Ndalet Partizani, Tirana e vetme në krye të renditjes

para 2 jave - Opinion

Java e katërt e Kategorisë Superiore solli arratisjen e parë të Tiranës në garën për titullin kampion. Bardheblutë fituan 2-1 në transfertën me Kukësin, me golat e Hilës dhe Dokës, duke vazhduar marshimin....

VIDEO/ Barazim me gola dhe një penallti e humbur, Partizani dhe Egnatia nda...

para 2 jave - BalkanWeb

Partizani merr barazimin e dytë radhazi në kampionat. Skuadra e drejtuar nga Zoran Zekic barazoi 1-1 me Egnatian, në takimin e luajtur në “Arenën e Demave” dhe që shkon për llogari të javës së katërt të...

Superliga/ Partizani-Egnatia, mbyllet 1-1

para 2 jave - Albeu

Partizani-Egnatia ndajnë pikët në barazim 1-1, takim ky i vlefshëm për raundin e katërt të Kategorisë Superiore. “Të kuqtë” e kryeqytetit zhbllokuan sfidën që në minutën e 7’ me Bintsouka. Megjithatë Partizani...

Renditja provizore / Tirana në krye, Partizani ende jashtë “Final 4”. Ja situata në Superiore

para 2 jave - Panorama

Java e katërt e “Abissnet Superiore” luajti dhe dy ndeshjet e ditës së sotme, me tre pretendentë që zbritën në fushë. Tirana mundi Kukësin me rezultatin 1-2, duke ruajtur kreun, teksa verilindorët vazhdojnë...

Partizani dhe Egnatia ndajnë pikët

para 2 jave - RTSH

Partizani ka pritur të hënën në stadiumin “Arena e Demave”, në kryeqytet Egnatian, në takimin e vlefshëm për javën e 4-t të Kategorisë Superiore të Kampionatit Kombëtar të Futbollit, në atë që ishte në...

Nuk ka fitues mes Partizanit dhe Egnatias, Dwamena "tradhëton" Rrogozhinasit

para 2 jave - Ora news

Partizani dhe Egnatia janë ndarë në një barazim 1-1 në sfidën që u luajt në kryeqytet. "Demat e Kuq" kaluan shumë shpejt në avantazh që në minutën e 7-të me Bintsouka. Por Egnatia nuk u demoralizua por...

Partizani dhe Egnatia ndajnë pikët, “Demat” ndalen nga rrogozhinasit

para 2 jave - Gazeta Tema

Partizani ka barazuar me Egnatian në “Arenën e Demave” me rezultatin 1-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit në minutën e 6’ me anë të golit nga Bintsouka. Goli i barazimit nuk vonoi shumë....

Nuk ka fitues në “Arenën e Demave”, Partizani-Egnatia ndajnë pikët

para 2 jave - SuperSport

Partizani-Egnatia ndajnë pikët në takimin e vlefshëm për raundin e katërt të Kategorisë Superiore, në një sfidë që rezultoi shumë e luftuar. “Të kuqtë” e kryeqytetit zhbllokuan sfidën që në minutën e 7’...

VIDEO/ Partizani dhe Egnatia ndajnë pikët, “Demat” ndalen nga rrogozhinasit

para 2 jave - ABC News

Partizani ka barazuar me Egnatian në “Arenën e Demave” me rezultatin 1-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit në minutën e 6’ me anë të golit nga Bintsouka. Goli i barazimit nuk vonoi shumë....

Partizani e nis me vrull ndaj Egnatias, në avantazh pas vetëm 6 minutave lojë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Partizani po luan me Egnatian në “Arenën e Demave” ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Të kuqtë e kanë nisur me vrull sfidën, duke kaluar mjaft shpejt në avantazh. Në minutën e 6-të Bintsuka...

Shehi pas ndeshjes: E dija që do ishte e vështirë, Tirana ndryshoi disa herë gjatë takimit

para 2 jave - Ora news

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi analizoi fitoren 2-1 ndaj Kukësit. “E dinim që ishte një ndeshje e vështirë. Kërkonim të mos pësonin, por e morëm në fund. Ndeshja ka rrjedhshmëri, ne ndryshuam vendosje...

Shehi pas fitores ndaj Kukësit: Na penalizoi terreni

para 2 jave - ABC News

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi, ka deklaruar se fitorja e sotme ndaj Kukësit ishte e rëndësishme por loja e skuadrës së tij ishte ndikuar nga terreni i vështirë. “E dinim që ishte ndeshje e vështirë,...

Partizani-Egnatia/ Formacionet zyrtare, ja kush janë lojtarët që do të zbresin në ‘Arenën e Demave’

para 2 jave - Syri.net Kosova

Partizani pret Egnatian në “Arenën e Demave”, supersfida e javës së katërt të “Abissnet Superiore”, ku të dyja skuadrat do të zbresin në fushë për tre pikët. “Demat” vijnë pas një barazimi pa gola kundër...

FOTO/ Tirana ‘zhyt’ Kukësin dhe ruan kreun e renditjes

para 2 jave - Syri.net Kosova

Tirana ka fituar përballë Kukësit në transfertë me rezultatin 1-2, sfidë e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”. Pjesa e parë ishte e përgjumur, me asnjë rast të rrezikshëm që nuk u regjistrua...

VIDEO/ Goli i vitit kundër Partizanit, tifozët e “demave” duartrokasin Fernandon e Egnatias

para 2 jave - Panorama

Fernando i dha baraspeshën Egnatias në sfidën kundër Partizanit me një supergol të realizuar në minutën e 23’. Kjo bëri që shokët e tij të skuadrës të vendosnin duart në kokë, ndërsa disa të tjerë iu përulën....

VIDEO/ Egnatia shënon një gol të jashtëzakonshëm, barazohet sfida ndaj Partizanit

para 2 jave - ABC News

Egnatia ka arritur të barazojë rezultatin në përballjen ndaj Partizanit. Në minutën e 22’ të ndeshjes, Fernando ka mbajtur topin dy herë në ajër dhe më pas ka goditur fluturimthi nga një distancë e largët...

Partizani e nis me vrull ndaj Egnatias, në avantazh pas vetëm 6 minutave lojë

para 2 jave - Syri

Partizani po luan me Egnatian në “Arenën e Demave” ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Të kuqtë e kanë nisur me vrull sfidën, duke kaluar mjaft shpejt në avantazh. Në minutën e 6-të Bintsuka...

Shehi pas ndeshjes: E dija që do ishte e vështirë, Tirana ndryshoi disa herë gjatë takimit

para 2 jave - Bota Sot

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi analizoi fitoren 2-1 ndaj Kukësit. “E dinim që ishte një ndeshje e vështirë. Kërkonim të mos pësonin, por e morëm në fund. Ndeshja ka rrjedhshmëri, ne ndryshuam vendosje...

“Na penalizoi terreni”, Shehi pas fitores shpjegon alternimet në sulm: Një nga ato katër para do mbetet “gur rezervë”

para 2 jave - Panorama

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi, ka deklaruar se fitorja e sotme ndaj Kukësit ishte e rëndësishme por loja e skuadrës së tij ishte ndikuar nga terreni i vështirë. “E dinim që ishte ndeshje e vështirë,...

VIDEO/ “Demat e nisin furishëm, Partizani në avantazh ndaj Engatia

para 2 jave - ABC News

Partizani ka arritur të kalojë në avantazh në minutën e 6’ të sfidës kundër Egnatias. Pas një kombinimi me Taipin në krahun e djathtë, Bintsuka shënon në portën e rrogozhinasve./h.ll/abcnews.al Shikoni golin e Partizanit

Hila e Doka nderojnë Tiranën, Kukësi vazhdon krizën

para 2 jave - RTSH

Tirana fiton dhe vazhdon marshimin drejt kreut të klasfikimit. Bardheblutë, drejtuar nga Orges Shehi “fshijnë” 1-2 Kukësin në transfertë, përballje e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Një pjesë...

Tirana mposht Kukësin, verilindorët të fundit në renditje

para 2 jave - Opinion

Tirana ka marrë një tjetër fitore tepër të rëndësishme në “Kukës Arena” përballë Kukësit me rezultatin 1-2. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, edhe pse pati raste për gol. Në pjesën e dytë, ishte...

Shehi ka ankesa edhe kur Tirana fiton: Në Kukës na pengoi terreni

para 2 jave - Syri

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi, ka deklaruar se fitorja e sotme 2-1 ndaj Kukësit ishte e rëndësishme por loja e skuadrës së tij ishte ndikuar nga terreni i vështirë. “E dinim që ishte ndeshje e vështirë,...

Supergoli në minutën e fundit nuk i mjafton Kukësit, Tirana merr tre pikët e radhës në transfertë

para 2 jave - Albeu

Tirana ka fituar përballë Kukësit në transfertë me rezultatin 1-2, sfidë e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”. Pjesa e parë ishte e përgjumur, me asnjë rast të rrezikshëm që nuk u regjistrua...

Kukësi pa "busull", Tirana e mposht 2-1. Verilindorët ende pa pikë pas 4 javëve kampionat

para 2 jave - Ora news

Kukësi nuk di ende se cfarë është pika në kampionatin shqiptar. Verilindorët u mundën në fushën e tyre nga Tirana me rezultatin 1-2. Pjesa e parë e takimit përfundoi pa gola. Në fraksionin e dytë të lojës,...

VIDEO/ Supergoli në minutën e fundit nuk i mjafton Kukësit, Tirana merr tre pikët e radhës në transfertë

para 2 jave - Panorama

Tirana ka fituar përballë Kukësit në transfertë me rezultatin 1-2, sfidë e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”. Pjesa e parë ishte e përgjumur, me asnjë rast të rrezikshëm që nuk u regjistrua...

Kukësi pa "busull", Tirana e mposht 2-1 në shtëpi

para 2 jave - Gazeta Tema

Kukësi nuk di ende se cfarë është pika në kampionatin shqiptar. Verilindorët u mundën në fushën e tyre nga Tirana me rezultatin 1-2. Pjesa e parë e takimit përfundoi pa gola. Në fraksionin e dytë të lojës,...

Tirana “blindon” vendin e parë, Kukësi në krizë të thellë

para 2 jave - SuperSport

Tirana “blindon” vendin e parë në renditje edhe në javën e katërt të Superiores. Bardheblutë mposhtën 2-1 në transfertë Kukësin e tashmë shkojnë në kuotën e 10 pikë, që do të thotë se me diferencën që...

VIDEO/ Tirana mposht Kukësin, verilindorët “zhyten” në renditje

para 2 jave - ABC News

Tirana ka marrë një tjetër fitore tepër të rëndësishme në “Kukës Arena” përballë Kukësit me rezultatin 1-2. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, edhe pse pati raste për gol. Në pjesën e dytë, ishte...

FOTO/ Tirana ‘zhyt’ Kukësin dhe ruan kreun e renditjes

para 2 jave - Syri

Tirana ka fituar përballë Kukësit në transfertë me rezultatin 1-2, sfidë e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”. Pjesa e parë ishte e përgjumur, me asnjë rast të rrezikshëm që nuk u regjistrua...

Formacionet zyrtare Partizani-Egnatia/ “Demat” dhe rrogozhinasit luajnë vetëm për fitore

para 2 jave - Bota Sot

Partizani pret Egnatian në “Arenën e Demave”, supersfida e javës së katërt të “Abissnet Superiore”, ku të dyja skuadrat do të zbresin në fushë për tre pikët. “Demat” vijnë pas një barazimi pa gola kundër...

LIVE KUKËSI-TIRANA/ Verilindorët bien “KO”, Doka shënon dhe të dytin për miqtë (VIDEO)

para 2 jave - Panorama

Kukësi pret në shtëpi Tiranën në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Verilindorët ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë këtë sezon dhe këtë ndeshje kërkojnë të surprizojnë bardheblutë. Këta...

Formacionet zyrtare Partizani-Egnatia/ “Demat” dhe rrogozhinasit luajnë vetëm për fitore

para 2 jave - ABC News

Partizani pret Egnatian në “Arenën e Demave”, supersfida e javës së katërt të “Abissnet Superiore”, ku të dyja skuadrat do të zbresin në fushë për tre pikët. “Demat” vijnë pas një barazimi pa gola kundër...

Partizani-Egnatia/ Formacionet zyrtare, ja kush janë lojtarët që do të zbresin në ‘Arenën e Demave’

para 2 jave - Syri

Partizani pret Egnatian në “Arenën e Demave”, supersfida e javës së katërt të “Abissnet Superiore”, ku të dyja skuadrat do të zbresin në fushë për tre pikët. “Demat” vijnë pas një barazimi pa gola kundër...

Kukësi-Tirana, zhbllokohet rezultati në pjesën e dytë

para 2 jave - Syri

Tirana ka arritur të kalojë në avantazh ndaj Kukësit në pjesën e dytë të sfidës që po luhet në stadiumin “Kukësi Arena”. Në minutën e 52-të, Hila ndodhej në kohën e duhur dhe në vendin e duhur, duke çuar...

LIVE KUKËSI-TIRANA/ Pretendime për penallti nga bardheblutë, gjyqtari e më pas VAR-i i thonë miqve “JO” (VIDEO)

para 2 jave - Panorama

Kukësi pret në shtëpi Tiranën në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Verilindorët ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë këtë sezon dhe këtë ndeshje kërkojnë të surprizojnë bardheblutë. Këta...

VIDEO/ Tirana në avantazh, Hila ndëshkon Kukësin

para 2 jave - ABC News

Tirana ka arritur të kalojë në avantazh ndaj Kukësit. Në minutën e 52’, Hila ndodhej në kohën e duhur dhe në vendin e duhur, duke çuar topin në rrjetë. Pas një goditje këndi dhe një rrëmuje brenda zonës,...

LIVE KUKËSI-TIRANA/ Dëmtim i rëndë për Smajlin, vendasit bëjnë zëvendësimin e parë të detyruar (VIDEO)

para 2 jave - Panorama

Kukësi pret në shtëpi Tiranën në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Verilindorët ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë këtë sezon dhe këtë ndeshje kërkojnë të surprizojnë bardheblutë. Këta...

VIDEO / Ndahet në paqe sfida Partizani-Egnatia, marrin vetëm nga një pikë!

para 2 jave - Dosja.al

TIRANE - Partizani-Egnatia ndajnë pikët në takimin e vlefshëm për raundin e katërt të Kategorisë Superiore, në një sfidë që rezultoi shumë e luftuar. “Të kuqtë” e kryeqytetit zhbllokuan sfidën që në minutën...

Superliga premton emocione

para 2 jave - Klan

Superliga premton emocione Skënderbeu sfidon Teutën, Laçi mat forcat në Derbin me Vllazninë Humbja e pësuar me përmbysje përballë Tiranës ka ulur disi me këmbë në tokë Skënderbeun. Skuadra korçare sfidon...

Disiplina “dhuratë” për Shehin, kapiteni rikthehet i gatshëm për ndeshjen me Kukësin

para 2 jave - Top Channel

Tirana luan ndeshjen e javës së katërt të Abissnet Superiore në transfertë ndaj Kukësit. Pak orë para sfidës, për bardheblutë vjen një lajm shumë i mirë nga Komisioni i Disiplinës që ka vendosur të pranojë...

Vendi i parë dhe i fundit përplasen për tre pikët, ja formacionet zyrtare të Kukësi-Tirana

para 2 jave - Panorama

Kukësi pret në shtëpi Tiranën në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Verilindorët ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë këtë sezon dhe këtë ndeshje kërkojnë të surprizojnë bardheblutë. Këta...

Të parët e të fundit “përplasen” kokë më kokë, formacionet zyrtare Kukësi-Tirana

para 2 jave - ABC News

Në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superiores, Kukësi do të presë në shtëpi skuadrën e Tiranës. Verilindorët ndodhen në një moment delikat këtë sezon, pasi ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë...

Kukësi-Tirana, publikohen formacionet zyrtare

para 2 jave - Syri

Kukësi pret në shtëpi Tiranën në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Superiores. Verilindorët ende nuk kanë grumbulluar asnjë pikë këtë sezon dhe këtë ndeshje kërkojnë të surprizojnë bardheblutë. Këta...

VIDEO / Tirana kalon edhe Kukësin dhe vazhdon e vetme në krye!

para 2 jave - Dosja.al

KUKES - Tirana “blindon” vendin e parë në renditje edhe në javën e katërt të Superiores. Bardheblutë mposhtën 2-1 në transfertë Kukësin e tashmë shkojnë në kuotën e 10 pikë, që do të thotë se me diferencën...

Disiplina fal Najdovskin, Shehi e ka gati për Kukësin

para 2 jave - RTSH

Filip Najdovski u dënua disa ditë më parë nga Komisioni i Disiplinës për shkak të gjestit që bëri ndaj Kotobellit, lojtarit të Teutës. Në ndeshjen që bardheblutë luajtën përballë durrsakëve, kapiteni Najdovski...

Disiplina “dhuratë” për Shehin, kapiteni rikthehet i gatshëm për ndeshjen me Kukësin

para 2 jave - SuperSport

Tirana luan ndeshjen e javës së katërt të Abissnet Superiore në transfertë ndaj Kukësit. Pak orë para sfidës, për bardheblutë vjen një lajm shumë i mirë nga Komisioni i Disiplinës që ka vendosur të pranojë...

Displina “nderon” Tiranën, kapiteni i “bardhebluve” rikthehet më herët nga pezullimi

para 2 jave - ABC News

“Bardheblutë” e Tiranës do të ndeshen pasditen e kësaj të hëne, në orën 16:00, me verilindorët e Kukësit, në përballjen e vlefshme për javën e 4-t të Kampionatit shqiptar të futbollit, Abissnet Superiore....

Komisioni i Disiplinës fal mbrojtësin e Tiranës para sfidës me Kukësin

para 2 jave - Syri

Tirana luan sot ndeshjen e javës së katërt të Abissnet Superiore në transfertë ndaj Kukësit. Pak orë para sfidës, për bardheblutë vjen një lajm shumë i mirë nga Komisioni i Disiplinës që ka vendosur të...

Hoxhallari kalon dëmtimin, ja si pritet të rreshtohen bardheblutë ndaj Kukësit

para 2 jave - Panorama

Tirana ka mbyllur pasdreke përgatitjet për sfidën me Kukësin dhe është nisur drejt qytetit verilindor. Trajneri Orges Shehi pak a shumë ka vendosur se cilët janë lojtarët që do të luajnë nga minuta e parë...

Tirana viziton Kukësin, Partizani pret Egnatian

para 2 jave - RTSH

Duelet Kukësi-Tirana dhe Partizani-Egnatia janë ndeshjet në program për tu luajtur ditën e sotme. Java e katërt e “Abissnet Superiore” nis me duelin që do të mbahet në “Kukësi Arena” në orën 16:00. Për...

Shehi ‘shenjtëron’ Tiranën e tij: Në 3 ndeshjet e para kemi shënuar 8 gola, tani radhën e ka Kukësi

para 2 jave - NOA

Në prag të ndeshjes ndaj Kukësit, e vlefshme për javën e katërt të Superiores, Orges Shehi foli para mediave. Trajneri bardheblu bëri prognozën e transfertës verilindore, duke e vlerësuar maksimalisht:...

Abissnet Superiore/ Partizani pret Egnatian në “Arenën e Demave”, “bardheblutë” kërkojnë fitore në Kukës

para 2 jave - ABC News

Pas përfundimit të sfidës së parë të javës së 4-t, të Kampionatit shqiptar të futbollit, Abissnet Superiore, ku “shijakasit” e Erzenit fituan me rezultatin e ngushtë 2 me 1, ndaj “bluve” të Dinamo City,...

Precedentët Partizani-Egnatia, ja si u ndanë skuadrat sezonin e kaluar

para 2 jave - Panorama

Vitin e shkuar Egnatia dhe Partizani e mbyllën në barazi serinë e katër ndeshjeve të luajtura në Kategorinë Superiore. Sfidën e parë të kuqtë arritën ta fitonin në limite me shifrat 2-1 me një gol në minutën...

Shehi kërkon përqëndrim

para 2 jave - RTSH

Tirana drejt Kukësit me optimizmin që i jep vazhdimësia në paraqitje dhe rezultate. Skuadra bardheblu do të vizitojë qytetin verilindor të hënën në orën 16:00 për të konsoliduar pozitat në krye por trajneri...

Erzeni hakmerret ndaj Tiranës kampione

para 2 jave - Bota Sot

Janë luajtur ndeshjet e mbetura të javës së parë të Superligës në volejboll për meshkuj. Vllaznia fitoi 3-1 në Korcë ndaj Skënderbeut vendës (25-18, 25-20, 19-25, 25-23), duke marrë tri pikë të rëndësishme...

Shehi: Nuk është emocioni i viteve të kaluara për shkak të formulës

para 2 jave - Bota Sot

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi, është shfaqur sot para gazetarëve duke dhënë mendimet e tij për duelin kundër Kukësit që bardheblutë luajnë nesër në transfertë. “Luajmë përballë Kukësit, që më se kam...

Nga tripleta e Duamenës tek 21 golat në të gjitha ndeshjet, ja statistikat e javës së 3-të të Superiores

para 2 jave - Panorama

Java e tretë ishte për rekord në Superiore, teksa u shënuan 21 gola në katër ndeshje, ndërsa vetëm në Vllaznia-Partizani nuk pati rrjeta të prekura. *Mesatarja e kësaj jave është 5 gola për ndeshje me...

KALENDARI I SUPERIORES/ FSHF publikon datat dhe oraret e ndeshjeve deri te pauza e Kombëtares. Mësohet kur luhet derbi dhe ndeshja e prapambetur

para 2 jave - Panorama

FSHF ka përpiluar kalendarin e plotë të ndeshjeve deri në pauzën e ardhshme për ndeshjet e Kombëtares, duke bërë publike ndeshjet nga java 4, deri në javën 8 me datat dhe oraret përkatëse. Kësisoj, bie...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK