Lloris: Veteranët duhet të ndihmojnë të rinjët ndaj Anglisë

para një muaji - Bota Sot

Portieri i kombëtares së Francës, Hugo Lloris, beson se përvoja që ky grup lojtarësh ka në Kupën e Botës, ku janë kampionë në fuqi, do të bëjë diferencën në përballjen e vështirë ndaj Anglisë. Kjo sfidë...

Lloris: Veteranët duhet të ndihmojnë të rinjët ndaj Anglisë

para një muaji - Alsat-M

Portieri i kombëtares së Francës, Hugo Lloris, beson se përvoja që ky grup lojtarësh ka në Kupën e Botës, ku janë kampionë në fuqi, do të bëjë diferencën në përballjen e vështirë ndaj Anglisë. Kjo sfidë...

Anglia ka një plan për Mbappe-n, Southgate zbulon shumë detaje

para një muaji - RTK

Të gjithë janë të bindur se trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka një plan perfekt për të ndaluar Kylian Mbappe. Rezultati i çerekfinaleve Angli-Francë varet edhe nga lëvizjet e vështira të dy trajnerëve...

Deschamps: Anglia nuk ka dobësi

para një muaji - Koha.net

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka pranuar se Anglia nuk ka dobësi, por ka paralajmëruar se Kylian Mbappe mund ta bëjë dallimin në këtë ndeshje. Franca dhe Anglia, do të përballen në çerekfinale të...

Lloris: Kane mund të shënojë nga çdo pozitë, do përpiqemi t’i shmangim penalltitë

para një muaji - GazetaBlic

Hugo Lloris, portieri i Tottenhamit, këtë të shtunë do të përballet me shokun e tij të skuadrës, Harry Kane, kur Franca dhe Anglia përballen me njëra-tjetrën në çerekfinalen e Botërorit. Para se të trajtonte...

Deschamps: Jemi të lumtur, na kualifikon…

para një muaji - Bota Sot

Franca gjen Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës, me shpresën për t’i shkuar përsëri deri në fund këtij kompeticioni dhe për t’u bërë kombëtarja e tretë që fiton dy herë radhazi Botërorin pas Italisë...

“Nuk është momenti të flasim për të ardhmen time”, Deschamps: Mbappe është ...

para një muaji - BalkanWeb

Trajneri francez Didier Deschamps ka folur për mediat në prag të ndeshjes mes kampionëve të botës dhe Anglisë këtë të shtunë për një vend në gjysmëfinale të Kupës së Botës në Katar. Trajneri 54-vjeçar...

“Anglia të fik derën”, Deschamps: Jemi të lumtur, na kualifikon… Mbappe

para një muaji - SuperSport

Franca gjen Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës, me shpresën për t’i shkuar përsëri deri në fund këtij kompeticioni dhe për t’u bërë kombëtarja e tretë që fiton dy herë radhazi Botërorin pas Italisë...

Deschamps para sfidës me Anglinë: Mbappe ka aftësi për të bërë diferencën

para një muaji - RTK

Trajneri i Francës, Didier Deschamps në një konferencën për media, ka folur për ndeshjen kundër Anglisë. ‘Gjelat’ dhe ‘Tre Luanët’ do të përballen nesër mbrëma në kuadër të çerekfinaleve të Kupës së Botës...

Deschamps: Jemi të lumtur, na kualifikon… Mbappe

para një muaji - Infokusi

Franca gjen Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës, me shpresën për t’i shkuar përsëri deri në fund këtij kompeticioni dhe për t’u bërë kombëtarja e tretë që fiton dy herë radhazi Botërorin pas Italisë...

Lloris: Veteranët duhet të ndihmojnë të rinjët ndaj Anglisë

para një muaji - Desk.al

Portieri i kombëtares së Francës, Hugo Lloris, beson se përvoja që ky grup lojtarësh ka në Kupën e Botës, ku janë kampionë në fuqi, do të bëjë diferencën në përballjen e vështirë ndaj Anglisë. Kjo sfidë...

Southgate kërkon fitoren me çdo kusht

para një muaji - Bota Sot

Kur ka mbetur më pak se 48 orë nga startimi i “finales” së parakohshme, Angli-Francë, teknikët e të dyja kombëtareve po përgatisin me detaje skemat e tyre të lojës. Presitgjozja “The Independent”, ka zbuluar...

Southgate kërkon fitoren me çdo kusht, gati plani “anti-Mbappe”

para një muaji - ABC News

Kur ka mbetur më pak se 48 orë nga startimi i “finales” së parakohshme, Angli-Francë, teknikët e të dyja kombëtareve po përgatisin me detaje skemat e tyre të lojës. Presitgjozja “The Independent”, ka zbuluar...

Patrice Evra: Franca do të shkatërrojë Anglinë

para një muaji - Insajderi.org

Franca do të shkatërrojë Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës 2022, ka pohuar me guxim Patrice Evra, me Kylian Mbappe që pritet të bëjë trazira. ‘Les Bleus’ kanë treguar formë të lartë edhe në Botërorin...

Patrice Evra: Franca do të shkatërrojë Anglinë

para një muaji - Lajmi.net

Franca do të shkatërrojë Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës 2022, ka pohuar me guxim Patrice Evra, me Kylian Mbappe që pritet të bëjë trazira. ‘Les Bleus’ kanë treguar formë të lartë edhe në Botërorin...

Mbappe rikthehet në stërvitje, i gatshëm për ndeshjen ndaj Anglisë

para një muaji - Bota Sot

Kylian Mbappe është gati të përballet me Anglinë në çerekfinalen e Kupës së Botës të shtunën, pasi mungoi në stërvitjen e ekipit. Kishte shqetësime se ylli i Paris Saint-Germain kishte pësuar një goditje...

Patrice Evra: Franca do të shkatërrojë Anglinë

para një muaji - Gazeta Metro

Franca do të shkatërrojë Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës 2022, ka pohuar me guxim Patrice Evra, me Kylian Mbappe që pritet të bëjë trazira. ‘Les Bleus’ kanë treguar formë të lartë edhe në Botërorin...

“Franca do të shtypë Anglinë, Stones dhe Maguire do ta kenë të vështirë ta ndalojnë Mbapppe”

para një muaji - ABC News

Ish-mbrojtësi i Francës, Patrice Evra, po pret me padurim një fitore të madhe ndaj Anglisë në Kupën e Botës 2022. “Unë jam i sigurt, por jo arrogant. Jam i kënaqur me mënyrën se si po bën Franca tani,...

Deklarata e Mbappe për yllin e Anglisë

para një muaji - Bota Sot

Kylian Mbappe e quajti Kyle Walker “një tip të çuditshëm” vitin e kaluar, ndërsa të dy përgatiten të përballen në një betejë të Kupës së Botës të shtunën. Ylli i PSG-së është i njohur për shpejtësinë e...

Walker flet për detyrën që ta ndalojë Mbappen

para një muaji - RTK

Kyle Walker është futbollisti që e ka një detyrë të vështirë ndaj Francës: atij i duhet ta ndalojë Kylian Mbappen Mbrojtësi i djathtë i Manchester City është lojtari më i vjetër në skuadrën e Anglisë,...

Kane kundër Lloris

para një muaji - Bota Sot

Pasi kanë kaluar deri në nëntë sezone duke luajtur përkrah njëri-tjetrit te Tottenham Hotspur, Harry Kane dhe Hugo Lloris mbajnë një marrëdhënie të shkëlqyer. Të dy do të jenë kapitenët e ekipeve të tyre...

Konate për duelin Walker-Mbappe: Ata janë dy lojtarë të mëdhenj

para një muaji - GazetaBlic

Mbrojtësi francez, i cili aktivizohet te skuadra e Liverpool, Ibrahima Konate ka folur ditën e sotme, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së çerek-finales kundër Anglisë. Gjatë konferencës, Konate...

Sfidon Mbappen

para një muaji - Bota Sot

Dita e sfidës së madhe mes Francës kampione të botës dhe Anglisë finaliste e Europianit, po vjen. Të premten në mbrëmje, dy kombëtaret do të luajnë në cerekfinalet e Kupës së Botës “Katar 2022”. Për ndeshjen...

Frikë për Mbappe, a do të jetë “gjeli” në fushë kundër Anglisë?

para një muaji - BalkanWeb

Kylian Mbappe po zhvillon një Botëror fantastik, në 4 ndeshje ka shënuar 5 gola dhe ka dhuruar 2 asiste. “Gjeli” më i famshëm në radhët e Francës është përpara një prove të “zjarrtë”, pasi në çerekfinale...

Media angleze: Southgate dhe stafi i Anglisë përgatiten qe dy vite për ta ndalur Mbappen

para një muaji - Bota Sot

E përditshmja angleze, ‘Independent’ ka dhënë një lajm paksa befasues për ndjekësit e futbollit, para çerekfinales Angli – Francë. Paraqitja e Kylian Mbappe ndaj Polonisë, me dy golat e tij, ka bërë që...

Ualker sfidon Mbapen: Jam përballur me shumë kampion dhe e di se çfarë të bëj

para një muaji - Alsat-M

Dita e sfidës së madhe mes Francës kampione të botës dhe Anglisë finaliste e Europianit, po vjen. Të premten në mbrëmje, dy kombëtaret do të luajnë në cerekfinalet e Kupës së Botës “Katar 2022”. Për ndeshjen...

Si të ndalim Mbappe? Pyetja e vitit në Angli. Walker: Nuk e lejoj të më “vr...

para një muaji - BalkanWeb

Në Angli, opinioni sportiv, mediat, tifozët e thjeshtë, të gjithë kanë një pyetje në mendje: Si do ta ndalim Mbappe? Anglia po përgatitet për sfidën kundër Francës, një përplasje totale mes dy “bigëve”...

E habitshme: “Anglia po përgaditet qe dy vite se si ta ndalë Kylian Mbappe-n”

para një muaji - GazetaBlic

Anglia dhe Franca do të përballen ndoshta në ndeshjen më interesante në çerekfinalen e Botërorit, që po luhet në Katar. Të dy kombëtaret kanë luajtur shumë mirë në pjesën e mëparshme të Kupës së Botës,...

Anglia përgatitet 2 vite që të ndalojë Kilian Mbape-n?!

para një muaji - Alsat-M

Paraqitja e Kilian Mbapes ndaj Polonisë, me dy golat e tij, ka bërë që e gjithë vëmendja të kthehet te ylli i Paris Sen Zhermenit. Para çerekfinales, edhe mediat britanike e kanë shqetësim kryesor anëtarinë...

E habitshme: “Anglia po përgaditet qe dy vite se si ta ndalë Kylian Mbappe-n”

para një muaji - GazetaBlic

Anglia dhe Franca do të përballen ndoshta në ndeshjen më interesante në çerekfinalen e Botërorit, që po luhet në Katar. Të dy kombëtaret kanë luajtur shumë mirë në pjesën e mëparshme të Kupës së Botës,...

Ualker sfidon Mbapen: Jam përballur me shumë kampion dhe e di se çfarë të bëj

para një muaji - Fakti Ditor

Dita e sfidës së madhe mes Francës kampione të botës dhe Anglisë finaliste e Europianit, po vjen. Të premten në mbrëmje, dy kombëtaret do të luajnë në cerekfinalet e Kupës së Botës “Katar 2022”. Për ndeshjen...

Walker nuk i “frikësohet” Mbappe-s: “Ai është fantastik, por unë e di si do ta ndalojë atë”

para një muaji - GazetaBlic

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinale të Kupës së Botës. Dueli i tij me Mbappen premton të jetë spektakolar. Mbrojtësi i Anglisë, Kyle Walker, foli në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes...

Befason ‘Independent’: Southgate dhe stafi i Anglisë përgatiten qe dy vite për ta ndalur Mbappen

para një muaji - Lajmi.net

E përditshmja angleze, ‘Independent’ ka dhënë një lajm paksa befasues për ndjekësit e futbollit, para çerekfinales Angli – Francë. Paraqitja e Kylian Mbappe ndaj Polonisë, me dy golat e tij, ka bërë që...

Southgate dhe stafi i Anglisë përgatiten qe dy vite për ta ndalur Mbappen

para një muaji - Arbresh

E përditshmja angleze, ‘Independent’ ka dhënë një lajm paksa befasues për ndjekësit e futbollit, para çerekfinales Angli – Francë. Paraqitja e Kylian Mbappe ndaj Polonisë, me dy golat e tij, ka bërë që...

Kyle Walker ndez çerekfinalen

para një muaji - Klan

Kyle Walker ndez çerekfinalen Anglezi ‘presion’ Francës: Nuk do shtrojmë tapet të kuq për Mbappe Në përballjen mes Francës dhe Anglisë në çerekfinalet e Kupës së Botës do ketë shumë sfida brenda këtij...

Anglia me plan special për ta ndalur Mbappen në çerekfinale

para një muaji - Flaka

Gareth Southgate e ka përgatitur një plan të veçantë për ta ndalur yllin e Francës, Kylian Mbappe, në ndeshjen në mes të Anglisë dhe “Gjelave” në kuadër të çerekfinales së Kupës së Botës. Sipas asaj që...

Rabiot: Mbappe është arma kryesore e Francës, por s`është vetëm ai

para një muaji - RTK

Kylian Mbappe është arma kryesore e Francës në përpjekjen për të mbrojtur Kupën e Botës, por Adrien Rabiot këmbëngul se megjithatë "gjelat" kanë edhe futbollistë të tjerë dhe nuk janë në varësi të një...

Ibrahima Konate: Walker-Mbappe? Ata janë dy lojtarë të mëdhenj

para një muaji - ABC News

Mbrojtësi francez, i cili aktivizohet te skuadra e Liverpool, Ibrahima Konate ka folur ditën e sotme, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së çerek-finales kundër Anglisë. Gjatë konferencës, Konate...

Mbappe i jep lajmin e madh Francës

para një muaji - OraInfo

Mbappe rikthehet në stërvitje Kylian Mbappe është kthyer në stërvitje me Përfaqësuesen e Francës në seancën stërvitore të mbrëmjes të mërkurën. Ai pati seancë rigjeneruese të martën, ndërsa e gjithë pjesa...

“Nuk do t’i shtroj tapetin e kuq Mbappe-së”, Walker nuk ka frikë nga Franca...

para një muaji - BalkanWeb

Fundjava futbollsitike do të dhurojë një finale të parakoshme të Botërorit. Bëhet fjalë për ndeshjen mes Anglisë dhe Francës, e vlefshme për fazën çerekfinale të kompeticionit. Para takimit ka folur për...

Anglia me plan special për ta ndalur Mbappen në çerekfinale

para një muaji - Lajmi.net

Gareth Southgate e ka përgatitur një plan të veçantë për ta ndalur yllin e Francës, Kylian Mbappe, në ndeshjen në mes të Anglisë dhe “Gjelave” në kuadër të çerekfinales së Kupës së Botës. Sipas asaj që...

Mbappe i jep lajmin e madh Francës

para një muaji - Almakos

Mbappe rikthehet në stërvitje Kylian Mbappe është kthyer në stërvitje me Përfaqësuesen e Francës në seancën stërvitore të mbrëmjes të mërkurën. Ai pati seancë rigjeneruese të martën, ndërsa e gjithë pjesa...

“Mbappes nuk do t’ia shtrojë tapetin e kuq”

para një muaji - Koha.net

Kyle Walker i Anglisë ka insistuar se ai “nuk do ta shtrojë tapetin e kuq” për yllin e Francës, Kylian Mbappe, në çerekfinalen e së shtunës. Mbrojtësi i Manchester Cityt një gjë të tillë e ka thënë në...

Mbappe rikthehet në stërvitje

para një muaji - Koha.net

Kylian Mbappe është kthyer në stërvitje me Përfaqësuesen e Francës në seancën stërvitore të mbrëmjes të mërkurën. Ai pati seancë rigjeneruese të martën, ndërsa e gjithë pjesa tjetër e ekipit pati stërvitje...

“Nuk do t’i shtroj tapetin e kuq”, Walker paralajmëron Mbappe: Ndeshje për jetë a vdekje!

para një muaji - Top Channel

Anglia dhe Franca pritet të jetë një nga sfidat më emocionuese të Katar 2022. “Tre Luanët” të etur për një sukses që e presin prej shumë dekadash, ndërsa nga ana tjetër, “Les Bleus” pretendojnë të mbrojnë...

“Nuk do t’i shtroj tapetin e kuq”, Walker paralajmëron Mbappe: Ndeshje për jetë a vdekje!

para një muaji - GazetaBlic

Anglia dhe Franca pritet të jetë një nga sfidat më emocionuese të Katar 2022. “Tre Luanët” të etur për një sukses që e presin prej shumë dekadash, ndërsa nga ana tjetër, “Les Bleus” pretendojnë të mbrojnë...

“Nuk do t’i shtroj tapetin e kuq”, Walker paralajmëron Mbappe: Ndeshje për jetë a vdekje!

para një muaji - GazetaBlic

Anglia dhe Franca pritet të jetë një nga sfidat më emocionuese të Katar 2022. “Tre Luanët” të etur për një sukses që e presin prej shumë dekadash, ndërsa nga ana tjetër, “Les Bleus” pretendojnë të mbrojnë...

“Nuk do t’i shtroj tapetin e kuq”, Walker paralajmëron Mbappe: Ndeshje për jetë a vdekje!

para një muaji - SuperSport

Anglia dhe Franca pritet të jetë një nga sfidat më emocionuese të Katar 2022. “Tre Luanët” të etur për një sukses që e presin prej shumë dekadash, ndërsa nga ana tjetër, “Les Bleus” pretendojnë të mbrojnë...

Giroud, krenar për Milanin: Një mundësi e madhe për mua. Mbappé? Ai është vërtet i frikshëm…

para një muaji - NOA

"Kush është numri 9 më i mirë në Kupën e Botës? Menjëherë më vjen ndërmend Ibra, i cili foli për mua para turneut, duke thënë se do të isha sulmuesi më i mirë në Botëror dhe golashënuesi më i mirë. Nuk...

Alarmohet Franca, Mbape nuk stërvitet me ekipin

para një muaji - Politiko.mk

Kilian Mbape nuk ka marrë pjesë të martën, në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës katër ditë para ndeshjes së vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Botës, në Katar, kundër Anglisë. Kampioni francez prej...

Alarmohet Franca, Mbape nuk stërvitet me ekipin

para një muaji - Tetova Sot

Kilian Mbape nuk ka marrë pjesë të martën, në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës katër ditë para ndeshjes së vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Botës, në Katar, kundër Anglisë. Kampioni francez prej...

Walker paralajmëron Mbappe: Ndeshje për jetë a vdekje!

para një muaji - Arbresh

Anglia dhe Franca pritet të jetë një nga sfidat më emocionuese të Katar 2022. “Tre Luanët” të etur për një sukses që e presin prej shumë dekadash, ndërsa nga ana tjetër, “Les Bleus” pretendojnë të mbrojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK