Alonso: Xhaka është luftëtar i vërtetë

para 2 jave - Koha.mk

Granit Xhaka ishte fitues i madh i ndeshjes së Bayer Leverkusenit me Bayernin. Leverkuseni fitoi 3:0, ndërsa Xhaka shkëlqeu si zakonisht. Me fitoren e së shtunës, Bayer Leverkuseni ka bërë hap të rëndësishëm...

Mediat gjermane, Murinjo mëson gjuhën gjermane për drejtuar bavarezët

para 2 jave - Alsat-M

Hoze Murinjo pritet të jetë pasues i Tomas Tushellit te Bajern Munihu. Sipas informacioneve të “Bild”-it, portugezi ka nisur të mësojë gjuhën gjermane. Murinjo do të kishte një motiv edhe më të madh për...

Thomas Tuchel rrezikon shkarkimin, Mourinho i vetofrohet Bayern-it

para 2 jave - Syri

Pasi ka punuar në Angli, Spanjë dhe Itali, një nga gjërat e pakta që Jose Mourinho ende nuk e ka në biografinë e tij është një pozicion në një ekip gjerman, diçka që sipas ‘Bild’ nuk përjashtohet plotësisht....

Thomas Tuchel në “fije të perit”, Jose Mourinho “flirton” me Bayern Munchen

para 2 jave - BalkanWeb

Situata te Bajerni i Mynihut nuk është aspak e mirë pas humbjes me rivalët e Leverkusen. Bavarezët tashmë janë 5 pikë pas vendit të parë dhe shanset për të mbrojtur titullin janë zvogëluar. Tifozët bavarezë...

Tifozët e Bajernit para qendrës sportive në Munih: “Tuchel raus”

para 2 jave - Alsat-M

Situata te skuadra e Bajern Munihu nuk duket aspak e qetë. Tifozët e ekipit bavarez kanë protestuar pas disfatës së fundit në kampionat, në përballjen direkte për titullin ndaj Bajer Leverkuzenit. Pas...

Leverkuseni s’ia lëshon Xabi Alonson Liverpoolit

para 2 jave - Klan Kosova

Drejtori i Bayer Leverkusenit, Simon Rolfes, ka insistuar që Xabi Alonso do të mbetet te klubi gjerman edhe pas verës. Spanjolli po e bën namin në Bundesligë duke e mbajtur Leverkusenin në vendin e parë...

Mourinho në Bundesliga? Gazetari jep lajmin e bujshëm: “Special One” po studion gjermanisht

para 2 jave - Bota Sot

Gazetari i njohur i “Bild, Christian Falk, ka konfrimuar se trajneri portugez, që pas shkarkimit nga Roma, ka filluar të studiojë gjuhën gjermane. Falk njihet si një gazetar me informacione të shumta brenda...

Zbulohet arsyeja pse Liverpooli ende nuk ka bërë përpjekje për emërimin e Xabi Alonsos

para 2 jave - Telegrafi

Liverpooli nuk ka bërë ende asnjë përpjekje për të emëruar Xabi Alonso si trajnerin e tyre të ri për të pasuar potencialisht Jurgen Klopp . Sipas Fabrizio Romano, hierarkia e Reds është e informuar mirë...

Mund të marrë drejtimin e Bayernit, gazetari jep lajmin e bujshëm: Mourinho po mëson gjermanisht

para 2 jave - Ora news

E ardhme e bujshme për Jose Mourinhon. Kështu konfirmon gazetari i njohur i Bild, Christian Falk, i cili raporton se trajneri portugez ka nisur të studiojë gjuhën gjermane që prej largimit nga Roma në...

Mourinho drejt Bayernit, e ka për rekord

para 2 jave - Indeks online

Jose Mourinho pritet të jetë pasues i Thomas Tuchel te Bayern Munchen. Sipas informacioneve të Bild, portugezi ka nisur të mësojë gjuhën gjermane. Mourinho do të kishte një motiv edhe më të madh për të...

Mourinho nis ta mësojë gjuhën gjermane, synon stolin e Byernit

para 2 jave - ATV Live

José Mourinho nuk ndalet kurrë. Pas largimit të tij nga Roma, trajneri duket se po përgatit ardhjen e tij të re. Të paktën po përgatitet në rast se do të krijohet mundësia në të ardhmen. Sipas informacioneve...

"Mourinho po studion gjermanisht", gazetari jep lajmin e bujshëm

para 2 jave - Gazeta Tema

E ardhme e bujshme për Jose Mourinhon. Kështu konfirmon gazetari i njohur i Bild, Christian Falk, i cili raporton se trajneri portugez ka nisur të studiojë gjuhën gjermane që prej largimit nga Roma në...

Mou në ekipin e madh gjerman?

para 2 jave - Shqip

E ardhme e bujshme për Jose Mourinhon ka gjasa të jetë në Gjermani. Kështu konfirmon gazetari i njohur i Bild, Christian Falk, i cili raporton se trajneri portugez ka nisur të studiojë gjuhën gjermane...

“Mourinho po studion gjermanisht”, gazetari jep lajmin e bujshëm

para 2 jave - Lexo

E ardhme e bujshme për Jose Mourinhon. Kështu konfirmon gazetari i njohur i Bild, Christian Falk, i cili raporton se trajneri portugez ka nisur të studiojë gjuhën gjermane që prej largimit nga Roma në...

A do të shkarkohet Tuchel? Përgjigjet shefi i Bayernit

para 2 jave - RTK

Shefi i Bayern Munichut, Jan-Christian Dreesen këmbëngul se trajneri Thomas Tuchel nuk do të largohet nga “Alianz Arena”. Humbja e “Bavarezëve” nga Bayer Leverkusen (3-0), raportohet se rrezikon karrigen...

A do ta shkarkojë Bayerni Tuchelin?

para 2 jave - Bota Sot

Humbja nga Bayer Leverkuzeni ka lëkundur ulësen e trajnerit të Bayernit Thomas Tuchel. Madje, gjatë derbit kishte disa tifozë në tribuna që përmes pankartave kërkonin shkarkimin e tij. Por, sipas informacioneve...

“Mourinho po studion gjermanisht”, gazetari jep lajmin e bujshëm

para 2 jave - Zyrtare

E ardhme e bujshme për Jose Mourinhon. Kështu konfirmon gazetari i njohur i Bild, Christian Falk, i cili raporton se trajneri portugez ka nisur të studiojë gjuhën gjermane që prej largimit nga Roma në...

José Mourinho po mëson gjermanisht dhe "i shkel syrin" Bayern Munich...

para 2 jave - Dosja.al

GJERMANI - Pasi ka punuar në Angli, Spanjë dhe Itali, një nga gjërat e pakta që José Mourinho ende nuk e ka në biografinë e tij është një pozicion në një ekip gjerman, diçka që sipas 'Bild' nuk përjashtohet...

“Mourinho po studion gjermanisht”, gazetari jep lajmin e bujshëm

para 2 jave - SuperSport

E ardhme e bujshme për Jose Mourinhon. Kështu konfirmon gazetari i njohur i Bild, Christian Falk, i cili raporton se trajneri portugez ka nisur të studiojë gjuhën gjermane që prej largimit nga Roma në...

Alonso lavdëron sërish Xhakën: Është luftëtar i vërtetë

para 2 jave - Koha.net

Granit Xhaka ishte fitues i madh i ndeshjes së Bayer Leverkusenit me Bayernin. Leverkuseni fitoi 3:0, ndërsa Xhaka shkëlqeu si zakonisht. Me fitoren e së shtunës, Bayer Leverkuseni ka bërë hap të rëndësishëm...

Jose Mourinho lidhet me një rikthim befasues në postin e trajnerit, kësaj radhe te gjiganti i Bundesligës

para 2 jave - Lajm

Sipas raportimeve të mediave gjermane, trajneri i shkarkuar nga Roma, Jose Mourinho, po mëson gjermanisht dhe po përgatitet për të marrë drejtimin e Bayern Munichut. Trajneri u shkarkua nga Roma muajin...

“Zhduku nga këtu” – tifozët e Bayern Munich duan shkarkimin e menjëherëshëm të Thomas Tuchel

para 2 jave - Lajm

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 3-0, ku tifozët bavarez fajtorin kryesor po e konsiderojnë trajnerin Thomas Tuchel. “Aspirinat” e Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve...

Tifozët e Bayernit në “unison”, kërkojnë largimin e trajnerit Tuchel

para 2 jave - Ora news

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

Leverkusen drejt titullit kampion, automatizmat sollën suksesin ndaj Bayern

para 2 jave - Klan

Leverkusen drejt titullit kampion, automatizmat sollën suksesin ndaj Bayern 17 fitore, 4 barazime dhe asnjë humbje, Bayern Leverkusen kryeson bundesligën gjermane dhe është drejt titullit kampion. Suksesi...

Mourinho nis të mësojë gjermanisht, Bayerni një opsion për të ardhmen

para 2 jave - RTK

Pas lamtumirës së tij nga Roma, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet në bankinë. Dhe në të ardhmen e “Special One”, mund të ketë një klub të nivelit lartë në futbollin evropian. Bayern Munich ka...

Jose Mourinho lidhet me një rikthim befasues në postin e trajnerit, kësaj radhe te gjiganti i Bundesligës

para 2 jave - Telegrafi

Sipas raportimeve të mediave gjermane, trajneri i shkarkuar nga Roma, Jose Mourinho, po mëson gjermanisht dhe po përgatitet për të marrë drejtimin e Bayern Munichut. Trajneri u shkarkua nga Roma muajin...

Mourinho nis të mësojë gjermanisht, Bayerni një opsion për të ardhmen

para 2 jave - Bota Sot

Pas lamtumirës së tij nga Roma, Jose Mourinho tashmë është gati të rikthehet në pankinë. Dhe në të ardhmen e “Special One”, mund të ketë një klub të nivelit lartë në futbollin evropian. Bayerni i Mynihut...

Tifozët e Bayernit në “unison”, kërkojnë largimin e trajnerit Tuchel

para 2 jave - Bota Sot

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

“Tuchel jashtë”, tifozët duan largimin e gjermanit nga Bayern Munichu

para 2 jave - Zeri

Ka nisur presioni mbi Thomas Tuchelin, pas humbjes së Bayern Munichit ndaj Bayer Leverkusenit dhe mbetjes prapa në garën për titullin e kampionit. “Bavarezët” janë pesë pikë prapa Leverkusenit në tabelën...

Tifozët e Bayernit kërkojnë largimin e Tuchelit

para 2 jave - Epoka e Re

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

Humbja e rëndë ndaj Leverkusen, tifozët bavarezë kundër Tuchel: Zhduku!

para 2 jave - Top Channel

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

"Tuchel jashtë”, tifozët duan largimin e gjermanit nga Bayern Munichu

para 2 jave - Zeri

Ka nisur presioni mbi Thomas Tuchelin, pas humbjes së Bayern Munichit ndaj Bayer Leverkusenit dhe mbetjes prapa në garën për titullin e kampionit. “Bavarezët” janë pesë pikë prapa Leverkusenit në tabelën...

Humbja e rëndë ndaj Leverkusen, tifozët e Bayernit kundër Tuchel: Zhduku!

para 2 jave - Syri.net Kosova

Bayern Munchen pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen, me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë...

Jose Mourinho mund të drejtojë bavarezët sezonin e ardhshëm

para 2 jave - Albeu

Pas lamtumirës së tij me Romën, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet të drejtojë një skuadër të madhe. Për të ardhmen e “Special One”, nuk mungojnë destinacionet ekzotike si Arabia Saudite, por...

“Zhduku nga këtu” – tifozët e Bayern Munich duan shkarkimin e menjëherëshëm të Thomas Tuchel

para 2 jave - Albeu

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 3-0, ku tifozët bavarez fajtorin kryesor po e konsiderojnë trajnerin Thomas Tuchel. “Aspirinat” e Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve...

Tifozët e Liverpoolit kërkojnë emërimin e Xabi Alonsos, pasi është bërë virale taktika e cila ‘shkatërroi’ Bayernin

para 2 jave - Albeu

Tifozët e Liverpoolit po kërkojnë emërimin e Xabi Alonsos si trajneri i tyre më i ri, pasi është bërë virale në internet një video e cila shpjegon taktikën që përdori tekniku spanjoll për të ‘gjunjëzuar’...

“Zhduku nga këtu” – tifozët e Bayern Munich duan shkarkimin e menjëherëshëm të Thomas Tuchel

para 2 jave - Telegrafi

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 3-0, ku tifozët bavarez fajtorin kryesor po e konsiderojnë trajnerin Thomas Tuchel. “Aspirinat” e Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve...

Bayern “special”, Mourinho mund të drejtojë bavarezët, bombë e Bild

para 2 jave - BalkanWeb

Pas lamtumirës së tij me Romën, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet të drejtojë një skuadër të madhe. Për të ardhmen e “Special One”, nuk mungojnë destinacionet ekzotike si Arabia Saudite, por...

Tifozët e Bayern Munich duan shkarkimin e menjëherëshëm të Tuchel

para 2 jave - Lajmi.net

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 3-0, ku tifozët bavarez fajtorin kryesor po e konsiderojnë trajnerin Thomas Tuchel. “Aspirinat” e Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve...

Mourinho nis të mësojë gjermanisht, Bayerni një opsion për të ardhmen

para 2 jave - RTSH

Pas lamtumirës së tij nga Roma, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet në pankinë. Dhe në të ardhmen e “Special One”, mund të ketë një klub të nivelit lartë në futbollin evropian. Bayerni i Mynihut...

Humbja e rëndë ndaj Leverkusen, tifozët e Bayernit kundër Tuchel: Zhduku!

para 2 jave - Syri

Bayern Munchen pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen, me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë...

Humbja e rëndë ndaj Leverkusen, tifozët bavarezë kundër Tuchel: Zhduku!

para 2 jave - SuperSport

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

Bayern “special”, Mourinho mund të drejtojë bavarezët, bombë e Bild

para 2 jave - Shenja

Pas lamtumirës së tij me Romën, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet të drejtojë një skuadër të madhe. Për të ardhmen e “Special One”, nuk mungojnë destinacionet ekzotike si Arabia Saudite, por...

“Tuchel jashtë”, tifozët duan largimin e gjermanit nga Bayerni

para 2 jave - GazetaBlic

Ka nisur presioni mbi Thomas Tuchelin, pas humbjes së Bayern Munichit ndaj Bayer Leverkusenit dhe mbetjes prapa në garën për titullin e kampionit. “Bavarezët” janë pesë pikë prapa Leverkusenit në tabelën...

Tifozët e Liverpoolit kërkojnë emërimin e Xabi Alonsos, pasi është bërë virale taktika e cila ‘shkatërroi’ Bayernin

para 2 jave - Lajm

Tifozët e Liverpoolit po kërkojnë emërimin e Xabi Alonsos si trajneri i tyre më i ri, pasi është bërë virale në internet një video e cila shpjegon taktikën që përdori tekniku spanjoll për të ‘gjunjëzuar’...

“Tuchel jashtë”, tifozët duan largimin e gjermanit nga Bayerni

para 2 jave - Gazeta Express

Ka nisur presioni mbi Thomas Tuchelin, pas humbjes së Bayern Munichit ndaj Bayer Leverkusenit dhe mbetjes prapa në garën për titullin e kampionit. “Bavarezët” janë pesë pikë prapa Leverkusenit në tabelën...

Humbja e rëndë ndaj Leverkusen, tifozët bavarezë kundër Tuchel: Zhduku!

para 2 jave - Pressonline

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

Humbja e rëndë ndaj Leverkusen, tifozët bavarezë kundër Tuchel: Zhduku!

para 2 jave - Klix

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për...

Tifozët e Liverpoolit kërkojnë emërimin e Xabi Alonsos, pasi është bërë virale taktika e cila ‘shkatërroi’ Bayernin

para 2 jave - Telegrafi

Tifozët e Liverpoolit po kërkojnë emërimin e Xabi Alonsos si trajneri i tyre më i ri, pasi është bërë virale në internet një video e cila shpjegon taktikën që përdori tekniku spanjoll për të ‘gjunjëzuar’...

Bayern “special”, Mourinho mund të drejtojë bavarezët, bombë e Bild

para 2 jave - Pa censure

Pas lamtumirës së tij me Romën, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet të drejtojë një skuadër të madhe. Për të ardhmen e “Special One”, nuk mungojnë destinacionet ekzotike si Arabia Saudite, por...

Pse Josip Stanisic u lejua të luante për Leverkusenin kundër Bayern Munich, pavarësisht se ishte i huazuar prej tyre?

para 2 jave - Telegrafi

Gara për titull në Bundesliga këtë sezon është e tëra e garantuar vetëm për dy ekipe. Natyrisht, Bayern Munichu janë në këtë debat ashtu siç mund ta kishit menduar, për faktin se janë klubi më i madh gjerman...

Pas fitores ndaj Bayernit, Granit Xhaka pritet në menyrë spektakolare nga familjarët (VIDEO)

para 2 jave - Indeks online

Bayer Leverkuseni triumfoi të shtunën në derbin ndaj Bayern Munichit, duke bërë kështu një hap të madh në rrugën për titullin e kampionit në Gjermani. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso derbin ndaj kampionit...

Leverkusen mahnit Gjermaninë dhe Europën

para 2 jave - Klan

Leverkusen mahnit Gjermaninë dhe Europën Pas sundimit 11 vjeçar, Bayern Munich është shumë pranë shkarkimit si “mbret” i futbollit gjerman. Gjiganti i Bundesligës u mposht në mënyrë spektakolare nga Bayer...

Pritja spektakolare që i bënë familjarët Granit Xhakës, pas fitores

para 2 jave - Bota Sot

Bayer Leverkuseni triumfoi të shtunën në derbin ndaj Bayern Munichit, duke bërë kështu një hap të madh në rrugën për titullin e kampionit në Gjermani. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso derbin ndaj kampionit...

Granit Xhaka pritet në mënyrë spektakolare nga të afërmit e tij pas fitores ndaj Bayern Munich

para 2 jave - Albeu

Skuadra e Bayer Leverkusen dje arriti të bëjë një hap të madh drejt titullit kampion, pasi mposhti 3:0 rivalin Bayern Munich. Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka ishte një nga më të mirë...

Granit Xhaka pritet në mënyrë të veçantë nga familjarët e tij pas fitores ndaj Bayern Munich

para 2 jave - Reporteri

Skuadra e Bayer Leverkusen dje arriti të bëjë një hap të madh drejt titullit kampion, pasi mposhti 3:0 rivalin Bayern Munich. Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka ishte një nga më të mirë...

I shënoi dhe e mundi lojtari i tij, Tuhel i inatosur: Në Angli ka një rregull të këndshëm

para 2 jave - Panorama

Humbja e Bajern Mynih përballë Bajer Leverkusen ka vënë përsëri nën breshërinë e kritikave Tomas Tuhel. Trajneri i bavarezëve pa skuadrën e tij të shpërbëhej përballë asaj të Çabi Alonsos që mori një fitore...

Bayern pranon dështimin 67 milionësh

para 2 jave - Bota Sot

Duhet të ishte një nga transferimet më të rëndësishme të sesioneve të kaluara të merkatos, por partneriteti mes de Ligt dhe Bayern Munich nuk po shkon ashtu si pritej. Lënia e tij në stol në ndeshjen e...

Pritja spektakolare që i bënë familjarët Granit Xhakës, pas fitores në derbin ndaj Bayernit

para 2 jave - Gazeta Express

Bayer Leverkuseni triumfoi të shtunën në derbin ndaj Bayern Munichit, duke bërë kështu një hap të madh në rrugën për titullin e kampionit në Gjermani. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso derbin ndaj kampionit...

Po çudisin botën e futbollit, flet Granit Xhaka

para 2 jave - Bota Sot

31 ndeshje pa asnjë humbje! Xabi Alonso ka çuditur botën e futbollit me Leverkusen. Në Bundesligë, Leverkusen është i pandalshëm dhe së fundmi ka mundur me rezultat 3:0 Bayern Munihun. Gjithashtu Leverkusen...

Po çudisin botën e futbollit, Granit Xhaka tregon ‘sekretin’ e Xabi Alonsos: Vrapon më shumë se ne në stërvitje

para 2 jave - Albeu

31 ndeshje pa asnjë humbje! Xabi Alonso ka çuditur botën e futbollit me Leverkusen. Në Bundesligë, Leverkusen është i pandalshëm dhe së fundmi ka mundur Bayern Munchen. Gjithashtu Leverkusen po i afrohet...

Trajneri i Bajernit pranon dështimin, tani kërkon tjetër qendërmbrojtës!

para 2 jave - Alsat-M

Duhet të ishte një nga transferimet më të rëndësishme të sesioneve të kaluara të merkatos, por partneriteti mes de Ligt dhe Bajern Munih nuk po shkon ashtu si pritej. Lënia e tij në stol në ndeshjen e...

Jo vetëm leksion nga Xabi Alonso, Tuchel merr surprizën e hidhur nga ultrasit

para 2 jave - SuperSport

Tifozët e Bayern Munich e kanë humbur durimin pas humbjes 3-0 në “finalen” e titullit kampion përballë Bayer Leverkusen në “BayArena”. Skuadra e Xabi Alonsos nuk hoqi dorë nga futbolli i saj fantastike,...

Tuchel kundër rregullores së Bundesligës

para 2 jave - Bota Sot

Konferenca e pas ndeshjes në “BayArena” u shfrytëzua nga Thomas Tuchel për të kritikuar lojtarët e Bajernit, të cilët sipas trajnerit nuk treguan peshën që kanë në fushë në një duel delikat siç ishte ai...

Tuhel kundër rregullores së Bundesligës: Stanisiç s’duhet të luante

para 2 jave - RTSH

Konferenca e pas ndeshjes në “BayArena” u shfrytëzua nga Tomas Tuhel për të kritikuar lojtarët e Bajernit, të cilët sipas trajnerit nuk treguan peshën që kanë në fushë në një duel delikat siç ishte ai...

Granit Xhaka pritet në mënyrë spektakolare nga të afërmit e tij pas fitores ndaj Bayern Munich

para 2 jave - Ekonomia Online

Skuadra e Bayer Leverkusen dje arriti të bëjë një hap të madh drejt titullit kampion, pasi mposhti 3:0 rivalin Bayern Munich. Futbollisti i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka ishte një nga më të mirë...

Alonso pas fitores me Bayernin: Kam ekip të madh, për titull flasim në maj

para 2 jave - Ina

Bayer Leverkusen të shtunen ka fituar derbin ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0, duke vazhduar serinë pa humbje këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Xavi Alonso, është lidere e Bundesligës me 55 pikë, pesë...

VIDEO/ Alonso: Çelësi i suksesit është se lojtarët besojnë dhe këtë e tregojnë në fushë

para 2 jave - Alsat-M

Bajer Leverkusen mposhti Bajern Munihun me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 21-të në Bundesliga, ku pas ndeshjes trajneri i Bajerit, Çabi Alonso u nda i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij. Spanjolli...

Alonso pas fitores me Bayernin: Kam ekip të madh, për titull flasim në maj

para 2 jave - Indeks online

Bayer Leverkusen të shtunen ka fituar derbin ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0, duke vazhduar serinë pa humbje këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Xavi Alonso, është lidere e Bundesligës me 55 pikë, pesë...

VIDEO/ Xabi Alonso thirret edhe stafin teknik për të festuar me tifozët…

para 2 jave - Dosja.al

GJERMANI - Xabi Alonso i bëri thirrje të gjithë stafit të tij teknik që t'i bashkohet tifozëve në festimet, pas fitores 3-0 ndaj Bayernit, që e lë Bayer Leverkusen edhe më të rehatshëm në krye të Bundesligës...

Bayern pësoi një gol nga një lojtar "i saj", Tuchel ankohet: “Në Angli ka një rregull…”

para 2 jave - Dosja.al

GJERMANI - Josip Stanisic, i huazuar nga Bayern Munich te Bayer Leverkusen, shënoi një nga golat e “Aspirinave” (18’) në fitoren 3-0 kundër bavarezëve në ndeshjen e 21-të të Bundesligës. Pas ndeshjes,...

Xabi Alonso, maestro i Leverkusenit

para 2 jave - Gazeta Metro

Tetori i vitit 2022 është koha kur Xabi Alonso zbarkoi te Bayer Leverkuseni. Në atë kohë pak dikush kishte menduar që ai do të arrinte t’i bënte ballë kampionit të 11-të rresht të Gjermanisë, Bayern Munichut....

“Ai nuk duhet të luajë kundër Bayern Munich, në Angli nuk do të ndodhte” – Tuchel ia lë fajin mbrojtjes dhe lojtarit që e dërguan në huazim

para 2 jave - Telegrafi

Edhe pse Thomas Tuchel pësoi debakël me ekipin e tij ndaj Bayer Leverkusen, ai nuk e mori përsipër fajin, duke ia lënë këtë mbrojtjes. Golin e parë e shënoi mbrojtësi kroat Josip Stanisic, që është pikërisht...

Alonso: Për titull flasim në maj, unë kam një ekip të madh

para 2 jave - Gazeta Express

Bayer Leverkuseni triumfoi sonte në derbin ndaj Bayern Munichit, duke bërë kështu një hap të madh në rrugën për titullin e kampionit në Gjermani. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso derbin ndaj kampionit...

Xabi Alonso: Për titull flasim në Maj, unë kam një ekip të madh

para 2 jave - Albeu

Bayer Leverkuseni triumfoi sonte në derbin ndaj Bayern Munichit, duke bërë kështu një hap të madh në rrugën për titullin e kampionit në Gjermani. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso derbin ndaj kampionit...

Xabi Alonso merr titullin “El Profesor” nga Leverkusen – gjesti i spanjollit pas fitores në derbi e konfirmon se e meriton këtë gjë

para 2 jave - Albeu

Xabi Alonso ka marrë vëmendjen e të gjithëve pas fitores që Bayer Leverkusen e arriti ndaj Bayern Munichut në shtëpi, për të bërë një hap të madh në luftën për titull të kampionit. Leverkusen tashmë ka...

Xabi Alonso me deklaratë të jashtëzakonshme pasi që shpartalluan Bayern Munichun – meritat ua jep lojtarëve për sukseset

para 2 jave - Telegrafi

Bayer Leverkusen mposhti Bayern Munichun me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 21-të në Bundesliga, ku pas ndeshjes Xabi Alonso u nda i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij. Spanjolli po vazhdon serinë...

Xabi Alonso, maestro i Leverkusenit

para 2 jave - Klan Kosova

Tetori i vitit 2022 është koha kur Xabi Alonso zbarkoi te Bayer Leverkuseni. Në atë kohë pak dikush kishte menduar që ai do të arrinte t’i bënte ballë kampionit të 11-të rresht të Gjermanisë, Bayern Munichut....

Notë interesante për Granit Xhakën, për turpin që ia shkaktuan Bayern Munihut

para 2 jave - Bota Sot

Bayern Munihu sonte është turpëruar me rezultat 3:0 në Leverkusen nga Bayer-i. Bayerni ka pësuar humbje të rëndë, jo me kaq por ngec për pesë pikë pas 21 jave nga lideri i Bundesliga I, Bayer. Futbollisti...

Xabi Alonso merr titullin “El Profesor” nga Leverkusen – gjesti i spanjollit pas fitores në derbi e konfirmon se e meriton këtë gjë

para 2 jave - Telegrafi

Xabi Alonso ka marrë vëmendjen e të gjithëve pas fitores që Bayer Leverkusen e arriti ndaj Bayern Munichut në shtëpi, për të bërë një hap të madh në luftën për titull të kampionit. Leverkusen tashmë ka...

Bayer Leverkusen 3-0 Bayern Munich, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

para 2 jave - Telegrafi

Bayer Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0 në kuadër të derbit të javës së 21-të në Bundesliga. Josip Stanisic, Alejandro Grimaldo dhe Jeremie Frimpong shënuan golat në fitoren...

Leverkusen është një përrallë, mposht Bayern-in në ndeshjen e madhe

para 2 jave - RTSH

Triumf i Bayer Leverkusenit dhe kolaps i Bayern. Skuadra e Xabi Alonso-s dominon në ndeshjen e madhe dhe tashmë bëhet mjeshtër i fatit të saj edhe 13 javë para përfundimit të sezonit. Stanisic theu ngërçin...

Leverkuseni “demolon” Bayernin

para 2 jave - Koha.net

Bayer Leverkuseni ka “demoluar” Bayern Munichun në duelin e drejtpërdrejtë për liderin e Bundesligës. Skuadra e Granit Xhakës fitoi 3:0. Josip Stanishiq, Alejandro Grimaldo dhe Jeremie Frimpong realizuan...

Bayer Leverkusen shkatërron Bayern Munichun dhe marshon drejt titullit

para 2 jave - Albeu

Bayer Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0 në kuadër të derbit të javës së 21-të në Bundesliga. Vendasit e nisën fuqishëm ndeshjen duke kërkuar golin e epërsisë dhe atë e gjetën...

VIDEO/ Leverkusen e ka seriozisht, bën për “aspirina” Bayern Munchen, shkon...

para 2 jave - BalkanWeb

Leverkusen duket se e ka seriozisht këtë sezon për titullin kampion. Ekipi i drejtuar nga Xavi Alonso triumfoi 3-0 ndaj Bayern Munchen, në sfidën e Bundesligës. Në pjesën e parë realizoi një futbollist...

Bayer Leverkusen nënshtron Bayern Munichun dhe marshon drejt titullit

para 2 jave - Telegrafi

Bayer Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0 në kuadër të derbit të javës së 21-të në Bundesliga. Vendasit e nisën fuqishëm ndeshjen duke kërkuar golin e epërsisë dhe atë e gjetën...

VIDEO/ Leverkuseni e ka seriozisht për titullin, ''Aspirinat'' leksion Bayern Munchenit

para 2 jave - Ora news

Bajer Leverkusen i ka dhënë një leksion të mirëfilltë Bajern Mynih në supersfidën e sotme në Bundesligë, duke treguar se nuk është një “surprizë” që ka ndër mend të ndalet në javët e fundit, siç ka ndodhur...

Leverkusen ‘gjunjëzon’ Bayern Munich 3-0

para 2 jave - NOA

Java e 21-të e Bundesligës gjermane të futbollit dhuroi duelin e kryesuesve. Në "BayArena", Bayer Leverkusen fitoi 3-0 kundër gjigantëve të Bayern Munich. Tanimë "Aspirinat" e Xabi Alonsos shkëputen në...

VIDEO/ Leverkuseni i Çabi Alonsos është spektakolar, mund Bajern Mynih dhe arratiset në kreun e Bundesligës

para 2 jave - Panorama

Bajer Leverkusen i ka dhënë një leksion të mirëfilltë Bajern Mynih në supersfidën e sotme në Bundesligë, duke treguar se nuk është një “surprizë” që ka ndër mend të ndalet në javët e fundit, siç ka ndodhur...

Leverkuseni shënon fitore bindëse ndaj Bayernit, bën hap të madh drejt titullit të kampionit

para 2 jave - Gazeta Express

Bayer Leverkuseni nuk po njeh kundërshtarë këtë sezon, derisa po vazhdon të jetë i pamposhtur në të gjitha garat. Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso triumfoi sonte në derbin ndaj Bayern Munichit, të vlefshëm...

“Farmaceutikët” mbidozë për Bayernin, e lënë prapa në garën për titull

para 2 jave - Klan Kosova

Bayer Leverkuseni e ka shkelur Bayernin e Munichut me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 21-të në Bundesliga. Golin e parë në ndeshje e shënoi Josip Stanishiq, në minutën e 18′, pasi u shërbye mirë nga...

Granit Xhaka me Bayerin i japin goditje të rëndë Bayern Munihut

para 2 jave - Bota Sot

Fitore që nuk matet me asgjë e Bayer Leverkusenit, skuadër që nuk njeh humbje në Bundesliga I. Bayer Leverkusen para shikuesve të vet, në një atmosferë të zjarrtë, i ka dhënë goditje të rëndë Bayern Munihut,...

Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”

para 2 jave - Indeks online

Skuadra e Bayer Leverkusen ka shënuar një fitore të madhe dhe të rëndësishme në luftë për titull kampion në Bundesliga. Ekipi i Xabi Alonsos mposhti 3:0 rivalin për titull, Bayern Munich në stadiumin “BayArena”,...

VIDEO/ Bayerni bëhet për “aspirina”, Leverkuseni shtrin dorën drejt titullit

para 2 jave - SuperSport

Bayer Levekuseni shtrin dorën drejt titullit të Bundesligës, trofe që nuk e ka fituar kurrë në histori. “Aspirinat” i treguan forcën Bayernit të Mynihut, një kundërshtar i drejtpërdrejtë për trofeun më...

Bayer Leverkuseni nënshtron Bayern Munichun dhe marshon drejt titullit

para 2 jave - Zeri

Bayer Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0 në kuadër të derbit të javës së 21-të në Bundesliga. Vendasit e nisën fuqishëm ndeshjen duke kërkuar golin e epërsisë dhe atë e gjetën...

Leverkuseni i Xhakës bën hap gjigant drejt titullit, mposht Bayernin

para 2 jave - RTK

Bayer Leverkusen ka bërë një hap të madh drejt titullit kampion duke mposhtur rivalin direkt Bayern Munich, në kuadër të kryederbit së xhiros së 21-të. Leverkusen ishte më e mirë gjatë tërë kohës duke...

Leverkusen leksion Bayern Munchen, hedhin hap gjigant drejt titullit

para 2 jave - Syri

Leverkusen këtë sezon wshtw pretendent absolut për titullin kampion. Ekipi i drejtuar nga Xavi Alonso triumfoi 3-0 ndaj Bayern Munchen, në sfidën e Bundesligës. Në pjesën e parë realizoi një futbollist...

VIDEO: Grimaldo spektakolar, Bayerni pëson të dytin, ekzaltohet “BayArena”

para 2 jave - SuperSport

Bayer Leverkusen – Bayern Mynih 2-0 50’ – Spektakël nga Leverkuseni, Grimaldo realizon një gol spektakolar, Bayerni në vështirësi, 2-0. 18′ – Shpërthen në festë “BayArena”. Robert Andrich jep një pasim...

Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”

para 2 jave - Tetova1

Skuadra e Bayer Leverkusen ka shënuar një fitore të madhe dhe të rëndësishme në luftë për titull kampion në Bundesliga. Ekipi i Xabi Alonsos mposhti 3:0 rivalin për titull, Bayern Munich në stadiumin “BayArena”,...

Leverkusen e ka seriozisht, bën për “aspirina” Bayern Munchen

para 2 jave - Lexo

Leverkusen duket se e ka seriozisht këtë sezon për titullin kampion. Ekipi i drejtuar nga Xavi Alonso triumfoi 3-0 ndaj Bayern Munchen, në sfidën e Bundesligës. Në pjesën e parë realizoi një futbollist...

Leverkuseni në epërsi ndaj Munichut, shënon Stanishiq (VIDEO)

para 2 jave - Klan Kosova

Bayer Leverkuseni e ka gjetur golin e epërsisë ndaj Bayern Munichut, në kuadër të xhiros së 20-të në Bundesliga. Golin e ka shënuar Josip Stanishiq, në minutën e 18′, transmeton Klankosova.tv. Josip Stanisic...

VIDEO/ “Aspirinat” e Leverkusen bëjnë me dhimbje koke Bayern-in, bavarezët “thyhen” keq

para 2 jave - Shqip

Java e 21-të e Bundesligës gjermane të futbollit dhuroi duelin e kryesuesve. Në “BayArena”, Bayer Leverkusen fitoi 3-0 kundër gjigantëve të Bayern Munich. Tanimë “Aspirinat” e Xabi Alonsos shkëputen në...

E huazuan te Leverkuseni, lojtarit kroat i shënon Bayernit

para 2 jave - Indeks online

Skuadra e Bayer Leverkusenit ka kaluar në epërsi ndaj Bayern Munich në derbin e javës së 21 në Bundesliga. Golin për 1:0 e shënoi Josip Stanisic në minutën e 18’të, shkruan Indeksonline Stanisic shënoi...

VIDEO: Festë në “BayArena”, Leverkuseni në epërsi ndaj Bayernit

para 2 jave - SuperSport

Bayer Leverkusen – Bayern Mynih 1-0 18′ – Shpërthen në festë “BayArena”. Robert Andrich jep një pasim trë saktë për Josip Stanisic në shtyllën e dytë, me Manuel Neuer që s’mund të bëjë asgjë, 1-0. Bayer...

Leverkusen të pandalshëm, kalojnë shpejtë në avantazh ndaj Bayern Munich

para 2 jave - GazetaBlic

Leverkusen ka shënuar gol ndaj Bayern Munich. Golin e parë për vendasit e shënoi, Stanisic, shkruan GazetaBlic Sport. Stanisic gjeti golin në minutën e 18’të. Rezultati 1-0. Ja goli: VIDEO

Nis me disa minuta vonesë derbi mes Leverkusenit dhe Bayernit

para 2 jave - Gazeta Express

Derbi mes Bayer Leverkusenit dhe Bayern Munichit ka nisur me disa minuta vonesë. Kjo përballje ishte e planifikuar të luhej nga ora 18:30, shkruan Gazeta Express. Mirëpo, ndeshja nuk nisi sipas planit...

5 pikë larg vendit të dytë, Leverkusen me një tjetër triumf ndaj Bayern Munich

para 2 jave - FaxWeb

Leverkusen ka shënuar një triumf të madh 3-0 kundër Bayern Munchen në një ndeshje të Bundesligës. Në pjesën e parë, një ish-lojtar i Bayernit, Stanisic, shënoi golin e parë për Leverkusenin, duke i dhënë...

VIDEO / Nuk ka pengesë për Leverkusenin, likuidon Bayernin, i afrohet më tepër titullit!

para 2 jave - Dosja.al

GJERMANI - Bayer Levekuseni shtrin dorën drejt titullit të Bundesligës, trofe që nuk e ka fituar kurrë në histori. “Aspirinat” i treguan forcën Bayernit të Mynihut, një kundërshtar i drejtpërdrejtë për...

Leverkusen – Bayern, formacionet e përballjes së titullit

para 2 jave - SuperSport

Bayer Leverkusen – Bayern Mynih, sfida që mund të rezultojë vendimtare për titullin e Bundesligës. “Aspirinat” presin në “Bayer Arena” kampionët e 11 sezoneve të fundit, me dëshirën e zjarrtë për të krijuar...

Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”

para 2 jave - Fakti Ditor

Skuadra e Bayer Leverkusen ka shënuar një fitore të madhe dhe të rëndësishme në luftë për titull kampion në Bundesliga. Ekipi i Xabi Alonsos mposhti 3:0 rivalin për titull, Bayern Munich në stadiumin “BayArena”,...

Leverkuseni mposhti Bayernin dhe marshon drejt titullit

para 2 jave - Epoka e Re

Bayer Leverkusen ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0 në kuadër të derbit të javës së 21-të në Bundesliga. Vendasit e nisën fuqishëm ndeshjen duke kërkuar golin e epërsisë dhe atë e gjetën...

Bayerni bëhet për “aspirina”, Leverkuseni shtrin dorën drejt titullit

para 2 jave - SportMania

Bayer Levekuseni shtrin dorën drejt titullit të Bundesligës, trofe që nuk e ka fituar kurrë në histori. “Aspirinat” i treguan forcën Bayernit të Mynihut, një kundërshtar i drejtpërdrejtë për trofeun më...

Formacionet zyrtare, Bayer Leverkusen – Bayern Munich: Përballja për titullin në Bundesliga

para 2 jave - Telegrafi

Bayer Leverkusen do të presë Bayern Munich këtë fundjavë, në sfidën e javës së 21-të në Bundesliga ‘Aspirinat’ janë në vendin e parë me 52 pikë dhe shihen si rivali kryesor i Bavarezëve për titull, të...

Leverkusen – Bayern, formacionet zyrtare për derbin e sezonit në Bundesligë

para 2 jave - Gazeta Express

Në Gjermani sonte do të përballen dy skuadrat që i prijnë renditjes tabelare. Bayer Leverkuseni, që nuk njeh humbje këtë sezon në të gjitha garat, do të takohet me kampionin në fuqi gjerman, Bayern Munichin,...

Beteja për vendin e parë në Bundesligë, formacionet zyrtare

para 2 jave - Klan Kosova

Bayern Munich dhe Bayer Leverkuseni do të përballen në kuadër të xhiros së 21-të në Bundesliga. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “BayArena”, duke filluar nga ora 18:30. Dy pikë i ndajnë dy ekipet...

Xhaka titullar në derbin e madh gjerman

para 2 jave - Bota Sot

Në Gjermani sonte do të përballen dy skuadrat që i prijnë renditjes tabelare. Bayer Leverkuseni, që nuk njeh humbje këtë sezon në të gjitha garat, do të takohet me kampionin në fuqi gjerman, Bayern Munichin....

Xabi Alonso, tre gjigantët europianë sfidohen për spanjollin

para 2 jave - Bota Sot

Liverpool pritet të përballet me konkurrencë të ashpër nga Bayern Munich dhe Barcelona për shërbimet e trajnerit të Bayer Leverkusen, Xabi Alonso këtë verë. Të Kuqtë janë aktualisht në kërkim të zëvendësuesit...

Xabi Alonso: Është kënaqësi të punosh me lojtarë si Xhaka

para 2 jave - Almakos

Bayer Leverkusen do të presë Bayern Munich sonte, në sfidën e javës së 21-të në Bundesliga, në një ndeshje që vlen më shumë se 90 minuta. Për kryesuesit e kampionatit gjerman kjo do të jetë një provë e...

Xabi Alonso: Është kënaqësi të punosh me lojtarë si Xhaka

para 2 jave - Periskopi

Xabi Alonso: Është kënaqësi të punosh me lojtarë si Xhaka 10 Feb, 15:13 Bayer Leverkusen do të presë Bayern Munich sonte, në sfidën e javës së 21-të në Bundesliga, në një ndeshje që vlen më shumë se 90...

Alonso: Është kënaqësi të punosh me lojtarë si Xhaka

para 2 jave - Epoka e Re

Bayer Leverkusen do të presë Bayern Munich sonte, në sfidën e javës së 21-të në Bundesliga, në një ndeshje që vlen më shumë se 90 minuta. Për kryesuesit e kampionatit gjerman kjo do të jetë një provë e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK