Trepça ’89 lëshon komunikatë me shumë akuza

para 4 muajve - Koha.net

Trepça ’89 ka lëshuar të dielën mbrëma një komunikatë me shumë akuza e shumë gabime drejtshkrimore. Klubi mitrovicas ka fajësuar FFK-në për rënie nga Superliga. Sipas 89-shit, FFK-ja ka kurrfarë marreje...

Trepça’89: FFK urime skandali dhe dirigjimi me sukses i rezultatit

para 4 muajve - Gazeta Express

Trepça’89 ka dalë me një komunikatë për media, duke folur në lidhje me përballjen Ferizaj-Dukagjini, që ka ngjallur reagime të shumta. Ferizaj shënoi fitore me një gol në minutën e 14 shtesë, teksa portieri...

HIGHLIGHTS – Malisheva 3-2 Llapi (VIDEO)

para 4 muajve - Klan Kosova

Skuadra e Malishevës e ka fituar ndeshjen e fundit të Superligës nw stadiumin Liman Gegaj. Ata para shikuesve të vet e kanë mposhtur skuadrën e Llapit.

HIGHLIGHTS – Gjilani 0-0 Ballkani (VIDEO)

para 4 muajve - Klan Kosova

Në ndeshjen e fundit të kampionatit kampioni i Kosovës, Ballkani u takua me skuadrën e Gjilanit. Takimi ku u dorëzua edhe trofeu përfundoi pa fitues.

Rashkaj: E keni degraduar futbollin në Kosovë, as në filma të Hollywoodit nuk sheh këso skena

para 4 muajve - Zeri

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi kryesor ishte në dy ndeshjet e mbijetesës. Ferizaj u përball me Dukagjinin, kurse Trepça’89 me Prishtinën....

Klubi i Trepçës 89′ mbajti takim urgjent, del me komunikatë: U panë sot se si e bastraduan futbollin, FFK mbrojti klubet servile të saj!

para 4 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Trepçës 89′ në edicionin e ardhshëm do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Klubi mitrovicas ka dalur me një reagim në ‘Facebook’ më herët, teksa thotë se kjo çka ndodhi sot në Ferizaj,...

Për FFK-në asgjë e jashtëzakonshme: Ballkani kampion, 89-shi e Drenica bien nga elita

para 4 muajve - Koha.net

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar si zakonisht për xhiron e fundit në Superligë. Ndonëse reagimet janë të shumta për ndeshjet në Ferizaj dhe Mitrovicë, FFK-ja i është përmbajtur shabllonit. “Ballkani...

Reagimi i portierit të Dukagjinit te goli i Ferizajt bëhet viral në rrjetet sociale

para 4 muajve - Reporteri

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Ferizaj arriti fitore në sekondat e fundit të ndeshjes 2:1 ndaj Dukagjinit, duke mbetur në pozitën e tetë që dërgon...

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit, Trepça’89 e Drenica bien nga elita

para 4 muajve - Bota Sot

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Therandës festuan titullin e dytë në histori...

Dukagjini ndalon komentet në Facebook

para 4 muajve - Koha.net

Dukagjini ka ndalur komentimin në Facebook pas disfatës që pësoi ndaj Ferizajt. Me golin në kohën shtesë. Me një gol të turpshëm në minutat shtesë, Ferizaj ka fituar ndeshjen ndaj Dukagjinit dhe ka mbetur...

Mbyllet sezoni, Ferizaj në barazh, Trepça’89 bie nga Superliga

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Ka përfunduar komplet sezoni në Superligën e Kosovës në futboll. Sot u zhvilluan të pesë ndeshjet e javës së fundit, teksa vëmendja ishte në dy prej tyre. Ferizaj arriti fitore në sekondat e fundit 2:1...

Ferizaj e Dukagjini i ndalojnë komentet në Facebook

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi kryesor ishte në dy ndeshjet e mbijetesës. Ferizaj u përball me Dukagjinin, kurse Trepça’89 me Prishtinën....

Rashkaj: E keni degraduar futbollin në Kosovë, as në filma të Hollywoodit nuk sheh këso skena

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi kryesor ishte në dy ndeshjet e mbijetesës. Ferizaj u përball me Dukagjinin, kurse Trepça’89 me Prishtinën....

Prishtina pësoi gol në fund të takimit pas reagimit qesharak të mbrojtjes (VIDEO)

para 4 muajve - Klan Kosova

Prishtina pësoi gol gati në fund të takimit ndaj Trepçës 89-të. Egzon Fazliu realizoi në minutin e 96-të, pas reagimin qesharak të mbrojtjes mysafire. Skuadra vendase fitoi me rezultat 2:1. Ndiqni pamjet...

Superliga, Trepça ’89 bie nga liga, Ferizaj luan në barazh

para 4 muajve - RTV 21

Është kompletuar xhiro e 36 dhe e fundit e Superligës së Kosovës në futboll për edicionin garues 2023/24. E gjithë vëmendja ishte te pjesa fundore e tabelës, atje ku Ferizaj dhe Trepça ’89 po luftoni për...

Trajneri i Ferizajt: Portieri i Dukagjinit rrëshqiti

para 4 muajve - Koha.net

Trajneri i Ferizajt, Andrej Panadiq, ka thënë se portieri i Dukagjinit, Altik Muhaxhiri ka rrëshqitur kur ka pranuar golin, që në fakt ishte i turpshëm. Me golin në kohën shtesë, Ferizaj fitoi ndaj Dukagjinit...

Rashkaj: E keni degraduar futbollin në Kosovë, as në filma të Hollywoodit nuk sheh këso skena

para 4 muajve - OraInfo

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi kryesor ishte në dy ndeshjet e mbijetesës. Ferizaj u përball me Dukagjinin, kurse Trepça’89 me Prishtinën....

Reagimi i portierit të Dukagjinit te goli i Ferizajt bëhet viral në rrjetet sociale

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Ferizaj arriti fitore në sekondat e fundit të ndeshjes 2:1 ndaj Dukagjinit, duke mbetur në pozitën e tetë që dërgon...

Përfundim i çuditshëm i kampionatit kosovar, rrjetet sociale “vlojnë” nga komentet

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Madje edhe futbolldashësit në Kosovë patën reagime të shumta në rrjetet sociale për mënyrën se si përfundoi sezoni....

Rashkaj: E keni degraduar futbollin në Kosovë, as në filma të Hollywoodit nuk sheh këso skena

para 4 muajve - Bota Sot

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi kryesor ishte në dy ndeshjet e mbijetesës. Ferizaj u përball me Dukagjinin, kurse Trepça’89 me Prishtinën....

Drenica dhe Trepça ’89 bien nga Superliga, Ferizaj në barazh

para 4 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar edicioni i sivjetmë i Superligës së Kosovës në futboll. Në xhiron e fundit është përcaktuar edhe skuadra e dytë e cila nga sezoni i ardhshëm do të garojë në Ligën e Parë. Përpos Drenicës,...

Goli qesharak që e pranoi në fund portieri i Dukagjinit (VIDEO)

para 4 muajve - Klan Kosova

Ferizaj ka arritur që ta siguroj barazhin në luftën për mbijetesë në Superligën e Kosovës në futboll, duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat 2:1. E goli i dytë i vendasve u shënua në minutin e 105-të....

Ferizaj mundohet ta mbuloj turpin, i bllokon komentuesit në rrjetet sociale

para 4 muajve - Indeks online

Ferizaj do të luaj në barazh përballë Lirisë fundjavën e ardhshme për një vend në Superligë për sezonin tjetër. Skuadra që renditet në vendin e tetë në Superligë ka marrë shumë kritika për ndeshjen me...

Malisheva e mposht Llapin në xhiron e fundit

para 4 muajve - Koha.net

Malisheva e ka mposhtur Llapin në xhiron e fundit të elitës së futbollit të Kosovës. Në xhiron e 36-të, Malisheva fitoi me rezultatin 3:2 ndaj llapjanëve, në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë. Me pikët...

Ballkani feston titullin e kampionit

para 4 muajve - Koha.net

Ballkani ka barazuar në ndeshjen e fundit të edicionit 2022/2023 të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani të dielën ishte mysafir i Gjilanit, por ndeshja me marrëveshje të dy skuadrave u luajt në...

Drenica dhe Trepça 89-të bien nga Superliga, Ferizaj në barazh

para 4 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar edicioni i sivjetmë i Superligës së Kosovës në futboll. Në xhiron e fundit është përcaktuar edhe skuadra e dytë e cila nga sezoni i ardhshëm do të garojë në Ligën e Parë. Përpos Drenicës,...

Dukagjini e Ferizaj i limitojnë komentet në “Facebook”

para 4 muajve - GazetaBlic

Dy skuadrat, si Dukagjini, si Ferizaj i kanë limituar komentet në rrjetin social, Facebook pas ndeshjes së sotme të luajtur në Ferizaj. Ekipi vendas, Ferizaj fitoi me rezultatin 2-1, në një ndeshje që...

Trajneri i Ferizajt për golin ‘qesharak’ që i dërgoi në barazh: Portieri i Dukagjinit rrëshqiti!

para 4 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Ferizajt, Andrej Panadiq, ka thënë se portieri i Dukagjinit, Altik Muhaxhiri ka rrëshqitur kur ka pranuar golin, që në fakt ishte i turpshëm. Me golin në kohën shtesë, Ferizaj fitoi ndaj Dukagjinit...

Mbyllet sezoni, Ferizaj në barazh, Trepça’89 bie nga Superliga

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar komplet sezoni në Superligën e Kosovës në futboll. Sot u zhvilluan të pesë ndeshjet e javës së fundit, teksa vëmendja ishte në dy prej tyre. Ferizaj arriti fitore në sekondat e fundit 2:1...

Goli qesharak që e pranoi portieri i Ferizajt në fund të ndeshjes

para 4 muajve - Indeks online

Ferizaj fitoi ndaj Dukagjinit me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së fundit të Superligës ku edhe e siguroi barazhin. Golin e dytë vendasit e shënuan në minutën e 105-të. Portieri Altik Muhaxhiri pranoi...

Turpi i madh: Shikoni golin e dyshimtë të pësuar nga Prishtina

para 4 muajve - Infokusi

Trepça ’89 triumfoi 2-1 në shtëpi ndaj Prishtinës në xhiron e fundit të Albi Mall Superligën e Kosovës, por që kishte shumë polemika nga fundi i takimit. Derisa nga ky takim i kishin sytë edhe te ai në...

Kjo është tabela përfundimtare e Superligës

para 4 muajve - Indeks online

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së fundit të sezonit 2022/23 të Superligës së Kosovës në futboll. Sot u diskutua për vendin e tetë dhe të nëntë ku luftoi Ferizaj dhe Trepça ’89. Më poshtë është...

Gjilani në Evropë, Trepça’89 në barazh e Ferizaj në Ligën e parë

para 4 muajve - Zeri

Me xhiron e fundit të zhvilluar sot, ka përfunduar sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës, ku ndeshjet e zhvilluara ishin vendimtare për katër skuadra. Gjilani barazoi me Ballkanin për të kapur vendin...

Trepça ’89 bie nga elita

para 4 muajve - Bota Sot

Trepça ’89 e Mitrovicës bie nga elita e futbollit të Kosovës. Mitrovicasit ka shënuar fitore me rezultat 2:1 me Prishtinën, në takimin e javës së 36-të. Trepça ’89 ka përfunduar në vend të nëntë me 40...

Ferizaj fiton dhe në barazh do të kërkojë mbetjen në elitë

para 4 muajve - Bota Sot

Ferizaj ka shënuar fitoren me të rëndësishme të edicionit, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Dukagjinin e Klinës, në takimin e javës së fundit përkatësisht 36-të të elitës së futbollit të Kosovës. Në minutën...

“Tallava” Superliga e Kosovës, veç Zoti e di çfarë ndodhi në minutat shtesë

para 4 muajve - Indeks online

Ferizaj ka siguruar barazhin për të qëndruar në Superligë pasi ka mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së fundit. Në Ligën e parë do të luaj Trepça ’89 e cila përkundër fitores ka përfunduar...

Ferizaj “shpëton” në minutën e 105’, Trepça ’89 bie nga kategoria

para 4 muajve - SuperSport

Është mbyllur sezoni 2022/2023 në kampionatin e Kosovës. Ballkani fitoi titullin dhe do të luajë në Champions League. Në Conference League do të garojnë dy skuadrat nga Gjilani: Drita dhe Gjilani. Ndërkohë,...

Gjilani në Evropë, Trepça’89 në barazh Ferizaj në Ligën e parë

para 4 muajve - Zeri

Me xhiron e fundit të zhvilluar sot, ka përfunduar sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës, ku ndeshjet e zhvilluara ishin vendimtare për katër skuadra. Gjilani barazoi me Ballkanin për të kapur vendin...

Prishtina në epërsi ndaj Trepçës ‘89

para 4 muajve - Koha.net

Prishtina ka kaluar në epërsi ndaj Trepçës ’89 në “Riza Lushta”. Për 1:0 shënoi Leotrim Kryeziu nga penalltia në minutën e 36-të. © KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Trepça 89′ mposht Prishtinën, po e pret rezultatin e ndeshjes Ferizaj – Dukagjini për ta mësuar fatin e sezonit të ri

para 4 muajve - GazetaBlic

Trepça 89′ ka fituar ndeshjen ndaj Prishtinës me rezultatin 2-1. Ekipi nga Mitrovica ka fituar ndaj ekipit kryeqytetas me rezultatin 2-1, duke marrë tre pikë në xhiron e fundit në Superligë, shkruan GazetaBlic...

Gjilani nderon kampionët e Ballkanit, në Therandë festojnë të gjithë

para 4 muajve - Top Channel

Ballkani fitoi titullin e dytë radhazi kampion. Skuadra e Ilir Dajës fitoi garën me Dritën, duke u konfirmuar si skuadra më e fortë e futbollit dardan. Sot luhet java e fundit dhe në Therandë ka festë....

Malisheva gjunjëzon Llapin, portieri Gashi ka pritur penalltinë

para 4 muajve - Bota Sot

Malisheva ka shënuar fitore dhe ka përfunduar në vend të gjashtë me 46 pikë në elitën e futbollit të Kosovës. Malisheva e ka gjunjëzuar me rezultat 3:2 Llapin e Podujevës. Për Malishevën shënuan Mustafa...

Gjilani dhe Ballkani luajnë baras

para 4 muajve - Indeks online

Me një barazim pa gola (0-0), Ballkani e mbyllur sezonin 2022/2023 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nga Suhareka është shpallur kampion i Kosovës në futboll në sezonin e dytë radhazi,...

Malisheva mposht Llapin dhe e përfundon sezonin në vendin e gjashtë

para 4 muajve - Indeks online

Malisheva e ka mbyllur sezonin 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës me fitore 3-2 ndaj Llapit. Ndeshjen më mirë e nisën malishevasit, që filluan të rrezikonin portën mysafire, por pa arritur të kalojnë...

Ballkani feston titullin me barazim, Drita dhe Malisheva e mbyllin me fitore stinorin

para 4 muajve - Zeri

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së fundit në Superligë. Drita mposhti 3:1 Drenicën, Malisheva triumfoi 3:2 ndaj Llapit dhe Gjilani – Ballkani u mbyll 0:0. Golat për Dritën u shënuan nga fillimisht...

Ballkani e mbyll sezonin me barazim ndaj Gjilanit

para 4 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Ballkanit ka mbyllur sezonin me barazim ndaj skuadrës së Gjilanit. Ndeshja e luajtur sot në Suharekë u mbyll me rezultatin e barabartë 0-0, shkruan GazetaBlic Sport. Kjo ndeshje u luajt në kuadër...

Ballkani feston titullin e kampionit të Kosovës

para 4 muajve - Bota Sot

Festë në Therandë. Ballkani i Therandës feston titullin e kampionit të Kosovës. Është titulli i dytë në histori të ekzistimit të këtij klubi. Është titulli i dytë që e ka vulën e kryetrajnerit Ilir Daja....

Vonesa në Mitrovicë e Ferizaj

para 4 muajve - Koha.net

Ndeshja mes Trepçës ’89 dhe Prishtinës ka nisur me rreth dhjetë minuta vonesë. Ndërkohë në Ferizaj, ndeshja Ferizaj – Dukagjini është ndërprerë me të nisur për shkak të hedhjes së mjeteve tymosëse. Janë...

Rezultatet pas pjesëve të para në pesë ndeshjet e fundit në Superligë

para 4 muajve - Gazeta Express

Kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll. E gjithë vëmendja për sot është në ndeshjet Trepça ’89 – Prishtina dhe Ferizaj – Dukagjini,...

Prishtina në epërsi, Trepça ’89 afër rënies në Ligën e Parë

para 4 muajve - Klan Kosova

Prishtina ka kaluar në epërsi ndaj Trepçës ’89, në kuadër të xhiros së fundit. Golin e epërsisë për Prishtinën e ka shënuar Leotrim Kryeziu, në minutën e 36’, transmeton Klankosova.tv.

Telashe në ndeshjet vendimtare në Superligë: Në Mitrovicë ndeshja nisi me vonesë, në Ferizaj pati ndërprerje në start të saj

para 4 muajve - Gazeta Express

Trepça ’89 është nikoqire e Prishtinës sot, në ndeshjen e vlefshme për javën e fundit në Superligën e Kosovës në futboll. Kjo ndeshje ka nisur dhe po zhvillohet në stadiumin “Riza Lushta” të Mitrovicës,...

Malisheva e përmbys rezultatin, kalon në avantazh ndaj Llapit

para 4 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Malishevës ka kaluar në avantazh ndaj Llapit. Golin e dytë në këtë duel e ka shënuar Sobowale, shkruan GazetaBlic Sport. Sobowale ka shënuar në minutën e 47’të, pas asistimit të Hazrollaj. Rezultati...

Rezultatet e pjesës së parë të Superligës së Kosovës

para 4 muajve - Bota Sot

Vëmendja në Ferizaj dhe në Mitrovicë. Ferizaj po avancon me rezultat 1:0 ndaj Dukagjinit të Klinës, në takimin e javës së 36-të të elitës së futbollit të Kosovës. Trepça ’89 po pëson humbje nga Prishtina....

Xhiro e fundit e Superligës, këto janë rezultatet e pjesëve të para

para 4 muajve - Indeks online

Kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e javës së 36-të të Superligës së Kosovës në futboll, e fundit për këtë sezon. Ferizaji e cila po lufton për të siguruar barazhin, e ka mbyllur pjesën e parë...

Rezultatet pas pjesëve të para në pesë ndeshjet e fundit në Superligë

para 4 muajve - Zeri

Kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll. E gjithë vëmendja për sot është në ndeshjet Trepça ’89 – Prishtina dhe Ferizaj – Dukagjini....

Trepça 89 me akuza ndaj FFK-s: Urojmë FFK-në për Skandalin e sotshëm

para 4 muajve - Arbresh

Xhiroja e fundit e Superligës u mbush me polemika, pas disa rasteve të dyshimta në dy ndeshjet vendimtare. Në ndeshjet e dy skuadrave që po luftonin për mbijetesë ndodhën disa raste të dyshimta. Ferizaj...

Prishtina ‘pa mëshirë’ ndaj Trepçës ’89, kryeqytetasit në avantazh

para 4 muajve - GazetaBlic

Prishtina ka shënuar gol ndaj Trepçës ’89. Golin e parë për Prishtinënë e shënoi, Kryeziu, shkruan GazetaBlic Sport. Kryeziu shënoi nga pika e bardhë në minutën e 37’të të takimit. Rezultati aktual 0-1. /GazetaBlic Sport/

Ferizaji kalon në epërsi ndaj Dukagjinit, stadiumi shpërthen në festë

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Ferizajit ka kaluar në epërsi ndaj Dukagjinit në ndeshjen e fundit të Superligës së Kosovës. Golashënues ishte Bujar Shabani në minutën e 14-të. Pas këtij goli, tifozët e Ferizajit kanë shpërthyer...

Ish-kapiteni i Kosovës – Rashkaj: E keni degraduar futbollin në Kosovë, as në filma të Hollywoodit nuk…

para 4 muajve - Insajderi.org

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi kryesor ishte në dy ndeshjet e mbijetesës. Ferizaj u përball me Dukagjinin, kurse Trepça’89 me Prishtinën....

Ferizaj kalon në avantazh ndaj Dukagjinit

para 4 muajve - GazetaBlic

Ferizaj ka shënuar gol ndaj Dukagjinit. Golin e parë për Ferizaj e shënoi, Bujar Shabani, shkruan GazetaBlic Sport. Shabani realizoi në minutën e 13’të pas topit të kthyer nga goditja e Krasniqit. Rezultati...

VIDEO/ Gjilani nderon kampionët e Ballkanit, në Therandë festojnë të gjithë

para 4 muajve - SuperSport

Ballkani fitoi titullin e dytë radhazi kampion. Skuadra e Ilir Dajës fitoi garën me Dritën, duke u konfirmuar si skuadra më e fortë e futbollit dardan. Sot luhet java e fundit dhe në Therandë ka festë....

Formacionet zyrtare të ndeshjeve të Superligës për xhiron e fundit

para 4 muajve - Zeri

Pesë ndeshje interesante do të zhvillohen në xhiron e fundit në Superligën e Kosovës. Vëmendja kryesore do jetë në Ferizaj dhe Mitrovicë. Trepça ’89 në ‘Riza Lushta’ do jenë nikoqir të Prishtinës. Mitrovicasve...

Mes shumë polemikash, Ferizaj siguron barazhin, Trepça ’89 bie nga liga

para 4 muajve - Lajmi.net

Përfundon drama për barazh, Ferizaj është skuadra e siguron atë, ndërsa Trepça ’89 bie nga Superliga. Ferizaj ka fituar ndeshjen ndaj Dukagjinit, 2:1 duke siguruar barazhin. Shabani shënoi për Ferizaj,...

Trajneri i Ferizajt për golin ‘qesharak’ që i dërgoi në barazh: Portieri i Dukagjinit rrëshqiti!

para 4 muajve - Periskopi

Trajneri i Ferizajt për golin ‘qesharak’ që i dërgoi në barazh: Portieri i Dukagjinit rrëshqiti! 28 May, 18:58 Trajneri i Ferizajt, Andrej Panadiq, ka thënë se portieri i Dukagjinit, Altik Muhaxhiri ka...

Ballkani feston titullin me barazim, Drita dhe Malisheva e mbyllin me fitore stinorin

para 4 muajve - Lajmi.net

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së fundit në Superligë. Drita mposhti 3:1 Drenicën, Malisheva triumfoi 3:2 ndaj Llapit dhe Gjilani – Ballkani u mbyll 0:0, shkruan lajmi.net. Golat për Dritën u shënuan...

Ndeshje e KURDISUR!? Reagimi i portierit të Dukagjinit te goli i Ferizajt bëhet viral në rrjetet sociale

para 4 muajve - Insajderi.org

Ka përfunduar në mënyrë të çuditshme sezoni 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Ferizaj arriti fitore në sekondat e fundit të ndeshjes 2:1 ndaj Dukagjinit, duke mbetur në pozitën e tetë që dërgon...

Mes polemikave e golit ‘qesharak’, Ferizaj në barazh kurse Trepça’89 në Ligë të Parë

para 4 muajve - Dukagjini

Në xhiron e fundit të Superligës së Kosovës u vendos se cila skuadër do të bjerë nga liga dhe cila do të luajë në barazh kundër Lirisë. Megjithatë, në dy takimet Ferizaj – Dukagjini dhe Trepça’89 – Prishtina...

Ballkani sot feston titullin e kampionit në ndeshjen ndaj Gjilanit, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Indeks online

Sot zhvillohen ndheshjet e javës së 36-të në Superligën e Kosovës në futboll, e fundit për këtë sezon. Ballkani e cila edhe zyrtarisht është shpallur kampion në ndeshjen e kaluar, sot do të përballet me...

Gjilani - Ballkani, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Bota Sot

Gjilani është nikoqir i Ballkanit në kuadër të xhiros së 36-të në Albi Mall Superligë. Përkundër se gjilanasit janë në cilësinë e skuadrës vendase, ky duel do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë...

Trajneri i Ferizajt beson se portieri i Dukagjinit rrëshqiti

para 4 muajve - Arbresh

Ferizaj evitoi rënien nga Superliga vetëm në minutën e 16 të kohës shtesë. Edhe kjo erdhi nga një gabim “qesharak” i portierit të dukagjinit. Trajneri i Ferizajt, Andrej Panadiq, beson se portieri i Dukagjinit,...

Ferizaj fiton ndeshjen e turpshme, shkon në plejaut

para 4 muajve - Gazeta10

Me një gol të turpshëm në minutat shtesë, Ferizaj ka fituar ndeshjen ndaj Dukagjinit dhe ka mbetur në pozitën e tetë në Superligë. Mbetjen në Superligë e kërkon përmes plejautit. Ndërkohë Trepça ’89 fitoi...

Ferizaj dhe Trepça '89 në presion të madh

para 4 muajve - Bota Sot

Sot zhvillohet xhiro e 36-të në Superligën e Kosovës, ku luhet për mbijetesë, por edhe për vendin e katërt në renditje. Ballkani është shpallur kampion javë më parë dhe ndeshja ndaj Gjilanit do ta ketë...

Mbyllen pjesët e para në Superligë, këto janë rezultatet

para 4 muajve - Lajmi.net

Kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e Superligës së Kosovës. Ferizaj është duke kryesuar 1:0 ndaj Dukagjinit. Në minutën e 14′ shënoi Shabani, për t’i dhënë epërsinë Ferizaj. Me këtë rezultat...

Malisheva e mbyll sezonin me fitore ndaj Llapit – Telegrafi

para 4 muajve - Debat

Malisheva e ka mbyllur sezonin 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës me fitore 3-2 ndaj Llapit. Ndeshjen më mirë e nisën malishevasit, që filluan të rrezikonin portën mysafire, por pa arritur të kalojnë...

Tabela përfundimtare e Albi Mall Superligës

para 4 muajve - Shqip

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së fundit të sezonit 2022/23 të Superligës së Kosovës në futboll. Sot u diskutua për vendin e tetë dhe të nëntë ku luftoi Ferizaj dhe Trepça ’89. Më poshtë është...

Mbyllet sezoni, Ferizaj në barazh, Trepça’89 bie nga Superliga

para 4 muajve - Periskopi

Mbyllet sezoni, Ferizaj në barazh, Trepça’89 bie nga Superliga 28 May, 17:29 Ka përfunduar komplet sezoni në Superligën e Kosovës në futboll. Sot u zhvilluan të pesë ndeshjet e javës së fundit, teksa vëmendja...

Mbyllet sezoni, Ferizaj në barazh, Trepça’89 bie nga Superliga

para 4 muajve - Gazeta Metro

Ka përfunduar komplet sezoni në Superligën e Kosovës në futboll. Sot u zhvilluan të pesë ndeshjet e javës së fundit, teksa vëmendja ishte në dy prej tyre. Ferizaj arriti fitore në sekondat e fundit 2:1...

Ferizaj triumfon kundër Dukagjinit – në barazh do ta kërkojnë mbetjen në elitë

para 4 muajve - Insajderi.org

Ferizaj ka shënuar fitoren me të rëndësishme të edicionit, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Dukagjinin e Klinës, në takimin e javës së fundit përkatësisht 36-të të elitës së futbollit të Kosovës. Në minutën...

Ferizaj siguron barazhin, Dukagjini Evropën

para 4 muajve - Shqip

Ferizaj ka siguruar barazhin, pas fitores 2-1 në shtëpi ndaj Dukagjinit në kuadër të javës së 36-të (xhiroja e fundit) në Albi Mall Superligën e Kosovës. Ferizajasit në epërsi i kalo Bujar Shabani në minutën...

Trepça ’89 bie në Ligën e Parë përkundër fitores ndaj Prishtinës

para 4 muajve - Shqip

Trepça ’89 ka fituar 2-1 ndaj Prishtinës në ndeshjen e fundit të sezonit 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës, mirëpo nuk ka arritur të qëndrojë nç elitën e futbollit tonë, pasi Ferizaj ia doli të...

Përfundojnë ndeshjet në Superligë, Ferizaj në barazh e ’89-shi bie nga liga

para 4 muajve - Gazeta10

Ka përfunduar sot xhiro e fundit në Superligë për këtë edicion. Gjatë ditës së sotme janë luajtur të 5 ndeshjet në të njejtin orar. Ballkani, i cili tashmë dihet si kampion i ligës, barazoi pa gola me...

Dramë në xhiron e fundit: Trepça ‘89 bie nga Superliga, Ferizaj mbetet në barazh

para 4 muajve - Arbresh

KF Trepça nuk ka arritur t’i shpëtojë rënies nga Superliga, në gjiron e fundit të Superligës së Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 ndaj Prishtinës nuk ishte e mjaftueshme dhe ka vulosur fatin e skuadrës nga...

Ferizaj siguron barazhin, Trepça ’89 bie nga Superliga

para 4 muajve - Epoka e Re

Përfundon drama për barazh, Ferizaj është skuadra e siguron atë, ndërsa Trepça ’89 bie nga Superliga. Ferizaj ka fituar ndeshjen ndaj Dukagjinit, 2:1 duke siguruar barazhin. Shabani shënoi për Ferizaj,...

Malisheva mposht Llapin në ndeshjen e fundit të sezonit

para 4 muajve - Insajderi.org

Malisheva e ka mposhtur Llapin në xhiron e fundit të elitës së futbollit të Kosovës. Në xhiron e 36-të, Malisheva fitoi me rezultatin 3:2 ndaj llapjanëve, në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë. Me pikët...

Gjilani barazon me Ballkanin, fiton Drita

para 4 muajve - Epoka e Re

Me një barazim pa gola (0-0), Ballkani e mbyllur sezonin 2022/2023 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nga Suhareka është shpallur kampion i Kosovës në futboll në sezonin e dytë radhazi,...

Malisheva e mbyll sezonin me fitore ndaj Llapit

para 4 muajve - Epoka e Re

Malisheva e ka mbyllur sezonin 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës me fitore 3-2 ndaj Llapit. Ndeshjen më mirë e nisën malishevasit, që filluan të rrezikonin portën mysafire, por pa arritur të kalojnë...

Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

para 4 muajve - Shqip

Me një barazim pa gola (0-0), Ballkani e mbyllur sezonin 2022/2023 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nga Suhareka është shpallur kampion i Kosovës në futboll në sezonin e dytë radhazi,...

Malisheva e mposht Llapin në xhiron e fundit

para 4 muajve - Shqip

Malisheva e ka mposhtur Llapin në xhiron e fundit të elitës së futbollit të Kosovës. Në xhiron e 36-të, Malisheva fitoi me rezultatin 3:2 ndaj llapjanëve, në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë. Me pikët...

Rezultatet e Superligës në xhiron e fundit

para 4 muajve - Arbresh

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së fundit në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni i Kosovës, Ballkani është ndalur në një barazim, pa gola përballë Gjilanit. Pavarësisht kësaj, Ballkani mbetet në...

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

para 4 muajve - RTV 21

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe skuadrat që marrin pjesë në garat evropiane sezonin...

Rezultatet pas pjesëve të para në pesë ndeshjet e fundit në Superligë

para 4 muajve - Epoka e Re

Kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll. E gjithë vëmendja për sot është në ndeshjet Trepça ’89 – Prishtina dhe Ferizaj – Dukagjini....

Sot përfundon Superliga, formacionet zyrtare të ndeshjeve

para 4 muajve - Lajmi.net

Pesë ndeshje interesante do të zhvillohen në xhiron e fundit në Superligën e Kosovës. Vëmendja kryesore do jetë në Ferizaj dhe Mitrovicë, përcjellë lajmi.net. Trepça ’89 në ‘Riza Lushta’ do jenë nikoqir...

Albi Mall Superliga: Rezultatet pas pjesëve të para

para 4 muajve - Shqip

Tashmë kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll. E gjithë vëmendja për sot është në ndeshjet Trepça ’89 – Prishtina dhe Ferizaj –...

PAMJET: Gjilani nderoi kampionët e Ballkanit, në Therandë festojnë të gjithë

para 4 muajve - Insajderi.org

Ballkani fitoi titullin e dytë radhazi kampion. Skuadra e Ilir Dajës fitoi garën me Dritën, duke u konfirmuar si skuadra më e fortë e futbollit dardan. Sot luhet java e fundit dhe në Therandë pati edhe...

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

para 4 muajve - Bota Sot

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe skuadrat që marrin pjesë në garat evropiane sezonin...

Sot mbyllet sezoni në Superligë, luhet për vendin e katërt dhe për barazh

para 4 muajve - Gazeta Express

Sot do të zhvillohen ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit për sezonin 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Këtë të diel do të përcaktohet përfundimisht se cila skuadër do të bie nga elita, cila...

Vëmendja në Ferizaj dhe Mitrovicë, pesë ndeshje luhen në Superligë,

para 4 muajve - OraInfo

Pesë ndeshje luhen në Superligë, vëmendja në Ferizaj dhe Mitrovicë. Pesë ndeshje interesante do të zhvillohen në xhiron e fundit në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi është në Ferizaj dhe Mitrovicë....

Malisheva – Llapi | Formacionet zyrtare

para 4 muajve - Insajderi.org

Malisheva dhe Llapi do të përballen në kuadër të xhiros së 36-të (e fundit) në Albi Mall Superligë. Do të jetë një duel shumë interesant në stadiumin ‘Liman Gegaj’ në Malishevë, edhe pse dy skuadrat nuk...

Sot përfundon sezoni i Superligës së Kosovës, Ballkani e feston titullin, luftë për pozitën e barazhit mes Ferizajt dhe Trepçës ’89

para 4 muajve - GazetaBlic

Superliga e Kosovës përfundon sot sezonin 2022/23. Përderisa çështja e kampionit është e mbyllur, pasi Ballkani siguroi titullin në xhiron e kaluar dhe sot do festojë titullin në Suharekë, në anën tjetër...

Pesë ndeshje luhen në Superligë, vëmendja në Ferizaj dhe Mitrovicë

para 4 muajve - Klan Kosova

Pesë ndeshje interesante do të zhvillohen në xhiron e fundit në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi është në Ferizaj dhe Mitrovicë. Trepça ’89 e pret Prishtinën në “Riza Lushta”. Mitrovicasve iu duhet...

Gjilani – Ballkani, publikohen formacionet zyrtare

para 4 muajve - Shqip

Gjilani është nikoqir i Ballkanit në kuadër të xhiros së 36-të në Albi Mall Superligë. Përkundër se gjilanasit janë në cilësinë e skuadrës vendase, ky duel do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë...

Gjilani luan me Ballkanin në Suharekë, formacionet zyrtare – Telegrafi

para 4 muajve - Revista

Gjilani është nikoqir i Ballkanit në kuadër të xhiros së 36-të në Albi Mall Superligë. Përkundër se gjilanasit janë në cilësinë e skuadrës vendase, ky duel do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë...

Sot xhiro e fundit e Superligës, vëmendja në Ferizaj dhe Mitrovicë

para 4 muajve - Indeks online

Sot në AlbiMall Superligën e Kosovës zhvillohen të gjitha ndeshjet e javën e 36-të, e fundit për këtë sezon. Tashmë Ballkani veçse ka siguruar titullin e kampionit dhe në ndeshjen e fundit luan kundër...

Sot mbyllet sezoni në Superligë, luhet për vendin e katërt dhe për barazh

para 4 muajve - Infokusi

Sot do të zhvillohen ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit për sezonin 2022/23 në Superligën e Kosovës në futboll. Këtë të diel do të përcaktohet përfundimisht se cila skuadër do të bie nga elita, cila...

Sot mbyllet sezoni në Superligë, luhet për barazh

para 4 muajve - Lajmi.net

Pesë ndeshje interesante do të zhvillohen në xhiron e fundit në Superligën e Kosovës. Vëmendja kryesore do jetë në Ferizaj dhe Mitrovicë, përcjellë lajmi.net. Trepça ’89 në ‘Riza Lushta’ do jenë nikoqir...

Sot luhet xhiro e fundit e Superligës së Kosovës

para 4 muajve - Gazeta10

Sot zhvillohet xhiro e 36-të në Superligën e Kosovës, ku luhet për mbijetesë, por edhe për vendin e katërt në renditje. Ballkani është shpallur kampion javë më parë dhe ndeshja ndaj Gjilanit do ta ketë...

Vëmendja në Ferizaj dhe Mitrovicë, pesë ndeshje luhen në Superligë,

para 4 muajve - Almakos

Pesë ndeshje luhen në Superligë, vëmendja në Ferizaj dhe Mitrovicë. Pesë ndeshje interesante do të zhvillohen në xhiron e fundit në Superligën e Kosovës në futboll. Fokusi është në Ferizaj dhe Mitrovicë....

Xhiro e fundit në Superligë, luhet për pozitën e barazhit dhe vendin e katërt – Telegrafi

para 4 muajve - Revista

Sezoni 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës do të mbyllet sot kur në program janë për tu zhvilluar ndeshjet e xhiros së 36-të. Gara për titull tanimë është mbyllur pasi Ballkani e ka fituar atë matematikisht...

Dita D për ekipet e Superligës të dielën

para 4 muajve - Klan Kosova

Pesë ndeshje do të jenë në transmetim të drejtpërdrejt në kanalet e sportit në Artmotion ditën e diel, ndërsa derbi mes Gjilanit dhe Ballkanit do të jepet direkt edhe në Klan Kosova, aty ky Ballkani do...

Liria e bënë një hap drejt Superligës (VIDEO)

para 4 muajve - Klan Kosova

Skuadra e Lirisë nga Prizreni e ka bërë hapin e parë në rrugën drejt kthimit në Superligë. Ata e kanë mposhtur skuadrën e Ulpianës 3:1 në ndeshjen e barazhit. Në video janë rastet dhe golat e kësaj ndeshje.

Liria, një ndeshje larg Superligës

para 4 muajve - Koha.net

Liria e Prizrenit është vetëm edhe një ndeshje larg rikthimit në elitën e futbollit të Kosovës. Prizrenasit e fituan ndeshjen e parë të barazhit të Ligës së Parë ndaj Ulpianës me rezultatin, 3:1. Ndeshja...

Liria e fiton ndeshjen e barazhit, mposht Ulpianën

para 4 muajve - Gazeta Express

Liria ka shënuar fitore në ndeshjen e barazhit ndaj Ulpianës. Prizrenasit triumfuan 3:1 ndaj Ulpianës në ndeshjen e zhvilluar në Klinë. Qysh në pjesë, Liria arriti epërsi prej dy golave, të cilën e rriti...

LIVE: S'ndalet Liria, shënon edhe të tretin

para 4 muajve - Koha.net

52’ – Ulpiana 0:3 Liria (Gooool) Diellor Beseni ka shënuar golin e tretë për skuadrën e Lirisë. Ai shënoi me gjuajtje me të majtën në minutën e 52-të. 45' - Ulpiana 0:2 Liria (Goooool) Petrus Megameno...

Liria deklason Ulpianën, kualifikohet në finale të barazhit

para 4 muajve - Bota Sot

Liria e Prizrenit “kockë e fortë” për Ulpianën e Lipjanit. Prizrenasit shënuan fitore të thellë me rezultat 3:1 ndaj Ulpianës, në takimin që u zhvillua para rreth 1500 shikuesve në stadiumin “18 Qershori”...

Liria fiton barazhin ndaj Ulpianës, vetëm një ndeshje larg Superligës

para 4 muajve - GazetaBlic

Liria e ka fituar ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë. Skuadra nga Prizreni ka triumfuar me rezultat 3 me 1 ndaj Ulpianës, shkruan GazetaBlic Sport. Kjo skuadër është tashmë vetëm një ndeshje larg ngjitjes...

Liria kalon lehtësisht pengesën e parë drejt Superligës

para 4 muajve - Indeks online

Liria ka kaluar në finale të Play-off për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga Prizreni në ndeshjen e parë të barazhit mposhti Ulpianën me rezultat 3-1 në ndeshjen që u zhvillua në Klinë. Për ta marrë biletën...

Liria mposht Ulpianën, siguron barazhin e Superligës

para 4 muajve - Zeri

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së parë. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Lirinë dhe tash do të kërkojë Superligën përmes barazhit. Në barazhin e Superligës, Liria do të luajë me Trepçën ’89...

LIVE: Liria në epërsi ndaj Ulpianës

para 4 muajve - Koha.net

30' - Penallti për Lirinë , por e anulon VAR-i Liria vazhdon ta ketë epërsinë edhe pas gjysmë ore lojë. Po udhëheq 0:1. Ulpiana po provon të shënojë, por pa ia dalë. Ndërkohë, fillimisht u akordua penallti...

Liria e mbyll pjesën e parë me epërsi prej dy golash ndaj Ulpianës

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Prizrenasit shkuan në pushimin mes pjesëve me epërsinë 0:2, shkruan Gazeta Express. Lexo Edhe: Për Lirinë goli...

LIVE: Gol në ndeshjen Liria - Ulpiana

para 4 muajve - Koha.net

4' - Ulpiana 0:1 Liria (GOOOOOL) Liria ka kaluar në epërsi të hershme ndaj Ulpianës në ndeshjen e barazhit për inkuadrim në Superligën e Kosovës në futboll. Likaj në minutën e katërt shënoi nga afërsia,...

Liria e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Ulpianës

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Prizrenasit shkuan në pushimin mes pjesëve me epërsinë minimale, 0:1, shkruan Gazeta Express. Për Lirinë goli...

Liria dyfishon epërsinë ndaj Ulpianës (VIDEO)

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Lirisë e ka dyfishuar epërsinë ndaj Ulpianës në ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë. Petrus Megameno shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën 45+5, shkruan IndeksOnline. Golin e parë e ka...

Mbyllet pjesa e parë: Ulpiana - Liria

para 4 muajve - Zeri

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë. Skuadra nga Prizreni është duke fituar minimalisht 0 me 2 pas 45 minutave të para. Golin e parë në pjesën e parë e realizoi Edmon...

Përfundon pjesa e parë e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë, ky është rezultati

para 4 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e barazhit të Ligës së Parë të Kosovës me Lirisë dhe Ulpianës. Skuadra e Lirisë ka shkuar në pushim me avantazh solid prej 0-2, shkruan GazetaBlic Sport. Autori i golit të parë...

Gol i hershëm në ndeshjen e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë

para 4 muajve - Indeks online

Është zhbllokuar herët ndeshja e barazhit të Ligës së Parë mes Ulpianës dhe Lirisë. Skuadra prizrenase ka kaluar në epërsi me golin e Edmond Likajt në minutën e katërt./ IndeksOnline/ LIVE An error occurred....

Liria e nis ‘furishëm’ takimin, kalon në epërsi pas pesë minutave lojë ndaj Ulpianës

para 4 muajve - GazetaBlic

Liria ka shënuar gol ndaj Ulpianës. Golin e parë për Lirinë e shënoi, Likaj, shkruan GazetaBlic Sport. Likaj realizoi në minutën e 5’të të takimit. Rezultati aktual 0-1. /GazetaBlic Sport/

Liria e fortë për Ulpianën, një ndeshje larg Superligës

para 4 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar ndeshja e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë. Skuadra nga Prizreni ka fituar 3:1 ndaj Ulpianës, duke qenë një ndeshje larg inkuadrimit në Superligë, shkruan lajmi.net. Golin e parë e realizoi...

Ky kanal televiziv transmeton ndeshjen e sotme të barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot zhvillohet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë të Kosovës mes Ulpianës dhe Lirisë. Dy skuadrat që përfunduan sezonin në vendin e dytë në grupet e tyre respektive do të luftojnë sot për një mundësi...

Ulpiana e Liria në kërkim të fitores, në barazhin e Ligës së Parë

para 4 muajve - Zhurnal

Dy skuadrat e Ligës së Parë, Ulpiana dhe Liria, kanë synimin e njëjtë para duelit që do ta kenë të shtunën. Në stadiumin “18 Qershori” në Klinë, Ulpiana dhe Liria përballen në ndeshjet e barazhit të Ligës...

Ulpiana – Liria, mbyllet pjesa e parë

para 4 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë. Skuadra nga Prizreni është duke fituar minimalisht 0 me 2 pas 45 minutave të para, shkruan Lajmi.net Golin e parë në pjesën e...

Liria fiton ndaj Ulpianës, pret të mësojë rivalin në barazh

para 4 muajve - Shqip

Liria e ka bërë hapin e parë drejt rikthimit në elitën e futbollit kosovar. Prizrenasit sot kanë fituar ndaj Ulpianës me rezultat 3-1 dhe tani presin të mësojnë emrin e rivalit me të cilin do të luajnë...

Liria mposhti Ulpianën, siguron barazhin e Superligës

para 4 muajve - Epoka e Re

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së Parë ndaj Ulpianës me rezultat 3-1. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Ulpianën dhe tash do të kërkojë Superligën përmes barazhit. Në barazhin e Superligës,...

Ulpiana dhe Liria luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë në Klinë

para 4 muajve - Zeri

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve të dy grupeve. Liria përfundoi në pozitën e dytë në Grupin A,...

Liria mposht Ulpianën, siguron ndeshjen e barazhit

para 4 muajve - Insajderi.org

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së parë. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Lirinë dhe tash do të kërkojë Superligën përmes barazhit . Në barazhin e Superligës, Liria do të luajë me Trepçën ’89...

Liria mposht Ulpianën, arrin finalen e barazhid

para 4 muajve - Arbresh

Liria ka mposhtur Ulpianën me rezultat bindës 3:0, për të arritur në finale të barazhit. Liria kaloi në epërsi që në minutën e katërt, me anë të Edmond Likaj, i cili po ashtu pati ndihmën e një devijimi....

Liria në epërsi ndaj Ulpianës

para 4 muajve - Ekonomia Online

Liria ka kaluar në epërsi të hershme ndaj Ulpianës në ndeshjen e barazhit për inkuadrim në Superligën e Kosovës në futboll. Edmond Likaj në minutën e katërt shënoi nga afërsia, me ndihmën e një devijimi....

Liria shënon ndaj Ulpianës në barazhin për Superligë

para 4 muajve - Epoka e Re

Është zhbllokuar herët ndeshja e barazhit të Ligës së Parë mes Ulpianës dhe Lirisë. Skuadra prizrenase ka kaluar në epërsi me golin e Edmond Likajt në minutën e katërt 0:1.

Ulpiana – Liria, sot ndeshja e barazhit në Ligën e Parë

para 4 muajve - Reporteri

Sot do të zhvillohet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Të dy skuadrat, që mbyllën sezonin në pozitën e dytë në grupet e tyre përkatëse, synojnë të bëjnë hapin e parë drejt ngjitjes...

Sot zhvillohet ndeshja e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë, pritet spektakël futbolli

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot zhvillohet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë të Kosovës mes Ulpianës dhe Lirisë. Dy skuadrat që përfunduan sezonin në vendin e dytë në grupet e tyre respektive do të luftojnë sot për një mundësi...

Ulpiana-Liria, dy ekipet kërkojnë hapin për Superligë

para 4 muajve - Klan Kosova

Sot, do të luhet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Të dy ekipet e kanë mbyllur sezonin në vendin e dytë. Liria në Grupin A, teksa Ulpiana në Grupin B. Kështu ekipi që triumfon...

Ky kanal e transmeton ndeshjen e barazhit mes Ulpianës dhe Lirisë

para 4 muajve - Indeks online

Sot do të zhvillohet ndeshja e barazhit në Ligën e Parë të futbollit kosovar. Ulpiana dhe Liria do të përballen ndaj njëra tjetrës, në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, shkruan IndeksOnline. Të dyja...

Ulpiana e Liria në kërkim të inkuadrimit në Superligën e Kosovës, sot luhet ndeshja e barazhit

para 4 muajve - Insajderi.org

Dy skuadrat e Ligës së Parë, Ulpiana dhe Liria, kanë synimin e njëjtë para duelit që do ta kenë të shtunën. Në stadiumin “18 Qershori” në Klinë, Ulpiana dhe Liria përballen në ndeshjet e barazhit të Ligës...

Ulpiana-Liria, dy ekipet kërkojnë hapin për Superligë

para 4 muajve - Bota Sot

Sot, do të luhet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Të dy ekipet e kanë mbyllur sezonin në vendin e dytë. Liria në Grupin A, teksa Ulpiana në Grupin B. Kështu ekipi që triumfon...

Ulpiana – Liria, sot ndeshja e barazhit në Ligën e Parë

para 4 muajve - Gazeta Express

Sot do të zhvillohet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Të dy skuadrat, që mbyllën sezonin në pozitën e dytë në grupet e tyre përkatëse, synojnë të bëjnë hapin e parë drejt ngjitjes...

Ulpiana-Liria, kërkojnë hapin për Superligë

para 4 muajve - OraInfo

Ulpiana-Liria, dy ekipet kërkojnë hapin për Superligë. Sot, do të luhet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Të dy ekipet e kanë mbyllur sezonin në vendin e dytë. Liria në Grupin...

Ulpiana e Liria në kërkim të fitores, në barazhin e Ligës së Parë

para 4 muajve - Ekonomia Online

Dy skuadrat e Ligës së Parë, Ulpiana dhe Liria, kanë synimin e njëjtë para duelit që do ta kenë të shtunën. Në stadiumin “18 Qershori” në Klinë, Ulpiana dhe Liria përballen në ndeshjet e barazhit të Ligës...

Sot ndeshja Ulpiana – Liria, kërkojnë barazhin e Superligës

para 4 muajve - Indeks online

Sot do të zhvillohet ndeshja e barazhit në Ligën e Parë të futbollit kosovar. Ulpiana dhe Liria do të përballen ndaj njëra tjetrës, në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, shkruan IndeksOnline. Të dyja...

Pritet spektakël në Klinë, sot zhvillohet ndeshja e barazhit mes Lirisë dhe Ulpianës

para 4 muajve - Lajmi.net

Sot zhvillohet ndeshja mes Ulpianës dhe Lirisë e vlefshme për barazhin e sezonit 2022/23 dhe cila skuadër fiton siguron takimin final drejt Superligës së Kosovës. Ndeshja mes dy skuadrave sot zhvillohet...

Ulpiana-Liria, kërkojnë hapin për Superligë

para 4 muajve - Almakos

Ulpiana-Liria, dy ekipet kërkojnë hapin për Superligë. Sot, do të luhet ndeshja e barazhit të Ligës së Parë, mes Ulpianës dhe Lirisë. Të dy ekipet e kanë mbyllur sezonin në vendin e dytë. Liria në Grupin...

Ferizaj apo Trepça ’89, kush do ta sigurojë pozitën që dërgon në barazh?

para 4 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Ferizajt ballafaqohet të dielën me Dukagjinin e Klinës në kuadër të xhiros së fundit të Superligës së Kosovës në futboll. Ferizaj ndodhet në pozitën e tetë në Superligë, një pikë më shumë se...

Ulpiana – Liria, nesër kërkojnë “biletën” për barazh

para 4 muajve - Shqip

Skuadra e Ulpianës dhe ajo e Lirisë do të përballen nesër në njërën nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit në Ligën e Parë. Të dy skuadrat do të luftojnë për fitore, në mënyrë që ta sigurojnë barazhin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK