Milan me ndryshime në Champions League, Pioli skicon formacionin, dilema te...

para 5 muajve - BalkanWeb

Milani debuton për këtë sezon në Champions League nesër në San Siro duke pritur Newcastle. Skuadra kuqezi do të duhet menjëherë të lërë mënjanë disfatën e hidhur në derbi dhe të përqendrohet në ndeshjen...

Milan me ndryshime në Champions League, Pioli skicon formacionin, dilema te Newcastle

para 5 muajve - Bota Sot

Milani debuton për këtë sezon në Champions League nesër në San Siro duke pritur Newcastle. Skuadra kuqezi do të duhet menjëherë të lërë mënjanë disfatën e hidhur në derbi dhe të përqendrohet në ndeshjen...

Tonali për ndeshjen ndaj Milanit: Do të kem shumë emocione, e vështirë për mua

para 5 muajve - GazetaBlic

Sandro Tonali ka pranuar se e kishte të vështirë të adaptohej në Newcastle pasi vendosi të largohej nga AC Milan dhe të shkonte në veri të Anglisë gjatë verës. Ishte një largim i dhimbshëm për të dyja...

Ky Inter mahnit edhe Masimo Moratin: Është një nga derbit më të bukur që kam parë

para 5 muajve - Panorama

Masimo Morati ka përjetuar nga afër shumë derbi të Milanos, si në vitet kur babai i tij ishte president i klubit të Interit, ashtu edhe kur vetë ishte drejtuesi më i lartë i tij dhe arriti suksese të jashtëzakonshme...

Milan, Pioli: U zhgënjyem në derbi, por tani le të mendojmë për Champions League

para 5 muajve - ABC News

Në prag të ndeshjes në Champions League kundër Neëcastle, Stefano Pioli ka folur për “Sportmediaset”. “Disponimi pas derbit të humbur? Është e pamohueshme që vuajtëm dhe pësuam një zhgënjim të rëndë, edhe...

Newcastle, Howe: Vonesa në fluturim? Shpresoj të mos ndikojë te lojtarët

para 5 muajve - RTSH

Newcastle mbërriti në Milano me vonesë për shkak të problemeve të trafikut ajror. Një situatë që shqetëson pak Eddie Howe. "Është pjesë e punës që bëjmë. Fatkeqësisht nuk kemi asnjë kontroll mbi trafikun...

“Ndihem në borxh me tifozët”, Pioli: Mezi pres të takoj Tonalin, Ibra më kërkoi informacione

para 5 muajve - Indeks online

Te Milan nuk kanë kohë për të humbur me kuqezinjtë që duhet të hedhin pas krahëve disfatën në derbi ndaj Interit. Ndeshja e radhës është ajo ndaj Newcastle në Champions League, teksa fitorja është e rëndësishme...

Tifozët nuk zhgënjehen pavarësisht turpërimit në derbi, nesër 65 mijë tifozë priten të jenë prezent për takimin Milan – Newcastle

para 5 muajve - GazetaBlic

AC Milan po pret ndeshjen e tyre të parë të Ligës së Kampionëve këtë sezon kundër Newcastle United në San Siro nesër mbrëma. Sipas mediave italiane, 65,000 spektatorë priten të jenë prezent në San Siro...

“Ndihem në borxh me tifozët”, Pioli: Mezi pres të takoj Tonalin, Ibra më kërkoi informacione

para 5 muajve - SuperSport

Te Milan nuk kanë kohë për të humbur me kuqezinjtë që duhet të hedhin pas krahëve disfatën në derbi ndaj Interit. Ndeshja e radhës është ajo ndaj Newcastle në Champions League, teksa fitorja është e rëndësishme...

Humbja e thellë në derbi, Pioli nuk vihet ne diskutim!

para 5 muajve - SuperSport

Milani konfirmon Stefano Piolin, për momentin. Trajneri humbi derbin me Interin në mënyrën më të keqe, me zgjedhje që dënuan Milanin. Filmi është i njëjti për gjithë këtë 2023, ku Milani ka humbur të pesta...

Mbrojtësi i Milanit nuk “harron” derbin: S’duam të tjera zhgënjime, mundim ...

para 5 muajve - BalkanWeb

Te Milani askush nuk do donte që të niste edicionin e Champions League pas një humbje të tillë si ajo në kampionat me Interin me shifrat 5-1. Morali në ekip nuk është më i miri i mundshëm dhe të vetdijshëm...

VIDEO/ U mund thellë në derbi, Leao shpërthen në nerva pas golit të tretë të Interit

para 5 muajve - Ora news

Interi mposhti me rezultatin e thellë 5-1 Milanin në derbin e Madoninës. Një ndeshje e dominuar totalisht nga zikaltërit dhe një paraqitje tepër e dobët nga kuqezinjtë. Por ai që e ka përjetuar më keq...

Milan, Pioli kërkon përgjigje me Newcastle: Jam në borxh me tifozët

para 5 muajve - RTSH

Pesë gola në shpinë në derbi dhe një ndeshje e re për të mos u humbur në horizont. Sezoni i Milanit është në ecje të plotë dhe me debutimin e tyre në Champions League, Neëcastle i ish-lojtarit kuqezi,...

Vizitë surprizë, Ibrahimovic takon ish-shokët e skuadrës para ndeshjes në Champions League

para 5 muajve - FaxWeb

Milan do të luajë nesër sfidën e parë në Champions League përballë Newcastle. Kuqezinjtë do të presin anglezët në “San Siro” nesër mbrëma në orën 21:00. Ekipi nuk po kalon një moment të mirë dhe kjo u...

Ibrahimoviç rikthehet për ta ndihmuar Milanin

para 5 muajve - TV21

Ish-sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç u rikthye sot në Milanello për të ndihmuar ish-klubin e tij pas disfatës dërrmuese ndaj Interit. Milani humbi 5-1 nga Interi në fundjavë dhe ata kurrë nuk kanë...

Milan duhet ta harrojë humbjen nga Interi, ka një orar të ngjeshur

para 5 muajve - OraInfo

Milan do të duhet të harrojë shpejt humbjen e madhe në derbin kundër Interit, edhe pse kjo nuk do të jetë e lehtë, pasi e pret një orar plot tension. Ndeshja kundër Newcastle, në fakt është vetëm dy ditë...

“Të harrojmë derbin”, Pioli: Për fat të mirë është Champions, por kujdes ng...

para 5 muajve - BalkanWeb

5 gola të pësuar në derbi nuk harrohen lehtë. Goditja që Milan mori nuk është nga ato humbje që kalon pa lënë gjurmë, por kuqezinjtë kanë shansin të shlyejnë sado pak atë gabim teksa të martën luajnë në...

Disfata e rëndë në derbi, Milan kërkon “shpëtim” te Ibrahimovic

para 5 muajve - Top Channel

Milan pësoi një disfatë të rëndë në derbi ndaj Interit teksa u mposhtën me shifrat 5-1. Një rezultat që mund të ndikojë shumë në vazhdimësinë e kuqezinjve përgjatë këtij sezoni sidomos kur ndeshja e radhës...

Milan-Njukasëll, Pioli: I jam borxhli tifozëve, duhet të harrojmë derbin

para 5 muajve - RTSH

Pesë golat në derbi dhe një ndeshje e re për të harruar gjithçka. Sezoni i Milanit ka nisur mes uljesh dhe ngritjesh ndërsa sfida e radhës përkon me startin e edicionit të ri në Ligën e Kampioneve ku në...

Ibra rikthehet për ta ndihmuar Milanin

para 5 muajve - RTV 21

Ish-sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimović u rikthye sot në Milanello për të ndihmuar ish-klubin e tij pas disfatës dërrmuese ndaj Interit. Milani humbi 5-1 nga Interi në fundjavë dhe ata kurrë nuk kanë...

VIDEO/ Ibrahimovic “psikolog”, suedezi shihet në stërvitjen e Milan pas humbjes së thellë në derbi

para 5 muajve - ABC News

Milan u mposht thellë në derbin e Milanos kundër Interit me rezultatin turpërues 5-1. Edhe pse është një humbje në fillim të sezonit, peshon shumë në psikologjinë e lojtarëve pasi humbja e pësuar ishte...

VIDEO/ Milani kërkon ‘shpëtim’ tek Ibrahimovic për disfatën e rëndë në derbi

para 5 muajve - Syri

Milani pësoi një disfatë të rëndë në derbi ndaj Interit teksa u mposht me shifrat 5-1. Një rezultat që mund të ndikojë shumë në vazhdimësinë e kuqezinjve përgjatë këtij sezoni sidomos kur ndeshja e radhës...

Ibrahimovic viziton ish-shokët e tij të skuadrës te Milani

para 5 muajve - Koha.mk

Milan momentalisht është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes që e zhvillon ditën e martë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Newcastle, dhe Rossonerët janë befasuar me një vizitë nga Zlatan...

Humbja e thellë nga Interi, Ibrahimoviqi i shkon Milanit në stërvitje

para 5 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli e ka ftuar Zlatan Ibrahimoviqin në stërvitjen e sotme, pas humbjes së thellë nga Interi 1-5. Ibrahimoviqi ishte në stërvitjen e sotme para ndeshjes së Milanit në Ligën...

Ibrahimovic viziton ish-shokët e tij të skuadrës te Milani në stërvitje

para 5 muajve - Albeu

Milan momentalisht është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes që e zhvillon ditën e martë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Newcastle, dhe Rossonerët janë befasuar me një vizitë nga Zlatan...

“Ndihem në borxh me tifozët”, Pioli: Mezi pres të takoj Tonalin, Ibra më kërkoi informacione

para 5 muajve - Arbresh

Te Milan nuk kanë kohë për të humbur me kuqezinjtë që duhet të hedhin pas krahëve disfatën në derbi ndaj Interit. Ndeshja e radhës është ajo ndaj Newcastle në Champions League, teksa fitorja është e rëndësishme...

Disfata e rëndë në derbi, Milan kërkon “shpëtim” te Ibrahimovic

para 5 muajve - SuperSport

Milan pësoi një disfatë të rëndë në derbi ndaj Interit teksa u mposhtën me shifrat 5-1. Një rezultat që mund të ndikojë shumë në vazhdimësinë e kuqezinjve përgjatë këtij sezoni sidomos kur ndeshja e radhës...

Tifozët e Milanit ia vënë fajin Piolit për turpërimin në derbi: Zero justifikime

para 5 muajve - Syri

Një ditë pas disfatës së turpshme 5-1 në derbin me Interin, kuqezinjtë ia besuan komentet dhe mendimet e tyre rrjeteve sociale. Tema e rendit të ditës është vështirësia e hasur nga Pioli në përplasjet...

Ibra rikthehet për ta ndihmuar Milanin

para 5 muajve - Bota Sot

Ish-sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimović u rikthye sot në Milanello për të ndihmuar ish-klubin e tij pas disfatës dërrmuese ndaj Interit. Milani humbi 5-1 nga Interi në fundjavë dhe ata kurrë nuk kanë...

Ibrahimovic rikthehet në Milanello, gjiganti suedez ‘bekon’ kuqezinjtë para sfidës kundër Newcastle

para 5 muajve - NOA

Është një moment delikat, ai që po përjeton Milani. Në fakt, skuadra kuqezi është e freskët nga disfata e rëndë 5-1 në “Derby della Madonnina” ndaj Interit. Njëkohësisht është thirrur të përgatitet për...

Ibrahimovic viziton ish-shokët e tij të skuadrës te Milani në stërvitje

para 5 muajve - Zhurnal

Milan momentalisht është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes që e zhvillon ditën e martë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Newcastle, dhe Rossonerët janë befasuar me një vizitë nga Zlatan...

Milan duhet ta harrojë humbjen nga Interi, ka një orar të ngjeshur

para 5 muajve - Almakos

Milan do të duhet të harrojë shpejt humbjen e madhe në derbin kundër Interit, edhe pse kjo nuk do të jetë e lehtë, pasi e pret një orar plot tension. Ndeshja kundër Newcastle, në fakt është vetëm dy ditë...

Milani përgatitet për Championsin, Pioli u beson ndaj Newcastle titullarëve të derbit

para 5 muajve - Syri.net Kosova

Milani duhet të harrojë sa më shpejt humbjen e tmerrshme 5-1 në derbin ndaj Interit. Për fatin e mirë të kuqezinjve, sfida e radhës është afër. Skuadra e Stefano Piolit luan të martën përballë Newcastle...

Kritikët duhet t’i kërkojnë falje Inzaghit. Interi i tij është shkatërrues, rikthehet më… 1974

para 5 muajve - NOA

Një Inter shkatërrues, një Milan shqetësues, një Juve bindëse dhe një Napoli zhgënjyes (por me vullnet të fortë). E shtuna e madhe e futbollit në Itali iu jep këto mbiemra katër skuadrave të mëdha, që...

VIDEO / Mysafir special në stërvitjen e mëngjesit të Milanit

para 5 muajve - Alsat-M

Te Milanи ka nisur alarmi pas zhgënjimit të madh në derbi, ku “kuqezinjtë” u mundën 5-1 nga Interi. Skuadra ka nevojë për një reagim të menjëhershëm, pasi do të luajë ndaj Njukasëlli në Ligën e Kampionëve....

Ibrahimovic viziton ish-shokët e tij të skuadrës te Milani në stërvitje

para 5 muajve - Telegrafi

Milan momentalisht është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes që e zhvillon ditën e martë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Newcastle, dhe Rossonerët janë befasuar me një vizitë nga Zlatan...

Ibrahimoviqi viziton ish-shokët e tij të skuadrës te Milani në stërvitje

para 5 muajve - Zeri

Milan momentalisht është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes që e zhvillon ditën e martë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Newcastles dhe Rossonerët janë befasuar me një vizitë nga Zlatan...

Stoli i Piolit vihet në rrezik, Milan ka gjetur dy super trajnerë

para 5 muajve - OraInfo

Dridhet stoli i Piolit, Milan ka gjetur dy super trajnerë. Lajm bombastik nga Italia, e ardhmja e Piolit te Milani në pikëpyetje. Milani ka dalë kokulur pas derbit të djeshëm ndaj Interit, pasi humbja...

Sacchi analizon derbin dhe ‘masakron’ Piolin: Të gabosh është njerëzore, por këmbëngulja në gabime bëhet djallëzore

para 5 muajve - NOA

I intervistuar nga “Gazzetta dello Sport”, Arrigo Sacchi i rikthehet fitores dërrmuese të Interit në derbi. Për ish-trajnerin, Milani ishte një skuadër e hallakatur në fushë, pa organizim: "Sipërfaqësi,...

Milani priti sot një mysafir special në stërvitjen e mëngjesit

para 5 muajve - Indeks online

Në stërvitjen e mëngjesit të Milanit sot kishte një mysafir special. Zlatan Ibrahimovic ka vizituar Stefano Piolin dhe lojtarët e Milanit para ndeshjes ndaj Newcastle. | Ibrahimovic at Milanello this morning...

Ibrahimovici viziton ish-shokët e tij të skuadrës te Milani në stërvitje

para 5 muajve - Zeri

Milan momentalisht është duke bërë përgatitjet e fundit para ndeshjes që e zhvillon ditën e martë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Newcastle, dhe Rossonerët janë befasuar me një vizitë nga Zlatan...

Disfata e rëndë në derbi, Milan kërkon “shpëtim” te Ibrahimovic

para 5 muajve - Lexo

Milan pësoi një disfatë të rëndë në derbi ndaj Interit teksa u mposhtën me shifrat 5-1. Një rezultat që mund të ndikojë shumë në vazhdimësinë e kuqezinjve përgjatë këtij sezoni sidomos kur ndeshja e radhës...

Milani u turpërua në derbin e Madoninës, media italiane zbardh të ardhmen e Stefano Piolit

para 5 muajve - Panorama

Milan pësoi një goditje të fortë në derbin ndaj Interit që tronditi jo pak ambientin kuqezi. “Shuplaka” që kuqezinjtë morën, nuk është e lehtë për t’u përtypur, por për momentin pankina e Stefano Pioli...

VIDEO/ I dëshpëruar dhe zhgënjyer, mos e humbisni reagimin epik të Leaos pas golit të tretë të Interit

para 5 muajve - Panorama

Interi mposhti me rezultatin e thellë 5-1 Milanin në derbin e Madoninës. Një ndeshje e dominuar totalisht nga zikaltërit dhe një paraqitje tepër e dobët nga kuqezinjtë. Por ai që e ka përjetuar më keq...

Taktikat e Milanit të gabuara që në fillim pasi Pioli luajti në duart e Interit

para 5 muajve - OraInfo

Milan u mposht bindshëm nga Interi në Derby della Madonnina mbrëmjen e djeshme, teksa Nerazzurrët fituan 5-1 në fund. Stefano Pioli është kritikuar shumë për taktikat e tij dhe mund të kuptohet pse. Kuqezinjtë...

Prag Newcastle/ Një rikthim te Milani, Pioli u beson titullarëve të derbit

para 5 muajve - SuperSport

Milani duhet të harrojë sa më shpejt humbjen e tmerrshme 5-1 në derbin ndaj Interit. Për fatin e mirë të kuqezinjve, sfida e radhës është afër. Skuadra e Stefano Piolit luan të martën në mbrëmje përballë...

Një rikthim te Milani, Pioli u beson titullarëve të derbit

para 5 muajve - GazetaBlic

Milani duhet të harrojë sa më shpejt humbjen e tmerrshme 5-1 në derbin ndaj Interit. Për fatin e mirë të kuqezinjve, sfida e radhës është afër. Skuadra e Stefano Piolit luan të martën në mbrëmje përballë...

Milani përgatitet për Championsin, Pioli u beson ndaj Newcastle titullarëve të derbit

para 5 muajve - Syri

Milani duhet të harrojë sa më shpejt humbjen e tmerrshme 5-1 në derbin ndaj Interit. Për fatin e mirë të kuqezinjve, sfida e radhës është afër. Skuadra e Stefano Piolit luan të martën përballë Newcastle...

Ibrahimovic rikthehet në Milanello, gjiganti suedez ‘bekon’ kuqezinjtë para sfidës kundër Newcastle

para 5 muajve - Pressonline

Është një moment delikat, ai që po përjeton Milani. Në fakt, skuadra kuqezi është e freskët nga disfata e rëndë 5-1 në “Derby della Madonnina” ndaj Interit. Njëkohësisht është thirrur… Është një moment...

Milan, çfarë po bën? Turpërimi 5-1 në derbi, rezultat i gabimeve taktike të trajnerit Pioli

para 5 muajve - NOA

Milani e humbi keq derbin ndaj Interit, 5-1, por ajo që i tremb më shumë tifozët kuqezinj është mungesa e mësimeve të nxjerra nga çdo humbje. “Djalli” ka bërë të njëjtat gabime në qasjen dhe studimin e...

Humbja e thellë nga Interi, Ibrahimoviqi i shkon Milanit në stërvitje

para 5 muajve - Ekonomia Online

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli e ka ftuar Zlatan Ibrahimoviqin në stërvitjen e sotme, pas humbjes së thellë nga Interi 1-5. Ibrahimoviqi ishte në stërvitjen e sotme para ndeshjes së Milanit në Ligën...

Stoli i Piolit vihet në rrezik, Milan ka gjetur dy super trajnerë

para 5 muajve - Almakos

Dridhet stoli i Piolit, Milan ka gjetur dy super trajnerë. Lajm bombastik nga Italia, e ardhmja e Piolit te Milani në pikëpyetje. Milani ka dalë kokulur pas derbit të djeshëm ndaj Interit, pasi humbja...

Fitorja në derbi i bën me krahë, por në Itali kanë “zbuluar” ekipin anti-Inter. Ja pse Juve mund të rivalizojë

para 5 muajve - Lexo

Për herë të parë në histori, Inter arriti të sigurojë 5 fitore radhazi në derbin e “Madonnina-s”, por kjo nuk ishte thjesht një fitore e radhës, ishte një fitore spektakolare që konfirmoi forcën e madhe...

Ibrahimovic viziton Milanin në stërvitje, para ndeshjes në Champions League

para 5 muajve - Arbresh

Zlatan Ibrahimovic ishte i pranishëm në seancën stërvitore të Milanit një ditë para ndeshjes së tyre në Champions League kundër Newcastle United. AC Milan luajnë në “San Sario” pas humbjes 5-1 nga Interi...

Taktikat e Milanit të gabuara që në fillim pasi Pioli luajti në duart e Interit

para 5 muajve - Almakos

Milan u mposht bindshëm nga Interi në Derby della Madonnina mbrëmjen e djeshme, teksa Nerazzurrët fituan 5-1 në fund. Stefano Pioli është kritikuar shumë për taktikat e tij dhe mund të kuptohet pse. Kuqezinjtë...

Prag Newcastle/ Një rikthim te Milani, Pioli u beson titullarëve të derbit

para 5 muajve - Top24

Milani duhet të harrojë sa më shpejt humbjen e tmerrshme 5-1 në derbin ndaj Interit. Për fatin e mirë të kuqezinjve, sfida e radhës është afër. Skuadra e Stefano Piolit luan të martën në mbrëmje përballë...

Elozhe për Inter pas fitores në derbi

para 5 muajve - Klan

Elozhe për Inter pas fitores në derbi Inzaghi: Ishim gjatë të gjithë kohës të përqendruar Inter fitoi thellë 5 – 1 derbin e Milanos, duke e dominuar atë. Zikaltërit fituan për herë të pestë radhazi përfshi...

Elozhe për Inter pas fitores në derbi

para 5 muajve - Klan Macedonia

Inzaghi: Ishim gjatë të gjithë kohës të përqendruar Inter fitoi thellë 5 – 1 derbin e Milanos, duke e dominuar atë. Zikaltërit fituan për herë të pestë radhazi përfshi të gjithë aktivitetet përballjen...

Pioli zbulon se çfarë iu thanë drejtuesit e Milanit në dhomat e zhveshjes pas humbjes nga Interi

para 5 muajve - OraInfo

Pas humbjes së madhe ndaj Interit, drejtuesit e Milanit iu bashkuan skuadrës në dhomat e zhveshjes. Gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes, Stefano Pioli zbuloi se çfarë thanë ata. Ishte një humbje...

Fitore me “manita” në derbi, Inzaghi “shpërblen” lojtarët me një ditë pushimi

para 5 muajve - ABC News

“Zikaltërit” e Inter arritën një fitore madhështore në “Derbin e Madoninës” pasditen e së shtunës, teksa në mitikun “Giuseppe Meazza” mundën rivalët historikë të Milan, me rezultatin e thellë, 5 me 1....

Milan i ri, probleme të vjetra – nënshkrimet e verës luftojnë në derbin kundër Interit

para 5 muajve - OraInfo

Ndihma e transferimeve të reja nuk i ka mjaftuar AC Milanit pasi humbi derbin 5-1 kundër Interit mbrëmë. Siç thuhet në gazetat e sotme, ata thjesht u plasën nën presionin e derbit. Stefano Pioli dhe njerëzit...

Interi, Lautaro tërbon tifozët: mesazhi social që tall Milanin

para 5 muajve - RTSH

Euforia e zikaltërve pas derbit vazhdon. Në rrjetet sociale pothuajse të gjithë lojtarët kanë postuar foto me fraza si “Milano është zikaltër” dhe gjëra të tjera të bukura. Lautaro Martinez, pas mesazhit...

Debakli në derbi, drejtuesit e Milanit e thërrasin Piolin në takim

para 6 muajve - RTV 21

Stefano Pioli do të takohet me drejtuesit e Milanit pas humbjes së dhimbshme të skuadrës në derbin “Madonnina” ndaj Interit . Kuqezinjtë u zhgënjyen për të pestën herë radhazi në derbin me “Nerazzurrët”,...

Inzaghi gjen mënyrën për të shpërblyer lojtarët për triumfin në derbin me Milanin

para 6 muajve - Syri

Simone Inzaghi u dha një ditë pushim të gjithë lojtarëve të tij pas fitores 5-1 në derbi ndaj Milanit. Sipas raportimeve të medieve italiane, grupi do të bashkohet sërish nesër për të nisur përgatitjet...

Prandelli: Milani ka një problem të madh

para 6 muajve - Bota Sot

Në një intervistë të dhënë për Gazzetta dello Sport, ish-trajneri i Italisë, cesare Prandelli, ka komentuar derbin Inter-Milan, i fituar 5-1 nga zikaltrit . “Inter më është dukur i pandalshëm, titullarët...

Debakli në derbi, drejtuesit e Milanit e thërrasin Piolin në takim

para 6 muajve - Bota Sot

Stefano Pioli do të takohet me drejtuesit e Milanit pas humbjes së dhimbshme të skuadrës në derbin “Madonnina” ndaj Interit . Kuqezinjtë u zhgënjyen për të pestën herë radhazi në derbin me “Nerazzurrët”,...

Triumfi në derbi/ Vazhdon festa te Inter, Inzaghi u jep lojtarëve një ditë pushim

para 6 muajve - SuperSport

Simone Inzaghi u dha një ditë pushim të gjithë lojtarëve të tij pas fitores 5-1 në derbi ndaj Milanit. Sipas raportimeve të medieve italiane, grupi do të bashkohet sërish nesër për të nisur përgatitjet...

Trajneri i Milanit refuzon t’u kërkojë falje tifozëve pas humbjes turpëruese në derbin ndaj Interit

para 6 muajve - OraInfo

Pioli refuzon t’u kërkojë falje tifozëve pas humbjes turpëruese në derbin ndaj Interit. Milani ka humbur pesë derbi radhazi kundër rivalit lokal, Interit, duke shënuar një gol dhe duke pësuar 12 sosh....

Derbi Madonnina turbullon ujërat

para 6 muajve - Klan

Derbi Madonnina turbullon ujërat Inzaghi ‘makth’ për Milanin, Pioli shmang fajet, zhgënjen Napoli Fitorja në derbin e Milanos ka rritur entuziasmin në kampin e Interit. Trajneri Simone Inzagi theksoi se...

Pioli zbulon se çfarë iu thanë drejtuesit e Milanit në dhomat e zhveshjes pas humbjes nga Interi

para 5 muajve - Almakos

Pas humbjes së madhe ndaj Interit, drejtuesit e Milanit iu bashkuan skuadrës në dhomat e zhveshjes. Gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes, Stefano Pioli zbuloi se çfarë thanë ata. Ishte një humbje...

Pioli zbulon se çfarë iu thanë drejtuesit e Milanit në dhomat e zhveshjes pas humbjes nga Interi

para 5 muajve - Redaksia

Pas humbjes së madhe ndaj Interit, drejtuesit e Milanit iu bashkuan skuadrës në dhomat e zhveshjes. Gjatë konferencës së tij për shtyp pas ndeshjes, Stefano Pioli zbuloi se çfarë thanë ata. Ishte një humbje...

Situatë aspak e qetë te Milani, drejtuesit i kërkojnë llogari Piolit

para 6 muajve - Koha.mk

Milani ka dalë kokulur pas derbit të djeshëm ndaj Interit, pasi humbja 5-1 lë pak vend për koment. Kuqezinjtë ishin dukshëm inferiorë ndaj zikaltërve në këtë sfidë dhe kjo qartësisht nuk ka lënë shije...

Milan i ri, probleme të vjetra – nënshkrimet e verës luftojnë në derbin kundër Interit

para 5 muajve - Almakos

Ndihma e transferimeve të reja nuk i ka mjaftuar AC Milanit pasi humbi derbin 5-1 kundër Interit mbrëmë. Siç thuhet në gazetat e sotme, ata thjesht u plasën nën presionin e derbit. Stefano Pioli dhe njerëzit...

Pesë derbi të humbur dhe e njëjta qasje e butë, Milan pëson gjithmonë gola ...

para 6 muajve - BalkanWeb

Tridhjetë sekonda për të kuptuar se si do të përfundonte. Derbi i Milanos ofroi një spektakël edhe para fillimit: nga koreografitë, me ngacmimet e pashmangshme, të përgatitura nga dy këndet, pastaj radha...

Pioli refuzon t’u kërkojë falje tifozëve pas humbjes turpëruese në derbin ndaj Interit

para 6 muajve - Zeri

Milani ka humbur pesë derbi radhazi kundër rivalit lokal, Interit, duke shënuar një gol dhe duke pësuar 12 sosh. Megjithatë, Stefano Pioli refuzoi t’u kërkonte falje tifozëve pas humbjes të mbrëmshme me...

Newcastle nuk ngopet vetëm me Tonalin, po e transferojnë një tjetër yll nga Milani për shifrën rekorde

para 6 muajve - OraInfo

Nuk mbaron me Tonalin: Newcastle transferon një tjetër yll nga Milani për shifrën rekorde. Nuk mbaron me Tonalin, Newcastle përsëri për shopping te Milani. Merkaton e shkuar ndodhi e papritura me Sandro...

Pas derbit, plas te MIlani

para 6 muajve - OraInfo

Plas te Milani pas derbit, përplasje mes. Interi kompletoi një vit perfekt në aspektin e derbit ndaj Milanit, pasi fitoi të 5 përballjet e 2023-shit, dy prej të cilave në kampionat, dy në Champions League...

“Inter një makineri”, ish-trajneri i Italisë: Milani funksionon vetëm kur ka hapësira në fushë

para 6 muajve - GazetaBlic

Inter mori një fitore të madhe në derbi ndaj Milanit duke i mposhtur kuqezinjtë me shifrat 5-1. Zikaltërit e trajnerit Simone Inzaghi u shfaqën të pamëshirshëm dhe shumë konkretë në fushë duke i lënë shumë...

Drejtuesit e Milanit i kërkojnë llogari Piolit për humbjen

para 6 muajve - Shenja

Milani ka dalë kokulur pas derbit të djeshëm ndaj Interit, pasi humbja 5-1 lë pak vend për koment. Kuqezinjtë ishin dukshëm inferiorë ndaj zikaltërve në këtë sfidë dhe kjo qartësisht nuk ka lënë shije...

Situatë aspak e qetë te Milani një ditë pas turpërimit në derbi

para 6 muajve - Bota Sot

Milani ka dalë kokulur pas derbit të djeshëm ndaj Interit, pasi humbja 5-1 lë pak vend për koment. Kuqezinjtë ishin dukshëm inferiorë ndaj zikaltërve në këtë sfidë dhe kjo qartësisht nuk ka lënë shije...

Situatë aspak e qetë te Milani një ditë pas turpërimit në derbi, drejtuesit i kërkojnë llogari Piolit

para 6 muajve - Panorama

Milani ka dalë kokulur pas derbit të djeshëm ndaj Interit, pasi humbja 5-1 lë pak vend për koment. Kuqezinjtë ishin dukshëm inferiorë ndaj zikaltërve në këtë sfidë dhe kjo qartësisht nuk ka lënë shije...

Trajneri i Milanit refuzon t’u kërkojë falje tifozëve pas humbjes turpëruese në derbin ndaj Interit

para 6 muajve - Almakos

Pioli refuzon t’u kërkojë falje tifozëve pas humbjes turpëruese në derbin ndaj Interit. Milani ka humbur pesë derbi radhazi kundër rivalit lokal, Interit, duke shënuar një gol dhe duke pësuar 12 sosh....

Inzaghi: Treguam forcën ndaj Milanit

para 6 muajve - Epoka e Re

Interi zhvilloi një ndeshje fantastik në derbi sot. Zikaltërit mundën 5-1 kuqezinjtë. Pas 90 minutësh është shfaqur i lumtur për mediat trajneri i zikaltërve, Simone Inzaghi. “Është një shenjë që doja,...

Pioli refuzon t’u kërkojë falje tifozëve pas humbjes turpëruese në derbin ndaj Interit

para 6 muajve - Gazeta Express

Milani ka humbur pesë derbi radhazi kundër rivalit lokal, Interit, duke shënuar një gol dhe duke pësuar 12 sosh. Megjithatë, Stefano Pioli refuzoi t’u kërkonte falje tifozëve pas humbjes të mbrëmshme me...

Frattesi si Totti, gjesti për Krunic në derbi bëhet viral

para 6 muajve - RTSH

Vazhdon momenti magjik për Davide Frattesin. Pas dopietës në kombëtare që mposhti Ukrainën, mesfushori i Interit ishte një nga protagonistët e derbit, të cilin zikaltërit e fituan me rezultatin 5-1. Mesfushori,...

“Inter një makineri”, ish-trajneri i Italisë: Milani funksionon vetëm kur ka hapësira në fushë

para 6 muajve - SuperSport

Inter mori një fitore të madhe në derbi ndaj Milanit duke i mposhtur kuqezinjtë me shifrat 5-1. Zikaltërit e trajnerit Simone Inzaghi u shfaqën të pamëshirshëm dhe shumë konkretë në fushë duke i lënë shumë...

Pas derbit, plas te MIlani

para 6 muajve - Almakos

Plas te Milani pas derbit, përplasje mes. Interi kompletoi një vit perfekt në aspektin e derbit ndaj Milanit, pasi fitoi të 5 përballjet e 2023-shit, dy prej të cilave në kampionat, dy në Champions League...

Frattesi si Totti ndaj Juventus, i kujton numrin e golave milanistëve

para 6 muajve - SuperSport

Inter turpëroi Milanin në derbin e luajtur në San Siro teksa zikaltërit mposhtën kuqezinjtë me shifrat 5-1. Pjesë e listës së golashënuesve ishte edhe Davide Frattesi. Mesfushori erdhi nga stoli, por pati...

‘Shuplaka’ lë me pasoja Stefano Piolin: Topin në katër minutat e para e mbajtëm ne

para 6 muajve - Lexo

Interi mundi 5-1 Milanin në Serie A. Për ndeshjen e pestë radhazi kuqezinjtë humbasin në derbi, ndërsa pas “shuplakës” trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka habitur me deklaratën. “Në katër minutat e para...

Inter e deklason Milanin në derbin e Serie A

para 6 muajve - Redaksia

Pesë copa n’kajmak, Interi shumë i fortë për Milanin Interi është fitues i Derbit të Madoninës. Zikaltërit kanë mposhtur Milanin me rezultat 5-1 në ndeshjen e javës së pestë të Serie A. Golat për Interin...

Inter 5-1 Milan: Tri gjërat që nuk u panë në televizion – Telegrafi

para 6 muajve - Revista

Interi ka mposhtur me rezultat të thellë 5-1 Milanin, në derbin i cili u zhvillua sot në “San Siro”. Henrikh Mkhitaryan shënoi dy herë, ndërsa nga një gol shtuan Marcus Thuram, Hakan Calhangolu dhe Davide...

Inter 5-1 Milan: Tri gjërat që nuk u panë në televizion

para 6 muajve - Telegrafi

Interi ka mposhtur me rezultat të thellë 5-1 Milanin, në derbin i cili u zhvillua sot në “San Siro”. Henrikh Mkhitaryan shënoi dy herë, ndërsa nga një gol shtuan Marcus Thuram, Hakan Calhangolu dhe Davide...

Inter shkatërron Milanin në derbi

para 6 muajve - Ina

Interi ka shkatërruar në derbi 5-1 Milanin. Zikaltërit ishin perfekt dhe diktuan lojën nga fillimi deri në fund. Interi e mbylli pjesën e parë në avantazh të dy golave, ku shënuan Mkitarian dhe Thuram....

“Derby della Madonina” Interi “vetëm” 5 copa Milanit

para 6 muajve - Parrotlla

Interi ka shënuar fitore ndaj Milanit me rezultat 5-1 në “Derby della Madonina” në kuadër të javës së katër të Serie A. Ndeshja filloi fuqishëm me Interit që kaloi në epërsi që në start. Ishte Henrikh...

Inzaghi shprehet i lumtur për fitoren në derbi, thur lavde për paraqitjene ekipit të tij

para 6 muajve - Lapsi

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi është prononcuar për media pas fitores spektakolare që ekipi i tij arriti në derbi ndaj Milanit . Tekiku italian tha se ende i pret një rrugë e gjatë përpara, dhe se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK