E konfirmojnë shifrat, askush si Haaland deri në moshën 22-vjeçare

më 10.2022 - SuperSport

Askush si Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez njihej si një makineri golash dhe po e përforcon këtë bindje edhe në Premier League, ku ka shënuar deri tani 14 gola, në harkun e vetëm 8 ndeshjeve, ose dyfishin...

Po shënon nga 3 gola në çdo ndeshje, Guardiola zbulon të vetmen gjë që nuk pëlqen tek Haaland

më 10.2022 - FaxWeb

Në ditën kur Erling Haaland shënoi një hat-trick kolosal kundër Manchester United, hat-triku i tij i tretë në tetë ndeshje, Pep Guardiola mori kohë nga konferenca e tij për shtyp me një analizë kurioze...

Arritjet e Haaland në Premier League

më 10.2022 - Klan

Arritjet e Haaland në Premier League Sulmuesi norvegjez i papërmbajtshëm, barazon rekordin e CR7 për tirpleta në vetëm 8 takime Erling Haland vazhdon që të befasojë në Premier Ligë, ndërsa ka shkuar në...

Ronaldo mund të largohet në janar

më 10.2022 - Bota Sot

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, nuk është kundër largimit të Cristiano Ronaldos. Sipas “The Telegraph”, holandezi, i cili më parë dëshironte ta mbante sulmuesin në skuadër, ka ndryshuar mendje...

Shkathtësia e Haalandit po ngjall kujtime të Cristianos dhe Messit

më 10.2022 - Koha.net

Kontrasti vështirë se mund të ishte më i fortë. Ndërsa Erling Haaland kompletoi “hat-trickun” e tij të fundit në një sezon që mund ta shohë atë të thyejë rekordet e golave në Premier League, Cristiano...

Ronaldo mund të largohet në janar, Erik ten Hag nuk do ta pengojë më largimin e tij

më 10.2022 - Gazeta Express

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, nuk është kundër largimit të Cristiano Ronaldos. Sipas “The Telegraph”, holandezi, i cili më parë dëshironte ta mbante sulmuesin në skuadër, ka ndryshuar mendje...

Haland është unik, shihni statistikat e tij të krahasohen me yjet e sulmit në moshën 22-vjeçare

më 10.2022 - Panorama

Sulmuesi Erling Haland ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve me performancat e fundit me Mançester Sitin. Është e pashmangshme të mendosh se asnjë sulmues nuk ka qenë i tillë në moshën 22-vjeçare, ndaj “Tuttomercato”...

City dominues në derbin e Manchesterit, United mbetet një skuadër në “rindërtim”

më 10.2022 - SuperSport

Manchester City vijoi ecurinë fantastike edhe në derbi përballë rivalëve të përbetuar të United duke i shkatërruar 6-3. Kampionët në fuqi të Guardiolës e dominuan sfidën nga minuta e parë deri tek e fundit,...

Trajneri i Manchester United e lejon Ronaldon të largohet në janar

më 10.2022 - OraInfo

Ten Hag e lejon Ronaldon të largohet në janar. Cristiano Ronaldo po synon një largim në janar nga Manchester United dhe Erik ten Hag nuk do t’a pengojë nëse vjen një ofertë e përshtatshme. Ndërsa trajneri...

Ten Hag e lejon Ronaldon të largohet në janar

më 10.2022 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo po synon një largim në janar nga Manchester United dhe Erik ten Hag nuk do t’a pengojë nëse vjen një ofertë e përshtatshme. Ndërsa trajneri holandez zhvilloi një analizë në stërvitjen...

Guardiola tregon një gjë që nuk i pëlqen te Haalandi

më 10.2022 - Telegrafi

Në ditën kur Erling Haaland shënoi një hat-trick kolosal kundër Manchester United, hat-triku i tij i tretë në tetë ndeshje, Pep Guardiola mori kohë nga konferenca e tij për shtyp me një analizë kurioze...

Hapësira e Ronaldos shndërrohet në shqetësim për Portugalinë

më 10.2022 - Koha.net

Në kohën kur Cristiano Ronaldo do të shkojë në Katar, ylli portugez mund të jetë duke kaluar kufirin midis të qenit i freskët dhe jo efikas, aq sa të japë një kontribut të madh në atë që ka të ngjarë të...

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United në janar

më 10.2022 - GazetaBlic

Erik ten Hag do të lejojë lojtarin e tij të largohet nga ekipi nëse një ofertë e përshtatshme i vjen Cristiano Ronaldos, i cili dëshiron të largohet nga ekipi në janar. Lojtari ka filluar të mendojë për...

Guardiola flet për dallimin mes Haalandit dhe Messit, argjentinasi vazhdon të jetë tjetër nivel për spanjollin

më 10.2022 - Reporteri

Pep Guardiola foli për dallimin në lojë mes Erling Haalandit dhe Lionel Messit. Trajneri i Manchester Cityt iu përgjigj pyetjes nëse dy lojtarët mund të renditen njësoj, duke pasur parasysh faktin se norvegjezi...

Messi apo Haaland? Guardiola nuk heq dot nga zemra...

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Erling Haaland është duke shkëlqyer me Manchester Cityn në këtë fillim të sezonit teksa ka shënuar plot 17 gola në 11 ndeshjet e para me The Citizens në të gjitha kompeticionet. Sulmuesi norvegjez shkëlqeu...

103 gola në 100 ndeshjet e para, Haaland lë shumë prapa Messin dhe Ronaldon me këtë statistikë

më 10.2022 - Tetova Sot

Erling Haaland padyshim se është një prej sulmuesve më të mirë në botë momentalisht, teksa ai po tregon që ka potencial për të qenë njw nga mw tw mirwt nw histori. Sulmuesi norvegjez po kalon formë të...

Unitedi nuk do të ofrojë kontrata të reja

më 10.2022 - Koha.net

Trajneri Erik Ten Hag ka kërkuar nga krerët e klubit të Manchester Unitedit të mos ofrojnë asnjë kontratë të re për lojtarët derisa të vendoset se kush i meriton ato. “The Telegraph” raporton se vendimi...

Ten Hag do t’ia hap Ronaldos derën e largimit, nëse në janar vjen një ofertë e mirë

më 10.2022 - Flaka

Erik ten Hag është i gatshëm t’ia hap Ronaldos derën e largimit. Cristiano Ronaldo duket se nuk është pjesë e planeve të Erik ten Hag te skuadra e Manchester United. Pesë herë fituesi i Topit të Artë ishte...

Diferenca mes Haaland dhe Messit? E shpjegon Guardiola: Norvegjezit i duhet skuadra

më 10.2022 - Top Channel

Erling Haaland është duke marrë përdore Manchester Cityn në këtë fillim të sezonit teksa ka shënuar plot 17 gola në 11 ndeshjet e para me The Citizens në të gjitha kompeticionet. Sulmuesi norvegjez shkëlqeu...

Messi apo Haaland? Guardiola nuk heq dot nga zemra...

më 10.2022 - Syri

Erling Haaland është duke shkëlqyer me Manchester Cityn në këtë fillim të sezonit teksa ka shënuar plot 17 gola në 11 ndeshjet e para me The Citizens në të gjitha kompeticionet. Sulmuesi norvegjez shkëlqeu...

Ten Hag do t’ia hap Ronaldos derën e largimit, nëse në janar vjen një ofertë e mirë

më 10.2022 - Lajmi.net

Erik ten Hag është i gatshëm t’ia hap Ronaldos derën e largimit. Cristiano Ronaldo duket se nuk është pjesë e planeve të Erik ten Hag te skuadra e Manchester United. Pesë herë fituesi i Topit të Artë ishte...

Ten Hag me kërkesë të qartë ndaj bordit të klubit, asnjë kontratë nuk rinovohet

më 10.2022 - Lajmi.net

Erik ten Hag i ka bërë një kërkesë direkte bordit të Man United. Manchester United po e vazhdon rrugën drejt përmirësimit të situatës, me Ten Hag tashmë në krye të stolit. ‘Djajtë e Kuq’ kanë nisur ndryshimet,...

Ten Hag e lejon Ronaldon të largohet në janar

më 10.2022 - Nistori

Cristiano Ronaldo po synon një largim në janar nga Manchester United dhe Erik ten Hag nuk do t’a pengojë nëse vjen një ofertë e përshtatshme. Ndërsa trajneri holandez zhvilloi një analizë në stërvitjen...

Trajneri i Manchester United merr situatën në dorë, ndryshime drastike te “...

më 10.2022 - BalkanWeb

Erik ten Hag dëshiron të bëjë ndryshime drastike te Manchester United, duke filluar nga skuadra. Sipas gazetës britanike Telegraph, trajneri i ri i ka komunikuar bordit se nuk do të ketë asnjë rinovim...

Ten Hag do t’ia hap Ronaldos derën e largimit vetëm me një kusht

më 10.2022 - Periskopi

Erik ten Hag është i gatshëm t’ia hap Ronaldos derën e largimit. Cristiano Ronaldo duket se nuk është pjesë e planeve të Erik ten Hag te skuadra e Manchester United. Pesë herë fituesi i Topit të Artë ishte...

Messi apo Haaland? Guardiola tregon dallimin mes dy sulmuesve

më 10.2022 - Bota Sot

Erling Haaland është kthyer një ndër sulmuesit më të mirë në botën e futbollit. Golat e shënuar me Manchester Cityn, në sezonin e parë në Premier League e kanë renditur atë në krye të sulmuesve më efektivë...

Guardiola tregon dallimin mes Haalandit dhe Messit

më 10.2022 - Telegrafi

Pep Guardiola thotë se Erling Haaland nuk është në të njëjtin nivel me Lionel Messin, sepse ai mbështetet te bashkëlojtarët e tij për ta ndihmuar atë të shënojë gola në Manchester City. Sulmuesi norvegjez...

Messi apo Haaland? Guardiola tregon dallimin mes dy sulmuesve

më 10.2022 - Albeu

Erling Haaland është kthyer një ndër sulmuesit më të mirë në botën e futbollit. Golat e shënuar me Manchester Cityn, në sezonin e parë në Premier League e kanë renditur atë në krye të sulmuesve më efektivë...

Foden thyen rekordin e Messit me Guardiolën trajner

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Erling Haaland ishte ylli i derbit Manchester City-Manchester United (6-3) me tre gola dhe dy asiste, ndërkohë që edhe Phil Foden zhvilloi një ndeshje madhështore duke realizuar golat e tjerë të kampionëve...

Diferenca mes Haaland dhe Messit? E shpjegon Guardiola: Norvegjezit i duhet skuadra!

më 10.2022 - SuperSport

Erling Haaland është duke marrë përdore Manchester Cityn në këtë fillim të sezonit teksa ka shënuar plot 17 gola në 11 ndeshjet e para me The Citizens në të gjitha kompeticionet. Sulmuesi norvegjez shkëlqeu...

Manchester City do “blindimin” e mesfushorit, i preferuari i Guardiolës dre...

më 10.2022 - BalkanWeb

Phil Foden po shkëlqen këtë sezon me Manchester Cityn. Mesfushori i njohur ka zhvilluar 8 paraqitje, ku ka shënuar 5 gola dhe ka asistuar 2 herë.Edhe pse ka kontratë deri në vitin 2024, “Qytetarët” janë...

‘Shpërthejnë’ kritikat ndaj trajnerit të United: Ten Hag, a je normal? Si lihet në stol një lojtar që ka fituar...

më 10.2022 - Syri

Mbrëmjen e djeshme, Manchester United zhgënjeu tifozët me performancën në derbin ndaj Manchester City. United u poshtërua me rezultatin 6-3. Rio Ferdinand akoma nuk e beson se pse tekniku Erik ten Hag...

Roy Keane i ashpër: United nuk po e respekton Ronaldon

më 10.2022 - Bota Sot

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Roy Kean: Manchester United nuk respekton Cristiano Ronaldon

më 10.2022 - Albeu

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Po shkëlqen me City-n, Foden do të mbulohet me “ar” me rinovimi e kontratës

më 10.2022 - ABC News

Manchester City arriti ditnë e djeshme të mposhte 6-3 United në derbin e Premier League. Një spektakël i vërtetë ishte ndeshje në “Etihad”, ku Erling Haaland dhe Phil Foden shënuan nga një hat-trick secili....

I papreshkshëm, Manchester City ia rinovon kontratën Fodenit për pesë vite

më 10.2022 - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt i ka rinovuar kontratën yllit të skuadrës, Phil Foden. Ylli i ekipit, Foden shkëlqeu dje ndaj Manchester United, ku realizoi hat-trick në fitoren 6:3, shkruan GazetaBlic Sport....

Shënoi hat-trick ndaj United, Foden thyen rekordin e Messit nën urdhrat e Guardiolës

më 10.2022 - ABC News

Phil Foden ishte padiskutim një nga protagonistët absolut në fitoren 6-3 që Manchester City arriti ndaj United në derbi ditën e djeshme. 22-vjeçari shënoi hat-trick në këtë derbi, ku edhe Erling Haaland...

“Ten Hag, a je normal? Si lihet në stol një lojtar që ka fituar pesë Champions League?!”

më 10.2022 - Top Channel

Manchester United zhgënjeu tifozët me performancën në derbin ndaj kampionëve të Manchester City, sfidë në të cilën u poshtërua me rezultatin tenisitik 6-3! Rio Ferdinand akoma nuk e beson se pse tekniku...

Foden thyen rekordin e Messit me Guardiolën trajner

më 10.2022 - Syri

Erling Haaland ishte ylli i derbit Manchester City-Manchester United (6-3) me tre gola dhe dy asiste, ndërkohë që edhe Phil Foden zhvilloi një ndeshje madhështore duke realizuar golat e tjerë të kampionëve...

Guardiola sqaron pse Haaland s’është në nivelin e Lionel Messit

më 10.2022 - Shenja

Erling Haaland është lojtari i momentit. Goli nuk është problem për të. Por, ai s’është akoma në nivelin më të lartë. Haaland mori përsëri vëmendjen, me një het-trik të shënuar ndaj Manchester United,...

Guardiola tregon dallimin mes Haalandit dhe Messit

më 10.2022 - InfoShqip

Pep Guardiola thotë se Erling Haaland nuk është në të njëjtin nivel me Lionel Messin, sepse ai mbështetet te bashkëlojtarët e tij për ta ndihmuar atë të shënojë gola në Manchester City. Sulmuesi norvegjez...

Keane: United nuk po e respekton Ronaldon

më 10.2022 - Koha.mk

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Foden: Po mësohemi të luajmë me Haaland, do mësojmë akoma – po e shijoj lojën me të

më 10.2022 - Lajmi.net

Phil Foden ka paralajmëruar rivalët e Manchester City, lidhur me Erling Haaland. Erling Haaland po shkëlqen me fanellën e Man City, por Foden beson se më e mira nuk ka ardhur akoma. Ylli anglez insiston...

“Ten Hag, a je normal? Si lihet në stol një lojtar që ka fituar pesë Champions League?!”

më 10.2022 - SuperSport

Manchester United zhgënjeu tifozët me performancën në derbin ndaj kampionëve të Manchester City, sfidë në të cilën u poshtërua me rezultatin tenisitik 6-3! Rio Ferdinand akoma nuk e beson se pse tekniku...

Epoka Guardiola/ Rekordi i veçantë, Foden “parakalon” Leo Messin

më 10.2022 - SuperSport

Erling Haaland ishte ylli i derbit Manchester City-Manchester United (6-3) me tre gola dhe dy asiste, ndërkohë që edhe Phil Foden zhvilloi një ndeshje madhështore duke realizuar golat e tjerë të kampionëve...

Schmeichel thotë se Haaland është përzierje e Ronaldos dhe Ibrahimovicit

më 10.2022 - RTV 21

Peter Schmeichel ka thënë se sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland është një përzierje e Cristiano Ronaldo-s dhe Zlatan Ibrahimovic-it i vendosur në një lojtar. Reprezentuesi norvegjez ka qenë një...

Guardiola sqaron pse Haaland s’është në nivelin e Lionel Messit

më 10.2022 - Lajmi.net

Erling Haaland është lojtari i momentit. Goli nuk është problem për të. Por, ai s’është akoma në nivelin më të lartë. Haaland mori përsëri vëmendjen, me një het-trik të shënuar ndaj Manchester United,...

Shpërthen Roy Keane: Man Utd nuk po e respekton Ronaldon

më 10.2022 - OraInfo

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Foden do të nënshkruajë kontratë të re me Man City

më 10.2022 - Lajmi.net

Phil Foden do vazhdojë edhe më tej bashkëpunimin me Manchester Cityn. Foden ka kontratë me Man City deri në vitin 2024, por do vazhdojë edhe më gjatë, transmeton lajmi.net. Lojtari po shihet si mjaft i...

Roy Keane: Man Utd nuk po e respekton Ronaldon

më 10.2022 - Gazeta Express

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Haaland është një ciklon, në 8 ndeshje ka arritur CR7 dhe Drogba për numrin e hat-trick

më 10.2022 - InfoShqip

Ai është i destinuar të thyejë çdo rekord të golave dhe e përfshiu Manchester United si një ciklon në derbin e luajtur pasdite. Erling Haaland është bomberi i Premier League dhe futbollit evropian. Sulmuesi...

Ferdinand me kritika të ashpra ndaj Ten Hag: Si ka mundësi që Casemiro të jetë në bankën rezervë?

më 10.2022 - GazetaBlic

Ish lojtari i Manchester United, Rio Ferdinand nuk mund ta kuptojë se si ka mundësi që Casemiro të mos jetë titullar për Djajtë e Kuq. Anglezi vuri në dyshim zgjedhjet e trajnerit Erik Ten Hag, pas disfatës...

Reagimet e Ronaldos pas humbjes turpëruese të Unitedit [VIDEO]

më 10.2022 - Koha.net

Mediat angleze vazhdojnë të shkruajnë se Cristiano Ronaldo është i pakënaqur te Manchester Unitedi. Ai nuk u inkuadrua të dielën në derbin ndaj Manchester Cityt, kut Unitedi u turpërua me rezultat 6:3....

Guardiola sqaron pse Haaland s’është në nivelin e Lionel Messit

më 10.2022 - SportMania

Erling Haaland është lojtari i momentit. Goli nuk është problem për të. Por, ai s’është akoma në nivelin më të lartë. Haaland mori përsëri vëmendjen, me një het-trik të shënuar ndaj Manchester United,...

Shënoi hat-trick ndaj United, Foden thyen rekordin e Messit nën urdhrat e Guardiolës

më 10.2022 - SportMania

Phil Foden ishte padiskutim një nga protagonistët absolut në fitoren 6-3 që Manchester City arriti ndaj United në derbi ditën e djeshme. 22-vjeçari shënoi hat-trick në këtë derbi, ku edhe Erling Haaland...

Nervozë, mllef dhe mërzi, këto ishin reagimet e Ronaldos gjatë "poshtërimit" që iu bë në derbin e djeshëm

më 10.2022 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo u poshtërua dje nga trajneri Erik ten Hag duke mos u inkuadruar fare në ndeshjen derbi me Manchester Cityn, i cili fitoi me rezultat 6:3. Ylli portugez qëndroi gjatë tërë kohës në bankinë...

“Ten Hag, a je normal? Si lihet në stol një lojtar që ka fituar pesë Champions League?!”

më 10.2022 - Infokusi

Manchester United zhgënjeu tifozët me performancën në derbin ndaj kampionëve të Manchester City, sfidë në të cilën u poshtërua me rezultatin tenisitik 6-3! Rio Ferdinand akoma nuk e beson se pse tekniku...

Mërzi, nervozë dhe mllef, këto ishin reagimet e Ronaldos gjatë “poshtërimit” që iu bë në derbin e djeshëm

më 10.2022 - OraInfo

Cristiano Ronaldo u poshtërua dje nga trajneri Erik ten Hag duke mos u inkuadruar fare në ndeshjen derbi me Manchester Cityn, i cili fitoi me rezultat 6:3. Ylli portugez qëndroi gjatë tërë kohës në bankinë...

Roy Kean: Manchester United nuk respekton Cristiano Ronaldon

më 10.2022 - ABC News

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Erling Haaland vendos rekord të ri në Premier Ligë

më 10.2022 - Alsat-M

Erling Haaland është në super formë dhe pa dyshim sulmuesi norvegjezi është kthyer jo vetëm në yllin e Mançester Siti-t, por edhe të Premier Ligës. Me fitoren 6-3 të Siti-t ndaj Junajtedit në derbin e...

Epoka Guardiola/ Rekordi i veçantë, Foden “parakalon” Leo Messin

më 10.2022 - Infokusi

Erling Haaland ishte ylli i derbit Manchester City-Manchester United (6-3) me tre gola dhe dy asiste, ndërkohë që edhe Phil Foden zhvilloi një ndeshje madhështore duke realizuar golat e tjerë të kampionëve...

‘Haaland është kombinim i Ronaldos dhe Ibrahimovic’

më 10.2022 - OraInfo

Ish-portieri i Manchester United, Peter Schmeichel, ka komentuar në lidhje me formën e Haaland. Reprezentuesi norvegjez vazhdon formën e mirë edhe këtë sezon në ‘Etihad’, me një hat-trick historik në një...

“Six and the City”, derbi tërbon mediat. Haaland një makineri, i destinuar ...

më 10.2022 - BalkanWeb

Derbi i Mançesterit dhurojë një shfaqje fantastike për tifozët e futbollit, 9 gola të shënuar, dy “tripleta”, Haaland që vijon të thyejë çdo rekord ndërsa Ten Hag la në stol C.Ronaldo-n për 90 minuta....

Schmeichel: Haaland është kombinim i Ronaldos dhe Ibrahimovic

më 10.2022 - GazetaBlic

Ish-portieri i Manchester United, Peter Schmeichel, ka komentuar në lidhje me formën e Haaland. Reprezentuesi norvegjez vazhdon formën e mirë edhe këtë sezon në ‘Etihad’, me një hat-trick historik në një...

Akuza e rëndë e legjendës: Cristiano Ronaldo po ‘përbuzet’ nga Manchester United

më 10.2022 - NOA

Roy Keane e ka kritikuar ashpër Manchester United se karshi Cristiano Ronaldos “nuk po tregon asgjë tjetër, veç mungesë respekti, përbuzje” në fillim të sezonit 2022-2023. Ronaldo ka filluar vetëm një...

Haaland thotë se e kishte paramenduar ditë më parë se do t’i ndodhte diçka speciale në derbi

më 10.2022 - Telegrafi

Erling Haaland vazhdon të çmend të gjithë Anglinë dhe jo vetëm me formën e tij të jashtëzakonshme. Sulmuesi norvegjez shkëlqeu edhe në derbin e Manchesterit ku City mposhti rivalin lokal United me rezultat...

Roy Kean: Manchester United nuk respekton Cristiano Ronaldon

më 10.2022 - Shenja

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Haaland vendos rekord në Premier League

më 10.2022 - Ina

Ai është i destinuar të thyejë çdo rekord të golave dhe e përfshiu Manchester United si një ciklon në derbin e luajtur pasdite. Erling Haaland është bomberi i Premier League dhe futbollit evropian. Sulmuesi...

Roy Keane: Padrejtësi nga trajneri, po mban në bankën rezervë një nga lojtarët më të mirë në histori

më 10.2022 - Insajderi.org

Ish-kapiteni i Manchester United, Roy Keane, ka akuzuar klubin për “shfaqje të mungesës së respektit” ndaj Cristiano Ronaldos duke e lënë atë të ulet në bankën rezervë javë pas jave. Superylli portugez...

Shpërthen Roy Keane: Man Utd nuk po e respekton Ronaldon

më 10.2022 - Almakos

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Roy Keane: Man Utd nuk po e respekton Ronaldon

më 10.2022 - Ekonomia Online

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Haaland është një ciklon, në 8 ndeshje ka arritur CR7 dhe Drogba për numrin e hat-trick

më 10.2022 - Albeu

Ai është i destinuar të thyejë çdo rekord të golave dhe e përfshiu Manchester United si një ciklon në derbin e luajtur pasdite. Erling Haaland është bomberi i Premier League dhe futbollit evropian. Sulmuesi...

Haaland thotë se e kishte paramenduar ditë më parë se do t’i ndodhte diçka speciale në derbi

më 10.2022 - Press Online

Erling Haaland vazhdon të çmend të gjithë Anglinë dhe jo vetëm me formën e tij të jashtëzakonshme. Sulmuesi norvegjez shkëlqeu edhe në derbin e Manchesterit ku City mposhti rivalin lokal United me rezultat...

Mërzi, nervozë dhe mllef, këto ishin reagimet e Ronaldos gjatë “poshtërimit” që iu bë në derbin e djeshëm

më 10.2022 - Almakos

Cristiano Ronaldo u poshtërua dje nga trajneri Erik ten Hag duke mos u inkuadruar fare në ndeshjen derbi me Manchester Cityn, i cili fitoi me rezultat 6:3. Ylli portugez qëndroi gjatë tërë kohës në bankinë...

Schmeichel: Haaland është kombinim i Ronaldos dhe Ibrahimovic

më 10.2022 - Lajmi.net

Ish-portieri i Manchester United, Peter Schmeichel, ka komentuar në lidhje me formën e Haaland. Reprezentuesi norvegjez vazhdon formën e mirë edhe këtë sezon në ‘Etihad’, me një hat-trick historik në një...

3 hat-trick radhazi në shtëpi, Haaland vendos rekord në Premier League

më 10.2022 - Infokusi

Erling Haaland është në super formë dhe pa dyshim norvegjezi është kthyer jo vetëm në yllin e Manchester City-t, por edhe të Premier League. Me fitoren 6-3 të City-t ndaj United në derbin e Manchesterit...

Kean: Unitedi nuk e respekton Ronaldon

më 10.2022 - Epoka e Re

Manchester United pësoi një humbje të thellë 6-3 ndaj Manchester City në derbin e Manchesterit ditën e djeshme, teksa Cristiano Ronaldo e shikonte nga stoli i Etihad ndeshjen. Në konferencën për shtyp...

Schmeichel: Haaland është kombinim i Ronaldos dhe Ibrahimovic

më 10.2022 - Lajm

Ish-portieri i Manchester United, Peter Schmeichel, ka komentuar në lidhje me formën e Haaland. Reprezentuesi norvegjez vazhdon formën e mirë edhe këtë sezon në ‘Etihad’, me një hat-trick historik në një...

Haaland vendos rekord në Premier League

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Erling Haaland është në super formë dhe padyshim norvegjezi është kthyer jo vetëm në yllin e Manchester City-t, por edhe të Premier League. Me fitoren 6-3 të City-t ndaj United në derbin e Manchesterit...

Manchester City fiton thellë derbin me United

më 10.2022 - Klan

Manchester City fiton thellë derbin me United Haaland dhe Foden shënojnë nga 3 gola secili Manchester City festoi një fitore të lavdishme në derbin me United. Ekipi i Pep Guardiola triumfoi me rezultatin...

Ndëshkoi tre herë Manchester United, Haaland: Këto janë ndeshjet që dua të luaj

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Erling Haaland ka vendosur rekord në Premier League, duke i realizuar tre tregolësha në vetëm tetë javë kampionat. Sulmuesi ndëshkoi dot tre herë rivalët e Manchester United sot dhe ishte mjaft i lumtur....

3 hat-trick radhazi në shtëpi, Haaland vendos rekord në Premier League

më 10.2022 - SuperSport

Erling Haaland është në super formë dhe pa dyshim norvegjezi është kthyer jo vetëm në yllin e Manchester City-t, por edhe të Premier League. Me fitoren 6-3 të City-t ndaj United në derbin e Manchesterit...

Ten Hag: Nuk u zbatuan detyrat, e papranueshme! City të shkatërron nëse nuk lufton

më 10.2022 - SuperSport

Manchester United regjistroi humbjen e tretë sezonale në kampionat, çka ishte më e dhimbshmja deri tani. Ekipi i Erik ten Hag u shkatërrua 6-3 në derbin ndaj Manchester City, takim ku “Djajtë e Kuq” bënë...

Ten Haag: Nuk u zbatuan detyrat

më 10.2022 - Bota Sot

Manchester United regjistroi humbjen e tretë sezonale në kampionat, çka ishte më e dhimbshmja deri tani. Ekipi i Erik Ten Haag u shkatërrua 6-3 në derbin ndaj Manchester City, takim ku “Djajtë e Kuq” bënë...

Ndëshkoi tre herë Manchester United, Haaland: Këto janë ndeshjet që dua të luaj

më 10.2022 - Syri

Erling Haaland ka vendosur rekord në Premier League, duke i realizuar tre tregolësha në vetëm tetë javë kampionat. Sulmuesi ndëshkoi dot tre herë rivalët e Manchester United sot dhe ishte mjaft i lumtur....

“Ronaldo kishte katër ose pesë opsione në verë, Man United tregoi mungesë respekti”

më 10.2022 - Ina

Ish-lojtari i Manchester United ka kritikuar klubin për qëndrimin e tij ndaj Cristiano Ronaldos. Siç e dini, në verë portugezi priste të largohej nga radhët e Djajve të Kuq, por në fund mbeti në skuadër....

Haaland e Foden mposhtën djajtë e kuq

më 10.2022 - Ina

Manchester City ka bërë që Manchester United ta kujtojë për një kohë të gjatë se çfarë i ka ndodhur në javën e nëntë të edicionin 2022/23 në Ligën Premier. Kampioni në fuqi ka fituar 6-3 ndaj rivalit lokal,...

Ten Haag: Nuk u zbatuan detyrat, e papranueshme! City të shkatërron nëse nuk lufton

më 10.2022 - SuperSport

Manchester United regjistroi humbjen e tretë sezonale në kampionat, çka ishte më e dhimbshmja deri tani. Ekipi i Erik Ten Haag u shkatërrua 6-3 në derbin ndaj Manchester City, takim ku “Djajtë e Kuq” bënë...

“Ronaldo kishte katër ose pesë opsione në verë, Man United tregoi mungesë respekti”

më 10.2022 - ABC News

Ish-lojtari i Manchester United ka kritikuar klubin për qëndrimin e tij ndaj Cristiano Ronaldos. Siç e dini, në verë portugezi priste të largohej nga radhët e Djajve të Kuq, por në fund mbeti në skuadër....

Haaland: E mahnitshme, e kisha parandjerë diçka speciale! Ka edhe një problem

më 10.2022 - SuperSport

Erling Haaland ka vendosur rekord në Premier League, duke i realizuar tre tregolësha në vetëm tetë javë kampionat. Sulmuesi ndëshkoi dot tre herë rivalët e Manchester United sot dhe ishte mjaft i lumtur....

Pavarësisht se turpëruan Unitedin, Guardiola kritikon ashpër disa lojtarë

më 10.2022 - Telegrafi

Përkundër se Manchester City fitoi 6-3 ndaj Manchester United, Pep Guardiola ka kritikuar disa lojtarë për paraqitjen që bënë në derbi. Citizens fituan falë het-trikeve të Erling Haaland dhe Phil Foden,...

Ten Hag jep përgjigje interesante se përse Ronaldo nuk u inkuadrua në derbin me Cityn

më 10.2022 - Telegrafi

Cristani Ronaldo nuk luajti asnjë minutë në derbin që Manchester United u turpëruar nga Manchester City me rezultat 6-3 në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Erik ten Hag është pyetur pas ndeshjes...

Legjenda Roy Keane sulmon Manchester Utd

më 10.2022 - Bota Sot

Roy Keane sulmoi Manchester United pas humbjes së tyre 6-3 ndaj Manchester City, duke vënë në pikëpyetje karakterin e skuadrës pasi skuadra e Erik ten Hag e gjeti veten poshtë 4-0 në pjesën e parë. Një...

Guardiola: Fitore e mrekullueshme, Haaland i frikshëm! Foden? Realitet i bukur

më 10.2022 - SuperSport

Tifozët e Manchester City dhe Pep Guardiola shijuan një fundjavë fantastike. Kampionët e Anglisë triumfuan 6-3 në derbin ndaj Manchester United, duke konfirmuar dominimin e tyre në përballjen ndaj “armiqve”...

Haalandi modest, thotë se ekipi duhet të përmirësohet

më 10.2022 - Koha.net

Erling Haalandi ka folur për “MOTD” pas ndeshjes dhe ka thënë se skuadra duhet të përmirësohet ende, pasi pjesa e dytë në derbin ndaj Manchester Unitedit nuk ishte e mirë sipas tij. Haalandi shënoi tre...

Ten Hag kritikon fort skuadrën

më 10.2022 - Koha.net

Trajneri i Manchester Unitedit, Erik Ten Hag, ka thënë pas ndeshjes se mungesa e besimit ka ndikuar në humbjen që të dielën, “djajtë e kuq” e pësuan të dielën nga Manchester City, 6:3. “Është shumë e thjeshtë,...

Pavarësisht fitores së thellë, Guardiola kritikon disa lojtarë

më 10.2022 - Koha.net

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është shprehur shumë i lumtur për fitoren të dielën në derbi kundër Manchester Unitedit, por ka dhënë kritika për disa lojtarë. “Ka qenë një pjesë e parë e shkëlqyer....

Ten Haag: Nuk u zbatuan detyrat, e papranueshme! City të shkatërron nëse nuk lufton

më 10.2022 - Shenja

Manchester United regjistroi humbjen e tretë sezonale në kampionat, çka ishte më e dhimbshmja deri tani. Ekipi i Erik Ten Haag u shkatërrua 6-3 në derbin ndaj Manchester City, takim ku “Djajtë e Kuq” bënë...

Ten Hag: City të shkatërron nëse nuk lufton

më 10.2022 - SportMania

Manchester United regjistroi humbjen e tretë sezonale në kampionat, çka ishte më e dhimbshmja deri tani. Ekipi i Erik ten Hag u shkatërrua 6-3 në derbin ndaj Manchester City, takim ku “Djajtë e Kuq” bënë...

Ten Hag paralajmëron çdo lojtarë të Unitedit se çfarë i pret nga nesër, pas turpërimit nga City

më 10.2022 - Telegrafi

Erik ten Hag ka paralajmëruar çdo lojtarë të Manchester United, pas humbjes 6-3 në derbin me Manchester Cityn. Djajtë e Kuq e mbyllën pjesën e parë me humbje 4-0, derisa në të dytën filluan të këndelleshin,...

City 6-3 United, notat e lojtarëve

më 10.2022 - RTV 21

Manchester City ka fituar 6-3 ndaj Manchester United në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Erling Haaland dhe Phil Foden realizuan het-trike, ndërsa për Djajtë e Kuq shënuan Antony e Anthony Martial...

Haaland pas 6-3 dhe një hat-trick në derbi: Po, jo keq. Ne shënuam 6 gola, është e mahnitshme

më 10.2022 - ABC News

Man City mundi United 6-3 në derbi, me Erling Haaland që shënoi një hat-trick. Sigurisht, pas ndeshjes, gazetarët pyetën se çfarë mendonte Erling për këtë. Norvegjezi, si gjithmonë, ishte lakonik: “Jo...

Ten Hag: S’e inkuadrova Ronaldon për shkak të respektit për karrierën e tij të madhe

më 10.2022 - Klan Macedonia

Erik ten Hag ka dhënë disa komente pas humbjes në ‘Etihad’. Skuadra e Manchester United është mposhtur 6:3 nga Manchester City, në një ndeshje ku Cristiano Ronaldo qëndroi në stol. Pas ndeshjes, Ten Hag...

Fundi i një epoke?

më 10.2022 - Bota Sot

Cristiano Ronaldo ka marrë një goditje të madhe të madhe në ditën e sotme, për të kujtuar seriozisht edhe mbylljen e karrierës. A është ky fundi i epokës së portugezit? Sipas të gjitha gjasave, nuk duket...

Haaland dhe Foden turpërojnë Manchester United-in

më 10.2022 - RTV 21

Manchester City e ka fituar me lehtësi dhe me spektakël derbin lokal ndaj Manchester United në kuadër të xhiros së tetë të kampionatit elitar të futbollit anglez. Skuadra e Pep Guardiolas ka fituar me...

Tre Hat-trick në tri ndeshje shtëpiake, Erling Haaland i lindur për të thye...

më 10.2022 - BalkanWeb

Erling Haaland duket i lindur për të thyer rekorde. Sulmuesi i Manchester Cityt ishte fenomenal sot në fitoren 6-3 me rivalët e qytetit të Manchester United. Norvegjezi bëhet lojtari i parë në Premier...

Mediat italiane e masin krizën e Juves me Haaland – norvegjezi ka më shumë gola sesa ‘Zonja e Vjetër’ këtë edicion

më 10.2022 - Lajmi.net

Erling Haaland është lojtari i momentit. Ylli norvegjez po shkëlqen nën urdhrat e Pep Guardiola dhe tashmë ka shënuar shumë gola, krahasuar me ndeshjet e luajtura. Kur është vetëm 2 tetori, Haaland numëron...

Nuk e futi në lojë Ronaldon kundër Man Cityt, Ten Hag tregon arsyen

më 10.2022 - OraInfo

Ten Hag tregon pse nuk e futi në lojë Ronaldon kundër Man Cityt. Manchester United humbi 6-3 ndaj Manchester City të dielën. Cristiano Ronaldo, ka qëndruar në stol për të gjithë 90 minutat. Pas ndeshjes,...

City luan tenis me Unitedin: Haaland e Foden e mbyllën derbin me het-trike

më 10.2022 - Reporteri

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6:3 ndaj Manchester Unitedit, në kuadër të javës së nëntë në Premierligë. Tre gola nga Foden dhe tre të tjerë u shënuan nga Haaland në derbin lokal...

Tre Hat-trick në tri ndeshje shtëpiake, Erlind Haaland i lindur për të thye...

më 10.2022 - BalkanWeb

Erling Haaland duket i lindur për të thyer rekorde. Sulmuesi i Manchester Cityt ishte fenomenal sot në fitoren 6-3 me rivalët e qytetit të Manchester United. Norvegjezi bëhet lojtari i parë në Premier...

Turpërohet Manchester United, Haaland kthehet në një ‘makineri golash’

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Manchester City mposhti me rezultatin e thellë 6-3 Manchester United. “Qytetarët” ishin ata të cilët gjetën golin e parë me Foden që në minutën e 8’. Deri në fund të pjesës së parë, City shënoi dhe tre...

Ten Hag shpjegon pse Ronaldo nuk doli në fushë në derbin kundër Man City

më 10.2022 - ABC News

Manchester United humbi 6-3 ndaj Manchester City të dielën. Cristiano Ronaldo, ka qëndruar në stol për të gjithë 90 minutat. Pas ndeshjes, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag u pyet pse Ronaldo...

Atë që e bëri Ronaldo gjatë gjithë karrierës në Ligën Premier, Haaland e realizon për tetë ndeshje

më 10.2022 - Telegrafi

Erling Haaland është aktualisht mbreti i Ligës Premier në këtë edicion, pasi ka shënuar në total 14 gola dhe ka dhuruar dy asistime. Sulmuesi norvegjez e dëshmoi një gjë të tillë edhe në derbin e sotëm...

VIDEO / Haland dhe Foden, me nga 3 gola “deklasojnë” yjet e Junajtedit

më 10.2022 - Alsat-M

Man. Siti e ka turpëruar rivalin lokal, Man. Junajted, në ndeshjen e luajtur në ‘Etihad’, duke regjiztraur fitoren me rezultat 6:3. Skuadra e Pep Guardiola kaloi në epërsi qysh në minutën e 8′, pas një...

VIDEO/ Manchesteri është blu, City “zbut” “Djajtë e kuq”, çfarë turpërimi n...

më 10.2022 - BalkanWeb

Nëse ka një ekip pretendent për titull dhe nëse ka një skuadër për t’u mundur, ajo është Manchester City. “Qytetarët” bëjnë gjithçka mirë, fitojnë, dhurojnë spektakël dhe në fund nuk llogarisin aspak as...

Dhjetëshe për Haalandin: City 6-3 United, notat e lojtarëve

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City ka fituar 6-3 ndaj Manchester United në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Erling Haaland dhe Phil Foden realizuan het-trike, ndërsa për Djajtë e Kuq shënuan Antony e Anthony Martial...

City luan tenis me Unitedin: Haaland e Foden e mbyllën derbin me het-trike

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City ka bërë që Manchester United ta kujtojë për një kohë të gjatë se çfarë i ka ndodhur në javën e nëntë të edicionin 2022/23 në Ligën Premier. Kampioni në fuqi ka fituar 6-3 ndaj rivalit lokal,...

VIDEO/ Derbi i Manchesterit vendoset nga Foden-Haaland, City “shkatërron” United

më 10.2022 - SuperSport

City “poshtëron” United në derbin e Manchesterit. Skuadra e Pep Guardiolës fitoi the 6-3 ndaj djemve të Erik ten Hag në “Etihad Stadium”, në një sfidën që e dominuan që nga minuta e parë. Derbi i Manchesterit...

Ten Hag: Ronaldo do t’i heshtë ata që e kritikojnë

më 10.2022 - RTV 21

Erik Ten Hag i ka dhënë mbështetjen e Cristiano Ronaldos pavarësisht fillimit të dobët të sulmuesit të Manchester United. Pasi humbën dy ndeshjet e para të sezonit, Ten Hag’s United ka fituar katër ndeshjet...

VIDEO/ Man City shkatërron Man United, Haaland dhe Foden dhurojnë spektakël

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. “Qytetarët” po fitojnë me rezultatin 4-0 ndaj “Djajve të kuq” në “Etihad Stadium”. Pas...

I duheshin vetëm 224 ndeshje më pak, Erling Haland barazon Ronaldon në Premier Ligë për…

më 10.2022 - Panorama

Erling Haland ishte protagonisti kryesor në fitoren 6-3 që arriti Mançester Siti përballë Mançester Junajtid. Me një tjetër tripletë të shënuar në “Etihad”, ai ka shkuar në kuotën e 14 golave në 8 ndeshje,...

Man City e mposht Unitedin me rezultat tenistik

më 10.2022 - Gazeta Express

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6:3 ndaj Manchester Unitedit, në kuadër të javës së nëntë në Premierligë. Tre gola nga Foden dhe tre të tjerë u shënuan nga Haaland në derbin lokal...

Foden: Është ëndërr të luash ndeshje të tilla me Manchester Cityn

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj rivalit lokal Manchester United. Skuadra e Guardiolas ndali 3 pikët në “Etihad Stadium” duke mposhtur Unitedin me rezultat 6-3, shkruan GazetaBlic Sport....

Derbi i Manchesterit/ City turpëron United, Foden i dhuron “poker” ekipit

më 10.2022 - Top Channel

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Manchester City-Manchester United (4-0) (Foden 08′ Haaland 34′ Haaland 37′) Premier League...

Derbi i Manchesterit, formacionet zyrtare si do përballen City-United

më 10.2022 - Top Channel

Pas pak në Manchester do të nisë derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Përpara nisjes së kësaj sfide që do të transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport...

VIDEO/ Haland dhe Foden shkëlqejnë me tripletë, City turpëron me 6 gola United në derbin e Manchester

më 10.2022 - Panorama

Derbi i Mançesterit foli vetëm për Sitin, i cili mundi me rezultatin e thellë 6-3 përballë Junajtid. Sfida foli për “Qytetarët” që në fillim, të cilët gjetën golin e parë me Foden që në minutën e 8’. Deri...

City luan tenis me Unitedin: Haaland e Foden e mbyllën derbin me het-trike

më 10.2022 - Zeri

Manchester City ka bërë që Manchester United ta kujtojë për një kohë të gjatë se çfarë i ka ndodhur në javën e nëntë të edicionin 2022/23 në Ligën Premier. Kampioni në fuqi ka fituar 6-3 ndaj rivalit lokal,...

City turpëron Manchester Unitedin

më 10.2022 - RTK

Manchester City e ka turpëruar Mancheser Unitedin në derbin e kësaj fundjave në Premier League, duke e mposhtur bindshëm prej 6-3. Kampionët në fuqi të Anglisë, i kanë dhënë leksion ‘Djajve të Kuq’, duke...

Plot 9 gola, City poshtëron në derbi United

më 10.2022 - Aktuale

Derbi mes City dhe United ka dhuruar spektakël. Skuadra e Pep Guardiolës ka mposhtur 6-3 skuadrën e Ten Hag në Etihad Stadium, shkruan albeu.com. Sa i përket golave, për vendasit healizuan Foden dhe Haaland...

Haaland kompleton het-trikun ndaj Manchester United

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City e ka shënuar edhe golin e pestë ndaj rivalit lokal Manchester United, në derbin që po luhet në javën e nëntë në Ligën Premier. Derisa 45 minutat e dytë filluan më mirë për Djajtë e Kuq,...

Edhe Phil Foden me het-trik ndaj Manchester United

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City po vazhdon të shkatërrojë Manchester Unitedin, duke i shënuar edhe golin e gjashtë. Pas het-trikut të realizuar nga Erling Haaland, tani ishte radha për Phil Foden që të realizonte po ashtu...

Edhe Foden e kompleton hat-trikun ndaj Man Utd-s

më 10.2022 - Gazeta Express

Manchester City e ka shënuar edhe golin e gjashtë ndaj Manchester Unitedit. Ishte Phil Foden i cili realizoi në minutën e 73-të, duke e kompletuar hat-trikun e tij. Foden 3rd Goal pic.twitter.com/wHWc6NT6ah...

Haaland tallet me Mancheste United: Jo keq, shënuam gjashtë gola

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj rivalit lokal Manchester United. Skuadra e Guardiolas ndali 3 pikët në “Etihad Stadium” duke mposhtur Unitedin me rezultat 6-3, shkruan GazetaBlic Sport....

Plot 9 gola, City poshtëron në derbi United

më 10.2022 - Albeu

Derbi mes City dhe United ka dhuruar spektakël. Skuadra e Pep Guardiolës ka mposhtur 6-3 skuadrën e Ten Hag në Etihad Stadium, shkruan albeu.com. Sa i përket golave, për vendasit healizuan Foden dhe Haaland...

Turpërohet Manchester United, Haaland kthehet në një ‘makineri golash’

më 10.2022 - Syri

Manchester City mposhti me rezultatin e thellë 6-3 Manchester United. “Qytetarët” ishin ata të cilët gjetën golin e parë me Foden që në minutën e 8’. Deri në fund të pjesës së parë, City shënoi dhe tre...

Nëntë gola në derbin e Manchesterit

më 10.2022 - Kallxo

Manchester City ka mposhtur rivalët e qytetit, Manchester United, me rezultat 6-3, në derbin e javës së tetë të Premier Ligës angleze. Golat për ‘qytetarët’ i shënuan Phil Foden në minutat ‘8, ’44 dhe...

City në epërsi ndaj Unitedit

më 10.2022 - Koha.net

Phil Foden ka shënuar golin e epërsisë për Manchester Cityn në derbin ndaj Manchester Unitedit. Foden realizoi në minutën e 8-të pas asistimit të Bernardo Silvas. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “Etihad”...

Me një super gol, Antony ngushton epërsinë e Manchester Cityt

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester United e ka ngushtuar epërsinë e Manchester Cityt në 4-1, në takimin që po luhet në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Derisa 45 minutat e parë përfunduar me rezultat 4-0 për kampionin...

Man Utd e ngushton në 4:1 rezultatin ndaj Cityt

më 10.2022 - Gazeta Express

Manchester United e ka ngushtuar në 4:1 rezultatin ndaj Manchester Cityt. Ishte Antony i cili realizoi në minutën e 56-të What a goal from Antony 🚀 pic.twitter.com/hibMaodoa6 — United Zone (@ManUnitedZone_) October 2, 2022

Manchester City e ”shkel” Unitedit, spektakel golash në Etihad Stadium

më 10.2022 - Klan Macedonia

Ka përfunduar në mënyrë spektakolare derbi i qytetit të Mançesterit. City e ka shkatërruar Unitedin duke e mposhtur me rezultat të thellë 6-3. Skuadra e Gurdiolës e nisi furishëm ndeshjen, duke shënuar...

Martial shënon gol për United, zbutet epërsia e Cityt

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester United shënon gol ndaj Cityt. Golin e dytë për Unitedin e shënoi, Martial, shkruan GazetaBlic Sport. Martial realizoi në minutën e 84’të të takimit. Rezultat 6-2. Ja goli:

Manchester City “i jep mësim” United, fiton me rezultat të thellë ndaj rivalit lokal

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj rivalit lokal Manchester United. Skuadra e Guardiolas ndali 3 pikët në “Etihad Stadium” duke mposhtur Unitedin me rezultat 6-3, shkruan GazetaBlic Sport....

Ten Hag shpjegon pse Ronaldo nuk doli në fushë në derbin kundër Man City

më 10.2022 - Shenja

Manchester United humbi 6-3 ndaj Manchester City të dielën. Cristiano Ronaldo, ka qëndruar në stol për të gjithë 90 minutat. Pas ndeshjes, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag u pyet pse Ronaldo...

VIDEO/ Zhbllokohet derbi i Manchesterit, Foden ndëshkon United

më 10.2022 - Syri.net Kosova

Manchester City ka kaluar në avantazh 1-0 në derbin e qytetit ndaj Manchester United, e vlefshme për javën e 9-t në Premier League. Në minutën 8’ ishte Phil Foden ai i cili shënoi për “Qytetarë”, pas një aksioni spektakolar.

6-1/ Edhe Foden kompleton hat-trick ndaj United

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester City ka shënuar gol ndaj United. Golin e gjashtë për Cityn e shënoi, Foden, shkruan GazetaBic Sport. Foden kompletoi hetrikun në minutën e 72’të të takimit. Rezultati 6-1. Ja goli:

De Bruyne asiston, Haaland e dyfishon epërsinë e Cityt ndaj Unitedit

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Manchester United në derbin që po luhet në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Goli i parë i takimit u shënua pas vetëm tetë minutash, kur Bernardo...

Nuk ndalen De Bruyne e Haaland, City shpënon edhe të tretin ndaj Unitedit

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City po vazhdon ta demolojë Manchester Unitedin, duke shënuar edhe golin e tretë në derbin që po luhet në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Goli i parë u shënua nga Phil Foden në minutën...

Sërish Foden, Haaland asiston – City po e demolon Unitedin

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City po e mbyllë pjesën e parë me rezultat 4-0 ndaj Manchester United. Duket se ndeshja për Djajtë e Kuq këtu ka përfunduar dhe në pjesën e dytë do të futen vetëm sa për protokoll. Citizens...

VIDEO Derbi i Manchesterit/ Foden barazon Haaland, edhe anglezi realizon golin e 3-të ndaj United

më 10.2022 - SuperSport

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Për sfidën, që po transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport 2 ”, trajnerët Pep Guardiola...

FOTO/ Kamerat kapën fytyrat e Ronaldos dhe Casemiros

më 10.2022 - ABC News

Casemiro vetëm në atë moment e kuptoi se ku ishte. City e fshiu United 4-0 në pjesën e parë, me lojtarët të Manchester United, Cristiano Ronaldo dhe Casemiro, që e kaluan pjesën në stol. Asgjë për të komentuar. /G.D abcnews.al/

Haaland kompleton hetrikun, ‘bombardon’ portën e Unitedit

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester City ka shënuar gol ndaj United. Golin e pestë për Cityn e shënoi, Haaland, shkruan GazetaBic Sport. Haaland kompletoi hetrikun në minutën e 65’të të takimit. Rezultati 5-1. Ja goli:

Gol i jashtëzakonshëm – Antony shënon golin e parë për Manchester United

më 10.2022 - GazetaBlic

Manchester United ka shënuar gol ndaj Man Cityt. Golin e parë për United e shënoi, Antony, shkruan GazetaBlic Sport. Antony realizoi nga goditja nga distanca në minutën e 56’të të takimit. Rezultati aktual 4-1. Ja goli:

VIDEO Derbi i Manchesterit/ United nis kthesën? Antony realizon super gol

më 10.2022 - SuperSport

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Për sfidën, që po transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport 2 ”, trajnerët Pep Guardiola...

Me het-trikun ndaj Man United, Foden thyen rekordin e Lionel Messi

më 10.2022 - Lajmi.net

Phil Foden ka thyer një rekord që mbahej nga lojtari më i mirë në botë, Lionel Messi. Ylli anglez i Manchester City, Phil Foden shkëlqeu sot në derbin e Mançesterit, duke shënuar tri gola. Me het-trikun...

Ten Hag: S’e inkuadrova Ronaldon për shkak të respektit për karrierën e tij të madhe

më 10.2022 - Lajmi.net

Erik ten Hag ka dhënë disa komente pas humbjes në ‘Etihad’. Skuadra e Manchester United është mposhtur 6:3 nga Manchester City, në një ndeshje ku Cristiano Ronaldo qëndroi në stol. Pas ndeshjes, Ten Hag...

Po mposhten thellë nga City në derbin e Manchesterit, tifozët e United nisin të largohen nga stadiumi

më 10.2022 - ABC News

Në “Etihad” po luhet derbi i Manchestterit mes Cityt dhe United, teksa “Qytetarët” pas 59-minutash lojë po udhëheqin 4-1 ndaj kundërshtarëve të përjetshëm. Foden realizoi golin e parë të takimit. Më pas...

Ten Hag shpjegon pse Ronaldo nuk doli në fushë në derbin kundër Man City

më 10.2022 - InfoShqip

Manchester United humbi 6-3 ndaj Manchester City të dielën. Cristiano Ronaldo, ka qëndruar në stol për të gjithë 90 minutat. Pas ndeshjes, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag u pyet pse Ronaldo...

Zhbllokohet rezultati në derbin City – United pas vetëm tetë minutash

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Manchester United, në derbin që po luhet në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier. Ndeshja mes dy rivalëve filloi mjaft furishëm, duke u shënuar kështu edhe...

Po bëhet e turpshme! Manchester City shënon edhe golin e katërt ndaj Manchester United

më 10.2022 - GazetaBlic

Skuadra e Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Manchester United. Golin e katërt në këtë duel e ka shënuar Phil Foden, përcjell GazetaBlic Sport. Foden ka shënuar pas 43 minutave lojë, pas...

Haaland nuk është normal, norvegjezi shënon dy gola për 4 minuta (VIDEO)

më 10.2022 - Albeu

Manchester City ka mundur të dyfishojë shifrat ndaj Manchester United. Në minutën e 34-të, De Bryune merr përsipër të ekzekutojë një goditje dënimi, ku topin e harkon bukur drejt Haaland dhe bomberi norvegjez...

Manchester City “poker” që në pjesën e parë, Foden shënon përsëri (VIDEO)

më 10.2022 - Albeu

Manchester City nuk di të ndalet përballë United. Në minutën e 44-të, Haaland dërgon një top të bukur drejt zonës dhe Foden e dërgon lehtësisht topin në rrjetë./ h.ll/albeu.com Shikoni golin

VIDEO Derbi i Manchesterit/ City turpëron United, Foden i dhuron “poker” ekipit

më 10.2022 - SuperSport

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Për sfidën, që po transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport 2 ”, trajnerët Pep Guardiola...

City e mbyll pjesën e parë me rezultat të thellë ndaj Unitedit

më 10.2022 - Zeri

Manchester City e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat të thellë ndaj Man Unitedit në kuadër të xhiros së tetë në Premierligë, shkruan Zeri.info. City ka shkuar në pushim me rezultat 4-0 ndaj Unitedit....

VIDEO/ Man City shkatërron Man United, Haaland dhe Foden dhurojnë spektakël

më 10.2022 - Syri

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. “Qytetarët” po fitojnë me rezultatin 4-0 ndaj “Djajve të kuq” në “Etihad Stadium”. Pas...

HAALANDDDDDDDD! Përsëri ai, gjithmonë ai – “bisha” shënon ndaj United

më 10.2022 - GazetaBlic

Skuadra e Manchester City ka shënuar golin e tretë ndaj Manchester United. Golin e tretë në këtë duel e ka shënuar Erling Haaland, shkruan GazetaBlic Sport. Haaland ka shënuar pas asistimit të De Bruyne...

HAALAND! Gjithmonë ai, “fluturon” dhe shënon ndaj Manchester United

më 10.2022 - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar golin e dytë ndaj Manchester United. Golin e dytë në këtë duel e ka shënuar Erling Haaland, përcjell GazetaBlic Sport. Haaland ka shënuar pas 35 minutave lojë. Rezultati...

VIDEO Derbi i Manchesterit/ Haaland e dërgon topin përtej vijës fatale dhe thellon avantazhin

më 10.2022 - SuperSport

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Për sfidën, që po transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport 2 ”, trajnerët Pep Guardiola...

Ten Hag: S’e inkuadrova Ronaldon për shkak të respektit për karrierën e tij të madhe

më 10.2022 - Lajm

Erik ten Hag ka dhënë disa komente pas humbjes në ‘Etihad’. Skuadra e Manchester United është mposhtur 6:3 nga Manchester City, në një ndeshje ku Cristiano Ronaldo qëndroi në stol. Pas ndeshjes, Ten Hag...

Het-triku i Haaland – norvegjezi vendos disa rekorde me golat e shënuara sot

më 10.2022 - Lajm

Erling Haaland ka shënuar tri gola në ndeshjen ndaj Manchester United. Ylli norvegjez, Haaland po vazhdon shkëlqimin e tij me Man City. Sulmuesi gjeti sot një tjetër het-trik, kësaj radhe ndaj rivalit...

Het-triku i Haaland – norvegjezi vendos disa rekorde me golat e shënuara sot

më 10.2022 - Lajmi.net

Erling Haaland ka shënuar tri gola në ndeshjen ndaj Manchester United. Ylli norvegjez, Haaland po vazhdon shkëlqimin e tij me Man City. Sulmuesi gjeti sot një tjetër het-trik, kësaj radhe ndaj rivalit...

Zhbllokohet derbi i Manchesterit, Phil Foden shënon pas një aksioni të bukur

më 10.2022 - Albeu

Manchester City ka arritur të zhbllokojë rezultatin kundër Manchester United. Në minutën e 8-të, Bernardo Silva nga krahu i majtë ka marrë krahun dhe ka asistuar mjeshtërisht brenda zonës ku Foden ka qenë...

VIDEO Derbi i Manchesterit/ Çfarë aksioni nga City, Foden dërgon topin në rrjetë me gjakftohtësi të plotë

më 10.2022 - SuperSport

Më Manchester po luhet derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Për sfidën, që po transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport 2 ”, trajnerët Pep Guardiola...

Zhbllokohet derbi, Man City ndëshkon United

më 10.2022 - ABC News

Man City ka kaluar në avantazh ndaj Man United. Foden realizoi një gol të bukur benda zonës në minutën 8′. /G.D abcnews.al/ Shtuar më 2.10.2022 15:13 Tags: Foden , Man

VIDEO/ Zhbllokohet derbi i Manchesterit, Foden ndëshkon United

më 10.2022 - Syri

Manchester City ka kaluar në avantazh 1-0 në derbin e qytetit ndaj Manchester United, e vlefshme për javën e 9-t në Premier League. Në minutën 8’ ishte Phil Foden ai i cili shënoi për “Qytetarë”, pas një aksioni spektakolar.

VIDEO Derbi i Manchesterit/ City e nis në sulm, por United ia del ta ndalë

më 10.2022 - SuperSport

Pas pak në Manchester do të nisë derbi mes City-t dhe United, ndeshja më e rëndësishme e raundit të nëntë të Premier League. Përpara nisjes së kësaj sfide që do të transmetohet ekskluzivisht në “ SuperSport...

Luhet derbi i Manchesterit në Etihad Stadium, formacionet zyrtare

më 10.2022 - Telegrafi

Manchester City dhe Manchester United do ta zhvillojnë derbin e javës në Ligën Premier. Dy skuadrat nga Manchesteri do të përballen në Etihad Stadium në një sfidë që pritet të jetë e zjarrtë. Kampioni...

Derbi i Manchesterit vendoset nga Foden-Haaland, City “shkatërron” United

më 10.2022 - Shenja

City “poshtëron” United në derbin e Manchesterit. Skuadra e Pep Guardiolës fitoi the 6-3 ndaj djemve të Erik ten Hag në “Etihad Stadium”, në një sfidën që e dominuan që nga minuta e parë. Derbi i Manchesterit...

Guardiola, Haaland e Foden e bëjnë ligjin në Mançester: City i jep vulën e turpit Unitedit,e mposht 6:3

më 10.2022 - Lajmi.net

Manchester City e ka turpëruar rivalin lokal, Manchester United, në ndeshjen e luajtur në ‘Etihad’. Qyteti i Mançesterit sot ka marrë ngjyrë të kaltër, me ‘Citizens’ që mposhtën 6:3 ‘Djajtë e Kuq’, në...

Pse Ten Hag nuk e futi në lojë Ronaldon kundër Man Cityt

më 10.2022 - Periskopi

Manchester United humbi 6-3 ndaj Manchester City të dielën. Cristiano Ronaldo, ka qëndruar në stol për të gjithë 90 minutat. Pas ndeshjes, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag u pyet pse Ronaldo...

Po mposhten thellë nga City në derbin e Manchesterit, tifozët e United nisin të largohen nga stadiumi

më 10.2022 - InfoShqip

Në “Etihad” po luhet derbi i Manchestterit mes Cityt dhe United, teksa “Qytetarët” pas 59-minutash lojë po udhëheqin 4-1 ndaj kundërshtarëve të përjetshëm. Foden realizoi golin e parë të takimit. Më pas...

City dhe United përplasin “brirët”, formacionet zyrtare të supersfidës së Premier League

më 10.2022 - ABC News

Në Premier League do të luhet një nga supersfidat e Premier League, teksa do të përplasin “brirët” Manchester City dhe Manchester United. Ky takim do të luhet duke nisur që nga ora 15:00 në “Etihad”. Cristiano...

Formacionet zyrtare/ “Qytetarët” presin “Djajtë e Kuq” në derbin e Manchesterit, CR7 “ngroh” stolin

më 10.2022 - Albeu

Në Premier League do të luhet një nga supersfidat e Premier League, teksa do të përplasin “brirët” Manchester City dhe Manchester United. Ky takim do të luhet duke nisur që nga ora 15:00 në “Etihad”. Cristiano...

Formacionet zyrtare të derbit: Man City – Man United

më 10.2022 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyratre të superderbit të Manchesterit mes Cityt dhe Unitedit. Ndeshja që i përket xhiros së tetë në Premierligë dhe të zhvilohet në stadiumin “Etihad” me fillim nga ora 15:00....

Ten Hag: Ronaldo do të heshtë kritikët e tij

më 10.2022 - Zeri

Pasi humbën dy ndeshjet e para të sezonit, Unitedi ka fituar katër ndeshjet e fundit në Premierligë, duke përfshirë fitoret kundër Liverpoolit dhe Arsenalit. Ronaldo ka zënë një vend në pankinë pasi Marcus...

Formacionet zyrtare, Man.City-Man Utd

më 10.2022 - Bota Sot

Do të zhvillohet sot derbi lokal i Premier Ligës ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Manchester United. “Etihad Stadium” do të jetë arena e ballafaqimit të këtyre dy skuadrave që po kalojnë nëpër...

“Jashtëtokësori” Haaland e kompleton hat-trikun e tij ndaj Man Utd-s

më 10.2022 - Infokusi

Manchester City e ka shënuar edhe golin e pestë ndaj Manchester Unitedit. Ishte Haaland që realizoi në minutën e 65-të, duke e kompletuar hat-trikun.

Edhe Foden e kompleton hat-trikun ndaj Man Utd-s

më 10.2022 - Infokusi

Manchester City e ka shënuar edhe golin e gjashtë ndaj Manchester Unitedit. Ishte Phil Foden i cili realizoi në minutën e 73-të, duke e kompletuar hat-trikun e tij.

Man Utd e ngushton rezultatin ndaj Cityt

më 10.2022 - Infokusi

Manchester United e ka ngushtuar në 4:1 rezultatin ndaj Manchester Cityt. Ishte Antony i cili realizoi në minutën e 56-të

City po e “shkel” Unitedin, e shënon edhe golin e katërt në pjesën e parë

më 10.2022 - Infokusi

Manchester City e ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Manchester Unitedit. Ishte Phil Foden i cili realizoi në minutën e 44-të, pas asistimit nga Haaland.

Manchester City – Manchester United, formacionet zyrtare

më 10.2022 - GazetaBlic

Sot zhvillohet derbi i madh anglez. Manchester City do të luajë ndaj Manchester United me fillim nga ora 15:00 në “Etihad”, përcjell GazetaBlic Sport. Cristiano Ronaldo është lënë në stol tek Manchester...

Përfundon pjesa e parë: Man City dhuron spektakël në ‘Etihad’, ‘gjunjëzon’ United

më 10.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e Mançesterit. Man City janë duke avancuar 4:0 ndaj United, transmeton lajmi.net. Ndeshje më të mirë në 45 minutat e parë zhvilluan vendasit, duke shënuar katër herë....

Haaaland, City dyfishon epërsinë ndaj Man United

më 10.2022 - Lajmi.net

Manchester City ka arritur të dyfishojë epërsinë ndaj Man United. Golin e dytë e realizoi Erling Haaland, në minutën e 34`. Më poshtë lajmi.net jua përcjell golin e sulmuesit më në formë momentalisht:

Haaland shënon sërish, City ‘po shkatërron’ United

më 10.2022 - Lajmi.net

Manchester City ka arritur të shënojë sërish ndaj Manchester United. Golin e tretë e realizoi sërish Erling Haaland, pas një super asistimi nga Kevin De Bruyne. Më poshtë e gjeni golin e norvegjezit:

Haaland tallet keq me Man United: Jo keq, shënuam gjashtë gola

më 10.2022 - Periskopi

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj rivalit lokal Manchester United. Skuadra e Guardiolas ndali 3 pikët në “Etihad Stadium” duke mposhtur Unitedin me rezultat 6-3. Foden dhe Haaland shkëlqyen...

Foden: Është ëndërr të luash ndeshje të tilla me Manchester Cityn

më 10.2022 - Periskopi

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj rivalit lokal Manchester United. Skuadra e Guardiolas ndali 3 pikët në “Etihad Stadium” duke mposhtur Unitedin me rezultat 6-3. Foden dhe Haaland shkëlqyen...

City poshtëron në derbi United

më 10.2022 - Epoka e Re

Derbi mes City dhe United ka dhuruar spektakël. Skuadra e Pep Guardiolës ka mposhtur 6-3 skuadrën e Ten Hag në Etihad Stadium. Sa i përket golave, për vendasit healizuan Foden dhe Haaland nga një hat-trick...

Man City e mposht Unitedin me rezultat tenistik

më 10.2022 - Fakti Ditor

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6:3 ndaj Manchester Unitedit, në kuadër të javës së nëntë në Premierligë. Tre gola nga Foden dhe tre të tjerë u shënuan nga Haaland në derbin lokal...

Fodeeeen, City kalon në avantazh ndaj United

më 10.2022 - Lajmi.net

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Manchester United. ‘Citizens’ e nisën furishëm ndeshjen ndaj ‘Djajve të Kuq’, pasi me të filluar përballja u vërsulën në sulm. Po rridhte minuta e 8`, kur Phil...

Haaland dhe Foden turpërojnë Manchester United-in

më 10.2022 - ATV Live

Manchester City e ka fituar me lehtësi dhe me spektakël derbin lokal ndaj Manchester United në kuadër të xhiros së tetë të kampionatit elitar të futbollit anglez. Skuadra e Pep Guardiolas ka fituar me...

Manchester City “shfryhet” kundër Unitedit – Foden dhe Haaland me nga tri gola

më 10.2022 - Insajderi.org

Manchester City ka bërë që Manchester United ta kujtojë për një kohë të gjatë se çfarë i ka ndodhur në javën e nëntë të edicionin 2022/23 në Ligën Premier. Kampioni në fuqi ka fituar 6-3 ndaj rivalit lokal,...

I PANDALSHËM BISHA!! Haaland e kompleton hat-trickun kundër Manchester United

më 10.2022 - Insajderi.org

Manchester City ka shënuar tjetër gol ndaj United. Golin e pestë për Cityn e ka shënuar – Haaland. Haaland kompletoi hetrikun në minutën e 65’të të takimit. GOLI: GOAL | Rekortmen adam hat-trick yaptı!...

Manchesteri është i kaltër – City ia humb ‘busullën’ me gola Unitedit

më 10.2022 - Periskopi

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj rivalit lokal Manchester United. Skuadra e Guardiolas ndali 3 pikët në “Etihad Stadium” duke mposhtur Unitedin me rezultat 6-3. Foden dhe Haaland shkëlqyen...

6:3 – Martial e tregon vetën ndaj Cityt

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i nëntë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin tretë për klubin e Man United ka shënuar Martial nga pika e bardhë në minutën...

Man United ia shënon edhe një gol Cityt

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i tetë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin dytë për klubin e Man United ka shënuar Martial në minutën e 84’të të takimit,...

City “shkatërron” United, përfundon ndeshja

më 10.2022 - Arbresh

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6:3 ndaj Manchester Unitedit, në kuadër të javës së nëntë në Premierligë. Tre gola nga Foden dhe tre të tjerë u shënuan nga Haaland në derbin lokal...

“Shkatërrohet” Man United edhe Foden shënon ‘hat-trick’

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i shtatë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e gjashtë dhe ‘hat-trick’ për klubin e Man City ka shënuar Foden në minutën e...

Çfarë të shkruajmë më shumë – Haaland ‘hat-trick’ për Cityn ndaj United

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i gjashtë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e pestë dhe ‘hat-trick’ për klubin e Man City e ka shënuar Haaland në minutën...

Manchester City – Manchester United, formacionet e mundshme të super derbit

më 10.2022 - GazetaBlic

Sot zhvillohet derbi i madh anglez. Manchester City do të luajë ndaj Manchester United me fillim nga ora 15:00 në “Etihad”, përcjell GazetaBlic Sport. Pas fitores së Arsenalit dje ndaj Tottenhamit, City...

Çfarë ishte kjo raketë? Antony me gol senzacional ndaj Cityt

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i pestë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e parë për klubin e Man United e ka shënuar Antony në minutën e 56’të të takimit,...

City po e “shkel” Unitedin, e shënon edhe golin e katërt në pjesën e parë

më 10.2022 - Fakti Ditor

Manchester City e ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Manchester Unitedit. Ishte Phil Foden i cili realizoi në minutën e 44-të, pas asistimit nga Haaland.

Formacionet zyrtare: Man City – Man United

më 10.2022 - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet për ndeshjen Manchester City dhe Manchester United. ‘Citizens’ do jenë nikoqir të ‘Djajve të Kuq’, në ndeshjen e xhiros së tetë në Premier Ligë. Derbi i Mançesterit pritet të...

“Është aty si një fantazëm” – Haaland e ‘shpartallon’ Man United

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i tretë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e tretë për klubin e Man Cityt e ka shënuar Erling Haaland në minutën e 37’të...

Nuk kanë fare mëshirë – Kombinimi Haaland – Foden sjell golin e katër për Cityn

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i katër në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e katër për klubin e Man Cityt e ka shënuar Foden në minutën e 44’të të takimit,...

Man City e dyfishon epërsinë ndaj Unitedit, shënon Haaland

më 10.2022 - Ekonomia Online

Man City e ka dyfishuar epërsinë ndaj Man Utd. Ishte Haaland që shënoi në minutën e 34-të

“Është aty si një fantazëm” – Haalnd e ‘shpartallon’ Man United

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i tretë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e tretë për klubin e Man Cityt e ka shënuar Erling Haaland në minutën e 37’të...

“Fluturon Haaland” – Goli i tij nuk do asnjë koment

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i dytë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e dytë për klubin e Man Cityt e ka shënuar Haaland në minutën e 34’të të takimit,...

Man. City pret Unitedin në derbin lokal të Premier Ligës, formacionet e mundshme

më 10.2022 - Bota Sot

Do të zhvillohet sot derbi lokal i Premier Ligës ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Manchester United. “Etihad Stadium” do të jenë arena e ballafaqimit të këtyre dy skuadrave që po kalojnë nëpër...

Foden e kalon Man Cityn në epërsi ndaj Man Unitedit

më 10.2022 - Ekonomia Online

Manchester City ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në derbin ndaj Manchester Unitedit. Phil Foden ka shënuar golin e epërsisë 1:0 për “Qytetarët”, shkruan Gazeta Express. Reprezentuesi anglez shënoi...

Këtu mund ta ndiqni LIVE derbin e madh anglez në mes Man. Cityt dhe Man. United

më 10.2022 - Insajderi.org

Manchester City dhe Manchester Unitedi do ta zhvillojnë derbin e javës në Ligën Premier. Dy skuadrat nga Manchesteri do të përballen në Etihad Stadium në një sfidë që pritet të jetë e zjarrtë. Kampioni...

Kjo ishte jashtë normales – Foden shënon gol të çmendur ndaj Man United

më 10.2022 - Periskopi

Vjen goli i parë në takimin ndërmjet Man Cityt dhe Man United, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë. Golin e parë dhe të epërsisë për klubin e Man Cityt e ka shënuar Foden në minutën e 7’të...

Sot derbi i Mançesterit, City përballë United

më 10.2022 - Klan Macedonia

Sot në Ettihad Stadium do të zhvillohet derbi i qytetit të Mançesterit. City është nikoqir i United në ndeshjen e javës së nëntë të Premierligës. Skuadra e Guardiolës është duke kalur në një moment më...

Manchester City përball Manchester United, formacionet zyrtare

më 10.2022 - Arbresh

Kampioni në fuqi i Anglisë, Manchester City do të përballet sot kundër rivalëve lokal të Unitedit. Derbi i qytetit të Mançesterit do të zhvillohet në Ettihad Stadium. Skuadra e Guardiolës nuk ka asnjë...

Këto janë formacionet e mundshme të ndeshjes City-United

më 10.2022 - OraInfo

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit. Ndeshja kryesore sot në arenën ndërkombëtare, do të zhvillohet në ligën më të fortë në planet, në Premier League. Manchester...

Supersfida City-United, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

më 10.2022 - FaxWeb

Manchester City dhe Manchester United do ta zhvillojnë derbin e javës në Ligën Premier. Dy skuadrat nga Manchesteri do të përballen në Etihad Stadium në një sfidë që pritet të jetë e zjarrtë. Kampioni...

Ten Hag për formën e portugezit: Ronaldo do të heshtë kritikët e tij

më 10.2022 - Insajderi.org

Pasi humbën dy ndeshjet e para të sezonit, Unitedi ka fituar katër ndeshjet e fundit në Premierligë, duke përfshirë fitoret kundër Liverpoolit dhe Arsenalit. Ronaldo ka zënë një vend në pankinë pasi Marcus...

Publikohen formacionet zyrtare të derbit të madh anglez ndërmjet Manchester City dhe Manchester United

më 10.2022 - Insajderi.org

Janë publikuar formacionet për ndeshjen Manchester City dhe Manchester United, e cila fillin prej orës 15:00. ‘Citizens’ do jenë nikoqir të ‘Djajve të Kuq’, në ndeshjen e xhiros së tetë në Premier Ligë....

Man City – Man United, publikohen formacionet zyrtare

më 10.2022 - Ekonomia Online

Derbi i Manchesterit do të zhvillohet sot në Premierligë, në kuadër të javës së nëntë. Manchester City do të jetë nikoqir i Manchester Unitedit, në “Etihad Stadium”. Ndeshja do të zhvillohet nga ora 15:00,...

Formacionet zyrtare: Man City – Man United

më 10.2022 - Periskopi

Sonte me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Man Cityt dhe Mna United, derbi ky që zhvillohet në kuadër të xhiros së 9’të në Premierligë. Të dyja skuadrat janë gati që sonte të japin...

Formacionet zyrtare: Man City – Man United

më 10.2022 - Epoka e Re

Janë publikuar formacionet për ndeshjen Manchester City dhe Manchester United. “Citizens” do jenë nikoqir të “Djajve të Kuq”, në ndeshjen e xhiros së tetë në Premier Ligë. Derbi i Mançesterit pritet të...

Formacionet zyrtare, Man.City-Man Utd

më 10.2022 - ATV Live

Do të zhvillohet sot derbi lokal i Premier Ligës ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Manchester United. “Etihad Stadium” do të jetë arena e ballafaqimit të këtyre dy skuadrave që po kalojnë nëpër...

City-United, formacionet e mundshme

më 10.2022 - Infokusi

Ndeshja kryesore sot në arenën ndërkombëtare, do të zhvillohet në ligën më të fortë në planet, në Premier League. Manchester City dhe Manchester United do të përballen, në kuadër të xhiros së tetë, njofton...

Nisja perfekte e sezonit, City pritet t’i ofrojë rinovimin dhe pagë më të madhe Haalandit

më 10.2022 - Telegrafi

Erling Haaland e ka nisur për mrekulli aventurën e tij në Angli te kampioni Manchester City. Sulmuesi norvegjez ka pasur një start të mrekullueshëm në Ligën Premier, duke shënuar 11 gola në vetëm shtatë...

Formacionet e mundshme për derbin e Mançesterit

më 10.2022 - Lajmi.net

Sot zhvillohet derbi i Mançesterit, ku City pret United. “Etihad Stadium” do jetë nikoqir i kryendeshjes ndërmjet Man City dhe Man United. Në këtë takim skuadrat hyjnë me formë të mirë “Djajtë e Kuq” kanë...

Derbi i Manchesterit ndez Premier League-n, luhet City vs United

më 10.2022 - SuperSport

City kundër United, derbi i Manchester ndez të dielën angleze me futbollin e Premier League që rikthehet pas pauzës së kombëtareve. Në Etihad Stadium, është Pep Guardiola kundër Erik ten Haag. Haaland...

Sot derbi i Manchesterit

më 10.2022 - SportMania

Sot në Ettihad Stadium do të zhvillohet derbi i qytetit të Mançesterit. City është nikoqir i United në ndeshjen e javës së nëntë të Premierligës. Skuadra e Guardiolës është duke kalur në një moment më...

Sot përballen City – Unitedi, formacionet e mundshme

më 10.2022 - Shenja

Ndeshja kryesore sot në arenën ndërkombëtare do të zhvillohet në ligën më të fortë në botë, në Premierë Ligë. Manchester City dhe Manchester Unitedi do të përballen në kuadër të xhiros së tetë. City e...

Man. City pret Unitedin në derbin lokal të Premier Ligës, formacionet e mundshme

më 10.2022 - Pika

Do të zhvillohet sot derbi lokal i Premier Ligës ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Manchester United. “Etihad Stadium” do të jenë arena e ballafaqimit të këtyre dy skuadrave që po kalojnë nëpër...

Man. City pret Unitedin në derbin lokal të Premier Ligës, formacionet e mundshme

më 10.2022 - ATV Live

Do të zhvillohet sot derbi lokal i Premier Ligës ku do të ballafaqohen Manchester City dhe Manchester United. “Etihad Stadium” do të jenë arena e ballafaqimit të këtyre dy skuadrave që po kalojnë nëpër...

Sot përballen City – Unitedi, formacionet e mundshme

më 10.2022 - Epoka e Re

Ndeshja kryesore sot në arenën ndërkombëtare do të zhvillohet në ligën më të fortë në botë, në Premierë Ligë. Manchester City dhe Manchester Unitedi do të përballen në kuadër të xhiros së tetë. City e...

City-United, formacionet e mundshme

më 10.2022 - Ekonomia Online

Ndeshja kryesore sot në arenën ndërkombëtare, do të zhvillohet në ligën më të fortë në planet, në Premier League. Manchester City dhe Manchester United do të përballen, në kuadër të xhiros së tetë, njofton...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK