moderna-nis-testimet-e-vaksines-per-variantin-e-afrikes-se-jugut

RTK

Moderna nis testimet e vaksinës për variantin e Afrikës së Jugut

para 30 minutave - RTK

Kompania Moderna nis sot testet e saj klinike për vaksinën e krijuar mbi variantin e ri të Afrikës së Jugut pasi...

obsh-mbi-850-000-vdekje-ne-te-gjithe-europen

RTK

OBSH: Mbi 850 000 vdekje në të gjithë Europën

para 30 minutave - RTK

Më shumë se 850 000 persona kanë vdekur në të gjithë Europën për shkak të COVID-19, njoftoi sot Organizata Botërore...

rreth-400-te-prekur-nga-kanceri-ne-kliniken-e-onkologjise-jane-infektuar-me-coronavirus

Insajderi

Rreth 400 të prekur nga kanceri në Klinikën e Onkologjisë janë infektuar me Coronavirus

para 11 minutave - Insajderi

Rreth 400 pacientë të cilët përballen me sëmundjen e rëndë të kancerit dhe të cilët trajtohen në Klinikën e Onkologjisë,...

mbi-2-5-milion-euml-viktima-nga-covid-19-n-euml-bot-euml

Syri.net Kosova

Mbi 2.5 milionë viktima nga COVID-19 në botë

para 15 orë - Syri.net Kosova

Pandemia COVID-19 po vazhdon të marrë jetën e shumë pacientëve me këtë virus nëpër botë. Të paktën 2 milionë e...

belgjika-ndalon-perdorimin-e-maskave-te-pelhures

Ina

Belgjika ndalon përdorimin e maskave të pëlhurës

para 41 minutave - Ina

Qeveria belge kërkoi që 15 milionë maska pëlhure, të cilat u shpërndanë falas në publik përmes farmacive verën...

shenjat-qe-tregojne-se-po-i-lani-floket-me-shpesh-sec-duhet

Indeks online

Shenjat që tregojnë se po i lani flokët më shpesh seç duhet

para 3 orë - Indeks online

Megjithëse mund të duket se larja e flokëve tuaj ditë pas dite, e ndihmon flokun të mbetet i pastër dhe i shëndetshëm,...

mjeku-shqiptar-pacientet-e-rinj-qe-vdesin-nga-covid-kane-probleme-gjenetike

Ina

Mjeku shqiptar: Pacientët e rinj që vdesin nga COVID, kanë probleme gjenetike

para 41 minutave - Ina

Mjeku i njohur Roland Xhaxho ka folur për situatën pandemike në vend teksa ditën e sotme u shënua një rekord prej...

shba-zhduket-gripi-mes-pandemise-se-covid-19-s

Zhurnal

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

para 11 orë - Zhurnal

Shkurti është zakonisht muaji që shënon kulmin e sezonit të gripit, periudhë kur qendrat shëndetësore dhe spitalet...

uji-i-ngroht-euml-dhe-banane-kombinimi-perfekt-p-euml-r-m-euml-ngjes

Syri.net Kosova

Uji i ngrohtë dhe banane, kombinimi perfekt për mëngjes

para 21 minutave - Syri.net Kosova

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës por shumë njerëz shpesh nuk kanë kohë të mjaftueshme për të përgatitur...

parisi-do-te-propozoje-nje-bllokim-tre-javor-te-qytetit-per-te-frenuar-rastet-me-covid-19

BalkanWeb

Parisi do të propozojë një bllokim tre-javor të qytetit, për të frenuar rastet me COVID-19

para 17 minutave - BalkanWeb

Parisi do t’i propozojë qeverisë një bllokim tre javor të qytetit në një përpjekje për të frenuar një rritje të...

diplomat-euml-t-rus-euml-kalojn-euml-kufirin-e-kores-euml-veriut-me-nj-euml-karroc-euml-hekurudhore-e-cila-ishte-shtyr-euml-me-duar

Syri.net Kosova

Diplomatët rusë kalojnë kufirin e Koresë Veriut me një karrocë hekurudhore, e cila ishte shtyrë me duar

para 21 minutave - Syri.net Kosova

Një grup diplomatësh rusë dhe familjet e tyre kanë bërë një largim të pazakontë nga Koreja e Veriut me një karrocë...

ja-pes-euml-m-euml-nyra-p-euml-r-ta-l-euml-n-euml-cigaren

Syri.net Kosova

Ja pesë mënyra për ta lënë cigaren

para 11 minutave - Syri.net Kosova

Keni provuar të hiqni dorë nga pirja e duhanit, por nuk keni mundur të ia dilni? Më poshtë gjeni disa nga mënyrat...

situata-me-covid-19-vasili-rama-la-vet-euml-m-shqiptar-euml-t-n-euml-dit-euml-t-e-tyre-m-euml-t-euml-v-euml-shtira

Syri.net Kosova

Situata me Covid-19, Vasili: Rama la vetëm shqiptarët në ditët e tyre më të vështira

para 19 orë - Syri.net Kosova

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i bëri një panoramë të përgjithshme situatës së pandemisë në vend. Në një deklaratë...

si-te-mbani-veshkat-tuaja-te-shendetshme

Ina

Si të mbani veshkat tuaja të shëndetshme

para 41 minutave - Ina

Sëmundja e veshkave është një shqetësim i madh shëndetësor që shkaktoi 1.23 milion vdekje në të gjithë botën në...

paralajm-euml-rohet-vala-e-tret-euml-e-koronavirusit-n-euml-kosov-euml

Syri.net Kosova

Paralajmërohet vala e tretë e koronavirusit në Kosovë!

para 19 orë - Syri.net Kosova

Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu, ka thënë se vala e tretë me COVID-19, që po kalon në të...

ish-deputetja-ankohet-per-mjeket-e-familjes-shyqyr-qe-ke-mik-piperon

NOA

Ish-deputetja ankohet për mjekët e familjes: Shyqyr që ke mik Piperon!

para një ore - NOA

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj, ka deklaruar se në kohë pandemie, qeveria duhet të...

kjuvak-efikas-kunder-mutacioneve-te-afrikes-se-jugut-dhe-te-britanise

Koha.mk

KjuVak efikas kundër mutacioneve të Afrikës së Jugut dhe të Britanisë

para 14 orë - Koha.mk

Berlin, 25 shkurt – Drejtori i kompanisë farmaceutike KjurVak, Franc-Verner Has, sot deklaroi se testet përfundimtare...

se-shpejti-lajme-te-mira-nga-fronti-i-luftes-cfare-paralajmeron-kryeministri-rama

BalkanWeb

“Së shpejti lajme të mira nga fronti i luftës…”! Çfarë paralajmëron kryeministri Rama?!

para 14 orë - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama shkruan në “Facebook” se së shpejti do të japë lajme të mira. Sipas kryeministrit, bëhet...

i-mbijetove-covidit-cnn-nxjerr-studimin-ndoshta-per-kete-duhet-te-falenderosh-paraardhesit-e-tu-te-neandertalit

Panorama

I mbijetove Covidit? ‘CNN’ nxjerr studimin: Ndoshta për këtë duhet të falënderosh paraardhësit e tu të Neandertalit

para 31 minutave - Panorama

Një studim i ri sugjeron, se njerëzit që e kalojnë Covid-19 me simptoma të lehta apo madje edhe pa simptoma fare,...

kanceri-iu-perhap-ne-cdo-pjese-te-trupit-gruaja-tregon-si-e-sheroi-per-4-muaj-me-kete-pije

Ina

Kanceri iu përhap në çdo pjesë të trupit: Gruaja tregon si e shëroi për 4 muaj me këtë pije

para një ore - Ina

Ann Cameron në vitin 2012 iu nënshtrua një operacioni, për shkak të kancerit në zorrën e trashë. Sidoqoftë, sëmundja...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK