Llapi kërkon vazhdimin e fitoreve ndaj Drenicës

para 6 dite - Kallxo

Tri fitore radhazi, katër nga pesë ndeshjet e fundit nga Llapi, ka bërë që skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina të ngjitet në vendin e katërt me 21 pikë. Llapin sot e pret punë e vështirë, pasi udhëton...

Sot zhvillohen tri ndeshjet e shtyra të javës së 15-të në BKT Superligën e Kosovës

para 6 dite - Telegrafi

Sot (e enjte) do të zhvillohen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligën e Kosovës të parapara të luheshin gjatë të mërkurës. Gjatë të martës janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së 15-të,...

Sot zhvillohen tri ndeshjet e shtyra të javës së 15-të në BKT Superligën e Kosovës

para 6 dite - Zeri

Sot (e enjte) do të zhvillohen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligën e Kosovës, të parapara të luheshin gjatë së mërkurës. Gjatë së martës janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së 15-të,...

Gjilani – Drita, derbi gjilanas luhet për kreun e tabelës

para 6 dite - Kallxo

Futbolli kosovar sot pritet t’i japë emocione adhuruesve të futbollit me derbin gjilanas ndërmjet Gjilanit dhe Dritës. Kjo ndeshje luhet në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll....

Xhiro e 15-të e BKT Superligës mbyllet me tri ndeshje, spikat derbi i madh në Gjilan

para 6 dite - Lajmi.net

Tri përballjet që ishin parashikuar të zhvillohen gjatë ditës së mërkurë, vendosën që të shtyhen për të enjten pasi u shpall ditë zie nga Presidentja e vendit për rastin tragjik që ndodhi në Bullgari....

Tri ndeshje zhvillohen sot në Superligë, vëmendja tek derbi i zjarrtë Gjilani-Drita

para 6 dite - GazetaBlic

Xhiroja e 15’të e Superligës së Kosovës vazhdon sot me tri përballje shumë interesante. Padyshim se vëmendja më e madhe është tek derbi i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës, që luhet nga ora 13:00 në stadiumin...

Vëmendja te derbi më i zjarrtë në Kosovë, Gjilani – Drita, këto ndeshje të tjera janë sot në program!

para 6 dite - ATV Live

Superliga e Kosovës në futboll sot vazhdon me tri ndeshje për ta përmbyllur javën e 15-të. Pa dyshim se ndeshja kryesore dhe më e zjarrta në Kosovë pritet të zhvillohet në qytetin e Gjilanit, aty ku skuadra...

Xhiro e 15-të e BKT Superligës mbyllet me tri ndeshje, spikat derbi i madh në Gjilan

para 6 dite - SportMania

Tri përballjet që ishin parashikuar të zhvillohen gjatë ditës së mërkurë, vendosën që të shtyhen për të enjten pasi u shpall ditë zie nga Presidentja e vendit për rastin tragjik që ndodhi në Bullgari....

Superliga e Kosovës sot nën hijen e derbit Gjilani-Drita

para 6 dite - KosovaPress

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me tri ndeshje jashtëzakonisht interesante. Vëmendja kryesore do të jetë në qytetin e Gjilanit aty ku do të përballet rivalët lokal...

Sot derbi Gjilani – Drita

para 6 dite - Epoka e Re

Tri ndeshjet e shtyra në BKT Superligën e Kosovës në futboll për shkak të ditës së zisë në Kosovë do të zhvillohen sot (e enjte). Ndeshja kryesore është ajo në mes të Gjilanit dhe Dritës në kuadër të javës...

Sot zhvillohen ndeshjet e radhës në Superligë, spikat derbi i anamoravës

para 6 dite - Arbresh

Sot do të zhvillohen edhe ndeshjet e parapara në kuadër të xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës, me vëmendje te derbi i Anamoravës mes Gjilanit dhe Dritës. Edhe Drita edhe Gjilani ndajnë dy vendet...

Gjilani synon fitoren e dytë, Drita hakmarrjen

para një jave - Koha.net

Shumë prej të rinjve gjilanas do të dëshironin që të enjten prej orës 13:00 të jenë në stadiumin e qytetit për të përkrahur Gjilanin apo Dritën. Por, vetëm pak prej tifozëve do ta kenë mundësinë që ta...

Derbi i Anamoravës të enjten, Gjilani e Drita luajnë për kreun e tabelës

para një jave - Ditapost

Gjilani dhe Drita do të përballen në mes vete të enjten në kërkim të shkëputjes në krye të tabelës Kjo mesjavë do ta sjellë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme të pjesës së parë të sezonit. Gjilani...

Duelet e Superligës, të parapara për sot, luhen nesër

para një jave - Zeri

Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen sot (e mërkurë) në BKT Superligën e Kosovës janë shtyrë për të enjten. Sot është ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën...

Duelet e Superligës, të parapara për sot, luhen nesër

para një jave - ATV Live

Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen sot (e mërkurë) në BKT Superligën e Kosovës janë shtyrë për të enjten. Sot është ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën...

Shtyhen për nesër tri ndeshjet e Superligës

para një jave - Epoka e Re

Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen sot (e mërkurë) në BKT Superligën e Kosovës janë shtyrë për të enjten. Sot është ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën...

Ditë zie në Kosovë, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë

para një jave - OraInfo

Nesër do të jetë ditë zie në Kosovë. Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen të mërkurën në BKT Superligën e Kosovës, janë shtyre për të enjten. Të mërkurën do jetë ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit...

Ditë zie, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë

para një jave - Syri.net Kosova

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë njofton klubet dhe opinionin e gjerë se duke u bazuar në nenin 19 të Rregullores së Garave, ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë, të parapara për...

Ja sa kushton një biletë për të parë derbin Gjilani-Drita

para një jave - RTV 21

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës do të kalojë nën hijen e derbi më të madh lokal në vend, Gjilanit dhe Dritës. Të dy skuadrat nga qyteti i Gjilanit vijnë në këtë ballafaqim në një formë të jashtëzakonshme...

Ditë zie në Kosovës për viktimat shqiptare nga Maqedonia e Veriut, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë

para një jave - Telegrafi

Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen të mërkurën në BKT Superligën e Kosovës, janë shtyre për të enjten. Të mërkurën do jetë ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku humbën...

Shtyhen ndeshjet e Superligës, nuk luhet as Gjilani-Drita

para një jave - Indeks online

Të mërkurën do të jetë ditë zie në Kosovë, për shkak të viktimave në Bullgari. Ndeshjet e parapara të luhen në këtë ditë janë shtyrë. Pra, ndeshja derbi mes Gjilani – Drita dhe ballafaqimet si Drenica...

Ditë zie në Kosovës për viktimat shqiptare nga Maqedonia e Veriut, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë

para një jave - Zhurnal

Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen të mërkurën në BKT Superligën e Kosovës, janë shtyre për të enjten. Të mërkurën do jetë ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku humbën...

Ditë zie në Kosovës për viktimat shqiptare nga Maqedonia e Veriut, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë

para një jave - Zeri

Tri ndeshjet e parapara të zhvillohen të mërkurën në BKT Superligën e Kosovës, janë shtyre për të enjten. Të mërkurën do jetë ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ku humbën...

Zyrtare: Shtyhet derbi Gjilani - Drita

para një jave - Kallxo

Klubi i futbollit Gjilani ka njoftuar se derbi me Dritën nuk do të luhet të mërkurën ashtu siç ishte paraparë, për shkak se është shpallur ditë zie në Republikën e Kosovës pas aksidentit tragjik në Bullgari...

Shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës

para një jave - RTV 21

Janë shtyrë të gjitha ndeshjet e Superligës së Kosovës dhe Ligës së Parë në futboll të parapara për t’u zhvilluar ditën e nesërme, duke përfshirë edhe derbin ndërmjet Gjilanit dhe Dritës. Lajmi është konfirmuar...

Shtyhet derbi i Gjilanit

para një jave - Koha.net

Ndeshja derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës në futboll është shtyrë për të enjten, mëson KOHA nga burimet e saj. Kjo ndeshje është shtyrë për shkak të shpalljes ditë zie të mërkurën në shenjë nderimi për...

Shtyhet derbi Gjilani – Drita dhe të gjitha ndeshjet e nesërme

para një jave - GazetaBlic

Ndeshja mes Gjilanit dhe Dritës si dhe të gjitha ndeshjet e tjera të planifikuara për nesër janë shtyrë. Kjo për arsyeje se vendi ka shpallur një ditë zie, në nderim të viktimave shqiptare në Bullgari,...

LAJMI I FUNDIT: Shtyhen ndeshjet e Superligës të parapara për ditën e mërkurë

para një jave - Zeri

Të mërkurën do jetë ditë zie në Kosovë për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari. 'Sheshi' mëson se edhe ndeshjet e parapara të luhen në këtë ditë janë shtyrë. Pra, ndeshja derbi mes Gjilani – Drita,...

Nesër ditë zie, shtyhen tri ndeshjet e xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës

para një jave - Lajmi.net

Drenica-Llapi, Ballkani-Malisheva dhe Gjilani-Drita ishin paraparë të luhen të mërkurën nga ora 13:00, shkruan lajmi.net. Megjithatë, pas tragjedisë ku humbën jeten shumë shqiptarë nga Maqedpnia e Veriut...

Ja sa kushton një biletë për të parë derbin Gjilani-Drita

para një jave - RTK

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës do të kalojë nën hijen e derbi më të madh lokal në vend, Gjilanit dhe Dritës. Të dy skuadrat nga qyteti i Gjilanit vijnë në këtë ballafaqim në një formë të jashtëzakonshme...

LAJMI I FUNDIT: Shtyhen ndeshjet e nesërme në Superligë, kjo është arsyeja

para një jave - Infokusi

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë njofton klubet dhe opinionin e gjerë se duke u bazuar në nenin 19 të Rregullores së Garave, ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë, të parapara për...

Derbi Gjilani – Drita me masa ekstreme të sigurisë, ja si do ndahen tifozët në tribuna!

para një jave - Zeri

Mesjava është e rezervuar për derbin më të madh në Superligën e Kosovë në futboll. Të mërkurën me fillim nga ora 13:00 do përballen mes vete skuadra e Gjilanit dhe Dritës. SC Gjilani në këtë ndeshje do...

Nuhiu tregohet i matur para derbit me Gjilanin, Haxhimusa thotë se vetëm fitorja është objektiv për Dritën

para një jave - Zeri

Një ditë para derbit të madh ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, këta të fundit kanë mbajtur një konferencë për media. Në konferencë kanë marrë pjesë trajneri i skuadrës, Ardian Nuhiu dhe sulmuesi, Betim Haxhimusa....

Haxhimusa: Fitorja objektivi ynë, ia kemi borxh tifozëve

para një jave - Kallxo

Sulmuesi i Dritës, Betim Haxhimusa ka folur në konferencë për media para derbit ndaj Gjilanit. Haxhimusa ka thënë se objektivi i vetëm i Dritës në ndeshjen e nesërme është fitorja. Ai ka thënë se kët fitore...

Tentoi të kontrabandojë pesë lopë, Policia ndalon vozitësin e kamionit

para një jave - Realiteti

Klubi i futbollit Gjilani ka njoftuar se derbi me Dritën nuk do të luhet të mërkurën ashtu siç ishte paraparë, për shkak se është shpallur ditë zie në Republikën e Kosovës pas aksidentit tragjik në Bullgari...

Nesër ditë zie, shtyhen tri ndeshjet e xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës

para një jave - SportMania

Drenica-Llapi, Ballkani-Malisheva dhe Gjilani-Drita ishin paraparë të luhen të mërkurën nga ora 13:00, shkruan lajmi.net. Megjithatë, pas tragjedisë ku humbën jeten shumë shqiptarë nga Maqedpnia e Veriut...

Ardian Nuhiu thotë se e ka analizuar Gjilanin

para një jave - Kallxo

Gjilani dhe Drita do të përballen të mërkurën nga ora 13:00 në stadiumin e qytetit në kuadër të xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës. Kjo ndeshje do të jetë interesant për faktin se fituesi i kësaj...

Nesër ditë zie, shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në Superligë

para një jave - Arbresh

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë njofton klubet dhe opinionin e gjerë se duke u bazuar në nenin 19 të Rregullores së Garave, ndeshjet e javës së 15-të në Superligë, të parapara për t’u...

Shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës

para një jave - ATV Live

Me dy ndeshjet e sotme, ka nisur xhiroja e 15-të e Superligës në futboll, teksa të mërkurën në program ishin tri takime. Por, për shkak të ngjarjes tragjike në Bullgari, ku pas një aksidenti, humbën jetën...

Shtyhen tri ndeshjet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës

para një jave - KosovaPress

Janë shtyrë të gjitha ndeshjet e Superligës së Kosovës dhe Ligës së Parë në futboll të parapara për t’u zhvilluar ditën e nesërme, duke përfshirë edhe derbin ndërmjet Gjilanit dhe Dritës. Lajmi është konfirmuar...

Shtyhen të gjitha ndeshjet e Superligës në Kosovë që ishin planifikuar për nesër

para një jave - Gazeta Metro

Ndeshja mes Gjilanit dhe Dritës si dhe të gjitha ndeshjet e tjera të planifikuara për nesër janë shtyrë. Kjo për arsyeje se vendi ka shpallur një ditë zie, në nderim të viktimave shqiptare në Bullgari....

Derbi i Anamoravës në mesjavë, luhet për kreun e tabelës

para një jave - Gazeta Express

Gjilani dhe Drita do të përballen në mes vete të mërkurën në kërkim të shkëputjes në krye të tabelës në BKT Superligë Kjo mesjavë do ta sjellë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme të pjesës së parë...

Drenica ‘kërcënon’ Llapin, kjo është arsyeja

para një jave - Infokusi

Drenica dhe Llapi do të takohen nesër (e mërkurë) në kuadër të xhiros së 15-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Ky ballafaqim do të nisë nga ora 13:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin...

Ish-kampioni i Kosovës në futboll në 7 ndeshjet e fundit nuk e ka shënuar asnjë gol

para një jave - Kallxo

Ish kampioni i Kosovës në Futboll, Ferronikeli po përballet më një krizë të rezultateve. Humbja 2:0 kundër Prishtinës në ndeshjen e sotme ka bërë që ish kampioni i Kosovës në futboll të hyjë në një fazë...

AAK shpall zgjedhjet e brendshme

para një jave - Realiteti

Gjilani dhe Drita do të përballen të mërkurën nga ora 13:00 në stadiumin e qytetit në kuadër të xhiros së 13-të në Superligën e Kosovës. Kjo ndeshje do të jetë interesant për faktin se fituesi i kësaj...

Ja sa kushton një biletë për të parë derbin Gjilani-Drita

para një jave - KosovaPress

Xhiro e 15-të e Superligës së Kosovës do të kalojë nën hijen e derbi më të madh lokal në vend, Gjilanit dhe Dritës. Të dy skuadrat nga qyteti i Gjilanit vijnë në këtë ballafaqim në një formë të jashtëzakonshme...

Drenica kërkon pikët e plota kundër Llapit

para një jave - Epoka e Re

BKT Superliga e Kosovës në futboll zhvillon këtë mesjavë ndeshjet e xhiros së 15-të. Drenica në kërkim të rikthimit tek fitorja në “Bajram Aliu” pret Llapin të mërkurën me fillim nga ora 13:00. Drenica...

Derbi i Anamoravës në mesjavë, luhet për kreun e tabelës

para një jave - Gazeta Metro

Gjilani dhe Drita do të përballen në mes vete të mërkurën në kërkim të shkëputjes në krye të tabelës në BKT Superligë. Kjo mesjavë do ta sjellë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme të pjesës së parë...

Nuhiu: Derbi është një kënaqësi, por edhe përgjithësi

para një jave - Epoka e Re

Trajneri Ardian Nuhiu është shprehur optimist për ndeshjen ndaj Gjilanit, e cila zhvillohet nesër në kuadër të javës së 15-të. Nuhiu ka thënë se kundërshtari i Dritës ka një ekip të kompletuar, por që...

Haxhimusa: Do ta fitojmë derbin ndaj Gjilanit

para një jave - Epoka e Re

Futbollisti i Dritës së Gjilanit, Betim Haxhimusa sot në konferencë për medie para ndeshjes kundër Gjilanit, ka thënë se motivi është i madh dhe se skuadra e tij do të kërkon fitoren. “Kënaqësi me përjetuar...

Sot zhvillohen dy ndeshje, nesër tri

para një jave - Epoka e Re

Në kuadër të javës së 15-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll, sot (e martë) do të zhvillohen dy ndeshje. Në kryeqytet Prishtina e pret skuadrën e Feronikelit me synim që ta regjistrojë fitoren e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK