Shkarkohet Challandes

para 6 dite - RTV 21

FFK shkëputë kontratën me Challandes, tekniku zviceran mbyllë karrierën Federata e Futbollit e Kosovës ka shkarkuar përzgjedhësin Bernard Shalland, pas rezultateve negative në kualifikimet për Kupën e...

Incidenti në “Air Albania”/ Tifozët polakë qëlluan të parët me shishe drejt fansave kuqezi

para 6 dite - Top Channel

Ndeshja Shqipëri-Poloni, që u zhvillua një ditë më parë në “Air Albania Stadium” u ndërpre për disa minuta, pasi tifozët qëlluan me shishe drejt futbollistëve polakë. Që sfida mes Shqipërisë dhe Polonisë...

Momenti kur tifozët polakë godasin fansat kuq e zi dhe bëhen iniciatorët e sherrit (VIDEO)

para 6 dite - Albeu

Që sfida mes Shqipërisë dhe Polonisë degradoi deri në pikën që u ndërpre nga gjyqtari Clement Turpin pas golit të Swiderskit, ka ndikuar edhe fakti që një pjesë e tifozëve polakë kanë goditur atë shqiptarë...

VIDEO/ Momenti kur tifozët polakë godasin fansat kuq e zi dhe bëhen iniciatorët e sherrit

para 6 dite - ABC News

Që sfida mes Shqipërisë dhe Polonisë degradoi deri në pikën që u ndërpre nga gjyqtari Clement Turpin pas golit të Swiderskit, ka ndikuar edhe fakti që një pjesë e tifozëve polakë kanë goditur atë shqiptarë...

Momenti kur tifozët polakë godasin fansat kuqezi dhe bëhen iniciatorët e sherrit!

para 6 dite - GazetaBlic

Që sfida mes Shqipërisë dhe Polonisë degradoi deri në pikën që u ndërpre nga gjyqtari Clement Turpin pas golit të Swiderskit, ka ndikuar edhe fakti që një pjesë e tifozëve polakë kanë goditur atë shqiptarë...

Challandes rrëfehet para largimit: Ja momentet më të bukura dhe ato më të vështira

para 6 dite - Koha.mk

Bernard Challandes u shkarkua nga detyra si trajneri i Kosovës për shkak të rezultateve të dobëta në edicionin eliminator të Botërorit Katar 2022 dhe për të dhënë lamtumirën zyrtare, doli në një konferencë...

Tifozët polakë godasin fansat kuqezi dhe bëhen iniciatorët e sherrit!

para 6 dite - SuperSport

Që sfida mes Shqipërisë dhe Polonisë degradoi deri në pikën që u ndërpre nga gjyqtari Clement Turpin pas golit të Swiderskit, ka ndikuar edhe fakti që një pjesë e tifozëve polakë kanë goditur atë shqiptarë...

Ky është reagimi i Leart Paqaradës pas largimit të Bernard Challandes nga Kosova

para 6 dite - GazetaBlic

Mbrojtësi i njohur kosovar, Leart Paqarada ka reaguar pas shkarkimit të Bernard Challandes. “Faleminderit dhe fat të mbarë trajner”, shkroi Paqarada  në një postim në rrjetin social, Instagram. Vlen të...

Shkarkohet Challandes

para 6 dite - Tetova Sot

FFK shkëput kontratën me Challandes, tekniku zviceran mbyllë karrierën Federata e Futbollit e Kosovës ka shkarkuar përzgjedhësin Bernard Shalland, pas rezultateve negative në kualifikimet për Kupën e Botës....

Ikën Trajneri i Kosovës/ Federata e Kosovës i ndërpret kontratën Bernard Challandes

para 6 dite - Top Channel

Bernard Challandes nuk është më trajneri i përfaqësueses së Kosovës. Në konferencën e mesditës të së mërkurës Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar ndërprerjen e parakoshme të kontratës aktuale e...

Ishte larguar nga kombëtarja për shkak të tij, ky është reagimi i Paqaradës pas shkarkimit të Challandesit

para 6 dite - Infokusi

Në fillimin e muajit prill të këtij viti mbrojtësi, Leart Paqarada, njoftoi opinionin publik se është larguar nga kombëtarja e Kosovës dhe derisa te jetë trajner Bernard Challanes ai nuk do të bashkohet...

Tifozët polakë godasin fansat kuqezi dhe bëhen iniciatorët e sherrit!

para 6 dite - Tetova Sot

Që sfida mes Shqipërisë dhe Polonisë degradoi deri në pikën që u ndërpre nga gjyqtari Clement Turpin pas golit të Swiderskit, ka ndikuar edhe fakti që një pjesë e tifozëve polakë kanë goditur atë shqiptarë...

Ky është reagimi i Leart Paqaradës pas largimit të Bernard Challandes nga Kosova

para 6 dite - Gazeta Metro

Mbrojtësi i njohur kosovar, Leart Paqarada ka reaguar pas shkarkimit të Bernard Challandes. “Faleminderit dhe fat të mbarë trajner”, shkroi Paqarada në një postim në rrjetin social, Instagram. Vlen të...

Ashtu si para 35 vitesh Polonia na prish ëndrrën e një tjetër botërori, kush janë ‘mrekullitë’ që dërgojnë Shqipërinë në Katar 2022

para 6 dite - FaxWeb

Humbja me Poloninë e ka ndryshuar situatën në Grupin I për Shqipërinë, pasi shanset për të zënë vendin e dytë dhe për të mbajtur gjallë shpresën për të shkuar në Botërorin “Katar 2022” janë minimizuar....

“Dardanët” me mesazh të veçantë për Challandesin

para 6 dite - Kallxo

Tifo grupi i tifozëve të kombëtares së Kosovës “Dardanët” kanë reaguar shkarkimit të Challandes nga pozita e trajnerit. “Dardanët” përmes një reagimi në faqen zyrtare të tyre në, Facebook e kanë falënderuar...

Shkëlqimi dhe rënia e Bernard Challandes te Kosova

para 6 dite - Kallxo

Kosova ishte bërë me trajner të ri më 2 mars të vitit 2018. Ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri kishte prezantuar në konferencë për media, trajnerin Bernard Challandes. Vokrri...

Ikën Trajneri i Kosovës/ Federata e Kosovës i ndërpret kontratën Bernard Challandes

para 6 dite - Ditapost

Bernard Challandes nuk është më trajneri i përfaqësueses së Kosovës. Në konferencën e mesditës të së mërkurës Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar ndërprerjen e parakoshme të kontratës aktuale e...

Vojvoda përshëndet trajnerin Challandes

para 6 dite - RTV 21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar sot për shkarkimin e trajnerit të Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes. Pas paraqitjeve jo të mira të Kosovës, ku në tre ndeshjet e fundit kualifikuese...

Challendes largohet nga Kosova si milioner

para 6 dite - Indeks online

Trajneri tashmë i larguar nga stoli i Kosovës, Bernard Challendes, kishte fituar rreth një milionë euro në kontratën e tij. Zvicerani pati fillimisht kontratë dy-vjeçare me FFK-në, e cila u shtye edhe...

Anglia kryeson grupin, ndjek Polonia

para 6 dite - Klan

Anglia kryeson grupin, ndjek Polonia Shqipëria, pak shpresa për në play-off Grupi I i kualifikueseve të botërorit ku bën pjesë edhe Shqipëria vazhdon të kryesohet nga Anglia. Ishullorët barazuan ndaj Hungarisë...

Reagojnë Dardanët: Suksese pasardhësit, faleminderit trajnerit Challandes

para 6 dite - RTV 21

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që trajneri, Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kombëtares së Kosovës. Pas 40 ndeshjeve si trajner i ekipit A të Kosovës, Challandes...

Challandes lë të kuptohet se puna te Kosova është e fundit për të si trajner

para 6 dite - Telegrafi

Bernard Challandes mund të mos jetë më trajner i asnjë skuadre apo ekipi përfaqësues pas largimit nga Kosova. Sot (e mërkurë) është konfirmuar zyrtarisht se Challandes ka ndarë rrugët me Përfaqësuesen...

Challandes rrëfehet para largimit: Ja momentet më të bukura dhe ato më të vështira

para 6 dite - Top Channel

Bernard Challandes u shkarkua nga detyra si trajneri i Kosovës për shkak të rezultateve të dobëta në edicionin eliminator të Botërorit Katar 2022 dhe për të dhënë lamtumirën zyrtare, doli në një konferencë...

Largimi i Challandes hap dyert e rikthimit për Paqaradën e Berishën

para 6 dite - RTK

Bernard Challandes nga sot nuk është më trajner i Kosovës. Ai për 40 ndeshje e drejtoi Kombëtaren e Kosovës në garat zyrtare derisa në disa momente kishte rezultate shumë të mira. Por ja që në ndeshjet...

“Dardanët” falënderojnë trajnerin Challandes

para 6 dite - RTK

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kombëtares së Kosovës. Pas 40 ndeshjeve si trajner i ekipit A të Kosovës, Challandes ka...

Statistikat e Kosovës me Bernard Challandesin, ja sa ndeshje fitoi ai në stolin e ‘Dardanëve

para 6 dite - Infokusi

Bernard Challandes mesditën e së mërkurës është larguar nga posti i trajnerit të kombëtares së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta inFokus . Ka qenë kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ai i cili në konferencë...

Vojvoda përshëndet trajnerin Challandes

para 6 dite - Bota Sot

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar sot për shkarkimin e trajnerit të Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes. Pas paraqitjeve jo të mira të Kosovës, ku në tre ndeshjet e fundit kualifikuese...

Kjo ishte paga marramendëse që Challandes fitoi te Kosova

para 6 dite - Infokusi

Bernard Challandes mesditën e së mërkurës është larguar nga posti i trajnerit të kombëtares së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta inFokus . Ka qenë kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ai i cili në konferencë...

Zyrtare: Kosova ndan rrugët me trajnerin Bernard Challandes

para 6 dite - TV21

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se Bernard Challendes nuk është më trajner i Kombëtarës së Kosovës. FFK njoftoi në një konferencë për media se ka gjetur pajtim me Bernard Challandes për...

Mediat polake: ‘5-lekëshi shqiptar na solli fat’

para 6 dite - NOA

Media polake i ka kushtuar një vëmendje të madhe ngjarjes që ndodhi mbrëmë në Staium. “Skandal në Tiranë”. Kështu shkruajnë mediat polake pas fitores dhe skenës që dhuruan tifozët shqiptarë kur Świderski...

Zyrtare: Kosova ndan rrugët me trajnerin Bernard Challandes

para 6 dite - RTV 21

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se Bernard Challendes nuk është më trajner i Kombëtarës së Kosovës. FFK njoftoi në një konferencë për media se ka gjetur pajtim me Bernard Challandes për...

Zyrtarizohet shkarkimi i Bernard Challandes nga Kosova

para 6 dite - Koha.mk

Bernard Challandes nuk është më trajner i Kosovës. Tekniku 70-vjeçar zviceran është shkarkuar nga stoli i “dardanëve”, pasi situata është rënduar ndjeshëm, sidomos pas humbjes ndaj Gjeorgjisë mbrëmjen...

Challandes: Shpresoj që një ditë të rikthehem te Kosova

para 6 dite - Telegrafi

Bernard Challandes më pas në konferencë për media ka thënë se ai dëshiron të rikthehet një ditë te ekipi, së paku për t’i shikuar ndeshjet. Por, trajneri zviceran nuk ka harruar që t’i falënderojë edhe...

Zyrtarizohet shkarkimi i Bernard Challandes nga Kosova

para 6 dite - Telegrafi

Bernard Challandes ka konfirmuar përmes konferencës për media të mbajtur në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” se i ka ndarë rrugët me Përfaqësuesen e Kosovës. Rezultatet jo edhe aq të dëshiruara në...

Media e njohur zvicerane: Kosova shkarkon Challandesin

para 6 dite - Bota Sot

Media e njohur zvicerane, “Blick” shkruan për shkarkimin e Bernard Challendes nga pozita e selektorit. “Kosova shkarkon Challandes (70-vjeçar). Bernard Challandes nuk është më trajneri i kombëtares së...

CHALLANDES: JAM I TRISHTUAR, S’E FALËNDEROJ ADEMIN

para 6 dite - Iliria News

Bernard Challandes, tashmë ish-trajner i Kombëtares së Kosovës, ka folur për vendimin e FFK-së për shkarkimin për të cilën ka thënë se është shumë i pikëlluar dhe se ka qenë kënaqësi e madhe që e ka drejtuar...

Kur pritet të emërohet përzgjedhësi i ri i Kosovës?

para 6 dite - Zeri

Federata e Futbollit e Kosovës mund ta emërojë trajnerin e ri të ekipit kombëtar në ditët në vijim,pasi e shkarkoi trajnerin e deritanishëm Bernard Challandes, ka thënë presidenti i FFK-së, Agim Ademi....

Shkarkohet Bernard Shalland, nuk është më trajner i Kosovës

para 6 dite - Alsat-M

Tekniku 70-vjeçar zviceran është shkarkuar nga stoli i “dardanëve”, pasi situata është rënduar ndjeshëm, sidomos pas humbjes ndaj Gjeorgjisë mbrëmjen e djeshme. Dështimi në Play Off-in e Europianit dhe...

Shalland: Për mua avancimi është i rëndësishëm, për ju janë rezultatet

para 6 dite - Alsat-M

Tekniku zviceran, Bernard Shalland u shkarkua nga Federatën Futbollistike të Kosovës, pas rezultateve të dobëta në kohën e fundit. Bernard Shalland në konferencë për shtyp tha se e ka pasur prioritet avancimin në skuadër.

Lëvizje befasuese te Kosova, merret vendimi për trajnerin e kombëtares

para 6 dite - Iliria News

Kosova dhe Benard Challandes i kanë ndarë rrugët pikërisht sot. Një ditë pas humbjes me Gjeorgjinë në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, kur kanë mbetur të luhen edhe dy sfida kualifikuese për “Katar 2022”,...

Challandes e mbyll karrierën si trajner

para 6 dite - Kallxo

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se ia ka shkëputur kontratën trajnerit Bernard Challandes. Challandes ka deklaruar se është i mërzitur që po largohet nga stoli i Kosovës....

“Dardanët” reagojnë pas largimit të Bernard Challandes, ky është mesazhi i tyre

para 6 dite - GazetaBlic

Bernard Challandes nuk është më trajneri i Kosovës. Trajnerin veteran zvicëran është larguar zyrtarisht nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2 në “Fadil Vokrri” ndaj Gjeorgjisë, disfatë që...

Challandes: Kosova ishte njëra prej përvojave më të mira në karrierën time

para 6 dite - Zeri

Bernard Challandes e ka quajtur kohën e tij në krye të Kosovës si njërën prej përvojave më të mira në karrierën e tij, pasi i ndau rrugët me verdhekaltrit të mërkurën. Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi...

“Dardanët”: Faleminderit dhe mirupafshim Bernard Challandes!

para 6 dite - Zeri

Ende pa përfunduar konferenca lamtumirëse e trajnerit të deritanishëm të Kosovës, Bernard Challandes, grupi i tifozëve të Kosovës, “Dardanët”, e ka lëshuar një deklaratë, përmes së cilës e ka falënderuar...

Zyrtare: Bernard Challandes nuk do të jetë më përzgjedhës i Kosovës

para 6 dite - Zeri

Bernard Challandes ka konfirmuar përmes konferencës për media të mbajtur në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” se i ka ndarë rrugët me Përfaqësuesen e Kosovës. Rezultatet jo edhe aq të dëshiruara në...

Challandes: Shpresoj të rikthehem një ditë te Kosova të paktën për t'i shikuar ndeshjet

para 6 dite - Zeri

Bernard Challandes më pas në konferencë për media ka thënë se ai dëshiron të rikthehet një ditë te ekipi, së paku për t’i shikuar ndeshjet. Por, trajneri zviceran nuk ka harruar që t’i falënderojë edhe...

Shkarkohet trajneri i Kosovës Bernard Challandes

para 6 dite - Klan

Shkarkohet trajneri i Kosovës Bernard Challandes Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar këtë të mërkurë shkarkimin e trajnerit Bernard Challandes. “Duke pasur parasysh objektivet tona e falenderojmë...

Challandes rrëfehet para largimit: Ja momentet më të bukura dhe ato më të vështira

para 6 dite - SuperSport

Bernard Challandes u shkarkua nga detyra si trajneri i Kosovës për shkak të rezultateve të dobëta në edicionin eliminator të Botërorit Katar 2022 dhe për të dhënë lamtumirën zyrtare, doli në një konferencë...

Shkarkohet Bernard Challandes

para 6 dite - Insajderi

Koha e Bernard Challandes në stolin e trajnerit të Përfaqësues së Kosovës ka mbaruar sot. Këtë njoftim e ka bërë Federata e futbollit të Kosovës, përmes konferencës së mbajtur për media me fillim nga ora...

Dardanët e falenderojnë Challandesin për mundin e dhënë për Kosovën

para 6 dite - Insajderi

Tifozët e Përfaqësueses së Kosovës, Dardanët e kanë falenderuar trajneri Bernard Challandes për punë e bërë deri më sot. Përmes një postimi të bërë në faqen e tyre ne Facebook, ndër të tjera ata kanë shktuar...

Matematika e mban Shqipërinë në lojë, por gjasat për vend të dytë janë minimale

para 6 dite - Lexo

Humbja ndaj Polonisë në “Air Albania”, praktikisht e ia bën të pamundur arritjen e vendin të dytë Shqipërisë në Grupin I, megjithatë ekzistojnë disa kombinime, me mundësi afër zeros që të ndodhin, që kuqezinjtë...

Shkarkohet Challandes

para 6 dite - Klan Kosova

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se ka shkarkuar trajnerin e tanishëm të Kosovës, Bernard Challandes. “Ne duke pas parasysh objektivet tona e falënderojmë për punën që e ka bërë trajneri Challandes”....

Mërgim Vojvoda reagon pas largimit të Bernard Challandes, ky është postimi i tij

para 6 dite - GazetaBlic

Bernard Challandes nuk është më trajneri i Kosovës. Trajnerin veteran zvicëran është larguar zyrtarisht nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2 në “Fadil Vokrri” ndaj Gjeorgjisë, disfatë që...

Challandes pas shkarkimit lavdëron tifozët e Kosovës

para 6 dite - RTK

Përzgjedhësi Bernard Challandes ka folur në konferencë për shtyp pas shkarkimit. Challandes zyrtarisht përfundoi punën si trajner i Kosovës pas katër viteve. Tekniku zviceran lavdëroi lartë tifozët duke...

Zyrtare/ Shkarkohet Bernard Challandes

para 6 dite - ABC News

Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kosovës, dhe këtë e ka konfirmuar përmes një konferencë për shtyp përpara mediave, që është mbajtur në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri”. Në konferencë...

Analisti i njohur kosovar: Njohuritë e Challandesit ishin më të larta se sa cilësia që posedonin futbollistët e Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Federata e Futbollit e Kosovës mesditën e së mërkurës e ka shkarkuar Bernard Challandesin nga posti i trajnerit të kombëtares së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus . Pas largimit të teknikut zviceran nga...

Zyrtare/ Shkarkohet Bernard Challandes

para 6 dite - Albeu

Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kosovës, dhe këtë e ka konfirmuar përmes një konferencë për shtyp përpara mediave, që është mbajtur në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri”. Në konferencë...

Challandes nuk e pret mirë shkarkimin: Nuk jam i lumtur me vendimin

para 6 dite - Bota Sot

Bernard Challandes ndihet i palumtur që Kosova vendosi t’i ndajë rrugët më të, pas tri vjetëve në krye të ekipit kombëtar, por ka këmbëngulur se nuk është i mllefosur. Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi...

Video/ “Loja” me hedhjen e shisheve u pëlqen edhe tifozëve polakë

para 6 dite - SuperSport

Hedhja e shisheve plastike në drejtim të futbollistëve polakë, që solli edhe ndërprerjen e ndeshjes në dy momente, ishte edhe më e rëndë se humbja e kuqezinjve në “Air Albania”, pasi prishi jo pak atë...

Emri i trajnerit të ri të Kosovës? Kjo është përgjigja e kryetarit të FFK-së

para 6 dite - GazetaBlic

Bernard Challandes nuk është më trajneri i Kosovës. Trajnerin veteran zvicëran është larguar zyrtarisht nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2 në “Fadil Vokrri” ndaj Gjeorgjisë, disfatë që...

Bernard Challandes: Këtu përfundon karriera ime, nuk do të jem më në rolin e trajnerit

para 6 dite - GazetaBlic

Bernard Challandes në lamtumirën e tij ka njoftuar poashtu se e ka përfunduar plotësisht karrierën e tij. Trajnerin veteran zvicëran është larguar zyrtarisht nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit...

Challandes: Shpresoj që një ditë të rikthehem te Kosova

para 6 dite - Bota Sot

Bernard Challandes më pas në konferencë për media ka thënë se ai dëshiron të rikthehet një ditë te ekipi, së paku për t’i shikuar ndeshjet. Trajneri zviceran nuk ka harruar që t’i falënderojë edhe personat...

“Dardanët”: Faleminderit dhe mirupafshim Bernard Challandes

para 6 dite - Bota Sot

Ende pa përfunduar konferenca lamtumirëse e trajnerit të deritanishëm të Kosovës, Bernard Challandes, grupi i tifozëve të Kombëtares, “Dardanët” e kanë lëshuar një deklaratë, përmes së cilës e kanë falënderuar...

Zyrtare: Kosova i ndan rrugët me trajnerin Bernard Challandes

para 6 dite - Indeks online

Kosova i ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit kombëtar, Bernard Challandes, pas formës dhe rezultateve tejet të dobëta në vazhdimësi. Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi të martën në një konferencë...

Challandes i pikëlluar pas shkarkimit, thotë se e ndjenë vetën pak kosovar dhe se është krenar me punën e bërë

para 6 dite - Indeks online

Kosova i ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit kombëtar, Bernard Challandes. Ky i fundit në konferencën për media ka thënë se është krenar për punën e bërë. Ai ka thënë se është në dijeni se ka pasur shumë...

Challandes: Jam i trishtuar, s’e falënderoj Ademin

para 6 dite - RTK

Bernard Challandes, tashmë ish-trajner i Kombëtares së Kosovës, ka folur për vendimin e FFK-së për shkarkimin për të cilën ka thënë se është shumë i pikëlluar dhe se ka qenë kënaqësi e madhe që e ka drejtuar...

ZYRTARE: Kombëtarja e Kosovës i ndan rrugët me trajnerin Bernard Challandes

para 6 dite - OraInfo

Kosova i ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit kombëtar, Bernard Challandes, pas formës dhe rezultateve tejet të dobëta në vazhdimësi. Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi të martën në një konferencë...

Lëvizje befasuese te Kosova, merret vendimi për trajnerin e kombëtares

para 6 dite - NOA

Kosova dhe Benard Challandes i kanë ndarë rrugët pikërisht sot. Një ditë pas humbjes me Gjeorgjinë në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, kur kanë mbetur të luhen edhe dy sfida kualifikuese për "Katar 2022",...

Rezultatet e dobëta/ Kosova largon trajnerin Challandes

para 6 dite - Vizion Plus

Bernard Challandes nuk do te jete me trajner i Kosoves. Federata e Kosoves dhe tekniku zviceran jane ndare me mirekuptim pak ore pasi “dardanet” u mposhten ne shtepi 2 me 1 nga Gjeorgjia, kundershtar me...

Challandes largohet nga Kosova një milion euro më i pasur

para 6 dite - Periskopi

Trajneri tashmë i larguar nga stoli i Kosovës, Bernard Challendes, kishte fituar rreth një milionë euro në kontratën e tij. Zvicerani pati fillimisht kontratë dy-vjeçare me FFK-në, e cila u shtye edhe...

A do të paguhet Challandes për pjesën e mbetur të kontratës së tij? Kjo është përgjigja e Agim Ademit

para 6 dite - GazetaBlic

Bernard Challandes nuk është më trajner i Kosovës. Trajnerin veteran zvicëran është larguar zyrtarisht nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2 në “Fadil Vokrri” ndaj Gjeorgjisë, disfatë që...

Challandes flet pas shkarkimit nga posti i selektorit të Kosovës

para 6 dite - Bota Sot

Bernard Challandes e ka quajtur kohën e tij në krye të Kombëtaren se Kosovës si njërën prej përvojave më të mira në karrierën e tij, pasi i ndau rrugët me verdhekaltrit të mërkurën. Federata e Futbollit...

Largohet trajneri i Kosovës, lamtumirë Challandes!(VIDEO)

para 6 dite - Ina

Përzgjedhësi Bernard Challandes dhe Federata e Futbollit të Kosovës kanë ndërprerë bashkëpunim. Kjo është bërë e ditur në një konferencë për medie. Ai tha se ka kaluar kohë të mirë në Kosovë, e se ndjehet...

Zyrtare: Kosova dhe Bernard Challandes nadjnë rrugët

para 6 dite - RTK

Ashtu siç u prit, Federata e Futbollit të Kosovës ka shkarkuar përzgjedhësin Bernard Challandes. Presidenti Agim Ademi në konferencën për media, ka konfirmuar ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun zviceran....

Zyrtare: Bernard Challandes nuk është më trajner i Kosovës, “Jam i pikëlluar që po largohem në këtë mënyrë”

para 6 dite - GazetaBlic

Bernard Challandes nuk është më trajneri i Kosovës. Trajnerin veteran zvicëran është larguar zyrtarisht nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2 në “Fadil Vokrri” ndaj Gjeorgjisë, disfatë që...

Zyrtare: Challandes shkarkohet nga stoli i Kombëtares së Kosovës

para 6 dite - Kallxo

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka bërë të ditur se e kanë shkarkuar trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes. Challandes është shkarkuar nga posti i trajnerit të Kosovës pas humbjes...

Zyrtare/ FFK merr vendimin për të ardhmen e trajnerit Challandes

para 6 dite - SuperSport

Bernard Challandes nuk është më trajner i Kosovës. Tekniku 70-vjeçar zviceran është shkarkuar nga stoli i “dardanëve”, pasi situata është rënduar ndjeshëm, sidomos pas humbjes ndaj Gjeorgjisë mbrëmjen...

FFK thërret konferencë për media, pritet largimi i trajnerit Challandes

para 6 dite - RTV 21

Federata e Futbollit të Kosovës ka thirrur konferencë për media në orën 13:00, në të cilën do të bëhet e ditur e ardhmja e trajnerit të tanishëm të kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes. Challandes...

“Skandal në Tiranë”, çfarë raportuan mediat polake

para 6 dite - Bota Sot

“Skandal në Tiranë”. Kështu shkruajnë mediat polake pas fitores në “Air Albania” dhe skenës që dhuruan tifozët shqiptarë kur Świderski shënoi gol, duke pasuar me ndërprerjen e ndeshjes për rreth 20 minuta....

Challandes pritet të largohet nga Kosova

para 6 dite - Koha.net

Përzgjedhësi Bernard Challandes pritet ta konfirmojë largimin nga Kosova gjatë konferencës që do të mbahet në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës nga ora 13:00. KOHA ka mësuar se Challandes ka dhënë...

“Skandal në Tiranë”, çfarë raportuan mediat polake: Nga telefonat që u hodhën, 5 lekëshi që u solli fat dhe reagimi i Metës

para 6 dite - Klan

“Skandal në Tiranë”, çfarë raportuan mediat polake: Nga telefonat që u hodhën, 5 lekëshi që u solli fat dhe reagimi i Metës “Skandal në Tiranë”. Kështu shkruajnë mediat polake pas fitores në “Air Albania”...

Llogaritë matematikore në grupin I

para 6 dite - Klan

Llogaritë matematikore në grupin I Shqipëria duhet të marrë 6 pikë, shpresë për ndalesat e Anglisë e Polonisë Humbja ndaj Polonisë ka zbehur, por jo shuar totalisht ëndrrën e kombëtares shqiptare për të...

Humbja me Gjerorgjinë, Challandes pranë shkarkimit nga stoli i Kosovës

para 6 dite - Albeu

Posti i trajnerit të Kosovës, Bernard Challendes prej kohësh vënë në diskutim. Që nga Liga e Kombeve, “dardanët” i kanë pasur me pikatore rezultatet pozitive. Humbja e djeshme ndaj Gjerogjisë në “Fadil...

Shqiptarët nuk ishin të vetmit, ky është momenti kur polakët godasin me shishe uji (VIDEO)

para 6 dite - Albeu

Shqipëria nuk ia doli të fitonte ndeshjen e mbrëmshme ndaj Polonisë në stadiumin “Air Albania” të tejmbushur në kuadër të kaulifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Padyshim që kjo humbje “djeg”, pasi ëndrra...

Challandes tregon momentet më të mira me Kosovën

para 6 dite - Infokusi

Bernard Challandes është shfaqur i emocionuar në konferencën e fundit për media si trajner i kombëtares së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Mes emocionesh, tekniku zviceran ka treguar edhe momentet me...

Matematika na mban në lojë, por vendi i dytë mbetet utopi

para 6 dite - Top Channel

Humbja ndaj Polonisë në “Air Albania”, praktikisht e ia bën të pamundur arritjen e vendin të dytë Shqipërisë në Grupin I, megjithatë ekzistojnë disa kombinime, me mundësi afër zeros që të ndodhin, që kuqezinjtë...

‘Lumë’ shishesh nga tifozët shqiptarë, momenti kur tifozët godasin lojtarët e Polonisë

para 6 dite - Top Channel

Shqipëria nuk ia doli të mbajë të ndezur festën kuqezi, që kishte nisur menjëherë pas triumfit në Budapest ndaj Hungarisë dhe kishte arritur kulmin pikërisht në “Air Albania”, aty ku në fund ishin polakët...

Shqipëria në dorë të polakëve

para 6 dite - Bota Sot

Humbja me Poloninë e ka ndryshuar situatën në Grupin I për Shqipërinë, pasi shanset për të zënë vendin e dytë dhe për të mbajtur gjallë shpresën për të shkuar në Botërorin “Katar 2022” janë minimizuar....

Provokimi erdhi nga tifozët polakë

para 6 dite - Bota Sot

Ndeshja Shqipëri – Poloni u ndërpre mbrëmë për shkak të hedhjes së sendeve në fushë nga tifozët kuq e zi në momentin kur Polonia shënoi gol me autor Swiderski, transmeton Insporti. Megjithatë, nga pamjet...

Mërgim Vojvoda reagon pas shkarkimit të Challandes

para 6 dite - Lajmi.net

Tekniku zviceran sot i dha fund aventurës si trajner i “Dardanëve”, shkruan lajmi.net. Së fundmi, Vojvoda përmes një postimi në Instagram falënderoi trajnerin. “Faleminderit trajner për punën”, shkroi...

Pas shkarkimit, “Dardanët” kanë një mesazh për Challandesin

para 6 dite - Lajmi.net

Shkaku i rezultateve negative, tekniku zviceran sot (e mërkurë) i dha fund aventurës si selektor i Kosovës, shkruan lajmi.net. Në konferencë për shtyp, Challandes kishte një mesazh shumë të mirë për “Dardanët”...

Rezultatet negative, shkarkohet Challandes

para 6 dite - Lexo

Kosova mbetet pa trajner, pasi sot e ka shkarkuar Bernard Challandes. FFK, nisur nga rezultatet aspak të mira në këtë fushatë kualifikuese për “Katar 2022”, ka vendosur t’i ndajë rrugët me zviceranin....

Pamje të reja, ja se si tifozët e Polonisë qëllojnë me shishe në drejtim të tifozëve shqiptarë

para 6 dite - GazetaBlic

Sfida Shqipëri-Poloni është bërë subjekt hetimi nga FIFA pas trazirat të ndodhura në minutën e 79-të të ndeshjes ku tifozët shqiptar qëlluan me shishe drejt lojtarëve polakë. Gjithçka ndodhi pas një provokimi...

VIDEO/ Jo vetëm tifozët shqiptarë, momenti kur polakët godasin “kuqezinjtë” me shishe uji

para 6 dite - ABC News

Shqipëria nuk ia doli të fitonte ndeshjen e mbrëmshme ndaj Polonisë në stadiumin “Air Albania” të tejmbushur në kuadër të kaulifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Padyshim që kjo humbje “djeg”, pasi ëndrra...

Nga përlotja deri te ndërprerja e papritur e konferencës, momentet e lamtumirës së Bernard Challandes

para 6 dite - KosovaPress

Federata e Futbollit të Kosovës ka marr vendim për shkarkimin e trajnerit Bernard Challandes nga posti i trajnerit të Kombëtares së Kosovës. Ky vendim, sipas kryetarit të FFK-së Agim Ademi erdhi pas rezultateve...

Zyrtare: Kosova i ndan rrugët me trajnerin Bernard Challandes

para 6 dite - Ditapost

Kosova i ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit kombëtar, Bernard Challandes, një ditë pas humbjes kundër Gjeorgjisë në ndeshjen e parafundit kualifikuese për Kupën e Botës 2022. Federata e Futbollit e...

Aromë lamtumire për Challandes, FFK konferencë për shtyp në orën 13:00

para 6 dite - SuperSport

Bernard Challandes pranë lamtumirës nga Kosova. Trajnerin veteran zvicëran pritet të largohet nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2 në “Fadil Vokrri” ndaj Gjeorgjisë, disfatë që e zbriti...

Humbja me Gjeorgjinë mund të kushtojë, pritet shkarkimi i Bernard Challandes

para 6 dite - ABC News

Federata e Futbollit të Kosovës ka lajmëruar një konferencë ugjente për mediat në orën 13:00. Sipas “ Telegrafi” në këtë konferencë pritet të shkakohet trajneri i Kosovës Bernard Challandes. Drejtuesit...

Ditë të vështira për selektorin e Kosovës, para shkarkimit

para 6 dite - Bota Sot

Ditë të vështira për selektorin e Kosovës, Bernard Challandes. Bernard Challandes pritet të shkarkohet për rezultatet e dobëta të Kombëtares së Kosovës. Kosova është në fund të Grupit B me vetëm 4 pikë,...

Challandes pritet të shkarkohet sot, këto janë statistikat e Kosovës nën udhëheqjën e tij

para 6 dite - GazetaBlic

Federata e Futbollit të Kosovës ka thirrur konferencë për media. Konferenca do të mbahet sot me fillim në orën 13:00, transmeton GazetaBlic Sport. “Ju njoftojmë se sot (më 13/10/2021) në orën 13:00 në...

Challandes po numëron orët e fundit te Kosova, sot pritet shkarkimi

para 6 dite - Indeks online

Bernard Challandes pritet të shkarkohet nga posti i selektorit të Kosovës. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se trajnerit zvicërian do t’i konfirmohet shkarkimi në konferencën e thirrur sot në orën...

Çfarë raportuan mediat polake: Nga telefonat që u hodhën, 5 lekëshi që u solli fat dhe reagimi i Metës

para 6 dite - Java News

“Skandal në Tiranë”. Kështu shkruajnë mediat polake pas fitores në “Air Albania” dhe skenës që dhuruan tifozët shqiptarë kur Świderski shënoi gol, duke pasuar me ndërprerjen e ndeshjes për rreth 20 minuta....

Challandes: Më duhet të them se ndjehem pak edhe kosovar

para 6 dite - Infokusi

Federata e Futbollit e Kosovës e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Bernard Challandes, shkruan Gazeta inFokus. Tekniku zviceran është larguar nga posti i trajnerit të Kosovës pas rezultateve zhgënjyese...

Vojvoda përshëndet trajnerin Challandes

para 6 dite - KosovaPress

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar sot për shkarkimin e trajnerit të Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes. Pas paraqitjeve jo të mira të Kosovës, ku në tre ndeshjet e fundit kualifikuese...

ZYRTARE: Bernard Challandes shkarkohet nga FFK

para 6 dite - Lajmi.net

Presidenti Agim Ademi në komunikate zyrtare konfirmoi ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun zviceran, shkruan lajmi.net. Ademi tha se nuk janë përmbush kriteret e vendosura, andaj Challandes më nuk do...

Challandes: Në 40 vite që punoi si trajner, nuk e kam parë këso mbështetje nga tifozët

para 6 dite - Lajmi.net

Challandes zyrtarisht përfundoi punën si trajner i Kosovës pas katër viteve, shkruan lajmi.net. Tekniku zviceran lavdëroi lartë tifozët duke thënë që 40 vite si trajner nuk ka ndjerë mbështetje të tillë....

A do vazhdoni ta paguani Challandes? Ja si përgjigjet Ademi

para 6 dite - Lajmi.net

Shkaku i rezultateve negative, FFK në krye me presidentin Agim Ademi vendosen ta shkarkojnë teknikun zviceran, shkruan lajmi.net. Presidenti Ademi është pyetur nëse do vazhdojë ta paguajë Challandesin...

Deklarata emocionuese e Challandesit pas largimit nga Kosova

para 6 dite - Infokusi

Bernard Challandes edhe zyrtarisht është larguar nga posti i trajnerit të kombëtares së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Ka qenë kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ai që ka dhënë lajmin se tekniku zviceran...

Pas shkarkimit, “Dardanët” kanë një mesazh për Challandesin: Lamtumirat nuk janë asnjëherë momente të gëzueshme

para 6 dite - FaxWeb

Trajneri Bernard Challandes zyrtarisht u shkarkua nga Federata e Futbollit të Kosovës. Shkaku i rezultateve negative, tekniku zviceran sot i dha fund aventurës si trajner i Kosovës. Në konferencë për shtyp,...

“Dardanët” kanë një mesazh për Challandesin

para 6 dite - ATV Live

Përzgjedhësi Bernard Challandes zyrtarisht u shkarkua nga Federata e Futbollit të Kosovës. Shkaku i rezultateve negative, tekniku zviceran sot (e mërkurë) i dha fund aventurës si selektor i Kosovës. Në...

FFK njofton për konferencë, pritet shkarkimi i Bernard Challandes

para 6 dite - GazetaBlic

Federata e Futbollit të Kosovës ka thirrur konferencë për media. Konferenca do të mbahet sot me fillim në orën 13:00, transmeton GazetaBlic Sport. “Ju njoftojmë se sot (më 13/10/2021) në orën 13:00 në...

Duhet mrekulli për vendin e dytë, Shqipëria në dorë të polakëve

para 6 dite - Mapo

Humbja me Poloninë e ka ndryshuar situatën në Grupin I për Shqipërinë, pasi shanset për të zënë vendin e dytë dhe për të mbajtur gjallë shpresën për të shkuar në Botërorin “Katar 2022” janë minimizuar....

Zyrtarizohet shkarkimi i Bernard Challandes nga Kosova

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Bernard Challandes nuk është më trajner i Kosovës. Tekniku 70-vjeçar zviceran është shkarkuar nga stoli i “dardanëve”, pasi situata është rënduar ndjeshëm, sidomos pas humbjes...

LAJMI I FUNDIT: Shkarkohet Bernard Challandes nga posti i trajnerit të Kosovës

para 6 dite - Infokusi

Federata e Futbollit e Kosovës e ka shkarkuar Bernard Challandesin nga posti i trajnerit të kombëtares së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Ky shkarkim i teknikut zviceran ka ardhur pas humbjes nga Gjeorgjia...

FFK thërret konferencë, a po shkarkohet Challandes?

para 6 dite - RTK

Kombëtarja e Kosovës pësoi disfatë në shtëpi nga Kombëtarja e Gjeorgjisë në ndeshjen e parafundit të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”. Kjo humbje shkaktoi dëshpërim të madh tek futbollistët dhe...

FFK thërret konferencë për shtyp, a do shkarkohet Bernard Challandes?

para 6 dite - OraInfo

Dje, Kombëtarja e Kosovës pësoi disfatë në shtëpi nga Kombëtarja e Gjeorgjisë. Humbja ishte e papranueshme për të gjithë, mirëpo edhe jo për përzgjedhësin Bernard Challandes, që nuk pranoi të jepte dorëheqjen,...

FFK-ja do mbajë konferencë për media, nuk dihet arsyeja

para 6 dite - Insajderi

Federata e Futbollit të Kosovës do të mbajë konferencë për media me fillim nga ora 13-00. Arsyeja e mbajtjes së kësaj konferece nuk dihet ende, pasi nuk janë dhënë detaje të tjera, shkruan Insajderi.com....

Reagojnë “Dardanët”: Suksese pasardhësit, falënderime trajnerit Challandes

para 6 dite - ATV Live

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kombëtares së Kosovës. Pas 40 ndeshjeve si trajner i ekipit A të Kosovës, Challandes ka...

FFK thërret konferencë për media, pritet vendimi mbi të ardhmen e Bermard Challandes

para 6 dite - Bota Sot

Humbja e papritur e Kosovës nga Gjeorgjia ka lënë shije të hidhur te tifozët, njohësit e futbollit vendor por edhe brenda drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës. Trajneri Bernard Challandes është...

Matematika na mban në lojë, por vendi i dytë mbetet utopi

para 6 dite - RTK

Humbja ndaj Polonisë në “Air Albania”, praktikisht e ia bën të pamundur arritjen e vendin të dytë Shqipërisë në Grupin I, megjithatë ekzistojnë disa kombinime, me mundësi afër zeros që të ndodhin, që kuqezinjtë...

Sousa: Ndeshja me Shqipërinë? Një nga momentet kryesore të grupit

para 6 dite - RTK

Pas ndeshjes Shqipëri-Poloni, të fituar nga polakët 1-0, ka folur edhe trajneri i tyre Paulo Sousa. Ai u ndal te rëndësia e kësaj fitoreje, disa lojtarë specifik si dhe te stili i lojës. Ndeshja- “Ky është...

Edhe tifozët polakë hodhën gjësende në “Air Albania”

para 6 dite - Koha.net

Edhe pse ndeshja Shqipëri-Poloni u ndërpre për rreth 15 minuta pasi në drejtim të golashënuesit të vetëm polak u hodhën gjësende nga tifozët, një fotografi e Associated Press ka treguar se hedhje gjësendesh...

Vojvoda falënderon Challandes

para 6 dite - Express.mk

14:30 | 13 Tetor 2021 Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda me anë të një postimi në Instagram ka falënderuar selektorin zviceran ,Bernard Challandes. Federata e futbollit te Kosovës, sot ka marrë vendim...

Reagojnë “Dardanët”: Suksese pasardhësit, falënderime trajnerit Challandes

para 6 dite - KosovaPress

Sot, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar që trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më trajneri i Kombëtares së Kosovës. Pas 40 ndeshjeve si trajner i ekipit A të Kosovës, Challandes ka...

Vojvoda falënderon Challandes

para 6 dite - Express.mk

14:30 | 13 Tetor 2021 Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda me anë të një postimi në Instagram ka falënderuar selektorin zviceran ,Bernard Challandes. Federata e futbollit te Kosovës, sot ka marrë vendim...

FFK-ja tregon se kur mund të emërohet trajneri i ri

para 6 dite - Informatat

Federata e Futbollit e Kosovës mund ta emërojë trajnerin e ri të ekipit kombëtar në ditët në vijim, pasi e shkarkoi trajnerin e deritanishëm Bernard Challandes , ka thënë presidenti i FFK-së, Agim Ademi....

Reagimi vetëm me katër fjalë i Vojvodës pas shkarkimit të Challandes

para 6 dite - Periskopi

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda ka qenë ndër të parët që ka reaguar pas shkarkimit të Bernard Challandesit. Tekniku zviceran sot i dha fund aventurës si trajner i “Dardanëve”. Së fundmi,...

Tifozët polak të dehur dhe huligan/ Shishe dhe stola drejt tribunës së tifozëve shqiptarë

para 6 dite - Ina

Tifozet polak, diku tek një numër afro 1 mijë, të vendosur në pjesën e sipermë të zonës pas njerëz portë, kanë qënë shumë problematik gjatë gjithë kohës. Të njohur për sjelljen e tyre agressive dhe problematike...

‘5-lekëshi shqiptar na solli fat’, si reaguan mediat polake pas fitores: Skandal në Tiranë

para 6 dite - FaxWeb

“Skandal në Tiranë”. Kështu shkruajnë mediat polake pas fitores në “Air Albania” dhe skenës që dhuruan tifozët shqiptarë kur Świderski shënoi gol, duke pasuar me ndërprerjen e ndeshjes për rreth 20 minuta....

Vojvoda falënderon Challandes

para 6 dite - Arbresh

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda me anë të një postimi në Instagram ka falënderuar selektorin zviceran ,Bernard Challandes. Federata e futbollit te Kosovës, sot ka marrë vendim që të shkarkojnë selektorin...

Tifozët polak të dehur dhe huligan/ Shishe dhe stola drejt tribunës së tifozëve shqiptarë

para 6 dite - Vizion Plus

Tifozet polak, diku tek një numër afro 1 mijë, të vendosur në pjesën e sipermë të zonës pas njerëz portë, kanë qënë shumë problematik gjatë gjithë kohës. Të njohur për sjelljen e tyre agressive dhe problematike...

Challandes i pikëlluar: Nuk e prita shkarkimin, kemi arritur gjëra të mëdha

para 6 dite - KosovaPress

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) sot ka mbajtur një konferencë për mediat, përmes së cilës presidenti Agim Ademi njoftoi vendimin për shkarkim të trajnerit Bernard Challandes. Kjo vjen si pasojë e...

Challandes shprehet i palumtur që Kosova vendosi të mos vazhdojë më me të

para 6 dite - Informatat

Bernard Challandes ndihet i palumtur që Kosova vendosi t’i ndajë rrugët më të, pas tri vjetëve në krye të ekipit kombëtar, por ka këmbëngulur se nuk është i mllefosur. Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi...

Mërgim Vojvoda reagon pas shkarkimit të Challandes

para 6 dite - SportMania

Tekniku zviceran sot i dha fund aventurës si trajner i “Dardanëve”, shkruan lajmi.net. Së fundmi, Vojvoda përmes një postimi në Instagram falënderoi trajnerin. “Faleminderit trajner për punën”, shkroi...

‘Dardanët’: Faleminderit dhe mirupafshim Bernard Challandes

para 6 dite - Epoka e Re

Pas largimit të Bernard Challandes nga Përfaqësuesja e Kosovës, grupi i tifozëve “Dardanët”,e kanë lëshuar një deklaratë, përmes së cilës e ka falënderuar trajnerin zviceran për punën e deritanishme në...

Zyrtare: Kosova i ndan rrugët me trajnerin Bernard Challandes

para 6 dite - Bota Press

Kosova i ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit kombëtar, Bernard Challandes, pas formës dhe rezultateve tejet të dobëta në vazhdimësi. Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi të martën në një konferencë...

FFK-ja tregon se kur mund të emërohet trajneri i ri

para 6 dite - Ekonomia Online

Federata e Futbollit e Kosovës mund ta emërojë trajnerin e ri të ekipit kombëtar në ditët në vijim,pasi e shkarkoi trajnerin e deritanishëm Bernard Challandes, ka thënë presidenti i FFK-së, Agim Ademi....

Matematika na mban në lojë, por vendi i dytë mbetet utopi

para 6 dite - SuperSport

Humbja ndaj Polonisë në “Air Albania”, praktikisht e ia bën të pamundur arritjen e vendin të dytë Shqipërisë në Grupin I, megjithatë ekzistojnë disa kombinime, me mundësi afër zeros që të ndodhin, që kuqezinjtë...

Challandesit do t’i paguhet dëmshpërblimi për pjesën e mbetur të kontratës

para 6 dite - Periskopi

Bernard Challades është larguar nga pozita e trajnerit të Kombëtares së Kosovës. Kjo gjë u zyrtarizua në një konferencën për shtyp në ora 13:00. Challandes ishte shumë i mërzitur për largimin e tij dhe...

Challandes: Jam i trishtuar, s’e falënderoj Ademin

para 6 dite - Gazeta Metro

Bernard Challandes, tashmë ish-trajner i Kombëtares së Kosovës, ka folur për vendimin e FFK-së për shkarkimin për të cilën ka thënë se është shumë i pikëlluar dhe se ka qenë kënaqësi e madhe që e ka drejtuar...

Pas shkarkimit, “Dardanët” kanë një mesazh për Challandesin

para 6 dite - SportMania

Shkaku i rezultateve negative, tekniku zviceran sot (e mërkurë) i dha fund aventurës si selektor i Kosovës, shkruan lajmi.net. Në konferencë për shtyp, Challandes kishte një mesazh shumë të mirë për “Dardanët”...

‘Dardanët’ pas shkarkimit të Challandes: Faleminderit dhe shëndet

para 6 dite - Periskopi

Tifogrupi i Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’ kanë reaguar pas shkarkimit të Bernard Challandesit nga pozita e trajnerit të skuadrës. Ata shpresojnë që Federata e Futbollit e Kosovës ta gjejë një selektor...

Challandes: Në 40 vite që punoi si trajner, nuk e kam parë këso mbështetje nga tifozët

para 6 dite - Express.mk

13:43 | 13 Tetor 2021 Përzgjedhësi Bernard Challandes ka folur në konferencë për shtyp pas shkarkimit. Challandes zyrtarisht përfundoi punën si trajner i Kosovës pas katër viteve. Tekniku zviceran lavdëroi...

ZYRTARE: Bernard Challandes shkarkohet nga FFK

para 6 dite - Fakti Ditor

Ashtu siç u prit, Federata e Futbollit të Kosovës ka shkarkuar përzgjedhësin Bernard Challandes. Presidenti Agim Ademi në komunikate zyrtare konfirmoi ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun zviceran,...

A do vazhdoni ta paguani Challandes? Ja si përgjigjet Ademi

para 6 dite - SportMania

Shkaku i rezultateve negative, FFK në krye me presidentin Agim Ademi vendosen ta shkarkojnë teknikun zviceran, shkruan lajmi.net. Presidenti Ademi është pyetur nëse do vazhdojë ta paguajë Challandesin...

Challandes: Në 40 vite që punoi si trajner, nuk e kam parë këso mbështetje nga tifozët

para 6 dite - SportMania

Challandes zyrtarisht përfundoi punën si trajner i Kosovës pas katër viteve, shkruan lajmi.net. Tekniku zviceran lavdëroi lartë tifozët duke thënë që 40 vite si trajner nuk ka ndjerë mbështetje të tillë....

“Dardanët”: Faleminderit dhe mirupafshim Bernard Challandes

para 6 dite - Arbresh

Tifozët e flaktë të Përfaqësueses së Kosovës, Dardanët, kanë falënderuar selektorin zviceran Bernard Challandes për shërbimet e tij në vitet e fundit. “Dardanët” shpresojnë që Federata e Futbollit të Kosovës,...

Challandes: Në 40 vite që punoi si trajner, nuk e kam parë këso mbështetje nga tifozët

para 6 dite - Arbresh

Përzgjedhësi Bernard Challandes ka folur në konferencë për shtyp pas shkarkimit. Challandes zyrtarisht përfundoi punën si trajner i Kosovës pas katër viteve. Tekniku zviceran lavdëroi lartë tifozët duke...

Kosova mposhtet nga Gjeorgjia, e “prek” fundin në Grupin B

para 6 dite - Insajderi

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar humbjen e tretë radhazi. Dardanët janë mposhtur në stadiumin “Fadil Vokrri” nga Gjeorgjia me rezultat të ngushtë 1-2, shkruan Shqip.com. Golin e parë në këtë takim e...

Ademi përgjigjet se a do të paguhet Challandes edhe pse tashmë është shkarkuar

para 6 dite - Express.mk

13:30 | 13 Tetor 2021 Federata e futbollit të Kosovës para disa momenteve shkarkoi përzgjedhësin Bernard Challandes. Shkaku i rezultateve negative, FFK në krye me presidentin Agim Ademi kanë vendosur që...

“Dardanët”: Faleminderit dhe mirupafshim Bernard Challandes

para 6 dite - Express.mk

13:38 | 13 Tetor 2021 Tifozët e flaktë të Përfaqësueses së Kosovës, Dardanët, kanë falënderuar selektorin zviceran Bernard Challandes për shërbimet e tij në vitet e fundit. “Dardanët” shpresojnë që Federata...

Challandes: Shpresoj që një ditë të rikthehem të Kosova

para 6 dite - Express.mk

13:24 | 13 Tetor 2021 Tashëm është zyrtarizuar shkarkimi i selektorit Bernard Challandes. Federata e futbollit të Kosovës, me anë të një konference për media ka bërë të ditur që tashmë Challandes do t’i...

Challandes: Shpresoj që një ditë të rikthehem të Kosova

para 6 dite - Express.mk

13:24 | 13 Tetor 2021 Tashëm është zyrtarizuar shkarkimi i selektorit Bernard Challandes. Federata e futbollit të Kosovës, me anë të një konference për media ka bërë të ditur që tashmë Challandes do t’i...

Aromë lamtumire për Challandes, FFK konferencë për shtyp në orën 13:00

para 6 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK MARKETING I PAGUAR POLITIK Bernard Challandes pranë lamtumirës nga Kosova. Trajnerin veteran zvicëran pritet të largohet nga drejtimi i “dardanëve” pas humbjes së fundit 1-2...

Federata ia shkëput kontratën Challandesit, kryetari Ademi s’tregon për trajneri e ri

para 6 dite - Ekonomia Online

Federata e Futbollit të Kosovës dhe përzgjedhësi Bernard Challandes kanë ndërprerë bashkëpunimin, pas humbjes nga Gjeorgjia të martën mbrëma me rezultatin 2:1 në Prishtinë, raporton Ekonomia Online. Challandes...

Ademi përgjigjet se a do të paguhet Challandes edhe pse tashmë është shkarkuar

para 6 dite - Arbresh

Federata e futbollit të Kosovës para disa momenteve shkarkoi përzgjedhësin Bernard Challandes. Shkaku i rezultateve negative, FFK në krye me presidentin Agim Ademi  kanë vendosur që  ta shkarkojnë selektorin...

Challandes: Ky vend më ka dhënë shumë, Kosova është vendi im i dytë

para 6 dite - Periskopi

Bernard Challandes është shkarkuar nga pozita e trajnerit të Kombëtares së Kosovës. Në një konferencë për shtyp të ftuar nga Federata e Futbollit të Kosovës, zvicërani ka dhënë verdiktin e tij rreth periudhës...

Challandes: Shpresoj që një ditë te rikthehem të Kosova

para 6 dite - Arbresh

Tashëm është zyrtarizuar shkarkimi i selektorit Bernard Challandes. Federata e futbollit të Kosovës, me anë të një konference për media ka bërë të ditur që tashmë Challandes do t’i ndaj rrugët  me Përfaqësuesen...

Minimizohen shanset e kualifikimit për Shqipërinë, fati në duart e polakëve

para 6 dite - GazetaBlic

Humbja me Poloninë e ka ndryshuar situatën në Grupin I për Shqipërinë, pasi shanset për të zënë vendin e dytë dhe për të mbajtur gjallë shpresën për të shkuar në Botërorin “Katar 2022” janë minimizuar...

Shkarkohet Bernard Challandes

para 6 dite - KosovaPress

Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e trajnerit Bernard Challandes. Vendimi vjen pas rezultateve negative të njëpasnjëshme në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”...

Challandes: Jam i trishtuar, s’e falënderoj Ademin

para 6 dite - KosovaPress

Bernard Challandes, tashmë ish-trajner i Kombëtares së Kosovës, ka folur për vendimin e FFK-së për shkarkimin për të cilën ka thënë se është shumë i pikëlluar dhe se ka qenë kënaqësi e madhe që e ka drejtuar...

Challandes i thotë në sy presidentit Ademi: Nuk jam i lumtur që më shkarkove

para 6 dite - Periskopi

Bernard Challandes është treguar jashtëzakonisht i sinqertë në konferencën për shtyp të FFK-së, ku u konfirmua shkarkimi i tij. Pasi mori fjalën zvicërani, u shpreh: ”Nuk jam i lumtur me vendimin e Agim...

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Përfaqësueses së Kosovës

para 6 dite - Arbresh

Federata e futbollit të Kosovës sot me anë të një konferencë për media ka konfirmuar shkarkimin e selektorit të Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes. Agim demi ka falënderuar  selektorin për punën...

Zyrtare: Shkarkohet Bernard Challandes

para 6 dite - Epoka e Re

Bernard Challandes nuk është më trajneri i Përfaqësues së Kosovës në futboll, pasi është shkarkuar nga kjo detyrë. Lajmin e ka konfirmuar në konferencë për medie, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës,...

Challandes: Shpresoj që një ditë të rikthehem të Kosova

para 6 dite - Arbresh

Tashëm është zyrtarizuar shkarkimi i selektorit Bernard Challandes. Federata e futbollit të Kosovës, me anë të një konference për media ka bërë të ditur që tashmë Challandes do t’i ndaj rrugët  me Përfaqësuesen...

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Përfaqësueses së Kosovës

para 6 dite - Express.mk

13:08 | 13 Tetor 2021 Federata e futbollit të Kosovës sot me anë të një konferencë për media ka konfirmuar shkarkimin e selektorit të Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes. Agim demi ka falënderuar...

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Përfaqësueses së Kosovës

para 6 dite - Express.mk

13:08 | 13 Tetor 2021 Federata e futbollit të Kosovës sot me anë të një konferencë për media ka konfirmuar shkarkimin e selektorit të Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes. Agim demi ka falënderuar...

Shkarkohet Bernard Challandes

para 6 dite - Gazeta Metro

Federata e Futbollit të Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e trajnerit Bernard Challandes. Vendimi vjen pas rezultateve negative të njëpasnjëshme në kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”...

Ikën trajneri zvicerian i Kombëtares së Kosovës, Challandes: Më vjen keq që po ndahem në këtë formë

para 6 dite - FaxWeb

Fjalët e para të Challandes pas ndarjes me Kosovën Bernard Challandes e ka quajtur kohën e tij në krye të Kombëtaren se Kosovës si njërën prej përvojave më të mira në karrierën e tij, pasi i ndau rrugët...

Challandes jep dorëheqje, pas humbjes nga Gjeorgjia: Ndihem pak si kosovar

para 6 dite - Ekonomia Online

Federata e Futbollit të Kosovës dhe përzgjedhësi Bernard Challandes kanë ndërprerë bashkëpunimin, raporton Ekonomia Online. Challandes ka dhënë dorëheqje pas humbjes nga Gjeorgjia të martën mbrëma me rezultatin...

Zyrtare, Challandes nuk është më trajner i Kosovës

para 6 dite - Arbresh

Përzgjedhësi Bernard Challandes dhe Federata e Futbollit të Kosovës kanë ndërprerë bashkëpunim. Kjo është bërë e ditur në një konferencë për medie./arbresh.info/

Fjalët e para të Challandes pasi u shkarkua

para 6 dite - Periskopi

Bernard Challandes ka reaguar pasi u shkarkua nga pozita e trajnerit të Kombëtares së Kosovës. Në konferencën e ftuar për media nga FFK, është konfirmuar largimi i Challandes nga presidenti, Agim Ademi....

ZYRTARE: Bernard Challandes shkarkohet nga FFK

para 6 dite - SportMania

Presidenti Agim Ademi në komunikate zyrtare konfirmoi ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun zviceran, shkruan lajmi.net. Ademi tha se nuk janë përmbush kriteret e vendosura, andaj Challandes më nuk do...

Lajmi i fundit: Shkarkohet trajneri Challandes

para 6 dite - ATV Live

Pas rezultateve të dobëta është shkarkuar nga posti i selektori të Kosovës Bernard Challandes. Në një konferencë të jashtëzakonshme për media, Federata e Futbollit te Kosovës ka konfirmuar shkarkimin e...

Zyrtare: Shkarkohet Challandes

para 6 dite - Periskopi

Në konferencën e sotme për shtyp të ftuar nga Federata e Futbollit të Kosovës, është konfirmuar shkarkimi i Bernard Challandes. Agim Ademi e ka konfirmuar lajmin, duke marrë fjalën i pari, teksa tha: ”Duke...

FFK thërret konferencë për media, pritet vendimi mbi të ardhmen e Bermard Challandes

para 6 dite - Infokusi

Humbja e papritur e Kosovës nga Gjeorgjia ka lënë shije të hidhur te tifozët, njohësit e futbollit vendor por edhe brenda drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës. Trajneri Bernard Challandes është...

E fundit: FFK njofton konferencë për shtyp, a do shkarkohet Bernard Challandes?

para 6 dite - Lajmi.net

Humbja ishte e papranueshme për të gjithë, mirëpo edhe jo për përzgjedhësin Bernard Challandes, që nuk pranoi të jepte dorëheqjen, duke thënë se është i fokusuar te Liga e Kombeve, shkruan lajmi.net. “Për...

FFK-ja mban konferencë të papritur, pritet largimi i trajnerit Challandes

para 6 dite - Fakti Ditor

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka thirrur një konferencë të papritur dhe të pazakontë për media për sot në mesditë, në të cilën pritet ta njoftojë ndarjen me trajnerin Bernard Challandes. Një ditë...

FFK-ja mban konferencë të papritur, pritet largimi i trajnerit Challandes

para 6 dite - Ditapost

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka thirrur një konferencë të papritur dhe të pazakontë për media për sot në mesditë, në të cilën pritet ta njoftojë ndarjen me trajnerin Bernard Challandes. Një ditë...

Reja për ndërprerjen e lojës: Nuk mund ta duartrokas atë moment

para 6 dite - ATV Live

Mbrëmë, Kombëtarja e Shqipërisë zhvilloi ndeshje kundër Polonisë në stadiumin “Air Albania” ku edhe pësoi humbje me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores për polakët e shënoi Karol Swiderski...

Sot shkarkohet Challandesi

para 6 dite - Epoka e Re

Përzgjedhësi Bernard Challandes pritet të shkarkohet sot (e mërkurë) në orën 13:00. Pas humbjes nga Gjeorgjia në kualifikimet për Kupën e Botës (1-2), Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e paralajmëruar...

FFK thërret konferencë për shtyp, a do shkarkohet Bernard Challandes?

para 6 dite - Almakos

Dje, Kombëtarja e Kosovës pësoi disfatë në shtëpi nga Kombëtarja e Gjeorgjisë. Humbja ishte e papranueshme për të gjithë, mirëpo edhe jo për përzgjedhësin Bernard Challandes, që nuk pranoi të jepte dorëheqjen,...

Reja për ndërprerjen e lojës: Nuk mund ta duartrokas atë moment

para 6 dite - KosovaPress

Mbrëmë, Kombëtarja e Shqipërisë zhvilloi ndeshje kundër Polonisë në stadiumin “Air Albania” ku edhe pësoi humbje me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores për polakët e shënoi Karol Swiderski...

FFK ftesë për konferencë të rrallë për medie, pritet vendim i rëndësishëm për Challandesin

para 6 dite - Periskopi

Ecuria e rezultateve negative ka lënë një shije të hidhur te fansat e Kosovës, të cilët duket se nuk janë të vetmit të pakënaqur. Trajneri Bernard Challandes është në qendër të kritikave pas rezultateve...

FFK-ja mban konferencë, pritet largimi i trajnerit Challandes

para 6 dite - Arbresh

Federata e Futbollit të Kosovës, sot ka bërë thirrje në një konferencë të papritur për media, ku nuk  ka dhënë detaje se përse do të zhvillohet kjo konferencë. Kjo thirrje vie menjëherë pas një ditë nga...

FFK-ja mban konferencë, pritet largimi i trajnerit Challandes

para 6 dite - Express.mk

10:44 | 13 Tetor 2021 Federata e Futbollit të Kosovës, sot ka bërë thirrje në një konferencë të papritur për media, ku nuk ka dhënë detaje se përse do të zhvillohet kjo konferencë. Kjo thirrje vie menjëherë...

FFK-ja mban konferencë, pritet largimi i trajnerit Challandes

para 6 dite - Express.mk

10:44 | 13 Tetor 2021 Federata e Futbollit të Kosovës, sot ka bërë thirrje në një konferencë të papritur për media, ku nuk ka dhënë detaje se përse do të zhvillohet kjo konferencë. Kjo thirrje vie menjëherë...

FFK thërret konferencë për media, pritet vendimi mbi të ardhmen e Bermard Challandes

para 6 dite - ATV Live

Humbja e papritur e Kosovës nga Gjeorgjia ka lënë shije të hidhur te tifozët, njohësit e futbollit vendor por edhe brenda drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës. Trajneri Bernard Challandes është...

FFK thërret konferencë për media, pritet vendimi mbi të ardhmen e Bernard Challandes

para 6 dite - KosovaPress

Humbja e papritur e Kosovës nga Gjeorgjia ka lënë shije të hidhur te tifozët, njohësit e futbollit vendor por edhe brenda drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës. Trajneri Bernard Challandes është...

E fundit: FFK njofton konferencë për shtyp, a do shkarkohet Bernard Challandes?

para 6 dite - SportMania

Humbja ishte e papranueshme për të gjithë, mirëpo edhe jo për përzgjedhësin Bernard Challandes, që nuk pranoi të jepte dorëheqjen, duke thënë se është i fokusuar te Liga e Kombeve, shkruan lajmi.net. “Për...

Tensionet pas ndeshjes Shqipëri -Poloni, policia shoqëron me mjete deri te dera e hotelit tifozët polakë (VIDEO)

para 6 dite - FaxWeb

Pas incidenteve në stadium në ndeshjen e mbrëmshme Shqipëri-Poloni policia i ka shoqëruar deri në hotel tifozët polakë. Fax News ka siguruar pamjet e momentit kur tifozët polakë janë shoqëruar deri në...

Challandes pas ndeshjes: Të ardhmen time e vendosë federata, unë jam i kënaqur me punën time

para 7 dite - RTV 21

Kosova ka pësuar humbje edhe nga Gjeorgjia në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e zhvilluar te martën me rezultat 2-1. Pas ndeshjes trajneri Bernard Challandes ka deklaruar se është i zhgënjyer me këtë...

Challandes: Humbje që djeg, e ardhmja ime në dorë të FFK-së

para 7 dite - Top Channel

I zhgënjyer për humbjen ndaj Gjeorgjisë në Fadil Vokrri, trajneri i Kosovës Bernard Challandes, me zviceranin që në lidhje me një shkarkim të mundshëm të tij ja kaloi topin presidentit të Federatës, Agim...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Telegrafi

Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse Dardanët e humbën ndeshjen,...

Challandes: Nuk duhej ta humbnim këtë ndeshje, nuk do të jetë lehtë për të ardhmen time

para 7 dite - Telegrafi

Kosova pësoi humbje nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri”, ndërsa trajneri Bernard Challandes konsideron se të zgjedhurit e tij duhej të triumfonin ndaj ekipit kundërshtar. Strategu zviceran është shprehur i...

Shqipëria mposhtet nga Polonia

para 7 dite - TV21

Shqipëria pëson një humbje me pasoja në “Air Albania”. Kuqezinjtë dorëzohen përballë Polonisë në një ndeshje shumë të luftuar nga të dyja skuadrat dhe u vendos nga një rast i vetëm ndërsa tifozët e pranishëm...

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - TV21

Kosova e ka pësuar humbjen e radhës duke u mposhtur si vendase nga skuadra e fundit e grupit Gjeorgjia me rezultat 2-1, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për Botërorin “Katari 2022” Okriashvilli...

Shqipëria humbi nga Polonia

para 7 dite - RTV 21

Kombëtarja e Polonisë në futboll sonte shënoi fitore si mysafir kundër Shqipërisë me rezultat 1:0, me golin e Swiderskit, në minutën 77-të. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet për botërorin “Katari 2022”,...

Shqipëri-Poloni/ Humbje dhe imazh i shëmtuar për kuqezinjtë në “Air Albania”

para 7 dite - Top Channel

Shqipëria e mbyll me humbje ndeshjen ndaj Polonisë në stadiumin “Air Albania”, ndërsa la një imazh të shëmtuar me incidentet e regjistruara. 87’ – Broja futet mirë në zonë, por e tepron me tentativën për...

Anglia ndalet në barazim nga Hungaria

para 7 dite - Koha.net

Anglia është ndaluar në një barazim 1:1 në shtëpi nga Hungaria, në ndeshjen e Grupit I të eliminatoreve për Botërorin 2022. Roland Sallai (24’) realizoi nga penalltia për epërsinë e Hungarisë, ndërsa barazoi...

Challandes thotë se Kosova është dashur ta mposhtë Gjeorgjinë

para 7 dite - Koha.net

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka insistuar se “Dardanët” është dashur ta mposhtin Gjeorgjinë në ndeshjen e luajtur në Prishtinë sonte. Kosova pësoi me rezultatin 2:1 dhe ra në pozitën e fundit...

Shqipëria humb ‘finalen’ ndaj Polonisë dhe zbeh ëndrrën për Katar 2022

para 7 dite - Telegrafi

Shqipëria ka pësuar humbe me rezultat 1-0 nga Polonia në ndeshjen e vlefshme për fazën kualifikuese për Kampionatin Botëror. Ndeshja filloi me të dy skuadrat që zhvillonin lojë fizike, duke luftuar për...

Reagim emocionues të “Tifozave Kuq e Zi”

para 7 dite - Bota Sot

Shqipëria u mposhtë me rezultatin 0:1 në shtëpi ndaj Polonisë. Një humbje e pamerituar për kuqezinjtë e Edi Rejës, që bënë një paraqitje dinjitoze. Vetëm një gjuajtje në portë, iu mjaftoi polakëve, për...

Polonia shënon gol/ Shpërthejnë tifozët, ndërpritet ndeshja në ‘Air Albania’

para 7 dite - Fakte

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke e çuar rezultatin në 0-1 në favor të polakëve. Kjo situatë...

Vazhdon sfida Shqipëri-Poloni

para 7 dite - RTV 21

Pas ndërprerjes prej disa minutave, futbollistët e Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania” po vazhdojnë minutat e mbetura në fushë. Ndeshja është ndërprerë pas hedhjes së gjësendeve në fushë nga ana e...

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - RTV 21

Kosova e ka pësuar humbjen e radhës duke u mposhtur si vendës nga skuadra e fundit e grupit Gjeorgjia me rezultat 2-1, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për Botërorin “Katari 2022” Okriashvilli shfrytëzoi...

E pëson Shqipëria, Polonia shënon golin e parë në “Air Albania”

para 7 dite - Top Channel

Polonia ka zhbllokuar rezultatin në minutën e ’76 të ndeshjes me Shqipërinë në “Air Albania”. Një incident u shënua në minutën ’45, ku tifozët filluan të qëllojnë me sende të forta, por gjithçka më pas...

Rifillon ndeshja Shqipëri-Poloni, me kusht që të mos hidhet asnjë send i vetëm në stadium

para 7 dite - Top Channel

Gjyqtari vendosi për rifillimin e ndeshjes Shqipëri-Poloni në “Air Albania”. Pasi Polonia shënuar golin e parë, menjëherë nisën incidentet në fushë. Tifozët kuq e zi nuk kanë përmbajtur zemërimin dhe kanë...

Gjeorgjia mund Kosovën me rezultatin 2-1 në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Top Channel

Kosova nuk ia doli të marrë një tre pikësh në stadiumin “Fadil Vokrri”, në ndeshjen përballë Gjeorgjisë Për Gjeorgjinë shënoi Okriashvilli, në minutën ’11, ndërsa për Kosovën Muriqi, në minutën ’44. Vijon… Top Channel

Kosova dominon ndaj Gjeorgjisë, por ndëshkohet nga dy gabime

para 7 dite - Telegrafi

Kosova ka pësuar humbje nga Gjeorgjia (2-1) në stadiumin “Fadil Vokrri”, në një ndeshje që e dominoi por u ndëshkua nga dy gabime. Vendasit e nisën për mrekulli takimin në përpjekje për ta gjetur golin,...

VIDEO / Shqipëria mundet në terrenin vendas, Sviderski vendos fituesin

para 7 dite - Alsat-M

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1, në një nga ndeshjet më të rëndësishme në garën për vendin e dytë në Grupin “I”. Ndeshja nisi e braspeshuar me të dyja kombëtaret...

Challandes: Përformanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë

para 7 dite - Klan Kosova

Kosova e ka humbur ndeshjen e fundit në “Fadil Vokrri” në kualifikimet për kampionatin botëror “Qatar 2022” kundër Gjeorgjisë me rezultat 1:2. Pas takimit ka folur trajneri Bernard Challandes. Challandes...

Kosova mposhtet nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri” dhe zbret e fundit në grup!

para 7 dite - Sharri

Kosova bie sërish, këtë herë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Skuadra dardane u mund në shtëpi nga Gjerogjia, duke parë tashmë dhe vendine fundit në grup. Goli i Vedat Muriqit me 11-metërsh nuk pati vlerë...

Ndërpritet ndeshja Shqipëri-Poloni

para 7 dite - RTV 21

Është ndërprerë ndeshja e sontme Shqipëri-Poloni në “Air Albania”, pas hedhjes së gjësendeve në fushë. Kjo ka ndodhur pasiqë mysafirët kanë shënuar gol në pjesën e dytë nga Swidersin në minutën 77-të....

Gjeorgjia në epërsi kundër Kosovës

para 7 dite - RTV 21

Futbollistët e Gjeorgjisë kanë shënuar edhe golin e dytë në përballjen me Kosovën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Golin e dytë për Gjeorgjinë e ka shënduar Davitashvili në minutën 82-të. Ndryshe, ndeshja...

Shqipëria dhe Kosova pësuan disfatë sonte në futboll

para 7 dite - Portalb

Sonte u realizuan ndeshjet për kualifikimet për kampionatin botëror “Katar 2022”, ku ndeshje kishin Shqipëria kundër Polonisë në stadiumin “Air Albania” dhe Kosova kundër Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil...

Shqipëria e humb shansin e artë për Botëror, pëson humbje minimale nga Polonia

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria ka pësuar humbje nga Polonia në “Air Stadium Albania”. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi,Swiderski, shkruan GazetaBlic Sport. Swiderski realizoi gol në minutën e 77’të të takimit. Ky gol i...

Kosova humbi në ‘shtëpi’ nga Gjeorgjia, vjen deklarata e Challandes

para 7 dite - GazetaBlic

Kosova pësoi humbje nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri”, ndërsa trajneri Bernard Challandes konsideron se të zgjedhurit e tij duhej të triumfonin ndaj ekipit kundërshtar. Strategu zviceran është shprehur i...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia

para 7 dite - Zeri

Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse Dardanët e humbën ndeshjen,...

Challandes vazhdon me arsyetime, mendon për ndeshje të Ligës së Kombeve

para 7 dite - Zeri

Trajneri i Kosovës ka vazhduar të jap arsyetime pas humbjes së Kosovës kundër Gjeorgjisë në Fadil Vokrri “Mendoj që jam i zhgënjyer me ekipin për arsye se luajtëm mirë. Performanca nuk ishte e keqe, ekipi...

Shqipërisë i zvogëlohen gjasat për kualifikim në Botëror, mposhtet në shtëpi nga Polonia

para 7 dite - Zeri

Kuqezinjtë kanë pësuar humbje në njërën ndër sfidat vendimtare. Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1. Ndeshja nisi e braspeshuar me të dyja kombëtaret që sulmoheshin...

Polonia shënoi kundër Shqipërisë

para 7 dite - RTV 21

Futbollistët e Polonisë kanë kaluar në epërsi kundër Shqipërisë në “Air Albania”. Goli i epërsisë për mysafirët është shënuar në minutën 77 përmes rezervistit Swiderski. Ndeshja për momentin është ndërprerë...

ME KOKËN LART/ Shqipëria me një “këmbë” jashtë Botërorit të Katarit, kuqezinjtë mposhten minimalisht nga Polonia

para 7 dite - News33

Pothuasje merr fund ëndrra e Shqipërisë për të shkuar në Kupën e Botës. Kuqezinjtë janë mposhtur me rezulatin minimal 0-1 nga Polonia, ndërsa goli i vetëm u shënua nga Sëiderski në minutën e 77-të. Pjesa...

Kosova përjeton sërisht disfatë në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Alsat-M

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2. Ishte Tornike Okrishvili ai që i dha epërsinë në min e 11. Okriashvili shënoi pas një gabimi amatoresk të portierit Aro Muric. Në vazhdim...

Shqipërisë i zvogëlohen gjasat për kualifikim në Botëror, mposhtet në shtëpi nga Polonia

para 7 dite - Sharri

Kuqezinjtë kanë pësuar humbje në njërën ndër sfidat vendimtare. Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi e braspeshuar me të dyja kombëtaret...

Shuhet ëndrra e Shqipërisë për zonën play-off/ Polonia fiton një sfidë me tension

para 7 dite - Vizion Plus

Merr fund ëndrra e Shqiperise per te provuar shanset e veta ne play-off per Kupen e Botes. Kuqezinjte u munden 1 me 0 ne Tirane nga Polonia ne duelin direkt per vendin e dyte ne nje ndeshje me jo pak tension...

Kosovë-Gjeorgji/ Barazim 1-1 në Prishtinë

para 7 dite - Top Channel

Kosova dhe Gjeorgjia rezultojnë sërish rezultatin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Për Gjeorgjinë shënoi Okriashvilli, në minutën ’11, ndërsa për Kosovën Muriqi, në minutën ’44. Top Channel

Nis pjesa e dytë në “Air Albania”/ Shqipëria synon fitoren ndaj Polonisë, për të ruajtur vendin e dytë në grup

para 7 dite - Top Channel

Pjesa e dytë e ndeshjes Shqipëri-Poloni ka startuar në “Air Albania, ndërsa asnjë nga skuadrat nuk po ia del të zhbllokojë rezultatin 0-0. Një incident u shënua në minutën ’45, ku tifozët filluan të qëllojnë...

Pas ndeshjes me Poloninë, reagojnë Tifozat Kuq e Zi

para 7 dite - Indeks online

Shqipëria u mposht nga Polonia me rezultat 0-1 në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës. Tifozët ishin pjesa e bukur dhe ajo jo e mirë e kësaj ndeshje, shkruan Indeksonline. Pas ndeshjes kanë reaguar...

Pamje të incidentit mes tifozë shqiptarë e polakë para ndeshjes në Tiranë

para 7 dite - Koha.net

Një grup i tifozëve shqiptarë e polakë janë konfrontuar mes vete para ndeshjes eliminatore të Botërorit 2022. Ndeshja po luhet në “Air Albania” në Tiranë, ndërsa rezultati pas pjesës së parë është 0:0....

Challandes nuk e mendon largimin, vazhdon me arsyetime për humbje

para 7 dite - OraInfo

Challandes vazhdon me arsyetime, mendon për ndeshje të Ligës së Kombeve. Trajneri i Kosovës ka vazhduar të jap arsyetime pas humbjes së Kosovës kundër Gjeorgjisë në Fadil Vokrri “Mendoj që jam i zhgënjyer...

Challandes: Humbje që djeg, e ardhmja ime në dorë të FFK-së!

para 7 dite - SuperSport

I zhgënjyer për humbjen ndaj Gjeorgjisë në Fadil Vokrri, trajneri i Kosovës Bernard Challandes, me zviceranin që në lidhje me një shkarkim të mundshëm të tij ja kaloi topin presidentit të Federatës, Agim...

Humbja nga Polonia, kjo është renditja e Shqipërisë në grupin I

para 7 dite - RTK

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një humbje fatale kundër Polonisë në rrugën e saj drejtë kualifikimit për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1-0 e cila pati...

Kosova mposhtet nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Ina

Kosova bie sërish, këtë herë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Skuadra dardane u mund në shtëpi nga Gjerogjia, duke parë tashmë dhe vendine fundit në grup. Goli i Vedat Muriqit me 11-metërsh nuk pati vlerë...

Shqipëria mposhtet nga Polonia

para 7 dite - Kallxo

Shqipëria ka pësuar humbje me rezultat 0-1 nga Polonia, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Botërorit “Katari 2022”. Golin e fitores e shënoi Karol Swiderski në minutën e 77’. Pas kësaj fitoreje Polonia...

Këto janë fjalët e Challandesit pas humbjes nga Gjerogjia

para 7 dite - Kallxo

Kosova ka zhgënjyer duke u mposhtur në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me rezultat 1-2 nga Gjeorgjia. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka deklaruar pas ndeshjes së është i zhgënjyer. “Jam shumë...

Polonia shënon gol/ Shpërthejnë tifozët, ndërpritet ndeshja në ‘Air Albania’

para 7 dite - Zhurnal

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke e çuar rezultatin në 0-1 në favor të polakëve. Kjo situatë...

Shumë mundësi dhe emocione në “Air Albania”, por asnjë gol në pjesën e parë të ndeshjes Shqipëri-Poloni

para 7 dite - Top Channel

Pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Poloni është mbyllur barazim pa gola në “Air Albania”. Emocione dhe energji që në minutat e para. Shqipëria provon por ende nuk ia del të shënojë. Mundësia më e mirë ishte...

Heshtën rrjetat në pjesën e parë në “Air Albania”

para 7 dite - RTV 21

Ka përfunduar pjesa e parë e sfidës së rëndësishme për kualifikimin në botërorin “Katari 2022” ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Pas 45 minutave të para në “Air Albania” rezultati është i bardhë – 0:0....

Nuk ia dalim dot, Polonia na mund 1-0 dhe na largon nga Botërori

para 7 dite - NOA

Si në vitin 1985, kur Boniek na shënonte një gol të vetëm, sa për të na lënë jashtë Botëroruit të meksikës, edhe kësaj here Polonia ka “pickuar” në A’;rena Kombëtare”, duke na mundur minimalisht dhe zbritur...

Video/ Shqipëria bie ndaj Polonisë, “ëndrra” Katar 2022 mbetet në sirtar

para 7 dite - SuperSport

Shqipëria nuk ia del të mbajë të ndezur festën kuqezi, që kishte nisur menjëherë pas triumfit në Budapest ndaj Hungarisë dhe kishte arritur kulmin pikërisht në “Air Albania”, aty ku në fund ishin polakët...

Shqipëria pëson humbje minimale nga Polonia

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria ka pësuar humbje nga Polonia në “Air Stadium Albania”. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi,Swiderski, shkruan GazetaBlic Sport. Swiderski realizoi gol në minutën e 77’të të takimit. Ky gol i...

Pjesa e parë: Kosova barazon ndaj Gjeorgjisë, do ta kërkojë triumfin në gjysmën e dytë

para 7 dite - Telegrafi

Ka përfunduar me rezultat të barabartë (1-1) pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Nikoqirët e nisën për mrekulli takimin në përpjekje për ta gjetur golin, ndërsa rastin...

Dorëzohet Kombëtarja, Botërori mbetet ëndërr (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Dorëzohet Kombëtarja. Kuqezinjtë mposhten 0-1 në Air Albania nga Polonia. Swiderskin ishte ai që na ndëshkoi në 15 minutat e fundit. Por pas golit ndeshja u ndërpre për disa minuta si pasoje e hedhes së...

Arbitri merr vendimin zyrtar për sfidën mes Shqipërisë dhe Polonisë, do të rifillojë vetëm me një kusht

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Shekulli Online Arbitri kryesor ka vendosur që të rifillojë ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë por me kushtin e vetëm nëse një shishe po u hodh në fushën e lojës do të ndërpritet...

Challandes flet pas humbjes befasuese të Kosovës

para 7 dite - Bota Sot

Kombëtarja e Kosovës nuk ka arritur të marrë as sonte fitore ndaj Gjeorgjisë, duke u mposhtur në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1. Pas ndeshjes ka folur selektori Challandes, i cili tha se është i zhgënjyer...

Ndodh e pabesueshmja në ‘Air Albania’, shënon Polonia, gjyqtari ndërpret ndeshjen

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Erjon Dervishi Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”. Pjesa e parë...

Mbyllet me barazim pjesa e parë Kosovë-Gjeorgji

para 7 dite - RTV 21

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ishin mysafirët ata që kaluan në epërsi 1:0 që në minutën...

Muriqi shënon gol nga penalltia

para 7 dite - RTV 21

Kosova e ka barazuar rezultatin në 1:1 në përballjen me Gjeorgjinë. Golin e barazimit për “Dardanët” e shënoi qendërsulmuesi Vedat Muriqi në minutën 44 nga penalltia. Ndryshe, Kosova ka fituar në ndeshjen...

Challandes vazhdon të gjejë arsye: Performanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë

para 7 dite - Indeks online

Trajneri i Kosovës ka vazhduar të jap arsyetime pas humbjes së Kosovës kundër Gjeorgjisë në Fadil Vokrri. “Mendoj që jam i zhgënjyer me ekipin për arsye se luajtëm mirë. Performanca nuk ishte e keqe, ekipi...

Shqipëria mposhtet në “Air Albania”, polakët sulmohen nga “air tifozët”

para 7 dite - Indeks online

Shqipëria ka shuar ëndrrat për kualifikim në Kupën e Botës edhe pse matematikisht është ende në lojë. Kuq e zinjtë janë mposhtur nga Polonia në “Air Albania” me rezultat minimal 0-1, shkruan Indeksonline....

Polonia shënon fitore kundër Shqipërisë

para 7 dite - RTK

Kombëtarja e Polonisë në futboll shënoi sonte fitore si mysafir kundër Shqipërisë me rezultat 1:0, me golin e Swiderski në minutën 77. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet për botërorin “Katari 2022”, u...

VIDEO/ Dorëzohet Kombëtarja, Botërori mbetet ëndërr

para 7 dite - ABC News

Dorëzohet Kombëtarja. Kuqezinjtë mposhten 0-1 në Air Albania nga Polonia. Swiderskin ishte ai që na ndëshkoi në 15 minutat e fundit. Por pas golit ndeshja u ndërpre për disa minuta si pasoje e hedhes së...

Rifillon ndeshja, arbitri ultimatum për tifozët shqiptarë

para 7 dite - ABC News

Pas disa minutash ndërprerje ka rifilluar ndeshja në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Polonisë. Ndeshja u ndërpre për shkak të acarimit të tifozerisë shqiptare të cilët qëlluan me shishe ndaj futbollistëve...

Shqipëria mposhtet në shtëpi nga Polonia, humb shansin e artë

para 7 dite - OraInfo

Shqipërisë i zvogëlohen gjasat për kualifikim në Botëror, mposhtet në shtëpi nga Polonia. Kuqezinjtë kanë pësuar humbje në njërën ndër sfidat vendimtare. Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj...

Kosova humbet nga Gjeorgjia në Fadil Vokrri

para 7 dite - OraInfo

Dëshpëron Kosova, humbet në Fadil Vokrri nga Gjeorgjia. Kosova ka dominuar ndeshjen e fundit zyrtare në Fadil Vokrri kundër Gjeorgjisë por që në fund ata kanë humbur. Me një ndeshje ku Gjeorgjia u treguan...

Shqipërisë i zvogëlohen gjasat për kualifikim në Botëror, mposhtet në shtëpi nga Polonia

para 7 dite - Aktuale

Kuqezinjtë kanë pësuar humbje në njërën ndër sfidat vendimtare. Advertisements Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi e braspeshuar me...

Kosova në krizë identiteti, mposhtet nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri” dhe zbret e fundit në grup!

para 7 dite - SuperSport

Kosova bie sërish, këtë herë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Skuadra dardane u mund në shtëpi nga Gjerogjia, duke parë tashmë dhe vendine  fundit në grup. Goli i Vedat Muriqit me 11-metërsh nuk pati vlerë...

Rifillon ndeshja, lojtarët hyjnë në fushë

para 7 dite - Albeu

Ndeshja Shqipëri-Poloni rifillon. Ndërprerja e ndeshjes ndodhi për shkak të hedhjes së sendeve në fushë nga tifozët kuq e zi në momentin kur Polonia shënoi me autor Swiderski. Ndërkohë, kur kanë mbetur...

Vazhdon sfida Shqipëri-Poloni

para 7 dite - RTK

Pas ndërprerjes prej disa minutave, futbollistët e Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania” po vazhdojnë minutat e mbetura në fushë. Ndeshja u ndërpre pas hedhjes së gjësendeve në fushë nga ana e tifozëve...

Kosova mposhtet nga Gjeorgjia

para 7 dite - RTK

Kosova e ka pësuar humbjen e radhës duke u mposhtur si vendës nga skuadra e fundit e grupit Gjeorgjia me rezultat 2-1, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për Botërorin "Katari 2022" Okriashvilli shfrytëzoi...

Ndërpritet ndeshja Shqipëri-Poloni

para 7 dite - RTK

Është ndërprerë ndeshja Shqipëri-Poloni në “Air Albania”, pas hedhjes së gjësendeve në fushë. Kjo ndodhi pasi që mysafirët shënuan në pjesën e dytë me Swidersin në minutën 77. Arbitri ka ndërprerë ndeshjen...

Gjeorgjia në epërsi kundër Kosovës

para 7 dite - RTK

Futbollistët e Gjeorgjisë kanë shënuar edhe golin e dytë në përballjen me Kosovën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Autori i golit të dytë për mysafirët është Davitashvili në minutën 82. Ndryshe, ndeshja është...

Polonia shënon kundër Shqipërisë

para 7 dite - RTK

Futbollistët e Polonisë kanë ardhur në epërsi kundër Shqipërisë në “Air Albania”. Goli i epërsisë për mysafirët erdhi në minutën 77 përmes rezervistit Swiderski. Ky ishte goli i tij i pestë për Poloninë...

Shqipëri-Poloni 0-1/ Rifillon sfida, Reja kryen dy zëvendësimet e fundit

para 7 dite - SuperSport

Ëndrra “Katar 2022” kalon nga “Air Albania”, aty ku 11 kuqezinj në fushë dhe 22 mijë të tjerë në tribuna, do të kërkojnë fitoren ndaj Polonisë, për të “blinduar” vendin e dytë, që përkthehet në Play Off...

Rifillon ndeshja në “Air Stadium Albania”

para 7 dite - GazetaBlic

Ka rifilluar ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë. Ndeshja u ndërpre në minutën e 78’të të takimit pas golit të polakëve, shkruan GazetaBlic Sport. Pas promovikmeve të shumta nga tifozët polak në momentin...

Rifillon ndeshja, lojtarët hyjnë në fushë

para 7 dite - Albeu

Ndeshja Shqipëri-Poloni rifillon. Ndërprerja e ndeshjes ndodhi për shkak të hedhjes së sendeve në fushë nga tifozët kuq e zi në momentin kur Polonia shënoi me autor Swiderski. Ndërkohë, kur kanë mbetur...

Rifillon ndeshja, Shqipëria dhe Polonia rikthehen në fushë

para 7 dite - Indeks online

Delegatët e ndeshjes kanë vendosur që ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Polonisë do të rifilloj. Lojtarët janë kthyer në fushë dhe tifozët nuk do të largohen. Tifozët janë njoftuar që ndeshja do të anulohet...

Rifillon ndeshja, Shqipëria dhe Polonia rikthehen në fushë

para 7 dite - Aktuale

Delegatët e ndeshjes kanë vendosur që ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Polonisë do të rifilloj. Advertisements Lojtarët janë kthyer në fushë dhe tifozët nuk do të largohen. Tifozët janë njoftuar që ndeshja...

Momenti i golit të Polonisë dhe hedhjes së sendeve në fushë (VIDEO)

para 7 dite - Aktuale

Ndodh e pabesueshmja në ‘Air Albania’, shënon Polonia, gjyqtari ndërpret ndeshjen Advertisements Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të...

Gjeorgjia mund Kosovën me rezultatin 2-1 në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Aktuale

Dardanët kanë pësuar një tjetër disfatë. Advertisements Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2, shkruan lajmi.net. Ishte Tornike Okrishvili ai që i dha epërsinë në min e 11....

Kosova mposhtet në “Fadil Vokrri” nga Gjeorgjia

para 7 dite - Kallxo

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje me rezultat 1-2 nga Gjeorgjia. Mysafirët kaluan në epërsi në minutën e 10’ me Tornike Okriashvillin. Vedat Muriqi e barazoi rezultatin në minutën e 45’ nga penalltia....

Marrja e zezë – Kosova mposhtet nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Indeks online

Kosova ka dalë me kokën ulur nga stadiumi “Fadil Vokrri”. Dardanët janë mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2 në ndeshjen kualifikuese për Katar 2022. Gjeorgjia kaloi në epërsi në minutën e 11-të me golin...

Ndërpritet ndeshja Shqipëri – Poloni

para 7 dite - Indeks online

Ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Polonisë është ndërprerë. Sic kanë njoftuar zyrtarët e ndeshjes, kjo sfidë nuk do të luhet sonte. Ndeshja u ndërpre pasi tifozët gjuajtën gjësende në drejtim të lojtarëve...

Polonia në epërsi, ndërpritet ndeshja në “Air Albania”

para 7 dite - Indeks online

Polonia ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Shqipërisë. Golin e epërsisë e shënoi Swiderski në minutën e 77-të. Për një moment është ndërprerë ndeshja në “Air Albania” pasi që tifozët kanë gjuajtur gjësende...

Gjeorgjia përsëri në avantazh kundër Kosovës

para 7 dite - Zeri

Gjeorgjia ka shënuar gol e avantazhit kundër Kosovës. Goli ka ardhur në minutën e 82-të dhe e ka shënuar Davitashvili. Davitashvili u gjend mirë brenda zonës për t’i dhuruar epërsinë ekipit të tij.

Irritohen kuqezinjtë, pas golit të polakëve u hedhin shishe lojtarëve, ndërpritet ndeshje

para 7 dite - ABC News

Në minutën e 76’, Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë duke i çuar shifrat në 0-1. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën duke ndëshkuar Kombëtaren tonë. Momente tensioni ka sjellë...

Ndodh e pabesueshmja në ‘Air Albania’, shënon Polonia, gjyqtari ndërpret ndeshjen

para 7 dite - Aktuale

Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”. Advertisements Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa rezultati...

Shënon gol Polonia, ndërpritet ndeshja pas veprimeve të tifozëve shqiptarë

para 7 dite - OraInfo

Polonia shënon gol, ndërpritet ndeshja pas veprimeve të tifozëve shqiptarë. Polonia i ka shënuar gol Shqipërisë në minutën e 76-të dhe po fiton 1-0. Ishin polakët ata që kaluan në epërsi në min e 77′ me...

Starton Shqipëri-Poloni, Kombëtarja synon fitoren për mbajtur vendin e dytë në grup

para 7 dite - Top Channel

Në “Air Albania” po zhvillohet ndeshja Shqipëri-Poloni, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Emocione dhe energji që në minutat e para. Shqipëria provon por ende nuk ia del të shënojë....

Polonia kalon në avantazh ndaj Shqipërisë, tifozët gjuajnë me shishe plastike, ndalet loja nga gjyqtari

para 7 dite - GazetaBlic

Polonia ka shënuar gol ndaj Shqipërisë. Golin e parë për polakët e realizoi, Swiderski, shkruan GazetaBlic Sport. Swiderski realizoi gol në minutën e 77’të të takimit. Ky gol i dëshpëroi shumë tifozët...

LAJM I FUNDIT /Ndërpitet ndeshja Shqipëri-Poloni, tifozët tensionohen dhe godasin lojtarët polakë

para 7 dite - NOA

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë duke kaluar në avantazh në minutën e 77-të. Autori i golit është Karol Swider. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet dhe mposht Berishën. Më pas arbitri bën...

Nis përballja vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - RTV 21

Ka filluar në stadiumin “Air Albania” ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë, e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Në grupin I kuqezinjtë renditen në vendin e dytë me...

Kosovë-Gjeorgji, nis ndeshja në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - RTV 21

Ka filluar ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Edhe pse pa gjasa për t’u kualifikuar për botërorin “Katari 2022”, Kosova kërkon vetëm fitore ndaj Gjeorgjisë...

E FUNDIT/ Polonia na befason, ndeshja ndërpritet për shkak të sendeve të hedhur në fushë (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Shenon Polonia 0-1 vijon..

Shqipëri-Poloni, polakët në avantazh – ndërpritet ndeshja pas hedhjes së gjësendeve në fushë

para 7 dite - Ina

Stadiumin “Air Albania” është arena e përballjes së rëndësishme kualifikuese për Kampionatin Botëror, ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë ndodhen përpara një sfide kyçe në rrugëtimin për të zënë...

VIDEO/ “Air Albania Stadium” ndizet nga oshëtimat e tifozëve

para 7 dite - Mapo

Moment historik për Kombëtaren shqiptare që tifozët kuqezi i janë përgjigjur në mënyrën më të bukur. Futja në fushë e skuadrave të Shqipërisë dhe Polonisë ka sjellë një atmosferë elektrizuese në “Air Albania...

Polonia shënon gol, ndërpritet ndeshja pas veprimeve të tifozëve shqiptarë

para 7 dite - Zeri

Polonia i ka shënuar gol Shqipërisë në minutën e 76-të dhe po fiton 1-0 në ndeshjen që po zhvillohet në Air Albania. Menjëherë pas golit, lojtarët e Polonisë u futën në dhomat e zhveshjes, pasi tifozët...

Na ndëshkojnë polakët, harkimi në zonë kthehet në gol, tifozët “shpërthejnë” me shishe

para 7 dite - ABC News

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke e çuar rezultatin në 0-1 në favor të polakëve. Kjo situatë...

VIDEO/ Mbyllet në barazim pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë

para 7 dite - ABC News

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në “Fadil Vokrri”. Ishin miqtë ata që kaluan në epërsi që në minutën e 11-të me autor, Termike Okriashvillit, pas një...

Një orë lojë në "Fadil Vokrri", ky është rezultati

para 7 dite - RTK

Tashmë ka kaluar një orë lojë në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë. Rezultati mbetet ai i pjesës së parë 1:1. Për Gjeorgjinë shënoi Okriashvilli në minutën...

Kosova e barazon rezultatin në fundin e pjesës së parë

para 7 dite - Kallxo

Pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë ka përfunduar me rezultat 1-1. Mysafirët kaluan në epërsi në minutën e 10’ me Tornike Okriashvillin. Kosova rastin më të mirë e pati me Elbasan Rashanin në minutën...

Mbyllet në barazim pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në “Fadil Vokrri”. Ishin miqtë ata që kaluan në epërsi që në minutën e 11-të me autor, Termike Okriashvillit, pas një...

“Tifozat Kuq e Zi” bukuria e natës së sotme, lojtari i 12-të në ‘Air Albania’

para 7 dite - Indeks online

Shqipëria po luan me Poloninë në “Air Albania” në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës, Katar 2020. 22.000 tifozë janë të pranishëm në mbështetje të kombëtares kuq e zi. Atmosfera në stadium është e...

Pjesa e parë mbyllet, Kosova barazon nga një penallti ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - OraInfo

Mbyllet pjesa e parë, Kosova barazon në fund rezultatin ndaj Gjeorgjisë. Ka përfunduar pjesa e parë e duelit që po luhet në “Fadil Vokrri”. Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1, shkruan...

Shqipëri- Poloni përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

para 7 dite - OraInfo

Përfundon pjesa e parë: “Paqe” mes Shqipërisë dhe Polonisë. Ka përfunduar pjesa e parë në “Air Albania Stadium”. Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa e parë e ndeshejs mes Shqipërisë dhe Polonisë...

Mbyllet pjesa e parë baras në ndeshjen Shqipëri - Poloni

para 7 dite - Zeri

Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa e parë e ndeshejs mes Shqipërisë dhe Polonisë u mbyll baras 0-0. Polakët e nisën më mirë ndeshjen dhe patën një mundësi të mirë shënimi në min e 15′ përmes...

Stadiumi vishet me flamuj kuq e zi/ Atmosferë e zjarrtë për ndeshjen Shqipëri-Poloni

para 7 dite - Top Channel

Stadiumi “Air Albania” po përjeton një atmosferë të zjarrtë nga tifozët për ndeshjen Shqipëri-Poloni që pritet të fillojë në orën 20:45. Ata kanë zgjedhur të marrin flamujt kuq e zi dhe të brohorijnë për...

Shqipëria dhe Polonia luajnë pa gola në pjesën e parë, Kosova barazon në fund të pjesës së parë

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria ka mbyllur pjesën e parë me barazim ndaj Polonisë. Pjesa e parë ishte kryesisht e qetë dhe pa shumë raste shënimi, shkruan GazetaBlic Sport. Rastin më të mirë të shënimit e pati Uzuni të cilit...

GOOOOOOL: Muriqi shënon për të barazuar shifrat në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - GazetaBlic

Kosova ka shënuar golin e barazimit ndaj Gjeorgjisë. Golin e barazimit e shënoi, Vedat Muriqi, shkruan GazetaBlic Sport. Muriqi realizoi nga penalltia në minutën e 45’të të takimit. Rezultati aktual 1-1.

Lojë e barabartë, mbyllet pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Polonisë (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Ka përfunduar me rrjeta të pa prekura sfida në Air Albania mes Shqipërisë dhe Polonisë vijon..

Përfundon pjesa e parë, Shqipëria po e sfidon fortë Poloninë

para 7 dite - Indeks online

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Shqipëria dhe Polonia janë duke barazuar pa gola. Kuqezinjtë janë duke luajtur shumë mirë dhe po tregojnë që janë një kundërshtar i fortë...

Penallti për Kosovën, Muriqi i pagabueshëm

para 7 dite - Indeks online

Kosova ka barazuar rezultatin në ndeshjen ndaj Gjeorgjisë. Golin e barazimit e shënoi Vedat Muriqi në fund të pjesës së parë. Ai realizoi nga pika e bardhë me një penallti të fituar nga Rashica. / IndeksOnline /

Përfundon pa gola pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - RTK

Ka përfunduar pjesa e parë e sfidës së rëndësishme për kualifikimin në botërorin “Katari 2022” ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Pas 45 minutave të para në “Air Albania” rezultati është i bardhë – 0:0....

Mbyllet me barazim pjesa e parë Kosovë-Gjeorgji

para 7 dite - RTK

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë. Ishin mysafirët ata që kaluan në epërsi 1:0 që në minutën...

Penallti në ndeshjen Kosovë-Gjeorgji, shënohet goli i dytë

para 7 dite - RTK

Kosova e ka barazuar rezultatin në 1:1 në përballjen me Gjeorgjinë. Golin e barazimit për "Dardanët" e shënoi qendërsulmuesi Vedat Muriqi në minutën 44 nga penalltia. Ndryshe, Kosova ka fituar në ndeshjen...

VIDEO/ Lojë e barabartë, mbyllet pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - ABC News

Ka përfunduar me rrjeta të pa prekura sfida në Air Albania mes Shqipërisë dhe Polonisë vijon..

Reagojnë ‘Tifozat Kuq e Zi’ pas humbjes së Shqipërisë nga Polonia

para 7 dite - Infokusi

Kombëtarja shqiptare ka dëshpëruar mbi 22 mijë shikues në mbledhur në ‘Air Albania’ në Tiranë, pasi ka pësuar disfatë nga Polonia me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta inFokus . Humbja nga polakët i’a...

Shqipëri-Poloni 0-0/ Mbyllet pjesa e parë, dominon kujdesi për të mos pësuar

para 7 dite - SuperSport

Ëndrra “Katar 2022” kalon nga “Air Albania”, aty ku 11 kuqezinj në fushë dhe 22 mijë të tjerë në tribuna, do të kërkojnë fitoren ndaj Polonisë, për të “blinduar” vendin e dytë, që përkthehet në Play Off...

Shqipëria përballë Polonisë në sfidën vendimtare, formacionet zyrtare

para 7 dite - RTV 21

Në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, Kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë ndeshjen vendimtare për kualifikim në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Polonisë. Ndeshja fillon në ora 20:45. Në grupin...

VIDEO/ “Air Albania Stadium” ndizet nga oshëtimat e tifozëve, kulmon me koreografinë “Përjetësisht”

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Shekulli Online Moment historik për Kombëtaren shqiptare që tifozët kuqezi i janë përgjigjur në mënyrën më të bukur. Momenti i himnit dhe më pas futja në fushë e skuadrave të...

Finalja e parakohshme Shqipëri-Poloni, ndeshja që mund të ndërpresë ëndrrën për Katar 2022

para 7 dite - Klan

Finalja e parakohshme Shqipëri-Poloni, ndeshja që mund të ndërpresë ëndrrën për Katar 2022 Në “Air Albania” po luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë, e cila konsiderohet si një finale për eliminatoret...

Për një ëndërr historike, “shqiponja” gjigante “pushton” stadiumin në ndeshjen Shqipëri-Poloni

para 7 dite - ABC News

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit sot përballet me Poloninë për ëndrrën kualifikuese të Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off. Ndërkohë në shkallët e stadiumit...

Shqipëri-Poloni/ Shuhen dilemat, ja formacioni zyrtar i kuqezinjve

para 7 dite - SuperSport

Ëndrra “Katar 2022” kalon nga “Air Albania”, aty ku 11 kuqezinj në fushë dhe 22 mijë të tjerë në tribuna, do të kërkojnë fitoren ndaj Polonisë, për të “blinduar” vendin e dytë, që përkthehet në Play Off...

Kosovë – Gjeorgji, shënohet goli i parë në këtë duel

para 7 dite - GazetaBlic

Gjeorgjia ka shënuar gol ndaj Kosovës. Kosova gjendet në disavantazh pas 11 minutave lojë ndaj Gjeorgjisë, shkruan GazetaBlic Sport. Golin për Gjeorgjinë e shënoi, Okriashvili. Rezultati aktual është 0-1. /GazetaBlic Sport/

Publikohet përbërja startuese e Kosovës për ndeshjen me Gjeorgjinë

para 7 dite - Koha.net

Janë publikuar përbërjet startuese të ndeshjes eliminatore për Botërorin 2022 mes Kosovës e Gjeorgjisë. Për Kosovën në portë do të jetë Arijanet Muriq, në mbrojtje janë katërshja Mërgim Vojvoda, Amir Rrahmani,...

Gjeorgjia në epërsi, shënon Okriashvili

para 7 dite - Zeri

Kosova është duke u përballur me Gjeorgjinë, për kualifikimet në Kampionatin Botëror “Katar 202”, shkruan Zeri.info. Goli I parë për Gjeorgjinë e shënoi Okriashvili, pas një gabimi të portierit, Muric,...

Gjeorgjia po e mposht Kosovën

para 7 dite - Kallxo

Gjerogjia ka kaluar në epërsi në minutën e 10’ me Tonike Okriashvillin pas gabimit të Aro Muriçit. Kosovë – Gjeorgji është duke u luajtur në kuadër të kualifikimeve për Botêrorin Katari 2022.

Gabim amatoresk nga Muric, Gjeorgjia në epërsi

para 7 dite - Indeks online

Gjeorgjia ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Kosovës.. Golin e parë në ndeshje e shënoi Okriashvili në minutën e 11-të. Ai realizoi pas një gabimi të portierit Arijanet Muric. / IndeksOnline /

Fillojnë ndeshjet, miliona shqiptar sytë ka Shqipëria dhe Kosova

para 7 dite - Indeks online

Kanë filluar dy ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës “Katar 2020”. Në “Fadil Vokrri”, Dardanët luajnë me Gjerorgjinë. Ndeshja kryesore zhvillohet në “Air Albania”. Kuqezinjtë po luajnë me Poloninë në...

“Air Albania” po ‘vlon’ nga njerëzit, 22.000 ‘shqipe’ në përkrahje të Kombëtares

para 7 dite - Indeks online

Nga ora 20:45, Shqipëria do të luaj me Poloninë në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës, Katar 2022. Pak minuta para fillimit të ndeshjes, stadiumi ‘Air Albania’ është i stërmbushur me ngjyra Kuq e...

LIVE: Shqipëri-Poloni, dueli direkt për pozitën e dytë

para 7 dite - Telegrafi

Stadiumin “Air Albania” është arena e përballjes së rëndësishme kualifikuese për Kampionatin Botëror, ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë ndodhen përpara një sfide kyçe në rrugëtimin për të zënë...

Formacionet zyrtare: Challandes me disa ndryshime në sfidën Kosovë-Gjeorgji

para 7 dite - Telegrafi

Formacioni startues i Kosovës:

LIVE: Kosova luan për fitore ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Telegrafi

Kosova është nikoqire e Gjeorgjisë në ndeshjen e xhiros së shtatë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Dardanët janë jashtë garës për një...

Challandes: Ekipi luajti mirë, mungoi pasimi i fundit

para 7 dite - Lajmi.net

Kombëtarja e Kosovës u mposht me rezultat 0-1 nga Gjeorgjia, shkruan lajmi.net. Pas ndeshjes ka folur trajneri Bernard Challandes që vlerësoi se ekipi i tij ka luajtur mirë. “Jam i zhgënjyer me ekipin...

LAJMI I FUNDIT: Delegatët ndërrojnë mendjen, ky është vendimi për ndeshjen e ndërprerë mes Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - Infokusi

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë ka filluar përsëri të luhet, pasi minuta me parë ishte ndërprerë për shkak se tifozët kishte hedhur gjësende në fushë në drejtim te futbollistëve të Polonisë, shkruan...

Shqipëria humbet nga Polonia në ndeshjen e tensionuar në Tiranë

para 7 dite - Infokusi

Kombëtarja e Shqipërisë ka bërë një hap prapa në garën për vendin e dytë që dërgon në zonën Play-Off për kualifikim në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . Shqiptarët kanë pësuar...

Kosova në krizë identiteti, mposhtet nga Gjeorgjia në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Kosova bie sërish, këtë herë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Skuadra dardane u mund në shtëpi nga Gjerogjia, duke parë tashmë dhe vendine fundit në grup. Goli i Vedat Muriqit me...

Challandes befason të gjithë me deklaratën e tij pas humbje nga Gjeorgjia

para 7 dite - Infokusi

Kosova ka pësuar humbje me rezultat 2-1 nga Gjeorgjia të martën mbrëma në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, shkruan Gazeta inFokus . Pas ndeshjes ka folur trajneri i ‘Dardanëve’, Bernard Challandes,...

Formacionet zyrtare Shqipëri – Poloni, Reja me ndryshime në formacionin e parë

para 7 dite - Portalb

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare...

Shqipëria humb shansin e artë, ëndrra vazhdon

para 7 dite - Tetova Sot

Shqipëria ka gabuar në “Air Albania”, duke humbur 0-1 nga Polonia. Sfida ishte e tensionuar, dhe madje për së paku 10 minuta u ndërpre, pasi tifozët i gjuajtën me gjësende futbollistët e Polonisë. Shqipëria...

Live 20.45: Shqipëri - Poloni, jetë a vdekje! Finale për vend të dytë

para 7 dite - Bota Sot

(E plotësuar) – Me emocione pritet ballafaqimi mes Shqipërisë dhe Polonisë. Shqipëri - Poloni, siç thuhet në zhargonin sportiv, jetë a vdekje! Finale për vend të dytë në grupin I të kualifikueseve për...

Pak orë para ndeshjesh Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi përleshen me tifozët polakë

para 7 dite - Top Channel

Atmosfera festive e tifozëve kuq e zi teksa i drejtohen stadiumit “Air Albania” është shoqëruar dhe më një incident, ku shqiptarët janë përleshur me tifozët polakë përpara Pallatit të Kongreseve. Menjëherë...

Shqipërisë i zvogëlohen gjasat për kualifikim në Botëror, mposhtet në shtëpi nga Polonia

para 7 dite - Flaka

Kuqezinjtë kanë pësuar humbje në njërën ndër sfidat vendimtare. Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi e braspeshuar me të dyja kombëtaret...

Kosova humb në “Fadil Vokrri” nga Gjeorgjia

para 7 dite - Flaka

Dardanët kanë pësuar një tjetër disfatë. Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2, shkruan lajmi.net. Ishte Tornike Okrishvili ai që i dha epërsinë në min e 11. Okriashvili shënoi...

Momenti kur tifozët i gjuajnë me shishe futbollistët e Polonisë

para 7 dite - Tetova Sot

Për pak çaste është ndërprerë ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Polonisë. Menjëherë pas golit që Polonia i shënoi Shqipërisë, tifozët shqiptarë në Air Albania nisën t’i gjuajnë futbollistët mysafirë me...

Dëshpëron Kosova, humbet në Fadil Vokrri nga Gjeorgjia

para 7 dite - Tetova Sot

Kosova ka dominuar ndeshjen e fundit zyrtare në Fadil Vokrri kundër Gjeorgjisë por që në fund ata kanë humbur. Me një ndeshje ku Gjeorgjia u treguan cinik përballë një Kosove e cila sonte dështoi në çdo...

Gjyqtari francez merr vendimin: Rinis ndeshja në ‘Air Albania’

para 7 dite - Tetova1

Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa rezultati zhbllokohet...

Kosova me formacion sulmues kundër Gjeorgjisë

para 7 dite - Ina

Kosova zhvillon ndeshjen e fundit zyrtare në Prishtinë për kualifikime në Botëror. Shanset e Kosovës për një kualifikim tutje në këtë Botëror tashmë janë shuar pas humbjes se tyre në Suedi para dy nete....

Formacioni sulmues i Kosovës kundër Gjeorgjisë

para 7 dite - OraInfo

Kosova me formacion sulmues kundër Gjeorgjisë. Kosova zhvillon ndeshjen e fundit zyrtare në Prishtinë për kualifikime në Botëror. Shanset e Kosovës për një kualifikim tutje në këtë Botëror tashmë janë...

VIDEO/ Kosova mundet sërish. Gjeorgjia e mund në “Fadil Vokrri” 2-1

para 7 dite - Java News

Kosova ka pësuar humbjen e tretë radhazi duke u mundur 1-2 nga Gjeorgjia në stadiumin ”Fadil Vokrri”. Ishte një ndeshje e vakët jo me shumë ritëm ku më shumë loja ishte e fokusuar në mesfushë. Gjeorgjia...

VIDEO/ Ndërpritet ndeshja Shqipëri-Poloni: Ja momenti kur tifozët godasin me shishe lojtarin polak

para 7 dite - Java News

Minuta e 77-të e ndeshjesh Shqipëri-Poloni përkoi me një moment të pakëndshëm. Pas golit të shënuar nga Sviderski, vërshuan shishet pas një provokimi të futbollistit që sapo kishte shënuar golin. Gjyqtari...

VIDEO/ Momenti i golit të Polonisë dhe hedhjes së sendeve në fushë

para 7 dite - Tetova1

Ndodh e pabesueshmja në ‘Air Albania’, shënon Polonia, gjyqtari ndërpret ndeshjen Kombëtarja shqiptare e futbollit po luan në “Air Albania” me Poloninë ndeshjen e vlefshme për Grupin I të eliminatoreve...

Përleshje mes tifozëve shqiptarë dhe polakë, ndërhyn policia

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria do të përballet sot me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”. Kuq e Zinjtë e presin Poloninë në “Air Stadium Albania” për ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora...

Incidente para ndeshjes, tifozët shqiptarë dhe ata polakë përplasen – ndërhyn policia

para 7 dite - Telegrafi

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese për në Kupën e Botës, kësaj radhe ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksimal të tifozëve ku do të jenë rreth...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Poloni

para 7 dite - Zeri

Kuqezinjtë zhvillojnë sonte një ndeshje tejet të rëndësishme për kualifikim tutje. Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë me Poloninë nga ora 20:45. Ky duel do të luhet në stadiumin “Air Albania”, ku prezent...

Formacionet zyrtare: Kosovë - Gjeorgji

para 7 dite - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë ndeshjen e saj të radhës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katari 2022”, shkruan Zeri.info. Kosova sonte nga ora 20:45 ndeshet me Gjeorgjinë, sfidë kjo që...

FOTO/ Formacionet zyrtare Kosovë-Gjerogji

para 7 dite - ABC News

Janë publikuar përbërjet startuese të ndeshjes eliminatore për Botërorin 2022 mes Kosovës e Gjeorgjisë. Për Kosovën në portë do të jetë Arijanet Muriq, në mbrojtje janë katërshja Mërgim Vojvoda, Amir Rrahmani,...

Shqipëri-Poloni, polakët në avantazh, ndërpritet ndeshja pas hedhjes së gjësendeve në fushë

para 7 dite - InfoShqip

Stadiumin “Air Albania” është arena e përballjes së rëndësishme kualifikuese për Kampionatin Botëror, ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë ndodhen përpara një sfide kyçe në rrugëtimin për të zënë...

Shqipëri – Poloni, publikohen formacionet zyrtare

para 7 dite - Kallxo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Shqipëri – Poloni, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Botërorit “Katari 2022”. Shqipëria do të luajë me formacionin 4-3-3. Uzuni, Manaj dhe Roshi e...

Shumë mungesa nga Shqipëria në ‘finalen’ e madhe

para 7 dite - OraInfo

Shqipëria me shumë mungesa në “finalen” e madhe në “Air Albania”. Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Shqipërisë dhe Polonisë. Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - Kallxo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë – Gjerogji, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Botërorit “Katari 2022”. Kosova do të luajë me formacionin 4-3-3. Rashani, Muriqi dhe Rashica e...

Ëndrra historike, shqiponja pushton stadiumin në ndeshjen Shqipëri-Poloni

para 7 dite - Tetova Sot

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit sot përballet me Poloninë për ëndrrën kualifikuese të Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off. Ndërkohë në shkallët e stadiumit...

Kuqezinjtë shkelin në stadium, shikoni çfarë ndodh direkt nga “Air Albania”

para 7 dite - Indeks online

Në ‘’Air Albania’’ priten 22 mijë tifozëve, gjë e cila tregon interesin dhe mbështetjen e madhe të tifozëve ndaj kuqezinjve. Tifozët tashmë kanë filluar të hyjnë në stadium dhe bashkë me ta në fushë për...

Shqipëri – Poloni, formacionet zyrtare

para 7 dite - Indeks online

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off,...

Shqipëri - Poloni, formacionet

para 7 dite - RTK

Shqipëria dhe Polonia ndeshen sonte në kuadër të kualifikimeve për Botërorin e Katarit. Tashmë janë publikuar edhe formacionet.

Kosovë – Gjeorgji, formacionet

para 7 dite - RTK

Kosova dhe Gjeorgjia ndeshen sonte në kuadër të kualifikimeve për Botërorin e Katarit. Tashmë janë publikuar edhe formacionet.

Tifozët shqiptarë përleshen me ata polakë, ndërhyn policia

para 7 dite - RTK

Pak orë para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozë të dyja palëve janë bërë protagonistë të një sherri në sheshin ‘’Nënë Tereza’’. Nga pamjet shikohet se si të dyja palët kanë formuar një grumbull...

Keq e më keq: Kosova sërish në disavantazh ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Lajmi.net

Ishte Zuriko Davitashvili ai që realizoi gol për epërsin e Gjeorgjisë 1-2, shkruan lajmi.net. Davitashvili u gjend mirë brenda zonës për t’i dhuruar epërsinë ekipit të tij. Mbetet të shihet nëse do të...

Video/Shqipëri-Poloni 0-1, polakët provokojnë tifozerinë kuqezi, që përgjigjet duke hedhur sende të ndryshme, ndërpritet ndeshja

para 7 dite - Java News

Sapo polaket kane shenuar dhe rezultati eshte zhbllokuar ne Shqipëri-Poloni 0-1. Polakët provokuan tifozerinë kuqezi, kurse keta te fundit po hedhin sende të ndryshme, qe e bene arbitrin te ndërprese ndeshjen....

Polonia shënon gol/ Shpërthejnë tifozët, ndërpritet ndeshja në ‘Air Albania’

para 7 dite - Lexo

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke e çuar rezultatin në 0-1 në favor të polakëve. Kjo situatë...

Formacionet zyrtare: Reja reja befason me titullarët

para 7 dite - Vizion Plus

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare....

Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - GazetaBlic

Kosova do të përballet sot me Gjeorgjinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Kosova hyn në këtë ndeshje pas disfatës nga Suedia në “ Friends Arena ” me rezultat 3-0, shkruan GazetaBlic...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Express.mk

00:06 | 13 Tetor 2021 Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Express.mk

00:06 | 13 Tetor 2021 Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Express.mk

00:06 | 13 Tetor 2021 Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Express.mk

00:06 | 13 Tetor 2021 Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Express.mk

00:06 | 13 Tetor 2021 Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse...

Shqipëri – Poloni, ja formacionet zyrtare, ky është vendimi i Rejës për Brojën

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria do të përballet sot me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”. Kuq e Zinjtë e presin Poloninë në “Air Stadium Albania” për ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora...

Notat e lojtarëve: Kosova 1-2 Gjeorgjia, vlerësohen Muriqi, Celina dhe Vojvoda

para 7 dite - Arbresh

Kosova nuk arriti të rikthehej për të fituar ndaj Gjeorgjisë, megjithëse ia doli ta barazonte rezultatin, porse sërish pranoi gol për ta humbur sfidën në “Fadil Vokrri”. Megjithëse Dardanët e humbën ndeshjen,...

Publikohen formacionet Shqipëri - Poloni

para 7 dite - Bota Sot

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off,...

Kosova publikon formacionin

para 7 dite - Bota Sot

Kosova është nikoqire e Gjeorgjisë në ndeshjen e xhiros së shtatë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Dardanët janë jashtë garës për një...

E FUNDIT/ Formacioni zyrtar: Reja lë në stol Brojën (FOTO LAJM)

para 7 dite - Albeu

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare...

Challandes nuk e mendon largimin, vazhdon me arsyetime për humbje

para 7 dite - Almakos

Challandes vazhdon me arsyetime, mendon për ndeshje të Ligës së Kombeve. Trajneri i Kosovës ka vazhduar të jap arsyetime pas humbjes së Kosovës kundër Gjeorgjisë në Fadil Vokrri “Mendoj që jam i zhgënjyer...

LIVE| Shqipëri-Poloni / Starton fort pjesa e dytë, Roshi shkakton panik me harkimet e tij

para 7 dite - Java News

Si pasojë e mungesave të rëndësishme në rreshtim për shkak dëmtimesh, pezullimesh e COVID, Shqipëria vjen e cunguar dhe me shumë ndryshime në formacion. Trajneri Reja si fillim ka bërë zgjedhjen e pritshme...

Mbyllet në barazim pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë

para 7 dite - InfoShqip

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë mes Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në “Fadil Vokrri”. Ishin miqtë ata që kaluan në epërsi që në minutën e 11-të me autor, Termike Okriashvillit, pas një...

Plisat grinden me tifozët polakë, ndërhyn policia

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria do të përballet sot me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”. Kuq e Zinjtë e presin Poloninë në “Air Stadium Albania” për ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora...

Kosovë – Gjeorgji, formacionet zyrtare

para 7 dite - Indeks online

Kombëtarja e Kosovës do të ballafaqohet me Gjeorgjinë në sfidën që luhet nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri”. Të dyja kombëtaret tashmë kanë humbur gjasat për t’u kualifikuar tutje, megjithatë do të synojnë...

E FUNDIT/ Formacionet zyrtare: Reja reja befason me titullarët

para 7 dite - ABC News

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare...

Challandes nuk ‘gajlohet’: Të ardhmen time e vendosë federata, unë jam i kënaqur me punën time

para 7 dite - Gazeta Metro

Kosova ka pësuar humbje edhe nga Gjeorgjia në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e zhvilluar te martën me rezultat 2-1. Kjo ishte një humbje e pa pritur dhe shumë zhgënjyese për të gjithë tifozët dhe...

Pjesa e parë, Kosova 1-1 Gjeorgjia, Dardanët luajnë për fitore

para 7 dite - Tetova Sot

Kosova është nikoqire e Gjeorgjisë në ndeshjen e xhiros së shtatë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Dardanët janë jashtë garës për një...

Shumë mundësi dhe emocione në “Air Albania”, mbyllet pa gol pjesa e parë

para 7 dite - Lexo

Pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Poloni është mbyllur barazim pa gola në “Air Albania”. Emocione dhe energji që në minutat e para. Shqipëria provon por ende nuk ia del të shënojë. Mundësia më e mirë ishte...

Muriqi shënon gol për Kosovën, 1-1 me Gjeorgjinë

para 7 dite - Lexo

Është barazuar rezultati në ndeshjen Kosovë-Gjeorgji Në minutën e 43-të Milot Rashica është penguar në zonë të rreptësisë. Përgjegjësinë për ta goditur e morri Muriqi për të shënuar gol në minutën e parë...

LIVE| Kosovë-Gjeorgji/ Pjesa e parë është barazim 1-1! Pas gabimit të portierit kosovar, Muriqi nuk gabon në penallti (VIDEO)

para 7 dite - Java News

Kosova zbret në fushë për tu përballur me Gjeorgjinë në sfidën eliminatore për kualifikueset e Botërorit. Një ndeshje pa objektiva për dardanët të cilët e kanë humbur shansin për ëndrrën e madhe, megjithatë...

Momenti kur Aro Muci bënë gabim amator dhe i’a falë golin Gjeorgjisë

para 7 dite - Infokusi

Kosova dhe Gjeorgjia kanë shkruar në pushim prej 15 minutave me rezultat të barabartë 1-1, në duelin që po e luajnë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . Në...

Kosova e barazon rezultatin ndaj Gjeorgjisë, ja kush ka shënuar

para 7 dite - Infokusi

Kosova dhe Gjeorgjia po luajnë momentalisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, kombëtarja...

Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet, Kosovë – Gjeorgji dhe Shqipëri – Poloni

para 7 dite - Infokusi

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjes me Kosovës dhe Gjeorgjisë si dhe Shqipërisë dhe Polonisë, shkruan Gazeta inFokus. Pas 45 minutave të parë, Kosova është duke barazuar me rezultat 1-1 me Gjeorgjinë,...

Tifozët kuqezi nuk presin, momenti kur “mësyjnë” brenda stadiumit Air Albania (FOTO LAJM)

para 7 dite - Albeu

Pak orë para fillimit të ndeshjes mes Shqipërisë e Polonisë, tifozët kanë nisur të hyjnë në stadium. Hyrja e tifozëve po shoqërohet me kontrrolle të rrepta nga ana e policisë, në kuadër të masave të ndërmarra...

Mbyllet pjesa e parë, Kosova barazon në fund rezultatin ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Lajmi.net

Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1, shkruan lajmi.net. Dardanët e nisën më mirë ndeshjen duke u munduar që të gjenin golin e epërsisë. Megjithatë, ishtin gjeorgjinët që kaluan në epërsi...

Përfundon pjesa e parë: “Paqe” mes Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - Lajmi.net

Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa e parë e ndeshejs mes Shqipërisë dhe Polonisë u mbyll baras 0-0, shkruan lajmi.net. Polakët e nisën më mirë ndeshjen dhe patën një mundësi të mirë shënimi...

Shqipëri-Poloni, atmosferë e zjarrtë në ‘Air Albania’, dy skuadrat testojnë njëra-tjetrën

para 7 dite - InfoShqip

Stadiumin “Air Albania” është arena e përballjes së rëndësishme kualifikuese për Kampionatin Botëror, ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë ndodhen përpara një sfide kyçe në rrugëtimin për të zënë...

VIDEO/ Tifozët e Kombëtares përplasen me fansat polakë para presidencës

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 12.10.2021 nga Shekulli Online Pjesa më e madhe e tifozëve të Kombëtares kanë hyrë brenda në stadium, por ka ende që janë në sheshin “Nënë Tereza” apo në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Dhe...

Shqipëria humbet pikët e “ëndrrës”, mposhtet nga Polonia

para 7 dite - Lajm

Shqipëria është mposhtur nga Polonia në Air Albania Stadium me rezultat 0-1 në një ndeshje mjaft të tensionuar që nga momenti i shënimit të golit në minutën e 77-të. Në minutën e 77-të ndeshja u ndërpre...

Incidente para ndeshjes, tifozët shqiptarë dhe ata polakë përplasen – ndërhyn policia

para 7 dite - Zeri

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese për në Kupën e Botës, kësaj radhe ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksimal të tifozëve ku do të jenë rreth...

Challandes pas ndeshjes: Të ardhmen time e vendosë federata, unë jam i kënaqur me punën time

para 7 dite - KosovaPress

Kosova ka pësuar humbje edhe nga Gjeorgjia në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e zhvilluar te martën me rezultat 2-1. Kjo ishte një humbje e pa pritur dhe shumë zhgënjyese për të gjithë tifozët dhe...

Challandes pas humbjes nga Gjeorgjia: Performanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë

para 7 dite - Express.mk

23:23 | 12 Tetor 2021 Pas ndeshjes është prononcuar përzgjedhësi Bernard Challandes, i cili tha se performanca nuk ishte e keqe dhe ekipi luajti mirë edhe pse pësoj humbje ndaj Gjeorgjisë në stadiumin...

Shqipëria humb shansin e artë, ëndrra vazhdon

para 7 dite - Fakti Ditor

Shqipëria ka gabuar në “Air Albania”, duke humbur 0-1 nga Polonia. Sfida ishte e tensionuar, dhe madje për së paku 10 minuta u ndërpre, pasi tifozët i gjuajtën me gjësende futbollistët e Polonisë. Shqipëria...

Shqipëria humb ‘finalen’ ndaj Polonisë dhe zbeh ëndrrën për Katar 2022

para 7 dite - in7

Shqipëria ka pësuar humbe me rezultat 1-0 nga Polonia në ndeshjen e vlefshme për fazën kualifikuese për Kampionatin Botëror. Ndeshja filloi me të dy skuadrat që zhvillonin lojë fizike, duke luftuar për...

Humbja nga Polonia, kjo është situata e Shqipërisë në grupin I

para 7 dite - Gazeta Metro

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një humbje fatale kundër Polonisë në rrugën e saj drejtë kualifikimit për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1-0 e cila pati...

Polonia shënon fitore kundër Shqipërisë

para 7 dite - Gazeta Metro

Kombëtarja e Polonisë në futboll shënoi sonte fitore si mysafir kundër Shqipërisë me rezultat 1:0, me golin e Swiderski në minutën 77. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet për botërorin “Katari 2022”, u...

Shqipëria humb shansin e artë, ëndrra vazhdon

para 7 dite - Press Online

Shqipëria ka gabuar në “Air Albania”, duke humbur 0-1 nga Polonia. Sfida ishte e tensionuar, dhe madje për së paku 10 minuta u ndërpre, pasi tifozët i gjuajtën me gjësende futbollistët e Polonisë. Shqipëria...

Challandes pas humbjes nga Gjeorgjia: Performanca nuk ishte e keqe, ekipi luajti mirë

para 7 dite - Arbresh

Pas ndeshjes është prononcuar përzgjedhësi Bernard Challandes, i cili tha se performanca nuk ishte e keqe dhe ekipi luajti mirë edhe pse pësoj humbje ndaj Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë....

Ja momenti kur tifozët godasin me gjësende lojtarët e Polonisë dhe ndeshja ndërpritet

para 7 dite - KosovaPress

Shqipëria është mposhtur me rezultat minimal nga Polonia në ndeshje shumë të rëndësishme sa i përket kualifikimit për në Kampionatin Botëror 2022 Golin e vetëm e ka shënuar sulmuesi Karol Swiderski, i...

Pak para ndeshjes Shqipëri-Poloni, policia ‘blindon’ zonën rreth stadiumit

para 7 dite - Indeks online

Pak orë para nisjes së ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë forca të shumta policie kanë rrethuar zonën përreth stadiumit “Air Albania”. Siç shihet edhe nga pamjet, dhjetëra uniforma blu janë në gatishmëri...

LIVE| Shqipëri-Poloni / Pas 30 minutave të para, duken para porte Levandovski dhe Zielinski (VIDEO)

para 7 dite - Java News

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off,...

Polonia shënon gol/ Shpërthejnë tifozët, ndërpritet ndeshja në ‘Air Albania’

para 7 dite - Argument

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke e çuar rezultatin në 0-1 në favor të polakëve. Kjo situatë...

Challandes: Ekipi luajti mirë, mungoi pasimi i fundit

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Kosovës u mposht me rezultat 0-1 nga Gjeorgjia, shkruan lajmi.net. Pas ndeshjes ka folur trajneri Bernard Challandes që vlerësoi se ekipi i tij ka luajtur mirë. “Jam i zhgënjyer me ekipin...

U mposht nga më të dobëtit e grupit, këto janë fjalët e Challandes pas tmerrit të sontëm

para 7 dite - Periskopi

Kombëtarja e Kosovës është shndërruar në skuadrën më të dobët në grupin kualifikues për Kupën e Botës, pasi u mposht nga më të dobëtit e grupit deri tash. Pas ndeshjes ka folur selektori Challandes, i...

Shqipëria pëson humbje nga Polonia

para 7 dite - Epoka e Re

Polonia e mposhti sërish Shqipërinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Polakët fituan kësaj here me rezultat 1-0 në “Air Albania Stadium” dhe kanë rrëmbyer vendin e dytë në Grupin I....

Kosova regjistron edhe një humbje, kjo është deklarata e Challandes

para 7 dite - Epoka e Re

Trajneri i Kosovës ka vazhduar të jap arsyetime pas humbjes së Kosovës kundër Gjeorgjisë në Fadil Vokrri “Mendoj që jam i zhgënjyer me ekipin për arsye se luajtëm mirë. Performanca nuk ishte e keqe, ekipi...

VIDEO/ Plas sherri në Air Albania, ultrasit nga Prishtina përplasen me tifozët polakë

para 7 dite - ABC News

Në prag të ndeshjes ndaj Polonisë, ultrasit e Prishtinës janë përplasur me ata polakë përballë Ai Albania. Megjithatë sherri ka zgjatur paski pasi policia ka ndërhyrë në kohë duke shpërndarë tifozët. /abcnews.al/

Humbja nga Polonia, kjo është situata e Shqipërisë në grupin I

para 7 dite - KosovaPress

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar një humbje fatale kundër Polonisë në rrugën e saj drejtë kualifikimit për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1-0 e cila pati...

LIVE| Shqipëri-Poloni / Ndeshja nis me raste në të dy portat që në minutat e para (VIDEO)

para 7 dite - Java News

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off,...

VIDEO/ Oshëtimat e tifozëve kuqezi kulmojnë me koreografinë “Përjetësisht”

para 7 dite - Java News

1 Moment historik për Kombëtaren shqiptare që tifozët kuqezi i janë përgjigjur në mënyrën më të bukur. Momenti i himnit dhe më pas futja në fushë e skuadrave të Shqipërisë dhe Polonisë ka sjellë një atmosferë...

Shqipëria mposhtet në “Air Albania”, polakët sulmohen nga “air tifozët”

para 7 dite - Bota Press

Shqipëria ka shuar ëndrrat për kualifikim në Kupën e Botës edhe pse matematikisht është ende në lojë. Kuq e zinjtë janë mposhtur nga Polonia në “Air Albania” me rezultat minimal 0-1, shkruan Botapress.info....

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Poloni, kuqezinjtë pafat mbrëmjen e sotme

para 7 dite - FaxWeb

Është mbyllur ndeshja Shqipëri-Poloni me rezultatin 0-1 për polakët, të cilët përfituan nga një moment shpërqëndrimi të mbrojtjes kuqezi për të gjetur rrjetën. Loja u mbizotërua nga kuqezinjtë të cilët...

Polonia shënon gol/ Shpërthejnë tifozët, ndërpritet ndeshja në ‘Air Albania’

para 7 dite - InFokus

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke e çuar rezultatin në 0-1 në favor të polakëve. Kjo situatë...

Shqipëria humb ndeshjen kaotike kundër Polonisë

para 7 dite - Periskopi

Kuqezinjtë kanë pësuar humbje në njërën ndër sfidat vendimtare. Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1. Ndeshja nisi e braspeshuar me të dyja kombëtaret që sulmoheshin...

Natë jo me fat për Shqiptarët, Polonia mposhtë Shqipërinë në “Air Albania”

para 7 dite - Arbresh

Polonia ka shënuar fitore ndaj përfaqësueses së Shqipërisë në stadiumin “Air Albani” në Tiranë. Edhe  pse Shqipëria  kishte shumë sulme dhe kundër sulme të bukura, për fat të keq mungonte finalizimi i...

Pak orë para ndeshjes Shqipëri-Poloni, policia ‘blindon’ zonën rreth stadiumit

para 7 dite - Bota Sot

Pak orë para nisjes së ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë forca të shumta policie kanë rrethuar zonën përreth stadiumit “Air Albania”. Siç shihet edhe nga pamjet, dhjetëra uniforma blu janë në gatishmëri...

Dalin në shitje ilegalisht biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - Bota Sot

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sonte ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, ku do të përballet ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”. Në bazë të masave anti-covid të qeverisë së Kosovës në këtë ndeshje...

Ultrasit nga Prishtina përplasen me tifozët polakë, ndërhyn policia (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Në prag të ndeshjes ndaj Polonisë, ultrasit e Prishtinës janë përplasur me ata polakë përballë Ai Albania. Megjithatë sherri ka zgjatur paski pasi policia ka ndërhyrë në kohë duke shpërndarë tifozët. /albeu.com/

Natë jo me fat për Shqiptarët, Polonia mposhtë Shqipërinë në “Air Albania”

para 7 dite - Express.mk

23:07 | 12 Tetor 2021 Polonia ka shënuar fitore ndaj përfaqësueses së Shqipërisë në stadiumin “Air Albani” në Tiranë. Edhe pse Shqipëria kishte shumë sulme dhe kundër sulme të bukura, për fat të keq mungonte...

Polonia shënon fitore kundër Shqipërisë

para 7 dite - KosovaPress

Kombëtarja e Polonisë në futboll shënoi sonte fitore si mysafir kundër Shqipërisë me rezultat 1:0, me golin e Swiderski në minutën 77. Ndeshja e vlefshme për kualifikimet për botërorin “Katari 2022”, u...

Muric gabon si amator, Gjeorgjia kalon në epërsi

para 7 dite - Lajmi.net

Kombëtarja e Gjeorgjisë ka kaluar në avantazh ndaj Kosovës, shkruan lajmi.net. Dardanët e nisën lojën më mirë, megjithatë ishte Gjeorgjia që gjeti golin përmes Tornike Okriashvili në min e 11′. Goli erdhi...

Shqipëri-Poloni / Fillon sfida, kuqezinjtë luajnë për një ëndërr historike

para 7 dite - Java News

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për play-off,...

Shqipërisë i zvogëlohen gjasat për kualifikim në Botëror, mposhtet në shtëpi nga Polonia

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Shqipërisë ka pësuar humbjen ndaj Polonisë me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi e braspeshuar me të dyja kombëtaret që sulmoheshin në kundërsulme, dhe ishin të vëmendshme në mbrotje...

Cana parashikon ndeshjen me Poloninë: Broja është ‘xhoker’ për Shqipërinë

para 7 dite - GazetaBlic

Lorik Cana mendon se ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë do të shohë një sfidë të balancuar mes dy ekipeve. Ish-kapiteni kuqezi pranon në një intervistë për “ Sportowefakty ” se kjo ndeshje mund të përcaktojë...

Shënohet goli i parë në ndeshjen mes Kosovës dhe Gjeorgjisë

para 7 dite - Infokusi

Kosova dhe Gjeorgjia po luajnë momentalisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, kombëtarja...

Shuhen Shpresat e Kosovës për Fitore, pësojnë humbje ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Express.mk

22:50 | 12 Tetor 2021 Edhe pse Kosova ka dominuar gjatë thuajse gjithë ndeshjes ndaj Gjeorgjisë, ata kanë pësuar humbje me rezultat 1-2. Golat për Gjeorgjinë i shënuar Okriashvili dhe Davitashvili. ndërsa...

Shqipëri – Poloni, kjo nuk pritej

para 7 dite - Bota Press

82′ Shqipëria është në presion të madh.79′ Lojë me nervizizëm.Vazhdon ndeshja pas gjesti të pahijshlm të shikuesve, hedhje të gjësendeve në fushë.Lojtarët janë në fushë! Ndeshja u ndërprerë në minutën...

Pas golit të Polonisë, ndërpritet loja në “Air Albania”, ja arsyeja

para 7 dite - Zyrtare

Polonia ka shënuar golin e parë në “Air Albania” dhe menjëherë më pas kanë nisur incidentet në fushë

Kosova nuk ia del as me Gjeorgjinë, mposhtet në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - Ekonomia Online

Kosova ka dalë me kokën ulur nga stadiumi “Fadil Vokrri”. Dardanët janë mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2 në ndeshjen kualifikuese për Katar 2022. Gjeorgjia kaloi në epërsi në minutën e 11-të me golin...

Starton “finalja” e madhe në “Air Albania”, Shqipëria synon të vazhdojë ëndrrën

para 7 dite - Tetova Sot

Ka filluar sfida në mes të Shqipërisë dhe Polonisë që do të luhet në “Air Albania”. Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në...

Shuhen Shpresat e Kosovës për Fitore, pësojnë humbje ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Arbresh

Edhe pse Kosova ka dominuar gjatë thuajse gjithë ndeshjes ndaj Gjeorgjisë, ata kanë pësuar humbje me rezultat 1-2. Golat për Gjeorgjinë i shënuar Okriashvili dhe Davitashvili. ndërsa golin për Kosovën...

Atmosfera fantastike nga tifozët “kuq e zi” në Tiranë para ndeshjes Shqipëri-Poloni (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga starti i ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi kanë pushtuar Tiranën. FSHF bën me dije se janë shitur të gjitha biletat e ndeshjes plot 22 mijë dhe tifozët pritet...

Gjeorgjia mposht Kosovën

para 7 dite - KosovaPress

Kosova e ka pësuar humbjen e radhës duke u mposhtur si vendës nga skuadra e fundit e grupit Gjeorgjia me rezultat 2-1, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për Botërorin “Katari 2022” Okriashvilli shfrytëzoi...

Vazhdon sfida Shqipëri-Poloni

para 7 dite - KosovaPress

Pas ndërprerjes prej disa minutave, futbollistët e Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania” po vazhdojnë minutat e mbetura në fushë. Ndeshja u ndërpre pas hedhjes së gjësendeve në fushë nga ana e tifozëve...

Ndeshja Shqipëri – Poloni nuk ndërpritet, fillon përseri

para 7 dite - Express.mk

22:43 | 12 Tetor 2021 Gjatë ndeshje Shqipëri-Poloni, është ndërprerë pas golit të Polonisë, pasiqë tifozët “Kuq e Zinjtë” kanë hedhur gjëra në drejtim të lojtarëve Polak. Golin e ka shënuar K. Sëiderski...

Dëshpëron Kosova, humbet në Fadil Vokrri nga Gjeorgjia

para 7 dite - Fakti Ditor

Kosova ka dominuar ndeshjen e fundit zyrtare në Fadil Vokrri kundër Gjeorgjisë por që në fund ata kanë humbur. Me një ndeshje ku Gjeorgjia u treguan cinik përballë një Kosove e cila sonte dështoi në çdo...

PLAS GRUSHTI mes tifozëve polakë dhe ata shqiptarë, ndërhyn policia

para 7 dite - News33

Pak orë para fillimit të ndjeshjes situata në Tiranë ka agravuar ku tifozët shqiptarë janë konfortuar fizikisht me ata polakë. Nga videot e siguruara nga “News33” vihen re qartë momentet kur tifozët po...

Edhe Gjeorgjia e mposht Kosovën

para 7 dite - Gazeta Metro

Kosova e ka pësuar humbjen e radhës duke u mposhtur si vendës nga skuadra e fundit e grupit Gjeorgjia me rezultat 2-1, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për Botërorin “Katari 2022” Okriashvilli shfrytëzoi...

Tensionet në fushë i sollën polakët, gjuajnë me shishe gjatë gjithë ndeshjes drejt tifozëve shqiptarë

para 7 dite - FaxWeb

Tensionet në stadium në ndeshjen Shqipëri-Poloni duket se e kanë origjinën nga provokimet e tifozëve polakë, të cilët kanë gjuajtur me shishe gjatë gjithë kohës drejt tifozerisë shqiptare. Kjo ka sjelle...

Rinis ndeshja Shqipëri – Poloni/ U ndërpre për shkak të shisheve, lojtarët zyrtarisht rikthehen në fushë

para 7 dite - FaxWeb

Arbitri kryesor ka vendosur që të rifillojë ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë por me kushtin e vetëm nëse vetëm një shishe po u hodh në fushën e lojës menjëherë do të ndërpritet ndeshja dhe skuadra mike...

Kombëtarja e Kosovës mposhtet nga Gjeorgjia

para 7 dite - ATV Live

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2. Ishte Tornike Okrishvili ai që i dha epërsinë në minutën e 11. Ndërkaq Okriashvili shënoi pas një gabimi të portierit Aro Muric. Në vazhdim...

Ndërpritet ndeshja Shqipëri-Poloni

para 7 dite - ATV Live

Është ndërprerë ndeshja Shqipëri-Poloni në “Air Albania”, pas hedhjes së gjësendeve në fushë. Kjo ndodhi pasi që mysafirët shënuan në pjesën e dytë me Swidersin në minutën 77. Arbitri ka ndërprerë ndeshjen...

‘Katastrofë’: Kosova humb në “Fadil Vokrri” nga Gjeorgjia

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur nga Gjeorgjia me rezultat 1-2, shkruan lajmi.net. Ishte Tornike Okrishvili ai që i dha epërsinë në min e 11. Okriashvili shënoi pas një gabimi amatoresk të portierit...

Tifozët hedhin gjësende në fushë, ndërpritet ndeshja Shqipëri – Poloni

para 7 dite - SportMania

Shqipëria dhe Polonia ishin duke u përballur në kualfiikimet e Kupës së Botës, shkruan lajmi.net. Megjithatë ndeshja është ndërprerë në min e 77′ pas golit të shënuar nga polaku Karol Swiderski. Pas golit...

Rinis Shqipëri-Poloni, ja momenti kur tifozët hedhin gjësende

para 7 dite - Ekonomia Online

Ka rifilluar ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë, pas një ndërprerje për rreth 15 minuta. Menjëherë pas golit që Polonia i shënoi Shqipërisë, tifozët shqiptarë në “Air Albania” nisën t’i gjuajnë futbollistët...

Momenti kur futbollistët e Polonisë goditen me shishe nga shqiptarët

para 7 dite - Periskopi

Për pak çaste është ndërprerë ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Polonisë. Menjëherë pas golit që Polonia i shënoi Shqipërisë, tifozët shqiptarë në Air Albania nisën t’i gjuajnë futbollistët e Polonisë me...

Kosova sërish pëson gol nga Gjeorgjia

para 7 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll përsëri është në disavantazh ndaj Gjeorgjisë (1-2). Gjeorgjia ka shënuar gol e avantazhit kundër Kosovës në minutën e 82-të, shënues ishte Davitashvili.

Ndeshja Shqipëri – Poloni  nuk ndërpritet, fillon përseri

para 7 dite - Arbresh

Gjatë ndeshje Shqipëri-Poloni, është ndërprerë  pas golit të Polonisë, pasiqë tifozët “Kuq e Zinjtë” kanë hedhur gjëra në drejtim të lojtarëve Polak. Golin e ka shënuar K. Sëiderski i cili u asistua nga...

Dështon Kosova, Gjeorgjia përsëri në epërsi

para 7 dite - Arbresh

Dardanët kanë pësuar sërish gol. Ishte Zuriko Davitashvili ai që realizoi gol për epërsin e Gjeorgjisë 1-2, shkruan lajmi.net. Davitashvili u gjend mirë brenda zonës për t’i dhuruar epërsinë ekipit të...

Thyhet mbrojta e Shqipërisë, Polakët në epërsi, ndërprehet ndeshja pershkak të tifozëve

para 7 dite - Express.mk

22:28 | 12 Tetor 2021 Polonia ka shënuar gol ndaj Shqipërisë në minutën e 76-të, kjo ndeshje e cila është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, “Qatar 2022”. Menjëherë pas golit, lojtarët e Polonisë...

Dështon Kosova, Gjeorgjia përsëri në epërsi

para 7 dite - Express.mk

22:34 | 12 Tetor 2021 Dardanët kanë pësuar sërish gol. Ishte Zuriko Davitashvili ai që realizoi gol për epërsin e Gjeorgjisë 1-2, shkruan lajmi.net. Davitashvili u gjend mirë brenda zonës për t’i dhuruar...

Shqipëri-Poloni, polakët në avantazh – ndërpritet ndeshja pas hedhjes së gjësendeve në fushë

para 7 dite - Lajm

Stadiumin “Air Albania” është arena e përballjes së rëndësishme kualifikuese për Kampionatin Botëror, ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Kuqezinjtë ndodhen përpara një sfide kyçe në rrugëtimin për të zënë...

Polonia shënon kundër Shqipërisë

para 7 dite - KosovaPress

Futbollistët e Polonisë kanë ardhur në epërsi kundër Shqipërisë në “Air Albania”. Goli i epërsisë për mysafirët erdhi në minutën 77 përmes rezervistit Swiderski. Ky ishte goli i tij i pestë për Poloninë...

Ndërpritet ndeshja Shqipëri-Poloni

para 7 dite - KosovaPress

Është ndërprerë ndeshja Shqipëri-Poloni në “Air Albania”, pas hedhjes së gjësendeve në fushë. Kjo ndodhi pasi që mysafirët shënuan në pjesën e dytë me Swidersin në minutën 77. Arbitri ka ndërprerë ndeshjen...

Gjeorgjia në epërsi kundër Kosovës

para 7 dite - KosovaPress

Futbollistët e Gjeorgjisë kanë shënuar edhe golin e dytë në përballjen me Kosovën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Autori i golit të dytë për mysafirët është Davitashvili në minutën 82. Ndryshe, ndeshja është...

Një orë lojë në “Fadil Vokrri”, ky është rezultati

para 7 dite - KosovaPress

Tashmë ka kaluar një orë lojë në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Rezultati mbetet ai i pjesës së parë 1:1. Për Gjeorgjinë shënoi Okriashvilli në minutën...

VIDEO/ Edhe pak orë nga ndeshja e madhe, tifozët “kuq e zi” në mbështetje të Kombëtares

para 7 dite - ABC News

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga starti i ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi kanë pushtuar Tiranën vijon..

Plas në Air Albania, ultrasit nga Prishtina përplasen me tifozët polakë

para 7 dite - InfoShqip

Në prag të ndeshjes ndaj Polonisë, ultrasit e Prishtinës janë përplasur me ata polakë përballë Ai Albania. Megjithatë she rri ka zgjatur pasi policia ka ndërhyrë në kohë duke shpërndarë tifozët.

Momenti kur tifozët i gjuajnë me shishe futbollistët e Polonisë

para 7 dite - Gazeta Metro

Për pak çaste është ndërprerë ndeshja në mes të Shqipërisë dhe Polonisë. Menjëherë pas golit që Polonia i shënoi Shqipërisë, tifozët shqiptarë në Air Albania nisën t’i gjuajnë futbollistët e Polonisë me...

Polonia kalon në avantazh ndaj Shqipërisë, tifozët gjuajnë me shishe plastike, ndalet loja nga gjyqtari

para 7 dite - Gazeta Metro

Polonia ka shënuar gol ndaj Shqipërisë. Golin e parë për polakët e realizoi, Swiderski. Swiderski realizoi gol në minutën e 77’të të takimit. Ky gol i dëshpëroi shumë tifozët të cilët filluan të gjuajnë...

Thyhet mbrojta e Shqipërisë, Polakët në epërsi, ndërprehet ndeshja pershkak të tifozëve

para 7 dite - Arbresh

Polonia ka shënuar gol ndaj Shqipërisë në minutën e 76-të, kjo ndeshje e cila është në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës, “Qatar 2022”. Menjëherë pas golit, lojtarët e Polonisë kanë vazhduar drejt...

Polonia shënon gol, ndërpritet ndeshja

para 7 dite - Epoka e Re

Polonia i ka shënuar gol Shqipërisë në minutën e 76-të, nëpërmjet Swiderski. Menjëherë pas golit, lojtarët e Polonisë u futën në dhomat e zhveshjes, pasi tifozët shqiptarë i gjuajtën ata me shishe, diçka e papranueshme.

Shqipëri- Poloni përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

para 7 dite - Almakos

Përfundon pjesa e parë: “Paqe” mes Shqipërisë dhe Polonisë. Ka përfunduar pjesa e parë në “Air Albania Stadium”. Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa e parë e ndeshejs mes Shqipërisë dhe Polonisë...

FOTO/ Ndërpitet ndeshja Shqipëri-Poloni, tifozët godasin me shishe lojtarët polakë pasi shënuan gol

para 7 dite - FaxWeb

Është ndërprerë ndeshja Shqipëri-Poloni pasi tifozët shqiptarë kanë goditur me shishe tifozët polakë , në momentin kur po festonin golin e avantazhit. Nderpreja e ndeshjes eshte bere ne minutet 77, menjehere...

Keq e më keq: Kosova sërish në disavantazh ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - SportMania

Ishte Zuriko Davitashvili ai që realizoi gol për epërsin e Gjeorgjisë 1-2, shkruan lajmi.net. Davitashvili u gjend mirë brenda zonës për t’i dhuruar epërsinë ekipit të tij. Mbetet të shihet nëse do të...

FOTOT/ Tirana vishet kuqezi! Shqipëri-Poloni, tifozët hyjnë në stadium nën masa të rrepta sigurie

para 7 dite - Java News

Tirana është veshur e gjitha kuqezi, ndërsa atmosfera në prag të ndeshjes së Kombëtares është ndezur. Stadiumi “Air Albania” po mbushet nga tifozë shqiptarë, por dhe polakë, ndërsa të dy tifozeritë presin...

Formacioni zyrtar: Reja lë në stol Brojën

para 7 dite - InfoShqip

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare...

“X” pjesa e parë, Shqipëria dhe Polonia mbajnë në tension tifozët

para 7 dite - Almakos

Pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania Stadium” ka përfunduar në barazim pa gola. Rezultat që më shumë kënaq miqtë, pasi kalendari i nëntorit i favorizon. Ndeshja nis me ritëm. Minutat...

E fundit/ Formacionet zyrtare: Reja reja befason me titullarët

para 7 dite - Lexo

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare...

Mbyllet pjesa e parë, Kosova barazon në fund rezultatin ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - in7

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit që po luhet në “Fadil Vokrri”. Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1, shkruan lajmi.net. Dardanët e nisën më mirë ndeshjen duke u munduar që të gjenin...

Përjetësisht kuqezi! “Shqiponja” gjigante “pushton” stadiumin në ndeshjen Shqipëri-Poloni

para 7 dite - FaxWeb

Kombëtarja shqiptare është duke luajtur kundër Polonisë në ndeshjen shumë të rëndësishme për të prekur ëndrrën e kualifikimit në Botëror 2022. Një fitore ndaj polakëve i hap rrugën Shqipërisë për “play-off”....

Shqipëria me shumë mungesa në “finalen” e madhe në “Air Albania”

para 7 dite - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Shqipërisë dhe Polonisë. Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje...

Heshtin rrjetat pas pjesës së parë në “Air Albania”

para 7 dite - KosovaPress

a përfunduar pjesa e parë e sfidës së rëndësishme për kualifikimin në botërorin “Katari 2022” ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë. Pas 45 minutave të para në “Air Albania” rezultati është i bardhë – 0:0....

Mbyllet me barazim pjesa e parë Kosovë-Gjeorgji

para 7 dite - KosovaPress

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ishin mysafirët ata që kaluan në epërsi 1:0 që në minutën...

Penallti në ndeshjen Kosovë-Gjeorgji, shënohet goli i dytë

para 7 dite - KosovaPress

Kosova e ka barazuar rezultatin në 1:1 në përballjen me Gjeorgjinë. Golin e barazimit për “Dardanët” e shënoi qendërsulmuesi Vedat Muriqi në minutën 44 nga penalltia. Ndryshe, Kosova ka fituar në ndeshjen...

Kosova barazon gjithçka ndaj Gjeorgjisë, përfundon pjesa e parë

para 7 dite - Express.mk

21:34 | 12 Tetor 2021 Kosova ka gjetur golin e barazimit me anë të një penalltie në minutën e fundit të pjesës së parë. Penalltinë e ka ekzekutuar Vedat Muriqi, i cili është treguar mjaftë i saktë duke...

Atmosfera fantastike nga tifozët “kuq e zi” në Tiranë para ndeshjes Shqipëri-Poloni (VIDEO)

para 7 dite - InfoShqip

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga starti i ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi kanë pushtuar Tiranën. FSHF bën me dije se janë shitur të gjitha biletat e ndeshjes plot 22 mijë dhe tifozët pritet...

Tifozët kuqezi nuk presin, momenti kur “mësyjnë” brenda stadiumit Air Albania (FOTO)

para 7 dite - InfoShqip

Pak orë para fillimit të ndeshjes mes Shqipërisë e Polonisë, tifozët kanë nisur të hyjnë në stadium. Hyrja e tifozëve po shoqërohet me kontrrolle të rrepta nga ana e policisë, në kuadër të masave të ndërmarra...

Mbyllet me barazim pjesa e parë Kosovë-Gjeorgji

para 7 dite - ATV Live

Ka përfunduar me barazim pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Ishin mysafirët ata që kaluan në epërsi 1:0 që në minutën...

Mbyllet pjesa e parë, Kosova barazon në fund rezultatin ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Ekonomia Online

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit që po luhet në “Fadil Vokrri”. Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1, shkruan lajmi.net. Dardanët e nisën më mirë ndeshjen duke u munduar që të gjenin...

Horrori i Aro Muricit i kushton Kosovës në pjesën e parë, Vedat Muriqi diferenca te ‘Dardanët’

para 7 dite - Periskopi

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit që po luhet në “Fadil Vokrri”. Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1. Dardanët e nisën më mirë ndeshjen duke u munduar që të gjenin golin e epërsisë....

Kosova barazon gjithçka ndaj Gjeorgjisë, përfundon pjesa e parë

para 7 dite - Arbresh

Kosova ka gjetur golin e barazimit me anë të një penalltie në minutën e fundit të pjesës së parë. Penalltinë e ka ekzekutuar Vedat Muriqi, i cili është treguar mjaftë i saktë duke shënuar gol. Pjesa e...

Përfundojnë pjesët e para: Kosovë-Gjeorgji dhe Shqipëri-Poloni

para 7 dite - Epoka e Re

Kanë përfunduar pjesën e para në ndeshjet Kosova-Gjeorgji, Shqipëri-Poloni dhe në ndeshjet e tjera kualifikuese për Kupën e Botës 2022. Shqipëria është duke luajtur baras me Poloninë 0-0, ku kuqezinjtë...

Përleshje mes tifozëve para duelit Shqipëri – Poloni

para 7 dite - Lajmi.net

Shqipëria do të ballafaqohet me Poloninë nga ora 20:45, shkruan lajmi.net. Kjo ndeshje llogaritet si shumë e rëndësishme për fatin e të dyja Kombëtareve në këto kualifikime. Para ndeshjes ka ndodhur një...

Shqipëri-Poloni/ Formacionet zyrtare: Edi Reja befason me titullarët

para 7 dite - Java News

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shen titullare...

VIDEO/ Sherr para ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët shqiptarë përleshen me ata polakë. Ndërhyn policia

para 7 dite - Java News

Pak orë para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozë të dyja palëve janë bërë protagonistë të një sherri në sheshin ‘’Nënë Tereza’’. Nga pamjet shikohet se si të dyja palët kanë formuar një grumbull...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Poloni, ky është vendimi për Armando Brojan

para 7 dite - Infokusi

Shqipëria e luan sonte ndeshjen më të rëndësishme në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . ‘Kuqezinjtë’ do të përballen me rivalin direkt për pozitën e dytë që dërgon...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - Infokusi

Kosova dhe Gjeorgjia luajnë sonte në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . Ballafaqimi mes kosovarëve dhe gjeorgjianëve nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet...

Penallti në ndeshjen Kosovë-Gjeorgji, shënohet goli i dytë

para 7 dite - Gazeta Metro

Kosova e ka barazuar rezultatin në 1:1 në përballjen me Gjeorgjinë. Golin e barazimit për “Dardanët” e shënoi qendërsulmuesi Vedat Muriqi në minutën 44 nga penalltia. Ndryshe, Kosova ka fituar në ndeshjen...

Shqipëri-Poloni/ Mbyllet pjesa e parë pa prekur rrjetat. A do shënojnë kuqezinjtë në të dytën?

para 7 dite - FaxWeb

Është mbyllu pjesa e parë 0 me 0 midis Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania ” stadium, ku duhe theksuar se ajo që ra më shumë në sy është mbështetja mjaft e zjarrtë e tifozëve kuqezi. Kanë mbetur dhe...

Përfundon pjesa e parë: “Paqe” mes Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - SportMania

Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa e parë e ndeshejs mes Shqipërisë dhe Polonisë u mbyll baras 0-0, shkruan lajmi.net. Polakët e nisën më mirë ndeshjen dhe patën një mundësi të mirë shënimi...

Mbyllet pjesa e parë, Kosova barazon në fund rezultatin ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - SportMania

Rezultati është i barabartë pas 45 minutave të para 1-1, shkruan lajmi.net. Dardanët e nisën më mirë ndeshjen duke u munduar që të gjenin golin e epërsisë. Megjithatë, ishtin gjeorgjinët që kaluan në epërsi...

Shqipëri – Poloni, formacionet zyrtare

para 7 dite - Lajmi.net

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë me Poloninë nga ora 20:45, shkruan lajmi.net. Ky duel do të luhet në stadiumin “Air Albania”, ku prezent pritet të jenë rreth 22 mijë shikues. Kjo ndeshje mund të jetë...

Pak orë para ndeshjesh Shqipëri-Poloni, tifozët kuq e zi përleshen me tifozët polakë

para 7 dite - Lexo

Një incident është shënuar rreth dy orë para ndeshjes së kombëtares me Poloninë. Disa tifozë nga Prishtina janë përplasur me tifozët polakë, përpara Pallatit të Kongreseve. Menjëherë kanë ndërhyrë forca...

PAMJE: Përleshje mes tifozëve shqiptarë me ata polakë

para 7 dite - Infokusi

Në prag të ndeshjes ndaj Polonisë, ultrasit e Prishtinës janë përplasur me ata polakë. Megjithatë sherri ka zgjatur pak pasi policia ka ndërhyrë në kohë duke shpërndarë tifozët, raporton abcnews. Shqipëria...

Muric gabon si amator, Gjeorgjia kalon në epërsi

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Gjeorgjisë ka kaluar në avantazh ndaj Kosovës, shkruan lajmi.net. Dardanët e nisën lojën më mirë, megjithatë ishte Gjeorgjia që gjeti golin përmes Tornike Okriashvili në min e 11′. Goli erdhi...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - Lajmi.net

Kombëtarja e Kosovës do të ballafaqohet me Gjeorgjinë në sfidën që luhet nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri”, shkruan lajmi.net. Të dyja kombëtaret tashmë kanë humbur gjasat për t’u kualifikuar tutje, megjithatë...

Befasohet Kosova në “Fadil Vokrri”, Gjeorgjia në epërsi

para 7 dite - KosovaPress

Një pakujdesi në mbrojtje i ka kushtuar Kosovës me gol duke i dhënë kështu avantazhin Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”. Okriashvili shënoi në minutën e 11-të ndeshjes për epërsinë e mysafirëve, raporton KosovaPress....

Përleshje mes tifozëve shqiptarë dhe polakë, ndërhyn policia

para 7 dite - Press Online

Shqipëria do të përballet sot me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”. Kuq e Zinjtë e presin Poloninë në “Air Stadium Albania” për ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora...

Kosova luan sot me Gjeorgjinë

para 7 dite - Klan

Kosova luan sot me Gjeorgjinë Dardanët në kërkim të fitores në ndeshjen kualifikuese të Botërorit Te Kosova duan të largojnë shijen e hidhur të humbjes 3 – 0 në fushën e Suedisë dhe mënyra më e mirë është...

‘Oh Muric, oh Muric’ – gabimi i tmerrshëm i portierit kosovar i dhuron gol Gjeorgjisë

para 7 dite - Periskopi

Gjeorgjia ka kaluar në epërsi si mysafire e Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset për Kupën e Botës. Okriashvill ka realizuar ka shënuar pas një gabimi absolutisht të tmerrshmë të Aro Muricit...

Tifozët nga Prishtina përplasen me tifozët polakë në Tiranë

para 7 dite - Tetova Sot

Kur jemi edhe pak orë larg nga ndeshja ndaj Polonisë, ultrasit e Prishtinës janë përplasur me ata polakë përballë stadiumit Air Albania.

Kosova kërkon fitore në stadiumin "Fadil Vokrri"

para 7 dite - Bota Sot

Kombëtarja e Kosovës është gati për përballjen me Gjeorgjinë, e cila luhet sot në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Përzgjedhësi Bernard Challandes ka një sfidë jo edhe aq të lehtë. Ai ka bërë të...

Kosova “ja fal” epërsinë Gjeorgjisë

para 7 dite - Express.mk

21:04 | 12 Tetor 2021 Ka filluar ndeshja Kosovë – Gjeorgji në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 10-të, ku përshkak të një gabimi shumë të madh të portierit...

Befasohet Kosova në “Fadil Vokrri”, Gjeorgjia në epërsi

para 7 dite - Gazeta Metro

Një pakujdesi në mbrojtje i ka kushtuar Kosovës me gol duke i dhënë kështu avantazhin Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”. Okriashvili shënoi në minutën e 11-të ndeshjes për epërsinë e mysafirëve. Ndryshe Kosova...

Kosova  “ja fal” epërsinë Gjeorgjisë

para 7 dite - Arbresh

Ka filluar ndeshja Kosovë – Gjeorgji në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 10-të, ku përshkak të një gabimi shumë të madh të portierit të përfaqësueses së...

Gjeorgjia kalon në epërsi ndaj Kosovës

para 7 dite - Epoka e Re

Kombëtarja e Gjeorgjisë ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Kosovës (0-1), e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Në minutën e 11-të, Tornike Okriashvili...

Formacioni sulmues i Kosovës kundër Gjeorgjisë

para 7 dite - Almakos

Kosova me formacion sulmues kundër Gjeorgjisë. Kosova zhvillon ndeshjen e fundit zyrtare në Prishtinë për kualifikime në Botëror. Shanset e Kosovës për një kualifikim tutje në këtë Botëror tashmë janë...

Stadiumi vishet me flamuj kuq e zi/ Atmosferë e zjarrtë për ndeshjen Shqipëri-Poloni

para 7 dite - Lajm

Stadiumi “Air Albania” po përjeton një atmosferë të zjarrtë nga tifozët për ndeshjen Shqipëri-Poloni që pritet të fillojë në orën 20:45. Ata kanë zgjedhur të marrin flamujt kuq e zi dhe të brohorijnë për...

Plas sherri para ndeshjes, tifozët shqiptarë përleshen me ata polak

para 7 dite - Bota Press

Pak orë para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozë të dyja palëve janë bërë protagonistë të një sherri në sheshin ‘’Nënë Tereza’’. Nga pamjet shikohet se si të dyja palët kanë formuar një grumbull...

Mbushet “Air Albania”, 22 mijë tifozë të pranishëm

para 7 dite - Klan

Mbushet “Air Albania”, 22 mijë tifozë të pranishëm Reja bën disa ndryshime të detyruara për shkak të mungesave “Rezultatet e ndeshjeve të fundit dhe mundësia për t’u renditur në vendin e dytë kanë shtuar...

“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

para 7 dite - Koha.mk

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - GazetaBlic

Kosova do të përballet sot me Gjeorgjinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Kosova hyn në këtë ndeshje pas disfatës nga Suedia në “ Friends Arena ” me rezultat 3-0, shkruan GazetaBlic...

Nis përballja vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania”

para 7 dite - KosovaPress

Ka filluar tashmë në stadiumin “Air Albania” ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë, e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Në grupin I kuqezinjtë renditen në vendin e dytë...

Kosovë-Gjeorgji, nis ndeshja në “Fadil Vokrri”

para 7 dite - KosovaPress

Ka filluar ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Edhe pse pa gjasa për t1’u kualifikuar për botërorin “Katari 2022”, Kosova kërkon vetëm fitore ndaj Gjeorgjisë...

Kosova kërkon rikthimin te fitorja ndaj Gjerogjisë

para 7 dite - Kallxo

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga ora 20:45 do të përballet me Kombëtaren e Gjeorgjisë, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Botërorit “Katari 2022”. ‘Dardanët’ ndeshjen e fundit pësuan humbje me rezultat...

Kosovë-Gjeorgji, formacionet zyrtare

para 7 dite - Zyrtare

Kosova do të luajë kundër Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri” duke filluar nga ora 20:45. “Dardanët” kanë publikuar formacionin zyrtar që do të startojnë në këtë ndeshje. Formacioni i Kosovës: Muric,...

Incident para ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kuqezi përplasen me ata polakë

para 7 dite - ATV Live

Një incident është shënuar në prag të nisjes së ndeshjes së kombëtares Shqiptare me Poloninë. Tifozët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” pranë pallatit të Kongreseve një grup tifozësh shqiptarët janë përplasur...

FSHF paralajmëron tifozёt: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar

para 7 dite - Koha.mk

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”,...

Këto televizione kosovare e transmetojnë drejtpërdrejt ndeshjen mes Shqipërisë dhe Polonisë

para 7 dite - Infokusi

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte e luan ndeshjen më të rëndësishme në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . ‘Kuqezinjtë’ e presin Poloninë, në takimin e vlefshëm...

Përleshje mes tifozëve shqiptarë dhe polakë, ndërhyn policia (Video)

para 7 dite - in7

Shqipëria do të përballet sot me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”. Kuq e Zinjtë e presin Poloninë në “Air Stadium Albania” për ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora...

Tirana ‘pushtohet’ nga tifozët polak: Kemi besim të cilësitë e Lewandowski

para 7 dite - Klan

Tirana ‘pushtohet’ nga tifozët polak: Kemi besim të cilësitë e Lewandowski Polonia luan një transfertë shumë të vështirë përballë Shqipërisë, pasi nga takimi i ‘Air Albania’ kalon edhe bileta për në fazën...

FSHF ka një njoftim për tifozët shqiptarë

para 7 dite - RTV 21

Federata Shqiptare e Futbollit përmes një njoftimi ka bërë të ditur se të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen...

Kosova dëshiron të shënojë fitore ndaj Gjeorgjisë, formacionet zyrtare

para 7 dite - Express.mk

19:29 | 12 Tetor 2021 Dardanët do të jenë nikoqir e përfaqësueses së Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri: në Prishtinë. Ndeshja do të fillojë në ora 20:45. Kosova e cila deri më tani ka vetëm katër pikë,...

Këto televizione kosovare e transmetojnë drejtpërdrejt ndeshjen mes Kosovës dhe Gjeorgjisë

para 7 dite - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte e luan ndeshjen e radhës në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . ‘Dardanët’ e presin Gjeorgjinë, në takimin e vlefshëm për xhiron...

Ndeshja me Poloninë, si një finale për Shqipërinë

para 7 dite - Gazeta Express

Kuqezinjtë me një fitore eventuale ndaj polakëve sonte do t’i afroheshin kualifikimit historik në Kampionat Botëror Kombëtarja shqiptare gjendet para njërës prej sfidave më të rëndësishme në histori të...

Shqipëri-Poloni është superndeshja që fillon pas pak: Formacionet zyrtare

para 7 dite - Periskopi

19:25 | 12 Tetor 2021 Kuqezinjtë zhvillojnë sonte një ndeshje tejet të rëndësishme për kualifikim tutje. Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë me Poloninë nga ora 20:45. Ky duel do të luhet në stadiumin...

Reja surprizon përsëri, formacioni zyrtar i Kombëtares kundër Polonisë

para 7 dite - Almakos

Jo gjithçka shkuar mirë gjatë 24 orëve të fundit për Kombëtaren shqiptrare. Sokol Cikalleshi dhe Klaus Gjasula, me daljen pozitivë me Covid nuk do të jenë të disponueshëm, duke prishur disi planet e trajnerit....

Incident para ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kuqezi përplasen me ata polakë

para 7 dite - KosovaPress

Një incident është shënuar në prag të nisjes së ndeshjes së kombëtares Shqiptare me Poloninë. Tifozët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” pranë pallatit të Kongreseve një grup tifozësh shqiptarët janë përplasur...

Incident para ndeshjes Shqipëri-Poloni, tifozët kuqezi përplasen me ata polakë

para 7 dite - Gazeta Metro

Një incident është shënuar në prag të nisjes së ndeshjes së kombëtares Shqiptare me Poloninë. Tifozët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” pranë pallatit të Kongreseve një grup tifozësh shqiptarët janë përplasur...

Formacioni zyrtar i Kosovës

para 7 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll zhvillon ndeshjen e fundit zyrtare në Prishtinë për kualifikime në Botëror. Shanset e Kosovës për një kualifikim tutje në këtë Botëror tashmë janë shuar pas humbjes se...

Kosova dëshiron të shënojë fitore ndaj Gjeorgjisë, formacionet zyrtare

para 7 dite - Arbresh

Dardanët do të jenë nikoqir  e përfaqësueses së Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri: në Prishtinë. Ndeshja do të fillojë në ora 20:45. Kosova e cila deri më tani ka vetëm katër pikë, dëshiron t’i mbyll...

Kosova favorite, Kompanitë e basteve japin verdiktin e tyre

para 7 dite - ABC News

Përfaqësuesja e Kosovës luan sonte kundër Gjeorgjisë, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në orën 20:45. Dardanët luajnë këtë ndeshje për qefin e tyre sepse nuk kanë gjasa që të kualifikohen në kampionatin botëror...

Formacionet zyrtare të ndeshjes Kosovë-Gjeorgji

para 7 dite - ATV Live

Është bërë zyrtrar formacioni që do startojë Kosova sonte në stadiumin ‘’Fadil Vokrri “ ndaj Gjeorgjisë. Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes ka zgjedhur 11 futbollistët që do startojnë në këtë përballje....

Tifozët kuq e zi përleshen me tifozët polakë (Video)

para 7 dite - Nistori

Një incident është shënuar rreth dy orë para ndeshjes së kombëtares me Poloninë. Disa tifozë nga Prishtina janë përplasur me tifozët polakë, përpara Pallatit të Kongreseve. Menjëherë kanë ndërhyrë forca...

Kosovë-Gjeorgji: Këto janë formacionet zyrtare

para 7 dite - Periskopi

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sonte ndaj Gjeorgjisë ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, në “Fadil Vokrri”, shkruan Insporti. Kosova e cila ka vetëm një fitore gjatë këtyre kualifikueseve për...

Shqipëria përballë Polonisë në sfidën vendimtare, formacionet zyrtare, Broja në stol

para 7 dite - Gazeta Metro

Në stadiumin “Air Albania” në Tiranë Kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvilloje ndeshjen vendimtare për kualifikim në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Polonisë. Në grupin I kuqezinjtë renditen në vendin...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - Gazeta Metro

Dardanët zhvillojnë sonte ndeshjen e radhës në kualifikimet e Kupës së Botës. Kombëtarja e Kosovës do të ballafaqohet me Gjeorgjinë në sfidën që luhet nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri”. Të dyja kombëtaret...

Përballja me Poloninë, publikohet formacioni zyrtar i Kombëtares Shqiptare

para 7 dite - FaxWeb

Është publikuar formacioni zyrtar i kombëtares shqiptare për ndeshjen me Poloninë. Vijon…

Përleshje mes tifozëve para duelit Shqipëri – Poloni

para 7 dite - SportMania

Shqipëria do të ballafaqohet me Poloninë nga ora 20:45, shkruan lajmi.net. Kjo ndeshje llogaritet si shumë e rëndësishme për fatin e të dyja Kombëtareve në këto kualifikime. Para ndeshjes ka ndodhur një...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Poloni

para 7 dite - Arbresh

Sot do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë në stadiumi “Air Albania” në Tiranë e cila do të zhvillohet në ora 20:45. Kjo ndeshje është ndeshja më e rëndësishmja deri më tani për Kombëtaren e Shqipërisë,...

Kosova dëshiron të shënojë fitore ndaj Gjeorgjisë, formacionet zyrtare

para 7 dite - Arbresh

Dardanët do të jenë nikoqir  e përfaqësueses së Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri: në Prishtinë. Ndeshja do të fillojë në ora 20:45. Kosova e cila deri më tani ka vetëm katër pikë, dëshiron t’i mbyll...

Formacioni zyrtar i Shqipërisë

para 7 dite - Epoka e Re

Trajneri Edy Reja ka shuar enigmën e formacionit zyrtar. Trajneri italian ka zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë dhe i detyruar nga mungesat e shumta ka bërë edhe ndryshime në 11-shën titulluare...

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Poloni

para 7 dite - Express.mk

19:26 | 12 Tetor 2021 Sot do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë në stadiumi “Air Albania” në Tiranë e cila do të zhvillohet në ora 20:45. Kjo ndeshje është ndeshja më e rëndësishmja deri më tani...

Shqipëria përballë Polonisë në sfidën vendimtare, formacionet zyrtare, Broja në stol

para 7 dite - KosovaPress

Në stadiumin “Air Albania” në Tiranë Kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvilloje ndeshjen vendimtare për kualifikim në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Polonisë. Në grupin I kuqezinjtë renditen në vendin...

Shqipëri – Poloni, formacionet zyrtare

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë me Poloninë nga ora 20:45, shkruan lajmi.net. Ky duel do të luhet në stadiumin “Air Albania”, ku prezent pritet të jenë rreth 22 mijë shikues. Kjo ndeshje mund të jetë...

Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Kosovës do të ballafaqohet me Gjeorgjinë në sfidën që luhet nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri”, shkruan lajmi.net. Të dyja kombëtaret tashmë kanë humbur gjasat për t’u kualifikuar tutje, megjithatë...

Gjithçka që duhet të dini para ndeshjes, Shqipëri – Poloni

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria do të përballet sot me Poloninë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”. Kuq e Zinjtë e presin Poloninë në “ Air Stadium Albania ” për ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga...

Incidente para ndeshjes, tifozët shqiptarë dhe ata polakë përplasen – ndërhyn policia [Video]

para 7 dite - Fakti Ditor

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese për në Kupën e Botës, kësaj radhe ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksimal të tifozëve ku do të jenë rreth...

Atmosfera fantastike e Kuqezinjve para ndeshjes së madhe të Shqipërisë

para 7 dite - Press Online

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022...

Shqipëria kërkon festën kundër Polonisë në “Air Albania”, ja formacionet e mundshme

para 7 dite - Koha.mk

Një ndeshje vendimtare në garën për vendin e dytë në Grupin I të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” do të zhvillohet sot në Tiranë, ku në stadiumin “Air Albania” do të përballen Kombëtarja...

Dueli Shqipëri-Poloni/ Kujdes: nuk do të futeni në stadium nëse…

para 7 dite - Vizion Plus

Federata Shqiptare e Futbollit doli me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen...

Incidente para ndeshjes mes tifozëve shqiptarë dhe ata polakë

para 7 dite - Express.mk

18:46 | 12 Tetor 2021 Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese për në Kupën e Botës, kësaj radhe ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksimal të tifozëve...

‘Ultrasit’ nga Prishtina sherr me tifozët polakë, ndërhyn Policia

para 7 dite - Periskopi

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksmial të tifozëve që do të jenë rreth 22 mijë të...

Incidente para ndeshjes mes tifozëve shqiptarë dhe ata polakë

para 7 dite - Arbresh

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese për në Kupën e Botës, kësaj radhe ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksimal të tifozëve ku do të jenë rreth...

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës ndaj Gjeorgjisë

para 7 dite - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës në futboll do ta luaj sonte ndeshjen e parafundit për kualifikimet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus . ‘Dardanët’ do të takohet me Gjeorgjinë, kombëtare të cilën...

VIDEO/ Plas sherri mes tifozëve shqiptar dhe atyre polak, ndërhyn menjëherë policia

para 7 dite - FaxWeb

Shqipëria do të luajë në orën 20:45 sfidën e radhës kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Polonisë në “Air Albania”. Ky takim do të luhet me kapacitet maksmial të tifozëve që do të jenë rreth 22 mijë të...

FSHF: Veç flamuri kombëtar shqiptar lejohet sonte në ndeshjen me Poloninë

para 7 dite - Gazeta Express

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se në ndeshjen e sontme të Shqipërisë ndaj Polonisë do të lejohet vetëm flamuri kombëtar shqiptar. Kuqezinjtë përballen me Poloninë në “Air Albania Stadium” dhe...

FSHF: Shqipëri – Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para një jave - Telegrafi

Shqipëria do të luaj në 20:45 në “Air Albania” ndeshjen me Poloninë e cila do të vendosë shumë për të dyja skuadrat sa i përket kualifikimit në “Play-Off” për Botërorin e Katar 2022. Para ndeshjes, Federata...

“Nuk lejohen çadra apo bidonë uji”/ Njoftimi i FSHF për ndeshjen Shqipëri-Poloni: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar!

para një jave - Top Channel

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar tifozët rreth materialeve që nuk do të lejohen të mbahen në stadiumin “Air Albania”, ku do të zhvillohet ndeshja “Shqipëri – Poloni”, e vlefshme për kualifikueset...

Shqipëri-Poloni, stastikat mes pesë ndeshjeve të zhvilluara mes vete

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022...

FSHF: Veç flamuri kombëtar shqiptar lejohet

para 7 dite - Bota Sot

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se në ndeshjen e sontme të Shqipërisë ndaj Polonisë do të lejohet vetëm flamuri kombëtar shqiptar. Kuqezinjtë përballen me Poloninë në “Air Albania Stadium” dhe...

“Air Albania” do jetë plot, zbulohet sa do të jetë numri i tifozëve polak

para 7 dite - ABC News

Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen sonte në “Air Albania” në orën 20:45 në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Për të dyja kombëtaret, kjo është ndeshja më e rëndësishme e grupit, pasi...

Shqipëri – Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para 7 dite - OraInfo

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”,...

Shqipëri-Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para një jave - Klan

Shqipëri-Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania”...

“Air Albania” do jetë plot, zbulohet sa do të jetë numri i tifozëve polak

para 7 dite - GazetaBlic

Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen sonte në “Air Albania” në orën 20:45 në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Për të dyja kombëtaret, kjo është ndeshja më e rëndësishme e grupit, pasi...

Kuqezinjtë dhe mijëra tifozë kundër Polonisë në “Air Albania”/ Edi Reja përgatit katër ndryshime në formacion

para një jave - Top Channel

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022...

“Air Albania” do jetë plot, zbulohet sa do të jetë numri i tifozëve polak

para 7 dite - Indeks online

Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen sonte në “Air Albania” në orën 20:45 në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Për të dyja kombëtaret, kjo është ndeshja më e rëndësishme e grupit, pasi...

“Air Albania” do jetë plot, zbulohet sa do të jetë numri i tifozëve polak

para 7 dite - Mapo

Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen sonte në “Air Albania” në orën 20:45 në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Për të dyja kombëtaret, kjo është ndeshja më e rëndësishme e grupit, pasi...

Ndeshja me Poloninë, si një finale për Shqipërinë

para 7 dite - Infokusi

Kuqezinjtë me një fitore eventuale ndaj polakëve sonte do t’i afroheshin kualifikimit historik në Kampionat Botëror Kombëtarja shqiptare gjendet para njërës prej sfidave më të rëndësishme në histori të...

“Air Albania” me kapacitet të plotë, mësohet numri i tifozëve polak që do të jenë në stadium

para një jave - Albeu

Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen sonte në “Air Albania” në orën 20:45 në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Për të dyja kombëtaret, kjo është ndeshja më e rëndësishme e grupit, pasi...

Ndeshja me Poloninë: Polakët mësyjnë në Tiranë, kemi besim të cilësitë e Lewandowski

para 7 dite - Lexo

Polonia luan një transfertë shumë të vështirë përballë Shqipërisë, pasi nga takimi i ‘Air Albania’ kalon edhe bileta për në fazën finale të Kupës së Botës Katar 2022. Kombëtarja polake nuk do jetë vetëm...

Tirana ‘pushtohet’ nga tifozët polakë: Kemi besim të cilësitë e Lewandowski

para 7 dite - Java News

Polonia luan një transfertë shumë të vështirë përballë Shqipërisë, pasi nga takimi i ‘Air Albania’ kalon edhe bileta për në fazën finale të Kupës së Botës Katar 2022. Kombëtarja polake nuk do jetë vetëm...

FSHF paralajmëron tifozёt: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar

para një jave - SuperSport

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”,...

Shqipëri – Poloni, FSHF-ja del me njoftim të rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para një jave - Zeri

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka lëshuar një njoftim për tifozët, para ndeshjes që sonte Shqipëria e luan ndaj Polonisë, shkruan Zeri.info. FSHF-ja, mes të tjerash, ka bërë të ditur se dyert e...

”Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë

para një jave - RTV 21

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror ”Katar 2022”. ”Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

Shqipëri – Poloni, FSHF del me njoftim të rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para një jave - GazetaBlic

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka lëshuar një njoftim për tifozët, para ndeshjes që sonte Shqipëria e luan ndaj Polonisë. FSHF mes tjerash ka bërë të ditur se dyert e stadiumit për tifozët do të...

Formacioni i mundshëm i Kosovë ndaj Gjeorgjisë: Challandes pritet t’i bëjë disa ndryshime nga takimi me Suedinë

para një jave - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës do të tentojë që të mbyllë fazën e ndeshjeve të tetorit me fitore, derisa është nikoqir i Gjeorgjisë. Dardanët kanë katër pikë në Grupin B dhe sot (e martë) i presin gjeorgjianët...

Ndeshja me Poloninë, FSHF bën njoftimin e rëndësishëm për tifozët

para një jave - Albeu

Shqipëria do të luaj në 20:45 në “Air Albania” ndeshjen me Poloninë e cila do të vendosë shumë për të dyja skuadrat sa i përket kualifikimit në “Play-Off” për Botërorin e Katar 2022. Para ndeshjes, Federata...

Edy Reja pritet t’i bëjë disa ndryshime: Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Polonisë

para një jave - Telegrafi

Shqipëri-Poloni është një sfidë shumë e rëndësishme për vendin e dytë të grupit I, pasi kuqezinjtë nëse marrin një fitore do të blindojnë pozitat, por çdo rezultat tjetër shkon në favor të polakëve. Lajmi...

Shqipëri-Poloni, njoftim tepër i rëndësishëm për tifozët kuqezinj

para një jave - NOA

Faqja zyrtare e FSHF-së në internet ka bërë një njoftim tepër të rëndësishëm, sipas saj, për tifozët kuqezinj që kanë blerë bileta dhe do të jenë sonte në “Air Albania”, për të parë nga afër ndeshjen Shqipëri-Polonië....

Shqipëri-Poloni, stadiumi ‘Air Albania’ do të jetë plot, 22 mijë tifozë

para një jave - Ina

Shtohen ethet dhe emocionet për sfidën e mbrëmjes ku Shqipëria do të përballet ndaj Polonisë në një sfidë elektrizuese që vendos gjithçka për fatin e kualifikimit në Botëror. Në “Air Albania” nuk do ketë...

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Gjeorgjisë

para një jave - ABC News

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen kundër Gjeorgjisë në kuadër të Kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 20:45. Dardanët kanë...

Interesante kjo! Ky është parashikimi i bastoreve botërore për ndeshjen Kosovë-Gjeorgji

para një jave - GazetaBlic

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar lehtësisht Kosovën kundër Gjeorgjisë, në ndeshjen e sotme kualifikuese për Kupën e Botës në Prishtinë. Njëra prej shtëpive më të mëdha të basteve, bet365,...

Shqipëri – Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para një jave - Indeks online

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”,...

Shqipëri-Poloni, stadiumi ‘Air Albania’ do të jetë plot, 22 mijë tifozë

para një jave - Mapo

Shtohen ethet dhe emocionet për sfidën e mbrëmjes ku Shqipëria do të përballet ndaj Polonisë në një sfidë elektrizuese që vendos gjithçka për fatin e kualifikimit në Botëror. Në “Air Albania” nuk do ketë...

Formacioni i mundshëm i kuqezinjve, Reja përgatit katër ndryshime

para një jave - Top Channel

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022...

Shqipëri-Poloni, kolona në kufi, kosovarët drejt “Air Albania”

para një jave - Indeks online

Sot do të zhvillohet njëra nga ndeshjet me të rëndësishme të Kombëtares Shqiptare, përballja me Poloninë. Interesimi për të parë këtë përballje është tejet i madh. Që nga orët e para të mëngjesit është...

Dita e betejës së madhe për Shqipërinë

para një jave - RTK

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë mbështetjen e 22 mijë tifozëve në “Air Albania”...

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen e sontme ndaj Gjeorgjisë

para një jave - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës sonte do të zhvillojë ndeshjen e radhës në kualifikimet e Kampionatit Botëror ''Katar 2022'', shkruan Zeri.info. ''Dardanët'' do të përballen me Gjeorgjinë, teksa kjo do të jetë...

Formacionet e mundshme Shqipëri - Poloni, priten këto ndryshime te Kuqezinjtë

para një jave - Zeri

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë ndeshjen me të rëndësishme deri më tani në kuadër të ciklit kualifikues për në kampionatin botëror ''Katar 2022'', shkruan Zeri.info. Të përzgjedhurit e Edoarado...

Dita e finales, kuqezinjtë dhe zjarri i 22 mijë tifozëve kundër Polonisë

para një jave - TV21

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Ndeshja me Poloninë/ FSHF njoftim të rëndësishëm për tifozët shqiptarë: Lejohet vetëm flamuri zyrtar shqiptar, hyrja nis në…

para 7 dite - Java News

Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”, e vlefshme...

Ndeshja me Poloninë, si një finale për Shqipërinë

para 7 dite - Press Online

Kuqezinjtë me një fitore eventuale ndaj polakëve sonte do t’i afroheshin kualifikimit historik në Kampionat Botëror Kombëtarja shqiptare gjendet para njërës prej sfidave më të rëndësishme në histori të...

Përballje vendimtare për Shqipërinë në “Air Albania”

para një jave - Alsat-M

Trajneri, Edi Reja, në krahasim me ndeshjen ndaj Hungarisë tre ditë më parë, pritet të bëjë katër ndryshime, tre prej të cilave të detyruara dhe një për zgjedhje teknike të tij. Ndaj Polonisë nuk do të...

Kosova synon fitoren e dytë ndaj Gjeorgjisë

para një jave - Alsat-M

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, ku do të përballet ndaj Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kosova e cila ka vetëm një fitore gjatë këtyre kualifikueseve...

Ndeshja me Poloninë, si një finale për Shqipërinë

para 7 dite - Ekonomia Online

Kuqezinjtë me një fitore eventuale ndaj polakëve sonte do t’i afroheshin kualifikimit historik në Kampionat Botëror Kombëtarja shqiptare gjendet para njërës prej sfidave më të rëndësishme në histori të...

FShF-ja: Veç flamuri kombëtar shqiptar lejohet sonte në ndeshjen me Poloninë

para 7 dite - Epoka e Re

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se në ndeshjen e sotme të Shqipërisë ndaj Polonisë do të lejohet vetëm flamuri kombëtar shqiptar. Kuqezinjtë përballen me Poloninë në “Air Albania Stadium” dhe...

Edi Reja ‘piketon’ formacionin

para një jave - Klan

Edi Reja ‘piketon’ formacionin Rikthehen Veseli e Bajrami, sulmi do përbëhet nga Uzuni e Manaj Kombëtarja shqiptare luan mbrëmjen e sotme sfidën më të rëndësishme në historinë e saj. Kuqezinjtë tanë sfidojnë...

“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

para një jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

FSHF: Shqipëri – Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para një jave - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Shqipëria do të luaj në 20:45 në “Air Albania” ndeshjen me Poloninë e cila do të vendosë shumë për të dyja skuadrat sa i përket kualifikimit në “Play-Off” për Botërorin e Katar...

Dita ‘D’ për Kombëtaren e Shqipërisë

para një jave - OraInfo

Shqipëria përballet sot me Poloninë në një ndeshje jetike për Botëror, formacioni i mundshëm Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”,...

Dita e finales, kuqezinjtë dhe zjarri i 22 mijë tifozëve kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - News33

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Shqipëri – Poloni, formacioni i mundshëm

para një jave - GazetaBlic

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022...

Shqipëria kërkon festën kundër Polonisë në “Air Albania”, ja formacionet e mundshme

para një jave - Bota Sot

Një ndeshje vendimtare në garën për vendin e dytë në Grupin I të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” do të zhvillohet sot në Tiranë, ku në stadiumin “Air Albania” do të përballen Kombëtarja...

Sonte në RTK, Kosovë – Gjeorgji, Dardanët synojnë fitoren e dytë

para një jave - RTK

Kosova do të luajë sot ndeshjen e parafundit në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2022. Përballë Dardanëve në stadiumin “Fadil Vokrri” do të jetë Gjeorgjia, ekip të cilin e kanë mposhtur muajin e kaluar...

Lajm tronditës për kombëtaren shqiptare, pak orë para sfidës me Poloninë

para 7 dite - FaxWeb

Dëmtimet dhe koronavirusi i kanë dhënë një goditje të rëndë Kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Poloninë. Pas Hoxhallarit dhe Cikalleshit, dyshohet se edhe mesfushori Klaus Gjasula është infektuar...

“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

para një jave - Bota Sot

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

Shqipëri – Poloni, njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë

para 7 dite - Almakos

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”,...

Federata Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët pak para “finales” me Poloninë: S’do lejoheni brenda në stadium nëse…

para 7 dite - Almakos

FSHF përmes një komunikate zyrtare ka bërë të ditur rregullat që duhet të respektojnë të gjithë tifozët që do të jenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” mbrëmjen e sotme, në ndeshjen kundër Polonisë....

Shqipëri-Poloni, stastikat e pesë ndeshjeve të zhvilluara mes vete

para 7 dite - Ditapost

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022...

Kosova sonte për “trenin e fundit” që dërgon në pozitën e tretë në grup

para një jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sonte ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, ku do të përballet ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”. Kosova e cila ka vetëm një fitore gjatë këtyre kualifikueseve për...

Ndeshja Shqipëri-Poloni, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët

para një jave - Lexo

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), ka dhënë një njoftim për të gjithë tifozët që do të jenë të pranishëm për të ndjekur ndeshjen kualifkuese për Kupën e Botës, Katar 2022, mes Shqipërisë dhe Polonisë....

Kosova luan sonte ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”

para një jave - OraInfo

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sonte ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, ku do të përballet ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”. Kosova e cila ka vetëm një fitore gjatë këtyre kualifikueseve për...

Ndeshja ku mund të fillojë të shkruhet historia: Shqipëria pret Poloninë – dueli direkt për vendin e dytë

para një jave - Telegrafi

Shqipëria është sot (e marte) nikoqir i Polonisë për takimin që luhet në kuadër të Kualifikimeve për Kupën e Botës. Ndeshja që fillon nga ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Air Albania”, me kuqezinjtë...

Kosova e pret sot Gjeorgjinë, kombëtaren e vetme që e ka mposhtur në kualifikime për Botëror

para një jave - Gazeta Express

Kosova do të përballet sot me Gjeorgjinë në Prishtinë, në një ndeshje që nuk çon shumë peshë, por verdhekaltrit do të synojnë ta shmangin përfundimin e kualifikimeve për Kupën e Botës si ekipi i fundit...

Kosova rikthehet në aksion: Dardanët janë nikoqir të Gjeorgjisë

para një jave - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës rikthehet sot (e marte) në aksion, ku do të luajë me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin...

Kualifikimet për “Katar 2022”, këto janë ndeshjet që zhvillohen sonte në Evropë

para një jave - Zeri

Shumë prej kombëtareve evropiane vazhdojnë sonte me ndeshjet e radhës kualifikuese për kamionatin botëror ''Katar 2022'', shkruan Zeri.info. Sonte (e martë) në aksion janë edhe Kosova e Shqipëria, të cilat...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - Indeks online

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Ja sa polak do të jenë sonte në ‘Air Albania’

para 7 dite - ATV Live

Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen sonte në “Air Albania” në orën 20:45 në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022. Për të dyja kombëtaret, kjo është ndeshja më e rëndësishme e grupit, pasi...

Ëndrra Kuqezi/ Ndiqni zhvillimet më të fundit minutë pas minute

para një jave - SuperSport

Ëndrra “Katar 2022” kalon nga “Air Albania”, aty ku 11 kuqezinj në fushë dhe 22 mijë të tjerë në tribuna, do të kërkojnë fitoren ndaj Polonisë, për të “blinduar” vendin e dytë, që përkthehet në Play Off...

Reja zgjedh 11 ‘luftëtarët’ kuqezinj për ‘finalen” e madhe ndaj Polonisë

para një jave - NOA

Sonte, prej orës 20:45, do të startojë ndeshja vendimtare e këtyre kualifikueseve për kombëtaren tonë. Duhet mundur Polonia e Robert Lewandowskit për të shpresuar te kualifikimi në “play off” dhe pastaj...

Shqipëria gati për ndeshjen historike ndaj Polonisë para 22 mijë shqiptarëve, formacioni i mundshëm

para një jave - Albeu

Shqipëria sot do të luaj ndeshjen më të rëndësishme të saj në këto kualifikuese të Botërorit, Katar 2022 përballë Polonisë në “Air Albania” i cili do të jetë i tej mbushur. Se do të vinte ky moment, ashkush...

Kualifikimet ''Katar 2022'', këto janë ndeshjet që zhvillohen sonte në Evropë

para një jave - Zeri

Shumë prej kombëtareve evropiane vazhdojnë sonte me ndeshjet e radhës kualifikuese për Kamionatin Botëror ''Katar 2022'', shkruan Zeri.info. Sonte (e martë) në aksion janë edhe Kosova e Shqipëria, të cilat...

Shqipëria sonte zhvillon ndeshjen më të rëndësishme, takohet me Poloninë

para një jave - Zeri

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë ndeshjen me të rëndësishme deri më tani në kuadër të ciklit kualifikues për në Kampionatin Botëror ''Katar 2022'', shkruan Zeri.info. Të përzgjedhurit e Edoarado...

Dita e betejës së madhe: Reja i ka zgjedhur 11 luftëtarët për Poloninë

para një jave - ABC News

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë mbështetjen e 22 mijë tifozëve në “Air Albania”...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - Klan Kosova

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

para një jave - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

Shqipëri-Poloni, FSHF vjen me njoftim të rëndësishëm për tifozët!

para 7 dite - SportMania

Shqipëria do të luaj në 20:45 në “Air Albania” ndeshjen me Poloninë e cila do të vendosë shumë për të dyja skuadrat sa i përket kualifikimit në “Play-Off” për Botërorin e Katar 2022. Para ndeshjes, Federata...

Kosova sonte e pret Gjeorgjinë në ''Fadil Vokrri''

para një jave - Zeri

Përfaqësuesja e Kosovës sonte do të zhvillojë ndeshjen e radhws në kualifikimet e Kampionatit Botëror ''Katar 2022'', shkruan Zeri.info. ''Dardanët'' do të përballen me Gjeorgjinë, teksa kjo do të jetë...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - GazetaBlic

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Kosova favorite e lehtë ndaj Gjeorgjisë, sipas bastoreve botërore

para një jave - Informatat

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar lehtësisht Kosovën kundër Gjeorgjisë, në ndeshjen e sotme kualifikuese për Kupën e Botës në Prishtinë. Njëra prej shtëpive më të mëdha të basteve, bet365,...

Nuk lejohen flamuj të tjerë veç atij zyrtar/ Çfarë duhet të dinë tifozët e pranishëm në stadium për ndeshjen Shqipëri-Poloni

para një jave - FaxWeb

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të njoftojë të gjithë tifozët shqiptarë që do të jenë të pranishëm mbrëmjen e sotme në stadiumin kombëtar “Air Albania” për të ndjekur ndeshjen “Shqipëri – Poloni”,...

Kosova favorite e lehtë ndaj Gjeorgjisë, sipas bastoreve botërore

para një jave - Ditapost

Bastoret kryesore botërore janë duke e favorizuar lehtësisht Kosovën kundër Gjeorgjisë, në ndeshjen e sotme kualifikuese për Kupën e Botës në Prishtinë. Njëra prej shtëpive më të mëdha të basteve, bet365,...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në ‘Air Albania’

para një jave - Epoka e Re

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Rruga e Shqipërisë për në Katar kalon nga Polonia, Reja i ka zgjedhur 11 luftëtarët

para një jave - Lexo

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë mbështetjen e 22 mijë tifozëve në “Air Albania”...

Kosova jo edhe aq favorite ndaj Gjeorgjisë – këto janë kuotat për bastet

para një jave - Periskopi

Të gjithë e shohin Kosovën si favorite ndaj Gjeorgjisë, por jo favorite të pastër. Kombëtarja e Kosovës luan sot në ‘Fadil Vokrri’, në atë që do të jetë ndeshja e fundit këtë vit në Prishtinë. Dardanët...

MatchDay/ Rruga e Shqipërisë për në Katar kalon nga Polonia, Reja i ka zgjedhur 11 luftëtarët

para një jave - Java News

Shqipëria do të përballet sonte me Poloninë, një finale për të tentuar të shkojë në “Play-off” të kualifikueseve për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë mbështetjen e 22 mijë tifozëve në “Air Albania”...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - Press Online

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Dita e finales, kuqezinjtë dhe zjarri i 22 mijë tifozëve kundër Polonisë

para një jave - Info7

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Dita ‘D’ për Kombëtaren e Shqipërisë

para një jave - Almakos

Shqipëria përballet sot me Poloninë në një ndeshje jetike për Botëror, formacioni i mundshëm Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”,...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - Infokusi

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Të gjithë sytë te ‘Air Albania’, Shqipëria sonte mund të vendosë fatin e kualifikimeve

para një jave - Lajmi.net

Ndeshja do të ketë numrin maksimal të stadiumit, rreth 22 mijë, pasi që të gjitha biletat janë shitur në një kohë rekorde. Trajneri, Edi Reja, në krahasim me ndeshjen ndaj Hungarisë tre ditë më parë, pritet...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - Shenja

MARKETING I PAGUAR POLITIK Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike...

Shqipëria kërkon festën kundër Polonisë në “Air Albania”, ja formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Një ndeshje vendimtare në garën për vendin e dytë në Grupin I të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” do të zhvillohet sot në Tiranë, ku në stadiumin “Air Albania” do të përballen Kombëtarja...

‘Fadil Vokrri’ nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

para një jave - Gazeta Metro

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

Shqipëria kërkon festën kundër Polonisë në “Air Albania”, ja formacionet e mundshme

para një jave - ATV Live

Një ndeshje vendimtare në garën për vendin e dytë në Grupin I të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” do të zhvillohet sot në Tiranë, ku në stadiumin “Air Albania” do të përballen Kombëtarja...

Mediet në Shqipëri zbulojnë planet e Rejas – formacioni anti-Poloni

para një jave - Periskopi

Shqipëri-Poloni është një sfidë shumë e rëndësishme për vendin e dytë të grupit I, pasi kuqezinjtë nëse marrin një fitore do të blindojnë pozitat, por çdo rezultat tjetër shkon në favor të polakëve. Lajmi...

Kosova luan sonte ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”

para një jave - Almakos

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sonte ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, ku do të përballet ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”. Kosova e cila ka vetëm një fitore gjatë këtyre kualifikueseve për...

“Fadil Vokrri” nikoqir i ndeshjes mes Kosovës e Gjeorgjisë, ja formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshje si vendase kundër Gjeorgjisë, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” dhe Gjeorgjia bëjnë...

Të gjithë sytë te ‘Air Albania’, Shqipëria sonte mund të vendosë fatin e kualifikimeve

para një jave - Bota Press

Shqipëria luan sonte një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit “Katar...

Kosova luan sonte për ‘prestigj’ ndaj Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”

para një jave - SportMania

Kosova e cila ka vetëm një fitore gjatë këtyre kualifikueseve për Botërorin “Katar 2022”, do të kërkojë fitoren e dytë në total dhe të parën në “Fadil Vokrri”. Fitorja e vetme e deritashme e dardanëve...

Shqipëria luan ‘finalen’ në ‘Air Albania’ – fitorja ndaj Polonisë jetike për këto kualifikuese

para një jave - Periskopi

Shqipëria luan sonte një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit “Katar...

Kosova sonte luan kundër Gjeorgjisë

para një jave - Express.mk

08:23 | 12 Tetor 2021 Përfaqësuesja e Kosovës rikthehet sot do të luajë me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin...

Shqipëria sonte zhvillon ndeshjen që përcakton fatin për kualifikim në botëror

para një jave - Express.mk

08:44 | 12 Tetor 2021 Shqipëria sonte luan kundër Polonisë, në ndeshjen që pritet të jetë vendimtare për vendin e dytë në grupin I. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “Air Albania”. Shqipëria...

Shqipëria sonte zhvillon ndeshjen që përcakton fatin për kualifikim në botëror

para një jave - Arbresh

Shqipëria sonte luan kundër Polonisë, në ndeshjen që pritet të jetë vendimtare për vendin e dytë në grupin I. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “Air Albania”. Shqipëria është aktualisht në...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në “Air Albania”

para një jave - Ekonomia Online

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi. Sot në fakt, do të jetë një ditë historike për futbollin shqiptar,...

Kosova sonte luan kundër Gjeorgjisë

para një jave - Epoka e Re

Përfaqësuesja e Kosovës rikthehet sot do të luajë me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe që...

Të gjithë sytë te ‘Air Albania’, Shqipëria sonte mund të vendosë fatin e kualifikimeve

para një jave - SportMania

Ndeshja do të ketë numrin maksimal të stadiumit, rreth 22 mijë, pasi që të gjitha biletat janë shitur në një kohë rekorde. Trajneri, Edi Reja, në krahasim me ndeshjen ndaj Hungarisë tre ditë më parë, pritet...

Kosova sonte luan kundër Gjeorgjisë

para një jave - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës rikthehet sot do të luajë me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe që...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK