Me Messin, Neymarin e Mbappen PSG-ja s’do ta fitojë kurrë Ligën e Kampionëve – thotë legjenda e Liverpoolit

para 6 dite - Gazeta Express

Ish-mbrojtësi i Liverpoolit dhe Anglisë, Jamie Carragher, beson se Paris Saint-Germaini nuk do ta fitojë kurrë Ligën e Kampionë duke i bartur, siç i quajti ai, udhëtarët Lionel Messi, Neymar dhe Kylian...

Real Madridi regjistron një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

para 6 dite - ABC News

Real Madrid është tashmë në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Ata mundën 3-0 Sherifin në një ndeshje komode për bardhezinjtë të cilëve u ka mbetur edhe një ndeshje në këtë fazë të Champions...

Reagimi i Simeones pas humbjes tronditëse kundër Milanit

para 6 dite - OraInfo

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, beson se skuadra e tij mund të kalojë në rrethin e 16 më të mirëve në Ligën e Kampionëve, pavarësisht humbjes ndaj Milanit. Zëvendësuesi Junior Messias e vendosi...

Interi siguron kalimin e grupeve të Champions pas një dekade

para 6 dite - Albeu

Pas fitores së Real Madridit ndaj Sheriff Tiraspol, Interi ka festuar kalimin në raundin e 1/16 të Ligës së Kampionëve. “Zikaltërit” mposhtën Shakhtarin me rezultatin e pastër 2-0 dhe më pas prisnin Realin...

‘PSG me Messin & CO s’ka asnjë shans për ta fituar Ligën e Kampionëve’

para 6 dite - NOA

Jamie Carragher bëri një paralajmërim të fortë për Lionel Messin dhe kolegët e tij sulmues, pasi PSG mori një tjetër zile alarmi në Ligën e Kampionëve nga Manchester City. Gjigantët francezë u mundën 2-1...

“Po të isha si ai, do të shkoja në Manchester United”, Carragher flet për Pochettinon

para 6 dite - GazetaBlic

Carragher dhe Henry e kanë këshilluar Pochettinon të largohet nga PSG nëse ka mundësi të nënshkruajë me Manchester United. Carragher dhe Thierry Henry la të kuptohet se treshja e parë me yje të PSG-së...

Pioli: Historia e Messias është e bukur, ishte e drejtë që të festoja me djemtë në fund

para 6 dite - ABC News

Fitoja e Milanit kundër Atletico Madrid në Champions League me gol të shënuar në 3 minutat e fundit të ndeshjes nga Messias ishte e jashtëzakonshme. Kjo fitore mban gjallë shpresat e Milan për një kualifikim...

Si mund të kualifikohet Milani në raundin e 16-të?

para 6 dite - Lajmi.net

Grupi B është tepër i ngushtë duke shkuar në ndeshjen e fundit, pasi Liverpool është fitues i grupit me 15 pikë nga 15 në dispozicion. Pas tyre, FC Porto ka pesë, Milan dhe Atletico Madrid të dy nga katër....

Simeone beson te kualifikimi: Jam optimist, do të kalojë ai që e meriton

para 6 dite - RTK

Milan arriti të fitonte kundër Atletico Madrid në Champions League me gol të shënuar 3 minuta nga fundi i ndeshjes me Massias. Pas kësaj humbje Atletico e shikon veten ne fundin e grupit dhe tashme kualifikimi...

Pochettino: Man City meritoi fitoren, i lumtur që arritën objektivin e kualifikimit

para 6 dite - Telegrafi

Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino ndihet i zhgënjyer me humbjen nga Manchester City, por i lumtur me përmirësimin e skuadrës së tij dhe kualifikimin në fazën tjetër. PSG u mposht 2-1...

Legjenda franceze: “Mbappe mund të transferohet në Newcastle”

para 6 dite - GazetaBlic

Ish mesfushori francez i Arsenalit dhe Chelseat, Emmanuel Petit ka deklaruar se Kylian Mbappe mund të nënshkruajë me Newcastle United. Ylli francez ishte afër kalimit te Real Madrid verën e kaluar por...

Simeone beson te kualifikimi: Unë jam optimist, do të kalojë ai që e meriton

para 6 dite - ABC News

Milan arriti të fitonte kundër Atletico Madrid në Champions League me gol të shënuar 3 minuta nga fundi i ndeshjes me Massias. Pas kësaj humbje Atletico e shikon veten ne fundin e grupit dhe tashme kualifikimi...

Carrick i ka ditët e numëruara, këto janë 5 alternativat e Man United

para 6 dite - Albeu

Manchester United ka marrë një vendim, ata do të nënshkruajnë me një trajner të përkohshëm përpara se të ndjekin një yll nga stoli në verë. Kështu thuhet nga shtypi anglez dhe ‘ The Telegraph’ , pasi kujton...

Rudi Garcia në bisedime me Manchester United

para 6 dite - RTK

The National vjen me një tjetër emër të mundshëm për stolin e Man United: Ai është Rudi Garcia. Trajneri 57-vjeçar, i njohur në Serie A për të kaluarën e tij me Romën, i dha fund aventurës së tij në pankinën...

Pochettino: Man City meritoi fitoren, i lumturpër kualifikimin

para 6 dite - RTK

Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino ndihet i zhgënjyer me humbjen nga Manchester City, por i lumtur me përmirësimin e skuadrës së tij dhe kualifikimin në fazën tjetër. PSG u mposht 2-1...

Simeone: Atletico ose Milani, kushdo që e meriton do të kualifikohet

para 6 dite - Telegrafi

Diego Simeone mbetet ‘i sigurt’ se Atletico Madrid mund të vazhdojë tutje në raundit tjetër të Ligës së Kampionëve edhe pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit. Junior Messias erdhi nga bankina për të vendosur...

Milani nuk dorëzohet në Champions, Pioli i buzëqesh… rinovimit

para 6 dite - NOA

Stefano Pioli shprehet i kënaqur me paraqitjen dhe mbi të gjitha rezultatin e Milanit të tij, i aftë për të fituar me meritë ndaj Atletico Madridit, në fushën e këtij të fundit, dhe për të qëndruar ende...

Jamie Carragher tregohet i pamëshirshëm, “shpërthen” ndaj Messi, Mbappe dhe Neymar: Çfarë jeni duke bërë?

para 6 dite - GazetaBlic

Jamie Carragher beson se Paris Saint-Germain nuk do ta fitojë Ligën e Kampionëve pasi ata po bartin tre pasagjerë si Lionel Messi, Neymar dhe Kylian Mbappe. Skuadra franceze, PSG ka humbur mbrëmë nga Manchester...

Interi futet në 16 më të mirët e Ligës së Kampionëve për herë të parë pas një dekade

para 6 dite - Aktuale

Interi mund të festojë kalimin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, gjë që u vulos matematikisht pasi Real Madrid mundi Sheriffin. Nerazzurët e bënë të mundur kualifikimin e mëtutjeshëm me...

Pioli pas fitores ndaj Atleticos: Milani luajti me cilësi, guxim dhe pjekuri

para 6 dite - Telegrafi

Stefano Pioli e pa Milanin e tij të luante me ‘cilësi, guxim dhe pjekuri’ për të mposhtur Atletico Madridin, ndërsa sipas tij ky gol është ‘vetëm fillimi’ për Junior Messias. Kuqezinjtë më në fund arritën...

Pioli: Milan luajti me maturi dhe guxim ndaj Atleticos

para 6 dite - GazetaBlic

Milan mposhti dje Atletico Madridin në ‘Wanda Metropolitano’ me rezultat 1-0. Skuadra e Piolit fitoi në shtëpi me golin e Messias, shkruan GazetaBlic Sport. Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pas ndeshjes...

Fitorja në Metropolitano, Pioli: Milani luajti me guxim dhe pjekuri

para 6 dite - Albeu

Milani arriti të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1 me golin e vetëm të realizuar nga Junior Messias. Pas ndeshjes trajneri i ekipit italian, Stefano Pioli ka vlerësuar lartë paraqitjen e ekipit...

Simeone: Atletico apo Milan, kush e meriton do të kalojë tutje

para 6 dite - Lajm

Diego Simeone mbetet ‘i sigurt’ se Atletico Madrid mund të vazhdojë në Ligën e Kampionëve pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit. “Kush e meriton do të kalojë”. Junior Messias doli nga pankina për të vendosur...

“Mbape mund të nënshkruajë për Newcastlen”

para 6 dite - Lajm

Ish-mesfushori i Arsenalit dhe Chelseat, Emmanuel Petit beson se Kylian Mbappe ‘mund të nënshkruajë lehtësisht’ për Newcastle pas blerjes së tyre të udhëhequr nga Arabia muajin e kaluar. Mbappe, i cili...

Trajneri i Milanit: Luajtëm me cilësi, guxim dhe pjekuri

para 6 dite - Gazeta Metro

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e ka lartësuar ekipin e vet për triumfin 1:0 kundër Atletico Madridit, i cili ishte i pari për kuqezinjtë në Ligën e Kampionëve këtë sezon. Milani më në fund e shënoi...

Si mund të kualifikohet Milani në raundin e 16-të?

para 6 dite - SportMania

Grupi B është tepër i ngushtë duke shkuar në ndeshjen e fundit, pasi Liverpool është fitues i grupit me 15 pikë nga 15 në dispozicion. Pas tyre, FC Porto ka pesë, Milan dhe Atletico Madrid të dy nga katër....

Pas 10 vitesh, Interi siguron kalimin e grupeve në Ligën e Kampionëve

para 6 dite - Lajm

Interi mund të festojë përparimin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, i cili u vulos matematikisht pasi Real Madrid mundi Sherifin. “Nerazzurrët” e bënë pjesën e tyre me një fitore 2-0 në...

Simeone: Atletico apo Milan, kush e meriton do të kalojë tutje

para 6 dite - Lajmi.net

Junior Messias doli nga pankina për të vendosur ndeshjen me një goditje me kokë në krosimin e Franck Kessie në Wanda Metropolitano. “Nuk jam dakord që ishte një paraqitje e keqe dhe nuk kam asgjë për të...

“Mbape mund të nënshkruajë për Newcastlen”

para 6 dite - Lajmi.net

Mbappe, i cili u transferua te PSG nga Monaco në 2017, ka shënuar shtatë gola në të gjitha garat për PSG-në këtë sezon, por ka duruar një fillim të ndërlikuar, duke treguar zhgënjimin e tij me shokun e...

Carragher: Nëse Pochettino ka mundësinë të shkojë në Manchester United, do të largohesha që nesër nga PSG

para 6 dite - Lajmi.net

Pochettino është duke u rreshtuar nga Manchester United pasi Ole Gunnar Solskjaer u shkarkua pas humbjes së turpshme të “Djajve të Kuq” 4-1 nga Watford. Carragher beson se do të ishte një lëvizje e arsyeshme...

Interi futet në 16 më të mirët e Ligës së Kampionëve për herë të parë pas një dekade

para 6 dite - Klan Kosova

Interi mund të festojë kalimin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, gjë që u vulos matematikisht pasi Real Madrid mundi Sheriffin. Nerazzurët e bënë të mundur kualifikimin e mëtutjeshëm me...

Ish-trajneri i Romës, Fonseca, kandidati i ri për postin e Man United

para 6 dite - Arbresh

Ish-trajneri i Romës, Paulo Fonseca, është shfaqur si kandidat për rolin e kujdestarit te Manchester United. ‘Daily Mail’ thonë se United do të rrinë në planin e tyre të emëruar një administrator të përkohshëm...

“Mbape mund të nënshkruajë për Newcastlen”

para 6 dite - Press Online

Ish-mesfushori i Arsenalit dhe Chelseat, Emmanuel Petit beson se Kylian Mbappe ‘mund të nënshkruajë lehtësisht’ për Newcastle pas blerjes së tyre të udhëhequr nga Arabia muajin e kaluar. Mbappe, i cili...

Simeone: Atletico apo Milan, kush e meriton do të kalojë tutje

para 6 dite - Gazeta Metro

Diego Simeone mbetet ‘i sigurt’ se Atletico Madrid mund të vazhdojë në Ligën e Kampionëve pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit. “Kush e meriton do të kalojë”. Junior Messias doli nga pankina për të vendosur...

Simeone: Atletico apo Milan, kush e meriton do të kalojë tutje

para 6 dite - SportMania

Junior Messias doli nga pankina për të vendosur ndeshjen me një goditje me kokë në krosimin e Franck Kessie në Wanda Metropolitano. “Nuk jam dakord që ishte një paraqitje e keqe dhe nuk kam asgjë për të...

“Mbape mund të nënshkruajë për Newcastlen”

para 6 dite - SportMania

Mbappe, i cili u transferua te PSG nga Monaco në 2017, ka shënuar shtatë gola në të gjitha garat për PSG-në këtë sezon, por ka duruar një fillim të ndërlikuar, duke treguar zhgënjimin e tij me shokun e...

Carragher: Nëse Pochettino ka mundësinë të shkojë në Manchester United, do të largohesha që nesër nga PSG

para 6 dite - SportMania

Pochettino është duke u rreshtuar nga Manchester United pasi Ole Gunnar Solskjaer u shkarkua pas humbjes së turpshme të “Djajve të Kuq” 4-1 nga Watford. Carragher beson se do të ishte një lëvizje e arsyeshme...

Interi futet në 16 më të mirët e Ligës së Kampionëve për herë të parë pas një dekade

para 6 dite - Gazeta Metro

Interi mund të festojë kalimin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, gjë që u vulos matematikisht pasi Real Madrid mundi Sheriffin. Nerazzurët e bënë të mundur kualifikimin e mëtutjeshëm me...

Milani befason në Spanjë, mposht Atleticon

para 6 dite - Info7

Milani do të luajë shanset për të dalë nga grupi në Champions League në San Siro ndaj Liverpool. Kuqezinjtë bënë befasinë në Spanjë, duke fituar me një gol në pjesën e dytë nga Messias. Skuadra italiane...

Çfarë i duhet Milanit për t’u kualifikuar në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve – nga fitoret dhe golat deri te ndeshjet e ndërsjella e kartonët

para 7 dite - Tokasot

Milani ende mund të kualifikohet në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve, por duhet ta mposhtin Liverpoolin dhe të shpresojnë që Atletico Madrid të barazojë me FC Porto ose të dalin disa rezultatet...

Champions League/ Man.City përmbys PSG, Milan mposht Atletico Madrid dhe rihap llogaritë e kualifikimit

para 7 dite - Top Channel

Manchester City ia ka dalë të fitojë me përmbysje në sfidën e sotme të Ligës së Kampionëve ndaj PSG. Qytetarët e panë veten në disavantazh në pjesën e dytë të sfidës, teksa u ndëshkuan nga një kombinim...

Çfarë i duhet Milanit për t’u kualifikuar në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve – nga fitoret dhe golat deri te ndeshjet e ndërsjella e kartonët

para 7 dite - Telegrafi

Milani ende mund të kualifikohet në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve, por duhet ta mposhtin Liverpoolin dhe të shpresojnë që Atletico Madrid të barazojë me FC Porto ose të dalin disa rezultatet...

Champions, Barcelona rrezikon kualifikimin

para 7 dite - Ina

Chelsea mori vendin e parë në Grupin H pasi e mposhti Juventusin 4-0 në “Stamford Bridge”. Në pjesën e parë shënoi Chalobah, ndërsa në të dytën realizuan, James, Hudson-Odoi dhe Timo Werner në minutat...

Diego Simeone flet pas humbjes ndaj Milanit: Ka pasur gjëra që më pëlqyen në këtë takim

para 7 dite - GazetaBlic

Milani ka triumfuar me rezultat 0 me 1 ndaj Atletico Madrid. Ishte një ndeshje e dominuar nga skuadra e Piolit, dominim ky që u kurorëzua me gol nga Messias. “Rossonerët” mbajnë gjallë shpresat për kualifikim...

Goli i Thiago Alcantaras ishte prej më të mirëve në Ligën e Kampionëve këtë sezon

para 7 dite - Telegrafi

Thiago Alcantara ka filluar të kthehej plotësisht në formë në ndeshjet e fundit, ndërsa kulmi i kësaj ishte ndeshja e sotme ndaj Portos. Në ndeshjen e Liverpoolit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve...

Liverpooli s'ndalet, regjistron fitoren e pestë radhazi në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Zeri

Liverpooli ka vazhduar me formën e lartë në Ligën e Kampionëve, duke regjistruar fitoren e pestë radhazi në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp sonte shënoi fitore...

Kjo është situata dramatike në grupin B të Ligës së Kampionëve

para 7 dite - RTV 21

Ashtu siç edhe ishte pritur që nga momenti i hedhjes se shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, Grupi B vazhdon të jetë jashtëzakonisht interesant kur ka mbetur vetëm edhe një rreth i ndeshjeve....

Fitorja e Milanit kundër Atleticos, Pioli shpërthen me këtë deklaratë

para 7 dite - OraInfo

“Milani sonte luajti me guxim dhe pjekuri” Skuadra e Milanit ka arritur një fitore të madhe sonte. Milani arriti të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1 me golin e vetëm të realizuar nga Junior Messias....

Milani befason në Spanjë, mposht Atleticon

para 7 dite - TV21

Milani do të luajë shanset për të dalë nga grupi në Champions League në San Siro ndaj Liverpool. Kuqezinjtë bënë befasinë në Spanjë, duke fituar me një gol në pjesën e dytë nga Messias. Skuadra italiane...

Man City mposht me përmbysje PSG-në

para 7 dite - Aktuale

Ekipi anglez ka arritur një fitore të madhe. Man City ka arritur të mposht Paris Saint Germain me rezultat 2-1, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, dhe patën më shumë raste shënimi. Përkundër...

Milani tregohet i madh në Champions, mposht Atleticon dhe futet në vallen e kualifikimit

para 7 dite - Syri.net Kosova

Manchester City ia ka dalë të fitojë me përmbysje në sfidën e sotme të Ligës së Kampionëve ndaj PSG. Qytetarët e panë veten në disavantazh në pjesën e dytë të sfidës, teksa u ndëshkuan nga një kombinim...

Dj Gamble: Fitorja e Milanit e ëmbël, rriten gjasat për kualifikim

para 7 dite - Klan Kosova

Milan e ka fituar ndeshjen kundër Atletico Madrid me rezultat 1:0. Golin e epërsisë e realizoi Messias në minutën e 87-të. Me këtë fitore “Rossonerët” i rritën gjasat për kualifikim në fazën tjetër. Sipas...

Griezmann flet pas humbjes: Milani ka qenë superior në gjithçka

para 7 dite - GazetaBlic

Milani ka triumfuar me rezultat 0 me 1 ndaj Atletico Madrid. Ishte një ndeshje e dominuar nga skuadra e Piolit, dominim ky që u kurorëzua me gol nga Messias. “Rossonerët” mbajnë gjallë shpresat për kualifikim...

Notat e lojtarëve, Sheriff Tiraspol 0-3 Real Madrid: Kroos lojtar i ndeshjes

para 7 dite - Telegrafi

Real Madridi ka shënuar fitore bindëse ndaj Sheriff Tiraspolit si mysafir me rezultat 3-0 në kuadër të xhiros së pestë të Ligën e Kampionëve. David Alaba, Toni Kroos dhe Karim Benzema shënuan golat për...

Këto janë 11 skuadrat që e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - GazetaBlic

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve. Manchester City ka triumfuar ndaj PSG’së me rezultat 2 me 1, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati u përmbys në këtë takim, atje ku golat...

Kjo është situata dramatike në Grupin B të Ligës së Kampionëve (FOTO LAJM)

para 7 dite - Albeu

Ashtu siç edhe ishte pritur që nga momenti i hedhjes se shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëvem Grupi B vazhdon të jetë jashtëzakonisht interesant kur ka mbetur vetëm edhe një ndeshje nga fundi....

Interi ia sheh hajrin fitores së Realit, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

para 7 dite - Kallxo

Real Madridi ka fituar me rezultat 0-3 ndaj Sherif Tiraspolit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Pas kësaj fitoreje Real Madridi kualifikohet në fazën e eliminimit direkt duke...

Liverpooli vazhdon rekordin e fitoreve, Milani përfshihet fuqishëm në garë për kualifikim

para 7 dite - Telegrafi

Liverpooli është i pandalshëm në Ligën e Kampionëve, ku e ka regjistruar fitoren e pestë nga po aq ndeshje grupore. Redsat u përballën me Porton në Anfield dhe arritën fitore prej 2-0 me golat e Thiago...

Real Madridi i hakmerret Sheriffit, i asiston edhe Interit për kualifikim tutje

para 7 dite - Telegrafi

Real Madridi ka shënuar fitore bindëse ndaj Sheriff Tiraspolit si mysafir me rezultat 3-0 në kuadër të xhiros së pestë të Ligën e Kampionëve. Mbretërit kishin katër raste para se të shënohej goli, duke...

Milani shpreson në kalimin e grupit pas fitores në Madrid

para 7 dite - Koha.net

Milani e ka shënuar fitoren e parë pas pesë xhirove të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. “Rossonerët” të mërkurën mbrëma fituan në udhëtimin e vështirë tek Atletico Madridi me rezultatin minimal, 1:0....

Liverpooli vazhdon me fitore

para 7 dite - Koha.net

Liverpooli shënon edhe fitoren e pestë në Grupin B. “Të kuqtë” e drejtuar nga Jurgen Klopp të mërkurën në mbrëmje fituan pa problem ndaj Portos mysafir me rezultatin 2:0. Me pikët e plota, Liverpooli tani...

Kjo është situata dramatike në grupin B të Ligës së Kampionëve

para 7 dite - RTK

Ashtu siç edhe ishte pritur që nga momenti i hedhjes se shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëvem Grupi B vazhdon të jetë jashtëzakonisht interesant kur ka mbetur vetëm edhe një rreth i ndeshjeve....

Champions, Barcelona rrezikon kualifikimin

para 7 dite - Klan

Champions, Barcelona rrezikon kualifikimin Bayern me ecuri perfekte, kalon grupin Man UTD Chelsea mori vendin e parë në Grupin H pasi e mposhti Juventusin 4-0 në “Stamford Bridge”. Në pjesën e parë shënoi...

Kjo është forma se si Milani mund të kualifikohet tutje në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - GazetaBlic

Milani ende mund të kualifikohet në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, por ata duhet të mundin Liverpool-in dhe të shpresojnë që Atletico Madrid të barazojë me FC Porton. Grupi B është tepër i ngushtë...

VIDEO/ Milan merr një fitore në limite dhe shpreson akoma, Liverpool fiton për statistika

para 7 dite - ABC News

Milan ka arritur të marrë një fitore të artë në minutën e 87’ pas një krosi të Kessie. Italianët kanë rihapur shpresat në grup ku me këtë fitore ngjiten në vendin e tretë me 4 pikë njësoj si Atletico Madrid....

Man City përmbys PSG-në (VIDEO)

para 7 dite - ABC News

Man City ka përmbysur PSG-në. Qytetarët kanë realizuar me Gabriel Jesus. Aktualisht rezultai është 2-1. /abcnews.al/

Derbi i “sheikëve”, City e mposhtë PSG-në

para 7 dite - OraInfo

Manchester City e ka mundur 2-1 PSG-në për t’i kualifikuar si lider i Grupit A. Pavarësisht humbjes, edhe PSG ka kaluar tutje. Një xhiro para përfundimit të fazës së grupeve, Manchester City dhe Paris...

Liverpooli fiton lehtë, Milani përfshihet fuqishëm në garë për kualifikim

para 7 dite - OraInfo

Liverpooli vazhdon me fitore Liverpooli shënon edhe fitoren e pestë në Grupin B. “Të kuqtë” e drejtuar nga Jurgen Klopp të mërkurën në mbrëmje fituan pa problem ndaj Portos mysafir me rezultatin 2:0. Me...

City fitoi me përmbysje ndaj PSG-së, kualifikohen të dy skuadrat

para 7 dite - Gazeta Express

Manchester City e ka mundur 2-1 PSG-në për t’i kualifikuar si lider i Grupit A. Pavarësisht humbjes, edhe PSG ka kaluar tutje. Një xhiro para përfundimit të fazës së grupeve, Manchester City dhe Paris...

Derbi i “sheikëve”, City e “lodhë” PSG-në

para 7 dite - Indeks online

Manchester City e ka mundur 2-1 PSG-në për t’i kualifikuar si lider i Grupit A. Pavarësisht humbjes, edhe PSG ka kaluar tutje. Një xhiro para përfundimit të fazës së grupeve, Manchester City dhe Paris...

City me përmbysje mposht PSG-n, Milani ‘ngrin’ Atleticon

para 7 dite - RTK

Skuadra e Milanit ka shënuar një fitore dramatike në minutat e fundit të ndeshjes kundër Atletico Madridit në ndeshjen e vlefshme për grupin B të Ligës së Kampionëve. Goli i Messias i realizuar tre minuta...

Milani shënon ndaj Atletico Madrid, mban gjallë shpresat për kualifikim

para 7 dite - Indeks online

Milani ka kaluar në avantzh ndaj Atletico Madrid. Messias ka shënuar për 0 me 1. Tashmë rezultati është 0 me 1. Ja pamjet nga goli i shënuar. Për video KLIKO KËTU.

Milani mposht Atletico Madridin dhe mbanë gjallë shpresat për të kaluar tutje në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Zeri

Milani ka shënuar fitoren e parë në Ligën e Kampionëve për këtë sezon, shkruan Zeri.info. Në ndeshjen e xhiros së pestë dhe të parafundit në Grupin B, skuadra e Stefano Piolit fitoi në udhëtim te Atletico...

Shpallet futbollisti i ndeshjes Man City – PSG

para 7 dite - Lajmi.net

Manchester City arriti të mposht Paris Saint Germain me rezultat 2-1, shkruan lajmi.net. Për mysafirët realzoi Kylian Mbappe, ndërsa për vendasit golat i shënuan Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus. Pas...

5 fitore nga 5 ndeshje nga Liverpooli në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Kallxo

Liverpooli ka vazhduar me formë të mirë në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur Porton me shifrat 2-0, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Thiago Alcantara i kaloi anglezët në epërsi në...

Pioli: Milani sonte luajti me guxim dhe pjekuri

para 7 dite - Lajmi.net

Milani arriti të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1 me golin e vetëm të realizuar nga Junior Messias, shkruan lajmi.net. Pas ndeshjes trajneri i ekipit italian, Stefano Pioli ka vlerësuar lartë paraqitjen...

Manchester City tregohet i fortë për Parisin e Messit, Neymarit dhe Mbappes

para 7 dite - Kallxo

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 2-1 ndaj Paris Saint-Germain, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me golin e Kylian...

Milani merr një fitore të madhe në Spanjë, Manchester City fiton me përmbysje ndaj Atletico Madrid

para 7 dite - GazetaBlic

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve. Manchester City ka triumfuar ndaj PSG’së me rezultat 2 me 1, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati u përmbys në këtë takim, atje ku golat...

Milan merr një fitore në limite dhe shpreson akoma, Liverpool fiton për statistika (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Milan ka arritur të marrë një fitore të artë në minutën e 87’ pas një krosi të Kessie. Italianët kanë rihapur shpresat në grup ku me këtë fitore ngjiten në vendin e tretë me 4 pikë njësoj si Atletico Madrid....

Man City fiton me përmbysje ndaj PSG-së dhe sigurimin kalimin tutje si lider i grupit

para 7 dite - Zeri

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Paris Saint-Germainit, në derbin e Grupit A në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola fitoi me përmbysje të rezultatit, nga 0-1...

Manchester City barazon shifrat, shënon Sterling nga afërsia

para 7 dite - Telegrafi

Ndeshja mes Manchester Cityt dhe PSG-së, por e konfirmon epitetin e derbit, pasi që pjesa e dytë po del të jetë e zjarrtë. Fillimisht shënoi Kylian Mbappe pas një aksioni të bukur për 1-0. Por Manchester...

Milani shënon ndaj Atletico Madrid, mban gjallë shpresat për kualifikim

para 7 dite - GazetaBlic

Milani ka kaluar në avantzh ndaj Atletico Madrid. Messias ka shënuar për 0 me 1, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 0 me 1. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Super Man City, Qytetarët përmbysin PSG-në (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Man City ka përmbysur PSG-në. Qytetarët kanë realizuar me Gabriel Jesus. Aktualisht rezultai është 2-1. /albeu.com/

Salah dyfishon rezultatin (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Mo Salah ka dyfishuar rezultatin në minutën e 70’ me një gol shumë të bukur. Për Porton vështirësohet situata e grupit. Liverpool 2-0 Porto/ h.ll/albeu.com

Milani befason në Spanjë, mposht Atleticon

para 7 dite - Tetova Sot

Milani do të luajë shanset për të dalë nga grupi në Champions League në San Siro ndaj Liverpool. Kuqezinjtë bënë befasinë në Spanjë, duke fituar me një gol në pjesën e dytë nga Messias. Skuadra italiane...

Manchester City e përmbys rezultatin ndaj PSG’së, Jesus shënon golin e dytë

para 7 dite - GazetaBlic

Manchester City ka kaluar në avantazh ndaj PSG’së. Jesus ka shënuar për epërsinë e vendasve, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 2 me 1. Ja pamjet nga goli i shënuar,. VIDEO.

Lëvizje fantastike e gol i mrekullueshëm nga Salah, Liverpool dyfishon rezultatin ndaj Portos

para 7 dite - GazetaBlic

Liverpool e ka dyfishuar avntazhin ndaj Atletico Madrid. Salah ka shënuar në minutën e 70-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 2 me 0. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Çfarë i duhet Milanit për t’u kualifikuar në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Arbresh

Milani ende mund të kualifikohet në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve, por duhet ta mposhtin Liverpoolin dhe të shpresojnë që Atletico Madrid të barazojë me FC Porto ose të dalin disa rezultatet...

VIDEO/ Salah dyfishon rezultatin

para 7 dite - ABC News

Mo Salah ka dyfishuar rezultatin në minutën e 70’ me një gol shumë të bukur. Për Porton vështirësohet situata e grupit. Liverpool 2-0 Porto/ h.ll/albeu.com

VIDEO/ Sterling nuk fal, ndyshon rezultati në supersfidën Man City-PSG

para 7 dite - ABC News

Man City ka barazuar shifrat në 1-1 ndaj PSG me anë t Sterling. Anglezi e pati të lehtë të dërgonte topin në rrjetë teksa u gjet i pa mbuluar nga mbrojtësit e PSG. /abcnews.al/

VIDEO/ Liverpool “fundos” Porton, zhbllokohet rezultati

para 7 dite - ABC News

Liverpool ka zhbllokuar rezultatin vetëm pak minuta nga fillimi i pjesës së dytë . Thiago Alcantara ka shënuar në minutën e 52’ duke ia bërë më të vështirë Portos./ h.ll/abcnews.al

Çfarë i duhet Milanit për t’u kualifikuar në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Nistori

Milani ende mund të kualifikohet në mesin e 16-të më të mirave në Ligën e Kampionëve, por duhet ta mposhtin Liverpoolin dhe të shpresojnë që Atletico Madrid të barazojë me FC Porto ose të dalin disa rezultatet...

Manchester City barazon rezultatin ndaj PSG’së, Sterling shënon dhe e bën të “zjarrtë” sfidën

para 7 dite - GazetaBlic

Manchester City e ka barazuar rezultatin ndaj PSG’së. Sterling ka shënuar në minutën e 63-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 1 me 1. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Alaba regjistron statistikë interesante te Real Madridi

para 7 dite - Koha.net

Reprezentuesi i Austrisë, David Alaba, ka regjistruar një statistikë interesante për skuadrën e Real Madridit. Alaba realizoi nga gjuajtja e lirë në minutën e 30-të. Me golin e fundit të realizuar për...

Sterling i kundërpërgjigjet Mbappes, Man City barazon ndaj PSG (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Man City ka barazuar shifrat në 1-1 ndaj PSG me anë të Sterling. Anglezi e pati të lehtë të dërgonte topin në rrjetë teksa u gjet i pa mbuluar nga mbrojtësit e PSG. /albeu.com/

Liverpool “fundos” Porton, Golazo nga Alcantara (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Liverpool ka zhbllokuar rezultatin vetëm pak minuta nga fillimi i pjesës së dytë . Thiago Alcantara ka shënuar në minutën e 52’ duke ia bërë më të vështirë Portos./ h.ll/albeu.com

Mancini i përgjigjet interesimit të Manchester United

para 7 dite - Syri.net Kosova

Drejtuesit e Manchester United janë duke zhvilluar së fundmi negociata me shumë trajnerë për të zëvendësuar të shkarkuarin Ole Gunnar Solskjaer. Një ndër emrat që kanë kontaktuar “Djajtë e Kuq” ka qenë...

David Alaba shënon super gol nga goditja e dënimit ndaj Sheriff Tiiraspol në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Telegrafi

Real Madridi po luanë ndaj Sheriff Tiraspolit në Ligën e Kampionëve si mysafir, ku pjesën e parë e ka mbyllur në epërsi prej dy golash. Mbretërit kishin katër raste para se të shënohej goli, duke rrezikuar...

Pa gola përfundon pjesa e parë mes Atleticos e Milanit

para 7 dite - Koha.net

Është mbyllur pa gola pjesa e parë ndërmjet Atletico Madridit dhe skuadrës së Milanit. Kjo ndeshje i takon Grupit B të Ligës së Kampionëve dhe po luhet në stadiumin “Wanda Metropolitano” të Madridit. Si...

Reali në epërsi prej dy golave ndaj Sheriffit

para 7 dite - Koha.net

Skuadra e Real Madridit është në epërsi 2:0 ndaj Sheriff Tiraspolit në ndeshjen e Grupit D të Ligës së Kampionëve pas 45 minutave të parë. Golin e vetëm në pjesën e parë në këtë takim, e shënoi mesfushori...

David Alaba shënon super gol nga goditja e dënimit ndaj Sheriff Tiiraspol në Ligën e Kampionëve

para 7 dite - Zhurnal

Real Madridi po luanë ndaj Sheriff Tiraspolit në Ligën e Kampionëve si mysafir, ku pjesën e parë e ka mbyllur në epërsi prej dy golash. Mbretërit kishin katër raste para se të shënohej goli, duke rrezikuar...

Mbappe shënon gol të bukur, PSG kalon në avantazh ndaj Manchester Cityt

para 7 dite - GazetaBlic

PSG ka kaluar në avantazh ndaj Manchester Cityt. Mbappe ka shënuar në minutën e 50-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 0 me 1. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Liverpool kalon në avantazh ndaj Portos, Alcantara shënon gol të jashtëzakonshëm

para 7 dite - GazetaBlic

Liverpool ka kaluar në avantazh ndaj Portos. Alcantara ka shënuar në minutën e 52-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 1 me 0. Pritet një ndeshje shumë interesante në vazhdim. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Man City mposht me përmbysje PSG-në

para 7 dite - Lajmi.net

Man City ka arritur të mposht Paris Saint Germain me rezultat 2-1, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, dhe patën më shumë raste shënimi. Përkundër dominimit të Cityt, pjesa e parë u mbyll...

Milani arrin fitore të madhe ndaj Atletico Madridit, Reali mposht me lehtësi Sheriffin

para 7 dite - Lajmi.net

Skuadra e Milanit ka arritur të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me shumë pak raste shënimi. Rossonerët kishin dominim të lehtë, por pjesa...

VIDEO/ Vjen mrekullia e Mesias, Milani mposht Atletikon, City triumfon ndaj PSG dhe “blindon” kreun

para 7 dite - Java News

Milani do të luajë shanset për të dalë nga grupi në Champions League në San Siro ndaj Liverpool. Kuqezinjtë bënë befasinë në Spanjë, duke fituar me një gol në pjesën e dytë nga Messias. Skuadra italiane...

VIDEO/ Reali gjen golin ndaj Sheriffit

para 7 dite - ABC News

Real Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Sheriffit. Los Blancos kanë realizuar me anë të Davide Alaba në minutën e 31′. /abcnews.al/

Me rezultate befasuese përfundojnë gjashtë takimet e Ligës së Kampionëve

para 7 dite - Infokusi

Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve, të cilat kanë filluar nga ora 21:00 dhe janë zhvilluar në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve, shkruan Gazeta inFokus . Manchester City...

Fitorja e Milanit kundër Atleticos, Pioli shpërthen me këtë deklaratë

para 7 dite - Almakos

“Milani sonte luajti me guxim dhe pjekuri” Skuadra e Milanit ka arritur një fitore të madhe sonte. Milani arriti të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1 me golin e vetëm të realizuar nga Junior Messias....

Dështoi të mbahet seanca në kontestin mes Universitetit të Prishtinës dhe Kishës Ortodokse

para 7 dite - Realiteti

Real Madridi ka fituar me rezultat 0-3 ndaj Sherif Tiraspolit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Pas kësaj fitoreje Real Madridi kualifikohet në fazën e eliminimit direkt duke...

Super gol nga Toni Kroos, Real Madrid dyfishon epërsinë ndaj Sheriff Tiraspol

para 7 dite - GazetaBlic

Real Madrid e ka dyfishuar rezultati ndaj Sheriff Tiraspol. Kroos ka shënuar në fund të pjesë së parë, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati pas 45 minutave është 0 me 2 në të mirë të madrilenëve. Ja pamjet...

Shpallet futbollisti i ndeshjes Man City – PSG

para 7 dite - SportMania

Manchester City arriti të mposht Paris Saint Germain me rezultat 2-1, shkruan lajmi.net. Për mysafirët realzoi Kylian Mbappe, ndërsa për vendasit golat i shënuan Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus. Pas...

Pioli: Milani sonte luajti me guxim dhe pjekuri

para 7 dite - SportMania

Milani arriti të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1 me golin e vetëm të realizuar nga Junior Messias, shkruan lajmi.net. Pas ndeshjes trajneri i ekipit italian, Stefano Pioli ka vlerësuar lartë paraqitjen...

Alaba shënon gol të bukur nga gjuajtja e lirë, Real Madrid kalon në avantzh ndaj Sheriff Tiraspol

para 7 dite - GazetaBlic

Reak Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Sheriff Tiraspol. Alaba ka shënuar në minutën e 30-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 0 me 1. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO .

Reali gjen golin ndaj Sheriffit (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Real Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Sheriffit. Los Blancos kanë realizuar me anë të Davide Alaba në minutën e 31′. /albeu.com/

Manchester City përmbysë rezultatin ndaj PSG-së

para 7 dite - Infokusi

Manchester City dhe PSG po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Etihad’, skuadra...

Sterling i kundërpërgjigjet PSG-së, realizon gol për ta barazuar rezultatin

para 7 dite - Infokusi

Manchester City dhe PSG po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Etihad’, skuadra...

Kylian Mbappe ndëshkon Manchester Cityn

para 7 dite - Infokusi

Manchester City dhe PSG po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Etihad’, skuadra...

Gol nga Jesus, Man City në avantazh ndaj PSG

para 7 dite - Lajmi.net

Man City po fiton 2-1 ndaj PSG, shkruan lajmi.net. Ishte Gabriel Jesus ai që shënoi në min e 76′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij. Jesus realizoi pas asistimit të Bernardo Silvas. /Lajmi.net/ https://playbain.com/uploaded/1637...

Thiago Alcantara realizon golin më të bukur në karrierë, ‘bombardon’ portën e Portos

para 7 dite - Infokusi

Liverpooli dhe Porto po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Anfield’, skuadra e...

Interi bën një hap të madh drejt kualifikimit

para 7 dite - Koha.mk

Interi ka marr një fitore të madhe ndaj Shakhtar Dontesk me rezultat 2-0 duke bërë një hap të madh drejt kualifikimit. Pjesa e parë foli shumë për Interin që kishte disa raste, por goli nuk erdhi. Nico...

Notat e lojtarëve, Inter 2-0 Shakhtar: Dzeko lojtar i ndeshjes

para 7 dite - Telegrafi

Interi ka marr një fitore të madhe ndaj Shakhtar Dontesk me rezultat 2-0 duke bërë një hap të madh drejt kualifikimit. Edin Dzeko ka shënuar dy herë në pjesën e dytë për t’i dhënë Interit fitoren e tretë...

Interi mposhti Shakhtarin dhe pret edhe suksesin e Realit për t’u kualifikuar tutje

para 7 dite - RTV 21

Interi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të grupit D të Ligës së Kampionëve kundër Shakhtar Donetskut me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza” të mërkurën. Skuadra e Simone Izaghit e siguroi...

Interi pa telashe ndaj Shakhtarit

para 7 dite - Koha.net

Kampioni në fuqi i Italisë, Interi e ka mposhtur në shtëpi skuadrën e Shakhtarit me rezultatin 2:0. Kjo ndeshje i takoi xhiros së pestë të Grupit D në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi Edin Xheko ka shënuar...

Formacione zyrtare/ Atletico Madrid-Milan, beteja e fundit e kuqezinjve për kualifikim

para 7 dite - Syri.net Kosova

Sonte luhen disa ndeshje interesante në Ligën e Kampionëve. Atletico Madrid dhe Milani do të ballafaqohen me njëra-tjetrën në sfidën vendimtare në orën 21:00. Atletico momentalisht ndodhet në vendin e...

Realizon Sterling, Man City barazon rezultatin ndaj PSG

para 7 dite - Lajmi.net

Manchester City është rikthyer shpejtë në lojë duke barazuar rezultatin në 1-1 ndaj PSG, shkruan lajmi.net. Ishte Raheem Sterling ai që shënoi në min e 63′ për të barazuar rezultatin. Goli i Sterling:...

Interi mposht pa problem Shakhtar Donetskun

para 7 dite - Aktuale

Gjiganti italian ka marrë një fitore shumë të rëndësishme. Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0. Vendasit ishin më dominues nga fillimi në kërkim të gjejnë golin e...

Derbi i “sheikëve”, City e mposhtë PSG-në

para 7 dite - Almakos

Manchester City e ka mundur 2-1 PSG-në për t’i kualifikuar si lider i Grupit A. Pavarësisht humbjes, edhe PSG ka kaluar tutje. Një xhiro para përfundimit të fazës së grupeve, Manchester City dhe Paris...

Shënon Mbappe, PSG në epërsi ndaj Man City

para 7 dite - Lajmi.net

PSG është duke avancuar 0-1 ndaj Manchester Cityt, shkruan lajmi.net. Ishte Kylian Mbappe ai që realizoi në min e 50′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij. Mbetet të shihet nëse do të ketë reagim nga ana...

Interi me një këmbë në fazën tjetër (VIDEO)

para 7 dite - Klan Kosova

Interi e ka mundur me rezultat 2:0 Shakhtarin dhe kështu është me një këmbë në fazën tjetër të Champions League. Vendasit triumfuan me dy gola të Edin Dzekos. Dzeko i shënoi të dy golat në pjesën e dytë,...

Interi bën një hap të madh drejt kualifikimit, golat e Edin Dzekos sjellin fitoren

para 7 dite - Telegrafi

Interi ka marr një fitore të madhe ndaj Shakhtar Dontesk me rezultat 2-0 duke bërë një hap të madh drejt kualifikimit. Pjesa e parë foli shumë për Interin që kishte disa raste, por goli nuk erdhi. Nico...

Formacionet zyrtare: Man City – PSG

para 7 dite - RTK

Dy top klubet evropiane do të ballafaqohen sonte mes vete. Manchester City dhe Paris Saint Germain do të takohen sonte nga ora 21:00. City ndodhet në vendin e parë në grupin A me nëntë pikë, kurse Parisi...

Inter fiton në Meazza dhe merr kreun e grupit

para 7 dite - RTK

Inter ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Shakhtarit. Zikaltërit mundën me rezultatin 2-0 Shakhtarin duke marrë kështu dhe kreun e grupit. Edin Dzeko ishte autori i dy golave të shpejtë duke i...

Rudi Garcia në bisedime me Manchester United

para 7 dite - Indeks online

The National vjen me një tjetër emër të mundshëm për stolin e Man United: Ai është Rudi Garcia. Trajneri 57-vjeçar, i njohur në Serie A për të kaluarën e tij me Romën, i dha fund aventurës së tij në pankinën...

Liverpooli vazhdon me fitore

para 7 dite - in7

Liverpooli shënon edhe fitoren e pestë në Grupin B. “Të kuqtë” e drejtuar nga Jurgen Klopp të mërkurën në mbrëmje fituan pa problem ndaj Portos mysafir me rezultatin 2:0. Me pikët e plota, Liverpooli tani...

Rudi Garcia në bisedime me Manchester United

para 7 dite - ABC News

The National vjen me një tjetër emër të mundshëm për stolin e Man United: Ai është Rudi Garcia. Trajneri 57-vjeçar, i njohur në Serie A për të kaluarën e tij me Romën, i dha fund aventurës së tij në pankinën...

Interi mposht pa problem Shakhtar Donetskun, merr kreun e tabelës

para 7 dite - OraInfo

Gjiganti italian ka marrë një fitore shumë të rëndësishme. Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0. Vendasit ishin më dominues nga fillimi në kërkim të gjejnë golin e...

Interi triumfon ndaj Shakhtarit me golat e Dzekos

para 7 dite - Kallxo

Interi ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Shakhtarit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, me një Inter dominues, por nuk arritën ta...

Interi me një këmbë në fazën tjetër të Champions, në pritje të ndeshjes së Realit

para 7 dite - Gazeta Express

Interi e ka mundur 2-0 Shakhtarin dhe është me një këmbë në fazën tjetër të Champions League. Vendasit triumfuan me dy gola të Edin Dzekos. Dzeko i shënoi të dy golat në pjesën e dytë, brenda gjashtë minutave....

VIDEO/ Inter fiton në Meazza dhe merr kreun e grupit

para 7 dite - ABC News

Inter ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Shakhtarit. Zikaltërit mundën me rezultatin 2-0 Shakhtarin duke marrë kështu dhe kreun e grupit. Edin Dzeko ishte autori i dy golave të shpejtë duke i...

Interi shënon fitore të rëndësishme ndaj Shakhtarit, Dzeko vendimtar

para 7 dite - Zeri

Interi ka shënuar një fitore të rëndësishme në rrugën drejt kalimit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Zeri.info. Në ndeshjen e raundit të pestë në Grupin D, skuadra e drejtuar nga Simone...

Me rezultate befasuese mbyllen pjesët e para në gjashtë takimet e Ligës së Kampionëve

para 7 dite - Infokusi

Kanë përfunduar pjesët e para në gjashtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve, të cilat kanë filluar nga ora 21:00 dhe po zhvillohen në kuadër të xhiros së pestë në fazën e grupeve, shkruan Gazeta inFokus ....

David Alaba ‘bombardon’ portën e Sheriff Tiraspolit nga gjuajtja e lirë

para 7 dite - Infokusi

Sheriff Tiraspoli dhe Real Madridi po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Stadionul...

Man City – PSG, këto janë formacione zyretare

para 7 dite - OraInfo

Manchester City dhe Paris Saint-Germaini zhvillojnë ndeshjen e raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Përballja e Grupit A që zhvillohet në Etihad Stadium është shumë e rëndësishme për...

Kjo është situata dramatike në grupin B të Ligës së Kampionëve

para 7 dite - Gazeta Metro

Ashtu siç edhe ishte pritur që nga momenti i hedhjes se shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëvem Grupi B vazhdon të jetë jashtëzakonisht interesant kur ka mbetur vetëm edhe një rreth i ndeshjeve....

As Zidane dhe as Messi nuk do të ndikojnë në vendimin e Mbappes për të ardhmen e tij

para 7 dite - Zhurnal

E ardhmja e Kylian Mbappe nga 1 shtator, vazhdon të mbetet enigmë, pasi që në ditët e fundit PSG refuzoi oferta të majme nga Real Madridi. Një rrethanë e re tashmë është aktuale te PSG, ku po flitet për...

Manchester fiton kur shënon Ronaldo

para 7 dite - Klan

Manchester fiton kur shënon Ronaldo Sulmuesi shpëtimtar për herë të tretë Cristiano Ronaldo është shpëtimtari i Manchester United në ndeshjet e Champions këtë sezon. Futbollisti portugez që realizoi golin...

Salah i pandalshëm, dyfishon epërsinë ndaj Portos

para 7 dite - Arbresh

Mohammed Salah  në minutën e 70-të ka shënuar gol, duke e dyfishuar epërsinë ndaj FC Portos, në ndeshjen e cila është në kuadër të Ligës së Kampionëve. Për më shumë shikoni golin: Video Rezultati momental është 2-0. /arbresh.info/

Formacionet zyrtare: City e PSG luajnë për kualifikim dhe kryesim të grupit

para 7 dite - Telegrafi

Manchester City dhe Paris Saint-Germaini zhvillojnë ndeshjen e raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Përballja e Grupit A që zhvillohet në Etihad Stadium është shumë e rëndësishme për...

Inter fiton në Meazza dhe merr kreun e grupit (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Inter ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Shakhtarit. Zikaltërit mundën me rezultatin 2-0 Shakhtarin duke marrë kështu dhe kreun e grupit. Edin Dzeko ishte autori i dy golave të shpejtë duke i...

Inter nuk përmbahet, dyfishon rezultatin (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Inter ka arritur të dyfishojë rezultatin shumë shpejtë. Autori i golit është përsëri Dzeko me një goditje me kokë në minuitën e 67’. Inter 2-0 Shakhtar / h.ll/albeu.com

Atletico-Milan, ja formacionet zyrtare e derbit të madh në Champions

para 7 dite - RTK

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja interesante në stadiumin “Ëanda Metropolitano”, ku skuadra e Atletico Madridit e pret në shtëpi gjigandin italian AC Milan. Ky i fundit do të synojë me çdo...

Kjo është situata dramatike në grupin B të Ligës së Kampionëve

para 7 dite - KosovaPress

Ashtu siç edhe ishte pritur që nga momenti i hedhjes se shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëvem Grupi B vazhdon të jetë jashtëzakonisht interesant kur ka mbetur vetëm edhe një rreth i ndeshjeve....

Man City i Guardiolës në ekstazë, mposht PSG-në me përmbysje në Mançester

para 7 dite - Periskopi

Manchester City ka mposhtur PSG-në me rezultat 2-1, pasi fillimisht ishte në disavantazh 1-0, në kuadër të xhiros së pestë të grupit në Champions League. Parisienët kaluan në epërsi përmes Kylian Mbappe...

Milani regjistron një fitore të madhe kundër Atletico Madridit

para 7 dite - Periskopi

Gjiganti italian ka marrë një fitore tejet të madhe. Skuadra e Milanit ka arritur të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me shumë pak raste shënimi. Rossonerët...

Përfundojnë ndeshjet, City mposht PSG, Liverpool vazhdon formën e mirë

para 7 dite - Arbresh

Sapo kanë përfunduar 6 ndeshjet të cilat  janë në kuadër  të ligës së kampioneve. RB Leipzig ka mposhtur bindshëm Club Brugge me rezultat 0-4. Ndërsa në ndeshjen e natës së sotme mes Manchester City dhe...

Milani ruan shpresat për kualifikim, fiton Liverpooli

para 7 dite - Epoka e Re

AC Milan ka arritur të marrë një fitore të artë në minutën e 87’, kur Messias realizoi pas një krosi të Kessies. Italianët kanë rihapur shpresat në grup ku me këtë fitore ngjiten në vendin e tretë me 4...

LK/ Milani mposht Atleticon dhe lë të hapur mundësinë për kualifikim, kalojnë tutje Interi, PSG e City

para 7 dite - KosovaPress

Skuadra e Milanit ka shënuar një fitore dramatike në minutat e fundit të ndeshjes kundër Atletico Madridit në ndeshjen e vlefshme për grupin B të Ligës së Kampionëve. Goli i Messias i realizuar tre minuta...

Liga e Kampionëve: Milani mposht Atleticon dhe lë të hapur mundësinë për kualifikim, kalojnë tutje Interi, PSG e City

para 7 dite - Gazeta Metro

Skuadra e Milanit ka shënuar një fitore dramatike në minutat e fundit të ndeshjes kundër Atletico Madridit në ndeshjen e vlefshme për grupin B të Ligës së Kampionëve. Goli i Messias i realizuar tre minuta...

Formacione zyrtare/ Manchester City-PSG, në luftë për kreun e grupit

para 7 dite - Syri.net Kosova

Manchester City dhe Paris Saint Germain do të takohen sonte në orën 21:00. Manchester City ndodhet në vendin e parë në grupin A me nëntë pikë, ndërkohë, PSG-ja është e dyta me tetë pikë. Dy ekipet janë...

Man City mposht me përmbysje PSG-në

para 7 dite - SportMania

Man City ka arritur të mposht Paris Saint Germain me rezultat 2-1, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën më mirë ndeshjen, dhe patën më shumë raste shënimi. Përkundër dominimit të Cityt, pjesa e parë u mbyll...

Milani mposht Atleticon dhe lë të hapur mundësinë për kualifikim, kalojnë tutje Interi, PSG e City

para 7 dite - ATV Live

Skuadra e Milanit ka shënuar një fitore dramatike në minutat e fundit të ndeshjes kundër Atletico Madridit në ndeshjen e vlefshme për grupin B të Ligës së Kampionëve. Goli i Messias i realizuar tre minuta...

Milani arrin fitore të madhe ndaj Atletico Madridit, Reali mposht me lehtësi Sheriffin

para 7 dite - SportMania

Skuadra e Milanit ka arritur të mposht Atletico Madridin me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me shumë pak raste shënimi. Rossonerët kishin dominim të lehtë, por pjesa...

Zhbllokohet derbi Manchester City-PSG

para 7 dite - KosovaPress

Ka ndryshuar më në fund rezultati në derbin e madh evropian të Ligës së Kampionëve ndërmjet Manchester Cityt dhe PSG-së. Janë francezët ata që kanë kaluar në avantazh me golin e Kylian Mbappes të realizuar...

City përmbysë PSG-në-video

para 7 dite - KosovaPress

Manchester City e ka përmbysur epërsinë e Paris-Saint-Germain nga 1-0 në 2-1. Pas goli të Raheem Sterling që i barazoi shifrat, tani në skenë doli braziliani Gabriel Jesus që ka shënuar për 2-1 në minutën...

VIDEO/ Inter zhbllokon sfidën në Meazza me një “bombë”

para 7 dite - ABC News

Inter ka zhbllokuar sfidën në minutën e 62’ me anë të numrin 9 Edin Dzeko. Boshnjaku ka shënuar një gol shumë të bukur nga një goditje shumë e fortë në rreptësi të zonës. Inter 1-0 Shakhtar/ h.ll/abcnews.al

Aksion fantastik, City përmbys PSG-në

para 7 dite - Gazeta Metro

Manchester City e ka përmbysur rezultatin dhe po e mund 2-1 Paris Saint Germainin. Pas Raheem Sterling, që barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 63-të, ka shënuar sulmuesi Gabriel Jesus, për të përmbysur...

Man City përmbys PSG-në, superaksioni përmbyllet me golin e Jesus

para 7 dite - Periskopi

Manchester City ka përmbysur disavantazhin dhe tash po avancon 2-1 kundër PSG-së, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në Champions League, Gabriel Jesus u asistua nga Bernardo Silva pas një aksioni...

City realizon golin e dytë ndaj PSG-së

para 7 dite - Epoka e Re

Manchster City e ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Manchester Cityt. Në minutën e 76-të, Gabriel Jesus realizoi për 2-1. Golin tjetër të Cityt e realizoi Sterling, kurse...

City “ndëshkon” PSG, shënon Jesus

para 7 dite - Arbresh

Manchester City spaio ka shënuar golin e dytë ndaj Paris Saint-Germain në ndeshjen e cila është në kuadër të Ligës së Kampioneve. Autor i golit ishte Gabriel Jesus i cili shënojë golin në minutën e 77-të....

Inter e gjen më në fund golin, kalon në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk

para 7 dite - GazetaBlic

Interi ka kaluar në avantazh ndaj Shakhtar Donetsk. Dzeko ka shënuar në minutën e 61-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 1 me 0. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Interi e dyfishon rezultatin ndaj Shakhtar, Dzekon shënon golin e dytë personal në ndeshje

para 7 dite - GazetaBlic

Interi e ka dyfishuar avantazhin ndaj Shakhtar. Dzeko ka shënuar përsëri për 2 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Inter zhbllokon sfidën në Meazza me një “bombë” (VIDEO)

para 7 dite - Albeu

Inter ka zhbllokuar sfidën në minutën e 62’ me anë të numrin 9 Edin Dzeko. Boshnjaku ka shënuar një gol shumë të bukur nga një goditje shumë e fortë në rreptësi të zonës. Inter 1-0 Shakhtar/ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare Man City-PSG (FOTO LAJM)

para 7 dite - Albeu

Man City pret në shtëpi PSG në ndeshjen e 5 të Grupit A. Qytetarët mbajnë kreun me 9 pikë, ndërsa PSG renditet e dyta me 8 pikë. Në foton më poshtë gjeni formacionet zyrtare:

Shënon Mbappe, PSG në epërsi ndaj Manchester City

para 7 dite - in7

Është zhbllokuar ndeshja në “Etihad Stadium”. PSG është duke avancuar 0-1 ndaj Manchester Cityt, shkruan lajmi.net. Ishte Kylian Mbappe ai që realizoi në min e 50′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij....

Gol nga Jesus, Man City në avantazh ndaj PSG

para 7 dite - SportMania

Man City po fiton 2-1 ndaj PSG, shkruan lajmi.net. Ishte Gabriel Jesus ai që shënoi në min e 76′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij. Jesus realizoi pas asistimit të Bernardo Silvas. /Lajmi.net/ https://playbain.com/uploaded/1637...

City barazon rezultatin ndaj PSG

para 7 dite - Arbresh

Raheem Stelring  ka gjetur golin e barazimit në minutën e 63-të, ku  është asistuar nga Gabriel Jesus. Për më shumë shikoni golin: Video Rezultati momental është 1-1. /arbresh.info/

Raheem Sterling balancon gjërat me PSG-në e Messit

para 7 dite - Periskopi

Raheem Sterling ka barazuar rezultatin kundër PSG-së në emër të Man Cityt, në kuadër të xhiros së pestë në Champions League. Sterling ka qëlluar nga afërisa, pasi u asistua nga Gabriel Jesus nga krahu...

Salah i pandalshëm, dyfishon epërsinë ndaj Portos

para 7 dite - Arbresh

Mohammed Salah  në minutën e 70-të ka shënuar gol, duke e dyfishuar epërsinë ndaj FC Portos, në ndeshjen e cila është në kuadër të Ligës së Kampionëve. Për më shumë shikoni golin: Video Rezultati momental është 2-0. /arbresh.info/

Thiago shënon, Liverpool në epërsi ndaj Portos

para 7 dite - Arbresh

Pas anulimit të golit të Sadio Mane në pjesën e parë, Thiago Alcantara gjeti rrjetën e kundërshtarëve në minutën e 52-të në ndeshjen kundër FC Porto, e cila është në kuadër të Ligës së kampionëve. Për...

Reali nuk tregon mëshirë ndaj FC Sheriffit, shëon edhe golin e tretë

para 7 dite - Arbresh

Real Madridi ka arritur të shënoje edhe golin e tretë kundër FC Sherffit, në ndehsje e cila është në kuadër të Ligës së Kampioneve. Golin e parë e ka shënuar David Alaba ndërsa të dytin Toni Kross më minutën...

City barazon rezultatin kundër PSG-së

para 7 dite - Epoka e Re

Manchster City e ka barazuar rezultatin në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Manchester Cityt (1-1). Në minutën e 63-të, Raheem Sterling realizoi gol për rezultatin 1-1. Për mysafirët shënues ishte Mbappe.

Më këtë rezultat përfundon ndeshja mes Interit dhe Shakhtar Donetskit

para 7 dite - Infokusi

Skuadra e Interit ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFikus . ‘Zikaltërit’ e kanë mposhtur Shakhtar Donetskin me rezultat të pastër 2-0, në takimin e vlefshëm...

FOTO/ Formacionet zyrtare Man City-PSG

para 7 dite - ABC News

Man City pret në shtëpi PSG në ndeshjen e 5 të Grupit A. Qytetarët mbajnë kreun me 9 pikë, ndërsa PSG renditet e dyta me 8 pikë. Në foton më poshtë gjeni formacionet zyrtare:

Realizon Sterling, Man City barazon rezultatin ndaj PSG

para 7 dite - SportMania

Manchester City është rikthyer shpejtë në lojë duke barazuar rezultatin në 1-1 ndaj PSG, shkruan lajmi.net. Ishte Raheem Sterling ai që shënoi në min e 63′ për të barazuar rezultatin. Goli i Sterling:...

Manchester City – PSG, formacionet zyrtare

para 7 dite - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt sonte do të takohet me PSG’në në Ligën e Kampionëve. Manchester City e mirëpret PSG’në në “Etihad” me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të...

Formacionet zyrtare nga super përballja: Man City - PSG

para 7 dite - Zeri

Manchester City dhe Paris Saint-Germaini zhvillojnë sonte derbin e raundit të pestë në Grupin A të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 21:00 në ''Etihad Stadium''....

Interi mposht pa problem Shakhtar Donetskun

para 7 dite - Lajmi.net

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0, shkruan lajmi.net. Vendasit ishin më dominues nga fillimi në kërkim të gjejnë golin e epërsisë. Përkundër rasteve të shumta, pjesa...

Unai Emery mund të zëvendësojë Ole Gunnar Solskjaer

para 7 dite - Syri.net Kosova

Trajneri i Villarrealit , Unai Emery, mund të bëhet kandidat për postin drejtues të Manchester United , sipas gazetarit gjerman Christian Falk . Djajtë e Kuq, të cilët shkarkuan, Ole Gunnar Solskjaer të...

Shënon Mbappe, PSG në epërsi ndaj Man City

para 7 dite - SportMania

PSG është duke avancuar 0-1 ndaj Manchester Cityt, shkruan lajmi.net. Ishte Kylian Mbappe ai që realizoi në min e 50′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij. Mbetet të shihet nëse do të ketë reagim nga ana...

Atletico Madrid – Milan, formacionet zyrtare

para 7 dite - GazetaBlic

Atletico Madrid – Milan, është një tjetër ndeshje shumë interesante që UEFA Champions League rezervon sonte në kuadër të ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve. Të dyja ekipet renditen në 2 vendet e fundit,...

Mbappe kalon PSG-në në epërsi kundër Cityt

para 7 dite - Epoka e Re

Pesë minuta pasi filloi pjesa e dytë e ndeshjes mes Manchester Cityt dhe PSG-së, është shënuar edhe goli i parë në ndeshje. Sulmuesi Kylian Mbappe e ka kaluar skuadrën mysafire në epërsi 0-1.

Mjeshtri Kroos: Goli që sapo ka shënuar kundër Sheriffit, është absolutisht brilant

para 7 dite - Periskopi

Real Madridi e ka shënuar edhe golin e dytë kundër Sheriff Tiraspolit, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në Champions League, shkruan Periskopi. Toni Kroos ka realizuar në minutën e parë të kohës...

E ardhmja e Mbappe nuk varet as nga Messi e as nga Zidane

para 7 dite - Albeu

E ardhmja e Kylian Mbappe nga 1 shtator, vazhdon të mbetet enigmë, pasi që në ditët e fundit PSG refuzoi oferta të larta nga Real Madrid. Një rrethanë e re tashmë është aktuale te PSG, ku po flitet për...

Interi mposht pa problem Shakhtar Donetskun, merr kreun e tabelës

para 7 dite - Almakos

Gjiganti italian ka marrë një fitore shumë të rëndësishme. Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0. Vendasit ishin më dominues nga fillimi në kërkim të gjejnë golin e...

E ardhmja e Mbappe nuk varet as nga Messi e as nga Zidane

para 7 dite - ABC News

E ardhmja e Kylian Mbappe nga 1 shtator, vazhdon të mbetet enigmë, pasi që në ditët e fundit PSG refuzoi oferta të larta nga Real Madrid. Një rrethanë e re tashmë është aktuale te PSG, ku po flitet për...

Kroos shënon gol të bukur në fund të pjesës së parë

para 7 dite - Gazeta Metro

Real Madridi i ka shënuar tjetër gol FC Sheriffit. Pas David Alaba, ka shënuar edhe Toni Kroos. Mesfushori gjerman shënoi për 2-0 në fund të pjesës së parë. Ai goditi fuqishëm topin, që preku shtyllë dhe...

Mancini i kthen përgjigje Unitedit për interesimin

para 7 dite - RTK

Drejtuesit e Manchester United janë duke zhvilluar së fundmi negociata me shumë trajnerë për të zëvendësuar të shkarkuarin Ole Gunnar Solskjaer. Një ndër emrat që kanë kontaktuar Djajtë e Kuq ka qenë edhe...

Realizon sërish Dzeko, Interi dyfishon epërsinë

para 7 dite - Lajmi.net

Interi tani është duke avancuar 2-0 ndaj Shakhtar Donetskut, shkruan lajmi.net. Ishte sërish Edin Dzeko që shënoi në min e 67′ për të dyfishuar avantazhin. Goli i Dzekos: VIDEO Gjiganti italian është shumë...

Shënon Dzeko, Interi në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk

para 7 dite - Lajmi.net

Skuadra e Interit është duke avancuar 1-0 ndaj Shakhtar Donetskut, shkruan lajmi.net. Ishte Edin Dzeko ai që shënoi në min e 62′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij. Goli i Dzekos: VIDEO Nerazzurët ishin...

As Zidane dhe as Messi nuk do të ndikojnë në vendimin e Mbappes për të ardhmen e tij

para 7 dite - Telegrafi

E ardhmja e Kylian Mbappe nga 1 shtator, vazhdon të mbetet enigmë, pasi që në ditët e fundit PSG refuzoi oferta të majme nga Real Madridi. Një rrethanë e re tashmë është aktuale te PSG, ku po flitet për...

E ardhmja e Mbappe-s nuk varet as nga Messi e as nga Zidane

para 7 dite - RTK

E ardhmja e Kylian Mbappe nga 1 shtator, vazhdon të mbetet enigmë, pasi që në ditët e fundit PSG refuzoi oferta të larta nga Real Madrid. Një rrethanë e re tashmë është aktuale te PSG, ku po flitet për...

Alaba me gol fantastik e kalon Realin në epërsi

para 7 dite - Gazeta Metro

Real Madridi e ka gjetur golin e epërsisë ndaj FC Sheriff pas insistimeve të shumta nga minuta e parë. David Alaba shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë në minutën e 30-të, për rezultatin 1-0. https://tiger.cdnja.co/v/bj/bJN...

Real Madridi shkund Sheriffin, David Alaba heroi me një supergol nga gjuajtja e lirë

para 7 dite - Periskopi

Real Madridi ka kaluar në epërsi si mysafir i Sheriff Tiraspolit, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në grup. David Alaba ka shënuar në minutën e 30 nga gjuajtja e lirë, falë edhe një devijimi nga...

Alaba “zhbllokon” Real Madridin ndaj FC Sheriff

para 7 dite - Arbresh

Real Madrid ka gjetur golin e parë të ndeshjes ndaj FC Sherffit, ndeshje kjo e cila është në kuadër të Ligës së Kampionëve. Autori i golit ishte David Alaba i cili nga goditja e lirë shënojë një super...

Ministri Liburn Aliu reagon pas akuzave të aktivistes Shpresa Loshaj

para 7 dite - Realiteti

Interi ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Shakhtarit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, me një Inter dominues, por nuk arritën ta...

Interi pa probleme triumfon kundwr Shakhtar Donetskut

para 7 dite - Periskopi

Gjiganti italian ka marrë një fitore shumë të rëndësishme. Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0. Vendasit ishin më dominues nga fillimi në kërkim të gjejnë golin e...

Formacionet zyrtare: Man City – PSG

para 7 dite - Lajmi.net

Manchester City dhe Paris Saint Germain do të takohen sonte nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. City ndodhet në vendin e parë në grupin A me nëntë pikë, kurse Parisi është e dyta me tetë pikë. Dy ekipet...

Formacionet zyrtare: Manchester City – PSG

para 7 dite - Infokusi

Sonte do të zhvillohet njëra prej ndeshjeve më të forta në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Manchester City është nikoqir i PSG-së, në takimin e vlefshëm për xhiron e pestë...

Interi mposhti Shakhtarin, fiton edhe Ajaxi

para 7 dite - Epoka e Re

Interi hedh një hap drejt kualifikimit në Champions League. Skuadra zikaltër mori një fitore të rëndësishme 2-0 në “San Siro” ndaj Shakhtar, duke marrë për momentin kreun e Grupit D me 10 pikë, 1 më shumë...

Xavi rrezikoi me Dembelen që e futi në lojë pasi nuk ishte totalisht i gatshëm, francezi e ka përballuar mirë ndeshjen dhe ka stërvitur sot

para 7 dite - Telegrafi

Ousmane Dembele ka kaluar i padëmtuar në ndeshjen e Barcelonës kundër Benficas në Ligën e Kampionëve. Francezi luajti kundër Benficas nga minuta e 66-të me Barçën që ishte në kërkim të një goli. Anësori...

E duan me çdo kusht, Manchester United nuk shqetësohet për problemet e Dembele

para 7 dite - Syri.net Kosova

Manchester United është i vendosur për të nënshkruar me sulmuesin e Barcelonës , Ousmane Dembele, dhe nuk është i shqetësuar nga problemet e vazhdueshme të dëmtimeve të francezit. 24-vjeçari ka luftuar...

Mancini i kthen përgjigje skuadrës së Manchester United për interesin e tyre

para 7 dite - GazetaBlic

Drejtuesit e Manchester United janë duke zhvilluar së fundmi negociata me shumë trajnerë për të zëvendësuar të shkarkuarin Ole Gunnar Solskjaer. Një ndër emrat që kanë kontaktuar Djajtë e Kuq ka qenë edhe...

E ardhmja e Mbappe nuk varet as nga Messi e as nga Zidane

para 7 dite - InfoShqip

E ardhmja e Kylian Mbappe nga 1 shtator, vazhdon të mbetet enigmë, pasi që në ditët e fundit PSG refuzoi oferta të larta nga Real Madrid. Një rrethanë e re tashmë është aktuale te PSG, ku po flitet për...

Interi mposht Shakhtar Donetskun

para 7 dite - Arbresh

Klubi italian ,inter ka shënuar fitore bindëse ndaj Shaktar Donetsk, në ndeshjen e cila është në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-0. Goli i parë erdhi në minutën e 62-të...

Manchester United nis bisedimet me ish-trajnerin e Barcelonës

para 7 dite - RTK

Gjigandi anglez Manchester United ka zhvilluar bisedime me ish-trajnerin e Barcelonës Ernesto Valverde që ky i fundit të jetë në detyrën e trajnerit të përkohshëm, pasi që tentimi për të biseduar me Mauricio...

Ky televizion kosovar e transmeton falas super ndeshjen mes Manchester Cityt dhe PSG

para 7 dite - Infokusi

Sonte do të zhvillohet njëra prej ndeshjeve më të forta në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Manchester City është nikoqir i PSG-së, në takimin e vlefshëm për xhiron e pestë...

Interi mposht Shakhtarin, pret fitoren e Realit për t’u kualifikuar tutje

para 7 dite - ATV Live

Interi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të grupit D të Ligës së Kampionëve kundër Shakhtar Donetskut me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza” të mërkurën. Skuadra e Simone Izaghit e siguroi...

Formacionet zyrtare: Inter – Shakhtar Donetsk

para 7 dite - RTK

Gjiganti italian zhvillon sonte një ndeshje shumë të rëndësishme. Skuadra e Interit e pret në shtëpi Shakhtar Donetskun në sfidën që luhet nga ora 18:45. Interi momentalisht ndodhet në vendin e dytë në...

Zidane refuzon ofertën e PSG-së

para 7 dite - Zeri

Zinedine Zidane raportohet se ka refuzuar ta marrë drejtimin e Paris Saint-Germainit, shkruan Zeri.info. Sipas ''AS'', parisienët nuk arritën ta bindin 49-vjeçarin. Zidane thuhet se nuk dëshiron ta marrë...

Interi mposht Shakhtarin dhe pret edhe suksesin e Realit për t’u kualifikuar tutje

para 7 dite - KosovaPress

Interi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në kuadër të grupit D të Ligës së Kampionëve kundër Shakhtar Donetskut me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza” të mërkurën. Skuadra e Simone Izaghit e siguroi...

Deschamps, një opsion që po vlerësohet nga PSG

para 7 dite - InfoShqip

Pankinat e PSG dhe United e mbajnë planetin e futbollit në këmbë. Shkarkimi i Solskjaer ka vënë në lëvizje një efekt domino që mund t’i japë fund Pochettino në Manchester dhe Zidane në Paris? Ish- trajneri...

Interi mposht pa problem Shakhtar Donetskun

para 7 dite - SportMania

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0, shkruan lajmi.net. Vendasit ishin më dominues nga fillimi në kërkim të gjejnë golin e epërsisë. Përkundër rasteve të shumta, pjesa...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para 7 dite - ABC News

Lionel Messi ka përsëritur synimin e tij për t’u kthyer në Barcelonë në të ardhmen. Sulmuesi argjentinas mirëpriti gazetën spanjolle Marca në shtëpinë e tij të re në Paris për një intervistë në të cilën...

Atletico Madrid-Milan, formacionet zyrtare

para 7 dite - ATV Live

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja interesante në stadiumin “Wanda Metropolitano”, ku skuadra e Atletico Madridit e pret në shtëpi gjigandin italian AC Milan. Ky i fundit do të synojë me çdo...

Realizon sërish Dzeko, Interi dyfishon epërsinë

para 7 dite - SportMania

Interi tani është duke avancuar 2-0 ndaj Shakhtar Donetskut, shkruan lajmi.net. Ishte sërish Edin Dzeko që shënoi në min e 67′ për të dyfishuar avantazhin. Goli i Dzekos: VIDEO Gjiganti italian është shumë...

Stadiumi i Atletico Madrid “Wanda Metropolitano Stadium” siç po shihet është gati për ndeshjen ndaj AC Milan

para 7 dite - Arbresh

Stadiumi i Atletico Madrid “Wanda Metropolitano Stadium” siç po shihet është gati për ndeshjen ndaj AC Milan e cila do të zhvillohet në ora 21:00 ne kuader të Ligës së Kampionëve Pamje:

Inter – Shakhtar Donetsk, formacionet zyrtare

para 7 dite - GazetaBlic

UEFA Champions Leagua vazhdon edhe ditën e sotme me ndeshje shumë interesante. Interi e pret në shtëpi Shakhtar Donetskun, ndeshje kjo ku “Neruazzurët” shihen si favoritë të pastër, shkruan GazetaBlic...

Inter - Shakhtar Donetsk, zbulohen formacionet zyrtare

para 7 dite - Zeri

Inter dhe Shakhtar Donetsk do të zhvillojnë sonte ndeshjen e raundit të pestë dhe të parafundit në Grupin D të Ligës së Kampionëve, shkruan Zeri.info. Kampioni në fuqi italian momentalisht renditet i dyti...

Derbi mes Manchester Cityt dhe PSG-së, këto janë formacionet zyrtare

para 7 dite - KosovaPress

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet derbi mes skuadrës angleze Manchester City dhe gjigandit francez Paris Saint-Germain, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën...

Shënon Dzeko, Interi në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk

para 7 dite - SportMania

Skuadra e Interit është duke avancuar 1-0 ndaj Shakhtar Donetskut, shkruan lajmi.net. Ishte Edin Dzeko ai që shënoi në min e 62′ për t’i dhënë epërsinë ekipit të tij. Goli i Dzekos: VIDEO Nerazzurët ishin...

Çfarë do të thoshte për Barcelonën eliminimi në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve – humbje prestigji, por edhe miliona euro

para 7 dite - Telegrafi

Barcelona mbetet në garë në Ligën e Kampionëve, por do ta ketë të vështirën që të kalojë tutje, pas barazimit pa gola në “Camp Nou”. Mungesa e një goli ndaj Benficas e ‘dënon’ Barcelonën që të shkojë të...

Atletico Madrid – Milan, formacionet zyrtare

para 7 dite - Gazeta Metro

Atletico Madrid – Milan, është një tjetër ndeshje shumë interesante që UEFA Champions League rezervon sonte në kuadër të ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve. Të dyja ekipet renditen në 2 vendet e fundit,...

Shumë emra në listën e Unitedit për trajner

para 7 dite - RTK

Manchester Unitedi është në kërkim të pasuesit të Ole Gunnar Solskjaer. Lista e kandidatëve është e gjatë dhe emra që po lakohen janë të shumtë. Gazetari i “Bild”, Christian Falk, ka treguar dy prej emrave,...

Fabrizio Romano: Man United ka emëruar Valverden deri në fund të sezonit

para 7 dite - ABC News

Lajmet e fundit raportojnë se ish-trajneri i Olympiacos dhe Barcelonës, Ernesto Valverde do të ulet në stolin e Manchester United. Pas deklaratave të Mauricio Pochettino se është i lumtur në Paris Saint-Germain...

Atletico Madrid-Milan, “Rossonerët” në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve, formacionet zyrtare

para 7 dite - KosovaPress

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja interesante në stadiumin “Wanda Metropolitano”, ku skuadra e Atletico Madridit e pret në shtëpi gjigandin italian AC Milan. Ky i fundit do të synojë me çdo...

Formacionet zyrtare: Man City – PSG

para 7 dite - SportMania

Manchester City dhe Paris Saint Germain do të takohen sonte nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. City ndodhet në vendin e parë në grupin A me nëntë pikë, kurse Parisi është e dyta me tetë pikë. Dy ekipet...

Man United kërkon trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit – do të bisedojnë me pesë trajner të njohur, pasi dy tashmë kanë skuadra të forta

para 7 dite - Telegrafi

Manchester United ka identifikuar një listë prej pesë emrash për rolin e tyre të trajnerit që do të mund të udhëhiqte skuadrën derinë fund të vitit. Daily Mial shkruan se listës i është shtuar edhe Erneste...

Formacionet zyrtare: Inter – Shakhtar Donetsk

para 7 dite - Lajmi.net

Skuadra e Interit e pret në shtëpi Shakhtar Donetskun në sfidën që luhet nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Interi momentalisht ndodhet në vendin e dytë në grupin D me shtatë pikë, ndërsa Shakhtar Donetsku...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para 7 dite - InfoShqip

Lionel Messi ka përsëritur synimin e tij për t’u kthyer në Barcelonë në të ardhmen. Sulmuesi argjentinas mirëpriti gazetën spanjolle Marca në shtëpinë e tij të re në Paris për një intervistë në të cilën...

Fabrizio Romano: Man United ka emëruar Valverden deri në fund të sezonit

para 7 dite - Albeu

Lajmet e fundit raportojnë se ish-trajneri i Olympiacos dhe Barcelonës, Ernesto Valverde do të ulet në stolin e Manchester United, raporton albeu.com. Pas deklaratave të Mauricio Pochettino se është i...

Formacionet zyrtare: Inter – Shakhtar Donetsk

para 7 dite - Infokusi

Interi dhe Shakhtar Donetski takohen sonte në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Kjo ndeshje nisë nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Guiseppe...

Interi synon vendin e parë në Grupin D

para një jave - RTV 21

Njëra nga ndeshjet e orarit prej 18:45 në programin e sotëm të Ligës së Kampionëve do të jetë edhe ajo mes kampionit italian Inter dhe skuadrës së Shakhtar Donetsk. Ndeshja e sotme do të jetë e vlefshme...

PSG përgatit një emër në stol në rast largimi të Pochettino

para një jave - Albeu

Sipas “The Independent”, Paris Saint-Germain po shqyrton emrin e trajnerit të ri nëse Pochettino largohet në fund të sezonit në drejtim të Manchester United. Klubi francez po mendon aktualisht për trajnerin...

Formacionet e mundshme Shakhtar-Inter

para një jave - ABC News

Inter do të përballet në orën 18:45 ndaj Shakhtarit në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e grupit të Champions League. Zikaltërit e Inzaghit do të luajnë vetëm për fitore pasi një 3 pikësh do t’i dërgonte...

Xavi lojtarëve të Barçës: “A ka dikush që s’beson se ne do ta mposhtim Bayernin?”

para një jave - Gazeta Express

Ndër ndryshimet më të mëdha që Xavi Hernandez i ka bërë në zhveshtoren e Barcelonës që prej se u emërua trajner është kthimi i vetëbesimit te lojtarët katalonas. Barcelona dështoi të kalonte në mesin e...

Manchester United është i interesuar për Ralf Rangnick si trajner i përkohshëm

para një jave - Albeu

Manchester United ka përzgjedhur Ralf Rangnick për të marrë postin e trajnerit të përkohshëm. United kanë refuzuar qasjen e tyre fillestare për Mauricio Pochettino nga Paris Saint-Germain, por mbeten të...

Formacionet e mundshme Shakhtar-Inter, De Vrij dhe Sanchez jashtë

para një jave - Albeu

Inter do të përballet në orën 18:45 ndaj Shakhtarit në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e grupit të Champions League. Zikaltërit e Inzaghit do të luajnë vetëm për fitore pasi një 3 pikësh do t’i dërgonte...

Inter-Shakhtar: Këto janë njëmbëdhjetëshet startuese

para 7 dite - Periskopi

Skuadra e Interit e pret në shtëpi Shakhtar Donetskun në sfidën që luhet nga ora 18:45. Interi momentalisht ndodhet në vendin e dytë në grupin D me shtatë pikë, ndërsa Shakhtar Donetsku ka një pikë në...

Ndeshja në Manchester, Pochettino me probleme në mesfushë

para një jave - RTK

PSG ka një ndeshje të rëndësishme sonte në Champions League përballë Manchester City-t. Ai duhet të fitojë në Etihad nëse dëshiron të rifitojë vendin e parë në grup, që tani mbahet nga City. Skuadra duket...

Formacionet zyrtare të ndeshjeve: Besiktas – Ajax, Inter – Shakhtar Donetsk

para 7 dite - Arbresh

Sot do të zhvillohen 8 ndeshje në kuadër të Ligës së Kampioneve. Dy ndeshje janë të parapara të zhvillohen  në ora 18:45, Besiktas-Ajax dhe Inter-Shakhtar Donetsk. Në grupin C, Ajaxi është liderë i grupit...

Manchester United nis bisedimet me ish-trajnerin e Barcelonës

para një jave - Infokusi

Gjigandi anglez Manchester United ka zhvilluar bisedime me ish-trajnerin e Barcelonës Ernesto Valverde që ky i fundit të jetë në detyrën e trajnerit të përkohshëm, pasi që tentimi për të biseduar me Mauricio...

Formacionet zyrtare: Inter – Shakhtar Donetsk

para 7 dite - SportMania

Skuadra e Interit e pret në shtëpi Shakhtar Donetskun në sfidën që luhet nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Interi momentalisht ndodhet në vendin e dytë në grupin D me shtatë pikë, ndërsa Shakhtar Donetsku...

Zidane ka “alergji” nga Anglia, zbulohet ëndrra e tij e madhe si trajner

para një jave - Koha.mk

Në periudhën e fundit, ai ka qenë i lidhur ngushtë me Manchester United e PSG, por mendja e Zidane është e graduar ekskluzivisht te kombëtarja franceze. Ky është të paktën rindërtimi i fakteve që bën “Mundo...

Ndeshja në Manchester, Pochettino me probleme në mesfushë

para një jave - Albeu

PSG ka një ndeshje të rëndësishme sonte në Champions League përballë Manchester City-t. Ai duhet të fitojë në Etihad nëse dëshiron të rifitojë vendin e parë në grup, që tani mbahet nga City. Skuadra duket...

Shumë emra në listën e Unitedit për trajner

para 7 dite - Epoka e Re

Manchester Unitedi është në kërkim të pasuesit të Ole Gunnar Solskjaer. Lista e kandidatëve është e gjatë dhe emra që po lakohen janë të shumtë. Gazetari i “Bild”, Christian Falk, ka treguar dy prej emrave,...

Ronaldo me mesazh të fuqishëm në fitoren e parë të Unitedit pas shkarkimit të Solskjaerit

para një jave - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka bërë një postim motivues pas fitores 2-0 të Manchester Unitedit ndaj Villarrealit. Pesë herë fituesi i Topit të Artë shënoi golin shumë të rëndësishëm për të thyer bllokimin në Estadio...

Unai Emery i shtohet listës së kandidatëve për trajnerin e ri të Man Utd

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Villarrealit, Unai Emery thuhet se është në listën e ngushtë të Manchester Unitedit për punën e trajnerit . Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerit gjatë javës së kaluar dhe në vend...

Liga e Kampionëve, ja si kualifikohet Interi për fazën e 1/8-ve

para një jave - Koha.mk

Interi ndodhet për momentin në kuotën e 7 pikëve në Grupin D, dy më pak se Reali dhe 1 më shumë se Sherifi. Për të siguruar kualifikimin përtej fazës së grupeve, zikaltrit kanë dy mundësi. E para dhe më...

Nata e kualifikimeve

para një jave - Gazeta Express

Sonte mund ta sigurojnë kualifikimin në të tetën e finales së Championit, Real Madridi, Interi, Manchester City e Paris Saint-Germaini Real Madridi dhe Interi do ta kërkojnë sonte kualifikimin në të tetën...

Sonte ndeshje të nxehta në Ligë të Kampionëve, Milani në vështirësi për të kaluar tutje

para një jave - Kallxo

Pas takimeve të ditës së djeshme në Ligën e Kampionëve, edhe sonte pritet të ketë takime interesante. Shumë prej skuadrave do ta mësojnë fatin e tyre sonte nëse do të kalojnë në rrethin tjetër të kësaj...

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme

para një jave - Fakte

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22. Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe...

Manchester United nis bisedimet me ish-trajnerin e Barcelonës

para një jave - KosovaPress

Gjigandi anglez Manchester United ka zhvilluar bisedime me ish-trajnerin e Barcelonës Ernesto Valverde që ky i fundit të jetë në detyrën e trajnerit të përkohshëm, pasi që tentimi për të biseduar me Mauricio...

Rossonerët në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve

para një jave - RTV 21

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja interesante në stadiumin “Wanda Metropolitano”, ku skuadra e Atletico Madridit e pret në shtëpi gjigandin italian AC Milan. Ky i fundit do të synojë me çdo...

Pioli: Atletico Madridi, shansi ynë i fundit në Ligën e Kampionëve

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka thënë se lojtarët e tij po mësojnë nga ky sezon i Ligës së Kampionëve dhe se kanë një shans kualifikimi me fitore ndaj Atletico madridit. Milanit i duhet fitorja kundër...

LK/Interi synon vendin e parë në Grupin D, pret në shtëpi Shakhtarin

para një jave - KosovaPress

Njëra nga ndeshjet e orarit prej 18:45 në programin e sotëm të Ligës së Kampionëve do të jetë edhe ajo mes kampionit italian Inter dhe skuadrës së Shakhtar Donetsk. Ndeshja e sotme do të jetë e vlefshme...

Pioli: Atletico Madridi, shansi jonë i fundit në Ligën e Kampionëve

para një jave - RTK

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka thënë se lojtarët e tij po mësojnë nga ky sezon i Ligës së Kampionëve dhe se kanë një shans kualifikimi me fitore ndaj Atletico madridit. Milanit i duhet fitorja kundër...

Zbulohet emri surprizë, që pritet ta zëvendësojë Solskjaer te Manchester United

para një jave - NOA

Nisi mbarë, me fitore në Champions, aventura e përkohshme e Michael Carrick në pankinën e Manchester United. Ish-mesfushori i “Djajve të Kuq” zuri vendin e Solskjaerit të shkarkuar para dy ditësh dhe mori...

Cristiano Ronaldo vendos rekord, shënon për herë të 799 në karrierë

para një jave - Klan

Cristiano Ronaldo vendos rekord, shënon për herë të 799 në karrierë Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet së shënuari gola. Këtë e bëri dhe në duelin debutues në Champions League të ish-shokut të tij të skuadrës,...

Ronaldo vendos tjetër rekord historik pas golit ndaj Villarreal

para një jave - OraInfo

Pas golit ndaj Villarreal, Ronaldo vendos tjetër rekord historik. Ylli i Manchester Unitedit, Cristino Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord historik. Portugezi dje realizoi golin e parë në fitoren 0 –...

Zidane ka “alergji” nga Anglia, zbulohet ëndrra e tij e madhe si trajner

para një jave - Lexo

Në periudhën e fundit, ai ka qenë i lidhur ngushtë me Manchester United e PSG, por mendja e Zidane është e graduar ekskluzivisht te kombëtarja franceze. Ky është të paktën rindërtimi i fakteve që bën “Mundo...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para një jave - Zeri

Lionel Messi ka përsëritur synimin e tij për t’u kthyer në Barcelonë në të ardhmen pas ndarjes me Blaugranët verën e fundit, kur ai iu bashkua me Paris Saint-Germain në një transferim të lirë pas skadimit...

FOTO/ Atletico Madrid – Milan, formacionet e mundshme

para një jave - ABC News

Atletico Madrid – Milan, është një tjetër ndeshje shumë interesante që UEFA Champions League rezervon sonte në kuadër të ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve. Të dyja ekipet renditen në 2 vendet e fundit,...

Valverde në radarin e Manchester United

para një jave - Kallxo

Ekipi anglez Manchester United, është në kërkim të trajnerit të ri për klubin pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer javwn e kaluar. Lidhur më këtë, Manchester United ka nisur bisedimet me ish-trajnerin...

Unai Emery kandidat për trajnerin e ri të Manchester United

para një jave - Nistori

Trajneri i Villarrealit, Unai Emery thuhet se është në listën e ngushtë të Manchester Unitedit për punën e trajnerit. Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerit gjatë javës së kaluar dhe në vend...

Ronaldo me mesazh të fuqishëm në fitoren e parë të Unitedit pas shkarkimit të Solskjaerit

para një jave - Arbresh

Cristiano Ronaldo ka bërë një postim motivues pas fitores 2-0 të Manchester Unitedit ndaj Villarrealit. Pesë herë fituesi i Topit të Artë shënoi golin shumë të rëndësishëm për të thyer bllokimin në Estadio...

CHAMPIONS/ Atletico Madrid – Milan, formacionet e mundshme

para një jave - Albeu

Atletico Madrid – Milan, është një tjetër ndeshje shumë interesante që UEFA Champions League rezervon sonte në kuadër të ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve. Të dyja ekipet renditen në 2 vendet e fundit,...

Chelsea dhe United gati të bëjnë ofertë për yllin e Barcelonës

para një jave - RTK

Frenkie De Jong ka pjesën tjetër të sezonit përpara për t’u bërë lojtari që premtoi të ishte kur u transferua nga Ajax, përndryshe ditët e tij si lojtar i Barçës do të ishin shumë afër fundit. Mesfushori...

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme

para një jave - Telegrafi

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22. Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe...

Inter me këtë formacion synon fitore ndaj Shakhtarit

para një jave - OraInfo

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme. Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22. Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para një jave - ATV Live

Lionel Messi ka përsëritur synimin e tij për t’u kthyer në Barcelonë në të ardhmen pas ndarjes me Blaugranët verën e fundit, kur ai iu bashkua me Paris Saint-Germain në një transferim të lirë pas skadimit...

Unai Emery i shtohet listës së kandidatëve për trajnerin e ri të Man Utd

para një jave - ATV Live

Trajneri i Villarrealit, Unai Emery raportohet se është në listën e ngushtë të Manchester Unitedit për punën e trajnerit. Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerit gjatë javës së kaluar dhe në...

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

para një jave - ATV Live

Klubi anglez, Manchester United është në komunikim me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili shihet si pasues i përhershëm për Ole Gunnar Solskjaerin. Djajtë e Kuq janë në kërkim të një trajneri...

Chelsea dhe United gati të bëjnë ofertë për yllin e Barcelonës

para një jave - Albeu

Frenkie De Jong ka pjesën tjetër të sezonit përpara për t’u bërë lojtari që premtoi të ishte kur u transferua nga Ajax, përndryshe ditët e tij si lojtar i Barçës do të ishin shumë afër fundit. Mesfushori...

Atletico Madrid-Milan, “Rossonerët” në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve

para një jave - Infokusi

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja interesante në stadiumin “Wanda Metropolitano”, ku skuadra e Atletico Madridit e pret në shtëpi gjigandin italian AC Milan. Ky i fundit do të synojë me çdo...

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme

para një jave - Zhurnal

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22. Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe...

Inter – Shakhtar, formacionet e mundshme

para një jave - Almakos

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22. Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe...

Pas golit ndaj Villarreal, Ronaldo vendos tjetër rekord historik

para një jave - Lajmi.net

Portugezi dje realizoi golin e parë në fitoren 0 – 2, si mysafir i Villarrealit, transmeton lajmi.net. Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord duke u bërë lojtari i parë në histori që shënon në secilën prej...

FOTO/ Man.City – PSG, statistikat dhe formacionet e mundshme

para një jave - ABC News

Sonte në “Etihad Stadium” do të luhet një finale e parakohshme mes Manchester City-t dhe PSG-së në kuadër të ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola...

Man City – PSG: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

para një jave - Telegrafi

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit A në Ligën e Kampionëve 2021/22. Qytetarët janë nikoqir të parisienëve në ndeshjen më të mirë të mbrëmjes së...

Pochettino kërkon këta dy lojtarë nëse emërohet trajner i Manchester United

para një jave - KosovaPress

Trajneri argjentinas Mauricio Pochettino ka kërkuar nga Manchester United për të nënshkruar me Kieran Trippier të Atletico Madridit dhe Jules Kounde të Sevillas, nëse emërohet si trajner, raporton “La...

CHAMPIONS/ Man.City – PSG, statistikat dhe formacionet e mundshme

para një jave - Albeu

Sonte në “Etihad Stadium” do të luhet një finale e parakohshme mes Manchester City-t dhe PSG-së në kuadër të ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola...

Man City – PSG: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

para një jave - Zhurnal

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit A në Ligën e Kampionëve 2021/22. Qytetarët janë nikoqir të parisienëve në ndeshjen më të mirë të mbrëmjes së...

Man United e do De Jong si pasuesi i Pogba

para një jave - Iliria News

“Djajtë e Kuq” ende nuk kanë arritur marrëveshje me Pogban, të cilit i skadon kontrata në verë, që nënkupton se ‘rrezikojnë’ që francezi të largohet falas në verë, transmeton lajmi.net. De Jong, ndërkohë,...

XAVI: JEMI BARÇA DHE DO TË SHKOJMË TË FITOJMË NDAJ BAYERN E KUJTDO TJETËR

para një jave - Iliria News

Barcelona u përball me Benficën mbrëmjen e së martës në një përballje vendimtare të Ligës së Kampionëve në Camp Nou. Skuadra katalanase ishte e dyta në Grupin E në fillim të ndeshjes, dy pikë më shumë...

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

para një jave - Telegrafi

Klubi anglez, Manchester United është në komunikim me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili shihet si pasues i përhershëm për Ole Gunnar Solskjaerin. Djajtë e Kuq janë në kërkim të një trajneri...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para një jave - Telegrafi

Lionel Messi ka përsëritur synimin e tij për t’u kthyer në Barcelonë në të ardhmen pas ndarjes me Blaugranët verën e fundit, kur ai iu bashkua me Paris Saint-Germain në një transferim të lirë pas skadimit...

Ronaldo vendos tjetër rekord historik pas golit ndaj Villarreal

para një jave - Almakos

Pas golit ndaj Villarreal, Ronaldo vendos tjetër rekord historik. Ylli i Manchester Unitedit, Cristino Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord historik. Portugezi dje realizoi golin e parë në fitoren 0 –...

Mesazhi i Cristiano Ronaldos pas fitores në Villarreal

para një jave - Syri.net Kosova

Mbrëmjen e së martës, Manchester United fitoi 0-2 në fushën e Villarrealit. Një fitore që erdhi në minutat e fundit të takimit për Michael Carrick, i cili u ul në pankinën e United pas largimit të Ole...

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

para një jave - Zhurnal

Klubi anglez, Manchester United është në komunikim me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili shihet si pasues i përhershëm për Ole Gunnar Solskjaerin. Djajtë e Kuq janë në kërkim të një trajneri...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para një jave - Zhurnal

Lionel Messi ka përsëritur synimin e tij për t’u kthyer në Barcelonë në të ardhmen pas ndarjes me Blaugranët verën e fundit, kur ai iu bashkua me Paris Saint-Germain në një transferim të lirë pas skadimit...

Manchester City – PSG, formacionet e mundshme

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt sonte do të takohet me PSG’në në Ligën e Kampionëve. Manchester City e mirëpret PSG’në në “Etihad” me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve të...

U dënua gabimisht si 18 vjeçar, u shfajësua dhe u lirua si 62 vjeçar

para një jave - Realiteti

Ekipi anglez Manchester United, është në kërkim të trajnerit të ri për klubin pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer javwn e kaluar. Lidhur më këtë, Manchester United ka nisur bisedimet me ish-trajnerin...

Qeveria ndan 1.7 milion euro për kompensimin e dëmeve nga fatkeqësitë natyrore në bujqësi

para një jave - Realiteti

Ekipi anglez Manchester United, është në kërkim të trajnerit të ri për klubin pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer javwn e kaluar. Lidhur më këtë, Manchester United ka nisur bisedimet me ish-trajnerin...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

para një jave - Realiteti

Ekipi anglez Manchester United, është në kërkim të trajnerit të ri për klubin pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer javwn e kaluar. Lidhur më këtë, Manchester United ka nisur bisedimet me ish-trajnerin...

Atletico Madrid-Milan, “Rossonerët” në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve

para një jave - KosovaPress

Me fillim nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja interesante në stadiumin “Wanda Metropolitano”, ku skuadra e Atletico Madridit e pret në shtëpi gjigandin italian AC Milan. Ky i fundit do të synojë me çdo...

Ronaldo vendos dhe thyen rekorde, bëhet ‘mister 800’ i futbollit

para një jave - NOA

Cristiano Ronaldo nuk ndalet së thyeri rekorde. Golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit, kapiteni i Portugalisë dhe ylli i Manchester United, mundi sërish veten, duke arritur kuotën e 800 golave...

Xavi: Udhëtojmë drejt Bayernit vetëm për fitore

para një jave - Infokusi

Trajneri i ri i Barcelonës Xavi nuk ka qenë i kënaqur me ndeshjen e mbrëmshme kundër Benficas në Ligën e Kampionëve, në të cilën të dy skuadrat barazuan me rezultat 0:0. “Blaugranët” dështuan që të sigurojnë...

Pas golit ndaj Villarreal, Ronaldo vendos tjetër rekord historik

para një jave - SportMania

Portugezi dje realizoi golin e parë në fitoren 0 – 2, si mysafir i Villarrealit, transmeton lajmi.net. Ronaldo ka vendosur një tjetër rekord duke u bërë lojtari i parë në histori që shënon në secilën prej...

Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi golin e 799-të në karrierë – theu edhe rekorde të tjera

para një jave - ATV Live

Mbrëmë ndaj Villarreal, seria e golave të Cristiano Ronaldos në Ligën e Kampionëve vazhdoi, dhe si rezultat vazhdoi edhe ëndrra e Manchester United në Champions League. Për ndeshjen e pestë radhazi në...

Pochettino refuzon Manchester Utd, thotë se është i lumtur në Paris

para një jave - ATV Live

Një rikthim në Premier League tani dhe aq më pak te Manchester Unitedi, e ka mohuar trajneri i Paris Saint-Germainit, Mauricio Pochettino. Emri i tij u përfol si i pari në listën e dëshirave te skuadra...

Xavi: Ne jemi Barça, kërkojmë fitore ndaj Bayernit

para një jave - Epoka e Re

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez nuk është ndarë i kënaqur me barazimin që mori skuadra e tij në përballje me Benficën (0-0). “Ne ishim shumë më superiorë ndaj Benficas dhe luajtëm një lojë të shkëlqyer,...

Champions League vjen edhe me tetë ndeshje

para një jave - RTK

Tetë ndeshje në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve do zhvillohen sonte. Manchester City - PSG dhe Atletico Madridi - AC Milan janë ndeshjet që pritet të jenë më interesante. Mbrëmë gjithashtu...

Pochettino dhe Ten Hag refuzojnë Manchester Unitedin

para një jave - RTK

Klubi anglez, Manchester United është refuzuar përkohësisht nga dy trajnerët, Mauricio Pochettino i Paris Saint-Germain dhe Erik ten Hag i Ajaxit. Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerin para...

Xavi: Jemi Barça dhe do të shkojmë të fitojmë ndaj Bayern e kujtdo tjetër

para një jave - RTK

Barcelona u përball me Benficën mbrëmjen e së martës në një përballje vendimtare të Ligës së Kampionëve në Camp Nou. Skuadra katalanase ishte e dyta në Grupin E në fillim të ndeshjes, dy pikë më shumë...

Deschamps, një opsion që po vlerësohet nga PSG

para një jave - Lexo

Pankinat e PSG dhe United e mbajnë planetin e futbollit në këmbë. Shkarkimi i Solskjaer ka vënë në lëvizje një efekt domino që mund t’i japë fund Pochettino në Manchester dhe Zidane në Paris? Ish- trajneri...

Liga e Kampionëve, ndeshja më interesante ajo mes Manchester City dhe PSG

para një jave - Infokusi

Gara më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve do të vazhdojë sot me xhiron e pestë të fazës së grupeve, ku do të kemi disa ndeshje tejet interesante. Fillimisht, programin e sotëm do ta hapin...

Deschamps, një opsion që po vlerësohet nga PSG

para një jave - ABC News

Pankinat e PSG dhe United e mbajnë planetin e futbollit në këmbë. Shkarkimi i Solskjaer ka vënë në lëvizje një efekt domino që mund t’i japë fund Pochettino në Manchester dhe Zidane në Paris? Ish- trajneri...

Xavi: Ne jemi Barça dhe do të shkojnë të fitojmë në Mynih dhe kudo tjetër

para një jave - Telegrafi

Barcelona u përball me Benficën mbrëmjen e së martës në një përballje vendimtare të Ligës së Kampionëve në Camp Nou. Skuadra katalanase ishte e dyta në Grupin E në fillim të ndeshjes, dy pikë më shumë...

Liga e Kampionëve, përballja e madhe e yjeve në ndeshjen, Man City – PSG

para një jave - ATV Live

Liga e Kampionëve vazhdon të mërkurën me tetë ndeshje të tjera dhe shumë vendimtare për rrethin tjetër të garës evropiane. Padyshim se vëmendja do të jetë në duelin ndërmjet Manchester Cityt e Paris St....

Man City – PSG: Statistikë, analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

para një jave - Lajmi.net

Të dy klubet më të pasura në botë, nuk e kanë siguruar kualifikimin tutje, andaj do bëjnë çmos për të arkëtuar pikët e plota, shkruan lajmi.net. Mungesat e lojtarëve: Man City ka disa mungesa kryesore...

Pochettino dhe Ten Hag refuzojnë Manchester Unitedin

para një jave - Telegrafi

Klubi anglez, Manchester United është refuzuar përkohësisht nga dy trajnerët, Mauricio Pochettino i Paris Saint-Germain dhe Erik ten Hag i Ajaxit. Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerin para...

Derbi mes Manchester Cityt dhe PSG, ja formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet derbi mes skuadrës angleze Manchester City dhe gjigandit francez Paris Saint-Germain, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën...

Lewandowski shënon gol të bukur me roveshatë

para një jave - Epoka e Re

Robert Lewandowski ka shënuar një super gol me roveshatë në ndeshjen qw Bayern Munchen e fitoi kundër Dinamo Kiev (1-2). Tashmë vetëm “Topi i Artë” i mungon polakut që shënon dhe dhuron spektakël më shumë se kushdo tjetër.

PSG-ja kërkon suksesin në “Etihad” për ta rrëmbyer pozitën e parë në grup

para një jave - Koha.net

Paris Saint-Germaini do të kërkojë ta mposhtë Manchester Cityn edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. PSG-ja do të përballet me Cityn në “Etihad Stadium”, të mërkurën...

Pochettino dhe Ten Hag refuzojnë Manchester Unitedin

para një jave - Indeks online

Klubi anglez, Manchester United është refuzuar përkohësisht nga dy trajnerët, Mauricio Pochettino i Paris Saint-Germain dhe Erik ten Hag i Ajaxit. Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerin para...

Man United e do De Jong si pasuesi i Pogba

para një jave - Lajmi.net

“Djajtë e Kuq” ende nuk kanë arritur marrëveshje me Pogban, të cilit i skadon kontrata në verë, që nënkupton se ‘rrezikojnë’ që francezi të largohet falas në verë, transmeton lajmi.net. De Jong, ndërkohë,...

Xavi ‘kercenon’ Bayernin: Ne jemi Barça dhe duhet të fitojmë edhe në Mynih

para një jave - NOA

Barcelona nuk shkoi më larg se barazimi pa gola ndaj Benfica, mbrëmë në “Camp Nou”. Kësisoji, në ndeshjen e fundit të fazës në grupe të Champions-it, skuadrës së Xavi Hernandez, që debutoi në këtë kompeticion...

Man United e do De Jong si pasuesi i Pogba

para një jave - Lajm

“Djajtë e Kuq” ende nuk kanë arritur marrëveshje me Pogban, të cilit i skadon kontrata në verë, që nënkupton se ‘rrezikojnë’ që francezi të largohet falas në verë, transmeton lajmi.net. De Jong, ndërkohë,...

Xavi: Jemi Barcelona dhe shkojmë për fitore te Bayern Munich

para një jave - Lajm

Katalunasit me këtë barazim ‘rrezikojnë’ shumë kualifikim tutje, ngase duhet të mposhtin Bayern Munich, ose në rast të humbjes ose barazimit, duhet të shpresojnë që Benfica të barazoi ose mposhtet nga...

Xavi: Udhëtojmë drejt Bayernit vetëm për fitore

para një jave - KosovaPress

Trajneri i ri i Barcelonës Xavi nuk ka qenë i kënaqur me ndeshjen e mbrëmshme kundër Benficas në Ligën e Kampionëve, në të cilën të dy skuadrat barazuan me rezultat 0:0. “Blaugranët” dështuan që të sigurojnë...

Atletico Madrid – Milan: Statistikë, analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

para një jave - SportMania

Si “Los Rijoblancos” dhe “Rossonerët” matematikisht kanë shpresa për kualifikim, andaj do mundohen të arkëtojnë vetëm pikët e plota, shkruan lajmi.net. Mungesat e lojtarëve: Atletico Madrid në këtë takim...

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

para një jave - Arbresh

Klubi anglez, Manchester United është në komunikim me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili shihet si pasues i përhershëm për Ole Gunnar Solskjaerin. Djajtë e Kuq janë në kërkim të një trajneri...

Liga e Kampionëve, ndeshja më interesante ajo mes Manchester City dhe PSG

para një jave - KosovaPress

Gara më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve do të vazhdojë sot me xhiron e pestë të fazës së grupeve, ku do të kemi disa ndeshje tejet interesante. Fillimisht, programin e sotëm do ta hapin...

Xavi: Jemi Barcelona dhe shkojmë për fitore te Bayern Munich

para një jave - Lajmi.net

Katalunasit me këtë barazim ‘rrezikojnë’ shumë kualifikim tutje, ngase duhet të mposhtin Bayern Munich, ose në rast të humbjes ose barazimit, duhet të shpresojnë që Benfica të barazoi ose mposhtet nga...

Man City – PSG: Statistikë, analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

para një jave - SportMania

Të dy klubet më të pasura në botë, nuk e kanë siguruar kualifikimin tutje, andaj do bëjnë çmos për të arkëtuar pikët e plota, shkruan lajmi.net. Mungesat e lojtarëve: Man City ka disa mungesa kryesore...

Liga e Kampionëve vazhdon me tetë super sfida, kryesorët Man City – PSG, Atletico – Milan

para një jave - Lajmi.net

Ndeshja më interesante është ndërmjet dy klubeve me të pasura në botë, Man Cityt dhe PSG-së, që zhvillohet në “Etihad Stadium”, shkruan lajmi.net. Pos kësaj, ndeshja tjetër që ia vlen të shikohet është...

Man United e do De Jong si pasuesi i Pogba

para një jave - Arbresh

Manchester United është i interesuar për të transferuar mesfushorin e Barcelonës, Frenkie de Jong, si zëvendësuesi i Paul Pogba. “Djajtë e Kuq” ende nuk kanë arritur marrëveshje me Pogban, të cilit i skadon...

Man United e do De Jong si pasuesi i Pogba

para një jave - SportMania

“Djajtë e Kuq” ende nuk kanë arritur marrëveshje me Pogban, të cilit i skadon kontrata në verë, që nënkupton se ‘rrezikojnë’ që francezi të largohet falas në verë, transmeton lajmi.net. De Jong, ndërkohë,...

Pochettino dhe Ten Hag refuzojnë Manchester Unitedin

para një jave - Arbresh

Klubi anglez, Manchester United është refuzuar përkohësisht nga dy trajnerët, Mauricio Pochettino i Paris Saint-Germain dhe Erik ten Hag i Ajaxit. Djajtë e Kuq kanë shkarkuar Ole Gunnar Solskjaerin para...

Xavi: Jemi Barcelona dhe shkojmë për fitore te Bayern Munich

para një jave - SportMania

Katalunasit me këtë barazim ‘rrezikojnë’ shumë kualifikim tutje, ngase duhet të mposhtin Bayern Munich, ose në rast të humbjes ose barazimit, duhet të shpresojnë që Benfica të barazoi ose mposhtet nga...

Chelsea “shqyen” Juven në Londër: 17 vite pa pësuar humbje si kjo!

para një jave - FaxWeb

Spekaktel nga Chelsea, me fëmijët e shkëlqyer të sektorit të të rinjve blu. Te rritur dhe formuar në shtëpi, të gjithë anglez: Chalobah, James, Hudson-Odoi. Ne fund, pokeri qe sherben per kualifikimin...

Liga e Kampionëve vazhdon me tetë super sfida, kryesorët Man City – PSG, Atletico – Milan

para një jave - SportMania

Ndeshja më interesante është ndërmjet dy klubeve me të pasura në botë, Man Cityt dhe PSG-së, që zhvillohet në “Etihad Stadium”, shkruan lajmi.net. Pos kësaj, ndeshja tjetër që ia vlen të shikohet është...

Chelsea shkatërron Juventus me “poker” golash dhe i merr kreun, Barcelona ndalet nga Benfica

para një jave - Ina

Ka surpriza në Champions League, por pretendentët nuk falin, sin ë rastin e Chelseas, që “hakmerret” ndaj Juventus për humbjen në Torino, duke fituar 4-0 dhe duke marrë vendin e parë në grup. Ndeshja në...

Xavi: Ne jemi Barça, do të shkojmë në Mynih për të fituar

para një jave - Ina

Barcelona nuk arriti të marrë më shumë se një barazim pa gola ndaj Benfikës, transmeton lajmi.net. Përkundër faktit që gjenden në pozitë të vështirë, Xavi beson se ekipi i tij mund të fitojë në duelin...

Champions League/ Barcelona mbetet në dorë të Bayernit, Chelsea shkatërron Juventusin

para një jave - Top Channel

Chelsea i merr vendin e parë Juventusit në Grupin H të Championsit pasi e mposhti thellë 4-0 në “Stamford Bridge” në raundin e parafundit të ndeshjeve në kësaj fazë. Skuadra e drejtuar nga Thomas Thuchel...

Bayerni “makineri” perfekte, Ronaldo e Sancho i japin kualifikimin Man. United

para një jave - Top Channel

Bayerni i Mynihut vijon ecurinë perfekte në ndeshjet e grupeve të Championsit. Kampionët e Bundesligës, në raundin e parafundit, mposhtën 1-2 Dynamon e Kievit, duke shkuar në kuotën e 15 pikëve, teksa...

Pochettino: Unë tek Manchester United? S’jam fëmijë …

para një jave - Top Channel

Mauricio Pochettino anashkalon zërat për kalimin e tij në stolin e Manchester United. Trajneri i PSG-së deklaroi se tashmë është mësuar të bashkëjetojë me zërat e merkatos. “Unë te Manchester United? Kam...

Pochettino është i lumtur te PSG

para një jave - Klan

Pochettino është i lumtur te PSG Trajneri argjentinas hodhi poshtë zërat për kalimin te United, qartësoi se ka kontratë deri në 2023 Mauricio Pochettino ka hedhur poshtë zërat që e çojnë atë te Manchester...

Xavi: Ne jemi Barça, do të shkojmë në Mynih për të fituar

para një jave - Albeu

Barcelona nuk arriti të marrë më shumë se një barazim pa gola ndaj Benfikës, por Xavi beson se ekipi i tij mund të fitojë në duelin e fundit ndaj Bayernit. “Ne ishim shumë më superiorë se Benfica sonte,...

Notat e lojtarëve, Chelsea 4-0 Juventus: James më i mirë, Sandro më i dobëti

para një jave - Telegrafi

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Juventusit me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve. Trevoh Chalobah, Recce James, Callum Hudson Odoi dhe Timo Werner i shënuan golat për londinezët....

FOTO/ Rezultatet e mbrëmjes së sotme në Champions League, Chelsea mposht thellë Juventusin

para një jave - Syri.net Kosova

Chelsea i merr vendin e parë Juventusit në Grupin H të Championsit pasi e mposhti thellë 4-0 në “Stamford Bridge” në raundin e parafundit të ndeshjeve në kësaj fazë. Skuadra e drejtuar nga Thomas Thuchel...

Rezultatet e mbrëmjes së sotme në Champions League, Chelsea mposht thellë Juventusin

para një jave - Aktuale

Chelsea i merr vendin e parë Juventusit në Grupin H të Championsit pasi e mposhti thellë 4-0 në “Stamford Bridge” në raundin e parafundit të ndeshjeve në kësaj fazë. Skuadra e drejtuar nga Thomas Thuchel...

Xavi: Ne jemi Barça, do të shkojmë në Mynih për të fituar

para një jave - Lajmi.net

Barcelona nuk arriti të marrë më shumë se një barazim pa gola ndaj Benfikës, transmeton lajmi.net. Përkundër faktit që gjenden në pozitë të vështirë, Xavi beson se ekipi i tij mund të fitojë në duelin...

Chelsea në stilin e kampionit, mposht bindshëm Juventusin

para një jave - Telegrafi

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Juventusit me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve. Londinezët e nisën me trusni në portën e italianëve duke i radhitur rastet. Goli erdhi në minutën...

Chelsea e nokauton Juventusin, Barça e rrezikon kualifikimin tutje

para një jave - RTV 21

Kanë përfunduar të gjitha ndeshje e Ligës së Kampionëve në kuadër të fazës së grupeve të zhvilluara të martën nga ora 21:00. Sfida kryesore e zhvilluar në stadiumin “Stamford Bridge” në Angli ndërmjet...

Kualifikohet Manchester United

para një jave - Klan

Kualifikohet Manchester United Bayern Munchen di vetëm të fitojë, Lewandoski realizoi për herë të nëntë radhazi në Champions Manchester United siguroi kualifikimin në të gjashtëmbëdhjetat e Ligës së Kampioneve...

Chelsea e poshtëron Juventusin

para një jave - Indeks online

Chelsea ka arritur të mposht Juventusin me rezultat 4-0. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen, duke dominuar në tërësi si me raste ashtu edhe me posedim të topit. Pas shumë tentimesh, Chelsea arriti të kalojë...

S’bën punë as Xavi, fati i Barçës në “kthetrat” e Bayern Munchen

para një jave - Indeks online

Vetëm një pikë në Camp Nou me rivalin direkt për vendin e dytë, Barcelona ka gabuar shumë në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 0-0 me Benfican. Barcelona ka marrë vetëm një pikë në sfidën e pestë të fazës...

Barça gabon në ‘Camp Nou’, sfida me Bayernin do të jetë për “jetë a vdekje”

para një jave - Gazeta Express

Vetëm një pikë në Camp Nou me rivalin direkt për vendin e dytë, Barcelona ka gabuar shumë në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 0-0 me Benfican. Barcelona ka marrë vetëm një pikë në sfidën e pestë të fazës...

PSG gjen zëvendësuesin e Pochettinos

para një jave - Iliria News

Zinedine Zidane, është njeriu që Paris Saint-Germain dëshiron të zëvendësojë Mauricio Pochettino, raporton Le Parisien. Pochettino thuhet se është i interesuar të marrë vendin e lirë të menaxherit në Manchester...

Ronaldo vazhdon të jetë i frikshëm në numra

para një jave - Iliria News

Cristiano Ronaldo ishte përsëri vendimtar në fitoren e Manchester Unitedit kundër Villarrealit në Ligën e Kampionëve duke e ndihmuar skuadrën e tij që të kualifikohet në fazën e eliminimit direkt. Djajtë...

Chelsea leksion Juventusit, Barcelona rrezikon kualifikimin

para një jave - Vizion Plus

Mbrëmjen e kësaj të marte janë mbyllur ndeshjet e parafundit të fazes së grupeve të Uefa Champions League. Në supersfidën e grupit H, Chelsea i ka dhënë një leksion të vërtetë Juventusit, ku e ka mposhtur...

‘Jemi të detyruar të bashkëjetojmë me thashethemet’/ Pochettino refuzon stolin e Manchesterit

para një jave - Syri.net Kosova

Mauricio Pochettino anashkalon zërat për kalimin e tij në stolin e Manchester United. Trajneri i PSG-së deklaroi se tashmë është mësuar të bashkëjetojë me zërat e merkatos. “Unë te Manchester United? Kam...

Barcelona barazon me Benficën dhe rrezikon eliminimin nga Liga e Kampionëve.

para një jave - Kallxo

Barcelona dhe Benfica kanë barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Pas këtij barazimi Barcelona mbetet në vendin e dytë me shtatë pikë. Kurse Benfica në...

Barcelona barazon ndaj Benficës dhe tashmë me një këmbë në “humnerë” (VIDEO)

para një jave - Albeu

Barcelona ka zhgënjyer në mbrëmje ndaj Benficës me barazimin pa gola 0-0. Loja ka qënë me disa raste të shpërdoruara nga ana e spanjollëve ku madje kanë goditur dhe shtyllën në pjesën e parë. Tashmë rrugëtimi...

VIDEO/ Barcelona barazon ndaj Benficës dhe tashmë me një këmbë në “humnerë”

para një jave - ABC News

Barcelona ka zhgënjyer në mbrëmje ndaj Benficës me barazimin pa gola 0-0. Loja ka qënë me disa raste të shpërdoruara nga ana e spanjollëve ku madje kanë goditur dhe shtyllën në pjesën e parë. Tashmë rrugëtimi...

Chelsea e turpëron Juventusin, e mposht 4:0

para një jave - Zeri

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Juventusit me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve. Londinezët e nisën me trusni në portën e italianëve duke i radhitur rastet. Goli erdhi në minutën...

VIDEO/ Chelsea zbret me “këmbë në tokë” Juven dhe i rrëmben vendin e parë (VIDEO)

para një jave - ABC News

Chelsea ka mposhtur 4-0 Juventusin duke i rrëmbyer vendin e parë në Grupin H. Golat për skuadrën e Tuchel u realizuan nga Chalobah 25′, James 56′, Hudson-Odoi 58′ dhe Werner 95+. SHIKO GOLAT KETU: Ndërkohë,...

Reagimi i Ronaldos pas fitores ndaj Villarrealit

para një jave - RTV 21

Manchester United ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Villarrealit në Ligën e Kampionëve si rezultat i së cilës edhe e ka siguruar fazën e eliminimit direkt të këtij kompeticioni. Kjo ishte njëkohësisht...

Chelsea e “shkatërron” Juventusin

para një jave - OraInfo

Chelsea doli të jetë “arrë” e fortë për Juventusin. Chelsea ka shënuar fitore ndaj Juventusit me rezultat 4-0 në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve. Londinezët e nisën me trusni në portën...

Chelsea i jep leksion Juventusit

para një jave - Kallxo

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat të thellë 4-0 ndaj Juventusit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Chalobah shënoi për 1-0 në minutën e 25-të pas një tollovie të shkaktuar...

Messi vlerëson CR7

para një jave - Klan

Messi vlerëson CR7 Ylli argjentinas shprehet se rivaliteti mes dy futbollistëve tashmë është pjesë e historisë Ylli i PSG-së Lionel Messi ka vlerësuar rivalin e tij Cristiano Ronaldo për faktin se është...

Cristiano Ronaldo thyen tjetër rekord, 800 gola në karrierën e tij (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Cristiano Ronaldo është përmirësuar sërish. Ai ishte fillimisht CR7, pastaj CR700, dhe tani ai do të kalojë nga CR800 pasi goli i tij në fitoren 2-0 të Manchester United ndaj Villarreal shënoi shekullin...

Chelsea zbret me këmbë në tokë Juven dhe i rrëmben vendin e parë (VIDEO)

para një jave - Albeu

Chelsea ka mposhtur 3-0 Juventusin duke i rrëmbyer vendin e parë në Grupin H. Golat për skuadrën e Tuchel u realizuan nga Chalobah 25′, James 56′, Hudson-Odoi 58′. Ndërkohë, kur ka mbetur edhe një ndeshje...

Xavi flet pas barazimit me Benfican, ‘kërcënon’ Bayern Munchenin

para një jave - Infokusi

Skuadra e Barcelonës ka dështuar ta mposhtë Benfican dhe ta siguroj kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve një xhiro pa përfunduar faza e grupeve, shkruan Gazeta inFokus . Katalunasit...

FOTO/ Cristiano Ronaldo thyen tjetër rekord, 800 gola në karrierën e tij

para një jave - ABC News

Cristiano Ronaldo është përmirësuar sërish. Ai ishte fillimisht CR7, pastaj CR700, dhe tani ai do të kalojë nga CR800 pasi goli i tij në fitoren 2-0 të Manchester United ndaj Villarreal shënoi shekullin...

2 gola për dy minuta, Chelsea shkatërron Juven (VIDEO)

para një jave - ABC News

Chelsea është një hap larg fitores ndaj Juves. Blutë kanë realizuar 2 gola për dy minuta. Fillimisht realizoi James, ndërsa 2 minuta më vonë Hudson-Odoi realizoi një gol mjaft të bukur pas një super aksioni. /abcnews.al/

VIDEO/ Barcelona e mbyll pjesën e parë pa gola, Chelsea në avantazh ndaj Juventus

para një jave - ABC News

arcelona ka mbyllur pjesën e parë me rezultatin 0-0. Katalanasit kanë tentuar disa herë portën por nuk kanë gjetur dot golin. Xavi kërkon patjetër në pjesën e dytë të ndryshojë rezultatin. Nga ana tjetër...

Chelsea në epërsi ndaj Juventusit

para një jave - Koha.net

Chelsea është në epërsi 1:0 ndaj Juventusit, pas pjesës së parë të ndeshjes në Londër. Mbrojtësi Trevoh Chalobah ka shënuar për 1:0 në minutën e 25-të. Ndeshja i takon grupit H të Ligës së Kampionëve....

Pa gola në pjesën e parë në “Camp Nou”

para një jave - Koha.net

Nuk janë shënuar gola në pjesën e parë të ndeshjes mes Barcelonës dhe Benficas, që po luhet në “Camp Nou”. Ndeshja i takon grupit E të Ligës së Kampionëve. Barcelona e Benfica janë në garë për pozitën...

Messi e vlerëson “të bukur” rivalitetin me Ronaldon

para një jave - Koha.net

Ylli argjentinas, Lionel Messi, ka thënë se është i impresionuar me startin e Cristiano Ronaldos te Manchester Unitedi. Messi ka shtuar se ruan kujtime të mira nga rivaliteti “i bukur” që e ka pasur me...

Ronaldo vazhdon të jetë i frikshëm në numra

para një jave - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ishte përsëri vendimtar në fitoren e Manchester Unitedit kundër Villarrealit në Ligën e Kampionëve duke e ndihmuar skuadrën e tij që të kualifikohet në fazën e eliminimit direkt. Djajtë...

Ronaldo vazhdon të jetë i frikshëm në numra

para një jave - Zhurnal

Cristiano Ronaldo ishte përsëri vendimtar në fitoren e Manchester Unitedit kundër Villarrealit në Ligën e Kampionëve duke e ndihmuar skuadrën e tij që të kualifikohet në fazën e eliminimit direkt. Djajtë...

Vjen goli i dytë në ndeshjen Chelsea – Juventus

para një jave - GazetaBlic

Chelsea e ka dyfishuar avantazhin ndaj Juventusit. James ka shënuar në minutën e 56-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 2 me 0. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO .

Chelsean shkëlqen në “Stamford Bridge”, Odoi shënon golin e tretë

para një jave - GazetaBlic

Chelsea e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Juventusit. Odoi ka shënuar në minutën e 58-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 3 me 0. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

2 gola për dy minuta, Chelsea shkatërron Juven (VIDEO)

para një jave - Albeu

Realizon James dhe Hudson-Odoi vijon..

Chelsea shënon dy gola të shpejtë ndaj Juventusit

para një jave - Indeks online

Ekipi anglez po vazhdon me lojë më të mirë edhe në pjesën e dytë. Chelsea ka trefishuar epërsinë ndaj Juventusit në 3-0. Ishte Reece James ai që shënoi në min e 56′ për 2-0. 00:0000:36 Ndërsa vetëm dy...

United merr tri pikë jetike ndaj Villarrealit

para një jave - RTK

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të së martës në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Bayerni i Munihit ka shënuar një fitore komode me rezultat 2-1 ndaj Dinamo Kievit edhe pse skuadra...

CHL/ Rezultatet e ndeshjeve pas pjesës së parë

para një jave - RTK

Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve që kanë filluara nga ora 21:00. Këto sfida janë të vlefshme për rrethin e parafundit të fazës së grupeve të kësaj gare. Chelsea...

PSG gjen zëvendësuesin e Pochettinos

para një jave - OraInfo

Zinedine Zidane, është njeriu që Paris Saint-Germain dëshiron të zëvendësojë Mauricio Pochettino, raporton Le Parisien. Pochettino thuhet se është i interesuar të marrë vendin e lirë të menaxherit në Manchester...

Bayern perfekt në Champions, fitore në Kievin e akullt

para një jave - Syri.net Kosova

Në një natë me borë në stadiumin “Olimpiyskiy”, Bayern Munich mundi Dynamo Kiev 2-1, duke ndërprerë një seri prej tre ndeshjesh pa fitore në ndeshjet e UEFA Champions League në Ukrainë dhe duke eliminuar...

Barcelona e mbyll pjesën e parë pa gola, Chelsea në avantazh ndaj Juventus (VIDEO)

para një jave - Albeu

Barcelona ka mbyllur pjesën e parë me rezultatin 0-0. Katalanasit kanë tentuar disa herë portën por nuk kanë gjetur dot golin. Xavi kërkon patjetër në pjesën e dytë të ndryshojë rezultatin. Nga ana tjetër...

Barcelona dhe Benfica ndahen në paqe

para një jave - Infokusi

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola 0-0 ndaj Benficas, në sfidën e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e zhvilluar...

BARCA “NË DUART” E BAYERN | 0-0 në Camp Nou, por Benfica humbi rastin e vitit në sekondat e fundit (VIDEO)

para një jave - Tetova1

Debutimi i Xavi Hernandez në Champions League ka rezultuar me një barazim 0-0 dhe me dy gola të anuluar. Barcelona nuk arrin të marrë 3 pikët dhe mban ende të hapur diskutimin për t’u kualifikuar pasi...

Chelsea mposht me lehtësi Juventusin, Barcelona ndalet nga Benfica

para një jave - Lajmi.net

Chelsea ka arritur të mposht Juventusin me rezultat 4-0, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen, duke dominuar në tërësi si me raste ashtu edhe me posedim të topit. Pas shumë tentimesh,...

Cristiano Ronaldo thyen tjetër rekord, 800 gola në karrierën e tij

para një jave - InfoShqip

Cristiano Ronaldo është përmirësuar sërish. Ai ishte fillimisht CR7, pastaj CR700, dhe tani ai do të kalojë nga CR800 pasi goli i tij në fitoren 2-0 të Manchester United ndaj Villarreal shënoi shekullin...

Bayern Munich vazhdon ecurinë perfekte, mposht Dinamo Kievin si mysafir

para një jave - Zeri

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Dinamo Kiev me rezultat 2-1, duke vazhduar ecurinë perfekt në Ligën e Kampionëve Ndeshja nisi me një super gol të Robert Lewandowski që shënoi me gërshërë në minutën...

Fiton Manchester United, shkëlqen Ronaldo

para një jave - Zeri

Manchester Unitedi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme përballë Villarrealit (2-0) në ndeshjen e raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve dhe është kualifikuar në të tetën e finales....

Notat e lojtarëve, Dinamo Kiev 1-2 Bayern Munich: Goretzka më i miri në fushë

para një jave - Telegrafi

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Dinamo Kiev me rezultat 2-1, duke vazhduar ecurinë perfekt në Ligën e Kampionëve Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman i shënuan golat për bavarezët, ndërsa Denys Garmash...

Bayerni bën detyrën ndaj Kievit, United merr tri pikë jetike ndaj Villarrealit

para një jave - RTV 21

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të së martës në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Bayerni i Munihit ka shënuar një fitore komode me rezultat 2-1 ndaj Dinamo Kievit edhe pse skuadra...

Chelsea ‘nokauton’ Juventusin, i shënon edhe dy gola ekspres

para një jave - Infokusi

Chelsea dhe Juventusi po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Stamford Bridge’, skuadra e Chelseas ka...

VIDEO/ Zhbllokohet supersfida, Chelsea në avantazh ndaj Juves

para një jave - ABC News

Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Juves. Chalobah realizoi një gol mjaft të bukur në minutën e 25′.

Pochettino flet për stolin e Manchester United

para një jave - ABC News

Mauricio Pochettino po përflitet për stolin e Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunna Solskjaer. Pochettino ka këmbëngulur se ai është shumë i lumtur me punën e tij në PSG duke shtuar se spekulimet...

VIDEO/ Manchester United siguron kualifikimin në turin tjetër të Champions League

para një jave - Syri.net Kosova

Manchester United ka siguruar sot zyrtarisht kalimin në turin tjetër të Ligës së Kampioneve me një fitore 2-0 ndaj Villarreal në fushën e këtij të fundit. Skuadra angleze duhej të fitonte në Spanjë që...

United mposht Villarealin me golat e Ronaldos dhe Sanchos (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Manchester United është lider në Grupin F një xhiro para përfundimit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” e kanë mundur 2:0 në udhëtim Villarrealin, për të pushtuar vendin e parë në...

Chelsea shënon ndaj Juventusit, gol i bukur në “Stamford Bridge”

para një jave - GazetaBlic

Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Juventusit. Chalobah ka shënuar në minutën e 24-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 1 me 0. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Unitedi triumfon ndaj Villarrealit dhe kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

para një jave - Zhurnal

Manchester Unitedi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme përballë Villarrealit (2-0) në ndeshjen e raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve dhe është kualifikuar në të tetën e finales....

Bayern Munich vazhdon ecurinë perfekte, mposht Dinamo Kievin si mysafir

para një jave - Zhurnal

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Dinamo Kiev me rezultat 2-1, duke vazhduar ecurinë perfekt në Ligën e Kampionëve Ndeshja nisi me një super gol të Robert Lewandowski që shënoi me gërshërë në minutën...

Unitedi triumfon ndaj Villarrealit dhe kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

para një jave - Telegrafi

Manchester Unitedi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme përballë Villarrealit (2-0) në ndeshjen e raundit të pestë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve dhe është kualifikuar në të tetën e finales....

Bayern Munich vazhdon ecurinë perfekte, mposht Dinamo Kievin si mysafir

para një jave - Telegrafi

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Dinamo Kiev me rezultat 2-1, duke vazhduar ecurinë perfekt në Ligën e Kampionëve Ndeshja nisi me një super gol të Robert Lewandowski që shënoi me gërshërë në minutën...

Messi për CR7: Ai ka shënuar gola si gjithmonë dhe nuk e ka problem përshtatjen

para një jave - Albeu

Messi ka komentuar formën e Ronldos te Man United. Sipas argjentinasit, ylli portugez është përshtatur mjaft mirë te Man United dhe se portugezi di të shënojë gjthmonë. “United është një skuadër shumë...

Chelsea shënon dy gola të shpejtë ndaj Juventusit

para një jave - Lajmi.net

Chelsea ka trefishuar epërsinë ndaj Juventusit në 3-0, shkruan lajmi.net. Ishte Reece James ai që shënoi në min e 56′ për 2-0. https://playbain.com/ueVwYvk.mp4 Ndërsa vetëm dy minuta më vonë Callum Hudson...

Man Utd nuk humb kohë, kontakton këtë trajner

para një jave - OraInfo

Manchester United ka mbetur pa trajner, e shumë emra të trajnerëve të njohur po komentohen në media. Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është kontaktuar nga Manchester United me synimin për të...

Manchester Unitedi kualifikohet në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

para një jave - Kallxo

Manchester Unitedi ka shënuar fitore me rezultat 0-2 ndaj Villarrealit ën kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Cristiano Ronaldo shënoi për 0-1 në minutën e 78-të pas një gabimi të mbrojtës...

Pesë fitore nga pesë ndeshje për Bayernin në Ligën e Kampionëve

para një jave - Kallxo

Bayern Munchen ka shënuar fitore me rezultat 1-2 ndaj Dinamos së Kievit, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Robert Lewandowski e hapi serinë e golave për bavarezët në minutën e 14-të...

Ronaldo vjen me një postim interesant pas fitores ndaj Villarrealit, ja çfarë shkruan

para një jave - Infokusi

Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Djajtë e Kuq’ kanë triumfuar në udhëtim te Villarreali me rezultat...

Përfundojnë pjesët e para në gjashtë takimet e Ligës së Kampionëve, këto janë rezultatet

para një jave - Infokusi

Kanë përfunduar pjesët e para në gjashtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve, të cilat kanë filluar nga ora 21:00 dhe po zhvillohen në kuadër të xhiros së pestë në fazën e grupeve, shkruan Gazeta inFokus ....

Xavi: Ne jemi Barça, do të shkojmë në Mynih për të fituar

para një jave - SportMania

Barcelona nuk arriti të marrë më shumë se një barazim pa gola ndaj Benfikës, transmeton lajmi.net. Përkundër faktit që gjenden në pozitë të vështirë, Xavi beson se ekipi i tij mund të fitojë në duelin...

Messi jep pikëpamjet e tij për CR7 te Unitedi: Ai ka shënuar gola si gjithmonë dhe nuk e ka problem përshtatjen

para një jave - Telegrafi

Superylli portugezi ka qenë elementi i vetëm pozitiv në periudhën zhgënjyese të Djajve të Kuq duke i shënuar nëntë gola në 13 paraqitje në të gjitha garat. Megjithatë, forma e tij e mirë që nga rikthimi...

Bayerni mbyllë pjesën e parë me avantazh prej dy golash

para një jave - Koha.net

Bayern Muencheni e ka mbyllur me dy gola avantazh pjesën e parë ndaj Dinamo Kievit. Ndeshja i takon Grupit E të Ligës së Kampionëve. Robert Lewandoëski kaloi Bayernin në epërsi me golin e shënuar në minutën...

Ronaldo dhe Sancho i japin 3 pikë të arta Manchesterit (VIDEO)

para një jave - Albeu

Manchester United ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme sot ndaj spanjollëve të Villareal-it. Ndeshja ka qënë me shumë raste nga të dyja ekipet por konkret është treguar Manchester United...

Chelsea e nokauton Juventusin, Barça e rrezikon kualifikimin tutje

para një jave - ATV Live

Kanë përfunduar të gjitha ndeshje e Ligës së Kampionëve në kuadër të fazës së grupeve të zhvilluara të martën nga ora 21:00. Sfida kryesore e zhvilluar në stadiumin “Stamford Bridge” në Angli ndërmjet...

Sancho zhbllokohet tek Manchester United, shënon ndaj Villarreal

para një jave - GazetaBlic

Manchester United e ka dyfishuar avantazhin ndaj Villarreal. Sancho ka shënuar në minutën e 90-të, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një super aksion nga skuadra angleze. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO .

Bayern Munich me bilanc 100%, fiton edhe ndaj Dynamo Kiev

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja e parë në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich ka arritur fitoren e radhës ndaj Dynamo Kiev, me bavarezët që triumfuan me rezultat 1 me 2, shkruan GazetaBlic Sport. Lewandowski dhe Coman...

Përfundojnë pjesët e para: Chelsea në epërsi ndaj Juventusit, pa gola në sfidën Barcelona – Benfica

para një jave - Lajmi.net

Skuadra e Chelseas është duke avancuar 1-0 ndaj Juventusit pas 45 minutave të para, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen, duke dominuar në tërësi si me raste ashtu edhe me posedim të topit....

Bayerni fiton me golat e Lewandowskit dhe Comanit

para një jave - Lexo

Pesë ndeshje, pesë fitore – Bayern Munich është i frikshëm në Ligën e Kampionëve. Në sfidën e radhës, të besuarit e Julian Nagelsmann, e mposhtën 2-1 Dinamon e Kievit, raporton Gazeta Express. Bayerni...

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

para një jave - RTK

Ylli portugez ka realizuar për Unitedin. Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Villarrealit 0-1, shkruan lajmi.net. Pas një gabimi në mbrojtjen e ekipit spanjoll, Cristiano Ronaldo goditi bukur për...

VIDEO/ Ronaldo dhe Sancho i japin 3 pikë të arta Manchesterit

para një jave - ABC News

Manchester United ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme sot ndaj spanjollëve të Villareal-it. Ndeshja ka qënë me shumë raste nga të dyja ekipet por konkret është treguar Manchester United...

Super gol nga Ronaldo, Manchester United kalon në avantazh ndaj Villarreal

para një jave - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Manchester United. Sulmuesi portugez shënoi gol shumë të bukur ndaj Villarreal, shkruan GazetaBlic Sport. Ja pamjet nga goli i tij i shënuar. VIDEO.

Chelsea tregon forcën kundër Juventusit

para një jave - Epoka e Re

Chelsea ka mposhtur 4-0 Juventusin duke i rrëmbyer vendin e parë në Grupin H. Golat për skuadrën e Tuchel u realizuan nga Chalobah 25′, James 56′, Hudson-Odoi 58′ dhe Werner 95+. Ndërkohë, kur ka mbetur...

Mbyllet pa gola pjesa e parë ndërmjet Villarrealit e Unitedit

para një jave - Koha.net

Ka përfunduar pa gola ndeshja ndërmjet Villarrealit dhe Manchester Unitedit që po zhvillohet në “Estadio de la Ceramica” në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në pjesën e parë, Villarreali ka pasur në 57 për...

Bayeni mbyllë pjesën e parë me avantazh prej dy golash

para një jave - Koha.net

Bayern Muencheni e ka mbyllur me dy gola avantazh pjesën e parë ndaj Dinamo Kievit. Ndeshja i takon Grupit E të Ligës së Kampionëve. Robert Lewandoëski kaloi Bayernin në epërsi me golin e shënuar në minutën...

Zhbllokon rezultatin Manchester United me Ronaldon (VIDEO)

para një jave - Albeu

Manchester United ka arritur të zhbllokoj rezultatin në minutën e 78’ me anë të Cristiano Ronaldo. Pas një gabimi në gjysëm fushën e spanjollëve Ronaldo ka përfituar duke ia ngritur topin nga sipër portierit....

Zhbllokohet rezultati në takimin mes Chelseas dhe Juventusit

para një jave - Infokusi

Chelsea dhe Juventusi po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Stamford Bridge’, skuadra e Chelseas ka...

Gol nga Chalobah, Chelsea në epërsi ndaj Juventusit

para një jave - Lajmi.net

Skuadra e Chelseas është duke avancuar 1-0 ndaj Juventusit, shkruan lajmi.net. Vendasit kaluan në epërsinë me golin e Trevoh Chalobah në min e 26′. Pas një tollovie në zonë, më së miri u gjet Chalobah...

LK/ Chelsea e nokauton Juventusin, Barça e rrezikon kualifikimin tutje

para një jave - KosovaPress

Kanë përfunduar të gjitha ndeshje e Ligës së Kampionëve në kuadër të fazës së grupeve të zhvilluara të martën nga ora 21:00. Sfida kryesore e zhvilluar në stadiumin “Stamford Bridge” në Angli ndërmjet...

Barça gabon në ‘Camp Nou’, sfida me Bayernin do jetë ‘dramë e vërtetë’

para një jave - Gazeta Metro

Vetëm një pikë në Camp Nou me rivalin direkt për vendin e dytë, Barcelona ka gabuar shumë në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 0-0 me Benfican. Barcelona ka marrë vetëm një pikë në sfidën e pestë të fazës...

Chelsea po e shkel Juventusin

para një jave - Gazeta Metro

Chelsea i ka shënuar edhe dy gola të shpejtë Juventusit. Në fillim të pjesës së dytë, Reece James shënoi për 2-1 në minutën e 56’, dhe Callum Hudson-Odoi për 3-0 në atë të 58. https://tiger.cdnja.co/v/74/747ML.mp4

Chelsea mposht me lehtësi Juventusin, Barcelona ndalet nga Benfica

para një jave - SportMania

Chelsea ka arritur të mposht Juventusin me rezultat 4-0, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen, duke dominuar në tërësi si me raste ashtu edhe me posedim të topit. Pas shumë tentimesh,...

Kampion Evrope për një arsye: Chelsea shkelë Juventusin në Londër

para një jave - Periskopi

Chelsea i ka dhënë leksione futbolli Juventusit në Londër, derisa triumfoi 3-0 kundër ‘Zonjës së Vjetër’, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në Champions League. ‘Të Kaltërit’ dominuan totalisht...

Barcelona ndalet me barazim të mërzitshëm nga Benfica

para një jave - Periskopi

Vetëm një pikë në Camp Nou me rivalin direkt për vendin e dytë, Barcelona ka gabuar shumë në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 0-0 me Benfican. Barcelona ka marrë vetëm një pikë në sfidën e pestë të fazës...

Barcelona barazon ndaj Benficës

para një jave - Epoka e Re

Barcelona ka zhgënjyer në mbrëmje ndaj Benficës me barazimin pa gola 0-0. Loja ka qënë me disa raste të shpërdoruara nga ana e spanjollëve ku madje kanë goditur dhe shtyllën në pjesën e parë. Tashmë rrugëtimi...

Përfundojnë ndeshjet, Barcelona barazon ndaj Benficës, i’a komplikon punët vetes

para një jave - Arbresh

Sapo kanë përfunduar 8 ndeshjet e sotme të cilat janë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Dy ndeshje janë zhvilluar në ora 18:45, Dynamo Kyiv-Bayern Munich dhe Villareal-Manchester United. Ndërsa ndeshjet...

Robert Lewandowski shënon super gol me gërshërë ndaj Dinamo Kievit

para një jave - Telegrafi

Robert Lewandowski nuk e ka ndërmend ta ndalet këtë sezon, duke vazhduar me gola. Zhvillohej minuta e 14-të, kur polaku me një goditje të bukur me gërshërë shënoi për 1-0. Ky ishte goli i nëntë në këtë...

Manchester Unitedi fiton pa Solskjaerin

para një jave - Infokusi

Skuadra e Mancheser Unitedit ka shënuar fitore në ndeshjen e parë pas shkarkimit të trajnerit Ole Gunnar Solskjaerit, shkruan Gazeta inFokus . ‘Djajtë e Kuq’ kanë triumfuar në udhëtim te Villarrealit me...

Lajmërohet Pochettino, flet për lidhjen e tij me postin e Manchester Unitedit

para një jave - RTV 21

Mauricio Pochettino është në mesin e trajnerëve që po lidhen ngushtë me stolin e Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunna Solskjaer. Trajneri i cili është aktualisht duke e drejtuar gjigantin francez...

Mbappe i pafat, Zidane mund të bindë yllin francez të...

para një jave - Syri.net Kosova

Emërimi i mundshëm i Zinedine Zidane si trajner i Paris Saint-Germain thuhet se mund të dëmtojë përpjekjet e Real Madridit për të nënshkruar me Kylian Mbappe . Zidane kohët e fundit është lidhur me një...

Chelsea shënon dy gola të shpejtë ndaj Juventusit

para një jave - SportMania

Chelsea ka trefishuar epërsinë ndaj Juventusit në 3-0, shkruan lajmi.net. Ishte Reece James ai që shënoi në min e 56′ për 2-0. https://playbain.com/ueVwYvk.mp4 Ndërsa vetëm dy minuta më vonë Callum Hudson...

PSG gjen zëvendësuesin e Pochettinos

para një jave - Almakos

Zinedine Zidane, është njeriu që Paris Saint-Germain dëshiron të zëvendësojë Mauricio Pochettino, raporton Le Parisien. Pochettino thuhet se është i interesuar të marrë vendin e lirë të menaxherit në Manchester...

Reagimi interesant i Ronaldos pas fitores ndaj Villarrealit

para një jave - Gazeta Metro

Manchester United ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Villarrealit në Ligën e Kampionëve si rezultat i së cilës edhe e ka siguruar fazën e eliminimit direkt të këtij kompeticioni. Kjo ishte njëkohësisht...

Vjen goli i dytë në ndeshjen Chelsea – Juventus

para një jave - Gazeta Metro

Chelsea e ka dyfishuar avantazhin ndaj Juventusit. James ka shënuar në minutën e 56-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 2 me 0. https://playbain.com/ueVwYvk.mp4

Chelsea po tregon fuqinë e vërtetë kundër Juven, dy gola për tre minuta për t’i fundosur biankonerët

para një jave - Periskopi

Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë dhe tretë dhe tash po avancon 3-0 kundër Juventusit, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e pestë në grupet e Champions League. I jashtëzakonshmi këtë sezon, Reece James...

Pochettino flet për stolin e Manchester United

para një jave - Albeu

Mauricio Pochettino po përflitet për stolin e Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunna Solskjaer. Pochettino ka këmbëngulur se ai është shumë i lumtur me punën e tij në PSG duke shtuar se spekulimet...

Pse Lewandowski e meriton “Topin e Artë”? Mjafton ky gol në Champions (VIDEO)

para një jave - Albeu

Bayern Munich ka zhbllokuar rezultatin me një supergol ndaj Dinamo Kievit. Robert Lewanwski ka realizuar njw supergol me “Volley” duke bërë të pamundur topin të kapej nga portieri i ekipit ukrainas. Dinamo...

Reagimi interesant i Ronaldos pas fitores ndaj Villarrealit

para një jave - KosovaPress

Manchester United ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Villarrealit në Ligën e Kampionëve si rezultat i së cilës edhe e ka siguruar fazën e eliminimit direkt të këtij kompeticioni. Kjo ishte njëkohësisht...

Bayern Muncheni e mposhtë Dynamo Kyivin

para një jave - Infokusi

Skuadra e Bayern Munchenit e ka regjistruar edhe fitoren e pestë radhazi në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . ‘Bavarezët’ kësaj radhe e kanë mposhtur në udhëtim Dynamo Kyivin...

Lewandowski dhe Bayerni shkëlqejnë ndaj Dynamo Kiev, Manchester United nuk shënon dot ndaj Villarreal pas pjesës së parë

para një jave - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Bayern Munich është në avantazh ndaj Dynamo Kiev. Gjermanët e kanë epërsinë e dy golave, 0 me 2, shkruan GazetaBlic Sport. Robert Lewandowski...

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

para një jave - Lajmi.net

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Villarrealit 0-1, shkruan lajmi.net. Pas një gabimi në mbrojtjen e ekipit spanjoll, Cristiano Ronaldo goditi bukur për të kaluar në epërsi ekipin e tij në min...

Ronaldo i jashtëzakonshëm, realizon parabolë fantastike që duhet shikuar dhjetëra herë

para një jave - Infokusi

Villarreali dhe Manchester Unitedi po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Estadio de la Ceramica’,...

Rrezikohet kualifikimi/ Barcelona mbyll pa gola pjesën e parë, Chelsea në avantazh ndaj Juventusit

para një jave - FaxWeb

Barcelona ka mbyllur pjesën e parë me rezultatin 0-0. Katalanasit kanë tentuar disa herë portën por nuk kanë gjetur dot golin. Xavi kërkon patjetër në pjesën e dytë të ndryshojë rezultatin. Nga ana tjetër...

Përfundojnë pjesët e para: Chelsea në epërsi ndaj Juventusit, pa gola në sfidën Barcelona – Benfica

para një jave - SportMania

Skuadra e Chelseas është duke avancuar 1-0 ndaj Juventusit pas 45 minutave të para, shkruan lajmi.net. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen, duke dominuar në tërësi si me raste ashtu edhe me posedim të topit....

Shikoni perlën e Lewandowskit në Kiev (Video)

para një jave - NOA

Fitoi çmimin ‘Lojtari më i mirë’ Levandowski shën perlën e radhës. Ylli i Bayern Munich ka zhbllokuar në minutën e 14-të ndeshjen e Champions League kundër Dinamos së Kievit. Dhe e ka bërë me një gol magjik....

Coman shënon golin e dytë për Bayernin, super aksion

para një jave - GazetaBlic

Bayern Munich e ka dyfishuar avantazhin ndaj Dynamo Kiev. Coman ka shënuar në minutën e 42-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 0 me 2. Ja pamjet nga goli i shënuar. VIDEO.

Përfundojnë pjesët e para: Chelsea në epërsi ndaj Juventusit, pa gola në sfidën Barcelona – Benfica

para një jave - Arbresh

Janë duke u zhvilluar gjashtë duele në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Chelseas është duke avancuar 1-0 ndaj Juventusit pas 45 minutave të para. Vendasit e nisën furishëm ndeshjen, duke dominuar në tërësi...

Çfarë klasi ka ky lojtar, Lewandowski shënon në gërshërë

para një jave - Indeks online

Robert Lewandowski ka realizuar gol tejet të bukur në Champions League. Sulmuesi polak ka shënuar në gërshërë në ndeshjen që Bayern po e fiton në udhëtim te Dinamo Kiev. Vetëm 14 minuta iu deshën atij...

Pochettino flet për lidhjen e tij me postin e Manchester Unitedit

para një jave - RTK

Mauricio Pochettino është në mesin e trajnerëve që po lidhen ngushtë me stolin e Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunna Solskjaer. Trajneri i cili është aktualisht duke e drejtuar gjigantin francez...

Lewandowski realizon euro gol ndaj Dynamo Kievit

para një jave - RTK

Skuadra gjermane ka kaluar në epërsi ndaj asaj ukrainase. Skuadra gjermane ka kaluar në epërsi ndaj asaj ukrainase.Bayern Munchen është duke avancuar 0-1 ndaj Dynamo Kievit. Golin për mysafirët e realizoi...

United i kërkon Valverdes të ulet në stol deri në fund të sezonit

para një jave - Lexo

Ernesto Valverde është kandidati tjetër i mundshëm për t’u ulur në stolin e Manchester United. Sipas “Guardian”, Manchester United ka nisur bisedimet me ish-trajnerin e Barcelonës për ta bindur atë të...

VIDEO – Lewandowski shënon golin e vitit në stilin “gërshërë”

para një jave - Kallxo

Bayern Munich ka kaluar në epërsi në minutën e 14-të me sulmuesin Robert Lewandowski. Sulmuesi polak ka shënuar një gol të bukur me stilin “gërshërë” për ta kaluar skuadrën gjermane në epërsi. Dinamo Kiev...

Pesë fitore nga pesë ndeshje për Bayernin në Ligën e Kampionëve

para një jave - in7

Bayern Munchen ka shënuar fitore me rezultat 1-2 ndaj Dinamos së Kievit, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Robert Lewandowski e hapi serinë e golave për bavarezët në minutën e 14-të...

CHL/ Rezultatet e ndeshjeve pas pjesës së parë

para një jave - KosovaPress

Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve që kanë filluara nga ora 21:00. Këto sfida janë të vlefshme për rrethin e parafundit të fazës së grupeve të kësaj gare, përcjellë...

VIDEO/ Pse Lewandowski e meriton “Topin e Artë”? Mjafton ky gol në Champions

para një jave - ABC News

Bayern Munich ka zhbllokuar rezultatin me një supergol ndaj Dinamo Kievit. Robert Lewanwski ka realizuar njw supergol me “Volley” duke bërë të pamundur topin të kapej nga portieri i ekipit ukrainas. Dinamo...

Pochettino ia mbyll dyert Manchester Unitedit: "Jam i lumtur në PSG"

para një jave - Gazeta Express

Mauricio Pochettino nuk është i interesuar të ulet në stolin e Manchester United. Ka pasur shumë zëra që prej shkarkimit të Ole Gunar Solskjaer, por në konferencë për media, para sfidës mes PSG-së dhe...

Chelsea i jashtëzakonshëm, shkund Juventusin pas dominimit total

para një jave - Periskopi

Chelsea ka kaluar në epërsi si nikoqir i Juventusit, në ndeshjen e vlefshme për grupet në Champions League. Trevoh Chalobah ka shënuar në minutën e 24-t, pasi u shërbye në zonë nga një kontakt i paqëllimtë...

Man Utd nuk humb kohë, kontakton këtë trajner

para një jave - Almakos

Manchester United ka mbetur pa trajner, e shumë emra të trajnerëve të njohur po komentohen në media. Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është kontaktuar nga Manchester United me synimin për të...

Gol nga Chalobah, Chelsea në epërsi ndaj Juventusit

para një jave - SportMania

Skuadra e Chelseas është duke avancuar 1-0 ndaj Juventusit, shkruan lajmi.net. Vendasit kaluan në epërsinë me golin e Trevoh Chalobah në min e 26′. Pas një tollovie në zonë, më së miri u gjet Chalobah...

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes mes Dynamo Kyivit dhe Bayern Munchenit

para një jave - Infokusi

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Dynamo Kyivit dhe Bayern Munchenit, që po luhet në kuadër të xhiros së pestë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Pas 45 minutave...

Manchester United zgjedh ish-trajnerin e Barcelonës

para një jave - ABC News

Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është në bisedime me Manchester United për t’u bërë trajner i përkohshëm i klubit deri në fund të sezonit. Sipas Guardian, Valverde tashmë ka pasur një sërë...

Liga e Kampionëve: Bayerni bën detyrën ndaj Kievit, United merr tri pikë jetike ndaj Villarrealit

para një jave - Gazeta Metro

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të së martës në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Bayerni i Munihit ka shënuar një fitore komode me rezultat 2-1 ndaj Dinamo Kievit edhe pse skuadra...

Fitojnë Unitedi dhe Bayerni

para një jave - Epoka e Re

Ka nisur me emocione dhe gola mbrëmja e Championsit. Manchester United ia doli të merrte një fitore minimale 1-0 në transfertën ndaj Villareal. Djajtë e Kuq vuajtën shumë ndaj nëndetëses së verdhë, por...

Manchester United zgjedh ish-trajnerin e Barcelonës

para një jave - Albeu

Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është në bisedime me Manchester United për t’u bërë trajner i përkohshëm i klubit deri në fund të sezonit. Sipas Guardian, Valverde tashmë ka pasur një sërë...

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarrealit dhe Man Utd

para një jave - Lajmi.net

Pjesa e parë e ndeshjes mes Villarrealit dhe Manchester United është mbyllur baras 0-0, shkruan lajmi.net. Dueli nisi me intensitet i lartë, me të dyja skuadrat që kërkonin golin e epërisës. Në vazhdim...

Zidane te PSG dhe Pochettino te Man United – kjo gjë do ta përkeqësonte situatën e Gio Donnarummas

para një jave - Telegrafi

Ka raportime se Zinedine Zidane mund të emërohet trajner i PSG-së nëse Mauricio Pochettino pranon të marrë drejtimin e Manchester United, por kjo do të përkeqësonte situatën e Gigio Donnarumma në klubin...

CHL/ Bayerni bën detyrën ndaj Kievit, United merr tri pikë jetike ndaj Villarrealit

para një jave - KosovaPress

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të së martës në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Bayerni i Munihit ka shënuar një fitore komode me rezultat 2-1 ndaj Dinamo Kievit edhe pse skuadra...

Formacione zyrtare/ Dynamo Kyiv-Bayern Munich, Nagelsmann me mungesa të rëndësishme

para një jave - Syri.net Kosova

Pasi ka vulosur tashmë vendin e tyre në 1/16 e Ligës së Kampionëve , Bayern Munich udhëton drejt Dynamo Kievit për ndeshjen e sotme në Grupin E. Skuadra e Julian Nagelsmann ka marrë 12 pikë nga 12 për...

Bayerni bën detyrën ndaj Kievit, United merr tri pikë jetike ndaj Villarrealit

para një jave - ATV Live

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të së martës në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Bayerni i Munihit ka shënuar një fitore komode me rezultat 2-1 ndaj Dinamo Kievit edhe pse skuadra...

Dinamo Kiev – Bayern Munich/ Fusha e mbuluar me borë

para një jave - Indeks online

Bayern Munich që është kualifikuar për fazën e eliminimit direkt, do të luajë ndaj Dinamo Kiev. Gjermanët janë mysafir në këtë takim, ku do të kërkojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve. Në anën tjetër Dinamo...

Ronaldo e Sancho ia sigurojnë fitoren Manchester United

para një jave - in7

Mancehster United importon tre pikë të mëdha nga stadiumi “de la Ceramica” në Villareal. Ronaldo dhe Sancho janë kreatorë të fitores së Manchester United, me rezultat 2:0 ndaj Villarealit. Ronaldo në minutën...

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

para një jave - SportMania

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Villarrealit 0-1, shkruan lajmi.net. Pas një gabimi në mbrojtjen e ekipit spanjoll, Cristiano Ronaldo goditi bukur për të kaluar në epërsi ekipin e tij në min...

Man Utd shënon në minutat e fundit, Bayerni arrin të fitojë edhe në kushte jo të mira atmosferike

para një jave - Arbresh

Ndeshja Villareal-Manchester United, sapo ka përfunduar. “Djajtë e Kuq” kanë shënuar fitore me rezultat 0-2. Golin e parë e ka shënuar Cristiano Ronaldo në minutën e 78-të. lexo edhe: CR7 i’a jep epërsinë...

FOTO/ Manchester United-Villarreal, formacionet zyrtare

para një jave - Syri.net Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Villarrealit dhe Manchester Unitedit, e vlefshme për javën e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Të dy ekipet kanë pikë të barabarta (7)...

Pogba drejt largimit, Manchester United shikon si zëvendësues yllin e Barcelonës

para një jave - Syri.net Kosova

Manchester United thuhet se është i interesuar të nënshkruajë kontratë me mesfushorin e Barcelonës , Frenkie de Jong, si zëvendësues për Paul Pogba . Djajtë e Kuq ende nuk kanë rënë dakord për një kontratë...

Villarreal – Manchester United, befasi në formacionet zyrtare

para një jave - Kallxo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Villarreal – Manchester United, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Villarreali do të luajë me formacionin 4-4-2. Danjuma dhe...

Formacionet zyrtare: Unitedi luan për fitore ndaj Villarrealit

para një jave - Telegrafi

Manchester Unitedi është mysafir i Villarrealit në Estadio de la Ceramica për ndeshjen e xhiros së pestë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq janë në krye të Grupit F me shtatë pikë, aq...

FOTO/ Formacionet zyrtare të sfidës Dynamo Kiev – Bayern Munich në Champions League

para një jave - ABC News

Dynamo Kiev dhe Bayern Munich do të përballen në Champions League në orën 18:45, ndeshje të vlefshme për fazën e grupeve. Bayern ndodhet në vendin e parë në grupin E teksa ka grumbulluar 12 pikë ndërsa...

Dinamo Kiev - Bayern Munich, publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Bayern Munich që është kualifikuar për fazën e eliminimit direkt, do të luajë ndaj Dinamo Kiev. Gjermanët janë mysafir në këtë takim, ku do të kërkojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve. Dinamo nuk ka marr...

Lewandowski realizon euro gol ndaj Dynamo Kievit

para një jave - Lajmi.net

Bayern Munchen është duke avancuar 0-1 ndaj Dynamo Kievit, shkruan lajmi.net. Golin për mysafirët e realizoi i zakonshmi Robert Lewandowski në min e 14′. Goli i Lewandowskit: VIDEO Lewa shënoi një euro...

LAJMI I FUNDIT: Mauricio Pochettino tregon se a do të bëhet trajner i Manchester Unitedit

para një jave - Infokusi

Klubi i Manchester Unitedit mëngjesin e së dielës e shkarkoi trajnerin Ole Gunnar Solskjaer për shkak të rezultateve negative, shkruan Gazeta inFokus . Menjëherë pas largimit të teknikut norvegjez kanë...

Lewandowskin nuk e ndal as bora, realizon gol të çmendur në stilin ‘gërshërë’

para një jave - Infokusi

Skuadra e Bayern Munchenit ka kaluar në avantazh ndaj Dynamo Kyivit, në takimin që po luhet aktualisht në kuadër të fazës së grupeve për Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Golin për ‘bavarezët’...

CR7 i’a jep epërsinë Man Utd ndaj Villarealit

para një jave - Arbresh

Sapo është shënuar goli i parë i ndeshjes Villareal-Manchester United. Për më shumë shikoni golin: Video Autor i golit ishte Cirstiano Ronaldo. Rezultati momental është 0-1. /arbresh.info/

Villarreal e Manchester United në garë për vendin e parë në Grupin F

para një jave - RTK

Sot me fillim nga ora 18:45 do të zhvillohet ndeshja mes Villarreal dhe Manchester United, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat gjenden në Grupin...

Bayerni mysafir i Dynamo Kyiv, ja formacionet zyrtare

para një jave - RTK

Me fillim nga ora 18:45 do të fillojë ndeshja mes skuadrës ukrainase Dynamo Kyiv dhe gjigandit gjerman Bayern Munich, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja...

Dynamo Kiev – Bayern Munich, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Kompeticioni më i rëndësishëm në futbollin evropian me klube kthehet sonte. Champions League do të vazhdojë me tetë ndeshje të radhës sonte, në kuadër të fazës së grupeve. Ndeshjet e para këtë mbrëmje...

Formacionet zyrtare: Manchester United luan për fitore ndaj Villarrealit

para një jave - Zeri

Manchester Unitedi është mysafir i Villarrealit në Estadio de la Ceramica për ndeshjen e xhiros së pestë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq janë në krye të Grupit F me shtatë pikë, aq...

Formacionet zyrtare e ndeshjeve të sotme në kuadër të Champions League

para një jave - Arbresh

Sot do të zhvillohen 8 ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Dy ndeshje tashmë kanë filluar, Dynamo Kyiv-Bayern Munich dhe Villareal-Manchester United. Ndërsa gjashtë ndeshje të tjera do të zhvillohen...

Villarreal – Manchester United, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Manchester United e fillon epokën pas Ole Gunnar Solskjaer në ndeshjen e sotme të Champions League ndaj Villarreal, me Michael Carrick në stol. Carrick do të mbikëqyrë punët e ekipit, ndërsa klubi do të...

Barcelona ndaj Benfica-s ka nevojë për Depay (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Barcelona ka nevojë të dëshpëruar për një fitore kundër Benfica-s të martën në përpjekjen e saj për të siguruar kualifikimin në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. Megjithatë, për të rrëmbyer të...

Bayern thellon epërsinë, shënon edhe Coman

para një jave - Gazeta Metro

Bayern Munich i ka shënuar tjetër gol Dinamo Kievit në Olimpico. Pas Robert Lewandowskit që shënoi për 1-0 në minutën e 14’, e ka gjetur golin e edhe sulmuesi, Kingsley Coman. Ai shënoi për 2-0 pak para...

Zidane mund të bëhet trajner tek PSG, lajme jo të mira për Donnarumman

para një jave - GazetaBlic

Ka raportime se Zinedine Zidane mund të emërohet trajner i PSG-së nëse Mauricio Pochettino pranon të marrë drejtimin e Manchester United, por kjo do të përkeqësonte situatën e Gigio Donnarumma në Paris....

Një ditë më parë fitoi çmimin “lojtari i artë”, ja çfarë perle shënon Lewandowski në Champions League (VIDEO)

para një jave - FaxWeb

Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka zhbllokuar në minutën e 14-të ndeshjen e Champions League kundër Dinamos së Kievit. Dhe e ka bërë me një gol magjik. Polaku ka tundur rrjetën me një roveshatë.

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarrealit dhe Man Utd

para një jave - SportMania

Pjesa e parë e ndeshjes mes Villarrealit dhe Manchester United është mbyllur baras 0-0, shkruan lajmi.net. Dueli nisi me intensitet i lartë, me të dyja skuadrat që kërkonin golin e epërisës. Në vazhdim...

Kuvendi zgjodhi vetëm dy anëtarë joekzekutivë të bordit të BQK-së, përfundon seanca në mungesë kuorumi

para një jave - Realiteti

Bayern Munich ka kaluar në epërsi në minutën e 14-të me sulmuesin Robert Lewandowski. Sulmuesi polak ka shënuar një gol të bukur me stilin “gërshërë” për ta kaluar skuadrën gjermane në epërsi. Dinamo Kiev...

Lajmërohet Pochettino, flet për Manchester Unitedin

para një jave - ATV Live

Mauricio Pochettino është në mesin e trajnerëve që po lidhen ngushtë me stolin e Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunna Solskjaer. Trajneri i cili është aktualisht duke e drejtuar gjigantin francez...

Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet: Dynamo Kyiv – Bayern Munich, Villareal – Man Utd

para një jave - Arbresh

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjes të cilat janë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen, Dynamo kyiv-Bayern Munich edhe pse kushtet atmosferike janë të këqija, gjermanet kanë vazhduar...

Lajmërohet Pochettino, tregon se a do t’i bashkohet Manchester United

para një jave - Gazeta Metro

Mauricio Pochettino nuk është i interesuar të ulet në stolin e Manchester United. Ka pasur shumë zëra që prej shkarkimit të Ole Gunar Solskjaer, por në konferencë për media, para sfidës mes PSG-së dhe...

Bayern Munich dyfishon epërsinë ndaj Dynamo Kyiv

para një jave - Arbresh

Gjermanët kanë dyfishuar epërsinë ndaj Dyanos. Goli i dytë erdhi në minutën e 42-të. Për më shumë shikoni golin: Video Autori i golit ishte Kingsley Coman i cili u asistua nga Corentin Tolisso. /arbresh.info/

Man Utd nis kontaktet me Valverden për të marrë stolin e trajnerit

para një jave - Lajmi.net

Manchester United pak ditë më parë shkarkoi nga detyra e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer, transmeton lajmi.net. Solskjaer u largua pas rezultateve të dobëta, dhe tani drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim...

Formacionet zyrtare: Villarreal – Manchester United, ky është vendimi për Ronaldon

para një jave - Infokusi

Villarreali dhe Manchester Unitedi do të ‘luftojnë’ sonte për pozitën e parë në Grupi F të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Kjo ndeshje fillon nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estadio...

Formacionet zyrtare: Dynamo Kyiv – Bayern Munchen

para një jave - Infokusi

Dynamo Kyiv dhe Bayern Munchen do të takohen sonte në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëce, shkruan Gazeta inFokus . Kjo ndeshje fillon nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin...

I duhuri për Manchester United, Zidane drejt klubit anglez

para një jave - Syri.net Kosova

Manchester United bëri një ofertë për ish-trajnerin e Realit duke ia ofruar stolin, pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer,. Tekniku francez nuk është aktivizuar me asnjë klub që kur u largua nga Reali...

Pioli: Ndaj Atletikos kemi shansin e fundit për të qëndruar në Champions

para një jave - Syri.net Kosova

Milani do të luajë përballë Atletiko Madridit në një ndeshje deçizive për kualifikimin në Champions. Ky është shansi i fundit për kuqezinjtë që të qëndrojnë në kompeticion dhe fitorja është detyrim. Kuqezinjtë...

Pochettino: Nuk është puna ime çka bën Man United

para një jave - Periskopi

Ka pasur shumë zëra që prej shkarkimit të Ole Gunar Solskjaer se vendin e tij mund ta zë Pochettino, por në konferencë për media, para sfidës mes PSG-së dhe Manchester City, trajneri argjentinas mohoi...

Formacionet zyrtare: Dynamo Kiev – Bayern

para një jave - Lajmi.net

Skuadra e Bayernit është mysafire e Dynamo Kievit në sfidën që luhet nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. ‘Bavarezët’ tashmë kanë siguruar kualifikimin tutje pasi ndodhen në vendin e parë në grupin E me 12...

Villarreal – Man Utd, formacionet zyrtare

para një jave - Lajmi.net

Villarreali e pret në shtëpi Manchester United nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Dy ekipet momentalisht kanë pikë të barabarta nga shtatë sosh në grupin F dhe ndajnë dy pozitat e para. United në këtë duel...

Messi tregon për të ardhmen e Mbappe

para një jave - InfoShqip

Gjatë intervistës së tij të gjatë me Marca, Lionel Messi foli edhe për Mbappè: “Vetëm ai e di se çfarë ka në mendje dhe çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm. Jam i lumtur që do të qëndrojë këtë vit, në...

Super Lewandowski me supergol

para një jave - Gazeta Metro

Bayern Munich i ka shënuar gol Dinamo Kievit në Olimpico, shkruan Gazeta Metro. Në minutën e 14’, për mysafirët e ka gjetur golin sulmuesi, Robert Lewandowski, duke realizuar për 1-0. https://tiger.cdnja.co/v/nx/nX5rO.mp4

Lewandowski realizon euro gol ndaj Dynamo Kievit

para një jave - SportMania

Bayern Munchen është duke avancuar 0-1 ndaj Dynamo Kievit, shkruan lajmi.net. Golin për mysafirët e realizoi i zakonshmi Robert Lewandowski në min e 14′. Goli i Lewandowskit:VIDEO Lewa shënoi një euro...

Bayern Munichu dridh Dinamo Kievin, Robert Lewandowski me gërshërë shkund ukrainasit

para një jave - Periskopi

Bayern Munichu ka kaluar në epërsi si mysafir i Dinamo Kievit, në ndeshjen për xhiron e pestë në grupe. Robert Lewandowski ka shënuar në minutën e 14 për epërsinë e parë të bavarezëve, duke realizuar një...

Lewandowski me stilin “gërshërë” i dhuron Bayernit epërsinë ndaj Dinamo Kyiv

para një jave - Arbresh

Sapo është shënuar goli i parë në ndeshjen Dynamo Kyiv- Bayern Munich Autori i golit ishte Robert Lewandowski i cili shënoje një gol spektakolar. Goli erdhi në minutën e 14-të të ndeshjes. Për më shumë...

U19, Benfica e mposht Barcelonën në Ligën e Kampionëve, shikoni super golin e shënuar

para një jave - GazetaBlic

Me një goditje spektakolare nga jashtë zonës, Martim Neto bëri që Benfica të mposht Barcelonën për xhiron e 5-të të Ligës së të Rinjve. Ai shënoi një gol të jashtëzakonshëm në këtë takim, duke çuar topin...

Villarreal – Man Utd, formacionet zyrtare

para një jave - Lajmi.net

Villarreali e pret në shtëpi Manchester United nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Dy ekipet momentalisht kanë pikë të barabarta nga shtatë sosh në grupin F dhe ndajnë dy pozitat e para. United në këtë duel...

Messi flet për të ardhmen e Mbappe

para një jave - Albeu

Gjatë intervistës së tij të gjatë me Marca, Lionel Messi foli edhe për Mbappè: “Vetëm ai e di se çfarë ka në mendje dhe çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm. Jam i lumtur që do të qëndrojë këtë vit, në...

MARCA/ Zidane, ëndrra e mundshme e PSG-së

para një jave - Albeu

E Përditshmja Le Parisien zbulon sot se PSG tashmë është takuar një herë me Zidane për të sugjeruar mundësinë e drejtimit të projektit, raporton albeu.com. Siç ka mësuar MARCA , ka qënë në Paris dhe Zizou...

Messi tregon për të ardhmen e Mbappe

para një jave - ABC News

Gjatë intervistës së tij të gjatë me Marca, Lionel Messi foli edhe për Mbappè: “Vetëm ai e di se çfarë ka në mendje dhe çfarë do të bëjë sezonin e ardhshëm. Jam i lumtur që do të qëndrojë këtë vit, në...

MARCA/ Zidane, ëndrra e mundshme e PSG-së

para një jave - ABC News

E Përditshmja Le Parisien zbulon sot se PSG tashmë është takuar një herë me Zidane për të sugjeruar mundësinë e drejtimit të projektit. Siç ka mësuar MARCA , ka qënë në Paris dhe Zizou është takuar me...

Pioli: Luajmë shansin e fundit në Champions, duhet të japim 100%

para një jave - RTK

Objektivi i vetëm i Milanit në Madrid është që të mposhtë Atleticon dhe të shpresojë për lajme të mira nga Liverpooli. Stefano Pioli luan shanset e fundit për kualifikim në turin tjetër të Championsit...

Zidane shpejt pritet të marr drejtimin e PSG-së

para një jave - Indeks online

Zinedine Zidane pritet ta marr shumë shpejt drejtimin e PSG-së. Mediat prestixhioze në Francë raportojnë se Zizu ka patur takim me Al Khelaifin ku është diskutuar projekti i të ardhmes. Vendimi i United...

Messi tregon ekipet favorite për Champions

para një jave - Albeu

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për prestigjiozen Marca. Lionel Messi përmend 5 ekipet tjera përveq PSG që janë favorit për ta fituar Champions Leaguen sivjet. Sipas Messit, Manchester City,...

Lajmërohet Pochettino, flet për lidhjen e tij me postin e Manchester Unitedit

para një jave - KosovaPress

Mauricio Pochettino është në mesin e trajnerëve që po lidhen ngushtë me stolin e Manchester United pas shkarkimit të Ole Gunna Solskjaer. Trajneri i cili është aktualisht duke e drejtuar gjigantin francez...

Pioli flet për rëndësinë që ka sfida me Atletico Madridin për skuadrën e tij

para një jave - Gazeta Metro

Trajneri Stefano Pioli ka shpjeguar se çfarë duhet të ndryshojë Milani për të fituar kundër Atletico Madridit në shansin e fundit për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në fazën e eliminimit direkt...

Villarreal-Manchester United, formacionet zyrtare

para një jave - ATV Live

Sot me fillim nga ora 18:45 do të zhvillohet ndeshja mes Villarreal dhe Manchester United, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat gjenden në Grupin...

Stadiumi i Dynamo Kyiv mbulohet me borë pak çaste para se të filloj ndeshja ndaj Bayern Munich

para një jave - Arbresh

Sot do të zhvillohen 8 ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Dy ndeshje do të zhvillohen në ora 18:45, Dynamo Kyiv-Bayern Munich dhe Villareal Manchester United. Lexo edhe: Formacionet zyrtare: Dynamo...

Para ndeshjes kundër Benficas, Xavi pranon një lajm të mirë

para një jave - Kallxo

Barcelona sonte do të përballet kundër Benficas në kuadër të xhiros së pestë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Para ndeshjes, trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka marrë një lajm të mirë. Ousame Dembele...

Legjenda e Manchester Unitedit parashikon trajnerin e ri

para një jave - Koha.mk

Legjenda e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand beson se trajneri Mauricio Pochettino do jetë trajner i ri i “Djajve të Kuq”, por jo deri në verë, derisa Carlos Quieroz do jetë trajner i përkohshëm. Man...

Pioli: Shansi i fundit i Milanit është kundër Atletico Madridit

para një jave - GazetaBlic

Stefano Pioli shpjegon se çfarë duhet të ndryshojë Milani për të fituar kundër Atletico Madridit në shansin e fundit për të mbajtur gjallë shpresat e kualifikimit në fazën e eliminimit të Ligës së Kampionëve....

Këta janë 22 lojtarët që luajnë nga minuta e parë në ndeshjen Dinamo Kiev – Bayern Munich

para një jave - Periskopi

Bayern Munichu është nikoqir i Dinamo Kievit për përballjen në rrethen e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Gjermanët janë mysafir në këtë takim, ku do të kërkojnë të vazhdojnë serinë e fitoreve....

Bayerni mysafir i Dynamo Kyiv, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Me fillim nga ora 18:45 do të fillojë ndeshja mes skuadrës ukrainase Dynamo Kyiv dhe gjigandit gjerman Bayern Munich, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja...

Man Utd nis kontaktet me Valverden për të marrë stolin e trajnerit

para një jave - SportMania

Manchester United pak ditë më parë shkarkoi nga detyra e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer, transmeton lajmi.net. Solskjaer u largua pas rezultateve të dobëta, dhe tani drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim...

Villarreal – Man Utd, formacionet zyrtare

para një jave - SportMania

Villarreali e pret në shtëpi Manchester United nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Dy ekipet momentalisht kanë pikë të barabarta nga shtatë sosh në grupin F dhe ndajnë dy pozitat e para. United në këtë duel...

Formacionet zyrtare: Dynamo Kiev – Bayern

para një jave - SportMania

Skuadra e Bayernit është mysafire e Dynamo Kievit në sfidën që luhet nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. ‘Bavarezët’ tashmë kanë siguruar kualifikimin tutje pasi ndodhen në vendin e parë në grupin E me 12...

Villarreal – Man Utd, formacionet zyrtare

para një jave - SportMania

Villarreali e pret në shtëpi Manchester United nga ora 18:45, shkruan lajmi.net. Dy ekipet momentalisht kanë pikë të barabarta nga shtatë sosh në grupin F dhe ndajnë dy pozitat e para. United në këtë duel...

Villarreal – Man United: Këto janë formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Villarreal luan si nikoqir i Manchester Unitedit në ndeshjen e vlefshme për grupet në Champions League. Trajnerët Unai Emery dhe Michael Carrick i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga...

Formacionet zyrtare: Dynamo Kyiv – Bayern Munich, Villareal – Manchester United

para një jave - Arbresh

Sot do të zhvillohen disa ndeshje në kuadër të Ligës së kampioneve. Dy ndeshje do të zhvillohen në ora 18:45. Dynamo Kiyv do të jetë nikoqire e Bayern Munich sot në ndeshjen e cila do të zhvillohet në ...

Pioli: Kemi shansin e fundit për të mbetur në Ligën e Kampionëve

para një jave - Lajmi.net

Milani nesër zhvillon ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit, transmeton lajmi.net. Trajneri i ‘Rossonerëve’, Stefano Pioli ka thënë se ky është shansi i tyre i fundit. “Ne...

Villarreal e Manchester United në garë për vendin e parë në Grupin F, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Sot me fillim nga ora 18:45 do të zhvillohet ndeshja mes Villarreal dhe Manchester United, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat gjenden në Grupin...

Pioli flet për rëndësinë që ka sfida me Atletico Madridin për Milanin

para një jave - KosovaPress

Trajneri Stefano Pioli ka shpjeguar se çfarë duhet të ndryshojë Milani për të fituar kundër Atletico Madridit në shansin e fundit për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në fazën e eliminimit direkt...

PSG ende shpreson në Mbappen

para një jave - Koha.mk

PSG është duke pasur probleme të vazhdueshme me kontratën momentale të sulmuesit Kylian Mbappe, derisa afati kalimtar i janarit afrohet. Thuhet se Real Madrid do t’i ofrojë parakontratë në mënyrë që lojtari...

Del Piero insiston se Zidane është i duhuri për Man Unitedin

para një jave - Lajmi.net

Man United kanë bërë ofertë për ish trajnerin e Realit duke ia ofruar stolin, pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer, transmeton lajmi.net. Tekniku francez nuk ka qenë duke punuar që kur u largua nga Reali...

De Jong shihet si favorit për ta zëvendësuar Pogban të Man Utd

para një jave - Arbresh

Mesfushori francez, Paul Pogba pritet të largohet nga “Djajtë e Kuq”. Manchester United, ka filluar pazarin për të gjetur zëvendësimin e  Pogbas dhe si favorit shihet mesfushori i Barcelonës, Frenkie de...

De Jong në vend të Pogbas?

para një jave - Gazeta Metro

Manchester United ia ka vënë syrin mesfushorit të Barcelonës, të cilin e sheh si pasardhës të francezit në largim. Manchester United duket se e ka gjetur pasardhësin e Paul Pogbas. Në fakt, “Djajtë e Kuq”...

Pioli: Shansi i fundit i Milanit është kundër Atletico Madridit

para një jave - Epoka e Re

Stefano Pioli shpjegon se çfarë duhet të ndryshojë Milani për të fituar kundër Atletico Madridit në shansin e fundit për të mbajtur gjallë shpresat e kualifikimit në fazën e eliminimit të Ligës së Kampionëve....

Ten Hag: Jam i fokusuar vetëm te Ajaxi

para një jave - Koha.mk

Erik Ten Hag trajneri që po spikat sërish me Ajaxin e Amsterdamit në këtë sezon vazhdon të jetë një nga emrat më të lakuar për t’u ulur në stolin e Manchester United, aty ku do të pasonte të shkarkuarin...

Pochettino e mendon seriozisht kalimin te Manchester United

para një jave - Telegrafi

Mauricio Pochettino thuhet se është i gatshëm që të shkëpusë kontratën me Paris Saint-Germainin, në mënyrë që të bëhet trajner i Manchester United. Sipas asaj që raporton talkSPORT , argjentinasi nuk mund...

Messi komenton rikthimin e Ronaldon në United dhe tregon nëse i mungon përballja me të

para një jave - KosovaPress

Lionel Messi, lojtari i cili gjatë verës e braktisi Barcelonën për të kaluar në PSG ka folur për shumë gjëra në intervistën e tij ku gjithashtu ka diskutuar fillimin e jo të mirë të “Djajve të Kuq” në...

Manchester United shpërblen Solskjaer

para një jave - Klan

Manchester United shpërblen Solskjaer Prishja e kontratës i kushton 9 milionë euro arkave të anglezëve Largimi nga drejtimi i Manchester United nuk mund të konsiderohet aq i dhimbshëm për Ole Gunnar Solskjaer....

Pioli: Kemi shansin e fundit për të mbetur në Ligën e Kampionëve

para një jave - Arbresh

Tekniku italian ka folur para ndeshjes së radhës në LK. Milani nesër zhvillon ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit. Trajneri i ‘Rossonerëve’, Stefano Pioli ka thënë se ky...

Champions/ Barcelona publikon listën për ndeshjen ndaj Benfikës, ja rikthimi i rëndësishëm

para një jave - Syri.net Kosova

Barcelona publikoi këtë të martë grupin e thirrur nga Xavi Hernandez për ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve kundër Benfica-s. Ndeshja është mjaft e rëndësishme për blaugranët, pasi fitorja është detyrim...

Del Piero insiston se Zidane është i duhuri për Man Unitedin

para një jave - Gazeta Metro

Trajneri Zinedine Zidane do jetë i duhuri për Manchester Unitedin, kështu thotë ish bashkëlojtari Alessandro Del Piero. Man United kanë bërë ofertë për ish trajnerin e Realit duke ia ofruar stolin, pas...

Pioli: Kemi shansin e fundit për të mbetur në Ligën e Kampionëve

para një jave - SportMania

Milani nesër zhvillon ndeshjen vendimtare në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit, transmeton lajmi.net. Trajneri i ‘Rossonerëve’, Stefano Pioli ka thënë se ky është shansi i tyre i fundit. “Ne...

Zidane e zëvendëson Pochettinon në PSG?

para një jave - Ditapost

Trajneri argjentinas mund ta marrë në dorë Manchester Unitedin, e francezi mund t’ju bashkohet parisienëve Zinedine Zidane mund ta marrë në dorë Paris Saint-Germainin. Trajneri francez mund ta zëvendësojë...

Afrimi i Zidane me PSG, afron edhe Pogban me klubin francez

para një jave - Albeu

Një kalim i mundshëm i Zinedine Zidane në stolin e PSG-së duke zëvendësuar Pochettinon i cili mund të ulet në stolin e Man United, do të bënte më të lehtë edhe transferimin e Pogba te klubi parisien. Sipas...

Arsyeja që mund të ndalojë nënshkrimin e Zidane me PSG-në

para një jave - InfoShqip

Zinedine Zidane mund të bëhet trajneri i PSG-së nëse Pochettino përfundon në Manchester. Tekniku francez është joshur nga ideja për të trajnuar skuadrën parisiene pasi Deschamps nuk jep garanci për tërheqje...

Pochettino objektivi kryesor, Man United ka edhe një plan B

para një jave - Albeu

Mauricio Pochettino është ëndrra, por Ralf Rangnick është plani B i United . Kjo detajohet nga ‘talSPORT’, e cila kupton se gjermani do të vepronte si trajner i përkohshëm (tani postin e mban Carrick)...

Mungon prej 10 vitesh, Inzaghi premton kualifikimin: Gjithçka është në dorën tonë

para një jave - NOA

Simone Inzaghi është një ndeshje larg kualifikimit për 1/8 finale të Champions League, çka Interit i ka munguar qysh nga sezoni 2011-2012. Sidoqoftë, trajneri zikaltër e di se prekja e vijës së finishit...

Zidane e zëvendëson Pochettinon në PSG?

para një jave - Arbresh

Trajneri argjentinas mund ta marrë në dorë Manchester Unitedin, e francezi mund t’ju bashkohet parisienëve. Zinedine Zidane mund ta marrë në dorë Paris Saint-Germainin. Trajneri francez mund ta zëvendësojë...

Arsyeja që mund të ndalojë nënshkrimin e Zidane me PSG-në

para një jave - ABC News

Zinedine Zidane mund të bëhet trajneri i PSG-së nëse Pochettino përfundon në Manchester. Tekniku francez është joshur nga ideja për të trajnuar skuadrën parisiene pasi Deschamps nuk jep garanci për tërheqje...

Messi: Me Xavin, Barcelona do rritet, gjithmonë kam thënë se dua të rikthehem

para një jave - InfoShqip

Ish-lojtari i Barcelonës dhe tashmë një futbollist i PSG-së, Lionel Messi ishte një nga largimet më të bujshme në merkaton e verës teksa vendosi të largohej nga blaugranat dhe të transferohej në Paris....

Del Piero insiston se Zidane është i duhuri për Man Unitedin

para një jave - SportMania

Man United kanë bërë ofertë për ish trajnerin e Realit duke ia ofruar stolin, pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer, transmeton lajmi.net. Tekniku francez nuk ka qenë duke punuar që kur u largua nga Reali...

Ten Hag refuzon të bëhet trajner i Manchester United

para një jave - Syri.net Kosova

Trajneri i Ajaxit, Erik ten Hag, duket se ka mohuar raportimet se ai mund të bëhet trajner i Manchester United. Ole Gunnar Solskjaer ka ndarë rrugët me gjigantin e Ligës Premier pas një tjetër disfate...

Inzaghi ndjell kualifikimin: Fati është në dorën tonë, më shqetëson vetëm Lautaro

para një jave - Lexo

Pak më shumë se 24 orë pas ndeshjes së Interit në Champions League kundër Shakhtar Donetsk, Simone Inzaghi iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp: “Pas dy fitoreve me Sherifin e kemi...

Zidane do ta zëvendësojë Pochettinon te PSG-ja

para një jave - Koha.net

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së Paris Saint-Germainit. “Le Parisien” ka shkruar se krerët e klubit francez po duan Zidanen për ta zëvendësuar Mauricio...

Lojtarët e PSG-së po presin ardhjen e ‘menjëhershme’ të Zidanit pas largimit të Pochettinos

para një jave - Periskopi

Lojtarët e PSG-së po presin ardhjen e ” të Zidanit pas largimit të Pochettinos Koha e Ole Gunnar Solskjaerit te Mchester Unitedi përfundoi në fundjavë. Pas një poshtërimi 4-1 nga Watfordi – vetëm një tjetër...

Ndeshja me Shakhtar në Champions, Inzaghi: Gjithçka është në dorën tonë

para një jave - Albeu

Në prag të ndeshjes në Ligën e Kampionëve ku Interi do të presë në San Siro Shakhtar Donetsk, trajneri i “zikaltërve” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp. Ndeshje vendimtare për skuadrën nga Milano...

Me Agueron që po e mendon pensionimin, Barcelona kërkon zëvendësuesin e tij në Ligën Premier

para një jave - Telegrafi

Barcelona raportohet se po shikon një transferim të mundshëm për një sulmues të Ligës Premier, pasi ata kërkojnë të zëvendësojnë Sergio Agueron që dyshohet se mund të pensionohet. Sulmuesi 33 vjeç është...

Messi: Barcelona do të rritet me Xavin, ai e njeh klubin në mënyrë perfekte

para një jave - Syri.net Kosova

Lionel Messi mirëpriti MARCA-n në shtëpinë e tij të re në Paris, teksa mori Pichichi-n e tij të tetë, të cilin e fitoi sezonin e kaluar si golashënuesi më i mirë në La Liga Santander. Një Messi i qetë...

Bayerni me disa mungesa ndaj Dinamo Kievit – formacionet e mundshme

para një jave - Almakos

Bayern Munichu është nikoqir i Dinamo Kievit për përballjen në rrethen e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “NSC Olimpiyskiy Stadium”,...

Messi: Dua të rikthehem te Barcelona

para një jave - Infokusi

Ylli argjentinas Lionel Messi e ka përkrahur trajnerin e ri të Barcelonës Xavin që do të ketë suksese dhe do ta dërgojë klubin drejt niveleve më të larta të futbollit. Barcelona shënoi fitore në ndeshjen...

Zyrtare: Xavi me fat, dy super lojtarë rikuperohen nga lëndimet – gati për sonte

para një jave - GazetaBlic

Skuadra e Barcelonës sonte luan ndeshjen e radhës në Champions League. Ekipi i Xavi Hernandez sonte ballafaqohet me Benfican me fillim nga ora 21:00, shkruan GazetaBlic Sport. Për këtë duel, Xavi ka dy...

Messi: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para një jave - Koha.net

Superylli argjentinas Lionel Messi ka thënë se një ditë do të kthehet te Barcelona. Në një intervistë për gazetën Marca, Messi, që u largua nga Barcelona këtë verë për t’iu bashkuar Paris Saint-Germainin,...

Unitedi interesohet për De Jongun

para një jave - Koha.net

Manchester Unitedi ka shprehur interesim për mesfushorin e Barcelonës, Frenkie De Jong, i cili ka gjasa të mëdha të largohet nga skuadra e Barcelonës. “Daily Mail” ka raportuar të hënën se drejtuesit e...

Messi i mahnitur me formën e Ronaldos në Man United, flet edhe për rivalitetin me të

para një jave - Gazeta Express

Lionel Messi ka thënë se Cristiano Ronaldo është përshtatur në mënyrë mahnitëse në Manchester United dhe beson se rivaliteti mes tyre do të mbetet një kujtesë e bukur në historinë e futbollit. Ronaldo...

Messi: Dua të rikthehem te Barcelona

para një jave - Top Channel

Ylli argjentinas Lionel Messi e ka përkrahur trajnerin e ri të Barcelonës Xavin që do të ketë suksese dhe do ta dërgojë klubin drejt niveleve më të larta të futbollit. Barcelona shënoi fitore në ndeshjen...

Messi rrëfen jetën e re në Paris dhe favoritët e Ligës së Kampionëve

para një jave - RTK

Leo Messi (Rosario, 1987) ka mirëpritur gazetarët e “Marca” në shtëpinë e tij të re në Paris, me rastin e të tetit “Pichichi” (Këpuca e Artë) që arriti sezonin e kaluar me Barcelonën. Ai duket i lumtur...

MOS E HUMBISNI! Intervista e rrallë e Messit: Një ditë do të kthehem te Barcelona

para një jave - NOA

Leo Messi (Rosario, 1987) ka mirëpritur gazetarët e “Marca” në shtëpinë e tij të re në Paris, me rastin e të tetit “Pichichi” (Këpuca e Artë) që arriti sezonin e kaluar me Barcelonën. Ai duket i lumtur...

Pochettino e mendon seriozisht kalimin te Manchester United

para një jave - Arbresh

Mauricio Pochettino thuhet se është i gatshëm që të shkëpusë kontratën me Paris Saint-Germainin, në mënyrë që të bëhet trajner i Manchester United. Sipas asaj që raporton talkSPORT, argjentinasi nuk mund...

Villarreal – Man Utd: Statistikë, analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

para një jave - Lajmi.net

Dy skuadrat ende nuk e kanë të siguruar kualifikimin për fazën tjetër, por me një fitore do kualifikoheshin tutje, shkruan lajmi.net. Mungesat e lojtarëve: Man United është pa disa nga lojtarët kryesorë...

Messi: Ka skuadra më të mira se Barcelona, kujtimet e bukura me Ronaldon do të mbeten në histori

para një jave - FaxWeb

Ylli i PSG-së, Lionel Messi ka folur në një intervistë për “Marca” lidhur me gjithçka, përfshirë PSG, Barcelona, Sergio Ramos edhe rivalin Cristiano Ronaldo. Messi është duke gjetur formën e vjetër te...

Messi: Sfidat me CR7 janë pjesë e historisë. Herët a vonë do rikthehem tek Barça

para një jave - Almakos

Mes të tashmes dhe të ardhmes, Leo Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për Marca, duke e nis me rivalitetin e madh që ka pasur me C.Ronaldo: “U bë shumë kohë që kur kemi ndalur së konkurruari në të...

Rrëfehet Leo Messi: Jeta në Paris dhe favoritët e Ligës së Kampionëve

para një jave - Lexo

Leo Messi (Rosario, 1987) ka mirëpritur gazetarët e “Marca” në shtëpinë e tij të re në Paris, me rastin e të tetit “Pichichi” (Këpuca e Artë) që arriti sezonin e kaluar me Barcelonën. Ai duket i lumtur...

Villarreal – Man Utd: Statistikë, analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme

para një jave - SportMania

Dy skuadrat ende nuk e kanë të siguruar kualifikimin për fazën tjetër, por me një fitore do kualifikoheshin tutje, shkruan lajmi.net. Mungesat e lojtarëve: Man United është pa disa nga lojtarët kryesorë...

Liga e Kampionëve, Villarreal e Manchester United në garë për vendin e parë në Grupin F

para një jave - KosovaPress

Sot me fillim nga ora 18:45 do të zhvillohet ndeshja mes Villarreal dhe Manchester United, e vlefshme kjo për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Të dy skuadrat gjenden në Grupin...

Messi: Një ditë do të kthehem në Barcelonë

para një jave - Informatat

Lionel Messi ka thënë se dëshiron të kthehet në Barcelonë një ditë, pasi u largua në verë. Superylli argjentinas u largua nga Barcelona falas verën e kaluar, pasi marrëveshja e tij me klubin kishte mbaruar....

Messi: Një ditë do të kthehem në Barcelonë

para një jave - Epoka e Re

Lionel Messi ka thënë se dëshiron të kthehet në Barcelonë një ditë, pasi u largua në verë. Superylli argjentinas u largua nga Barcelona falas verën e kaluar, pasi marrëveshja e tij me klubin kishte mbaruar....

Messi: Dua të rikthehem te Barcelona

para një jave - KosovaPress

Ylli argjentinas Lionel Messi e ka përkrahur trajnerin e ri të Barcelonës Xavin që do të ketë suksese dhe do ta dërgojë klubin drejt niveleve më të larta të futbollit. Barcelona shënoi fitore në ndeshjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK