Jepen verdiktet në Premier League, ish-kampioni i Anglisë bie nga kategoria

para 4 muajve - Syri.net Kosova

Premier Liga mbylli sezonin 2022-2023 me plot surpriza në javën e fundit, duke plotësuar të gjitha verdiktet e mbetura. Kampionët e Manchester Cityt e mbyllën me disfatë 1-0 ndaj Brentfordit në transfertë,...

Evertoni shmang rënien nga Premier League

para 4 muajve - Koha.net

Evertoni e ka fituar ndeshjen e vështirë me Bournemouthin, dhe e ka siguruar qëndrimin në elitën e futbollit anglez edhe për një vit tjetër. Evertoni fitoi me rezultatin 1:0 ndaj Bournemouthit, por mjaftueshëm...

Mbyllet sezoni në Premierligë, kjo është renditja përfundimtare

para 4 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2022/23 në Premieligë. Sot u zhvilluan 10 ndeshjet e javës së fundit, ku u shënuan mjaft gola. Everton me fitore minimale 1:0 arriti të siguronte mbijetesën, duke bërë që...

Jepen verdiktet në Premier League, ish-kampioni i Anglisë bie nga kategoria

para 4 muajve - Syri

Premier Liga mbylli sezonin 2022-2023 me plot surpriza në javën e fundit, duke plotësuar të gjitha verdiktet e mbetura. Kampionët e Manchester Cityt e mbyllën me disfatë 1-0 ndaj Brentfordit në transfertë,...

Tottenhami jashtë Evropës, Leicesteri dhe Leedsi rrëzohen në Championship

para 4 muajve - Bota Sot

Premier League ul siparin me përfundimin e javës së 38-të dhe të fundit, duke dhënë kështu verdiktet përfundimtare të sezonit. Sikurse ishte përcaktuar më herët, Manchester City u shpall kampion i Anglisë,...

Everton shpëton në Premierligë, tifozët futen në fushë për të festuar

para 4 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Evertonit ka arritur fitore masive ndaj Bournemouth në xhiron e fundit të Premierligës. Klubi i Evertonit mposhti Bournemouth me rezultatin 1-0, për të siguruar matematikisht qëndrimin në Premierligë...

Tottenhami jashtë Evropës, Leicesteri dhe Leedsi rrëzohen në Championship

para 4 muajve - SuperSport

Premier League ul siparin me përfundimin e javës së 38-të dhe të fundit, duke dhënë kështu verdiktet përfundimtare të sezonit. Sikurse ishte përcaktuar më herët, Manchester City u shpall kampion i Anglisë,...

Everton siguron qëndrimin, Leicester rrëzohet nga Premier League

para 4 muajve - ABC News

Everton ka siguruar qëndrimin në Premier League duke mposhtur 1-0 Burnemouth në javën e fundit. Goli që i dha 3 pikë të arta vendasve u realizua nga Doucoure 57′. Leicester rrëzohet nga Premier League...

Përfundon sezoni në Premierligë, kjo është renditja përfundimtare

para 4 muajve - OraInfo

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2022/23 në Premieligë. Sot u zhvilluan 10 ndeshjet e javës së fundit, ku u shënuan mjaft gola. Everton me fitore minimale 1:0 arriti të siguronte mbijetesën, duke bërë që...

Tottenhami jashtë Evropës, Leicesteri dhe Leedsi rrëzohen në Championship

para 4 muajve - Lexo

Premier League ul siparin me përfundimin e javës së 38-të dhe të fundit, duke dhënë kështu verdiktet përfundimtare të sezonit. Sikurse ishte përcaktuar më herët, Manchester City u shpall kampion i Anglisë,...

Përfundon sezoni në Premierligë, kjo është renditja përfundimtare

para 4 muajve - Almakos

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2022/23 në Premieligë. Sot u zhvilluan 10 ndeshjet e javës së fundit, ku u shënuan mjaft gola. Everton me fitore minimale 1:0 arriti të siguronte mbijetesën, duke bërë që...

Tottenham mbetet jashtë garave evropiane, Everton shpëton edhe këtë edicion – këto skuadra bien nga Premier Liga

para 4 muajve - Insajderi.org

Premier League ul siparin me përfundimin e javës së 38-të dhe të fundit, duke dhënë kështu verdiktet përfundimtare të sezonit. Sikurse ishte përcaktuar më herët, Manchester City u shpall kampion i Anglisë,...

Përfundon sezoni në Premierligë, kjo është renditja përfundimtare

para 4 muajve - Lapsi

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2022/23 në Premieligë. Sot u zhvilluan 10 ndeshjet e javës së fundit, ku u shënuan mjaft gola. Everton me fitore minimale 1:0 arriti të siguronte mbijetesën, duke bërë që...

Përfundon edicioni në Premierligë, kjo është renditja përfundimtare

para 4 muajve - Shqip

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2022/23 në Premieligë. Sot u zhvilluan 10 ndeshjet e javës së fundit, ku u shënuan mjaft gola. Everton me fitore minimale 1:0 arriti të siguronte mbijetesën, duke bërë që...

Renditja përfundimtare e skuadrave të Premier League

para 4 muajve - Arbresh

Sezoni 2022/23 i Premier Leagues ka përfunduar, duke mbyllura të gjitha dilemat në betejën e rënies nga kategoria dhe në garën për vendet evropiane. Manchester City tashmë tash e disa xhiro kanë konfirmuar...

Përfundon sezoni në Premierligë, kjo është renditja përfundimtare

para 4 muajve - Epoka e Re

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2022/23 në Premieligë. Sot u zhvilluan 10 ndeshjet e javës së fundit, ku u shënuan mjaft gola. Everton me fitore minimale 1:0 arriti të siguronte mbijetesën, duke bërë që...

Përfundon aventura e Leicester City dhe Leeds United në Premier League

para 4 muajve - Arbresh

Ëndrrat e Leicester Cityt në Premier League morën fund pavarësisht fitores së ditës së fundit. Trafiku ishte një drejtim në 20 minutat e parë, pasi Leicester bëri presion për të pasur nevojë për një mori...

Në lojë vetëm “mbijetesa” dhe një “biletë” për Conference League

para 4 muajve - Bota Sot

Pasditen e sotme më konkretisht në orën 17:30, Kampionati anglez i futbollit, Premier League do të zhvillojë javën e 38-të dhe të fundit të këtij edicioni, ku padyshim pritet të ketë emocione të forta...

Ndeshjet e fundit të sezonit në Premierligë, luhet për Evropë e mbijetesë

para 4 muajve - Gazeta Express

Sot do të zhvillohet java e 38-të dhe e fundit për sezonin 2022/23 në Premierligë. Në Angli është përcaktuar me kohë skuadra kampione, si dhe skuadrat që do të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën...

Premier League mbyll sezonin, në lojë vetëm “mbijetesa” dhe një “biletë” për Conference League

para 4 muajve - GazetaBlic

Pasditen e sotme më konkretisht në orën 17:30, Kampionati anglez i futbollit, Premier League do të zhvillojë javën e 38-të dhe të fundit të këtij edicioni, ku padyshim pritet të ketë emocione të forta...

Premier League mbyll sezonin, në lojë vetëm “mbijetesa” dhe një “biletë” për Conference League

para 4 muajve - ABC News

Pasditen e sotme më konkretisht në orën 17:30, Kampionati anglez i futbollit, Premier League do të zhvillojë javën e 38-të dhe të fundit të këtij edicioni, ku padyshim pritet të ketë emocione të forta...

Garë e nxehtë për mbijetesë në Premierligën angleze, kush do të shpëtojë?

para 4 muajve - Indeks online

Sot zhvillohen ndeshjet e fundit në Premierligën angleze të futbollit. Manchester City ka arritur të shpallet kampion i Anglisë për herën e tretë radhazi, derisa Arsenali, Manchester United dhe Newcastle...

Gara për mbetje në elitë do të jetë shumë e fortë

para 4 muajve - Koha.net

Vetëm njëri nga Evertoni, Leicester City dhe Leeds Unitedi mund ta shmangin rënien nga Premier League në ditën e fundit të kampionatit. Të gjitha ndeshjet e xhiros së 38-të të Premier Leagues angleze do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK