Dëshmitarët rrëfejnë si ndodhi rrëmuja në stadiumin indonezian

para një muaji - Koha.net

Familjet dhe miqtë e disa prej 125 personave që vdiqën në një përplasje vdekjeprurëse pas një ndeshjeje futbolli në Indonezi kujtuan me pikëllim ndërsa trupat e viktimave u kthyen në shtëpi të hënën. Shtatëmbëdhjetë...

Tragjedia e stadiumit shfaq historinë e trazuar të futbollit të Indonezisë

para një muaji - Koha.net

Fitimi i së drejtës për të organizuar Kupën e Botës U-20 të vitit të ardhshëm ishte një moment historik i futbollit të Indonezisë duke rritur shpresat se një turne i suksesshëm do të eliminonte problemet...

Tifozët vdiqën në krahët e lojtarëve në rrëmujën e stadiumit në Indonezi

para një muaji - Koha.net

Tifozët e futbollit “vdiqën në krahët” e lojtarëve gjatë një përplasjeje në stadiumin Kanjuruhan të Indonezisë, ka njoftuar trajneri i ekipit vendës, pasi numri i fëmijëve të vrarë në tragjedi u rrit në...

Tragjedia në Indonezi, flet trajneri i ekipit vendas: 'Tifozët vdiqën në krahët e lojtarëve'

para një muaji - Syri.net Kosova

Pas konfliktit mes tifozëve dhe policisë në Indonezi mbetën të vrarë 174 persona dhe ky numër nuk është përfundimit, teksa në rrjetet sociale janë shfaqur video që tregojnë gjithë brutalitetin e forcave...

Presidenti i klubit merr përgjegjësinë për tragjedinë me 125 të vdekur në stadiumin indonezian (VIDEO)

para një muaji - Top Channel

Presidenti i skuadrës Arema FC, Gilang Widya Pramana tha se pranon fajin për tragjedinë e përgjakshme të stadiumit Kanjuruhan Stadium të shtunën në Java, kur bota e futbollit u shokua nga vdekja e 125...

Tragjedia në Indonezi, flet trajneri i ekipit vendas: 'Tifozët vdiqën në krahët e lojtarëve'

para një muaji - Syri

Pas konfliktit mes tifozëve dhe policisë në Indonezi mbetën të vrarë 174 persona dhe ky numër nuk është përfundimit, teksa në rrjetet sociale janë shfaqur video që tregojnë gjithë brutalitetin e forcave...

Kasaphana në fushën e gjelbër në Indonezi/ Dëshmitë, tifozët vdiqën në krah...

para një muaji - BalkanWeb

Tifozët e futbollit vdiqën në krahët e lojtarëve gjatë një përplasjeje në stadiumin Kanjuruhan të Indonezisë, tha trajneri i ekipit vendas, pasi numri i fëmijëve të vrarë në tragjedi u rrit në 32. Javier...

Tifozët vdiqën në krahët e futbollistëve

para një muaji - Klan

Tifozët vdiqën në krahët e futbollistëve Tifozët vdiqën ‘në krahët e futbollistëve’ gjatë shtypjes së ndodhur të shtunën në stadiumin e Kanjuruhan, në Indonezi. Kështu rrëfeu trajneri i skuadrës pritëse,...

Tifozët ndërruan jetë në duart e futbollistëve, si nisi katastrofa në Indonezi

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 03.10.2022 nga Shekulli Indonezianët po kërkojnë përgjigje pasi një ndeshje futbolli mes dy klubeve rivale u shndërrua në një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e sportit. Të shtunën...

Një nga tragjeditë më të mëdha në futboll, tifozët ndërruan jetë në duart e futbollistëve: Si nisi katastrofa në Indonezi

para një muaji - Albeu

Indonezianët po kërkojnë përgjigje pasi një ndeshje futbolli mes dy klubeve rivale u shndërrua në një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e sportit. Të shtunën mbrëma, mijëra tifozë nxituan të futeshin...

Një nga tragjeditë më të mëdha në futboll, tifozët ndërruan jetë në duart e futbollistëve: Si nisi katastrofa në Indonezi?

para një muaji - Bota Sot

Indonezianët po kërkojnë përgjigje pasi një ndeshje futbolli mes dy klubeve rivale u shndërrua në një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e sportit. Të shtunën mbrëma, mijëra tifozë nxituan të futeshin...

Tragjedia në Indonezi, mes viktimave 32 fëmijë

para një muaji - Klan

Tragjedia në Indonezi, mes viktimave 32 fëmijë Autoritetet kanë ngritur një ekip ekspertësh që pritet të hetojë ngjarjen e rëndë Është saktësuar numri i viktimave pas ndeshjes së futbollit e cila u shndërrua...

Tragjedia në Indonezi: Tifozët ‘vdiqën në krahët’ e lojtarëve (VIDEO)

para një muaji - Syri.net Kosova

Tifozët e futbollit “vdiqën në krahët” e lojtarëve gjatë një përplasjeje në stadiumin Kanjuruhan të Indonezisë, tha trajneri i ekipit vendas, pasi numri i fëmijëve të vrarë në tragjedi u rrit në 32. Javier...

Tragjedia në Indonezi, mes viktimave 32 fëmijë

para një muaji - Klan Macedonia

Autoritetet kanë ngritur një ekip ekspertësh që pritet të hetojë ngjarjen e rëndë Është saktësuar numri  i viktimave pas ndeshjes së futbollit e cila u shndërrua në një tragjedi në Indonezi. Një zyrtar...

Tifozët indonezianë të futbollit kërkojnë përgjigje për lojën vdekjeprurëse

para një muaji - RTV 21

Ndërsa familjet indoneziane varrosin të vdekurit e tyre, po bëhen pyetje se si një ndeshje futbolli e ndjekur vetëm nga mbështetësit e ekipit vendas u zhyt në kaos duke rezultuar në një nga tragjeditë...

Tifozët kërkojnë përgjigje për lojën vdekjeprurëse në stadiumin Kanjuruhan

para një muaji - TV21

Ndërsa familjet indoneziane varrosin të vdekurit e tyre, po bëhen pyetje se si një ndeshje futbolli e ndjekur vetëm nga mbështetësit e ekipit vendas u zhyt në kaos duke rezultuar në një nga tragjeditë...

“Tifozët vdiqën në krahët e lojtarëve”- Tragjedia në stadium, flet trajneri Roca: Po kthehesha nga konferenca për shtyp kur… Viktima më i vogël 3-vjeç

para një muaji - Panorama

Tifozët “vdiqën në krahët” e lojtarëve gjatë përplasjes në stadiumin Kanjuruhan të Indonezisë, tha trajneri i ekipit vendas. Numri i fëmijëve të vdekur në tragjedi shkoi në 32 dhe viktima më e vogël është...

Tifozët ndërruan jetë në duart e futbollistëve, ja si filloi katastrofa në Indonezi

para një muaji - Insajderi.org

Indonezianët po kërkojnë përgjigje pasi një ndeshje futbolli mes dy klubeve rivale u shndërrua në një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e sportit. Të shtunën mbrëma, mijëra tifozë nxituan të futeshin...

Tragjedia në Indonezi/ Presidenti do të dëmshpërblejë familjet e 125 viktimave

para një muaji - SportMania

Presidenti indonezian Joko Widodo do të dëmshpërblejë familjet e 125 personave, që vdiqën të shtunën në një stadium në Java në fund të një ndeshjeje. “Si shenjë ngushëllimi, presidenti do të dhurojë 50...

Tragjedia në Indonezi, mes viktimave 32 fëmijë

para një muaji - Shenja

Është saktësuar numri i viktimave pas ndeshjes së futbollit e cila u shndërrua në një tragjedi në Indonezi. Një zyrtar qeveritar bën me dije se nga 125 viktima, 32 ishin fëmijë, të moshave nga 3 deri në...

Një nga tragjeditë më të mëdha në futboll, tifozët ndërruan jetë në duart e futbollistëve: Si nisi katastrofa në Indonezi?

para një muaji - Info7

Indonezianët po kërkojnë përgjigje pasi një ndeshje futbolli mes dy klubeve rivale u shndërrua në një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e sportit. Të shtunën mbrëma, mijëra tifozë nxituan të futeshin...

Një nga tragjeditë më të mëdha në futboll, tifozët ndërruan jetë në duart e futbollistëve: Si nisi katastrofa në Indonezi?

para një muaji - Pika

Indonezianët po kërkojnë përgjigje pasi një ndeshje futbolli mes dy klubeve rivale u shndërrua në një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e sportit. Të shtunën mbrëma, mijëra tifozë nxituan të futeshin...

VIDEO/ Pamje të rënda nga përplasja në stadiumin e futbollit, dhjetra të vdekur

para një muaji - Syri

Dhjetra persona kanë humbur jeten në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në botë. Qindra u lënduan gjithashtu si pasojë e humbjes...

Pamje të rënda nga përplasja në stadiumin e futbollit, 125 të vdekur

para një muaji - Bota Sot

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në botë. Qindra u lënduan gjithashtu si pasojë e humbjes...

Pamje të rënda nga përplasja në stadiumin e futbollit, 125 të vdekur

para një muaji - Lajm

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në botë. Qindra u lënduan gjithashtu si pasojë e humbjes...

Pamje të rënda nga përplasja në stadiumin e futbollit, 125 të vdekur

para një muaji - Pika

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në botë. Qindra u lënduan gjithashtu si pasojë e humbjes...

Indonezi, 125 persona vdiqën në trazirat pas ndeshjes së futbollit

para një muaji - Portalb

Në Indonezi 125 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur gjatë trazirave që ndodhën si pasojë e përdorimit të gazit lotsjellës nga policia për të ndalur përleshjet pas një ndeshjeje futbolli,...

Kaos në ndeshje futbolli në Indonezi, vriten 125 persona pasi policia përdori gaz lotsjellës në stadium

para një muaji - NOA

MALANG, Indonezi, 2 tetor 2022 – Një situatë e rrëmujshme në një stadium futbolli në Indonezi ka vrarë 125 njerëz dhe ka plagosur më shumë se 320 pasi policia përdori gaz lotsjellës për të shuar një pushtim...

Infantino për tragjedinë në Indonezi: Ditë e zezë për futbollin

para një muaji - TV21

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të futbollit në botë. Qindra të tjerë u lënduan gjithashtu si pasojë...

Indonezi, 174 vdiqën në trazirat pas ndeshjes së futbollit

para një muaji - Portalb

Në Indonezi 174 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur gjatë trazirave që ndodhën si pasojë e përdorimit të gazit lotsjellës nga policia për të ndalur përleshjet pas një ndeshjeje futbolli,...

Qindra të vdekur e të lënduar pas një ndeshje futbolli në Indonezi

para një muaji - Gazeta Tema

Të paktën 174 persona kanë vdekur pas një ndeshje futbolli në provincën indoneziane Java Lindore. Numri i të vdekurve nuk është përfundimtar, sepse shumë të tjerë janë lënduar. Policia përdori gaz lotsjellës...

Infantino për tragjedinë në Indonezi: Ditë e zezë për futbollin

para një muaji - RTV 21

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të futbollit në botë. Qindra të tjerë u lënduan gjithashtu si pasojë...

Tragjedia në Indonezi, LA Liga nis ndeshjet me një minutë heshtje

para një muaji - Alsat-M

Ndeshjet e javës së 7 dhe të 8-të në La Liga në Spanjë, do të fillojnë me një minutë heshje për nder të viktimave të stampedos në stadium në Indonezi. Kujtojmë se tragjedia ndodhi pas ndeshjes së kampionatit...

INDONEZI – Të paktën 174 të vdekur pas një ndeshje futbolli

para një muaji - Shqipmedia

XHAKARTA, 2 tetor /ATSH/- Të paktën 174 persona janë vrarë dhe 180 të tjerë janë plagosur pas një përplasjeje mes tifozave dhe oficerëve të policisë në një ndeshje futbolli në Indonezi, njoftuan sot zyrtarët,...

Infantino: Ditë e errët për futbollin

para një muaji - Koha.net

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka thënë se e shtuna ishte një “ditë e errët” e futbollit, pas vdekjes së të paktën 125 personave në tragjedinë në ndeshjen e futbollit në Indonezi. Rreth 180 persona...

Tragjedia në stadiumin e Indonezisë, deri më tani janë 125 viktima

para një muaji - OraInfo

Tragjedia në Indonezi, autoritetet thonë se janë 125 viktima. Autoritetet indoneziane kanë ulur numrin e të vdekurve nga tragjedia në stadiumin e futbollit nga 174 në 125 viktima, duke thënë se disa viktima...

Autoritetet indoneziane dalin me shifrat e tragjedisë në futbollin e tyre: 125 persona kanë vdekur

para një muaji - Telegrafi

Autoritetet e Indonezisë kanë bërë të ditur se së paku 125 persona deri më tani kanë vdekur nga tragjedia që ndodhi në futbollin e tyre. Sipas asaj që raporton BBC Sport , qindra tjerë janë lënduar, ndërsa...

Infantino për tragjedinë në Indonezi: Ditë e zezë për futbollin

para një muaji - Bota Sot

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të futbollit në botë. Qindra të tjerë u lënduan gjithashtu si pasojë...

174 viktima nga trazirat në stadiumin në Indonezi

para një muaji - Alsat-M

Të paktën 174 persona janë vrarë dhe 180 janë plagosur pas trazirave që shpërthyen në një stadium futbolli në Indonezi, raporton BBC. Trazirat shpërthyen pas një loje që skuadra vendase humbi, ku tifozët...

Presidenti indonezian bën thirrje që liga të ndërpritet

para një muaji - Syri.net Kosova

Joko Widodo, presidenti i Indonezisë, ka folur në lidhje me ngjarjen tronditëse dhe ka kërkuar që liga të ndërpritet përkohësisht. Ndërkohë do të hetohet për atë që ka ndodhur. Të paktën 174 persona kanë...

Zbulohen detaje të reja nga tragjedia në Indonezi – arsyeja që tifozët u futën në fushë dhe reagimi skandaloz i policisë

para një muaji - Telegrafi

Njëra nga ngjarjet më të rënda në historinë e futbollit ka ndodhur mbrëmë në Indonezi, pas përfundimi të ndeshjes Arema FC – Persebaya 2-3. Deri më tani numrat e konfirmuar janë se kanë vdekur 174 persona,...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s

para një muaji - Koha.mk

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është...

“Ditë e errët për futbollin”- Presidenti i FIFA-s reagon pas trazirave në stadium që i morën jetën rreth 174 njerëzve: Tragjedi

para një muaji - Panorama

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka deklaruar se trazirat dhe rrëmuja që pasoi në një ndeshje futbolli në Indonezi ku humbën jetën 174 njerëz është një “ditë e errët” për sportin. Dhuna shpërtheu...

Presidenti i Indonezisë bën thirrje që liga të ndërpritet, pas tragjedisë që ndodhi në futbollin indonezian

para një muaji - Zeri

Joko Widodo, presidenti i Indonezisë, ka folur në lidhje me ngjarjen tronditëse që ka ndodhur në futbollin indonezian dhe ka kërkuar që liga të ndërpritet përkohësisht. Ndërkohë do të hetohet për atë që...

FIFA në shok pas incidenteve në Indonezi, Infantino: Dita më e errët e futb...

para një muaji - BalkanWeb

Një ngjarje e paprecedentë, shumë tragjike, ndodhi mbrëmjen e së shtunës në stadiumin Kanjuruhan në Indonezi. Fundi i sfidës Arema FC-Persebaya u kthye në një arenë luftë, ku tifozët e dy palëve nisën...

Tragjedia në fushën e futbollit: Numri i të vdekurve është rritur në 174

para një muaji - Shqipmedia

Tragjedi pas një ndeshjes së futbollit në Indonezi. Mbështetësit e skuadrës së mundur u dyndën në fushë. Shpërtheu rrëmuja, Në përplasje vdiqën dhjetëra njerëz. Policia flet për të paktën 174 të vdekur...

Tragjedia në stadiumin e Indonezisë, reagon Infantino: Bota e futbollit është në gjendje shoku

para një muaji - Syri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka ngelur i shokuar nga tragjedia në një stadium në Indonezi. 174 persona humbën jetën të shtunën pas rrëmujave në një stadium në qytetin Malang, në pjesën lindore...

Tragjedi e madhe në futbollin e Indonezisë: 180 tifozë mbesin të vdekur pas trazirave, mbi 200 të plagosur

para një muaji - Koha.mk

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Indonezi pas një ndeshje futbolli mes Arema FC dhe Persebaya që përfundoi me fitoren e mysafirëve me rezultat 2-3. Gjithçka eskaloi pas ndeshjes kur disa tifozë u futën...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s

para një muaji - Aktuale

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku, transmeton Gazeta Express....

174 viktima nga trazirat në stadiumin në Indonezi

para një muaji - Tetova Sot

Të paktën 174 persona janë vrarë dhe 180 janë plagosur pas trazirave që shpërthyen në një stadium futbolli në Indonezi, raporton BBC. Trazirat shpërthyen pas një loje që skuadra vendase humbi, ku tifozët...

Presidenti i FIFA-s reagon pas tragjedisë në Indonezi

para një muaji - OraInfo

Pas tragjedisë në Indonezi, ka reaguar edhe presidenti i FIFA-s. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është në...

Tragjedia në Indonezi, LA Liga nis ndeshjet me një minutë heshtje

para një muaji - Tetova Sot

Ndeshjet e javës së 7 dhe të 8-të në La Liga në Spanjë, do të fillojnë me një minutë heshje për nder të viktimave të stampedos në stadium në Indonezi. “Me këtë gjest, LA LIGA dëshiron të shpreh ngushëllimet...

Tragjedia në Indonezi/ Pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - Top Channel

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s

para një muaji - Gazeta Express

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku, transmeton Gazeta Express....

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s: Bota e futbollit është në gjendje shoku!

para një muaji - ABC News

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA.Kreu më i lartë i qeverisë së futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon presidenti i FIFA-s, Infantino

para një muaji - Zeri

Presidenti i shtëpisë më të madhe në futbolli, FIFA, Gianni Infantino ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Indonezi. Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në botën e futbollit. Në një ndeshje në mes Arema...

Pamje nga tragjedia në stadiumin në East Java/ Pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - TV21

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Videot zbuluan brutalitetin ndaj tifozëve në Indonezi, policia nuk kishte mëshirë

para një muaji - Syri

Pas konfliktit mes tifozëve dhe policisë në Indonezi mbetën të vrarë 174 persona dhe ky numër nuk është përfundimit, teksa në rrjetet sociale janë shfaqur video që tregojnë gjithë brutalitetin e forcave...

Zbulohen detaje të reja nga tragjedia në Indonezi – arsyeja që tifozët u futën në fushë dhe reagimi skandaloz i policisë

para një muaji - Shenja

Njëra nga ngjarjet më të rënda në historinë e futbollit ka ndodhur mbrëmë në Indonezi, pas përfundimi të ndeshjes Arema FC – Persebaya 2-3. Deri më tani numrat e konfirmuar janë se kanë vdekur 174 persona,...

Si erdhi deri te tragjedia ku vdiqën dhe u plagosën qindra persona në Indonezi?

para një muaji - Syri.net Kosova

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Kjo tragjedi ndodhi pas ndeshjes...

Pamje nga tragjedia në stadiumin e futbollit në Indonezi - VIDEO

para një muaji - Kallxo

Të paktën 174 persona kanë vdekur nga trazirat në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në botë. Rreth 180 persona u lënduan gjithashtu në përplasjen...

Tragjedia nga ndeshja e futbollit në Indonezi përmes videove dhe fotografive

para një muaji - Gazeta Express

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Shifrat janë të raportuara...

Indonezi: 174 të vrarë dhe 180 të plagosur gjatë trazirave në një ndeshje futbolli

para një muaji - Zëri i Amerikës

Të paktën 174 persona humbën jetën gjatë një rrëmujë në një stadium futbolli në Javan Lindore në Indonezi, mbrëmjen e së shtunës. 180 persona të tjerë mbetën të plagosur. Shefi i policisë së Javas Lindore,...

Tragjedia në stadiumin e Indonezisë, deri më tani janë 125 viktima

para një muaji - Almakos

Tragjedia në Indonezi, autoritetet thonë se janë 125 viktima. Autoritetet indoneziane kanë ulur numrin e të vdekurve nga tragjedia në stadiumin e futbollit nga 174 në 125 viktima, duke thënë se disa viktima...

Qindra të vdekur e të lënduar pas një ndeshje futbolli në Indonezi

para një muaji - DW

Të paktën 174 persona kanë vdekur pas një ndeshje futbolli në provincën indoneziane Java Lindore. Numri i të vdekurve nuk është përfundimtar, sepse shumë të tjerë janë lënduar. Policia përdori gaz lotsjellës...

Tragjedia në Indonezi/ Presidenti merr vendimin e dhimbshëm për kampionatin

para një muaji - ABC News

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Tragjedi në stadiumin në East Java, së paku 174 të vdekur pas ndeshjes së futbollit

para një muaji - TV21

Të paktën 174 persona kanë vdekur pas një kaosi që u shkaktua pas një ndeshjeje futbolli në kampionatin elitar indonezian. Dhuna dhe kaosi u përshkallëzua pasi policia përdori gaz lotsjellës ndaj tifozëve...

Vjen reagimi i FIFA-s pas tragjedisë në Indonezi, presidenti merr vendimin e dhimbshëm për kampionatin

para një muaji - Telegrafi

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Tragjedi në Indonezi: Të paktën 174 persona humbën jetën pas trazirave në një ndeshje futbolli

para një muaji - Zhurnal

Të paktën 174 të vrarë pasi shpërtheu trazira gjatë një loje mes Arema dhe Persebaya Surabaya, në Indonezi. Sipas raportimit të ‘Sky Sports’, të paktën 174 persona janë vrarë pas një trazire në një ndeshje...

Indonezi, mbi 120 të vdekur nga përplasjet në stadiumin e futbollit

para një muaji - Syri.net Kosova

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë të shkaktuar gjatë ndeshjes së futbollit në Indonezi mes “Arema FC”dhe “Persebaya Surabaya”. Kjo llogaritet si një nga katastrofat më të rënda të stadiumit...

Tragjedia e futbollit në Indonezi më e madhja që prej asaj që kishte ndodhur në vitin 1964

para një muaji - Gazeta Express

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Shifrat janë të raportuara...

Tragjedi e madhe në futbollin e Indonezisë: 174 tifozë mbesin të vdekur pas trazirave, mbi 200 të plagosur

para një muaji - Telegrafi

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Indonezi pas një ndeshje futbolli mes Arema FC dhe Persebaya që përfundoi me fitoren e mysafirëve me rezultat 2-3. Gjithçka eskaloi pas ndeshjes kur disa tifozë u futën...

Mbi 170 të vdekur nga shtypja në një stadium në Indonezi

para një muaji - Koha.mk

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

Presidenti indonezian bën thirrje që liga të ndërpritet

para një muaji - Lajmi.net

Joko Widodo, presidenti i Indonezisë, ka folur në lidhje me ngjarjen tronditëse dhe ka kërkuar që liga të ndërpritet përkohësisht. Ndërkohë do të hetohet për atë që ka ndodhur. Të paktën 174 persona kanë...

Si erdhi deri te tragjedia ku vdiqën dhe u plagosën qindra persona në Indonezi?

para një muaji - Gazeta Express

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Kjo tragjedi ndodhi pas ndeshjes...

​Tragjedia në Indonezi, reagon edhe FIFA

para një muaji - GazetaBlic

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s

para një muaji - Infokusi

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku, transmeton Gazeta Express....

Video/ Tragjedi në stadiumin e Indonezisë, 179 viktima pas ndeshjes së futbollit

para një muaji - Top Channel

Të paktën 179 persona kanë vdekur pas një kaosi që u shkaktua pas një ndeshjeje futbolli në kampionatin elitar indonezian, thonë zyrtarët, në një nga tragjeditë më të rënda sportive në botë. Dhuna dhe...

VIDEO/ Tragjedi në futbollin indonezian, trazira në fushë. Të paktën 129 të vdekur mes të cilëve fëmijë dhe policë

para një muaji - Gazeta Tema

Një ndeshje futbolli është kthyer në një tragjedi kombëtare teksa tifozët të zemëruar pas disfatës së Arema Malang ndaj Persebayas, u futën në fushë për të protestuar ndaj lojtarëve por edhe për t’u përleshur...

VIDEO/ Tragjedi në futbollin indonezian, trazira në fushë. Të paktën 129 të vdekur mes të cilëve fëmijë dhe policë!

para një muaji - SuperSport

Një ndeshje futbolli është kthyer në një tragjedi kombëtare teksa tifozët të zemëruar pas disfatës së Arema Malang ndaj Persebayas, u futën në fushë për të protestuar ndaj lojtarëve por edhe për t’u përleshur...

Indonezi, të paktën 174 të vdekur nga trazirat në ndeshjen e futbollit

para një muaji - Kallxo

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të stadiumit në botë. Rreth 180 persona u lënduan gjithashtu në përplasjen...

Zbulohen detaje shokuese nga tragjedia e djeshme në Indonezi | Kjo është arsyeja që tifozët u futën në fushë dhe reagimi skandaloz i policisë!!

para një muaji - Insajderi.org

Njëra nga ngjarjet më të rënda në historinë e futbollit ka ndodhur mbrëmë në Indonezi, pas përfundimi të ndeshjes Arema FC – Persebaya 2-3. Deri më tani numrat e konfirmuar janë se kanë vdekur 174 persona,...

Zyrtare: Në të gjitha ndeshjet e La Liga do të mbahet një minut heshtje, shkak tragjedia në Indonezi

para një muaji - GazetaBlic

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Indonezi, ku pas një ndeshje futbolli kanë vdekur mbi 129 persona. Të paktën 129 persona kanë vdekur dhe 180 të tjerë janë plagosur, thotë policia në Indonezi, pasi kaosi...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s: Bota e futbollit është në gjendje shoku!

para një muaji - Shenja

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA.Kreu më i lartë i qeverisë së futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është...

Tragjedia në Indonezi, pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - Bota Sot

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Tragjedia me 174 të vrarë në stadium/ Presidenti i FIFA-s: Bota e futbollit në gjendje shoku!

para një muaji - Java News

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. Kreu më i lartë i qeverisë së futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është...

Tragjedi në stadiumin e Indonezisë, 174 viktima pas ndeshjes së futbollit

para një muaji - RTV 21

Të paktën 174 persona kanë vdekur pas një kaosi që u shkaktua pas një ndeshjeje futbolli në kampionatin elitar indonezian. Dhuna dhe kaosi u përshkallëzua pasi policia përdori gaz lotsjellës ndaj tifozëve...

Tragjedia në stadium, presidenti i Indonezisë bën thirrje që kampionati të ndërpritet

para një muaji - Epoka e Re

Joko Widodo, presidenti i Indonezisë, ka folur në lidhje me ngjarjen tronditëse dhe ka kërkuar që liga të ndërpritet përkohësisht. Ndërkohë do të hetohet për atë që ka ndodhur. Të paktën 174 persona kanë...

VIDEO/ Tragjedi në futbollin indonezia, trazira në fushë. Të paktën 129 të vdekur mes të cilëve fëmijë dhe policë!

para një muaji - SuperSport

Një ndeshje futbolli është kthyer në një tragjedi kombëtare teksa tifozët të zemëruar pas disfatës së Arema Malang ndaj Persebayas, u futën në fushë për të protestuar ndaj lojtarëve por edhe për t’u përleshur...

Mbi 170 të vdekur nga shtypja në një stadium në Indonezi

para një muaji - Zeri

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

Përplasje në stadiumin e futbollit, vdesin 120 persona

para një muaji - OraInfo

129 persona kanë vdekur në një rrëmujë të shkaktuar gjatë ndeshjes së futbollit në Indonezi mes “Arema FC”dhe “Persebaya Surabaya”. Kjo llogaritet si një nga katastrofat më të rënda të stadiumit në botë....

Presidenti indonezian bën thirrje që liga të ndërpritet

para një muaji - Lajm

Joko Widodo, presidenti i Indonezisë, ka folur në lidhje me ngjarjen tronditëse dhe ka kërkuar që liga të ndërpritet përkohësisht. Ndërkohë do të hetohet për atë që ka ndodhur. Të paktën 174 persona kanë...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon presidenti i FIFA-s

para një muaji - Lajm

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në botën e futbollit. Në një ndeshje në mes Arema dhe Perebay Surabay kanë humbur jetën më shumë se 174 persona, kurse 180 të tjerë janë lënduar. Krejt kjo ka ndodhur...

Klubet evropiane solidarizohen me ngjarjen tronditëse në Indonezi

para një muaji - Lajm

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një trazirë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Tragjedi, rreth 130 të vdekur në ndeshjen e futbollit

para një muaji - Syri.net Kosova

Të paktën 127 persona kanë vdekur dhe 180 janë plagosur në trazirat gjatë një ndeshje futbolli në Indonezi, shkruan mediumi spanjoll “Marca”. “Arema FC dhe Persebaya Surabaya ishin përballë njëra - tjetrës,...

174 të vdekur nga përleshjet në stadium pas ndeshjes në Indonezi

para një muaji - Klan Macedonia

Të paktën 174 persona kanë vdekur pas trazirave që shpërthyen në fund të ndeshjes së futbollit në një stadium në Indonezi. Rreth 180 vetë të tjerë u plagosën, ndërsa në mesin e viktimave janë edhe dy punonjës...

Mbi 170 të vdekur nga shtypja në një stadium në Indonezi

para një muaji - Evropa e Lirë

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

VIDEO/ Përleshje masive mes tifozëve dhe policisë në stadium, 174 të vdekur

para një muaji - Syri

Një tragjedi me të paktën 174 të vdekur të konfirmuar deri më tani është regjistruar të shtunën në një ndeshje futbolli në Indonezi. Pas përfundimit të ndeshjes mes Arema dhe Persebaya për kampionatin...

Tragjedi në Indonezi: 179 persona të vdekur dhe 180 të plagosur pas ndeshjes së futbollit (VIDEO)

para një muaji - Ina

Të paktën 179 persona kanë vdekur pas një kaosi që u shkaktua pas një ndeshjeje futbolli në kampionatin elitar indonezian, thonë zyrtarët, në një nga tragjeditë më të rënda sportive në botë. Dhuna dhe...

Një nga tragjeditë më të mëdha në botën e futbollit, numri i viktimave në Indonezi shkon në 174

para një muaji - Albeu

Një nga tragjeditë më të mëdha që ka shënuar ndonjëherë fusha e sportit ka ndodhur në Indonezi. Numri i viktimave nga përplasjet në një ndeshje futbolli mes Arema dhe Persebaya Surabaya në Java Lindore...

Tragjedi në Indonezi, 129 viktima e 180 të plagosur në një ndeshje futbolli

para një muaji - RTK

Të paktën 129 persona kanë humbur jetën në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda të stadiumit në botë. Në të njëjtën kohë, rreth 180 persona mbetën të plagosur në skenat e...

Presidenti i FIFA-s reagon pas tragjedisë në Indonezi

para një muaji - Almakos

Pas tragjedisë në Indonezi, ka reaguar edhe presidenti i FIFA-s. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është në...

Trazira në ndeshje futbolli në Indonezi, 129 të vdekur

para një muaji - Koha.net

Së paku 129 persona kanë vdekur në një ndeshje futbolli në Indonezi, si pasojë e trazirave mes tifozëve, raporton agjencia AP të dielën. Përleshjet kishin nisur mes grupeve të tifozëve brenda stadiumit...

Tragjedi në stadiumin e Indonezisë, 179 viktima pas ndeshjes së futbollit (Video)

para një muaji - Alsat-M

Të paktën 179 persona kanë vdekur pas një kaosi që u shkaktua pas një ndeshjeje futbolli në kampionatin elitar indonezian, thonë zyrtarët, në një nga tragjeditë më të rënda sportive në botë. Dhuna dhe...

174 të vdekur nga përleshjet në stadium pas ndeshjes në Indonezi

para një muaji - Klan

174 të vdekur nga përleshjet në stadium pas ndeshjes në Indonezi Të paktën 174 persona kanë vdekur pas trazirave që shpërthyen në fund të ndeshjes së futbollit në një stadium në Indonezi. Rreth 180 vetë...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon presidenti i FIFA-s

para një muaji - Lajmi.net

Presidenti i shtëpisë më të madhe në futbolli, FIFA, Gianni Infantino ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Indonezi. Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në botën e futbollit. Në një ndeshje në mes Arema...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s: Bota e futbollit është….

para një muaji - Insajderi.org

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA.Kreu më i lartë i qeverisë së futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon presidenti i FIFA-s

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i shtëpisë më të madhe në futbolli, FIFA, Gianni Infantino, ka reaguar pas ngjarjes tragjike në Indonezi. Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në botën e futbollit. Në një ndeshje në mes Arema...

Tre shkaktarët e mundshëm të tragjedisë në ndeshjen e futbollit në Indonezi

para një muaji - Lajmi.net

Autoritetet indoneziane do të hetojnë shkaktarët e asaj që ndodhi në një ndeshje futbolli. Gjatë ditës së sotme u raportua se të paktën 174 persona kanë vdekur dhe më shumë se 180 janë lënduar në ndeshjen...

Një nga tragjeditë më të mëdha në botën e sportit, numri i viktimave nga përplasjet në Indonezi shkon në 174

para një muaji - ABC News

Një nga tragjeditë më të mëdha që ka shënuar ndonjëherë fusha e sportit ka ndodhur në Indonezi. Numri i viktimave nga përplasjet në një ndeshje futbolli mes Arema dhe Persebaya Surabaya në Java Lindore...

Masakër në Indonezi, përleshje masive mes tifozëve dhe policisë në stadium, 174 të vdekur

para një muaji - Syri

Një tragjedi me të paktën 174 të vdekur të konfirmuar deri më tani është regjistruar të shtunën në një ndeshje futbolli në Indonezi. Pas përfundimit të ndeshjes mes Arema dhe Persebaya për kampionatin...

Mbi 170 të vdekur nga shtypja në një stadium në Indonezi

para një muaji - Nistori

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

Reagimi i fuqishëm i presidentit të FIFA-s pas tragjedisë në Indonezi

para një muaji - Periskopi

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku. “Bota e futbollit është...

Tragjedia më e madhe në botën e sportit/ Shkon në 174 numri i viktimave pas përleshjes në fushën e futbollit

para një muaji - Java News

Një nga tragjeditë më të mëdha që ka shënuar ndonjëherë fusha e sportit ka ndodhur në Indonezi. Numri i viktimave nga përplasjet në një ndeshje futbolli mes Arema dhe Persebaya Surabaya në Java Lindore...

Presidenti i Indonezisë merr vendimin për kampionatin pas tragjedisë me tifozë

para një muaji - Periskopi

Mbrëmë ndodhi tragjedia më e madhe me tifozë në ndeshjen ndërmjet Arepa dhe Persevaya në Indonezi. Sipas raportimeve nga mediat ndërkombëtare së paku 127 persona kanë vdekur dhe 200 janë plagosur në betejen...

Flet shefi i Policisë, tregon si ndodhi tragjedia e madhe në futbollin e Indonezisë ku vdiqën 129 persona!

para një muaji - GazetaBlic

Të paktën 129 persona kanë vdekur dhe 180 të tjerë janë plagosur, thotë policia në Indonezi , pasi kaosi dhe dhuna shpërtheu të shtunën pas një ndeshje futbolli midis dy skuadrave më të mëdha të vendit....

Mbi 170 të vdekur nga shtypja në një stadium në Indonezi

para një muaji - Lajm

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

Tragjedi në futbollin indonezian, rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes tifozëve, policia përdor gaz lotsjellës

para një muaji - ABC News

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli indonezian, thonë zyrtarët, në një nga katastrofat më të rënda të stadiumeve në botë. Rrëmuja ndodhi pasi policia përdori gaz lotsjellës...

Pamje tragjike! Rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes policisë dhe tifozëve në stadium gjatë një ndeshjeje futbolli

para një muaji - GazetaBlic

Një ndeshje futbolli në Indonezi është kthyer në tragjedi, ku të paktën 129 persona kanë vdekur. Sipas zyrtarëve gjithçka ka ndodhur në një rrëmujë, në një nga katastrofat më të rënda të stadiumeve në...

Tragjedia në stadium, 3 shkaqet që çuan në vdekjen e 174 tifozëve në Indonezi

para një muaji - Insajderi.org

Të paktën 174 persona kanë vdekur dhe 180 të tjerë janë plagosur, pasi kaosi dhe dhuna shpërtheu të shtunën pas një ndeshjeje futbolli në ligën indoneziane, midis dy skuadrave më të mëdha të vendit. Mbështetësit...

Bota e futbollit reagon pas përleshjeve vdekjeprurëse në Indonezi

para një muaji - Epoka e Re

Ekipe të mëdha të futbollit nga e gjithë bota kanë reaguar pas përleshjeve masive në mes të dy tifozërive rivale të ekipeve Arema FC dhe Persebaya Surabaya në Indonezi, nga ku të paktën 174 persona deri...

Indonezi, mbi 120 të vdekur nga përplasjet në stadiumin e futbollit

para një muaji - GazetaBlic

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë të shkaktuar gjatë ndeshjes së futbollit në Indonezi mes “Arema FC”dhe “Persebaya Surabaya”. Kjo llogaritet si një nga katastrofat më të rënda të stadiumit...

Qindra të vdekur nga përplasjet mes tifozëve në Indonezi, reagon presidenti i FIFA-s: Bota e futbollit është në gjendje shoku

para një muaji - FaxWeb

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka reaguar pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi, ku paspërleshjeve brenda fushës së futbollit, humbën jetën qindra persona. Në reagimin e bërë, Infantino thotë se...

Detaje të reja, si erdhi deri te tragjedia ku vdiqën dhe u plagosën qindra persona në Indonezi

para një muaji - SportMania

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Kjo tragjedi ndodhi pas ndeshjes...

Tragjedia në Indonezi, pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - SportMania

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

E frikshme: Del video e tragjedisë me tifozë që ndodhi në Indonezi

para një muaji - Periskopi

Mbrëmë ndodhi tragjedia më e madhe me tifozë në ndeshjen ndërmjet Arepa dhe Persevaya në Indonezi. Sipas raportimeve nga mediat ndërkombëtare së paku 127 persona kanë vdekur dhe 200 janë plagosur në betejen...

Vjen reagimi i FIFA-s pas tragjedisë në Indonezi, presidenti merr vendimin e dhimbshëm për kampionatin

para një muaji - Bota Press

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Vjen reagimi i ashpër nga FIFA pas tragjedisë në Indonezi

para një muaji - Periskopi

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Pas tragjedisë në Indonezi, reagon edhe presidenti i FIFA-s

para një muaji - Ekonomia Online

Pas tragjedisë së ndodhur në Indonezi të shtunën, ka reaguar edhe FIFA. I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit, Gianni Infantino, tha se bota e futbollit është në gjendje shoku, transmeton Gazeta Express....

Tragjedia në Indonezi/ Pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - Pa censure

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Mbi 170 të vdekur nga shtypja në një stadium në Indonezi

para një muaji - Infokusi

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

Tragjedi në Indonezi: Të paktën 174 persona humbën jetën pas trazirave në një ndeshje futbolli

para një muaji - Lajmi.net

Të paktën 174 të vrarë pasi shpërtheu trazirat gjatë një loje mes Arema dhe Persebaya Surabaya, në Indonezi. Sipas raportimit të ‘Sky Sports’, të paktën 174 persona janë vrarë pas një trazire në një ndeshje...

Tragjedia nga ndeshja e futbollit në Indonezi përmes videove dhe fotografive

para një muaji - Revista Kosovarja

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Shifrat janë të raportuara...

Tragjedia nga ndeshja e futbollit në Indonezi përmes videove dhe fotografive

para një muaji - Ekonomia Online

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Shifrat janë të raportuara...

Tragjedi! Rreth 129 të vrarë nga përplasjet mes tifozëve, policia përdor gaz lotsjellës në Indonezi

para një muaji - Java News

Të paktën 129 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli indonezian, thonë zyrtarët, në një nga katastrofat më të rënda të stadiumeve në botë. Rrëmuja ndodhi pasi policia përdori gaz lotsjellës...

Tragjedia në Indonezi, pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - ATV Live

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Një nga tragjeditë më të mëdha në botën e sportit, numri i viktimave nga përplasjet në Indonezi shkon në 174

para një muaji - Open-TV

Një nga tragjeditë më të mëdha që ka shënuar ndonjëherë fusha e sportit ka ndodhur në Indonezi. Numri i viktimave nga përplasjet në një ndeshje futbolli mes Arema dhe Persebaya Surabaya në Java Lindore...

Tragjedia e futbollit në Indonezi më e madhja që prej asaj që kishte ndodhur në vitin 1964

para një muaji - Ekonomia Online

Të paktën 174 njerëz vdiqën dhe 180 të tjerë u lënduan në një rrëmujë dhe trazira në një ndeshje futbolli në Indonezi, në një nga tragjeditë më të rënda në botën e futbollit. Shifrat janë të raportuara...

174 të mbytur e mbi 200 të plagosur gjatë pas ndeshjes së futbollit mes ekipeve Arema dhe Persebaya në Indonezi

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Një ndeshje futbollit në Indonezi ka shkaktuar qindra të mbytur e të plagosur, menjëherë pas përfundimit të saj. Pas ndeshjes mes ekipeve Arema dhe Persebaya, me rezultat 2 : 3, qindra tifozë të dhunshëm...

​Tragjedia në Indonezi, pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - Arbresh

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

​Tragjedia në Indonezi, pezullohet kampionati, reagon edhe FIFA

para një muaji - Periskopi

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë që ndodhi në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda në botë. Rreth 180 persona u lënduan në përplasjen pasi...

Tragjedi në Indonezi: Të paktën 174 persona humbën jetën pas trazirave në një ndeshje futbolli

para një muaji - Fakti Ditor

Të paktën 174 të vrarë pasi shpërtheu trazira gjatë një loje mes Arema dhe Persebaya Surabaya, në Indonezi. Sipas raportimit të ‘Sky Sports’, të paktën 174 persona janë vrarë pas një trazire në një ndeshje...

Shkon në 174 numri i të vdekurve në tragjedinë e futbollit ne Indonezi

para një muaji - Ekonomia Online

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli në Indonezi, ka raportuar “BBC” këtë të diel. Kurse, më shumë se 180 persona u lënduan gjithashtu pas ndeshjes mes Aremas dhe Persebayas,...

Tragjedia më e madhe e ndodhur në një fushë futbolli, thellohet bilanci i viktimave në Indonezi, 174 të vdekur nga përplasjet mes tifozëve

para një muaji - FaxWeb

Të paktën 174 persona kanë vdekur si pasojë e shtypjes në një stadium futbolli në Indonezi. Rreth 180 persona po ashtu janë lënduar, pasi ekipi vendas Arema FC humbi ndaj një prej rivalëve kryesorë. Stadiumi...

Përleshje dhe gaz lotsjellës, shkon në 174 numri i viktimave në derbin e futbollit indonezian

para një muaji - Pa censure

Të paktën 174 persona kanë humbur jetën gjatë përplasjeve mes tifozerive dhe më pas shtypjes së turmës të përfshirë nga paniku në një ndeshje futbolli në Indonezi. Trazirat shpërthyen pasi ndeshja përfundoi...

Tragjedi në Indonezi, 174 të vdekur në stadium

para një muaji - Epoka e Re

Të paktën 174 persona kanë vdekur në një rrëmujë në një ndeshje futbolli në Indonezi e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të sportit në botë. Rreth 180 persona u lënduan gjithashtu, pasi ekipi...

Tragjedi në stadiumin e Indonezisë, 179 viktima pas ndeshjes së futbollit

para një muaji - Periskopi

Të paktën 179 persona kanë vdekur pas një kaosi që u shkaktua pas një ndeshjeje futbolli në kampionatin elitar indonezian, thonë zyrtarët, në një nga tragjeditë më të rënda sportive në botë. Dhuna dhe...

Shpërthejnë trazirat në një ndeshje futbolli, 127 të vdekur dhe afër 200 të lënduar

para një muaji - Arbresh

127 tifozë kanë vdekur dhe mbi 180 të tjerë janë lënduar pas një trazire të krijuar në kampionatin e futbollit në Indonezi. Pas përfundimit të ndeshjes mes Arema FC dhe Persebaya Surabaya të shtunën në...

Tragjedi/ 129 të vdekur dhe qindra të plagosur pas përleshjeve në ndeshjen e futbollit

para një muaji - FaxWeb

Të paktën 129 persona kanë vdekur dhe 180 të tjerë janë plagosur, thotë policia, pasi kaosi dhe dhuna shpërtheu vonë të shtunën pas një ndeshje futbolli në ligën indoneziane midis dy skuadrave më të mëdha...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK