Barça ngec edhe ndaj Cadiz, Koeman drejt shkarkimit

para 3 jave - Top Channel

Orët e Ronald Koeman në stolin e Barcelonës janë të numuruara. Barça regjistroi barazimin e dytë radhazi në La Liga dhe të tretin për këtë sezon pasi u ndal pa gola në transfertën ndaj Cadiz. Një ndeshje...

Barcelona barazon pa gola me Cadizin

para 3 jave - Koha.net

Barcelona ka barazuar pa gola në udhëtim te Cadizi, në ndeshjen që i takoi xhiros së gjashtë në La Liga. Barça e kishte dominimin e plotë të ndeshjes deri në minutën e 65-të kur mesfushori Frenkie de Jong...

‘Raketa’ Vinicius Junior – i riu po shkëlqen këtë sezon te Real Madridi

para 3 jave - Telegrafi

Vinicius Junior ka pasur një fillim të jashtëzakonshëm në sezonin 2021/22, dhe numrat e tij e kanë bërë Real Madridin të buzëqesh. Ai po shijon një formë të jashtëzakonshme dhe ka udhëhequr “Los Blancos”...

Barcelona sërish ndalet në barazim – kësaj radhe me Cadizin

para 3 jave - Telegrafi

Barcelona ka luajtur baras me Cadizin (0-0), në ndeshjen e javës së 6-të në La Liga. Pjesa e parë ishte monotone duke sjell shumë pak raste të rrezikshme. Rastin i parë serioz në ndeshje erdhi në minutën...

Barcelona vazhdon ngecjen, barazon me Cadizin

para 3 jave - Gazeta Express

Barcelona ka vazhduar me ndeshje të dobëta në La Liga. Blaugrana ka barazuar sonte me rezultat 0-0 kundër Cadizit si mysafirë Barcelona e Ronald Koeman nuk po di të këndellet. Ata sonte kanë barazuar në...

Çka po ndodhë me Barcelonën, barazojnë edhe me Cadizin!

para 3 jave - Indeks online

Klubi i Barcelonës nuk është kërkah hiç! Katalunasit sonte kanë barazuar me rezultat 0:0 kundër Cadizit, transmeton Indeksonline. Përkundër shumë rasteve nga dy ekipet, rezultati mbeti i pandryshuar. Ky...

Benzema, 200 gola për Real Madrid

para 3 jave - Klan

Benzema, 200 gola për Real Madrid Një nga golashënuesit më të mire në La Liga Vetëm legjendat e Real Madrid janë ende përpara Benzema për sasinë e golave të shënuar në kampionatin spanjoll të futbollit....

Barça ngec edhe ndaj Cadiz, Koeman drejt shkarkimit!

para 3 jave - SuperSport

Orët e Ronald Koeman në stolin e Barcelonës janë të numuruara. Barça regjistroi barazimin e dytë radhazi në La Liga dhe të tretin për këtë sezon pasi u ndal pa gola në transfertën ndaj Cadiz. Një ndeshje...

Barcelona nuk fiton as ndaj Cadiz, Koeman në “fije të perit” (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Barcelona nuk ka arritur dot të fitojë as ndeshjen e sotme përballë Cadiz e vlefshme për javën e pestë të La Ligas duke e mbyllur në barazim 0-0. Një rezultat që me shumë gjasa ka “mbushur” drejtuesit...

Barcelona ndalet edhe nga Cadiz

para 3 jave - GazetaBlic

Barcelona nuk ka arritur të fitojë më shumë se një pikë në udhëtim te Cadiz. Katalunasit pavarësisht dominimit nuk gjetën rrugën drejt golit, me ndeshjen që u mbyll me rezultat 0 – 0. E tërë ndeshja ishte...

Barça target i mirë për pikë nga skuadrat e vogla, nuk ka fitore as ndaj Cadizit

para 3 jave - Bota Sot

Barça target i mirë për pikë nga skuadrat e vogla, nuk ka fitore as ndaj Cadizit Barcelona duket se po e humb çdo ditë e më shumë identitetin e saj prej një skuadre të rrezikshme. Skuadra e Ronald Koeman...

De Jong skuqet, Barcelona baras me Cadiz-in dhe Koeman në siklet!

para 3 jave - Bota Sot

Barcelona nuk është ajo Barcelonë si në kohën e Lionel Messit! Pa Messin, i cili është transferuar në PSG, Barcelona nuk e ka energjinë si dikur në repartin e sulmit! Sonte sulmuesit e saj nuk u treguan...

Treni i fundit për “Topin e Artë”, numrat flasim në favor të Karim Benzemas

para 3 jave - Bota Sot

Karim Benzema është i vetmi përfaqësues i treshes së famshme BBC në Madrid dhe po e mban flamurin lart. Të mërkurën ai shënoi dy gola dhe dhuroi dy asistime, të cilat e bëjnë atë lojtarin me më shumë gola...

Barcelona ndalet me barazim edhe nga Cadizi

para 3 jave - Zeri

Barcelona ka regjistruar barazimin e dytë radhazi në La Liga, duke konfirmuar se po kalon në një formë jo të mirë, shkruan Zeri.info. Pas barazimit me Granadan, katalunasit kanë luajtur baras edhe me Cadizin...

VIDEO/ Barcelona prek fundin, nuk fiton as ndaj Cadiz

para 3 jave - ABC News

Barcelona nuk ka arritur dot të fitojë as ndeshjen e sotme përballë Cadiz e vlefshme për javën e pestë të La Ligas duke e mbyllur në barazim 0-0. Një rezultat që me shumë gjasa ka “mbushur” drejtuesit...

Barcelona nuk fiton as kundër Cadizit

para 3 jave - RTK

Barcelona nuk ka arritur dot të fitojë as ndeshjen e sotme përballë Cadiz e vlefshme për javën e pestë të La Ligas duke e mbyllur në barazim 0-0. Një rezultat që me shumë gjasa ka “mbushur” drejtuesit...

Pioli po i vlerëson lartë këta re lojtarë

para 3 jave - OraInfo

Milani e ka filluar sezonin shumë mirë me 13 pikë të tubuara pas pesë ndeshjeve, që është ajo që ata kishin në të njëjtën pikë fushatën e kaluar. Stefano Pioli ka lojtarët e tij për të falënderuar për...

Formacionet zyrtare, Cadiz – Barcelona: Koemanit i bën punë vetëm fitorja

para 3 jave - Telegrafi

Barcelona është mysafir i Cadizit, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në La Liga. Pas barazimit me Granadan, katalunasit do synojnë këndelljen dhe të arkëtojnë pikët e plota. Ndërsa, Cadiz do mundohet...

Sprinti përfundimtar për “Topin e Artë”, numrat flasim për Karim Benzema

para 3 jave - ABC News

Karim Benzema është i vetmi përfaqësues i treshes së famshme BBC në Madrid dhe po e mban flamurin lart. Të mërkurën ai shënoi dy gola dhe dhuroi dy asistime, të cilat e bëjnë atë lojtarin me më shumë gola...

Barcelona ndalet edhe nga Cadiz, e ardhmja e Koeman në ‘rrezik’

para 3 jave - Lajmi.net

Katalunasit pavarësisht dominimit nuk gjetën rrugën drejt golit, me ndeshjen që u mbyll me rezultat 0 – 0, shkruan lajmi.net. E tërë ndeshja ishte dominuar nga Barcelona që assesi nuk gjenin rrugën drejt...

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

para 3 jave - GazetaBlic

Cadiz sonte e mirëpret Barcelonën. Cadiz dhe Barcelona takohen me fillim nga ora 22:00, në kuadër të xhiros së gjashtë të La Ligas. Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Ja përbërjet:...

Zyrtare: Formacioni startues i Barcelonës kundër Cadizit, rikthehet “Traktori” Luuk de Jong

para 3 jave - Indeks online

Klubi i Barcelonës ka publikuar formacionin startues për ndeshjen kundër Cadiz. Ndeshja zhvillohet në ora 22:00, transmeton Indeksonline. Formacioni startues i Barcelonës:

Mbyllet pjesa e parë: Dominim i plotë i Barcelonës ndaj Cadiz, por pa gola

para 3 jave - Lajmi.net

Katalunasit janë duke dominuar në çdo aspekt, por ende nuk e kanë gjetur rrugën drejt golit, me pjesën e parë që përfundoi me rezultat 0 – 0, shkruan lajmi.net. Barcelona kishte plotë 79 për qind të posedimit...

Barcelona e Koeman nuk di të këndellet, barazon edhe me Cadizin

para 3 jave - Epoka e Re

Barcelona ka vazhduar me ndeshje të dobëta në La Liga. Blaugrana ka barazuar sonte me rezultat 0-0 kundër Cadizit si mysafirë Barcelona e Ronald Koeman nuk po di të këndellet. Ata sonte kanë barazuar në...

Karim Benzema, njëri nga kandidatët kryesor për “Topin e Artë”

para 3 jave - TV21

Karim Benzema është kthyer në njërin ndër lojtarët më në formë në futbollin botëror, duke shkëlqyer këtë vit me fanellën e Real Madridit. Të mërkurën ai shtoi dy gola dhe dha dy asistime në fitoren ndaj...

Barça target i mirë për pikë nga skuadrat e vogla, nuk ka fitore as ndaj Cadizit

para 3 jave - KosovaPress

Barcelona duket se po e humb çdo ditë e më shumë identitetin e saj prej një skuadre të rrezikshme. Skuadra e Ronald Koeman ka marr edhe barazimin e dytë në dy ndeshjet e fundit në La Liga pasi është ndalur...

Barcelona po e bën edhe Cadizin të duket si Real Madrid: Mezi nxjerr një barazim pa gola

para 3 jave - Periskopi

Barcelona sapo ka prekur një fund të ri, teksa ka barazuar pa gola si mysafire e Cadizit, në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga, shkruan Periskopi. Ishte një paraqitje tjetër e dobët nga...

Pioli po i vlerëson lartë këta re lojtarë

para 3 jave - Almakos

Milani e ka filluar sezonin shumë mirë me 13 pikë të tubuara pas pesë ndeshjeve, që është ajo që ata kishin në të njëjtën pikë fushatën e kaluar. Stefano Pioli ka lojtarët e tij për të falënderuar për...

Benzema me statistikat më të mira në Top 5 ligat evropiane

para 3 jave - Bota Sot

Ylli francez i Real Madridit Karim Benzema momentalisht është golashënuesi më i mirë në La Ligan spanjolle me gjithsej tetë gola mbi emrin e tij. Përveç faktit që kryeson listën e golashënuesve në La Liga,...

Formacionet zyrtare: Cadiz – Barcelona

para 3 jave - Infokusi

Cadizi dhe Barcelona takohen sonte në kuadër të xhiros së gjashtë në elitën e futbollit spanjoll, shkruan Gazeta inFokus . Kjo ndeshje nisë nga ora 22:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estadio Nuevo Mirandilla’....

Numrat e kthejnë Karim Benzeman si njërin nga kandidatët kryesor për “Topin e Artë”

para 3 jave - Telegrafi

Karim Benzema është kthyer në njërin ndër lojtarët më në formë në futbollin botëror, duke shkëlqyer këtë vit me fanellën e Real Madridit. Të mërkurën ai shtoi dy gola dhe dha dy asistime në fitoren ndaj...

Cadiz-Barcelona, formacionet zyrtare

para 3 jave - ATV Live

Pasi u ndal befasisht me barazim nga Granada në xhiron e pestë të La Ligas, Barcelona do të ketë punë me një tjetër skuadër nga pjesa e poshtme e tabelës, Cadizin. Trajneri Ronald Koeman është nën presion...

Cadiz-Barcelona: Këta janë 22 futbollistët që startojnë

para 3 jave - Periskopi

Barcelona luan si mysafire e Cadizit, në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Barcelona futet në këtë përballje e motivuar vetëm për fitore, pas barazimit me Grananda, shkruan Periskopi....

Formacionet zyrtare: Cadiz – Barcelona

para 3 jave - Arbresh

Barcelona do të jetë mysafir i Cadizit në ndeshjen e cila është e vlefshme për xhiron e gjashtë në Laligë. Katalunasit do të synojnë  tre pikët e ndeshjes. Ndërsa  synim do të ketë të fitojë së paku një...

Formacionet zyrtare Cadiz-Barcelona, Koeman nën presion të shkarkimit

para 3 jave - KosovaPress

Pasi u ndal befasisht me barazim nga Granada në xhiron e pestë të La Ligas, Barcelona do të ketë punë me një tjetër skuadër nga pjesa e poshtme e tabelës, Cadizin. Trajneri Ronald Koeman është nën presion...

La Liga, ndeshja kryesore ajo mes Cadiz dhe Barcelonës

para 3 jave - Koha.mk

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjigandi spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

Formacioni i “çuditshëm” i Barcelonës

para 3 jave - Informatat

Sa shumë ka rënë Barcelona. Skuadra spanjolle, që është në krizë, ka në përbërje një skuadër jo me shumë yje, jo sic jemi mësuar ta shohim për shumë vite, në kohën e Ronaldinhos, në epokën e Messit etj....

Benzema me statistikat më të mira në Top 5 ligat evropiane

para 3 jave - ATV Live

Ylli francez i Real Madridit Karim Benzema momentalisht është golashënuesi më i mirë në La Ligan spanjolle me gjithsej tetë gola mbi emrin e tij. Përveç faktit që kryeson listën e golashënuesve në La Liga,...

E mori topin me shpinë, goli i Benzema është kryevepër (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Karim Benzemaka shënuar një gol të rrallë në fitoren 6-1 të Real Madridit ndaj Mallorcas. Megjithatë, goli i dytë personal i Benzemës ishte kryevepër. Francezi mori një asistim nga David Alaba dhe pranimi...

Benzema me statistikat më të mira në Top 5 ligat evropiane

para 3 jave - KosovaPress

Ylli francez i Real Madridit Karim Benzema momentalisht është golashënuesi më i mirë në La Ligan spanjolle me gjithsej tetë gola mbi emrin e tij. Përveç faktit që kryeson listën e golashënuesve në La Liga,...

Goli i Benzemas duke përdorur shpinën po cilësohet si ‘çmendur’

para 3 jave - Telegrafi

Karim Benzema ka shënuar një gol të rrallë në fitoren e Real Madridit ndaj Mallorcas me rezultat 6-1. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe duke rimarr kreun...

Benzema thyen rekordin e Ronaldos e Messit

para 3 jave - Koha.mk

Në këtë fitore për madrilenët shkëlqyen dyshja, Marco Asensio dhe i zakonshmi Karim Benzema, me spanjollin i cili realizoi ‘hat-trick’, gjersa francezi shënoi një ‘dopietë’ të radhës si dhe regjistroi...

Goli i Benzemas duke përdorur shpinën po cilësohet si ‘çmendur’

para 3 jave - Zhurnal

Karim Benzema ka shënuar një gol të rrallë në fitoren e Real Madridit ndaj Mallorcas me rezultat 6-1. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe duke rimarr kreun...

Goli i Benzemas duke përdorur shpinën po cilësohet si ‘çmendur’

para 3 jave - Medial

Karim Benzema ka shënuar një gol të rrallë në fitoren e Real Madridit ndaj Mallorcas me rezultat 6-1. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe duke rimarr kreun...

Goli i Benzemas duke e pranuar topin me shpinë bëhet viral

para 3 jave - Zeri

Sulmuesi francez, Karim Benzema, ka shënuar një gol të rrallë në fitoren e Real Madridit ndaj Mallorcas me rezultat 6-1. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe...

La Liga vazhdon sonte me tri ndeshje, spikat dueli Cadiz-Barcelona

para 3 jave - RTK

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjiganti spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

La Liga, ndeshja kryesore ajo mes Cadiz dhe Barcelonës

para 3 jave - Alsat-M

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjigandi spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

Starti i frikshëm i Realit, Ancelotti: Benzema i kompletuar, s’do të jetë gjithmonë “muaj mjalti”

para 3 jave - SuperSport

“Unë vë përvojën time në dispozicion të skuadrës dhe jap gjitçhka kam, eksperiencën dhe besimin. Kam fatin të drejtoj një grup kurajoz, me shumë cilësi dhe që përgjigjet shpejt”. Në këtë mënyrë u shpreh...

Numrat e kthejnë Karim Benzeman si njërin nga kandidatët kryesor për “Topin e Artë”

para 3 jave - Ekonomia Online

Karim Benzema është kthyer në njërin ndër lojtarët më në formë në futbollin botëror, duke shkëlqyer këtë vit me fanellën e Real Madridit. Të mërkurën ai shtoi dy gola dhe dha dy asistime në fitoren ndaj...

Real Madrid “luan tenis” ndaj Majorkës

para 3 jave - Klan

Real Madrid “luan tenis” ndaj Majorkës Kryeqytetasit fitojnë 6-1, distanca me Atletikon mbetet në +2 Real Madrid luan tenis dhe vijon të mbajë distancën në plus dy pikë në krye të renditjes së La Ligës....

Sulmuesi francez kalon Ronaldon dhe Mesin

para 3 jave - Alsat-M

Karim Benzema ka shënuar një fillim fantastik të sezonit të ri në fanellën e Real Madridit. Sulmuesi francez, ditë më parë shënoi 2 gola në fitoren 6-1 ndaj Majorkës në La Liga. Sulmuesi francez shkroi...

Benzema nderohet nga Perez pasi arrin 200 gola në La Liga

para 3 jave - Aktuale

Karim Benzema po vazhdon formën e tij spektakolare në këtë start të edicionit të ri të La Ligas. Francezi me një “dygolësh” të radhës mbrëmë ndaj Mallorcas arriti në shifrën e 200 golave me Real Madridin...

Formacionet e mundshme, Cadiz – Barcelona

para 3 jave - GazetaBlic

Barcelona sot përballet me Cadiz në kuadër të xhiros së pestë të La Ligas. Skuadra e Koeman do të përpiqet t’u rikthehet fitoreve pas barazimit të fundit në shtëpi ndaj Granadas me rezultat 1-1, shkruan...

Barcelona synon të këndellet përballë Cadizit, formacionet e mundshme

para 3 jave - Lajmi.net

Barcelona do të jetë mysafire e Cadizit sonte nga ora 22:00, shkruan lajmi.net. ‘Blaugranët’, vijnë në këtë ndeshje pas barazimit befasues xhiron e kaluar me Granadan 1-1, andaj sonte sonte synojnë të...

Shekulli i ri, Karim Benzema dhe Real Madrid vendosin rekorde në La Liga

para 3 jave - GazetaBlic

Tetë gola dhe shtatë asistime në gjashtë ndeshjet e para është rekordi më i mirë i vendosur nga Karim Benzema në La Liga, në shekullin e ri. Rekordi i sulmuesit francez, i cili gjithashtu arriti 200 gola...

Reali, një makinë me 3.5 gola për ndeshje. Ancelotti i ka kthyer besimin dhe forcën madrilenëve

para 3 jave - Dosja.al

23 Shtator, 2021 16:06 SPANJE – “E vura përvojën time në dispozicion të ekipit dhe jap gjithçka që kam. Përvoja, besimi… Unë jam me fat që jam trajner i një skuadre kurajoze, me cilësi të madhe dhe që...

La Liga, ndeshja kryesore ajo mes Cadiz dhe Barcelonës

para 3 jave - Bota Sot

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjigandi spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

Benzema thyen rekordin e Ronaldos e Messit

para 3 jave - Bota Sot

Në këtë fitore për madrilenët shkëlqyen dyshja, Marco Asensio dhe i zakonshmi Karim Benzema, me spanjollin i cili realizoi ‘hat-trick’, gjersa francezi shënoi një ‘dopietë’ të radhës si dhe regjistroi...

Ancelotti lavdëron ekipin pas fitores së thellë ndaj Mallorcas, veçon Benzeman dhe Asension

para 3 jave - Telegrafi

Carlo Ancelotti ka zgjedhur fjalët më të mira për lojtarët e tij pas fitores së thellë 6-1 të Real Madridit ndaj Mallorcas. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi...

Ancelotti: Benzema është lojtar i kompletuar

para 3 jave - Bota Sot

Real Madridi regjistroi një fitore të thellë mbrëmë, duke mposhtur skuadrën e Mallorcas me rezultat 6-1, me një ‘hat-trick’ të Asensios, një ‘dopiete’ të Benzemas dhe një goli të Iscos. Tekniku italian,...

Dy “galaktikët” që po e “sundojnë” Madridin

para 3 jave - Insajderi

Në “Santiago Bernabeu” publiku janë duke shijuar artin që në fushën e gjelbër po e dhurojnë Karim Benzema dhe Vinicius Jr. Benzema ka bërë një nisje ëndrrash në La Liga ku ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar...

Sulmuesi i Spezia feston golin si CR7 (VIDEO)

para 3 jave - ABC News

Sulmuesi i Spezia, Gyasi me sa duket është një fans i Madh i Ronaldos. Ganezi festoi golin e barazimit 1-1 si Ronaldo me ndeshjen që përfundoi më pas me fitoren 2-3 të Ronaldos. Madje në një foto të sezonit...

Sulmuesi i Spezias feston si Ronaldo

para 3 jave - Epoka e Re

Sulmuesi i Spezia, Gyasi me sa duket është një fans i madh i Ronaldos. Ganezi festoi golin e barazimit 1-1 si Ronaldo me ndeshjen që përfundoi më  pas me fitoren 2-3 të Ronaldos. Madje në një foto të sezonit...

Ancelotti i ngazëllyer pas fitores së thellë ndaj Mallorcas

para 3 jave - RTK

Carlo Ancelotti ka zgjedhur fjalët më të mira për lojtarët e tij pas fitores së thellë 6-1 të Real Madridit ndaj Mallorcas. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi...

Benzema thyen rekordin e Ronaldos e Messit

para 3 jave - in7

Benzema thyen rekordin e Ronaldos e Messit Në këtë fitore për madrilenët shkëlqyen dyshja, Marco Asensio dhe i zakonshmi Karim Benzema, me spanjollin i cili realizoi ‘hat-trick’, gjersa francezi shënoi...

Benzema nderohet nga Perez pasi arrin 200 gola në La Liga

para 3 jave - Lajmi.net

Francezi me një “dygolësh” të radhës mbrëmë ndaj Mallorcas arriti në shifrën e 200 golave me Real Madridin në La Liga, duke u bërë vetëm lojtari i 10-të që e arrin këtë shifër në histori të kompeticionit....

Reali shkatërroi Mallorcan

para 3 jave - Ina

Real Madridi e ka mposhtur me rezultat të thellë 6-1 Mallorcan, në kuadër të javës së gjashtë në Laliga. Golin e parë në ndeshje e shënoi Karim Benzema në minutën e 3-të, ndërsa e dyfishoi Marco Asensio...

La Liga, ndeshja kryesore ajo mes Cadiz dhe Barcelonës

para 3 jave - Gazeta Metro

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjigandi spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

Sulmuesi francez kalon Ronaldon dhe Mesin

para 3 jave - Nistori

Karim Benzema ka shënuar një fillim fantastik të sezonit të ri në fanellën e Real Madridit. Sulmuesi francez, ditë më parë shënoi 2 gola në fitoren 6-1 ndaj Majorkës në La Liga. Sulmuesi francez shkroi...

Ancelotti: Benzema nuk është një lojtar që shënon vetëm gola, ai është i kompletuar

para 3 jave - Lajmi.net

Tekniku italian, Carlo Ancelotti tha fjalë të mëdha për sulmuesin Karim Benzema i cili po kalon në një formë jetësore, duke theksuar se ai është një sulmues i kompletuar në çdo kuptim. “Fakti që ai ka...

La Liga, ndeshja kryesore ajo mes Cadiz dhe Barcelonës

para 3 jave - ATV Live

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjigandi spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

La Liga, ndeshja kryesore ajo mes Cadiz dhe Barcelonës

para 3 jave - KosovaPress

La liga spanjolle vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë të sezonit të ri 2021/22, ku kryendeshja do të jetë ajo mes Cadizit dhe Barcelonës. Gjigandi spanjoll Barcelona do të zhvillojë sot...

Pioli krenar me Milanin e tij: Fusha do ta tregojë nëse ka më të fortë se ne

para 3 jave - Lexo

Milani kthehet te fitorja në kampionat dhe e bën këtë duke mposhtur Venecian në “San Siro”. Pas një pjese të parë të komplikuar, kuqezinjtë u liruan në pjesën e dytë dhe, falë “përforcimeve” nga stoli,...

Benzema thyen rekordin e Ronaldos e Messit, regjistron startin më të mirë ndonjëherë në La Liga

para 3 jave - Lajmi.net

Në këtë fitore për madrilenët shkëlqyen dyshja, Marco Asensio dhe i zakonshmi Karim Benzema, me spanjollin i cili realizoi ‘hat-trick’, gjersa francezi shënoi një ‘dopietë’ të radhës si dhe regjistroi...

Ancelotti lavdëron ekipin pas fitores së thellë ndaj Mallorcas

para 3 jave - Arbresh

Carlo Ancelotti ka zgjedhur fjalët më të mira për lojtarët e tij pas fitores së thellë 6-1 të Real Madridit ndaj Mallorcas. Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi...

Benzema thyen rekordin e Ronaldos e Messit, regjistron startin më të mirë ndonjëherë në La Liga

para 3 jave - Arbresh

Real Madridi triumfoi në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Mallorcas me rezultat të thellë 6-1, duke regjistruar fitoren e pestë pas gjashtë xhirove të para të edicionit të ri të La Ligas. Në këtë fitore për madrilenët...

Reali fiton me spektakël në “Santiago Bernabeu”

para 3 jave - Ekonomia Online

Real Madridi ka dhuruar spektakël në “Santiago Bernabeu”. Los Blancos e kanë mundur 6-1 Mallorcan, për të marrë në fund tri pikë nga takimi i xhiros së gjashtë në La Liga, raporton Gazeta Express. Ishte...

Reali fiton me spektakël në “Santiago Bernabeu”

para 3 jave - Arbresh

Real Madridi ka dhuruar spektakël në “Santiago Bernabeu”. Los Blancos e kanë mundur 6-1 Mallorcan, për të marrë në fund tri pikë nga takimi i xhiros së gjashtë në La Liga, raporton Gazeta Express. Ishte...

VIDEO / Reali i Madridit merr përpara Mallorcan me rezultat tenistik

para 3 jave - Dosja.al

23 Shtator, 2021 7:27 SPANJE – Reali i Madridit luan tenis me Mallorcan. Los Blancos regjistruan fitoren e 5-të radhazi mes kampionatit dhe Championsit duke rimarë kreun La Ligas në kuotën e 16 pikëve....

Reali shkatërroi Mallorcan

para 3 jave - Epoka e Re

Real Madridi e ka mposhtur me rezultat të thellë 6-1 Mallorcan, në kuadër të javës së gjashtë në Laliga. Golin e parë në ndeshje e shënoi Karim Benzema në minutën e 3-të, ndërsa e dyfishoi Marco Asensio...

Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali mposht 6-1 Mallorcan

para 3 jave - Top Channel

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të lehtë në përballjen me Mallorcan në kuadër të javës së gjashtë të La Ligas të cilën e mposhti me rezultat 6-1. Fitorja e Real Madridit u paralajmërua që...

Reali me fitore të thellë ndaj Mallorcas

para 3 jave - Koha.net

Real Madridi ka triumfuar thellë 6:1 në shtëpi ndaj Mallorcas të mërkurën mbrëma në xhiron e 6-të të La Ligas spanjolle. Marco Asensio (24’, 29’ dhe 55’) realizoi tre gola për Realin, ndërsa dy i shënoi...

Notat e lojtarëve: Real Madrid 6-1 Mallorca, Benzema dhe Asensio të jashtëzakonshëm

para 3 jave - Telegrafi

Real Madridi e ka nëpërkëmbur Mallorcan në Estadio Santiago Bernabeu për t’u kthyer në krye të tabelës së La Ligas. Falë lojës mbresëlënëse, Los Blancos kanë marrë notë mesatare dukshëm më të lartë se...

Reali nëpërkëmb Mallorcan me goleadë

para 3 jave - Telegrafi

Me një paraqitje të jashtëzakonshme, Real Madridi e ka mposhtur Mallorca në Santiago Bernabeu me rezultat 6-1. Zhvillohej minuta e tretë e ndeshjes, kur Karim Benzema shfrytëzoi një gabim të ekipit mysafir...

Notat e lojtarëve: Milan 2-0 Venezia, Theo Hernandez e vendosi ndeshjen

para 3 jave - Telegrafi

Milani ka marrë pikë të plota në përballjen ndaj Venezias, e vlefshme për xhiron e pestë në Serie A. Falë paraqitjes më të mirë, Rossonerët kanë marrë edhe notë mesatare më të lartë se ekipi kundërshtar....

Real Madrid fiton me rezultat të thellë kundër Mallorcas, shkëlqen Benzema (VIDEO)

para 3 jave - Klan Kosova

Real Madridi e ka mposhtur me rezultat të thellë 6-1 Mallorcan, në kuadër të javës së gjashtë në Laliga. Golin e parë në ndeshje e shënoi Karim Benzema në minutën e 3-të, ndërsa e dyfishoi Marco Asensio...

Reali fiton me spektakël në “Santiago Bernabeu”

para 3 jave - Gazeta Express

Real Madridi ka dhuruar spektakël në “Santiago Bernabeu”. Los Blancos e kanë mundur 6-1 Mallorcan, për të marrë në fund tri pikë nga takimi i xhiros së gjashtë në La Liga, raporton Gazeta Express. Ishte...

Reali i Madridit në superformë luan tenis me Mallorcan!

para 3 jave - SuperSport

Reali i Madridit luan tenis me Mallorcan. Los Blancos regjistruan fitoren e 5-të radhazi mes kampionatit dhe Championsit duke rimarë kreun La Ligas në kuotën e 16 pikëve. Nē Santiago Bernabeu njeriu i...

Milani shënon fitoren e katërt në Serie A

para 3 jave - Koha.net

Milani ka shënuar fitore të rëndësishme në Serie A, duke e mposhtur Venezian në “San Siro” me rezultatin 2:0. Kjo ndeshje i takoi javës së pestë të elitës së futbollit italian. Brahim Diaz në minutën e...

Reali “çmonton” Mallorcan në Bernabeu

para 3 jave - RTK

Real Madridi ka fituar me rezultatin e thellë 6-1 përballë Mallorcas në kuadër të javës së gjashtë të La Liga-s. Edhe pse Ancelotti kishte bërë shumë ndryshime, sidomos në mesfushë, ku për herë të parë...

VIDEO/ Reali “çmonton” Mallorcan në Bernabeu, Asensio “shuplakë” Ancelottit

para 3 jave - ABC News

Real Madridi ka fituar me rezultatin e thellë 6-1 përballë Mallorcas në kuadër të javës së gjashtë të La Liga-s. Edhe pse Ancelotti kishte bërë shumë ndryshime, sidomos në mesfushë, ku për herë të parë...

Real Madridi deklason Mallorcan, Asensio shkëlqen me het-trik

para 3 jave - Zeri

Real Madridi ka regjistruar edhe fitoren e tretë radhazi në La Liga, për të vazhduar kryesimin në tabelë, shkruan Zeri.info. Në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë, skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti...

Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali ia bën bajat Mallorcas

para 3 jave - Indeks online

Real Madrid ka shënuar fitore me rezultat të thelle 6-1, në shtëpi kundër Mallorcas, transmeton Indeksonline. Në këtë përballje shkëlqyen dyshja Benzema e Asensio, me këtë të fundit që shënoi hattrick,...

Reali deklason Mallorcan dhe merr kreun e La Ligas

para 3 jave - GazetaBlic

Real Madridi ka dhuruar spektakël në “Santiago Bernabeu”. Los Blancos e kanë mundur 6-1 Mallorcan, për të marrë në fund tri pikë nga takimi i xhiros së gjashtë në La Liga. Ishte nata e Marco Asensios,...

Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali mposht me rezultat të thellë Mallorcan

para 3 jave - Bota Sot

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të lehtë në ballafaqim me Mallorcan në kuadër të javës së gjashtë të La LIgas të cilën e mposhtu me rezultat 6-1. Fitorja e Real Madridit u paralajmërua që...

Real Madridi në formë, shkatërron Mallorca-n

para 3 jave - Bota Sot

Real Madridi vazhdon serinë fantastike të rezultateve, 5 fitore e 1 barazim nga 6 ndeshje të zhvilluara deri me tash. Hero i mbrëmjes është Marco Asensio duke shënua het-trik së bashku me Karim Benzeman...

Real Madridi nuk e diskuton Mallorcan, Asensio sinjal Ancelottit (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Real Madridi ka fituar me rezultatin e thellë 6-1 përballë Mallorcas në kuadër të javës së gjashtë të La Liga-s. Edhe pse Ancelotti kishte bërë shumë ndryshime, sidomos në mesfushë, ku për herë të parë...

Reali e ‘shkel’ Mallorcan, shkëlqejnë Asensio dhe Benzema

para 3 jave - Kallxo

Real Maridi ka shënuar fitore me rezultat 6-1 ndaj Mallorcës, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në La Liga. Marco Asensio ka shënuar hat-trick duke shkëlqyer në këtë ndeshje. Po ashtu, paraqitje...

Asensio kompleton het-trikun, Reali drejt fitores

para 3 jave - Zeri

Real Madridi ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Mallorcas, shkruan Zeri.info. Në “Santiago Bernabeu”, Real Madridi dhe Mallorca janë duke zhvilluar ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga....

Milani “fundos” Venezian me Diazin dhe Hernandezin

para 3 jave - Alsat-M

Skuadra e Milanit është kthyer te fitorja në Serie A, pas barazimit 1-1 të marrë të dielën e kaluar në fushën e Juventus. “Kuqezinjtë” kanë mposhtur 2-0 Venezia-n në javën e pestë të kampionatit italian....

Milan bën detyrën ndaj Venezia-s dhe i bashkohet Interit ne krye

para 3 jave - Vizion Plus

Pas barazimit me Juventus, Milan është rikthyer te fitorja duke mposhtur Venezia-n 2-0 në San Siro. Duke marrë parasysh që përballë kishte një skuadër modeste dhe me diferenca në organikë, Pioli vendosi...

Asensio kompleton hat-trickun me një eurogol

para 3 jave - GazetaBlic

Reali ka shënuar edhe golin e katërt kundër Mallorcas. Në Santiago Bernabeu është duke shkëlqyer Marco Asensio, që në këtë takim është duke luajtur si mesfushor, rol i ri i dhënë nga Carlo Ancelotti. Ai...

Milani fiton dhe barazohet me pikë me Interin

para 3 jave - Bota Sot

Milani ka shënuar fitore të madhe dhe barazohet me pikë me liderin, Interin, secila ka 13 pikë. Milani si vendas e mundi me rezultat 2:0 Venezinë në kuadër të Serie A. Gjithçka u vulos në pjesë e dytë...

Milani rikthehet te fitorja, Venezia “bie” në “San Siro”

para 3 jave - Mapo

Milani është kthyer te rezultatet pozitive sot, pas humbjes ndaj Liverpool në Champions dhe barazimit me Juventusi në kampionat. Skuadra e Stefano Piolit sfidoi sot Venezian dhe e mundi me shifrat 2-0,...

Milani mposht Venezian dhe barazon pikët me Interin në krye të tabelës

para 3 jave - Zeri

Pas barazimit me Juventusin në ndeshjen e kaluar, Milani ka arritur të rikthehet te fitorja në Serie A, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli shënoi fitore sonte ndaj Venezias në ndeshjen...

Milani ndjek Interin, mposht me rezultat komod Venezian (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Milani ka arritur të fitojë me rezultatin e pastër 2-0 përballë Venezian në kuadër të javës së pestë të Serie A. Vijon…

Venezia e dobët për Milanin

para 3 jave - Indeks online

Skuadra e Milan ka fituar në shtëpi përballë Venecias me rezultat 2-0, transmeton Indeksonline. Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa në minutën e 62 mesfushori Brahim Diaz i dha epërsinë vendësve pas...

Milani rikthehet te fitorja

para 3 jave - RTK

Milani është kthyer te rezultatet pozitive sot, pas humbjes ndaj Liverpool në Champions dhe barazimit me Juventusi në kampionat. Skuadra e Stefano Piolit sfidoi sot Venezian dhe e mundi me shifrat 2-0,...

Milan fiton ndaj Venezias dhe merr tre pikë të rëndësishme

para 3 jave - GazetaBlic

Milan ka fituar ndaj Venezias në ndeshjen e xhiros së pestë të Serie A. “Rossonerët” fituan ndaj Venezias me rezultatin 2-0, për të arkëtuar tre pikë të rëndësishme, shkruan GazetaBlic Sport. Pjesa e parë...

Real Madrid - Mallorca, shënohen dy gola brenda një minute

para 3 jave - Zeri

Brenda një minute janë shënuar dy gola në ndeshjen mes Real Madridit dhe Mallorcas, shkruan Zeri.info. Në “Santiago Bernabeu”, Real Madridi dhe Mallorca janë duke zhvilluar ndeshjen e vlefshme për javën...

Asensio shënon sërish për Realin

para 3 jave - Zeri

Real Madridi ka rritur sërish epërsinë ndaj Mallorcas në dy gola, shkruan Zeri.info. Në “Santiago Bernabeu”, Real Madridi dhe Mallorca janë duke zhvilluar ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La...

VIDEO/ Milani rikthehet te fitorja, Venezia “bie” në “San Siro”

para 3 jave - ABC News

Milani është kthyer te rezultatet pozitive sot, pas humbjes ndaj Liverpool në Champions dhe barazimit me Juventusi në kampionat. Skuadra e Stefano Piolit sfidoi sot Venezian dhe e mundi me shifrat 2-0,...

Theo Hernandez ‘bombardon’ portën e Venezias me golin e tij

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Milanit ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Venezias. Golin e dytë për Milanin e ka shënuar Theo Herandez, shkruan GazetaBlic Sport. Hernandez ka shënuar me një goditje të fuqishme pas 82 minutave...

Reali kalon në epërsi vetëm pas tre minutave lojë, shënon Benzema

para 3 jave - Zeri

Real Madridit i kanë mjaftuar tre mintua për të shënuar golin e parë dhe të epërsisë ndaj Mallorcas, shkruan Zeri.info. Në “Santiago Bernabeu”, Real Madridi dhe Mallorca janë duke zhvilluar ndeshjen e...

VIDEO / Juventusi me përmbysje deri te fitorja e parë

para 3 jave - Alsat-M

Skuadra e Juventusit ka arritur të mposht Spezian në transfertë me rezultat 2-3. ‘Bianconerët’ e nisën mirë lojën dhe kaluan në epërsi në min e 28’ përmes Moise Keane. Megjithatë, vendasit reaguan shpejtë...

Milan realizon ndaj Venezias, aksioni i bukur finalizohet nga Diaz

para 3 jave - GazetaBlic

Milan ka shënuar golin e parë ndaj Venezias. Golin e parë në këtë takim e ka shënuar, Brahim Diaz, shkruan GazetaBlic Sport. Diaz ka shënuar pas 67 minutave lojë, për të zhbllokuar rezultatin. Për Diaz...

Notat e lojtarëve, Spezia 2-3 Juventus: Chiesa më i miri në fushë

para 3 jave - Telegrafi

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Spezias me rezultat 3-2 në kuadër të javës së pestë në Serie A. Moise Kean, Federico Chiesa dhe Matthijs de Ligt i shënuan golat për Juven, ndërsa Emmanuel Quartsin Gyasi...

Milani më në fund zhbllokon rezultatin përballë Venezias (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Pas pjese të parë të përfunduar me rezultatin e bardhë 0-0, Milani ka arritur të shënojë dhe të kalojë në avantazh në të dytën. Për “kuqezinjtë” topin në rrjetë e ka dërguar Brahim Diaz në minutën e 68....

I papërmbajtshëm Reali, kalon shpejt në avantazh ndaj Mallorcas (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Reali po konfirmon edhe në këtë ndeshje që është një nga skuadrat më në formë të momentit jo vetëm në kampiot por edhe në Evropë. Galaktikët kanë zhbllokuar shpejt rezultatin përballë Mallorcas që po zhvillohet...

Juventusi shijon fitoren e parë në Serie A, mposht me mund Spezian

para 3 jave - Koha.net

Skuadra e Juventusit ka regjistruar fitoren e parë këtë edicion në Serie A. “Zonja e Vjetër” të mërkurën në xhiron e pestë, ka triumfuar në udhëtim ndaj Spezias me rezultatin e ngushtë 3:2. Me këtë fitore,...

Real Madridi ‘shkatërron’ Mallorcan dhe rimerr kreun e tabelës

para 3 jave - Infokusi

Skuadra e Real Madridit ka vazhduar me fitoren në elitën e futbollit spanjoll, shkruan Gazeta inFokus. ‘Los Blancos’ e kanë arritur triumfin e katërt rresht, duke e mposhtur Mallorcan me rezultat të thellë...

Juventusi merr fitoren e parë në kampionat pas një drame me shumë rikthime ndaj Spezia

para 3 jave - Telegrafi

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Spezias me rezultat 3-2 në kuadër të javës së pestë në Serie A. ‘Zonja e Vjetër’ e nisi më mirë takimin, duke krijuar më shumë dhe fal kësaj erdhi edhe goli në minutën...

Juventusi shijon fitoren e parë në kampionat

para 3 jave - Koha.mk

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Spezias me rezultat 3-2 në kuadër të javës së pestë në Serie A. ‘Zonja e Vjetër’ e nisi më mirë takimin, duke krijuar më shumë dhe fal kësaj erdhi edhe goli në minutën...

Juve merr fitoren e parë në Serie A mes vuajtjeve

para 3 jave - Gazeta Express

Juventusi më në fund ka arritur fitoren e parë në Serie A, pas 5 ndeshjeve, tani numëron 4 pikë. Juve e ka mundur me shumë vështirësi Spezian, 3-2, për të marrë tri pikë në xhiron e pestë të Serie A, fitorja...

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

para 3 jave - Lajmi.net

Real Madrid ka arritur të triumfojë me lehtësi 5-1 ndaj Mallorcas, shkruan lajmi.net. Madrilenët e nisën shumë mirë ndeshjen dhe arritën të kalojnë në epërsi në min e 3’ me Karim Benzemën. Golin e dytë...

Juventus shijon fitoren e parë

para 3 jave - Kallxo

Juventusi ka shënuar fitore të vështirë me rezultat 2-3 ndaj Spezias. Bianconerët kanë arritur ta shijojnë fitoren e parë në këtë sezon vetëm te xhiroja e pestë në Serie A. Moise Kean i kaloi mysafirët...

Juventusi merr fitoren e parë, mposht me vështirësi Spezian

para 3 jave - Zeri

Juventusi ka arritur që të shënojë fitoren e parë për këtë sezon në Serie A, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri shënoi fitore ndaj Spezias, në ndeshjen e vlefshme për javën...

VIDEO/ Milan kalon me lehtësi Venezian, kap Interin në krye me Diaz-Hernandez

para 3 jave - Java News

Milani është kthyer te rezultatet pozitive sot, pas humbjes ndaj Liverpool në Champions dhe barazimit me Juventusi në kampionat. Skuadra e Stefano Piolit sfidoi sot Venezian dhe e mundi me shifrat 2-0,...

Juventusi më në fund shijon fitoren e parë

para 3 jave - Bota Sot

Juventusi më shumë mund arriti deri të fitorja e parë në Serie A në futboll. Pas dy barazimeve dhe dy humbjeve, “Zonja e Vjetër” ka triumfuar në udhëtim me rezultat 3:2 ndaj Spezias. Për Juven shënuan...

Juventusi siguron fitoren e parë në Serie A, mposht me vështirësi Spezian (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Juventusi ka arritur të arkëtojë 3 pikët e para në Serie A përballë Spezias. Kujtojmë që kjo ishte ndeshja e pestë në kampionat. Moise Kean shënoi për bardhezinjtë në minutën e 28-të, por Spezia u rikthye...

Juve përmbys rezultatin për fitoren e parë të sezonit

para 3 jave - Indeks online

Skuadra e Juventus ka shënuar fitoren e parë këtë edicion duke përmbysur rezultatin përballë Spezias, me rezultat 2-3. Moise Kean kaloi në epërsi Zonjën e Vjetër në minutën e 28, për ta barazuar rezultatin...

Mbyllet pjesa e parë: Real Madrid në epërsi ndaj Mallorcës

para 3 jave - Lajmi.net

Real Madrid po avancon 3-1 pas pjesës së parë, shkruan lajmi.net. Madrilenët e nisën furishëm duelin dhe kaluan në epërsi në min e 3’ me Karim Benzemën. Nuk vonoi shumë dhe vendasit dyfishuan epërsinë...

Milani mposht në mënyrë komode Venezian

para 3 jave - Flaka

Skuadra e Milanit ka shënuar fitoren e radhës në Serie A. Milani ka arritur të mposht Venezian me rezultat 2-0, shkruan lajmi.net Përkundër rasteve të shumta nga të dyja ekipet pjesa e parë u mbyll pa...

Juventusi merr fitoren e parë në sezonin e ri në Serie A, mposht Spezian

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka arritur një fitore të mundimshme ndaj Spezias në udhëtim. Klubi i Allegrit ka marrë fitoren e parë në këtë sezon të ri të Serie A, pasi mposhti sot Spezian me rezultatin 2:3, shkruan...

Juventusi rikthen epërsinë, shënon dy gola të shpejt ndaj Spezias

para 3 jave - Zeri

Juventusi ka arritur që ta marrë edhe njëherë epërsinë, duke përmbysur tani Spezian, shkruan Zeri.info. Në “Alberto Picco”, Spezia dhe Juventusi po zhvillojnë ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie...

Milani mposht në mënyrë komode Venezian

para 3 jave - Lajmi.net

Milani ka arritur të mposht Venezian me rezultat 2-0, shkruan lajmi.net Përkundër rasteve të shumta nga të dyja ekipet pjesa e parë u mbyll pa gola. Ndërsa në të dytën ‘Rossonerët’ gjetën golin në min...

Përfundon ndeshja ndërmjet Milanit dhe Venezias, ky është rezultati

para 3 jave - Infokusi

Pas barazimit në udhëtim te Juventusi, skuadra e Milanit është kthyer te fitorja në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . ‘Rosonerët’ e kanë mposhtur Venezian me rezultat 2-0, në takimin...

GOOL: De Ligt shënon, Juventusi në avantazh ndaj Spezias

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Spezias. Golin e tretë për Juventusin në këtë duel e ka shënuar, De Ligt, shkruan GazetaBlic Sport. De Ligt ka shënuar pas 72 minutave lojë, për...

Chiesa shënon ndaj Spezias, barazohet gjithçka

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka shënuar golin e barazimit ndaj Spezias. Golin e barazimit për Juventusin në këtë ndeshje e ka shënuar sulmuesi, Chiesa, përcjell GazetaBlic Sport. Chiesa shënoi pas 67 minutave...

Përmbyset Juventusi, Spezia shënon golin e dytë dhe të epërsisë

para 3 jave - Zeri

Spezia ka përmbysur Juventusin, duke shënuar tashmë edhe golin e dytë dhe të epërsisë, shkruan Zeri.info. Në “Alberto Picco”, Spezia dhe Juventusi po zhvillojnë ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në...

Juventusi ‘po flen’, Spezia shënon edhe golin e dytë

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Spezias ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Juventusit. Golin e dytë dhe të epërsisë për vendasit e ka shënuar, Janis Antiste, përcjell GazetaBlic Sport. Antiste ka shënuar pas 49 minutave lojë,...

Bie mbrojtja e Mallorcës, Real Madrid në epërsi

para 3 jave - Lajmi.net

Skuadra e Real Madridit e ka nisur furishëm ndeshjen ndaj Mallorcas, shkruan lajmi.net. Pas vetëm tre minutash lojë ishte Karim Benzma që kaloi në epërsi ekipin e tij. VIDEO Benzema shfrytëzoi për mrekulli...

Real Madridi absolutisht e ka shkatërruar Mallorcan

para 3 jave - Periskopi

Gjiganti spanjoll ka vazhduar formën pozitive. Real Madrid ka arritur të triumfojë me lehtësi 5-1 ndaj Mallorcas. Madrilenët e nisën shumë mirë ndeshjen dhe arritën të kalojnë në epërsi në min e 3’ me...

Shënohen dy gola brenda pesë minutave në ndeshjen Spezia - Juventus

para 3 jave - Zeri

Janë shënuar dy gola brenda pesë minutave në ndeshjen mes Spezias dhe Juventusit, shkruan Zeri.info. Në “Alberto Picco”, Spezia dhe Juventusi po zhvillojnë ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie...

Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali mposht me rezultat të thellë Mallorcan

para 3 jave - KosovaPress

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të lehtë në ballafaqim me Mallorcan në kuadër të javës së gjashtë të La LIgas të cilën e mposhtu me rezultat 6-1. Fitorja e Real Madridit u paralajmërua që...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Mallorca

para 3 jave - Infokusi

Real Madridi dhe Mallorca takohen sonte në kuadër të xhiros së gjashtë në elitën e futbollit spanjoll, shkruan Gazeta inFokus . Kjo sfidë nisë nga ora 22:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’...

Avantazhi i Juventusit zgjat vetëm 5 minuta, Spezia barazon rezultatin (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Avantazhi i Juventusit ndaj Spezias me një gol te Kean ka zgjatur vetëm 5 minuta, pasi vendasit kanë arritur të shënojnë golin e barazimit. Gyasi është autori i golit në minutën e 33 të takimit. /albeu.com/

Juventusi kalon në avantazh përballë Spezias (VIDEO)

para 3 jave - Albeu

Juventusi ka zhbllokuar rezultatin përballë Spezias, në shtëpinë e këtyre të fundit. Pas disa mundësive të krijuata, Moise Kean shënon golin e parë pas rikthimit te “Zonja e Vjetër” në minutën e 28 të ndeshjes./albeu.com/

Brahim Diaz dhe Theo Hernandez bëjnë Milanin të “fluturojë”, Venezia duron vetëm një pjesë loje

para 3 jave - Dosja.al

Brahim Diaz dhe Theo Hernandez 22 Shtator, 2021 23:26 ITALI -Milan fiton ndaj Venezia-s në javën e 5-të të Serie A dhe i përgjigjet Interit. Kuqezinjtë drejtuar nga Stefano Pioli fitojnë me shifrat 2-0....

Spezia barazon rezultatin ndaj Juventusi, Gyasi realizon eurogol

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Spezias ka reaguar shpejtë ndaj golit të Juventusit. Spezia ka shënuar dhe ka barazuar shifrat në takimin e xhiros së 5’të të Serie A, shkruan GazetaBlic Sport. Gyasi shënoi gol shumë të bukur...

Moise Kean shënon gol të bukur ndaj Spezias

para 3 jave - GazetaBlic

Skuadra e Juventusit ka kaluar në avantazh ndaj Spezias. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar sulmuesi, Moise Kean, përcjell GazetaBlic Sport. Moise Kean ka shënuar me një goditje precize nga afër zonës,...

Milani fiton pastër përballë Venezias

para 3 jave - ATV Live

Skuadra e Milanit ka shënuar fitoren e radhës në Serie A. Milani ka arritur të mposht Venezian me rezultat 2-0. Përkundër rasteve të shumta nga të dyja ekipet pjesa e parë u mbyll pa gola. Ndërsa në të...

Real Madrid në epërsi ndaj Mallorcës, mbyllet pjesa e parë

para 3 jave - Arbresh

Eshtë mbyllur pjesa e parë e ndeshjes. Real Madrid po avancon 3-1 pas pjesës së parë. Madrilenët e nisën furishëm duelin dhe kaluan në epërsi në min e 3’ me Karim Benzemën. Nuk vonoi shumë dhe vendasit...

Milani mposht me lehtësi Venezian

para 3 jave - Arbresh

Skuadra e Milanit ka shënuar fitoren e radhës në Serie A. Milani ka arritur të mposht Venezian me rezultat 2-0. Përkundër rasteve të shumta nga të dyja ekipet pjesa e parë u mbyll pa gola. Ndërsa në të...

Milani i rikthehet fitoreve

para 3 jave - Epoka e Re

Milani është kthyer te rezultatet pozitive sot, pas humbjes ndaj Liverpool në Champions dhe barazimit me Juventusi në kampionat. Skuadra e Stefano Piolit sfidoi sot Venezian dhe e mundi me shifrat 2-0,...

Juventusi shijon fitoren e parë në Serie A, mposht Spezian

para 3 jave - in7

Skuadra e Juventusit ka regjistruar fitoren e parë këtë edicion në Serie A. “Zonja e Vjetër” të mërkurën në xhiron e pestë, ka triumfuar në udhëtim ndaj Spezias me rezultatin e ngushtë 3:2. Me këtë fitore,...

Spezia – Juventus, Manaj fillon ndeshjen nga banka rezervë

para 3 jave - Indeks online

Skuadra e Juventus takohet sot me Spezian në kuadër të Serie A me fillim nga ora 18:30. Zonja e Vjetër pas 4 ndeshjeve ka fituar vetëm dy pikë dhe gjindet në pozitën e 18, kështu që sot udhëton vetëm për...

Juventusi mposht me përmbysje Spezian, arrin fitoren e parë në Serie A

para 3 jave - Lajmi.net

Juventusi ka arritur të mposht si mysafirë Spezian me rezultat 2-3, shkruan lajmi.net. ‘Bianconerët’ e nisën mirë lojën dhe kaluan në epërsi në min e 28’ përmes Moise Keane. Megjithatë, vendasit reaguan...

Juventusi shënon fitoren e parë në këtë sezon në Serie A

para 3 jave - Infokusi

Skuadra e Juventusit e ka gjetur fitoren e parë në këtë sezon në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . ‘Biankonerët’ kanë triumfuar në udhëtim te Spezia me rezultat 2-3, në takimin e vlefshëm...

Spezia – Juventus, formacionet zyrtare

para 3 jave - GazetaBlic

Juventus starton me Moise Kean, Federico Chiesa dhe Paulo Dybala në udhëtimin e tyre në Spezia, ku i duhet fitorja në Serie A. Ndeshja mes Spezias dhe Juventusit zhvillohet nga ora 18:30, shkruan GazetaBlic...

Real Madridi ia dridh zumin Mallorcas pas vetëm tre minutave, ujku i vjetër nga Franca i pandalshëm

para 3 jave - Periskopi

Karim Benzema ka kaluar në epërsi Real Madridin kundër Mallorcas pas vetëm tre minutave lojë, në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Karim Benzema ka realizuar pas vetëm tre minutave lojë,...

Reali e nis furishëm, shënon Benzema

para 3 jave - Arbresh

Real Madridi i ka shënuar Mallorcas ende pa nisur mirë sfida në Bernabeu. Në minutën e tretë, Karim Benzema shënoi për 1-0, derisa Reali po sulmon dhe kërkon në vazhdimësi edhe golin e dytë. Për më më shumë shikoni golin: Video

Spezia – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

para 3 jave - Bota Sot

Juventusi i shkon sonte me fillim nga ora 18:30 Spezias, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A. Kjo përballje mund të jetë vite drite diferencë sa i përket arritjeve historike, por Spezia...

Shënohet goli i parë në Milan-Venezia

para 3 jave - KosovaPress

Më në fund Milani e ka shënuar golin e epërsisë ndaj Venezias. “Rossonerët” kanë hasur në vështirësi më të mëdha se sa që ishte pritur por tashmë kanë kaluar në epërsi në minutën e 68’ të ndeshjes me golin...

Real Madridi ia dridh zumin Mallorcas pas vetëm tre minutave, ujku i vjetër nga Franca i pandalshëm

para 3 jave - Periskopi

Karim Benzema ka kaluar në epërsi Real Madridin kundër Mallorcas pas vetëm tre minutave lojë, në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Karim Benzema ka realizuar pas vetëm tre minutave lojë,...

Spezia befason sërish mbrojtjen e Juventusit, kalon në epërsi

para 3 jave - Lajmi.net

Spezia po avancon 2-1 kundër Juventusit, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën furishëm pjesën e dytë të takimit dhe golin e gjetën në min e 49’. VIDEO Ishte Janis Antiste ai që i dha epërisë Spezias për 2-1. /Lajmi.net/

Mbyllet baras pjesa e parë mes Spezias dhe Juventusit

para 3 jave - Lajmi.net

Pas 45 minutave të para rezultati i ndeshjes është i barabartë 1-1, shkruan lajmi.net. Mysafirët e nisën më mirë ndeshjen dhe kishin disa tentime në portë. Golin e parë e gjetën ‘Bianconerët’ që kaluan...

Real Madrid e ka gjetur ‘Neymarin’ tek Vinicius

para 3 jave - Indeks online

Që nga largimi i Cristiano Ronaldos, Real Madrid ka bërë shumë ndryshime në repartin e sulmit, pa gjetur zgjidhje. Por, si duket këtë sezon Los Blancos e kanë gjetur Neymarin e tyre në sulmuesin Vinicius,...

Vjen fitorja e parë për Juventusin në Serie A

para 3 jave - Gazeta Metro

Juventusi e ka regjistruar fitoren e parë pas pesë javësh në Serie-A. “Zonja e Vjetër” ka fituar me rezultat 3-2 në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën, përcjellë KosovaPress. Pas 28 minutave lojë Moise Keane...

Reagon shpejtë Spezia, barazon rezultatin ndaj Juventusit

para 3 jave - Lajmi.net

Rezultati momental i ndeshjes mes Spezias dhe Juventusit është i barabartë 1-1, shkruan lajmi.net. Fillimisht Moise Kean kaloi në epërsi ‘Bianconerët’, por nuk vonoi shumë dhe në min e 33’ vendasit barazuan....

Shënon Kean, Juventusi kalon në epërsi ndaj Spezias

para 3 jave - Lajmi.net

Moise Kean ka arritur të realizoj golin e parë që nga rikthimi i tij në Juventus, shkruan lajmi.net. Me një goditje të bukur Kean i dha epërsinë Juventusit ndaj Spezias në min e 28’. VIDEO Goli i sulmuesit...

Juventusi mposht me përmbysje Spezian, arrin fitoren e parë në Serie A

para 3 jave - Arbresh

Juventusi mposht me përmbysje Spezian, arrin fitoren e parë në Serie A Gjiganti italian ka arritur fitoren e parë këtë edicion në Itali. Juventusi ka arritur të mposht si mysafirë Spezian me rezultat 2-3....

Notat e lojtarëve, Spezia 2-3 Juventus: Chiesa më i miri në fushë

para 3 jave - Ekonomia Online

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Spezias me rezultat 3-2 në kuadër të javës së pestë në Serie A. Moise Kean, Federico Chiesa dhe Matthijs de Ligt i shënuan golat për Juven, ndërsa Emmanuel Quartsin Gyasi...

Juventusi regjistron fitoren e parë

para 3 jave - Epoka e Re

Juventusi ka arritur që të marrë fitoren e parë në këtë sezon në Seria A, duke mundur 3-2 me shumë vështirësi Spezian. Skuadra e Allegrit luan tmerrësisht keq, duke rrezikuar që të dilte edhe pa pikë....

Juventus fiton me përmbysje spektakolare

para 3 jave - ATV Live

Gjiganti italian ka arritur fitoren e parë këtë edicion në Itali. Juventusi ka arritur të mposht si mysafirë Spezian me rezultat 2-3. ‘Bianconerët’ e nisën mirë lojën dhe kaluan në epërsi në min e 28’...

Vjen fitorja e parë për Juventusin në Serie-A

para 3 jave - KosovaPress

Juventusi e ka regjistruar fitoren e parë pas pesë javësh në Serie-A. “Zonja e Vjetër” ka fituar me rezultat 3-2 në ndeshjen e zhvilluar të mërkurën, përcjellë KosovaPress. Pas 28 minutave lojë Moise Keane...

VIDEO/ Juve “dridhet” por përmbys me zemër Spezian, bardhezinjtë marrin fitoren e parë në kampionat

para 3 jave - Dosja.al

Juventus 22 Shtator, 2021 20:34 ITALI – Juventus fiton në javën e 5-të të Serie A përballë Spezias. Skuadra torineze merr fitoren e parë dhe ishte një sukses me përmbysje, pavarësisht se loja e Juventusit...

Juve lufton poshtërimin, Chiesa balancon gjërat

para 3 jave - Periskopi

Juventusi ka barazuar rezultatin në 2-2 si mysafir i Spezias, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A. Federico Chiesa ka realizuar në minutën e 66-të pas një vetëmohimi brilant për ta mbajtur...

Ringjallet Juventusi, ia kthen përmbysjen Spezias: De Ligt u jep një fije shprese për këndellje fansave

para 3 jave - Periskopi

Një ndeshje me plot përmbysje po del të jetë ajo mes Spezias dhe Juventusit. Në fakt, ishin dy përmbysje, për të qenë të sinqertë dhe për të mos e tepruar duke thënë ‘plot’. Sidoqoftë, është Mattijas de...

Formacionet zyrtare: Spezia – Juventus

para 3 jave - Infokusi

Juventusi kërkon fitoren e parë në këtë sezon në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus . ‘Zonja e Vjetër’ është mysafire e Spezias, në duelin e vlefshëm për xhiron e pestë në Serie A. Kjo...

VIDEO/ Sulmuesi “tallet” e feston si Ronaldo, një 19-vjeçar shënon super gol, Spezia po e bën Juventusin të vogël

para 3 jave - Dosja.al

Gyasi-Futbollist i Spezias 22 Shtator, 2021 19:47 Përditësuar: 19:47 ITALI – Aktualisht po luhet takimi mes Spezias dhe Juventusit për javën e 5-të të Serie A. Bardhezinjtë drejtuar nga Allegri janë në...

Juventusi në luftë për mbijetesë në Serie A, kërkon pikë kundër Spezias: Formacionet zyrtare

para 3 jave - Tetova Sot

Juventusi i shkon sonte me fillim nga ora 18:30 Spezias, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A. Kjo përballje mund të jetë vite drite diferencë sa i përket arritjeve historike, por Spezia...

Juventusi kërkon fitoren e parë ndaj Spezias, formacionet zyrtare

para 3 jave - Lajmi.net

Juventusi do të jetë mysafirë i Spezias sonte nga ora 18:30, shkruan lajmi.net. ‘Bianconerët’, nuk e kanë nisur aspak mirë edicionin në Serie A, pas katër xhirove të para kanë vetëm dy pikë të grumbulluara...

Mbyllet baras pjesa e parë mes Spezias dhe Juventusit

para 3 jave - Arbresh

Dy ekipet janë duke u përballur mes vete në kuadër të xhiros së pestë në Serie A. Pas 45 minutave të para rezultati i ndeshjes është i barabartë 1-1. Mysafirët e nisën më mirë ndeshjen dhe kishin disa...

Juventusi kërkon fitoren e parë në Serie A kundër Spezias

para 3 jave - RTK

Në kërkim të fitores së parë në sezonin e ri të Serie A, gjigandi italian Juventusi do të synojë që të largohet nga zona e rrezikut në tabelë, ku do të përballet me skuadrën e Spezias. Në anën tjetër,...

Formacionet zyrtare: Spezia – Juventus

para 3 jave - Arbresh

Sot do të zhvillohet ndeshja mes Spezia dhe Juventusit. Kjo ndeshje është  në kuadër të xhiros së pestë në Serie A. “Zonja e Vjetër” në këtë sezon nuk ka filluar me një fillim të mirë. Juventus aktualisht...

Në kërkim të fitores së parë, Juventusi ballafaqohet me Spezian, formacionet zyrtare.

para 3 jave - KosovaPress

Kanë kaluar katër xhiro në edicionin e ri të Serie-A dhe Juventusi ende nuk e ka shijuar asnjë fitore derisa ka marr dy humbje dhe dy barazime. “Zonja e Vjetër” në kuadër të javës së pesë do të ballafaqohet...

Juventusi në luftë për mbijetesë në Serie A, kërkon pikë kundër Spezias: Formacionet zyrtare

para 3 jave - Periskopi

Juventusi i shkon sonte me fillim nga ora 18:30 Spezias, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A. Kjo përballje mund të jetë vite drite diferencë sa i përket arritjeve historike, por Spezia...

Serie A vazhdon sot me xhiron e pestë

para 3 jave - RTK

Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë. Dy nga ndeshjet më interesante të ditës së sotme do të jenë ajo mes Spezias e Juventusit dhe Milanit e Venezias, përcjell...

Serie A vazhdon sot me xhiron e pestë

para 3 jave - Bota Sot

Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë. Dy nga ndeshjet më interesante të ditës së sotme do të jenë ajo mes Spezias e Juventusit dhe Milanit e Venezias. Pas...

Spezia – Juventus, formacionet e mundshme

para 3 jave - GazetaBlic

Sonte zhvillohen ndeshjet e tjera të xhiros së pestë në Serie A. Në fushë do të zbresin Milani dhe Juventus, me të dyja skuadrat që vijnë nga një ndeshje të luajtur mes tyre, shkruan GazetaBlic Sport....

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Venezias, ka shumë mungesa

para 3 jave - OraInfo

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pritet të rrotullohet në disa pozicione për ndeshjen e sotme kundër Venezia në San Siro. Milani do të shikojë të lëvizë drejt katër fitoreve nga pesë pasi rekordi i tyre...

Formacionet e mundshme: Milani dhe Juventus sot sfida të lehta në letër (FOTO LAJM)

para 3 jave - Albeu

Serie A do të vijojë dhe sot me të tjera sfida. Juventusi që pas 4 javësh nuk e ka shijuar ende fitoren e parë në Serie A, do të luajë në transfertë ndaj Spezias të Manajt. Ndërkohë, Milani i vendit të...

Juventusi kërkon fitoren e parë në Serie A kundër Spezias, ja formacionet e mundshme

para 3 jave - KosovaPress

Në kërkim të fitores së parë në sezonin e ri të Serie A, gjigandi italian Juventusi do të synojë që të largohet nga zona e rrezikut në tabelë, ku do të përballet me skuadrën e Spezias. Në anën tjetër,...

Disa ndeshje intersante sonte në Serie A, në fushë zbresin Milani dhe Juventusi

para 3 jave - GazetaBlic

Sonte zhvillohen ndeshjet e tjera të xhiros së pestë në Serie A. Në fushë do të zbresin Milani dhe Juventus, me të dyja skuadrat që vijnë nga një ndeshje të luajtur mes tyre, shkruan GazetaBlic Sport....

Serie A vazhdon sot me xhiron e pestë

para 3 jave - KosovaPress

Serie A do të vazhdojë sot me disa ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së pestë. Dy nga ndeshjet më interesante të ditës së sotme do të jenë ajo mes Spezias e Juventusit dhe Milanit e Venezias, përcjell...

Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Venezias, ka shumë mungesa

para 3 jave - Almakos

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pritet të rrotullohet në disa pozicione për ndeshjen e sotme kundër Venezia në San Siro. Milani do të shikojë të lëvizë drejt katër fitoreve nga pesë pasi rekordi i tyre...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK