Votëbesimi i Flick

para një muaji - Bota Sot

Në ditën e ndeshjes direkte të vlefshme për fazën e grupeve më 27 nëntor, pakkush do ta kishte imagjinuar se Spanja dhe Gjermania do të kishin luajtur vetëm dy ndeshje të tjera në “Katar 2022”. Megjithatë,...

Federata gjermane votëbesoi Hansi Flick vetëm pasi trajneri i mirënjohur re...

para një muaji - BalkanWeb

Në ditën e ndeshjes direkte të vlefshme për fazën e grupeve më 27 nëntor, pakkush do ta kishte imagjinuar se Spanja dhe Gjermania do të kishin luajtur vetëm dy ndeshje të tjera në “Katar 2022”. Megjithatë,...

Flick iu ‘ngeli në derë’, zbulohet trajneri që refuzoi stolin e kombëtares gjermane

para një muaji - NOA

Siç raportonte Fabrizio Romano, Jurgen Klopp nuk ka asnjë interes të bëhet trajner i kombëtares gjermane, pasi ai mbetet plotësisht i fokusuar te Liverpool. Diçka e tillë është konfirmuar sot edhe nga...

Kritikoi Granit Xhakën, pritet të “gradohet” në vend të Bierhoff te Gjermania

para 2 muajve - Top Channel

Oliver Bierhoff dha dorëheqjen nga posti i drejtorit teknik të kombëtares gjermane pas dështimit në Katar 2022. Skuadra e Hansi Flick mori vetëm një fitore në grup ndaj Kosta Rikës, e pamjaftueshme për...

Kritikoi Granit Xhakën, pritet të “gradohet” në vend të Bierhoff te Gjermania

para 2 muajve - SuperSport

Oliver Bierhoff dha dorëheqjen nga posti i drejtorit teknik të kombëtares gjermane pas dështimit në Katar 2022. Skuadra e Hansi Flick mori vetëm një fitore në grup ndaj Kosta Rikës, e pamjaftueshme për...

Spanja largon Luis Enrique/ Zëvendesohet nga Luis de la Fuente, Flick qëndron trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Politiko.mk

Federata spanjolle e futbollit ka vendosur ta mbylle bashkëpunimin me Luis Enrique, pas eliminimit nga botërori që në fazën e 1te tetave, nga Maroku. Federata spanjolle ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Enrique...

Spanja largon Luis Enrique/ Zëvendesohet nga Luis de la Fuente, Flick qëndron trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Opinion.mk

Federata spanjolle e futbollit ka vendosur ta mbylle bashkëpunimin me Luis Enrique, pas eliminimit nga botërori që në fazën e 1te tetave, nga Maroku. Federata spanjolle ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Enrique...

Spanja largon Luis Enrique/ Zëvendesohet nga Luis de la Fuente, Flick qëndron trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Ditari.mk

Federata spanjolle e futbollit ka vendosur ta mbylle bashkëpunimin me Luis Enrique, pas eliminimit nga botërori që në fazën e 1te tetave, nga Maroku. Federata spanjolle ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Enrique...

‘Bild’ tregon problemin kryesor që kishte Gjermania në Kupën e Botës

para 2 muajve - GazetaBlic

Kombëtarja gjermane dështoi në Botëro. Federata Gjermane e Futbollit mbajti një mbledhje krize, në të cilën u diskutuan arsyet e paraqitjes së dobët të skuadrës. Siç u bë e ditur për Bild, si arsye kryesore...

Jurgen Klopp i përkushtuar në Liverpoolin, nuk e konsideron stolin e kombëtares së Gjermanisë

para 2 muajve - GazetaBlic

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp nuk është i interesuar të marrë drejtimin e kombëtares së Gjermanisë. Kombëtarja e Gjermanisë pati një kampanjë të dobët në Kampionatin Botëror 2022, ku u eliminua qysh në...

Në Gjermani, Bild gjen arsyen e dështimit të ekipit kombëtar në Kupën e Botës

para 2 muajve - ABC News

Kombëtarja gjermane dështoi në Botëro. Federata Gjermane e Futbollit mbajti një mbledhje krize, në të cilën u diskutuan arsyet e paraqitjes së dobët të skuadrës. Siç u bë e ditur për Bild, si arsye kryesore...

Gjermanët fajësojnë gratë e futbollistëve dhe atmosferën festive për dështimin në Botëror

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit zhvilluan një takim për të përcaktuar arsyet e dështimit në Botërorin e Katarit dhe faji ra mbi gratë e futbollistëve. Siç raporton Bild, pas një takimi dy-orësh,...

Spanja largon Luis Enrique/ Zëvendesohet nga Luis de la Fuente, Flick qëndron trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Vizion Plus

Federata spanjolle e futbollit ka vendosur ta mbylle bashkëpunimin me Luis Enrique, pas eliminimit nga botërori që në fazën e 1te tetave, nga Maroku. Federata spanjolle ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Enrique...

Gjermanët fajësojnë gratë e futbollistëve dhe atmosferën festive për dështimin në Botëror

para 2 muajve - Syri

Drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit zhvilluan një takim për të përcaktuar arsyet e dështimit në Botërorin e Katarit dhe faji ra mbi gratë e futbollistëve. Siç raporton Bild, pas një takimi dy-orësh,...

Gjermanët fajësojnë gratë e futbollistëve dhe atmosferën festive dhe për dështimin në Botëror

para 2 muajve - Insajderi.org

Drejtuesit e Federatës Gjermane të Futbollit zhvilluan një takim për të përcaktuar arsyet e dështimit në Botërorin e Katarit dhe faji ra mbi gratë e futbollistëve. Siç raporton Bild, pas një takimi dy-orësh,...

Bild gjen arsyen e dështimit të ekipit kombëtar në Kupën e Botës

para 2 muajve - Open-TV

Kombëtarja gjermane dështoi në Botëro. Federata Gjermane e Futbollit mbajti një mbledhje krize, në të cilën u diskutuan arsyet e paraqitjes së dobët të skuadrës. Siç u bë e ditur për Bild, si arsye kryesore...

Flick, pasi i shpëton shkarkimit: Triumfojmë në ‘Euro 2024’

para 2 muajve - Epoka e Re

“Mëkatet” e Gjermanisë në Botëror, eliminimin e turpshëm që në fazën e grupeve, i dyti radhazi, i “lau” të gjitha Oliver Bierhoff, pasi drejtuesit e Federatës së Futbollit vendosën ta konfirmojnë në stol...

Jurgen Klopp i përkushtuar në Liverpoolin, nuk e konsideron stolin e kombëtares së Gjermanisë

para 2 muajve - Lajmi.net

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp nuk është i interesuar të marrë drejtimin e kombëtares së Gjermanisë. Kombëtarja e Gjermanisë pati një kampanjë të dobët në Kampionatin Botëror 2022, ku u eliminua qysh në...

Spanja largon Luis Enrique/ Zëvendesohet nga Luis de la Fuente, Flick qëndron trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Bild

Federata spanjolle e futbollit ka vendosur ta mbylle bashkëpunimin me Luis Enrique, pas eliminimit nga botërori që në fazën e 1te tetave, nga Maroku. Federata spanjolle ka zyrtarizuar zëvendësuesin e Enrique...

Gjermania nuk ndryshon trajner/ Dështoi në Katar, por Hansi Flick do të vijojë punën deri në përfundim të “Euro 2024”

para 2 muajve - Ditari.mk

Hansi Flick do të vazhdojë të jetë trajner i Gjermanisë, edhe pse u eliminua në fazën e grupeve të Kupës së Botës në Katar. Tekniku do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024”....

Gjermania nuk ndryshon trajner/ Dështoi në Katar, por Hansi Flick do të vijojë punën deri në përfundim të “Euro 2024”

para 2 muajve - Vizion Plus

Hansi Flick do të vazhdojë të jetë trajner i Gjermanisë, edhe pse u eliminua në fazën e grupeve të Kupës së Botës në Katar. Tekniku do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024”....

Flick nuk largohet, Federata Gjermane i beson pavarësisht paraqitjes negative në Katar 2022

para 2 muajve - Klan

Flick nuk largohet, Federata Gjermane i beson pavarësisht paraqitjes negative në Katar 2022 Hansi Flik do të vazhdojë që të mbajë detyrën e tij si trajner i Gjermanisë, pavarësisht paraqitjes negative...

Bierhoff i “lan” të gjitha, Gjermania konfirmoi Flick, trajneri i bindur: R...

para 2 muajve - BalkanWeb

“Mëkatet” e Gjermanisë në Botëror, eliminimin e turpshëm që në fazën e grupeve, i dyti radhazi, i “lau” të gjitha Oliver Bierhoff, pasi drejtuesit e Federatës vendosën të konfirmojnë në stol Hansi Flick:...

Flick mbetet trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Ina

Hansi Flick, mbetet trajner i kombëtarës së Gjermanisë. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit e këtij vendi. Kjo edhe përkundër faktit se u eliminua nga Kampionati Botëror ”Qatar 2022”, duke u eliminuar...

'Duhet të nxjerrim mësim nga gabimet', Flick: Shkëlqejmë në Euro 2024

para 2 muajve - Syri

Dështimi i Gjermanisë në “Katar 2022” solli viktimën e parë: Oliver Bierhoff tashmë është larguar nga posti i drejtorit teknik. Ditët e fundit është folur shumë edhe për largimin e trajnerit Hansi Flick,...

Flick: Mësojmë nga gabimet, triumfojmë në “Euro 2024”

para 2 muajve - Top Channel

Dështimi i Gjermanisë në “Katar 2022” solli viktimën e parë: Oliver Bierhoff tashmë është larguar nga posti i drejtorit teknik. Ditët e fundit është folur shumë edhe për largimin e trajnerit Hansi Flick,...

Gjermania vazhdon me Flick, trajneri flet pas ‘votëbesimit’: Qëllimi madhor është Europiani që do ta presim në shtëpi

para 2 muajve - NOA

Hansi Flick mbetet në krye të kombëtares gjermane, pavarësisht dështimit në Katar. Tashmë ka mbërritur edhe njoftimi zyrtar. Synimi tani është rikthimi i skuadrës në krye, në Kampionatin Evropian të ardhshëm...

Dështimi në Katar, Gjermania i “shkel” syrin ish-trajnerit të Chelsea-t

para 2 muajve - Top Channel

Gjermania dështoi në Botërorin Katar 2022, me 4 herë kampionët e botës të cilët u eliminuan në fazën e grupeve. Një rezultat i tillë, ka vendosur në dyshim të ardhmen e trajnerit Hansi Flick dhe pse ky...

Flick: Mësojmë nga gabimet, triumfojmë në “Euro 2024”

para 2 muajve - SuperSport

Dështimi i Gjermanisë në “Katar 2022” solli viktimën e parë: Oliver Bierhoff tashmë është larguar nga posti i drejtorit teknik. Ditët e fundit është folur shumë edhe për largimin e trajnerit Hansi Flick,...

Flick mbetet trajner i Gjermanisë

para 2 muajve - Epoka e Re

Hansi Flick, mbetet trajner i kombëtarës së Gjermanisë. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit e këtij vendi. Kjo edhe përkundër faktit se u eliminua nga Kampionati Botëror ”Qatar 2022”, duke u eliminuar...

Dështimi në Katar, Gjermania i “shkel” syrin ish-trajnerit të Chelsea-t

para 2 muajve - SuperSport

Gjermania dështoi në Botërorin Katar 2022, me 4 herë kampionët e botës të cilët u eliminuan në fazën e grupeve. Një rezultat i tillë, ka vendosur në dyshim të ardhmen e trajnerit Hansi Flick dhe pse ky...

Zyrtare, Flicku i shpëton shkarkimit

para 2 muajve - Koha.net

Hansi Flick do të mbetet përzgjedhës i Përfaqësueses së Gjermanisë pavarësisht paraqitjes së dobët në Kupën e Botës, ka njoftuar Federata e Futbollit e Gjermanisë të mërkurën. Pas takimit që zgjati dy...

Dorëheqja e Bierhoff është çlirim për kombëtaren gjermane

para 2 muajve - Ora news

Pas largimit nga Kupa e Botës në Katar, drejtori i DFB-së, Oliver Bierhoff dha dorëheqjen dhe bëri vend për një fillim të ri. Është vendimi i duhur, por mund të jetë vetëm fillimi, komenton Thomas Klein....

Zyrtare/ Hansi Flick nuk preket, konfirmohet nga Federata Gjermane

para 2 muajve - Top Channel

Hansi Flick nuk preket, trajneri i Gjermanisë, përtej dështimit në “Katar 2022”, do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024” Në deklaratën e Fedeatës Gjermane të Futbollit shkruhet:...

Zyrtare/ Hansi Flick nuk preket, konfirmohet nga Federata Gjermane

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Hansi Flick nuk preket, trajneri i Gjermanisë, përtej dështimit në “Katar 2022”, do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024” Në deklaratën e Fedeatës Gjermane të Futbollit shkruhet:...

Zyrtare/ Hansi Flick nuk preket, konfirmohet nga Federata Gjermane

para 2 muajve - Syri

Hansi Flick nuk preket, trajneri i Gjermanisë, përtej dështimit në “Katar 2022”, do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024” Në deklaratën e Fedeatës Gjermane të Futbollit shkruhet:...

Zyrtare/ Hansi Flick nuk preket, konfirmohet nga Federata Gjermane

para 2 muajve - SuperSport

Hansi Flick nuk preket, trajneri i Gjermanisë, përtej dështimit në “Katar 2022”, do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024” Në deklaratën e Fedeatës Gjermane të Futbollit shkruhet:...

Zyrtare/ Hansi Flick nuk preket, konfirmohet nga Federata Gjermane

para 2 muajve - Shenja

Hansi Flick nuk preket, trajneri i Gjermanisë, përtej dështimit në “Katar 2022”, do të qëndrojë në detyrë të paktën deri në përfundim të “Euro 2024” Në deklaratën e Fedeatës Gjermane të Futbollit shkruhet:...

ZYRTARE: Gjermania merr vendim për të ardhmen e Flick

para 2 muajve - OraInfo

Hansi Flick do ta vijojë qëndrimin e tij te kombëtarja e Gjermanisë. Kështu të paktën raporton Fabrizio Romano i cili thotë se trajneri tashmë e ka ndarë mendjen dhe s’e ka ndërmend të largohet. Përkundër...

Presidenti i Federatës Gjermane merr vendimin për Hansi Flick

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Hansi Flick do të vazhdojë në krye të pankinës së Gjermanisë. Lajmi u bë i ditur nga vetë Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, Bernd Neuendorf, ditën e sotme. Gjatë takimit ku Presidenti dha vendimin...

Dështoi në Botëror, Gjermania merr vendimin për trajnerin Hansi Flick

para 2 muajve - NOA

Gjermani- Federata gjermane merr vendimin. Hansi Flick do të qëndrojë te Gjermania. Tashmë nuk ka dyshime sa i përket të ardhmes së trajnerit të Panzerave, me Federatën gjermane që ka dalë në një deklaratë...

ZYRTARE/ S’ka dilema për Hansi Flick, Gjermania merr vendimin për trajnerin

para 2 muajve - BalkanWeb

Hansi Flick do të qëndrojë te Gjermania. Tashmë nuk ka dyshime sa i përket të ardhmes së trajnerit të Panzerave, me Federatën gjermane që ka dalë në një deklaratë zyrtare. “Presidenti i DFB Bernd Neuendorf,...

Presidenti i Federatës Gjermane merr vendimin për Hansi Flick

para 2 muajve - Syri

Hansi Flick do të vazhdojë në krye të pankinës së Gjermanisë. Lajmi u bë i ditur nga vetë Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, Bernd Neuendorf, ditën e sotme. Gjatë takimit ku Presidenti dha vendimin...

Merret vendimi, Hansi Flick do të vazhdojë drejtimin e pankinës së “pancerave”

para 2 muajve - ABC News

Hansi Flick do të vazhdojë në krye të pankinës së Gjermanisë. Lajmi u bë i ditur nga vetë Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, Bernd Neuendorf, ditën e sotme. Gjatë takimit ku Presidenti dha vendimin...

Dështoi me Gjermaninë në Kupën e Botës, vjen vendimi zyrtar për Hansi Flick

para 2 muajve - GazetaBlic

Hansi Flick do të qëndrojë si trajner i kombëtares gjermane, vendimi është marrë nga Federata e Futbollit të këtij vendi. Flick do të qëndrojë dhe ky vendim erdhi pas takimit mes të dy palëve, shkruan...

Përçahen te Gjermania, disa lojtarë hedhin akuza ndaj Flick

para 2 muajve - Syri.net Kosova

Eliminimi që në fazë të grupeve gjatë “Katar 2022” ka shkaktuar shumë trazira në kombëtaren gjermane. Sipas asaj që raporton “SportBild”, trajneri i “pancerave”, Hansi Flick, është akuzuar nga një pjesë...

E FUNDIT: Hansi Flick vijon qëndrimin te Gjermania

para 2 muajve - Lajmi.net

Hansi Flick do ta vijojë qëndrimin e tij te kombëtarja e Gjermanisë. Kështu të paktën raporton Fabrizio Romano i cili thotë se trajneri tashmë e ka ndarë mendjen dhe s’e ka ndërmend të largohet, transmeton...

Përçahen te Gjermania, disa lojtarë hedhin akuza ndaj Flick

para 2 muajve - Syri

Eliminimi që në fazë të grupeve gjatë “Katar 2022” ka shkaktuar shumë trazira në kombëtaren gjermane. Sipas asaj që raporton “SportBild”, trajneri i “pancerave”, Hansi Flick, është akuzuar nga një pjesë...

Dështoi me Gjermaninë në Kupën e Botës, vjen vendimi zyrtar për Hansi Flick

para 2 muajve - Gazeta Metro

Hansi Flick do të qëndrojë si trajner i kombëtares gjermane, vendimi është marrë nga Federata e Futbollit të këtij vendi. Flick do të qëndrojë dhe ky vendim erdhi pas takimit mes të dy palëve. Misioni...

“Favorizon lojtarët e Bayern, lojtarët kundër Flick”, SportBild zbulon një nga arsyet e dështimit gjerman

para 2 muajve - SuperSport

Gjermania doli me “kokën ulur” nga Kupa e Botës për të dytën herë radhazi pasi ashtu si në vitin 2018, “Die Mannschaft” nuk mundi të kalonte përtej fazës së grupeve. Kombëtarja zhgënjeu në paraqitjet e...

ZYRTARE: Gjermania merr vendim për të ardhmen e Flick

para 2 muajve - Almakos

Hansi Flick do ta vijojë qëndrimin e tij te kombëtarja e Gjermanisë. Kështu të paktën raporton Fabrizio Romano i cili thotë se trajneri tashmë e ka ndarë mendjen dhe s’e ka ndërmend të largohet. Përkundër...

Trazira te gjermanët, lojtarët akuzojnë teknikun Flick për “favorizime”

para 2 muajve - ABC News

Eleminimi që në fazë të grupeve gjatë “Katar 2022” ka shkaktuar shumë trazira në kombëtaren gjermane. Sipas asaj që raporton “SportBild”, trajneri i “pancerave”, Hansi Flick, është akuzuar nga një pjesë...

Opinion: Dorëheqja e Bierhoff është çlirim për kombëtaren gjermane

para 2 muajve - Zhurnal

Zgjati deri në orët e vona të natës të së hënës në mbrëmje, por më pas u bë e qartë. Drejtori i DFB, Oliver Bierhoff, dhe Federata Gjermane e Futbollit e ndërpresin para kohe kontratën mes tyre. Është...

Bild: Flick e ndau Gjermaninë në dy klane, ai favorizonte lojtarët e Bajernit

para 2 muajve - GazetaBlic

Gjermania u eliminua në fazën e grupeve për të dytin Botëror radhazi dhe u kthye në shtëpi shumë më herët se sa pritej. Skuadra e Hansi Flick humbi nga Japonia 2:1 në grup, barazoi me Spanjën 1:1 dhe nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK