Zbulohet shuma marramendëse që fituan Fury dhe Usyk pas përballjes së mbrëmshme

para një muaji - Reporteri

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk që të dy kanë fituar një mal me para nga lufta e tyre për kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda në boks. Usyk theu një rekord 25-vjeçar, duke u bërë boksieri i parë...

Kush kishte më shumë goditje zyrtare mes Fury dhe Usyk – dalin rezultatet zyrtare

para një muaji - Telegrafi

Statistikat e grushteve tregojnë se Tyson Fury dominohej nga Oleksandr Usyk. Gypsy King u mund nga ukrainasi me një vendim me pikë, i cili i dha fund serisë së tij të pamposhtur. Boksieri 37 vjeçar mori...

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme

para një muaji - Reporteri

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Luajti bast për fitoren e Fury, kjo është shifra e madhe që humbi mbrëmë Drake

para një muaji - Reporteri

Reperi kanadez, Drake, ka humbur 565,000 dollarë pasi ka vënë bast për Tyson Fury për të mundur Oleksandr Usyk. Është një tjetër humbje e madhe e lojërave të fatit për Drake. Para ndeshjes, Drake zbuloi...

Mediat britanike raportojnë se mund të ketë një rimeç mes Usykut dhe Furyt

para një muaji - Klan Kosova

Një rimeç mund të ndodh në mes të dy gjigandëve të boksit, Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury. Kështu të pakten raportojnë mediat britanike, të cilët thonë se 26 tetori mund të jetë data se kur do të ndodh...

Usykut do t’i hiqet njëri nga titujt e kampionit të peshave të rënda në boks

para një muaji - Reporteri

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda të botës – por ai do të humbasë një nga rripat e tij para se të shkelë përsëri në ring. Ukrainasi, 37 vjeç, mundi Tyson Fury në një përplasje...

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme

para një muaji - Indeks online

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Ja kur mund të kemi një rimeç mes Usyk dhe Fury

para një muaji - Gazeta Express

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë...

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

para një muaji - Telegrafi

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk që të dy kanë fituar një mal me para nga lufta e tyre për kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda në boks. Usyk theu një rekord 25-vjeçar, duke u bërë boksieri i parë...

Zbulohet shuma marramendëse që fituan Fury dhe Usyk pas përballjes së mbrëmshme

para një muaji - Periskopi

Zbulohet shuma marramendëse që fituan Fury dhe Usyk pas përballjes së mbrëmshme 19 May, 18:49 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk që të dy kanë fituar një mal me para nga lufta e tyre për kampionin e padiskutueshëm...

Kush kishte më shumë goditje mes Furyt dhe Usyk – dalin rezultatet zyrtare

para një muaji - Periskopi

Kush kishte më shumë goditje mes Furyt dhe Usyk – dalin rezultatet zyrtare 19 May, 18:44 Statistikat e grushteve tregojnë se Tyson Fury dominohej nga Oleksandr Usyk. Gypsy King u mund nga ukrainasi me...

U cilësua si “meçi i shekullit”, ja sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje

para një muaji - Zeri

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk që të dy kanë fituar një mal me para nga lufta e tyre për kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda në boks. Usyk theu një rekord 25-vjeçar, duke u bërë boksieri i parë...

Luajti bast për fitoren e Fury, kjo është shifra e frikshme që humbi mbrëmë Drake

para një muaji - GazetaBlic

Reperi kanadez, Drake, ka humbur 565,000 dollarë pasi ka vënë bast për Tyson Fury për të mundur Oleksandr Usyk . Është një tjetër humbje e madhe e lojërave të fatit për Drake, përcjell GazetaBlic Sport...

“Fitorja për Ukrainën”, Usyk: Gati ta mund përsëri Tyson Furyn

para një muaji - SuperSport

Oleksandr Usyk është kampion i botës në peshat e rënda. Boksieri ukrainas mundi Tyson Furyn në një mbrëmje madhështore në Kingdom Arena” të Riadit, në Arabinë Saudite. Dy nga gjyqtarët i dhanë fitoren...

Oleksandr Usyk, kampion i padiskutueshëm! Ukrainasi mund Fury dhe mban të gjithë titujt e boksit profesionist

para një muaji - NOA

Oleksandr Usyk është kampion i padiskutueshëm i botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Ukrainasi nisi sulmin final në raundin e nëntë, të cilit mezi i shpëtoi Tyson Fury. Ndërkohë domininim...

Fury hap polemika dhe çudit me deklaratë: Gjyqtarët ia dhanë fitoren, ja pse

para një muaji - Bota Sot

Fury dhe Usyk kanë ofruar për të apasionuarit e boksit një përballje nga ato që rrallë harrohen. Boksieri ukrainas ka dalë triumfues në duelin e titanëve, i cili zgjati plot 12 raunde. Dy boksierët më...

E provokoi keq, mënyra se si Usyk u përgjigj ndaj Fury është e jashtëzakonshme

para një muaji - Reporteri

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

para një muaji - Telegrafi

Janë zbuluar fjalët e para që Tyson Fury ia ka thënë Oleksandr Usykut pas përfundimit të meçit. Ukrainasi Usyk pordhoi një shfaqje brilante teksa u bë për herë të parë në histori kampion i peshave të rënda...

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit [video]

para një muaji - Zeri

Janë zbuluar fjalët e para që Tyson Fury ia ka thënë Oleksandr Usykut pas përfundimit të meçit. Ukrainasi Usyk pordhoi një shfaqje brilante teksa u bë për herë të parë në histori kampion i peshave të rënda...

Zbulohen fjalët e para që Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

para një muaji - Bota Sot

Janë zbuluar fjalët e para që Tyson Fury ia ka thënë Oleksandr Usykut pas përfundimit të meçit. Ukrainasi Usyk pordhoi një shfaqje brilante teksa u bë për herë të parë në histori kampion i peshave të rënda...

Fury pas humbjes nga Usyk: Unë besoj se e kam fituar meçin, por...

para një muaji - RTK

Boksieri britanik Tyson Fury vjen me deklarate interesante pas humbjes nga Oleksandr Usyk. Ukrainasi të shtunën pas mesnatës në “Raid të Arabisë Saudite, mundi britanikun me vendim të gjyqtarëve (114-113),...

Usykut do t’i hiqet njëri nga titujt e kampionit të peshave të rënda në boks

para një muaji - GazetaBlic

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda të botës – por ai do të humbasë një nga rripat e tij para se të shkelë përsëri në ring. Ukrainasi, 37 vjeç, mundi Tyson Fury në një përplasje...

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme

para një muaji - Infokusi

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Tyson Fury pas humbjes: Ukraina është në luftë, kështu që njerëzit po qëndrojnë afër shtetit që është në luftë

para një muaji - Nistori

Oleksandr Usyk mori një fitore të madhe ndaj Tyson Furyt duke e mposhtur boksierin anglez në atë që konsiderohej ndryshe si “meçi i shekullit”. Në këtë ngjarje të madhe të boksit që u mbajt në Riad të...

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

para një muaji - Zeri

Oleksandr Usyk do të jetë në gjendje që ta quajë vetën si kampion i padiskuteshëm i peshave të rënda në boks vetëm për disa javë, sipas një raportimi të fundit. Usyk doli fitues në atë që cilësohej si...

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

para një muaji - Zeri

Oleksandr Usyk mori një fitore të madhe ndaj Tyson Furyt duke e mposhtur boksierin anglez në atë që konsiderohej ndryshe si “meçi i shekullit”. Në këtë ngjarje të madhe të boksit që u mbajt në Riad të...

E provokoi keq, mënyra se si Usyk u përgjigj ndaj Fury është e jashtëzakonshme

para një muaji - OraInfo

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

para një muaji - Telegrafi

Oleksandr Usyk mori një fitore të madhe ndaj Tyson Furyt duke e mposhtur boksierin anglez në atë që konsiderohej ndryshe si “meçi i shekullit”. Në këtë ngjarje të madhe të boksit që u mbajt në Riad të...

Zbulohet data, ja kur do të përballen sërisht Usyk dhe Fury

para një muaji - BalkanWeb

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

para një muaji - Koha.mk

Oleksandr Usyk do të jetë në gjendje që ta quajë vetën si kampion i padiskuteshëm i peshave të rënda në boks vetëm për disa javë, sipas një raportimi të fundit. Usyk doli fitues në atë që cilësohej si...

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme

para një muaji - Periskopi

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme 19 May, 16:05 Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury...

Usyk shpallet kampion botëror i boksit pas garës me Furyn, kush është 37-vjeçari ukrainas që ndryshoi rrjedhën e lojës

para një muaji - Top Channel

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson Furyt, në garën e zhvilluar në Riad të Arabisë...

Zbulohet data e një rimeçi të mundshëm mes Usyk dhe Fury

para një muaji - OraInfo

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Usyk shpallet kampion botëror i boksit pas garës me Furyn

para një muaji - Kallxo

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson Furyt, në garën e zhvilluar në Riad të Arabisë...

Zbulohen pikët e gjyqtarëve që i dhuruan fitoren e madhe Usykut ndaj Furyt

para një muaji - Reporteri

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Zbulohet data e një rimeçi të mundshëm mes Usyk dhe Fury

para një muaji - Bota Sot

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Usyk pas fitores ndaj Fury: Është një fitore e madhe për shtetin tim

para një muaji - RTK

Boksieri Oleksandr Usyk, ka thënë se është shumë i lumtur me fitoren ndaj Tyson Fury. Ukrainasi të shtunën pas mesnatë mundi britanikun me vendim të ndarë të gjyqtarëve pas 12 raundeve të zhvilluara. “Po...

Usyk me mesazh të fortë pas fitores ndaj Furyt, tregon kujt ia dedikon fitoren

para një muaji - Reporteri

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

Pritet rimeçi mes Usyk dhe Furyt, zbulohet data e mundshme

para një muaji - Fakti Ditor

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

para një muaji - Telegrafi

Oleksandr Usyk do të jetë në gjendje që ta quajë vetën si kampion i padiskuteshëm i peshave të rënda në boks vetëm për disa javë, sipas një raportimi të fundit. Usyk doli fitues në atë që cilësohej si...

E mposhti Furyn me spektakël, por ja pse Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

para një muaji - Bota Sot

Oleksandr Usyk do të jetë në gjendje që ta quajë vetën si kampion i padiskuteshëm i peshave të rënda në boks vetëm për disa javë, sipas një raportimi të fundit. Usyk doli fitues në atë që cilësohej si...

‘Kur provokon e pëson’, mënyra se si Usyk u përgjigj ndaj Fury është e jashtëzakonshme

para një muaji - GazetaBlic

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Usyk kampion, mposhti Furyn

para një muaji - TV21

Oleksandr Usyk është kampioni i ri i padiskutueshëm i botës në boks në peshat e rënda. Ukrainasi e fiton atë me vendim të ndarë, duke e shënuar me 115:112, 113:114, 114:113 në letra. Nokauti në raundin...

Usyk vs Fury, ja pikët sipas raundeve që shpallën fitues ukrainasin

para një muaji - BalkanWeb

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Fury flet pas humbjes: Nuk do të qaj, do të rikthehem së shpejti

para një muaji - Gazeta Express

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë...

Usyk shpallet kampion botëror i boksit pas garës me Furyn

para një muaji - Ora news

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson Furyt, në garën e zhvilluar në Riad të Arabisë...

Usyk mposht Furyn, bëhet kampioni i ri i botës në peshat e rënda

para një muaji - RTV 21

Oleksandr Usyk është kampioni i ri i padiskutueshëm i botës në boks në peshat e rënda. Ukrainasi e fiton atë me vendim të ndarë, duke e shënuar me 115:112, 113:114, 114:113 në letra. Nokauti në raundin...

Ukrainasi Oleksandr Usyk kampion i padiskutueshëm, mposht Tyson Fury-n

para një muaji - Gazeta Shqip

Oleksandr Usyk doli fitues në ndeshjen ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Usyk-u fitoren ua kushton ushtarëve të Ukrainës

para një muaji - Indeks online

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim. Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

Fury thotë se e meritoi fitoren ndaj Usyk-ut

para një muaji - Indeks online

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi sipas mendimit të tij, e meritoi fitoren ndaj Oleksandr Usyk-ut. “Besoj se e fitova atë ndeshje. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre”,...

Fury pëson humbjen e parë në karrierë, Usyk shpallet kampioni i padiskutueshëm i botës

para një muaji - RTSH

Oleksandr Usyk dominon sfidën e madhe ndaj Tyson Fury, i shkakton këtij të fundit humbjen e parë në karrierë dhe shpallet kampioni i padiskutueshëm i botës në peshat e rënda në boks. Tyson Fury pësoi një...

Zbulohet data e një rimeçi të mundshëm mes Usyk dhe Fury

para një muaji - GazetaBlic

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

para një muaji - Shenja

Oleksandr Usyk mori një fitore të madhe ndaj Tyson Furyt duke e mposhtur boksierin anglez në atë që konsiderohej ndryshe si “meçi i shekullit”. Në këtë ngjarje të madhe të boksit që u mbajt në Riad të...

Zbulohen pikët e gjyqtarëve që i dhuruan fitoren e madhe Usykut ndaj Furyt

para një muaji - Telegrafi

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Alsat-M

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara ndaj Tyson Furyt në Arabinë Saudite, ai fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Në...

Ja çfarë thotë Usyk pasi u shpall kampion

para një muaji - Gazeta Express

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë...

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

para një muaji - SportMania

Oleksandr Usyk mori një fitore të madhe ndaj Tyson Furyt duke e mposhtur boksierin anglez në atë që konsiderohej ndryshe si “meçi i shekullit”. Në këtë ngjarje të madhe të boksit që u mbajt në Riad të...

Fury thotë se e meritoi fitoren ndaj Usyk

para një muaji - Indeks online

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi sipas mendimit të tij, e meritoi fitoren ndaj Oleksandr Usyk. “Besoj se e fitova atë ndeshje. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre”,...

Zbulohen pikët e gjyqtarëve që i dhuruan fitoren e madhe Usykut ndaj Furyt

para një muaji - Zeri

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Usyk shpallet kampion botëror i peshave të rënda në boks

para një muaji - Opinion

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson Furyt, në garën e zhvilluar në Riad të Arabisë...

Oleksandr Usyk i pamposhtur, shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Shenja

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara ndaj Tyson Furyt në Arabinë Saudite, ai fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Në...

Usyk me mesazh të fortë: Fitore e madhe për vendin tim dhe për ushtarët

para një muaji - BalkanWeb

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

Fury pas humbjes: Nuk do të qaj, do të rikthehem së shpejti

para një muaji - NMK Post

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Zbulohen pikët e gjyqtarëve që i dhuruan fitoren e madhe Usykut ndaj Furyt

para një muaji - Bota Sot

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Momenti kur Usyk ia ”fik dritat” Furyt, gjyqtari e shpëton nga KO (VIDEO)

para një muaji - Indeks online

Oleksandr Usyk ka mbetur i pamposhtur në boksin profesionist, pasi të shtunën mbrëma e mposhti Tyson Furyn, në meçin i cili u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite. Boksieri ukrainas shënoi fitore pas 12...

Usyk fitoren ia kushton ushtarëve të Ukrainës

para një muaji - Indeks online

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

Fury boksoi sikur ta kishte fituar ‘luftën’

para një muaji - BalkanWeb

Lennox Lewis kritikoi planin e lojës së Tyson Fury kundër Oleksandr Usyk, pasi britaniku pësoi një humbje me pikë ndaj ukrainasit. Fury, 35 vjeç, humbi titullin e tij në WBC dhe rekordin e tij të përsosur...

Usyk: Fitore e madhe për vendin tim dhe për ushtarët që po e mbrojnë atë

para një muaji - GazetaBlic

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

Oleksandr Usyk, kampion i padiskutueshëm! Ukrainasi mban të gjithë titujt e boksit profesionist

para një muaji - Syri

Oleksandr Usyk është kampion i padiskutueshëm i botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Ukrainasi nisi sulmin final në raundin e nëntë, të cilit mezi i shpëtoi Tyson Fury. Ndërkohë domininim...

Video/ Usyk kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda: Fury pëson humbjen e parë në karrierë

para një muaji - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda i botës në boks. Në Kingdom Arena në Riad, në eventin e quajtur ‘Ring of fire’,...

“Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime”, Tyson Fury flet pas humbjes

para një muaji - Zeri

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi humbi me vendim të ndarë të gjyqtarëve me me pikë, në meçin që zgjati 12 raunde dhe fitues doli Oleksandr Usyk. Ukrainasi e fiton meçin me vendim të ndarë nga gjyqtarët,...

Usyk me mesazh të fortë: Fitore e madhe për vendin tim dhe për ushtarët

para një muaji - Bota Sot

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”...

Fury flet pas humbjes ndaj Usyk

para një muaji - Bota Sot

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi sipas mendimit të tij, e meritoi fitoren ndaj Oleksandr Usyk. “Besoj se e fitova atë ndeshje. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre”,...

Oleksandr Usyk, kampion i padiskutueshëm! Ukrainasi mban të gjithë titujt e boksit profesionist

para një muaji - Panorama

Oleksandr Usyk është kampion i padiskutueshëm i botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist. Ukrainasi nisi sulmin final në raundin e nëntë, të cilit mezi i shpëtoi Tyson Fury. Ndërkohë domininim...

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Zeri

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve ndaj Tyson Furyt pas 12 raundeve të zhvilluara. Ishte një meç spektakolar...

E provokoi keq, mënyra se si Usyk u përgjigj ndaj Fury është e jashtëzakonshme

para një muaji - Almakos

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Zeri

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara ndaj Tyson Furyt në Arabinë Saudite, ai fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Në...

Usyk mund Furyn, kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda

para një muaji - BalkanWeb

Tyson Fury pësoi një humbje me pikë në një natë dramatike në Arabinë Saudite, pasi Oleksandr Usyk u bë kampioni i parë i padiskutueshëm i boksit me katër rripa në peshën e rëndë. Në një skenë madhështore,...

Zbulohet data, ja kur do të përballen sërish Usyk dhe Fury

para një muaji - Epoka e Re

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Tyson Fury pas humbjes: Isha më i mirë, fitoren ia dhanë Usyk për shkak të Ukrainës

para një muaji - JOQ Albania

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion boksi në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores kundër Tyson Furyt në Riad të Arabisë Saudite. Ukrainasi Usyk u bë kampioni i parë i padiskutueshëm...

Zbulohet data e një rimeçi të mundshëm mes Usyk dhe Fury

para një muaji - Almakos

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Fury flet pas humbjes: Nuk do të qaj, do të rikthehem së shpejti

para një muaji - Infokusi

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Këto janë fjalët e Usyk pasi u shpall kampion

para një muaji - ATV Live

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Zbulohet data e një rimeçi të mundshëm mes Usyk dhe Fury

para një muaji - ATV Live

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. Usyk triumfoi ndaj Furyt me vendim të ndarë të gjyqtarëve, duke u shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave...

Fury thotë se e meritoi fitoren ndaj Usyk-ut

para një muaji - Fakti Ditor

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi sipas mendimit të tij, e meritoi fitoren ndaj Oleksandr Usyk-ut. “Besoj se e fitova atë ndeshje. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre”,...

Fury thotë se e meritoi fitoren ndaj Usyk-ut

para një muaji - SportMania

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi sipas mendimit të tij, e meritoi fitoren ndaj Oleksandr Usyk-ut. “Besoj se e fitova atë ndeshje. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre”,...

Usyk vs Fury, ja pikët sipas raundeve që shpallën fitues ukrainasin

para një muaji - SportMania

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

E mposhti Furyn me spektakël, por ja pse Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

para një muaji - Open-TV

Oleksandr Usyk do të jetë në gjendje që ta quajë vetën si kampion i padiskuteshëm i peshave të rënda në boks vetëm për disa javë, sipas një raportimi të fundit. Usyk doli fitues në atë që cilësohej si...

Usyk mposht Furyn: Bëhet kampion i botës në pesha të rënda

para një muaji - Lajmi.net

Oleksandr Usyk është kampioni i ri i padiskutueshëm i botës në boks në peshat e rënda. Ukrainasi e fiton atë me vendim të ndarë, duke e shënuar me 115:112, 113:114, 114:113 në letra, Nokauti në raundin...

Usyk shpallet kampion botëror i boksit pas garës me Furyn

para një muaji - Dukagjini

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson Furyt, në garën e zhvilluar në Riad të Arabisë...

Usyk vs Fury, ja pikët sipas raundeve që shpallën fitues ukrainasin

para një muaji - Alfax

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks, e mposht Tyson Furyn

para një muaji - ATV Live

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Babai i Furyt nervozohet pas humbjes, i vërsulet ekipit të Usykut

para një muaji - Epoka e Re

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, raporton Sinjali. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë...

Publikohen pikët e gjyqtarëve që i dhanë fitoren Usykut ndaj Furyt

para një muaji - Epoka e Re

Oleksandr Usyk doli fitues në meçin ndaj Tyson Furyt që u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite, duke arritur që fitoren ta marrë me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Ukrainasi e nisi me një ritëm të ngadaltë...

Usyk shpallet kampion botëror i boksit pas garës me Tyson Fury

para një muaji - Euronews

Boksieri Oleksandr Usyk është shpallur kampion i pakontestueshëm i boksit në botë, në kategorinë e peshës së rëndë, pas fitores që ka shënuar kundër Tyson Fury, në garën e zhvilluar në Riad të Arabisë...

Usyk: Fitore e madhe për vendin tim dhe për ushtarët

para një muaji - Epoka e Re

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

Alexandre Usyk kampion bote absolut në peshën e rëndë, fiton me pikë ndaj anglezit Tyson Fury

para një muaji - FaxWeb

Ukrainasi Alexandre Usyk (37 vjeç, 101.350 kg, 1.91 m), mbajtës i titujve të peshave të rënda WBA-WBO-IBF, mundi anglezin Tyson Fury me pikë (35 vjeç, 118.840 kg, 2.06 m), i cili mbante titullin botëror...

Usyk, kampion i padiskutueshëm i botës

para një muaji - Reporteri

Ukrainasi Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i botës në peshat e rënda, duke mposhtur britanikun Tyson Fury pas vendimit të gjyqtarëve. Ukrainasi tani mban të gjithë titujt e boksit...

Usyk: Fitore e madhe për vendin tim dhe për ushtarët

para një muaji - Klan Kosova

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka thënë se fitoren ndaj Tyson Furyt, ia kushton vendit të tij që është në luftë. “Kjo është një fitore për vendin tim.Ndihem mirë, shumë njerëz u lutën për mua, ju dua”,...

“Ndeshja e shekullit”/ Alexandre Usyk kampion bote absolut në peshën e rëndë, fiton me pikë ndaj anglezit Tyson Fury...

para një muaji - Dosja.al

ARABIA SAUDITE - Ukrainasi Alexandre Usyk (37 vjeç, 101.350 kg, 1.91 m), mbajtës i titujve të peshave të rënda WBA-WBO-IBF, mundi anglezin Tyson Fury me pikë (35 vjeç, 118.840 kg, 2.06 m), i cili mbante...

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Telegrafi

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve ndaj Tyson Furyt pas 12 raundeve të zhvilluara. Ishte një meç spektakolar...

Fury thotë se e meritoi fitoren ndaj Usyk

para një muaji - Klan Kosova

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi sipas mendimit të tij, e meritoi fitoren ndaj Oleksandr Usyk. “Besoj se e fitova atë ndeshje. Besoj se ai fitoi disa raunde, por unë fitova më shumë prej tyre”,...

“Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime” – Tyson Fury flet pas humbjes

para një muaji - Telegrafi

Tyson Fury shprehu zhgënjimin e tij pasi humbi me vendim të ndarë të gjyqtarëve me me pikë, në meçin që zgjati 12 raunde dhe fitues doli Oleksandr Usyk. Ukrainasi e fiton meçin me vendim të ndarë nga gjyqtarët,...

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Telegrafi

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara ndaj Tyson Furyt në Arabinë Saudite, ai fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Në...

Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks, e mposht Tyson Furyn

para një muaji - Gazeta Express

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë...

Usyk, perandori i peshave të rënda

para një muaji - Klan Kosova

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk është mbreti i peshave të rënda, pasi mposhti Tyson Furyn. *Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber. *Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin...

Usyk i pamposhtur, shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

para një muaji - Aktuale

Oleksandr Usyk është shpallur kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks, pasi pas 12 raundeve të zhvilluara ndaj Tyson Furyt në Arabinë Saudite, ai fitoi me vendim të ndarë të gjyqtarëve. Në...

“Ndeshja e shekullit”/ Alexandre Usyk kampion bote absolut në peshën e rëndë, fiton me pikë ndaj anglezit Tyson Fury...

para një muaji - Dosja.al

ARABIA SAUDITE - Ukrainasi Alexandre Usyk (37 vjeç, 101.350 kg, 1.91 m), mbajtës i titujve të peshave të rënda WBA-WBO-IBF, mundi anglezin Tyson Fury me pikë (35 vjeç, 118.840 kg, 2.06 m), i cili mbante...

Usyk ‘rrah’ Fury-n në meçin e shekullit

para një muaji - RTK

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk e ka mposhtur britanikun Tyson Fury të shtunën pas mesnatës në Riad të Arabisë Saudite. Ukrainasi shkruan historinë në sportin e boksit pasi mundi britanikun, në një meç...

Oleksandr Usyk kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda, e rrah keq Tyson Furyn

para një muaji - OraInfo

Oleksandr Usyk me vendim të ndarë të gjyqtarëve shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda, pasi arriti ta rrahë Tyson Furyn, në të ashtuquajturin ‘Meçi i shekullit’, që u zhvillua në Riad të...

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

para një muaji - Indeks online

Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i ËBC-së u përball me...

Gjithçka gati – Fury dhe Usyk futen në ring

para një muaji - Telegrafi

Kanë mbetur pak minuta para fillimit të meçit të shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk ndërsa të dy boksierët tashmë janë futur në ring. Ky meç ka zgjuar interesim mjaft të madh për shumë persona,...

Këndellet Fury, po e dominon meçin ndaj Usykut

para një muaji - Indeks online

Po zhvillohet super meçi mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Furyt në Arabinë Saudite. Tyson Fury është duke dominuar në raundet 5/6 dhe shtatë ndaj boksierit ukrainas, shkruan Indeksonline Tri raundet e para...

Fury dhe Usyk ngjiten në ring

para një muaji - Klan Kosova

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury janë ngjitur në ring, ku do të përballen në Arabinë Saudite. Kjo përballje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të...

Fury në vështirësi, Usyk godet fuqishëm

para një muaji - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe raundi i nëntë i “duelit të shekullit”. Fury ishte me fat në raundin e nëntë pasi gongu ndali një sulm të hatashëm të ukrainasit qëishte afër ta mbyllte duelin pasi Fury humbi ekuilibrin,...

Ja ku mund ta shikoni ndeshjen mes Furyt dhe Usyk

para një muaji - TV21

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Fury merr kontrollin, Usyk në vështirësi

para një muaji - GazetaBlic

Ka përfunduar raundi i gjashtë i duelit që po cilësohet si i shekullit mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Raundet e para ishin pothuajse të barabarta, kurse tani Fury ka nisur të marrë kontrollin e duelit...

Superkompjuteri zbulon rezultatin e meçit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - Reporteri

Një superkompjuter ka parashikuar fituesin e meçit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk, që zhvillohet sonte në Riad të Arabisë Saudite. Si Fury ashtu edhe Usyk kanë ëndërr për t’u bërë kampion i padiskutueshëm...

Usyk po shkëlqen në raundet e para ndaj Furyt

para një muaji - Indeks online

Është duke u zhvilluar super meçi mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Furyt në Arabinë Saudite. Në tri raundet e para, boksieri ukrainas është duke bërë një super “luftë”, shkruan Indeksonline Usyk është duke...

VIDEO/ Ukrainasi Usyk kampion absolut i peshave të rënda në boks, thyen “përbindëshin” Tyson Fury

para një muaji - Shqip

Oleksandr Usyk me vendim të gjyqtarëve shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda, pasi arriti të thyejë Tyson Furyn, në të ashtuquajturin ‘Dueli i shekullit’, që u zhvillua në Riad të Arabisë...

Edhe Neymar i pranishëm në meçin mes Furyt dhe Usyk

para një muaji - Klan Kosova

Në meçin mes dy mega boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk po marrin pjesë shumë fytyra të njohura. Përpos Crisitiana Rolandos e Anthony Joshuas, në këtë arenë ka mbërritur edhe futbollisti, Neymar...

Pritjes i erdhi fundi, ndeshja e Furyt dhe Usyk po starton

para një muaji - GazetaBlic

Momentit të shumëpritur i erdhi fundi. Koha është për duelin mes Furyt dhe Usyk, shkruan GazetaBlic Sport. Shiko Duelin LIVE: GazetaBlic Sport do ju mbajë të informuar për ndeshjen në kohë reale.

Njeriu që mposhti dy herë Mike Tysonin i uron sukses Oleksandr Usykut

para një muaji - Indeks online

Shumë legjenda të sportit kanë udhëtuar në Arabinë Saudite për ta shikuar meçin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usykut. Njeriu që mposhti dy herë Mike Tysonin, Evander Holyfield u afrua te boksieri ukrainas,...

Meçi i gjigantëve të boksit, këtu mund ta shikoni Live përballjen mes Fury dhe Usyk

para një muaji - Reporteri

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Pas pak nis meçi i shekullit mes Furyt dhe Usyk, këtu mund ta ndiqni live

para një muaji - Gazeta Express

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Oleksandr Usyk po i bën gati duart “e hekurta”

para një muaji - Indeks online

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk është duke u bërë gati për meçin e mbrëmjes ndaj Tyson Furyt. Meçi shumëpritur po afrohet, i cili do të zhvillohet në Arabinë Saudite, shkruan Indeksonline Një video është...

LIVE: Fury-Usyk, dy titanët kërkojnë sundimin e botës në peshat e rënda

para një muaji - Klan Kosova

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të kërkojnë lavdinë, në meçin që do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Kjo përballje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë...

Meçin e shumëpritur se humb as Ronaldo e as Joshua

para një muaji - Klan Kosova

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo ka mbërritur në arenën ku do të zhvillohet ‘meçi i shekullit’, ai mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Pranë Ronaldos shihet të jetë ulur edhe boksieri anglez, Anthony...

Po afrohet koha e meçit të shekullit, këtu mund ta shikoni “luftën” Usyk – Fury

para një muaji - Indeks online

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të kërkojnë lavdinë, në meçin që do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Kjo përballje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë...

“Po bëjnë gati grushtet” – Fury dhe Usyk në përgatitjet finale

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

para një muaji - Infokusi

Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar.

Oleksandr Usyk mbetet i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

para një muaji - Infokusi

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Cristiano Ronaldo dhe Anthony Joshua prezent në meçin e shumëpritur mes Fury dhe Usyk

para një muaji - Telegrafi

Anthony Joshua i është bashkuar Cristiano Ronaldos në meçin e shumëpritur të boksit mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk, që do të luftojnë për titullin e peshave të rënda në boks në Arabinë Saudite. Dy...

Neymar Jr i pranishëm në ‘duelin e shekullit’ mes Furyt dhe Usyk

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Meçin e shumëpritur se humb as Ronaldo

para një muaji - Klan Kosova

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo ka mbërritur në arenën ku do të zhvillohet ‘meçi i shekullit’, ai mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Pranë Ronaldos shihet të jetë ulur edhe boksieri anglez, Anthony...

Këtu mund ta shikon meçin e madh, Fury - Usyk

para një muaji - Bota Sot

Po vijnë minutat drithërues të meçit të madh. Tyson Fury do të ndeshet me Oleksandyr Usyk. Meçi zhvillohet në Arabinë Saudite. Boksieri i famshëm Joshua dhe ylli i futbollit Cristiano Ronaldo, janë në arenën sportive.

Ronaldo dhe Joshua mbërrijnë në “Kingdon Arena” për meçin Fury-Usyk

para një muaji - Gazeta Express

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Fury arrin duke e paralajmëruar Usykun: Në majë të botës

para një muaji - Klan Kosova

Boksieri britanik Tyson Fury ka arritur në vendin ku do të përballet me Oleksandër Usykun, në meçin e shumëpritur. Ai pati pak fjalë para hyrjes:”Në majë të botës”. Fury ishte i veshur me një kostum mjaft...

Meçin e shekullit se humb as Ronaldo

para një muaji - Klan Kosova

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo ka mbërritur në arenën ku do të zhvillohet meçi i shekullit, ai mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Pranë Ronaldos shihet të jetë ulur edhe boksieri anglez, Anthony...

Starton nata e boksit në Arabinë Saudite, në këtë orë nis meçi Fury-Usyk

para një muaji - Reporteri

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Kush është Oleksandr Usyk?

para një muaji - Klan Kosova

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Kjo ndeshje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë që kur...

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Ronaldo dhe Joshua mbërrijnë në “Kingdon Arena” për meçin Fury-Usyk

para një muaji - Bota Sot

Ronaldo dhe Joshua mbërrijnë në “Kingdon Arena” për meçin Fury-Usyk! Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin...

Superkompjuteri zbulon rezultatin e meçit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - Telegrafi

Një superkompjuter ka parashikuar fituesin e meçit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk, që zhvillohet sonte në Riad të Arabisë Saudite. Si Fury ashtu edhe Usyk kanë ëndërr për t’u bërë kampion i padiskutueshëm...

Meçi i shumëpritur, kjo është koha kur pritet të dalin në ring Fury dhe Usyk

para një muaji - Aktuale

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Marketing Kjo ndeshje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të...

Ronaldo dhe Joshua mbërrijnë në “Kingdon Arena” për meçin Fury-Usyk

para një muaji - Tetova Sot

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

“Luftën e shekullit” e fitoi Usyk, përballë Furyt

para një muaji - Populli

Boksieri nga Ukraina, Oleksandr Usyk ka treguar forcën e tij edhe ndaj britanikut Tyson Fury. Usyk, në orët e para të së dielës e mposhti Furyn pas 12 raundeve në “meçin e shekullit” të mbajtur në Riad...

Nuk mungon as ylli i Al Nassr, Ronaldo i pranishëm në meçin Usyk-Fury

para një muaji - Indeks online

Cristiano Ronaldo sapo ka arritur në vendin ku do të zhvillohet super meçi i mbrëmjes mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ylli i Al Nassr do të jetë i pranishëm dhe ka një ulëse afër ringut, shkruan Indeksonline...

Oleksandr Usyk kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda, e rrah keq Tyson Furyn

para një muaji - Almakos

Oleksandr Usyk me vendim të ndarë të gjyqtarëve shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda, pasi arriti ta rrahë Tyson Furyn, në të ashtuquajturin ‘Meçi i shekullit’, që u zhvillua në Riad të...

Tyson Fury arrin në stadium para duelit të madh, paralajmëron fitore: “Në maje të botës”

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Stërvitja e jashtëzakonshme e Usyk në Spanjë për tu përgatitur për Furyn: 250 raunde me 40 boksierë të ndryshëm

para një muaji - Telegrafi

Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury do të takohen sot në Riad të Arabisë Saudite, ku meçi mes tyre përcakton kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda. Luftëtari i fundit që unifikoi rripat e tanishëm në...

Pak orë na ndajnë nga meçi i çmendur, Fury apo Usyk

para një muaji - Bota Sot

Tyson Fury apo Oleksandr Usyk do të ngadhënjejnë sonte në orët e vona. Jo vetëm bota e boksit janë me sy e vesh nga meçi i çmendur. Dy boksierët premtojnë një mbrëmje spektakolare. Dy boksierë që e njohin...

Starton nata e boksit në Arabinë Saudite, ja kur do të nis meçi Fury-Usyk

para një muaji - Gazeta Express

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Pak orë deri te dueli i shekullit: Oleksandr Usyk arrin në stadium

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Starton nata e boksit në Arabinë Saudite, ja kur do të nis meçi Fury-Usyk

para një muaji - Zeri

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Anthony Joshua do jetë i pranishëm për ta parë nga afër duelin e rivalëve të tij, Usyk dhe Fury

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

para një muaji - Periskopi

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt 19 May, 1:42 Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo...

Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i botës në boks

para një muaji - Epoka e Re

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin...

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

para një muaji - SportMania

Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i ËBC-së u përball me...

Ish-boksieri shqiptar, Xhavit Visoka: Fury fiton me nokaut ndaj Usykut, ësht boksier i jashtëzakonshëm

para një muaji - Indeks online

Sonte zhvillohet super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk në Arabinë Saudite. Këtë “luftë” e ka parashikuar edhe ish-boksieri shqiptar, Xhavit Visoka, shkruan Indeksonline “Sot bëhet fjalë për një...

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

para një muaji - Fakti Ditor

Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i ËBC-së u përball me...

Pas pak nis meçi i shekullit mes Furyt dhe Usyk, këtu mund ta ndiqni live

para një muaji - Tetova Sot

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Pasuria marramendëse e Tyson Fury: Sa para fiton boksieri britanik pas çdo lufte?

para një muaji - Telegrafi

Në një duel të shumëpritur, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të takohen sot për titullin e kampionit të peshave të rënda në boks në Arabinë Saudite. Kjo luftë premton të jetë një natë e paharrueshme për...

Steven Gerrad i pranishëm për duelin e shekullit mes Furyt dhe Usyk, legjenda e Liverpoolit mbështet boksierin britanik

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - Infokusi

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Fury merr kontrollin, Usyk në vështirësi

para një muaji - Periskopi

Fury merr kontrollin, Usyk në vështirësi 19 May, 1:11 Ka përfunduar raundi i gjashtë i duelit që po cilësohet si i shekullit mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Raundet e para ishin pothuajse të barabarta,...

Raundet e para fantastike, Fury dhe Usyk dhurojnë spektakël

para një muaji - Periskopi

Raundet e para fantastike, Fury dhe Usyk dhurojnë spektakël 19 May, 1:07 Kanë përfunduar tre raundet e para të duelit mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Raundet e para ishin kryesisht të barabarta me...

Steven Gerrard shkon për ta shikuar “live” spektaklin e boksit, parashikon meçin Tyson Fury – Usyk

para një muaji - Indeks online

Janë afruar orët e super meçit të shekullit mes Tyson Furyt dhe Oleksander Usyk që zhvillohet sonte në Arabinë Saudite. Legjenda e futbollit anglez, Steven Gerrard sapo ka arritur në ambientin ku do të...

Pritjes i erdhi fundi, ndeshja e Furyt dhe Usyk po starton

para një muaji - Periskopi

Pritjes i erdhi fundi, ndeshja e Furyt dhe Usyk po starton 19 May, 0:37 Momentit të shumëpritur i erdhi fundi. Koha është për duelin mes Furyt dhe Usyk. Shiko Duelin LIVE:

Drake vë një bast të madh për meçin mes Fury dhe Usyk – kush fiton sipas reperit të famshëm?

para një muaji - Telegrafi

Reperi Drake ka zbuluar se cilin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usykut do ta mbështetë në supermeçin e sotëm mes dy gjigantëve të boksit. Fury dhe Usyk sot do të ndeshen në Riad të Arabisë Saudite rreth...

Njeriu që mposhti dy herë Mike Tysonin i uron sukses Oleksandr Usykut

para një muaji - Periskopi

Njeriu që mposhti dy herë Mike Tysonin i uron sukses Oleksandr Usykut 19 May, 0:20 Shumë legjenda të sportit kanë udhëtuar në Arabinë Saudite për ta shikuar meçin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usykut....

Ja kur nis meçi mes Furyt dhe Usyk

para një muaji - Klan Kosova

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Kjo ndeshje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë që kur...

Dueli i shekullit: Cristiano Ronaldo do ta shijoj nga afër përballjen mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

“Po bëjnë gati grushtet” – Fury dhe Usyk në përgatitjet finale

para një muaji - Periskopi

“Po bëjnë gati grushtet” – Fury dhe Usyk në përgatitjet finale 18 May, 23:40 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet...

Menaxheri i Robin Krasniqit bën një parashikim interesant të meçit Fury-Usyk

para një muaji - Indeks online

Sonte zhvillohet meçi i shekullit në boks mes Tyson Furyt dhe kampionit botëror, Oleksandr Usyk. Një parashikim interesant për këtë duel e ka dhënë menaxheri i Robin Krasniqit, Luan Dreshaj, shkruan Indeksonline...

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - Fakti Ditor

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - Periskopi

KËTU mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk 18 May, 22:31 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet...

Starton nata e boksit në Arabinë Saudite, ja kur do të nis meçi Fury-Usyk

para një muaji - Fakti Ditor

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Përballja e shumëpritur mes Furyt dhe Usyk, kaq para do të përfitojnë dy boksierët

para një muaji - Periskopi

Përballja e shumëpritur mes Furyt dhe Usyk, kaq para do të përfitojnë dy boksierët 18 May, 22:12 Më në fund, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen për të kurorëzuar një kampion të padiskutueshëm...

Drake vë bast masiv për Furyn

para një muaji - Klan Kosova

Drake ka zbuluar se kë do të mbështesë sonte kur Tyson Fury të përballet me Oleksandr Usyk. Ndër të tjera, Drake ka thënë se ka vendosur një bast të madh prej 565 mijë dollarëve në favor të Furyt, që mund...

Tyson Fury arrin në stadium para duelit të madh, paralajmëron fitore: “Në maje të botës”

para një muaji - Periskopi

Tyson Fury arrin në stadium para duelit të madh, paralajmëron fitore: “Në maje të botës” 18 May, 21:47 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda....

Drake vë bast masiv për Furyn

para një muaji - Bota Sot

Drake ka zbuluar se kë do të mbështesë sonte kur Tyson Fury të përballet me Oleksandr Usyk. Ndër të tjera, Drake ka thënë se ka vendosur një bast të madh prej 565 mijë dollarëve në favor të Furyt, që mund...

Drake vë bast masiv për Furyn

para një muaji - Indeks online

Drake ka zbuluar se kë do të mbështesë sonte kur Tyson Fury të përballet me Oleksandr Usyk. Ndër të tjera, Drake ka thënë se ka vendosur një bast të madh prej 565 mijë dollarëve në favor të Furyt, që mund...

Pak orë deri te dueli i shekullit: Oleksandr Usyk arrin në stadium

para një muaji - Periskopi

Pak orë deri te dueli i shekullit: Oleksandr Usyk arrin në stadium 18 May, 21:32 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet...

S’ndalen surprizat: Anthony Joshua në stadium, do ta shikoj nga afër duelin e rivalëve të tij, Usyk-Fury

para një muaji - Periskopi

S’ndalen surprizat: Anthony Joshua në stadium, do ta shikoj nga afër duelin e rivalëve të tij, Usyk-Fury 18 May, 21:27 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion...

Dueli Fury-Usyk: Legjenda e futbollit, Steven Gerrard tregon se kë e mbështet sonte

para një muaji - Periskopi

Dueli Fury-Usyk: Legjenda e futbollit, Steven Gerrard tregon se kë e mbështet sonte 18 May, 21:16 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda....

Drake e bën sërish, bast i çmendur për duelin e boksit Fury-Usyk

para një muaji - Ora news

Reperi kanadez Drake, i cili njihet edhe për bastet e tij të çmendura si në ndeshjet e futbollit dhe të sporteve të tjera, ka surprizuar sërish këtë të shtunë me shifrën që ka vendosur të luajë për duelin...

Starton nata e boksit në Arabinë Saudite, ja kur do të nis meçi Fury-Usyk

para një muaji - Periskopi

Starton nata e boksit në Arabinë Saudite, ja kur do të nis meçi Fury-Usyk 18 May, 21:01 Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë...

Nutricionisti i Tyson Fury zbulon sekretin që e bëri atë të kthehet në formë për gjashtë muaj

para një muaji - Telegrafi

Nutricionisti i Tyson Fury, Greg Marriot ka treguar sekretin që e ka rikthyer në formë për gjashtë muaj boksierin britanik, duke e bërë gati për super meçin ndaj Oleksandr Usyk. Edhe pse Tyson Fury ende...

Dueli i shekullit: Cristiano Ronaldo do ta shijoj nga afër përballjen mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - Periskopi

Dueli i shekullit: Cristiano Ronaldo do ta shijoj nga afër përballjen mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk 18 May, 20:21 Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të...

Parashikimi i Mike Tysonit për meçin Fury - Usyk, që e gjithë bota e pret me emocione

para një muaji - Bota Sot

Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive. Fury është kampion i peshave të rënda në WBC, (34-0-1, 24 KO),...

Parashikimi i Mike Tyson për luftën Fury-Usyk

para një muaji - Gazeta Express

Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive. Fury është kampion i peshave të rënda në WBC, (34-0-1, 24 KO),...

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

para një muaji - Telegrafi

Përplasja e shumëpritur mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk sot (e shtunë) në Arabinë Saudite premton jo vetëm të përcaktojë kampionin e parë të padiskutueshëm të peshave të rënda në 24 vjet, por edhe të...

Drake e bën sërish, bast i çmendur për duelin e boksit Fury-Usyk

para një muaji - Syri

Reperi kanadez Drake, i cili njihet edhe për bastet e tij të çmendura si në ndeshjet e futbollit dhe të sporteve të tjera, ka surprizuar sërish këtë të shtunë me shifrën që ka vendosur të luajë për duelin...

Mike Tyson: Fury do ta mposht Usykun

para një muaji - Reporteri

Jemi vetëm pak orë nga një nga ndeshjet më të rëndësishme të peshave të rënda në historinë e fundit të boksit. Sot (e shtunë) mbrëma, në Riad, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të shkojnë ‘kokë më kokë’...

Nga Mike Tyson tek Lewis, parashikimet e botës së boksit për super meçin Fury – Usyk

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës 23:50 dhe njëkohësisht po cilësohet si meçi i shekullit....

Klitschko i bindur se Usyk del fitues sonte

para një muaji - Gazeta Express

Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive. Fury është kampion i peshave të rënda në WBC, (34-0-1, 24 KO),...

Drake me bast të ‘çmendur’ për meçin mes Tyson Fury dhe Usyk, vendos mbi 500 mijë dollarë

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk është një nga meçet më të shumëpritura të boksit. Reperi kanadez, Drake hyri në llogarinë e tij në Instagram këtë mëngjes për t’i bërë të ditur fansave të tij se ai ka vendosur...

Joshua tregon kush është favorit në meçin mes Furytit dhe Usykut

para një muaji - Indeks online

Anthony Joshua e ka cilësuar Oleksandr Usykun si një “luftëtar fenomenal” dhe ka mbështetur ukrainasin për të mposhtur Tyson Furyt në luftën e padiskutueshme të titullit të peshave të rënda të kësaj fundjave....

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

para një muaji - Shenja

Përplasja e shumëpritur mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk sot (e shtunë) në Arabinë Saudite premton jo vetëm të përcaktojë kampionin e parë të padiskutueshëm të peshave të rënda në 24 vjet, por edhe të...

Sonte ndeshen Fury – Usyk, ky është komenti i Anthony Joshua

para një muaji - Gazeta Express

Sonte na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive....

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

para një muaji - Telegrafi

Jemi vetëm pak orë nga një nga ndeshjet më të rëndësishme të peshave të rënda në historinë e fundit të boksit. Sot (e shtunë) mbrëma, në Riad, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të shkojnë ‘kokë më kokë’...

Fury dhe Usyk përballen sonte në meçin historik

para një muaji - RTK

Më në fund vjen momenti. Meçi i shumë përfolur mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sonte në Riad të Arabisë Saudite. Ky duel, i cili cilësohet historik, pritet të dhurojë një boks të nivelit...

Joshua tregon kush është favorit në meçin mes Furyt dhe Usyk

para një muaji - Indeks online

Anthony Joshua e ka cilësuar Oleksandr Usyk si një “luftëtar fenomenal” dhe ka mbështetur ukrainasin për të mposhtur Tyson Fury në luftën e padiskutueshme të titullit të peshave të rënda të kësaj fundjave....

Klitschko: Usyk triumfon me teknikën e tij ndaj Fury

para një muaji - GazetaBlic

Wladimir Klitschko, ish-kampioni i peshave të rënda, ka mbështetur Oleksandr Usyk për të mposhtur Tyson Fury. “Unë do të thoja në boks dhe në kategorinë e peshave të rënda, madhësia ka rëndësi. Ne e dimë...

Sonte zhvillohet meçi i shumëpritur, Usyk – Fury

para një muaji - Klan Kosova

Këtë të shtunë në Arabinë Saudite do të zhvillohet lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do të përballet...

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit – në këtë orë fillon lufta e shumëpritur

para një muaji - Reporteri

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

Sonte zhvillohet meçi i shumëpritur, Joshua – Usyk

para një muaji - Klan Kosova

Këtë të shtunë në Arabinë Saudite do të zhvillohet lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do të përballet...

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

para një muaji - Ina

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Anthony Joshua flet para super përballjes mes Fury – Usyk, ja kush është i preferuari i tij

para një muaji - GazetaBlic

Anthony Joshua e ka cilësuar Oleksandr Usyk si një “luftëtar fenomenal” dhe ka mbështetur ukrainasin për të mposhtur Tyson Fury në luftën e padiskutueshme të titullit të peshave të rënda të kësaj fundjave....

Tyson Fury apo Oleksandr Usyk, ja kush është më favorit për super meçin e shekullit

para një muaji - GazetaBlic

Luftë, spektakël, emocion dhe adrenalinë – disa nga fjalët që e përshkruajnë super meçin e ditës së sotme në botën e boskit . Unifikimi i titujve në peshat e rënda të boksit do të diskutohet mes Tyson...

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

para një muaji - SportMania

Përplasja e shumëpritur mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk sot (e shtunë) në Arabinë Saudite premton jo vetëm të përcaktojë kampionin e parë të padiskutueshëm të peshave të rënda në 24 vjet, por edhe të...

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit – në këtë orë fillon lufta e shumëpritur

para një muaji - Tetova Sot

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

Fury dhe Usyk sonte zhvillojnë meçin e shekullit

para një muaji - Indeks online

Sonte në mbrëmje zhvillohet super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Fury dhe Usyk sonte zhvillojnë meçin e shekullit

para një muaji - Indeks online

Sonte në mbrëmje zhvillohet super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Klitschko i bindur se Usyk del fitues sonte

para një muaji - Ekonomia Online

Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha kategorive. Fury është kampion i peshave të rënda në WBC, (34-0-1, 24 KO),...

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

para një muaji - Shenja

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

Sonte përballja e shekullit, kjo është koha kur nis meçi Fury – Usyk

para një muaji - Infokusi

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

para një muaji - Fakti Ditor

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Meçi i shekullit, dita e së vërtetës historike mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

para një muaji - GazetaBlic

Luftë, spektakël, emocion dhe adrenalinë – disa nga fjalët që e përshkruajnë super meçin e ditës së sotme në botën e boskit . Unifikimi i titujve në peshat e rënda të boksit do të diskutohet mes Tyson...

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

para një muaji - SportMania

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

Fury dhe Usyk sonte zhvillojnë meçin e shekullit

para një muaji - Fakti Ditor

Sonte në mbrëmje zhvillohet super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit – në këtë orë fillon lufta e shumëpritur

para një muaji - Klan Macedonia

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

VIDEO/ Fury e Usyk përplasen gjatë matjeve para meçit të madh

para një muaji - TV21

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë përplasur gjatë matjeve zyrtare para meçit të madh të boksit që do të zhvillohet të shtunën. Gjatë matjeve, Fury doli 118 kilogramë, ndërsa Usyk 105. Fituesi i supermeçit...

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

para një muaji - Gazeta Express

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Tensione, gati rrihen mes veti Fury e Usyk! Ndërhyjnë sigurimi

para një muaji - Bota Sot

Tensione, gati rrihen mes vete Fury e Usyk! Ndërhyjnë sigurimi! Fury dhe Usyk “kapen” mes vete një ditë para meçit historik View this post on Instagram A post shared by Top Rank Boxing (@toprank) Të shtunën...

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

para një muaji - Indeks online

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

para një muaji - Zeri

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Përballja e shumëpritur mes Furyt dhe Usyk, kaq para do të përfitojnë dy boksierët

para një muaji - Aktuale

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk të shtunën në Arabinë Saudite premton jo vetëm të përcaktojë kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda në 24 vjet, por edhe të jetë një ngjarje...

Tensione, gati rrihen mes vete Fury e Usyk! Ndërhyjnë sigurimi

para një muaji - Bota Sot

Fury dhe Usyk “kapen” mes vete një ditë para meçit historik Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin...

Ja në sa ora pritet të dalin në ring Fury e Usyk, meç që po e pret bota me padurim

para një muaji - Bota Sot

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

para një muaji - Telegrafi

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

para një muaji - Telegrafi

Pas takimit të parë të djeshëm (e enjte) që kaloi në qetësi, ky i sotmi kur dy boksierët e mëdhenj, Tyson Fury dhe Oleksandr Usuk u peshuan, kishte shtyrje dhe ofendime, nga britaniku. Dy boksierët sot...

Usyk dhuron spektakël me super-vallëzim para mega-meçit me Furyn

para një muaji - Gazeta Express

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Usyk dhuron spektakël me super-vallëzim para mega-meçit me Furyn

para një muaji - GazetaBlic

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Fury dhe Usyk “kapen” mes vete një ditë para meçit historik

para një muaji - Gazeta Express

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Fury dhe Usyk “kapen” mes vete një ditë para meçit historik

para një muaji - Indeks online

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Mbahen matjet zyrtare para meçit mes Fury dhe Usyk, këto ishin peshat e kampionëve të boksit

para një muaji - Telegrafi

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të jenë të shtunën në mesnatë përballë njëri – tjetrit në meçin që unifikon kampionin e padiskutueshëm në peshat e rënda. Fury mban titullin WBC, ndërsa Usyk është në posedon...

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e së shtunës në Arabinë Saudite?

para një muaji - Klan Kosova

Përballja e shumëpritur mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk të shtunën në Arabinë Saudite premton jo vetëm të përcaktojë kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda në 24 vjet, por edhe të jetë një ngjarje...

“Nxehen gjakërat” – Usyk dhe Fury përballen në paraqitjen e fundit para meçit të nesërm

para një muaji - GazetaBlic

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të ballafaqohen të shtunën në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite. Kampioni i peshave të rënda në WBC, Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) do të përballet me Usyk (21-0, 14 KO),...

Fury dhe Usyk “kapen” mes vete një ditë para meçit historik

para një muaji - Tetova Sot

Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite me fituesin që do të jetë një kampion i padiskutueshëm i të gjitha...

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

para një muaji - Periskopi

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk 17 May, 23:43 Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë Saudite...

Mbahen matjet zyrtare para meçit mes Fury dhe Usyk, këto ishin peshat e kampionëve të boksit

para një muaji - Flaka

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të jenë të shtunën në mesnatë përballë njëri – tjetrit në meçin që unifikon kampionin e padiskutueshëm në peshat e rënda. Fury mban titullin WBC, ndërsa Usyk është në posedon...

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

para një muaji - Open-TV

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të shtunën. Fury, britaniku 35-vjeçar, kampion i WBC-së do...

Usyk dhuron spektakël me super-vallëzim para mega-meçit me Furyn

para një muaji - Periskopi

Usyk dhuron spektakël me super-vallëzim para mega-meçit me Furyn 17 May, 22:01 Të shtunën mbrëma na pret super meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk. Ky duel do të zhvillohet në “Kingdom Arena” të Arabisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK