Diar Vokrri, futbollisti i xhiros

para 2 jave - Koha.net

Futbollisti i Llapit, Diar Vokrri, është shpallur më i miri i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës. Përzgjedhjen pas çdo xhiroje kampionale e bën Federata e Futbollit e Kosovës, përkatësisht një komision...

Futbollisti i Llapit zgjedhet “Ylli i javës” në Superligë

para 2 jave - RTV 21

Çmimi “Ylli i javës” për javën e 19-të, në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të Llapit, Diar Vokrri. Vokrri gjatë gjithë ndeshjes Drita-Llapi pati paraqitje të shkëlqyeshme në fazën defanzive,...

Diar Vokrri, ylli i javës në Superligë

para 2 jave - Gazeta Express

Diar Vokrri është zgjedhur futbollisti më i mirë i javës në Superligën e futbollit. Futbollisti llapjan shkëlqeu në derbin me Dritën duke bërë paraqitje solide në fazën defanzive, por kontribuoi edhe në...

Futbollisti i Llapit zgjedhet “Ylli i javës” në Superligë

para 2 jave - Bota Sot

Çmimi “Ylli i javës” për javën e 19-të, në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të Llapit, Diar Vokrri. Vokrri gjatë gjithë ndeshjes Drita-Llapi pati paraqitje të shkëlqyeshme në fazën defanzive,...

Diar Vokrri më i miri i xhiros së 19-të në Albi Mall Superligë

para 2 jave - Telegrafi

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 19-të, të parën në stinorin pranveror, në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Diar Vokrri “Ylli i Javës”

para 2 jave - RTK

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 19-të, të parën në stinorin pranveror, në elitën e futbollit tonë, i ka...

Futbollisti i Llapit zgjedhet “Ylli i javës” në Superligë

para 2 jave - ATV Live

Çmimi “Ylli i javës” për javën e 19-të, në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të Llapit, Diar Vokrri. Vokrri gjatë gjithë ndeshjes Drita-Llapi pati paraqitje të shkëlqyeshme në fazën defanzive,...

Futbollisti i Llapit zgjedhet “Ylli i javës” në Superligë

para 2 jave - Pressonline

Çmimi “Ylli i javës” për javën e 19-të, në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të Llapit, Diar Vokrri. Vokrri gjatë gjithë ndeshjes Drita-Llapi pati paraqitje të shkëlqyeshme në fazën defanzive,...

Diar Vokrri, ‘Ylli i javës’ në Superligë

para 2 jave - Epoka e Re

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 19-të, të parën në stinorin pranveror, në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Ballkani rikthehet me fitore dhe “arratiset” në krye, fiton edhe Prishtina

para 2 jave - Klix

Ballkani rikthehet me fitore në kampionat, teksa suharekasit mposhtën në transfertë me rezultatin 3-0, Lirinë. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja e hapën llogarinë në minutën e 22 me Halilin, ndërsa në...

Ballkani rikthehet me fitore dhe “arratiset” në krye, fiton edhe Prishtina

para 2 jave - Top Channel

Ballkani rikthehet me fitore në kampionat, teksa suharekasit mposhtën në transfertë me rezultatin 3-0, Lirinë. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja e hapën llogarinë në minutën e 22 me Halilin, ndërsa në...

Blesa - i lumtur që shënoi për Prishtinën: Kjo fitore ishte shumë e rëndësishme

para 2 jave - Bota Sot

Fituesi i Superkupës së Kosovës, Prishtina, e ka filluar për mrekulli pjesën e dytë të kampionatit, duke i shkaktuar humbje me rezultat 2:0 Feronikelit 74 në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan. Futbollisti...

Ballkani rikthehet me fitore dhe “arratiset” në krye, fiton edhe Prishtina

para 2 jave - SuperSport

Ballkani rikthehet me fitore në kampionat, teksa suharekasit mposhtën në transfertë me rezultatin 3-0, Lirinë. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja e hapën llogarinë në minutën e 22 me Halilin, ndërsa në...

Ballkani tregon forcën në Prizren, fiton edhe Prishtina

para 2 jave - RTSH

Janë luajtur ditën e sotme tre takime që kanë mbyllur javën e 19-të të kampionatit kosovar të futbollit. Kryesuesit e Ballkanit nuk gabojnë në transfertën përballë Lirisë dhe fitojnë në Prizren me rezultatin...

Mbyllen ndeshjet e Superligës, kështu duket tabela

para 2 jave - Reporteri

Tashmë kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 19-të të elitës së futbollit tonë, të parat në stinorin pranveror. Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani e nis me fitore mbrojtjen e titullit duke mundur...

Lirisë nuk i ndihmojnë as transferimet e reja as përkrahja e tifozëve, Ballkani triumfon në Prizren

para 2 jave - Indeks online

Ballkani e ka nisur me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës. Kampioni në fuqi dhe lideri aktual, shënoi fitore në udhëtim ndaj Lirisë, me rezultat 3-0, shkruan IndeksOnline. Skuadra e Ilir...

Kjo është tabela në Superligën e Kosovës pas xhiros së 19-të

para 2 jave - Indeks online

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme të xhiros së 19-të në AlbiMall Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Ballkani ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Lirisë, me rezultat 3-0, shkruan IndeksOnline....

Ballkani fiton me lehtësi në udhëtim te Liria

para 2 jave - Pressonline

Ballkani e ka nisur për mrekulli stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka marrë fitore në Prizren përballë Lirisë me rezultat 0-3. Kampioni në fuqi e nisi më mirë ndeshjen, kur në minutën e 22-të...

Dukagjini fiton me rikthim ndaj Malishevës

para 2 jave - Telegrafi

Dukagjini e ka nisur me fitore stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Malishevën me rikthim me rezultat 2-1. Ishte skuadra mysafire e cila kaloi e para në epërsi falë super talentit...

Ballkani, Prishtina dhe Dukagjini regjistrojnë fitore në ndeshjet e para të stinorit pranveror

para 2 jave - Gazeta Express

Është përmbyllur java e 19-të në Superligën e Kosovës, pas tri ndeshjeve të zhvilluara sot. Kjo ishte edhe java hapëse e stinorit pranveror. Ballkani regjistroi fitore në udhëtim ndaj Lirisë, ashtu si...

Ballkani, Prishtina dhe Dukagjini i marrin pikët e plota

para 2 jave - Klan Kosova

Ballkani, ka arritur që t’i marrë pikët e plota në udhëtim në Prizren. Kampioni aktual i Kosovës në futboll, e ka mposhtur Lirinë me rezultat 0:3. Golat për skuadrën nga Suhareka i realizuan, Gentrit Halili,...

Dukagjini fiton me përmbysje ndaj Malishevës

para 2 jave - Indeks online

Dukagjini ka shënuar fitore të rëndësishme në javën e 19-të të Superligës. Në ndeshjen e parë të sezonit pranveror, skuadra nga Klina ka fituar me përmbysje si nikoqire e Malishevës, me rezultat 2-1, shkruan...

Ballkani fiton me lehtësi në udhëtim te Liria, vazhdon i vetëm kryesimin

para 2 jave - Telegrafi

Ballkani e ka nisur për mrekulli stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka marrë fitore në Prizren përballë Lirisë me rezultat 0-3. Kampioni në fuqi e nisi më mirë ndeshjen, kur në minutën e 22-të...

Prishtina merr një fitore komode ndaj Feronikelit ’74

para 2 jave - Telegrafi

Prishtina e ka nisur për mrekulli sezonin pranveror duke shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Feronikelit ’74, në kuadër të xhiros së 19-të në elitën e futbollit kosovar. Ndeshja e cila u zhvillua në stadiumin...

Lirisë nuk i ndihmojnë as transferimet e reja as përkrahja e tifozëve, Ballkani triumfon në Prizren

para 2 jave - Indeks online

Ballkani e ka nisur me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës. Kampioni në fuqi dhe lideri aktual, shënoi fitore në udhëtim ndaj Lirisë, me rezultat 3-0, shkruan IndeksOnline. Skuadra e Ilir...

Prishtina e nis me fitore sezonin pranveror, mposht Feronikelin ’74

para 2 jave - Indeks online

Skuadra e Prishtinës po vazhdon me formë fantastike, ku e nisi me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës. Skuadra nga kryeqyteti triumfoi si nikoqire e Feronikelit ’74, me rezultat 2-0, shkruan...

Ballkani, Prishtina dhe Dukagjini e nisin me fitore

para 2 jave - RTK

Kanë përfunduar tri ndeshjet e fundit të javës së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullit të kampionit, duke mundur Lirinë, me rezultat 0-3, të dielën...

Ballkani, Prishtina dhe Dukagjini nisin mbarë stinorin pranveror, regjistrojnë fitore

para 2 jave - Zeri

Kanë përfunduar tri përballjet e Albi Mall Superligës të vlefshme për xhiron e 19-të. Ballkani ka fituar me rezultat bindës ndaj Lirisë në udhëtim. Skuadra e Ilir Dajës triumfoi me rezultat 3-0 në stadiumin...

Mbyllen ndeshjet e Superligës, kështu duket tabela

para 2 jave - RTK

Tashmë kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 19-të të elitës së futbollit tonë, të parat në stinorin pranveror. Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani e nis me fitore mbrojtjen e titullit duke mundur...

Dukagjini fiton me rikthim ndaj Malishevës

para 2 jave - GazetaBlic

Dukagjini e ka nisur me fitore stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Malishevën me rikthim me rezultat 2-1. Ishte skuadra mysafire e cila kaloi e para në epërsi falë super talentit...

Dukagjini fiton me rikthim ndaj Malishevës

para 2 jave - Pressonline

Dukagjini e ka nisur me fitore stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Malishevën me rikthim me rezultat 2-1. Ishte skuadra mysafire e cila kaloi e para në epërsi falë super talentit...

Dukagjini fiton me përmbysje ndaj Malishevës

para 2 jave - Bota Sot

Dukagjini i Klinës i afrohet pozitës së katërt. Skuadra nga Klina ka shënuar fitore me përmbysje me rezultat 2:1 ndaj Malishevës, në takimin e javës së 19-të të elitës së futbollit të Kosovës. Mysafirët...

Ballkani tregon forcën e kampionit ndaj Lirisë në Prizren

para 2 jave - Bota Sot

Nuk ka shaka me kampionin në fuqi Ballkanin e Therandës. Therandasit treguan forcën ndaj Lirisë në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, duke shënuar fitore me rezultat 3:0, në takimin e javës së 19-të...

Prishtina me pikë të plota në Lipjan

para 2 jave - Bota Sot

Prishtina e ka nisur me fitore pjesën e dytë të kampionatit. Bardhekaltrit shënuan fitore me rezultat 2:0 ndaj Feronikelit 74, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan. Autorët e...

Prishtina po udhëheq 1:0 ndaj Feronikeli 74

para 2 jave - Koha.net

Prishtina po udhëheq 1:0 ndaj Feronikeli 74, pas pjesës së parë të ndeshjes që po zhvillohet në Lipjan. Ndeshja i takon xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll ndërsa Prishtina është vendase....

Hazrollaj shënon për avantazhin e Malishevës në Klinë

para 2 jave - Koha.net

Dukagjini e Malisheva po përballen në Klinë në kuadër të xhiros së parë të stinorit pranveror të kampionatit të Kosovës në futboll. Ndonëse vendasit shfaqën më shumë në pjesën e parë, me epërsi prej 1:0...

Ballkani në epërsi pas pjesës së parë

para 2 jave - Koha.net

Ballkani po udhëheq 1:0 pas pjesës së parë të ndeshjes në Prizren. Liria e Ballkani po përballen në kuadër të xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll. Është xhiroja e parë e stinorit pranveror....

Prishtina e nis me fitore sezonin pranveror, mposht Feronikelin ’74

para 2 jave - Infokusi

Skuadra e Prishtinës po vazhdon me formë fantastike, ku e nisi me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës. Jalen Blesa i dha epërsinë bardhekaltërve në minutën e 22-të. Pjesa e parë u mbyll me...

Ballkani, Prishtina dhe Malisheva po fitojnë pas pjesëve të para

para 2 jave - Gazeta Express

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet e fundit të javës së 19-të në Superligën e Kosovës. Ballkani e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 0:1 ndaj Lirisë në “Përparim Thaçi”, shkruan Gazeta...

Mbyllen pjesët e para: Ballkani, Prishtina dhe Malisheva në epërsi

para 2 jave - Zeri

Kanë përfunduar pjesët e para të tri përballjeve të Albi Mall Superligës. Ballkani është në epërsi minimale 1-0 ndaj Lirisë në Prizren. Në avantazh është Prishtina po me rezultat minimal 1-0 ndaj Feronikelit...

Ballkani fiton me lehtësi në udhëtim te Liria, vazhdon i vetëm kryesimin

para 2 jave - Gazeta10

Ballkani e ka nisur për mrekulli stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka marrë fitore në Prizren përballë Lirisë me rezultat 0-3. Kampioni në fuqi e nisi më mirë ndeshjen, kur në minutën e 22-të...

Prishtina merr një fitore komode ndaj Feronikelit ’74

para 2 jave - Gazeta10

Prishtina e ka nisur për mrekulli sezonin pranveror duke shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Feronikelit ’74, në kuadër të xhiros së 19-të në elitën e futbollit kosovar. Ndeshja e cila u zhvillua në stadiumin...

Dukagjini fiton me rikthim ndaj Malishevës

para 2 jave - Gazeta10

Dukagjini e ka nisur me fitore stinorin pranveror në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Malishevën me rikthim me rezultat 2-1. Ishte skuadra mysafire e cila kaloi e para në epërsi falë super talentit...

Ballkani, Prishtina dhe Dukagjini regjistrojnë fitore në ndeshjet e para të stinorit pranveror

para 2 jave - Ekonomia Online

Është përmbyllur java e 19-të në Superligën e Kosovës, pas tri ndeshjeve të zhvilluara sot. Kjo ishte edhe java hapëse e stinorit pranveror. Ballkani regjistroi fitore në udhëtim ndaj Lirisë, ashtu si...

Ballkani, Prishtina dhe Dukagjini i marrin pikët e plota

para 2 jave - Epoka e Re

Kampioni në fuqi dhe lideri aktual i Superligës, Ballkani ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Lirisë me rezultat 3-0. Skuadra e Ilir Dajës kishte epërsinë qysh nga minuta e 22-të, kur Gentrit Halili e ka...

Dukagjini dhe Malisheva luajnë vetëm për fitore, formacionet zyrtare

para 2 jave - Telegrafi

Dukagjini dhe Malisheva përballen në kuadër të xhiros së 19-të në Albi Mall Superligë. Është një përballje shumë interesante pasi dy skuadrat kërkojnë të dalin në garat evropiane për sezonin e ardhshëm....

Formacionet zyrtare të tri përballjeve të Superligës

para 2 jave - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të tri ndeshjeve të Superligës të vlefshme për xhiron e 19-të. Liria e pret Ballkanin në Prizren, Prishtina është nikoqire e Feronikelit ‘74 dhe Dukagjini pret Malishevën...

Prishtina dhe Feronikeli ’74 luajnë për fitore, formacionet zyrtare

para 2 jave - Telegrafi

Prishtina dhe Feronikeli ’74 kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Kjo do të jetë ndeshja e parë e stinorit pranveror për...

Superliga vazhdon sot me tri superduele

para 2 jave - RTK

Pas dy ndeshjeve të djeshme Drita-Llapi (0-1) dhe Fushë Kosova-Gjilani (1-1), Superliga e Kosovës në futboll, vazhdon sot me tri ndeshjet e fundit të javës së 19-të. Kampioni në fuqi, Ballkani pjesën e...

Java e 19-të në Superligë mbyllet sot me tri ndeshje interesante

para 2 jave - Gazeta Express

Java e 19-të në Superligën e Kosovës do të mbyllet sot. Këtë të diel në program për t’u zhvilluar janë tri ndeshje, shkruan Gazeta Express. Lideri i Superligës dhe kampioni në fuqi, Ballkani, do të luajë...

Liria-Ballkani, ndeshja kryesore e së dieles në Superligë

para 2 jave - GazetaBlic

Superliga e Kosovës në futboll, të dielen do t’i ketë tri ndeshje në program. Loja kryesore do të zhvillohet në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, ku kampioni aktual Ballkani do të përballet me Lirinë...

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së 19-të, luhet në Prizren, Lipjan dhe Klinë

para 2 jave - Telegrafi

Superliga e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros së 19-të, ku në program janë tre për tu zhvilluar ditën e sotme. Prishtina do të përballet me Feronikelin ’74 në një ndeshje që do të zhvillohet në stadiumin...

Liria-Ballkani, ndeshja kryesore e së dieles në Superligë

para 2 jave - Klan Kosova

Superliga e Kosovës në futboll, të dielen do t’i ketë tri ndeshje në program. Loja kryesore do të zhvillohet në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, ku kampioni aktual Ballkani do të përballet me Lirinë...

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së 19-të, luhet në Prizren, Lipjan dhe Klinë

para 2 jave - Bota Sot

Superliga e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros së 19-të, ku në program janë tre për tu zhvilluar ditën e sotme. Prishtina do të përballet me Feronikelin ’74 në një ndeshje që do të zhvillohet në stadiumin...

Java e 19-të e Superligës, sot dy ndeshje interesante

para 2 jave - Indeks online

Sot do të zhvillohen tre ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar. Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 19-të të AlbiMall Superligës së Kosovës, shkruan IndeksOnline. Në stadiumin Përparim Thaçi”...

Batatina: Fitues s’janë ata që nuk dështojnë asnjëherë, por ata që nuk dorëzohen kurrë

para 2 jave - Gazeta Express

Tahir Batatina ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij zyrtare pas fitores në derbin ndaj Dritës Llapjanët fituan në udhëtim me rezultatin minimal, 0:1, shkruan Gazeta Express. Batatina theksoi se...

Batatina pas fitores ndaj Dritës: Futbollistët janë më meritorët

para 2 jave - Gazeta Express

Tahir Batatina ka përgëzuar futbollistët e tij pas fitores së sotme në derbin ndaj Dritës. Llapjanët fituan në udhëtim me rezultatin minimal, 0:1, shkruan Gazeta Express. Kjo përballje i takoi javës së...

Batatina i lumtur me fitoren ndaj Dritës, përgëzon futbollistët e Llapit

para 2 jave - Zeri

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina u deklarua i lumtur pas fitores në udhëtim te Drita, por meritat e tri pikëve ua dha futbollistëve të tij. Llapi e nisi sezonin pranveror me një fitore të madhe 1-0 në...

Reagon Batatina: Fitues s’janë ata njerëz që nuk dështojnë asnjëherë por ata të cilët nuk dorëzohen kurrë

para 2 jave - Klan Kosova

Llapi ka shënuar fitore në udhëtim te Drita, me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll. Pas fitores është deklaruar trajneri Tahir Batatina, i cili theksoi...

Tahir Batatina merr frymë më lehtë, ka një porosi

para 2 jave - Bota Sot

Kryetrajneri i Llapit të Podujevës, Tahir Batatina, ndihet sikur në qiellin e shtatë me fitoren në derbin e javës së 19-të të elitës së futbollit të Kosovës, për faktin se ka përforcuar edhe më shumë hapin...

Tabela në Superligën e Kosovës pas dy ndeshjeve të sotme të javës së 19-të

para 2 jave - Indeks online

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të xhiros së 19-të në AlbiMall Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra e Llapit ka fituar derbin ndaj Dritës, me rezutat 0-1, shkruan IndeksOnline. Në ndeshjen tjetër...

Batatina përgëzon futbollistët për fitoren ndaj Dritës

para 2 jave - Koha.net

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë pas ndeshjes së fituar ndaj Dritës se futbollistët janë meritorët për këtë fitore të madhe. Llapi shënoi fitore të rëndësishme në garën për titull, duke mposhtur...

Batatina i lumtur me fitoren ndaj Dritës, përgëzon futbollistët e Llapit

para 2 jave - Telegrafi

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina u deklarua i lumtur pas fitores në udhëtim te Drita, por meritat e tri pikëve ua dha futbollistëve të tij. Llapi e nisi sezonin pranveror me një fitore të madhe 1-0 në...

Llapi i fortë për Dritën, Gjilani lëshon pikë edhe kundër Fushë Kosovës

para 2 jave - RTV 21

Kanë përfunduar dy ndeshjet hapëse të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin me bari sintetik në Gjilani,...

Derbi i mbijetesës, Fushë Kosova dhe Gjilani ndahen me barazim

para 2 jave - Indeks online

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e javës së 19-të mes Fushë Kosovës dhe Gjilanit. Rezultati përfundimtar pas 90 minutave ishte i barabart 1-1, shkruan IndeksOnline. Gjilani shkoi në pushim me epërsi, ku...

Fushë Kosova merr pikë ndaj Gjilanit

para 2 jave - Koha.net

Fushë Kosova e ka fituar pikën e parë pas gjashtë humbjeve të njëpasnjëshme, përfshirë Superligën dhe Kupën e Kosovës. Fushë Kosova të shtunën në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, barazoi 1:1 me Gjilanin....

Gjilani bie në fund, barazon me Fushë Kosovën

para 2 jave - Telegrafi

Gjilani nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fushë Kosova në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Dy ekipet e zonës së rrezikshme e kanë nisur me...

Llapi e Gjilani shkojnë në pushim me epërsi ndaj Dritës e Fushë Kosovës

para 2 jave - Indeks online

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të javës së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll. Në derbin e javës, Llapi ka shkuar në pushim me epërsi 1-0 si mysafire e Dritës, shkruan IndeksOnline....

Llapi e nis me fitore sezonin pranveror, fiton derbin ndaj Dritës

para 2 jave - Indeks online

Llapi e ka nisur me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës. Skuadra nga Podojuva e ka fituar derbin e javës së 19-të, duke e mposhtur në udhëtim Dritën, me rezultat minimal 1-0, shkruan IndeksOnline....

Llapi e fiton derbin ndaj Dritës, Gjilani barazon me Fushë Kosovën

para 2 jave - Gazeta Express

Janë zhvilluar sot dy ndeshjet e para të javës së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll, që e hapën zyrtarisht stinorin pranveror. Derbi i madh i kësaj jave i takoi Llapit, që në udhëtim e mposhti Dritën...

Llapi fiton derbin ndaj Dritës

para 2 jave - Klan Kosova

Llapi ka shënuar fitore në udhëtim te Drita, me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll. Golin e vetëm për skuadrën e drejtuar nga Tahir Batatina e realizoi...

Kampionati i Kosovës/ Llapi fiton në transfertë, ndalet Gjilani

para 2 jave - Syri

Pas pushimeve dimërore, rikthehet të luhet kampionati i Kosovës. Llapi ia doli të fitojë në transfertën ndeshjen e javës së 20 ndaj Dritës. Për miqtë rezultoi vendimtar goli i Ramadanit në minutën e katërt...

Llapi në epërsi pas pjesës së parë në derbin ndaj Dritës

para 2 jave - Koha.net

Llapi dhe Gjilani kanë krijuar epërsi prej një goli në 45 minutat e para të ndeshjeve të xhiros së 19-të të elitës së futbollit të Kosovës. Pas ndeshjeve të Kupës së Kosovës në fundjavën e kaluar, këto...

Llapi e nis me fitore sezonin pranveror, fiton derbin ndaj Dritës

para 2 jave - Indeks online

Llapi e ka nisur me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës. Skuadra nga Podojuva e ka fituar derbin e javës së 19-të, duke e mposhtur në udhëtim Dritën, me rezultat minimal 1-0, shkruan IndeksOnline....

Llapi fiton ndaj Dritës, Gjilani barazon me Fushë Kosovën

para 2 jave - Zeri

Kanë përfunduardy ndeshjet e Albi Mall Superligës në kuadër të xhiros së 19-të. Llapi e ka nisur për mrekulli edicionin pranveror në Albi Mall Superligë, teksa ka marrë fitore spektakolare në udhëtim te...

Rikthehet kampionati i Kosovës/ Llapi fiton në transfertë, ndalet Gjilani

para 2 jave - SuperSport

Pas pushimeve dimërore, rikthehet të luhet kampionati i Kosovës. Llapi ia doli të fitojë në transfertën ndeshjen e javës së 20 ndaj Dritës. Për miqtë rezultoi vendimtar goli i Ramadanit në minutën e katërt...

Llapi fiton ndaj Dritës, Gjilani barazon me Fushë Kosovën

para 2 jave - Zeri

Kanë përfunduardy ndeshjet e Albi Mall Superligës në kuadër të xhiros së 19-të. Llapi e ka nisur për mrekulli edicionin pranveror në Albi Mall Superligë, teksa ka marrë fitore spektakolare në udhëtim te...

Kështu duket tabela e Superligës pas dy ndeshjeve të sotme

para 2 jave - RTK

Pas dy ndeshjeve të para të javës së 19-të në elitën e futbollit tonë, tashmë edhe tabela vjen me disa ndryshime. Llapi me fitoren në udhëtim tek Drita (0-1), tashmë ka vetëm tri pikë më pak se lideri...

Llapi e nisi me fitore, Fushë Kosova dhe Gjilani ndajnë pikët

para 2 jave - RTK

Janë mbyllur dy ndeshjet e para të javës së 19-të, të parat në sezonin pranveror. Llapi e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme pjesën e dytë të garave, duke e mposhtur Dritën në udhëtim, me rezultat...

Llapi mposht Dritën, merr tre pikë të arta nga udhëtimi në Gjilan

para 2 jave - Telegrafi

Llapi e ka nisur për mrekulli edicionin pranveror në Albi Mall Superligë, teksa ka marrë fitore spektakolare në udhëtim te Drita me rezultat minimal 0-1. Vetëm pas pesë minutash lojë mysafirët nga Podujeva...

Batatina i lumtur pas fitores ndaj Dritës: E shoh futbollin pak më ndryshe se trajnerët e tjerë

para 2 jave - GazetaBlic

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës. Skuadra e Llapit ka siguruar një fitore me shumë vlerë ndaj Dritës, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte...

Llapi e fillon edicionin pranveror me fitore të madhe ndaj Dritës

para 2 jave - GazetaBlic

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës. Skuadra e Llapit ka siguruar një fitore me shumë vlerë ndaj Dritës, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte...

Fushë Kosova dhe Gjilani ndahen në paqe

para 2 jave - Klan Kosova

Gjilani dhe Fushë Kosova kanë barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll. Të parët në epërsi kaluan mysafirët me anë të Senad Jaroviq në minutën e 40′, me...

Pjesa e parë: Llapi në epërsi ndaj Dritës, Gjilani po fiton përballë Fushë Kosovës

para 2 jave - Gazeta Express

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës në futboll. Në derbin e javës së 19-të, Llapi po avancon 0:1 në udhëtim ndaj Dritës, shkruan Gazeta Express. Goli i vetëm i ndeshjes...

Llapi shtang Dritën në Gjilan

para 2 jave - Bota Sot

Llapi i Podujevës ka arritur pikë të plota në takimin e javës së 19-të elitës së futbollit të Kosovës. Llapjanët shënuan fitore me rezultat 1:0 ndaj Dritës vendase në derbin e javës. Skuadra nga Gjilani...

Fushë Kosova barazon me Gjilanin

para 2 jave - Bota Sot

Fushë Kosova e nisi jo edhe mirë pjesën e dytë të kampionatit, duke barazuar në cilësinë e vendasit, me rezultat 1:1 me Gjilanin, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan. Në minutën...

Llapi e fiton derbin me Dritën dhe i afrohet Ballkanit, Fushë Kosova e Gjilani ndahen baraz

para 2 jave - Pressonline

Llapi e ka fituar derbin e xhiros së 19-të të Superligës, të parën për sezonin pranveror, përforcon pozitën e dytë dhe i afrohet në vetëm tri pikë vendit të parë. Llapjanët të shtunën mposhtën Dritën në...

Drita – Llapi, Fushë Kosova – Gjilani/ Rezultatet pas pjesëve të para

para 2 jave - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës. Llapi është në avantazh ndaj Dritës pas 45 minutave të parë, 0 me 1, shkruan GazetaBlic Sport. Arbnor Ramadani shënoi golin e vetëm...

Llapi e Gjilani shkojnë në pushim me epërsi ndaj Dritës e Fushë Kosovës

para 2 jave - Indeks online

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të javës së 19-të të Superligës së Kosovës në futboll. Në derbin e javës, Llapi ka shkuar në pushim me epërsi 1-0 si mysafire e Dritës, shkruan IndeksOnline....

Batatina: Fitues s’janë ata njerëz që nuk dështojnë asnjëherë por ata të cilët nuk dorëzohen kurrë

para 2 jave - Epoka e Re

Llapi ka shënuar fitore në udhëtim te Drita, me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll. Pas fitores është deklaruar trajneri Tahir Batatina, i cili theksoi...

Llapi në epërsi ndaj Dritës, Fjilani shënon në Lipjan

para 2 jave - Bota Sot

Llapi i Podujevës po avancon me rezultat 1:0 në konak të Dritës së Gjilanit, në takimin e javës së 19-të elitës së futbollit të Kosovës. Futbollisti Arbnor Ramadani ka shënuar në minutën e 4-të pas asistimit...

Mbyllen pjesët e para: Llapi në epërsi ndaj Dritës, Gjilani po fiton përballë Fushë Kosovës

para 2 jave - Zeri

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës në futboll. Në derbin e javës së 19-të, Llapi po avancon 0:1 në udhëtim ndaj Dritës. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e katërt,...

Llapi në epërsi ndaj Dritës, Gjilani shënon në Lipjan

para 2 jave - Bota Sot

Llapi i Podujevës po avancon me rezultat 1:0 në konak të Dritës së Gjilanit, në takimin e javës së 19-të elitës së futbollit të Kosovës. Futbollisti Arbnor Ramadani ka shënuar në minutën e 4-të pas asistimit...

Fushë Kosova dhe Gjilani ndahen në paqe

para 2 jave - Epoka e Re

Gjilani dhe Fushë Kosova kanë barazuar me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 19-të në Superligën e Kosovës në futboll. Të parët në epërsi kaluan mysafirët me anë të Senad Jaroviq në minutën e 40′, me...

Fushë Kosova merr pikë ndaj Gjilanit

para 2 jave - Gazeta10

Fushë Kosova e ka fituar pikën e parë pas gjashtë humbjeve të njëpasnjëshme, përfshirë Superligën dhe Kupën e Kosovës. Fushë Kosova të shtunën në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, barazoi 1:1 me Gjilanin....

Llapi fiton derbin ndaj Dritës në Gjilan

para 2 jave - Gazeta10

Llapi e ka fituar ndeshjen e parë të elitës së futbollit të Kosovës në stinorin pranveror. Llapjanët të shtunën mposhtën Dritën në derbin e xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës me rezultatin 1:0. Golin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK