Arteta: Duhet t’i fitojmë të gjitha ndeshjet

para 2 jave - Bota Sot

Arsenal pret në Emirates Stadium, Luton në atë që për trajnerin Mikel Arteta, konsiderohet si ndeshja më e rëndësishme e sezonit. Pas barazimit me Manchester City, “The Gunners” synojnë rikthimin te tre...

Arteta: Duhet t’i fitojmë të gjitha ndeshjet e mbetura

para 2 jave - GazetaBlic

Ishte nga ato sfida, që zakonisht përcaktojnë fituesit e titullit kampion dhe siç pritej dhuroi spektakël. “Qytetarët” e Manchester City u përballën pasditen e së dielës, me “Topçinjtë” e Arsenal, me sfidën...

Tifozët thonë se Roy Keane kishte të drejtë për Erling Haaland ndërsa rishfaqen pamjet nga pasimet e dobëta të norvegjezit

para 2 jave - Telegrafi

Disa tifozë mendojnë se kritika e Roy Keane për Erling Haaland është vërtetuar pasi pamjet e yllit të Manchester City u rishfaqën në internet – por të tjerë e kanë mbështetur sulmuesin. Haaland nuk arriti...

Katër mungesa të mëdha për Cityn ndaj Aston Villës

para 2 jave - Klan Kosova

Manchester City të mërkurën e ka një ndeshje tjetër të vështirë në luftën për titull kamponi në Angli. Ata ndeshen me Aston Villën e vendit të katërt që dëshpërimisht po kërkon një vend në Ligën e Kampionëe....

“Është pjesa më e mrekullueshme e sezonit”, Arteta: Duhet t’i fitojmë të gjitha ndeshjet

para 2 jave - SuperSport

Arsenal pret në Emirates Stadium, Luton në atë që për trajnerin Mikel Arteta, konsiderohet si ndeshja më e rëndësishme e sezonit. Pas barazimit me Manchester City, “The Gunners” synojnë rikthimin te tre...

Ish-ylli i Manchester United: “Haaland po luan si një lojtarë i kategorisë së dytë…”

para 2 jave - Dosja.al

ANGLI - Erling Haaland ishte një hije e dikurshme e tij në ndeshjen e Cityt kundër Arsenalit dhe tashmë ka filluar të diskutohet në Angli për performancën e lojtarit që sezonin e kaluar nuk ndaloi së shënuari...

“Nuk mund të humbasim pikë”, Guardiola: Dy lojtarë nuk kanë shanse të luajnë!

para 2 jave - Top Channel

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së radhës në Premier League. Tekniku i “The Citizens”, theksoi se pas barazimit të fundit me Arsenal, skuadra e tij...

Pep Guardiola: Përvoja e Man City nuk ka rëndësi në garën për titull

para 2 jave - Ora news

Pep Guardiola këmbëngul se përvoja e Manchester City për të lulëzuar nën presionin e një gare për titull nuk do të jetë faktori vendimtar se kush e fiton Premier League. Djemtë e Guardiolës synojnë të...

Guardiola konfirmon dy mungesa të rëndësishme

para 2 jave - Indeks online

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së radhës në Premier League. Tekniku i “The Citizens”, theksoi se pas barazimit të fundit me Arsenal, skuadra e tij...

Haalandi në dëshirat e Barcelonës

para 2 jave - Klan Kosova

Barcelona raportohet se ia ka vënë syrin qendërsulmuesit të Manchester Cityt, Erling Haaland. Ata po mundohen që ta bindin Xavin që të qëndrojë, dhe duket se e kanë një plan të këndelljes. Sipas gazetës...

“Nuk mund të humbasim pikë”, Guardiola: Dy lojtarë nuk kanë shanse të luajnë!

para 2 jave - SuperSport

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së radhës në Premier League. Tekniku i “The Citizens”, theksoi se pas barazimit të fundit me Arsenal, skuadra e tij...

Arteta: Duhet t’i fitojmë të gjitha ndeshjet e mbetura

para 2 jave - Klix

Ishte nga ato sfida, që zakonisht përcaktojnë fituesit e titullit kampion dhe siç pritej dhuroi spektakël. “Qytetarët” e Manchester City u përballën pasditen e së dielës, me “Topçinjtë” e Arsenal, me sfidën...

Nuk lejohen gabimet, Guardiola para Aston Villas: Kujdes, luajmë ndaj një r...

para 2 jave - BalkanWeb

Nuk lejohen gabimet, për këtë është i vetdijshëm trajneri i Manchester Cityt, Guardiola, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Aston Villan në kampionat. “E gjitha ka të bëjë me fitoren e ndeshjeve,...

Guardiola: E vetmja gjë që ka rëndësi tani është se si të mundim Aston Villan

para 2 jave - GazetaBlic

Në prag të ndeshjes kundër Aston Villas, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, foli në konferencë për shtyp. Ai thotë se veç ndeshja ndaj Aston Villas ka rëndësi momentalisht, përcjell GazetaBlic...

“Frikë” nga të mëdhatë, City zhgënjen me “bigët”, nuk “shkrep” as Haaland

para 2 jave - BalkanWeb

Sezonin e kaluar Manchester City mposhti të gjithë rivalët që kishte në luftën për titull. Qytetarët humbën vetëm një sfidë ndaj pesëshes më të mirë në Premier Ligë, ku Liverpul I mposhti 1-0.Një konsistencë...

Arteta ka ‘çelësin’ e luftës emocionuese, për titullin kampion në Premier League...

para 2 jave - Dosja.al

ANGLI - Arsenalit të Mikel Artetas do t'i duhet një fund "afër perfektit" të sezonit, për të qenë në gjendje të fitojë titullin e pare të Premier League në njëzet vjet. Këtë e ka pranuar edhe trajneri...

E konfirmon Guardiola, tre lojtarë mungojnë për ndeshjen ndaj Aston Villës

para 2 jave - Indeks online

Trajneri i Manchester Cityt ,Pep Guardiola ka konfirmuar që tre lojtarë kryesorë do mungojne në ndeshjen ndaj Aston Villës që do zhvillohet nesër. Ederson, Kyle Walker dhe Nathan Ake do mungojnë për shkak...

Pep Guardiola: Përvoja e Man City nuk ka rëndësi në garën për titull

para 2 jave - FaxWeb

Pep Guardiola këmbëngul se përvoja e Manchester City për të lulëzuar nën presionin e një gare për titull nuk do të jetë faktori vendimtar se kush e fiton Premier League. Djemtë e Guardiolës synojnë të...

Superkompjuteri i Ligës Premier ka tani një favorit të ri në garën për titull

para 2 jave - Telegrafi

Për herë të parë këtë sezon, superkompjuteri i kompanisë Opta ka zgjedhur një favorit të ri për titullin e Ligës Premier 2023/24. Xhiro e 30-të ishte një fundjavë vendimtare veprimi që mund të kishte një...

Superkompjuteri i Premier League, tani zgjedh një favorit të ri në garën për titull…

para 2 jave - Dosja.al

ANGLI - Java e 30-të ishte një fundjavë vendimtare që mund të kishte një ndikim të madh në renditjen përfundimtare në tabelën e Premier League. Liverpooli erdhi nga disavantazhi për të mposhtur Brightonin...

Arteta qetëson tifozët e Arsenalit: Saka është mirë

para 2 jave - Gazeta10

Mikel Arteta tha në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes me Lutonin se Bukayo Saka është mirë dhe do të jetë gati për ndeshjen e së mërkurës. Reprezentuesi anglez u largua nga loja në fund të ndeshjes...

Manchester City në ‘ngërç’!… Ata nuk kanë fituar ndaj asnjë ekipi në ‘Top 5’

para 2 jave - Lexo

Manchester City ‘i hëngri’ rivalët e tij të mëdhenj sezonin e kaluar. Ata humbën vetëm një ndeshje kundër pesëshes më të mirë në Premier (1-0 kundër Liverpool-it), duke grmbulluar 19 nga 24 pikë. Një konsistencë...

Trajneri i Brentford nuk i pëlqeu derbi në Ligën Premier: Ishte lojë e mërzitshme

para 2 jave - Zhurnal

Manchester City dhe Arsenal kanë luajtur baras 0-0 në kryendeshjen e javës në Ligën Premier, në një sfidë që nuk ishte aq e mirë për sytë e adhuruesve të futbollit. E kjo ndeshje nuk i ka pëlqyer as trajnerit...

Superkompjuteri i Ligës Premier ka tani një favorit të ri në garën për titull

para 2 jave - Epoka e Re

Për herë të parë këtë sezon, superkompjuteri i kompanisë “Opta” ka zgjedhur një favorit të ri për titullin e Ligës Premier 2023/24. Xhiro e 30-të ishte një fundjavë vendimtare veprimi që mund të kishte...

Manchester City në 'ngërç'!... Ata nuk kanë fituar ndaj asnjë ekipi në 'Top 5'

para 2 jave - Dosja.al

ANGLI - Manchester City 'i hëngri' rivalët e tij të mëdhenj sezonin e kaluar. Ata humbën vetëm një ndeshje kundër pesëshes më të mirë në Premier (1-0 kundër Liverpool-it), duke grmbulluar 19 nga 24 pikë....

Manchester City në 'ngërç'!... Ata nuk kanë fituar ndaj asnjë ekipi në 'Top 5'

para 2 jave - Dosja.al

ANGLI - Manchester City 'i hëngri' rivalët e tij të mëdhenj sezonin e kaluar. Ata humbën vetëm një ndeshje kundër pesëshes më të mirë në Premier (1-0 kundër Liverpool-it), duke grmbulluar 19 nga 24 pikë....

"Haaland lojtar për divizionin e katërt", në Angli e teprojnë me kritikat

para 3 jave - Ora news

Mjafton që të përjetosh një periudhë të vështirë dhe të gjithë të vihen kundër duke të të kritikuar. I tillë është futbolli, por në Angli e kanë tepruar me Erling Haaland, duke e cilësuar një futbollist...

Liverpool, Arsenal dhe City në garë për titull – këto janë të gjitha ndeshjet e skuadrave deri në fund

para 3 jave - GazetaBlic

Derbi Manchester City – Arsenal (0:0) ishte i fundit mes skuadrave pjesëmarrëse në betejën për titullin e Premierligës. Ekipi që iu gëzua këtij rezultati ishte Liverpooli, pasi pas fitores ndaj Brighton...

“Anti-Haaland”, legjenda e United kritika ndaj “bomberit”: Luan si lojtar i kategorisë së katërt

para 3 jave - Bota Sot

Ishte nga ato sfida, që zakonisht përcaktojnë fituesit e titullit kampion dhe siç pritej dhuroi spektakël. “Qytetarët” e Manchester City u përballën pasditen e së dielës, me “Topçinjtë” e Arsenal, me sfidën...

Roy Keane: Haaland duket si një lojtar i Ligës së Dytë!

para 3 jave - GazetaBlic

Legjenda e Manchester United, Roy Keane, ka kritikuar sulmuesin e Manchester Cityt, Erling Haaland për paraqitjen e tij kundër Arsenalit. ‘Citizens’ dhe Topçinjtë nuk arritën të shënojnë në ndeshjen më...

Guardiola dhe “zgjidhja” për Arsenalin: Duhet të vrisnim ndonjërin!

para 3 jave - RTSH

Josep Guardiola ka lënë të kuptohet se ka vuajtur shumë gjatë ndeshjes mes Sitit dhe Arsenalit. Në përfundim të duelit ai ishte i frustruar nga mënyra se si kishte zgjedhur Arteta të luante në “Etihad...

Ish-legjenda Roy Kean nuk përmbahet: “Haaland, lojtar për divizionin e katërt”.

para 3 jave - Lexo

Roy Keane, ish-kapiteni i Manchester United, u tregua i ashpër me sulmuesin norvegjez pas Manchester City-Arsenal (0-0). Haaland, i cili golin e fundit e ka shënuar më 6 mars, humbi një mundësi të mirë...

“Haaland lojtar për divizionin e katërt”, në Angli e teprojnë me kritikat

para 3 jave - SuperSport

Mjafton që të përjetosh një periudhë të vështirë dhe të gjithë të vihen kundër duke të të kritikuar. I tillë është futbolli, por në Angli e kanë tepruar me Erling Haaland, duke e cilësuar një futbollist...

Arteta pas barazimit me City-n: “Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!”

para 3 jave - Dosja.al

ANGLI - “Ndeshje shumë e vështirë kundër një kundërshtari shumë kërkues. Ne u mbrojtëm shumë mirë. Ne ishim vërtet të mirë… Hera e parë që ata nuk shënojnë në shtëpinë e tyre në tre vjet. E keqja është...

Arteta pas barazimit me City-n: “Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!”

para 3 jave - Dosja.al

ANGLI - “Ndeshje shumë e vështirë kundër një kundërshtari shumë kërkues. Ne u mbrojtëm shumë mirë. Ne ishim vërtet të mirë… Hera e parë që ata nuk shënojnë në shtëpinë e tyre në tre vjet. E keqja është...

Ish-legjenda Roy Kean nuk përmbahet: “Haaland, lojtar për divizionin e katërt”...

para 3 jave - Dosja.al

ANGLI - Roy Keane, ish-kapiteni i Manchester United, u tregua i ashpër me sulmuesin norvegjez pas Manchester City-Arsenal (0-0). Haaland, i cili golin e fundit e ka shënuar më 6 mars, humbi një mundësi...

Roy Keane: Haaland duket si një lojtar i Ligës së Dytë!

para 3 jave - Gazeta10

Legjenda e Manchester United, Roy Keane, ka kritikuar sulmuesin e Manchester Cityt, Erling Haaland për paraqitjen e tij kundër Arsenalit. ‘Citizens’ dhe Topçinjtë nuk arritën të shënojnë në ndeshjen më...

“Haaland lojtar për divizionin e katërt”, në Angli e teprojnë me kritikat

para 3 jave - Infokusi

Mjafton që të përjetosh një periudhë të vështirë dhe të gjithë të vihen kundër duke të të kritikuar. I tillë është futbolli, por në Angli e kanë tepruar me Erling Haaland, duke e cilësuar një futbollist...

Roy Keane: Haaland duket si një lojtar i Ligës së Dytë!

para 3 jave - Klix

Legjenda e Manchester United, Roy Keane, ka kritikuar sulmuesin e Manchester Cityt, Erling Haaland për paraqitjen e tij kundër Arsenalit. ‘Citizens’ dhe Topçinjtë nuk arritën të shënojnë në ndeshjen më...

Barazimi pa gola në Etihad, Arsenali ndërpreu një seri të pabesueshme të Manchester Cityt

para 3 jave - Lajm

Futbollistët e Arsenalit në derbin ndaj Manchester Cityt kanë arritur një sukses që nuk është parë prej më shumë se dy vitesh ndaj këtij rivali. Manchester City dhe Arsenali barazuan 0:0, ndaj gjithçka...

Nuk “shkrepën” ndaj Arsenal, Guardiola i sinqertë: Liverpool është favorit

para 3 jave - BalkanWeb

Tifozët ishin përgatitur për një futboll spektakolar, me gola, me raste për shënim, por Man.City-Arsenal rezultoi e kundërta. Dy ekipet ndanë nga një pikë pas barazimit pa gola, duke bërë që të festonte...

Barazimi pa gola në Etihad, Arsenali ndërpreu një seri të pabesueshme të Manchester Cityt

para 3 jave - Telegrafi

Futbollistët e Arsenalit në derbin ndaj Manchester Cityt kanë arritur një sukses që nuk është parë prej më shumë se dy vitesh ndaj këtij rivali. Manchester City dhe Arsenali barazuan 0:0, ndaj gjithçka...

Guardiola tregon se kush është favorit për titullin kampion në Premier Ligë

para 3 jave - Ina

Pep Guardiola ka zgjedhur favoritin për të fituar titullin e Premier Ligës pas barazimit të Man. Sitit me Arsenalin (0-0). “Ata (Liverpulli) janë në pozitën e parë. Ata janë në krye të ligës kjo është...

Arteta: Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!

para 3 jave - Ina

Pas barazimit pa gola ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Arsenal, Mikel Arteta u shpreh i lumtur që ia dolën ta ndalonin këtë skuadër të shënonte në shtëpinë e vetë, gjë që nuk ka ndodhur...

Roy Keane e tepron me kritikat për Erling Haaland: Më duket si një lojtar i kategorisë së katërt

para 3 jave - Ina

Roy Keane ka kritikuar yllin e Manchester Cityt, Erling Haaland për paraqitjen e tij “pa ngjyra” në barazimin 0-0 të së dielës kundër Arsenalit. Sulmuesi norvegjez pati një pasdite të vështirë, pasi “Topçinjtë”...

Guardiola tregon se kush është favorit për titullin kampion në Premier Ligë

para 3 jave - Alsat-M

Pep Guardiola ka zgjedhur favoritin për të fituar titullin e Premier Ligës pas barazimit të Man. Sitit me Arsenalin (0-0). Disa fjalë pas ndeshjes tha edhe kolegu i Guardiolës, Mikel Arteta.

Barazimi pa gola në Etihad, Arsenali ndërpreu një seri të pabesueshme të Manchester Cityt

para 3 jave - Zhurnal

Futbollistët e Arsenalit në derbin ndaj Manchester Cityt kanë arritur një sukses që nuk është parë prej më shumë se dy vitesh ndaj këtij rivali. Manchester City dhe Arsenali barazuan 0:0, ndaj gjithçka...

Guardiola: Liverpool, favorit për të fituar titullin!

para 3 jave - Infokusi

Pas barazimit pa gola ndaj Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola zbulon favoritin për të fituar titullin e Premier League këtë sezon sipas tij, Në prononcimin e dhënë për mediet pas këtij...

Roy Keane e godet rëndë Haalandin pas ndeshjes me Arsenalin: Si një lojtar i ligës së dytë

para 3 jave - Telegrafi

Roy Keane kritikoi paraqitjen e Erling Haaland për Manchester Cityn kundër Arsenalit, duke e krahasuar atë me atë të një ‘Lojtari të Ligës 2’. Pavarësisht nga mundësia e Cityt për të kaluar Arsenalin në...

Barazimi me Arsenal, Guardiola: Liverpool, favorit për të fituar titullin!

para 3 jave - Top Channel

Pas barazimit pa gola ndaj Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola zbulon favoritin për të fituar titullin e Premier League këtë sezon sipas tij, Në prononcimin e dhënë për mediet pas këtij...

Roy Keane e tepron me kritikat për Erling Haaland: Më duket si një lojtar i kategorisë së katërt

para 3 jave - NOA

Roy Keane ka kritikuar yllin e Manchester Cityt, Erling Haaland për paraqitjen e tij “pa ngjyra” në barazimin 0-0 të së dielës kundër Arsenalit. Sulmuesi norvegjez pati një pasdite të vështirë, pasi “Topçinjtë”...

Sot përballja e derbit kryesor në Premier League

para 3 jave - Nacionale.mk

Ndeshja kryesore e Premier League zhvillohet sot nga ora 17:30 në stadiumin Etihad. Kampioni në fuqi, Manchester City përballet me Arsenalin për derbin e madh e të shumëpritur. Manchester City do të shpresojë...

Arteta: Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!

para 3 jave - GazetaBlic

Pas barazimit pa gola ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Arsenal, Mikel Arteta u shpreh i lumtur që ia dolën ta ndalonin këtë skuadër të shënonte në shtëpinë e vetë, gjë që nuk ka ndodhur...

Video/ Arsenal reziston në Etihad e Liverpool shkëputet, Guardiola i pabindur: “Gjithçka ende për tu luajtur”

para 3 jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Përfundoi 0-0 ndeshja e madhe e javës së 30 të Premier League: asnjë gol në Etihad mes Manchester City e Arsenal, kështu që buzëqeshja është për...

Sot përballja e derbit kryesor në Premier League

para 3 jave - Pressonline

Ndeshja kryesore e Premier League zhvillohet sot nga ora 17:30 në stadiumin Etihad. Kampioni në fuqi, Manchester City përballet me Arsenalin për derbin e madh e të shumëpritur. Manchester City do të shpresojë...

Liverpool rimerr kreun në Angli, mbyllet pa fitues Man City-Arsenal

para 3 jave - Euronews

Kampionati anglez ka podhuar një tjetër fundjavë spektakolare, ku padyshim vëmendja më e madhe ishte në Ethihad , aty ku the cityzens u përballën me Arsenalin. Një përballje e cila ndryshe nga sa pritej...

Arteta: Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!

para 3 jave - SportMania

Pas barazimit pa gola ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Arsenal, Mikel Arteta u shpreh i lumtur që ia dolën ta ndalonin këtë skuadër të shënonte në shtëpinë e vetë, gjë që nuk ka ndodhur...

Arteta: Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!

para 3 jave - Alfax

Pas barazimit pa gola ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Arsenal, Mikel Arteta u shpreh i lumtur që ia dolën ta ndalonin këtë skuadër të shënonte në shtëpinë e vetë, gjë që nuk ka ndodhur...

Arteta: Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!

para 3 jave - Klix

Pas barazimit pa gola ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Arsenal, Mikel Arteta u shpreh i lumtur që ia dolën ta ndalonin këtë skuadër të shënonte në shtëpinë e vetë, gjë që nuk ka ndodhur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK