KF Gjakova përkrahë komunikatën e Dritës që kundërshtonte ashpër Draft-Statusin e FFK-së

para 5 dite - GazetaBlic

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka përgatitur një draft për Statutin e vet të ri mjaft të çuditshëm të cilin synon ta aprovojë në Kuvendin e Jashtëzakonshëm të thirrur për t’u mbajtur më 27 janar....

KF Gjakova përkrahë komunikatën e Dritës që kundërshtonte ashpër Draft-Statusin e FFK-së

para 5 dite - Indeks online

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka përgatitur një draft për Statutin e vet të ri mjaft të çuditshëm të cilin synon ta aprovojë në Kuvendin e Jashtëzakonshëm të thirrur për t’u mbajtur më 27 janar....

Drita jep shumë vërejtje për Draftstatutin e FFK-së, vlerëson se procesi ka shkelje serioze

para 5 dite - Koha.net

Përmes një komunikate të lëshuar të martën mbrëma, Drita e Gjilanit ka paraqitur vërejtje të shumta në Draft Statutin e Federatës së Futbollit të Kosovës, për të cilin do të votohet në Kuvendin e Jashtëzakonshëm...

Drita del me komunikatë para Kuvendit të Jashtëzakonshëm të FFK-së, thotë se ka disa shkelje

para 5 dite - Telegrafi

Lider aktual i Superligës së Kosovës, Drita, ka dal me një komunikatë për media disa ditë para se të mbahet Kuvend i Jashtëzakonshëm i FFK-së. Kuvendi është paraparë që të mbahet me 27 janar, ku FFK do...

FC Drita reagon për Draft Statutin e FFK-së

para 5 dite - Bota Sot

Drita e Gjilanit përmes një komunikate kritikon Federatën e Futbollit të Kosovës. “Komunikatë për media nga aksionarët e FC Drita z. Valon Murseli dhe z. Flamur Bunjaku. Të nderuar delegatë që do të jeni...

Draft Statuti i FFK-së, krerët e Dritës: Ky proces ka shkelje serioze të procedurave statutare dhe ligjore

para 5 dite - KosovaPress

Skuadra e Dritës ka lëshuar sonte një komunikatë në faqen zyrtare, e bërë kjo nga krerët e klubit, Valon Murseli dhe Flamur Bunjaku. Komunikata ka të bëjë me Draft Statutin e Federatës së Futbollit të...

FC Drita me juristë gjen shkelje të mëdha në Draft-Statutin e FFK-së, bën thirrje të mos-votohet sepse me të Federata nuk mund të licencohet nga MKRS

para 5 dite - Gazeta Express

Drita me juriste gjen shkelje te medha ne Draft-Statutin e FFK-se, ben thirrje te mosvotohet sepse me te ffk nuk mund te licencohet nga MKRS FC Drita, përmes një komunikate të lëshuar këtë të martë, ka...

FC Drita del me komunikatë, kundërshton ashpër Draft-Statusin e FFK-së

para 5 dite - Indeks online

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka përgatitur një draft për Statutin e vet të ri mjaft të çuditshëm të cilin synon ta aprovojë në Kuvendin e Jashtëzakonshëm të thirrur për t’u mbajtur më 27 janar....

FC Drita me juristë gjen shkelje të mëdha në Draft-Statutin e FFK-së

para 5 dite - Insajderi.org

Drita me juriste gjen shkelje te medha ne Draft-Statutin e FFK-se, ben thirrje te mosvotohet sepse me te ffk nuk mund te licencohet nga MKRS FC Drita, përmes një komunikate të lëshuar këtë të martë, ka...

FC Drita reagon për Draft Statutin e FFK-së

para 5 dite - Pika

Drita e Gjilanit përmes një komunikate kritikon Federatën e Futbollit të Kosovës. “Komunikatë për media nga aksionarët e FC Drita z. Valon Murseli dhe z. Flamur Bunjaku. Të nderuar delegatë që do të jeni...

Ky klub i del kundër Agim Ademit, ia përmend shkeljet e shumta

para 5 dite - Insajderi.org

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, klubi i FC Dritës ka publikuar disa shkelje që sipas tyre i ka bërë kreu i FFK-së Agim Ademi. Aksionarët e klubit të Dritës, Valon Murseli dhe Flamur Bunjaku...

FC Drita: Kemi evidentuar shkelje serioze të procedurave në Draft Statutin e FFK’së

para 5 dite - Gazeta Metro

Klubi futbollistik, FC Drita, me anë të një komunikate për media, ka thënë se ka analizuar Draft Statutin e FFK-së i cili pritet të jetë në rend dite ne kuvendin e jashtzakonshëm të datës me 27 janar,...

Mbi 120 mijë euro të FFK’së janë transferuar në llogaritë private të rrethit të ngushtë të Agim Ademit

para 6 dite - Indeks online

Një seri bonusesh të majme janë shpërndarë për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Insajderi ka siguruar këto transaksione, për të cilat merr vesh që po i heton edhe...

Mbi 120 mijë euro të FFK-së janë transferuar në llogaritë private të rrethit të ngushtë të Agim Ademit

para 6 dite - Zeri

Një seri bonusesh të majme janë shpërndarë për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Insajderi ka siguruar këto transaksione, për të cilat merr vesh që po i heton edhe...

Mbi 120 mijë euro të FFK’së janë transferuar në llogaritë private të rrethit të ngushtë të Agim Ademit

para 6 dite - Fakti Ditor

Një seri bonusesh të majme janë shpërndarë për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Insajderi ka siguruar këto transaksione, për të cilat merr vesh që po i heton edhe...

Mbi 120 mijë euro të FFK’së janë transferuar në llogaritë private të ‘klikës’ së Agim Ademit

para 6 dite - Gazeta Metro

Një seri bonusesh të majme janë shpërndarë për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Insajderi ka siguruar këto transaksione, për të cilat merr vesh që po i heton edhe...

Mbi 120 mijë euro të FFK’së janë transferuar në llogaritë private të rrethit të ngushtë të Agim Ademit

para 6 dite - Insajderi.org

Një seri bonusesh të majme janë shpërndarë për anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Insajderi ka siguruar këto transaksione, për të cilat merr vesh që po i heton edhe...

Rreth 200 mijë euro vlerësohet dëmi në stadiumin e Drenicës

para 6 dite - Koha.net

Një veturë e përmbysur në afërsi të zhveshtores së stadiumit "Bajram Aliu" në Skenderaj, ishte një prej shenjave të vërshimeve të javës së kaluar. Vetura nuk ishte gjëja e vetme e dëmtuar brenda rrethojave...

Ahmeti nxjerrë Kodin Etik të FIFA’së, ‘ja pse Agim Ademi nuk duhet të jetë kryetar i FFK’së’

para 6 dite - Gazeta Metro

Ish-zëvendës/sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Arianit Ahmeti ka treguar arsyen pse ‘Agim Ademi nuk duhet të jetë kryetar i FFK’së’, transmeton Gazeta Metro. Ai ka përmendur udhëzimin...

“Ku janë 1 milion euro”, Remzi Ejupi akuzon udhëheqësit e FFK’së: I kanë dhënë vetës të drejtë të manipulojnë

para 6 dite - Insajderi.org

Ish-presidenti i Prishtinës, Remzi Ejupi ka kritikuar Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) për mos transparencën e saj në ndarjet e mjeteve për klubet. Ai ka akuzuar FFK’në se rreth një milion euro që...

‘Ku janë 1 milion euro’, Remzi Ejupi akuzon udhëheqësit e FFK’së: I kanë dhënë vetës të drejtë të manipulojnë

para 6 dite - Gazeta Metro

Ish-presidenti i Prishtinës, Remzi Ejupi ka kritikuar Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) për mos transparencën e saj në ndarjet e mjeteve për klubet. Ai ka akuzuar FFK’në se rreth një milion euro që...

FFK inspekton stadiumet e dëmtuara nga vërshimet

para 6 dite - Bota Sot

Këshilli Emergjent i Federatës së Futbollit të Kosovës në krye me presidentin Agim Ademi dhe anëtarët e KE-së, Xhelal Broja, Ismajl Ajeti e Agim Nura kanë vizituar sot fushat e futbollit, të cilat janë...

Këshilli Emergjent i FFK-së vizitoi stadiumet që u dëmtuan pas vërshimeve të fundit

para 6 dite - Epoka e Re

Këshilli Emergjent i FFK-së në krye me presidentin Agim Ademi dhe anëtarët e KE-së, Xhelal Broja, Ismajl Ajeti e Agim Nura kanë vizituar sot fushat e futbollit, të cilat janë dëmtuar si pasojë e vërshimeve...

FFK inspekton stadiumet e dëmtuara nga vërshimet

para 6 dite - KosovaPress

Këshilli Emergjent i Federatës së Futbollit të Kosovës në krye me presidentin Agim Ademi dhe anëtarët e KE-së, Xhelal Broja, Ismajl Ajeti e Agim Nura kanë vizituar sot fushat e futbollit, të cilat janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK