De Jong dritë nga bunkeri

para një muaji - Bota Sot

Argjentina e kaloi Kupën e Botës duke sulmuar fortesat: Arabinë Saudite, Meksikën, Poloninë dhe Australinë. Të gjitha këto kombëtare kanë ndryshuar mënyrën e lojës për t’u mbrojtur pak më shumë. Sot, të...

Formacionet e mundshme: Holanda – Argjentina

para një muaji - GazetaBlic

Holanda do të përballet sot me Argjentinën në çerekfinale të Kupës së Botës. Argjentina arriti në këtë fazë duke eliminuar Australinë në 1/16 të finales me rezultat 2-1, kurse Holanda ‘pa problem’ mposhti...

Holandë-Argjentinë, formacionet e mundshme

para një muaji - Bota Sot

Çerekfinalja e dytë që do të zhvillohet sonte në Kupën e Botës është ajo ndërmjet Holandës dhe Argjentinës. Në “Lusail Iconic Stadium”, të dy këto kombëtare do të kërkojnë një vend në mesin e katër kombëtareve...

Scaloni tërbohet nga “spiunët”, shpërfill keq edhe Dybala: Holanda? Do jetë...

para një muaji - BalkanWeb

Argjentina thërret edhe një herë në apel Lionel Messi-n, kërkohet një tjetër paraqitje fantastike nga kapiteni, i vetmi që mund të ndryshojë balancat në një përballje totale me Holandën, nga të vetmit...

Holandë-Argjentinë, formacionet e mundshme

para një muaji - KosovaPress

Çerekfinalja e dytë që do të zhvillohet sonte në Kupën e Botës është ajo ndërmjet Holandës dhe Argjentinës. Në “Lusail Iconic Stadium”, të dy këto kombëtare do të kërkojnë një vend në mesin e katër kombëtareve...

Di Maria dhe De Paul në dyshim, dy skemat e Scalonit ndaj Holandës

para një muaji - Albeu

Di Maria dhe De Paul mbeten pikëpyetje për çerekfinalen e Kupës së Botës me Holandën. Nëse njëri nga të dy aktualisht ka më shumë gjasa të startojë kundër skuadrës së Van Gaal , është De Paul ai që duket...

Di Maria dhe De Paul në dyshim, dy skemat e Scalonit ndaj Holandës

para një muaji - ABC News

Di Maria dhe De Paul mbeten pikëpyetje për çerekfinalen e Kupës së Botës me Holandën. Nëse njëri nga të dy aktualisht ka më shumë gjasa të startojë kundër skuadrës së Van Gaal , është De Paul ai që duket...

“Është filtruar infomacion për futbollistët”, Skaloni: Holanda ekip i ekulibruar, Di Maria dhe De Pol…

para një muaji - Panorama

Trajneri i Argjentinës Lionel Skaloni ka folur para ndeshjes kundër Holandës këtë të premte, në çerekfinalen e Katarit 2022. Ai ka treguar se De Pol dhe Angel Di Maria, të cilët u lënduan pas ndeshjes...

Scaloni shpjegon arsyen pse nuk luan Dybala dhe paralajmëron spektakël ndaj Holandës

para një muaji - Shenja

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, theksoi se ndeshja çerekfinale e Kupës së Botës, Katar 2022, e ekipit të tij kundër Holandës do të jetë e këndshme për t’u ndjekur. Duke folur në konferencën për...

Trajneri i Argjentinës: Pres ndeshje të këndshme, ju flas për situatën e lo...

para një muaji - BalkanWeb

Argjentinë-Hollandë është finalja e parakohshme e Botërorit. Dy kombëtaret e mëdha dhe pretendente të kompeticionit do të përballen me njëra tjetrën në çerefinale, në sfidën që do luhet ditën e premte....

Te Argjentina të shqetësuar me lëndimet para ndeshjes me Holandën

para një muaji - RTK

Te Argjentina ka shqetësime para ndeshjes me Holandën për lëndimet e Rodrigo De Paul dhe Angel Di Maria, por megjithatë trajneri Lionel Scaloni është përmbajtur teksa ka folur për rastet, duke thënë se...

Scaloni shpjegon arsyen pse nuk luan Dybala dhe paralajmëron spektakël ndaj Holandës

para një muaji - SuperSport

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, theksoi se ndeshja çerekfinale e Kupës së Botës, Katar 2022, e ekipit të tij kundër Holandës do të jetë e këndshme për t’u ndjekur. Duke folur në konferencën për...

Scaloni nervozohet me gazetarët argjentinas

para një muaji - Koha.net

Përzgjedhësi i Argjentinës, Lionel Scaloni, është nervozuar jashtëzakonisht shumë kur është pyetur nëse ka të reja rreth lëndimeve te kampi argjentinas. Argjentina po përgatitet për çerekfinalen ndaj Holandës,...

Di Maria dhe Dybala në “dyshime”, Lionel Scaloni: Do të luajë kush është më mirë

para një muaji - ABC News

Ditën e nesërme do të startojë faza çerek-finale e Kupës së Botës, “Katar 2022”, me ndeshjet Kroaci-Brazil dhe Hollandë-Argjentinë, të cilat do të përcaktojnë çiftin e parë gjysmë-finalist. Në konferencën...

Scaloni: Nesër do e zbuloj formacionin, kemi pasur stërvitje me dyer të mbyllura

para një muaji - GazetaBlic

Argjentina do të përballet me Holandën në çerekfinale të Kupës së Botës. Para ndeshjes, Scaloni ka folur për gjendjen e ekipit dhe lojtarët që ka në dispozicion, shkruan GazetaBlic Sport. “Dje kemi pasur...

Fushat stërvitore vetëm 470 hapa larg njëra-tjetrës/ Holandë-Argjentinë, është edhe një duel… spiunësh

para një muaji - Panorama

Do të jetë një kre nari për mua të përball Luis van Galin. Unë isha lojtar i Deportivo la Korunjs kur ai stërviste Barcelonën dhe që atëherë ishte eminencë e futbollit. Shumë kanë tentuar të kopjojnë atë...

Trajneri Scaloni merr lajme të mira, Di Maria gati për ndeshjen ndaj Holandës

para një muaji - GazetaBlic

Angel Di Maria ishte pjesë e stërvitjes tek kombëtarja e Argjentinës sot. Anësori do të jetë rikuperuar nga problemi muskulor që rezultoi me mungesën e tij ndaj Australisë dhe tashmë duket të jetë gati...

I etiketuar si ‘truproja e Messit’, De Paul në dyshim për sfidën ndaj Holandës

para një muaji - Top24

Argjentina është e shqetësuar për gjendjen fizike të njeriut të etiketuar si ‘truproja e Lionel Messit’, para ndeshjes së madhe kundër Holandës. Rodrigo De Paul nuk ka arritur të stërvitet me bashkëlojtarët...

Titullari i Argjentinës me probleme muskulore, mund të mungojë në ndeshjen ndaj Holandës

para një muaji - GazetaBlic

Rodrigo De Paul stërviti veçmas nga grupi dhe tashmë është në dyshim për ndeshjen ndaj Holandës. De Paul raportohet se kishte probleme dhe lodhje muskulore dhe sipas të gjitha gjasave do të jetë mungesa...

Lajm i mirë për Argjentinën, Di Maria gati për sfidën me Holandën

para një muaji - RTK

Një lajm i mirë vjen për tifozët e Argjentinës dhe trajnerin e kësaj skuadre Lionel Scaloni. Anësori Angel Di Maria është rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës. Sipas medieve argjentinase,...

Scalonit i shtohen “përforcime”, Di Maria rikthehet në stërvitje me ekipin

para një muaji - ABC News

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, tashmë do të ketë një forcë më shumë në sulm. Anësori i Juventusit dhe i sulmit “albicelest”, Angel Di Maria është rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK