“Dëshiroj ta shoh Messin duke qarë”

më 12.2022 - Gazeta Express

Ish futbollisti i Brazilit dëshiron që ta shohë “Lionel Messi duke qarë” pasi që ai sheh se ky do të jetë edhe një Botëror i radhës për ikonën e Argjentinës që do të përfundojë në lot Shtatë herë fituesi...

Çerekfinalja e ‘Katar 2022’/ Statistikat e Holandë-Argjentinë

më 12.2022 - Syri.net Kosova

Holanda do të përballet me Argjentinën sonte në mbrëmje, teksa pritet të jetë një duel i luftuar për të kaluar në gjysmëfinale. Ja disa statistika të veçanta për këtë sfidë. – Argjentina është kualifikuar...

Sot kundër Kroacisë, Neymar mund të kalojë Pelen dhe të bëhet i 'pavdekshëm' në sytë e brazilianëve

më 12.2022 - Syri

Ndeshja çerekfinale e Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit mund të jetë historike për Neymar. Domethënë, nëse shënon dy gola, sulmuesi i PSG-së do të bëhej golashënuesi më i mirë në historinë...

Çerekfinalja e ‘Katar 2022’/ Statistikat e Holandë-Argjentinë

më 12.2022 - Syri

Holanda do të përballet me Argjentinën sonte në mbrëmje, teksa pritet të jetë një duel i luftuar për të kaluar në gjysmëfinale. Ja disa statistika të veçanta për këtë sfidë. – Argjentina është kualifikuar...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci, dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Ditari.mk

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci, dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Politiko.mk

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe...

Kupa e Botës Katar 2022: Sot luhen dy ndeshje në çerekfinale

më 12.2022 - Reporteri

Pas dy ditësh pauzë, Kupa e Botës Katar 2022 vazhdon sot me ndeshjet e çerekfinales. Kroacia ndeshet me Brazilin, nga ora 16:00, ndërsa Holanda me Argjentinën nga ora 20:00. Fituesit e këtyre dy ndeshjeve...

Sot nisin çerekfinalet e Botërorit

më 12.2022 - Klan

Sot nisin çerekfinalet e Botërorit Kroacia sfidon Brazilin, Holanda përballet me Argjentinën Sot në orën 16:00 nisin çerekfinalet e Botërorit. Kroacia do të sfidojë Brazilin, ndërsa Holanda dhe Argjentina...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci, dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Opinion.mk

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe...

Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

më 12.2022 - Tetova Sot

Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të sfidojnë dy latine në dy përballje të zjarrta. Në orën 16:00, Kroacia do...

Holandë-Argjentinë, një klasike e futbollit

më 12.2022 - RTK

Nëse i hedhim një sy tabelës së rezultateve të çerekfinaleve të Kupës së Botës Katar 2022, nuk mund të kemi asnjë dyshim: ndeshja më e pasur në histori është ajo Holandë-Argjentinë. Portokallinjtë dhe...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci, dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Vizion Plus

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe Kroacia...

Kroaci-Brazil, është çerekfinalja e parë, formacionet e mundshme

më 12.2022 - RTK

Në çerekfinalen e parë të Kupës së Botës në Katar, Brazili përballet me skuadrën më `braziliane` nga Evropa Lindore. Kroacia mund të pretendojë gradën e nënkampiones së botës në prani të Seleçaos që është...

“Luftë” për një biletë në gjysmëfinale: Brazili sfidohet nga Kroacia, Holanda “shtrëngon dhëmbët” ndaj Argjentinës

më 12.2022 - Info7

Pas dy ditëve pushim, Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Në orën 16:00, Kroacia do të përballet ndaj Brazilit, ndeshje e vlefshme për...

Europa kundër Amerikës Latine, formacionet e mundshme të dy çerekfinaleve të para

më 12.2022 - Top Channel

Botërori i Katarit po futet në fazën më interesante dhe emocionuese. Sot nisin duelet çerekfinale. Të parët zbresin në fushë Brazili dhe Kroacia , që do të masin forcat mes tyre në stadiumin “Education...

Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

më 12.2022 - OraInfo

Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të sfidojnë dy latine në dy përballje të zjarrta. Në orën 16:00, Kroacia do...

Modriq: Kundër Brazilit do të japim gjithçka

më 12.2022 - Shenja

Gjatë konferencës për shtyp, në prag të çerek-finales kundër Brazilit, ka marrë pjesë dhe kapiteni i kroatëve, Luka Modriq. Ylli i mesfushës madrilene është shprehur se do të bëjë maksimumin e tij, për...

Fillon faza çerekfinale e Botërorit 2022

më 12.2022 - TV21

Pas dy ditëve të lira të Botërorit të FIFA-s në Katar, sot vazhdojnë emocionet me dy ndeshjet e para të fazës çerekfinale. Programin çerekfinal të Botërorit do ta hapin Kroacia dhe Brazili me duelin në...

Kupa e Botës Katar 2022: Sot luhen dy ndeshje në çerekfinale

më 12.2022 - Top24

Pas dy ditësh pauzë, Kupa e Botës Katar 2022 vazhdon sot me ndeshjet e çerekfinales. Kroacia ndeshet me Brazilin, nga ora 16:00, ndërsa Holanda me Argjentinën nga ora 20:00. Fituesit e këtyre dy ndeshjeve...

Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

më 12.2022 - Aktuale

Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të sfidojnë dy latine në dy përballje të zjarrta. Marketing Në orën 16:00,...

Formacionet e mundshme: Kroacia – Brazili

më 12.2022 - GazetaBlic

Kroacia do të përballet sot me Brazilin në çerekfinale të Kupës së Botës. Kroacia arriti në këtë fazë duke eliminuar Japoninë në 1/16 të finales nga penalltitë, kurse Brazili ‘pa problem’ mposhti Korenë...

Botërori ‘Katar 2022’/ Nisin sot çerekfinalet, Neymar sfidon ballkanasit, Messi kundër fortesës ‘portokalli’

më 12.2022 - Java News

Kroaci-Brazil dhe Holandë Argjentinë. Kupa e Botës në Katar rifillon pas dy ditë pushimesh me dy çerekfinalet e para. Pesë herë kampionët e botës, që i mundën kroatët në dy ndeshjet e mëparshme të Botërorit,...

Botërori rikthehet sot me dy super-ndeshje

më 12.2022 - Arbresh

Sot do të fillojë faza e qerekfinaleve në Botërorin Katar 2022 Kjo fazë do të fillojë me dy super-ndeshje, me fillim nga ora 16:00 dhe 20:00, shkruan arbresh.info. Nga ora 16:00, nënkampioni aktual i botës,...

Kupa e Botës, nisin sot çerekfinalet. Neymar sfidon nënkampionët, Messi kundër fortesës portokalli

më 12.2022 - NOA

Kroaci-Brazil dhe Holandë Argjentinë. Kupa e Botës në Katar rifillon pas dy ditë pushimesh me dy çerekfinalet e para. Pesë herë kampionët e botës, që i mundën kroatët në dy ndeshjet e mëparshme të Botërorit,...

Kroaci-Brazil, formacionet e mundshme:

më 12.2022 - Bota Sot

Nga ballafaqimi tejet interesant ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit sot do të mësohet gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Botës. Kroatët do të kërkojnë që ta vazhdojnë ëndrrën e tyre pasi u kualifikua në këtë...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci, dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Bild

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe...

Europa kundër Amerikës Latine, formacionet e mundshme të dy çerekfinaleve të para

më 12.2022 - SuperSport

Botërori i Katarit po futet në fazën më interesante dhe emocionuese. Sot nisin duelet çerekfinale. Të parët zbresin në fushë Brazili dhe Kroacia , që do të masin forcat mes tyre në stadiumin “Education...

Rikthehen emocionet e Botërorit me dy superduele

më 12.2022 - RTK

Emocionet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’, rikthehen sot me dy ndeshjet e para të fazës së çerekfinaleve. Në orën 16:00, Botërori 2022, vjen me superduelin Kroacia-Brazil, sfidë kjo që pritet të dhurojë...

Spektakli fillon sot: Kroaci-Brazil hap çerekfinalet e Kupës së Botës, superfida mes Holandës dhe Argjentinës

më 12.2022 - Syri

Sot nisin çerekfinalet e Kupës së Botës në Katar dhe janë planifikuar dy ndeshje. Kroacia dhe Brazili do të jenë të parët që do të dalin në fushë në orën 16:00. Nënkampionia aktuale e botës eliminoi Japoninë...

Rikthehen ndeshjet në “Katar 2022”, sot luhen dy çerekfinalet e para

më 12.2022 - Shenja

Pas dy ditëve pushim, Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Në orën 16:00, Kroacia do të përballet ndaj Brazilit, ndeshje e vlefshme për...

Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

më 12.2022 - SportMania

Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të sfidojnë dy latine në dy përballje të zjarrta. Në orën 16:00, Kroacia do...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Redaksia

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe...

Koha e spektaklit/ Sot Argjentinë-Holandë dhe Brazil-Kroaci, dy sfida përsëritëse të Botërorit të 2014

më 12.2022 - Redaksia

Botërori i Katarit futet sot në një faze shumë interesante pasi do të përcaktohen dy ekipet gjysmëfinaliste. Dy duelet cerekfinale janë përsëritje e ndeshjeve të luajtura në Boterorin e 2014. Brazili dhe...

Sot vazhdon botërori, luhen dy ndeshje në çerekfinale

më 12.2022 - Open-TV

Pas dy ditësh pauzë, Kupa e Botës Katar 2022 vazhdon sot me ndeshjet e çerekfinales. Kroacia ndeshet me Brazilin, nga ora 16:00, ndërsa Holanda me Argjentinën nga ora 20:00. Fituesit e këtyre dy ndeshjeve...

Tite mbron Brazilin e tij nga kritikat për ‘baletin në fushë’: Ato janë pjesë e kulturës sonë…

më 12.2022 - NOA

Tite, trajneri i Brazilit, tha se Alex Sandro vështirë se do të luajë sot kundër Kroacisë: "Do të shohim situatën në stërvitje, por tendenca është që ai të mos luajë dot, sepse nuk ka bërë ende një punë...

Gardiani i Holandës nuk i frikësohet Messi-t: Në fund është njeri si të gjithë!

më 12.2022 - Infokusi

Holandën e pret një sfidë tejet e vështirë në çerekfinalet e Kupës së Botës teksa “Tulipanët” përballen me Argjentinën e Lionel Messi-t. Deri në këtë fazë të kompeticionit, “pleshti” ka ditur si të udhëheqë...

Modriq: Kundër Brazilit do të japim gjithçka

më 12.2022 - Epoka e Re

Gjatë konferencës për shtyp, në prag të çerek-finales kundër Brazilit, ka marrë pjesë dhe kapiteni i kroatëve, Luka Modriq. Ylli i mesfushës madrilene është shprehur se do të bëjë maksimumin e tij, për...

Sot luhen çerekfinalet e para të Kupës së Botës – Brazili sfidohet nga Kroacia, Holanda përballet me Argjentinën

më 12.2022 - GazetaBlic

Pas dy ditëve pushim, Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Në orën 16:00, Kroacia do të përballet ndaj Brazilit, ndeshje e vlefshme për...

Brazili sfidohet nga Kroacia, Argjentina mat forcat me Holandën

më 12.2022 - Alsat-M

Kampionati Botëror rikthehet sot, më fillim nw orwn 16:00, për të dhuruar ndeshje spektakolare në kuadër të fazës çerekfinale. Në këtë orë, Brazili do të ndeshet nënkampionin në fuqi, Kroacinë, teksa katër...

Sot zhvillohen çerekfinalet e para Kroaci – Brazil dhe Holandë – Argjentinë

më 12.2022 - Ina

Brazili do të bëjë përpjekje të mbajë gjalla shpresat për ta fituar Kupën e gjashtë në histori, por fillimisht duhet ta eliminojë Kroacinë në çerekfinale të Kupës së Botës. Brazili dhe Kroacia përballën...

“Luftë” për një biletë në gjysmëfinale, Brazili dhe Argjentina zbresin sot në fushë

më 12.2022 - Albeu

Pas dy ditëve pushim, Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Në orën 16:00, Kroacia do të përballet ndaj Brazilit, ndeshje e vlefshme për...

“Luftë” për një biletë në gjysmëfinale: Brazili sfidohet nga Kroacia, Holanda “shtrëngon dhëmbët” ndaj Argjentinës

më 12.2022 - ABC News

Pas dy ditëve pushim, Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Në orën 16:00, Kroacia do të përballet ndaj Brazilit, ndeshje e vlefshme për...

Sot kthehen ethet e Botërorit, Evropianët kundër Latinëve

më 12.2022 - Fakti Ditor

Kupa e Botës është kthyer përsëri me dy ndeshjet çerekfinale të cilat do të luhen gjatë ditës së sotme. Dy shtete evropiane do të sfidojnë dy latine në dy përballje të zjarrta. Në orën 16:00, Kroacia do...

Kroaci-Brazil, formacionet e mundshme:

më 12.2022 - Lapsi

Nga ballafaqimi tejet interesant ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit sot do të mësohet gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Botës. Kroatët do të kërkojnë që ta vazhdojnë ëndrrën e tyre pasi u kualifikua në këtë...

Ndeshje për të mos u humbur sonte në Kupën e Botës – Brazili sfidohet nga Kroacia, Argjentina mat forcat me Holandën

më 12.2022 - Lajm

Kampionati Botëror rikthehet sot, më fillim nga ora 16:00, për të dhuruar ndeshje spektakolare në kuadër të fazës çerekfinale. Në këtë orë Brazili do të ndeshet nënkampionin në fuqi, Kroacinë, teksa katër...

Kroaci-Brazil, formacionet e mundshme:

më 12.2022 - Pika

Nga ballafaqimi tejet interesant ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit sot do të mësohet gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Botës. Kroatët do të kërkojnë që ta vazhdojnë ëndrrën e tyre pasi u kualifikua në këtë...

Kroaci-Brazil, formacionet e mundshme

më 12.2022 - KosovaPress

Nga ballafaqimi tejet interesant ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit sot do të mësohet gjysmëfinalisti i parë i Kupës së Botës. Kroatët do të kërkojnë që ta vazhdojnë ëndrrën e tyre pasi u kualifikua në këtë...

Ndeshje për të mos u humbur sonte në Kupën e Botës – Brazili sfidohet nga Kroacia, Argjentina mat forcat me Holandën

më 12.2022 - Lajmi.net

Kampionati Botëror rikthehet sot, më fillim nga ora 16:00, për të dhuruar ndeshje spektakolare në kuadër të fazës çerekfinale. Në këtë orë Brazili do të ndeshet nënkampionin në fuqi, Kroacinë, teksa katër...

Ndeshje për të mos u humbur sonte në Kupën e Botës: Brazili sfidohet nga Kroacia, Argjentina mat forcat me Holandën

më 12.2022 - Gazeta Metro

Kampionati Botëror rikthehet sot, më fillim nga ora 16:00, për të dhuruar ndeshje spektakolare në kuadër të fazës çerekfinale. Në këtë orë Brazili do të ndeshet nënkampionin në fuqi, Kroacinë, teksa katër...

Sot zhvillohen çerekfinalet e para Kroaci – Brazil dhe Holandë – Argjentinë

më 12.2022 - Epoka e Re

Brazili do të bëjë përpjekje të mbajë gjalla shpresat për ta fituar Kupën e gjashtë në histori, por fillimisht duhet ta eliminojë Kroacinë në çerekfinale të Kupës së Botës. Brazili dhe Kroacia përballën...

Përballjet e tyre direkte, këto janë statistikat para ndeshjes mes Kroacisë dhe Brazilit

më 12.2022 - Ina

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para të çerekfinales në Kupën e Botës.Takime jashtëzakonisht interesante janë në program për ditën e nesërme, me ndeshjet që do të luhen në ora 16:00 dhe në ora 18:00, shkruan...

Portieri i Holandës nuk i frikësohet Messi-t: Në fund është njeri si të gjithë!

më 12.2022 - GazetaBlic

Holandën e pret një sfidë tejet e vështirë në çerekfinalet e Kupës së Botës teksa “Tulipanët” përballen me Argjentinën e Lionel Messi-t. Deri në këtë fazë të kompeticionit, “pleshti” ka ditur si të udhëheqë...

Gardiani i Holandës nuk i frikësohet Messi-t: Në fund është njeri si të gjithë!

më 12.2022 - SuperSport

Holandën e pret një sfidë tejet e vështirë në çerekfinalet e Kupës së Botës teksa “Tulipanët” përballen me Argjentinën e Lionel Messi-t. Deri në këtë fazë të kompeticionit, “pleshti” ka ditur si të udhëheqë...

VIDEO/ Dua Argjentinë-Brazil me përparësi të Neymar dhe Messi duke qarë

më 12.2022 - ABC News

Fredi bëri deklarata nxitëse dhe në të njëjtën kohë provokuese. Sulmuesi veteran i Brazilit, i cili është tërhequr nga futbolli që nga vera, ka pohuar se dëshiron ta shohë vendin e tij përballë Argjentinës...

Përballjet e tyre direkte, këto janë statistikat para ndeshjes mes Kroacisë dhe Brazilit

më 12.2022 - GazetaBlic

Nesër zhvillohen dy ndeshjet e para të çerekfinales në Kupën e Botës. Takime jashtëzakonisht interesante janë në program për ditën e nesërme, me ndeshjet që do të luhen në ora 16:00 dhe në ora 18:00, shkruan...

Modriç “karikon” Kroacinë: Nuk kemi fituar asnjëherë ndaj tyre, le të trium...

më 12.2022 - BalkanWeb

Luka Modriç ka dalë përpara mediave, në kuadër të ndeshjes së çerefinales së Botërorit të Katarit, mes Kroacisë dhe Brazilit. “Ne bëmë një gjë të mirë duke shkuar në çerekfinale, por pavarësisht kësaj,...

Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina

më 12.2022 - Tetova Sot

Lionel Messi po kërkon të barazojë rekordin e golave ​​të Argjentinës në Kupën e Botës. Argjentina në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të zhvillohet të premten. Messi, i cili deri...

Luka Modriç: Besojmë te vetja jonë, kundër Brazilit do të japim gjithçka

më 12.2022 - ABC News

Gjatë konferencës për shtyp, në prag të çerek-finales kundër Brazilit, ka marrë pjesë dhe kapiteni i kroatëve, Luka Modriç. Ylli i mesfushës madrilene është shprehur se do të bëjë maksimumin e tij, për...

Modriq: E kemi treguar forcën mentale

më 12.2022 - Koha.net

Mesfushori i Kroacisë, Luka Modriq, beson se rruga nëpër të cilën ka kaluar skuadra kroate, ka treguar se do të shfaqë shumë probleme për Brazilin të premten në çerekfinale të Botërorit. “E kemi treguar...

Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina

më 12.2022 - Reporteri

Lionel Messi po kërkon të barazojë rekordin e golave të Argjentinës në Kupën e Botës. Argjentina në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të zhvillohet të premten. Messi, i cili deri...

Daliç: Jemi gati, do të bëjmë më të mirën ndaj Brazilit

më 12.2022 - Syri

Përveç ndeshjes Holandë-Argjentinë, ditën e nesërme do të zhvillohet dhe ndeshja tjetër çerekfinale e Botërorit, Kroaci-Brazil. Në konferencën për shtyp, tekniku i Kroacisë, Zlatko Daliç, është shprehur...

Sfida me Brazilin, Modric: Favoritët nuk fitojnë gjithmonë, Kroacia e ka treguar se di si t’i ndalojë!

më 12.2022 - SuperSport

Për Luka Modric çerekfinalja e Kupës së Botës është një arritje, por ylli i Kroacisë theksoi në konferencën për mediet në prag të sfidës me Brazilin, se aq nuk është asnjëherë mjaftueshëm. “Ne bëmë një...

Sfida me Brazilin, Modric: Favoritët nuk fitojnë gjithmonë, Kroacia e ka treguar se di si t’i ndalojë!

më 12.2022 - Syri

Për Luka Modric çerekfinalja e Kupës së Botës është një arritje, por ylli i Kroacisë theksoi në konferencën për mediet në prag të sfidës me Brazilin, se aq nuk është asnjëherë mjaftueshëm. “Ne bëmë një...

Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina

më 12.2022 - Gazeta Express

Lionel Messi po kërkon të barazojë rekordin e golave të Argjentinës në Kupën e Botës. Argjentina në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të zhvillohet të premten, shkruan Gazeta Express....

Dalic: Brazili duhet të ketë kujdes, do ia vështirësojmë punën!

më 12.2022 - Top Channel

“Brazili është favorit. Ata kanë vetëbesim, entuziazëm, lojtarë cilësorë dhe gjithashtu kanë rikthyer Neymar.”-kështu e nisi konferencën për mediet në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës, Katar...

Modric: Do ta kemi të vështirë ta ndalim Viniciusin

më 12.2022 - Lajmi.net

Luka Modric, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Brazilit, thotë se do të jetë tejet e vështirë për ta ndalur Viniciusin. Kroati, i pyetur për bashkëlojtarin e tij te Real Madridi, flet me superlativa,...

Kroaci – Brazil, super përballje në Kupën e Botës, ja formacionet e mundshme të kësaj sfide

më 12.2022 - GazetaBlic

Nesër zhvillohen dy ndeshjet e para të çerekfinales në Kupën e Botës. Takime jashtëzakonisht interesante janë në program për ditën e nesërme, me ndeshjet që do të luhen në ora 16:00 dhe në ora 18:00, shkruan...

Daliç: Janë favoritë, por ne do t’jua vështirësojmë punën

më 12.2022 - Bota Sot

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç në një konferencë për mediat foli për përballjen me Brazilin në çerekfinalen e Kupës së Botës, Katar 2022. Ai u shpreh se ata janë një ndër favoritët për tu shpallur kampionë,...

Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina

më 12.2022 - Tetova Sot

Lionel Messi po kërkon të barazojë rekordin e golave ​​të Argjentinës në Kupën e Botës. Argjentina në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të zhvillohet të premten, shkruan Gazeta Express....

Sfida me Brazilin, Trajneri i Kroacisë optimist: Janë favoritë, por ne do të…

më 12.2022 - Panorama

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç në një konferencë për mediat foli për përballjen me Brazilin në çerekfinalen e Kupës së Botës, Katar 2022. Ai u shpreh se ata janë një ndër favoritët për tu shpallur kampionë,...

Trajneri kroat, Zlatko Daliç: Ne jemi gati, do të bëjmë më të mirën edhe nëse Brazili është favorit

më 12.2022 - ABC News

Përveç ndeshjes Hollandë-Argjentinë, ditën e nesërme do të zhvillohet dhe ndeshja tjetër çerek-finale, Kroaci-Brazil. Në konferencën për shtyp, tekniku i Kroacisë, Zlatko Daliç është shprehur shumë optimist,...

Daliç para ndeshjes: Kroacia është këtu me meritë, Brazili mbetet favorit

më 12.2022 - BalkanWeb

Kroacia ka një ndeshje mjaft të vështirë përpara, ku do i duhet të masë forcat me Brazilin, në sfidën e vlefshme për çerekfinalen e Botërorit. Trajneri i kroatëve, Zlatko Dalic e ka pranuar vështirësinë...

Daliç mesazh Brazilit: Ne jemi gati

më 12.2022 - RTK

Trajneri i Kroacisë Zlatko Daliç, në konferencën për media, një ditë para duelit me Brazilin, ka thënë se kundërshtari i radhës është më i fortë që skuadra e tij është përballur ndonjëherë në Botëror....

Trajneri i Kroacisë: Brazili duhet të ketë kujdes, do ia vështirësojmë punën!

më 12.2022 - GazetaBlic

“Brazili është favorit. Ata kanë vetëbesim, entuziazëm, lojtarë cilësorë dhe gjithashtu kanë rikthyer Neymar.”-kështu e nisi konferencën për mediet në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës, Katar...

Dalic: Brazili duhet të ketë kujdes, do ia vështirësojmë punën!

më 12.2022 - SuperSport

“Brazili është favorit. Ata kanë vetëbesim, entuziazëm, lojtarë cilësorë dhe gjithashtu kanë rikthyer Neymar.”- kështu e nisi konferencën për mediet në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës, Katar...

Van Dijk: Është nder të luash kundër Messit

më 12.2022 - Koha.mk

Virgil Van Dijk është lider i mbrojtjes holandeze që do të përballet të premten në Doha me Argjentinën e Lionel Messit, me të cilin ka thënë se është nder të përballet. Gazeta Marca ishte e pranishme në...

Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina

më 12.2022 - Press Online

Lionel Messi po kërkon të barazojë rekordin e golave të Argjentinës në Kupën e Botës. Argjentina në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të zhvillohet të premten, shkruan Gazeta Express....

Modric: Brazili është favorit, por ne do të japim maksimumin

më 12.2022 - Alsat-M

Ditën e nesërme, Kroacia do të përballet me Brazilin, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Botës, ku një biletë do të jetë për në gjysmëfinale. Në prag të kësaj sfide tepër interesante, Luka...

Thiago Silva flet për rëndësinë e Neymarit te Brazili

më 12.2022 - Koha.mk

Brazili është Kombëtarja favorite për ta fituar Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’. ‘Selecao’ kanë kaluar në çerekfinale pas triumfit ndaj Koresë së Jugut me rezultat të thellë 4-1. Kapiteni i Brazilit,...

Modriç: Brazili është favorit

më 12.2022 - Bota Sot

Ditën e nesërme, Kroacia do të përballet me Brazilin, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Botës, ku një biletë do të jetë për në gjysmëfinale. Në prag të kësaj sfide tepër interesante, Luka...

Modric: Brazili është favorit, por ne jemi të aftë për çdo gjë

më 12.2022 - Albeu

Ditën e nesërme, Kroacia do të përballet me Brazilin, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Botës, ku një biletë do të jetë për në gjysmëfinale. Në prag të kësaj sfide tepër interesante, Luka...

‘Gardiani’ i Holandës: Edhe unë mund t’ia pres penalltinë Messit

më 12.2022 - RTK

Holanda ndeshjen e radhës në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, do ta luajë kundër Argjentinës. ‘Tulipanët’ dhe argjentinasit do të përplasen nesër mbrëma në kuadër të çerekfinaleve të këtij Botërori. Ky duel...

Sandro do të jetë gati për Kroacinë

më 12.2022 - Koha.net

Mbrojtësi i krahut të majtë, Alex Sandro, pritet të kthehet në formacionin e parë të Brazilit për ndeshjen kundër Kroacisë. Trajneri i Brazilit, Tite ka bërë të ditur se Sandro i është bashkuar ekipit...

Holanda, tre ndeshje larg lavdisë

më 12.2022 - Bota Sot

Virxhil van Dajk pranoi se Holanda do të ketë një plan specifik për të ndalur Lionel Mesin në çerekfinalen e nesërme të Kupës së Botës. Sulmuesi argjentinas ka shënuar 3 gola në Katar dhe po bën turneun...

Modric: Brazili është favorit, por ne jemi të aftë për çdo gjë

më 12.2022 - ABC News

Ditën e nesërme, Kroacia do të përballet me Brazilin, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Botës, ku një biletë do të jetë për në gjysmëfinale. Në prag të kësaj sfide tepër interesante, Luka...

Modriç: Brazili është gjithmonë favorit, por ne duhet të japim maksimumin

më 12.2022 - Open-TV

Ditën e nesërme, Kroacia do të përballet me Brazilin, ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Botës, ku një biletë do të jetë për në gjysmëfinale. Në prag të kësaj sfide tepër interesante, Luka...

Silva para sfidës me Kroacinë: Brazili nuk i frikësohet askujt

më 12.2022 - RTK

Brazili ndeshjen e radhës në Kupën e Botës ‘Katar 2022’, do ta luajë kundër Kroacisë. Brazilianët dhe kroatët do të përballen nesër pasdite në kuadër të çerekfinaleve të këtij Botërori. Kapiteni i kombëtares...

Brazilianët para ndeshjes me Kroacinë: Duam të shënojmë sa më shpejt dhe ta bëjmë punën tonë më të lehtë

më 12.2022 - GazetaBlic

Kroacia dhe Brazili do të luajnë nesër nga ora 16:00 ndeshjen çerekfinale të Botërorit në Katar. Trajneri i Brazilit, Tite beson se tani është koha që Brazili i tij ta fitojë Botërorin, përcjell GazetaBlic...

Trajneri i Kroacisë: Brazili duhet të ketë kujdes, do ia vështirësojmë punën!

më 12.2022 - Arbresh

“Brazili është favorit. Ata kanë vetëbesim, entuziazëm, lojtarë cilësorë dhe gjithashtu kanë rikthyer Neymar.”-kështu e nisi konferencën për mediet në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës, Katar...

FOTO/ Si askush tjetër, Brazili regjistron rekordin e ri

më 12.2022 - SuperSport

Përfaqësuesja amerikano-latine ka vendosur një rekord të ri dhe shumë të veçantë. Trajneri Tite, në katër ndeshjet e para të 5 herë kampionëve të botës i ka aktivizuar të gjithë lojtarët, si asnjë përfaqësuese...

Modriqi: Brazili është favorit, por ne i kemi shanset tona

më 12.2022 - Epoka e Re

Kroacia nesër do të përballet me Brazilin në çerekfinale të Kupës së Botës. Kapiteni dhe futbollisti më i mirë i kroatëve, Luka Modriq ka folur në konferencën për shtyp duke thënë se Brazili gjithmonë...

“Holanda, tre ndeshje larg lavdisë”, Van Dajk: Kemi një plan për ta ndalur Mesin

më 12.2022 - Panorama

Virxhil van Dajk pranoi se Holanda do të ketë një plan specifik për të ndalur Lionel Mesin në çerekfinalen e nesërme të Kupës së Botës. Sulmuesi argjentinas ka shënuar 3 gola në Katar dhe po bën turneun...

Modric: Nëse japim maksimumin ndoshta mund ta mposhtim Brazilin

më 12.2022 - GazetaBlic

Kroacia do ketë punë të vështirë në çerekfinale ku do përballet me Brazilin. Para ndeshjes çerekfinale, Luka Modric ka folur për media ku tha se nëse luajnë mirë do kenë shanse ndaj Brazilit, shkruan GazetaBlic...

Van Dajk: Respektojmë Mesin, por kemi një plan të mirë

më 12.2022 - Bota Sot

Virxhil Van Dajk është lider i mbrojtjes holandeze që do të përballet të premten në Doha me Argjentinën e Lionel Mesit, me të cilin ka thënë se është nder të përballet. Gazeta “Marca” ishte e pranishme...

FOTO/ Si askush tjetër, Brazili regjistron rekordin e ri

më 12.2022 - Infokusi

Përfaqësuesja amerikano-latine ka vendosur një rekord të ri dhe shumë të veçantë. Trajneri Tite, në katër ndeshjet e para të 5 herë kampionëve të botës i ka aktivizuar të gjithë lojtarët, si asnjë përfaqësuese...

Portieri i Holandës: I pres penalltinë Messit dhe fitojmë Kupën e Botës

më 12.2022 - Epoka e Re

Holanda ka arritur në çerekfinale të Kupës së Botës ku do të përballet me Argjentinën. Pritet një sfidë e zjarrtë pasi dy ekipet përfaqësuese duan të kalojnë në gjysmëfinale dhe janë ndër favoritet për...

Katar 2022: Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

më 12.2022 - Albeu

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit. Fillojmë me Kroaci-Brazil,...

Katar 2022: Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

më 12.2022 - ABC News

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit. Fillojmë me Kroaci-Brazil,...

Thiago Silva flet para përballjes me Kroacinë

më 12.2022 - Bota Sot

Brazili është kandidati kryesor për fitimin e Kupës së Botës, por rekordmenët e turneut më të rëndësishëm në futboll i pret një test i vështirë të premten ndaj Kroacisë (16:00). Kapiteni i kombëtares “seleçao”,...

“Holanda fiton Botërorin”, portieri presion Messit: I pres penalltinë, e di si gjuan

më 12.2022 - Top Channel

Holanda dhe Argjentina do sfidojnë njëra-tjetrën pas tetë vitesh. Në Botërorin Brazil 2014, kombëtarja albiceleste triumfoi me penallti përballë skuadrës tulipane dhe siguroi kalimin në finalen e madhe...

Van Dajk: Respektojmë Mesin, por kemi një plan të mirë

më 12.2022 - Ina

Virxhil Van Dajk është lider i mbrojtjes holandeze që do të përballet të premten në Doha me Argjentinën e Lionel Mesit, me të cilin ka thënë se është nder të përballet. Gazeta “Marca” ishte e pranishme...

Messi, Ronaldo, Mbappe, Neymar dhe yjtë e tjerë janë gati për çerekfinale

më 12.2022 - Koha.net

Tetë skuadra kanë mbetur në Kupën e Botës dhe që të gjitha kanë një ëndërr, ngritjen e trofeut më të çmuar në futboll më 18 dhjetor. Pas fazës grupore të turneut që dhuroi shumë befasi, tani është afruar...

“Holanda fiton Botërorin”, portieri presion Messit: I pres penalltinë, e di si gjuan

më 12.2022 - SuperSport

Holanda dhe Argjentina do sfidojnë njëra-tjetrën pas tetë vitesh. Në Botërorin Brazil 2014, kombëtarja albiceleste triumfoi me penallti përballë skuadrës tulipane dhe siguroi kalimin në finalen e madhe...

Katar 2022: Programi i çerekfinaleve dhe kalendari i plotë deri në finalen e 18 dhjetorit

më 12.2022 - Tetova Sot

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit. Fillojmë me Kroaci-Brazil, pastaj do të jetë radha

Portieri i Holandës “pa frena”: I pres penallti Messit, dua të fitoj Kupën e Botës

më 12.2022 - SuperSport

Holanda dhe Argjentina do sfidojnë njëra-tjetrën pas tetë vitesh. Në Botërorin Brazil 2014, kombëtarja albiceleste triumfoi me penallti përballë skuadrës tulipane dhe siguroi kalimin në finalen e madhe...

Van Dajk: Respektojmë Mesin, por kemi një plan të mirë

më 12.2022 - Alsat-M

Virxhil Van Dajk është lider i mbrojtjes holandeze që do të përballet të premten në Doha me Argjentinën e Lionel Mesit, me të cilin ka thënë se është nder të përballet. Gazeta “Marca” ishte e pranishme...

VIDEO/ Macja ndërpreu konferencën e Brazilit para ndeshjes me Kroacinë, zëdhënësi e hoqi nga tavolina

më 12.2022 - Syri

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një konferencë shtypi përpara ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës ndërmjet Brazilit dhe Kroacisë. Sulmuesi i Brazilit, Vinicius po u përgjigjej pyetjeve të gazetarëve...

Silva: Brazili nuk frikësohet nga askush

më 12.2022 - Epoka e Re

Brazili është kandidat për fitimin e Kupës së Botës, por rekordmenët e turneut më të rëndësishëm në futboll i pret një test i vështirë të premten ndaj Kroacisë (16:00). Kapiteni i kombëtares “seleçao”,...

Van Dijk: Messi ka bërë historinë në futboll, por Argjentina ka edhe lojtarë tjerë të rrezikshëm

më 12.2022 - GazetaBlic

Holanda do ballafaqohet me Argjentinën në çerekfinale të Kupës së Botës. Mbrojtësi holandez Virgil Van Dijk ka folur për media para këtij takimi, përcjell GazetaBlic Sport. “ Jam krenar që kam arritur...

Van Gaal beson se Argjentina është më e dobët me Messin në një aspekt: Ky është shansi ynë, ja pse!

më 12.2022 - GazetaBlic

Argjentina ka dy tituj kampion bote, një me Diego Maradona, por asnjë me Messin. Ata ishin afër kur luajtën finalen e Botërorit në 2014 në Brazil, por më pas Gjermania festoi në kohën shtesë me golin e...

“Brazili im s’ka frikë askënd”, apeli i kapitenit: Fatale nëse e bëjmë këtë gabim!

më 12.2022 - Infokusi

Brazili është kandidati kryesor për fitimin e Kupës së Botës, por rekordmenët e turneut më të rëndësishëm në futboll i pret një test i vështirë të premten ndaj Kroacisë (16:00). Kapiteni i kombëtares “seleçao”,...

Edhe sot ditë pushimi në Kupën e Botës

më 12.2022 - Arbresh

Sot nuk do të zhvillohet asnjë ndeshje në kuadër të Kampionatit Botëror. Tashmë dihen edhe skuadrat çerekfinaliste, Holanda, Argjentina, Anglia, Franca, Kroacia, Maroku, Brazili e Portugalia janë skuadrat...

Trent Alexander-Arnold: Nuk ka asnjë mundësi për ta ndalur Messin, lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

më 12.2022 - GazetaBlic

Trent Alexander-Arnold vlerësoi Lionel Messin dhe pranoi se do të jetë e pamundur të mbulohet argjentinasi nëse do të zhvillohet dueli mes Anglisë dhe Argjentinës në Kupën e Botës. “Messi? Çfarë mund të...

Virgil van Dijk: Jam krenar që kemi arritur deri në këtë pikë

më 12.2022 - ABC News

Në konferencën për shtyp, të mbajtur ditën e sotme, në prag të ndeshjes çerek-finale me Argjentinën ka marrë pjesë dhe kapiteni i Hollandës, Virgil van Dijk, Në fjalën e tij, mbrojtësi i Liverpool u shpreh...

Van Dijk nuk shqetësohet për Argjentinën

më 12.2022 - Koha.net

Mbrojtësi i Holandës, Virgil van Dijk, ka dërguar mesazhe përkrahëse për Pelen para nisjes së konferencës për shtyp të mërkurën. Holanda dhe Argjentina takohen në çerekfinale të Botërorit të premten. Më...

Thiago Silva “parakalon” legjendarin Pele në Kupën e Botës

më 12.2022 - ABC News

Pas asaj fitoreje spektakolare 4 me 1, kundër Koresë së Jugut, Brazili arriti të siguronte një biletë për në fazën tjetër, ku do të përballet me Kroacinë. Përveç asaj fitoreje fantastike, “veterani” i...

Van Dijk: Na duhet një plan i mirë për ta ndalur Messin

më 12.2022 - Gazeta Express

Dueli çerekfinal mes Argjentinës dhe Holandës do të jetë një sfidë fantastike. Kapiteni i Holandës Virgil van Dijk mbetet i kujdesshëm për kërcënimin që paraqet Messi, edhe pse ai ishte fitues në herën...

Përcaktohen çiftet çerekfinaliste

më 12.2022 - Klan

Përcaktohen çiftet çerekfinaliste Çfarë pritet në fazën e nxehtë të Botërorit Çerekfinalet e Botërorit do të fillojnë më 9 Dhjetor me ndeshjen ndërmjet Kroacisë dhe Brazilit. Nënkampionët e Botës do të...

Argjentina ka vetëm një fitore kundër Holandës, Anglia dominon ndaj Francës: Statistikat e çerekfinaleve të Botërorit

më 12.2022 - Gazeta Metro

Kemi hyrë në fazën më të nxehtë të Kupës së Botës “Katar 2022”. Faza e 1/8-tave pati gjithashtu surprizat e saj, me eliminimin e Spanjës me penallti. Tashmë, Kroacia, Brazili, Holanda, Argjentina, Portugalia,...

Kupa e Botës bën dy ditë pushim, data dhe ora e çerekfinaleve

më 12.2022 - Zhurnal

Dy ditë pushim, më pas me çerekfinalet. Kupa e Botës 2022 do të shkojë në pushim deri më 9 dhjetor, pas së cilës do të fillojnë sfidat mes tetë kombëtareve më të mira të planetit. Fillojmë me Kroaci-Brazil,...

“Messi është Argjentina”

më 12.2022 - Gazeta Express

Legjenda e Brazilit, Dani Alves, thotë që Lionel Messi është në top-formë këtë Botëror por është i fokusuar në çerekfinalen që skuadra e tij do ta luajë kundër Kroacisë Brazili bëri një paraqitje të mahnitshme...

Botërori 2022 | Çiftet çerekfinaliste të Katar 2022

më 12.2022 - Klan

Botërori 2022 | Çiftet çerekfinaliste të Katar 2022 Kampionati botëror hyn në një fazë emocionuese, ku do të luhen përballje mjaft të forta Emocionet e Katar 2022 do të vazhdojnë me çerekfinalet e botërorit....

Botërori 2022 | Çiftet çerekfinaliste të Katar 2022

më 12.2022 - Lapsi

Kampionati botëror hyn në një fazë emocionuese, ku do të luhen përballje mjaft të forta Emocionet e Katar 2022 do të vazhdojnë me çerekfinalet e botërorit. Faza nis më 9 Dhjetor dhe ndeshja e parë do të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK