kryendeshja do të jetë ajo mes Sampdorias dhe Napolit, ku mysafirët do të kenë rastin...

Sampdoria-Napoli, formacionet e mundshme

para 3 jave - KosovaPress

Duke synuar që ta vazhdojnë startin pozitivë në Serie A, Napoli do të zhvillojë sot ndeshje kundër skuadrës së Sampdorias, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të sezonit të ri në Serie A. Të dy skuadrat...

Serie A, sot zhvillohen tre ndeshje interesante

para 3 jave - ATV Live

Liga italiane e njohur ndryshe si Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri 2021/22. Kryendeshja do të jetë ajo mes Sampdorias dhe Napolit,...

Serie A, sot zhvillohen tre ndeshje interesante

para 3 jave - Gazeta Metro

Liga italiane e njohur ndryshe si Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri 2021/22. Kryendeshja do të jetë ajo mes Sampdorias dhe Napolit,...

Serie A, sot zhvillohen tre ndeshje interesante

para 3 jave - KosovaPress

Liga italiane e njohur ndryshe si Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së pestë të sezonit të ri 2021/22. Kryendeshja do të jetë ajo mes Sampdorias dhe Napolit,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK