A do ta festojë Yamali ditëlindjen e 17-të me titull të Evropës?

para 6 dite - Koha.net

Lamine Yamal ka mahnitur gjatë gjithë Evropianit në Gjermani, por të martën në Munih tregojë pjekurinë e tij me një goditje të shkëlqyer. Ai shënoi supergol dhe udhëhoqi Spanjën në fitoren 2:1 ndaj Francës...

Jo vetëm në gjysmëfinalen e Euro 2024, Yamal i kishte shënuar edhe Francës U17 një gol të ngjashëm një vit më parë

para 6 dite - Zhurnal

4 Lamine Yamal ka qenë lojtari kryesor i Spanjës në fitoren 2-1 ndaj Francës me përmbysje. Talenti i madh i Barcelonës ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj Francës, për të barazuar shifrat në 1-1....

De la Fuente modest: Merita e djemve, kam një kërkesë për Yamal

para 6 dite - SuperSport

Luis De la Fuente ndihet i lumtur dhe krenar për arritjen e Spanjës në finalen e Euro 2024. Në konferencën për shtypin pas suksesit 2-1 përballë Francës, numri një i La Roja theksoi se skuadra ka patur...

Euro 2024: Fakt interesant që e bën Anglinë sonte favorite ndaj Holandës

para 6 dite - RTV 21

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e fundit e Kampionatit Evropian Euro 2024. Zvarriten punimet në magjistralen Prishtinë-Podujevë, ankohen banorët: Pluhuri na ‘mbyt… Ambasadori i BE-së Szunyog mban...

Statistikat, Anglia ka fituar vetëm një nga 9 takimet e fundit me Holandën!

para 6 dite - Alsat-M

Në bazë të të dhënave statistikore, Anglia ka fituar vetëm një nga nëntë takimet e fundit me Holandën në të gjitha kompeticionet (4 barazime 4 humbje), duke fituar një ndeshje miqësore 1-0 në Amsterdam...

Jo vetëm në gjysmëfinalen e Euro 2024, Yamal i kishte shënuar edhe Francës U17 një gol të ngjashëm një vit më parë

para 6 dite - Telegrafi

Lamine Yamal ka qenë lojtari kryesor i Spanjës në fitoren 2-1 ndaj Francës me përmbysje. Talenti i madh i Barcelonës ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm ndaj Francës, për të barazuar shifrat në 1-1....

Anglia dhe Holanda gati për betejën, fituesi do të luajë kundër Spanjës në finalen e madhe të 14 korrikut

para 6 dite - Vizion Plus

Anglia apo Holanda? Sonte në Dortmund do të njihet finalistja e dytë e “Euro 2024”, skuadra që do të rivalizojë më 14 korrik Spanjën në duelin e rëndësishëm për trofeun kontinental. Bëhet fjalë për dy...

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda e Anglia përballë njëra-tjetrës

para 6 dite - Aktuale

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Marketing Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit,...

Holandë – Angli: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i gjysmëfinales së Euro 2024

para 6 dite - Telegrafi

Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Anglisë do të luajnë mes vete në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Holanda dhe Anglia janë dy kombëtaret e radhës të cilat kërkojnë një...

Euro 2024: Fakt interesant që e bën Anglinë sonte favorite ndaj Holandës

para 6 dite - Flaka

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e fundit e Kampionatit Evropian Euro 2024. Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Signal Iduna Park”, për...

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda e Anglia përballë njëra-tjetrës

para 6 dite - Flaka

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët”...

Shkëlqyen kundër Francës, Yamal e Dani Olmo: Të sjellim trofeun në Spanjë

para 6 dite - BalkanWeb

Lamine Yamal u shpall lojtari i ndeshjes, me talentin spanjoll që jo vetëm realizoi një super gol, por në çdo rast ishte kërcënues me topin në këmbë: “Gjëja më e rëndësishme ishte të arrinim në finale,...

“Realizuam diçka perfekte”, De la Fuente në delir: Nuk ndalemi, tani duam trofeun

para 6 dite - BalkanWeb

Në Spanjë të gjithë janë në delir për këtë sukses. “Furia e Kuqe” siguroi një biletë për në finalen e “Euro2024” pasi thyen me përmbysje Francën. Nuk e fsheh gëzimin për këtë arritje De la Fuente, por...

Statistikat/ Vetëm një fitore për Anglinë në 9 ndeshjet e fundit, Holanda është një ndër rivalët më të fortë

para 6 dite - Panorama

Ky i sotmi është takimi i katërt mes Anglisë dhe Holandës në një turne madhor; “Oranje” fitoi 3-1 në “Euro 1988” (falë një triplete të Marko van Bastenit), e ndjekur nga një barazim pa gola në “Kupën e...

Spanja finalistja e parë në EURO 2024, Yamal golashënuesi më i ri në historinë e kampionatit

para 6 dite - Portalb

Spanja kaloi në finalen e UEFA EURO 2024 me fitoren 2-1 kundër Francës të martën në ndeshjen e zhvilluar në ]Munich Football Arena, raporton Anadolu . Goditja me kokë nga Randal Kolo Muani çoi Francën...

Sonte gjysmëfinalja tjetër, Holandë – Angli

para 6 dite - Gazeta Express

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në Euro 2024. Anglia do të përballet me Holandën me fillim nga ora 21:00 në qytetin e Dortmundit, shkruan Gazeta Express. “Tre Luanët” që nuk kanë b indur aspak...

Yamal shkruan historinë

para 7 dite - RTV 21

Spanja mundi Francën 2-1 në Mynih për të siguruar vendin e saj në finalen e Euro 2024 pasi Lamine Yamal bëri histori duke u bërë golashënuesi më i ri në historinë e Kampionateve Evropiane. “Les Bleus”...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Lajm

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Luis de la Fuente: Duam të vazhdojmë të bëjmë histori, e kemi kthyer futbollin spanjoll aty ku i takon

para 6 dite - Arbresh

Spanja mbrëmë është kualifikuar në finale të Euro 2024. Pas ndeshjes trajneri i Spanjës Luis de la Fuente deklaroi se ishte i lumtur me kualifikimin e kombëtares në finale. “Jemi shumë të lumtur, lumturia...

Anglia dhe Holanda gati për betejën, fituesi do të luajë kundër Spanjës në finalen e madhe të 14 korrikut

para 6 dite - Pressonline

Anglia apo Holanda? Sonte në Dortmund do të njihet finalistja e dytë e “Euro 2024”, skuadra që do të rivalizojë më 14 korrik Spanjën në duelin e rëndësishëm për trofeun kontinental. Bëhet fjalë për dy...

Luis de la Fuente: E kemi kthyer futbollin spanjoll aty ku i takon

para 7 dite - Gazeta Express

Mbrëmë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1. Pas ndeshjes, trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente u shpreh...

Sonte mësohet finalisti i dytë i Euro 2024

para 7 dite - RTV 21

Nga ora 21:00 sonte do të luhet gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Në gjysmëfinale sonte luajnë Holanda me Anglinë. Fituesi i këtij dueli do të takohet në finale me Spanjën, e cila mbrëmë e mposhti Francën me rezultat 2-1.

‘Opta’ parashikon fituesin e ndeshjes Holandë – Angli

para 7 dite - GazetaBlic

Sot mësohet edhe finalisti i dytë në ‘Euro 2024’. Holanda dhe Anglia synojnë ‘biletën’ për finalen që zhvillohet të dielën në Berlin, shkruan GazetaBlic Sport. Mbrëmë, Spanja e mposhti Francën dhe u bë...

Spanjë fantastike dhe plot rekorde, Yamal “parakalon” legjendën Pele

para 7 dite - GazetaBlic

Sfidë që Seleçao e fituan 5-2 kundër Francës, për të përsëritur më pas të njëjtin rezultat në triumfin përballë Suedisë në finalen e madhe. Me brazilianin e papërsëritshëm që ndëshkonte tri herë francezët...

Luis de la Fuente: E kemi kthyer futbollin spanjoll aty ku i takon

para 7 dite - OraInfo

Mbrëmë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1. Pas ndeshjes, trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente u shpreh...

Sot luhet gjysmëfinalja tjetër e Euro 2024, në pesë ndeshjet e fundit “Tulipanët” fituan tri herë ndaj “Tre Luanëve”

para 6 dite - Top24

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. ju Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit,...

Holandë – Angli: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i gjysmëfinales së Euro 2024

para 6 dite - SportMania

Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Anglisë do të luajnë mes vete në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Holanda dhe Anglia janë dy kombëtaret e radhës të cilat kërkojnë një...

Jo vetëm në Euro 2024, Yamal i shënoi Francës golin identik një vit më parë

para 6 dite - Euronews

Lamine Yamal u bë golashënuesi më i ri në historinë e Kampionatit Evropian, teksa Spanja shënoi një fitore të merituar me rezultatin 2-1 ndaj Francës në gjysmëfinale. Randal Kolo Muani shënoi me kokë nga...

De la Fuente: Jam i sigurt që finalja do të jetë krejtësisht ndryshe

para 7 dite - Alsat-M

Luis De la Fuente, trajneri i Spanjës, një ditë pas gjysmëfinales së Euro 2024 fituar 2-1 ndaj Francës ka ulur euforinë. Ai e di se asgjë nuk ka përfunduar ended he kërkon edhe një sforco të fundit nga...

“Jemi kthyer aty ku na takon”, Luis de la Fuente plot krenari pas kalimit të Spanjës në finale të Euro 2024

para 7 dite - Telegrafi

Për herë të parë në 12 vjet, Spanja është në finale të një Kampionati evropian. Ata arritën atje të martën mbrëma, duke ardhur nga disavantazhi për të mposhtur Francën 2-1 në gjysmëfinalen e parë në Munih....

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Koha.mk

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Spanja në finale, Yamal futet në histori dhe shtang francezët

para 7 dite - Lajm

Spanja e ka eliminuar Francën duke e mposhtur me rezultat 2:1. Një gjysmëfinale e zjarrtë në stadiumin “Allianz – Arena” në Munih. Një fitore me përmbysje e Spanjës dhe kualifikim në finalen e madhe. Yamal...

Euro 2024: Fakt interesant që e bën Anglinë sonte favorite ndaj Holandës

para 6 dite - KosovaPress

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e fundit e Kampionatit Evropian Euro 2024. Kombëtarja e Holandës dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00 në stadiumin “Signal Iduna Park”, për...

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda e Anglia përballë njëra-tjetrës

para 7 dite - Reporteri

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët”...

Holanda e Anglia “luftojnë” në “Signal Iduna Park” për një biletë të finales së madhe

para 7 dite - Alsat-M

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i “Euro 2024”, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve...

De La Fuente për paraqitjen e Jesus Navas: Është shembull për të gjithë

para 7 dite - Indeks online

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar fitore mbrëmë me rezultatin 2:1 ndaj Francës, duke u kualifikuar në finalen e madhe të Euro 2024. Trajneri spanjoll, Luis de la Fuente foli pas ndeshjes dhe kishte një koment...

Spanjë fantastike dhe plot rekorde, Yamal “parakalon” legjendën Pele

para 7 dite - SuperSport

Lamine Yamal (16 vjeç e 362 ditë) në historinë e futbollit. 16-vjeçari spanjoll realizoi një eurogol në gjysmëfinalen e fituar me përmbysje 2-1 përballë Francës, duke u bërë jo vetëm golashënuesi më i...

Sonte gjysmëfinalja tjetër, Holandë – Angli

para 6 dite - 3SHI

Sonte do të zhvillohet gjysmëfinalja e dytë në Euro 2024. Anglia do të përballet me Holandën me fillim nga ora 21:00 në qytetin e Dortmundit, shkruan Gazeta Express. “Tre Luanët” që nuk kanë b indur aspak...

Yamal, më i miri i ndeshjes

para 7 dite - Koha.net

Supertalenti Lamine Yamal u shpall më i miri i ndeshjes mes Spanjës e Francës. Ai shënoi supergol për Spanjën dhe u bë më i riu në histori të Evropianëve që shënoi gol. Ekspertët e UEFA-s kanë çmuar paraqitjen...

Rekord i veçantë i Spanjës

para 7 dite - Koha.net

Pas fitores ndaj Francës, Spanja është bërë skuadra e parë në historinë e evropianëve që fiton gjashtë ndeshje në një turne të vetëm dhe e para që fiton gjashtë ndeshje radhazi. Spanjollët fituan 2:1 dhe...

Spanja po fiton superndeshjen ndaj Francës pas pjesës së parë

para 7 dite - Koha.net

Spanja është duke triumfuar 2:1 pas pjesës së parë kundër Francës, në gjysmëfinalen e parë të “Euro 2024” që po zhvillohet në “Allianz Arena”. Fillimisht, Franca ishte në epërsi me golin e Kolo Muanit...

Goli i evidentohet Olmos

para 7 dite - Koha.net

Ndonëse fillimisht UEFA e vlerësoi autogol të Koundes golin e dytë të Spanjës, ndërkohë goli i është evidentuar Dani Olmos. Kështu Olmo vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm për Spanjën. Ai shënoi për epërsinë...

Yamali shënon supergol, shkruan histori

para 7 dite - Koha.net

Lamine Yamal ka barazuar rezultatin në 1:1 në ndeshjen ndaj Francës. Ai ka shkruar histori duke u bërë lojtari më i ri që ka shënuar në Evropian. 16-vjeçari i Spanjës shënoi supergol në minutën e 21-të....

Edhe Deshamp si Silvinjo: Goli i shpejtë që shënuam na krijoi vështirësi

para 7 dite - Tetova Sot

Didie Deshamp vjen në “versionin” Silvinjo, pas humbjes në gjysmëfinale ndaj Spanjës. Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, trajneri i “Gjelave” u shpreh ndër të tjera se goli i shpejtë që shënuan u krijoi...

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda e Anglia përballë njëra-tjetrës

para 7 dite - Tetova Sot

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët”...

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Zeri

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Zhurnal

9 Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Telegrafi

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Sot luhet gjysmëfinalja tjetër e Euro 2024 Angli-Holandë

para 7 dite - Bota Sot

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët”...

Sot luhet gjysmëfinalja tjetër e Euro 2024, në pesë ndeshjet e fundit “Tulipanët” fituan tri herë ndaj “Tre Luanëve”

para 7 dite - Klan Kosova

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët”...

Holanda apo Anglia, sot mësohet kombëtarja e dytë që siguron finalen e ‘Euro 2024’

para 7 dite - GazetaBlic

Sot mësohet edhe finalisti i dytë në ‘Euro 2024’. Holanda dhe Anglia synojnë ‘biletën’ për finalen që zhvillohet të dielën në Berlin, shkruan GazetaBlic Sport. Mbrëmë, Spanja e mposhti Francën dhe u bë...

Jo vetëm goli i Yamal, Spanja vendos një tjetër rekord historik pas fitores me Francën në gjysmëfinale

para 7 dite - Reporteri

Spanja arriti të shkonte në finalen e Europianit pas përmbysjes kundër Francës në Mynih me rezultatin 2-1. Lamine Yamal hyri në historinë e Europianit, duke u bërë lojtari më i ri që shënon në një kompeticion...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Shenja

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Holanda dhe Anglia përballen në Dortmund – sonte mësohet finalisti i dytë

para 7 dite - ATV Live

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Lamine Yamal, 16 vjeçari që ka shtangur botën e futbollit

para 7 dite - Pressonline

Herë pas here ka disa momente në kampionatet e futbollit që mbeten vërtetë në histori. I rezistojnë kohës e po ashtu do të përfliten për dekada të tëra. Lista e këtyre çasteve është e gjatë për t’i përmendur...

Edhe Deshamp si Silvinjo: Goli i shpejtë që shënuam na krijoi vështirësi

para 7 dite - Panorama

Didie Deshamp vjen në “versionin” Silvinjo, pas humbjes në gjysmëfinale ndaj Spanjës. Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, trajneri i “Gjelave” u shpreh ndër të tjera se goli i shpejtë që shënuan u krijoi...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Fakti Ditor

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda e Anglia përballë njëra-tjetrës

para 7 dite - Gazeta10

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët”...

EURO 2024: Spanja pret “biletën” për finalen e madhe, Yamal thyen rekord

para 7 dite - TRT Balkan

Spanja triumfoi me rezutat 2 me 1 kundër Francës të martën në ndeshjen e zhvilluar në Munich Football Arena duke kaluar në finalen e UEFA EURO 2024. Goditja me kokë nga Randal Kolo Muani çoi Francën në...

Sot luhet gjysmëfinalja tjetër e Euro 2024, në pesë ndeshjet e fundit “Tulipanët” fituan tri herë ndaj “Tre Luanëve”

para 7 dite - Klan Macedonia

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024. ju Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve. Në pesë përballjet e fundit,...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - SportMania

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Hyri në historinë e Europianit, Yamal pasi u shpall “Lojtari i Ndeshjes”: Goli? Më e rëndësishme është finalja

para 7 dite - Infokusi

Lamine Yamal u bë lojtari më i ri që shënon në një kompeticion Europian ose Botëror, me 16-vjeçarin që realizoi një supergol përballë Francës në gjysmëfinalen e Europianit “Gjermani 2024”. Falë golit,...

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

para 7 dite - Arbresh

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në...

Holanda apo Anglia, sot mësohet kombëtarja e dytë që siguron finalen e ‘Euro 2024’

para 7 dite - Periskopi

Holanda apo Anglia, sot mësohet kombëtarja e dytë që siguron finalen e ‘Euro 2024’ 10 Jul, 8:25 Sot mësohet edhe finalisti i dytë në ‘Euro 2024’. Holanda dhe Anglia synojnë ‘biletën’ për finalen që zhvillohet...

Spanja për herë të pestë në finalen e Europianit, Franca eliminohet me përmbysje

para 7 dite - Pressonline

Spanja do të jetë për herë të 5-të në një finale të kampionatit Europian, ku do të synojë trofeun e katërt. Skuadra e Luis De La Fuente ka mposhtur me rezultatin 2-1 Francën. Një ndeshje që u zhvillua...

Holanda e Anglia në kërkim të finales

para 7 dite - Epoka e Re

Sonte (e mërkurë) nga ora 21:00 do të mësohet finalisti i dytë në Kampionatin Evropian “Euro 2024”, ku do të takohen Holanda dhe Anglia. Këto dy skuadra të mëdha përfaqësuese kanë pasur mjaftë probleme...

Spanja, De la Fuente: Jemi të uritur për trofe

para 7 dite - RTSH

Trajneri i Spanjës, Luis de La Fuente, pas fitores 2-1 me Francën, shprehu admirimin për punën e madhe të kryer nga lojtarët e tij. Ai tha se Spanja ka uri për trofe. “Kam shumë besim te ky grup lojtarësh....

VIDEO/ I njëjti gol kundër të njëjtit kundërshtar, Yamal përsërit atë që bëri në gjysmëfinalen e Europianit U17 një vit më parë

para 7 dite - Top Channel

Lamine Yamal është njeriu i momentit te Spanja, me 16-vjeçarin që ka shkëlqyer këtë Europian, teksa mbrëmjen e sotme shënoi dhe golin e tij të parë në këtë kompeticion. Por ky supergol kundër Francës duket...

Spanja finalistja e parë në EURO 2024, Yamal golashënuesi më i ri në historinë e kampionatit

para 7 dite - Anadolu Agency

Istanbul Spanja kaloi në finalen e UEFA EURO 2024 me fitoren 2-1 kundër Francës të martën në ndeshjen e zhvilluar në ]Munich Football Arena, raporton Anadolu. Goditja me kokë nga Randal Kolo Muani çoi...

Jo vetëm goli i Yamal, Spanja vendos një tjetër rekord historik pas fitores me Francën në gjysmëfinale

para 7 dite - Top Channel

Spanja arriti të shkonte në finalen e Europianit pas përmbysjes kundër Francës në Mynih me rezultatin 2-1. Lamine Yamal hyri në historinë e Europianit, duke u bërë lojtari më i ri që shënon në një kompeticion...

Top Arena/ “Spanja, më e mira deri tani”, Halilaj për kualifikimin e “La Rojas”: Do të doja ta shihja në finale me…

para 7 dite - Top Channel

Spanja arriti të kualifikohej për në finalen e Europianit, pas fitores me përmbysje kundër Francës në gjysmëfinalen e luajtur në Mynih. Gazetari Jetmir Halilaj e cilëson ekipin e “La Rojas” si më të mirën...

Hyri në historinë e Europianit, Yamal pasi u shpall “Lojtari i Ndeshjes”: Goli? Më e rëndësishme është finalja

para 7 dite - Top Channel

Lamine Yamal u bë lojtari më i ri që shënon në një kompeticion Europian ose Botëror, me 16-vjeçarin që realizoi një supergol përballë Francës në gjysmëfinalen e Europianit “Gjermani 2024”. Falë golit,...

Spanja në finale të Euro 2024

para 7 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Spanja në finale të Euro 2024 Spanja është finalistja e parë në Euro 2024. Kundershtarin e Spanjës në fianle e përcakton ndeshja mes Holandës dhe Anglisë që luhet nesër. Spanja ka...

Spanja finalistja e parë në EURO 2024

para 7 dite - TV21

Spanja do të jetë për herë të 5-të në një finale të kampionatit Europian, ku do të synojë trofeun e katërt. Skuadra e Luis De La Fuente ka mposhtur me rezultatin 2-1 Francën. Një ndeshje që u zhvillua...

Dështon Franca, Spanja finalistja e parë e 'Euro 2024'

para 7 dite - Syri.net Kosova

Në “Allianz Arena” të Mynihut u luajt gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Spanja dhe Franca kanë prodhuar spektakël, në sy të 66 mijë tifozët e pranishëm, në “Allianz...

Deschamps fajëson… Portugalinë: “Ishim më pak të freskët”

para 7 dite - GazetaBlic

Franca u eliminua nga Spanja në gjysmëfinalen e Euro 2024 dhe Didier Deschamps i dha meritat kundërshtarit të tij këtë të martë, madje duke thënë se gola e parë përfundoi… duke i komplikuar gjërat . “Spanja...

Adios Francë, Spanja në finale

para 7 dite - Klan Kosova

Spanja ka kaluar në finale të EURO 2024-shit pas fitores 2:1 ndaj Francës. E nisën keq duke pranuar gol në minutën e nëntë pasi shënoi Kolo Muani me kokë. Mirëpo, 16-vjeçari Lamine Yamal theu rekord duke...

Spanja kalon në finale të Euro 2024

para 7 dite - JOQ Albania

Në një ndeshje spektakolare dhe të mbushur me emocion, Spanja ka siguruar vendin e saj në finalen e Euro 2024. Përballë një kundërshtari të fortë si Franca, "La Roja" tregoi edhe një herë fuqinë dhe aftësitë...

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën

para 7 dite - Koha.mk

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

VIDEO/ Spanja shkon në finale, Yamal dhe Olmo përmbysin Francën dhe bëjnë me “krahë” La Rojan

para 7 dite - Top Channel

Spanja është finalistja e parë e këtij kampionati Europian pas fitores me përmbysje kundër Francës në Mynih me rezultatin 2-1. Sfida nisi mjaft mirë për “Gjelat”, të cilët kaluan në avantazh me Kolo Muani...

Spanja në fianle të Euro 2024

para 7 dite - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Spanja në fianle të Euro 2024 Spanja është finalistja e parë në Euro 2024. Kundershtarin e Spanjës në fianle e përcakton ndeshja mes Holandës dhe Anglisë që luhet nesër. Spanja ka...

Statovci: Spanja do ta fitoj kampionatin, Franca gjynah me shku në finale pa dhënë gol

para 7 dite - Bota Sot

Faruk Statovci i cili kishte parashikuar se Spanja do të fitoj kampionatin Euro 2024, pas fitores së spanjollëve ndaj francezëve në emisioni Euro Dueli, ka thënë se pavarësisht se Franca ka lojtarë të...

Spanjë - Francë, zgjidhet lojtari i ndeshjes nga UEFA

para 7 dite - Bota Sot

Spanjë - Francë, zgjidhet lojtari i ndeshjes nga UEFA! Spanja është zyrtarisht finalisti i parë i Kampionatit Europian, Gjermani 2024, ndërsa mposhti Francën në gjysmëfinale me rezultatin 2-1. Golat e...

Yamal dhe Olmo magjepsin, Mbappé dështon: Franca jashtë, Spanja në finale

para 7 dite - RTSH

Spanja është finalistja e parë e Euro 2024. Në Mynih, skuadra e De la Fuente mundi 2-1 Francën dhe siguroi kalimin në aktin e fundit të turneut në Berlin. Në Allianz Arena në pjesën e parë, Kolo Muani...

Spanja në finalen e Berlinit të Euro 2024, mposht Francën me përmbysje

para 7 dite - RTSH

Spanja është skuadra e parë finaliste e Kampionatit Europian pasi fitoi 2 -1 me përmbysje ndaj Francës në ndeshjen e luajtur në Munih. Megjithëse “Gjelat" kaluan në avantazh me anë të R. Kolo Muani në...

Yamal pas ndeshjes: “Goli? Me rëndësi ishte fitorja, tani dua trofeun”

para 7 dite - GazetaBlic

Lamine Yamal, lojtari më i mirë në ndeshjen Spanjë-Francë dhe autori i golit të bukur të barazimit për spanjollët dha një intervistë të shkurtër për mikrofonat e UEFA-s menjëherë pas ndeshjes. “Gjëja më...

Festa e madhe e lojtarëve të kombëtares spanjolle pasi arritën finalen e madhe të Euro2024

para 7 dite - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës ka fituar ndaj Francës me rezultatin 2:1, për të siguruar finalen e madhe të Kampionatit Evropian, EURO2024. Kolo Muani realizoi golin e parë në ndeshje duke kaluar Francën në avantazh...

“Folni tash”, Yamal me mesazh thumbus pasi eliminoi Francën!

para 7 dite - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës ka fituar ndaj Francës me rezultatin 2:1, për të siguruar finalen e madhe të Kampionatit Evropian, EURO2024. Në këtë ndeshje shkëlqeu i riu Lamine Yamal, i cili realizoi golin e barazimit...

Spanja i çon në shtëpi “Gjelat”, finalistja e parë në ‘Euro 2024’

para 7 dite - Aktuale

Lamine Yamal u bë fytyra tragjike e francezëve në pjesën e parë, i cili përmbysi shpejt rezultatin që po i gëzonte Francën. Marketing Spanja zyrtarisht është bërë finalistja e parë e ‘Euro 2024’, e cila...

Spanja finalisti i parë i Euro 2024 – eliminon Francën

para 7 dite - OraInfo

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanja finalistja e parë e Euro 2024

para 7 dite - Kallxo

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

“Stuhia e kuqe” shkatërron ëndrrën e Francës për finale

para 7 dite - Reporteri

Spanja ka mposhtur Francën me rezultat 2 me 1 për të siguruar vendin në finalen e Evropianit, shkruan gazeta online Reporteri.net. “Stuhia e kuqe” i ka dhënë fund kështu ëndrrës së Kylian Mbappes që si...

Kolo Muani kalon Francën në avantazh

para 7 dite - Pressonline

Kolo Muani ka kaluar Francën në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes. Pas një asisti perfekt të Mbape, Kolo Muani ka kërcyer mbi mbrojtësit spanjollë, duke kaluar gjelat në avantazh. Më shumë nga uebi...

Spanja siguron një vend në finalen e Euro 2024

para 7 dite - Alsat-M

Ishte padyshim një përballje e denjë për të përcaktuar finalistin e parë, të këtij super Kampionati Evropian të futbollit, mes Spanjën e Francën, që kanë prodhuar spektakël, në sy të 66 mijë tifozët e...

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën

para 7 dite - Telegrafi

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanja në finale, triumfon ndaj Francës

para 7 dite - Gazeta Express

Sontë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1. Fillimisht, në ndeshje shënoi Franca përmes Kolo Muanit në...

Adios Francë, Spanja në finale

para 7 dite - Klan Kosova

Spanja ka kaluar në finale të EURO 2024-shit pas fitores 2:1 ndaj Francës. E nisën keq duke pranuar gol në minutën e nëntë pasi shënoi Kolo Muani me kokë. Mirëpo, 16-vjeçari Lamine Yamal theu rekord duke...

LIVE SPANJË-FRANCË/ Nis pjesa e dytë, “Gjelat” duan përmbysjen për finalen (VIDEO)

para një jave - Top Channel

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

VIDEO/ Spanja eliminon Francën dhe kalon në finalen e Europianit

para 7 dite - Albeu

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanja eleminon Francën në një ndeshje spektakolare dhe shkon në finalen e Euro 2024

para 7 dite - NOA

90′- Akordohen 5 minuta shtesë! 89’- Ndërhyrje e gabuar ndaj Cucurella, Camavinga ndëshkohet me karton të verdhë. 86’- E pabesueshme çfarë ka humbur Mbappe. Sulmuesi kalon mbrojtësin Vivian, por i vetëm...

Spanja, finalistja e parë e "EURO 2024"/ Mundet me përmbysje 2:1 Franca e Mbappe

para 7 dite - Ora news

Spanja ka mundur me rezultatin 2-1 Francën, duke u bërë finalistja e parë e “Euro 2024”. "Gjelat" kaluan të parët në avantazh me Kolo Muani, që në minutën e 9 të takimit. Por, brenda 5 minutash, Lamine...

Në kërkim të finales, nis pjesa e dytë e duelit Spanjë-Francë

para një jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Ka nisur pjesa e dytë e ballafaqimit ndërmjet Spanjës dhe Francës, sfidë e vlefshme për kualifikim në finale e madhe të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024. Mbyllen 45 minutat...

“Furitë e Kuqe” përzënë “Gjelat”, Spanja kalon në finalen e “Euro 2024”

para 7 dite - Gazeta Tema

Ishte padyshim një përballje e denjë për të përcaktuar finalistin e parë, të këtij super Kampionati Evropian të futbollit, mes Spanjën e Francën, që kanë prodhuar spektakël, në sy të 66 mijë tifozët e...

Spanja eliminon Francën dhe kualifikohet në finale të “Euro 2024”

para 7 dite - Zeri

Spanja ka arritur të kalojë në finale të madhe të kampionatit evropian “Euro 2024”. Spanjollët arritën të triumfojnë ndaj Francës me rezultat 2-1 në ndeshjen e cila u zhvillua në stadiumin “Allianz Arena”....

SPEKTAKËL në Mynih! Spanja e para finaliste e Euro2024

para 7 dite - Gazeta Shqip

Mbrëmjen e sotme u luajt ndeshja e parë gjysmëfinale e Euro2024 mes Spanjës dhe Francës. Në minutën e 9 Franca kaloi në avantazh por për pak minuta Spanja barazon dhe një autogol i kundërshtarëve çon në...

”Au Revoir” Franca, Spanja me plot meritë në finale të Kampionatit Evropian

para 7 dite - Indeks online

Spanja është finalistja e parë e Kampionatit Evropian. ”Iberikët” në gjysëmfinale shënoi fitore ndaj Francës, me rezultat 2-1, ndeshje e cila u zhvillua në stadiumin ”Allianz Arena” në Munich, shkruan...

Spanja e rekordeve, shkon për herë të pestë në finale

para 7 dite - Vizion Plus

Spanja do të jetë për herë të 5-të në një finale të kampionatit Europian, ku do të synojë trofeun e katërt. Skuadra e Luis De La Fuente ka mposhtur me rezultatin 2-1 Francën. Një ndeshje që u zhvillua...

VIDEO/ Spanja rikthehet në finalen e një Europiani pas 12 vitesh, bie në gjysmëfinale Franca

para 7 dite - SuperSport

Spanja është zyrtarisht finalisti i parë i Kampionatit Europian, Gjermani 2024, ndërsa mposhti Francën në gjysmëfinale me rezultatin 2-1. Spanjollët diktuan ritmin e kësaj përballje si dhe dhuruan spektakël...

“Furitë e Kuqe” përzënë “Gjelat”, Spanja “prenoton” një vend në finalen e Euro 2024

para 7 dite - ABC News

Ishte padyshim një përballje e denjë për të përcaktuar finalistin e parë, të këtij super Kampionati Evropian të futbollit, mes Spanjën e Francën, që kanë prodhuar spektakël, në sy të 66 mijë tifozët e...

Spanja është finalistja e parë e Euro 2024

para 7 dite - RTSH

Spanja është finalistja e parë e Euro 2024. Në “Allianz Arena”, Mynih, spanjollët mposhtën Francën në gjysmëfinale me rezultatin 2-1. Francezët kaluan të parët në avantazh me anë të Kolo Muani 9', por...

Spanja nuk ndalet, mposht Francën dhe kualifikohet në finalen e madhe të Europianit

para 7 dite - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanja, finalistja e parë e “EURO 2024”

para 7 dite - Opinion

Spanja është finalistja e parë e Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Iberikët fituan 2-1 me përmbysje kundër Francës në gjysmëfinale dhe janë një ndeshje larg trofeut. Kolo Muani shënoi për “Gjelat”...

Dështon Franca, Spanja finalistja e parë e 'Euro 2024'

para 7 dite - Syri

Në “Allianz Arena” të Mynihut u luajt gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1 për spanjollët të cilët prenë biletën për në finalen...

LIVE SPANJË-FRANCË/ Pjesë e parë e mbushur me spektakël, Yamal dhe Olmo përmbysin “Gjelat” (VIDEO)

para një jave - Top Channel

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Euro 2024 | Spanjë-Francë 2-1, luhet pjesa e dytë (Ndeshja minutë pas minute)

para një jave - NOA

63’- Tre zëvendësime te Franca. Largohen Rabiot, Kante dhe Kolo Muani, në fushë aktivizohen Camavinga, Griezmann dhe Barcola. 61’- Ndëshkohet me karton të verdhë Tchouameni, për ndërhyrje të gabuar ndaj...

Mbyllen 45 minutat drithërues mes Spanjës e Francës

para një jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Mbyllen 45 minutat drithërues mes Spanjës e Francës Ashtu siç edhe pritej, pjesa e parë e gjysmëfinales së Kampionatit Evropian të futbollit ndërmjet Spanjës dhe Francës ishte spektakolare...

LIVE Spanjë-Francë 2-1, presion i francezëve

para një jave - RTSH

63' - Mundësi me një goditje nga këndi për Upamecano, i mbetur i vetëm në shtyllën e largët. Mbrojtësi ka kohë për të goditur topin me kokë, por goditja e tij humbet objektivin. 57' - Veprim personal nga...

Euro 2024- Spanja përmbys Francën, “Gjelat” kërkojnë barazimin

para një jave - RTSH

Spanja ka përmbysur Francën në 2-1 pas pësimit të golit të parë në fillimin e lojës. Megjithëse “Gjelat” kaluan në avantazh me anë të R. Kolo Muani në minutën e 9, francezët nuk arritën të ruajnë epërsinë....

Spanja në finale, eliminon Francën

para 7 dite - Tetova Sot

Sontë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1. Fillimisht, në ndeshje shënoi Franca përmes Kolo Muanit në...

Spanja për herë të pestë në finalen e Europianit, Franca eliminohet me përmbysje

para 7 dite - Java News

Spanja do të jetë për herë të 5-të në një finale të kampionatit Europian, ku do të synojë trofeun e katërt. Skuadra e Luis De La Fuente ka mposhtur me rezultatin 2-1 Francën. Një ndeshje që u zhvillua...

Pjesa e parë e zjarrtë, Spanja shtron rrugë drejt finales

para një jave - Reporteri

Pjesa e parë e gjysmëfinales mes Spanjës dhe Francës është mbyllur me epërsinë e spanjollëve me rezultat 2 me 1. “Trekolorët” e nisën më mirë takimin kur realizuan që në minutën e nëntë me golin e Randal...

Spanja shemb Francën për katër minuta

para një jave - Reporteri

Spanja ka kthyer rezultatin ndaj Francës për katër minuta. Në minutën e 21 realizoi Jamine Yamal ndërkaq katër minuta më vonë Olmo gjuajti teksa topin e preku edhe mbrojtësi francez, Joules Kounde, të...

Lamine Yamal barazon ndeshjen me një supergol dhe vendos një tjetër rekord në Europian

para 7 dite - Pressonline

Lamine Yamal ka barazuar ndeshejn me një supergol në minutën e 16-të. Pas një aksioni perfekt të Spanjës, Lamine Yamal ka shkarkaur të djathtën e tij duke mos i dhënë asnjë mundësi Mike Manjan për të reaguar....

Spanja në epërsi pas pjesës së parë ndaj Francës

para një jave - Gazeta Express

Ka përfunduar pjesa e parë në gjysmëfinalen e parë të “EURO 2024”. Spanja po udhëheq ndaj kombëtares së Francës me shifrat 2-1. Pas një dominimi të lehtë të Spanjës në fillim, Franca gjeti golin e para...

Autogoli, ky “mbret” i Evropianit: Spanja përmbys gjithçka (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Spanja po fiton 2:1 ndaj Francës pas autogolit të Jules Kounde. Furisë së Kuqe iu deshën vetëm katër minuta për ta përmbysur rezultatin. Dani Olmo da ventaja a España!! pic.twitter.com/Me6hUdmd5Z — Rodríguez...

Spanja ikën në pushim me avantazh

para një jave - Klan Kosova

Spanja po fiton 2:1 ndaj Francës në EURO 2024. Ndonëse ishin në disavantazh nga minuta e nëntë pas golit të Kolo Muanit, spanjollët nuk u lëkundën nga qëllimi i tyre. Dy gola të shpejtë në minutat 21’...

LIVE SPANJË-FRANCË/ Nuk ka fund spektakli, “La Roja” përmbys falë një autogoli (VIDEO)

para një jave - Top Channel

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Spanja e mbyll në avantazh pjesën e pare, por gjithçka mbetet me pikëpytje

para një jave - Albeu

Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuumë element të rinj është...

Spanja ka përmbysur rezultatin

para një jave - RTV 21

(Lajm i përditësuar) Spanja barazoi rezultatin Spanja ka përmbysur rezultatin në ndeshjen ndaj Francës. Për 2:1 spanjollët shënuan në minutën e 25-të. Pas goditjes së Dani Olmos, Kounde realizoi autogol....

Lamine Yamal hyn në histori të Euros

para një jave - Indeks online

Lamine Yamal ka shënuar golin e parë në Euro. Futbollisti i Barcelonës shënoi golin e barazimit të Spanjës në 1-1 ndaj Francës, shkruan IndeksOnline. Por me këtë gol, Yamal është bërë futbollisti më i...

Spanjës nuk ia lën shejë mungesat, shkon në pushim me epërsi ndaj Francës

para një jave - Indeks online

Ka përfunduar pjesa e parë e gjysëmfinales së Kampionatit Evropian mes Spanjës dhe Francës. Spanjollët kanë shkuar në pushim me epërsi 2-1, shkruan IndeksOnline. Franca ishte e para që kaloi në epërsi...

Supergol nga Yamal, Spanja barazon rezultatin ndaj Francës (VIDEO)

para një jave - Indeks online

Spanja e ka barazuar rezultatin ndaj Francës . Lamine Yamal shënoi një supergol në minutën e 21-të, duke e lënë të shtangur portierin Mike Maignan ./IndeksOnline/ GOAL: Spain 1-1 France! LAMINE YAMAL....

Mbyllet pjesa e parë: Spanja në epërsi ndaj Francës

para një jave - Zeri

Ka përfunduar pjesa e parë në gjysmëfinalen e parë të “EURO 2024”. Spanja po udhëheq ndaj kombëtares së Francës me shifrat 2-1. Pas një dominimi të lehtë të Spanjës në fillim, Franca gjeti golin e para...

Spanja “magjike” e mbyll në avantazh pjesën e parë, Yamal dhe Olmo zhvlerësojnë golin e Kolo Muani

para një jave - Vizion Plus

Është mbyllur me rezultatin 2-1 pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të kampionatit Europian, ajo mes Spanjës dhe Francës. Ishin francezët që kaluan të parët në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes...

LIVE Spanjë-Francë 2-1, mbyllet pjesa e parë

para një jave - RTSH

Një pjesë e parë e gjallë dhe plot ide përfundon me Spanjën në epërsi. Franca e nisi më mirë dhe gjeti avantazhin me Kolo Muanin por Spanja nuk u lëkund, organizoi një reagim të qartë dhe konkret dhe brenda...

Yamal shkruan historinë në “Allianz Arena”, Spanja mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj “Gjelave” francezë

para një jave - ABC News

Është padyshim një përballje e denjë për të përcaktuar finalistin e parë, të këtij super Kampionati Evropian të futbollit, mes Spanjën e Francën, që kanë prodhuar spektakël, në 45 minutat e para, të zhvilluara...

Tërbohen “Demat” spanjollë, “Furitë e Kuqe” përmbysin gjithçka përballë “Gjelave”

para një jave - ABC News

Po rezulton të jetë sfida më spektakolare e këtij edicioni, të Kampionatit Evropian të futbollit, me Kombëtaren e Spanjës që ka përmbysur gjithçka përballë “Gjelave” francezë, duke dhuruar “magji” e plot...

“Perlë” e Lamine Yamal, Spanja vendos baraspeshën në Mynih

para një jave - ABC News

Më në fund gjeti atë që meritonte. Pas plot pesë ndeshjesh, ku arriti të asistojë shokët e tij të skuadrës në 3 raste, tashmë “ylli” spanjoll, Lamine Yamal ka arritur të gjejë golin e parë në Euro 2024,...

Spanja rikthen rezultatin dhe kalon në avantazh

para një jave - TV21

Po rezulton të jetë sfida më spektakolare e këtij edicioni, të Kampionatit Evropian të futbollit, me Kombëtaren e Spanjës që ka përmbysur gjithçka përballë “Gjelave” francezë, duke dhuruar “magji” e plot...

Franca kalon në epërsi kundër Spanjës

para një jave - TV21

Përballje e ashpër mes Spanjës dhe Francës. Vetëm 9 minuta që nga fillimi i ndeshjes Kolo Muani arriti që të shënoi golin e parë të ndeshjes duke e kaluar ekipin e tij Francën në epërsi, përcjell TV21....

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024, eliminon Francën

para 7 dite - Shenja

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanjë-Francë/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

para një jave - Syri

Në “Allianz Arena” të Mynihut po luhet gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 2-1. Rezultati zhbllokohet mjaft shpejt,...

Spanja përmbys Francën

para një jave - Syri

Në “Allianz Arena” të Mynihut po luhet gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Rezultati zhbllokohet mjaft shpejt, pasi franca në minutën e 9-të shënon me Kolo Muani....

Shënohet goli i parë në gjysmëfinalen Spanjë-Francë

para një jave - Syri.net Kosova

Në “Allianz Arena” të Mynihut po luhet gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Rezultati zhbllokohet mjaft shpejt, pasi franca në minutën e 9-të shënon me Kolo Muani.

Yamal me supergol drejt historisë

para një jave - Reporteri

Lamine Yamal ka realizuar një nga golat më të bukur të Evropianit, duke barazuar rezultatin në 1 me 1. Yamal me një gjuajtje nga distanca mposhti portierin Mike Maignan duke hyrë në histori si lojtari...

Franca thyen akullin, realizon ndaj Spanjës

para një jave - Reporteri

Franca e ka nisur furishëm takimin ndaj Spanjës duke realizuar gol. Po zhvillohej minuta e tetë kur Ousmane Dembele pasoi te Kylian Mbappe, i cili me një harkim gjeti sulmuesin Randal Kolo Muani që realizoi...

Spanja, finalistja e parë e Kampionatit Evropian “Euro 2024”

para 7 dite - Infokusi

Kombëtarja e Spanjës ka siguruar finalen e Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi mposhti në gjysmëfinale Kombëtaren e Francës, me rezultat 2:1. Spanja ishte në disavantazh kur kishin kaluar vetëm nëntë...

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën

para 7 dite - Flaka

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanja mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj “Gjelave” francezë

para një jave - Opinion

Mbrëmjen e sotme po zhvillohet përballja mes Spanjës e Francës, një përballje e cilësuar si ‘finalja e parakohshme’. Skuadrat luajnë sot në Mynih, për një biletë në finale. Pjesa e parë e ndeshjes ka prodhuar...

Spanja përmbys rezultatin brenda pak minutave ndaj Francës

para një jave - Alsat-M

Spanja nuk po dorëzohet në ndeshjen që po zhvillohet në Mynih. Kombëtarja spanjolle ka kthyer gjithçka në të mirë të saj, pas disavantazhit të hershëm. Tashmë “Stuhia e Kuqe” avanson 2-1, pas goli të shënuar...

Franca udhëheq ndaj Spanjës

para një jave - Alsat-M

Është padyshim një nisje fantastike e lojës, me “Gjelat” e Francës që kanë arritur të marrin avantazhin, në përballjen gjysmëfinale, të Euro 2024, përballë “Furisë së Kuqe” spanjolle, duke nisur festën...

Lamine Yamal barazon rezultatin, Spanjë -Francë 1:1

para një jave - Alsat-M

Më në fund gjeti atë që meritonte. Pas plot pesë ndeshjesh, ku arriti të asistojë shokët e tij të skuadrës në 3 raste, tashmë “ylli” spanjoll, Lamine Yamal ka arritur të gjejë golin e parë në Euro 2024,...

Kolo Muani shënon për epërsinë e Francës pas super asistimit të Mbappes

para një jave - Telegrafi

Franca ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Spanjës e cila po luhet në kuadër të fazës gjysmëfinale në Euro 2024. Po zhvillohej minuta e tetë kur Kylian Mbappe me një super krosim brenda zonës gjen kokën...

Spanja kompleton rikthimin sensacional brenda pak minutave ndaj Francës

para një jave - Telegrafi

Kombëtarja e Spanjës ka rikthyer epërsinë në ndeshjen ndaj Francës e cila po zhvillohet në kuadër të fazës gjysmëfinale të Euro 2024. Po zhvillohej minuta e 20-të e takimit kur Yamal me një gjuajtje precize...

Franca në epërsi, Kolo Muani shënon

para një jave - Gazeta Express

Kombëtarja e Francës ka arritur të dalë në epërsi në takimin ndaj Spanjës. Në minutën e 9-të, Kolo Muani ka gjetur rrugën e rrjetës, pas asistimit të Kylian Mbappes. Ja goli:

Olmo i pandalshëm, Spanja rikthen rezultatin në 2-1

para një jave - Gazeta Express

Spanja nuk po dorëzohet në ndeshjen që po zhvillohet në Mynih. Kombëtarja spanjolle ka kthyer gjithçka në të mirë të saj, pas disavantazhit të hershëm. Tashmë “Stuhia e Kuqe” avanson 2-1, pas goli të shënuar...

Çfarë goli spektakolar! Yamal barazon për 1-1

para një jave - Gazeta Express

Me një gol spektakolar, Lamine Yamal barazon rezultatin 1-1. Senzacioni spanjoll, vetëm 16-vjeçar, hyri po ashtu në histori, dukë u bërë lojtari më i ri që shënon në “EURO”. Ja goli:

Kolo Muani çon në këmbë stadiumin, Franca në epërsi (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Franca po fiton 0:1 ndaj Spanjës në gjysmëfinalen e EURO 2024-shit. Kylian Mbappe harkoi për golin e Kolo Muanit me kokë. KOLO MUANI GOAL 1-0 FRANCE #EURO2024 pic.twitter.com/ixnbD7y9nI — Sideline Recaps...

Autogoli ky “mbret” i Evropianit, Spanja përmbys gjithçka (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Spanja po fiton 2:1 ndaj Francës pas autogolit të Jules Kounde. Furisë së Kuqe iu deshën vetëm katër minuta për ta përmbysur rezultatin. Dani Olmo da ventaja a España!! pic.twitter.com/Me6hUdmd5Z — Rodríguez...

Franca kalon në avantazh, goli i pare i Europianit me aksion

para një jave - Albeu

Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuymë element të rinj është...

Brenda 4 minutave Spanja përmbys Francën

para një jave - Albeu

Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuymë element të rinj është...

LIVE SPANJË-FRANCË/ Shkelmohet topi i parë në Mynih, skuadrat kërkojnë finalen

para një jave - Top Channel

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Formacionet zyrtare të super gjysmëfinales

para një jave - RTV 21

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024. Ndeshja fillon nga ora 21:00. Ja formacionet zyrtare: Spanja: Unai Simón; Jesús Navas, Nacho, Laporte,...

SPANJË-FRANCË 1:1/ Spektakël i Yamal, 16-vjeçari barazon me një supergol

para një jave - Ora news

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Gjysmëfinale SPANJË-FRANCË/ Nuk ka fund spektakli, “La Roja” në AVANTAZH falë një autogoli (VIDEO)

para një jave - Gazeta Shqip

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Gjysmëfinalja e parë e EURO2024/ 9 minuta dhe "Gjelat" kalojnë në avantazh

para një jave - Gazeta Shqip

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. Ndeshja mes dy skuadrave ka kaluar në favor të skuadrës franceze pas golit të parë...

Franca kalon në epërsi ndaj Spanjës

para një jave - Zeri

Franca ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Spanjë në kuadër të fazës gjysmëfinale të kampionatit evropian “Euro 2024”. Ishte Kolo Muani që realizoi gol në minutën e nëntë. Rezultati momental 0-1. / Zëri

Spanja barazon rezultatin ndaj Francës, shënon Yamali

para një jave - Zeri

Spanja ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Francës, në kuadër të fazës gjysmëfinale të kampionatit evropian “Euro 2024”. Ishte Lamine Yamal që shënoi një super gol nga distanca në minutën e 21-të. Rezultati...

Goooooool Franca (VIDEO)

para një jave - Indeks online

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Francës, në gjysëmfinalen e parë të Kampionatit Evropian. Kolo Muani shënoi me kokë në minutën e 9-të, pas një asistimi fantastik të Kylian Mbappes, shkruan IndeksOnline....

VIDEO/ Dani Olmo protagonist, Spanja përmbys shpejt Francën

para një jave - SuperSport

Spanjë-Francë po dhurojnë spektakël në gjysmëfinalen e EURO 2024, mbrëmjen e kësaj të marte, në “Allianz Arena”. Spanjë-Francë (2-1) Gjysmëfinale EURO 2024 25′-Spanja përmbys me protagonizmin e Olmo-s,...

Kolo Muani kalon Francën në avantazh

para një jave - Vizion Plus

Kolo Muani ka kaluar Francën në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes. Pas një asisti perfekt të Mbape, Kolo Muani ka kërcyer mbi mbrojtësit spanjollë, duke kaluar gjelat në avantazh. Ky është goli i...

Përmbysje e “çmendur” në Spanjë-Francë, “furia e kuqe” kalon në avantazh

para një jave - Vizion Plus

Spanjë-Francë po dhuron spektakël mbrëmjen e sotme. Një ndeshje me një ritëm fantastik, ku janë shënuar 3 gola brenda 25 minutave. Kunde ka shkaktuar një autogol në portën e tij, pasi ka devijuar një top...

Lamine Yamal barazon ndeshjen me një supergol dhe vendos një tjetër rekord në Europian

para një jave - Vizion Plus

Lamine Yamal ka barazuar ndeshejn me një supergol në minutën e 16-të. Pas një aksioni perfekt të Spanjës, Lamine Yamal ka shkarkaur të djathtën e tij duke mos i dhënë asnjë mundësi Mike Manjan për të reaguar....

LIVE: Spanjë 0:0 Francë

para një jave - Koha.net

Nga ora 21:00 ka nisur gjysmëfinalja e parë në “Euro 2024” mes Spanjës dhe Francës, ndeshje e cila luhet në "Allianz Arena". Ndiqni momentet kryesore të ndeshjes.

LIVE Spanjë-Francë 2-1, përmbysin spanjollët, autogol i Kounde

para një jave - RTSH

25' - GOL! Spanjë-Francë 2-1! Krosimi i Navasit u kthye nga mbrojtja franceze në këmbët e Olmos në zonën e rreptësisë. Numri 10 mban topin në të djathtë dhe shkarkon një goditje të ulët, e cila më pas...

GOOOOOOOL: Franca në avantazh ndaj Spanjës

para një jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Francës ka shënuar golin e avantazhit ndaj Spanjës. Golin e avantazhit në këtë duel e ka shënuar Kolo Mouani, përcjell GazetaBlic Sport. Mbappe asistoi perfekt për Kolo Mouanit pas 10 minutave...

“Gjelat” fillojnë festën, Franca merr avantazhin në “Allianz Arena”

para një jave - ABC News

Është padyshim një nisje fantastike e lojës, me “Gjelat” e Francës që kanë arritur të marrin avantazhin, në përballjen gjysmëfinale, të Euro 2024, përballë “Furisë së Kuqe” spanjolle, duke nisur festën...

Spanja në epërsi pas pjesës së parë ndaj Francës

para një jave - Tetova Sot

Ka përfunduar pjesa e parë në gjysmëfinalen e parë të “EURO 2024”. Spanja po udhëheq ndaj kombëtares së Francës me shifrat 2-1. Pas një dominimi të lehtë të Spanjës në fillim, Franca gjeti golin e para...

Na kënaqi kjo lojë – Spanja “trondit” Francën me dy gola të shpejtë

para një jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Francës. Goli i dytë në këtë për Spanjën erdhi pas goditjes së Olmos, që u devijua nga Kounde, përcjell GazetaBlic Sport. Epërsia e Spanjës vjen pas...

Historike: Yamal realizon eurogol ndaj Francës, bëhet lojtari më i ri që realizon ndonjëherë në Europian

para një jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar golin e barazimit ndaj Francës. Golin e barazimit në këtë duel e ka shënuar Lamine Yamal, përcjell GazetaBlic Sport. Yamal ka shënuar gol fantastik në portën e Maignan pas...

Shënohet goli i parë në gjysmëfinalen Spanjë-Francë

para një jave - Syri

Në “Allianz Arena” të Mynihut po luhet gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Rezultati zhbllokohet mjaft shpejt, pasi franca në minutën e 9-të shënon me Kolo Muani.

Yamal fantastik, shënon dhe i jep barazimin spanjollëve

para një jave - Syri

Në “Allianz Arena” të Mynihut po luhet gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Rezultati zhbllokohet mjaft shpejt, pasi franca në minutën e 9-të shënon me Kolo Muani....

Euro 2024/ Spanja apo Franca? Starton përballja e gjysmëfinales

para një jave - Opinion

Ka nisur përballja mes Spanjës dhe Francës në Mynih për të siguruar biletën e finales së madhe. E cilësuar si ‘finalja e parakohshme’, kjo është ndeshja e 37-të mes tyre në histori, teksa bilanci anon...

Spanja e rekordeve, shkon për herë të pestë në finale

para 7 dite - Pressonline

Spanja do të jetë për herë të 5-të në një finale të kampionatit Europian, ku do të synojë trofeun e katërt. Skuadra e Luis De La Fuente ka mposhtur me rezultatin 2-1 Francën. Një ndeshje që u zhvillua...

Formacionet zyrtare: Spanjë – Francë

para një jave - Alsat-M

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Francës kanë publikuar formacionet zyrtare para duelit që do të nis me fillim nga ora 21:00. Dy ekipet kombëtare do të luajnë përballë njëra-tjetrës në kuadër të fazës gjysmëfinale...

Adios Francë, Spanja në finale

para 7 dite - Open-TV

Spanja ka kaluar në finale të EURO 2024-shit pas fitores 2:1 ndaj Francës. E nisën keq duke pranuar gol në minutën e nëntë pasi shënoi Kolo Muani me kokë. Mirëpo, 16-vjeçari Lamine Yamal theu rekord duke...

Në fushë zbresin më të mirët, formacionet zyrtare të Spanjë - Francë

para një jave - Gazeta Tema

gjysmëfinalen e parë të Euro 2024. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” të Mynihut, do të startojë në orën 21:00. Tashmë dy trajnerët, si De la Fuente dhe Deschamps kanë vendosur për...

Olmo i pandalshëm, Spanja rikthen rezultatin në 2-1

para një jave - Lajmi.net

Spanja nuk po dorëzohet në ndeshjen që po zhvillohet në Mynih. Kombëtarja spanjolle ka kthyer gjithçka në të mirë të saj, pas disavantazhit të hershëm. Tashmë “Stuhia e Kuqe” avanson 2-1, pas goli të shënuar...

SPANJË-FRANCË/ Nuk ka fund spektakli, Spanja përmbys rezultatin

para një jave - Lexo

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Spanjë – Francë/ Pjesë e parë e mbushur me spektakël, Yamal dhe Olmo përmbysin “gjelat”

para një jave - Java News

Është mbyllur me rezultatin 2-1 pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të kampionatit Europian, ajo mes Spanjës dhe Francës. Ishin francezët që kaluan të parët në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes...

Spanja, finalistja e parë e Euro 2024 – eliminon Francën

para 7 dite - Arbresh

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Euro 2024/ Prag sfide! Aspektet pikante të Spanjës dhe Francës!

para një jave - Opinion

Më pak se gjysmë ore nga ndan nga nisja e gjysmëfinales mes Francës dhe Spanjës. Në këtë pragndeshjeje janë disa aspekte pikante. Prezenca franceze në Mynih sigurisht që po kalon prezencën spanjolle. Mijëra...

Formacionet zyrtare: Spanjë – Francë

para një jave - Reporteri

Spanja ka ndërruar disa lojtarë për gjysmëfinalen e Evropianit kundër Francës. Për shkak të suspendimit do të mungojë Dani Carvajal, i cili është zëvendësuar nga Jesus Navas. Këto janë formacionet zyrtare:

Spanja kompleton rikthimin sensacional brenda pak minutave ndaj Francës

para një jave - Flaka

Kombëtarja e Spanjës ka rikthyer epërsinë në ndeshjen ndaj Francës e cila po zhvillohet në kuadër të fazës gjysmëfinale të Euro 2024. Po zhvillohej minuta e 20-të e takimit kur Yamal me një gjuajtje precize...

Spanja në finale, Franca e Mbappes në shtëpi

para 7 dite - Periskopi

Spanja në finale, Franca e Mbappes në shtëpi 09 Jul, 23:00 Sontë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1....

Statovci: Spanja do ta fitoj kampionatin, Franca gjynah me shku në finale pa dhënë gol

para 7 dite - Dukagjini

Faruk Statovci i cili kishte parashikuar se Spanja do të fitoj kampionatin Euro 2024, pas fitores së spanjollëve ndaj francezëve në emisioni Euro Dueli në RTV Dukagjini, ka thënë se pavarësisht se Franca...

Spanja rikthehet në finalen e një Europiani pas 12 vitesh, bie në gjysmëfinale Franca

para 7 dite - SportMania

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanja në finale, Yamal me supergol për rekord

para 7 dite - Pressonline

Supertalenti Lamine Yamal ka shënuar supergol për ta udhëhequr Spanjën drejt finales në Euro 2024. Të martën mbrëma në Munih, Spanja fitoi 2:1 ndaj Francës në gjysmëfinalen e parë të Evropianit në Gjermani....

Spanja “magjike” e mbyll në avantazh pjesën e parë, Yamal dhe Olmo zhvlerësojnë golin e Kolo Muani

para 7 dite - Pressonline

Është mbyllur me rezultatin 2-1 pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të kampionatit Europian, ajo mes Spanjës dhe Francës. Ishin francezët që kaluan të parët në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes...

Spanja në finale, eleminon Francës

para 7 dite - Gazeta10

Sonte është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do të shkelë Spanja, e cila triumfoi ndaj Francës me shifrat 2-1. Fillimisht, në ndeshje shënoi Franca përmes Kolo Muanit në...

Spanja finalistja e parë e Euro2024, në kërkim të kupës së 4 në Europian

para 7 dite - Euronews

Spanja fitojë ndeshjen kundër Francës dhe zë vendin si finalistja e parë në Kampionatin Europian. Rezultati përfundimtar 2-1. Franca ishte e para që shënoi me një gol të Kolo Muanit në minutën e 8. Shumë...

Mbappe dhe Franca eliminohen nga Spanja që prekë finalen e Euro 2024

para 7 dite - Shqip

“Furia e Kuqe” ka dërguar në shtëpi kombëtaren franceze pas më shumë se 90 minutave tension e presion nga të dyja taborët. Goli i parë u shënua nga Franca përmes lojtarit Randal Kuolo Mani në minutën e...

Spanja finalistja e parë në ‘EURO 2024’

para 7 dite - Populli

Spanja ka mposhtur Francën me rezultat 2:1 në gjysmëfinale të ‘EURO 2024’, shkruan POPULLI.mk Një ndeshje me plot dinamikë dhe aksione nga të dyja anët, por që në fund spanjollët dolën triumfues për të...

Spanja në finale! E kthen rezultatin dhe eliminon Francën

para 7 dite - Alfax

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Spanjë – Francë, kështu startojnë kombëtaret

para një jave - Klan Kosova

Spanja dhe Franca ndeshen sonte në kuadër të gjysmëfinales së EURO 2024-shit. Tashmë kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja këtyre kombëtareve. Mos harroni, ndeshjen mund ta ndiqni në Klan Kosova...

Dy super fuqi përballen për një vend në finale, formacionet zyrtare: Spanjë – Francë

para një jave - Albeu

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Francës kanë publikuar formacionet zyrtare para duelit që do të nis me fillim nga ora 21:00. Dy ekipet kombëtare do të luajnë përballë njëra-tjetrës në kuadër të fazës gjysmëfinale...

Live: Mbappe apo Yamal, cili do të festojnë sonte?

para një jave - Bota Sot

09.07.2024 - 20:22 Publikohen formacionet zyrtare të Spanjë - Francë Spanja dhe Franca përballen sot në gjysmëfinalet e EURO 2024 në Mynih, në atë që është cilësuar si një tjetër finale e parakohshme e...

Spanjë-Francë! Sot gjysmëfinalja e parë e europianit si të ishte një finale e parakohshme

para një jave - Top Channel

Europiani rikthehet mbrëmjen e sotme me një prej gjysmëfinalet, Spanjë-Francë, njëra prej këtyre dy skuadrave do të kalojë në finale e madhe. Sot luhet në Munchen Arena gjysmëfinalja e parë e Gjermani...

Sot mësohet finalistja e parë, spektakël i garantuar në Mynih/ Njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Francë

para një jave - Top Channel

Spanja dhe Franca masin forcat në Mynih, në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani, me të dyja skuadrat që duan trofeun. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore,...

Euro 2024/ Spanja dhe Franca kërkojnë finalen e Evropianit! Mësohen formacionet zyrtare

para një jave - NOA

MUNICH – Spanja apo Franca, cila nga dy kombëtaret do jetë finalistja e parë e Euro 2024? Këtë mbrëmje duke nisur nga ora 21:00 në Munich do luhet dueli gjysmëfinal mes dy skuadave me peshë në Evropës,...

Spektakël në Mynih/ Kush do të jetë skuadra e parë FINALISTE? Njihuni me formacionet e sfidës Spanjë-Francë

para një jave - Gazeta Shqip

Spanja dhe Franca janë dy skuadrat e para që do të përballen në gjysmëfinalen e Euro2024. “La Roja” vjen pas një fitore mes shumë polemikave përballë Gjermanisë organizatore, teksa çdo ndeshje e kanë fituar....

Formacionet zyrtare: Spanjë - Francë

para një jave - Zeri

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024. Spanja ka vendosur që në mungesë të Carvajal dhe Pedrit, të aktivizojë Navas dhe Olmon nga minuta...

Franca dhe Spanja

para një jave - RTK

Franca dhe Spanja ndeshen sonte në kuadër të gjysmëfinales së Euro 2024. Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

LIVE: Mbappe udhëheq Francën, Yamal e Williams në krahë te Spanja

para një jave - Koha.net

Nga ora 21:00 luhet gjysmëfinalja e parë në “Euro 2024” mes Spanjës dhe Francës, ndeshje e cila luhet në "Allianz Arena". Ndiqni momentet kryesore të ndeshjes.

Mbappe udhëheq Francën, Yamal e Williams në krahë te Spanja

para një jave - Koha.net

Janë publikuar formacionet e ndeshjes mes Spanjës dhe Francës, që është gjysmëfinalja e parë e Euro 2024. Ndeshja fillon në ora 21:00. Nuk ka befasi në formacione. Kylian Mbappe udhëheq Francën, derisa...

Franca në epërsi, Kolo Muani shënon

para një jave - Lajmi.net

Kombëtarja e Francës ka arritur të dalë në epërsi në takimin ndaj Spanjës. Në minutën e 9-të, Kolo Muani ka gjetur rrugën e rrjetës, pas asistimit të Kylian Mbappes. Ja goli:

Spanja përmbys 2-1 Francën për katër minuta

para një jave - Java News

Spanja ka përmbysur 2-1 Francën për katër minuta.

Yamal barazon rezultatin, vendosen ekuilibrat 1-1 në Munich

para një jave - Java News

Yamal ka barazuar rezultatin, vendosen ekuilibrat 1-1 në Munich.

Vetëm 9 minuta lojë, Franca ndëshkon Spanjën! Mbappe jep asist pa maskë, 0-1 në Munich

para një jave - Lexo

– Spanja apo Franca, cila nga dy kombëtaret do jetë finalistja e parë e Euro 2024? Këtë mbrëmje duke nisur nga ora 21:00 në Munich po luhet dueli gjysmëfinal mes dy skuadave me peshë në Evropës, i vlefshëm për Euro 2024.

Supersfida, Kolo Muani kalon Francën në avantazh

para një jave - Java News

Kolo Muani ka kaluar francën në avantazh në minutën e nëntë të ndeshjes. Pas një asisti perfekt të Mbape, Kolo Muani ka kërcyer mbi mbrojtësit spanjollë, duke kaluar gjelat në avantazh.

Spanjë-Francë, starton gjysmëfinalja

para një jave - Java News

Starton sfida! Dy ekipet duan finalen e madhe. FORMACIONET ZYRTARE: SPANJA: Simon, Nacho, Laporte, Cucurella, Jesus Navas, Rodri, Fabian Ruiz, Olmo, Yamal, Williams, Morata. FRANCA: Maignan, Theo Hernandez,...

Kolo Muani shënon për epërsinë e Francës pas super asistimit të Mbappes

para një jave - Flaka

Franca ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Spanjës e cila po luhet në kuadër të fazës gjysmëfinale në Euro 2024. Po zhvillohej minuta e tetë kur Kylian Mbappe me një super krosim brenda zonës gjen kokën...

Spanja, finalistja e parë e “EURO 2024″/ Mundet me përmbysje 2:1 Franca e Mbappe

para 7 dite - Fakti Ditor

Spanja ka mundur me rezultatin 2-1 Francën, duke u bërë finalistja e parë e “Euro 2024”. “Gjelat” kaluan të parët në avantazh me Kolo Muani, që në minutën e 9 të takimit. Por, brenda 5 minutash, Lamine...

Spanja mposhti Francën, kualifikohet në finale

para 7 dite - Epoka e Re

Spanja është skuadra e parë finaliste në Evropianin e Gjermani 2024. Skuadra e De la Fuente mori një fitore spektakolare 2-1 me përmbysje në gjysmëfinalen ndaj Francës. Dueli ishte spektakolar në 45 minutat...

VIDEO / Spanja është finaljalistja e parë e Europianit, largohet Franca!

para 7 dite - Dosja.al

GJERMANI – Spanja është finalistja e pare e Europianit pasi muni në gjysmëfinalen e Mynihut Francën e yjeve të mëdhej. Pas një fillimi të vrrullshëm të kësaj ndeshjeje nga Spanjës, ishte Franca ajo që...

Spanja finalisti i parë i Euro 2024 – eliminon Francën

para 7 dite - ATV Live

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024 pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Rasti i parë për gol i takoi Spanjës që rrezikuan në minutë e pestë...

Video/ Spanja në finale, përmbyset Franca favorite: Yamal e Olmo zhvleftësojnë Kolo Muani në katër minuta

para 7 dite - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Spanja është finalistja e parë e Euro 2024. Iberikët e De La Fuente përmbysin në katër minuta Francën favorite, duke prerë tashmë biletën për në...

Spanjë – Francë, formacionet zyrtare të super gjysmëfinales

para një jave - Gazeta Express

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024. Spanja ka vendosur që në mungesë të Carvajal dhe Pedrit, të aktivizojë Navas dhe Olmon nga minuta...

Spanja dhe Franca në kërkim të finales, De La Fuente dhe Deshamps zgjedhin titullarët

para një jave - Syri

Në “Allianz Arena” të Mynihut do të luhet këtë mbrëmje në orën 21:00 gjysmëfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Francës, shkruan Syri.net. Të dy ekipet kanë ardhur në këtë fazë pas provave të vështira...

Spanja mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj Francës

para një jave - Epoka e Re

Është padyshim një përballje e denjë për të përcaktuar finalistin e parë, të këtij super Kampionati Evropian të futbollit, mes Spanjën e Francën, që kanë prodhuar spektakël, në 45 minutat e para, të zhvilluara...

Spanjës nuk lën shejë mungesat, shkon në pushim me epërsi ndaj Francës

para një jave - SportMania

Ka përfunduar pjesa e parë e gjysëmfinales së Kampionatit Evropian mes Spanjës dhe Francës. Spanjollët kanë shkuar në pushim me epërsi 2-1 . Franca ishte e para që kaloi në epërsi me golin e Kolo Muanit,...

Përmbysje e “çmendur” në Spanjë-Francë, “furia e kuqe” kalon në avantazh

para një jave - Pressonline

Spanjë-Francë po dhuron spektakël mbrëmjen e sotme. Një ndeshje me një ritëm fantastik, ku janë shënuar 3 gola brenda 25 minutave. Kunde ka shkaktuar një autogol në portën e tij, pasi ka devijuar një top...

Finalja e dytë radhazi për Anglinë nëse kualifikohet, ja rekordet e gjysmëfinalisteve

para një jave - Panorama

Garet Sauthgejt synon finalen e tij të dytë radhazi të Kampionatit Europian, ndërsa Anglia përgatitet të përballet me Holandën të mërkurën. “Tre luanët” do të kërkojnë të arrijnë finalen e dytë radhazi...

Spanjë – Francë, formacionet zyrtare të super gjysmëfinales

para një jave - GazetaBlic

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024. Spanja ka vendosur që në mungesë të Carvajal dhe Pedrit, të aktivizojë Navas dhe Olmon nga minuta...

Spanja kompleton rikthimin sensacional brenda pak minutave ndaj Francës

para një jave - Arbresh

Kombëtarja e Spanjës ka rikthyer epërsinë në ndeshjen ndaj Francës e cila po zhvillohet në kuadër të fazës gjysmëfinale të Euro 2024. Po zhvillohej minuta e 20-të e takimit kur Yamal me një gjuajtje precize...

Spanja në epërsi pas pjesës së parë ndaj Francës

para një jave - Fakti Ditor

Ka përfunduar pjesa e parë në gjysmëfinalen e parë të “EURO 2024”. Spanja po udhëheq ndaj kombëtares së Francës me shifrat 2-1. Pas një dominimi të lehtë të Spanjës në fillim, Franca gjeti golin e para...

Spanja kalon në epërsi, shënohet edhe goli i dytë

para një jave - Bota Press

Spanja ka përmbysur rezultatin në ndeshjen ndaj Francës. Për 2:1 spanjollët shënuan në minutën e 25-të. Pas goditjes së Dani Olmos, Kounde realizoi autogol.

VIDEO / Spanja e mbyll në avantazh pjesën e pare, por gjithçka mbetet e hapur!

para një jave - Dosja.al

GJERMANI – Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuumë element të...

Spanja rikthen rezultatin dhe kalon në avantazh

para një jave - Top24

Po rezulton të jetë sfida më spektakolare e këtij edicioni, të Kampionatit Evropian të futbollit, me Kombëtaren e Spanjës që ka përmbysur gjithçka përballë “Gjelave” francezë, duke dhuruar “magji” e plot...

Lamine Yamal barazon rezultatin, Spanjë -Francë 1:1

para një jave - Top24

Më në fund gjeti atë që meritonte. Pas plot pesë ndeshjesh, ku arriti të asistojë shokët e tij të skuadrës në 3 raste, tashmë “ylli” spanjoll, Lamine Yamal ka arritur të gjejë golin e parë në Euro 2024,...

Spanja-Franca, finale e parakohshme e EURO 2024 (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Stafi i Artmotion dhe Klan Kosova ndodhen në Dortmund ku nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e EURO 2024-shit midis Anglisë dhe Holandës. Në qytetin e madh gjerman tashmë po vërehen lëvizjet e fansave...

Euro 2024/ Statistikat nxjerrin Francën favorite për biletën e parë në finale

para një jave - Flaka

Parashikimet dhe historia nuk janë gjithmonë në një mendje, veçanërisht kur vjen puna te ndeshjet e rëndësishme mes Spanjës dhe Francës në futboll. Kompanitë e basteve kanë Spanjën si favoritin për të...

Franca kalon në epërsi ndaj Spanjës

para një jave - Arbresh

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Spanjës në gjysmëfinalen e parë të Euro2024. Goli u shënua në minutën e nëntë nga Kolo Muani, shkruan Arbresh.info. Teksa asistoi Kylian Mbappe. Aktualisht rezultati është...

GOOOOOOOOOOOOL – Olmo i pamëshirshme, Spanja shënon golin e dytë kundër Francës

para një jave - Periskopi

GOOOOOOOOOOOOL – Olmo i pamëshirshme, Spanja shënon golin e dytë kundër Francës 09 Jul, 21:29 Kombëtarja e Spanjës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Francës. Goli i dytë në këtë për Spanjën erdhi pas goditjes...

GOOOOOOOOOOOOOOL – Franca në epërsi, Kolo Muani e dënon Spanjën

para një jave - Periskopi

GOOOOOOOOOOOOOOL – Franca në epërsi, Kolo Muani e dënon Spanjën 09 Jul, 21:14 Kombëtarja e Francës ka shënuar golin e avantazhit ndaj Spanjës. Golin e avantazhit në këtë duel e ka shënuar Kolo Mouani....

GOOOOOOOOOOL – “Çmenduri” – Yamal me super gol, Spanja barazon gjithçka

para një jave - Periskopi

GOOOOOOOOOOL – “Çmenduri” – Yamal me super gol, Spanja barazon gjithçka 09 Jul, 21:25 Kombëtarja e Spanjës ka shënuar golin e barazimit ndaj Francës. Golin e barazimit në këtë duel e ka shënuar Lamine...

Franca kalon në epërsi ndaj Spanjës

para një jave - Bota Press

Franca ka kaluar në epërsi 1:0 ndaj Spanjës. Kolo Muani shënoi në minutën e nëntë me goditje me kokë, pas harkimit mjeshtëror të Kylian Mbappes.

Spanjë-Francë, starton gjysmëfinalja

para një jave - Zyrtare

Starton sfida! Dy ekipet duan finalen e madhe. FORMACIONET ZYRTARE: SPANJA: Simon, Nacho, Laporte, Cucurella, Jesus Navas, Rodri, Fabian Ruiz, Olmo, Yamal, Williams, Morata. FRANCA: Maignan, Theo Hernandez,...

VIDEO / Franca kalon në avantazh, goli i pare i Europianit me aksion!

para një jave - Dosja.al

GJERMANI – Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuymë element të...

VIDEO / Yamal është i pabesueshmë, shikoni çfrarë supergoli shënon!

para një jave - Dosja.al

GJERMANI – Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuymë element të...

VIDEO / Brenda 4 minutave Spanja përmbys Francën në Mynih

para një jave - Dosja.al

GJERMANI – Në Mynih luhet gjysmëfinalja e pare e Europianit mes Spanjës dhe Francës një tjetër finle e parkohshme mes dy skudrave pretende për trofeun e këtij edicioni. Spanja edhe me shuymë element të...

Franca udhëheq ndaj Spanjës

para një jave - Top24

Është padyshim një nisje fantastike e lojës, me “Gjelat” e Francës që kanë arritur të marrin avantazhin, në përballjen gjysmëfinale, të Euro 2024, përballë “Furisë së Kuqe” spanjolle, duke nisur festën...

Euro2024| Spanjë- Francë në luftë për finalen, publikohen formacionet

para një jave - Euronews

Spanja dhe Franca do të përballen për të siguruar një vend në finale. Ndeshja do të jetë një finale e vërtetë me ekipet që kanë bërë histori në Kampionatin Evropian me Spanjën me tre fitore dhe Francën...

Parashikimi i orangutangut: Holanda fiton ndaj Anglisë (VIDEO)

para një jave - BalkanWeb

Europiani i Gjermanisë po i afrohet fundit, teksa sonte luhet gjysmë-finalja e parë mes Spanjës dhe Francës. Ndërsa, nesër do të jenë përballë njëra-tjetrës Anglia dhe Holanda. Orangutangu ka parashikuar...

Spanja afër një rekordi masiv në rast të fitores sonte

para një jave - Klan Kosova

Spanja përballet me Francën sonte në kuadër të gjysmëfinales së EURO 2024-shit. Furia e Kuqe në rast të fitores sonte do të bëhet kombëtarja e parë që i fiton gjashtë ndeshje me radhë në një kampionat...

Mbappe apo Yamal, cili do të festojnë sonte?

para një jave - Top24

Spanja dhe Franca përballen sot në gjysmëfinalet e EURO 2024 në Mynih, në atë që është cilësuar si një tjetër finale e parakohshme e turneut. Formacionet zyrtare: Spanja: Unai Simon; Jesus Navas, Nacho,...

Euro 2024/ Orangutangu Walter parashikon fitoren e “tulipanëve” në gjysmëfinalen ndaj Anglisë

para një jave - Klan Macedonia

Orangutangu Walter, i njohur për parashikimet e tij të sakta, ka vendosur se Holanda do të jetë finalist i Euro2024. Ai ka parashikuar fitoren e “tulipanëve” në gjysmëfinalen e kësaj të mërkure ndaj Anglisë....

Gjithçka rreth ndeshjes gjysmëfinale në Euro 2024

para një jave - RTV 21

Nga ora 21:00 në stadiumin Allianz Arena të Munihut sonte takohet kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Francë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Ekipi i Luis de la Fuente...

Lamine Yamal i përgjigjet me një postim të fshehtë ngacmimeve të Rabiot

para një jave - Lajm

Lamine Yamal dukej se i dha një përgjigje të fshehtë Adrien Rabiotit përpara ndeshjes gjysmëfinale të Spanjës ndaj Francës në Euro 2024. Spanja është vendosur në mesin e favoritëve për të fituar Kampionatin...

Spanjë-Francë, publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Arbresh

Spanja dhe Franca luajnë ndeshjen gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Gjermania 2024”. Ndeshja starton nga ora 21:00, shkruan Arbresh.info. Tani më janë publikuar edhe formacionet zyrtare të këtij takimi....

Spanjë – Francë, publikohen formacionet zyrtare të gjysmëfinales

para një jave - Fakti Ditor

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024. Spanja ka vendosur që në mungesë të Carvajal dhe Pedrit, të aktivizojë Navas dhe Olmon nga minuta...

Spanjë – Francë, publikohen formacionet zyrtare të gjysmëfinales

para një jave - Periskopi

Spanjë – Francë, publikohen formacionet zyrtare të gjysmëfinales 09 Jul, 19:44 Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024. Spanja ka vendosur...

Euro 2024/ Çifti i mundshëm finalist, favoritët e kompanive të basteve

para një jave - Syri.net Kosova

Spanja sfidon Francën, ndërsa Holanda përballet me Anglinë, këto janë dy gjysmëfinalet e Euro 2024. Kompanitë e basteve tashmë kanë zbuluar edhe çiftin e mundshëm të finales së madhe, duke treguar edhe...

Sot përcaktohet finalisti i parë i Euro 2024

para një jave - Portalb

Kombëtarja e parë që do të luajë në finalen e Kampionatit Evropian të Futbollit 2024 (EURO 2024) do të përcaktohet sonte pas lojës së gjysmëfinales midis Spanjës dhe Francës, raporton Anadolu . Finalisti...

Statistikat “janë” me Francën

para një jave - Bota Sot

Parashikimet dhe historia nuk janë në një mendje. Sipas kompanive të basteve është Spanja favorite për të arritur finalen në këtë Evropian, edhe pse fare pak, ndërsa tradita në fazat finale të turneve...

Euro 2024/ Çifti i mundshëm finalist, favoritët e kompanive të basteve

para një jave - Syri

Spanja sfidon Francën, ndërsa Holanda përballet me Anglinë, këto janë dy gjysmëfinalet e Euro 2024. Kompanitë e basteve tashmë kanë zbuluar edhe çiftin e mundshëm të finales së madhe, duke treguar edhe...

Franca nuk ka humbur asnjë ndeshje në 90 minuta që nga Kupa e Botës “Brazil 2014”

para një jave - Reporteri

Data 4 korrik 2014 është hera e fundit që Kombëtarja e Francës humb një ndeshje brenda 90 minutave. Në Maracana, ndaj Gjermanisë, me një gol të vetëm të Mats Hummels në minutën e 12-të, ndodhi diçka që...

Euro 2024/ Statistikat nxjerrin Francën favorite për biletën e parë në finale

para një jave - Top24

Parashikimet dhe historia nuk janë gjithmonë në një mendje, veçanërisht kur vjen puna te ndeshjet e rëndësishme mes Spanjës dhe Francës në futboll. Kompanitë e basteve kanë Spanjën si favoritin për të...

Franca nuk ka humbur asnjë ndeshje në 90 minuta që nga Kupa e Botës ‘Brazil 2014’

para një jave - Telegrafi

Data 4 korrik 2014 është hera e fundit që Kombëtarja e Francës humb një ndeshje brenda 90 minutave. Në Maracana, ndaj Gjermanisë, me një gol të vetëm të Mats Hummels në minutën e 12-të, ndodhi diçka që...

Rabiot ngacmon dhe Yamal përgjigjet

para një jave - Bota Sot

Kanë mbetur edhe disa orë deri në ndeshjen mes Spanjës dhe Francës, por rreth ndeshjes ka një emocion të madh që për të gjithë është sikur të ishte një finale e pritur. Ana e majtë e tabelës rezervoi ndeshje...

“Furitë e Kuqe” me 3 mungesa në gjysmëfinalen ndaj Francës

para një jave - Bota Sot

Kanë tre tituj, dhe e duan rekordin të vetëm. Spanja, ashtu si Gjermania, është skuadra më e suksesshme në Kampionatet Evropiane, dhe futbollistët e saj e patën mirë parasysh këtë traditë ndërsa mbërritën...

De la Fuente sugjeron heqjen e kohës shtesë në 1/16 dhe çerekfinale

para një jave - Ora news

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente deklaroi se do të mirëpriste heqjen e kohës shtesë për 1/16 dhe çerekfinalet, pavarësisht se skuadra e tij mundi Gjermaninë në 1/8 falë 30 minutave më shumë të kësaj...

De La Fuente provokon francezët: Lojtarët e mi janë më të mirë se Mbappe

para një jave - Syri

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente, foli sot, pak orë para gjysmëfinales së Euro 2024, për përballjen që iberikët do të zhvillojnë ndaj Francës. Një ndeshje që priet me shumë interes, pasi përballen...

Franca nuk ka humbur asnjë ndeshje në 90 minuta që nga Kupa e Botës “Brazil 2014”

para një jave - Flaka

Data 4 korrik 2014 është hera e fundit që Kombëtarja e Francës humb një ndeshje brenda 90 minutave. Në Maracana, ndaj Gjermanisë, me një gol të vetëm të Mats Hummels në minutën e 12-të, ndodhi diçka që...

Fituesi Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës është kampion në çdo kategori

para një jave - ABC News

Ka nga ata që janë të lindur për pozicione të tilla. Luis de la Fuente nuk ka qenë kurrë një trajner i suksesshëm i klubeve, por po bën ligjin në nivel kombëtareje, teksa strategu i stolit të “Furive të...

Sot luhet gjysmëfinalja e parë Spanjë-Francë, histori dhe statistika

para një jave - Syri

Sot në ora 21:00 Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

Deschamps: “Spanja është skuadra që ka bërë më shumë përshtypje”

para një jave - Lexo

Didier Deschamps ka ide të qarta për pikat e forta të Spanjës, kundërshtarit në gjysmëfinalen e Euro 2024: “Të gjitha skuadrat spanjole kanë pasur gjithmonë këtë aftësi të madhe për të kontrolluar lojën,...

“Furitë e Kuqe” me 3 mungesa në gjysmëfinalen ndaj Francës

para një jave - Flaka

Kanë tre tituj, dhe e duan rekordin të vetëm. Spanja, ashtu si Gjermania, është skuadra më e suksesshme në Kampionatet Evropiane, dhe futbollistët e saj e patën mirë parasysh këtë traditë ndërsa mbërritën...

Franca nuk ka humbur asnjë ndeshje në 90 minuta që nga Kupa e Botës ‘Brazil 2014’

para një jave - SportMania

Data 4 korrik 2014 është hera e fundit që Kombëtarja e Francës humb një ndeshje brenda 90 minutave. Në Maracana, ndaj Gjermanisë, me një gol të vetëm të Mats Hummels në minutën e 12-të, ndodhi diçka që...

Spanjë favorite dhe “e plagosur”, “Furitë e Kuqe” me 3 mungesa në gjysmëfinalen ndaj Francës

para një jave - ABC News

Kanë tre tituj, dhe e duan rekordin të vetëm. Spanja, ashtu si Gjermania, është skuadra më e suksesshme në Kampionatet Evropiane, dhe futbollistët e saj e patën mirë parasysh këtë traditë ndërsa mbërritën...

Fituesi Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës është kampion në çdo kategori

para një jave - Flaka

Ka nga ata që janë të lindur për pozicione të tilla. Luis de la Fuente nuk ka qenë kurrë një trajner i suksesshëm i klubeve, por po bën ligjin në nivel kombëtareje, teksa strategu i stolit të “Furive të...

Euro 2024/ Statistikat nxjerrin Francën favorite për biletën e parë në finale

para një jave - Klan Macedonia

Parashikimet dhe historia nuk janë gjithmonë në një mendje, veçanërisht kur vjen puna te ndeshjet e rëndësishme mes Spanjës dhe Francës në futboll. Kompanitë e basteve kanë Spanjën si favoritin për të...

"Euro 2024"/ Gjithçka që duhet të dini për Spanjë - Francë... Statistika të ekipeve, rekordet, lojtarët e pezulluar dhe më shumë

para një jave - Dosja.al

GJERMANI - Euro 2024 po shkon drejt fundit me vetëm katër ekipe të mbetura në garë. Spanja do të përballet me Francën, ndërsa Anglia me Holandën, teksa këto katër skuadra do të luftojnë midis tyre për...

“Euro 2024”/ Spanja vs Francë: Hiqen maskat, tani në kërkim të finales së Berlinit

para një jave - Dosja.al

GJERMANI - Një hap larg finales së Eurokupës. Të martën, më 9 korrik, duke filluar nga ora 21:00 e natës, Spanja dhe Franca do të kërkojnë ndeshjen e fundit të turneut, atë që filloi më 14 qershor dhe...

Fillojnë rebelimet, Yamal i përgjigjet me një postim Rabiotit: flisni vetëm kur është koha për të thënë mat

para një jave - Arbresh

Sonte do të zhvillohet ndeshja gjysmëfinale e Kampionatit Evropian, “Euro 2024” mes Spanjës deh Francës. Në konferencë për media, Adrien Rabiot kishte “ngacmuar” adoleshentin e Kombëtares së Spanjës, Lamine...

Është njeriu i gjysmëfinaleve

para një jave - Bota Sot

Spanja është sërish në gjysmëfinale të një Europiani. Prania e saj në këto “lartësi” ka filluar të bëhet e zakonshme. Është hera e gjashtë: dy midis viteve 1960 dhe 2004 dhe katër midis viteve 2008 dhe...

Legjenda gjermane, Mateus: Nuk quhet Europian i suksesshëm pa trofeun, Nagelsman ka ende punë

para një jave - Panorama

Kombëtarja gjermane e futbollit mori shumë mbështetje pavarësisht eliminimit në çerekfinalen e Kampionatin Europian në shtëpi. Lotar Mateus, megjithatë, nuk i lëvdon. Në rubrikën për “sport.de”, kampioni...

EURO 2024, sot përcaktohet finalisti i parë

para një jave - Anadolu Agency

Mynih Kombëtarja e parë që do të luajë në finalen e Kampionatit Evropian të Futbollit 2024 (EURO 2024) do të përcaktohet sonte pas lojës së gjysmëfinales midis Spanjës dhe Francës, raporton Anadolu. Finalisti...

‘Opta’ parashikon fituesin e ndeshjes Spanjë – Francë

para një jave - GazetaBlic

Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024 . Spanja dhe Franca do të përballen në gjysmëfinale, duke kërkuar biletën për finalen e madhe, shkruan GazetaBlic Sport . ‘Furia e Kuqe’ e eliminoi Gjermaninë...

Fituesi Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës është kampion në çdo kategori

para një jave - Lexo

Ka nga ata që janë të lindur për pozicione të tilla. Luis de la Fuente nuk ka qenë kurrë një trajner i suksesshëm i klubeve, por po bën ligjin në nivel kombëtareje, teksa strategu i stolit të “Furive të...

Legjenda gjermane, Mateus: Nuk quhet Europian i suksesshëm pa trofeun, Nagelsman ka ende punë

para një jave - Flaka

Kombëtarja gjermane e futbollit mori shumë mbështetje pavarësisht eliminimit në çerekfinalen e Kampionatin Europian në shtëpi. Lotar Mateus, megjithatë, nuk i lëvdon. Në rubrikën për “sport.de”, kampioni...

Franca nuk ka humbur asnjë ndeshje në 90 minuta që nga Kupa e Botës ‘Brazil 2014’

para një jave - SportMania

Data 4 korrik 2014 është hera e fundit që Kombëtarja e Francës humb një ndeshje brenda 90 minutave. Në Maracana, ndaj Gjermanisë, me një gol të vetëm të Mats Hummels në minutën e 12-të, ndodhi diçka që...

Lamine Yamal i përgjigjet me një postim të fshehtë ngacmimeve të Rabiot

para një jave - Telegrafi

Lamine Yamal dukej se i dha një përgjigje të fshehtë Adrien Rabiotit përpara ndeshjes gjysmëfinale të Spanjës ndaj Francës në Euro 2024. Spanja është vendosur në mesin e favoritëve për të fituar Kampionatin...

“Franca e fortë fizikisht”, De la Fuente: Ja ku vendoset kjo sfidë. Rodri: Pa frikë, kemi armët tona

para një jave - BalkanWeb

Spanja synon t’i shkojë deri në fund këtij Evropiani, me Luis de la Fuente që beson shumë tek ekipi i tij, i vetëdijshëm se ka në dispozicion të gjithë elementët për të fituar këtë Evropian, por në të...

EURO 2024/ Sot vendoset finalisti i parë, Spanja dhe Franca premtojnë spektakël. Luhet edhe për...historinë

para një jave - Ora news

Sot në ora 21:00 Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

E ka dërguar Spanjën në katërshe në çdo kategori, Luis de la Fuente është njeriu i gjysmëfinaleve

para një jave - Ora news

Spanja është sërish në gjysmëfinale të një Europiani. Prania e saj në këto “lartësi” ka filluar të bëhet e zakonshme. Është hera e gjashtë: dy midis viteve 1960 dhe 2004 dhe katër midis viteve 2008 dhe...

“Franca e fortë fizikisht”, De la Fuente: Ja ku vendoset kjo sfidë. Rodri: Pa frikë, kemi armët tona

para një jave - Flaka

Spanja synon t’i shkojë deri në fund këtij Evropiani, me Luis de la Fuente që beson shumë tek ekipi i tij, i vetëdijshëm se ka në dispozicion të gjithë elementët për të fituar këtë Evropian, por në të...

Lamine Yamal i përgjigjet me një postim të fshehtë ngacmimeve të Rabiot

para një jave - Flaka

Lamine Yamal dukej se i dha një përgjigje të fshehtë Adrien Rabiotit përpara ndeshjes gjysmëfinale të Spanjës ndaj Francës në Euro 2024. Spanja është vendosur në mesin e favoritëve për të fituar Kampionatin...

Sot luhet gjysmëfinalja e parë Spanjë-Francë, histori dhe statistika

para një jave - Sharri

Sot në ora 21:00 Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

“Mbappe do të jetë top”, Deschamps qetëson tifozët: Kemi bërë krenar francezët. Rabiot: Spanja ka pika të dobëta

para një jave - BalkanWeb

I gjendur në qendër të një “cikloni”, i përfunduar “nën akuzë” për një paraqitje jo të shkëlqyer të ekipit të tij, por Dider Deschamps nuk e kthehen kokën pas, sheh me besim nga finalja, por më parë duhet...

Spanjë – Francë do të jetë një derbi i të kundërtave

para një jave - Alsat-M

Natyra sulmuese e spanjollëve, dëshira e tyre për të lëvizur gjithmonë në sulm, kundër natyrës mbrojtëse të Francës. Bie në sy ndryshimi i strategjisë së francezëve, të cilët fillimisht mendojnë për të...

Përballja Spanjë – Francë, kush pati më shumë fitore?

para një jave - Klan Kosova

Sonte me fillim nga ora 21:00, në “Allianz Arena” do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e “EURO 2024”, ku përballë njëra – tjetres do të jenë dy kombëtare gjigande, Spanja dhe Franca. Mbetet të shihet...

Për një vend në finalen e Europianit

para një jave - Bota Sot

Spanja apo Franca? Kush do të bëhet finalistja e parë e Euro 2024. Të martën në mbrëmje do të luhet në Munchen Arena gjysmëfinalja e parë e Gjermani 2024. Spanjollët, tashmë me statusin e skuadrës favorite...

Spanjë – Francë: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i gjysmëfinales së Euro 2024

para një jave - Zhurnal

2 Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Francë do të luajnë mes vete në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Spanja dhe Franca janë dy kombëtaret e para të cilat kërkojnë një...

Dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, sonte beteja Spanjë - Francë për finalen

para një jave - Syri.net Kosova

Spanjë-Francë, dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, dy favoritë përballen ndërmjet tyre për një biletë në finale. Në mitikun “Allianz Stadium” pritet një “betejë” totale mes dy ekipe që vijnë...

E ka dërguar Spanjën në katërshe në çdo kategori, Luis de la Fuente është njeriu i gjysmëfinaleve

para një jave - Syri.net Kosova

Spanja është sërish në gjysmëfinale të një Europiani. Prania e saj në këto “lartësi” ka filluar të bëhet e zakonshme. Është hera e gjashtë: dy midis viteve 1960 dhe 2004 dhe katër midis viteve 2008 dhe...

“Mbappe do të jetë top”, Deschamps qetëson tifozët: Kemi bërë krenar francezët. Rabiot: Spanja ka pika të dobëta

para një jave - Flaka

I gjendur në qendër të një “cikloni”, i përfunduar “nën akuzë” për një paraqitje jo të shkëlqyer të ekipit të tij, por Dider Deschamps nuk e kthehen kokën pas, sheh me besim nga finalja, por më parë duhet...

EURO 2024, sot përcaktohet finalisti i parë

para një jave - TRT Balkan

Kombëtarja e parë që do të luajë në finalen e Kampionatit Evropian të Futbollit 2024 (EURO 2024) do të përcaktohet sonte pas lojës së gjysmëfinales midis Spanjës dhe Francës, me fillim në orën 21:00, që...

Spanjë – Francë: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikimi i gjysmëfinales së Euro 2024

para një jave - Telegrafi

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Francë do të luajnë mes vete në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024”. Spanja dhe Franca janë dy kombëtaret e para të cilat kërkojnë një vend...

De La Fuente: Kam besim të verbër se do të shkojmë në finale

para një jave - Koha.mk

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - Koha.mk

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - Koha.mk

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Mbeten katër të fundit, superkompjuteri i OPTA bën parashikimet për fituesin e EURO 2024

para një jave - Gazeta Tema

Euro 2024 po i vjen fundit me katër skuadra që janë në garë për trofeun dhe me vetëm tre ndeshje që do të luhen për të përcaktuar fituesin. Dy gjysmëfinalet pritet të jenë sfida shumë të luftuara, me shanse...

E ka dërguar Spanjën në katërshe në çdo kategori, Luis de la Fuente është njeriu i gjysmëfinaleve

para një jave - Syri

Spanja është sërish në gjysmëfinale të një Europiani. Prania e saj në këto “lartësi” ka filluar të bëhet e zakonshme. Është hera e gjashtë: dy midis viteve 1960 dhe 2004 dhe katër midis viteve 2008 dhe...

FOTO/ “Betejë” totale, Spanjë-Francë në “valle” është finalja: Nata e super heronjve

para një jave - BalkanWeb

Spanjë-Francë, dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, dy favoritë përballen ndërmjet tyre për një biletë në finale. Në mitikun “Allianz Stadium” pritet një “betejë” totale mes dy ekipe që vijnë...

E ka dërguar Spanjën në katërshe në çdo kategori, Luis de la Fuente është njeriu i gjysmëfinaleve

para një jave - Panorama

Spanja është sërish në gjysmëfinale të një Europiani. Prania e saj në këto “lartësi” ka filluar të bëhet e zakonshme. Është hera e gjashtë: dy midis viteve 1960 dhe 2004 dhe katër midis viteve 2008 dhe...

Deschamps: Mbappe do të jetë top që nga minuta e parë

para një jave - Epoka e Re

I gjendur në qendër të një “cikloni”, i përfunduar “nën akuzë” për një paraqitje jo të shkëlqyer të ekipit të tij, por Dider Deschamps nuk e kthehen kokën pas, sheh me besim nga finalja, por më parë duhet...

Dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, sonte beteja Spanjë - Francë për finalen

para një jave - Syri

Spanjë-Francë, dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, dy favoritë përballen ndërmjet tyre për një biletë në finale. Në mitikun “Allianz Stadium” pritet një “betejë” totale mes dy ekipe që vijnë...

FOTO/ 'Betejë' totale, Spanjë-Francë në 'valle' është finalja: Nata e super heronjve

para një jave - Syri

Spanjë-Francë, dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, dy favoritë përballen ndërmjet tyre për një biletë në finale. Në mitikun “Allianz Stadium” pritet një “betejë” totale mes dy ekipe që vijnë...

Trajneri i Spanjës propozon revolucion në rregullore, por a e ka seriozisht?

para një jave - Syri.net Kosova

Nga Claudia Bothmann, BILD A e ka akoma këtë sugjerim për sonte? Në gjysmëfinalet e Kampionatit Evropian 2024, Spanja duhet të luajë kundër Francës këtë të martë. Para ndeshjes, trajneri Luis de la Fuente...

Pa “radar” dhe pa sulm, Spanjë-Francë me surpriza

para një jave - Reporteri

Një nga gjysmëfinalet e Europianit, do të jetë Spanjë-Francë. Prania e tyre në këtë fazë të turneut ishte e pritshme dhe e parashikueshme. Nga katër gjysmëfinalet, vetëm Anglia nuk e ka fituar kurrë Kampionatin...

Franca, specialiste e fazave finale si askush…

para një jave - Panorama

Franca do të luajë sot në 21:00 gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani kundër Spanjës. Që nga ardhja e Didie Deshamp në verën e vitit 2012, ky është kualifikimi i katërt i “Gjelave” në katërshen e fundit...

Franca, specialiste e fazave finale si askush…

para një jave - Panorama

Franca do të luajë sot në 21:00 gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani kundër Spanjës. Që nga ardhja e Didie Deshamp në verën e vitit 2012, ky është kualifikimi i katërt i “Gjelave” në katërshen e fundit...

“Bëni lojë të mërzitshme”, Deschamps i kthehet keq gazetarit suedez: Shiko diçka tjetër!

para një jave - Vizion Plus

Trajneri i kombëtares franceze ka folur në një konferencë për shtyp para gjysmëfinales me Spanjën në Mynih. Ai është ndalur te situara në kampin francez dhe te Kylian Mbappe, që ka zhgënjer me paraqitjet...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - Lajm

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Franca dhe Spanja “luftojnë” sonte për finalen e Euro 2024

para një jave - TV21

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

“No pasarán!’, përballja me Francën në gjysmëfinale, shtypi spanjoll në ‘ekstazë’: Nata e superheronjve tanë

para një jave - Java News

Spanjë-Francë, dy përfaqësuese të mëdha, dy filozofi të ndryshme, dy favoritë përballen ndërmjet tyre për një biletë në finale. Në mitikun “Allianz Stadium” pritet një “betejë” totale mes dy ekipe që vijnë...

Olmo: Franca është një kundërshtar shumë i fortë

para një jave - Epoka e Re

Spanja dhe Franca janë vetëm një hap larg finales së madhe të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi sonte (e martë) përballen mes vete në kuadër të gjysmëfinales së parë. Sulmuesi Dano Olmo ka thënë se...

Sonte gjysmëfinalja e parë, Spanja dhe Franca kërkojnë finalen e Euro 2024

para një jave - SportMania

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Bilanci në ndeshjet direkte, Spanja pak më e avantazhuar se Franca, ‘Gjelat’ më mirë në kompeticione të mëdha

para një jave - GazetaBlic

Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024 . Spanja dhe Franca do të përballen në gjysmëfinale, duke kërkuar biletën për finalen e madhe, shkruan GazetaBlic Sport . ‘Furia e Kuqe’ e eliminoi Gjermaninë...

Trajneri i Spanjës propozon revolucion në rregullore, por a e ka seriozisht?

para një jave - Syri

Nga Claudia Bothmann, BILD A e ka akoma këtë sugjerim për sonte? Në gjysmëfinalet e Kampionatit Evropian 2024, Spanja duhet të luajë kundër Francës këtë të martë. Para ndeshjes, trajneri Luis de la Fuente...

Pa “radar” dhe pa sulm, Spanjë-Francë me surpriza. Ja si ekipet ndryshojnë taktikisht

para një jave - Aktuale

Një nga gjysmëfinalet e Europianit, do të jetë Spanjë-Francë. Prania e tyre në këtë fazë të turneut ishte e pritshme dhe e parashikueshme. Marketing Nga katër gjysmëfinalet, vetëm Anglia nuk e ka fituar...

Spanja efikase përballë Francës së Mbappes për vend në finale

para një jave - Koha.net

Dy prej përfaqësueseve më të mëdha evropiane, Spanja dhe Franca, takohen të martën mbrëma në gjysmëfinale të “Gjermania 2024”. Ndeshja zhvillohet prej orës 21:00 në Munih dhe vë përballë njërën prej përfaqësueseve...

‘Mbappé është i jashtëzakonshëm, por lojtarët e mi janë më të mirët’

para një jave - NOA

Në prag të ndeshjes kundër Francës, trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente, komentoi në konferencën për shtyp: “Ne jemi një ekip i ri, me ide të ndryshme. Kemi një rrugë të qartë dhe stilin e ndryshëm që...

Euro 2024, Franca e Spanja luajnë një vend në finale e në histori: supersfida e parë gjysmëfinale

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Finalja e Euro 2024 po afrohet gjithnjë e më shumë dhe sonte një mes Spanjës dhe Francës do të marrë një biletë me destinacion për në Berlin. Kushdo...

Deschamps tërbohet me pyetjen e gazetarit: Nëse Franca nuk ju pëlqen, shikoni diçka tjetër

para një jave - NOA

Didier Deschamps prezantoi ndeshjen kundër Spanjës në një konferencë për shtyp, në prag të gjysmëfinales së Kampionatit Europian: "Të gjitha skuadrat spanjolle kanë cilësi dhe mjeshtëri të madhe. Mesfusha...

Sonte gjysmëfinalja Spanja – Franca

para një jave - Indeks online

Sonte “Allianz Arena” do të jetë vendi ku do të përballen dy gjigandë të futbollit. Spanja dhe Franca, do t’i matin forcat në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian. “Furia e kuqe” dhe “Tre kolorët” do të...

EURO 2024/ Sot luhet gjysmëfinalja e parë Spanjë-Francë, histori dhe statistika

para një jave - Albeu

Sot në ora 21:00, Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

EURO2024/ Sot luhet gjysmëfinalja e parë Spanjë-Francë, histori dhe statistika

para një jave - Ora news

Sot në ora 21:00 Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

Spanja – Franca, formacionet e mundshme

para një jave - GazetaBlic

Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024 . Spanja dhe Franca do të përballen në gjysmëfinale, duke kërkuar biletën për finalen e madhe, shkruan GazetaBlic Sport . ‘Furia e Kuqe’ e eliminoi Gjermaninë...

Sot gjysmëfinalja e parë e Euro 2024, Spanja dhe Franca premtojnë emocione, iberikët kërkojnë fitoren me mungesa të shumta

para një jave - Java News

Euro 2024 hyn në fazën finale me katër skuadrat më të mira të turneut tani një hap përpara Berlinit dhe finalen e madhe më 14 korrik. Seria gjysmëfinale fillon sonte në orën 21:00 me ndeshjen gjigante...

Pa “radar” dhe pa sulm, Spanjë-Francë me surpriza. Ja si ekipet ndryshojnë taktikisht

para një jave - Panorama

Një nga gjysmëfinalet e Europianit, do të jetë Spanjë-Francë. Prania e tyre në këtë fazë të turneut ishte e pritshme dhe e parashikueshme. Nga katër gjysmëfinalet, vetëm Anglia nuk e ka fituar kurrë Kampionatin...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - Telegrafi

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Gjysmëfinalja e EURO 2024: Përplasje e titanëve të futbollit në Munih

para një jave - Alsat-M

Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet gjysmëfinale dhe nga ora 21:00 e mbrëmjes së sotme do të kemi mundësinë të ndjekim një klasike të vërtetë të futbollit evropian dhe botëror mes Spanjës...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e “Euro 2024”

para një jave - Zeri

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Spanja dhe Franca përballen në Mynih për një vend në finalen e Europianit

para një jave - SuperSport

Spanja apo Franca? Kush do të bëhet finalistja e parë e Euro 2024. Të martën në mbrëmje do të luhet në Munchen Arena gjysmëfinalja e parë e Gjermani 2024. Spanjollët, tashmë me statusin e skuadrës favorite...

Sot gjysmëfinalja e parë e Euro 2024, Spanja dhe Franca premtojnë emocione, iberikët kërkojnë fitoren me mungesa të shumta

para një jave - Vizion Plus

Euro 2024 hyn në fazën finale me katër skuadrat më të mira të turneut tani një hap përpara Berlinit dhe finalen e madhe më 14 korrik. Seria gjysmëfinale fillon sonte në orën 21:00 me ndeshjen gjigante...

Sonte gjysmëfinalja Spanja – Franca

para një jave - Bota Sot

Sonte “Allianz Arena” do të jetë vendi ku do të përballen dy gjigandë të futbollit. Spanja dhe Franca, do t’i matin forcat në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian. “Furia e kuqe” dhe “Tre kolorët” do të...

Pa “radar” dhe pa sulm, Spanjë-Francë me surpriza. Ja si ekipet ndryshojnë taktikisht

para një jave - Tetova Sot

Një nga gjysmëfinalet e Europianit, do të jetë Spanjë-Francë. Prania e tyre në këtë fazë të turneut ishte e pritshme dhe e parashikueshme. Nga katër gjysmëfinalet, vetëm Anglia nuk e ka fituar kurrë Kampionatin...

SOT, ORA 21:00/ Mbretëri vs Republikë, Spanja dhe Franca në fushë për… historinë

para një jave - Panorama

Sot në ora 21:00 Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

“Bëni lojë të mërzitshme”, Deschamps i kthehet keq gazetarit suedez: Shiko diçka tjetër!

para një jave - Pressonline

Trajneri i kombëtares franceze ka folur në një konferencë për shtyp para gjysmëfinales me Spanjën në Mynih. Ai është ndalur te situara në kampin francez dhe te Kylian Mbappe, që ka zhgënjer me paraqitjet...

Sonte gjysmëfinalja Spanja – Franca

para një jave - Klan Kosova

Sonte “Allianz Arena” do të jetë vendi ku do të përballen dy gjigandë të futbollit. Spanja dhe Franca, do t’i matin forcat në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian. “Furia e kuqe” dhe “Tre kolorët” do të...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - Zhurnal

3 Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

EURO 2024 rikthehet me gjysmëfinalen e zjarrtë Spanjë-Francë

para një jave - RTK

Kampionati Evropian ‘Gjermani 2024’, rikthehet sonte me gjysmëfinalen e parë. Spanja dhe Franca do të ballafaqohen në një duel që pritet të sjellë sfidë dramatike pasi që të dy skuadrat synojnë trofeun...

Mbeten katër të fundit, OPTA bën parashikimet për fituesin e EURO 2024

para një jave - Syri

Euro 2024 po i vjen fundit me katër skuadra që janë në garë për trofeun dhe me vetëm tre ndeshje që do të luhen për të përcaktuar fituesin. Superkompjuteri i gjigandëve të statistikave të OPTA ka bërë...

Sonte gjysmëfinalja e parë, Spanja e Franca kërkojnë finalen

para një jave - Ina

Spanja dhe Franca janë vetëm një hap larg finales së madhe të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi sonte (e martë) përballen mes vete në kuadër të gjysmëfinales së parë. Spanja, duke u mburrur me një...

Mbeten katër të fundit, OPTA bën parashikimet për fituesin e EURO 2024

para një jave - Ora news

Euro 2024 po i vjen fundit me katër skuadra që janë në garë për trofeun dhe me vetëm tre ndeshje që do të luhen për të përcaktuar fituesin. Dy gjysmëfinalet pritet të jenë sfida shumë të luftuara, me shanse...

EURO2024/ Sot luhet gjysmëfinalja e parë Spanjë-Francë, histori dhe statistika

para një jave - Shenja

Sot në ora 21:00 Spanja do të përballet me Francën në gjysmëfinalen e parë të këtij Europiani. Për këto skuadra do të jetë dueli 34-t në historinë e tyre. 16 fitore iberike, ndërkohë që ato transalpine...

Spektakël i madh në ‘Euro 2024’, Spanja dhe Franca kërkojnë finalen e madhe

para një jave - GazetaBlic

Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024. Spanja dhe Franca do të përballen në gjysmëfinale, duke kërkuar biletën për finalen e madhe, shkruan GazetaBlic Sport. ‘Furia e Kuqe’ e eliminoi Gjermaninë...

Spanja kundër Francës në gjysmëfinale të Euro 2024

para një jave - Fol

Gjysmëfinalja e parë e UEFA EURO 2024 zhvillohet këtë të martë në Mynih, ndërsa Spanja përballet me Francën në atë që pritet të jetë një përballje magjepsëse. Kampionati Evropian “Gjermani 2024” ka arritur...

Sonte gjysmëfinalja Spanja – Franca

para një jave - Tetova Sot

Sonte “Allianz Arena” do të jetë vendi ku do të përballen dy gjigandë të futbollit. Spanja dhe Franca, do t’i matin forcat në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian. “Furia e kuqe” dhe “Tre kolorët” do të...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - 3SHI

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

De la Fuente: Ekipi im është më i miri, edhe Franca ka potencial të jashtëzakonshëm

para një jave - Ina

“Ne duam të luajmë mirë, por mbi të gjitha të jemi efektivë. Për mua, ekipi im është më i miri, por para nesh kemi një ekip të madh që është po aq i mirë. Unë do të mendoj se skuadra ime është më e mira...

Sonte gjysmëfinalja e parë, Spanja e Franca kërkojnë finalen

para një jave - Reporteri

Spanja dhe Franca janë vetëm një hap larg finales së madhe të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi sonte (e martë) përballen mes vete në kuadër të gjysmëfinales së parë. Spanja, duke u mburrur me një...

EURO 2024 rikthehet me gjysmëfinalen e zjarrtë Spanjë-Francë

para një jave - Infokusi

Kampionati Evropian ‘Gjermani 2024’, rikthehet sonte me gjysmëfinalen e parë. Spanja dhe Franca do të ballafaqohen në një duel që pritet të sjellë sfidë dramatike pasi që të dy skuadrat synojnë trofeun...

Sot gjysmëfinalja e parë e Euro 2024, Spanja dhe Franca premtojnë emocione, iberikët kërkojnë fitoren me mungesa të shumta

para një jave - Pressonline

Euro 2024 hyn në fazën finale me katër skuadrat më të mira të turneut tani një hap përpara Berlinit dhe finalen e madhe më 14 korrik. Seria gjysmëfinale fillon sonte në orën 21:00 me ndeshjen gjigante...

Gjysmëfinalja e EURO 2024: Përplasje e titanëve të futbollit në Munih

para një jave - Fakti Ditor

Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet gjysmëfinale dhe nga ora 21:00 e mbrëmjes së sotme do të kemi mundësinë të ndjekim një klasike të vërtetë të futbollit evropian dhe botëror mes Spanjës...

Spanja kundër Francës në gjysmëfinale të Euro 2024

para një jave - Dukagjini

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” ka arritur në fazën e gjysmëfinaleve, me ndeshjen e së martës që përcakton finalistin mes Spanjës dhe Francës në Allianz Arena të Mynihut. Spanja, e prekur nga lëndime...

Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024 – formacionet e mundshme

para një jave - Periskopi

Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024 – formacionet e mundshme 09 Jul, 9:12 Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024 . Spanja dhe Franca do të përballen në gjysmëfinale, duke kërkuar...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - Alfax

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Sonte gjysmëfinalja Spanja – Franca

para një jave - Klan Macedonia

Sonte “Allianz Arena” do të jetë vendi ku do të përballen dy gjigandë të futbollit. Spanja dhe Franca, do t’i matin forcat në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian. “Furia e kuqe” dhe “Tre kolorët” do të...

Sonte gjysmëfinalja e parë, Spanja e Franca kërkojnë finalen

para një jave - Bashke

Spanja dhe Franca janë vetëm një hap larg finales së madhe të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi sonte (e martë) përballen mes vete në kuadër të gjysmëfinales së parë. Spanja, duke u mburrur me një...

Nis beteja e fundit për majën e Evropës: Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024

para një jave - Arbresh

Kampionati Evropian “Gjermani 2024” i futbollit ka hyrë në hapin e fundit dhe arritëm në betejat kyçe për majat. Nga sot, na presin ndeshjet gjysmëfinale. Sot (e martë) dhe nesër janë planifikuar ndeshjet...

Sonte gjysmëfinalja e parë, Spanja e Franca kërkojnë finalen

para një jave - Fol

Spanja dhe Franca janë vetëm një hap larg finales së madhe të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi sonte (e martë) përballen mes vete në kuadër të gjysmëfinales së parë. Spanja, duke u mburrur me një...

Sonte gjysmëfinalja e parë, Spanja e Franca kërkojnë finalen

para një jave - Epoka e Re

Spanja dhe Franca janë vetëm një hap larg finales së madhe të Kampionatit Evropian “Euro 2024”, pasi sonte (e martë) përballen mes vete në kuadër të gjysmëfinales së parë. Spanja, duke u mburrur me një...

De la Fuente: Ekipi im është më i miri, edhe Franca ka potencial të jashtëzakonshëm

para një jave - Albeu

“Ne duam të luajmë mirë, por mbi të gjitha të jemi efektivë. Për mua, ekipi im është më i miri, por para nesh kemi një ekip të madh që është po aq i mirë. Unë do të mendoj se skuadra ime është më e mira...

Ndizet gara për triumfin në Euro 2024: Zbulohet kombëtarja favorite për të marrë trofeun në shtëpi

para një jave - Telegrafi

Euro 2024 po shkon drejt fundit, pasi finalja e madhe do të zhvillohet këtë të diel (14 korrik). Kampionati Evropian solli shumë befasi, derisa kanë mbetur vetëm edhe katër kombëtare që luftojnë për epitetin...

Luis de la Fuente para ndeshjes me Francën: U besoj verbërisht lojtarëve të mi

para një jave - Gazeta Express

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, flet në konferencën zyrtare për shtyp para gjysmëfinales kundër Francës në Kampionatin Evropian në Gjermani. Ndeshja luhet në Allianz Arena nesër më 9 korrik në orën...

Deschamps tregon pikat e forta të Francës

para një jave - Klan Kosova

Franca ka nisur këtë Kampionat Evropian me këmbë të mbarë, ku tani ka arritur në gjysmëfinale. Asaj i duhet të fitojë edhe dy ndeshje për tu shpallur kampione. E trajneri i Francës, Didier Deschamps i...

De la Fuente: Është si finale

para një jave - Koha.net

Përzgjedhësi i Spanjës, Luis de la Fuente, ka thënë se ndeshja me Francën do të mund të ishte finale e denjë e Evropianit në Gjermani. Por Spanja e Franca takohen për vend në finale, të martën prej orës...

Luis de la Fuente: Spanja është përgatitur, Franca me potencial të madh

para një jave - Bota Sot

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në ekipin që drejton në prag të gjysmëfinales së Euro 2024 kundër Francës, e cila zhvillohet të martën. "Jemi të përgatitur për...

Mbeten katër të fundit, superkompjuteri i OPTA bën parashikimet për fituesin e EURO 2024

para një jave - Panorama

Euro 2024 po i vjen fundit me katër skuadra që janë në garë për trofeun dhe me vetëm tre ndeshje që do të luhen për të përcaktuar fituesin. Dy gjysmëfinalet pritet të jenë sfida shumë të luftuara, me shanse...

De La Fuente: Kujdes nga Mbappe, kam besim të verbër se do të shkojmë në finale

para një jave - Ora news

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

Holandë-Angli, duel pas 28 vitesh në Europian / Nga trofeu i vetëm i tulipanëve te hakmarrja, sa shumë “beteja”

para një jave - Panorama

Holanda dhe Anglia do të luajnë një prej gjysmëfinaleve të këtij Europiani, ku do të matin forcat dhe do të kërkojnë patjetër një vend në finalen e madhe të Berlinit. Një ndeshje që ka qenë e mbushur me...

Luis de la Fuente: Spanja është përgatitur, Franca me potencial të madh

para një jave - RTK

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në ekipin që drejton në prag të gjysmëfinales së Euro 2024 kundër Francës, e cila zhvillohet të martën. "Jemi të përgatitur për...

Deschamps për lojët e dobëta të Francës: Nëse jeni të mërzitur, shikoni diçka tjetër

para një jave - GazetaBlic

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka folur në konferencën zyrtare për shtyp para gjysmëfinales kundër Spanjës në Kampionatin Evropian në Gjermani. Ndeshja luhet nesër në Allianz Arena në orën 21:00....

De La Fuente: Kujdes nga Mbappe, kam besim të verbër se do të shkojmë në finale

para një jave - Indeks online

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

Luis de la Fuente para ndeshjes me Francën: Ne kemi ekipin më të mirë, u besoj verbërisht lojtarëve të mi

para një jave - GazetaBlic

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, flet në konferencën zyrtare për shtyp para gjysmëfinales kundër Francës në Kampionatin Evropian në Gjermani. Ndeshja luhet në Allianz Arena nesër më 9 korrik në orën...

De La Fuente: Kujdes nga Mbappe, kam besim të verbër se do të shkojmë në finale

para një jave - Top Channel

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

Selektori i Francës pranon nivelin e spanjollëve

para një jave - Koha.net

Munih, 8 korrik – Spanja ka luajtur më së miri në pjesën e deritashme të “Euro 2024”. Kështu ka vlerësuar selektori i Francës, Didier Deschamps, të hënën në konferencë për shtyp. Spanja e Franca takohen...

De la Fuente: Ekipi im është më i miri, edhe Franca ka potencial të jashtëzakonshëm

para një jave - RTSH

“Ne duam të luajmë mirë, por mbi të gjitha të jemi efektivë. Për mua, ekipi im është më i miri, por para nesh kemi një ekip të madh që është po aq i mirë. Unë do të mendoj se skuadra ime është më e mira...

Sfida ndaj Francës, De La Fuente: Kam besim të plotë se shkojmë në finale

para një jave - Pressonline

Spanja është gati për gjysmëfinalen e EURO 2024 ndaj Francës. Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes, trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente, theksoi se Franca ka potencial të jashtëzakonshëm, duke...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - Gazeta Express

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

“Një finale si ndaj Gjermanisë”, trajneri i Spanjës flet për ndeshjen ndaj Francës: Mbape e zgjidh me dy lëvizje, të shmangim shtesat

para një jave - Panorama

Luis De La Fuente, trajneri i Spanjës, ka folur sot në konferencën për mediat rreth situatës që po kalon skuadra e tij para sfidës gjysmëfinale ndaj Francës. Ai nuk beson se Franca po bën lojë të mërzitshme...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - Gazeta Tema

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

De La Fuente: Kujdes nga Mbappe, kam besim të verbër se do të shkojmë në finale

para një jave - SuperSport

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

De La Fuente: Kemi një skuadër shumë të bashkuar, forca jonë është grupi

para një jave - Syri

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

Sfida ndaj Francës, De La Fuente: Kam besim të plotë se shkojmë në finale

para një jave - Java News

Spanja është gati për gjysmëfinalen e EURO 2024 ndaj Francës. Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes, trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente, theksoi se Franca ka potencial të jashtëzakonshëm, duke...

Deshamp bëhet gati për Spanjën: Nëse ju mërzit Franca, shihni ndonjë gjë tjetër. Mbape do ta mbajë maskën disa muaj

para një jave - Panorama

Trajneri i Francës. Didier Deshamp, është shfaqur sot para mediave në konferencën e fundit para sfidës me Spanjën, të vlefshme për gjysmëfinalet e Euro 2024. AI ka folur për cilësitë e kundërshtarit, vështirësitë...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - Ora news

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

Euro 2024, Deschamps: Spanja skuadra që ka bindur më shumë

para një jave - RTSH

Didier Deschamps ka ide të qarta për pikat e forta të Spanjës, kundërshtarit të Francës në gjysmëfinalen e Euro 2024: “Të gjitha skuadrat spanjolle kanë pasur gjithmonë këtë aftësi të madhe për të kontrolluar...

Deschamps: “Spanja është skuadra që ka bërë më shumë përshtypje”

para një jave - Dosja.al

GJERMANI - Didier Deschamps ka ide të qarta për pikat e forta të Spanjës, kundërshtarit në gjysmëfinalen e Euro 2024: “Të gjitha skuadrat spanjole kanë pasur gjithmonë këtë aftësi të madhe për të kontrolluar...

“Euro 2024”/ De La Fuente: "Ekipi im është më i miri, por Franca është e fortë"...

para një jave - Dosja.al

GJERMANI - “Ne duam të luajmë mirë, por mbi të gjitha të jemi efektivë”. Kështu u shpreh Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, në prag të gjysmëfinales së Euro 2024 kundër Francës. "Për mua, skuadra ime...

Spanja prepotente në gjysmëfinale, de La Fuente: “Skuadra ime është më e mirë, por Franca është e fortë”

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Ne duam të luajmë mirë, por mbi të gjitha të jemi efektivë”. Kështu është shprehur Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, në prag të gjysmëfinales...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - SuperSport

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - Indeks online

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

Deschamps, elozhe Spanjës e injorim kritikave: “Ndeshje të mërzitshme? Shihni gjë tjetër”

para një jave - Lapsi

Facebook Twitter Telegram Linkedin Messenger Viber Wechat Didier Deschamps ka ide të qarta për pikat e forta të Spanjës, kundërshtarit në gjysmëfinalen e Euro 2024: “Të gjitha skuadrat spanjolle kanë pasur...

Tri betejat kryesore në ndeshjen Spanjë – Francë

para një jave - Koha.net

Me pesë tituj të fituar së bashku, Spanja e Franca takohen të martën në gjysmëfinale në Munih, në përpjekje për të bërë hapin e madh drejt trofeut të radhës në Kampionatin Evropian. Spanja mund ta fitojë...

De La Fuente: Kujdes nga Mbappe, kam besim të verbër se do të shkojmë në finale

para një jave - SportMania

Spanja është gati për sfidën gjysmëfinale të EURO2024, me iberikët që do të masin forcat përballë Francës në një duel që premton shumë. Në prag të kësaj sfide, në konferencë për shtyp trajneri i Spanjës,...

Gjysmëfinalja Spanjë – Francë: Të dhënat, statistikat dhe fakte mbi ndeshjen

para një jave - Euronews

Euro 2024 ofron një tjetër përballje epike të martën teksa Spanja dhe Franca përballen në Mynih në orën 21:00 për një vend në finale. Spanja shënoi 11 gola, më shumë se kushdo tjetër, ndërsa Franca shënoi...

Kolo Muani beson se Mbappe do ta tregojë veten kundër Spanjës

para një jave - Bota Sot

Randal Kolo Muani beson në aftësitë e Kylian Mbappe për ta bërë diferencën në ndeshjet vendimtare. Franca do të përballet me Spanjën në gjysmëfinalen e Euro 2024 të martën dhe Mbappe, i cili është një...

Kolo Muani beson se Mbappe do ta tregojë veten kundër Spanjës

para një jave - RTK

Randal Kolo Muani beson në aftësitë e Kylian Mbappe për ta bërë diferencën në ndeshjet vendimtare. Franca do të përballet me Spanjën në gjysmëfinalen e Euro 2024 të martën dhe Mbappe, i cili është një...

Deschamps: Spanja ka impresionuar, por duam finalen dhe besojmë në forcat tona

para një jave - SportMania

Franca e Didier Deschamps do të sfidojë Spanjën në superformë të De La Fuentes për të siguruar një biletë në finalen e Berlinit, teksa tekniku i “gjelave” ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp,...

Trajneri i Spanjës tregon se si ndalet Mbappe

para një jave - TV21

Spanja beson, mbi të gjitha pasi kaluan Gjermaninë, besojnë se mund t’i shkojnë deri në fund këtij Evropiani. Luis de la Fuente, arkitekti i këtij ekipi, nuk fshihet në këtë pikë, i vetëdijshëm se ka në...

Portieri i Spanjës/ Unai Simon studion penalltitë e Francës

para një jave - Syri.net Kosova

Unai Simon është pa diskutim një nga pikat e forta të Spanjës në këtë Europian. Në prag të ndeshjes kundër Francës, portieri i Spanjës është “zhytur” me kokë në studime. Sipas mediave spanjolle, prej ditësh,...

Portieri i Spanjës/ Unai Simon studion penalltitë e Francës

para një jave - Syri

Unai Simon është pa diskutim një nga pikat e forta të Spanjës në këtë Europian. Në prag të ndeshjes kundër Francës, portieri i Spanjës është “zhytur” me kokë në studime. Sipas mediave spanjolle, prej ditësh,...

Kampioni i botës me Gjermaninë: I meritonim penalltitë, Europianin e fiton Spanja

para një jave - Syri.net Kosova

Per Mertesaker, kampion bote me Gjermaninë në Brazil 2014, ka folur për ndeshjen çerekfinale me Spanjën. Ai është shprehur se panzerat e meritonin të shkonin deri te penalltitë, por iberikët janë favoritët...

Spanja merr masat, Unai Simon vëzhgon me kujdes penalltitë e Francës

para një jave - BalkanWeb

Unai Simon është një nga më të mirët te Spanja në këtë Europian. Para takimit kundër Francës, portieri i Spanjës është “zhytur” me kokë në studime! Sipas mediave spanjolle, prej ditësh, trajneri i “La...

Kampioni i botës me Gjermaninë: I meritonim penalltitë, Europianin e fiton Spanja

para një jave - Syri

Per Mertesaker, kampion bote me Gjermaninë në Brazil 2014, ka folur për ndeshjen çerekfinale me Spanjën. Ai është shprehur se panzerat e meritonin të shkonin deri te penalltitë, por iberikët janë favoritët...

Unai Simon studion penalltitë e Francës

para një jave - Flaka

Unai Simon është pa diskutim një nga pikat e forta të Spanjës në këtë Europian. Në prag të ndeshjes kundër Francës, portieri i Spanjës është “zhytur” me kokë në studime! Sipas mediave spanjolle, prej ditësh,...

Trajneri i Spanjës tregon se si ndalet Mbappe

para një jave - Flaka

Spanja beson, mbi të gjitha pasi kaluan Gjermaninë, besojnë se mund t’i shkojnë deri në fund këtij Evropiani. Luis de la Fuente, arkitekti i këtij ekipi, nuk fshihet në këtë pikë, i vetëdijshëm se ka në...

Francë-Spanjë, luftë për finale, iberikët luajnë me 5 mungesa të mëdha

para një jave - Vizion Plus

Franca dhe Spanjë po përgatiten për gjysmëfinalen e parë të “Euro 2024”. Një ndeshje e cila ashtu sikurse dy çerekfinalet Gjermani-Spanjë dhe Francë-Portugali nuk ka asgjë më pak sesa një duel final për...

Kampioni i botës me Gjermaninë: I meritonim penalltitë, Europianin e fiton… Spanja

para një jave - Panorama

Per Mertesaker, kampion bote me Gjermaninë në Brazil 2014, ka folur për ndeshjen çerekfinale me Spanjën. Ai është shprehur se panzerat e meritonin të shkonin deri tek penalltitë, por iberikët janë favoritët...

Francë-Spanjë, luftë për finale, iberikët luajnë me 5 mungesa të mëdha

para një jave - Pressonline

Franca dhe Spanjë po përgatiten për gjysmëfinalen e parë të “Euro 2024”. Një ndeshje e cila ashtu sikurse dy çerekfinalet Gjermani-Spanjë dhe Francë-Portugali nuk ka asgjë më pak sesa një duel final për...

Olmo para sfidës me Francën: Do të jetë një tjetër finale

para një jave - Bota Sot

Sulmuesi i Spanjës, Dani Olmo e pranon se dueli me Francën nuk do të jetë ndeshje e lehtë, por ai beson se skuadra e tij, mund të mposht ‘Gjelat. Spanja dhe Franca do të ndeshen nesër mbrëma në gjysmëfinalen...

Olmo para sfidës me Francën: Do të jetë një tjetër finale

para një jave - RTK

Sulmuesi i Spanjës, Dani Olmo e pranon se dueli me Francën nuk do të jetë ndeshje e lehtë, por ai beson se skuadra e tij, mund të mposht ‘Gjelat. Spanja dhe Franca do të ndeshen nesër mbrëma në gjysmëfinalen...

Unai Simon studion penalltitë e Francës

para një jave - Epoka e Re

Unai Simon është pa diskutim një nga pikat e forta të Spanjës në këtë Evropian. Në prag të ndeshjes kundër Francës, portieri i Spanjës është “zhytur” me kokë në studime. Sipas mediave spanjolle, prej ditësh,...

Superkompjuteri me një parashikim të ri për fituesin e Euro 2024

para një jave - Aktuale

Kampionati Europian është drejt fundit, kanë mbetur edhe tri ndeshje për të përcaktuar kampionin e ri dhe superkompjuteri i “Opta” ka dhënë ndërkohë parashikimin e ri për fituesin. Marketing Spanja, Anglia,...

Superkompjuteri me një parashikim të ri për fituesin e Euro 2024

para një jave - Flaka

Kampionati Europian është drejt fundit, kanë mbetur edhe tri ndeshje për të përcaktuar kampionin e ri dhe superkompjuteri i “Opta” ka dhënë ndërkohë parashikimin e ri për fituesin. Spanja, Anglia, Franca...

SYNIMI/ Luis de la Fuente dëshiron që Spanja të jetë "skuadra e të gjithëve"…

para një jave - Dosja.al

SPANJE - Në dhjetor të vitit 2022, Luis de la Fuente mori drejtimin e një skuadre spanjole, duke tretur dështimin e saj në Kupën e Botës dhe nën shumë dyshime për shkak të mungesës së pergamenës dhe e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK