Primozh Gliha, ulet në stolin e kombëtares së Kosovës?

para 6 dite - Alsat-M

Mediat në Shqipëri, konfirmojnë se emri favorit për të pasuar Shallandin në pankinën e kombëtares së Shqipërisë, është 54-vjeçari slloven Primozh Gliha, i cili prej muajsh ka qenë pranë përfaqësueses dardane...

Nga Zenga, te Magath e Roberto Carlos, shtohen kandidatët për stolin e Kosovës

para 6 dite - SuperSport

Menjëherë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Bernard Challandes, drejtuesit e FFK-së janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër për t’i besuar pankinën e dardanëve. Kështu burime për Supersport...

Roberto Carlos, një nga kanditatët për stolin e Kosovës

para 6 dite - Sharri

Menjëherë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Bernard Challandes, drejtuesit e FFK-së janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër për t’i besuar pankinën e dardanëve. Kështu burime për Supersport...

Primozh Gliha, ulet në stolin e kombëtares së Kosovës?

para 6 dite - Flaka

Mediat në Shqipëri, konfirmojnë se emri favorit për të pasuar Shallandin në pankinën e kombëtares së Shqipërisë, është 54-vjeçari slloven Primozh Gliha, i cili prej muajsh ka qenë pranë përfaqësueses dardane...

Shtohen kandidatët për pankinën e Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Menjëherë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Bernard Challandes, drejtuesit e FFK-së janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër për t’i besuar pankinën e dardanëve. Kështu burime për Supersport...

Emra të famshëm për pankinën e Kosovës, edhe dy shqiptarë alternativa

para 6 dite - Mapo

Epoka Bernard Challandes te Kosova ka përfunduar. FFK tani duhet të mendojë për trajnerin e ri dhe ka shumë alternativa që po qarkullojnë. Mes tyre edhe shqiptarë, madje edhe ai që bëri historinë dhe çoi...

Nga Zenga, te Magath e Roberto Carlos, shtohen kandidatët për stolin e Kosovës

para 6 dite - SuperSport

Menjëherë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Bernard Challandes, drejtuesit e FFK-së janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër për t’i besuar pankinën e dardanëve. Kështu burime për Supersport...

Pasuesi i Challandes te Kosova, del në skenë edhe Gianni De Biasi

para 6 dite - Top Channel

Kosova vendosi të ndërpresë rrugët me trajnerin Bernard Challandes, pas më shumë se tre vitesh e gjysmë dhe nga dita e sotme drejtuesit e Federatës së Futbollit atje janë vënë në lëvizje për të gjetur...

Slloveni Primozh Gliha, kandidat për ta drejtuar Kosovën

para 6 dite - Koha.net

Primozh Gliha është kandidat për ta drejtuar Përfaqësuesen e Kosovës në futboll. Kështu ka mësuar KOHA të mërkurën nga burimet brenda Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Trajneri slloven ka qenë ndihmës...

De Biasi: Do të ishte knaqësi ta merrja drejtimin e Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-trajneri të Shqipërisë, Gani De Biasi, i cili...

A do të jetë Gianni de Biasi trajneri i ri i Kosovës? Ja si përgjigjet italiani që shkroi historinë me Shqipërinë

para 6 dite - FaxWeb

Federata e Futbollit e Kosovës nuk e ka kontaktuar Gianni de Biasin për ta ulur në stol. Felix Magath, Ëalter Zenga dhe braziliani, Roberto Carlos – janë opsionet më reale për ta marrë drejtimin e ‘Dardanëve’....

De Biasi: Do të ishte knaqësi ta merrja drejtimin e Kosovës

para 6 dite - RTK

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-trajneri të Shqipërisë, Gani De Biasi, i cili...

“Do të ishte knaqësi ta merrja drejtimin e Kosovës”, De Biasi: Mbas një muaji më skadon kontrata me Azerbejxhanin

para 6 dite - ABC News

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-trajneri të Shqipërisë, Gani De Biasi, i cili...

Shtohen kandidatët për pankinën e Kosovës

para 6 dite - Ditapost

Menjëherë pas vendimit për të shkarkuar trajnerin Bernard Challandes, drejtuesit e FFK-së janë vënë në lëvizje për të gjetur një tjetër emër për t’i besuar pankinën e dardanëve. Kështu burime për Supersport...

Pasuesi i Challandes te Kosova, del në skenë një emër i bujshëm

para 6 dite - SuperSport

Kosova vendosi të ndërpresë rrugët me trajnerin Bernard Challandes , pas më shumë se tre vitesh e gjysmë dhe nga dita e sotme drejtuesit e Federatës së Futbollit atje janë vënë në lëvizje për të gjetur...

De Biasi: Nuk kam folur me FFK-në, por jam i hapur dhe do ishte kënaqësi ta drejtoja Kosovën

para 6 dite - Zeri

Sot (e mërkurë) u konfirmua zyrtarisht se Bernard Challandes ka ndarë rrugët me Përfaqësuesen A të Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Largimi i tij erdhi pas një marrëveshje konsensuale mes tij dhe...

De Biasi flet për Indeksonline, tregon se a do të vijë te Kosova

para 6 dite - Indeks online

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-përzgjedhësit të Shqipërisë, Gjani De Biasi, i...

De Biasi trajner i Kosovës? Ish-trajneri i Shqipërisë nuk e përjashton si mundësi

para 6 dite - InfoShqip

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-trajneri të Shqipërisë, Gani De Biasi, i cili...

De Biazi: Jam i gatshëm të drejtoj Kosovën

para 6 dite - Lexo

De Biazi pritet që të jetë trajneri më i ri i Kosovës. Ish-tekniku i Shqipërisë pritet që të mbyll eksperiencën e dështuar te Azerbajxhani dhe në bazë të rezultateve negative, nuk do të ketë më rinovim....

Ekskluzive: Giani De Biasi mund të jetë selektor i ri i Kosovës

para 6 dite - Indeks online

Bernard Challandes i ka ndarë rrugët sot me Kosovën. Trajneri zvicërian është shfaqur në konferencë me Agim Ademin ku kanë njoftuar lajmin për largimin e tij. Menjëherë në media kanë filluar të lakohen...

“Do ishte kënaqësi ta merrja drejtimin e Kosovës”/ De Biazi: Pas një muaji më skadon kontrata me Azerbajxhanin

para 6 dite - Java News

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-trajneri të Shqipërisë, Gani De Biasi, i cili...

LAJMI I FUNDIT: De Biasi tregon se a do të bëhet trajner i Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar kombëtaren e Kosovës. Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-përzgjedhësit të Shqipërisë, Gjani De Biasi, i...

Giani De Biasi mund të jetë selektor i ri i Kosovës

para 6 dite - Gazeta Metro

Bernard Challandes i ka ndarë rrugët sot me Kosovën. Trajneri zvicërian është shfaqur në konferencë me Agim Ademin ku kanë njoftuar lajmin për largimin e tij. Menjëherë në media kanë filluar të lakohen...

De Biasi para ndeshjes në Beograd, flet edhe për dy futbollistët shqiptar

para 7 dite - Indeks online

Gianni De Biasi kthehet sot përsëri në Beograd, një qytet i cili në njëfarë mënyre i ka shënuar karrierën si trajner. Me Shqipërinë ai përjetoi një nga netët më të çuditshme të futbollit botëror në këtë...

Në “vendin e krimit” që i lartësoi karrierën, De Biazi nga Beogradi: Nëse Sarri është babai i Hysajt, unë jam gjyshi. Për Strakoshën…!

para 7 dite - Java News

Xhani De Biazi kthehet sot përsëri në Beograd, një qytet i cili në njëfarë mënyre i ka shënuar karrierën si trajner. Me Shqipërinë ai përjetoi një nga netët më të çuditshme të futbollit botëror në këtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK