Numri i pothuajse gjysmës së llojeve të kafshëve në botë është në rënie

para një jave - Alsat-M

Pothuajse gjysma e specieve të kafshëve në botë aktualisht po kalojnë një fazë të zvogëlimit të madhësisë së popullsisë, ka zbuluar një studim i ri.

Shkencëtarët ngrenë alarmin, pothuajse 50% e kafshëve janë drejt zhdukjes

para një jave - Gazeta Express

Humbja globale e kafshëve të egra është “dukshëm më alarmante” sesa shkencëtarët vlerësuan më parë, sipas një studimi të ri që tregon se gati gjysma e specieve të planetit po përjetojnë një rënie të shpejtë...

Numri i pothuajse gjysmës së llojeve të kafshëve në botë është në rënie

para një jave - Zhurnal

Pothuajse gjysma e specieve të kafshëve në botë aktualisht po kalojnë një fazë të zvogëlimit të madhësisë së popullsisë, ka zbuluar një studim i ri. Studimi, i publikuar dje, shqyrton ndryshimet në dendësinë...

Shkencëtarët ngrenë alarmin, gati 50% e kafshëve janë drejt zhdukjes

para një jave - Medial

Humbja globale e kafshëve të egra është “dukshëm më alarmante” sesa shkencëtarët vlerësuan më parë, sipas një studimi të ri që tregon se gati gjysma e specieve të planetit po përjetojnë një rënie të shpejtë...

Shkencëtarët ngrenë alarmin, pothuajse 50% e kafshëve janë drejt zhdukjes

para një jave - Klan Macedonia

Humbja globale e kafshëve të egra është “dukshëm më alarmante” sesa shkencëtarët vlerësuan më parë, sipas një studimi të ri që tregon se gati gjysma e specieve të planetit po përjetojnë një rënie të shpejtë...

Shkencëtarët ngrenë alarmin, gati 50% e kafshëve janë drejt zhdukjes

para një jave - Zhurnal

Humbja globale e kafshëve të egra është “dukshëm më alarmante” sesa shkencëtarët vlerësuan më parë, sipas një studimi të ri që tregon se gati gjysma e specieve të planetit po përjetojnë një rënie të shpejtë...

Shkencëtarët ngrenë alarmin, gati 50% e kafshëve janë drejt zhdukjes

para një jave - Tetova Sot

Humbja globale e kafshëve të egra është “dukshëm më alarmante” sesa shkencëtarët vlerësuan më parë, sipas një studimi të ri që tregon se gati gjysma e specieve të planetit po përjetojnë një rënie të shpejtë...

Gjysma e kafshëve në botë po përjeton tkurrje të numrit

para një jave - BalkanWeb

Pothuajse gjysma e llojeve të kafshëve në botë aktualisht po pësojnë rënie të numrit të popullsisë, sipas një studimi. Studimi shqyrton ndryshimet në dendësinë e popullsisë së më shumë se 70 000 llojeve...

Shkencëtarët ngrenë alarmin, pothuajse 50% e kafshëve janë drejt zhdukjes

para një jave - Alsat-M

Humbja globale e kafshëve të egra është “dukshëm më alarmante” sesa shkencëtarët vlerësuan më parë, sipas një studimi të ri që tregon se gati gjysma e specieve të planetit po përjetojnë një rënie të shpejtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK