Charlie Hebdo tallet me Gjokoviqin

para 7 muajve - Telegrafi

Revista satirike franceze, Charlie Hebdo publikoi një seri karikaturash nga Novak Gjokoviq lidhur me një skandal të madh diplomatik-sportiv, në të cilin një tenisti serb iu hoq viza për në Australi. Ministri...

Qeveria australiane anulon për herë të dytë vizën e tenistit serb

para 7 muajve - Vizion Plus

Tenisti i njohur serb Novak Gjokoviç sërish përballet me deportim nga Australia, pasi qeveria e këtij vendi i anuloi për herë të dytë vizën, zhvillimi i fundit në betejën nëse tenisti numër një në botë...

Thriller pafund me Gjokoviçin/ Arrestohet sërish – Vendimi përfundimtar të dielën

para 7 muajve - Shekulli

Publikuar më 14.01.2022 nga Erjon Dervishi Rasti i dëbimit të Novak Gjokoviç nga Australia po evoluon në një thriller me qëndrime të forta. Tenisti serb, pas seancës me gjyqtarin Anthony Kelly, nga nesër...

Zyrtarët e imigracionit të Australisë do të kërkojnë arrestimin e Novak Djokovic

para 7 muajve - GazetaBlic

Lajmi i fundit ka ardhur nga Australia, ku zyrtarët e imigracionit po kërkojnë që ai të arrestohet menjëherë. Ky lajm ka përkeqësuar më shumë gjendjen e tenisti serb që po kalon në Australi. Zyrtarët e...

Merret vendimi, Djokovic do të dërgohet sërish në mbajtje

para 7 muajve - Gazeta Express

Vetëm dy orë e 45 minuta pas vendimit të Ministrit të Emigracionit, Alex Haëke, për t’ia anuluar sërish vizën Novak Djokovicit, që do të nënkuptonte përjashtimin e tij dhe pamundësinë për të luajtur Australian...

Charlie Hebdo tallet me Gjokoviqin

para 7 muajve - Pa censure

Revista satirike franceze, Charlie Hebdo publikoi një seri karikaturash nga Novak Gjokoviq lidhur me një skandal të madh diplomatik-sportiv, në të cilin një tenisti serb iu hoq viza për në Australi. Ministri...

Qeveria australiane anulon për herë të dytë vizën e Novak Gjokoviçit

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Tenisti i njohur serb Novak Gjokoviç sërish përballet me deportim nga Australia, pasi qeveria e këtij vendi i anuloi për herë të dytë vizën, zhvillimi i fundit në betejën nëse tenisti numër një në botë...

Gjokoviqi sërish do të dërgohet në mbajtje

para 7 muajve - RTK

Tenisti serb, Novak Gjokoviq të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje. Gjokoviq do të kalojë më shumë kohë në mbajtje, derisa sfida e tij ligjore vazhdon në gjykatë. Atij iu anulua viza për here të...

Novak Gjokoviç nis luftën ligjore në orët e vona të natës

para 7 muajve - RTV 21

Avokatët e Novak Gjokoviçit janë paraqitur natën vonë para një gjykatësi federal duke kërkuar një urdhër për të parandaluar deportimin ose ndalimin e yllit të tenisit. Seanca paraprake e udhëzimeve filloi...

Gjokoviq të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje

para 7 muajve - Klan Kosova

Tenisti serb, Novak Gjokoviq të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje. Gjokoviq do të kalojë më shumë kohë në mbajtje, derisa sfida e tij ligjore vazhdon në gjykatë. Atij iu anulua viza për here të...

Vazhdon “drama”, Novak Gjokoviq do të dërgohet në mbajtje

para 7 muajve - OraInfo

Të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje Tenisti serb, Novak Gjokovic të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje, pasi Australia ia refuzoi sot për të dytën herë vizën. Gjokoviq do të kalojë më shumë...

Australia ia revokoi vizën Djokovicit, mediumi i këtij vendi tallet keq me tenistin serb

para 7 muajve - GazetaBlic

Skena interesante po ndodhin në Australi këtë të premte. Ministri i tyre i Emigracionit, Alex Hawke, mori vendimin për të anuluar vizën e Novak Djokovic, përcjell GazetaBlic Sport. Ai vendosi që për shkak...

Kryeministri i Australisë shpjegon se pse e kthyen prapa Djokovicin

para 7 muajve - Indeks online

Kryeministri australian Scott Morrison ka folur për vendimin e fundit të Australisë për ti revokuar vizën Novak Djokovicit. Ai ka thënë se vendimi ishte i ministrit të emigracionit dhe se ishte në të mirë...

Navratilova – Gjokoviqit: Shko në shtëpi e largohu nga Australian Open

para 7 muajve - Klan Kosova

Australia i ka anuluar vizën tenistit serb Novak Gjokoviq për të dytën herë radhazi, pasi që është i pavaksinuar. Gjokoviq kishte planifikuar të luante në turneun Australian Open, i cili fillon të hënën....

GJOKOVIQ I ANULOHET VIZA E DYTË

para 7 muajve - Klan Macedonia

Përballja e Novak Gjokoviq me autoritetet autraliane duket se ka marrë fund. Tenisti serb ka humbur për herë të dytë betejën për t’u pajisur me vizë dhe për të marrë pjesë në turneun ‘Australian Open’....

Lajmi i fundit: Australia merr këtë vendim për Gjokoviqin

para 7 muajve - OraInfo

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit Australia ia ka anuluar për herë të dytë vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për...

Australia ia revokon sërish vizën Gjokoviçit

para 7 muajve - RTV 21

Australia ia revokoi për të dytën herë radhazi vizën tenistit serb, Novak Gjokoviç duke ia pamundësuar që të qëndrojë në vend i pavaksinuar. Ky vendim u mor nga Ministri i Emigracionit, Alex Hawke dhe...

Australia “djeg” Gjokoviçin/ Qeveria i anulon vizën, tenisti duhet të largohet nga vendi

para 7 muajve - Vizion Plus

Ministri Australian i Emigracionit Alex Hawke përdori fuqinë e tij për të anuluar  vizën hyrëse në këtë vend te Novak Gjokoviçit , ndërsa avokatët e tenistit serb përgatiten të apelojnë sic kishin bërë...

Lajmi i fundit: Australia ia refuzon vizën Djokovicit

para 7 muajve - Syri.net Kosova

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Djokovic, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Australia ia anuloi sërish vizën Novak Gjokoviçit

para 7 muajve - Portalb

Qeveria australiane anuloi vizën e Novak Gjokoviçit për herë të dytë të premten, duke thënë se tenisti numër një botëror, i pavaksinuar për COVID-19, mund të përbëjë rrezik për komunitetin. “Sot ushtrova...

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Ina

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Australia i heq vizën Gjokoviçit

para 7 muajve - DW

Qeveria australiane anuloi për herë të dytë vizën për yllin e tenisit, Novak Gjokoviç, por procesi nuk ka marrë ende fund. Ministri australian i Imigracionit, Alex Hawke zbatoi një kompetencë të tijën...

Vazhdon drama, Gjokoviq të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje

para 7 muajve - in7

Tenisti serb, Novak Gjokoviq të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje. Gjokoviq do të kalojë më shumë kohë në mbajtje, derisa sfida e tij ligjore vazhdon në gjykatë. Atij iu anulua viza për here të...

Australia pezullon sërish lejen e qëndrimit për Djokovic, tenisti mund të dëbohet para “Australia Open”

para 7 muajve - Top Channel

Australia ka pezulluar për herë të dytë lejen e qëndrimit për tenistin Novak Djokovic. Vendimi i ministrit të emigracionit Alex Hawke do të thotë se sportisti, që hyri në Australi i pavaksinuar mund të...

Australia ia anulon sërish vizën Novak Djokovicit, tenisti përjashtohet nga ‘Australian Open’

para 7 muajve - Telegrafi

Novak Gjokovic është përjashtuar nga ‘Australian Open’ pasi viza i është anuluar për herë të dytë nga shteti i Australisë. Vendimi i autoriteteve australiane apo më saktë i ministrit të imigracionit Alex...

Vazhdon “drama”, Novak Gjokoviq do të dërgohet në mbajtje

para 7 muajve - Almakos

Të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje Tenisti serb, Novak Gjokovic të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje, pasi Australia ia refuzoi sot për të dytën herë vizën. Gjokoviq do të kalojë më shumë...

Australia mund ta arrestojë Novak Djokovicin, pritet dëbimi i tij gjatë ditës së nesërme

para 7 muajve - GazetaBlic

Australia ia revokoi për të dytën herë radhazi vizën tenistit serb Novak Djokovic duke ia pamundësuar që të qëndrojë në vend i pavaksinuar. Ky vendim u mor nga Ministri i Emigracionit, Alex Hawke dhe serbi...

Australia ka pezulluar për herë të dytë lejen e qëndrimit për tenistin Novak Djokovic

para 7 muajve - Top Channel

Vendimi i ministrit Alex Hawke do të thotë se sportisti, që hyri në Australi i pavaksinuar mund të dëbohet e kështu të mos marrë pjesë në “Australia Open”. Megjithatë, 34-vjeçari serb mund të vazhdojë...

Australia ia anulon vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Koha.net

Australia i ka hequr vizën tenistit Novak Gjokoviqit për të dytën herë radhazi, për të drejtën e tij për të qëndruar në vend i pavaksinuar. Vendimi i Ministrit të Emigracionit Alex Hawke do të thotë se...

Ministri australian ia anulon sërish vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - TV21

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Gjokoviq përballet me dëmbim nga shteti....

Australia pezullon sërish lejen e qëndrimit për Djokovic, tenisti mund të dëbohet para “Australia Open”

para 7 muajve - Alsat-M

Vendimi i ministrit të emigracionit Alex Hawke do të thotë se sportisti, që hyri në Australi i pavaksinuar mund të dëbohet e kështu të mos marrë pjesë në “Australia Open”. Megjithatë, 34-vjeçari serb mund...

Qeveria e Australisë sërisht pezullon vizën e tenistit serb

para 7 muajve - Alsat-M

Qeveria e Australisë ka pezulluar sërish lejen e qëndrimit për tenistin serb Novak Xhokovi ç, i cili duhet të lërë Australinë (serbi ka të drejtë të apelojë këtë vendim). Për pasojë, numri 1 në botë për...

Australia i anulon sërish vizën Djokoviç

para 7 muajve - Klan

Australia i anulon sërish vizën Djokoviç Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Djokoviç për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani...

Australia respekton rregullat ligjore, ia revokon përsëri vizën Novak Djokovicit

para 7 muajve - GazetaBlic

Australia ia revokoi për të dytën herë radhazi vizën tenistit serb Novak Djokovic duke ia pamundësuar që të qëndrojë në vend i pavaksinuar. Ky vendim u mor nga Ministri i Emigracionit, Alex Hawke dhe serbi...

Lajmi i fundit: Australia ia refuzon vizën Djokovicit

para 7 muajve - Gazeta Express

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Djokovic, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Lajmi i fundit: Australia ia anulon vizën Djokovicit

para 7 muajve - RTK

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Djokovic, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Australia i anulon për herë të dytë vizën Novak Gjokoviçit

para 7 muajve - Albeu

Qeveria australiane anuloi vizën e Novak Gjokoviçit për herë të dytë të premten, duke thënë se tenisti numër një botëror, i pavaksinuar për COVID-19, mund të përbëjë rrezik për komunitetin. “Sot ushtrova...

Australia ia anulon sërish vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Zeri

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Gjokoviq përballet me dëbim nga shteti....

Australia ia revokon sërish vizën Gjokoviçit

para 7 muajve - Indeks online

Australia ia revokoi për të dytën herë radhazi vizën tenistit serb Novak Gjokoviç duke ia pamundësuar që të qëndrojë në vend i pavaksinuar. Ky vendim u mor nga Ministri i Emigracionit, Alex Hawke dhe serbi...

Vazhdon ‘Drama Djokovic’: Të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje

para 7 muajve - Gazeta Metro

Tenisti serb, Novak Gjokovic të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje, pasi Australia ia refuzoi sot për të dytën herë vizën. Gjokoviq do të kalojë më shumë kohë në mbajtje, derisa sfida e tij ligjore...

Rasti Novak Gjokoviq, Australia i anulon vizën teniserit serb

para 7 muajve - Kallxo

Australia i ka revokuar vizën tenisit serb Novak Gjokoviq për të dytën herë radhazi, për të drejtën e tij për të qëndruar në Australi si i pavaksinuar. Vendimi i Ministrit të Emigracionit Alex Hawke do...

E FUNDIT! Qeveria anulon vizën e Djokovic, ‘Australian Open’ kthehet në makth për serbin

para 7 muajve - NOA

Ministri i Emigracionit në Australi, Alex Hawke, ka përdorur fuqinë e tij personale për të anuluar vizën e Novak Djokovic, ndërsa avokatët e këtij të fundit përgatiten të paraqesin një urdhër të menjëhershëm...

Gjokoviqi sërish do të dërgohet në mbajtje

para 7 muajve - Epoka e Re

Tenisti serb, Novak Gjokoviq të shtunën do të dërgohet sërish në mbajtje. Gjokoviq do të kalojë më shumë kohë në mbajtje, derisa sfida e tij ligjore vazhdon në gjykatë. Atij iu anulua viza për here të...

Australia i anulon për herë të dytë vizën Novak Gjokoviçit

para 7 muajve - ABC News

Qeveria australiane anuloi vizën e Novak Gjokoviçit për herë të dytë të premten, duke thënë se tenisti numër një botëror, i pavaksinuar për COVID-19, mund të përbëjë rrezik për komunitetin. “Sot ushtrova...

Australia ia anulon sërish vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Gjokoviq përballet me dëbim nga shteti....

Australia ia anulon vizën Djokovicit

para 7 muajve - Bota Press

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Djokovic, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Minut pas minute… Ministri i anulon vizën Djokovicit, pritet reagimi i avokatëve

para 7 muajve - Dosja.al

AUSTRALI – Ministri australian i emigracionit Alex Hawke përdori fuqinë e tij për të anuluar vizën e Novak Djokovicit, ndërsa avokatët e tenistit serb përgatiten të apelojnë menjëherë në qarkun federal...

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit, i mbetet veç një mundësi

para 7 muajve - Arbresh

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Lajmi i fundit: Australia merr këtë vendim për Gjokoviqin

para 7 muajve - Almakos

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit Australia ia ka anuluar për herë të dytë vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për...

Navratilova-Gjokoviqit: Shko në shtëpi e largohu nga Australian Open

para 7 muajve - Ekonomia Online

Australia i ka anuluar vizën tenistit serb Novak Gjokoviq për të dytën herë radhazi, pasi që është i pavaksinuar. Gjokoviq kishte planifikuar të luante në turneun Australian Open, i cili fillon të hënën....

Australia ia anulon sërish vizën Novak Gjokoviqit: Mund të dëbohet

para 7 muajve - Periskopi

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Gjokoviq përballet me dëbim nga shteti....

Australia i anulon për herë të dytë vizën/ Novak Djokovic do të deportohet për shkak të vaksinimit

para 7 muajve - Java News

Qeveria australiane anuloi vizën e Novak Gjokoviçit për herë të dytë të premten, duke thënë se tenisti numër një botëror, i pavaksinuar për COVID-19, mund të përbëjë rrezik për komunitetin. “Sot ushtrova...

Australia ia anulon sërish vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Lajm

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Gjokoviq përballet me dëbim nga shteti....

Australia ia anulon vizën Djokovicit

para 7 muajve - Informatat

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Djokovic, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Australia ia revokon sërish vizën Gjokoviçit

para 7 muajve - KosovaPress

Australia ia revokoi për të dytën herë radhazi vizën tenistit serb Novak Gjokoviç duke ia pamundësuar që të qëndrojë në vend i pavaksinuar. Ky vendim u mor nga Ministri i Emigracionit, Alex Hawke dhe serbi...

Australia i anulon sërish vizën Djokoviç

para 7 muajve - Lobi

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Djokoviç për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Djokoviç përballet me dëmbim nga shteti....

50 për qind e australianëve duan që Gjokoviqi të dëbohet

para 7 muajve - Epoka e Re

Tenisti Novak Gjokoviq e fitoi betejën gjyqësore për të qëndruar në Australi, dhe i filloi stërvitjet e tij për Australian Open këtë javë. Mirëpo, sipas një anketimi public nga një organizatë hulumtuese...

Australia i heq sërish vizën Djokoviç, tenisti serb pritet të dënohet nga vendi

para 7 muajve - Dosja.al

AUSTRALI – Australia i ka hequr sërish vizën tenistit serb, Novak Djokovic. Edhe këtë herë shkak për këtë vendim është bërë e drejta e tij për të qëndruar në vend i pavaksinuar. Vendimi i Ministrit të...

Australia ia anulon sërish vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - ATV Live

Australia ia ka anuluar vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq për të dytën herë me radhë. Vendimi i ministrit për Migrim të Australisë, Alex Hawke nënkupton se tani Gjokoviq përballet me dëmbim nga shteti....

Lajmi i fundit: Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Gazeta Metro

Australia ia ka anuluar për herë të dytë vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë....

Novak Gjokoviçit i anulohet viza për herë të dytë, Australia synon deportimin e tij

para 7 muajve - FaxWeb

Viza australiane e Novak Gjokoviçit është revokuar për herë të dytë, duke i dhënë fund ambicieve të tenistit numër 1 në botë për meshkuj për të garuar në Australian Open dhe për të fituar një rekord të...

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Ekonomia Online

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Australia ia refuzon vizën Gjokoviqit

para 7 muajve - Epoka e Re

Australia ia ka anuluar përsëri vizën tenistit serb, Novak Gjokoviq, dhe synon që ta dëbojë atë nga vendi. Ankesa ligjore mbetet shpresa e vetme për të për të mos e humbur pjesëmarrjen në garë. Ministri...

Mashtrimi i Gjokoviqit, lexoni gjithçka rreth sagës për COVID-19

para 7 muajve - Syri.net Kosova

Saga rreth vizës së tenistit serb Novak Gjokoviq në Australi ka qenë lajmi kryesor në botë që kur ai u ndal nga autoritetet australiane në Melbourne javën e shkuar. Sportisti i pavaksinuar ka thënë se...

Mashtrimi i Gjokoviqit: Gjithçka rreth sagës për COVID-19

para 7 muajve - Koha.net

Saga rreth vizës së tenistit serb Novak Gjokoviq në Australi ka qenë lajmi kryesor në botë që kur ai u ndal nga autoritetet australiane në Melbourne javën e shkuar. Sportisti i pavaksinuar ka thënë se...

A janë manipuluar testet e Novak Gjokoviqit?

para 7 muajve - Syri.net Kosova

Novak Gjokoviq është një ikonë në vendin e tij, ndaj gazetarët vendorë nuk i bëjnë pyetje të pakëndshme. Por në procesin e tij në Australi shumë gjëra po dëshmohen ndryshe nga ato që janë thënë apo janë...

Gjokoviq po hetohet për shkelje në tri shtete

para 7 muajve - Koha.net

Tenisti serb Novak Gjokoviq po hetohet se ka bërë shkelje të rregullave në tri shtete. Gjokoviq, që gjendet në Australi, është përfshirë në shortin për Grand Slamin “Australian Open”, ndonëse është ende...

Djokovic mund të deportohet

para 7 muajve - Klan

NOVAK DJOKOVIC (SRB)TENNIS - THE US OPEN 2021 - USTA BILLIE JEAN KING TENNIS CENTRE - FLUSHING MEADOWS - NEW YORK CITY - NEW YORK - USA - ATP - WTA - ITF - GRAND SLAM - OPEN - 2021© TENNIS PHOTO NETWORK...

A janë manipuluar testet e Novak Gjokoviqit?

para 7 muajve - DW

Novak Gjokoviq është një ikonë në vendin e tij, ndaj gazetarët vendorë nuk i bëjnë pyetje të pakëndshme. Por në procesin e tij në Australi shumë gjëra po dëshmohen ndryshe nga ato që janë thënë apo janë...

Gjokoviç kërcënohet me tre vjet burg në Serbi, 5 vjet në Australi dhe po hetohet në Spanjë

para 7 muajve - Top Channel

Novak Gjokoviç mund të përballet me një dënim prej tre vitesh burg sipas ligjit serb, pasi ka pranuar se ka shkelur masat e karantinës për të infektuarit me koronavirus. Numri një i botës në tenis deklaroi...

Gjokoviqi po hetohet për shkelje në tri shtete

para 7 muajve - Zeri

Tenisti serb Novak Gjokoviq po hetohet se ka bërë shkelje të rregullave në tri shtete. Gjokoviqi, që gjendet në Australi, është përfshirë në shortin për Grand Slamin “Australian Open”, ndonëse është ende...

Gjokoviç do luajë në turne/ Tenisti serb pjesë e turneut edhe pse pritet vendimi për vizën australiane

para 7 muajve - Top Channel

Tenisti serb Novak Gjokovic, sipas BBC, është listuar në shortin e Australian Open për të luajtur packa pasigurive nëse viza e tij do të pezullohet përëseri nga qeveria australiane. Ai do të mbrojë titullin...

A janë manipuluar testet e Novak Novak Gjokoviç?

para 7 muajve - Dosja.al

Novak Gjokoviçi ka shprehur keqardhje për gabimet. Edhe agjenti i tij sigurisht. Ylli i tenisit shkruan në Instagram se gabimet kanë ndodhur pa qëllim. Por ai ka pranuar se ka shkuar në një intervistë...

83% e australianëve duan që Novak Djokovic të deportohet, thuhet se tashmë ekziston një vendim i tillë

para 7 muajve - GazetaBlic

Një 83% dërrmuese e australianëve duan që Novak Djokovic të deportohet, duke rritur presionin mbi ministrin e imigracionit Alex Hawke. Mbi 60,000 njerëz iu përgjigjën sondazhit të kryer nga NewsCorp, i...

A janë manipuluar testet e Novak Gjokoviqit?

para 7 muajve - in7

Novak Gjokoviq është një ikonë në vendin e tij, ndaj gazetarët vendorë nuk i bëjnë pyetje të pakëndshme. Por në procesin e tij në Australi shumë gjëra po dëshmohen ndryshe nga ato që janë thënë apo janë...

Djokovic po hetohet për shkelje në tri shtete

para 7 muajve - Arbresh

Tenisti serb, Novak Djokovic po hetohet se ka bërë shkelje të rregullave në tri shtete. Djokoviqi, që gjendet në Australi, është përfshirë në shortin për Grand Slamin “Australian Open”, ndonëse është ende...

Mbi shtetin, sportin dhe vaksinat II

para 7 muajve - Portalb

Saga Novaxx Gjokoviq vazhdoi edhe për një javë me zhvillime që bëhen gjithnjë e më interesnate. Edhe më tej vazhdojnë dilemat që lidhen me statusin e personit publik me famë botërore, refuzimin e tij për...

Novak Gjokoviq përfshihet në shortin e Australian Open

para 7 muajve - Kallxo

Novak Gjokoviq është përfshirë në shortin për turneun e Australian Open të javës së ardhshme, por pjesëmarrja e tij është ende në dyshim me një vendim të qeverisë nëse teniseri në fjalë i pavaksinuar mund...

Nga sot FSK mund të zbarkojë kudo në botë

para 7 muajve - Realiteti

Novak Gjokoviq është përfshirë në shortin për turneun e Australian Open të javës së ardhshme, por pjesëmarrja e tij është ende në dyshim me një vendim të qeverisë nëse teniseri në fjalë i pavaksinuar mund...

Brnabiq thotë se Gjokoviq do të hetohet për shkeljen e izolimit

para 7 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, tha të mërkurën se Novak Gjokoviq do të hetohet nga qeveria serbe për shkelje të rregullave të izolimit pas testimit pozitiv për COVID-19 në dhjetor të vitit të kaluar....

Kryeministrja e Serbisë e konfirmon se Djokovic është në telashe, madje ai mund të përballet me burgim!

para 7 muajve - GazetaBlic

Novak Djokovic pranoi se ai lëvizte mes njerëzve në Serbi, edhe pse e dinte se ishte pozitiv. Tenisti serb thuhet se ishte pozitiv më 16 dhjetor. Të nesërmen doli me fëmijët dhe më datë 17 pozoi për L’Equipe....

Gjokoviç mund të qëndrojë në Australi

para 7 muajve - KDPolitik

Novak Gjokoviç mund të qëndrojë në Australi, pas vendimit të një gjykatësi, që i dha fund një përballje pesë-ditore mes qeverisë dhe tenistit të njohur, lidhur me statusin e tij të vaksinimit kundër koronavirusit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK