Messi theu dy rekorde mbrëmë

para 6 dite - Gazeta Express

Lionel Messi ka thyer një rekord të tjera, pas fitores së Argjentinës 2-0 kundër Kanadasë në gjysmëfinalen e Copa America. Argjentina kaloi lehtë kanadezët me gola nga Julian Alvarez dhe Messi, i cili...

Ka disa fjalë

para 6 dite - Bota Sot

Sulmuesi i Inter Miami Lionel Messi ka frymëzuar Argjentinën drejt finales së Copa Americas me një fitore 2:0 ndaj Kanadasë. Në moshën 37-vjeçare, ai shënoi në minutën e gjashtë të pjesës së dytë për të...

Messi i gëzohet finales së ‘Copa America’: Ta shijojmë sa më shumë, janë betejat e fundit të miat dhe Di Maria në kombëtare

para 6 dite - NOA

Në minutën e 51-të të fitores bindëse 2-0 të Argjentinës ndaj Kanadasë, në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës, Messi shënoi me këmbën e tij magjike (të majtën), pas një goditjeje të tentuar nga Enzo Fernandez,...

Argjentina, finalistja e parë në "Copa America"

para 6 dite - Anadolu Agency

Ankara Argjentina mundi Kanadanë me rezultat 2-0 për të kaluar në finalen e CONMEBOL Copa America 2024, transmeton Anadolu. Julian Alvarez shënoi golin e parë në ndeshje në një situatë një me një kundër...

VIDEO/ Argjentina e pandalshme, Messi me shokë mposhtin Kanadanë dhe arrijnë finalen e dytë radhazi në Kupën e Amerikës

para 6 dite - Top Channel

Argjentina ka mundur Kandanë në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Amerikës me rezultatin 2-0, me skuadrën e Scalonit që dominoi takimin nga fillimi deri në fund. Sfida nisi mjaft mirë për kampionët e Botës...

Argjentina, finalistja e parë në “Copa America”

para 6 dite - Flaka

Julian Alvarez shënoi golin e parë në ndeshje, ndërsa superylli argjentinas Lionel Messi dyfishoi epërsinë në minutën e 51-të. Argjentina mundi Kanadanë me rezultat 2-0 për të kaluar në finalen e CONMEBOL...

Messi flet pas kalimit në finale, thotë se këto janë betejat e fundit

para 6 dite - Gazeta Express

Sulmuesi i Inter Miami Lionel Messi ka frymëzuar Argjentinën drejt finales së Copa Americas me një fitore 2-0 ndaj Kanadasë. Në moshën 37-vjeçare, ai shënoi në minutën e gjashtë të pjesës së dytë për të...

Messi shkruan historinë me dy rekorde të mëdha pas fitores së Argjentinës në Copa America

para 6 dite - Zhurnal

8 Lionel Messi ka thyer edhe dy rekorde tjera pas fitores së Argjentinës kundër Kanadasë në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës. Argjentina mundi Kanadanë me rezultat 2-0 dhe siguroi vendin e saj në finale...

Epoka e artë/ Messi: “Betejat” e fundit për mua dhe Di Marian

para 6 dite - SuperSport

Argjentina është finalistja e parë e Kupës së Amerikës. Leo Messi me shokë mposhtën 2-0 një Kanada kurajoze dhe me të ardhme, sfidë ku “pleshti” realizoi golin e qetësisë. Ndërkohë që takimi u zhbllokua...

Messi e dërgon Argjentinën në finale të Kupës së Amerikës

para 6 dite - RTV 21

Kombëtarja e Argjentinës siguroi herët në mëngjes biletën për në finalen e Kupës së Amerikës. Kampionia e botës e mposhti Kanadanë me shifrat 2:0 për ta prekur finalen e këtij turneu. Golat e fitores për...

Messi me dy rekorde të mëdha pas fitores së Argjentinës

para 6 dite - Bota Sot

Lionel Messi ka thyer edhe dy rekorde tjera pas fitores së Argjentinës kundër Kanadasë në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës. Argjentina mundi Kanadanë me rezultat 2-0 dhe siguroi vendin e saj në finale...

Argjentina kalon në finale të Copa America dhe tani synon ta mbrojë trofeun

para 6 dite - Lajm

Kombëtarja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale të Copa America dhe më 14 korrik do të synojë ta mbrojnë titullin e fituar tre vjet më parë. Argjentinasit arritën në mënyrë...

Gati të varë këpucët në gozhdë? Messi: Po i shijoj në maksimum ndeshjet e fundit

para 6 dite - Vizion Plus

Lionel Messi udhëhoqi vendin e tij në finalen e Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Kapiteni i Albiceleste ka gjetur rrugën e rrjetës, ndërsa u shpall edhe lojtari i ndeshjes, duke shpresuar që...

Messi shkruan historinë me dy rekorde të mëdha pas fitores së Argjentinës në Copa America

para 6 dite - Telegrafi

Lionel Messi ka thyer edhe dy rekorde tjera pas fitores së Argjentinës kundër Kanadasë në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës. Argjentina mundi Kanadanë me rezultat 2-0 dhe siguroi vendin e saj në finale...

Fundi i një epoke, Messi: “Betejat” e fundit për mua, Di Marian dhe Otamendin

para 6 dite - Infokusi

Argjentina është finalistja e parë e Kupës së Amerikës. Leo Messi me shokë mposhtën 2-0 një Kanada kurajoze dhe me të ardhme, sfidë ku “pleshti” realizoi golin e qetësisë. Ndërkohë që takimi u zhbllokua...

Messi shkruan historinë me dy rekorde të mëdha pas fitores së Argjentinës në “Copa America”

para 6 dite - Zeri

Lionel Messi ka thyer edhe dy rekorde tjera pas fitores së Argjentinës kundër Kanadasë në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës. Argjentina mundi Kanadanë me rezultat 2-0 dhe siguroi vendin e saj në finale...

Argjentina kalon në finale të Copa America

para 6 dite - Koha.mk

Kombëtarja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale të Copa America dhe më 14 korrik do të synojë ta mbrojnë titullin e fituar tre vjet më parë. Argjentinasit arritën në mënyrë...

Ndalet ëndrra e Kanadasë, Argjentina shkon në finalen e Kupës së Amerikës

para 6 dite - Syri

Pas Europianit, edhe Kupa e Amerikës e ka finalisten e saj të parë dhe ajo është Argjentina. Bardhekaltrit mundën me rezultatin e pastër 2-0 Kanadanë, që konsiderohej si një nga surprizat e këtij kompeticioni...

VIDEO/ Argjentina mposht Kanadanë dhe kalon në finalen e Copa Americas

para 6 dite - SuperSport

Argjentina është finalistja e parë e Copa Americas. Lionel Messi me shokë ia dolën të triumfojnë me rezultatin 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale dhe të bëhen finalistët e parë të 15 korrikut, aty ku do...

Leo Messi: Jam i vetëdijshëm që këto janë betejat e mia të fundit, ta shijojmë finalen e Kupës së Amerikës

para 6 dite - GazetaBlic

Lionel Messi ishte shënuesi i golit të dytë të Argjentinës kundër Kanadasë (2-0), në gjysmëfinalen e Copa America. “Po, jam i vetëdijshëm që këto janë betejat e mia të fundit, por po i shijoj të gjitha...

(VIDEO) Argjentina arrin finalen e dytë radhazi pasi mposhti Kanadanë në ‘Copa America’

para 6 dite - Populli

Argjentina ka mundur Kandanë në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Amerikës me rezultatin 2-0, me skuadrën e Scalonit që dominoi takimin nga fillimi deri në fund. Sfida nisi mjaft mirë për kampionët e Botës...

Messi e dërgon Argjentinën në finale të Kupës së Amerikës

para 6 dite - 3SHI

Kombëtarja e Argjentinës siguroi herët në mëngjes biletën për në finalen e Kupës së Amerikës. Kampionia e botës e mposhti Kanadanë me shifrat 2:0 për ta prekur finalen e këtij turneu. Golat e fitores për...

Argjentina në finale të Copa Americas, Messi protagonist

para 7 dite - Gazeta Express

Argjentina ka arritur të kualifikohet në finale të Copa Americas. Messi me shokë triumfuan 2:0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale, shkruan Gazeta Express. Julian Alvarez kaloi Argjentinën në epërsi në minutën...

Messi ndihmon Argjentinën të kalojë në finale të Kupës së Amerikës

para 7 dite - Koha.net

Lionel Messi ka shënuar njëri nga dy golat e Argjentinës dhe ka ndihmuar ‘Albiçelestët’ të kualifikohen në finale të Kupës së Amerikës. Të martën pas mesnate, Argjentina mposhti Kanadanë në gjysmëfinale...

Argjentina në finale të Copa America pas fitores ndaj Kanadasë, protagonist edhe Messi

para 6 dite - Tetova Sot

Argjentina është kualifikuar në finale të Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Golin e parë për argjentinasit e shënoi Alvarez në minutën e 22-të të takimit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së...

Argjentina kalon në finale të Copa America dhe tani synon ta mbrojë trofeun

para 7 dite - Zhurnal

11 Kombëtarja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale të Copa America dhe më 14 korrik do të synojë ta mbrojnë titullin e fituar tre vjet më parë. Argjentinasit arritën në...

Argjentina kalon në finale të Copa America dhe tani synon ta mbrojë trofeun

para 7 dite - Telegrafi

Kombëtarja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale të Copa America dhe më 14 korrik do të synojë ta mbrojnë titullin e fituar tre vjet më parë. Argjentinasit arritën në mënyrë...

Argjentina mposht Kanadanë dhe kalon në finalen e Copa Americas

para 7 dite - SuperSport

Argjentina është finalistja e parë e Copa Americas. Lionel Messi me shokë ia dolën të triumfojnë me rezultatin 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale dhe të bëhen finalistët e parë të 15 korrikut, aty ku do...

Argjentina në finale të Copa America pas fitores ndaj Kanadasë, protagonist edhe Messi

para 6 dite - Pressonline

Argjentina është kualifikuar në finale të Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Golin e parë për argjentinasit e shënoi Alvarez në minutën e 22-të të takimit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së...

Gati të varë këpucët në gozhdë? Messi: Po i shijoj në maksimum ndeshjet e fundit

para 6 dite - Pressonline

Lionel Messi udhëhoqi vendin e tij në finalen e Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Kapiteni i Albiceleste ka gjetur rrugën e rrjetës, ndërsa u shpall edhe lojtari i ndeshjes, duke shpresuar që...

Argjentina kalon në finale të Copa America

para 7 dite - Bota Sot

Kombëtarja e Argjentinës ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale të Copa America dhe më 14 korrik do të synojë ta mbrojnë titullin e fituar tre vjet më parë. Argjentinasit arritën në mënyrë...

VIDEO/ Shkëlqen dyshja Mesi-Alvarez, Argjentina mposht Kanadanë dhe shkon në finalen e Kupës së Amerikës

para 7 dite - Panorama

Argjentina është finalistja e parë e Kupës së Amerikës. Kampionët e botës në fuqi kanë mposhtur Kanadanë me shifrat 2-0 duke kaluar në finalen e madhe që do të luhet me 15 korrik. Sfida u zhbllokuar fillimisht...

Argjentina në finale të Copa America pas fitores ndaj Kanadasë, protagonist edhe Messi

para 7 dite - Klan Kosova

Argjentina është kualifikuar në finale të Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Golin e parë për argjentinasit e shënoi Alvarez në minutën e 22-të të takimit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së...

Argjentina me fiton ndaj Kanadasë, kalon deri në finale të Copa America

para 6 dite - Arbresh

Kombëtarja e Argjentinës ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinalen e Copa America. Skuadra më në krye yllin e futbollit botëror, Lionel Messi, tanimë ka prekur finalen, ndërsa janë...

Argjentina mposht Kanadanë dhe kalon në finalen e Copa Americas

para 6 dite - Shenja

Argjentina është finalistja e parë e Copa Americas. Lionel Messi me shokë ia dolën të triumfojnë me rezultatin 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale dhe të bëhen finalistët e parë të 15 korrikut, aty ku do...

Ndalet ëndrra e Kanadasë, Argjentina shkon në finalen e Kupës së Amerikës

para 6 dite - Java News

Pas Europianit, edhe Kupa e Amerikës e ka finalisten e saj të parë dhe ajo është Argjentina. Bardhekaltrit mundën me rezultatin e pastër 2-0 Kanadanë, që konsiderohej si një nga surprizat e këtij kompeticioni...

Argjentina e Leo Messit siguron finalen në Kupën e Amerikës

para 7 dite - GazetaBlic

Argjentina mundi Kanadanë 1-0 mëngjesin e sotëm dhe u kualifikua në finalen e Copa America. Julian Álvarez, në minutën e 23-të, hapi rezultatin, pas një pasimi fantastik nga Rodrigo de Paul, kuyrse Leo...

Argjentina në finale të Copa America, eliminoi Kanadanë në gjysmëfinale

para 7 dite - Indeks online

Kombëtarja e Argjentinës është kualifikuar në finalen e madhe të Copa America pasi eliminoi Kanadanë me rezultatin 2:0. Në minutën e 22’të, kampioni i botës kaloi në epërsi me anë të sulmuesit të Manchester...

Argjentina në finale të Copa Americas, Messi protagonist

para 6 dite - Zyrtare

Argjentina ka arritur të kualifikohet në finale të Copa Americas. Messi me shokë triumfuan 2:0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale, shkruan Gazeta Express. Julian Alvarez kaloi Argjentinën në epërsi në minutën...

Argjentina në finale të Copa America pas fitores ndaj Kanadasë, protagonist edhe Messi

para 6 dite - Fakti Ditor

Argjentina është kualifikuar në finale të Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Golin e parë për argjentinasit e shënoi Alvarez në minutën e 22-të të takimit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së...

Argjentina në finale të Copa America pas fitores ndaj Kanadasë, protagonist edhe Messi

para 6 dite - Klan Macedonia

Argjentina është kualifikuar në finale të Copa America pas fitores 2-0 ndaj Kanadasë. Golin e parë për argjentinasit e shënoi Alvarez në minutën e 22-të të takimit, e që ishte edhe rezultati i pjesës së...

Copa America 2024/ Goli i 109-të i Leo Messit, i ndihmon kampionët në fuqi të Argjentinës, që të kalojnë në finale…

para 6 dite - Dosja.al

SHBA - Lionel Messi shënoi golin e tij të 109-të ndërkombëtar dhe të parin e turneut, duke ndihmuar Argjentinën në fuqi të mposhtte Kanadanë 2-0 mëngjesin e sotëm dhe të kalojnë në finalen e Copa America....

Argjentina mposht Kanadanë dhe kalon në finalen e Copa Americas

para 6 dite - SportMania

Argjentina është finalistja e parë e Copa Americas. Lionel Messi me shokë ia dolën të triumfojnë me rezultatin 2-0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale dhe të bëhen finalistët e parë të 15 korrikut, aty ku do...

Argjentina në finale të Copa Americas, Messi protagonist

para 7 dite - Epoka e Re

Argjentina ka arritur të kualifikohet në finale të Copa Americas. Messi me shokë triumfuan 2:0 ndaj Kanadasë në gjysmëfinale. Julian Alvarez kaloi Argjentinën në epërsi në minutën e 22-të të ndeshjes....

Copa America 2024/ Goli i 109-të i Leo Messit, i ndihmon kampionët në fuqi të Argjentinës, që të kalojnë në finale…

para 7 dite - Dosja.al

SHBA - Lionel Messi shënoi golin e tij të 109-të ndërkombëtar dhe të parin e turneut, duke ndihmuar Argjentinën në fuqi të mposhtte Kanadanë 2-0 mëngjesin e sotëm dhe të kalojnë në finalen e Copa America....

Scaloni: “EURO” dhe Copa America, cilësia është e njëjtë

para një jave - Gazeta Express

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, thotë se do të donte të shikonte një ekip Amerika Jugore duke luajtur në Kampionatin Evropian. Trajneri i “Albiceleste” synon të udhëheqë ekipin e tij drejt një...

“Këtë herë s’do të ketë nevojë për penallti”, Di Maria kërcënon: Do ia bëjmë të frikshme çdo sekondë Kanadasë

para një jave - Ora news

Pas 16 vitesh si protagonist absolut dhe njeriu i golave që sjellin trofetë final, Angel Di Maria, do të përshëndesë Kombëtaren e Argjentinës, pas Kupës së Amerikës. Sulmuesi anësor, tashmë 36-vjeçar do...

“Unë jam trajneri dhe unë vendos”, trajneri i Argjentinës “ngre” zërin në konferencë

para një jave - Ora news

Argjentina është duke i dhënë “dorën” e fundit përgatitjeve për gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës ndaj Kanadasë. Trajneri Lionel Scaloni në konferencë për shtyp, theksoi se Lionel Messi do ta nisë ndeshjen...

Trajneri Scaloni i gatshëm për sfidë: "Do të doja që një ekip evropian, të ftohet për të parë se si është të luash në Copa América"

para një jave - Dosja.al

SHBA - Marca spanjole ishte përgjegjëse për mbylljen e konferencës për shtyp të Lionel Scalonit përpara gjysmëfinales së parë të Copa America, mes Argjentinës dhe Kanadasë (02:00). Trajneri argjentinas...

Di Maria kërcënon

para një jave - Bota Sot

Pas 16 vitesh si protagonist absolut dhe njeriu i golave që sjellin trofetë final, Angel Di Maria, do të përshëndesë Kombëtaren e Argjentinës, pas Kupës së Amerikës. Sulmuesi anësor, tashmë 36-vjeçar do...

Scaloni “ngre” zërin në konferencë

para një jave - Bota Sot

Argjentina është duke i dhënë “dorën” e fundit përgatitjeve për gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës ndaj Kanadasë. Trajneri Lionel Scaloni në konferencë për shtyp, theksoi se Lionel Messi do ta nisë ndeshjen...

“Këtë herë s’do të ketë nevojë për penallti”, Di Maria kërcënon: Do ia bëjmë të frikshme çdo sekondë Kanadasë

para një jave - Panorama

Pas 16 vitesh si protagonist absolut dhe njeriu i golave që sjellin trofetë final, Angel Di Maria, do të përshëndesë Kombëtaren e Argjentinës, pas Kupës së Amerikës. Sulmuesi anësor, tashmë 36-vjeçar do...

“Unë jam trajneri dhe unë vendos”, Scaloni “ngre” zërin në konferencë

para një jave - SuperSport

Argjentina është duke i dhënë “dorën” e fundit përgatitjeve për gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës ndaj Kanadasë. Trajneri Lionel Scaloni në konferencë për shtyp, theksoi se Lionel Messi do ta nisë ndeshjen...

Scaloni: Messi luan nga minuta e parë ndaj Kanadasë

para një jave - Epoka e Re

Argjentinë-Canda do të jetë njëra prej sfidave gjysmëfinale të Kupës së Amerikës. E gjithë vëmendja është e përqendruar tek kampionët e Botës, sidomos tani, që edhe Brazili është eleminuar. Argjentina...

Sonte pas mesnate, Argjentina përballet me Kanadanë në gjysmëfinale të Copa Americas

para një jave - Gazeta Express

Në orën 02:00 pas mesnate do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Copa Americas. Argjentina do të ndeshet me Kanadanë për një vend në finalen e madhe, shkruan Gazeta Express. Messi me shokë do të synojnë...

Messi i gatshëm për gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës

para një jave - KosovaPress

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi do të jetë i gatshëm për të luajtur në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës të martën kundër Kanadasë në Nju Xhersi, tha trajneri Lionel Scaloni, pavarësisht shqetësimeve...

Messi i gatshëm për gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës

para një jave - ATV Live

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi do të jetë i gatshëm për të luajtur në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës të martën kundër Kanadasë në Nju Xhersi, tha trajneri Lionel Scaloni, pavarësisht shqetësimeve...

Sonte pas mesnate, Argjentina përballet me Kanadanë në gjysmëfinale të Copa Americas

para një jave - Arbresh

Në orën 02:00 pas mesnate do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë e Copa Americas. Argjentina do të ndeshet me Kanadanë për një vend në finalen e madhe, shkruan Gazeta Express. Messi me shokë do të synojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK