Arkeologët në Izrael kanë zbuluar një vezë të paprekur 1000-vjeçare

para një jave - RTK

Arkeologët izraelitë gjatë gërmimeve në qytetin e Yavne gjetën një vezë pule të paprekur rreth 1.000 vjeçare, e cila konsiderohet si një nga më të vjetrat në botë, njoftoi Autoriteti Izraelit i Antikiteteve...

Arkeologët në Izrael kanë zbuluar një vezë të paprekur 1000-vjeçare

para një jave - Bota Sot

Arkeologët izraelitë gjatë gërmimeve në qytetin e Yavne gjetën një vezë pule të paprekur rreth 1.000 vjeçare, e cila konsiderohet si një nga më të vjetrat në botë, njoftoi Autoriteti Izraelit i Antikiteteve...

Arkeologët në Izrael kanë zbuluar një vezë të paprekur 1000-vjeçare

para një jave - Flaka

Arkeologët izraelitë gjatë gërmimeve në qytetin e Yavne gjetën një vezë pule të paprekur rreth 1.000 vjeçare, e cila konsiderohet si një nga më të vjetrat në botë, njoftoi Autoriteti Izraelit i Antikiteteve...

Arkeologët në Izrael kanë zbuluar një vezë të paprekur 1000-vjeçare

para një jave - KosovaPress

Arkeologët izraelitë gjatë gërmimeve në qytetin e Yavne gjetën një vezë pule të paprekur rreth 1.000 vjeçare, e cila konsiderohet si një nga më të vjetrat në botë, njoftoi Autoriteti Izraelit i Antikiteteve...

Arkeologët në Izrael zbulojnë vezën e pulës afro 1,000 vjet e vjetër, atë e gjetën në një gropë septike – ishte e paprekur

para një jave - Telegrafi

Arkeologët kanë zbuluar një ve pule pothuajse të paprekur e vjetër afro 1,000 vjet. Ajo u zbulua gjatë gërmimeve në qytetin Javne të Izraelit. Veza është gjetur nga ekspertët e arkeologjisë dhe e nxorën...

Arkeologët në Izrael zbulojnë vezën e pulës afro 1,000 vjet e vjetër

para një jave - Arbresh

Arkeologët kanë zbuluar një ve pule pothuajse të paprekur e vjetër afro 1,000 vjet. Ajo u zbulua gjatë gërmimeve në qytetin Javne të Izraelit. Veza është gjetur nga ekspertët e arkeologjisë dhe e nxorën...

Pula apo veza: Izraelitët zbulojnë vezën 1000 vjeçare të periudhës islamike

para një jave - Periskopi

“Studiuesit e zbuluan vezën e paprekur gjatë gërmimeve në një gropë antike”, njoftoi sot Autoriteti i Antikiteteve të Izraelit. Edhe në nivelin global, ky është një zbulim jashtëzakonisht i rrallë”, tha...

Arkeologët izraelitë gjejnë një vezë pule 1 mijë vjeçare

para një jave - ABC News

Arkeologët izraelitë kanë zbuluar një vezë pule pothuajse 1.000-vjeçare në jug të Tel-Avivit. Gërmimet u zhvilluan në qytetin Javne. “Studiuesit e zbuluan vezën e paprekur gjatë gërmimeve në një gropë...

Arkeologët izraelitë gjejnë vezë pule 1.000-vjeçare

para një jave - Koha.net

Arkeologët izraelitë kanë zbuluar një vezë pule pothuajse 1.000-vjeçare në jug të Tel-Avivit. “Studiuesit e zbuluan vezën e paprekur gjatë gërmimeve në një gropë antike”, njoftoi sot Autoriteti i Antikiteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK