Lazio me “poker” shpërfytyron Milanin, kuqezinjtë zyrtarisht në krizë

më 1.2023 - TV21

Lazio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur këta të fundit zyrtarisht në krizë. Ndeshja nisi keq që në minutën e 4′ kur Milinkovic-Savic gjeti rrugën e rrjetës. Në minutën e 38′ Zaccagni...

Milani dëshpëron sërish, pëson 4:0 nga Lazio

më 1.2023 - Koha.net

Kampioni i Italisë, Milani, ka vazhduar me rezultate dëshpëruese. Pasi humbi 3:0 në ndeshjen për Superkupë nga Interi, Milani të martën mbrëma pësoi edhe më thellë nga Lazio. Ndeshja e xhiros së 19-të...

Lazio e turpëron Milanin, e mposht 4-0

më 1.2023 - Reporteri

Lazio e ka mposhtur Milanin me rezultat të thellë prej 4-0. Goli i parë në ndeshje u shënua në minutën e 4-të, ku Milinkoviq – Saviq, ia dha Lazios eperësinë. Ndërsa, në minutën e 38-të ishte Zaccagni,...

Notat e lojtarëve, Lazio 4-0 Milan: Luis Alberto më i miri, Leoa dëshpërim

më 1.2023 - Telegrafi

Lazio ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Sergej Milinkovic-Savic, Mattia Zaccagni, Luis Alberto dhe Felipe Anderson i shënuan golat për kryeqytetasit...

Milani shpërfytyrohet në “Olimpico” ndaj Lacios, kur ishte hera e fundit që kuqezinjtë pësonin të paktën 4 gola pa shënuar

më 1.2023 - Panorama

Milani i Stefano Piolit u shpërfytyrua në “Olimpico” teksa u mposht nga Lacio me rezultatin 4-0, duke u zhytyr në një krizë rezultatesh, pas dy barazimesh radhazi në kampionat, kuqezinjtë regjistruan një...

Paraqitja dinjitoze e Hysajt, shikoni notën dhe statistikat e mbrojtësit shqiptar

më 1.2023 - Panorama

Lacio mposhti me rezultatin 4-0 Milanin në “Olimpico” në sfidën e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A italiane. Titullar në këtë duel ishte edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, që zhvilloi...

Lazio e turpëron Milanin, e mposht 4-0

më 1.2023 - Aktuale

Lazio e ka mposhtur Milanin me rezultat të thellë prej 4-0. Marketing Goli i parë në ndeshje u shënua në minutën e 4-të, ku Milinkoviq – Saviq, ia dha Lazios eperësinë. Ndërsa, në minutën e 38-të ishte...

Lazio turpëron Milanin. Ja rezultatet në ndeshjet e tjera?

më 1.2023 - NOA

ITALI – Lazio mposht Milanin 4-0 në Olimpico në ndeshjen e fundit të javës së 19-të të Serisë A dhe vërteton krizën e Milanit. ‘Biancocelestët’ e zhbllokuan ndeshjen pas vetëm 4′ me anë të Milinkoviç-Savic,...

VIDEO/ Lazio “zbut” “djallin”, triumf i thellë, Milan në rënie të lirë

më 1.2023 - BalkanWeb

Milan nuk e ka ndërmend të rikthehet te rezultatet negative. Pas dy barazimeve në kampionat dhe dështimit në Superkupë, sot ekipi i Piolit u mund pastër 4-0 nga Lazio në Olimpico. Një super zbritje e kryeqytetasve...

Lazio ‘shkatërron’ Milanin dhe e lë shumë prapa në luftë për titull

më 1.2023 - Telegrafi

Lazio ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Kryeqytetasit ishin në formë të lartë në këtë përballje, duke e dominuar kampionin aktual nga fillimi...

Lazio s’ka të ndalur, shënon edhe golin e katërt ndaj Milanit

më 1.2023 - Gazeta Express

Lazio ka shënuar edhe golin e katërt në ndeshjen ndaj Milanit, të vlefshme për javën e 19-të në Serie A. Felipe Anderson shënoi në minutën e 75-të për rezultatin 4:0, shkruan Gazeta Express. Lexo Edhe:

Milani s’këndellet, pëson humbje të thellë nga Lazio

më 1.2023 - Gazeta Express

Milani ka regjistruar ndeshjen e tretë radhazi pa fitore në Serie A. Pas dy barazimeve, kampioni në fuqi italian u mposht sonte nga Lazio, në kuadër të javës së 19-të, shkruan Gazeta Express. Ndeshja e...

Lazio e demolon Milanin

më 1.2023 - Klan Kosova

Lazio e ka mposhtur Milanin, me rezultat të thellë, 4-0, në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Serinë e golave e nisi Sergej Milinkoviq-Saviq, qysh në minutën e 4’, teksa Mattia Zaccagni, me një gol...

Paraqitja dinjitoze e Hysajt, shikoni notën dhe statistikat e mbrojtësit shqiptar

më 1.2023 - Panorama

Lacio mposhti me rezultatin 4-0 Milanin në “Olimpico” në sfidën e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A italiane. Titullar në këtë duel ishte edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, që zhvilloi...

Milani mposhtet thellë në udhëtim te Lazio

më 1.2023 - Zeri

Milani është mposhtur thellë në udhëtim te Lazio. Ndeshja përfundoi me rezultat 4-0, e vlefshme për xhiron e 19-të në Seria A. Golat u shënuan nga Milinkoviq-Saviq (4’), Zaccagni (38’), Alberto (67’) dhe...

Lazio turpëron Milanin

më 1.2023 - RTK

Skuadra e Lazios e ka turpëruar skuadrën kampione në fuqi, Milanin në “Olimpico”, duke e mposhtur me rezultat 4:0. Kjo fitore ia mundëson Lazios që të ngjitet në pozitën e tretë në Serie A, me 37 pikë,...

Lazio drejt fitores së sigurt, ia shënon edhe golin e tretë Milanit

më 1.2023 - Gazeta Express

Lazio ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshjen ndaj Milanit, të vlefshme për javën e 19-të në Serie A. Luis Alberto shënoi në minutën e 65-të për rezultatin 3:0, shkruan Gazeta Express. Spanjolli shënoi nga pika e penalltisë.

Milani pëson debakël në Romë! Hysaj me shokë feston

më 1.2023 - Bota Sot

Milani ka pësuar debakël në Romë, me rezultat 4:0 nga Lazio, në takimin e javës së 19-të në Serie A. Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, me Lazio-n festojnë fitoren me rezultat 4:0 ndaj...

VIDEO/ Disfatë e rëndë për kampionët e Milanit, Hysaj & CO i japin leksion në “Olimpico”! Napoli merr arratinë

më 1.2023 - Panorama

Disfatë e rëndë për kampionët e Milanit. Pas dy barazimesh radhazi në kampionat, kuqezinjtë e Stefano Piolit, u mposhtën mbrëmjen e sotme nga Lacio në “Olimpico” me rezultatin 4-0, duke u zhytyr në një...

Milanin mposhtet thellë në udhëtim te Lazio

më 1.2023 - Zeri

Milani është mposhtur thellë në udhëtim te Lazio. Ndeshja përfundoi me rezultat 4-0, e vlefshme për xhiron e 19-të në Seria A. Golat u shënuan nga Milinkoviq-Saviq (4’), Zaccagni (38’), Alberto (67’) dhe...

VIDEO/ Lazio me “poker” shpërfytyron Milanin, kuqezinjtë zyrtarisht në krizë

më 1.2023 - ABC News

Lazio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur këta të fundit zyrtarisht në krizë. Ndeshja nisi keq që në minutën e 4′ kur Milinkovic-Savic gjeti rrugën e rrjetës. Në minutën e 38′ Zaccagni...

Milan pëson humbje të thellë nga Lazio

më 1.2023 - OraInfo

Milani s’këndellet, pëson humbje të thellë nga Lazio. Milani ka regjistruar ndeshjen e tretë radhazi pa fitore në Serie A. Pas dy barazimeve, kampioni në fuqi italian u mposht sonte nga Lazio, në kuadër...

Po ‘flen’ mbrojtja e Milanit, Lazio shënon edhe golin e katërt

më 1.2023 - GazetaBlic

Skuadra e Lazios po e poshtëron Milanin. Lazio ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Milanit për ta thelluar avantazhin, shkruan GazetaBlic Sport. Luis Alberto ka shënuar në portën e Milanit, pas asistimit...

Lazio shënon edhe golin e tretë ndaj Milanit, Luis Alberto nuk gabon nga penalltia

më 1.2023 - GazetaBlic

Skuadra e Lazios ka shënuar golin e tretë ndaj Milanit. Golin e tretë në këtë duel e ka shënuar Luis Alberto, përcjell GazetaBlic Sport. Alberto ka shënuar pas 67 minutave lojë nga pika e bardhë e penalltisë....

Lazio e dyfishon epërsinë ndaj Milanit

më 1.2023 - Gazeta Express

Lazio ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen ndaj Milanit, të vlefshme për javën e 19-të në Serie A. Mattia Zaccagni shënoi në minutën e 38-të për rezultatin 2:0, shkruan Gazeta Express.

Lazio kalon në epërsi ndaj Milanit

më 1.2023 - Gazeta Express

Lazio ka shënuar golin e parë dhe të epërsisë në ndeshjen ndaj Milanit, të vlefshme për javën e 19-të në Serie A. Sergej Milinkovic-Savic shënoi në minutën e katërt për rezultatin 1:0, shkruan Gazeta Express.

VIDEO/ Tronditet Milani, Lazio shënon golin e 2

më 1.2023 - ABC News

Milani ka pësuar golin e dytë përballë Lazio. Zaccagni i cili asistoi në golin e parë, gjeti golin e dytë në minutën e 38′ i ndihmuar dhe nga shtylla. /G.D abcnews.al/

Milani s’këndellet, pëson humbje të thellë nga Lazio

më 1.2023 - Tetova Sot

Milani ka regjistruar ndeshjen e tretë radhazi pa fitore në Serie A. Pas dy barazimeve, kampioni në fuqi italian u mposht sonte nga Lazio, në kuadër të javës së 19-të. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin...

Çfarë po ndodhë me Milanin? Lazio shënon edhe golin e dytë

më 1.2023 - GazetaBlic

Skuadra e Lazios ka shënuar golin e dytë ndaj Milanit. Golin e dytë në këtë duel për Lazion e ka shënuar Mattia Zacagni, shkruan GazetaBlic Sport. Zacagni ka shënuar pas 38 minutave lojë. Rezultati aktual...

Hysaj fiton besimin e Sarrit, mbrojtësi shqiptar titullar ndaj Milanit në k...

më 1.2023 - BalkanWeb

Elseid Hysaj ka fituar besimin e trajnerit të Lazios, Mauricio Sarri. Mbrojtësi shqiptar është titullar në ndeshjen që do luhet në orën 20.45 me Milanin në kampionat. Kjo është sfida e 3-të radhazi që...

Milani dështim total, Lacio shënon 4 gola ndaj kuqezinjve

më 1.2023 - Shenja

Lazio ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Kryeqytetasit ishin në formë të lartë në këtë përballje, duke e dominuar kampionin aktual nga fillimi...

GOOL| Lazio e nis mirë ndaj Milanit, shënon në fillim të ndeshjes

më 1.2023 - GazetaBlic

Skuadra e Lazios ka kaluar në avantazh ndaj Milanit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Sergej Milinkovic Savic, shkruan GazetaBlic Sport. Savic ka shënuar pas tre minutave lojë ndaj Rossonerëve. Rezultati...

VIDEO/ Ende pa filluar zhbllokohet sfida mes Lacios dhe Milanit

më 1.2023 - ABC News

Lacio ka ndëshkuar Milanin pas vetëm 4 minutash lojë falë golit të Milinkovic-Savic. Mesfushori realizoi lehtësisht brenda zonës duke shfrytëzuar mjaf mirë një top të Zaccagni. /G.D abcnews.al/

Milani dështim total, Lacion shënon 4 gola ndaj kuqezinjve

më 1.2023 - Shenja

Lazio ka shënuar fitore të madhe ndaj Milanit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Kryeqytetasit ishin në formë të lartë në këtë përballje, duke e dominuar kampionin aktual nga fillimi...

Formacionet zyrtare, Lazio – Milan: Sarri dhe Pioli luftojnë për tri pikë

më 1.2023 - Telegrafi

Lazio pret në kryeqytet Milanin në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Kryeqytetasit vijnë pas fitores ndaj janë në vendin e gjashtë me 34 pikë. Në anën tjetër Milani është i dyti me 38 pikë dhe më afër...

Milani synon këndelljen në udhëtimin e vështirë te Lazio, formacionet zyrtare

më 1.2023 - OraInfo

Lazio dhe Milani do të përballen sonte në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “Olimpico” të Romës, shkruan Gazeta Express. “Rossonerët” synojnë...

Derbi Lazio-Milan, ja formacionet zyrtare

më 1.2023 - Bota Sot

Një ballafaqim tejet interesant do të zhvillohet sonte në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A, pasi që në stadiumin “Olimpico” të Romës do të përballen skuadra e Lazios dhe ajo e Milanit. “Rossonerët”...

Lazio – Milan, formacionet zyrtare

më 1.2023 - GazetaBlic

Skuadra e Lazios e pret sonte Milanin në “Olimpico”. Lazio dhe Milan takohen me fillim nga ora 20:45 në kuadër të xhiros së 19’të të Serie A, shkruan GazetaBlic Sport. Pak para duelit, Sarri dhe Pioli...

Hysaj ka rilindur, Lacio shijon rezultatin e punës së mbrojtësit

më 1.2023 - Panorama

Elseid Hysaj ishte një nga kërkesat e para të Mauricio Sarrit sapo mori detyrën te Lacio. Trajneri e donte Hysajn me çdo kusht, edhe pse deri më tani nuk ka mundur realisht të mbështetet tek ai. Fillimi...

Lazio shkatërroi Milanin (VIDEO)

më 1.2023 - Open-TV

Lazio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur këta të fundit zyrtarisht në krizë. Ndeshja nisi keq që në minutën e 4′ kur Milinkovic-Savic gjeti rrugën e rrjetës. Në minutën e 38′ Zaccagni...

Lazio shkatërroi Milanin (VIDEO) – Open-Tv

më 1.2023 - Pressonline

Lazio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur këta të fundit zyrtarisht në krizë. Ndeshja nisi keq që në minutën e 4′ kur Milinkovic-Savic gjeti rrugën e rrjetës. Në minutën e 38′ Zaccagni...

Lazio e demolon Milanin

më 1.2023 - Lajm

Lazio e ka mposhtur Milanin, me rezultat të thellë, 4-0, në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Serinë e golave e nisi Sergej Milinkoviq-Saviq, qysh në minutën e 4’, teksa Mattia Zaccagni, me një gol...

Kampioni turpërohet nga Lazio

më 1.2023 - KosovaPress

Ka përfunduar derbi italian mes Lazios dhe Milanit, ku nikoqirët kanë arkëtuar pikët e plota duke e shkatërruar kampionin e Serie A. Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Olimpico”, Lazio...

Milani pëson humbje të thellë nga Lazio

më 1.2023 - Arbresh

Milani ka regjistruar ndeshjen e tretë radhazi pa fitore në Serie A. Pas dy barazimeve, kampioni në fuqi italian u mposht sonte nga Lazio, në kuadër të javës së 19-të. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin...

Lazio shkatërron Milanin

më 1.2023 - Epoka e Re

Milani vijon momentin negativ në kampionat, teksa pas dy barazimeve ka pësuar një humbje të thellë 4-0 ndaj Lazios. Milinkovic-Savic pas një aksioni të bukur në minutën e katërt do të realizonte me një...

Lazio po e shkatërron Milanin, shënon golin e radhës (VIDEO)

më 1.2023 - KosovaPress

Nuk kanë të ndalur golat për Lazion në stadiumin “Olimpico” kundër kampionit italian, Milanit. Skuadra e Lazios e ka thelluar epërsinë në 3:0 në derbin italian me Milanin, përmes golit të shënuar nga Luis...

Milani e pëson edhe golin e katërt kundër Lazios (VIDEO)

më 1.2023 - KosovaPress

Tanimë është shënuar edhe goli i katërt në derbin italian mes Lazios dhe Milanit, ku nikoqirët si duket e kanë vulosur fitoren në stadiumin “Olimpico”. Skuadra e Lazios e ka thelluar epërsinë në 4:0 në...

Përfundon pjesa e parë mes Lazios dhe Milanit

më 1.2023 - KosovaPress

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit italian mes Lazios dhe Milanit, ku nikoqirët hyjnë në pushim në epërsi solide. Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Olimpico”, skuadra e Lazios po avancon...

Milani në krizë, Lazio gjen golin e dytë (VIDEO)

më 1.2023 - KosovaPress

Tanimë është shënuar edhe goli i dytë i ndeshjes në stadiumin “Olimpico” mes Lazios dhe Milanit. Skuadra e Lazios ka arritur ta thellojë epërsinë në 2:0 ndaj kampionit italian, Milanit përmes golit të...

Zhbllokohet rezultati mes Lazios dhe Milanit (VIDEO)

më 1.2023 - KosovaPress

Me të zhvilluar minuta e 5’ e ndeshjes në stadiumin “Olimpico” dhe kemi golin e parë të shënuar në ndeshjen mes Lazios dhe Milanit. Skuadra e Lazios ka arritur të kalojë në epërsi prej 1:0 në derbin kundër...

Formacionet zyrtare: Lazio – AC Milan

më 1.2023 - Arbresh

Lazio pret në kryeqytet Milanin në kuadër të javës së 19-të në Serie A. Kryeqytetasit vijnë pas fitores ndaj  janë në vendin e gjashtë me 34 pikë. Në anën tjetër Milani është i dyti me 38 pikë dhe më afër...

Derbi Lazio-Milan, ja formacionet zyrtare

më 1.2023 - KosovaPress

Një ballafaqim tejet interesant do të zhvillohet sonte në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A, pasi që në stadiumin “Olimpico” të Romës do të përballen skuadra e Lazios dhe ajo e Milanit. “Rossonerët”...

Kampionët në fuqi sfidojnë “shqiponjën” në Olimpiko

më 1.2023 - Bota Sot

Në “Olimpiko” të Romës, Lazio do të presë kampionët në fuqi të Serie A, Milanin. Lazio e la fillimin e tyre me dy ndeshje pa fitore në vitin 2023, duke mposhtur Sasuolo 2-0 në ndeshjen e fundit në Serie...

Kampionët në fuqi sfidojnë “shqiponjën” në Olimpiko

më 1.2023 - Alsat-M

Në “Olimpiko” të Romës, Lazio do të presë kampionët në fuqi të Serie A, Milanin. Lazio e la fillimin e tyre me dy ndeshje pa fitore në vitin 2023, duke mposhtur Sasuolo 2-0 në ndeshjen e fundit në Serie...

Lazio-Milan, formacionet e mundshme

më 1.2023 - Bota Sot

Një ballafaqim tejet interesant do të zhvillohetr sonte në kuadër të xhiros së 19-të në Serie-A pasi në “Olimpico” të Romës do të ballafaqohen Lazio dhe Milani. “Rossonerët” vijnë një një ndeshje tjetër...

Lazio – Milan, formacionet e mundshme

më 1.2023 - GazetaBlic

Lazio dhe Milan do të përballen sot në Serie A. Ky takim zhvillohet me fillohet në ora 20:45, shkruan GazetaBlic Sport. ‘Rossonerët’ kërkojnë të rikthehen tek forma e mirë, pas rezultateve zhgënjyese në...

Formacionet e mundshme Lazio-Milan: Kampionët në fuqi sfidojnë “shqiponjën” në Olimpiko

më 1.2023 - ABC News

Sot në mbrëmje, në orën 20:45, në Olimpiko të Romës, Lazio do të presë kampionët në fuqi të Serie A, Milanin. Lazio e la fillimin e tyre me dy ndeshje pa fitore në vitin 2023, duke mposhtur Sassuolo 2-0...

ANALIZA/ 2023-shi i mbrapshtë, mbrojtja kuqezi po fut ujë

më 1.2023 - Panorama

Nëntë gola të pësuar në pesë ndeshje në vitin e ri. Mbrojtja është shumë e ndjeshme ndaj sulmeve kundërshtare dhe Milani tani duhet të merret me veten. Për fatin e kuqezinjve, kundër Lacios do të kenë...

Lazio-Milan, formacionet e mundshme

më 1.2023 - KosovaPress

Një ballafaqim tejet interesant do të zhvillohetr sonte në kuadër të xhiros së 19-të në Serie-A pasi në “Olimpico” të Romës do të ballafaqohen Lazio dhe Milani. “Rossonerët” vijnë një një ndeshje tjetër...

Goditje për Milanin para duelit direkt në kampionat, humbet titullarin e padiskutueshëm për sfidën me Lacion

më 1.2023 - Panorama

Dueli ndaj Lacios këtë të martë është një ndër sfidat më delikate për Milanin në fillimin e këtij viti. Lacialët janë rivalë direkt për zonën Champions dhe Milani përveç të tjerave nuk ka luksin që të...

Milani kërkon rikthimin te fitorja, Pioli: Teo dhe Zhiru po vuajnë finalen e Botërorit, nuk frikësohemi

më 1.2023 - Panorama

Milani kërkon të rikthehet te fitorja në sfidën e radhës, pas katër sfidash në kampionat, Kupë dhe Superkupë që nuk fiton. Dueli i radhës për kuqezinjtë është përballë Lacios në transfertë dhe për këtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK