Shaqiri thotë se detyra ndaj Kamerunit është përmbushur me sukses

më 11.2022 - Koha.net

Xherdan Shaqiri ka thënë se Zvicra ka mundur ta fitojë edhe më thellë ndeshjen e parë të Kupës së Botës kundër Kamerunit. Por, ai është i kënaqur që Zvicra arriti fitore në ndeshjen hapëse të Botërorit...

Zvicra e nis me fitore

më 11.2022 - Klan

Zvicra e nis me fitore Embolo ndëshkon vendin e tij të lindjes Kamerunin, pas asistit të Xherdan Shaqirit Zvicra e nisi me fitore garën e saj në kampionatin botëror. Helvetëve u mjaftoi një gol për të...

Trajneri i Zvicrës: Jemi gati për ndeshjen ndaj Brazilit, do ndryshojmë stilin e lojës

më 11.2022 - GazetaBlic

Kombëtarja e Zvicrës ka fituar ndeshjen e parë në Kupën e Botës 2022 në Katar. Zvicra ka triumfuar në këtë duel me rezultatin minimal 1:0, duke marrë kështu tre pikë tepër të mëdha, përcjell GazetaBlic...

Xherdan Shaqiri me mesazh të qartë pas triumfit kundër Kamerunit

më 11.2022 - Bota Sot

Ylli i kombëtare së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka asistuar dhe Breel Embolo ka realizuar në minutën e 48-të, për fitoren me rezultat 1:0 kundër Kamerunit. Zvicra starton me fitore në Grupin G të Kampionatit...

Zvicra e nis mbarë Botërorin, Xhaka dhe Shaqiri protagonsit në triumfin kundër Kamerunit

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Zvicra mundi Kamerunin në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës me rezultat 1-0 dhe goli i vetëm me vlerë tre pikë u shënua në pjesën e dytë. Pas 10 minutave lojë erdhi edhe rasti...

Belgjika mund Kanadanë duke “djersitur”

më 11.2022 - Politiko.mk

Belgjika fitoi me rezultatin minimal 1-0 kundër Kanadasë. Në ndeshjen e tyre të parë në këtë botëror, të dyja skuadrat dhuruan emocione, raste të shumta por munguan konkretizimet. Belgët, vuajtën shumë...

Asisit i Shaqirit, Zvicra e nis këmbë të mbarë Botërorin/ Kameruni dhuron spektakël, por nuk di të shënojë

më 11.2022 - Ina

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit. Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0...

Asisit i Shaqirit, Zvicra e nis këmbë të mbarë Botërorin/ Kameruni dhuron spektakël, por nuk di të shënojë

më 11.2022 - Top Channel

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit. Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0...

Goli i asistuar nga Shaqiri i jep Zvicrës fitoren e parë në Kampionatin Botëror

më 11.2022 - TV21

Me golin e vetëm të realizuar nga Breel Embolo dhe të asistuar nga Xherdan Shaqiri, Zvicra e ka nisur mbarë rrugëtimin në Kampionatin Botëror duke e mposhtur Kamerunin me rezultat 1-0. Ndeshja e zhvilluar...

Asist i Shaqirit, Embolo nderon Zvicrën por nuk feston (VIDEO)

më 11.2022 - BalkanWeb

Zvicra me Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin në fushën e lojës, si dhe me Ardon Jasharin në stol, merr fitoren e parë në grup, duke mposhtur 1-0 Kamerunin. Një sukses jo i lehtë, por me shumë vlerë, duke...

Zvicra e fillon për mrekulli Kupën e Botës, mposht Kamerunin

më 11.2022 - Koha.mk

Zvicra e ka nisur për mrekulli Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, ku ka marrë fitoren e parë. Përfaqësuesja e Zvicrës në ndeshjen e tyre hapëse e kanë mposhtur Kamerunin me rezultat minimal 1-0. Në fakt...

Zvicra – Kameruni, ky është lojtari më i mirë i ndeshjes

më 11.2022 - GazetaBlic

Kombëtarja e Zvicrës ka fituar ndeshjen e parë në Kupën e Botës 2022 në Katar. Zvicra ka triumfuar në këtë duel me rezultatin minimal 1:0, duke marrë kështu tre pikë tepër të mëdha, përcjell GazetaBlic...

VIDEO/ Zvicra e shqiptarëve e nis Botërorin me këmbën e mbarë, Shaqiri dhe Embolo protagonistë në fitoren e “helvetëve” ndaj Kamerunit

më 11.2022 - Panorama

Zvicra ka marrë tre pikë të arta në debutimin në Botërorin e Katarit, teksa kanë mposhtur minimalisht 1-0 Kamerunin, e vlefshme për Grupin G. “Helvetëve” u ka mjaftuar goli i Brel Embolos në minutën e...

Zvicra e nis me këmbë të mbarë Botërorin/ Kameruni dhuron spektakël, por nuk di të shënojë (VIDEO)

më 11.2022 - SuperSport

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit. Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0...

Zvicra e nis mbarë Botërorin, Shaqiri kontribuon me asistim kundër Kamerunit

më 11.2022 - Zeri

Reprezentacioni i Zvicrës, pjesë e të cilës janë edhe tre futbollistët shqiptarë, e kanë nisur me fitore rrugëtimin në Kupën e Botës “Katar 2022” në ndeshjen kundër Kamerunit. “Helvetikët” triumfuan 1:0...

Belgjika mund Kanadanë duke “djersitur”

më 11.2022 - Indeks.mk

Belgjika fitoi me rezultatin minimal 1-0 kundër Kanadasë. Në ndeshjen e tyre të parë në këtë botëror, të dyja skuadrat dhuruan emocione, raste të shumta por munguan konkretizimet. Belgët, vuajtën shumë...

Zvicra e shqiptarëve e nis mbarë Kupën e Botës, e mposht Kamerunin me asistimin e Shaqirit

më 11.2022 - OraInfo

Zvicra e ka nisur për mrekulli Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, ku ka marrë fitoren e parë. Përfaqësuesja e Zvicrës në ndeshjen e tyre hapëse e kanë mposhtur Kamerunin me rezultat minimal 1-0. Në fakt...

Zvicra e nis mbarë Botërorin, Xhaka dhe Shaqiri protagonsit në triumfin kundër Kamerunit

më 11.2022 - Syri

Zvicra mundi Kamerunin në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës me rezultat 1-0 dhe goli i vetëm me vlerë tre pikë u shënua në pjesën e dytë. Pas 10 minutave lojë erdhi edhe rasti...

Zvicra fiton ndaj Kamerunit, asiston Xherdan Shaqiri

më 11.2022 - GazetaBlic

Kombëtarja e Zvicrës ka fituar ndeshjen e parë në Kupën e Botës 2022 në Katar. Zvicra ka triumfuar në këtë duel me rezultatin minimal 1:0, duke marrë kështu tre pikë tepër të mëdha, përcjell GazetaBlic...

LIVE: Shaqiri asiston, Zvicra në epërsi

më 11.2022 - Koha.net

Zvicra e ka nisur në mënyrë perfekte pjesën e dytë ndaj Kamerunit. Helvetikët kanë kaluar në epërsi 1:0 me golin e Breel Embolos (48’), pas asistimit të Xherdan Shaqirit. Kliko KËTU për ta parë golin Zvicra...

Zvicra e nis me këmbë të mbarë Botërorin

më 11.2022 - Infokusi

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit. Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0...

Përfundon pjesa e parë, asgjë në ndeshjen Zvicër – Kamerun

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes të Zvicrës dhe Kamerunit. Pas 45 minutash portat mbetën të paprekura nga të dyja skuadrat. Edhe rastet në këtë pjesë ishin të pakta me evropianët që nuk gjuajtën asnjëherë në portë.

Belgjika mund Kanadanë duke “djersitur”

më 11.2022 - Opinion.mk

Belgjika fitoi me rezultatin minimal 1-0 kundër Kanadasë. Në ndeshjen e tyre të parë në këtë botëror, të dyja skuadrat dhuruan emocione, raste të shumta por munguan konkretizimet. Belgët, vuajtën shumë...

Belgjika mund Kanadanë duke “djersitur”

më 11.2022 - Ditari.mk

Belgjika fitoi me rezultatin minimal 1-0 kundër Kanadasë. Në ndeshjen e tyre të parë në këtë botëror, të dyja skuadrat dhuruan emocione, raste të shumta por munguan konkretizimet. Belgët, vuajtën shumë...

LIVE: Pa gola në pjesën e parë të ndeshjes Zvicra - Kameruni

më 11.2022 - Koha.net

Zvicra dhe Kameruni e kanë mbyllur baras 0:0 pjesën e parë, në ndeshjen hapëse të Grupit G në Botërorin e Katarit. Ndeshja ishte tejet e baraspeshuar përgjithësisht, por Kameruni kishte rastet më të rrezikshme....

VIDEO/ Shaqiri asiston, Embolo tund rrjetën e Kamerunit

më 11.2022 - Syri

Zvicra ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Kamerunit, sfidë e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Në minutën e 48’ ishte Embolo ishte ai i cili shënoi për helvetët, pas një asist nga...

Belgjika mund Kanadanë duke “djersitur”

më 11.2022 - Vizion Plus

Belgjika fitoi me rezultatin minimal  1-0 kundër Kanadasë. Në  ndeshjen e tyre të parë në këtë botëror, të dyja skuadrat dhuruan emocione, raste të shumta  por munguan konkretizimet. Belgët, vuajtën shumë...

Fantastik Xherdan Shaqiri, Zvicra në avantazh ndaj Kamerunit

më 11.2022 - GazetaBlic

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Kamerunit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Embolo, përcjell GazetaBlic Sport. Për golin e Embolos ka asistuar Xherdan Shaqiri. Rezultati...

Shaqiri mesazh bashkëlojtarëve pas triumfit ndaj Kamerunit

më 11.2022 - KosovaPress

Xherdan Shaqiri u shpreh i lumtur me fitoren e Zvicrës ndaj Kamerunit në ndeshjen e parë në grupin G, ku ai asistoi tek goli i vetëm i ndeshjes të cilin e realizoi Embolo. Përkundër fitores, Shaqiri ka...

VIDEO/ Zvicër-Kamerun, pas asistit të Shaqirit Embolo kalon zvicerianët në avantazh

më 11.2022 - SuperSport

Zvicra do të nisë në orën 11:00 ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës Katar 2022, ku përballë do të ketë Kamerunin. Trajnerët Yakin dhe Song kanë vendosur për formacionet si do e nisin...

Zvicra kalon në epërsi ndaj Kamerunit

më 11.2022 - Zeri

Zvicrra ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kamerunit, në kuadër të Kampionatit Botëror 2022. Golin e epërsisë arriti ta shënojë Embolo në minuten e 48-të me asistim të Xherdan Shaqirit Rezultati momental është 1-0. /Zeri.info

Zvicër - Kamerun: Përfundon pa gola pjesa e parë, Sommer shpëton helvetët

më 11.2022 - Syri

Ka përfunduar në barazim pa gola pjesa e parë e sfidës mes Zvicrës dhe Kamerunit, e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Si helvetët ashtu edhe “Luanët Afrikan” krijuan disa raste për gola, por...

Zvicra e mposht Kamerunin, e nis mbarë Botërorin 2022

më 11.2022 - Lajmi.net

Zvicra e ka nisur Kampionatin Botëror me fitore. Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore minimale kundër kombëtares afrikane, Kamerunit, shkruan lajmi.net. Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi pa gola,...

Zvicra e nis me këmbë të mbarë Botërorin/ Kameruni dhuron spektakël, por nuk di të shënojë

më 11.2022 - Shenja

Zvicra e nis me “këmbë” të mbarë rrugëtimin në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa ia ka dalë të fitojë një ndeshje shumë të vështirë përballë Kamerunit. Përfaqësuesja zviceriane mori fitoren minimale 1-0...

Xherdan Shaqiri me mesazh të qartë pas triumfit kundër Kamerunit

më 11.2022 - Insajderi.org

Ylli i kombëtare së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka asistuar dhe Breel Embolo ka realizuar në minutën e 48-të, për fitoren me rezultat 1:0 kundër Kamerunit. Zvicra starton me fitore në Grupin G të Kampionatit...

Xherdan Shaqiri me mesazh të qartë pas triumfit kundër Kamerunit

më 11.2022 - Pika

Ylli i kombëtare së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka asistuar dhe Breel Embolo ka realizuar në minutën e 48-të, për fitoren me rezultat 1:0 kundër Kamerunit. Zvicra starton me fitore në Grupin G të Kampionatit...

Enrique: Gjermania është mundur në takimin e parë dhe kjo e shton shkallën e vështirësisë

më 11.2022 - Bota Sot

Spanja ka arritur fitoren më të thellë të saj në historinë e Botërorëve, duke shkërmoqur Kosta Rikën 7:0. Deri më tani rekordin e mbante Spanja e Luis Enrique, kur ky vetë luante në fushë në vitin 1998-të...

Formacionet zyrtare/ Zvicër-Kamerun, Xhaka dhe Shaqiri në fushë nga minuta e parë

më 11.2022 - Top Channel

Zvicra do të nisë në orën 11:00 ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës Katar 2022, ku përballë do të ketë Kamerunin. Trajnerët Yakin dhe Song kanë vendosur për formacionet si do e nisin...

Zvicër-Kamerun, mbyllet pa gola pjesa e parë

më 11.2022 - SuperSport

Zvicra do të nisë në orën 11:00 ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës Katar 2022, ku përballë do të ketë Kamerunin. Trajnerët Yakin dhe Song kanë vendosur për formacionet si do e nisin...

Mbyllet pjesa e parë Zvicër - Kamerun, ky është rezultati

më 11.2022 - Zeri

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Zvicër - Kamerun, në kuadër të Kampionatit Botëror 2022. Skuadrat kanë shkuar në pushim pas 45 minutash, me rezultat ashtu siç ia nisën, 0-0. Të dyja skuadrat patën...

LIVE: Nis ndeshja Zvicra – Kameruni

më 11.2022 - Koha.net

Ka nisur ndeshja mes Zvicrës dhe Kamerunit, e cila po zhvillohet në stadiumin “Al Janoub”. Është ndeshja e parë e Grupit G, aty ku bëjnë pjesë edhe Brazili e Serbia. Kapiteni Granit Xhaka dhe zëvendëskapiteni...

Nis ndeshja mes Zvicrës dhe Kamerunit

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Zvicra po përballet me Kamerunin, në kuadër të ndeshjes së parë në grupin G. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “Al Janoub”, me fillim nga ora 11:00. Nga fillimi do të luajnë dyshja shqiptare, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.

Festë te Spanja, trishtim në Kosta Rika

më 11.2022 - Klan

Festë te Spanja, trishtim në Kosta Rika Tifozët e “furisë së kuqe” e shijuan fitoren me Goleade, ndërsa për fansat nga Amerika-Qendrore ky ishte një makth Tifozët e Spanjës ishin shumë të lumtur pas fitores...

LIVE: Xhaka e Shaqiri startojnë te Zvicra

më 11.2022 - Koha.net

Kapiteni Granit Xhaka dhe zëvendëskapiteni Xherdan Shaqiri janë titullarë te Zvicra për ndeshjen ndaj Kamerunit që nis në ora 11:00. Kjo ndeshje i takon grupit G të Botërorit në Katar. Në stol është edhe...

SHAQIRI asiston, EMBOLO shënon, Zvicra në avnatazh ndaj Kamerunit

më 11.2022 - Java News

Zvicër-Kamerun 1-0 Botërori i Katar 2022, Grupi G 48’-Gool! Zvicra merr avantazhin, pas një asisti nga Shaqiri, Embolo e dërgon topin në rrjetë. https://javanews.al/wp-content/uploads/2022/11/emboloo.webm...

Zvicra e shqiptarëve e nis mbarë Kupën e Botës, e mposht Kamerunin me asistimin e Shaqirit

më 11.2022 - Almakos

Zvicra e ka nisur për mrekulli Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, ku ka marrë fitoren e parë. Përfaqësuesja e Zvicrës në ndeshjen e tyre hapëse e kanë mposhtur Kamerunin me rezultat minimal 1-0. Në fakt...

Spanja, “tiki-taka” dhe 7 gola për të larguar “mallkimin” dhe për rekorde

më 11.2022 - Bota Sot

Përfaqësuesja spanjolle “shkatërroi” Kosta Rika-n me rezultatin e thellë 7-0 në ndeshjen e parë të Grupit E. Kështu, Spanja largon “mallkimin” e ndeshjeve të para, pasi për herë të parë që nga 2006 dhe...

“Një Spanjë brutale. Furia e kuqe një makineri”, mediat iberike “dehen” nga...

më 11.2022 - BalkanWeb

Spanja dhuroi një spektakël të vërtetë futbolli, kontroll total të topit, shifra rekord, 7 gola të shënuar, më mirë se kaq as tifozët më të zjarrtë nuk e kishin imagjinuar. Triumfi i “furive të kuqe” ka...

Zvicër – Kamerun: Pjesa e parë mbyllet baras

më 11.2022 - Lajmi.net

Kanë përfunduar 45 minutat e para në ndeshjen Zvicër – Kamerun. Ndeshja e vlefshme për grupin G, Zvicër – Kamerun, ka treguar një pjesë të parë pa gola, shkruan lajmi.net. Ndeshja ishte e balancuar edhe...

Zvicra e nis mbarë aventurën në Katar

më 11.2022 - Arbresh

Zvicra ka filluar Botërorin në Katar me këmbë të mbarë, pasi ka mposhtur Kamerunin me rezultat minimal, 1-0. Golin e parë dhe të vetëm për “Helvetikët” e shënoi pikërisht sulmuesi i lindur në Kamerun,...

Zvicra e mposht Kamerunin, e nis mbarë Botërorin 2022

më 11.2022 - Lajm

Zvicra e ka nisur Kampionatin Botëror me fitore. Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore minimale kundër kombëtares afrikane, Kamerunit, shkruan lajmi.net. Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi pa gola,...

Formacionet zyrtare/ Zvicër-Kamerun, Xhaka dhe Shaqiri në fushë nga minuta e parë

më 11.2022 - SuperSport

Zvicra do të nisë në orën 11:00 ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Kupës së Botës Katar 2022, ku përballë do të ketë Kamerunin. Trajnerët Yakin dhe Song kanë vendosur për formacionet si do e nisin...

Zvicra e mposht Kamerunin, e nis mbarë Botërorin 2022

më 11.2022 - Fakti Ditor

Zvicra e ka nisur Kampionatin Botëror me fitore. Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar fitore minimale kundër kombëtares afrikane, Kamerunit, shkruan lajmi.net. Pjesa e parë e këtij takimi përfundoi pa gola,...

Zvicër 1-0 Kamerun, notat e lojtarëve

më 11.2022 - KosovaPress

Me golin e vetëm të realizuar nga Breel Embolo dhe të asistuar nga Xherdan Shaqiri, Zvicra e ka nisur mbarë rrugëtimin në Kampionatin Botëror duke e mposhtur Kamerunin me rezultat 1-0. Ndeshja e zhvilluar...

Zvicra mposht Kamerunin për ta nisur mbar Botërorin

më 11.2022 - KosovaPress

Me golin e vetëm të realizuar nga Breel Embolo dhe të asistuar nga Xherdan Shaqiri, Zvicra e ka nisur mbarë rrugëtimin në Kampionatin Botëror duke e mposhtur Kamerunin me rezultat 1-0. Ndeshja e zhvilluar...

Kupa e Botës/Shaqiri asiston, Embolo i jep fitore Zvicres

më 11.2022 - Populli

Zvicra e ka nisur në mënyrë perfekte Kampionatin Botëror Katar 2022 duke e mundur Kamerunin me rezultat minimal 1-0. Helvetikët kaluan në epërsi 1:0 me golin e Breel Embolos (48’), pas asistimit të Xherdan...

Zvicra e nis me fitore Botërorin

më 11.2022 - Epoka e Re

Kombëtarja e Zvicrës e nis me këmbën e mbarë Kupën e Botës duke marrë një fitore minimale 1-0 ndaj Kamerunit. Skuadra helvete do të realizonte golin e vetëm në fillimin e pjesës së dytë. Xherdan Shaqiri...

Formacionet zyrtare Zvicër-Kamerun, Xhaka e Shaqiri do të kenë përballë portierin e Interit Onana

më 11.2022 - Albeu

Zvicra do të debutojë ditën e sotme në Botëror, më saktë në orën 11:00 kundër Kamerunit. Zvicra ka në përbërje lojtarë tepër cilësore dhe të aftë për të luajtur si një grup, dhe me lojtarë kryesorë si...

Në ora 11:00 në fushë do të zbresin Xhaka e Shaqiri! Sot ndeshje drithëruese në Kampionatin Botëror

më 11.2022 - TV21

Kampionati Botëror i futbollit do të vazhdojë sot me katër sfida të tjera jashtëzakonisht interesante. Nga ora 11:00 në fushë do të zbresin shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në përballjen ndërmjet...

Spanja, “tiki-taka” dhe 7 gola për të larguar “mallkimin” dhe për rekorde

më 11.2022 - SuperSport

Përfaqësuesja spanjolle “shkatërroi” Kosta Rika-n me rezultatin e thellë 7-0 në ndeshjen e parë të Grupit E. Kështu, Spanja largon “mallkimin” e ndeshjeve të para, pasi për herë të parë që nga 2006 dhe...

Formacionet zyrtare Zvicër-Kamerun, Xhaka e Shaqiri do të kenë përballë portierin e Interit Onana

më 11.2022 - ABC News

Zvicra do të debutojë ditën e sotme në Botëror, më saktë në orën 11:00 kundër Kamerunit. Zvicra ka në përbërje lojtarë tepër cilësore dhe të aftë për të luajtur si një grup, dhe me lojtarë kryesorë si...

Zvicër-Kameruni, formacionet zyrtare, live në RTK

më 11.2022 - RTK

Dueli ndërmjet Zvicër dhe Kamerunit, është dueli i parë i sotëm që luhet në kuadër të Kupës së Botës ‘Katar 2022’, sfidë që vjen drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Zvicra dhe Kameruni...

Granit Xhaka i prin si kapiten Zvicrës në ndeshjen e parë të Botërorit

më 11.2022 - OraInfo

Zvicra do të luajë sonte ndeshjen e parë në Botëror kundër Kamerunit në kuadër të Grupit G të Katari 2022 Zvicra kishte befasuar të gjithë pasi që u kualifikua nga vendi i parë në Botëror, para kampionit...

Zvicër në epërsi ndaj Kamerunit, asiston Shaqiri

më 11.2022 - Gazeta Metro

Pasi përfunduan 45 minutat e para në ndeshjen Zvicër – Kamerun, portat mbetën të paprekura, por me tu kthyer në fushën e blertë, Xherdan Shaqiri asistoi te Embolo, ku ky i fundit gjeti golin dhe kaloi...

Kampionati Botëror vazhdon sot me katër super ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H. Ditën e nis grupi G,...

Zvicër-Kamerun: Helvetikët në epërsi, shqiptari asistues

më 11.2022 - Gazeta Metro

Pasi përfunduan 45 minutat e para në ndeshjen Zvicër – Kamerun, portat mbetën të paprekura, por me tu kthyer në fushën e blert, Xherdan Shaqiri asistoi te Embolo, ku ky i fundit gjeti golin dhe kaloi zvicërranët...

Spanja vendos një rekord interesant ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - Zhurnal

Kombëtarja e Spanjës ka vendosur një rekord në përballjen me Kosta Rikën.Spanja kompletoi 549 pasime vetëm në pjesën e parë të ndeshjes, që është një rekord, pasi që spanjollët bëhen skuadra me më shumë...

Sot përfundon raundi i parë i Botërorit/ ‘Shqiptarët’ e Zvicrës zbresin në fushë, spikat dueli Brazil-Serbi

më 11.2022 - Syri

Sot përfundon xhiroja e parë e Botërorit në Katar me ndeshjet në grupet G dhe H, dhe ndeshjet më interesante për ne shqiptarët janë padyshim: Zvicër-Kamerun dhe Brazil-Serbi. Ndeshja Zvicër-Kamerun nis...

Zvicra përpara, shënon Embolo me asistim të Shaqirit

më 11.2022 - Arbresh

Zvicra ka shënuar golin e parë në Botëror kundër Kamerunin. Xherdan Shaqiri bëri një depërtim të mirë nga krahu i djathtë i fushës për të asistuar për Bred Embolo. Zvicra po përballet me Kamerunin, në...

Zvicra në epërsi ndaj Kamerunit

më 11.2022 - Epoka e Re

Kombëtarja e Zvicrës ka kaluar në epërsi në ndeshjen ndaj Kamerunit (1-0). Zviceranëve iu ka mjaftuar vetëm tre minuta në pjesën e dytë për të kaluar në epërsi. Xherdan Shaqiri e shërbeu për mrekulli Breel...

Spanja vendos një rekord interesant ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - Alsat-M

Kombëtarja e Spanjës ka vendosur një rekord në përballjen me Kosta Rikën.Spanja kompletoi 549 pasime vetëm në pjesën e parë të ndeshjes, që është një rekord, pasi që spanjollët bëhen skuadra me më shumë...

Luis Enrike nuk e fsheh kënaqësinë, por mban Spanjën me këmbë në tokë: Botërorit i shkojmë deri në fund!

më 11.2022 - Panorama

Spanja ka arritur fitoren më të thellë të saj në historinë e Botërorëve, duke shkërmoqur Kosta Rikën 7-0. Deri më tani rekordin e mbante Spanja e Luis Enrikes, kur ky vetë luante në fushë në vitin 1998-të...

‘Katar 2022’, shqiptarët e Zvicrës në aksion, live në RTK

më 11.2022 - RTK

Kampionati Botëror ‘Katar 2022’ vazhdon sot me katër ndeshjet e radhës, ndeshje të cilat do të transmetohen drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Dita e sotme në ‘Katar 2022’ do të nis me...

Kampionati Botëror vazhdon sot me katër super ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Reporteri

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H. Ditën e nis grupi G,...

Sot do të zhvillohen katër përballje nga grupet G dhe H

më 11.2022 - Alsat-M

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së botës “Katar 2022”, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, Ditën e nis grupi G, me ndeshjen Zvicër –...

Zvicra me dominim të lehtë, por s’ka gola në pjesën e parë ndaj Kamerunit

më 11.2022 - KosovaPress

Një dominim i lehtë në posedim të topit dhe kontrollim i ndeshjes nuk ia ka mundësuar Zvicrës për ta mbyllur me epërsi pjesën e parë ndaj Kamerunit. Në këtë ndeshje e cila është e vlefshme për grupin G...

Luis Enrique tallet me Kosta Rikën: Ishte kundërshtar i fortë

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Spanja ka marrë fitoren më të thellë deri më tani në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’. ‘La Roya’ ishin të pamëshirshëm pasi mposhtën Kosta Rikën me rezultat të thellë 7-0. Trajneri spanjoll, Luis Enrique...

Spanja fitoi 7-0, Luis Enrique: Kosta Rika ishte kundërshtar i fortë

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja ka marrë fitoren më të thellë deri më tani në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’. ‘La Roya’ ishin të pamëshirshëm pasi mposhtën Kosta Rikën me rezultat të thellë 7-0. Trajneri spanjoll, Luis Enrique...

Zvicra – Kameruni, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Infokusi

Zvicra do të përballet me Kamerunin, në kuadër të ndeshjes së parë në grupin G. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Al Janoub”, me fillim nga ora 11:00. Nga fillimi do të luajnë dyshja shqiptare, Xherdan...

Luis Enrique: Kos Rika na krijoi probleme, tani mendjen e kemi te gjermanët

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Spanja ka marrë fitoren më të thellë deri më tani në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’. ‘La Roya’ ishin të pamëshirshëm pasi mposhtën Kosta Rikën me rezultat të thellë 7-0. Trajneri spanjoll, Luis Enrique...

Këto janë katër super ballafaqimet e sotme në Kupën e Botës 2022

më 11.2022 - GazetaBlic

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H. Ditën e nis grupi G,...

Kampionati Botëror vazhdon sot me katër super ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Bota Sot

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H. Ditën e nis grupi G,...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Ina

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, Ditën e nis grupi G,...

Granit Xhaka i prin si kapiten Zvicrës në ndeshjen e parë të Botërorit

më 11.2022 - Almakos

Zvicra do të luajë sonte ndeshjen e parë në Botëror kundër Kamerunit në kuadër të Grupit G të Katari 2022 Zvicra kishte befasuar të gjithë pasi që u kualifikua nga vendi i parë në Botëror, para kampionit...

Zvicër – Kamerun, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Epoka e Re

Zvicra do të përballet me Kamerunin, në kuadër të ndeshjes së parë në grupin G. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Al Janoub”, me fillim nga ora 11:00. Nga fillimi do të luajnë dyshja shqiptare, Xherdan...

Rekordi i çmendur i Spanjës, i vendosur në ndeshjen ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - Lajm

Spanja ka vendosur një rekord në ndeshjen e djeshme kundër Kosta Rikës. Kombëtarja e Spanjës ka marrë fitoren më të thellë në këtë Kampionat Botëror, duke mposhtur Kosta Rikën me rezultatin 7:0, shkruan...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Lajm

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, shkruan lajmi.net. Ditën...

Granit Xhaka i prin si kapiten Zvicrës në ndeshjen e parë të Botërorit

më 11.2022 - Fakti Ditor

Zvicra do të luajë sonte ndeshjen e parë në Botëror kundër Kamerunit në kuadër të Grupit G të Katari 2022 Zvicra kishte befasuar të gjithë pasi që u kualifikua nga vendi i parë në Botëror, para kampionit...

Zvicër – Kamerun | Këto janë formacionet startuese

më 11.2022 - Insajderi.org

Zvicra do të ndeshet në Kupën e Botës për herë të parë në histori me Kamerunin. Skuadra zvicerane e Murat Yakin u kualifikua pa humbur asnjë ndeshje, duke siguruar një kalim në finale përpara kampionëve...

Rekordi i çmendur i Spanjës, i vendosur në ndeshjen ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - Lajmi.net

Spanja ka vendosur një rekord në ndeshjen e djeshme kundër Kosta Rikës. Kombëtarja e Spanjës ka marrë fitoren më të thellë në këtë Kampionat Botëror, duke mposhtur Kosta Rikën me rezultatin 7:0, shkruan...

Botërori sot me sfida drithëruese, Xhaka e Shaqiri zbresin në fushë, po ashtu edhe yjet e Brazilit dhe CR7

më 11.2022 - Fakti Ditor

Kampionati Botëror i futbollit do të vazhdojë sot me katër sfida të tjera jashtëzakonisht interesante. Nga ora 11:00 në fushë do të zbresin shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në përballjen ndërmjet...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Lajmi.net

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, shkruan lajmi.net. Ditën...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje, luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Gazeta Metro

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H. Ditën e nis grupi G,...

Botërori me sfida drithëruese, Xhaka e Shaqiri zbresin në fushë, po ashtu edhe yjet e Brazilit

më 11.2022 - KosovaPress

Kampionati Botëror i futbollit do të vazhdojë sot me katër sfida të tjera jashtëzakonisht interesante. Nga ora 11:00 në fushë do të zbresin shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në përballjen ndërmjet...

Kupa e Botës/ Sot dita e shqiponjave të Zvicrës

më 11.2022 - Populli

Sot në orën 11:00, Zvicra e shqiptarëve, Xhaka, Jashari dhe Shaqiri do të tregojë forcën në duelin kundër Kamerunit. Skuadra helvete ka fituar takimin e vetëm me kundërshtar afrikan në Kupën e Botës në...

Spanja vendos rekord të ri në ndeshjen me Kosto Riken

më 11.2022 - Arbresh

Spanja ka vendosur një rekord në ndeshjen e djeshme kundër Kosta Rikës. Kombëtarja e Spanjës ka marrë fitoren më të thellë në këtë Kampionat Botëror, duke mposhtur Kosta Rikën me rezultatin 7:0, Jo vetëm...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Press Online

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, shkruan lajmi.net. Ditën...

Kampionati Botëror vazhdon sot me katër super ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Lapsi

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H. Ditën e nis grupi G,...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

më 11.2022 - Arbresh

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, Ditën e nis grupi G,...

Belgjika e nis mirë Botërorin, fiton minimalisht ndaj Kanadës

më 11.2022 - Politiko.mk

AL-RAYYAN – Kevin De Bruyne of Belgium reacts during the FIFA World Cup Qatar 2022 group F match between Belgium and Canada at Ahmad Bin Ali Stadium on November 23, 2022 in Al-Rayyan, Qatar. AP | Dutch...

Xhiroja e fundit e Kupës së Botës

më 11.2022 - Klan

Xhiroja e fundit e Kupës së Botës Në fushë grupi G e H, Zvicra sfidon Kamerunin, në provë Portugalia e Brazili Në orën 11:00, Zvicra e shqiptarëve, Xhaka, Jashari dhe Shaqiri do tregojë forcën në duelin...

Belgjika e nis mirë Botërorin, fiton minimalisht ndaj Kanadës

më 11.2022 - Alsat-M

Belgjika e ka nisur në mënyrën e duhur Kampionatin Botëror të futbollit duke triumfuar ndaj Kanadës me rezultat 1-0. Në fakt, kanadezët u treguan skuadër mjaftë e fortë gjatë gjithë ndeshjes. Madje, ata...

Belgjika fiton me mund të madh ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Tetova Sot

Belgjika ka shënuar një fitore të mundimshme ndaj Kanadasë në ndeshjen e tyre të parë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar. Ndeshja u vendos në pjesën e parë, kur Batshuayi realizoi në minutën...

Belgjika e nis mirë Botërorin, fiton minimalisht ndaj Kanadës

më 11.2022 - Desk.al

AL-RAYYAN – Kevin De Bruyne of Belgium reacts during the FIFA World Cup Qatar 2022 group F match between Belgium and Canada at Ahmad Bin Ali Stadium on November 23, 2022 in Al-Rayyan, Qatar. AP | Dutch...

Belgjika merr fitore minimale ndaj Kanadasë dhe kryeson grupin F

më 11.2022 - Top Channel

Belgjika e ka mbyllur me fitore ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa triumfoi me rezultatin 1-0 ndaj Kanadasë. Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, me Kanadanë...

Fitorja me 7 gola, Enrique: Kam 10 ditë që ua them, megjithatë Kosta Rika ishte kundërshtar i fortë

më 11.2022 - SuperSport

Pas suksesit 7-0 kundër Kosta Rikës, trajneri i Spanjës, Luis Enrique, theksoi se e ka thënë prej kohësh që skuadra e tij është në formë shumë të mirë. Në konferencën për mediet pas kësaj sfide, tekniku...

Belgjika fiton ndeshjen e parë ndaj Kanadasë, merr primatin në grup

më 11.2022 - Ina

Ka përfunduar ndeshja mes Belgjikës dhe Kanadasë.Skuadra e drejtuar nga Roberto Martinez ka siguruar fitoren e parë në Katar, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar ishte 1 me 0, me golin e vetëm...

Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai

më 11.2022 - Ina

Xherdan Shaqiri, djali nga Kosova, ylli i kombëtares së Zvicrës, kudo që shkon ka fansa. Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai, duke i kërkuar edhe autograf! Kjo mrekulli...

Courtois pret penallti, Batshuayi shënon, Belgjika kalon me sukses Kanadanë

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Belgjika e ka nisur me një fitore minimale Botërorin 2022 teksa ka mundur Kanadanë me shifrat 1-0, në një sfidë ku “Djajtë e Kuq” kanë vuajtur shumë për të siguruar tre pikët dhe për të marrë kreun e grupit....

Luis Enrique: Nga nesër në mëngjes do të fokusohemi në ndeshjen kundër Gjermanisë

më 11.2022 - Lajmi.net

Pas suksesit 7-0 kundër Kosta Rikës, trajneri i Spanjës, Luis Enrique, theksoi se e ka thënë prej kohësh që skuadra e tij është në formë shumë të mirë. Në konferencën për mediet pas kësaj sfide, tekniku...

Belgjika merr fitore me shumë vuajtje ndaj Kanadasë që humbi edhe penallti

më 11.2022 - InfoShqip

Belgjika ka marr fitore një fitore të rëndësishme, por me shumë vuajtje ndaj Kanadasë (1-0) në ndeshjen hapesë për këto dy ekipe në grupin H në Kupën e Botës. Kanadazët e ishin shumë të mirë në start,...

Nesër ndeshje fantastike në Kupën e Botës, në fushë zbresin Xhaka dhe Shaqiri, Brazili gati për spektakël

më 11.2022 - GazetaBlic

Kupa e Botës vazhdon edhe nesër me disa ndeshje jashtëzakonisht interesante. Në fushë zbresin edhe shqiptarët me Zvicrën, me Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin që kërkojnë vetëm fitoren në ndeshjen e parë...

Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai

më 11.2022 - Bota Sot

Xherdan Shaqiri, djali nga Kosova, ylli i kombëtares së Zvicrës, kudo që shkon ka fansa. Kështu nuk e keni pa djalin e Kosovës, e gjithë Zvicra i ka sytë nga ai, duke i kërkuar edhe autograf! Kjo mrekulli...

Belgjika fiton me vështirësi ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Koha.net

Përfaqësuesja e Belgjikës ka fituar me vështirësi përballë Kanadasë në ndeshjen e tyre të parë të Grupit F. Belgjika të mërkurën mbrëma fitoi 1:0 përballë kanadezëve. Belgjika prinë me tri pikë, Kroacia...

Belgjika triumfon me vuajtje

më 11.2022 - TV21

Belgjika ka vuajtur nda Kanadasë megjithatë ja ka dalë me sukses të rrëmbejë 3 pikë duke fituar 1-0. Goli i vetëm për skuadrën e Roberto Martinez u realizua nga Batshuayi në minutën e 44′. Belgjika mban...

Belgjika fiton me mund të madh ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Reporteri

Belgjika ka shënuar një fitore të mundimshme ndaj Kanadasë në ndeshjen e tyre të parë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar. Ndeshja u vendos në pjesën e parë, kur Batshuayi realizoi në minutën...

Nuk kishte ndodhur që nga viti 1978, kjo është statistika e pazakontë që Kanadaja ka regjistruar sonte

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Belgjikës dhe Kanadasë. Skuadra e drejtuar nga Roberto Martinez ka siguruar fitoren e parë në Katar, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar ishte 1 me 0, me golin e...

Belgjika e vetmja me tri pikë në grupin F, Kanadaja tregohet e fortë

më 11.2022 - Zeri

Ka përfunduar ndeshja mes Belgjikës dhe Kanadasë, në të cilën belgët fituan me rezultat minimal 1-0. Edhe pse humbi, Kanadaja doli të jetë një arrë e fortë për Belgjikën, pasi tregoi dominim dhe në shumicën...

Belgjika merr fitore me shumë vuajtje ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Koha.mk

Belgjika ka marr fitore një fitore të rëndësishme, por me shumë vuajtje ndaj Kanadasë (1-0) në ndeshjen hapesë për këto dy ekipe në grupin H në Kupën e Botës. Kanadazët e ishin shumë të mirë në start,...

Nuk kishte ndodhur që nga viti 1978, kjo është statistika e pazakontë që Kanadaja ka regjistruar sonte

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Belgjikës dhe Kanadasë. Skuadra e drejtuar nga Roberto Martinez ka siguruar fitoren e parë në Katar, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar ishte 1 me 0, me golin e...

Belgjika triumfon me vuajtje

më 11.2022 - Albeu

Belgjika ka vuajtur nda Kanadasë megjithatë ja ka dalë me sukses të rrëmbejë 3 pikë duke fituar 1-0. Goli i vetëm për skuadrën e Roberto Martinez u realizua nga Batshuayi në minutën e 44′. Belgjika mban...

VIDEO/ “No Lukaku, No Problem”, Belgjika cinike, ndaj Kanadasë mjafton Bats...

më 11.2022 - BalkanWeb

Belgjika e ka filluar me këmbën e mbarë rrugëtimin në Botërorin e Katarit, duke marrë një fitore minimale por të mjaftueshme për sukses. Përfaqësuesja e “Djajve të kuq” triumfoi 1-0 ndaj Kanadasë. Sfida...

Belgjikë-Kanada, Batshuayi zhbllokon sfidën

më 11.2022 - Top Channel

Belgjikë-Kanada është sfida që mbyll ditën e katërt të Kupës së Botës Katar 2022. Kanadaja fiton penallti në minutën e tetë Carrasco preku topin me dorë në zonë. Pas verifikimit në VAR, arbitri i dha penallti...

VIDEO/ Belgjika merr fitore minimale ndaj Kanadasë dhe kryeson grupin F

më 11.2022 - SuperSport

Belgjika e ka mbyllur me fitore ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Kupën e Botës Katar 2022, ndërsa triumfoi me rezultatin 1-0 ndaj Kanadasë. Ndeshja ishte shumë e luftuar nga të dyja anët, me Kanadanë...

Belgjika e nis me fitore Kupën e Botës, mposht Canadan

më 11.2022 - Aktuale

Belgjika e ka nisur me fitore Kampionatin Botëror ”Katar 2022”. Marketing Belgët mposhtën Canadan me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm në ndeshje e ka shënuar Michy Batshuayi, në minutën e 44-të. Vlen...

Courtois pret penallti, Batshuayi shënon, Belgjika kalon me sukses Kanadanë

më 11.2022 - Syri

Belgjika e ka nisur me një fitore minimale Botërorin 2022 teksa ka mundur Kanadanë me shifrat 1-0, në një sfidë ku “Djajtë e Kuq” kanë vuajtur shumë për të siguruar tre pikët dhe për të marrë kreun e grupit....

Mposhtet Kanadaja/ Belgjika vuan, por merr 3 pikët

më 11.2022 - Opinion

Vetëm 3 pikët mund ta justifikojnë Belgjikën në ndeshjen e parë në Katar ndaj Kanadasë. Belgët, me shumë lojtar veteran në fushën e lojës, vuajtën shumë shpejtësinë e kanadezëve të udhëhequr Davies i Bayern...

Belgjika fiton ndeshjen e parë ndaj Kanadasë, merr primatin në grup

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Belgjikës dhe Kanadasë. Skuadra e drejtuar nga Roberto Martinez ka siguruar fitoren e parë në Katar, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar ishte 1 me 0, me golin e...

VIDEO/ Belgjika triumfon me vuajtje

më 11.2022 - ABC News

Belgjika ka vuajtur nda Kanadasë megjithatë ja ka dalë me sukses të rrëmbejë 3 pikë duke fituar 1-0. Goli i vetëm për skuadrën e Roberto Martinez u realizua nga Batshuayi në minutën e 44′. Belgjika mban...

Kanadaja gabon penalltinë, Belgjika merr fitoren dhe kreun e grupit falë një goli

më 11.2022 - Java News

Belgjika fitoi 1-0 kundër Kanadasë në grupin F të Kupës së Botës. Në ndeshjen debutuese në këtë event, të dyja skuadrat dhuruan emocione në një 90 minutësh të mbushur me raste. Goli i vetëm i ndeshjes...

Spanjë-Kosta Rikë, ndeshja e rekordeve të Botërorit të Katarit

më 11.2022 - BalkanWeb

Spanja turpëroi 7-0 Kosta Rikën, duke regjistruar një fitore historike në Kupën e Botës. Por nuk është vetëm kjo statistika për rekord, pasi janë edhe disa të tjera. 1.Për herë të parë në historinë e tyre,...

Belgjika në epërsi

më 11.2022 - Koha.net

Përfaqësuesja e Belgjikës është në epërsi ndaj Kanadasë pas pjesës së parë. Kjo ndeshje i takon Grupit F dhe rezultati është 1:0 në favor të belgëve pas 45 minutave të parë. Golin për Belgjikën e shënoi...

Gundogan shpërthen ndaj kombëtares gjermane

më 11.2022 - Bota Sot

Humbja ndaj Japonisë ka ndezur menjëherë kampin te Gjermania me deklarata të rënda të Ilkai Gyndogan. Mesfushori 32-vjeçar, nuk është kursyer në kritikat e tij ndaj shokëve të skuadrës teksa ka vënë në...

Enrique pas fitores kundër Kosta Rikës: Ishim të jashtëzakonshëm

më 11.2022 - RTK

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique është shprehur i kënaqur me fitoren dhe paraqitjen e të besuarve të tij në fitoren kundër Kosta Rikës. Spanja e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Kupën...

Japonia mund Gjermaninë

më 11.2022 - Klan

Japonia mund Gjermaninë Aziatikët fitojnë me përmbysje Pas humbjes së Argjentinës me Arabinë Saudite në Botëror u shënua një tjetër rezultat surprizë me Gjermaninë që u mund nga Japonia po me përmbysje...

Përfundon ndeshja: Belgjika, me “çykë të zorit”, fiton ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Lajmi.net

Belgjika ka arritur ta fitojë ndeshjen ndaj Kanadasë, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Gjithsesi, ndonëse u prit se kjo përballje do të kryhet me goleadë, nuk ndodhi ashtu. Belgët shënuan...

Belgjika triumfon me vuajtje

më 11.2022 - Shenja

Belgjika ka vuajtur nda Kanadasë megjithatë ja ka dalë me sukses të rrëmbejë 3 pikë duke fituar 1-0. Goli i vetëm për skuadrën e Roberto Martinez u realizua nga Batshuayi në minutën e 44′. Belgjika mban...

Belgjika fiton ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Flaka

Belgjika ka arritur ta fitojë ndeshjen ndaj Kanadasë, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Gjithsesi, ndonëse u prit se kjo përballje do të kryhet me goleadë, nuk ndodhi ashtu. Belgët shënuan...

Messi i fton në takim urgjent futbollistët e Argjentinës pas humbjes ndaj Arabisë

më 11.2022 - SportMania

Lionel Messi ka kërkuar mbrëmë që të mbahet një takim mes lojtarëve të Argjentinës. Argjentina e nisi me një humbje rrugëtimin në Katar 2022, duke u mposhtur 1:2 nga Arabia Saudite. Por, një barazim i...

VIDEO/ Belgjika triumfon me vuajtje

më 11.2022 - Open-TV

Belgjika ka vuajtur nda Kanadasë megjithatë ja ka dalë me sukses të rrëmbejë 3 pikë duke fituar 1-0. Goli i vetëm për skuadrën e Roberto Martinez u realizua nga Batshuayi në minutën e 44′. Belgjika mban...

Belgjika zhbllokon rezultatin ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Albeu

Belgjika ka kaluar në avantazh ndaj Kanadasë. Michy Batshuayi realizoi lehtësit në minutën e 44′. SHIKO GOLIN /G.D albeu.com/

VIDEO/ Belgjikë-Kanada, Batshuayi zhbllokon sfidën

më 11.2022 - SuperSport

Belgjikë-Kanada është sfida që mbyll ditën e katërt të Kupës së Botës Katar 2022. Kanadaja fiton penallti në minutën e tetë Carrasco preku topin me dorë në zonë. Pas verifikimit në VAR, arbitri i dha penallti...

VIDEO/ Belgjika zhbllokon rezultatin ndaj Kanadasë

më 11.2022 - ABC News

Belgjika ka kaluar në avantazh ndaj Kanadasë. Michy Batshuayi realizoi lehtësit në minutën e 44′. SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/

Courtoisi shpëton Belgjikën

më 11.2022 - Koha.net

Thibaut Courtois e ka shpëtuar skuadrën e Belgjikës pa pranuar gol. Alphonso Davies i Kanadasë nuk shënoi nga penalltia, pasi më i suksesshëm se ai doli portieri shtatlartë i belgëve, Courtois. Kanadaja...

Zhbllokohet më në fund ndeshja, Belgjika në epërsi ndaj Kanadasë

më 11.2022 - GazetaBlic

Belgjika ka kaluar në avantazh ndaj Kanadasë. Batshuayi ka realizuar në minutën e 44-të për 0 me 1, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një pasim i gjatë nga mbrojtja, me sulmuesin belg që shënoi gol të bukur. Ja pamjet – VIDEO .

VIDEO/ Davies humbet penallti, Courtois shpëton Belgjikën

më 11.2022 - SuperSport

Belgjikë-Kanada është sfida që mbyll ditën e katërt të Kupës së Botës Katar 2022. Kanadaja fiton penallti në minutën e tetë Carrasco preku topin me dorë në zonë. Pas verifikimit në VAR, arbitri i dha penallti...

Belgjikë-Kanada, publikohen formacionet zyrtare. Pa Lukakun por me Hazard, “djajtë e kuq” duan kreun e grupit

më 11.2022 - Panorama

Belgjika luan sot një sfidë të rëndësishme ndaj Kanadasë, duke qenë e ndërgjegjshme që një fitore i jep menjëherë kreun e grupit e vetme. Barazimi mes Kroacisë dhe Marokut sot hap skenarë të rëndësishëm...

Disfata me Japoninë, Gundogan shpërthen ndaj skuadrës: Nuk është shënuar ndonjëherë më lehtë se ndaj nesh, lojtarët nuk donin topin

më 11.2022 - Panorama

Humbja ndaj Japonisë ka ndezur menjëherë kampin te Gjermania me deklarata të rënda të Ilkai Gyndogan. Mesfushori 32-vjeçar, nuk është kursyer në kritikat e tij ndaj shokëve të skuadrës teksa ka vënë në...

Mbyllet pjesa e parë: Belgjika në avantazh minimal ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes të Belgjikës dhe Kanadasë, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Belgët janë duke kryesuar me rezultat 1-0, transmeton lajmi.net. Ishte Batshuay...

Pa Lukakun por me Hazard

më 11.2022 - Bota Sot

Pa Lukakun por me Hazard, “djajtë e kuq” duan kreun e grupit! Belgjika luan sot një sfidë të rëndësishme ndaj Kanadasë, duke qenë e ndërgjegjshme që një fitore i jep menjëherë kreun e grupit e vetme. Barazimi...

Spanja e frikshme, 7 gola Kosta Rikës

më 11.2022 - Ina

Spanja fitoi 7-0 ndeshjen ndaj Kosta Rikës, duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin në Botërorin e Katarit. Djemtë e Luis Enriques u argëtuan, krijuan shumë raste për gol, dominuan kundërshtarët...

Gavi lojtari i ndeshjes në përballjen Spanjë – Kosta Rikë

më 11.2022 - Lajmi.net

Mesfushori Gavi është zgjedhur lojtari i ndeshjes në përballjen Spanjë – Kosta Rikë. Futbollisti shënoi një supergol në fund të ndeshjes, por pos kësaj pati edhe momente të tjera magjie gjatë 90 minutave....

Njeriu i pritjes së penalltive, Courtois me super pritje ndaj Canadas

më 11.2022 - Infokusi

Portieri Thibaut Courtois po vazhdon të ketë paraqitje fantastiike. Ai së fundi shpëtoi kombëtaren e Belgjikës në Kampionatin Botëror. Portieri i Real Madridit priti penalltinë e Alphonso Davies në ndeshjen kundër Canadasë.

Belgjika fiton me mund të madh ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Gazeta Metro

Belgjika ka shënuar një fitore të mundimshme ndaj Kanadasë në ndeshjen e tyre të parë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar. Ndeshja u vendos në pjesën e parë, kur Batshuayi realizoi në minutën...

Formacione zyrtare/ Belgjikë-Kanada, ja si rreshtohen skuadrat

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Belgjika – Kanadaja, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Belgjika do të synojë të mos e bëjë ndonjë hap fals, në mënyrë që ta shfrytëzojë gabimin...

Belgjika fiton me vuajtje ndaj Kanadasë, Thibaut Courtois mbetet “kështjellë” e pakapërcyeshme

më 11.2022 - FaxWeb

Belgjika ka marrë një fitore të rëndësishme, por me shumë vuajtje ndaj Kanadasë (1-0) në ndeshjen hapesë për këto dy ekipe në grupin H në Kupën e Botës. Kanadazët u shfaqën të etur duke rrezikuar disa...

Kupa e Botës/ Blegjikës i mjaftoi Courtouis dhe një gol për fitore

më 11.2022 - Populli

Belgjika e ka filluar me këmbën e mbarë rrugëtimin në Botërorin e Katarit, duke marrë fitore minimale, por të mjaftueshme për sukses. Përfaqësuesja e “Djajve të kuq” triumfoi 1-0 ndaj Kanadasë. Sfida nisi...

Belgjika fiton me rezultat minimal ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Arbresh

Belgjika ka marr fitore një fitore të rëndësishme, por me shumë vuajtje ndaj Kanadasë (1-0) në ndeshjen hapesë për këto dy ekipe në grupin H në Kupën e Botës. Kanadazët e ishin shumë të mirë në start,...

VIDEO/ Festival golash dhe rekord, Spanja e frikshme në Doha, “Furia ...

më 11.2022 - BalkanWeb

Spanja tregohet e pamëshirshme në ndeshjen e parë të Botërorit, teksa fitoi me goleadë 7-0 ndaj Kosta Rikës.Në Doha, siparin e golave e hapi Dani Olmo, që pas një lëvizje të bukur dërgoi sferën në rrjetë.Dyfishimi...

Spanja e frikshme, shkaktoi “tërmet” 7 ballë

më 11.2022 - Zhurnal

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije. Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′,...

“Manita” e Spanjës, adoleshenti shënon në debutim

më 11.2022 - Top Channel

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Belgjika fiton me mund të madh ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Fakti Ditor

Belgjika ka shënuar një fitore të mundimshme ndaj Kanadasë në ndeshjen e tyre të parë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Katar. Ndeshja u vendos në pjesën e parë, kur Batshuayi realizoi në minutën...

Spanja argëtohet ndaj Costa Rikës, shkakton 'tërmet' 7 ballë në Katar

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Spanja fitoi 7-0 ndeshjen ndaj Kosta Rikës, duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin në Botërorin e Katarit. Djemtë e Luis Enriques u argëtuan, krijuan shumë raste për gol, dominuan kundërshtarët...

Nuk dominon, por fiton – Kanada mposhtet nga Belgjika

më 11.2022 - Insajderi.org

Belgjika ka arritur ta fitojë ndeshjen ndaj Kanadasë, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Gjithsesi, ndonëse u prit se kjo përballje do të kryhet me goleadë, nuk ndodhi ashtu. Belgët shënuan...

Lojtarët e Argjentinës u takuan mbrëmë pas ndeshjes Poloni – Meksikë, me kërkesën e Messit

më 11.2022 - Insajderi.org

Lionel Messi ka kërkuar mbrëmë që të mbahet një takim mes lojtarëve të Argjentinës. Argjentina e nisi me një humbje rrugëtimin në Katar 2022, duke u mposhtur 1:2 nga Arabia Saudite. Por, një barazim i...

Belgjika mund Kanadanë me rezultat minimal, nuk kënaq shumë me lojë

më 11.2022 - Ekonomia Online

Kombëtarja e Belgjikës e ka nisur me fitore Kupën e Botës, por duke triumfuar me shumë vështirësi kundër Kanadasë në kuadër të Grupit F. Golin që vulosi epilogun e këtij takimi e realizoi Batshuayi në...

Belgjika arrin fitore minimale ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Epoka e Re

Belgjika e ka filluar me këmbën e mbarë rrugëtimin në Botërorin e Katarit, duke marrë një fitore minimale por të mjaftueshme për sukses. Përfaqësuesja e “Djajve të kuq” triumfoi 1-0 ndaj Kanadasë. Sfida...

Spanja tregon talentin që në start, dhuron spektakël dhe shënon shtatë gola kundër Kosta Rikës

më 11.2022 - Alsat-M

Spanja ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës me rezultat 7-0 në ndeshjen e parë në kuadër të grupit E të Kupës së Botës. Ndeshja nisi shumë mirë për ‘Furinë e Kuq’ që arriti të krijojë disa raste që në minutat...

Belgjika e nis mirë Botërorin, fiton minimalisht ndaj Kanadës

më 11.2022 - KosovaPress

Belgjika e ka nisur në mënyrën e duhur Kampionatin Botëror të futbollit duke triumfuar ndaj Kanadës me rezultat 1-0. Në fakt, kanadezët u treguan skuadër mjaftë e fortë gjatë gjithë ndeshjes. Madje, ata...

Publikohen formacionet zyrtare të sfidës Belgjikë-Kanada, live në RTK

më 11.2022 - RTK

Belgjikë-Kanada është një tjetër ndeshje që luhet sonte në kuadër të Kupës së Botës ‘Katar 2022’, sfidë kjo që vjen drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Belgët dhe kanadezët do të ballafaqohen...

7+, Spanja fiton me rezultat të thellë ndaj Costa Ricës

më 11.2022 - Aktuale

Spanja e ka nisur për mrekulli Kampionatin Botëror ”Katar 2022”. Marketing Skuadra e Luis Enriques mposhti Costa Ricën në ndeshjen e parë me rezultat të thellë 7-0. Serin e golave e hapi dani olmo në minutën...

Formacione zyrtare/ Belgjikë-Kanada, ja si rreshtohen skuadrat

më 11.2022 - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Belgjika – Kanadaja, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Belgjika do të synojë të mos e bëjë ndonjë hap fals, në mënyrë që ta shfrytëzojë gabimin...

Spanja tregon talentin që në start, dhuron spektakël dhe shënon shtatë gola kundër Kosta Rikës

më 11.2022 - Flaka

Spanja ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës me rezultat 7-0 në ndeshjen e parë në kuadër të grupit E të Kupës së Botës. Ndeshja nisi shumë mirë për ‘Furinë e Kuq’ që arriti të krijojë disa raste që në minutat...

Belgjika – Kanadaja, formacionet zyrtare

më 11.2022 - GazetaBlic

Belgjika e zhvillon sonte ndeshjen e parë në Kupën e Botës në Katar. Kombëtarja e drejtuar nga Roberto Martinez do të përballet me Kanadanë, shkruan GazetaBlic Sport. Për belgët do të mungojë Lukaku, i...

Spanja e pamëshirshme për Kosta Rikën

më 11.2022 - Epoka e Re

Spanja shënoi fitore të thellë 7-0 ndaj Kosta Rikës, duke treguar se do të jetë ndër favoritet për të rrëmbyer trofeun në Katar. Ishte një duel i zgjidhur për 30 minuta lojë nga spanjollët. Në minutën...

Shënoi 7 gola, Spanja shkatërron Kosta Rikën

më 11.2022 - Opinion

Spanja ka bindur në ndeshjen e parë në Botërorin e Katarit duke triumfuar bindshëm 7-0 me Kosta Rikën. Të besuarit e Luis Enrique-s e nisën furishëm ndeshjen, teksa dominuan totalisht, ndërsa shënuan 3...

Spanja e frikshme, shkakton “tërmet” 7 ballë në Katar

më 11.2022 - Albeu

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije. Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′,...

VIDEO/ Shtatë gola për tri pikët e para, Spanja argëtohet ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - SuperSport

Spanja fitoi 7-0 ndeshjen ndaj Kosta Rikës, duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin në Botërorin e Katarit. Djemtë e Luis Enriques u argëtuan, krijuan shumë raste për gol, dominuan kundërshtarët...

Spanja superiore në sfidën e parë të Botërorit, i shkakton debakël Kosta Rikës

më 11.2022 - Zeri

Kombëtarja e Spanjës e ka nisur mbarë Kampionatin Botëror të futbollit në Katar duke shënuar fitore të thellë 7:0 kundër Kosta Rikës, në kuadër të Grupit E. Dani Olmo hapi serinë e golave në minutën e...

VIDEO/ Spanja e frikshme, shkakton “tërmet” 7 ballë në Katar

më 11.2022 - ABC News

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije. Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′,...

Spanja argëtohet ndaj Costa Rikës, shkakton 'tërmet' 7 ballë në Katar

më 11.2022 - Syri

Spanja fitoi 7-0 ndeshjen ndaj Kosta Rikës, duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin në Botërorin e Katarit. Djemtë e Luis Enriques u argëtuan, krijuan shumë raste për gol, dominuan kundërshtarët...

Gavi shënon gol të shkëlqyer

më 11.2022 - Koha.net

Mesfushori i Barcelonës, Gavi, ka shënuar gol të shkëlqyer ndaj Kosta-Rikës. Gavi i Spanjës në minutën e 74-t, pas asistimit të Alvaro Moratas, shënoi me gjuajtje të fuqishme e të saktë për rezultatin...

Spanja e jashtëzakonshme në ndeshjen e parë, e ‘çmonton’ Kosta Rikën me 7 gola

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja ka siguruar një fitore fantastike në ndeshjen e parë të Kupës së Botës. ‘Furia e Kuqe’ ka triumfuar me rezultat 7:0 ndaj Kosta Rikës, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një paraqitje fantastike nga...

Spanja me rezultat tenistik ndaj Kosta Rikës, vjen goli i gjashtë

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja e ka realizuar edhe golin e gjashtë ndaj Kosta Rikës. Të drejtuarit e Luis Enrique kanë realizuar në fund të ndeshjes për 6 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Soler ka shënuar golin e gjashtë – VIDEO .

Belgjika në kërkim të fitores, formacionet zyrtare ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Albeu

Belgjika nis sot Kupën e Botës teksa përballë do ketë Kanadanë në ndeshjen e parë të Grupit F. Për ekipin e drejtuar nga Roberto Martinez do të mungojë Lukaku, i cili vijon të jetë i dëmtuar. FORMACIONET ZYRTARE:

Spanja avancon me epërsi të thellë

më 11.2022 - Koha.net

Ferran Torres ka shënuar edhe golin e dytë personal me Spanjën në Botërorin 2022. “La Roja” po shkon sigurt drejt fitores me rezultat të thellë. Sulmuesi i Barcelonës për 4:0 shënoi në minutën e 54-t....

VIDEO/ “Manita” e Spanjës, adoleshenti shënon në debutim

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Belgjika në kërkim të fitores, formacionet zyrtare ndaj Kanadasë

më 11.2022 - ABC News

Belgjika nis sot Kupën e Botës teksa përballë do ketë Kanadanë në ndeshjen e parë të Grupit F. Për ekipin e drejtuar nga Roberto Martinez do të mungojë Lukaku, i cili vijon të jetë i dëmtuar. FORMACIONET ZYRTARE:

Spanja luajti si “macja me miun” me Kosta Rikan

më 11.2022 - Populli

Spanja ka bindur në ndeshjen e parë në Botërorin e Katarit duke triumfuar bindshëm 7-0 me Kosta Rikën. Të besuarit e Luis Enrique-s e nisën furishëm ndeshjen, teksa dominuan totalisht, ndërsa shënuan 3...

Gavi me gol fantastik, Spanja ‘shkatërron’ Kosta Rikën

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja ka shënuar edhe golin e pestë ndaj Kosta Rikës. Gavi ka realizuar gol të bukur në minutën e 75-të, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një vollej goditje që përfundoi në rrjetën e Keylor Navas. Ja pamjet...

Tre gola për 20 minuta, Spanja e pamëshirshme në pjesën e parë

më 11.2022 - Top Channel

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Donin të bojkotonin Botërorin

më 11.2022 - Bota Sot

Një tjetër çmenduri është prodhuar në Katar pas fitores së djeshme të Arabisë Saudite kundër Argjentinës. Këtë herë është Japonia që ka arritur të fitojë ndaj Gjermanisë në shifrat 1-2. Pancerat kaluan...

VIDEO/ “Manita” e Spanjës, adoleshenti shënon debutimin në Botëror

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Tre gola për 20 minuta, Spanja e pamëshirshme në pjesën e parë

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Spanja – Kosta Rika e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Spanja është duke fituar me rezultat 3-0, falë golave të Olmos, Asensios dhe Ferran Torresit...

Spanja e nis aty ku e la, shënon sërish

më 11.2022 - Albeu

Spanja po dhuron show ndaj Costa Ricës. Pas një pjese të parë spektakolare, edhe e dyta nis furishëm. Iberikët kanë shënuar golin e 4, sërish me Torres me sulmuesin e Barcelonës që e mbyll me dopietë pasi...

Belgjika i shënon gol Kanadas në qastet e fundit të pjesës së parë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar me një gol të shënuar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Belgjikës dhe Kanadës. Ky ballafaqim është i vlefshëm për grupin F të Kampionatit Botëror dhe përkundër se belgët po dominojnë me posedimin...

Rilindja spektakolare e Rabiotit vazhdon edhe në Kupën e Botës

më 11.2022 - Koha.net

Doha, 23 nëntor - Mesfushori francez, Adrien Rabiot, po e shijon rilindjen e tij edhe në Kupën e Botës, katër vjet pasi refuzoi të përfshihej në listën rezervë në Botërorin e mbajtur në Rusi. Ai bëri një...

VIDEO/ Dygolësh i sulmuesit të Barçës, “poker” i Spanjës

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Shtatë gola për tri pikët e para, Spanja argëtohet ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - Shenja

Spanja fitoi 7-0 ndeshjen ndaj Kosta Rikës, duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin në Botërorin e Katarit. Djemtë e Luis Enriques u argëtuan, krijuan shumë raste për gol, dominuan kundërshtarët...

VIDEO/ “Tërmet 7-ballësh” dhe rekord, Spanja e frikshme me 7 gola në Doha, “torturon” Kosta Rikën e kap kreun e grupit

më 11.2022 - Java News

Spanja tregohet e pamëshirshme në ndeshjen e parë të Botërorit, teksa fitoi me goleadë 7-0 ndaj Kosta Rikës.Në Doha, siparin e golave e hapi Dani Olmo, që pas një lëvizje të bukur dërgoi sferën në rrjetë.Dyfishimi...

Spanja e nis aty ku e la, shënon sërish

më 11.2022 - ABC News

Spanja po dhuron show ndaj Costa Ricës. Pas një pjese të parë spektakolare, edhe e dyta nis furishëm. Iberikët kanë shënuar golin e 4, sërish me Torres me sulmuesin e Barcelonës që e mbyll me dopietë pasi...

Ferran Torres fantastik, Spanja e pandalshme, shënon edhe golin e katërt

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja e ka thelluar avantazhin ndaj Kosta Rikës edhe më shumë. Ferran Torres ka realizuar për 4 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Torres shënoi në minutën e 54-të, duke përfituar edhe nga reagimi i dobët...

Spanja tregon talentin që në start, dhuron spektakël dhe shënon shtatë gola kundër Kosta Rikës

më 11.2022 - Desk.al

Spanja ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës me rezultat 7-0 në ndeshjen e parë në kuadër të grupit E të Kupës së Botës. Ndeshja nisi shumë mirë për ‘Furinë e Kuq’ që arriti të krijojë disa raste që në minutat...

VIDEO/ Spanja e papërmbajtshme, mbyll llogaritë me Kosta Rikën që në pjesën...

më 11.2022 - BalkanWeb

Spanja ishte e papërmbajtshme në pjesën e parë ndaj Kosta Rikës. Në ndeshjen e parë të Botërorit të Katarit, Kombëtarja e drejtuar nga Luis Enrique po fiton 3-0. Në Doha, siparin e golave e hapi Dani Olmo,...

Nuk ndalet Spanja, shënon edhe golin e tretë

më 11.2022 - Alsat-M

Spanja po tregohet skuadër tejet e fuqishme ndaj Kostarikës dhe tashmë e ka hipotekuar fitoren pasi brenda gjysmë ore ka shënuar tre gola. Ferran Torres nga penalltia në minutën e 30’ e ka shënuar golin...

S'ndalet Spanja, rrit epërsinë

më 11.2022 - Koha.net

Përfaqësuesja e Spanjës nuk ka të ndalur në ndeshjen hapëse të Botërorit “Katari 2022”. Spanja e shënoi edhe golin e tretë ndaj Kosta Rikës. Pas penalltisë që e fitoi Jordi Alba, në minutën e 31-të Ferran...

Belgjika – Kanadaja, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Belgjika – Kanadaja, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 20:00, transmeton lajmi.net. Belgjika do të synojë të mos e...

“Furia e Kuqe” e dërrmon Kosta Rikën – Spanja triumfon me shtatë gola

më 11.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar ndeshja në mes të Spanjës dhe Kosta Rikës, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Epilogu i ndeshjes ishte 7-0, transmeton lajmi.net. Golat e ndeshjes u shënuan nga Olmo, Asensio,...

Tre gola për 20 minuta, Spanja e pamëshirshme në pjesën e parë

më 11.2022 - Syri

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Spanja – Kosta Rika e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Spanja është duke fituar me rezultat 3-0, falë golave të Olmos, Asensios dhe Ferran Torresit...

Spanja nuk ndalet, dyfishon rezultatin me Costa Rikën

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Spanja ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kosta Rikës, në takimin e vlefshëm për Grupin E të Botërorit “Katar 2022”. Sulmuesi merr një pasim të mirë në zonë nga Gavi dhe nuk gabon i vetëm para portës,...

Xhaka: Ne jemi gati për të bërë histori

më 11.2022 - Bota Sot

Kombëtarja e Zvicrës do ta nisë Botërorin në Katar të enjten kundër Kamerunit. Selektori i Zvicrës, Murat Yakin dhe kapiteni Granit Xhaka, iu përgjigjën pyetjeve të mediave para ndeshjes, shkruan “20 min”....

Spanja dominuese, shënon golin e dytë

më 11.2022 - Koha.net

Spanja ka shënuar golin e dytë në ndeshjen ndaj Kosta Rikës. Pas një tjetër aksioni mirë të ndërtuar, Marco Asensio shënoi pas harkimit të bukur të Jordi Albas, në minutën e 21-të. Spanja ka kaluar në...

VIDEO/ Tre gola për 20 minuta, Spanja e pamëshirshme në pjesën e parë

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Spanja me një aksion fantastik në avantazh kundër Kosta Rikës

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Kombëtarja e Spanjës ka kaluar në avantazh 1:0 në ndeshjen kundër Kosta Rikës. Dani Olmo ka realizuar gol të bukur në minutën e 11-të, pas një aksioni mirë të ndërtuar. Spanja dhe Kosta Rika po përballen në takimin e Grupit. VIDEO

Spanja ‘shpërthen’ në pjesën e parë ndaj Kosta Rikës, realizon tre gola në ‘Al Thumama Stadium’

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë ndeshjes mes Spanjës dhe Kosta Rikës. Rezultati pas 45 minutave të parë është 3 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një paraqitje e jashtëzakonshme nga kombëtarja e Luis Enrique,...

Spanja po e ‘shkatërron’ Kosta Rikën, realizon golin e tretë dhe vazhdon shkëlqimin në fushë

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja e ka thelluar avantazhin ndaj Kosta Rikës. Rezultati tashmë është 3 me 0, me Ferran Torres që ka realizuar nga penalltia, shkruan GazetaBlic Sport. Jordi Alba e fitoi penalltinë, kurse bashkëlojtari...

Gundogan pas disfatës: Goli i dytë ishte më i lehti i pësuar në një botëror...

më 11.2022 - BalkanWeb

Ilkay Gundogan ishte autori i golit të vetëm të Gjermanisë në ndeshjen e humbur 1-2 ndaj Japonisë. Lojtari i “Panzerave” por me origjinë nga Turqia shprehet pas ndeshjes se është mjaft i zhgënjyer për...

“Samurajët” i tregojnë Gjermanisë se futbolli luhet me zemër e jo me emra

më 11.2022 - Zhurnal

Japonia është përfaqësuesja e dytë në këtë Kampionat Botëror që ka bërë surprizën, pasi mundi Gjermaninë me rezultat 2:1. Gondygan ishte ai që shënoi për gjermanët në pjesën e parë, duke çuar në avantazh...

Japonia trondit Gjermaninë duke e mposhtur me përmbysje

më 11.2022 - Zhurnal

Japonia ka fituar me rikthim ndaj Gjermanisë me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin E në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Gjermanët ishin duke fituar dhe duke dominuar ndeshjen, por...

Formacionet zyrtare/ Luis Enrique ul Moratën në stol, Kosta Rika “mur” në mbrojtje

më 11.2022 - Top Channel

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

VIDEO/ Tre gola për 20 minuta, Spanja e pamëshirshme!

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Belgjikë-Kanadë, nis ndeshja në “Ahmad bin Ali stadium”

më 11.2022 - KosovaPress

“Brezit të artë” të Belgjikës po i mbaron shpejt koha për të kërkuar lavdinë ndërkombëtare së bashku, kështu që ata do të shpresojnë që humbja miqësore e së premtes 2-1 ndaj Egjiptit të mos jetë një shenjë...

Spanja nuk ndalet, dyfishon rezultatin me Costa Rikën

më 11.2022 - Syri

Spanja ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kosta Rikës, në takimin e vlefshëm për Grupin E të Botërorit “Katar 2022”. Sulmuesi merr një pasim të mirë në zonë nga Gavi dhe nuk gabon i vetëm para portës,...

Gavi shënon një perlë ndaj Kosta Rikës – e kompleton “manitan” e Spanjës

më 11.2022 - Lajmi.net

Spanja e ka shënuar edhe golin e pestë në ndeshjen ndaj Kosta Rikës. Kësaj radhe ishte Gavi që prodhoi një perlë për ta shënuar golin e pestë, transmeton lajmi.net. Lojtari mori një top në kufij të zonës...

Spanja nuk ndalet, ylli i Realit dhuron show

më 11.2022 - Albeu

Spanja e ka nisur furishëm sfidën ndaj Costa Ricas. Ekipi i drejtuar nga Luis Enrique ka dyfishur shifrat me Asnesion i cili realizoi një gol mjaft të bukur brenda zonës. SHIKO GOLIN /G.D albeu.com/

Super Spanja, ekipi i Enrique në avantazh

më 11.2022 - Albeu

Spanja e ka nisur me këmën e mbarë Kupën e Botës. Ekipi i Enrique ka kaluar në avantazh ndaj Costa Ricas me një gol të Dani Olmo 12′. SHIKO GOLIN /G.D albeu.com/

VIDEO/ Koordinim perfekt, lojtari i Realit shënon golin e qetësisë për Spanjën

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Yakin: Shaqiri është i rëndësishëm për Zvicrën

më 11.2022 - Koha.net

Selektori i Zvicrës, Murat Yakin ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri do të jetë titullar në ndeshjen ndaj Kamerunit të enjten. Për Zvicrën dhe Kamerunin do të jetë ndeshja e parë në Kupën e Botës në Katar....

VIDEO/ Super Spanja, ekipi i Enrique në avantazh

më 11.2022 - ABC News

Spanja e ka nisur me këmën e mbarë Kupën e Botës. Ekipi i Enrique ka kaluar në avantazh ndaj Costa Ricas me një gol të Dani Olmo 12′. SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/

VIDEO/ Spanja nuk ndalet, ylli i Realit dhuron show

më 11.2022 - ABC News

Spanja e ka nisur furishëm sfidën ndaj Costa Ricas. Ekipi i drejtuar nga Luis Enrique ka dyfishur shifrat me Asnesion i cili realizoi një gol mjaft të bukur brenda zonës. SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/

Dominim total, Spanja kalon në avantazh ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - Syri

Spanja ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kosta Rikës, në takimin e vlefshëm për Grupin E të Botërorit “Katar 2022”. Ishte Dani Olmo i cili realizoi në minutën e 11-të të ndeshjes. Sulmuesi merr një pasim...

Spanja shkakton ‘tërmet 7 ballë’ në Katar

më 11.2022 - Gazeta Metro

Spanja ka bindur në ndeshjen e parë në Botërorin e Katarit duke triumfuar bindshëm 7-0 me Kosta Rikën. Të besuarit e Luis Enrique-s e nisën furishëm ndeshjen, teksa dominuan totalisht, ndërsa shënuan 3...

GOOOL/ Spanja në avantazh ndaj Kosta Rikës, Olmo shënon me finalizim të bukur

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja e ka filluar shumë mirë sfidën ndaj Kosta Rikës. Të drejtuarit e Luis Enrique e kanë dominimin e plotë në ndeshje dhe tashmë kanë kaluar në avantazh, shkruan GazetaBlic Sport. Olmo ka realizuar...

Super aksion dhe super gol, Spanja dyfishon avantazhin ndaj Kosta Rikës

më 11.2022 - GazetaBlic

Spanja e ka dyfishuar avantazhin ndaj Kosta Rikës. Spanjollët kanë realizuar për 2 me 0 në minutën e 21-të, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një gol shumë i bukur nga Asensio, pas një aksioni poashtu fantastik. Ja pamjet – VIDEO .

Spanja shkatërron 7:0 Kosta Rikën

më 11.2022 - Ekonomia Online

Spanja e ka nisur furishëm Kupën e Botës “Katar 2022”. Spanjollët mposhtën lehtë dhe bindshëm prej 7-0, Kosta Rikën, të mërkurën mbrëma në kuadër të Grupit E. Të besuarit e Luis Enrique në çdo aspekt ishin...

LIVE SPANJË-KOSTA RIKA/ Nis dueli, çdo gabim të nxjerr me një këmbë jashtë Botërorit

më 11.2022 - Panorama

Ndeshja mes Spanjës dhe Kosta Rikës sot merr një rëndësi shumë të veçantë duke llogaritur humbjen e Gjermanisë përballë Japonisë në ndeshjen e parë në grup. Luis Enrike është i ndërgjegjshëm që çdo hap...

Yakin: Shaqiri është i rëndëishëm për Zvicrën

më 11.2022 - Koha.net

Selektori i Zvicrës, Murat Yakin ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri do të jetë titullar në ndeshjen ndaj Kamerunit të enjten. Për Zvicrën dhe Kamerunin do të jetë ndeshja e parë në Kupën e Botës në Katar....

Spanjë-Kosta Rika/ Publikohen formacionet zyrtare, Luis Enrique aktivizon yllin e Real Madridit

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Ndeshja mes Spanjës dhe Kosta Rikës sot merr një rëndësi shumë të veçantë duke llogaritur humbjen e Gjermanisë përballë Japonisë në ndeshjen e parë në grup. Trajneri Luis Enrique është i ndërgjegjshëm...

Keylor Navas përjeton “tmerrin” e jetës – Spanja ia shënon shtatë gola Kosta Rikës

më 11.2022 - Insajderi.org

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije. Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′,...

Spanja përballet me Kostarikën

më 11.2022 - Bota Sot

Spanja përballet me Kostarikën në ndeshjen e parë të Grupit E të Kampionatit Botëror. Spanjollët synojnë fitore sikurse edhe Kostarika. Spanja – Kostarika Spanja: Unai Simon - Azpilicueta, S. Busquets,...

Enrique zgjedh lojtarin e Realit në sulm

më 11.2022 - Bota Sot

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika. Spanja me një brez të ri lojtarësh synon të...

Live: Spanjë apo Kostarika?

më 11.2022 - Bota Sot

23.11.2022 - 16:50 Spanja përballet me Kostarikën Spanja përballet me Kostarikën në ndeshjen e parë të Grupit E të Kampionatit Botëror. Spanjollët synojnë fitore sikurse edhe Kostarika. Spanja – Kostarika...

Formacionet zyrtare/ Luis Enrique ul Moratën në stol, Kosta Rika “mur” në mbrojtje

më 11.2022 - SuperSport

Dueli i parë i grupit E në Katar 2022, dhuroi një rezultat surprizë. Japonia mposhti 1-2 Gjermaninë, ndërkohë që tani është radha e takimit Spanjë-Kosta Rika (17:00). Spanja, me një brez të ri lojtarësh,...

Vazhdojnë befasitë në Kupën e Botës! Japonia mposht Gjermaninë (VIDEO)

më 11.2022 - TV21

Vazhdojnë befasitë në Kupën e Botës. Pas humbjes së papritur të Argjentinës kundër Arabisë Saudite ditën e djeshme, sot ka ardhur ajo e Gjermanisë kundër Japonisë. Ndeshja hapëse e Grupit E, në fakt, është...

Përfundon pjesa e parë: Spanja po shfryhet në Kosta Rikën

më 11.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Spanja – Kosta Rika e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. “Stuhia e Kuqe” është duke fituar me rezultat 3-0, falë golave të Olmos, Asensios dhe Ferran...

VIDEO/ 30 minuta lojë, Spanja i shënon 3 gola Kosta Rikës. Olmo, Asensio dhe Ferran Torres me penallti, autorët

më 11.2022 - Java News

Spanjë 3-0 Kosta Rika. Asensio shënon golin e dytë te Spanja. Pas nje aksioni të bukur, Jordi Alba pason bukur për Asension, që me një të majtë kalon Navas. Ndersa Ferran Torres gjen golin e tretë për...

Për 30 minuta lojë, shënohen tre gola në ndeshjen Spanja-Costa Rica

më 11.2022 - Infokusi

Spanja kaedhe dy gola të tjerë ndaj Costa Ricës. Rezultati pas 30 minutave lojë është 3-0. Marco Asensio shënoi për 2-0 në minutën e 21-të. Golin e tretë e shënoi futbollisti i Barcelonës, Ferran Torres...

Formacionet zyrtare: Belgjika – Kanada

më 11.2022 - Arbresh

Belgjika do të përballet me Kandanë në kuadër të ndeshjet hapëse të grupit F. Belgët kanë pasur ecurinë të mirë në vitet e fundit dhe shihen si favori në këtë përballje. Në anën tjetër kanadezët vijnë...

Spanja e pamëshirshme, shpartallon Kosta Rikën me 7 gola

më 11.2022 - FaxWeb

Spanja e ka nisur furishëm Kupën e Botës. Iberikët fituan me rezultatin e thellë 7:0 Kosta Rikën në kuadër të Grupit E. Të besuarit e Luis Enrique shkëlqyen në këtë përballje duke dominuar tërësisht ndaj...

VIDEO/ Spanja e frikshme, shkakton “tërmet” 7 ballë në Katar

më 11.2022 - Open-TV

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije. Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′,...

Spanja turpëron Costa Ricën me rezultat 7 – 0

më 11.2022 - Arbresh

Spanja e ka realizuar fitoren më të thellë deri më tani në Kampionatin Botëror të Katarit. “Furia e Kuqe” triumfoi 7:0 ndaj Kosta Rikës në xhiron e parë të grupit E në Kupën e Botës. “Festivalin” e golave...

VIDEO/ Përmbysje e Japonisë, Gjermania sheh makthe në Katar

më 11.2022 - BalkanWeb

Pritej të ishte botërori i çudirave dhe ashtu po rezulton. Pas humbjes së Argjentinës me Arabinë Saudite, disfatë ka pësuar edhe Gjermania.Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick u mund 1-2 nga Japonia, me...

Japonia, befasia e dytë e madhe e Botërorit në Katar

më 11.2022 - Alsat-M

Japonia e ka shkaktuar befasinë e radhës në kuadër të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror. Gjermania ishte “viktimë” e japonezëve të cilët u këndellën në pjesën e fundit të ndeshjes, duke i shënuar...

Japonia trondit Gjermaninë

më 11.2022 - Koha.mk

Japonia ka fituar me rikthim ndaj Gjermanisë me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin E në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Gjermanët ishin duke fituar dhe duke dominuar ndeshjen, por...

Formacionet zyrtare, Belgjikë-Kanadë

më 11.2022 - KosovaPress

“Brezit të artë” të Belgjikës po i mbaron shpejt koha për të kërkuar lavdinë ndërkombëtare së bashku, kështu që ata do të shpresojnë që humbja miqësore e së premtes 2-1 ndaj Egjiptit të mos jetë një shenjë...

Spanja shkatërron Kosta Rikën

më 11.2022 - KosovaPress

Ashtu siç edhe pritej, Spanja ka shënuar fitore jashtëzakonisht të lehtë ndaj Kosta Rikës me rezultat të thellë 7-0 duke e nisur fuqishëm rrugëtimin në Kampionatin Botëror të futbollit në Katar. Tre gola...

Spanja e arsyeton statusin e favorites, e “shkel” Kosta Rikën

më 11.2022 - Fakti Ditor

Spanja e ka realizuar fitoren më të thellë deri më tani në Kampionatin Botëror të Katarit. “Furia e Kuqe” triumfoi 7:0 ndaj Kosta Rikës në xhiron e parë të grupit E në Kupën e Botës, shkruan Gazeta Express....

Spanjë-Kosta Rika/ Publikohen formacionet zyrtare, Luis Enrique aktivizon yllin e Real Madridit

më 11.2022 - Syri

Ndeshja mes Spanjës dhe Kosta Rikës sot merr një rëndësi shumë të veçantë duke llogaritur humbjen e Gjermanisë përballë Japonisë në ndeshjen e parë në grup. Trajneri Luis Enrique është i ndërgjegjshëm...

Belgjika në kërkim të fitores, këto janë formacionet zyrtare ndaj Kanadasë

më 11.2022 - Insajderi.org

Belgjika nis sot Kupën e Botës teksa përballë do ketë Kanadanë në ndeshjen e parë të Grupit F. Për ekipin e drejtuar nga Roberto Martinez do të mungojë Lukaku, i cili vijon të jetë i dëmtuar. Këto janë formacionet startuese:

Kapitullon Gjermania, Japonia dhuron befasinë e radhës

më 11.2022 - BalkanWeb

Gjermania debutoi me humbje edhe në Botërorin e Katarit, duke u mundur 1-2 nga Japonia. Gjermania ushtroi presion dhe pas disa rasteve të mira, përfitoi penallti. Ishte portieri japonez që ndërhyri në...

Gjermani 1-2 Japoni, notat e lojtarëve

më 11.2022 - Bota Sot

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International” u shënuan tre gola, ku Japonia e ka mposhtur 2:1 Gjermaninë, raporton KosovaPress. Fillimisht, ishte Ilkay Gundogan ai i cili...

Spanjë-Kosta Rika, ja formacionet zyrtare

më 11.2022 - RTK

Ndeshja e radhës në Kupën e Botës ‘Katar 2022’ është dueli mes Spanjës dhe Kosta Rikën, duel të cilin mund ta ndiqni në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Spanjollët dhe Kosta Rika do të përballen në...

‘Përmbysje’ e madhe: Gjermania humbet nga Japonia

më 11.2022 - OraInfo

Tjetër senzacion në Botëror, Japonia e mund Gjermaninë. Një tjetër dramë e vërtetë u zhvillua në Kupën e Botës “Katarui 2022”. Gjermania është mposhtur nga Japonia në xhiron e parë të grupit E me përmbysje...

Pas Argjentinës, humb dhe Gjermania ndaj Japonisë. Qatar 2022 e nis me surpriza të bujshme

më 11.2022 - NOA

Qatar 2022 ka nisur me surpriza të bujshme. Ashtu si dje Argjentina, dhe Gjermania dështoi të fitojë ndeshjen e parë debutese të “Katar 2022”, përballë Japonisë, me ndeshjen e cila përfundoi me rezultatin...

Spanja – Kosta Rika, formacionet zyrtare

më 11.2022 - GazetaBlic

Pas super ndeshjes mes Gjermanisë dhe Japonisë, radha është për një tjetër takim të ‘zjarrtë’. Spanja dhe Kosta Rika do të përballen me fillim nga ora 17:00, shkruan GazetaBlic Sport. Pritet të jetë një...

Surpriza e radhës në Katar, Japonia fiton me përmbysje ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - GazetaBlic

Japonia e ka shkaktuar befasinë e radhës në kuadër të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror. Gjermania ishte “viktimë” e japonezëve të cilët u këndellën në pjesën e fundit të ndeshjes, duke i shënuar...

Kupa e Botës/ Japonia mund Gjermaninë 2-1

më 11.2022 - Opinion

Japonia ka ka siguruar një fitore historike ditën e sotme përballë Gjermanisë teksa e ka mundur me përmbysje me shifrat 2-1, në ndeshjen e parë të grupit E. Gjermanët kaluan të parët në epërsi me 11-metërsh...

Spanja synon vetëm fitoren kundër Kosta Rikës, ja formacionet zyrtare

më 11.2022 - Bota Sot

Sot me fillim nga ora 17:00 stadiumi “Al Thumama” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Spanjës dhe Kombëtares së Kosta Rikës. Përballja e sotme i takon xhiros së parë të Grupit E të Kampionatit Botëror “Katar...

Gjermania përjeton tmerrin, Japonia fiton me përmbysje (VIDEO)

më 11.2022 - Albeu

Ashtu si Argjentina ditësh e djeshme dhe Gjermania dështoi të fitojë ndeshjen e parë debutese të “Katar 2022”, përballë Japonisë, me ndeshjen e cila përfundoi me rezultatin 1-2. Japonezët u hodhën në sulm...

Formacionet zyrtare: Spanjë – Kosta Rikë

më 11.2022 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Spanjë – Kosta Rikë, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022. Ndeshja fillon nga ora 17:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama”. Kombëtaret...

Japonia e mposht me përmbysje Gjermaninë

më 11.2022 - Zeri

Befasitë në Kupën e Botës nuk kanë të ndalur, pas humbjes së Argjentinës nga Arabia Saudite, tani edhe Gjermania është mposhtur nga Japonia, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022. Ndeshja e zhvilluar...

Finalistët nuk lënë “vetëm” njëra-tjetrën, Gjermania “hap portën” dhe i dhuron Japonisë 3 pikë

më 11.2022 - ABC News

Ashtu si Argjentina ditësh e djeshme dhe Gjermania dështoi të fitojë ndeshjen e parë debutese të “Katar 2022”, përballë Japonisë, me ndeshjen e cila përfundoi me rezultatin 1-2. Japonezët u hodhën në sulm...

Shokohet Gjermania, Japonia shpërthen në festë (VIDEO)

më 11.2022 - Aktuale

Japonia ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Gjermanisë. Marketing Një aksion i bukur nga krahu i majtë, është finalizuar nga Doan në minutën e 75-të. Dubz Marketing

Përfundon pa gola ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë

më 11.2022 - Klan

Përfundon pa gola ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë Përfundoi pa gola ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë, e vlefshme për Grupin F të Botërorit “KATAR 2022”. Loja ishte në barazpeshë dhe e kujdesshme. Përpjekjet...

“Çmendet” stadiumi, Japonia përmbys rezultatin ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - Albeu

Gjermania si Argjentina deri në këto momente. Japonia ka arritur të përmbysë rezultatin ndaj Gjermanisë. Një top i gjatë i nisur nga fusha e tyre, ka përfudnuar në këmbët e Asano në minutën e 83-të dhe...

Japonia kalon në epërsi ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - Zeri

Japonia ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Gjermanisë, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022. Golin e epërsisë arriti ta realizojë Asano në minutën e 83-të. Rezultati momental është 1-2. /Zeri.info

VIDEO/ “Çmendet” stadiumi, Japonia përmbys rezultatin ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - ABC News

Gjermania si Argjentina deri në këto momente. Japonia ka arritur të përmbysë rezultatin ndaj Gjermanisë. Një top i gjatë i nisur nga fusha e tyre, ka përfudnuar në këmbët e Asano në minutën e 83-të dhe...

VIDEO/ Shtanget Gjermania, Japonia përmbys rezultatin

më 11.2022 - Syri

Japonia ka përmbysur rezultatin 2-1 ndaj Gjermanisë, sfidë e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Golat për kombëtaren japoneze u shënuan nga Doan në minutën e 75' dhe Asano në minutën e 83'.

E PABESUESHME! Japonia në avantazh ndaj Gjermanisë, Asano shënon në fund

më 11.2022 - GazetaBlic

Japonia ka kaluar në avantazh ndaj Gjermanisë. Japonezët kanë shënuar në minutën e 83-të për 1 me 2, shkruan GazetaBlic Sport. Kjo është një përmbysje e çmendur nga Japonia. Asano ka shënuar golin e dytë...

GOOOOL/ Japonia shokon Gjermaninë, vjen goli i barazimit

më 11.2022 - GazetaBlic

Kombëtarja e Japonisë ka barazuar rezultatin ndaj Gjermanisë. Golin e barazimit në këtë duel e ka shënuar, Ritsu Doan, përcjell GazetaBlic Sport. Doan ka gjetur golin e barazimit pas 76 minutave lojë....

Rodri: Dimë pak për Kosta Rikën

më 11.2022 - Bota Sot

Kur na ndajnë vetëm disa orë nga ndeshja mes Spanjës dhe Kosta Rikës, mesfushori spanjoll Rodri foli për “La Gazzetta dello Sport”, duke vënë në fokus kundërshtarin e parë të këtij Botërori. “Ne dimë pak...

Shokohet Gjermania, Japonia shpërthen në festë (VIDEO)

më 11.2022 - Albeu

Japonia ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Gjermanisë. Një aksion i bukur nga krahu i majtë, është finalizuar nga Doan në minutën e 75-të. /h.ll/albeu.com Shikoni golin

VIDEO/ Shokohet Gjermania, Japonia shpërthen në festë

më 11.2022 - ABC News

Japonia ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Gjermanisë. Një aksion i bukur nga krahu i majtë, është finalizuar nga Doan në minutën e 75-të. /h.ll/abcnews.al Shikoni golin

Japonia barazon rezultatin ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - Zeri

Japonia ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Gjermanisë, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022. Golin e barazimit arriti ta realizojë Doan në minutën e 75-të. Rezultati momental është 1-1. / Zeri.info

Mesfushori spanjoll Rodri: Dimë pak për Kosta Rikën, do të japim maksimumin tonë

më 11.2022 - ABC News

Kur na ndajnë vetëm disa orë nga ndeshja mes Spanjës dhe Kosta Rikës, mesfushori spanjoll Rodri foli për “La Gazzetta dello Sport”, duke vënë në fokus kundërshtarin e parë të këtij Botërori. “Ne dimë pak...

Humbja në Botëror ngre dyshime për gjendjen fizike të Argjentinës

më 11.2022 - Koha.net

Fatkeqësisht për tifozët e Argjentinës nuk ishte thjesht një ëndërr e keqe. Skuadra e tyre me të vërtetë humbi 2:1 ndaj Arabisë Saudite në një nga befasitë më të mëdha në historinë 92-vjeçare të Kupës...

“Samurajët” i tregojnë Gjermanisë se futbolli luhet me zemër e jo me emra

më 11.2022 - Shenja

Japonia është përfaqësuesja e dytë në këtë Kampionat Botëror që ka bërë surprizën, pasi mundi Gjermaninë me rezultat 2:1. Gondygan ishte ai që shënoi për gjermanët në pjesën e parë, duke çuar në avantazh...

VIDEO/ Gjermani-Japoni 1-2: Aziatikët dhurojnë surprizën e dytë të Botërorit, ‘pancerat’ pretendentë bien me përmbysje

më 11.2022 - Java News

Japonia ka siguruar një fitore historike sot përballë Gjermanisë, teksa e ka mundur me përmbysje me shifrat 2-1 skuadrën e Hansi Flik. Sfida ka qenë me dy tablo, pasi në pjesën e parë, Gjermania dominoi...

Spanja kryen punë me Kosta Rikën që në pjesën e parë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Spanjës dhe Kostarikës, e vlefshme për grupin E të Kampionatit Botëror të futbollit. “Furia e kuqe” ka shkuar në pushim me epërsi të thellë pre 3-0 duke i...

Japonia trondit Gjermaninë duke e mposhtur me përmbysje

më 11.2022 - Tetova Sot

Japonia ka fituar me rikthim ndaj Gjermanisë me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin E në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Gjermanët ishin duke fituar dhe duke dominuar ndeshjen, por...

Spanjës i nevojitët vetëm 30 minuta lojë për ta shkatërruar Costa Ricën

më 11.2022 - Arbresh

Kombëtarja e Spanjës ka arritur që për 30 minuta lojë t’i shënojë 3 gola ndaj Costa Ricës. Autori i golit të fundit ishte Ferran Torres, nga pika e bardhë e penalltisë, shkruan arbresh.info. Për më shumë shikoni golin: Video

Gjermani-Japoni/ “Pancerave” i prishet festa nga VAR-i! Haverc shënon, por ishte në pozicion jashtë loje (VIDEO)

më 11.2022 - Panorama

Ka startuar në orën 14:00, në stadiumin “Khalifa International”, sfida Gjermani-Japoni, e vlefshme për Grupin E të Botërorit “KATAR 2022”. “Pancerat” duan ta nisin me këmbën e mbarë Botërorin e Katarit...

Maroku ndal Kroacinë

më 11.2022 - Klan

Maroku ndal Kroacinë Nënkampionët e botës barazuan pa gola në stadiumin “Al Bayt” Atmosfera festive në stadium e krijuar nga tifozët marokenë dhe kroatë nuk arriti të frymëzonte skuadrat e tyre që të shënonin...

Gjermania “shkundet” nga Japonia – humbet 1-2

më 11.2022 - Lajmi.net

Japonia e ka shkaktuar befasinë e radhës në kuadër të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror. Gjermania ishte “viktimë” e japonezëve të cilët u këndellën në pjesën e fundit të ndeshjes, duke i shënuar...

Spanja – Kosta Rika, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Spanja – Costa Rica, në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 17:00, transmeton lajmi.net. Humbja e Gjermanisë do të tentohet...

Nuk ndalet Spanja, shënon edhe golin e tretë

më 11.2022 - KosovaPress

Spanja po tregohet skuadër tejet be fuqishme ndaj Kostarikës dhe tashmë e ka hipotekuar fitoren pasi brenda gjysmë ore ka shënuar tre gola. Ferran Torres nga penalltia në minutën e 30’ e ka shënuar golin...

Gjermania në epërsi kundër Japonisë

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Gjermani- Japoni Nga pika e bardhë i saktë është treguar ylli i Manchester City, Ilkay Gundogan. Goli u shënua në minutën e 33-të.

Gjermania shkon në pushim me avantazh ndaj Japonisë

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit Gjermani – Japoni. Kombëtarja e Gjermanisë ka shkuar në pushim me avantazhin 1-0, shkruan GazetaBlic Sport. Golin e vetëm në 45 minutat e parë e shënoi Ilkay Gundogan...

Marco Asensio bombardon portën e Costa Ricës

më 11.2022 - Arbresh

Spanja ka dyfishuar epërsinë ndaj Costa Ricës. Autor i golit ishte Marco Asensio i cili bombardoj portën  në minutën e 21-të, shkruan arbresh.info Për më shumë shikoni golin: Video

Japonisë i anulohet goli, Gjermania merr avantazhin me penallti (VIDEO)

më 11.2022 - Ina

Në këto momente po luhet ndeshja Gjermani-Poloni, ku rezultati është 1-0. Në fillim ishte Japonia ajo që shënoi pas një kundërsulmi të shpejtë, por fatmirësisht për gjermanët, goli u anulua për jashtë...

Kroacia dhe Maroku ndajnë pikët

më 11.2022 - Ina

Ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë në kuadër të Grupit F në Kampionatin Botëror ka përfunduar pa fitues, pasi rezultati ishte 0-0. Ishte minuta e 17-të kur u krijua rasti i parë serioz në ndeshje, me Ivan...

Japonisë i anulohet goli, Gjermania merr avantazhin me penallti (VIDEO)

më 11.2022 - BalkanWeb

Në këto momente po luhet ndeshja Gjermani-Poloni, ku rezultati është 1-0. Në fillim ishte Japonia ajo që shënoi pas një kundërsulmi të shpejtë, por fatmirësisht për gjermanët, goli u anulua për jashtë...

Gjermania shkon në pushim me epërsi minimale ndaj Japonisë

më 11.2022 - Zeri

Përfundoi pjesa e parë e ndeshjes Gjermani – Japoni, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022. Kombëtarja e Gjermanisë ka shkuar në pushim pas 45 minutash me epërsi minimale 1-0. Golin e epërsisë...

VIDEO/ Gjermani-Japoni 1-2: Asano i jashtëzakonshëm, përmbyset rezultati dhe nis festa e aziatikëve

më 11.2022 - Java News

Ka startuar në orën 14:00, në stadiumin “Khalifa International”, sfida Gjermani-Japoni, e vlefshme për Grupin E të Botërorit “KATAR 2022”. “Pancerat” duan ta nisin me këmbën e mbarë Botërorin e Katarit...

Spanja kalon në epërsi ndaj Costa Ricës

më 11.2022 - Arbresh

Kombëtarja e Spanjës ka arritur të shënojë gol në ndeshjen ndaj Costa Ricës. Autor i goli ishte Dani Olmo i cili gjeti rrjetën në minutën e 11-të të ndeshjes, shkruan arbresh.info. Për më shumë shikoni golin: Video

Gjermania kalon në epërsi ndaj Japonisë

më 11.2022 - Zeri

Gjermania ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Japonisë në kuadër të Botërorit 2022. Golin e epërsisë arriti ta shënojë Gundogan nga penalltia, në minutën e 33-të. Rezultati momental është 1-0. /Zeri.info

VIDEO/ Penallti për Gjermaninë, Gundogan përballë portierit japonez

më 11.2022 - Syri

Gjermania ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Japonisë, sfidë e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Në minutën e 33’ Raum fitoi një penallti të cilën e mori përsipër, Ilkay Gundogan....

Nis ndeshjes Spanjë-Kosta Rikë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka nisur tashmë në stadiumin “Al Thumama” ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Kombëtares së Kosta Rikës. Përballja e sotme i takon xhiros së parë të Grupit E të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, grup ky në të...

VIDEO: Sensacion i ri në Katar, Japonia “goditi” Gjermaninë pas një përmbysje!

më 11.2022 - Open-TV

Ashtu si Argjentina ditësh e djeshme dhe Gjermania dështoi të fitojë ndeshjen e parë debutese të “Katar 2022”, përballë Japonisë, me ndeshjen e cila përfundoi me rezultatin 1-2. Japonezët u hodhën në sulm...

Kroacia dhe Maroku ndajnë pikët

më 11.2022 - Koha.mk

Ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë në kuadër të Grupit F në Kampionatin Botëror ka përfunduar pa fitues, pasi rezultati ishte 0-0. Ishte minuta e 17-të kur u krijua rasti i parë serioz në ndeshje, me Ivan...

‘Përmbysje’ e madhe: Gjermania humbet nga Japonia

më 11.2022 - Almakos

Tjetër senzacion në Botëror, Japonia e mund Gjermaninë. Një tjetër dramë e vërtetë u zhvillua në Kupën e Botës “Katarui 2022”. Gjermania është mposhtur nga Japonia në xhiron e parë të grupit E me përmbysje...

Tjetër senzacion në Botëror, Japonia e mund me përmbysje Gjermaninë

më 11.2022 - Fakti Ditor

Një tjetër dramë e vërtetë u zhvillua në Kupën e Botës “Katarui 2022”. Gjermania është mposhtur nga Japonia në xhiron e parë të grupit E me përmbysje 1:2, shkruan Gazeta Express. Gjermanët kaluan të parët...

S’ka gola – Kroacia e Maroku ndahen në paqe

më 11.2022 - Aktuale

Ka përfunduar pa fitues ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë. Marketing Kombëtarja nënkampione e botës, Kroacia nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen kundër Marokut. Ndeshja mes Marokut...

Marok – Kroaci/ Ndeshja përfundon në barazim , të dyja kombëtaret pa ide reale

më 11.2022 - Medial

Kroacia dhe Maroku barazuan 0-0 në raundin e parë të Grupit F në Kupën e Botës në Katar, në një ndeshje që zhgënjeu të gjithë futbolldashësit. Të dyja skuadrat ishin të kujdesshme që nga fillimi i lojës,...

Përfundoi me barazim ndeshja mes Kroacisë dhe Marokut

më 11.2022 - TV21

Ka përfunduar në barazim pa gola, ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë, e vlefshme për grupin F në Botërorin “Katar 2022”. Një sfidë e ekuilibruar me të dyja përfaqësueset që kanë provuar kundërsulmet dhe...

Gjermani 1-2 Japoni, notat e lojtarëve

më 11.2022 - Lapsi

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International” u shënuan tre gola, ku Japonia e ka mposhtur 2:1 Gjermaninë, raporton KosovaPress. Fillimisht, ishte Ilkay Gundogan ai i cili...

Formacionet zyrtare: Spanja – Kosta Rika

më 11.2022 - Insajderi.org

Nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja e radhës në Kupën e Botës mes Spanjës dhe Kosta Rikës. Në këtë ndeshje favorit llogaritet Spanja, por befasitë në këtë kampionat nuk po mungojnë pasi Arabia Saudite...

Flick mbetet pa ‘tekst’ – Japonia mposht Gjermaninë, vazhdojnë befasit në Botërorin e Katarit

më 11.2022 - Insajderi.org

Ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit ndërmjet Gjermanisë dhe Japonisë në kuadër të Kupës së Botës. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2:1 në favor të japonezëve. Golin e parë të takimit e shënoi gjermani...

Marok – Kroaci/ Ndeshja përfundon në barazim , të dyja kombëtaret pa ide reale

më 11.2022 - Zhurnal

Kroacia dhe Maroku barazuan 0-0 në raundin e parë të Grupit F në Kupën e Botës në Katar, në një ndeshje që zhgënjeu të gjithë futbolldashësit. Të dyja skuadrat ishin të kujdesshme që nga fillimi i lojës,...

Mbyllet pjesa e parë: Gjermania në epërsi ndaj Japonisë

më 11.2022 - Lajmi.net

Kanë përfunduar 45 minutat e para të takimit Gjermani – Japoni. Kombëtarja e Gjermanisë gëzon një epërsi minimale përballë Japonisë, kur kanë përfunduar 45 minuta lojë, shkruan lajmi.net. Gjermanët ishin...

Gjermani 1-2 Japoni, notat e lojtarëve

më 11.2022 - KosovaPress

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International” u shënuan tre gola, ku Japonia e ka mposhtur 2:1 Gjermaninë, raporton KosovaPress. Fillimisht, ishte Ilkay Gundogan ai i cili...

Formacionet zyrtare: Spanja – Kosta Rika

më 11.2022 - Epoka e Re

Nga ora 17:00 do të zhvillohet ndeshja e radhës në Kupën e Botës mes Spanjës dhe Kosta Rikës. Në këtë ndeshje favorit llogaritet Spanja, por befasitë në këtë kampionat nuk po mungojnë pasi Arabia Saudite...

Botëror surprizash! Japonia “shtang” Gjermaninë, fiton me përmbysje spektakolare

më 11.2022 - FaxWeb

Japonia ka fituar me rikthim ndaj Gjermanisë me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin E në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Gjermanët ishin duke fituar dhe duke dominuar ndeshjen, por...

Spanja synon vetëm fitoren kundër Kosta Rikës, ja formacionet zyrtare

më 11.2022 - Pika

Sot me fillim nga ora 17:00 stadiumi “Al Thumama” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Spanjës dhe Kombëtares së Kosta Rikës. Përballja e sotme i takon xhiros së parë të Grupit E të Kampionatit Botëror “Katar...

Japonia shkakton befasinë e radhës në Botëror, mposht Gjermaninë me përmbysje të rezultatit

më 11.2022 - Ekonomia Online

Japonia ka shënuar fitore të madhe me përmbyse të rezultatit ndaj Gjermanisë. Ndeshja e parë në Grupin E, u mbyll me rezultat 1-2 në të mirë të japonezëve, shkruan Gazeta Olle. Pjesa e parë i takoi totalisht...

Japonia mposht Gjermanin në “Kampionatin e Befasirave”

më 11.2022 - Arbresh

Një tjetër dramë e vërtetë u zhvillua në Kupën e Botës “Katarui 2022”. Gjermania është mposhtur nga Japonia në xhiron e parë të grupit E me përmbysje 1:2. Gjermanët kaluan të parët në epërsi në minutën...

Japonia shkakton befasinë e radhës në Botëror, mposhti Gjermaninë

më 11.2022 - Epoka e Re

Japonia është Kombëtarja e radhës që ka shkaktuar befasi në Kampionatin Botëror, pasi e mposhti Gjermaninë me rezultat 1-2. Në pjesën e parë, Gjermania e mbylli me epërsi 1-0 me golin e Ilkay Gundogan...

Fiton frika për të mos humbur, Maroku e Kroacia ndajnë pikët

më 11.2022 - Top Channel

Në ndeshjen Marok-Kroaci fiton frika. Kjo sfidë, e para e Grupit F, ku bëjnë pjesë edhe Belgjika me Kanadanë, u mbyll pa fitues, madje me rrjeta të paprekura. Ishte një ndeshje e luftuar, por pa shumë...

Befasia e radhës në Botëror, Japonia mposht Gjermaninë

më 11.2022 - KosovaPress

Kombëtarja e Japonisë është përkujdesur për befasinë e radhës në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International” u shënuan tre gola, ku Japonia...

Spanja synon vetëm fitoren kundër Kosta Rikës, ja formacionet zyrtare – foto

më 11.2022 - KosovaPress

Sot me fillim nga ora 17:00 stadiumi “Al Thumama” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Spanjës dhe Kombëtares së Kosta Rikës. Përballja e sotme i takon xhiros së parë të Grupit E të Kampionatit Botëror “Katar...

Formacionet zyrtare: Gjermani – Japoni

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Gjermani – Japoni. Kombëtarja e Gjermanisë e nis aventurën në Kupën e Botës me përballjen kundër Japonisë. Ndeshja mes Gjermanisë dhe Japonisë është e vlefshme...

Marok – Kroaci/ Ndeshja përfundon në barazim , të dyja kombëtaret pa ide reale

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Kroacia dhe Maroku barazuan 0-0 në raundin e parë të Grupit F në Kupën e Botës në Katar, në një ndeshje që zhgënjeu të gjithë futbolldashësit. Të dyja skuadrat ishin të kujdesshme që nga fillimi i lojës,...

Maroku dhe Kroacia ndajnë pikët e barabarta

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Marokut dhe Kroacisë, ku të dy kombëtaret kanë ndarë pikët e barabarta. Pas plot 90 minutave lojë dhe gjashtë sosh shtesë të zhvilluara në stadiumin “Al Bayt”,...

Befasia e radhës në Kupën e Botës, Japonia ‘çudit’ Gjermaninë

më 11.2022 - Gazeta Metro

Japonia ka arritur të shkaktojë befasinë tjetër në këtë Kampionat Botëror duke mposhtur Gjermaninë me rezultat 1-2, transmeton Gazeta Metro. Ishte Arabia Saudite dje që bëri befasinë e parë kundër Argjentinës,...

“Samurajët” i tregojnë Gjermanisë se futbolli luhet me zemër e jo me emra

më 11.2022 - SportMania

Japonia është përfaqësuesja e dytë në këtë Kampionat Botëror që ka bërë surprizën, pasi mundi Gjermaninë me rezultat 2:1. Gondygan ishte ai që shënoi për gjermanët në pjesën e parë, duke çuar në avantazh...

Japonia si Arabia, mundi Gjermaninë me përmbysje

më 11.2022 - Populli

Japonia ka arritur të fitojë me përmbysje përballë Gjermanisë në Kupën e Botës me rezultat 1-2. Njëjtë si Arabia Saudite përballë Argjentinës edhe këtë herë befasoi Japonia. Golat i shënuan, Gundogan për...

Belgjika e nis favorite Botërorin, Martinez: Së pari duhet të fitojmë me Ka...

më 11.2022 - BalkanWeb

Në mbrëmje, në orën 20:00, do të jetë radha e një tjetër skuadre pretendete të zbresë në fushën e lojës. Belgjika do të ketë përballë Kanadanë. Natyrisht, belgët janë favoritë për ta kaluar me sukses këtë...

Shansi i fundit për “brezin e artë”, Belgjika nis sot rrugëtimin e saj në “Katar 2022” përballë Kanadasë

më 11.2022 - Albeu

Nga Isildo Musta Ditën e sotme, Belgjika, vendi i 3-të i Botërorit “Rusi 2018” do të përballet me Kanadanë, në një përballje e cila do të zhvillohet në orën 20:00, në stadiumin “Ahmad Bin Ali”. “Djajtë”...

Formacionet zyrtare/ Nagatomo & Co përballë “pancerave”, ja si rreshtohen Gjermania dhe Japonia në sfidën e sotme

më 11.2022 - Panorama

Do të startojë në orën 14:00, në stadiumin “Khalifa International”, sfida Gjermani-Japoni, e vlefshme për Grupin E të Botërorit “KATAR 2022”. “Pancerat” duan ta nisin me këmbën e mbarë Botërorin e Katarit...

Kupa e Botës/ Gjermani-Japoni, publikohen formacionet zyrtare

më 11.2022 - Syri

A mund ta fitojë Gjermania Kupën e Botës? Përgjigja e parë për këtë pyetje do të vijë nga ndeshja hapëse e kombëtares gjermane: përballja me Japoninë , nënkampionen në fuqi të Azisë. Ndeshja nis në orën...

Japonia kalon në epërsi ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - Arbresh

Po zhvillohet pjesa e dytë mes Gjermanisë dhe Japonisë. Ku pjesa e dytë ka sjellur shumë befasira, në pjesën e parë Kombëtarja e Gjermanisë shënoi nga penalltia, dhe shkuan në pushim me atë rezultat. E...

Japonia në epërsi ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - Epoka e Re

Japonia është afër të shkakton një tjetër befasi në Kampionatin Botëror, pasi ka kaluar në epërsi ndaj Gjermanisë 1-2 dhe është afër fitores. Për epërsinë e Japonisë është përkujdesur Takuma Asano, i cili realizoi 1-2.

Japonia barazon rezultatin ndaj Gjermanisë

më 11.2022 - Epoka e Re

Japonia e ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Gjermanisë, në ndeshjen e grupit E në Kupën e Botës. Në minutën e 75-të, Ritsu Doan realizoi pas një topi të rikthyer nga portieri Neuer. Për Gjermaninë në...

VIDEO/ Maroku dhe Kroacia nuk “shkrepin”, yjet e dy përfaqësuesve në hije

më 11.2022 - Panorama

Ka përfunduar pa gola 0-0 ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë, e vlefshme për Grupin F të Botërorit “KATAR 2022”. Një sfidë e ekuilibruar me të dyja përfaqësueset që kanë provuar kundërsulmet dhe rastet për...

Fiton frika për të mos humbur, Maroku e Kroacia ndajnë pikët

më 11.2022 - SuperSport

Në ndeshjen Marok – Kroaci fiton frika. Kjo sfidë, e para e Grupit F, ku bëjnë pjesë edhe Belgjika me Kanadanë, u mbyll pa fitues, madje me rrjeta të paprekura. Ishte një ndeshje e luftuar, por pa shumë...

Ndeshja Marok - Kroaci përfundon pa gola

më 11.2022 - Zeri

Kroacia nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim në ndeshjen ndaj Marokut, e vlefshme për fazën e grupeve në Botërorin 2022. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Al Bayt” përfundoi me rezultat 0-0-....

Shansi i fundit për “brezin e artë”, Belgjika nis sot rrugëtimin e saj në “Katar 2022” përballë Kanadasë

më 11.2022 - ABC News

Nga Isildo Musta Ditën e sotme, Belgjika, vendi i 3-të i Botërorit “Rusi 2018” do të përballet me Kanadanë, në një përballje e cila do të zhvillohet në orën 20:00, në stadiumin “Ahmad Bin Ali”. “Djajtë”...

Gjermani-Japoni, publikohen formacionet zyrtare, drejtpërdrejt në RTK

më 11.2022 - RTK

Pas ndeshjes Marok-Kroaci, vjen dueli ndërmjet Gjermanisë dhe Japonisë, sfidë të cilën mund ta ndiqni në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Gjermania dhe Japonia, do të ballafaqohen në kuadër të Grupit...

Marok – Kroaci/ Ndeshja përfundon në barazim , të dyja kombëtaret pa ide reale

më 11.2022 - Syri

Kroacia dhe Maroku barazuan 0-0 në raundin e parë të Grupit F në Kupën e Botës në Katar, në një ndeshje që zhgënjeu të gjithë futbolldashësit. Të dyja skuadrat ishin të kujdesshme që nga fillimi i lojës,...

Te Polonia i dalin në mbrojtje Lewandowskit

më 11.2022 - Koha.net

Selektori i Polonisë, Czeslaw Michniewicz i ka dalë në mbrojtje yllit Robert Lewandowski për penalltinë e humbur ndaj Meksikës të mërkurën. Ndeshja përfundoi pa gola. Ai ka thënë se penallti kanë humbur...

LIVE: Ylli i Marokut lëshon fushën i lënduar

më 11.2022 - Koha.net

Futbollisti i Bayern Muenchenit, Noussair Mazraoui është detyruar të largohet nga fusha në ndeshjen që skuadra e tij Maroku është duke e zhvilluar ndaj Kroacisë. Ai pësoi një lëndim, që ia pamundëson vazhdimin...

Kroacia zhgënjen ndaj Marokut, ndeshja përfundon me barazim

më 11.2022 - GazetaBlic

Ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë në kuadër të Grupit F në Kampionatin Botëror ka përfunduar pa fitues, pasi rezultati ishte 0-0. Ishte minuta e 17-të kur u krijua rasti i parë serioz në ndeshje, me Ivan...

Spanja sheh më larg, Enrique: Kosta Rika është kundërshtar i vështirë, por ...

më 11.2022 - BalkanWeb

Spanja do ta nisë sot Botërorin e Katarit kundër Kosta Rikës, sfidë që starton në orën 17:00. Një ndeshje e lehtë në letër për iberikët, por leksioni i ardhur dje nga Arabia Saudite ndaj Argjentinës ka...

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Gjermani – Japoni, ky është rezultati

më 11.2022 - Insajderi.org

Pjesa e parë e ndeshjes, Gjermania-Japonia ka përfunduar me rezultat 1-0. Golin e vetëm në këtë pjesë të ndeshjes e realizoi Ilkay Gundogan nga penalltia. Japonia shënoi një gol por që ishte i parregullt...

LIVE: Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Marokut e Kroacisë

më 11.2022 - Koha.net

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit mes Marokut dhe Kroacisë, që i takon Grupit E të Kupës së Botës. Pas 45 minutave të para, rezultati është 0:0. Asnjëra prej skuadrave nuk patën ndonjë rast të mirë shënimi....

Pjesa e parë: Gjermania në epërsi kundër Japonisë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Gjermanisë dhe Japonisë. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Khalifa International”, Gjermania gjendet në avantazh prej 1:0 kundër...

Gjermania dominuese në pjesën e parë ndaj Japonisë

më 11.2022 - Gazeta Metro

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Gjermanisë dhe Japonisë me rezultat 1-0 në kuadër të ndeshjes së parë të grupit E në Kupën e Botës, transmeton Gazeta Metro. Skuadra e drejtuar nga Hansi Flick kaloi...

Gjermania në epërsi ndaj Japonisë, shënon Gundogan

më 11.2022 - Arbresh

Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen Gjermani – Japoni. Kombëtarja e Gjermanisë ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Japonisë, Gjermanët ishin më kërkues gjatë gjithë pjesës së parë dhe zhbllokuan...

Gjermania shënon gol kundër Japonisë

më 11.2022 - Ekonomia Online

Është shënuar goli i parë në ndeshjen ndërmjet Gjermanisë dhe Japonisë. Ishte futbollisti Yllkai Undogan ai që realizoi golin e penalltisë në minutën e 33-të, njofton Klan Kosova. Kujtojmë se ishte portieri...

Gjermani – Japoni, përfundoi pjesa e parë

më 11.2022 - Epoka e Re

Pjesa e parë e ndeshjes, Gjermania-Japonia ka përfunduar me rezultat 1-0. Golin e vetëm në këtë pjesë të ndeshjes e realizoi Ilkay Gundogan nga penalltia. Japonia shënoi një gol por që ishte i parregullt...

Gjermania kalon në epërsi ndaj Japonisë

më 11.2022 - Epoka e Re

Gjermania e ka shënuar golin e parë në Kupën e Botës Katari 2022. Në minutën e 33-të, Ilkay Gundogan i ka kaluar në epërsi gjermanët me golin e shënuar nga penalltia. Duhet cekur se në fillim të ndeshjes,...

S’ka gola – Kroacia e Maroku ndahen në paqe

më 11.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar pa fitues ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë. Kombëtarja nënkampione e botës, Kroacia nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen kundër Marokut, shkruan lajmi.net. Ndeshja mes...

Kroacia e fillon me barazim Botërorin 2022

më 11.2022 - Infokusi

Nënkampioni i Botës, Kroacia e ka filluar me barazim 0-0 Botërorin e Katarit, me Marokun që patën një lojë të mirë kundër kroatëve. Kjo ishte ndeshja e parë në Grupin F, ku pos Kroacisë e Marokut gjendet...

Shumë zhurmë për asgjë! Marokenët frenojnë nënkampionët e Kroacisë që në start

më 11.2022 - Java News

Dita e katërt e Kupës së Botës në Katar u hap me sfidën fillestare të grupit F, që përballi Marokun dhe Kroacinë në stadiumin “Al Bayt”, objekt që tashmë ka pritur ndeshjen inauguruese të kompeticionit...

Maroku e Kroacia ndajnë pikët

më 11.2022 - Infokusi

Në ndeshjen Marok – Kroaci fiton frika. Kjo sfidë, e para e Grupit F, ku bëjnë pjesë edhe Belgjika me Kanadanë, u mbyll pa fitues, madje me rrjeta të paprekura. Ishte një ndeshje e luftuar, por pa shumë...

Spanjë-Kosta Rika, takimi i parë në Botëror

më 11.2022 - RTK

Dalja e parë botërore në ‘Katar 2022’ edhe për Spanjën, e angazhuar në Grupin E ku përfshihen edhe Gjermania, Japonia dhe kundërshtari i radhës i ‘Furie Rosse’, pikërisht Kosta Rika. Kombëtarja e Amerikës...

Mbyllet pjesa e parë pa gola mes Marokut dhe Kroacisë

më 11.2022 - Zeri

Përfundoi pjesa e parë e ndeshjes Marok – Kroaci, në kuadër të fazës së grupeve në Botëror. Fraksioni i pjesës së parë u mbyll me rezultat ashtu siç ia nisën, 0-0. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “Al...

Marok-Kroaci/ Përfundon pjesa e parë, kroatët humbin disa raste

më 11.2022 - Syri

Ka përfundua në barazim 0-0 pjesa e parë mes Marokut dhe Kroacisë, sfidë e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Në 45 minutat e para, kroatët u panë më kërkues, duke krijuar disa raste të rrezikshme...

LIVE: Maroku – Kroacia

më 11.2022 - Koha.net

Ndeshja e Grupit F të Botërorit 2022 në futboll mes Marokut dhe Kroacisë po luhet në stadiumin “Al Bayt”. Rezultati pas 20 minutave është 0:0. Në ndeshjen tjetër në këtë grup luan Belgjika me Kanadanë....

Përfundon pjesa e parë e takimit Marok – Kroaci

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Marok – Kroaci. Pjesa e parë e këtij dueli ka përfunduar me rezultatin 0-0, shkruan GazetaBlic Sport. Një lojë kryesisht e ekuilibruar u zhvillua në 45 minutat e parë....

Lojtarët e Argjentinës u takuan mbrëmë pas ndeshjes Poloni – Meksikë, me kërkesën e Messit

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Lionel Messi ka kërkuar mbrëmë që të mbahet një takim mes lojtarëve të Argjentinës. Argjentina e nisi me një humbje rrugëtimin në Katar 2022, duke u mposhtur 1:2 nga Arabia Saudite. Por, një barazim i...

Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Maroku do të përballet me Kroacinë, në Grupin F, në Kampionatin Botëror. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Al Bayt”, me fillim nga ora 11:00. Klankosova.tv do iu informojë në lidhje me informacionet...

Gjermania dhe Spanja për fitore

më 11.2022 - Bota Sot

Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës “Katar 2022”. Gjermania e nis sot rrugëtimin në orën 14:00, ku përballë do të kenë Japoninë. Ndwrkohw Spanja do të ndeshet në orën 17:00 me...

Live: Maroku sfidon Kroacinë

më 11.2022 - Bota Sot

23.11.2022 - 11:00 Lojë e baraspeshuar (E plotësuar) - 12' Maroku po mbrohet mirë. 9' Nuk ka asnjë gol. Maroku - Kroacia 0:0 Maroku: Bono - Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui - Ounahi, Amrabat, Ziyech, Amallah,...

Përfundon pjesa e parë: Kroacia dhe Maroku pa gola

më 11.2022 - Lajmi.net

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Marok – Kroaci. Maroku dhe Kroacia kanë përfunduar 45 minutat e para të përballjes mes tyre, shkruan lajmi.net. Pjesa e parë pati një ritëm mjaft të mirë loje, por...

Pa gola mes Marokut e Kroacisë, ja notat e lojtarëve

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Marokut dhe Kroacisë, ku të dy kombëtaret kanë ndarë pikët e barabarta. Pas plot 90 minutave lojë dhe gjashtë sosh shtesë të zhvilluara në stadiumin “Al Bayt”,...

Pjesa e parë / Mungon vetëm tundja e rrjetës, Kroacia e mbyll pa gola ndaj marokenëve

më 11.2022 - Java News

Dita e katërt e Kupës së Botës në Katar u hap me sfidën fillestare të grupit F, që përballet me Marokun dhe Kroacinë në stadiumin “Al Bayt”, objekt që tashmë ka pritur ndeshjen inauguruese të kompeticionit...

Mbyllet pa gola përballja në mes të Marokosë dhe Kroacisë

më 11.2022 - Insajderi.org

Kroacia nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim pa gola kundër Marokut në duelin e parë në Katar. Skuadra e Daliq edhe pse luajti disi më mirë nuk konkretizoi shanset që krijoi. Vlasiq kishte një...

Kroacia barazon me Marokun

më 11.2022 - Epoka e Re

Kroacia nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim pa gola kundër Marokut në duelin e parë në Katar. Skuadra e Daliq edhe pse luajti disi më mirë nuk konkretizoi shanset që krijoi. Vlasiq kishte një...

Maroku dhe Kroacia ndajnë pikët e barabarta

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Marokut dhe Kroacisë, ku të dy kombëtaret kanë ndarë pikët e barabarta. Pas plot 90 minutave lojë dhe gjashtë sosh shtesë të zhvilluara në stadiumin “Al Bayt”,...

S’ka gola – Kroacia e Maroku ndahen në paqe

më 11.2022 - Fakti Ditor

Ka përfunduar pa fitues ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë. Kombëtarja nënkampione e botës, Kroacia nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen kundër Marokut, shkruan lajmi.net. Ndeshja mes...

Kroacia nuk e fillon mirë Kupën e Botës, Maroko i shkakton probleme

më 11.2022 - Gazeta Metro

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Marokos dhe Kroacisë me rezultat të barabartë 0-0 në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve në Kupën e Botës, transmeton Gazeta Metro. Gjatë gjithë ballafaqimit në...

Gjermania dhe Spanja për fitore

më 11.2022 - Flaka

Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës “Katar 2022”. Gjermania e nis sot rrugëtimin në orën 14:00, ku përballë do të kenë Japoninë. Nderkohe Spanja do të ndeshet në orën 17:00 me...

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes në mes të Gjermanisë dhe Japonisë

më 11.2022 - Insajderi.org

Fituesi i katërfishtë Botëror, Gjermania sot do të debutojë në botërorin Katar 2022 ku ndeshet me Japoninë . Pancerat do të mundohen ta kthejnë lavdën të cilën e humbën në botërorin e kaluar kur u eliminuan...

Kupa e Botës/ Nuk kishte fitues e as gola në duelin Maroko – Kroacia

më 11.2022 - Populli

Kombëtarja nënkampione e botës, Kroacia nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen kundër Marokut. Ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë ishte mjaft e balancuar. Me barazimin pa gola, dy kombëtaret...

Pa gola – Kroacia e Maroku ndahen në paqe

më 11.2022 - Arbresh

Ka përfunduar pa fitues ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë. Kombëtarja nënkampione e botës, Kroacia nuk arriti më shumë sesa një barazim pa gola në ndeshjen kundër Marokut. Ndeshja mes Marokut dhe Kroacisë...

Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Bota Sot

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar,...

Kroacia e fillon Botërorin ndaj Marokut, publikohen formacionet zyrtare

më 11.2022 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Marok – Kroaci, në kuadër të fazës së grupeve në Botërorin 2022. Ndeshja do të fillon në orën 11:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Al Bayt”. Për të dy...

Marok-Kroaci, formacionet zyrtare, live në RTK

më 11.2022 - RTK

Përballja ndërmjet Marokut dhe Kroacisë, hap ditën e katërt në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, ndeshje të cilën mund ta ndiqni në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Marok dhe Kroacia do të përballen në kuadër...

Si një verë 36-vjeçare, Giroud mahnit Francën, arrin një rekord unik

më 11.2022 - BalkanWeb

Fati e deshtë që Olivier Giroud të zbriste në fushë si titullar në sfidën e parë të Botërorit, në sytë e Deschamps ky pozicion i përkiste “Topit të Artë”, por në moshën 36-vjeçare, Giroud bëri që askush...

Kroacia kërkon të përsërisë veten, e nis me Marokun

më 11.2022 - RTK

Debutimi botëror për Kroacinë që do të përballet me Marokun në ndeshjen e vlefshme për ditën e parë të grupit F. Pasi e kishte çmuar ëndrrën vetëm katër vjet më parë me finalen e parë historike të Kupës...

Marok – Kroaci, formacionet zyrtare

më 11.2022 - GazetaBlic

Kombëtarja e Marokut sot takohet me Kroacinë. Maroku dhe Kroacia ballafaqohen me fillim nga ora 11:00, në kuadër të grupit F të Kupës së Botës, përcjell GazetaBlic Sport. Pak para fillimit të ndeshjes...

Lojtarët e Argjentinës u takuan mbrëmë pas ndeshjes Poloni – Meksikë, me kërkesën e Messit

më 11.2022 - Lajmi.net

Lionel Messi ka kërkuar mbrëmë që të mbahet një takim mes lojtarëve të Argjentinës. Argjentina e nisi me një humbje rrugëtimin në Katar 2022, duke u mposhtur 1:2 nga Arabia Saudite. Por, një barazim i...

Maroku kundër Kroacisë, ja formacionet e mundshme

më 11.2022 - Bota Sot

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar,...

Përfundon me këtë rezultat pjesa e parë mes Marokos dhe Kroacisë

më 11.2022 - Gazeta Metro

Ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0 pjesa e parë ndërmjet Marokos dhe Kroacisë në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve në Kupën e Botës, transmeton Gazeta Metro. Një pjesë e parë në përgjithësi...

Pjesa e parë: Pa gola mes Marokut dhe Kroacisë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Marokut dhe asaj të Kroacisë. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Al Bayt”, Maroku dhe Kroacia ende nuk kanë arritur...

‘Katar 2022’ vjen sot me katër duele joshëse, livë në RTK

më 11.2022 - RTK

Kupa e Botës ‘Katar 2022’, do të vazhdojë sot më katër ndeshje interesante, sfida të cila vijnë drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Dita e sotëm do të nis me duelin Marok-Kroacia, ndeshje...

Rabiot i lumtur me golin: Dua të shënoj më shumë gola

më 11.2022 - RTK

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot, ka thënë se është i lumtur me fitoren dhe golin e shënuar kundër Australisë. ‘Gjelat’ startuan me fitore në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, duke mundur Australinë (4-1)....

Sot, Gjermania, Spanja dhe Belgjika debutojnë në Katar, pritet spektakël në Kroaci-Marok

më 11.2022 - Syri

Kupa e Botës në Katar vazhdon sot me katër ndeshje të reja. Të katërta ndeshjet pritet të jenë mjaft të bukura, por padyshim më interesantja është ajo mes Marokut dhe Kroacisë, e cila nis në orën 11:00....

Pa gola pjesa e parë mes Marokut- Kroacisë

më 11.2022 - Arbresh

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes me Marokut dhe Kroacisë. Ndeshja e parë përfundoi pa gola, edhe pse shanset ishin të shumta. Mbetet të shihet se si to të shkojë pjesa e dytë. /arbresh.info/

Botërori “Katar 2022”/Ndeshje interesante sot, spikat ajo mes Belgjikës e Kanadasë

më 11.2022 - Bota Sot

Xhiro e parë e fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë edhe sot me disa ndeshje tejet interesante, ndër to edhe përballja mes Belgjikës e Kanadasë. Ndeshja hapëse e programit...

Formacionet zyrtare: Marok – Kroaci

më 11.2022 - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Maroku – Kroacia. Kroacia e nis sot kampanjën e saj në Kampionatin Botëror 2022, me një përballje ndaj Marokut, shkruan lajmi.net. Nënkampionët e Botës kërkojnë...

Katar 2022: Gjermania dhe Spanja zbresin sot në fushë

më 11.2022 - Alsat-M

Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës “Katar 2022”. Në fakt, ndeshjet e sotme nisin që në orën 11:00, ku Maroku do të përballet me nënkampionët e botës, Kroacinë. Një ndeshje jo...

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje tjera interesante

më 11.2022 - Zeri

Kupa e Botës vazhdon sot (e mërkurë) me katër ndeshje tjera interesante. Në program janë për tu zhvilluar katër ndeshje, me orar të ndryshëm. Kroacia përballet me Morokon me fillim nga ora 11:00. Më pas,...

Kupa e Botës: Gjermania dhe Spanja zbresin sot në fushë, të gjitha ndeshjet dhe formacionet e mundshme

më 11.2022 - Reporteri

Sot, Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës Katar 2022. Në fakt, ndeshjet e sotme nisin që në orën 11:00, ku Maroku do të përballet me nënkampionët e botës, Kroacinë. Një ndeshje...

Kupa e Botës: Sot, katër ndeshjes në orar – luajnë Gjermania, Spanja, Belgjika e Kroacia

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Kampionati Botëror 2022 vazhdon sot me katër ndeshje të tjera. Kupa e Botës 2022 do të shfaq sot katër ndeshje, në katër orare të ndryshme. Kombëtaret si Spanja, Gjermania, Kroacia e Belgjika do të zbresin...

Kupa e Botës: Gjermania dhe Spanja zbresin sot në fushë, ja të gjitha ndeshjet dhe formacionet e mundshme

më 11.2022 - Open-TV

Sot, Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës Katar 2022. Në fakt, ndeshjet e sotme nisin që në orën 11:00, ku Maroku do të përballet me nënkampionët e botës, Kroacinë. Një ndeshje...

Kupa e Botës: Gjermania dhe Spanja zbresin sot në fushë, ja të gjitha ndeshjet dhe formacionet e mundshme

më 11.2022 - Albeu

Sot, Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës Katar 2022. Në fakt, ndeshjet e sotme nisin që në orën 11:00, ku Maroku do të përballet me nënkampionët e botës, Kroacinë. Një ndeshje...

Kupa e Botës: Gjermania dhe Spanja zbresin sot në fushë, ja të gjitha ndeshjet dhe formacionet e mundshme

më 11.2022 - ABC News

Sot, Gjermania dhe Spanja bëjnë debutimin e tyre në Kupën e Botës Katar 2022. Në fakt, ndeshjet e sotme nisin që në orën 11:00, ku Maroku do të përballet me nënkampionët e botës, Kroacinë. Një ndeshje...

Super ndeshje na presin edhe sot në Kupën e Botës

më 11.2022 - GazetaBlic

Kampionati Botëror 2022 vazhdon sot me katër ndeshje të tjera. Kupa e Botës 2022 do të shfaq sot katër ndeshje, në katër orare të ndryshme. Kombëtaret si Spanja, Gjermania, Kroacia e Belgjika do të zbresin...

“Qatar 2022”, sot në fushën zbresin titanët

më 11.2022 - Ina

Në fushë zbresin Kroacia, Gjermania, Spanja e Belgjika Në orën 11:00, është radha e nënkampionëve të botës, Kroacisë për të treguar forcën në këtë turne. Ballkanasit sfidojnë Marokun, kombëtare që në Katar...

Luis Enrique: Kujdes Kosta Rikën, por Spanja do kampionatin Botëror

më 11.2022 - SuperSport

Botërori për Spanjën nis të mërkurën në orën 17:00, në një duel kundër Kosta Rikës. Trajneri Luis Enrique ka dalë para mediave ditën e sotme dhe vlerëson kundërshtarin, edhe pse “Demat” janë favoritë për...

Super ndeshje na presin edhe sot në Kupën e Botës

më 11.2022 - Shenja

Kampionati Botëror 2022 vazhdon sot me katër ndeshje të tjera. Kupa e Botës 2022 do të shfaq sot katër ndeshje, në katër orare të ndryshme. Kombëtaret si Spanja, Gjermania, Kroacia e Belgjika do të zbresin...

Maroku-Kroacio, këto janë 11-shet startuese të takimit

më 11.2022 - Insajderi.org

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar,...

Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare

më 11.2022 - Pika

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar,...

Franca triumfon me “poker”

më 11.2022 - Ina

Franca ka dhuruar spektakël ndaj Australisë duke triumfuar 4-1. Ai që shkëlqeu në këtë takim ishte Giroud i cili realizoi 2 dopietë duke barazuar legjendën Henri me 51 gola. Ndërkohë, për “gjelat” realizoi...

Giroud futet në historinë e Francës. Golashënuesi më i mirë ndonjëherë, barazohet me Henry

më 11.2022 - NOA

Olivier Giroud po hyn gjithnjë e më shumë në “kupën qiellore” të futbollit francez. Falë dopietës së mbrëmshme të tij kundër Australisë, sulmuesi në pronësi të Milanit u bë golashënuesi më i mirë i të...

Formacionet zyrtare: Marok – Kroaci

më 11.2022 - Arbresh

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Maroku – Kroacia. Kroacia e nis sot kampanjën e saj në Kampionatin Botëror 2022, me një përballje ndaj Marokut. Nënkampionët e Botës kërkojnë pikët e plota,...

Maroku-Kroacia, formacionet zyrtare – foto

më 11.2022 - KosovaPress

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar,...

Kroacia dëshiron të përsërisë suksesin nga Rusia, ja formacioni ndaj Marokos

më 11.2022 - Open-TV

Në orën 11:00, është radha e nënkampionëve të botës, Kroacisë për të treguar forcën në këtë turne. Ballkanasit sfidojnë Marokun, kombëtare që në Katar do tentojë të bëjë surprizën. Takimi i vlefshëm për...

Kupa e Botës: Sot, katër ndeshjes në orar – luajnë Gjermania, Spanja, Belgjika e Kroacia

më 11.2022 - Lajmi.net

Kampionati Botëror 2022 vazhdon sot me katër ndeshje të tjera. Kupa e Botës 2022 do të shfaq sot katër ndeshje, në katër orare të ndryshme, shkruan lajmi.net. Kombëtaret si Spanja, Gjermania, Kroacia e...

Kupa e Botës: Sot, katër ndeshjes në orar – luajnë Gjermania, Spanja, Belgjika e Kroacia

më 11.2022 - Fakti Ditor

Kampionati Botëror 2022 vazhdon sot me katër ndeshje të tjera. Kupa e Botës 2022 do të shfaq sot katër ndeshje, në katër orare të ndryshme, shkruan lajmi.net. Kombëtaret si Spanja, Gjermania, Kroacia e...

Maroku kundër Kroacisë, ja formacionet e mundshme

më 11.2022 - KosovaPress

Kombëtarja e Marokut dhe ajo e Kroacisë do ta fillojnë Kampionatin Botëror “Katar 2022” ku përballen sot me fillim nga ora 11:00 në kuadër të Grupit F në stadiumin “Al Bayt”. Në ndeshjen e fundit të zhvilluar,...

Botërori “Katar 2022”/Ndeshje interesante sot, spikat ajo mes Belgjikës e Kanadasë

më 11.2022 - KosovaPress

Xhiro e parë e fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë edhe sot me disa ndeshje tejet interesante, ndër to edhe përballja mes Belgjikës e Kanadasë. Ndeshja hapëse e programit...

“Katar 2022”, sot luhen katër ndeshje, këto janë oraret

më 11.2022 - Insajderi.org

Xhiro e parë e fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë edhe sot me disa ndeshje tejet interesante, ndër to edhe përballja mes Belgjikës e Kanadasë. Ndeshja hapëse e programit...

Kupa e Botës/ A jeni gati, sot luajnë Kroacia, Gjermania, Spanja e Belgjika

më 11.2022 - Populli

Në orën 11:00, është radha e nënkampionëve të botës, Kroacisë për të treguar forcën në këtë turne. Ballkanasit sfidojnë Marokun, kombëtare që në Katar do tentojë të bëjë surprizën. Takimi i vlefshëm për...

Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

më 11.2022 - Politiko.mk

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua asnjë gol. Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje...

Kupa e Botës: Sot, katër ndeshje në orar – luajnë Gjermania, Spanja, Belgjika e Kroacia

më 11.2022 - Arbresh

Kampionati Botëror 2022 vazhdon sot me katër ndeshje të tjera. Kupa e Botës 2022 do të shfaq sot katër ndeshje, në katër orare të ndryshme. Kombëtaret si Spanja, Gjermania, Kroacia e Belgjika do të zbresin...

VIDEO/ Kampionët e Botës nuk falin asgjë, triumf me përmbysje dhe me rekorde ndaj Australisë

më 11.2022 - Zyrtare

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4-1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

Franca dominon Australinë, Zhiru bëhet golashënuesi më i mirë i kombëtares

më 11.2022 - Politiko.mk

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kampionatin Botëror 2022. Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi...

Franca tregon ‘dhëmbët’ në Katar

më 11.2022 - Klan

Franca tregon ‘dhëmbët’ në Katar Rabiot shkruan historinë, Giroud prek rekordin kundër Australisë Franca tregon forcën që në duelin e parë në Katar. Kampionët në fuqi të botës fituan me përmbysje 4-1 kundër...

Deschamps: Bëmë gjithçka që duhej për ta fituar ndeshjen

më 11.2022 - RTK

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka komentuar fitoren e skuadrës së tij kundër Australisë. ‘Gjelat’ e nisën me fitore Botërorin ‘Katar 2022’, duke mundur Australinë (4-1). “E nisem keq, por më pas...

Lewandowski zgjat thatësirën në Botëror

më 11.2022 - Klan

Lewandowski zgjat thatësirën në Botëror Sulmuesi i Barcelonës shpërdoron penalltinë në barazimin me Meksikën Nuk kanë fund befasitë në ditën e tretë të Kupës së Botës. Polonia shpërdoroi një mundësi të...

Franca fiton me përmbysje dhe me rekorde ndaj Australisë

më 11.2022 - Koha.mk

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4-1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

E mërkurë spektakolare në Katar

më 11.2022 - Klan

E mërkurë spektakolare në Katar Në fushë zbresin Kroacia, Gjermania, Spanja e Belgjika Në orën 11:00, është radha e nënkampionëve të botës, Kroacisë për të treguar forcën në këtë turne. Ballkanasit sfidojnë...

Kampionët e Botës nuk falin asgjë, triumf me përmbysje dhe me rekorde ndaj Australisë

më 11.2022 - Top Channel

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4-1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

Franca e fortë

më 11.2022 - Bota Sot

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4:1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

Super spektakël edhe nesër në Kupën e Botës, në fushë zbresin Gjermania, Spanja, Kroacia e Belgjika

më 11.2022 - GazetaBlic

Kupa e Botës vazhdon nesër me disa ndeshje interesante. Në fushë do të zbresin kombëtare të mëdha si Spanja, Gjermania, Kroacia e Belgjika, shkruan GazetaBlic Sport. Me fillim nga ora 11:00, Maroku përballet...

Ochoa tregon emrin e “profesorit” që e ndihmoi ta ndalë penalltinë e Lewandowskit

më 11.2022 - Koha.net

Portieri legjendar i Meksikës, Guillermo Ochoa ka treguar se puna pas skenës e “profesorit” Gustavo Pinero, trajnerit të portierëve të Meksikës, , ka pasur shumë ndikim në pritjen që bëri të martën. Ochoa...

Kupa e botës/ Franca fiton 4-1 përballë Australisë

më 11.2022 - Zhurnal

Franca e ka nisur Botërorin e Katarit me 4 gola të shënuar kundrejt Australisë. Ka qenë Australia që ka kaluar fillimisht në avantazh në minutën e 9-të me një gol të Goodwin, por francezët kanë barazuar...

Giroud, golashënuesi më i mirë në histori të kombëtares së Francës

më 11.2022 - Zeri

Franca ka nisur rrugëtimin e Kupës së Botës “Katar 2022” me fitore. Skuadra e Deschamps arritën të mposhtin kombëtaren e Australisë me rezultata 4-1. Golin për Australinë e shënojë Goodwin, kurse për Francës...

Lukaku mungon kundër Kanadasë

më 11.2022 - RTK

Belgjika nesër do të nis aventurën në Kupën e Botës ‘Katar 2022’. Belgët do të përballen me Kanadanë në mbrëmje. Trajneri i Belgjikës, Martinez nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e sulmuesit Romelu...

VIDEO/ Franca e nis me ‘poker’ ndaj Australisë mbrojtjen e trofeut

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah u luajt ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Kampionët në fuqi të Botës e nisin mbarë mbrojtjen e trofeut,...

Franca e nis furishëm misionin për mbrojtjen e titullit, fiton bindshëm ndaj Australisë

më 11.2022 - OraInfo

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kupën e Botës “Katar 2022”, ky synon ta mbrojë titullin e fituar para 4 vjetësh. Në ndeshjen e parë në kuadër të Grupit D, “Gjelat” shënuan fitore...

Franca e nis furishëm misionin për mbrojtjen e titullit, fiton bindshëm ndaj Australisë

më 11.2022 - Reporteri

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kupën e Botës “Katar 2022”, ky synon ta mbrojë titullin e fituar para 4 vjetësh. Në ndeshjen e parë në kuadër të Grupit D, “Gjelat” shënuan fitore...

Didier Deschamps: Mund të kishim rezultat më të thellë, bëmë gjëra të mira në fushë

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Francës dhe Australisë. Kampioni i botës e ka nisur në mënyrë fantastike misionin për ta mbrojtur epitetin e më të mirit, shkruan GazetaBlic Sport. ‘Gjelat’ fituan me rezultat...

Franca dominon Australinë, Zhiru bëhet golashënuesi më i mirë i kombëtares

më 11.2022 - Alsat-M

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kampionatin Botëror 2022. Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi...

Franca në stilin e kampionit – fiton me përmbysje dhe katër gola të shënuar ndaj Australisë

më 11.2022 - Aktuale

Franca ka shënuar fitore ndaj Australisë me rezultat 4-1 në kuadër të xhiros së parë në grupin D për Kupën e Botës. Marketing Kampionët aktual të botës, nuk e nisën ndeshjen mirë, pasi që pësuan që në...

Kupa e botës/ Franca fiton 4-1 përballë Australisë

më 11.2022 - Opinion

Franca e ka nisur Botërorin e Katarit me 4 gola të shënuar kundrejt Australisë. Ka qenë Australia që ka kaluar fillimisht në avantazh në minutën e 9-të me një gol të Goodwin, por francezët kanë barazuar...

Giroud dhe Mbappe dhurojnë show, Franca triumfon me “poker” (VIDEO)

më 11.2022 - Albeu

Franca ka dhuruar spektakël ndaj Australisë duke triumfuar 4-1. Ai që shkëlqeu në këtë takim ishte Giroud i cili realizoi 2 dopietë duke barazuar legjendën Henri me 51 gola. Ndërkohë, për “gjelat” realizoi...

VIDEO/ Kampionët e Botës nuk falin asgjë, triumf me përmbysje dhe me rekorde ndaj Australisë

më 11.2022 - SuperSport

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4-1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

Franca e nis me fitore Botërorin, mposhtin thellë Australinë

më 11.2022 - Zeri

Franca ka nisur me fitore rrugëtimin e Kupës së Botës “Katar 2022”. Kampionët në fuqi arritën të mposhtin kombëtaren e Australisë me rezultat 4-1, shkruan Zeri.info Fillimisht ishte Australia që kalojë...

VIDEO/ Giroud dhe Mbappe dhurojnë show, Franca triumfon me “poker”

më 11.2022 - ABC News

Franca ka dhuruar spektakël ndaj Australisë duke triumfuar 4-1. Ai që shkëlqeu në këtë takim ishte Giroud i cili realizoi 2 dopietë duke barazuar legjendën Henri me 51 gola. Ndërkohë, për “gjelat” realizoi...

VIDEO/ Franca e nis me ‘poker’ ndaj Australisë mbrojtjen e trofeut

më 11.2022 - Syri

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah u luajt ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Kampionët në fuqi të Botës e nisin mbarë mbrojtjen e trofeut,...

Francë-Australi/ Mbappe dhe Giroud ‘hipotekojnë’ fitoren e ‘Gjelave’

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me fitoren 2-1 të francezëve, të...

Dy kapitenë përballë njëri-tjetrit, Lewandowski dhe Ochoa hyjnë në historinë e Botërorëve

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Vazhdon mallkimi i Robert Lewandowskit në Kampionatet Botërorë. Ylli i Polonisë, ndonëse është prej vitesh një nga bomberët më të mirë në qarkullim, vazhdon të mos gjejë rrugën e rrjetës në këtë turne...

VIDEO+FOTO/ Mbyllet pjesa e parë e Francë-Australi, rezultati dhe statistikat

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me fitoren 2-1 të francezëve, të...

Franca dominon Australinë, Zhiru bëhet golashënuesi më i mirë i kombëtares

më 11.2022 - Desk.al

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kampionatin Botëror 2022. Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi...

Kampioni i botës e fillon me shumë sukses misionin në Katar, Franca fiton me përmbysje ndaj Australisë

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Francës dhe Australisë. Kampioni i botës e ka nisur në mënyrë fantastike misionin për ta mbrojtur epitetin e më të mirit, shkruan GazetaBlic Sport. ‘Gjelat’ fituan me rezultat...

2 gola në 3 minuta, Mbappe dhe Giroud dhurojnë spektakël

më 11.2022 - Albeu

Mbappe dhe Giroud dhurojnë show. Dy sulmuesit shënuan nga një gol secili brenda 3 minuta duke dërguar shifrat në 4-1 ndaj Australisë. SHIKO GOLAT /G.D albeu.com/

VIDEO/ Spektakolar Giroud, i dhuron Francës golin e katërt dhe arrin rekordin Henry

më 11.2022 - SuperSport

Francë-Australi është ndeshja e fundit e kësaj të marte. Në mungesë të Benzema, sulmi i Francës udhëhiqet nga lojtari i Milan, Giroud, teksa për mbrojtjen mes vëllezërve Hernandez trajneri i “gjelave”...

VIDEO/ 2 gola në 3 minuta, Mbappe dhe Giroud dhurojnë spektakël

më 11.2022 - ABC News

Mbappe dhe Giroud dhurojnë show. Dy sulmuesit shënuan nga një gol secili brenda 3 minuta duke dërguar shifrat në 4-1 ndaj Australisë. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/

Francë-Australi/ Mbappe dhe Giroud ‘hipotekojnë’ fitoren e ‘Gjelave’

më 11.2022 - Syri

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me fitoren 2-1 të francezëve, të...

Kampionët e Botës nuk falin asgjë, triumf me përmbysje dhe me rekorde ndaj Australisë

më 11.2022 - Shenja

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4-1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

Kampionët e Botës nuk falin asgjë, triumf me përmbysje dhe me rekorde ndaj Australisë

më 11.2022 - Flaka

Franca bind në ndeshjen e parë të grupit D, me Kampionët e Botës të cilët triumfuan 4-1 ndaj Australisë. Një ndeshje e cila nisi në malore për francezët, kjo për faktin se Australia realizoi fillimisht...

LIVE: Franca në epërsi pas pjesës së parë

më 11.2022 - Koha.net

Ndonëse pësoi gol të hershëm, Franca është kthyer në lojë në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Australisë. Kampionia në fuqi, Franca, ka dominuar plotësisht në minutat e fundit dhe në pushim ka shkuar me...

Dy kapitenë përballë njëri-tjetrit, Lewandowski dhe Ochoa hyjnë në historinë e Botërorëve

më 11.2022 - Syri

Vazhdon mallkimi i Robert Lewandowskit në Kampionatet Botërorë. Ylli i Polonisë, ndonëse është prej vitesh një nga bomberët më të mirë në qarkullim, vazhdon të mos gjejë rrugën e rrjetës në këtë turne...

Franca e nis me këmbë të mbarë! Hedh ‘kandidaturën’ për Kupën e Botës, shënon 4 gola ndaj Australisë

më 11.2022 - Java News

Franca e nis me këmbën e mbarë aventurën në Kupën e Botës në Katar. Kampionët në fuqi treguan menjëherë forcën e tyre duke shkatërruar 4-1 Australinë. Në fakt ndeshja nuk nisi aspak mirë për skuadrën e...

Franca e nis furishëm misionin për mbrojtjen e titullit, fiton bindshëm ndaj Australisë

më 11.2022 - Tetova Sot

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kupën e Botës “Katar 2022”, ky synon ta mbrojë titullin e fituar para 4 vjetësh. Në ndeshjen e parë në kuadër të Grupit D, “Gjelat” shënuan fitore...

Franca e nis me fitore ndaj Australisë, Giroud bëhet shënuesi më i mirë në histori të kombëtares

më 11.2022 - Lajmi.net

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kampionatin Botëror 2022. Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi...

LIVE: Franca përmbys rezultatin, udhëheq 2:1

më 11.2022 - Koha.net

Franca është kthyer shpejt në ndeshjen ndaj Australisë. Tani udhëheq 2:1. Për 2:1 shënoi Olivier Giroud në minutën e 32-të. Kliko KËTU për ta parë golin Franca ka barazuar rezultatin në ndeshjen ndaj Australisë....

VIDEO+FOTO/ Mbyllet pjesa e parë e Francë-Australi, rezultati dhe statistikat

më 11.2022 - Syri

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me fitoren 2-1 të francezëve, të...

Martinez: Nuk e dimë se kur do të rikthehet Lukaku

më 11.2022 - KosovaPress

Roberto Martinez ka zbuluar se Romelu Lukaku do të humbasë ndeshjen hapëse të Belgjikës në Kupën e Botës kundër Kanadasë dhe mund të mos luajë asnjë ndeshje në fazën e grupeve. Sulmuesi ka pasur një fillim...

Mbyllet pjesa e parë: Franca – Australia, ky është rezultati

më 11.2022 - Zeri

Ka përfunduar pjesa e pare e ndeshjes Franca – Australia, në kuadër të Botërorit 2022. Kampioni në fuqi, Franca ka shkuar në pushim pas 45 minutash me epërsi prej 2-1. Fillimisht ishte Australia që kalojë...

LIVE: Tjetër befasi, Australia në epërsi ndaj kampiones në fuqi

më 11.2022 - Koha.net

Australia ka kaluar në epërsi ndaj Francës. Për rezultatin 1:0 ka shënuar Craig Goodwin në minutën e nëntë. Ai shënoi gol të bukur me goditje nga zona. Kliko KËTU për ta parë golin Ka nisur ndeshja e vlefshme...

Francë-Australi, shokohen kampionët e Botës

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Kampionët e Botës surprizohen në minutën e 9-të, pasi...

GIROOOOUD, Franca e përmbys rezultatin ndaj Australisë

më 11.2022 - GazetaBlic

Franca e ka përmbysur rezultatin ndaj Australisë. Olivier Giroud ka shënuar në minutën e 32-të për 2 me 1, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një gabim tek mbrojtja e Australisë e që më së miri u shfrytëzuar...

LIVE: Nis ndeshja Francë – Australi

më 11.2022 - Koha.net

Ka nisur ndeshja e vlefshme për Grupin D në Kupën e Botës mes Francës dhe Australisë. Takimi po zhvillohet në stadiumin “Al Janoub”. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Danimarka barazoi pa gola me Tunizinë....

Shpërthen festa te Franca, “gjelat” përmbysin për 5 minuta Australinë

më 11.2022 - Albeu

Super Franca. Gjelat kanë përmbysur në 5 minuta Australinë. Fillimisht realizoi Adrien Rabiot me kokë, ndërsa 5 minuta më vonë Giroud dyfishoi shifrat. SHIKO GOLAT /G.D albeu.com/

VIDEO/ “Gjelat” nuk “këndojnë” në Katar, Australia befason kampionët e botë...

më 11.2022 - BalkanWeb

Nuk kanë të ndalur surprizat në Botërorin e Katarit. Pas humbjes së Argjentinës me Arabinë Saudite, një tjetër befasi vjen, këtë herë nga Al Janoub Stadium (Al Wakrah). Australia po udhëheq ndaj kampionëve...

Super-Giroud shënon golin e dytë sonte, bëhet shënuesi më i mirë në histori të Francës

më 11.2022 - Lajmi.net

Kombëtarja e Francës po tregon forcën kundër Australisë. Franca ka shkuar në epërsi 4:1 në ndeshjen kundër Australisë, shkruan lajmi.net. Veterani i Francës, Olivier Giroud arriti të gjente edhe golin...

Franca kalon në epërsi, shënon Giroud

më 11.2022 - Zeri

Kampioni në fuqi, Franca ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Australisë në kuadër të Botërorit 2022. Golin e epërisë e realizojë Olivier Giroud në minuten e 30-të. Rezultati momental është 2-1. /Zeri.info

Franca barazon rezultatin ndaj Australisë

më 11.2022 - Zeri

Kampioni në fuqi, Franca ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Australisë në kuadër të Botërorit 2022. Golin e barazimit e realizojë Rabiot në minuten e 26-të. Rezultati momental është 1-1. /Zeri.info

VIDEO/ Franca tregon “fytyrë” kampioni, Giroud u dhuron avantazhin “gjelave”

më 11.2022 - SuperSport

Francë-Australi është ndeshja e fundit e kësaj të marte. Në mungesë të Benzema, sulmi i Francës udhëhiqet nga lojtari i Milan, Giroud, teksa për mbrojtjen mes vëllezërve Hernandez trajneri i “gjelave”...

VIDEO/ Shpërthen festa te Franca, “gjelat” përmbysin për 5 minuta Australinë

më 11.2022 - ABC News

Super Franca. Gjelat kanë përmbysur në 5 minuta Australinë. Fillimisht realizoi Adrien Rabiot me kokë, ndërsa 5 minuta më vonë Giroud dyfishoi shifrat. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/

Reagon Franca, përmbys rezultatin me Australinë

më 11.2022 - Syri

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Kampionët e Botës surprizohen në minutën e 9-të, pasi...

Franca barazon shpejt ndaj Australisë, gol i bukur nga Rabiot

më 11.2022 - GazetaBlic

Franca e ka barazuar rezultatin ndaj Australisë. Ishte një gol i bukur i realizuar në minutën e 27-të nga Rabiot, shkruan GazetaBlic Sport. Mesfushori francez shënoi pas një asistimi të bukur nga Hernandez...

Shokohet Franca, Australia gjen golin

më 11.2022 - Albeu

Franca është shokuar që në minutat e para nga Australia. Këta të fundit realizuan me Craig Goodwin 9′ duke përfituar nga mbrotja e përgjumur e Gjelave. SHIKO GOLIN /G.D albeu.com/

Rikthehet shpejt Franca, barazon me Rabiot

më 11.2022 - Lajmi.net

Është shënuar edhe goli i dytë në ndeshjen Francë – Australia. Kombëtarja e Francës ka gjetur shpejt kundërpërgjigjen për Australinë, shkruan lajmi.net. Francezët barazuan në minutën e 26′, me anë të Adrien...

VIDEO/ Shokohet Franca, Australia gjen golin

më 11.2022 - ABC News

Franca është shokuar që në minutat e para nga Australia. Këta të fundit realizuan me Craig Goodwin 9′ duke përfituar nga mbrotja e përgjumur e Gjelave. SHIKO GOLIN /G.D abcnews.al/

VIDEO/ Francë-Australi, shokohen kampionët e Botës

më 11.2022 - Syri

Në “Al Janoub Stadium” të Al Wakrah po luhet ndeshja e vlefshme e Grupit D të Botërorit “Katar 2022” mes Francës dhe Australisë, shkruan Syri.net. Kampionët e Botës surprizohen në minutën e 9-të, pasi...

Lewandowski humbi penalltinë, trajneri i Polonisë: Ndodh te më të mirët

më 11.2022 - KosovaPress

Trajneri i Polonisë dhe shokët e kombëtares së Robert Lewandowskit këmbëngulën se ata ende presin që sulmuesi të shënojë golin e tij të parë në Kupën e Botës në Katar, pavarësisht nga penalltia e humbur...

Franca deklason Australinë (VIDEO)

më 11.2022 - Open-TV

Franca ka shënuar fitore me rezultat 4:1 ndaj Australisë. Me këtë fitore Franca e nisi mbarë Botërorin , ku shihet edhe në mesin e ekipeve kombëtare favorite për të ngadhënjyer me trofeun më të çmuar në...

Franca e nis furishëm Botërorin, përmbys 4:1 Australinë

më 11.2022 - Ekonomia Online

Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi i parë, Australia, u kalua me sukses. Francezët e panë veten në disavantazh pas...

Guillermo Ochoa më i miri i ndeshjes Meksikë – Poloni, i jashtëzakonshëm në Kupën e Botës

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 0 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një ndeshje me ‘dy fytyra’, me Meksikën që dominoi pjesën e parë, kurse...

Lewandowski le në baltë Poloninë, ndan një pikë me Meksikën

më 11.2022 - Opinion

Është ndarë në barazim pa gola ndeshja e grupit C mes Meksikës dhe Polonisë. Të dyja ekipet u treguan të kujdesshme për të mos dalë pa pikë nga ky takim, kjo dhe për shkak të humbjes së Argjentinës ndaj...

Notat e lojtarëve në ndeshjen Meksikë-Poloni, shkëlqen Ochoa

më 11.2022 - Bota Sot

Portieri meksikan, Guillermo Ochoa sikurse në Kampionatet Botërore të kaluara po mahnit me paraqitje edhe në “Katar 2022”, ku u zgjodh sot lojtari i ndeshjes në takimin mes Meksikës dhe Polonisë. Kombëtarja...

Franca në epërsi pas pjesë së parë, përmbys Australinë

më 11.2022 - Lajmi.net

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes Francë – Australi. Pjesa e parë e ndeshjes Francë – Australi ishte mjaft atraktive, duke shfaqur tri gola, shkruan lajmi.net. Australia kaloi e para në epërsi,...

Lewandowski gabon nga pika e bardhë

më 11.2022 - InfoShqip

Meskikë-Poloni janë duke zhvilluar përballjen e parë të fazës së grupeve të Botërorit Katar 2022. Në minutën e 56’ Robert Lewandowski fitoi një penallti pas ndërhyrjes së gabuar të Morenos. Video:...

Meksikë-Poloni/ Statistikat e sfidës së Grupit C të Botërorit

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Stadium 974” të Dohas u luajt sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Kjo sfidë u mbyll në barazim pa gola, edhe pse shansin më të mirë e kishin polakët. Në minutën...

Franca e nis furishëm Botërorin, përmbys 4:1 Australinë

më 11.2022 - Ekonomia Online

Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi i parë, Australia, u kalua me sukses. Francezët e panë veten në disavantazh pas...

Mbyllet baras ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë

më 11.2022 - Tetova Sot

Meksika dhe Polonia kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja e zhvilluar në “Stadium 974” përfundoi baras dhe pa gola. Të dy ekipet regjistruan disa raste të mira...

Kampionët në fuqi “vallëzojnë” në Katar, përmbysin Australinë dhe kryesojnë grupin

më 11.2022 - FaxWeb

Franca ka shënuar fitore ndaj Australisë me rezultat 4-1 në kuadër të sfidës së parë në grupin D për Kupën e Botës. Kampionët aktual të botës, nuk e nisën ndeshjen mirë, pasi që pësuan që në start. Zhvillohej...

Franca e nis me fitore ndaj Australisë, Giroud bëhet shënuesi më i mirë në histori të kombëtares

më 11.2022 - Press Online

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kampionatin Botëror 2022. Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi...

Franca e fillon me këmbë të mbarë Botërorin, fiton me rezultat të thellë kundër Australisë

më 11.2022 - Insajderi.org

Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi i parë, Australia, u kalua me sukses. Francezët e panë veten në disavantazh pas...

“Gjelat” shkatërrojnë “Kangurët”

më 11.2022 - Arbresh

Franca ka shënuar fitore ndaj Australisë me rezultat 4-1 në kuadër të xhiros së parë në grupin D për Kupën e Botës. Kampionët aktual të botës, nuk e nisën ndeshjen mirë, pasi që pësuan që në start. Zhvillohej...

Franca, bindëse ndaj Australisë

më 11.2022 - Epoka e Re

Franca e nis me këmbën e mbarë aventurën në Kupën e Botës në Katar. Kampionët në fuqi treguan menjëherë forcën e tyre duke shkatërruar 4-1 Australinë. Në fakt ndeshja nuk nisi aspak mirë për skuadrën e...

Dy barazime pa gola, nuk kishte ndodhur që nga viti 2010

më 11.2022 - Koha.net

Për herë të parë që nga 25 qershori i vitit 2010 ka ndodhur që dy ndeshje të Kupës së Botës brenda një dite të mos “prodhojnë” gola. Pasi Danimarka e Tunizia luajtën pa gola, topi nuk përfundoi në rrjetë...

Messi e Lewandowski janë aty, por Arabia Saudite udhëheq në Grupin C

më 11.2022 - Koha.net

Kanë përfunduar ndeshjet e para në grupin C të Botërorit. Dhe lidere e grupit është Arabia Saudite, që vlerësohej autsajdere e plotë. Në grupin C është Polonia e Robert Lewandowskit, Argjentina e Lionel...

Meksika dhe Polonia ndajnë nga 1 pikë, Lewandowski humbet penallti

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Stadium 974” të Dohas u luajt sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Kjo sfidë u mbyll në barazim pa gola, edhe pse shansin më të mirë e kishin polakët. Në minutën...

Lewandowski ‘tradhton’ Poloninë, portieri i Meksikës i pret penalltinë

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Në “Stadium 974” të Dohas po luhet sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në të dytë Polonia ka rastin më të mirë...

Meksikë-Poloni ndahen në paqe

më 11.2022 - Koha.mk

Pas përballjes Argjentinë-Arabi Saudite që përfundoi me rezultatin 1-2, u mbyll edhe sfida e dytë e Grupit C, ajo mes Meksikës dhe Polonisë. Këto dy skuadra u ndanë me barazim pa gola, me Robert Lewandowski-n...

Kampioni e nis me fitore Botërorin “Katar 2022”

më 11.2022 - KosovaPress

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore aventurën për ta mbrojtur titullin e kampionit të botës në Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Pas plot 90’ minutave lojë dhe shtatë sosh shtesë të zhvilluara në...

Franca fiton bindshëm ndaj Australisë

më 11.2022 - Fakti Ditor

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kupën e Botës “Katar 2022”, ky synon ta mbrojë titullin e fituar para 4 vjetësh. Në ndeshjen e parë në kuadër të Grupit D, “Gjelat” shënuan fitore...

Meksikë-Poloni/ Notat e lojtarëve, vlerësimi i Lewandowskit pasi humbi penalltinë

më 11.2022 - Syri

Në “Stadium 974” të Dohas u luajt sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Kjo sfidë u mbyll në barazim pa gola, edhe pse shansin më të mirë e kishin polakët. Në minutën...

Benzema kush? Giroud ja jep epërsinë Francës

më 11.2022 - Lajmi.net

Franca ka arritur ta përmbys rezultatin ndaj Australisë. Kombëtarja e Francës ka kaluar në epërsi 2:1 ndaj Australisë, shkruan lajmi.net. Golin e dytë për Francën e shënoi Olivier Giroud. Asistues në këtë...

Rikthehet shpejt Franca, barazon me Rabiot

më 11.2022 - Lajmi.net

Është shënuar edhe goli i dytë në ndeshjen Francë – Australia. Kombëtarja e Francës ka gjetur shpejt kundërpërgjigjen për Australinë, shkruan lajmi.net. Francezët barazuan në minutën e 26′, me anë të Adrien...

Barazim mes Meksikës dhe Polonisë – Lewandowski i bën ‘dhuratë’ Argjentinës së Messit

më 11.2022 - Flaka

Meksika dhe Polonia kanë luajtur baras në kuadër të Grupit C të Kampionatit Botëror, në një ndeshje ku Ochoa ishte heroi kurse Lewandowski fytyra tragjike. Kombëtarja e Meksikës dhe ajo e Polonisë janë...

Franca e nis me fitore ndaj Australisë, Giroud bëhet shënuesi më i mirë në histori të kombëtares

më 11.2022 - Gazeta Metro

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore rrugëtimin në Kampionatin Botëror 2022. Kampionët në fuqi të botës, Franca, kanë marrë fitore 4:1 në rrugëtimin e tyre për ta mbrojtur epitetin e kampionëve. Testi...

Levandovski humb penaltinë, Meksiko dhe Polonia “ndahen” në paqe

më 11.2022 - Alsat-M

Robert Levandovski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C, por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e 58′, teksa pritja ju bllokua nga veterani meksikan...

VIDEO/ “Ikona” Ochoa nuk humbet reflekset as këtë Botëror, ndal Lewandowski...

më 11.2022 - BalkanWeb

Barazim pa gola mes Meksikës dhe Polonisë në Botërorin e Katarit, në takimin e luajtur në Doha. Dominim i ekipit të Martinos në pjesën e parë, por pa rezultat. Lewandowski me shokë dështuan totalisht,...

Meksika dhe Polonia ndajnë pikët, Lewandowski i pafat

më 11.2022 - Ina

Ndeshja Poloni-Meksikë përfundoi me barazim 0:0. Robert Lewandowski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e...

Francë-Australi, formacionet zyrtare, live në RTK

më 11.2022 - RTK

Francë-Australi është ndeshja e fundit për ditën e sotëm në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, ndeshje të cilën mund ta ndiqni në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). ‘Gjelat’ dhe australianët do të ndeshen në...

Lewandowski humb penalltinë, Polonia barazon me Meksikën

më 11.2022 - OraInfo

Mbyllet baras ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë Meksika dhe Polonia kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja e zhvilluar në “Stadium 974” përfundoi baras dhe pa...

Francë- Australi/ Tronditen kampionët në fuqi, ‘kangurët’ shënojnë në portën e Loris

më 11.2022 - Java News

Nuk kanë të ndalur surprizat në Botërorin e Katarit. Pas humbjes së Argjentinës me Arabinë Saudite, një tjetër befasi vjen, këtë herë nga Al Janoub Stadium (Al Wakrah). Australia po udhëheq ndaj kampionëve...

Përsëri dy gola të shpejtë nga Franca – ‘kapitullon’ Australi

më 11.2022 - Insajderi.org

Superylli Kylian Mbappe ka shënuar golin e parë në Botërorin në Katar. Ai shënoi për 3:1 në ndeshjen mes Francës dhe Australisë. Mbappe shënoi në minutën e 68-të. Ai realizoi me goditje me kokë. Kurse...

Franca shënon edhe dy gola

më 11.2022 - Epoka e Re

Franca e ka siguruar fitoren ndaj Australisë, pasi ka shënuar edhe dy gola të shpejt në pjesën e dytë për rezultatin 4-1. Kylian Mbappe dhe Olivier Giroud kanë shënuar golat tjerë për Francën.

Lewandowski shpërdoron penalltinë, Meksika dhe Polonia ndajnë pikët

më 11.2022 - Albeu

Robert Lewandowski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e 58′, teksa pritja ju bllokua nga veterani Ochua....

Meksika dhe Polonia barazojnë pa gola

më 11.2022 - Zeri

Meksika dhe Polonia kanë luajtur baras në kuadër të Grupit C të Kampionatit Botëror, në një ndeshje ku Ochoa ishte heroi kurse Lewandowski fytyra tragjike. Kombëtarja e Meksikës dhe ajo e Polonisë janë...

VIDEO/ Lewandowski shpërdoron penallti, Meksikë-Poloni ndahen në paqe

më 11.2022 - SuperSport

Pas përballjes Argjentinë-Arabi Saudite që përfundoi me rezultatin 1-2, u mbyll edhe sfida e dytë e Grupit C, ajo mes Meksikës dhe Polonisë. Këto dy skuadra u ndanë me barazim pa gola, me Robert Lewandowski-n...

Lewandowski shpërdoron penalltinë, Meksika dhe Polonia ndajnë pikët

më 11.2022 - ABC News

Robert Lewandowski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e 58′, teksa pritja ju bllokua nga veterani Ochua....

Meksika dhe Polonia ndajnë nga 1 pikë, Lewandowski humbet penallti

më 11.2022 - Syri

Në “Stadium 974” të Dohas u luajt sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Kjo sfidë u mbyll në barazim pa gola, edhe pse shansin më të mirë e kishin polakët. Në minutën...

Meksikë-Poloni/ Statistikat e sfidës së Grupit C të Botërorit

më 11.2022 - Syri

Në “Stadium 974” të Dohas u luajt sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Kjo sfidë u mbyll në barazim pa gola, edhe pse shansin më të mirë e kishin polakët. Në minutën...

Përfundon pa fitues ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë, Lewandowski lëshoi mundësi të ‘artë’ nga penalltia

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 0 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një ndeshje me ‘dy fytyra’, me Meksikën që dominoi pjesën e parë, kurse...

LIVE: Lewandowski assesi të shënojë në Botëror

më 11.2022 - Koha.net

Njëri prej sulmuesve më të mirë në botë, Robert Lewandowski assesi të shënoi në Kupën e Botës. Lewandowski të martën fitoi penallti ndaj Meksikës, por dështoi nga pika e bardhë. Goditjen e tij e ndali...

Lewandowski gabon nga pika e bardhë

më 11.2022 - ABC News

Meskikë-Poloni janë duke zhvilluar përballjen e parë të fazës së grupeve të Botërorit Katar 2022. Në minutën e 56’ Robert Lewandowski fitoi një penallti pas ndërhyrjes së gabuar të Morenos.

VIDEO/ Lewandowski gabon në penallti dhe humb mundësinë të shënojë golin e parë në Botëror

më 11.2022 - SuperSport

Meskikë-Poloni janë duke zhvilluar përballjen e parë të fazës së grupeve të Botërorit Katar 2022. Në minutën e 56’ Robert Lewandowski fitoi një penallti pas ndërhyrjes së gabuar të Morenos. Sulmuesi i...

Lewandowski ‘tradhton’ Poloninë, portieri i Meksikës i pret penalltinë

më 11.2022 - Syri

Në “Stadium 974” të Dohas po luhet sfida e Grupit C të Botërorit mes Meksikës dhe Polonisë, shkruan Syri.net. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa në të dytë Polonia ka rastin më të mirë...

LIVE: Pa gola në pjesën e parë të ndeshjes Meksikë-Poloni

më 11.2022 - Koha.net

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Polonisë dhe Meksikës, ndeshje kjo që i takon Grupit C të Botërorit “Katari 2022”. Pas 45 minutave të parë, rezultati është 0:0. Përfaqësuesja e Meksikës është treguar...

Lewandowski shpërdoron penallti, Meksikë-Poloni ndahen në paqe

më 11.2022 - Shenja

Pas përballjes Argjentinë-Arabi Saudite që përfundoi me rezultatin 1-2, u mbyll edhe sfida e dytë e Grupit C, ajo mes Meksikës dhe Polonisë. Këto dy skuadra u ndanë me barazim pa gola, me Robert Lewandowski-n...

Pjesa e parë: Franca në epërsi kundër Australisë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes me Francës dhe Kombëtares së Australisë. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Al Janoub”, Franca gjendet në avantazh prej 2:1 kundër Australisë, raporton...

Përfundon pjesa e parë në mes Francës dhe Australisë, ky është rezultati

më 11.2022 - Gazeta Metro

Pjesa e parë e ndeshjes së Francës me Australinë, ka përfunduar 2 me 1, shkruan Gazeta Metro. Australia kaloi e para në epërsi, me anë të Goodwin në minutën e 9’ të takimit, për t’i nxjerr gjumin ‘trikolorëve’....

Kupa e Botës e re, Ochoa i vjetër – Pritje fantastike e penalltisë, ‘gjunjëzon’ Lewandowskin

më 11.2022 - GazetaBlic

Polonia ka dështuar të kalojë në avantazh ndaj Meksiksës. Robert Lewandowski ka dështuar të shënojë në minutën e 56-të nga penalltia, shkruan GazetaBlic Sport. Sulmuesi polak e fitoi penalltinë, por gjuajtjen...

Franca kalon në epërsi ndaj Australisë

më 11.2022 - Epoka e Re

Franca shpejt ka kaluar në epërsi kundër Australisë (2-1). Pas golit që shënoi Adrien Rabiot, francezët shënuan edhe golin e epërsisë me anë të Oliver Giroud.

Barazim mes Meksikës dhe Polonisë – Lewandowski i bën ‘dhuratë’ Argjentinës së Messit

më 11.2022 - Lajmi.net

Meksika dhe Polonia kanë luajtur baras në kuadër të Grupit C të Kampionatit Botëror, në një ndeshje ku Ochoa ishte heroi kurse Lewandowski fytyra tragjike. Kombëtarja e Meksikës dhe ajo e Polonisë janë...

Embolo mezi pret përballjen me vendin e lindjes

më 11.2022 - Koha.net

Sulmuesi që luan për Zvicrën, Breel Embolo, i lindur në Kamerun, po pret me padurim përballjen me vendin e tij. Ndeshjen kundër Kamerunit, Zvicra e luan të enjten, në kuadër të grupit G. Sulmuesi 25-vjeçar,...

Franca përmbys rezultatin kundër Australisë, shënon Giroud – video

më 11.2022 - KosovaPress

Kampioni aktual i botës ka arritur që ta përmbysë rezultatin në ndeshjen kundër Kombëtares së Australisë. Franca ka arritur të kalojë për herë të parë në epërsi në ndeshjen kundër Australisë, ku tani po...

Rabiot shënon kundër Australisë, Franca barazon rezultatin – video

më 11.2022 - KosovaPress

Tanimë është barazuar rezultati në stadiumin “Al Janoub” në ndeshjen mes Francës dhe Kombëtares së Australisë. Franca ka arritur ta barazojë rezultatin në 1:1 në ndeshjen kundër Australisë, përmes golit...

Franca barazon gjithçka ndaj Australisë

më 11.2022 - Arbresh

Franca ka barazuar rezultatin ndaj Australisë në ndeshjen në Kupën e Botës. Adrien Rabiot realizoi gol në minutën e 27-të për rezultatin 1:1 Për më shumë shikoni golin: Video

Franca barazon rezultatin

më 11.2022 - Epoka e Re

Kombëtarja e Francës shpejt i është kundërpërgjigjur Australisë, duke e barazuar rezultatin në 1-1. Francezët barazuan shifrat në minutën e 26-të, me anë të Adrien Rabiot. Rabiot shënoi me kokë, pas një...

Messi, nga ëndrra në makth, sa gabime pas penalltisë

më 11.2022 - Top Channel

Duhej të ishte fillimi i një aventure të mrekullueshme, hapi i parë drejt Botërorit të tij, por Leo Messi del nga stadiumi i Lusail me kokën ulur, i mposhtur nga Arabia Saudite 2-1. Një përmbysje në pesë...

Lukaku mungon në ndeshjen e parë, Hazardi starton

më 11.2022 - Koha.net

Sulmuesi i Belgjikës, Romelu Lukaku do të mungojë në ndeshjen e parë në Botërorin në Katar. Belgjika të mërkurën luan ndaj Kanadasë, ndërsa Lukaku mund të mbetet jashtë edhe për ndeshjen e dytë ndaj Marokut....

Mbyllet pjesa e parë baras pa gola mes Meksikës dhe Polonisë

më 11.2022 - Zeri

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Meksika - Polonia, në kuadër të Botërorit 2022. Kombëtaret shkuan në pushim pas 45 minutash me rezultat ashtu siç ia nisën 0-0. Skudrat bëjnë pjesë në grupin C. /Zeri.info

Meksikë-Poloni, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

më 11.2022 - Syri

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Meksikë-Poloni, i cili po luhet në “Stadium 974” të Dohas, shkruan Syri.net. Në 45 minutat e para të sfidës së vlefshme për Grupin C nuk pati gol, duke u mbyllur 0-0....

Bie Franca, Australia kalon në epërsi – video

më 11.2022 - KosovaPress

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes Francës dhe Australisë, ku kjo e fundit ka gjetur golin e para në stadiumin “Al Janoub”. Kombëtarja e Australisë ka arritur të kalojë në epërsi prej 1:0...

Australia ndëshkon Francën

më 11.2022 - Epoka e Re

Australia ka shënuar golin e parë në ndeshjen kundër Francës në Kupën e Botës. Craig Goodwin shënoi në minutën e nëntë për rezultatin 0-1.

Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

më 11.2022 - Opinion.mk

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua asnjë gol. Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje...

Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

më 11.2022 - Indeks.mk

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua asnjë gol. Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje...

Notat e lojtarëve në ndeshjen Meksikë-Poloni, shkëlqen Ochoa

më 11.2022 - KosovaPress

Portieri meksikan, Guillermo Ochoa sikurse në Kampionatet Botërore të kaluara po mahnit me paraqitje edhe në “Katar 2022”, ku u zgjodh sot lojtari i ndeshjes në takimin mes Meksikës dhe Polonisë. Kombëtarja...

Meksikë-Poloni, publikohen formacionet zyrtare

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Meksika dhe Polonia ndeshen me njëra-tjetrën në “Stadium 974”, në sfidën e dytë të grupit C. Meksikanët duan ta nisin me këmbën e mbarë këtë Botëror dhe kështu duan të mundin rivalin kryesor që kanë në...

Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

më 11.2022 - Ditari.mk

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua asnjë gol. Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje...

Danimarka e Tunizia ndajnë pikë, regjistrohet ndeshja e parë pa gola

më 11.2022 - Top Channel

Regjistrohet ndeshja e parë e “Katar 2022” me rrjeta të paprekura. Në Al Rayyan, Danimarka dhe Tunizia morën nga një pikë në Grupin D, falë barazimit 0-0. Një përballje e ekulibruar, me raste të shumta,...

Messi, nga ëndrra në makth, sa gabime pas penalltisë!

më 11.2022 - SuperSport

Duhej të ishte fillimi i një aventure të mrekullueshme, hapi i parë drejt Botërorit të tij, por Leo Messi del nga stadiumi i Lusail me kokën ulur, i mposhtur nga Arabia Saudite 2-1. Një përmbysje në pesë...

Një tjetër surprizë në kampionatin botëror të Katarit: Danimarka nuk ia del ndaj Tunizisë

më 11.2022 - Syri.net Kosova

Ka përfunduar në barazim 0-0 ndeshja mes Danimarkës dhe Tunizisë, e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Sfida ka qenë pothuajse e barabartë, ku vetëm një apo dy detaje kanë bërë diferencën....

Levandovski humb penaltinë, Meksiko dhe Polonia “ndahen” në paqe

më 11.2022 - Desk.al

Robert Levandovski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C, por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e 58′, teksa pritja ju bllokua nga veterani meksikan...

Lewandowski humb penalltinë, Polonia barazon me Meksikën

më 11.2022 - Almakos

Mbyllet baras ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë Meksika dhe Polonia kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja e zhvilluar në “Stadium 974” përfundoi baras dhe pa...

Mbyllet pjesa e parë: Meksika e Polonia nuk tregojnë gola

më 11.2022 - Lajmi.net

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Meksikë – Poloni. Ndeshja e grupit C, mes Polonisë dhe Meksikës ka treguar 45 minuta pa asnjë gol, shkruan lajmi.net. Meksika dhe Polonia zhvilluan një lojë në përgjithësi...

Meksikë-Poloni, publikohen formacionet zyrtare

më 11.2022 - Syri

Meksika dhe Polonia ndeshen me njëra-tjetrën në “Stadium 974”, në sfidën e dytë të grupit C. Meksikanët duan ta nisin me këmbën e mbarë këtë Botëror dhe kështu duan të mundin rivalin kryesor që kanë në...

Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

më 11.2022 - Vizion Plus

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua  asnjë gol. Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje ...

Meksika barazon me Poloninë, Lewandowski humbet penalltinë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë, ku të dy kombëtaret kanë ndarë pikët e barabarta. Pas plot 90’ minutave dhe shtatë sosh shtesë të zhvilluara në stadiumin “974”, Meksika dhe Polonia kanë...

Luis Enrique “ngre stekën”: Dua që Spanja të luajë 7 ndeshje në Botëror, me...

më 11.2022 - BalkanWeb

Spanja do luajë ndeshjen e parë të Botërorit të Katarit këtë të martë në orën 17.00, ndaj një rivali si Costa Rica. Para këtij takimi, ka folur për mediat trajneri i spanjollëve, Luis Enrique, i cili ka...

Barazim mes Meksikës dhe Polonisë – Lewandowski i bën ‘dhuratë’ Argjentinës së Messit

më 11.2022 - Fakti Ditor

Meksika dhe Polonia kanë luajtur baras në kuadër të Grupit C të Kampionatit Botëror, në një ndeshje ku Ochoa ishte heroi kurse Lewandowski fytyra tragjike. Kombëtarja e Meksikës dhe ajo e Polonisë janë...

Mbyllet pa fitues takimi mes Danimarkës dhe Tunizisë

më 11.2022 - Koha.mk

Danimarka dhe Tunizia i kanë ndarë pikët për ndeshjen që u luajt në kuadër të Grupit D, pasi përfundoi 0-0. Tunizianët ishin të pafat në minutën e 21-të, pasi goli i Issam Jebail u anulua nga VAR-i për...

Përfundon pa fitues ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë, Lewandowski lëshoi mundësi të ‘artë’ nga penalltia

më 11.2022 - Gazeta Metro

Ka përfunduar ndeshja mes Meksikës dhe Polonisë. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 0 me 0. Ishte një ndeshje me ‘dy fytyra’, me Meksikën që dominoi pjesën e parë, kurse Polonia kishte më shumë nga...

Formacionet zyrtare: Meksika - Polonia

më 11.2022 - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Meksika – Polonia. Meksika dhe Polonia kontestojnë tri pikët në kuadër të Grupit C në Kampionatin Botëror 2022. Ndeshja Meksikë – Poloni luhet me fillim...

Ochoa ia mbron penalltinë Lewandowskit – Polonia ndan pikët me Meksikën, buzëqesh Argjentina

më 11.2022 - Insajderi.org

Meksika dhe Polonia kanë luajtur baras në kuadër të Grupit C të Kampionatit Botëror, në një ndeshje ku Ochoa ishte heroi kurse Lewandowski fytyra tragjike. Kombëtarja e Meksikës dhe ajo e Polonisë janë...

“Relaksohet” Argjentina, Meksikë – Poloni ndajnë pikët

më 11.2022 - Arbresh

Meksika dhe Polonia kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të parë në Kupën e Botës “Katar 2022”. Ndeshja e zhvilluar në “Stadium 974” përfundoi baras dhe pa gola, shkruan Gazeta Express. Të dy ekipet regjistruan...

VIDEO/ Barazim i thatë në Kupën e Botës, Danimarka dhe Tunisia ndajnë pikët

më 11.2022 - BalkanWeb

Danimarka e ka nisur me një barazim 0-0 Kupën e Botës, në ndeshjen ndaj Tunizisë që u luajt në Education City Stadium (Al Rayyan). Skuadra e Joel Kadri do vinte në provë kundërshtarët që në minutën e 12-të,...

Lewandowski assesi të shënojë në Botëror

më 11.2022 - Ekonomia Online

Njëri prej sulmuesve më të mirë në botë, Robert Lewandowski assesi të shënoi në Kupën e Botës. Lewandowski të martën fitoi penallti ndaj Meksikës, por dështoi nga pika e bardhë. Goditjen e tij e ndali...

Danimarkë-Tunizi përfundon pa gola

më 11.2022 - Opinion

Danimarka dhe Tunizia nuk shkuan më shumë se një barazim 0-0 në ndeshjen e parë të Kupës së Botës. 90 minuta të vakëta dh pa shumë raste bënë që skuadrat të ndanin një pikë me njëra- tjetrën. Në pjesën...

Danimarka dhe Tunizia ndahen në paqe, sfida përfundon në barazim

më 11.2022 - Albeu

Ndeshja midis Danimarkës dhe Tunizisë është mbyllur në barazim. Sfida ka qenë pothuajse e barabartë, ku vetëm një apo dy detaje kanë bërë diferencën. Ndeshja ka qenë intensive nga minuta e parë e deri...

Danimarka dhe Tunizia ndahen baras

më 11.2022 - Zeri

Pas rezultatit të papritur në ndeshjen Argjentina – Arabia Saudite ku skuadra e Arabisë shënoi fitore 2:1 në Botërorin “Katari 2022”, një tjetër befasi ka ndodhur në ndeshjen e orës 14:00. Danimarka si...

Danimarka dhe Tunizia ndahen në paqe, sfida përfundon në barazim

më 11.2022 - ABC News

Ndeshja midis Danimarkës dhe Tunizisë është mbyllur në barazim. Sfida ka qenë pothuajse e barabartë, ku vetëm një apo dy detaje kanë bërë diferencën. Ndeshja ka qenë intensive nga minuta e parë e deri...

Një tjetër surprizë në kampionatin botëror të Katarit: Danimarka nuk ia del ndaj Tunizisë

më 11.2022 - Syri

Ka përfunduar në barazim 0-0 ndeshja mes Danimarkës dhe Tunizisë, e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Sfida ka qenë pothuajse e barabartë, ku vetëm një apo dy detaje kanë bërë diferencën....

Danimarka dhe Tunizia mbyllin ndeshjen pa gola

më 11.2022 - OraInfo

Mbyllet pa fitues takimi mes Danimarkës dhe Tunizisë. Danimarka dhe Tunizia i kanë ndarë pikët për ndeshjen që u luajt në kuadër të Grupit D, pasi përfundoi 0-0. Tunizianët ishin të pafat në minutën e...

Danimarka dhe Tunizia i ndajnë pikët, përfundon ndeshja me barazim

më 11.2022 - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja mes Danimarkës dhe Tunizisë. Rezultati përfundimtar ishte 0 me 0, shkruan GazetaBlic Sport. Ishte një ndeshje jashtëzakonisht interesante, me dy skuadrat që treguan paraqitje shumë...

Botërori i ri por Ochoa i vjetër, pret penalltinë e Lewandowskit – video

më 11.2022 - KosovaPress

Momentalisht po zhvillohet pjesa e dytë e përballjes mes Kombëtares së Meksikës dhe asaj të Polonisë, ku rezultati vazhdon të jetë i barabartë 0:0. Por, gjërat mund të kishin ndryshuar shumë lehtë nëse...

Lewandowski dështon nga penalltia, gjuajtja e tij pritet nga Ochoa

më 11.2022 - Arbresh

Polonia ka lëshuar një raste të artë për të kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Meksikës në Kupën e Botës. Robert Lewandowski nuk ia doli të shënonte nga pika e penalltisë në minutën e 58-të. Pritja e...

Mrekullia arabe i prishi “magjinë”, Lionel Messi: Argjentina shquhet për fo...

më 11.2022 - BalkanWeb

Argjentina pësoi një disfatë të bujshme ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen e vlefshme të Botërorit të Katarit, duke u mposhtur 1-2. Pas takimit për mediat është shfaqur i mërzitur ylli i argjentinasve, Lionel...

VIDEO/ Barazimi i “thatë”: Përballja e parë pa gola në Botërorin e Katarit, Danimarka e Tunizia ndajnë pikët në grupin D

më 11.2022 - Java News

Danimarka dhe Tunizia janë ndalur në një barazim, i dyti për këtë Botëror dhe i pari pa gola, pas 5 sfidave të luajtura. Takimi i cili u zhvillua në stadiumin “Education City” ishte vërtet i luftuar, me...

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Danimarkës e Tunizisë

më 11.2022 - Koha.net

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë ndërmjet Danimarkës dhe Tunizisë. Kjo ndeshje i takon Grupit D të Kupës së Botës “Katari 2022”. Gjatë 45 minutave të parë, nuk pati ndonjë rast të mirë shënimi as nga...

Përfundon pjesa e parë mes Meksikës e Polonisë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes mes Kombëtares së Meksikës dhe asaj të Polonisë. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “974” të Dohas, Meksika po barazon pa gola me Poloninë, raporton...

Kupa e Botës/ Danimarka dhe Tunizia në barazim

më 11.2022 - Bild

Në ndeshjen mes Danimarkës dhe Tunisisë që u zhvillua ditën e sotme në Katar, nuk u realizua asnjë gol. Ishte një përballje e ekulibruar, me raste të shumta, e gola të anuluar për pozicion jashtë loje...

Formacionet zyrtare: Meksikë – Poloni

më 11.2022 - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Meksikë – Poloni. Meksika dhe Polonia kontestojnë tri pikët në kuadër të Grupit C në Kampionatin Botëror 2022, shkruan lajmi.net. Të dyja kombëtaret synojnë...

Përfundon ndeshja: Danimarka dhe Tunizia luajnë pa gola

më 11.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar ndeshja në mes të Danimarkës dhe Tunizisë në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Përkundër përpjekjeve nga të dyja palët, portat mbetën të paprekura, transmeton lajmi.net. Danezët...

Live / Danimarkë - Tunizi: Mbyllet në barazim pjesa e parë, tunizianët janë pak më mirë se danezët

më 11.2022 - Syri

Ka përfunduar në barazim 0-0 pjesa e parë mes Danimarkës dhe Tunizisë, e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës. Në 45 minutat e para tunizianët patën disa mundësi, teksa iu anulua një gol - me...

Danimarka dhe Tunizia mbyllin ndeshjen pa gola

më 11.2022 - Almakos

Mbyllet pa fitues takimi mes Danimarkës dhe Tunizisë. Danimarka dhe Tunizia i kanë ndarë pikët për ndeshjen që u luajt në kuadër të Grupit D, pasi përfundoi 0-0. Tunizianët ishin të pafat në minutën e...

Tunizia befason Danimarkën me barazim, ja notat e lojtarëve – foto

më 11.2022 - KosovaPress

Kombëtarja e Tunizisë e ka befasuar sot atë të Danimarkës në kuadër të xhiros së parë të Grupit D të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Pas plot 90’ minutave lojë në stadiumin “Education...

Përfundon pjesa e parë: Danimarka – Tunizia, ende pa gola

më 11.2022 - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Danimarkë – Tunizi, e vlefshme për fazën e grupeve të Kupës së Botës. Rezultati aktual është 0-0, transmeton lajmi.net. Ndeshja ishte në përgjithësi e ekuilibruar,...

Danimarka ndahet baras me Tunizinë

më 11.2022 - Open-TV

Danimarka dhe Tunizia ndahen në paqe, me rezultat 0:0 në ballafaqimin e parë të Grupit D të Kampionatit Botëror në futboll. Të dy kombëtaret patën mundësitë e tyre por sulmuesit nuk ishin në ditën e tyre....

Pritet super-ndeshje | Publikohen formacionet zyrtare të takimit: Meksikë – Poloni

më 11.2022 - Insajderi.org

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Meksikë – Poloni. Meksika dhe Polonia kontestojnë tri pikët në kuadër të Grupit C në Kampionatin Botëror 2022. Të dyja kombëtaret synojnë të shfrytëzojnë...

Danimarka dhe Tunizia ndajnë pikët

më 11.2022 - KosovaPress

Një tjetër barazim është shënuar në Kampionatin Botëror të futbollit, pas atij ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Uellsit. Janë Danimarka dhe Tunizia që kanë barazuar pa gola në ndeshjen e...

Përfundon ndeshja: Danimarka dhe Tunizia luajnë pa gola

më 11.2022 - Fakti Ditor

Ka përfunduar ndeshja në mes të Danimarkës dhe Tunizisë në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës. Përkundër përpjekjeve nga të dyja palët, portat mbetën të paprekura, transmeton lajmi.net. Danezët...

‘Dita e befasive’: Danimarka nuk arrin të triumfojë ndaj Tunizisë

më 11.2022 - Gazeta Metro

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Danimarkës dhe Tunizisë me rezultat të barabartë 0-0, transmeton Gazeta Metro. Një ndeshje tejet interesante u zhvillua mes këtyre dy Kombëtareve, megjithatë asnjëra prej...

Gëzohet Tunizia – Danimarka lëshon pikë që në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror

më 11.2022 - Insajderi.org

Pas rezultatit të papritur në ndeshjen Argjentina – Arabia Saudite ku skuadra e Arabisë shënoi fitore 2:1 në Botërorin “Katari 2022”, një tjetër befasi ka ndodhur në ndeshjen e orës 14:00. Danimarka si...

Danimarka barazon me Tunizinë

më 11.2022 - Epoka e Re

Pas rezultatit të papritur në ndeshjen Argjentina – Arabia Saudite ku skuadra e Arabisë shënoi fitore 2:1 në Botërorin “Katari 2022”, një tjetër befasi ka ndodhur në ndeshjen e orës 14:00. Danimarka si...

“Paqe” mes Danimarkës dhe Tunizisë

më 11.2022 - Arbresh

Danimarka dhe Tunizia i kanë ndarë pikët për ndeshjen që u luajt në kuadër të Grupit D, pasi përfundoi 0-0. Tunizianët ishin të pafat në minutën e 21-të, pasi goli i Issam Jebail u anulua nga VAR-i për...

Kjo nuk humbet: Sulmuesi i Danimarkës vjen me ‘huqjen’ e Kampionatit Botëror

më 11.2022 - Gazeta Metro

Sulmuesi i Kombëtares së Danimarkës, Andreas Cornelius ka lëshuar mundësi të artë për të kaluar në epërsi danezët ndaj Tunizisë, transmeton Gazeta Metro. Ai në minutën e 70’të nga shumë pranë portës nuk...

Pa gola pjesa e parë mes Danimarkës dhe Tunizisë

më 11.2022 - KosovaPress

Ka përfunduar pa asnjë gol të realizuar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Danimarkës dhe Tunizisë. Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin D, pjesë e të cilit janë edhe Australia...

Përfundon pa gola pjesa e parë mes Danimarkës dhe Tunizisë

më 11.2022 - Arbresh

Ka përfunduar pa gola ndeshja në kuadër të Kampionatit Botëror, në mes Danimarkës dhe Tunizisë. Shumë raste patën të dyja kombëtaret, por asnjëri nga rastet nuk arriti të shndërrohej në gola. Mbetet të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK