Dëshmi nga fundi i Pompeit

para një jave - Klan

Dëshmi nga fundi i Pompeit Arkeologët zbulojnë skeletet e paprekura të dy burra nën hirin e vullkanit Zbulohen në Pompei dy trupa të paprekur që nga shpërthimi i vullkanit Vezuv në vitin 79. Është një...

para një jave - Ora news

Arkeologët kanë zbuluar eshtrat e dy burrave që humbën jetën në shpërthimin vullkanik që shkatërroi qytetin antik romak të Pompeit, gati 2,000 vjet më parë. Sipasta zyrarëve në parkun Arkeologjik, kjo...

I ruajti llava, gjenden të plotë dy trupa në Pompei

para një jave - Top Channel

Trupat e dy burrave, një 40 vjecari të rangut të lartë të mbështjelle me mantel dhe ai i skllavit të vet, të veshur me një tunikë të thjeshtë, janë gjetur të plotë në Pompei, një zbulim i ri ky, fryt i...

Arkeologët kanë gjetur trupat e njerëzve të pasur dhe skllevërve në rrënojat e Pompeit

para një jave - Gazeta e re

Arkeologët kanë zbuluar eshtrat e ruajtura mirë të dy burrave që vdiqën në një shpërthim vullkanik që shkatërroi qytetin antik romak të Pompeit në 79, tha Ministria Italiane e Kulturës. Njëri besohet të...

Gërmimet në Pompeo zbulojnë mbetjet e dy trupave, tregohen “biografitë” e tyre

para një jave - Koha.net

Arkeologët kanë zbuluar eshtrat e dy burrave që vdiqën nga shpërthimi vullkanik i Vezuvit në Itali. Siç bëjnë të ditur nga gërmimet, njëri ishte person me status të lartë në masë ndërsa tjetri skllav i...

Arkeologët zbulojnë një skllav me pronarin e tij, 2 mijë vjet pasi që i mbuloi hiri vullkanik

para një jave - Gazeta Metro

Zyrëtarët e Parkut Arkeologjikë të Pompeut kanë zbuluar mbetjet e dy trupave njeriu të mbuluar nga hiri i një shpërthimi të një villkani të quajtur Vezus, të para dy mijë viteve . Transmeton Gazeta Metro...

E jashtëzakonshme, zbulohen në Pompei dy trupa të paprekur

para një jave - NOA

Duke i parë kështu, gjaku që duket se pulson akoma në venat e atyre duarve që mbështeten në gjoks, gishtat e palosur, pambuku i tunikës së mbështjellë në bark, duket sikur koha nuk ka kaluar kurrë. Ata...

“E jashtëzakonshme”, zbulohen në Pompei dy trupa të paprekur

para një jave - Gazeta Tema

Duke i parë kështu, gjaku që duket se pulson akoma në venat e atyre duarve që mbështeten në gjoks, gishtat e palosur, pambuku i tunikës së mbështjellë në bark, duket sikur koha nuk ka kaluar kurrë. Ata...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK