Osasuna ndal për herë të parë Real Madrid

para një muaji - Bild

Real Madrid u ndal për herë të parë në këtë sezon dhe kundërshtari që ia doli ti merrte pikë, skuadrës së Ancelotit ishte Osasuna. Një barazim 1 me 1 në Santiago Bernabeu që ndryshon situatën në krye të...

Ancelotti nuk po e mendon largimin, është i interesuar për të qëndruar vetëm te Real Madridi

para një muaji - Gazeta Express

Carlo Ancelotti është i interesuar vetëm për të qëndruar te Real Madridi. Trajneri italian pati një rikthim të shkëlqyeshëm në Madrid, pasi në sezonin e kaluar e drejtoi skuadrën drejt triumfit të dyfishtë;...

Osasuna ndal për herë të parë Real Madrid

para një muaji - Politiko.mk

Real Madrid u ndal për herë të parë në këtë sezon dhe kundërshtari që ia doli ti merrte pikë, skuadrës së Ancelotit ishte Osasuna. Një barazim 1 me 1 në Santiago Bernabeu që ndryshon situatën në krye të...

El Clasico po afron: Real Madridi apo Barcelona, kush ka pikat më të forta në skuadër

para një muaji - Telegrafi

El Clasico merr një rëndësi më të madhe këtë sezon për shkak të fillimit spektakolar të Real Madridit dhe Barcelonës në sezonin 2022/23 në La Liga. Los Blancos dhe katalanasit kanë arritur të rrëmbejnë...

Osasuna ndal për herë të parë Real Madrid

para një muaji - Ditari.mk

Real Madrid u ndal për herë të parë në këtë sezon dhe kundërshtari që ia doli ti merrte pikë, skuadrës së Ancelotit ishte Osasuna. Një barazim 1 me 1 në Santiago Bernabeu që ndryshon situatën në krye të...

Ndalet Real Madridi

para një muaji - Klan

Ndalet Real Madridi “Galaktikët” barazuan në “Bernabeu” 1-1 kundër osasunas, Benzema gaboi nga pika e bardhë e 11 metërshit Real Madridi u ndal në “Bernabeu” nga Osasuna, duke i dhënë fund ecurisë së fitoreve...

Osasuna ndal për herë të parë Real Madrid

para një muaji - Indeks.mk

Real Madrid u ndal për herë të parë në këtë sezon dhe kundërshtari që ia doli ti merrte pikë, skuadrës së Ancelotit ishte Osasuna. Një barazim 1 me 1 në Santiago Bernabeu që ndryshon situatën në krye të...

Ancelotti beson se duhej fituar ndaj Osasunës

para një muaji - RTK

Carlo Ancelotti beson se Real Madrid e meritonte fitoren ndaj Osasunës të dielën. “Ndeshja ishte nën kontrollin tonë dhe e merituam fitoren", ka thënë ai. Ndërkohë ai ka folur edhe për mosaktivizimin e...

Tetë lojtarët e Real Madridit të cilëve u skadon kontrata: Kush pritet të qëndrojë?

para një muaji - Telegrafi

Në fillim të verës së kaluar, drejtuesit e Real Madridit mbyllën rinovimet e Vinicius Junior, Rodrygos dhe Eder Militaos, të cilët u konsideruan nga Valdebebas si lojtarët më urgjentë për t’u siguruar....

‘Fshesë’ e madhe pritet te Real Madrid

para një muaji - OraInfo

Tetë lojtarët e Real Madridit të cilëve u skadon kontrata: Kush pritet të qëndrojë? Në fillim të verës së kaluar, drejtuesit e Real Madridit mbyllën rinovimet e Vinicius Junior, Rodrygos dhe Eder Militaos,...

Benzema ‘kryqëzohet’ pas humbjes së penalltisë, Ancelotti i del në mbrojtje

para një muaji - Syri.net Kosova

Real Madrid nuk arriti të merrte 3 pikë mbrëmë në “Santiago Bernabeu” përballë Osasunës dhe për këtë një ndër fajtorët është Karim Benzema. Sulmuesi francez kishte mundësinë t’i dhuronte fitoren ekipit,...

Osasuna ndal për herë të parë Real Madrid

para një muaji - Opinion.mk

Real Madrid u ndal për herë të parë në këtë sezon dhe kundërshtari që ia doli ti merrte pikë, skuadrës së Ancelotit ishte Osasuna. Një barazim 1 me 1 në Santiago Bernabeu që ndryshon situatën në krye të...

Benzema ‘kryqëzohet’ pas humbjes së penalltisë, Ancelotti i del në mbrojtje

para një muaji - Syri

Real Madrid nuk arriti të merrte 3 pikë mbrëmë në “Santiago Bernabeu” përballë Osasunës dhe për këtë një ndër fajtorët është Karim Benzema. Sulmuesi francez kishte mundësinë t’i dhuronte fitoren ekipit,...

Benzema “kryqëzohet” pas humbjes së penalltisë, Ançeloti i del në mbrojtje

para një muaji - Panorama

Real Madrid nuk arriti të merrte 3 pikë mbrëmë në “Santiago Bernabeu” përballë Osasunës dhe për këtë një ndër fajtorët është Karim Benzema. Sulmuesi francez kishte mundësinë t’i dhuronte fitoren ekipit,...

Barazimi në La Liga, Ancelotti: Real Madrid duhet të përmirësohet, rezultat...

para një muaji - BalkanWeb

Real Madrid u ndal nga Osasuna mbrëmë, me ndeshjen e La Liga që përfundoi 1-1. Trajneri i Los Blancos, Carlo Ancelotti në konferencën pas ndeshjes tha i bindur se ekipi do reagojë shumë shpejt, duke bërë...

‘Fshesë’ e madhe pritet te Real Madrid

para një muaji - Almakos

Tetë lojtarët e Real Madridit të cilëve u skadon kontrata: Kush pritet të qëndrojë? Në fillim të verës së kaluar, drejtuesit e Real Madridit mbyllën rinovimet e Vinicius Junior, Rodrygos dhe Eder Militaos,...

Ancelotti: Në të ardhmen time shoh Real Madridin dhe vetëm Real Madridin

para një muaji - RTV 21

Trajneri italian Carlo Ancelotti ka bërë të ditur se nuk ka ndërmend të largohet nga Santiago Bernabeu. Sipas Fabrizio Romano, Ancelotti ka shprehur synimin e tij për të qëndruar në Real Madrid teksa ka...

Ancelotti: Barazimi na trishtoi, por do të rikthehemi shpejt

para një muaji - Epoka e Re

Real Madridi ka bërë gabimin e parë këtë sezon në La Liga, pasi është ndalur nga Osasuna në barazim 1-1. Ishte ky barazimi i parë i madrilenëve pas gjashtë fitoreve radhazi në kampionat dhe tani ndajnë...

Ancelotti: Barazimi na mërziti shumë, meritonim fitoren

para një muaji - ABC News

Real Madrid ka bërë ndalesën e parë këtë sezon në La Liga, pasi Osasuna ka mundur të mbajë barazimin 1-1. Ishte ky barazimi i parë i “Los Blancos” pas gjashtë fitoreve radhazi në kampionat dhe tani ndajnë...

Ançeloti: Barazimi na trishton, por do të reagojmë shpejt

para një muaji - Alsat-M

Skuadra e Real Madridit ka bërë gabimin e parë këtë sezon në La Liga, pasi është ndalur nga Osasuna në barazim 1-1. Ishte ky barazimi i parë i madrilenëve pas gjashtë fitoreve radhazi në kampionat dhe...

Ancelotti: Barazimi na trishtoi, por do të rikthehemi shpejt

para një muaji - Telegrafi

Real Madridi ka bërë gabimin e parë këtë sezon në La Liga, pasi është ndalur nga Osasuna në barazim 1-1. Ishte ky barazimi i parë i madrilenëve pas gjashtë fitoreve radhazi në kampionat dhe tani ndajnë...

Ancelotti për ndeshjen ndaj Osasuna: E merituam fitoren

para një muaji - Zhurnal

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur pas barazimit ndaj Osasuna. Mbrëmë ‘Mbretërit’ ndan pikët me Osasunën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e shtatë në La Liga. Në gjashtë takimet e para...

Real Madridi ndalet nga Osasuna, Barcelona liderja e re e La Ligas

para një muaji - Ina

Real Madridi është ndalur me barazim 1:1 nga Osasuna në La Liga. Kështu, merr fund ecuria e të gjitha ndeshjeve fitore në kampionat për “Los Blancos”. Rezultati ndryshoi në minutën e 42-të, kur një top...

Ancelotti: Trishtohemi kur nuk fitojmë, çfarë mendova te penalltia e Benzema

para një muaji - SuperSport

Një ekip nuk mund të fitojë gjithmonë në futboll. Kështu ndodhi edhe me Realin e Madridit, që nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në “Santiago Bernabeu” ndaj Osasunës, duke ndërprerë ecurinë fantastike...

Ancelotti e komenton barazimin me Osasunan, e bën një premtim

para një muaji - Gazeta Express

Carlo Ancelotti e ka komentuar barazimin e mbrëmshëm të Real Madridit me Osasunan. Trajneri italian thotë se “Los Blancos” merituan të fitonin në bazë të lojës së shfaqur. Reali barazoi 1:1 në shtëpi duke...

Vjen ndalesa e parë e Real Madridit në kampionat

para një muaji - Syri

Reali i Madridit ka bërë ndalesën e parë në kampionat. Kampionët në fuqi të La Ligës, nuk shkruan mbrëmjen e djeshme më shumë se barazimi 1-1 në shtëpi ndaj Osasunës. Një hap fal i papritur ky për skuadrën...

Ancelotti mbron Benzeman: Luajti shumë mirë, ai është ekzekutuesi më i mirë i penalltive në skuadër

para një muaji - GazetaBlic

Real Madrid u ndal dje nga Osasuna me rezultat 1-1. “ Los Blancos ” patën mundësinë e artë të kalonin në epërsi me penallti, por nga pika e bardhë nuk ishte i saktë Karim Benzema i cili goditi shtyllën,...

Ancelotti për ndeshjen ndaj Osasuna: E merituam fitoren

para një muaji - GazetaMax

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur pas barazimit ndaj Osasuna. Mbrëmë ‘Mbretërit’ ndan pikët me Osasunën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e shtatë në La Liga. Në gjashtë takimet e para...

Ancelotti: Barazimi na mërziti shumë, meritonim fitoren

para një muaji - SportMania

Real Madrid ka bërë ndalesën e parë këtë sezon në La Liga, pasi Osasuna ka mundur të mbajë barazimin 1-1. Ishte ky barazimi i parë i “Los Blancos” pas gjashtë fitoreve radhazi në kampionat dhe tani ndajnë...

Ancelotti për ndeshjen ndaj Osasuna: E merituam fitoren

para një muaji - Lajm

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur pas barazimit ndaj Osasuna. Mbrëmë ‘Mbretërit’ ndan pikët me Osasunën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e shtatë në La Liga. Në gjashtë takimet e para...

Ancelotti për ndeshjen ndaj Osasuna: E merituam fitoren

para një muaji - Lajmi.net

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur pas barazimit ndaj Osasuna. Mbrëmë ‘Mbretërit’ ndan pikët me Osasunën, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e shtatë në La Liga. Në gjashtë takimet e para...

Osasuna ndalon Real Madridin

para një muaji - TV21

Real Madrid ka luajtur baras 1:1 kundër Osasuna. Reali kaloi në epërsi me golin e brazilianit Vinicius Junior, pak para se të mbyllej pjesa e parë, në minutën e 42-të. Osasuna gjeti forcën të reagonte...

Reali konfirmon: Kurtua do të mungojë në 3 ose 4 ndeshje

para një muaji - Desk.al

Real Madrid’s goalkeeper Thibaut Courtois reacts after Celta Vigo’s Iago Aspas scoring his side’s opening goal during a Spanish La Liga soccer match between Celta Vigo and Real Madrid at the Balaidos stadium...

Real Madridi ndalet nga Osasuna

para një muaji - RTV 21

Real Madrid ka luajtur baras 1:1 kundër Osasuna. Reali kaloi në epërsi me golin e brazilianit Vinicius Junior, pak para se të mbyllej pjesa e parë, në minutën e 42-të. Osasuna gjeti forcën të reagonte...

Vetëm barazim i Real Madridit me Osasunan

para një muaji - Koha.net

Real Madridi është ndalur në barazim nga Osasuna, të dielën mbrëma në kuadër të La Ligas. Ndeshja në Madrid përfundoi 1:1. Vinicius Junior kaloi në epërsi Realin në minutën e 42-të. Me të nisur pjesa e...

Real Madrid ndalet nga Osasuna

para një muaji - Klan

Real Madrid ndalet nga Osasuna Madrilenët me pikë të barabarta me Barcelonën Ndërsa në Spanjë, Real Madrid u ndal në një barazim 1:1 nga Osasuna. Madrilenët shënuan të parët me Vinicius në fund të pjesës...

VIDEO/ Osasuna ndal Real Madridin, Los Blancos barazojnë pas gjashtë fitore...

para një muaji - BalkanWeb

Pas 6 fitoreve radhazi, Real Madrid është ndalur për herë të parë këtë sezon. Sot, madrilenët barazuan 1-1 me Osasunan. Vinicius në minutën e 42-të dërgon një kros, por nuk devijohet nga askush, çka bën...

Real Madridi ndalet nga Osasuna, Barcelona liderja e re e La Ligas

para një muaji - Gazeta Express

Real Madridi është ndalur me barazim 1:1 nga Osasuna në La Liga. Kështu, merr fund ecuria e të gjitha ndeshjeve fitore në kampionat për “Los Blancos”. Rezultati ndryshoi në minutën e 42-të, kur një top...

VIDEO/ Reali bën ndalesën e parë në kampionat, Benzema fal një penallti

para një muaji - Panorama

Reali i Madridit ka bërë ndalesën e parë në kampionat. Kampionët në fuqi të La Ligës, nuk shkruan më shumë se barazimi 1-1 në shtëpi ndaj Osasunës. Një hap fal i papritur ky për skuadrën e Ançelotit, që...

Real Madrid humb kreun e tabelës, ndalet nga Osasuna

para një muaji - Aktuale

Real Madridi ka barazuar në “Santiago Bernabeu” kundër Osasunës me rezultat 1-1 në ndeshjen e javës së shtatë të La Ligas. Mbretërit kaluan të parët në epërsi me golin e Vinicius Junior në minutën e 42-të....

VIDEO/ Reali bën një hap fals dhe humbet kreun

para një muaji - ABC News

Vjen dhe ndalesa për Realin. Los Blancos nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Osasunës. Edhe pse ishin në avantazh në pjesën e parë me golin e Vinicius Jr, miqtë barazuan me Garcian. Ndërkohë,...

Osasuna mbijeton me 10 lojtarë kundër Real Madrid, i jep Barcelonës pozitën e pare

para një muaji - OraInfo

Reali lëshon pikë, si rrallëherë. Real Madrid ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen ndaj Osasuna. ‘Mbretërit’ nuk kanë arritur të ndalin të tri pikët në shtëpinë e tyre, duke luajtur baras 1:1 kundër Osasuna,...

Benzema humb penalltinë, Osasuna shtang Real Madridin! Barcelona lider i ri

para një muaji - Bota Sot

Osasuna shkakton senzacion, i merr pikë Real Madridit në stadiumin “Santiago Bernabeu” në Madrid! Reali pati mundësi të merr pikët e plota, por futbollisti Karim Benezma dështon nga penalltia në minutën...

Reali bën një hap fals dhe humbet kreun (VIDEO)

para një muaji - Albeu

Vjen dhe ndalesa për Realin. Los Blancos nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Osasunës. Edhe pse ishin në avantazh në pjesën e parë me golin e Vinicius Jr, miqtë barazuan me Garcian. Ndërkohë,...

VIDEO/ Real Madrid bën “vetëvrasje”, Osasuna i jep një asist Barcelonës

para një muaji - Ora news

Barcelona ruan kreun e klasifikimit në La Liga pasi përfiton nga një hap i madh fals i Real Madrid. Kampionët e Spanjës u ndalën në “Santiago Bernabeu” nga Osasuna modeste në një barazim që tingëllon si...

VIDEO/ Ndalesa e parë sezonale e Realit, Osasuna dhe traversa i heqin fitoren

para një muaji - SuperSport

Merr fund ecuria fantastike e Realit të Madridit, që i kishte fituar të gjithë ndeshjet zyrtare të sezonit të ri deri sonte në mbrëmje. Kampionët e Spanjës dhe të Europës, ngecën në “Santiago Bernabeu”...

Benzema humbet penalltinë ndaj Osasunas

para një muaji - GazetaBlic

Real Madrid ka humbur penalltinë ndaj Osasunas. Ekzekutimin e penalltisë së fituar nga Reali e mori përsipër, Benzema, shkruan GazetaBlic Sport. Benzema nuk arriti t’ia dhurojë epërsinë klubit të tij pasi...

VIDEO/ Pllakos heshtja në Bernabeu, një 32-vjeçar shtang Realin

para një muaji - SuperSport

Barazohet rezultati në ndeshjen Real Madrid-Osasuna, përballje që po transmetohet në SuperSport 2. Vendasit e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të Vinicius Junior, por Osasuna ka gjetur barazimin...

VIDEO/ Vinicius Junior thyen rezistencën e Osasunës, Reali kalon në avantazh

para një muaji - SuperSport

Reali i Madridit kalon në avantazh përballë Osasunës. Ekipi i Carlo Ancelottit ka zhbllokuar rezultatin në fundin e pjesës së parë me anë të Vinicius Junior. Krosimi i brazilianit nuk u devijua nga askush...

Vinicius shënon gol në minutat e fundit të pjesës së parë – Real Madrid kalon në epërsi ndaj Osasunas

para një muaji - GazetaBlic

Real Madrid ka shënuar gol ndaj Osasunas. Golin e parë për madrilienët e shënoi, Vinicius Jr, shkruan GazetaBlic Sport. Vinicius shënoi gol nga distanca pasi harkimi i tij shkoi në rrjet. Rezultati 1-0. Ja goli: VIDEO

Reali lëshon pikë, si rrallëherë, Benzema fytyra ‘tragjike’ – Osasuna mbijeton me 10 lojtarë, i jep Barcelonës pozitën e parë

para një muaji - Lajmi.net

Real Madrid ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen ndaj Osasuna. ‘Mbretërit’ nuk kanë arritur të ndalin të tri pikët në shtëpinë e tyre, duke luajtur baras 1:1 kundër Osasuna, shkruan lajmi.net. Reali kaloi...

Më në fund ndalet Real Madridi

para një muaji - Shenja

Real Madridi është ndalur me barazim 1:1 nga Osasuna në La Liga. Kështu, merr fund ecuria e të gjitha ndeshjeve fitore në kampionat për “Los Blancos”. Rezultati ndryshoi në minutën e 42-të, kur një top...

Real Madridi ndalet nga Osasuna, Barcelona liderja e re e La Ligas

para një muaji - Tetova Sot

Real Madridi është ndalur me barazim 1:1 nga Osasuna në La Liga. Kështu, merr fund ecuria e të gjitha ndeshjeve fitore në kampionat për “Los Blancos”. Rezultati ndryshoi në minutën e 42-të, kur një top...

Lajm i keq për Realin, ja sa do të mungoj Courtois

para një muaji - Aktuale

Thibaut Courtois do të mungojë në ndeshjen që Real Madrid do të luajë këtë të dielë kundër Osasuna në “Bernabeu” duke nisur që nga ora 21:00. Portieri belg, siç raportohet nga klubi në një deklaratë mjekësore,...

Reali lëshon pikë, si rrallëherë, Benzema fytyra ‘tragjike’ – Osasuna mbijeton me 10 lojtarë

para një muaji - Epoka e Re

Real Madrid ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen ndaj Osasuna. ‘Mbretërit’ nuk kanë arritur të ndalin të tri pikët në shtëpinë e tyre, duke luajtur baras 1:1 kundër Osasuna. Reali kaloi në epërsi me golin...

Real Madrid humb kreun e tabelës, ndalet nga Osasuna

para një muaji - SportMania

Real Madridi ka barazuar në “Santiago Bernabeu” kundër Osasunës me rezultat 1-1 në ndeshjen e javës së shtatë të La Ligas. Mbretërit kaluan të parët në epërsi me golin e Vinicius Junior në minutën e 42-të....

Ancelotti merr lajmin e keq: Courtois do të mungojë 3-4 ndeshje

para një muaji - GazetaBlic

Thibaut Courtois do të mungojë në ndeshjen që Real Madrid do të luajë këtë të dielë kundër Osasuna në “Bernabeu” duke nisur që nga ora 21:00. Portieri belg, siç raportohet nga klubi në një deklaratë mjekësore,...

Real Madrid publikon formacionin zyrtar për ndeshjen ndaj Osasunas – starton Benzema

para një muaji - GazetaBlic

Real Madrid do të përballet sot me Osasunan. Ndeshja e vlefshme për xhiron e 7’të të La Liga’s do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00, shkruan GazetaBlic Sport. Para fillimit të takimit Real Madrid ka...

Reali konfirmon: Kurtua do të mungojë në 3 ose 4 ndeshje

para një muaji - Debat

Real Madrid’s goalkeeper Thibaut Courtois reacts after Celta Vigo’s Iago Aspas scoring his side’s opening goal during a Spanish La Liga soccer match between Celta Vigo and Real Madrid at the Balaidos stadium...

Reali konfirmon: Kurtua do të mungojë në 3 ose 4 ndeshje

para një muaji - Alsat-M

Tibo Kurtua do të mungojë në ndeshjen që Real Madrid do të luajë këtë të dielë kundër Osasuna-s në “Bernabeu” duke nisur që nga ora 21:00. Portieri belg, siç raportohet nga klubi në një deklaratë mjekësore,...

Ancelotti me “dhimbje koke”, Courtois do të mungojë 3-4 ndeshje

para një muaji - ABC News

Thibaut Courtois do të mungojë në ndeshjen që Real Madrid do të luajë këtë të dielë kundër Osasuna në “Bernabeu” duke nisur që nga ora 21:00. Portieri belg, siç raportohet nga klubi në një deklaratë mjekësore,...

Lëndohet Courtois, nuk luan sonte ndaj Osasunas

para një muaji - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka njoftuar se portieri i tyre, Thibaut Courtois. Portieri i madrilenëve ka pësuar një dëmtim dhe nuk do të luajë sonte ndaj Osasunas, përcjell GazetaBlic Sport. “Pas analizave...

Zyrtare: Lëndohet Thibaut Courtois

para një muaji - Lajmi.net

Portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois është lënduar. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi madilenë, me anë të një postimi në faqen e tij. Belgu është diagnostikuar me një dhimbje në këmbën e majtë....

Karim Benzema rikthehet sonte, Real Madrid e pret Osasunan

para një muaji - GazetaBlic

Real Madridi kthehet në aksion sonte në Santiago Bernabeu. Pas pushimit ndërkombëtar, Los Blancos pret Osasunën që ka nevojë për një fitore për të rimarrë vendin e parë në La Liga, pasi Barcelona kapërceu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK