Guardiola: Nuk po festojmë ende asgjë, lojtarët e dinë se kampionati s’ka përfunduar

para 4 dite - Syri

Manchester City u ngjit sërish në krye të Premier League pas fitores 2-0 në fushën e Tottenham. Një ndeshje e vështirë dhe një fitore e vuajtur për “citizens”, që në fundin e sfidës rrezikuan të pësonin...

Guardiola flet për fitoren ndaj Tottenhamit dhe paraqitjen e portierit Ortega

para 4 dite - Telegrafi

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ishte i kënaqur me lojën e ekipit të tij në fitoren ndaj Tottenahm Hotspur dhe në veçanti me paraqitjen e portierit të inkuadruar në fund, Stefan Ortega. Ortega...

Ederson mbeti shumë i zemëruar me zëvëndësimin në ndeshjen e djeshme

para 4 dite - GazetaBlic

Një titullar në portë për Manchester Cityn , Ederson përfundoi duke u zëvendësuar nga Stefan Ortega kundër Tottenhamit , pasi pësoi një goditje në kokë dhe nuk e fshehu acarimin e tij kur u largua nga...

Halland hero i Man. Sitit, Pep Guardiolën gati e lëshoi zemra në mbrojtjen e Ortegas

para 5 dite - Alsat-M

Mançester Siti me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier Ligë që do te ishte i katërti radhazi dhe që do të thotë se askush më parë nuk e ka arritur, as Man. Junajtedi, as Liverpulli, as Arsenali...

Guardiolan e lëshuan këmbet te rasti i Son, momenti bëhet viral

para 5 dite - Klan Kosova

Manchester City e ka mposhtur mbrëmë Tottenhamin në xhiron e parafundit të sezonit, e që ishte edhe një nga më të rëndësishmet për sa i përket garës për titull. Erling Haaland ishte heroi i Cityt në përballjen...

Kush do ta fitojë Premier League? Manchester City apo Arsenal, kombinimet e mundshme para 90 minutave të fundit…

para 5 dite - Ina

Tetëdhjetë e tetë pikë për Manchester Cityn, me një diferencë golash +60. Tetëdhjetë e gjashtë pikë për Arsenalin, me një golaverazh +61. “Topçinjtë” mund të shpresojnë vetëm te West Ham, kundërshtari...

VIDEO/ Pritja heroike e portierit Ortega, shikoni reagimin epik të Pep Guardiolës që po bën xhiron e rrjetit

para 5 dite - Panorama

Nj ë moment drith ë rues u regjistrua n ë port ë n e Mançester Sitit , n ë duelin ndaj Totenhemit , teksa rezultati ishte 0-1 p ë r “ qyetatr ë t ”, sulmuesi Son , doli i vet ë m p ë rball ë portierit...

Momenti kur Pep Guardiola gati sa nuk pësoi “sulm” në zemër

para 5 dite - Indeks online

Skuadra e Manchester Cityt shënoi fitore të madhe ndaj Tottenham Hotspur me rezultatin 2:0 në ndeshjen e mbetur të Premier League. Para se City të shënonte golin e dytë, vendasit patën një rast të mirë...

Momenti kur Pep Guardiola gati sa nuk pësoi “sulm” në zemër

para 4 dite - Klan Macedonia

Skuadra e Manchester Cityt shënoi fitore të madhe ndaj Tottenham Hotspur me rezultatin 2:0 në ndeshjen e mbetur të Premier League. Para se City të shënonte golin e dytë, vendasit patën një rast të mirë...

Kush do ta fitojë Premier League? Manchester City apo Arsenal, kombinimet e mundshme para 90 minutave të fundit...

para 5 dite - Dosja.al

ANGLI - Tetëdhjetë e tetë pikë për Manchester Cityn, me një diferencë golash +60. Tetëdhjetë e gjashtë pikë për Arsenalin, me një golaverazh +61. “Topçinjtë” mund të shpresojnë vetëm te West Ham, kundërshtari...

Kush do ta fitojë Premier League? Manchester City apo Arsenal, kombinimet e mundshme para 90 minutave të fundit...

para 5 dite - Dosja.al

ANGLI - Tetëdhjetë e tetë pikë për Manchester Cityn, me një diferencë golash +60. Tetëdhjetë e gjashtë pikë për Arsenalin, me një golaverazh +61. “Topçinjtë” mund të shpresojnë vetëm te West Ham, kundërshtari...

Dygolësh i Haalandit, City mposht Tottenhamin dhe “zgjat dorën” drejt titullit

para 5 dite - Top Channel

Masnchester City, me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier League. Citizens mposhtën 0-2 Tottenhamin në transfertë, duke kaluar pengesën e fundit të vështirë në këtë sprint të fundit të garës...

Guardiolan sa nuk e lëshoi zemra kur Heung-Min Son doli përballë Ortegas në shansin e madh të huqur nga koreani

para 5 dite - Telegrafi

Pep Guardiola ishte para një “arresti kardiak” në momentin që Heung-Min Son doli përballë portës së Manchester Cityt. Tottenhami ishte duke humbur 1-0 përballë kampionit në fuqi, ndërsa Stefan Ortega bëri...

Një hap larg titullit, City mposht Tottenhamin

para 5 dite - TV21

Manchester City e ka fituar ndeshjen vendimtare ndaj Tottenham Hotspursave për t’iu afruar së tepërmi titullit të katërt me radhë të Premier Ligës, si asnjë klub më parë në Angli. Dy golat e Erling Haalandit...

Një hap larg titullit, City mposhtë Tottenham

para 5 dite - TV21

Manchester City e ka fituar ndeshjen vendimtare ndaj Tottenham Hotspursave për t’iu afruar së tepërmi titullit të katërt me radhë të Premier Ligës, si asnjë klub më parë në Angli. Dy golat e Erling Haalandit...

Tifozët e Tottenhamit këndonin kundër Arsenalit, trajneri i Spurs: S’më intereson, e kam kuptuar se themelet i kemi të dobëta

para 5 dite - GazetaBlic

Tottenham u mposht në shtëpi me rezultatin 0:2 nga Manchester City në xhiron e prapambetur të Premierligës. Kjo fitore e kthen Manchester Cityn në vendin e parë në tabelë – me vetëm një xhiro të mbetur...

Fitore vendimtare e Cityt, një hap larg titullit të katërt radhazi

para 5 dite - Klan Kosova

Manchester City e ka fituar ndeshjen vendimtare ndaj Tottenham Hotspursave për t’iu afruar së tepërmi titullit të katërt me radhë të Premier Ligës, si asnjë klub më parë në Angli. Dy golat e Erling Haalandit...

Arsenali i pafat, Manchester City nuk gabon ndaj Tottenhamit dhe rimerr kreun e tabelës

para 5 dite - Telegrafi

Manchester City ka triumfuar 2-0 ndaj Tottenhamit në kuadër të javës së 37-të në Ligën Premier. Pjesa e parë ishte e mbushur me raste për gol, mirëpo asnjëra nga skuadrat nuk arritën të gjenin rrjetën....

VIDEO/ Titulli edhe më afër, Cityn thyen Tottenham në Londër

para 5 dite - BalkanWeb

Manchester City është vetëm një fitore larg fitimit të Premier League, pasi triumfoi 0-2 ndaj Tottenham në javën e parafundit, duke shkuar kështu në kuotën e 88 pikëve, 2 pikë më shumë se Arsenali, Në...

Man City shënon fitore të madhe ndaj Tottenhamit, tani titulli i kampionit në duart e tyre

para 5 dite - Gazeta Express

Manchester City ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Tottenham Hotspurit, në ndeshjen e mbetur nga java e 34-t në Premierligë, duke bërë hap të madh drejt titullit të katërt rresht të kampionit. Skuadra...

City ia “ndalë” dritat Londrës

para 5 dite - Indeks online

0:2 është rezultati përfundimtar i ndeshjes Tottenham Hotspur-Manchester City. “Citizens” udhëtuan në Londër për t’u ballafaquar me Tottenham-in, në ndeshjen e parafundit të sezonit, raporton Indeksonline....

Man City fiton ndaj Tottenhamit dhe rimerr kreun e tabelës

para 5 dite - Zeri

Manchester City ka arritur të fitojë me rezultat komod ndaj Tottenhamit, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 34-të në Premierligë. Ndeshja përfundoi me rezultat 2-0 në stadiumin “Tottenham Hotspur”. Të dy...

Manchester City bën hap të madh drejt titullit në Premier League

para 5 dite - RTK

Manchester City ka bërë një hap të madh drejt titullit në Premier League, pas fitores vendimtare 0-2 ndaj Tottenham Hotspur në një ndeshje të zhvilluar në "Tottenham Hotspur Stadium" në Londër në kuadër...

Haaland shtang Tottenham-in, Guardiola një hap larg titullit të katërt

para 5 dite - RTSH

Mançester Siti merr në dorë Premier League, duke mposhtur Tottenhamin 2-0 në ndeshjen e prapambetur, atë të javës së 34-ët. Pjesa e parë, e mirë për Spurs, por që nuk arrijnë të godasin. Në fillim të pjesës...

Pritja e sezonit ishte kjo! Momenti kur Ortega e ndal goditjen e Son në ndeshjen Tottenham – City

para 5 dite - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka fituar ndaj Tottenhamit me rezultatin 0-2, për të marrë tre pikë të arta drejt titullit kampion në Premierligë. Dy golat për “Citizens” i realizoi Erling Haaland, por më meritori...

Dygolësh i Haalandit, City mposht Tottenhamin dhe “zgjat dorën” drejt titullit

para 5 dite - Aktuale

Manchester City, me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier League. Citizens mposhtën 0-2 Tottenhamin në transfertë, duke kaluar pengesën e fundit të vështirë në këtë sprint të fundit të garës...

Dopjeta e Haaland ndaj Tottenhamit ngjit Manchester Cityn në krye të Premier League

para 5 dite - Syri

Manchester City me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier League. Citizens mposhtën 0-2 Tottenhamin në transfertë, duke kaluar pengesën e fundit të vështirë në këtë sprint të fundit të garës...

Haaland shënuesi i dyfishtë, Manchester City 90 minuta larg titullit të kampionit

para 5 dite - Bota Sot

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Tottenhamit, në takimin që është zhvilluar në Londër. Haaland - shënuesi i dyfishtë, Manchester City 90 minuta larg titullit të kampionit. Kjo ishte...

VIDEO/ Dygolësh i Haalandit, City mposht Tottenhamin dhe “zgjat dorën” drejt titullit

para 5 dite - SuperSport

Masnchester City, me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier League. Citizens mposhtën 0-2 Tottenhamin në transfertë, duke kaluar pengesën e fundit të vështirë në këtë sprint të fundit të garës...

Vuloset gjithçka, Manchester City shënon edhe golin e dytë ndaj Tottenham

para 5 dite - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Tottenhamit. Pas rrëzimit të Doku në zonë, Haaland mori përsipër ekzekutimin e penalltisë, me ç’rast edhe realizoi gol. Haaland realizoi pas...

Man City shënon fitore të madhe ndaj Tottenhamit, tani titulli i kampionit në duart e tyre

para 5 dite - Tetova Sot

Manchester City ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Tottenham Hotspurit, në ndeshjen e mbetur nga java e 34-t në Premierligë, duke bërë hap të madh drejt titullit të katërt rresht të kampionit. Skuadra...

VIDEO/ Pason De Bruyne, shënon Haaland, City në epërsi ndaj Tottenhamit

para 5 dite - SuperSport

Erling Haaland i jep avantazhin Manchester City-t në përballjen me Tottenhamin në transfertë, rezultati përfundimtar i së cilës konsiderohet vendimtar në garën për titullin kampion të Premier League-s....

GOOOOOL: Haaland realizon ndaj Tottenhamit, Manchester City në avantazh

para 5 dite - GazetaBlic

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar golin e avantazhit në duelin ndaj Tottenhamit. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Erling Haaland, përcjell GazetaBlic Sport. Haaland ka shënuar golin e parë në...

Dygolësh i Haalandit, City mposht Tottenhamin dhe “zgjat dorën” drejt titullit

para 5 dite - Shenja

Manchester City, me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier League. Citizens mposhtën 0-2 Tottenhamin në transfertë, duke kaluar pengesën e fundit të vështirë në këtë sprint të fundit të garës...

Mbyllet pjesa e parë pa gola mes Tottenhamit dhe Man Cityt

para 5 dite - Zeri

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Tottenham - Man City, në kuadër të xhiros së mbetur 34-të në Premierligë. Skuadrat kanë shkuar në pushim me rezultat 0-0. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin “Tottenham Hotspur”. / Zëri

Manchester City më afër të qenit kampion

para 5 dite - Shqip

Manchester City është vetëm një fitore larg fitimit të Premier League, pasi triumfoi 0-2 ndaj Tottenham në javën e parafundit, duke shkuar kështu në kuotën e 88 pikëve, 2 pikë më shumë se Arsenali. Në...

Video/ Manchester City thyen tabunë Tottenham e prek titullin: nëse mundin West Ham janë Kampionë

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Manchester City vendos duart mbi titullin e Premier League, duke mposhtur Tottenham 2-0, në rikuperimin e javës së tridhjetë e katërt. Një pjesë...

Ndeshja që pritet ta vendos kampionin e Anglisë, Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare

para 5 dite - Aktuale

Sonte zhvillohet ndeshja e cila mund të vendos kampionin e Anglisë për sezonin 2023/24. Marketing Tottenham do të jetë nikoqire e Manchester Cityt, ndeshje kjo e mbetur nga java e 34-të, shkruan IndeksOnline....

Tottenham – Man City, publikohen formacionet për derbin në Premierligë

para 5 dite - Gazeta Express

Manchester City luan sonte një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola do të luajë në udhëtim ndaj Tottenham Hotspur, ndeshje kjo e mbetur nga java e 34-t në...

City edhe më afër titullit

para 5 dite - Epoka e Re

Manchester City është vetëm një fitore larg fitimit të Premier League, pasi triumfoi 0-2 ndaj Tottenham në javën e parafundit, duke shkuar kështu në kuotën e 88 pikëve, 2 pikë më shumë se Arsenali, Në...

Dygolësh i Haalandit, City mposht Tottenhamin dhe “zgjat dorën” drejt titullit

para 5 dite - SportMania

Manchester City, me një dorë në titullin kampion të radhës në Premier League. Citizens mposhtën 0-2 Tottenhamin në transfertë, duke kaluar pengesën e fundit të vështirë në këtë sprint të fundit të garës...

Tottenham - Man City, publikohen formacionet

para 5 dite - Bota Sot

Manchester City luan sonte një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola do të luajë në udhëtim ndaj Tottenham Hotspur, ndeshje kjo e mbetur nga java e 34-t në...

Ndeshja që pritet ta vendos kampionin e Anglisë, Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare

para 5 dite - Indeks online

Sonte zhvillohet ndeshja e cila mund të vendos kampionin e Anglisë për sezonin 2023/24. Tottenham do të jetë nikoqire e Manchester Cityt, ndeshje kjo e mbetur nga java e 34-të, shkruan IndeksOnline. Me...

Formacionet zyrtare: Tottenham - Man City

para 5 dite - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Tottenham Man City. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Tottenham Hotspur” dhe fillon në orën 21:00. City është në vendin e dytë me 85 pikë, kurse Spurs...

Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare

para 5 dite - GazetaBlic

Skuadra e Tottenhamit sonte takohet me Manchester Cityn në Tottenham Hotspur Stadium. Kjo ndeshje zhvillohet me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes së mbetur të Premierligës, shkruan GazetaBlic...

Tottenham-Manchester City, formacionet zyrtare të ndeshjes që mund të përcaktojë titullin kampion në Angli

para 5 dite - Syri

Manchester City luan sonte një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola do të luajë në transfertë ndaj Tottenham Hotspur, ndeshje kjo e mbetur nga java e 34-t...

VIDEO / Manchester City mbetet i pandalshëm, rimerr kreun e Premier League, por ka xixa mes Ederson dhe Guardiolës!

para 5 dite - Dosja.al

ANGLI – Në Londër Manchester City luan ndalesën e prapambetur me Tottenham në një nga shanset e fundit për t’u ndalur në garën që ka me Arsenalin për titullin kampion të Premier League. Megjithatë gjasat...

Donin të shqetësonin City-n, por tifozët e Arsenalit gabojnë hotel

para 5 dite - Bota Sot

Donin të shqetësonin City-n, por tifozët e Arsenalit gabojnë hotel! Mbështetësit e Gunners donin t'u hiqnin disa orë gjumë rivalëve të tyre, por pati një problem të vogël. Në Premier League është një garë...

Ozil me premtim të madh për tifozët e Tottenhamit nëse mposhtin Man Cityn sonte

para 5 dite - Zeri

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, ka bërë një premtim për tifozët e Tottenham Hotspur nëse skuadra e tyre shmang humbjen nga Manchester City. Spurs kanë përjetuar një sezon të parë të përzier nën drejtimin...

Donin të shqetësonin City-n, por tifozët e Arsenalit gabojnë hotel

para 5 dite - RTSH

Në Premier League është një garë me dy kuaj për të fituar kampionatin: Arsenali aktualisht është i pari me 86 pikë, +1 nga Manchester City, por skuadra e Pep Guardiolës ka një ndeshje më pak që do të rikuperohet...

Mesut Ozil me premtim të madh për tifozët e Tottenhamit nëse mposhtin Man Cityn sonte

para 5 dite - Telegrafi

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, ka bërë një premtim për tifozët e Tottenham Hotspur nëse skuadra e tyre shmang humbjen nga Manchester City. Spurs kanë përjetuar një sezon të parë të përzier nën drejtimin...

Tottenham – Man City, publikohen formacionet zyrtare

para 5 dite - Periskopi

Tottenham – Man City, publikohen formacionet zyrtare 14 May, 20:14 Manchester City luan sonte një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola do të luajë në udhëtim...

Ozili, Tottenhamit: O veç mundeni Cityn se nuk ju nguci më!

para 5 dite - Klan Kosova

Ish-mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, ka kërkuar nga Tottenhami ta ndalë Manchester Cityn në ndeshjen e tyre të parafundit, në mënyrë që ish-klubi i tij ta fitojë eventualisht titullin. Dihet rivaliteti...

Guardiola: Asnjëri prej tyre nuk e ka bërë

para 5 dite - Bota Sot

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, iu është kundërpërgjigjur kritikave për shpenzimet e tyre. Guardiola këmbëngul se shpenzimet e Cityt në merkato janë në një nivel me disa nga rivalët e tyre...

Guardiola: Man Utd, Chelsea dhe Arsenali duhet t’i kishin fituar të gjithë trofetë nëse paratë do të ishin gjëja më e rëndësishme

para 5 dite - Lajm

Trajneri Pep Guardiola ka thënë se Manchester United dhe Chelsea do të sfidonin Manchester Cityn dhe Arsenalin për titullin e Ligës Premier nëse suksesi do të vinte vetëm nga paratë e shpenzuara. Menaxheri...

Premtimi i rrallë i Ozilit para ndeshjes Tottenham-City

para 5 dite - RTV 21

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, ka premtuar se nuk do të tallet më me Tottenhamin nëse ata arrijnë ta ndalin Manchester Cityn në ballafaqimin e sotëm. Tifozët e Tottenhamit po përballen me një makth....

Ozil ka premtuar: Nëse Tottenhami nuk humbet nga City, nuk do të tallem më kurrë me ta

para 5 dite - GazetaBlic

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil është zotuar se nuk do të tallet më me rivalët vendas të Topçinjve, Tottenham, nëse Spurs nuk humbin nga Manchester City në ndeshjen e sotme të Premierligës. Kjo ndeshje...

Ultrasit e Arsenalit ndezën fishekzjarre jashtë hotelit të Man City – por plani u dështoi keq

para 5 dite - Telegrafi

Grupi i tifozëve të Arsenalit, Ashburton Army, organizoi një shfaqje fishekzjarre jashtë hotelit të ekipit të Manchester Cityt në Londër të hënën në mbrëmje. Megjithatë, plani dështoi: lojtarët e Pep Guardiolës...

Man City e zhvillon sonte ndeshjen kryesore të sezonit

para 5 dite - Zeri

Sonte Manchester Cityn e pret ndeshja vendimtare deri më tani e këtij sezoni. City shkon në Londër për tu takuar me Tottenhamin dhe me një fitore do të ishte një hap afër titullit kampion. Momentalisht,...

Man City e zhvillon sonte ndeshjen kryesore të sezonit

para 5 dite - Gazeta Express

Sonte Manchester Cityn e pret ndeshja vendimtare deri më tani e këtij sezoni. City shkon në Londër për tu takuar me Tottenhamin dhe me një fitore do të ishte një hap afër titullit kampion. Momentalisht,...

Manchester City në presion

para 5 dite - Bota Sot

Sonte Manchester Cityn e pret ndeshja vendimtare deri më tani e këtij sezoni. City shkon në Londër për tu takuar me Tottenhamin dhe me një fitore do të ishte një hap afër titullit kampion. Momentalisht,...

Premtimi i rrallë i Ozilit para ndeshjes Tottenham-City

para 5 dite - Bota Sot

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, ka premtuar se nuk do të tallet më me Tottenhamin nëse ata arrijnë ta ndalin Manchester Cityn në ballafaqimin e sotëm. Tifozët e Tottenhamit po përballen me një makth....

Man City e zhvillon sonte ndeshjen kryesore të sezonit

para 5 dite - Periskopi

Man City e zhvillon sonte ndeshjen kryesore të sezonit 14 May, 17:13 Sonte Manchester Cityn e pret ndeshja vendimtare deri më tani e këtij sezoni. City shkon në Londër për tu takuar me Tottenhamin dhe...

Nga sezoni i ardhshëm në stadiumin e Arsenalit do t’i luajë ndeshjet edhe kjo skuadër

para 5 dite - Indeks online

Stadiumi i Arsenali nga sezoni i ardhshëm do të jetë arenë edhe e grave. Skuadra e femrave të Arsenalit do t’i luajë ndeshjet në “Emirates” në sezonin e ardhshëm. Ky vendim merret pasi që kjo skuadër ishte...

Premtimi i rrallë i Ozilit para ndeshjes Tottenham-City

para 5 dite - ATV Live

Ish-ylli i Arsenalit, Mesut Ozil, ka premtuar se nuk do të tallet më me Tottenhamin nëse ata arrijnë ta ndalin Manchester Cityn në ballafaqimin e sotëm. Tifozët e Tottenhamit po përballen me një makth....

Nga sezoni i ardhshëm në stadiumin e Arsenalit do t’i luaj ndeshjet edhe kjo skuadër

para 5 dite - Indeks online

Stadiumi i Arsenali nga sezoni i ardhshëm do të jetë arenë edhe e grave. Skuadra e femrave të Arsenalit do t’i luaj ndeshjet në “Emirates” në sezonin e ardhshëm. Ky vendim vjen pasi që kjo skuadër ishte...

Guardiola: Man Utd, Chelsea dhe Arsenali duhet t’i kishin fituar të gjithë trofetë nëse paratë do të ishin gjëja më e rëndësishme

para 5 dite - Zhurnal

Trajneri Pep Guardiola ka thënë se Manchester United dhe Chelsea do të sfidonin Manchester Cityn dhe Arsenalin për titullin e Ligës Premier nëse suksesi do të vinte vetëm nga paratë e shpenzuara. Menaxheri...

Guardiola: Man Utd, Chelsea dhe Arsenali duhet t’i kishin fituar të gjithë trofetë nëse paratë do të ishin gjëja më e rëndësishme

para 5 dite - Telegrafi

Trajneri Pep Guardiola ka thënë se Manchester United dhe Chelsea do të sfidonin Manchester Cityn dhe Arsenalin për titullin e Ligës Premier nëse suksesi do të vinte vetëm nga paratë e shpenzuara. Menaxheri...

Arsenali pret nder nga rivalët, Siti s’e mund Totenhemin! Njihuni me statistikat e finales që “vendos” titullin e Premier Ligës

para 5 dite - Panorama

Nëse tifozët e Arsenalit janë të shqetësuar për formën e fundit të Mançester Sitit dhe për faktin se ata kanë nevojë për një favor nga rivalët e tyre lokalë, një gjë për tek e cila ata mund të mbështeten...

Tottenham - Manchester City, ndeshja që do të 'përcaktojë’ titullin në Premier League…

para 5 dite - Dosja.al

ANGLI - Tottenham dhe Manchester City përballen me njëri-tjetrin të martën, më 14 maj në orën 21:00 në stadiumin e Tottenham Hotspur në ndeshjen që korrespondon me ditën e 35-të të Premier League. Kjo...

Guardiola: Siti kampion prej meje, paratë s’kanë ndikuar

para 5 dite - RTSH

Gjatë konferencës së djeshme për mediat, Josep Guardiola i dha një përgjigje të prerë gazetarit, i cili e pyeste nëse me Sitin kampion Premier Liga do të kthehej në një kampionat i mërzitshëm. “Premier...

Tottenham – Manchester City, formacionet e mundshme

para 5 dite - GazetaBlic

Tottenham dhe Manchester City e luajnë sonte ‘ndeshjen e vitit’ në Premier League. Skuadra nga Londra me një fitore të mundshme do të mbetej në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, kurse...

Futbollistët e Cityt do ta mbajnë gjatë në mendje natën e mbrëmshme, tifozët e Arsenalit kanë bërë diçka speciale

para 5 dite - Telegrafi

Lufta mes Manchester Cityt dhe Arsenalit për titullin e kampionit në Ligën Premier ka arritur kulmin. Arsenali aktualisht është lider i kampionatit me 86 pikë, një më shumë se Man City, por me skuadrën...

Tifozët e Arsenalit tentojnë t’i “frikësojnë” lojtarët e Cityt, hedhin fishekzjarre te hoteli i tyre

para 5 dite - Indeks online

Skuadra e Manchester Cityt sonte zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme në Premier League ndaj Tottenham Hotspur. Tifozë të Arsenalit janë mbledhur mbrëmë para hotelit ku po qëndronte ekipi i Pep Guardiolas...

Ndeshja që përcakton fatin e Premier League, Arsenali “në dorën” e Tottenham

para 5 dite - Euronews

Premier League ka qenë spektakolare nga fillimi e deri tani ku është thuajse drejt fundit, teksa aktualisht nuk është vendosur ende se cila skuadër do të shpallet kampione. Arsenali dhe Manchester City...

Nuk i ka shënuar kurrë, titulli për Manchester City kalon nga Tottenham: “Nuk ka alternativa”

para 5 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Me siguri, sot do të jetë dita vendimtare për dhënien e titullit kampion në Premier League. Një javë para përfundimit, Arsenal ka një pikë epërsi...

‘Ndeshja e vitit’ në Premier League, Tottenham dhe Manchester City përballen sonte në Londër

para 6 dite - GazetaBlic

Tottenham dhe Manchester City e luajnë sonte ‘ndeshjen e vitit’ në Premier League . Skuadra nga Londra me një fitore të mundshme do të mbetej në garë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, kurse...

Tifozët e Arsenalit tentojnë t’i “frikësojnë” lojtarët e Cityt, hedhin fishekzjarre te hoteli i tyre

para 5 dite - Periskopi

Tifozët e Arsenalit tentojnë t’i “frikësojnë” lojtarët e Cityt, hedhin fishekzjarre te hoteli i tyre 14 May, 9:17 Skuadra e Manchester Cityt sonte zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme në Premier League...

Postecoglou thotë se “100% e tifozëve” duan të mundin Man Cityn

para 6 dite - RTV 21

Ange Postecoglou “kurrë nuk do ta kuptojë” asnjë tifoz i Tottenhamit që dëshiron që skuadra e tyre të humbasë edhe nëse kjo i ka ndihmuar Arsenalit t’i mohohet titulli i Premierligës. Spurs presin Manchester...

Guardiola: Kjo është ndeshja jonë dhe në Londër shkojmë jo vetëm për tri pikët, por edhe për titullin

para 6 dite - SuperSport

Manchester City do të zbresë në fushën e lojës këtë të martë përballë Tottenham, në një sfidë që vlen më shumë se 90 minuta apo tri pikë, pasi nga kjo përballje varet edhe titulli kampion. Kampionët e...

Guardiola mendon se nëse City s`fiton ndaj `Spurs" Arsenal del kampion

para 6 dite - RTK

Pep Guardiola, trajneri i Manchester City, ka thënë se ekipi i tij duhet të fitojë ndeshjen kundër Tottenham Hotspur ose Arsenal do të dalë kampion i Premier League. Manchester City ka pasur një rekord...

Guardiola: Kjo është ndeshja jonë dhe në Londër shkojmë jo vetëm për tri pikët, por edhe për titullin

para 6 dite - SportMania

“Të gjithë jemi të përgatitur për këtë ndeshje, të gjithë e kuptojmë se nëse fitojmë dy ndeshjet e fundit jemi kampionë, ndaj nuk ka shumë vend për fjalë të tepërta. Ky është moment ynë, kjo është ndeshja...

Guardiola para Tottenham: City ka opsion vetëm fitoren, trofeu i Premier Le...

para 6 dite - BalkanWeb

Pep Guardiola, traneri i Manchester Cityt, foli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes kundër Tottenham. “Kemi vetëm një opsion, fitoren. Nëse nuk fitojmë, nuk marrim dot trofeun e Premier League....

Superkompjuteri parashikon kampionin e Premier Ligës, ka një befasi

para 6 dite - Albeu

Tanimë është e garantuar se do të futemi në javën e fundit të sezonit në Ligën Premier dhe gara për titull në Ligën Premier do të jetë ende e hapur. Arsenali dhe Manchester City nuk gabuan as javën që...

“Motivi” për fitore i Tottenhamit ndaj Cityt

para 6 dite - Klan Kosova

Tottenham Hotspurs pret në shtëpi Manchester Cityn këtë javë në Premier Ligë. Skuadrat do ta zhvillojnë këtë ndeshje të mbetur teksa në fundjavë zhvillohet xhiroja e fundit. Cityt i nevojitet fitorja për...

Arteta beson te titulli, por pret “asist” nga Totenhami ose Uest Hemi

para 6 dite - Flaka

Arsenali fal golit të Trosardit mundi Man. Junajtedin në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për “Gunners”-at, që tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose Uest Hami – dy kundërshtarët...

Guardiola: Nëse nuk fitojmë ndaj Tottenhamit, nuk do jemi kampion i Premierligës

para 6 dite - GazetaBlic

Manchester City ka humbur të katër ndeshjet e Premierligës që ka luajtur në stadiumin e Tottenham Hotspur, por kampionët në fuqi duhet ta ndryshojnë këtë kur të vizitojnë skuadrën e Londrës Veriore të...

Saliba: E gjithë skuadra jonë do të mbështes Tottenhamin kundër Cityt

para 6 dite - GazetaBlic

Reprezentuesi francez William Saliba ka thënë se të gjithë në skuadrën e Arsenalit do të jenë tifozë të Tottenhamit kur rivalët kryesorë të Topçinjve të përballen me rivalët për titull, Manchester City,...

Postecoglou: Ndeshja kundër Cityt rast për t`u matur me më të mirët

para 6 dite - RTK

Trajneri i Tottenham Hotspur, Ange Postecoglou, është shprehur se ekipi i tij nuk është i preokupuar me garën për titullin në Premier League mes Manchester City dhe Arsenalit, por e sheh ndeshjen e së...

Guardiola, tabu Tottenham dhe Premier: Nuk ka alternativa

para 6 dite - RTSH

E marta me siguri do të jetë dita vendimtare për dhënien e verdiktit përfundimtar në Premier Ligë. Me një javë para përfundimit, Arsenali ka një pikë epërsi ndaj Manchester City-t, i cili do të luajë në...

Superkompjuteri parashikon kampionin e Ligës Premier – ka një befasi

para 6 dite - Telegrafi

Tanimë është e garantuar se do të futemi në javën e fundit të sezonit në Ligën Premier dhe gara për titull në Ligën Premier do të jetë ende e hapur. Arsenali dhe Manchester City nuk gabuan as javën që...

Guardiola për ndeshjen ndaj Tottenhamit: Po s’e fituam, s’e fitojmë as ligën

para 6 dite - Klan Kosova

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka thënë që nëse nuk arrijnë t’i mposhtin Tottenham Hotspursat, atëherë nuk do ta fitojnë as Premier Ligën. Një fitore ndaj Tottenhamit si mysafir do ta lehtësonte...

Fansat e Tottenhamit e duan humbjen ndaj Cityt, Postecoglu: Keni nevojë për trajtim

para 6 dite - Klan Kosova

Trajneri i Tottenham Hotspurs, Ange Postecoglu, ka thënë që nuk i kupton fansat e këtij klubi se pse duan që ata të humbin nga Manchester City. Spursat për rival të përjetshëm lokal e kanë Arsenalin, teksa...

‘Unë besoj’/ Arteta pret ‘dhuratë’ nga Tottenham ose West Ham për të ndalur Manchester Cityn

para 6 dite - Syri

Arsenali iu fal golit të Trossard për të thyer Manchester United në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për Gunners, që do tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose West Hami, dy kundërshtarët...

Guardiola: Nëse nuk e mposhtim Tottenhamin, nuk do ta fitojmë Premier Ligën

para 6 dite - Indeks online

Trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola e pret një ndeshje e rëndësishme në luftën e tyre për titull. “Qytetarët”, do udhëtojnë në Londër ku do përballen me skuadrën e Tottenhamit ku vetëm fitorja...

Guardiola: Jemi më të mirë kur luajmë nën presion

para 6 dite - Epoka e Re

Manchester City nuk gaboi ndaj Fulhamit duke triumfuar me rezultatin 0-4. “The Citizens” vijon kështu t’i ushtrojë presion Arsenalit me të cilin po garojnë për titullin kampion. Trajneri Pep Guardiola...

Guardiola: Lojtarët e mi janë mësuar me presionin, ata argëtohen në këto kushte

para 6 dite - Gazeta10

Manchester City nuk gaboi në transfertë ndaj Fulham duke triumfuar me rezultatin 0-4. “The Citizens” vijojnë kështu t’i ushtrojnë presion Arsenalit me të cilin po garojnë për titullin kampion. Trajneri...

Arteta beson te titulli, por pret “asist” nga Totenhami ose Uest Hemi

para 6 dite - Alsat-M

Arsenali fal golit të Trosardit mundi Man. Junajtedin në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për “Gunners”-at, që tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose Uest Hami – dy kundërshtarët...

Arteta pret ndihmën e Tottenhamit dhe Aston Villas: Ende besoj te titulli

para 6 dite - Epoka e Re

Arsenali iu fal golit të Trossard për të thyer Manchester United në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për Gunners, që do tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenham ose West Ham, dy kundërshtarët...

“Unë besoj”, Arteta pret “asist” nga Tottenhami ose West Hami

para 6 dite - Gazeta10

Arsenali iu fal golit të Trossard për të thyer Manchester United në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për Gunners, që do tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose West Hami – dy kundërshtarët...

Arsenal i përgjigjet City, “topçinjtë” rikthehen në krye, por Guardiola ësh...

para 6 dite - BalkanWeb

Man.City dhe Arsenal vijojnë betejën në distancë për titullin kampion në Premier League. “Qytetarët” e Pep Guardiola-s thyen me “poker” golash Fulham në transfertë, një ndeshje ku më fund pati minuta edhe...

“Unë besoj”, Arteta pret “asist” nga Tottenhami ose West Hami

para 6 dite - SuperSport

Arsenali iu fal golit të Trossard për të thyer Manchester United në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për Gunners, që do tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose West Hami – dy kundërshtarët...

“Unë besoj”, Arteta pret “asist” nga Tottenhami ose West Hami

para 6 dite - GazetaBlic

Arsenali iu fal golit të Trossard për të thyer Manchester United në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për Gunners, që do tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose West Hami – dy kundërshtarët...

“Unë besoj”, Arteta pret “asist” nga Tottenhami ose West Hami

para 6 dite - Infokusi

Arsenali iu fal golit të Trossard për të thyer Manchester United në “Old Trafford”. Goli i belgut solli tri pikët për Gunners, që do tashmë presin ndonjë dhuratë nga Tottenhami ose West Hami – dy kundërshtarët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK