Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini

para 9 muajve - Telegrafi

Drita është nikoqir i Dukagjinit për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në...

Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini

para 9 muajve - GazetaBlic

Drita dhe Dukagjini përmbyllin javën e 16’të në Superligën e Kosovës. Dueli do të zhvillohet sot me fillim nga ora 13:00, shkruan GazetaBlic Sport. Para fillimit të takimit janë publikuar formacionet zyrtare....

Formacionet zyrtare: Drita - Dukagjini

para 9 muajve - Zeri

Sot (e hënë) Drita dhe Dukagjini do të përballen mes vete, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Kjo ndeshje është e fundit për këtë javë, kështu duke e përmbyllur...

Drita dhe Dukagjini mbyllin sot xhiron e 16-të të BKT Superligës

para 9 muajve - Lajmi.net

Drita do ta mirëpresë në stadiumin e qytetit në Gjilan skuadrën e Dukagjinit, duke filluar nga ora 13:00. Drita vjen pas humbjes 1-0 ndaj rivalit të qytetit Sc Gjilanit, teksa Dukagjini vjen pas një barazimi...

Drita – Dukagjini: Ndeshja e fundit për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës

para 9 muajve - Zeri

Sot (e hënë) Drita dhe Dukagjini do të përballen mes vete, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Kjo ndeshje është e fundit për këtë javë, kështu duke e përmbyllur...

Drita kërkon fitore ndaj Dukagjinit

para 9 muajve - RTK

Xhiro e 16-të e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Dukagjinit. Drita vjen në këtë ballafaqim pas humbjes nga Gjilani në derbi me rezultat 1-0 dhe ka...

Drita – Dukagjini, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Arbresh

Ndeshja mes Dritës dhe Dukagjinit do të jetë përballja e fundit në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës. Tashmë janë bërë publike dhe formacionet zyrtare për këtë ndeshje. Drita: Maloku,...

Formacionet zyrtare Drita – Dukagjini

para 9 muajve - SportMania

Drita do ta mirëpresë në stadiumin e qytetit në Gjilan skuadrën e Dukagjinit, duke filluar nga ora 13:00. Drita vjen pas humbjes 1-0 ndaj rivalit të qytetit Sc Gjilanit, teksa Dukagjini vjen pas një barazimi...

Drita – Dukagjini: Ndeshja e fundit për xhiron e 16-të në BKT Superligën e Kosovës

para 9 muajve - Telegrafi

Drita dhe Dukagjini do të përballjen në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Gjilanasit duan tre pikë përballë skuadrës nga Klina që aktualisht nuk di për fitore në këto dy ndeshjet e...

Drita dhe Dukagjini mbyllin sot xhiron e 16-të të BKT Superligës

para 9 muajve - SportMania

Drita do ta mirëpresë në stadiumin e qytetit në Gjilan skuadrën e Dukagjinit, duke filluar nga ora 13:00. Drita vjen pas humbjes 1-0 ndaj rivalit të qytetit Sc Gjilanit, teksa Dukagjini vjen pas një barazimi...

Drita-Dukagjini: Përballja e fundit e xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës luhet sot

para 9 muajve - Periskopi

Xhiroja e 16-të në Superligën e Kosovës mbyllet sot, në Gjilan. Skuadra e Dritës luan sot si nikoqire e Dukagjinit, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligë, shkruan Periskopi. Intelektualët luajnë për...

Pas humbjes në derbi Drita kërkon fitore ndaj Dukagjinit

para 9 muajve - KosovaPress

Xhiro e 16-të e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Dukagjinit. Drita vjen në këtë ballafaqim pas humbjes nga Gjilani në derbi me rezultat 1-0 dhe ka...

Drita – Dukagjini, ndeshja e fundit e xhiros së 16-të luhet sot

para 9 muajve - Arbresh

Drita do te jetë nikoqire e Dukagjinit në Stadiumin “Selami Osmani, Bezi” në kuadër të xhiros së 16-të të Superligë së Kosovës. Skuadra nga Gjilani do të kërkojë fitoren ndaj Dukagjinit dhe të ngritet...

Llapi e Gjilani ndahen në paqe, Malisheva mposht Drenicën

para 9 muajve - RTV 21

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovë në futboll të vlefshme për xhiron e 16-të. Ndeshja kryesore u zhvillua ndërmjet Llapit dhe Gjlanit, sfidë kjo e cila u mbyll pa gola...

Munishi ankohet në fushë për barazimin e Gjilanit ndaj Llapit

para 9 muajve - Telegrafi

Gjilani mori një pikë në udhëtim te Llapi në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Trajneri i skuadrës mysafire, Ismet Munishi pas ndeshjes është shprehur se fusha ka pamundësuar të luajnë...

Zhbllokohet rezultati në takimin mes Feronikelit dhe Ballkanit

para 9 muajve - Infokusi

Feronikeli dhe Ballkani po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së 16-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas, skaudra e Ballkanit...

Batatina i kënaqur me pikën që morën ndaj Gjilanit

para 9 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar pa gola takimi mes Llapit dhe Gjilanti që u zhvillua në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Trajneri i skuadrës nga Podujeva, Tahir Batatina është ndarë i kënaqur me barazimin...

Batatina: Nuk është humbje e madhe barazimi ndaj Gjilanit

para 9 muajve - Kallxo

Tahir Batatina ka deklaruar pas ndeshjes se nuk i dhanë mundësi Gjilanit në takimin e sotëm. Ai ka përgëzuar lojtarët e tij për ndeshjen e sotme. “E kemi ditur se do të përballemi me pozitën e parë. Ka...

Batatina: Nuk është humbje e madhe barazimi ndaj Gjilanit

para 9 muajve - Koha.net

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është ndarë i kënaqur me barazimin e arritur ndaj Gjilanit. Ndeshja derbi e xhiros së 16-të në mes të Llapit dhe Gjilanit përfundoi të dielën pa gola në Merdar. Por, Batatina...

Munishi: Fusha e rënduar pamundësoi futboll të bukur

para 9 muajve - Koha.net

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi, është shprehur i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në barazimin 0:0 ndaj Llapit. Munishi vlerëson se fusha në Merdar u ka pamundësuar të dyja ekipeve të tregojnë...

Pas barazimit ndaj Gjilanit, Batatina: Nuk është humbje e madhe barazimi me Gjilanin, distanca me liderin në tabelë nuk është shumë

para 9 muajve - Zeri

Llapi është ndalur me barazim në duelin e javës së 16-të kundër Gjilanit në Merdare. “Bardhekaltrit” nga Podujeva barazuan pa gola 0-0 me Gjilanin. Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur i kënaqur...

Pas barazimit ndaj Llapit, Munishi: Ishte përballje e vështirë, fusha pamundësoi lojë të bukur

para 9 muajve - Zeri

Derbi i javës së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll midis Llapit dhe Gjilanit nuk ka sjell fitues. Dy skuadrat kanë ndarë pikët pasi luajtën pa gola 0-0 për gjatë 90 minutave në stadiumin e Merdares....

Munishi: Fusha e rënduar pamundësoi futboll të bukur

para 9 muajve - Kallxo

Ismet Munishi e ka cilësuar si ndeshje të vështirë barazimin ndaj Llapit. Munishi ka shtuar se fusha ia pamundësoi që mos të luanin futboll të bukur. “Ishte përballje e vështirë, pasi Llapi është në ecuri...

Llapi dhe Gjilani ndahen në paqe

para 9 muajve - Klan Kosova

Llapi ka barazuar 0-0 me Gjilanin në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës. Gjatë pjesës së parë dy skuadrat kishin rastet, por u mungonte konkretizimi. Edhe në pjesën e dytë, llapianët dhe...

Llapi dhe Gjilani ndahen në paqe

para 9 muajve - Indeks online

Llapi ka barazuar 0-0 me Gjilanin në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës. Gjatë pjesës së parë dy skuadrat kishin rastet, por u mungonte konkretizimi. Edhe në pjesën e dytë, llapianët dhe...

Llapi dhe Gjilani ndahen në paqe

para 9 muajve - RTK

Llapi dhe Gjilani kanë ndarë nga një pikë, pasi në Merdare barazuan pa gola, sot në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Pas kësaj ndeshje Gjilani gjendet në vendin e dytë, kurse...

Malisheva mposht Drenicën dhe ia shkakton humbjen e pestë radhazi

para 9 muajve - Telegrafi

Malisheva ka fituar me rezultat 2-0 në shtëpi ndaj Drenicës në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Vendasit e Malishevës kanë shfrytëzuar terrenin e tyrë për të mposhtur...

Ballkani fiton minimalisht ndaj Feronikelit dhe merr kreun e tabelës

para 9 muajve - Telegrafi

Ballkani ka fituar në udhëtim te Feronikeli me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Ekipi i Bekim Isufit ka marrë edhe fitoren e dytë radhazi në kampionat,...

Ballkani merr sërish pozitën e liderit, kështu duket tabela në Superligë pas ndeshjeve të zhvilluara sot

para 9 muajve - Zeri

Gjatë ditës së sotme (e diel) janë zhvilluar tri ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Kryendeshja u zhvillua në Merdare, aty ku Llapi dhe Gjilani u...

Mbyllet baras derbi mes Llapit dhe Gjilanit

para 9 muajve - Zeri

Llapi dhe Gjilani kanë ndarë pikët në derbin e javës së 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin e Merdares, ka përfunduar baras dhe pa gola. Pas këtij barazimi,...

Llapi – Gjilani përfundon pa fitues

para 9 muajve - Kallxo

Llapi dhe Gjilani i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Si pjesa e parë edhe pjesa e dytë u luajt me kujdes të madh...

Llapi dhe Gjilani ndajnë pikët në kryendeshjen e javës në Superligë

para 9 muajve - GazetaBlic

Gjilani dhe Llapi kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 16’të të Superligës së Kosovës. Skuadra e Llapit dhe Gjilanit kanë mbyllur ndeshjen me rezultat të barabartë pa gola, shkruan GazetaBlic...

Llapi dhe Gjilani ndajnë pikët

para 9 muajve - GazetaBlic

Gjilani dhe Llapi kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 16’të të Superligës së Kosovës. Skuadra e Llapit dhe Gjilanit kanë mbyllur ndeshjen me rezultat të barabartë pa gola, shkruan GazetaBlic...

Malisheva thellon krizën e Drenicës

para 9 muajve - Kallxo

Malisheva ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Drenicës duke e thelluar krizën e skuadrës nga Skenderaj. Pas humbjes nga Ballkani, Malisheva e ka gjetur rrugën e fitores duke e mposhtur Drenicën, fitore...

Përfundojnë dy takimet në Superligën e Kosovës

para 9 muajve - OraInfo

Mbyllen dy takimet: Ballkani dhe Malisheva marrin pikët e plota. Kanë përfunduar dy duelet e filluara nga ora 13:00 në kuadër të xhiros së 16-të të BKT Superligës. Ballkani dhe Malisheva kanë arritur t’i...

Feronikeli pëson humbjen e tetë radhazi

para 9 muajve - Kallxo

Feronikeli ka pësuar humbje në shtëpi me rezultat 0-1 nga Ballkani, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kjo ishte humbja e tetë për skuadrën nga Drenasi. Po ashtu...

Malisheva mposht bindshëm Drenicën

para 9 muajve - RTK

Malisheva ka fituar ndaj Drenicës sot në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja ka mbaruar 2-0 për malishevasit. Fillimisht Hyseni, në minutën e 45-të, e ka kaluar Malishevën...

Ballkani ia thellon krizën Feronikelit

para 9 muajve - RTK

Ballkani ka realizuar fitore në Drenas ndaj Feronikelit. Ndeshja është mbyllur me rezultat 0-1. Solomon e ka shënuar golin e vetëm në minutën e 26-të.

Malisheva thellon krizën e Drenicës, fiton me rezultat të pastër

para 9 muajve - Zeri

Malisheva ka shënuar fitore ndaj Drenicës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ''Liman Gegaj'', ka përfunduar me rezultatin...

Ballkani fiton në udhëtim te Feronikeli, vendos goli i Solomon

para 9 muajve - Zeri

Skuadra e Ballkanit ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në Superligën e Kosovës, duke triumfuar edhe sot në javën e 16-të, shkruan Zeri.info. Pas Malishevës, skuadra e drejtuar nga Bekim Isufi ka mposhtur...

Varrosen dy nxënësit e vrarë në sulmin e së premtes në Gllogjan

para 9 muajve - Realiteti

Ismet Munishi e ka cilësuar si ndeshje të vështirë barazimin ndaj Llapit. Munishi ka shtuar se fusha ia pamundësoi që mos të luanin futboll të bukur. “Ishte përballje e vështirë, pasi Llapi është në ecuri...

Kështu duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve të sotit

para 9 muajve - Periskopi

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar tri ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës. Kryendeshja u zhvillua në Merdare, aty ku Llapi dhe Gjilani u ndanë baras (0-0). Ballkani...

Përfundon pjesa e parë e derbit, Llapi – Gjilani, ky është rezultati

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit, Llapi – Gjilani. Pjesa e parë mes skaudrave pretendente për titull përfundoi baras, shkruan GazetaBlic Sport. Llapi dhe Gjilani patën raste të mira shënimi por asnjëra...

Mbyllen dy takimet: Ballkani dhe Malisheva marrin pikët e plota

para 9 muajve - Lajmi.net

Ballkani dhe Malisheva kanë arritur t’i marrin pikët e plota ndaj skuadrave të Feronikelit, respektivisht Drenicës. Suharekasit kanë triumfuar me rezultat minimal 1-0 në udhëtim në Drenas ndaj Feronikelit,...

Malisheva ‘tronditë’ Drenicën shënon gol krejt në fund të pjesës së parë

para 9 muajve - GazetaBlic

Malisheva ka shënuar gol ndaj Drenicës. Skuadra vendase realizoi gol në minutën e fundit të pjesës së parë, shkruan GazetaBlic Sport. Muhamet Hyseni shënoi gol nga pika e bardhë për t’i dhënë epërsinë...

Ballkani mposhti ‘Niklin’, Malisheva thellon krizën e Drenicës

para 9 muajve - Epoka e Re

Malisheva ka shënuar fitore ndaj Drenicës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ”Liman Gegaj”, ka përfunduar me rezultatin 2-0. Skuadra...

Ballkani në epërsi ndaj Feronikelit

para 9 muajve - Koha.net

Ballkani ka shënuar golin e epërsisë në udhëtim te Feronikeli. Ishte sulmuesi Theophilus Solomon (26’) që realizoi pas asistimit në Nazmi Gripshit. © KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Batatina: Nuk është humbje e madhe barazimi ndaj Gjilanit

para 9 muajve - Periskopi

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është ndarë i kënaqur me barazimin e arritur ndaj Gjilanit. Ndeshja derbi e xhiros së 16-të në mes të Llapit dhe Gjilanit përfundoi të dielën pa gola në Merdar. Por, Batatina...

Ballkani në epërsi ndaj Feronikelit

para 9 muajve - GazetaBlic

Ballkani ka shënuar gol ndaj Feronikelit. Mysafirët shënuan gol me anë të lojtarit, Solomon, shkruan GazetaBlic Sport. Solomon realizoi pas asistimit të Ermal Krasniqit në minutën e 25’të të takimit. Rezultati...

Llapi e Gjilani ndahen në paqe, Malisheva mposht Drenicën

para 9 muajve - Gazeta Metro

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovë në futboll të vlefshme për xhiron e 16-të. Ndeshja kryesore u zhvillua ndërmjet Llapit dhe Gjlanit, sfidë kjo e cila u mbyll pa gola...

Llapi – Gjilani, formacionet zyrtare të debit të javës në BKT Superligën e Kosovës

para 9 muajve - Telegrafi

Llapi dhe Gjilani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen derbi të javës të vlefshme për javën e 16-të në BKT Superligën e Kosovës. “Legjendat” janë nikoqir të “Skifterave” në ndeshjen derbi...

Formacionet zyrtare: Feronikeli për t’iu rikthyer rezultateve pozitive, Ballkani për fitoren e radhës

para 9 muajve - Telegrafi

Feronikeli dhe Ballkani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Therandasit janë mysafir të drenicasve në ndeshjen e cila pritet...

Mbyllen pjesët e para të dy ndeshjeve: Ballkani dhe Malisheva po udhëheqin ndaj skuadrave përkatëse

para 9 muajve - Lajmi.net

Ballkani është në avantazh ndaj Feronikelit pas pjesës së parë, gjersa në duelin tjetër mes Malishevës dhe Drenicës vendasit kanë arritur që të realizojnë në fund të pjesës. Golin për “portokallinjtë”...

Mbyllen dy takimet: Ballkani dhe Malisheva marrin pikët e plota

para 9 muajve - SportMania

Ballkani dhe Malisheva kanë arritur t’i marrin pikët e plota ndaj skuadrave të Feronikelit, respektivisht Drenicës. Suharekasit kanë triumfuar me rezultat minimal 1-0 në udhëtim në Drenas ndaj Feronikelit,...

Tërmet 7.5 ballë të rihterit në Peru

para 9 muajve - Realiteti

Malisheva ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Drenicës duke e thelluar krizën e skuadrës nga Skenderaj. Pas humbjes nga Ballkani, Malisheva e ka gjetur rrugën e fitores duke e mposhtur Drenicën, fitore...

Derbi tipik i Superligës – nuk ka gola në kryendeshje, Llapi e Gjilani respektojnë njëra-tjetrën

para 9 muajve - Periskopi

Si shumica e ndeshjeve derbi në Superligë, edhe ndeshja e sotme mes Llapit e Gjilanit përfundoi me rrjeta të paprekur. Llapi dhe Gjilani kanë ndarë nga një pikë në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës...

Mbyllet pa fitues derbi mes Llapit dhe Gjilanit

para 9 muajve - Arbresh

Është mbyllur pa gola ndeshja mes Llapit dhe Gjilanit, e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Merdares ka përfunuar barazim pa gola. Pas këtij barazimi,...

Përfundojnë dy takimet në Superligën e Kosovës

para 9 muajve - Almakos

Mbyllen dy takimet: Ballkani dhe Malisheva marrin pikët e plota. Kanë përfunduar dy duelet e filluara nga ora 13:00 në kuadër të xhiros së 16-të të BKT Superligës. Ballkani dhe Malisheva kanë arritur t’i...

Llapi e Gjilani ndahen në paqe, Malisheva mposht Drenicën

para 9 muajve - KosovaPress

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovë në futboll të vlefshme për xhiron e 16-të. Ndeshja kryesore u zhvillua ndërmjet Llapit dhe Gjlanit, sfidë kjo e cila u mbyll pa gola...

Ballkani arrinë fitore minimale ndaj Feronikelit

para 9 muajve - Arbresh

Ballkani ka siguruar fitoren e dytë radhazi në Superligën e Kosovës pasi sot mposhtën Feronikelin në udhëtim me rezultat minimal 1-0. Pas fitores ndaj Malishevës, ata arritën të fitojnë edhe ndaj “Niklit”....

Malisheva fiton me rezultat të pastër ndaj Drenicës

para 9 muajve - Arbresh

Malisheva ka arritur të shënojë fitore ndaj Drenicës në kuadër të javës së 16-të të Superligës së Kosovës. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Liman Gegaj” ka përfunduar me rezultat 2-0. Hasan Hyseni shënoi...

Llapi – Gjilani, ja formacionet zyrtare

para 9 muajve - GazetaBlic

Llapi do të përballet me Gjilanin në kuadër të xhiros së 16’të të Superligës së Kosovës. Ndeshja do të fillojë nga ora 13:30, shkruan GazetaBlic Sport. Para fillimit të takimit janë publikuar formacionet...

Llapi - Gjilani, formacionet zyrtare të derbit të javës në Superligë

para 9 muajve - Zeri

Llapi dhe Gjilani zhvillojnë sot (e diel) derbin e javës së 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Në stadiumin e Merdares do të takohen dy skuadrat më në formë në ndeshjet e fundit. Llapjanët...

Ky television kosovar e transmeton falas super ndeshjen mes Llapit dhe Gjilanit

para 9 muajve - Infokusi

Llapi dhe Gjilani takohen sot në kuadër të xhiros së 16-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Kjo super ndeshje nisë nga ora 13:30 dhe zhvillohet në stadiumin e Merdarës në Podujevë....

Feronikeli - Ballkani, zbulohen formacionet zyrtare

para 9 muajve - Zeri

Ballkani do të kërkoj sot (e diel) fitoren e radhës në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info. Skuadra e drejtuar nga Bekim Isufi sot do të luajë në udhëtim te Feronikeli, në kuadër të javës...

Ballkani e Malisheva shfrytëzojnë krizën e futbollit në Drenicë: Feronikeli 8 humbje rresht, Drenica 5

para 9 muajve - Periskopi

Ballkani dhe Malisheva kanë marrë fitore në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në futboll. Kriza e futbollit në rrafshin e Drenicës i ka shkuar për shtati Ballkanit e Malishevës. Ballkani...

Formacionet zyrtare: Feronikeli – Ballkani

para 9 muajve - GazetaBlic

Ballkani do të përballet me Feronikelin në kuadër të xhiros së 16’të të Superligës së Kosovës. Ndeshja do të fillojë nga ora 13:00, shkruan GazetaBlic Sport. Para fillimit të takimit janë publikuar formacionet...

Formacionet zyrtare: Llapi – Gjilani

para 9 muajve - Infokusi

Llapi dhe Gjilani takohen sot në kuadër të xhiros së 16-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Kjo super ndeshje nisë nga ora 13:30 dhe zhvillohet në stadiumin e Merdarës në Podujevë....

Pas fitores ndaj Dritës, Gjilani përballet me Llapin në superformë

para 9 muajve - RTV 21

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshje shumë interesante të vlefshme për xhiron e 16-të. Vëmendja kryesore do të jetë tek përballja ndërmjet Llapit dhe Gjilanit. Skuadra e Ismet Munishit...

Llapi-Gjilani: Pjesa e parë pa gola

para 9 muajve - Periskopi

Është mbyllur pjesa e parë mes Llapit dhe Gjilanit. 45 minutat e para të luajtura në terrenin e Llapit nuk kanë dhënë shumë për të parë për tifozët e futbollit të Kosovës, shkruan Periskopi. Llapi dhe...

Formacionet zyrtare Llapi – Gjilani

para 9 muajve - Lajmi.net

Skuadra llapjane është në një ecuri fantastike duke i fituar katër ndeshjet e fundit në Superligë me një goldallim 12-4, duke u pozicionuar në pozitën e katërt në tabelë me 24 pikë të mbledhura. Gjilani...

Mbyllen pjesët e para të dy ndeshjeve: Ballkani dhe Malisheva po udhëheqin ndaj skuadrave përkatëse

para 9 muajve - SportMania

Ballkani është në avantazh ndaj Feronikelit pas pjesës së parë, gjersa në duelin tjetër mes Malishevës dhe Drenicës vendasit kanë arritur që të realizojnë në fund të pjesës. Golin për “portokallinjtë”...

Llapi apo Gjilani? 3 ndeshje fantastike nga BKT Superliga direkt në Artmotion

para 9 muajve - Klan Kosova

E diela do jetë e mbushur me futboll vendor dhe me duele interesante e shumë atraktive të cilat do të keni mundësi t’i ndiçni ekskluzivisht përmes kanaleve Art Sport. Dy duelet, Feronikeli – Ballkani dhe...

Mbyllen pjesët e parë: Malisheva prinë ndaj Drenicës, Ballkani në epërsi ndaj Feronikelit

para 9 muajve - Periskopi

Janë mbyllur pjesët e parë në ndeshjet Feronikeli-Ballkani dhe Malisheva-Drenica. Në ndeshjen që po zhvillohet në terrenin e Malishevës, skuadra vendase gëzon epërsi pas fundit të 45 minutave të para,...

Ballkani viziton sot Drenasin

para 9 muajve - RTK

Feronikeli dhe Ballkani ndeshen sot në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Derisa Ballkani mbanë vendin e dytë në tabelë, Feronikeli gjendet në vendin e fundit. Sot gjithashtu...

Malisheva pret Drenicën

para 9 muajve - RTK

Drenica viziton sot Malishevën. në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Derisa Malisheva gjendet në vendin e parafundit në tabelë, Drenica është në vendin e gjashtë. Sot gjithashtu...

Llapi pret sot Gjilanin

para 9 muajve - RTK

Llapi dhe Gjilani ndeshen sot në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Gjilani për momentin kryeson tabelën, derisa Llapi gjendet në vendin e pestë. Sot gjithashtu zhvillohen edhe dy ndeshje të tjera.

Llapi – Gjilani, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Arbresh

Ndeshja dhe Gjilani do të jetë ndeshja kryesore e javës së 16-të të Superligës së Kosovës. Të dy trajnerët tashmë kanë bërë zyrtare formacionet e tyre për këtë përballje. Llapi: Coric, Idrizi, Prençi,...

Formacionet zyrtare Llapi – Gjilani

para 9 muajve - SportMania

Skuadra llapjane është në një ecuri fantastike duke i fituar katër ndeshjet e fundit në Superligë me një goldallim 12-4, duke u pozicionuar në pozitën e katërt në tabelë me 24 pikë të mbledhura. Gjilani...

Feronikeli – Ballkani, formacionet zyrtare

para 9 muajve - Arbresh

Feronikeli do të jetë nikoqire e Ballkanit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 16-të të Superligës së Kosovës. Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje. Feronikeli: Smakiqi,...

Formacionet zyrtare: Llapi – Gjilani

para 9 muajve - Periskopi

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Llapi – Gjilani. Tahir Batatina dhe Ismet Munishi kanë gati skemat për ndeshjen e sotme mes Llapit dhe Gjilanit, shkruan Periskopi. Ndeshja do të jetë me...

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tre ndeshje interesante, vëmendja në derbin, Llapi – Gjilani

para 9 muajve - GazetaBlic

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së 16’të. Në planprogramin e ditës së sotme janë paraparë të luhen 3 takime, shkruan GazetaBlic Sport. Feronikeli e pret Ballkanin, Drenica udhëton...

Formacionet zyrtare Feronikeli – Ballkani

para 9 muajve - SportMania

Feronikeli është skuadra me formën më të dobët në superligë pasi ka humbur secilën nga shtatë ndeshjet e fundit në kampionat duke u ranguar e fundit në tabelë me vetëm 10 pikë të mbledhura. Ballkani ndërkohë...

Sot zhvillohen tri ndeshje interesante në Superligën e Kosovës

para 9 muajve - OraInfo

Tri ndeshje interesante në Superligë, spikat derbi Llapi-Gjilani. Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë sot edhe me tri ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 16-të në elitë. Dueli kryesor...

Sot luhen tri ndeshje interesante në Superligën e Kosovës

para 9 muajve - Indeks online

Sot do të luhen tri ndeshje interesante në Superligën e Kosovës, në kuadër të xhiros së 16-të. Përballja kryesore pritet të jetë në mes Llapit dhe Gjilanit. Ekipi i Tahir Batatinës është në form të lartë...

Superliga vazhdon sot me tri ndeshje, vëmendja te derbi mes Llapit dhe Gjilanit

para 9 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshjet e radhës, në kuadër të javës së 16-të, shkruan Zeri.info. Kryendeshja do të zhvillohet në Merdare, aty ku Llapi e pret Gjilanin. Llapjanët janë...

Superliga vazhdon sot me tri ndeshje – vëmendja te Gjilani-Llapi

para 9 muajve - Periskopi

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshje të tjera. Xhiroja e 16-të e Superligës së Kosovës sjell duelin interesant mes Tahir Batatinës dhe Ismet Munishit, shkruan Periskopi. Llapi luan...

Pas fitores ndaj Dritës, Gjilani përballet me Llapin në superformë

para 9 muajve - KosovaPress

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshje shumë interesante të vlefshme për xhiron e 16-të. Vëmendja kryesore do të jetë tek përballja ndërmjet Llapit dhe Gjilanit, raporton KosovaPress....

Xhiro e 16-të e BKT Superligës vijon sot me tri ndeshje, vëmendja në Merdare

para 9 muajve - Lajmi.net

Ndeshja kryesore është ajo mes Llapit dhe Gjilanit që do të luhet në Merdare nga ora 13:30. Skuadra llapjane është në një ecuri fantastike duke i fituar katër ndeshjet e fundit në Superligë me një goldallim...

Sot luhen tri ndeshje interesante në Superligën e Kosovës, vëmendja në Merdar

para 9 muajve - Epoka e Re

Sot do të luhen tri ndeshje interesante në Superligën e Kosovës, në kuadër të xhiros së 16-të. Përballja kryesore pritet të jetë në mes Llapit dhe Gjilanit. Ekipi i Tahir Batatinës është në form të lartë...

Xhiro e 16-të e BKT Superligës vijon sot me tri ndeshje, vëmendja në Merdare

para 9 muajve - SportMania

Ndeshja kryesore është ajo mes Llapit dhe Gjilanit që do të luhet në Merdare nga ora 13:30. Skuadra llapjane është në një ecuri fantastike duke i fituar katër ndeshjet e fundit në Superligë me një goldallim...

Sot zhvillohen edhe katër ndeshje në Superligën e Kosovës, spikat derbi Llapi – Gjilani

para 9 muajve - Arbresh

Gjatë pasditës së sotme zhvillohen tri ndeshjet e fundit të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Vëmendja kryesore do të jetë në Merdare, ku Llapi pas katër fitoreve rresht dhe hyrjes së...

Superliga: Prishtina deklason Ulpianën

para 9 muajve - RTV 21

Kampionia e Kosovës në futboll, Prishtina, deklasoi sot Ulpianën në ndeshjen hapëse të xhiros së 15-të. Kryeqytetasit fituan 3:0. (E pergaditi-Art KUQI)/21Media

Prishtina fiton edhe ndaj Ulpianës

para 9 muajve - Syri.net Kosova

Prishtina ka shënuar fitore edhe ndaj skuadrës së Ulpianës, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Leotrim Kryeziu në minutën e 34-të,...

“Miq në kafe, rival të përbetuar në fushë”, Batatina flet për takimin me Munishin dy ditë para ndeshjes

para 9 muajve - Indeks online

Gjatë ditës së djeshme ka qarkulluar një fotografi ku shihen dy trajnerët duke qëndruar së bashku, ai i Llapit Tahir Batatina dhe i Gjilanit, Ismet Munishi. Ky takim ka ndodhur vetëm dy ditë para duelit...

Ibrakoviq: Ndryshimet brenda një skuadre nuk bëhen me hapa të mëdhenj

para 9 muajve - RTK

Trajneri i ri i skuadrës së Prishtinës, Abdullah Ibrakoviq, ka thënë se e gëzon fakti që skuadra e tij nuk ka pësuar gol në tri ndeshjet e fundit, që prej se e mori drejtimin e skuadrës. Prishtina ka arritur...

Tetova thotë se humbja ndaj Prishtinës erdhi si pasojë e lodhjes së lojtarëve

para 9 muajve - Telegrafi

Ulpiana është mposhtur në shtëpi me rezultat 3-0 nga Prishtina në kuadër të javës së 16-të të BKT Superligën e Kosovës. Golat për mysafirët i realizuan Leutrim Kryeziu dy here dhe nga Besnik Krasniqi shënoi...

Trajneri i Prishtinës i lumtur me fitoren ndaj Ulpianës, derisa tregon qëllimet e tij me skuadrën

para 9 muajve - Telegrafi

Prishtina ka fituar 3-0 ndaj Ulpianës në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Golat për mysafirët i realizuan Leutrim Kryeziu dy here dhe nga Besnik Krasniqi shënoi nga pika e bardhë....

Trajneri i Prishtinës i lumtur pas fitores ndaj Ulpianës

para 9 muajve - Kallxo

Trajneri i Prishtinës, Abdullah Ibrakoviq ka folur pas fitores me rezultat 0-3 ndaj Ulpianës, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligë. Ibrakoviq ka kërkuar më shumë agresivitet nga skuadra e tij. “Kemi...

Ibrakoviq: I kënaqur që shënuam e nuk pranuam gol

para 9 muajve - Koha.net

Trajneri i ri i skuadrës së Prishtinës, Abdullah Ibrakoviq, ka thënë pas fitores së Prishtinës ndaj Ulpianës me rezultat 3:0 se e gëzon fakti që skuadra e tij nuk ka pësuar gol në tri ndeshjet e fundit,...

Prishtina mposht Ulpianën

para 9 muajve - RTK

Prishtina ka fituar përballjen me Ulpianën sot në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Leotrim Kryeziu ka shënuar për ta kaluar Prishtinën në epërsi në minutën e 34.Besnik Krasniqi...

Pas fitores ndaj Ulpianës, Ibrakoviq tregon synimin që ka me Prishtinën

para 9 muajve - Zeri

Prishtina ka shënuar fitore të pastër dhe bindëse në udhëtim te Ulpiana, në ndeshjen e javës së 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ''Sami Kelmendi''...

Prishtina triumfon ndaj Ulpianës në Lipjan

para 9 muajve - Kallxo

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 0-3 ndaj Ulpianës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Leotrim Kryeziu e hapi serinë e golave në minutën e 34-të duke shënuar...

Prishtina fiton me rezultat bindës si mysafir i Ulpianës

para 9 muajve - Telegrafi

Prishtina ka fituar me rezultat 3-0 në udhëtim te Ulpiana në kuadër të javës së 16-të në BKT Superligën e Kosovës. Pas vetëm dy minutash lojë, bardhëeklatrit krijuan mundësinë e parë shënimi, por Abazi...

Trajneri i Ulpianës thotë se në humbjen nga Prishtina ndikoi lodhja e lojtarëve

para 9 muajve - Koha.net

Trajneri i Ulpianës, Edlir Tetova, ka thënë se humbja ndaj Prishtinës 3:0 në Lipjan ka ardhur si pasojë e lodhjes së lojtarëve. Tetova ka theksuar se orari është i ngjeshur dhe se fondi i lojtarëve që...

Prishtina fiton edhe ndaj Ulpianës

para 9 muajve - Klan Kosova

Prishtina ka shënuar fitore edhe ndaj skuadrës së Ulpianës, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Leotrim Kryeziu në minutën e 34-të,...

Tetova: Kemi luajtur ndaj Prishtinës dhe e kemi ditur se çfarë vështirësish na presin, ndikoi lodhja te lojtarët e mi

para 9 muajve - Zeri

Prishtina ka shënuar fitore të pastër dhe bindëse në udhëtim te Ulpiana, në ndeshjen e javës së 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ''Sami Kelmendi''...

Abdulah Ibrakovic flet pas fitores së Prishtinës, tregon se çfarë ka ndryshuar tek kjo skuadër

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja Ulpiana – Prishtina. Skuadra kryeqyteti arriti fitore shumë të rëndësishme në këtë takim, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar ishte 0 me 3. Leotrim Kryeziu realizoi dy...

Prishtina shënon fitore bindëse në udhëtim te Ulpiana

para 9 muajve - Zeri

Prishtina ka shënuar fitore të pastër dhe bindëse në udhëtim te Ulpiana, në ndeshjen e javës së 16-të në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ''Sami Kelmendi''...

Vrasja e trefishtë në Deçan, Prokurorja Gashi: Është zbrazur një karikator i kallashnikovit

para 9 muajve - Realiteti

Trajneri i Prishtinës, Abdullah Ibrakoviq ka folur pas fitores me rezultat 0-3 ndaj Ulpianës, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligë. Ibrakoviq ka kërkuar më shumë agresivitet nga skuadra e tij. “Kemi...

Prishtina fiton bindshëm ndaj Ulpianës, vetëm katër pikë larg kreut të tabelës

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja Ulpiana – Prishtina. Skuadra kryeqyteti arriti fitore shumë të rëndësishme në këtë takim, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar ishte 0 me 3. Leotrim Kryeziu realizoi dy...

Prishtina në avantazh ndaj Ulpianës

para 9 muajve - Koha.net

13:51 Prishtina në epërsi pas pjesës së parë Prishtina ka shkuar në pushimin mes pjesëve me rezultatin minimal, 1:0. Golin e vetëm në 45 minutat e para të takimit e shënoi Leotrim Kryeziu në minutën e...

Prishtina e dyfishon epërsinë ndaj Ulpianës

para 9 muajve - GazetaBlic

Prishtina e ka thelluar avantazhin ndaj Ulpianës. Besnik Krasniqi ka shënuar në minutën e 58-të, shkruan GazetaBlic Sport. Tashmë rezultati është 0 me 2. Ulpianë i duhet shumë punë për një rezultat pozitiv...

Prishtina mposht me lehtësi Ulpianën

para 9 muajve - Lajmi.net

Prishtina ka arritur të mposht Ulpianën me rezultat 0-3, shkruan lajmi.net. Leotrim Kryeziu ishte ai që shënoi dy gola për Prishtinën, ndërsa një tjetër e realizoi Besnik Krasniqi. Vendasit patën poashtu...

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Ulpiana – Prishtina

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Ulpiana – Prishtina. Rezultati pas 45 minutave është në anën e skuadrës nga kryeqyteti, shkruan GazetaBlic Sport. Leotrim Kryeziu shënoi golin e vetëm në minutën...

Vjen goli i parë në ndeshjen Ulpiana – Prishtina

para 9 muajve - GazetaBlic

Prishtina ka kaluar në avantazh ndaj Ulpianës. Leotrim Kryeziu ka shënuar në minutën e 34-të, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një aksion nga ana e djathtë ku pas një krosimi të Mankendas, Kryeziu arriti...

Prishtina shënon fitore bindëse në Lipjan përballë Ulpianës

para 9 muajve - ATV Live

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Ulpianës dhe asaj të Prishtinës, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës së Kosovës. Pas 90’ minutave lojë të zhvilluar skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore...

Sveçla: I bëj ultimatum vrasësit që të dorëzohet sa ma parë

para 9 muajve - Realiteti

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 0-3 ndaj Ulpianës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Leotrim Kryeziu e hapi serinë e golave në minutën e 34-të duke shënuar...

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës nis patrullimin në Gllogjan

para 9 muajve - Realiteti

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 0-3 ndaj Ulpianës, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Superligën e Kosovës në futboll. Leotrim Kryeziu e hapi serinë e golave në minutën e 34-të duke shënuar...

Prishtina mposhti Ulpianën

para 9 muajve - Epoka e Re

Prishtina ka shënuar fitore edhe ndaj skuadrës së Ulpianës, me rezultat 3-0, në kuadër të javës së 16-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Leotrim Kryeziu në minutën e 34-të,...

"Mirë se vini vëllezër", "Stadiumi 'Sami Kelmendi' është shtëpia juaj!" - Ulpiana e pret në këtë mënyrë Prishtinën në Lipjan

para 9 muajve - Zeri

Prishtina do të takohet me Ulpianën në kuadër të xhiros së 16-të të BKT Superligës së Kosovës në futboll, përcjell Zeri.info. Klubi Ulpiana e ka pritur në mënyrë madhështore skuadrën e Prishtinës derisa...

Ulpiana e befason Prishtinën me pritjen që ia bën në Lipjan

para 9 muajve - Gazeta Express

FC Prishtina do të takohet me Ulpianën në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan me fillim nga ora 13:00, në kuadër të xhiros së 16-të të BKT Superligës së Kosovës në futboll. Klubi Ulpiana e ka pritur në...

Përfundon pjesa e parë, Prishtina në epërsi ndaj Ulpianës

para 9 muajve - Lajmi.net

Pjesa e parë e ndeshjes mes Ulpianës dhe Prishtinës është mbyllur me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi furishëm me të dyja ekipet që sulmonin në tentim të gjejnë golin e avantazhit. Pas shumë...

Prishtina mposht me lehtësi Ulpianën

para 9 muajve - SportMania

Prishtina ka arritur të mposht Ulpianën me rezultat 0-3, shkruan lajmi.net. Leotrim Kryeziu ishte ai që shënoi dy gola për Prishtinën, ndërsa një tjetër e realizoi Besnik Krasniqi. Vendasit patën poashtu...

Ulpiana – Prishtina, formacionet zyrtare

para 9 muajve - GazetaBlic

Superliga e Kosovës vjen ndeshjet e radhës. Në programn është një ndeshje interesante atje ku në fushë zbresin Prishtina takohet me Ulpianën, shkruan GazetaBlic Sport. Prishtina nën urdhërat e trajnerit...

Përfundon ndeshja, ja rezultati mes Ulpianës dhe Prishtinës

para 9 muajve - KosovaPress

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Ulpianës dhe asaj të Prishtinës, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës së Kosovës. Pas 90’ minutave lojë të zhvilluar skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore...

Prishtina merr fitore komode në udhëtim kundër Ulpianës

para 9 muajve - Periskopi

Prishtina ka marrë një fitore të lehtë në Lipjan, kundër skuadrës së Ulpianës. Skuadra e Ibrakoviq mori fitoren e dytë radhazi, duke mposhtur Ulpianën 0:3, shkruan Periskopi. Kryeqytetasit ishin më të...

Prishtina merr fitore komode në udhëtim kundër Ulpianës

para 9 muajve - Gazeta Metro

Prishtina ka marrë një fitore të lehtë në Lipjan, kundër skuadrës së Ulpianës. Skuadra e Ibrakoviq mori fitoren e dytë radhazi, duke mposhtur Ulpianën 0:3, shkruan Periskopi. Kryeqytetasit ishin më të...

Mbyllet pjesa e parë mes Ulpianës dhe Prishtinës, ky është rezultati

para 9 muajve - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Ulpianës dhe kampionit aktual Prishtinës, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës së Kosovës. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluar, skuadra e Prishtinës...

Përfundon pjesa e parë, Prishtina në epërsi ndaj Ulpianës

para 9 muajve - SportMania

Pjesa e parë e ndeshjes mes Ulpianës dhe Prishtinës është mbyllur me rezultat 0-1, shkruan lajmi.net. Ndeshja nisi furishëm me të dyja ekipet që sulmonin në tentim të gjejnë golin e avantazhit. Pas shumë...

Vjen goli i parë në ndeshjen Ulpiana – Prishtina

para 9 muajve - Gazeta Metro

Prishtina ka kaluar në avantazh ndaj Ulpianës. Leotrim Kryeziu ka shënuar në minutën e 34-të. Ishte një aksion nga ana e djathtë ku pas një krosimi të Mankendas, Kryeziu arriti ta çoi topin në rrjetë....

Fillojnë ndeshjet në Superligën e Kosovës

para 9 muajve - KosovaPress

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshje në kuadër të xhiros së 15, ku ndër më interesantet është ajo mes skuadrës së Ulpianës dhe kampionit aktual Prishtinës. Tanimë programi i sotëm i ndeshjeve ka...

Ulpiana-Prishtina, këto janë formacionet zyrtare

para 9 muajve - KosovaPress

Me fillim nga ora 13:00 do të fillojë ndeshja mes skuadrës së Ulpianës dhe kampionit aktual të Superligës së Kosovës Prishtinë, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të sezonit 2021/22. Në xhiron e fundit, Ulpiana...

Ulpiana e befason Prishtinën me pritjen që ia bën në Lipjan

para 9 muajve - Gazeta Metro

FC Prishtina do të takohet me Ulpianën në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan me fillim nga ora 13:00, në kuadër të xhiros së 16-të të BKT Superligës së Kosovës në futboll. Klubi Ulpiana e ka pritur në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK