Kiana Kryeziu fitoi normën olimpike

para 7 muajve - RTV 21

Skitarja kosovare, Kiana Kryeziu fitoi normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022, disiplina e sllallomit të madh. Kështu ka njoftuar Komuniteti Olimpik i Kosovës përmes një postimi në...

Historike, skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore ‘Beijing 2022’

para 7 muajve - Telegrafi

Skitarja jonë, Kiana Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore që do të mbahen gjatë vitit 2022 në Beijing të Kinës. Kiana Kryeziu ka bërë një arritje historike. Ajo ka fituar tashmë...

Kiana Kryeziu, skitarja e parë kosovare në Olimpiadën Dimërore

para 7 muajve - Syri.net Kosova

Skitarja Kiana Kryeziu ka arritur që të kualifikohet për në Lojërat Olimpike Dimërore duke u bërë kosovarja e parë që e arrin këtë në edicionin dimëror. “Skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike për...

Edhe një garuese nga Kosova fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Zhurnal

Kosova do të përfaqësohet edhe më një garuese në Lojërat Olimpike Dimërore “Beijjin 2022”.Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Komiteti Olimpik i Kosovës.“Kitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike...

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

para 7 muajve - Koha.mk

Skitarja nga Kosova, Kiana Kryeziu, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike. Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” dhe kështu bëhet femra e...

Kiana Kryeziu siguron normën olimpike

para 7 muajve - Koha.net

Skitarja Kiana Kryeziu e ka fituar normën për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” ka njoftuar të premten Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK). Kryeziu 17-vjeçare bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë...

Kjo është skitarja e parë kosovare në Olimpiadën Dimërore

para 7 muajve - OraInfo

Kiana Kryeziu skitarja e parë kosovare në Olimpiadën Dimërore Skitarja Kiana Kryyeziu ka arritur që të kualifikohet për në Lojërat Olimpike Dimërore duke u bërë kosovarja e parë që e arrin këtë në edicionin...

Kryeziu fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike

para 7 muajve - Bota Sot

Skitarja Kiana Kryeziu fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore - Pekini 2022, disiplina e sllallomit të madh dhe bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Olimpike Dimërore....

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

para 7 muajve - RTK

Skitarja nga Kosova, Kiana Kryeziu, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike. Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” dhe kështu bëhet femra e...

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

para 7 muajve - Zeri

Një lajm i mirë vjen nga sportet dimërore – saktësisht nga komuniteti i skitarisë. Sportistja kosovare, Kiana Kryeziu do të jetë në Lojërat Olimpike Dimërore. Komiteti Olimpik i Kosovës njofton se Kryeziu...

Edhe një garuese nga Kosova fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Kallxo

Kosova do të përfaqësohet edhe më një garuese në Lojërat Olimpike Dimërore “Beijjin 2022”. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Komiteti Olimpik i Kosovës. “Kitarja Kiana Kryeziu fiton normën...

Historike, një skitare kosovare do marr pjesë për herë të parë në Lojëra Olimpike

para 7 muajve - Indeks online

Kiana Kryeziu bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Olimpike Dimërore. Ajo ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022. Ministria e Kultures, Rinisw dhe...

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

para 7 muajve - Infokusi

Skitarja nga Kosova, Kiana Kryeziu, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike. Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” dhe kështu bëhet femra e...

Kiana Kryeziu siguron normën olimpike

para 7 muajve - ATV Live

Skitarja Kiana Kryeziu e ka fituar normën për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” ka njoftuar të premten Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK). Kryeziu 17-vjeçare bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë...

Pekini premton lojëra dimërore të gjelbra dhe të qëndrueshme

para 7 muajve - Zhurnal

Lojërat Olimpike Dimërore do të kenë një sistem menaxhimi të gjelbër e të qëndrueshëm dhe do të nxisin zhvillimin rajonal të Pekinit dhe të qytetit bashkorganizator Zhangjiakou, thanë organizatorët e “Pekin...

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike Pekini 2022, bëhet vajza e parë që përfaqëson vendin në Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Kiana Kryeziu ka përmbushur edhe kriterin e pestë, të fundit për kualifikim në Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022. Skitarja e skijimit alpin ka fituar normën olimpike në disiplinën e sllallomit të madh....

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Lajmi.net

Sportistja kosovare, Kiana Kryeziu do të jetë në Lojërat Olimpike Dimërore, përcjell lajmi.net. Komiteti Olimpik i Kosovës njofton se Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore që...

Claudia Pechstein, gruaja më e vjetër që do të marrë pjesë në Lojërat e 8-ta Olimpike

para 7 muajve - Aktuale

Patinatorja gjermane e shpejtësisë, Claudia Pechstein (49), do të bëhet gruaja më e vjetër që do të garojë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin dhe atletja e dytë dhe e vetmja grua që do të garojë në...

Në prag të Pekin 2022, 346 milionë vetë marrin pjesë në sportet dimërore

para 7 muajve - NOA

Pekini premton lojëra dimërore të gjelbra dhe të qëndrueshme Lojërat Olimpike Dimërore do të kenë një sistem menaxhimi të gjelbër e të qëndrueshëm dhe do të nxisin zhvillimin rajonal të Pekinit dhe të...

Kjo është skitarja e parë kosovare në Olimpiadën Dimërore

para 7 muajve - Almakos

Kiana Kryeziu skitarja e parë kosovare në Olimpiadën Dimërore Skitarja Kiana Kryyeziu ka arritur që të kualifikohet për në Lojërat Olimpike Dimërore duke u bërë kosovarja e parë që e arrin këtë në edicionin...

Njihuni me Kiana Kryeziun, e para femër skiatore që do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - FaxWeb

Skitarja kosovare, Kiana Kryeziu do të jetë në Lojërat Olimpike Dimërore, “Pekin 2022”. Lajmin e ka bërë të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës, të cilët njoftuan se Kryeziu ka arritur të fitojë normën olimpikë,...

Kiana Kryeziu siguron normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Arbresh

Sporti i skijimit në Kosovë ka hyrë në histori të vendit së fundmi. Kjo pasi skitarja, Kiana Kryeziu ka arritur të fitojë normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore “Beijing 2022”. Ajo do të garojë...

Kiana Kryeziu edhe zyrtarisht përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Epoka e Re

Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore do ta përfaqësojnë skitarja Kiana Kryeziu,e cila bëhet sportistja e parë që do ta përfaqësojë Kosovën në këto lojëra. Kiana e ka fituar normën olimpike për “Beijing...

Kiana Kryeziu femra e parë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një lajm i mirë vjen nga sportet dimërore – saktësisht nga komuniteti i skitarisë. Sportistja kosovare, Kiana Kryeziu do të jetë në Lojërat Olimpike Dimërore. Komiteti Olimpik i Kosovës njofton se Kryeziu...

Historike: Kiana Kryeziu bëhet skitarja e parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Periskopi

17-vjeçarja nga Kosova, do të jetë femra e parë që reprezenton Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore. Ajo ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022. Kryeziu të premten e ka plotësuar...

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

para 7 muajve - KosovaPress

Skitarja nga Kosova, Kiana Kryeziu, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike. Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” dhe kështu bëhet femra e...

Kiana Kryeziu siguron pjesëmarrjen në Olimpiadën e dimrit

para 7 muajve - Gazeta Metro

Skitarja nga Kosova, Kiana Kryeziu, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike. Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore “Pekini 2022” dhe kështu bëhet femra e...

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - SportMania

Sportistja kosovare, Kiana Kryeziu do të jetë në Lojërat Olimpike Dimërore, përcjell lajmi.net. Komiteti Olimpik i Kosovës njofton se Kryeziu ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore që...

Pekini premton lojëra dimërore të gjelbra dhe të qëndrueshme

para 7 muajve - Lajm

Lojërat Olimpike Dimërore do të kenë një sistem menaxhimi të gjelbër e të qëndrueshëm dhe do të nxisin zhvillimin rajonal të Pekinit dhe të qytetit bashkorganizator Zhangjiakou, thanë organizatorët e “Pekin...

Kiana Kryeziu i afrohet normës për Lojërat Olimpike Dimërore

para 7 muajve - Koha.net

Skitarja Kiana Kryeziu i është afruar normës për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Dimërore. Kosova ende nuk ka pasur garuese në Lojërat Dimërore, ndërsa Kryeziu është në rrugë të mirë që të bëhet e para....

Kiana Kryeziu shkëlqen në Itali, shumë afër normës olimpike

para 7 muajve - Zeri

Skitarja jonë Kiana Kryeziu përmbushi edhe kriterin e katërt për normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022, disiplina e sllallomit të madh. Kiana fitoi 150.4 pikë të FIS-it, në garën e...

Kiana Kryeziu shkëlqen në Itali, shumë afër normës olimpike

para 7 muajve - Arbresh

Skitarja jonë përmbushi edhe kriterin e katërt për normë olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022, disiplina e sllallomit të madhpërcjell arbresh.info. Kiana fitoi 150.4 pikë të FIS-it, në garën...

Tjetër sukses i madh për skitaren Kiana Kryeziu

para 7 muajve - ATV Live

Kiana Kryeziu po vazhdon të shkëlqejë me paraqitjen e saj në garat ndërkombëtare. Ajo sot përmbushi edhe kriterin e katërt për normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022, disiplina e sllallomit...

Tjetër sukses i madh për skitaren Kiana Kryeziu

para 7 muajve - KosovaPress

Kiana Kryeziu po vazhdon të shkëlqejë me paraqitjen e saj në garat ndërkombëtare. Ajo sot përmbushi edhe kriterin e katërt për normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Pekini 2022, disiplina e sllallomit...

SKIJIM: KUSH DO TË MERR PJESË NË LOD “PEKING 2022” ?

para 7 muajve - Klan Macedonia

DEHARI: PËR PJESËMARJE NË LOD KAM PUNUAR TËRË JETËN . Maqedonia e Veriut në Lojërat Olimpike Dimërore “Peking 2022” do të prezantohet me tre sportistë dy në skijimin nordik dhe një në at alpik. Deri më...

Skijim: Kush do të merr pjesë në LOD “Peking 2022” ? Dehari: për pjesëmarrje në LOD kam punuar tërë jetën

para 7 muajve - Info7

Maqedonia e Veriut në Lojërat Olimpike Dimërore “Peking 2022” do të prezantohet me tre sportistë dy në skijimin nordik dhe një në at alpik. Deri më tani me normë pjesëmarrje ka siguruar Stavri Jada, ndërsa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK