Franca merr fitoren e parë të edicionit, triumf për Holandën dhe Belgjikën

para 2 jave - Top Channel

Në ndeshjet e mbrëmjes së Nations League, Franca mori fitoren e parë në Grupin 1 të Ligës A teksa mposhti në shtëpi me rezultatin 2-0 Austrinë. “Gjelat” e zhbllokuan sfidën në fraksionin e dytë të lojës...

Franca mposhti Austrinë, Danimarka pësoi humbje nga Kroacia

para 2 jave - RTV 21

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara, Franca e ka gjetur fitoren e parë të këtij...

Liga e Kombeve/ Kroacia një hap larg Final Four, Franca arrin fitoren e parë të edicionit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kombëtarja kroate e futbollit mposhti kombëtaren daneze me rezultat 2-1 dhe kështu iu afrua kualifikimit në ‘Final Four ‘të Ligës së Kombeve. Kroatët ishin në vendi e dytë përpara ndeshjes së parafundit...

Fitore e pastër e Holandës në udhëtim te Polonia

para 2 jave - Koha.net

Holanda ka shënuar fitoren e radhës në Grupin 4 të Ligës A të Ligës së Kombeve. Holandezët të enjten mbrëma mposhtën në udhëtim Poloninë me rezultatin 2:0. Ishte ndeshja e 12-të pa humbje në ndeshjet e...

De Bruyne e Batshuayi shkëlqejnë në fitoren ndaj Uellsit

para 2 jave - Koha.net

Kevin de Bruyne dhe Michy Batshuayi realizuan nga një gol e një asistim në fitoren ndaj Uellsit. Belgjika të enjten mbrëma mposhti Uellsin në Bruksel me rezultatin 2:1. Ishte ndeshje që i takoi Grupit...

Tjetër supergol në Ligën e Kombeve, realizon Eriksen

para 2 jave - Koha.net

22:43 Kroacia fiton dhe del në vendin e parë në grup Kroacia e ka mposhtur Danimarkën për të dalë në vendin e parë në Grupin 1 të Ligës A të Ligës së Kombeve. Të enjten mbrëma në Zagreb, Kroacia fitoi...

Franca pa probleme ndaj Austrisë, Kroacia mposht Danimarkën për kreun e grupit

para 2 jave - Telegrafi

Sot janë zhvilluar ndeshjet e pesta të fazës së grupeve në Ligën A të Kombeve të grupit 1, ku Franca dhe Kroacia morën fitore. ‘Gjelat’ edhe pse me shumë mungesa arritën të ishin superior ndaj Austrisë,...

Holanda dhe Belgjika vazhdojnë ta dominojnë grupin

para 2 jave - Telegrafi

Holanda dhe Belgjika kanë vazhduar me fitore në Ligën A të Kombeve, duke mbajtur pozitat një dhe dy në grupin 4. Holanda fitoi si mysafir ndaj Polonisë me rezultat 2-0, duke qenë më e mirë në të dyja pjesët....

Liga e Kombeve/ Përfundojnë pjesët e para, ja të gjitha rezultatet

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kanë përfunduar pjesët e para në Ligën e Kombeve. 45 minutat e para të sfidës mes Francës dhe Austrisë janë mbyllur në barazim 0-0. Ndërkohë, Holanda po fiton me rezultatin 1-0 ndaj Polonisë në transfertë....

Franca dhe Kroacia me dy gola arrijnë deri te fitorja

para 2 jave - Alsat-M

Janë zhvilluar ndeshjet e pesta të fazës së grupeve në Ligën A të Kombeve të grupit 1, ku Franca dhe Kroacia morën fitore. ‘Gjelat’ edhe pse me shumë mungesa arritën të ishin superior ndaj Austrisë, duke...

Holanda dhe Belgjika, fitojnë me lehtësi

para 2 jave - Alsat-M

Holanda ka arritur të fitojë pa problem ndaj Polonisë me rezultatin 0-2. Në pjesën e parë Holanda shënoi vetëm një gol në minutën e 14-të, pas një aksioni tepër të bukur nga Dumfries dhe më pas asistoi...

VIDEO/ Fitorja e parë në Nations League për Francën, Hollanda e frikshme në...

para 2 jave - BalkanWeb

Franca ka marrë fitoren e parë të këtij edicioni në Nations League. Pas 2 barazimeve dhe 2 humbjeve, “Gjelat” mundën 2-0 në shtëpi Austrinë. Sfida u zgjidh nga Kylian Mbappe (56′), sakaq rrjetën gjeti...

Mbappe me gol të bukur kalon në epërsi Francën

para 2 jave - Koha.net

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Austrisë në ndeshjen e Ligës A të Ligës së Kombeve. Është Kylian Mbappe që realizoi gol të bukur për 1:0 në minutën e 56-të. Ai pasi u lirua nga disa futbollistë, goditi...

Franca e mposhtë Austrinë, largohet nga vendi i fundit

para 2 jave - OraInfo

Liga e Kombeve ka sjellë ndeshje shumë interesante sonte. Franca ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Austrisë me rezultat 2:0, në kuadër të Ligës së Kombeve. Kjo fitore i largon “Gjelat” nga...

Liga e Kombeve, Kroacia dhe Holanda drejt suksesit në grupet e divizionit A (VIDEO)

para 2 jave - Ora news

Kroacia dhe Holanda hedhin nga një hap të madh drejt misionit për ta mbyllur këtë edicion të Ligës së Kombeve në vendin e parë të grupeve respektive në divizionin A. Ballkanasit bënë rokadë me Danimarkën...

Belgjika fiton nga Uellsi, befason Turqia

para 2 jave - RTK

Ashti siç është pritur Belgjika ka mposhtur Uellsin në ndeshjen e sontme të vlefshme pvr Nations League. Kombëtarja e cila gjithmonë gjendet lart në Ranglistën e FIFA-s ka realizuar fitore me rezultat...

Holanda mposht Poloninë në tokën e kësaj

para 2 jave - RTK

Holanda e ka mposhtur bindshëm Poloninë në tokën e kësaj të fundit gjatë një ndeshje që vjen pas një pauze disa mujore të Nations League. Rezultati përfundimtar ka qenë 0-2. Gakpo dhe Bergwijn kanë shënuar...

Kroacia fiton ndaj Danimarkës

para 2 jave - RTK

Një ndeshje intresante është zhvilluar në Zagreb, ku Kroacia ka mposhtur Danimarkën, çka ka bërë që ballkanasit të marrin pozitën e parë të Grupit 1 të Ligës A në Ligën e Kombeve. Kroatët kanë realizuar...

VIDEO/ Franca merr fitoren e parë të edicionit, triumf për Holandën dhe Belgjikën

para 2 jave - SuperSport

Në ndeshjet e mbrëmjes së Nations League, Franca mori fitoren e parë në Grupin 1 të Ligës A teksa mposhti në shtëpi me rezultatin 2-0 Austrinë. “Gjelat” e zhbllokuan sfidën në fraksionin e dytë të lojës...

Holanda dhe Belgjika fitojnë pa problem, Franca dhe Kroacia gjithashtu marrin tre pikët

para 2 jave - GazetaBlic

Holanda ka arritur të fitojë pa problem ndaj Polonisë me rezultatin 0-2. Në pjesën e parë Holanda shënoi vetëm një gol në minutën e 14-të, pas një aksioni tepër të bukur nga Dumfries dhe më pas asistoi...

Belgjika triumfon ndaj Uellsit

para 2 jave - Bota Sot

Belgjika la arritur tre pikë dhe ruan gjasat për vend të parë në grupin 4 të Ligës së Kombeve A. Uellsi u tregua një ekip mjaft e mirë ndaj vendasve por nuk ia doli që të marrë pikë. Belgët fituan me rezultat...

Kroacia gjunjëzon Danimarkën, merr kreun e tabelës

para 2 jave - Bota Sot

Kroacia me mund të madh ka arritur tre pikë, duke e gjunjëzuar me rezultat 2:1 Danimarkën. Nënkampioni i botës, me këtë fitore ka gëzuar pamasë tifozët në stadiumin “Maksimir” në Zagreb. Kapiteni Luka...

VIDEO/ Franca dhe Holanda nuk e diskutojnë fitoren, Kroacia dhe Belgjika marrin nga tre pikë

para 2 jave - Albeu

Franca ka fituar ndaj Austrisë me dy gola të jashtëzakonshëm. Në minutën e 56-të , Mbappe merr topin dhe driblon çdo kundërshtar të mundshëm dhe shënon mjeshtërisht. Ndërsa në Minutën e 65-të, Griezmann...

Rikthehet Eriksen, realizon një magji të vërtetë ndaj Kroacisë (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Eriksen ka arritur të shënojë një super gol duke barazuar Kroacinë, por festa zgjati shumë pak pasi Kroacia përmbysi rezultatin menjëherë me anë të Majer. Christian Eriksen mori topin dhe nga një distancë...

Holanda realizon një tjetër gol magjik ndaj Polonisë (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Holanda ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Polonisë. Në minutën e 60-të, Bergwijn merr topin i vetëm dhe me një pasim të shpejtë me Janssen, realizojnë një aksion të bukur ku topi përfundon në...

VIDEO/ Holanda dhe Belgjika nuk e llogarisin fitoren, Franca dhe Kroacia gjithashtu marrin tre pikët

para 2 jave - ABC News

Holanda ka arritur të fitojë pa problem ndaj Polonisë me rezultatin 0-2. Në pjesën e parë Holanda shënoi vetëm një gol në minutën e 14-të, pas një aksioni tepër të bukur nga Dumfries dhe më pas asistoi...

Franca luan si kampion, mposht Austrinë

para 2 jave - RTK

Franca ka treguar fuqinë prej kampioni në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve pas një pushimi prej disa muajsh. Mbrëmjen e të enjtes "gjelat" kanë fituar ndaj Austrisë me rezultat 2-0. Mbappe dhe Giroud...

Formacione zyrtare/ Poloni-Holandë, ja si rreshtohen skuadrat

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një ndeshje tepër interesante pritet të jetë sot ndërmjet Polonisë dhe Holandës, e cila do të luhet në orën 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për raundin e 5-të të grupeve të Nations League dhe pritet...

Eriksen shënon gol fantastik ndaj Kroacisë

para 2 jave - GazetaBlic

Danimarka barazoi rezultatin ndaj Kroacisë me super golin e Christian Eriksen. Eriksen shënoi pas 77 minutave lojë me një goditje të fuqishme nga distanca, përcjell GazetaBlic Sport. Megjithatë, Majer...

LIVE/ Franca shënon edhe të dytin, e “kopjon” Holanda (VIDEO)

para 2 jave - SuperSport

Duele të forta në Nations League, që shërbejnë njëkohësisht edhe si prelud i Botërorit “Katar 2022”, me të mëdhenjtë që duan të provojnë njëkohësisht edhe forcën si pretendentët kryesorë për Kupën e Botës....

VIDEO/ Holanda realizon një tjetër gol magjik ndaj Polonisë

para 2 jave - ABC News

Holanda ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Polonisë. Në minutën e 60-të, Bergwijn merr topin i vetëm dhe me një pasim të shpejtë me Janssen, realizojnë një aksion të bukur ku topi përfundon në...

VIDEO/ Asnjë problem për Belgjikën në pjesën e parë, Hollanda kryeson në Po...

para 2 jave - BalkanWeb

Sapo përfunduan pjesët e para të ndeshjeve të Nations League.Asnjë problem për Belgjikën. Përfaqësuesja e drejtuar nga Roberto Martinez po mund 2-0 Wales. Goli i parë erdhi pas 10 minutash lojë me De Bruyne,...

Holanda shënon edhe golin e dytë ndaj Polonisë

para 2 jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Holandës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Polonisë. Golin e dytë në këtë duel e ka shënuar Bergwijn, përcjell GazetaBlic Sport. Bergwijn ka realizuar golin e dytë ndaj Polonisë, pas asistimit...

VIDEO/ Mbappe realizon gol të jashtëzakonshëm, zgjohet Franca

para 2 jave - ABC News

Franca ka arritur të kalojë në avantazh ndaj Austrisë. Në minutën e 56-të, Mbappe merr topin dhe driblon kë t’i dalë përpara. Sulmuesi i PSG-së nuk përmbahet. / h.ll/abcnews.al Shikoni golin

LIVE/ Pjesët e dyta nisin me gol, realizon Mbappe për Francën. Në avantazh Kroacia(VIDEO)

para 2 jave - SuperSport

Duele të forta në Nations League, që shërbejnë njëkohësisht edhe si prelud i Botërorit “Katar 2022”, me të mëdhenjtë që duan të provojnë njëkohësisht edhe forcën si pretendentët kryesorë për Kupën e Botës....

I pandalshëm Mbappe, driblon të ‘gjithë’ dhe shënon super gol ndaj Austrisë

para 2 jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Francës ka kaluar në avantazh ndaj Austrisë. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Kylian Mbappe, përcjell GazetaBlic Sport. Mbappe ka mposhtur portierin kundërshtar me një super goditje...

GOOOL/ Kroacia në avantazh ndaj Danimarkës me një super gol

para 2 jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Kroacisë ka kaluar në avantazh ndaj Danimarkës. Golin e avantazhit në këtë duel e ka shënuar Borna Sosa, përcjell GazetaBlic Sport. Sosa ka shënuar ndaj Danimarkës pas 49 minutave lojë. Rezultati...

Holanda fiton pastër në udhëtim ndaj Polonisë

para 2 jave - Tetova Sot

Holanda e ka shënuar fitoren e radhës në Ligën e Kombeve. “Portokallinjtë” triumfuan 0:2 në udhëtim ndaj Polonisë së Robert Leëandoëskit. Gakpo shënoi për 0:1 në minutën e 14-të të ndeshjes, pas asistimit...

Kroacia fiton ndaj Danimarkës dhe merr primatin në grup

para 2 jave - Tetova Sot

Kroacia ka arritur të shënojë fitore me rezultat të ngushtë 2:1 në shtëpi ndaj Danimarkës. Kësisoj, kroatët kanë marrë primatin tani në grupin A1, që dërgon në kualifikime. Sosa kaloi fillimisht vendasit...

Belgjika nuk ka të ngopur, shënon edhe të dytin (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Belgjika ka rritur të shënojë përsëri në pjesën e parë. Në minutën e 37-të, këtë herë është De Bruyne që asiston për Batshuay i cili shënon duke dyfishuar shifrat./ h.ll/albeu.com Shikoni golin

Vetëm 10 minuta lojë, Belgjika kalon në avantazh (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Belgjika ka arritur të kalojë në avantazh ndaj Uellsit. Në minutën e 10-të, Batshuay ka asistuar për De Bruyne i cili nuk ka gabuar para portës./ h.ll/albeu.com Shikoni golin

Super gol Holanda, Dumfries asiston dhe Gakpo shënon (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Holanda ka kaluar në avantazh ndaj Polonisë. Në minutën e 14-të, lojtari i Interit, Dumfries ka dërguar një top drejt zonës ku Gakpo ka shënuar./ h.ll/albeu.com Shikoni golin

Holanda dhe Belgjika, fitojnë me lehtësi

para 2 jave - Desk.al

Belgium’s Kevin De Bruyne, right, is congratulated by teammate Belgium’s Yannick Carrasco after scoring the opening goal of the match during the Nations League soccer match between Belgium and Wales at...

Franca kërkon fitoren e parë në Ligën e Kombeve kundër Austrisë

para 2 jave - RTV 21

Sonte me fillim nga ora 20:45 stadiumi “Stade de France” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Kombëtares së Francës dhe asaj të Austrisë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën e grupeve në...

VIDEO/ Belgjika nuk ka të ngopur, shënon edhe të dytin

para 2 jave - ABC News

Belgjika ka rritur të shënojë përsëri në pjesën e parë. Në minutën e 37-të, këtë herë është De Bruyne që asiston për Batshuay i cili shënon duke dyfishuar shifrat./ h.ll/abcnews.al Shikoni golin

Holanda fiton pastër në udhëtim ndaj Polonisë

para 2 jave - Tetova Sot

Holanda e ka shënuar fitoren e radhës në Ligën e Kombeve. “Portokallinjtë” triumfuan 0:2 në udhëtim ndaj Polonisë së Robert Leëandoëskit. Lexo Edhe: Gakpo shënoi për 0:1 në minutën e 14-të të ndeshjes,...

Batshuayi shënon ndaj Uellsit, asiston De Bruyne

para 2 jave - GazetaBlic

Belgjika ka shënuar golin e dytë ndaj Uellsit. Golin e dytë në këtë sfidë e ka shënuar, Batshuayi, përcjell GazetaBlic Sport. Batshuayi ka shënuar golin e dytë të Belgjikës pas 39 minutave lojë – pas asistimit...

VIDEO/ Dumfries asiston dhe Gakpo shënon, Holanda në avantazh

para 2 jave - ABC News

Holanda ka kaluar në avantazh ndaj Polonisë. Në minutën e 14-të, lojtari i Interit, Dumfries ka dërguar një top drejt zonës ku Gakpo ka shënuar./ h.ll/abcnews.al Shikoni golin

VIDEO/ Vetëm 10 minuta lojë, Belgjika kalon në avantazh

para 2 jave - ABC News

Belgjika ka arritur të kalojë në avantazh ndaj Uellsit. Në minutën e 10-të, Batshuay ka asistuar për De Bruyne i cili nuk ka gabuar para portës./ h.ll/abcnews.al Shikoni golin

“Tiki-taka”, Holanda ia humb topin polakëve dhe kalon në avantazh

para 2 jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Holandës ka kaluar në avantazh ndaj Polonisë. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Gakpo, përcjell GazetaBlic Sport. Gakpo ka shënuar pas një super aksioni të ndërtuar nga Holanda, e që...

LIVE/ Duele të zjarrta, shënon Holanda dhe Belgjika (VIDEO)

para 2 jave - SuperSport

Duele të forta në Nations League, që shërbejnë njëkohësisht edhe si prelud i Botërorit “Katar 2022”, me të mëdhenjtë që duan të provojnë njëkohësisht edhe forcën si pretendentët kryesorë për Kupën e Botës....

De Bruyne shënon gol të bukur ndaj Uellsit

para 2 jave - GazetaBlic

Belgjika ka kaluar në avantazh ndaj Uellsit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Kevin De Bruyne, përcjell GazetaBlic Sport. De Bruyne ka shënuar pas 10 minutave lojë në këtë duel. Rezultati aktual...

Kroacia mposht Danimarkën, merr kreun e tabelës

para 2 jave - Flaka

Kombëtarja kroate ka fituar ndeshjen ndaj Danimarkës. Kroacia korri fitore 2:1 ndaj danezëve dhe mori kryesimin e tabelës. Gjatë 90 minutave u zhvillua një ndeshje shumë intensive, me dy skuadrat që po...

Belgjika fiton ndaj Uellsit – shkëlqen De Bruyne

para 2 jave - Flaka

Belgjika ka fituar ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Uellsit. 2:1 ishte fitorja e belgëve ndaj uellsianëve, në kuadër të ndeshjes së grupit katër, në ligën A. Protagonist në këtë takim ishte padyshim mesfushori...

Holanda dhe Belgjika, fitojnë me lehtësi

para 2 jave - Flaka

Holanda ka arritur të fitojë pa problem ndaj Polonisë me rezultatin 0-2. Në pjesën e parë Holanda shënoi vetëm një gol në minutën e 14-të, pas një aksioni tepër të bukur nga Dumfries dhe më pas asistoi...

Franca merr fitoren e parë në Ligën e Kombeve, mposht Austrinë

para 2 jave - Flaka

Kombëtarja franceze ka fituar ndeshjen ndaj Austrisë. Në pesë ndeshje sa ka zhvilluar deri më tani në edicionin e ri të Ligës së Kombeve Franca nuk di për fitore, por sot mposhti 2:0 Austrinë. Gjithë takimin...

LIVE/ Duele të zjarrta, në fushë zbresin Kampionët e Botës, Holanda dhe Polonia (VIDEO)

para 2 jave - SuperSport

Duele të forta në Nations League, që shërbejnë njëkohësisht edhe si prelud i Botërorit “Katar 2022”, me të mëdhenjtë që duan të provojnë njëkohësisht edhe forcën si pretendentët kryesorë për Kupën e Botës....

Belgjika triumfon ndaj Uellsit

para 2 jave - Tetova Sot

Belgjika ka arritur fitore të ngushtë 2:1 ndaj Uellsit në Ligën e Kombeve. Vendasit e kryen punën qysh në pjesë të parë, duke realizuar dy herë. De Bruyne më minutën e 10-të dhe Batshuayi në të 37-tën...

Formacionet zyrtare në Nations League, të mëdhatë zbresin në fushë për fito...

para 2 jave - BalkanWeb

Në orën 20.45 luhen ndeshjet e Nations League. Belgjika pret në shtëpi Ëales. Vendasit janë favoritë, por futbolli ka treguar se ka surpriza. Croatia sfidon Denmark, në një 90 minutësh tejet interesant....

Poloni - Holandë, publikohen formacionet zyrtare

para 2 jave - Bota Sot

Poloni - Holandë, publikohen formacionet zyrtare! Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Polonisë dhe Holandës, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Holanda i prin grupit A4 dhe me një fitore eventuale...

Publikohen formacionet zyrtare: Franca-Austria

para 2 jave - OraInfo

Sonte zhvillohet një super-ndeshje. Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Franca-Austria. Franca do kërkojë fitoren e parë në edicionin e ri të Ligës së Kombeve, pikërisht ndaj Austrisë. ‘Gjelat’...

Franca fiton pastër ndaj Austrisë, largohet nga vendi i fundit

para 2 jave - Tetova Sot

Franca ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Austrisë me rezultat 2:0, në kuadër të Ligës së Kombeve. Kjo fitore i largon “Gjelat” nga vendi i fundit i grupit, pozitë që dërgon në Ligën B. Pjesa...

Kroacia mposht Danimarkën, merr kreun e tabelës

para 2 jave - Lajmi.net

Kombëtarja kroate ka fituar ndeshjen ndaj Danimarkës. Kroacia korri fitore 2:1 ndaj danezëve dhe mori kryesimin e tabelës. Gjatë 90 minutave u zhvillua një ndeshje shumë intensive, me dy skuadrat që po...

Belgjika fiton ndaj Uellsit – shkëlqen De Bruyne

para 2 jave - Lajmi.net

Belgjika ka fituar ndeshjen e Ligës së Kombeve ndaj Uellsit. 2:1 ishte fitorja e belgëve ndaj uellsianëve, në kuadër të ndeshjes së grupit katër, në ligën A. Protagonist në këtë takim ishte padyshim mesfushori...

Franca merr fitoren e parë në Ligën e Kombeve, mposht Austrinë

para 2 jave - Lajmi.net

Kombëtarja franceze ka fituar ndeshjen ndaj Austrisë. Në pesë ndeshje sa ka zhvilluar deri më tani në edicionin e ri të Ligës së Kombeve Franca nuk di për fitore, por sot mposhti 2:0 Austrinë. Gjithë takimin...

Nations League/ Formacionet zyrtare të Kroaci-Danimark

para 2 jave - Albeu

Kroacia do të përballet ndaj Danimarkës në orën 20:45 për raundin e pestë të ndeshjeve në grupe në Nations League. Kroacia vjen si favorite, por Danimarka e ka treguar edhe në evropian që është një ekip...

Nations League/ Formacionet zyrtare të Belgjikë-Uells

para 2 jave - Albeu

Në orën 20:45 do të luhet ndeshja e raundit të pestë të grupeve në Nations League. Belgjika do të përballet me Uellsin, ku belgët shihen si favoritë në këtë sfidë. Belgjika ndodhet në vendin e dytë me...

Nations League/ Formacionet zyrtare të Belgjikë-Uells

para 2 jave - ABC News

Në orën 20:45 do të luhet ndeshja e raundit të pestë të grupeve në Nations League. Belgjika do të përballet me Uellsin, ku belgët shihen si favoritë në këtë sfidë. Belgjika ndodhet në vendin e dytë me...

Nations League/ Formacionet zyrtare të Kroaci-Danimark

para 2 jave - ABC News

Kroacia do të përballet ndaj Danimarkës në orën 20:45 për raundin e pestë të ndeshjeve në grupe në Nations League. Kroacia vjen si favorite, por Danimarka e ka treguar edhe në evropian që është një ekip...

Kroacia fiton ndaj Danimarkës, merr pozitën e parë në grup

para 2 jave - Epoka e Re

Kombëtarja e Kroacisë ka marr pozitën e parë në Grupin 1 të Ligës A në Ligën e Kombeve. Kroacia fitoi derbin kundër Danimarkës me rezultat 2-1 Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat të barabartë...

Holanda kualifikohet në Play-off të Ligës së Kombeve

para 2 jave - Epoka e Re

Kombëtarja e Holandës ka shënuar edhe një fitore në kuadër të Ligës së Kombeve. Tulipanët kanë mposhtur në udhëtim Kombëtaren e Polonisë me rezultat 2-0, duke siguruar vendin e parë në Grupin 4 të Ligës...

Këto janë rezultatet përfundimtare të ndeshjeve në Ligën e Kombeve

para 2 jave - Epoka e Re

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e natës së sotme në Ligën e Kombeve. Në ndeshjen kryesore të mbremjes së sotme, Kroacia fitoi ndaj Danimarkës, me rezultat 2:1 duke e marrë kryesimin në Grupin 1 të Ligës...

Nations League/ Formacionet zyrtare të Poloni-Holandë

para 2 jave - Albeu

Një ndeshje tepër interesante pritet të jetë sot ndërmjet Polonisë dhe Holandës, e cila do të luhet në orën 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për raundin e 5-të të grupeve të Nations League dhe pritet...

Nations League/ Formacionet zyrtare të Poloni-Holandë

para 2 jave - ABC News

Një ndeshje tepër interesante pritet të jetë sot ndërmjet Polonisë dhe Holandës, e cila do të luhet në orën 20:45. Kjo ndeshje është e vlefshme për raundin e 5-të të grupeve të Nations League dhe pritet...

Rezultatet në Ligën e Kombeve/Franca mposht Austrinë, Danimarka pëson humbje nga Kroacia

para 2 jave - KosovaPress

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara, Franca e ka gjetur fitoren e parë të këtij...

Goli fantastik i Eriksen kundër Kroacisë – video

para 2 jave - KosovaPress

Kombëtarja e Danimarkës pësoi humbje sot në udhëtim kundër Kroacisë, ku kjo e fundit e fitoi ndeshjen me rezultat të ngushtë 2:1. Golashënues te Kroacia ishin Sosa dhe Majer, kurse golin e vetëm dhe të...

Mbrëmja e përballjeve në Nations League, çfarë rezultatesh morën kombëtaret e “mëdha” europiane

para 2 jave - FaxWeb

Franca ka marrë fitoren e parë të këtij edicioni në Nations League. Pas 2 barazimeve dhe 2 humbjeve, “Gjelat” mundën 2-0 në shtëpi Austrinë. Sfida u zgjidh nga Kylian Mbappe (56′), sakaq rrjetën gjeti...

Belgjika shënon fitore të lehtë ndaj Uellsit

para 2 jave - Arbresh

Belgjika ka arritur fitore të ngushtë 2:1 ndaj Uellsit në Ligën e Kombeve. Vendasit e kryen punën qysh në pjesë të parë, duke realizuar dy herë. De Bruyne më minutën e 10-të dhe Batshuayi në të 37-tën...

Franca fiton bindshëm ndaj Austrisë

para 2 jave - Arbresh

Franca ka shënuar fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj Austrisë me rezultat 2:0, në kuadër të Ligës së Kombeve. Kjo fitore i largon “Gjelat” nga vendi i fundit i grupit, pozitë që dërgon në Ligën B. Pjesa...

Sonte, Uellsi përballet me Belgjikën!

para 2 jave - RTV 21

Uellsi do të përballet me Belgjikën në ndeshjen e parafundit në fazën e Ligës së Kombeve 2022-23 në stadiumin King Baudouin në Bruksel, sonte. Skuadra e Roberto Martinez aktualisht është e dyta në Grupin...

Franca fiton Austrinë, triumfon edhe Holanda e Belgjika

para 2 jave - SportMania

Në ndeshjet e mbrëmjes së Nations League, Franca mori fitoren e parë në Grupin 1 të Ligës A teksa mposhti në shtëpi me rezultatin 2-0 Austrinë. “Gjelat” e zhbllokuan sfidën në fraksionin e dytë të lojës...

Dy super gola të shpejtë mes Kroacisë dhe Danimarkës – video

para 2 jave - KosovaPress

Janë shënuar edhe dy gola të shpejtë në ndeshjen tejet interesante mes Kombëtares së Kroacisë dhe asaj të Danimarkës. Fillimisht, ishte Christian Eriksen ai i cili e barazoi rezultatin në 1:1 për Danimarkën...

Bie goli i parë në ndeshjen mes Francës e Austrisë – video

para 2 jave - KosovaPress

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes Kombëtares së Francës dhe asaj të Austrisë, ku vendasit kanë gjetur golin të parët. Franca ka arritur të kalojë në epërsi prej 1:0 në ndeshjen kundër Austrisë...

Kroacia kalon në epërsi kundër Danimarkës – video

para 2 jave - KosovaPress

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen tejet interesante mes Kroacisë dhe Danimarkës, ku nikoqirët kanë gjetur golin e epërsisë të parët. Kroacia ka arritur të kalojë në epërsi prej 1:0 në ndeshjen...

Formacionet zyrtare: Polonia – Holanda

para 2 jave - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Polonia dhe Holanda. Holanda do të përballet me Poloninë, në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kombeve. Holanda ka filluar mirë edicionin e ri, pasi në katër...

Formacionet zyrtare: Belgjika – Uells

para 2 jave - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Belgjikë – Uells. Belgjika do të përballet me Uellsin, në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kombeve. Belgët do kërkojnë fitoren e radhës, ndaj uellsianëve....

Formacionet zyrtare: Franca – Austria

para 2 jave - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Franca – Austria. Franca do kërkojë fitoren e parë në edicionin e ri të Ligës së Kombeve, pikërisht ndaj Austrisë. ‘Gjelat’ nuk e nisën mirë, pasi kanë dy...

Formacionet zyrtare: Kroacia – Danimarka

para 2 jave - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e Kroacisë dhe Danimarkës. Kroacia do të jetë nikoqir i Danimarkës, në ndeshjen e radhës në kuadër të Ligës së Kombeve. Të dy këto kombëtare kërkojnë vendin...

Formacionet zyrtare: Polonia – Holanda

para 2 jave - Revista

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Polonia dhe Holanda. Holanda do të përballet me Poloninë, në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kombeve. Holanda ka filluar mirë edicionin e ri, pasi në katër...

Pjesa e parë: Ja rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Kombeve

para 2 jave - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, Kombëtarja e Belgjikës gjendet në...

Zhbllokohet rezultati mes Polonisë e Holandës – video

para 2 jave - KosovaPress

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen tejet interesante mes Kombëtares së Polonisë dhe asaj të Holandës, ku kjo e fundit e gjen vetën në epërsi. Holanda ka arritur të kalojë në epërsi prej 1:0...

Poloni – Holandë, publikohen formacionet zyrtare

para 2 jave - Pika

Poloni – Holandë, publikohen formacionet zyrtare! Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Polonisë dhe Holandës, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Holanda i prin grupit A4 dhe me një fitore eventuale...

Formacionet zyrtare: Kroaci – Danimarkë

para 2 jave - Arbresh

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Kroacisë dhe Danimarkës, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kroacia gjendet në vendin e dytë në grupin A1 me shtatë pikë të grumbulluara. Në anën tjetër,...

Franca kërkon fitoren e parë në Ligën e Kombeve kundër Austrisë, ja formacionet zyrtare

para 2 jave - KosovaPress

Sonte me fillim nga ora 20:45 stadiumi “Stade de France” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Kombëtares së Francës dhe asaj të Austrisë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën e grupeve në...

FOTO/ Liga e Kombeve, këto janë ndeshjet që do të luhen sot

para 2 jave - Syri.net Kosova

Liga e Kombeve është gati të luajë ndeshjet e fundit në grupe të saj për sa i përket edicionit të tretë dhe mbrëmja e sotme rezervon sfida vërtet interesante. Në Ligën A, Grupi 1, Franca kampione në fuqi...

Ndeshje interesante sonte në Ligën e Kombeve – Franca përballet me Austrinë

para 2 jave - Lajmi.net

Sonte, më fillim nga ora 16:00, Liga e Kombeve do të vijojë me ndeshje interesante. Disa nga skuadrat e njohura që zbresin në fushë të enjten mbrëma janë Franca, Danimarka, Krocia, Belgjika, Polonia dhe...

Ndeshje interesante sonte në Ligën e Kombeve – Franca përballet me Austrinë

para 2 jave - Revista

Sonte, më fillim nga ora 16:00, Liga e Kombeve do të vijojë me ndeshje interesante. Disa nga skuadrat e njohura që zbresin në fushë të enjten mbrëma janë Franca, Danimarka, Krocia, Belgjika, Polonia dhe...

NATIONS LEAGUE/ Në fushë zbresin Belgjika, Kroacia dhe Franca, spikat dueli Poloni – Halandë

para 2 jave - Albeu

Pas ndeshjes së djeshme mës Skocisë dhe Ukrainës, Nations League vazhdon sot me të tjerë super përballje, sidomos ata të Ligës A. Por gjithashtu mbrëmjen e sotme do të zhvillohen ndeshje edhe në Ligën...

Ndeshje shumë interesante sot në Ligën e Kombeve

para 2 jave - GazetaBlic

Sot zhvillohen disa ndeshje interesante të Ligës së Kombeve. Në Grupin A, Franca do të përballet me Austrinë, Kroacia me Danimarkën, Polonia me Holandën si dhe Belgjika me Uellsin, shkruan GazetaBlic Sport....

Rikthehet Nations League, njihuni me supersfidat që transmeton SuperSporti

para 2 jave - SuperSport

Duele të forta në Nations League, që shërbejnë njëkohësisht edhe si prelud i Botërorit “Katar 2022”, me të mëdhenjtë që duan të provojnë njëkohësisht edhe forcën si pretendentët kryesorë për Kupën e Botës....

Kombëtaret “big” zbresin në fushë, dita e sotme e Nations League me sfida interesante

para 2 jave - Info7

Përballja mes Skocisë dhe Ukrainës hapi siparin e ndeshjeve të fundit të Nations League, teksa kjo sfidë shkoi në favor të skocezëve të cilët fituan me shifrat 3-0. Edhe dita e sotme e Nations League ka...

Liga e Kombeve/ Skocia mund Ukrainën dhe merr kryesimin e grupit

para 2 jave - Syri.net Kosova

Skocia ka triumfuar me rezultatin e thellw 3-0 ndaj Ukrainës, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Kombeve. Edhe pse skocezët patën disa raste për gol, pjesa e parë e sfidës u mbyll në barazim....

Skocia fiton dhe del në krye të grupit

para 2 jave - Koha.net

Skocia i është revanshuar Ukrainës pas disfatës së pësuar në plejofin për kualifikim në Botërorin e Katarit, dhe ka marrë fitore të rëndësishme. Të mërkurën mbrëma, Skocia mposhti Ukrainën në “Hampden”...

Skocia “deklason” Ukrainën dhe merr vendin e parë në grup

para 2 jave - Alsat-M

Kombëtarja e Skocisë, ka fituar pa problem ndaj Ukrainës me rezultatin 3-0, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Kombeve. Pjesa e parë është mbyllur në barazimin pa gola, edhe pse skocezët janë...

VIDEO/ Skocia kryen detyrën ndaj Ukrainës në Glasgow, tre gola për kreun e ...

para 2 jave - BalkanWeb

Skocia ka kaluar me sukses Ukrainën, në ndeshjen e vlefshme për Nations League. Djemtë e Clarke triumfuan 3-0, në ndeshjen e luajtur në Hampden Park (Glasgow). Djemtë e Petrakov do rezistonin deri në minutën...

Skocia fiton bindshëm ndaj Ukrainës

para 2 jave - OraInfo

Skocia fiton lehtësisht ndaj Ukrainës, bëhet lidere e grupit. Skocia ka arritur të shënojë fitore të lehtë në shtëpi ndaj Ukrainës 3:0, në kuadër të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë përfundoi pa gola dhe...

VIDEO/ Ukraina e pafuqishme, Skocia fiton dhe zë vendin e parë

para 2 jave - ABC News

Skocia ka fituar pa problem ndaj Ukrainës me rezultatin 3-0, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Nations League. Pjesa e parë është mbyllur në barazimin pa gola, edhe pse skocezët janë treguar të rrezikshëm....

Ukraina e pafuqishme, Skocia fiton dhe zë vendin e parë (VIDEO)

para 2 jave - Albeu

Skocia ka fituar pa problem ndaj Ukrainës me rezultatin 3-0, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Nations League. Pjesa e parë është mbyllur në barazimin pa gola, edhe pse skocezët janë treguar të rrezikshëm....

Nations League/ Bind ndaj Ukrainës, Skocia merr kryesimin e grupit

para 2 jave - SuperSport

Triumfi 3-0 ndaj Ukrainës i dhuroi Skocisë fitoren e tretë në katër takimeve të zhvilluara deri më tani në Nations League. Këto dy përfaqësuese u përballën mbrëmjen e së mërkurës, (sot), ndeshje kjo e...

Nations League/ Formacionet zyrtare Skoci-Ukrainë

para 2 jave - Albeu

Nations League rikthehet sot me ndeshjen e vetme të ditës. Në Glasgow, Skocia do të presë Ukrainën në orën 20:45. Ndeshja pritet të jetë emocionuese dhe interesante me raste dhe gola. Dy klubet e sotme...

Nations League/ Formacionet zyrtare Skoci-Ukrainë

para 2 jave - ABC News

Nations League rikthehet sot me ndeshjen e vetme të ditës. Në Glasgow, Skocia do të presë Ukrainën në orën 20:45. Ndeshja pritet të jetë emocionuese dhe interesante me raste dhe gola. Dy klubet e sotme...

Përfundon sfida: Skocia fiton 3-0 ndaj Ukrainës

para 2 jave - Lajmi.net

Ka përfunduar sfida në mes të Skocisë dhe Ukrainës, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Vendasit fituan me rezultatin 3-0, transmeton lajmi.net. Fillimisht shënoi McGinn, në minutën e 70’, teksa dy herë të...

Shënon McGinn! Skocia në avantazh ndaj Ukrainës

para 2 jave - Lajmi.net

McGinn ka shënuar gol në ndeshjen e Skocisë ndaj Ukrainës, në kuadër të Ligës së Kombeve. Futbollisti shfrytëzoi një huti në mbrojtje dhe e gjeti fundin e rrjetës në minutën e 70’, transmeton lajmi.net....

Skocia e fortë për Ukrainën

para 2 jave - SportMania

Kombëtarja e Skocisë, ka fituar pa problem ndaj Ukrainës me rezultatin 3-0, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Kombeve. Pjesa e parë është mbyllur në barazimin pa gola, edhe pse skocezët janë...

Përfundon pjesa e pare: Skoci – Ukrainë 0:0

para 2 jave - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Skoci – Ukrainë, në kuadër të Ligës së Kombeve. Pas 45 minutave të para nuk pati gola nga asnjëra palë Të dyja skuadrat i patën iniciativat e tyre, por të ishin të...

Skocia fiton bindshëm ndaj Ukrainës

para 2 jave - Almakos

Skocia fiton lehtësisht ndaj Ukrainës, bëhet lidere e grupit. Skocia ka arritur të shënojë fitore të lehtë në shtëpi ndaj Ukrainës 3:0, në kuadër të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë përfundoi pa gola dhe...

Skoci – Ukrainë, formacionet zyrtare

para 2 jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Skocisë sonte takohet me Ukrainën. Skocia dhe Ukraina takohen me fillim nga ora 20:45 në “Hampden Park” në Glasgow, shkruan GazetaBlic Sport. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve....

Skocia e fortë për Ukrainën – merr vendin e parë në grup

para 2 jave - Insajderi.org

Kombëtarja e Skocisë, ka fituar pa problem ndaj Ukrainës me rezultatin 3-0, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Ligës së Kombeve. Pjesa e parë është mbyllur në barazimin pa gola, edhe pse skocezët janë...

Skocia fiton lehtësisht ndaj Ukrainës, bëhet lidere e grupit

para 2 jave - Arbresh

Triumfi 3-0 ndaj Ukrainës i dhuroi Skocisë fitoren e tretë në katër takimeve të zhvilluara deri më tani në Nations League. Këto dy përfaqësuese u përballën mbrëmjen e së mërkurës, (sot), ndeshje kjo e...

Skocia në avantazh ndaj Ukrainës – Shënon McGinn

para 2 jave - Periskopi

McGinn ka shënuar gol në ndeshjen e Skocisë ndaj Ukrainës, në kuadër të Ligës së Kombeve. Futbollisti shfrytëzoi një huti në mbrojtje dhe e gjeti fundin e rrjetës në minutën e 70’. Aktualisht rezultati...

Skoci – Ukrainë, formacionet zyrtare

para 2 jave - Lajmi.net

Kombëtarja e Skocisë sonte takohet me Ukrainën. Skocia dhe Ukraina takohen me fillim nga ora 20:45 në “Hampden Park” në Glasgow. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Ukraina ndodhet në...

Skoci – Ukrainë, formacionet zyrtare

para 2 jave - Revista

Kombëtarja e Skocisë sonte takohet me Ukrainën. Skocia dhe Ukraina takohen me fillim nga ora 20:45 në “Hampden Park” në Glasgow. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Ukraina ndodhet në...

Skocia dhe Ukraina, nisi ciklin përfundimtar në Ligën e Kombeve

para 2 jave - Bota Sot

Pak muaj pasi u përballen në eliminatoret e Kupës së Botës 2022, Skocia dhe Ukraina, rikthehen sonte për një tjetër duel. Skoci-Ukrainë do të jetë përballja në kuadër të Ligës së Kombeve, e vlefshme për...

Liga e Kombeve, Skocia pret në shtëpi Ukrainën

para 2 jave - RTV 21

Liga e Kombeve i rikthehet sot aksionit, ku në programin e sotëm do të zhvillohet vetëm një ndeshje interesante. Me fillim nga ora 20:45, stadiumi “Hampden Park” në Glasgow do të jetë nikoqir i përballjes...

Liga e Kombeve: Skocia – Ukraina hapin siparin e ndeshjeve të shtatorit

para 2 jave - Klan Macedonia

Sipari i rauandit të parafundit të Ligës së Kombeve hapet me ndeshjen Skoci – Ukrainë që sonte do të zhvillohet në stadiumin “Hampdeb Park” në Gllazgov . Të dy kë vende garojnë në Grupin 1 të Ligës...

NATIONS LEAGUE/ Kombëtaret zbresin në fushë, sot është radha e Skoci – Ukrainë

para 2 jave - Albeu

Rikthehen ndeshjet ndërkombëtare, teksa Nations League do të luajë sfidat e fundit të saj. Dita e sotme ka rezervuar një sfidë mjaft interesante, ku në fushën e lojës do të zbresi dy skuadra që do të kërkojnë...

Rikthehet Nations League, Skocia dhe Ukraina zbresin në fushë ditën e sotme

para 2 jave - ABC News

Rikthehen ndeshjet ndërkombëtare, teksa Nations League do të luajë sfidat e fundit të saj. Dita e sotme ka rezervuar një sfidë mjaft interesante, ku në fushën e lojës do të zbresi dy skuadra që do të kërkojnë...

Skocia dhe Ukraina, nisi ciklin përfundimtar në Ligën e Kombeve

para 2 jave - Alsat-M

Pak muaj pasi u përballen në eliminatoret e Kupës së Botës 2022, Skocia dhe Ukraina, rikthehen sonte për një tjetër duel. Skoci-Ukrainë do të jetë përballja në kuadër të Ligës së Kombeve, e vlefshme për...

Rikthehet Liga e Kombeve, një ndeshje do të zhvillohet sonte

para 2 jave - GazetaBlic

Rikthehet Liga e Kombeve. Sonte zhvillohet një takim në këtë kompeticion, atje ku Skocia dhe Ukraina do të përballen me fillim nga ora 20:45, shkruan GazetaBlic Sport. Skocia vjen në këtë ndeshje pasi...

Liga e Kombeve/Skocia përballet me Ukrainën, ja formacionet e mundshme

para 2 jave - KosovaPress

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante mes Kombëtares së Skocisë dhe asaj të Ukrainës, e vlefshme kjo për fazën e grupeve të Ligës së Kombeve. Skocia do të synojë...

Liga e Kombeve/Skocia pret në shtëpi Ukrainën

para 2 jave - KosovaPress

Liga e Kombeve i rikthehet sot aksionit, ku në programin e sotëm do të zhvillohet vetëm një ndeshje interesante. Me fillim nga ora 20:45, stadiumi “Hampden Park” në Glasgow do të jetë nikoqir i përballjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK