“Një mijë dashuri”, libri i Xhevahir Spahiut, fitues i fondit të krijimtarisë për fëmijë

para një jave - Top Channel

Fitues i Fondit të Krijimtarisë Letrare për Fëmijë u shpall Xhevahir Spahiu për librin “Një mijë dashuri” me motivacionin “Poezitë shpalosin bukurinë e jetës, duke përdorur një gjuhë estetike dhe fëminore...

Xhevahir Spahiu, Rudina Çupi dhe Rovena Rrozhani fitues të “Fondit të Krijimtarisë Letrare”

para 6 dite - Ora news

Xhevahir Spahiu, Rudina Çupi dhe Rovena Rrozhani janë fitues të fondit nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit, që mbështet veprat për botim. Autori Xhevahir Spahiu me librin e tij “Një mijë dashuri”...

Fondi i Letërsisë për Fëmijë, përcaktohen tri veprat që ndihmon QKLL për botimin

para një jave - Java News

Nga fondi i përcaktuar për Letërsinë për Fëmijë do të fitojnë për botimin, shkrimtarët Xhevahir Spahiu, Rudina Çupi e Rovena Rozhani. Sipas drejtoreshës së QKLL-së Alda Bardhyli këtë vit aplikuan 14 autorë,...

SYRI TV/ 'Letërsia për fëmijë, në krizë në gjithë botën', Spahiu, Rrozhani dhe Çupi mbështetje për botim

para një jave - Syri

Poeti Xhevahir Spahiu dhe autoret Rovena Rozhani dhe Rudina Çupi kanë fituar mbështetjen e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit për t’u botuar mes 14 autorëve që u bënë pjesë e garës në zhanrin e letërsisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK