Renditja e re e FIFA-s/ Shqipëria nuk ndryshon pozicion, rritet Kosova. Vendin e parë në botë e mban…

para 5 dite - Syri.net Kosova

FIFA sapo ka publikuar renditjen e kombëtareve në futboll, ku vihet re se Kombëtarja shqiptar nuk ka ndryshuar pozicion, duke mbajtur sërish vendin e 66-të. Në ndeshjen e qershorit, kuqezinjtë tanë regjistruan...

Kosova përmirëson pozitën e saj në renditjen e FIFA-s

para 5 dite - Syri.net Kosova

FIFA e ka publikuar renditjen e saj të re të kombëtareve, e ku Kosova ka shënuar përmirësim në krahasim me renditjen e kaluar. Dardanët tani renditen në pozitën e 106-të, me 1183.9 pikë, duke e përmirësuar...

Kosova ngritët në ranglistën e FIFA-s, pozita më e mirë në histori për Dardanët

para 5 dite - Telegrafi

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen e saj të re të kombëtareve, e ku Kosova ka shënuar përmirësim në krahasim me renditjen e kaluar. Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar...

Renditja e re e FIFA-s, Kosova ngrihet për një pozitë

para 5 dite - Koha.net

Kosova ka përparuar për një pozitë në përditësimin e ri në renditjen e institucionit më të madh të futbollit, FIFA. Nga pozita e 107-të, Kosova është ngritur në pozitën e 106 me 1183.9 pikë, pozita më...

Renditja e FIFA-s për muajin qershor/ Shqipëria në vendnumëro, ngjitet Kosova. Udhëheq Brazili!

para 5 dite - SuperSport

FIFA ka përditësuar renditjen e kombëtareve për muajin qershor teksa Shqipëria ka humbur disa pikë nga muaji i kaluar, e megjithatë mbetet në vendin e 66-të. Kuqezinjtë nuk ia dolën të fitonin asnjë nga...

Kosova ngritet lehtë në FIFA

para 5 dite - Indeks online

FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve pas ndeshjeve të zhvilluara muajt e fundit. Kosova nga katër ndeshjet e zhvilluara në qershor mori dy fitore dhe dy humbje – por pavarësisht kësaj ka...

Kosova shënon ngritje në renditjen e FIFA-s

para 5 dite - Gazeta Express

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje në renditjen e re të FIFA-s. Në përditësimin e fundit të bërë sot, Kosova tani gjendet në vendin e 106, shkruan Gazeta Express. “Dardanët” kanë shënuar ngritje për...

Kosova ngjitet një pozitë në renditjen e re të FIFA-s

para 5 dite - RTK

Kosova e ka përmirësuar pozitën e saj në FIFA. Në renditjen më të re të publikuar nga shtëpia e futbollit botëror, Dardanët tanimë ndodhen në pozitën e 106-të, duke u ngjitur një shkallë, pasi në renditjen...

FIFA publikon renditjen e re, Brazili mbetet kombëtarja më e fortë në botë – por ka disa ndryshime në top 10

para 5 dite - GazetaBlic

FIFA ka përditësuar renditjen e ekipeve kombëtare pas ndeshjeve të fundit kualifikuese për Katar 2022 dhe Ligës së Kombeve. Në top 10 ka shumë ndryshime të reja, me Brazilin që ruan vendin e parë, duke...

Ranglista e FIFA: Kosova ngritët në pozitën e 106

para 5 dite - Lajmi.net

FIFA ka rifreskuar renditjen e kombëtareve. Në ranglistën e re të FIFA, kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje, përcjell lajmi.net. Lista e re i sheh Dardanët të radhitën në pozitën 106, një pozitë para...

Zyrtare: Kosova shënon sërish ngritje në renditjen e re të FIFA’s

para 5 dite - GazetaBlic

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar sërish ngritje në renditjen e FIFA. Organi më i lartë i futbollit ndërkombëtar, FIFA ka publikuar sot renditjen e re të kombëtareve pas ndeshjeve të zhvilluara...

Kosova përmirëson pozitën e saj në renditjen e FIFA-s

para 5 dite - Epoka e Re

FIFA e ka publikuar renditjen e saj të re të kombëtareve, e ku Kosova ka shënuar përmirësim në krahasim me renditjen e kaluar. Dardanët tani renditen në pozitën e 106-të, me 1183.9 pikë, duke e përmirësuar...

Top-10 skuadrat më të mira në botë sipas FIFA-së, Gjermania mbetet jashtë

para 5 dite - KosovaPress

Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA, sot ka publikuar ranglistën e re të saj pas ndeshjeve që u zhvilluan gjatë muajit qershor. Sipas kësaj renditje, Brazili mbetet skuadra më e mirë në botë duke...

FIFA publikon renditjen e re, Kosova shënon ngritje

para 5 dite - Gazeta Metro

Ndeshjet e zhvilluara gjate këtij muaji nga Kosova në kuadër të Ligës së Kombeve janë vlerësuar si pozitive. Kjo së paku dëshmohet nga FIFA, organ që sot ka publikuar renditjen e re të shteteve në bazë...

Kjo është pozita e Shqipërisë në renditjen e re te FIFA-së

para 5 dite - KosovaPress

Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA, sot ka publikuar ranglistën e re të shteteve pas ndeshjeve të zhvilluara gjatë këtij muaji. Shqipëria nuk ka pasur lëvizje në këtë listë të re, as ulje e as...

Kombëtarja e Kosovës çdo herë lartë e më lartë, përditësohet lista e FIFA-s

para 5 dite - Arbresh

Kombëtarja e Kosovës, kohëve të fundit ka shënuar rritje në renditje  e FIFA-s. Në listën e përditësuar  sot, “Dardanët”  tashmë gjenden në pozitën e 106-të, shkruan arbresh.info. Kosova është ngritur...

FIFA publikon renditjen e re, Kosova shënon ngritje

para 5 dite - KosovaPress

Ndeshjet e zhvilluara gjate këtij muaji nga Kosova në kuadër të Ligës së Kombeve janë vlerësuar si pozitive. Kjo së paku dëshmohet nga FIFA, organ që sot ka publikuar renditjen e re të shteteve në bazë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK