Zbulohet telefoni 800 vjeçar në Austri

më 12.2015 - Ora news

Një telefon celular që mendohet të jetë 800 vjeçar është zbuluar në Salzburg të Austrisë. Objekti ka shkrime kuneiform të gdhendura në butonat e tij. Mungesa e informacionit të saktë të gjetjes së telefonit...

Zbulohet në Austri një celular 800 vjeçar. Alienët e kanë përdorur

më 12.2015 - Koha Jone

Raportime të çuditshme thonë se arkeologët kanë zbuluar një celular 800 vjet të vjetër, zbulim ky që ka bërë që të dalin shumë teori konspirative. Objekti, i gjetur në Austri, mendohet të jetë një model...

Austri: Arkeologët thonë se gjetën një celular 800 vjet të vjetër

më 12.2015 - Klan Kosova

Disa arkeologë në Austri, po deklarojnë se kanë zbuluar një telefon celular 800 vjet të vjetër. Objekti i cili është gjetur në Austri, është përshkruar si model i një celulari me tastierë shkronjash, tipike...

Zbulohet celulari 800 vjet i vjetër

më 12.2015 - Gazeta Express

Një celular 800 vjet i vjetër është zbuluar në Austri, dhe sipas teoricienëve konspirativ mendohet se ky celular u la në Austri nga alienët. Raportime të çuditshme thonë se arkeologët kanë zbuluar një...

Gjendet telefoni 800-vjeçar?

më 12.2015 - Lexo

Disa teoricienë konspirativë hedhin hipotezën se është gjetur një “telefon” 800 vjeçar i vjetër. Gjetja e këtij “telefoni” është e përshtatshme për të mos thënë e njëjtë me një tip telefoni i prodhuar...

Telefoni ‘800-vjeçar’ ndez teoritë konspirative

më 12.2015 - Bota Sot

Fotoja e një ‘telefoni 800-vjeçar’ ka ndezur teoritë konspirative në rrjet. Sipas Mirror, pretendohet se telefoni është një gjetje arkeologjike, edhe pse ngjan shumë me telefonat e viteve ’90. Megjithatë...

UFO-të kishin telefon mobil para 800 vitesh!?

më 12.2015 - Telegrafi

Hulumtuesit e UFO-ve besojnë se planeti tokë u vizitua shumë më herët nga jashtëtokësorët, pasiqë tani besohet se është gjetur "një telefon mobil që është 800-vjeçar” në Austri. Ndërsa gjetja e telefonit...

Telefoni ‘800-vjeçar’ ndez teoritë konspirative

më 12.2015 - Mapo

Fotoja e një ‘telefoni 800-vjeçar’ ka ndezur teoritë konspirative në rrjet. Sipas Mirror, pretendohet se telefoni është një gjetje arkeologjike, edhe pse ngjan shumë me telefonat e viteve ’90. Megjithatë...

A është ky telefonimi më i vjetër në botë?

më 12.2015 - Zeri

Objekti i zbuluar gjatë një gërmimi arkeologjik në Austri, duket si një telefon celular me një stil të shkrimit sumerian të njohur si kuneiform nga shteti i lashtë i Mesopotamisë. Një video e shfaqur në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK